#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Vetëvrasja e Berishës!

mero-baze2-150x150Nga Mero Baze

Si çdo gjë e vjetër, dhe Berisha do të shpërbëhet në përpjekje për të ndryshuar. Pas më shumë se një viti beteje folklorike kundër rrjeteve sociale dhe promovimit nga kundërshtari i tij i ideve në këto rrjete, Berisha më në fund u dorëzua dhe po tenton të bëjë të njëjtën gjë. Fillimisht hapi faqen zyrtare në Facebook, më pas urdhëroi ta bëjnë dhe ministrat këtë, po aktivizon Twitter-in në faqen e PD-së dhe qeverisë dhe natyrisht që do të bëjë të njëjtën gjë dhe vetë aty.

Por ka diçka që nuk funksionon në gjithë këtë update artificial të tij. Twitter-i, Facebook-u dhe gjithë teknologjia online e mediave sociale bazohet mbi një parim, që bie ndesh ne thelb me parimet politike të Berishës. Fuqia e rrjeteve sociale qëndron tek të qenit të hapura me publikun dhe në ballafaqim të pamëshirshëm me to. Politika e Berishës dhe shkolla e tij politike bazohen mbi vlera tërësisht të kundërta.

Politika e Berishës bazohet së pari tek izolimi i kundërshtarit, tek shmangia e ballafaqimit me të, tek censura, tek degradimi verbal, tek represioni dhe manipulimi i opinionit publik me gënjeshtra që nuk ballafaqohen. Rrjetet sociale janë ekzaktësisht armike të këtyre veseve.

Për këtë arsye prezenca e Berishës në Facebook ka prodhuar më shumë anekdota se sa politikë. Ai përpiqet të pozojë sikur shkruan vetë në kompjuter, por nga mënyra si vendos duart mbi tastierë, duket si një shahist që kërkon kuadratin dhe jo si një njeri që njeh tastierën. Ai është politikani që dikton me zë në telefon deklaratat për shtyp dhe jo njeriu që ka respekt për fjalën e shkruar. Ai ka një distancë natyrale me fjalën e shkruar. Nuk e do, nuk e përdor dot, nuk e komandon dot, nuk ka asnjë ndjenjë miqësore ndaj saj. Gjithë jeta e tij politike lidhet me fjalën e shkruar përmes të folurës demaskuese që e shkruajnë të tjerë.

Së dyti, Berisha nuk ngjan natyral në menaxhimin e profilit të tij. Profilet në rrjetet sociale nuk bëhen për tu menaxhuar nga të punësuar, pasi njerëzit duan të njohin dhe të flasin me Berishën, jo me të punësuarit e tij. Për këtë arsye ai më shumë po harxhon energji në Facebook të censurojë komente dhe të bllokojë debate se sa të postojë idetë e tij dhe të shikojë reagimet e qytetarëve. Kryearseja është se ai nuk e përdor dot vetë atë rrjet, nuk e përdor dot për të zbuluar profilin dhe karakterin e tij, por për ta fshehur atë. Ky është një mision i pamundur, që në rrjetet sociale të bën qesharak. Siç po e bën atë.

Në profilin e tij njerëzit ose lexojnë postime qesharake, ose shakara pa kripë që nuk bëjnë për të qeshur as stafin që paguhet për të qeshur. Po të shikosh profilin e kryeministrave të Perëndimit, shikon postime serioze, ide serioze, përshkrim të takimeve të punës me konçizitet dhe natyrisht reagime normale të qytetarëve ndaj tyre. Sali Berisha e di se rrjetet sociale janë gazeta 55 apo RD, ku ai mund të diktojë me telefon fyerje verbale dhe të fshihet pas atyre që paguan si gazetarë. Për këtë arsye profili i tij, nëse do t’ia përkthesh një të huaji dhe të mos i tregosh që ky është kryeministër i Shqipërisë, ngjan si një profil i rreme, i ndonjë maniaku që do të ngacmojë dikë, por nuk di si ta bëjë.

Së treti, Berisha nuk po kupton ende se rrjetet sociale nuk janë Këshilli Kombëtar i PD-së, ku të gjithë duhet të miratojnë idetë e tij. Aty ka njerëz që do ta sulmojnë, do t’ia kundërshtojnë idetë dhe do bëjnë debat me të. Por i kompleksuar nga kjo, Berisha në rrjetin e vet nuk poston asnjë gjë serioze, përveç banaliteteve që zbulojnë faktin se sa vuan ai për t’i fshehur veten publikut.

Përfytyroni që Sali Berisha, i cili dhe kur bën pritje për Vit të Ri, dhe jo më kur bën konferenca për shtyp, përzgjedh gazetarët, i zëvendëson ata shpesh me punonjës të medias, me aktorë apo humoristë parodish vetëm të mos ndeshet përballë me gazetarët kritikë, të përfshihet në një debat publik ku t’i shfaqen kundërshtarët dhe garda të mos ketë mundësi t’i ndalojë. Kjo atë e çmend dhe kur e mendon, dhe jo ta bëjë.

Së katërti, që është dhe më kryesorja, rrjetet sociale kanë mposhtur në botë censurën dhe izolimin e njerëzve me ide politike dhe kanë rrezikuar seriozisht sistemet autokratike. Sali Berisha ka harxhuar miliona të ndërtojë mediat e veta, ka korruptuar një sistem të tërë politik për të prodhuar mediat e propagandës së vet, ka investuar publikisht dhunë dhe represion ndaj mediave kritike, ka një bilanc si një armik i shtypit botëror, vlerësuar nga Komiteti për Mbrojtjen e  Gazetarëve si një armik i lirisë së shtypit, dhe tashmë ai gjendet i pafuqishëm përpara një realiteti që ia ka hedhur në erë gjithë investimet. Një shembull i qartë i këtij dështimi është beteja e tij shtazarake me gazetën Tema. I përdori të gjitha, nga policët tek dhuna, tek zjarri e gjobat financiare dhe falë këtij realiteti të ri të teknologjisë online, ai ka dështuar. Futi nën presion mediat e veta televizive të hartonin lisat përjashtuese për debatet televizive nga gazetarët e tij kritikë, por sot gjithçka mund t’i shkojë dëm vetëm nga teknologjia e re, ku idetë kundër tij mund të përhapen me një të miliontën e pareve që ai i paguan Sandrit për të shpërndarë gënjeshtrat e veta.

Sali Berisha po hyn në botën e betejës online si në kullën e hasmit, ku askush nuk i jep besën se nuk do ta vrasë. Ai po hyn nga paniku vetëm se e kuptoi që ironia dhe tallja me to nuk ia zgjidhte problemin dhe po e klasifikonte si një fosil të politikës. Ai po lëpin tani atë që ka pështyrë prej dy vitesh, por ky turp i ka dalë prej kohësh. Por duke hyrë brenda nuk do të thotë se shpëton. Përkundrazi, kjo është një fushëbetejë që ka rregullat e veta, të cilat janë prodhuar pikërisht se në botë kanë ekzistuar fosile si Sali Berisha. Nuk është ngjarje promovimi nga Edi Rama i Twitter-it, Facebook-ut apo mesazheve online, se ai ka një raport personal me fjalën e shkruar, vjen nga publicistika dhe është natyral në teknologjinë online. Lajm i madh është që një fosil si Sali Berisha u tërhoq në këtë fushëbeteje.

Tani lëreni aty se vdes vetë ose bëhet qesharak siç po bëhet me përpjekjen e tij titanike për të fshehur vetveten nga publiku. Nuk ka dekompozim më spektakolar se sa të lexosh postimet e tij mediokre, që nuk të kujtojnë asgjë nga Sali Berisha i këtyre 22 viteve, nga politikani i ashpër, i fortë, apo kurajoz siç ka qejf të quhet. Është thjesht një mediokër, që as ia mban të bëjë të fortin, as të zgjuarin, as karizmatikun, as inteligjentin dhe as agresivin. E ka të vështirë të ballafaqohet me qytetarët, pasi është mësuar gjithë jetën të vrasë pas shpine, të shajë pas shpine, të fyejë pas shpine dhe të qajë pas shpine. Ky është ndëshkimi më i madh që i ka bërë vetes, pasi ka pranuar të shpërbëjë Sali Berishën që ka sunduar me vese dhe pabesi për t’u treguar njerëzve një Sali Berishë tjetër, mediokër, frikacak dhe të autocensuruar.

Është kjo mënyra se si ai po shpërbën profilin e tij. Është kjo mënyra se si të vret përpjekja për të ndryshuar, kur ndryshimi nuk është natyral. Është si një i sëmurë që bëhet mirë para se të vdesë. Dhe pastaj dorëzohet.

82 komente në “Vetëvrasja e Berishës!”

 1. Besim Koburja says:

  Berisha nuk duhet ti shmanget dhenises se llogarise.
  Edhe vet vrasja eshte nje rugedalje pa dhene llogari, Nuk duhet, patjeter qe duhet te jape llogari dhe me pas le te vrasi veten.

  1. ka mundesi says:

   MERO JE I PAPARE!

   “Sali Berisha po hyn në botën e betejës online si në kullën e hasmit, ku askush nuk i jep besën se nuk do ta vrasë. Ai po hyn nga paniku vetëm se e kuptoi që ironia dhe tallja me to nuk ia zgjidhte problemin dhe po e klasifikonte si një fosil të politikës. Ai po lëpin tani atë që ka pështyrë prej dy vitesh, por ky turp i ka dalë prej kohësh”.

   Vetem kaq mjafton dhe ti ke thene sa per dhjetra faqe. Ti e di shume mire,Sali Berisha te ndjek hap pas hapi,jo se te ka qejf,kjo pjese te ai nuk ekziston,por vetem do te dije se cthone te tjeret per te. Eshte bere si doctor Allamudhi.
   TE UROJ GJITHE TE MIRAT!

   1. raimondi says:

    Po ketu nuk ka gje per vetvrasje te Berishes or vella –Berisha eshte kaluar se esht ne pushtet , edhe ne zgjedhjet qe vijne ai eshte favority kryesor per te fituar ,

    Berisha ato qe ka bere i ka bere ne Shqiperi dhe ne ruge ligjore qe nuk e kap dot neser, ndersa ky lumadhi kaur shkon e ben thagma ne USA

    -Ketu, me keto qe po ndodhin nga keta ortodOkset e PS-se po ndodh vetvrasje e PS-se, more

    PS-ja po diskretitohet ne te gjitha menyrat.

    PS-ja ne politke vepron si axhami , nuk firmos ato 3 ligjet dhe fiton antipatine e USA dhe te EU-se

    Ky tjetri shkon e vjedh ne mes te Amerikes dhe le nam kur genjen policine

    Ai oRtodoksi tjeter, 2 milionshi o bankave qipriote , ngeli duke bere artikuj ku analizon planet e serbit …!!!!!Cudia e vitit!

    …Ke pastaj Angjelin qe nuk ben azgje fare, por eshte me keq se te gjithe keta qe bejne gafa,
    sepse eshte pergjgjegjesi i tyre lol

    _-Pra , kjo eshte nje opozite skandalzoe or vella , nuk e shikoni ju kete ?

    _Po pse ndodhin keto fatkeqsi tragjike per opoziten ?

    Ky qe vodhi ne Ameirke mire vete qe merrej me “strategjine e fitores’
    por kishte edhe gruan ne kryesi te PS-se —Kjo eshte skandaloze fare !

    Nepotizem ne opozite !!!! TURP !! Ti na flet per vetvrasje te Sales !

    –Kjo eshte gjeja me alarmante dhe tregon se kjo PS vuan nga semundje malinje qe kerkon kurim te menjehreshme ndryshe nuk do kete me PS ,
    por do ngelet si nje kujtim i hidhur i nje operete qesharake me titull :”….Kur vidhnin kauret”

    Se te gjithe keta qe jane ne krye aty dhe qe merren me ….”strategjine e fitores” qe jane “truri’ I Rilindjes , jane te gjithe te deklaruar si spiune te grekut _Ky grup i kopetenteve jane te diskretituar ne popull si hajdute, antishqiptare dhe deficente ….e nderkaq keta lloj njerezish me vese skandaloze jane ne realitet drejtuesit kryesore te PS-se ..

    Po pse jane zgjehdur keta ne krye ??? ..Zgjedhja e ketyre njerezve ne krye te PS-se tregon nje Fenomen shume te rrezikshem per pushtetin e ardheshem nqs PS fiton

    _-Pra ketu del nje problem kardinal– se eshte krijuar nje fenomen i vecante
    se ajo parti ka afruar keta njerez deficente e te pa afte ne cdo gje , por edhe njerez me vese ..kriminale , vetem e vetem se keta jane Janissaret e politkes greke ne Shqiperi ….

    _-Dhe duhet folur hapur qe te sherohet opozita nga keta njerez te dyshimte ,
    te cilet po e diskretitojne dita dites luften opozitare kunder ketij pushteti te koruptuar

    _-Keta kryqetaret qe vegjetojne ne krye te PS-se dhe te forumeve me te vertete vendimarrese ne PS me politkat e tyre te diskretituara antishqiptare,
    dhe plot vese te denueshme per shoqerine , po na heqin mundesine te ndrojme kete pushtet –

    -Pra po na heqin mundesine te bejme rotacionin e psuhtetit,PO NA HEQIN MUNDESINE TE Shijojme bukurine e demorkacise ku pushteti ndrohet shpesh
    sepse keta jane kaq shume te neveriteshem ne diskretitmin e tyre , saqe nuk ka uje ti laje ,
    dhe nuk ka njeri qe te japi voten ty , kur ti ke njerez te inkriminuar ne opozite, mendo kur te vish ne pushtet

    _-Se ka dicka ketu _-Kushdo qe te vije ne pushtet , do kriminalizohet, dikush me shume e diksuh me pake, dhe kjo ben qe pushteti te shkembeje duar ….

    .Mirpo kur opozita eshte e inkriminuar,atehere ca d presesh nga ajo opozite …..
    Ndaj nuk mendoj se do kete vetvrasje te Berishes , pse diskretiohet opozita ne United States , duke bere nje figure te turpeshme dhe te denje vetem per rugecet e rugeve ….

    Ketu nuk eshte fjala tek shuma e parave te implikuara ne korupsion , ketu behet fjale
    te figura e diskretituar qe bejne keta janissaret ne Bote dhe ne ketu ne shtyp me shkrimet e tyre skandaloze tip Majko

    Hiqni more keta njerez te grekut qe i keni futur ne te gjitha strukturat e PS-se dhe ne qeveri…..

    Per keta lloj reptilesh me dy koke bej nje artikull ti Mero !

    1. Doni says:

     Po ore Hasan ke te drejte se Kauret i kane fajet qe nuk zhvillohet ky vend..gjithe kohes ne krye vetem masllema prandaj jemi vendi me i prapambetur qe vetem ne afrike mund te konkurojme..Me vjen me te qeshur me keta masllumat se me injorante dhe me idioter si ben nena, njerez pa asnje lloj horizonti, idioter te lindur nejse ske cthua na kane rrene ne per pjese.Ja shiko vendet myslimane ne Ballkan, cope-cope ske nga ti kapesh se qelbesh, te vjen ndot. Prandaj laj gojen kur flet per te krishteret dhe po ste pelqeu mund te ikesh nga ke ardh se fundja jabanxhi je morre evgjit.

     1. O Doni ! Duhet ta kesh pare filmin Njeriu me Top , kur eshte ajo shprehja : ” Ti kaur i derrit je i ardhur ne kete fshat !!!” Shume domethenese apo jo mor kaur i derrit ? Qe kur jeni bere zot shtepie ju qe u thoni te tjereve jabanxhi ??? U kane krehur shume bishtin juve keta politikanet tane te korruptuar e te blere por do tu digjet toka nen kembe shume shpejt, rrace mosmirenjohese , shkurt rrace muti !!!

      1. Lavdi te drejtes says:

       Ne gjithe Shqiperine ka vende ara e Kishes ,vorezat e kaureve ,ne Tirane Kodra e Priftit por asgjekundi Ara e Hoxhes apo dicka te tille .Filloje ne mesosh qe nga Abetarje se edhe ate nga KURET e ke, pastaj vazhdo me Historine .

       1. Sali Kërma me krimbat e tij mbjellin perçarje says:

        I lutem administratorit te mos postoje komente qe mbjellin perçarje fetare.Mos na i menderosni dhe kete gazete serioze.Kurse per Raimondin kisha nje mesazh personal: Te fala mi bej sateme se ka ca dite qe nuk e kam pare.Thuaji te mos kete merak,se do vij keto dite dhe do t’ia shtrij kabllin ashtu si e ka qejf ajo.Krimba te neveritshem qe mbillni vetem perçarje jeni.Po ç’na i lidh me fene artikullin o jashtqitje qeni.Ju kermat e Sales jeni te shpifur dhe ne shpirt perveçse ne surrat.Jeni fatkeqesia e ketij kombi.

       2. raimondi says:

        Ne Shqiperi te gjitha vendet kane ne shumice dermuese me mbi 90% emra sllave ,
        por kjo nuk do te thote se popullsia eshte sllave , ndaj o shoku kaur e ke arsyetimin te gjymtuar –Si gjithmone ju keni defekt ne tru
        e keni bosh prandaj

    2. xha Jaho says:

     O raimondo, nga i ke marre keto qe ke shkruar ketu si koment per ate qe nuk ka lidhje fare me çfare shkruaan Mero. Me siguri nga profili i doktor mortjes ne FB. ne ate profil sado te germosh veç qen te ngordhur gjen, kufoma qe le pas doktor mortja, pisllek qe lene femijet dhe ministrat e tij, mizerabilitet me fryme te qelbur qe lene njerez si puna jote. Fuck You dhe shko shkruaj ne profilin e mortjes. Rajmond eshte emer evropian dhe eshte gjynah qe e mbaan nje anadollak mesjetar, nje skllav i patricit kaalbaraq.

     1. raimondi says:

      hajd ma kap njehere per qafe por merr me vete edhe ate kaurin me siper qe vjen era qen i ngordhur

      Po kur mburren kauret per intelekt _-Kauret kane IQ gomari –Nuk kane nivel per azgje ,
      vetem nje aftesi kane kauret se jene spiune te grekut

      Duhet vendos ne kushtetute qe kauret jane vetem per iventar, se per gje tjeter nuk bejne se e kane koken te mbushur me shit qeni

    3. NAIMI says:

     Ti Rajmond duhet te jesh ndonje agjent e keshilltar i Saliut si agjent i serbeve qe eshte.Nuk mund te kete shqiptar te ndershem qe te beje ndasi fetare,por ty te paska mbetur ora shume prapa.Ti je nje percares i shqiptareve qe leksionet i merr ne ndonje kuzhine sllave.Sa shume te paka indoktrinuar Saliu mor qelbesire. Po ty nese ta mban bytha dil hapur se kush je dhe do ta shikosh kaurin ti sebashku me kelyshet e tu.Mor i biri i bushtres, po si te ben zemra e te dalesh kunder vellazerimit shqiptar.Ti duhet te jesh ndonje fondamentalist i terbuar islamik qe ushqehet me pislleqet e fashistit Sali Ram Berisha. Edhe nje here po te them dil hapur me emer e mbiemer dhe do ta gjesh vendin mor qelbesire. Te me fale lexuesi per tejklalim te etikes.

     1. Dukati. says:

      Ramiz Islamiku! Ti je kaq shumë servil she i pështirë sa që edhe kur Saliu ta bën në bythë, i thua: 1Më fal se të kam kthyer krahët. Ramit Sërbi! Mos i fyej ortodoksit dhe mos fut përçardjen fetare se një ditë do ta paguani me kokë more shpellarë që su ngopët me xhizë me krimba.

   1. Daut Skela, Vlore says:

    Ky nuk po vetëvritet!
    Ky po vetë-vret një komb të tërë, që nuk është i ZOTI të vetmbrohet nga ky 40vjet KRIMINEL 🙁

  2. Sali Shpellari ne facebook?!!! says:

   Berisha kujtoi se ashtu sic u “konvertua” brenda nates nga komunist ne demokrat, mund te kovertohet edhe nga shpellar ne informaticien.
   Ketu e ka krrujt bythen me gjethe fiku dhe i shkon pershtat shprehja:
   Budalla hodhi gur ne facebook dhe mijera militante pd-ista po perpiqen ta nxjerrin.
   Populli i trhjeshte shef gallate!

  3. Agim Shehi says:

   BURG PER JETE – ASNJE FJALE TJETER. DHE QE NUK MUND TE PERFITOJE ASNJE FALJE, MADJE AS PER 500 VJETORIN E SHTETIT SHQIPTAR.

  4. xha Jaho says:

   Marshi i Barabajt (nga Fan Noli)

   Allalla, o rezil e katil, allalla,
   Shtroni udhën me hithr’ e me shtok turfanda,
   Gumëzhit, o zinxhir e kamçik, baterma,
   Lehni, laro, kaba: Hosanna, Barabba!

   Tradhëtor, ti na nxive, na le pa atdhe,
   Ti na çthure, na çkule, na çduke çdo fè,
   Varfëri, poshtërsi, robëri ti na dhe,
   Derbeder, ujk e derr: Hosanna, Barabba!

   0 stërnip i Kainit, tepdil si bari,
   Ti na shtyp e na shtryth e ti gjakun na pi,
   Ti na ther e na grin e për qejf na bën fli;
   0 kokuth e lubi: Hosanna, Barabba!

   Në budrum, nëpër llom’ e kufom’ u mallkofsh,
   Në skëterrën, katran e tiran, u harbofsh,
   Me tam-tam e allarm’ e me nëm’ u shurdhofsh,
   Në zëndan mbretërofsh: Hosanna, Barabba!

   0 i çgryer, i zhyer, i vyer për hu,
   Turp-e-ndot-kundërmonjës të krusen mbi gju
   Dallkaukët, kopukët e turmat pa tru,
   Zëmër-krund-e-gërdhu: Hosanna, Barabba!

   Allalla, o rezil e katil, allalla,
   Shtroni udhën me hithr’ e me shtok turfanda,
   Gumëzhit, o zinxhir e kamçik, batërma,
   Lehni, laro, kaba: Hosanna, Barabba!

 2. AMERIKANI says:

  E MO MERO DIALI PO C,TI BESH FATIT QE NA BASHKOJ NE NJE KOMB ME KETE NDYRESIRE ,TE KISH QENE SHQIPERIA QE TIRANE E NE JUG DHE LE TA MBANIN MALOKET SA TE DONIN PER CUBIN E TYRE HIPOTENTIN,KRYEQYTET TE KISHIN TROPOJEN,

  1. Ibrahim says:

   Amerikan i thua ti vetit po ti qenke Stalin i dyte se bashku me krye qerrosin mero.zate nuk thojne kote qel qel teveqel.ju malokve tju puthni koqet dhe pastaj te ju lepini bythen,se per ata si qe kane ne fund majko,nano,mero,keta edhe derrave grek ju kalojne e jo me grekve.

   1. tekniku says:

    Bimo
    Kadale,kadale se nuk te vrau vetem te tha ate qe ti e di qe je malok,ke zbritur nga bjeshket e namuna dhe ke xon token e te jereve ne mes te Tirones.Ishallah do zoti dhe e “trashegon”.Kete do ta shohim shume shpejt kur kryeshpellari te bjere nga kali.

    1. AMERIKANI says:

     Ah,, more teknik ne nuk merzitemi te na therrasin FUSHOR se fushor jemi ne e kemi per nder.

   2. AMERIKANI says:

    Ibrahim s,ha mut kot ti e ke mire llafin vazhdo gjer te ngopesh pjesen tjeter lerja saliut patriotit tend dhe laje gojen kur te zesh ne goje MERO BAZEN se eshte thesar per nje popull fukara,ju kerkoj ndjes verioreve te ndershem.bjer fli ibrahim dhe merru ne enderr me sekretar e PPSH se sali ramy melek ibrahimi,

 3. alban4eva says:

  hahaha, o Mero, po kij cik “meshire” per shpellarin, se eshte bere si ariu i plagosur, po dihat me veshtiresi, e ke masakruar fare, nuk i ke lene me gje pa thene keto muajt e fundit, e ke degjeneruar fare, hahahaha..

  Saleh plehu, u be bytha e Saleh kafshes me facebook, hehehe.. eh more Saleh kerma…

 4. Lexuesi i TemA says:

  Pesë yje, zoti Mero Baze!
  Radiografi e radioskopi, njëheresh.

  1. Labi Vlore says:

   @Lexuesi i TemA.Pershkrimin me te bukur dhe Ironine me fatale per SRB-in ne Facebook e kishte shkruar nje Komentues i gazetes Shqiptarja.com.Hyrjen e Saliut ne FB ai e kishte pershkruar me keto fjale.”Di Dhia c’eshte tagjia”

 5. iliriTirane says:

  Une kam njerezit e mi qe kane bere fans kete hale ne FB, se kan frike se i pushojne nga puna. Nje shoqja ime e shkolles me tha: na kontrollojne Fb a e kemi bere LIKE SRB, sa per te qeshur dhe per te qare, njerezit kane akoma frike.

  1. lindi says:

   ha,ha ha e bukur kjo !

 6. sali krrau-krrau says:

  saliu per ramen qe shkruante ne twitter kishte 2 vjet qe thoshte se ja bene ciu-ciu, tani qe ka hyre ne facebook vete saliu po ja ben krrau- krrau-krrau si korbi zi

 7. Iliri says:

  Per “Amerikanin”
  Me kete gjuhe qe perdor, tregon se je nje vegel qorre ne sherbim te pa udhit Berisha….Une jam nje kundershtar i ashper i tij dhe jam nga veriu, por edhe ne Vlore, Fier a Korce, ka kaq shume ‘maloke” qe thua ti, pasi ky kafshe me emrin Berisha, merr nje perqindje te madhe votash edhe ne keto zona. Po te ishte se ne Tirane e poshte ai nuk merr vota, ose merr shume pak, sikur i gjithe veriu te votonte 100% per qofte largun Sali, te siguroj se ai nuk do te ishte ne pushtet. Jane ne veri kaq shume kundershtar te tij sa ti nuk e mendon. Por sjellja jote con uje ne mullirin e Saliut, pasi ky ne momentet e pushtetit kete karte po mundohet te luaje, pikerisht frymezon tipa si ti, per te lujtur me nje lloj ndjenje patriotiko-patriarkale. Por te siguroj se ky mekanizem i ndyre nuk do mund te funksionoje me 23 qershor…Une keshilloj ti lini kete deklarata idiote per ndarje veri-jug, dhe te punoni sa me shume ne jug, per te marre perqidja sa me te larte ne votime, per te neutralizuar nje krijese artificiale ne Kukes….Pa kendej na e lini neve…

  1. mirel says:

   Mos u shqeteso nga ky Amerikan gjysmak bre burre.
   Sa per ata lloj “malokesh”, plot eshte dhe ne Vlore me ta.
   E priten Berishen me qef ne Vlore, pa lere se cfare derdellit ky Amerikani kot.
   Po te ishin aq trima, nuk e kishin lene te futej fare, po u bene nje me minjte dhe i bene nderet e kryetarit te shtetit.

  2. Elton says:

   O Vella ca I pergjigjesh kot atij hajvani, si jug si veri jemi nje dhe do jemi, po si duet ky tipi si la pier ilacet mbreme. Respekt

  3. Shqiptaret jane nje says:

   Shqiptaret jane nje,jug e veri bashke jemi vellezer.Te krishtere e myslimane jemi nje,vellezer shqipetare.Une personalisht jam nga Jugu,por kjo nuk do te thote se jam ndryshe nga shqiptaret e Veriut.Koketrashe ka ne Jug e Veri.Ashtu sic ka dhe burra te ndershem ne Jug e Veri.Ata krimba qe mbjellin perçarje ketu,nuk besoj se kane gjak shqiptari dhe i bejne sherbime armiqve shqiptare te brendshem apo te jashtem.

 8. LILOLABJA says:

  Mero je gjenial!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Po merr hakun e 3000000 shqiptareve qe Saliu ka 22 vjet qe i neperkemb.
  Je duke e ngordhe ngadale-ngadale mostren.Sa mendon se ke mbaruar me te, atij i vjen grushti ne fytyre me i forte.Je i vetmi qe po i tregon se sa i vlen lekura ,sus eshte para teje dhe kjo me ben te lumtur se nuk ta del dot e ke mposhtur qelbesiren je duke e shqyer si luani gjahun e vet .Te lumte Mero !!!!!!!

 9. Horri i Bulevardit says:

  Sali Berisha perballet me PD-istet ne facebook, jep keshilla, por me shume degjon se sa i afte eshte vete Berisha, populli demokratikas, poston cdo dite, postimet vijne nga administrata, nga drejtore shkollash.
  Ne nje mbledhje te fundit ne nje shkolle te mesme ne kryeqytet, drejtoresha mbledh stafin mesimor dhe teme te mbledhjes kishin:
  Te behemi miq te Berishes ne facebook dhe te japim pershtypjet tona si ka qeverisur deri tani dhe si do te jete ne te ardhmen.
  Tre mesues koshin I-pad, por te tjerat kishin cel. te zakonshem dhe ne fakt sdinin si tja conin nje mesazh, por drejtoresha si gjithmone ne krye te detyres, i ofroi I-padin e vet dhe mbledhja e stafit mesimor, mbaroi me sukses, ate moment ne adresen e Berishes, shkuan 15 mesazhe urimi per qeverisjen e tij dhe biles denuan kryetarin e opozites qe po pengon antarsimin e Shqiperise ne BE.
  Hapja e facebookut ka patur dhe si qellim edhe angazhimin e qeverise per te punesuar sa me shume shqiptare dhe kete Saliu e beri vete i pari, deri tani ka punesuar ne faqen e tij te facebook-ut shtate persona, ku njerin nga keta vjen nga shoqeria civile, njeri nga shoqata me aftesi te kufizuara dhe tre nga ish te burgosurit politike, dy jane marre me konkurs te drejtperdrejte.
  Me kete projekt Berisha synon qe te ule ne maksimum papunesine, per kete ai se shpejti do te nxjerre nje ligj normativ, ku cdo minister te hapi nje faqe ne facebook dhe te punesoje minimumin tre persona, per te bere rregullimin e faqes nga opozitaret.

  Nje gje dua te kundershtoj zoti Baze, te lutem mos fol me per vetvrasje te Berishes, se mos megjithmend ben vetvrasje dhe na le ne me gisht ne goje, ne duam qe ta fusim ne dore vete, se na ka ardh inat qe libianet arriten ta kapin Kadafin dhe tja kendojne kengen e vet dhe ne te na shkoi Saliu per lesh, pa i nxe duart.

 10. ardian says:

  Kjo qe po ben mender Saliu eshte sa fyese aq edhe poshteruse per shqiptaret qe kane try ne koke.Ky “njeri” lepin ate qe peshtyn,kujtoni para pak muajsh cfare thoshte per ciu-ciu e twitterit.Ky mjeran eshte banal ne kufijte e te pa besushmerise.Se cfare karizme ka ky nje zot i madh e merr vesh.Ky eshte turp qe ne 2013 te jete akoma njeri publik.Kur thote Saliu qe ka fansa ne FB te vijne zorret te barku dhe vera e Bordose qe sapo piva me duket si uthull.
  Kete vit ai qe e quan veten opozitar me kete feudal te bashkohet dhe ti japim dermen e mos ta shohim me

 11. Bato Mokra says:

  Ne fillim, titulli me intrigoi dhe, thashe me vete, hë shyqyr, iu mbush mendja (nese). Por jo. Ne fakt, duhet te kaloje PATJETER nga rruga e drejtesise, e cila per shumekend ne keto caste tingllon si perralle, po jam i sigurt, se nuk do te jete e larget dita, tashme ajo po agon.
  Kete e tregon me se miri edhe shkrimi mjaft i bukur dhe i goditur i Mero Bazes, me nje intuite, guxim qytetar e prodhimtari vertet per t’u admiruar.
  Shumekush Sali Berishen e ka pase marre dhe vazhdon ta marre si Pal Vaten. Po s’eshte i tille, hiqet si sherrbudalle, si bukur i thone ne Shkoder.
  Kjo eshte nje teme e gjere, po shkrimi do te ishte edhe me i plote per “dekorin” e vetevrasjes se Saliut, me apologjetet e tij. Jo atyre qe iu kerkohet friendsllëku (s’ka te beje me freskun), po me ushtrine e mobilizuar, si beteja me e fundit, e komentuesve apologjetë deri ne neveritjen njerezore, qe ia kalon edhe skllavit.
  Shpesh gjen ne mjedise te ndryshme apologjete te tille, po SOZIA e Saliut ne qytetin e Lezhes (siç sapo me shkruan nje patriot i imi nga Mokra, i mbetur atje si ushtarak, qe pas 1990-es)eshte vertet per t’u çuditur. E njohin te gjithe. Sa do te deshiroja qe t’ia bejne portretin ketu te “Tema” lexuesit e kesaj gazete ne online! Sa here qe i jep doren Saliut (del ne krye te rreshtave 3-4 here) e mban doren lart dhe nuk e lan ate per dite te tera, derisa ta takoje serish Saliun.

 12. Tropojani ne mergim says:

  More ju se cfar keni me tropojanet si kur e gjithe tropoja asht sali berisha sa llapisni posht e lart nje plumb don ai njeri e shpetoni tropojan sa per dijeni jam

 13. england says:

  Je i madh Mero djali,e ke xhvesh kryeministrin lakuriq!
  nuk i vlen me jeleku antiplumb,e ke lene si qen kazonesh,monstren me emrin Sali,pena top tu befte,vazhdoje luften me shkrimet e tua,dhe per keto muaj ne vazhdim deri ne qershor,deri sa ti vije dita e shpagimit..

 14. dashamir says:

  Pasi i pushtoi te gjitha kalate dhe fortesat mga viti 2005 deri ne 2012 ai zoteron te gjitha llojet e pushteteve ,mediave,biles dhe te tre ambasdave te rendesishme ne tirane qe i ka si ministri te tijat.
  Vetem dy istikame nuk i pushtoi dot dhe i prishin gjumin qe jane: gazeta tema dhe twinteri i rames.
  Duke filluar nga pseudo-fitorja e pare e tij ne mars 1992 (qe ne fakt ishte fitore e ambasdorit te pare amerikan rayeson) e deri tani ai eshte vecse nje manekin qe ben cfare i thojne te tjeret.Ai pas 2005 ka paguar lobin e podestes ne washington per menaxhimin e fushates elektorale qe tashme ka filluar,Ata si duket i kane sugjeruar t’ja marre epersine edi rames i cili po i cmend me humorin dhe grricjen e tij.
  Nuk ka poshtrim me te madh per nje malesoruc si berisha qe ta tallesh ne publik sic po e tall edi rama.Eshte e vertete qe ai ramen e ka rrahur me hekur me gestapon e tij,e ka share me liber shtepie dhe i ka vrare protestuesit e tij por perseri mbetet inferior .Ai po tregon se aksidentalisht u be mjek dhe kryetar shteti nga ambicja dhe egoizmi psikopatik pa asnje lloj intelekti pervec talentit per gam-gam style
  Pikerisht tani qe hapi facebook-un e tij ku “shenoi fitoren e radhes dhe mposhti” edi ramen ai duket sa qesharak dhe i neveritur.
  Une tashme nuk habitem me kete paranojak sa dhe enveri duket lule para tij por jam i suprizuar nga ambasdoret dhe dipllomacite e USA & BE.
  Kaq injorante dhe debila na konsiderojne si shqiptare qe po na perdhosin per dy dekada me kete debil tropoje?.
  A ka ngel ndonje senator apo kongresmen normal ne koridoret e washingtonit dhe brukselit qe nuk shikojne nje handikapat plotesisht te rrjedhur???
  Nuk eshte problem se ai e shkerdheu shtetin shqiptar por po perdhos vete ameriken dhe bashkimin europjan kanakar i te cileve eshte dhe fuckberisha.

 15. Ben Chicago says:

  Z.MERO
  nuk eshte e vertete qe te vret pas shpine ai vetem urdheron te tjeret si ndre prendi e terheqin kemzen e armes
  per sa i perket sharjeve ,fyerjeve, shpifjeve ,i ben ne publik dhe nuk i ben syri terr

 16. mete says:

  Kjo eshte ideale, tani te gjithe e kuptojne se cfar njeriu i vogel, medioker, frikacak dhe idjot eshte ky fare burri, me kete moster nuk duhet hyre ne debat ai duhet te nencmohet si nje njeri medioker ashtu sic eshte dhe kaq.

 17. gjirokastriti says:

  Kam nje mendim nqs shume nga ne ne pjesen e poshtme te faqes se fb bejme denoncim te administratoret e fb profili bllokohet
  Mund te shkruajme qe na ofendon etj………….
  Mbase pastrojme ate rjet nga nje funderine

  1. Adoleshent says:

   Faqja ka shum fansa do duheshin minimalisht 20.000 sinjalizime.
   Un per vete ja kam ber sinjalizimin qe esht nje faqe qe ofendon dhe cenon te drejtat e komentuesve.

   Mero, sic tha dhe Horri na duhet i gjall

 18. N. Shabani says:

  Lere Mero se nuk ja mori mendja Berishes se nuk do ta bente dot politiken online. Ai do pastime ne facebook vetem komente prej servilesh. Mua me bllokuan direkt sa bera dy tre komente.Po pse keshtu ben kryeministri Britanik? Sa here postojne njerezit komente qe nuk jane dakord me vendimet e qeverise se tij por asnjeri nuk i heq komentet dhe nuk i bllokon komentuesit. Berisha ka vene censuren tek faqja e tij se nuk do qe te ballafaqohet me popullin do vetem ca vegla qe ti thone fjalet bajate;”o dielli yne”, “o heroi yne” etjera ha ha ha sa me vjen per te qeshur, si duket Saliu i beson me te vertete keto komente se kujton se te gjithe e duan. Po ta them une o Sali Berisha: Ty te duan aq shume sa donin Stalinin shoket e tij, qe kur ishte duke vdekur e peshtyne, edhe ty e njejta gje do te ndodhin se je nje Stalin i dyte vetem se nuk ke cfar ben me shume. Ke vrare, ke vjedhur, ke mashtruar, ke bere korrupsionin me te madh ne keto 100 vitet e fundt, ke tradhetuar vendin tend.Keshtu qe nuk ke cfare te besh me ne facebook, me mire mbylle ate faqe perderisa nuk e perballon dot popullin dhe nuk ballafaqohesh me te metat dhe gabimet e punes tende.Ti do njerez qe te bejne amin o hoxhe dhe te perplasin duart, eh une me mire do vrisja veten se sa te perplasja duart per nje njeri kaq te ulet sa ty, do ta kisha per ofendim te perkrahja nje kryeminister qe vetem vjedh per familjen e tij.

  1. shkoder says:

   O NADIA FOLA ME BERISHEN PER KETO BLLOKIME THA NUK NDYJ
   FACEBOK ME KERMAT E EDVIN KELLIRES.
   TE DREJTE KA JU KOMUNISTET JENI FARA ME E KEQE E KOMBIT
   GJITHE JETEN NE OPOZITE DO TU LERE , KA MUNDESI TE KALONI
   NE TE FUNDIT .
   TANI BENI BLA BLA ME SOCIALISTIN E CMENDUR BAZE
   I CILI KETE E KA MENYRE JETESE DHE JO PER TU BERE NDER JU IDIOTEVE

   1. N Shabani says:

    O shkodra ermat e PD-se kane marre ere te qelbur, nuk ke cfare thua per ne se ne jemi vetvetja dhe jo vegla te kellires tuaj te qelbur Berisha. Turp per ty qe kur nuk di cfare te thuash ofendon se ti e di shume mire qe une kam te drejte dhe une kur kam komentuar tek faqja e tij kam thene nje te vertete per Azem Hajdarin dhe per vrasjen e tij, se ishte Saliu ai qe e diskreditoj Azemin sa ishte gjalle dhe e beri hero mbasi ai vdiq se nuk i rrezikonte me karriken. Ja ky ishte komenti im qe beri Saliun te me bllokonte se ai nuk e duron dot te verteten, ai do vetem mashtrimin dhe servilizmin.Ja u kam lene juve perplasjen e duarve per kete felliqesire te shtetit shqiptar se une e kam per ofendim te perkrah nje hajdut dhe kriminel si ai.

 19. Dike Mullai thote- says:

  “Eshte si nje i semure,qe behet mire para se te vdese”! Nuk jam i nje mendjeje me Ju Mero: Ai duhet te vuaje GJATE nga metastaza Kanceroze, nga gjithe te keqijat qe i ka shkaktuar shumices se ketij populli. “I dalte shpirti nga bytha!!!”

 20. Agim Tare says:

  zoti Baze, Sali Berisha eshte “spiun i bere vullnetarisht, spiun i vjeter,Pra ai ska fytyr, as ferdhet dhe as kuqet,Sali spiun esht nje (qen-gabeli)Sali nuk pyet as per mikun dhe as per shokun,Ti zoti Baze e ke shpetuar Salin shume “HERE” ai qen-gabeli, te mbylli gazeten, te dogji makinen, e shume te tjera ne familje E ne fise…,Pra Saliu esht qen-frikacak, JU, DHE TE TJERET DO TE SHIKON SA FRIKACAK ESHTE,Na do te te heqem zvarr rethe kalit Skenderbej, DO TE VAREM NGA KEMBET, DO TI PRESIM MISHIN E QELBUR,COPA ME E VOGEL NJE “CENTIMETER”…..

 21. vz gjirokastriti says:

  Mero me teper te vleresoj se sa te perbuz.Po te te perbuzija me teper se sa te vleresoje,nuk do te me shkonin keto reshta qe po shkruaj me
  poshte.

  Fanatiket e reshtuar ne radhet e partive,jane reziku me i madh i lirise.
  Qe te jeshe sot fanatik i partise socialiste dhe fanatiku i partise
  demokratike,qe nuk kane as me te voglin mision per lirine dhe demokracine e popullit shqiptar,por vetem per ta vjellur dhe koruptuar
  ate eshte gjeja me e keqe.
  Qe te jeshe fanatik per demokracine eshte gjeja me e shkelqyer.
  Qytetari i lire e i pa angazhuar me fanatizmat e ketyre partive eshte
  ushqimi i domozdoshem i demokracise.Ketij qytetari duhet ti rezervohet
  respekti dhe vemendija e vecante e intelektualeve dhe medias.
  Nje shoqeri qe i mungon qytetari i lire,kjo shoqeri eshte viktime e
  mashtruseve dhe e manipuluseve politike.
  Mero sa me shume qe te goditesh nga nje qeveri aq me teper ke vlera si
  qytetar i lire. Mero sa me shume te shtrengoheshin hekurat nga policet
  dje,aq me shume ndjehesh frika e krimineleve nga ti.
  Vilson Zeko

 22. dhembeli says:

  E patem kete fat MERO djali! Nuk behet mu.. allve.

 23. udheheqesi says:

  IliriTirane. Jam plotesisht dakort me komentin tuaj.Ekane bere fans se ua kerkojne,po edhe frike kane e nuk duhen perbuzur ,se nuk behet shaka me buken e femijeve. Edhe ky nuk te fut ne burg po e shave ,pa kaluar cakun,se cakun per te share ka te drejte ta kaloi vetem ai.

 24. olti says:

  Sali Berisha eshte bere dordoleci i vetvetes, ai ska te beje me imazhin e tij frymezues anti-komunist te 1990.

  Ai sot eshte imazhi komunist i mbajtjes se pushtetit ekonomik e politik ME CDO KUSHT ne bashkepunim me partine e vertete Socialiste, LSI, kunder armikut te brendshem, ‘opozites’ dhe armikut te jashtem, ‘Albanfobise.”

  Facebook eshte hobi i nje dordoleci te rrjedhur, zoti Mero, por pyetja ngjethese eshte kush ose cila Mafie drejton Shqiperine me aq probleme kur Kryeministri rri ne FB????

  Nese Qeverisja konsiderohet si aktivitet jo paresor, kuptohet qe edhe Berisha ka pranuar se Shqiperia eshte e paqeverisshme apo vertet Shqiperia eshte bere si Belgjika e ska nevoje per qeveri????

 25. Kely J. Andress says:

  ORE Z.BAZE, BESOJ E KENI PARE QE NE FAQE TE PARE TE FACE-BOOK-UT TE TIJ SALIU KA VENE FAMILJEN E TIJ. DO TE THOJA DICKA NE LIDHJE ME KETE. JUVE Z.BAZE JU KUJTOHET QE NE MONIZEM NE TALLESHIM ME FILMAT KINEZE DUKE I VLERESUAR ATA KESHTU:
  KA FILMA TE KEQINJ
  KA FILMA SKANDALOZE,
  KA DHE FILMA KINEZE
  NE ANALOGJI ME FILMAT, DO TE THOJA DICKA PER FAMILJET.
  KA FAMILJA ADAMS
  KA FAMILJA SIMPSONS
  KA DHE FAMILJA BERISHA

 26. ((ketej)) thote ky iliri nga veriu ,(na e lini neve) hahahaaaaa ckomedi more( ilir nga veriu) Ore ju jeni estrada e shtetit sotPO si more ilir jau mbeshtesim edhe neve mendimin deri ne rreze,,,hahaaaaa do ia u leme juve dhe e rregulloni juve vete , ashtu sic e keni rregulluar deri tani hahaaaaaaa

 27. kol tivari says:

  Ne te gjitha opinjonet qe shpreh Mero per Berishen duhet te kuptohet e kunderta.Po te ishte se hapja e facebook nga Berisha do te ishte humbje per Berishen Mero nuk do merrej por do ta linte te humbetete.Mirpo Berisha tregon epersi ne rrjetin social dhe Mero mundohet ta erresoje.Kur Mero e sulmon per nacionalizmin do te thote se Berisha eshte i forte me karten nacionale.Shkurt Mero e sulmon Berishen ne pikat e tije te forta me idene se do e dobsoje por kjo eshte si perballja e Elefantit(Berisha) me harabelin(MEro).Fundi duhetElefanti mbetet Elefant ndersaharabeli cicewrin kot ne pyll

 28. lalzi says:

  Mero, editoriali i sotem nxjerr ne driten e diellit dallimin mes injorantit dhe inteligjentit.

  Nderkohe qe injoranti bente show dhe poza me nje i-pad qe e kish “enderuar” qyshkur akoma nuk ishte cpikur, inteligjenti buzeqeshte e twitteronte.

  Nderkohe qe injoranti arrinte rekorde noti, ngjitje shkallesh e malesh, inteligjenti buzeqeshte e punonte.

  Si do vazhdoje “beteja” me arme elektronike ?
  Cila do jete alibia e rradhes nga ana e injorantit per t’iu shmangur kesaj “beteje” vdekjeprurese ?

  Tani do shohim gallate !

 29. sali hajni says:

  SALI HAJDUTI KA POROSITUR TE GJITHE KABINETIN E TIJ FAMILJARET MIQT FEMIJE MINISTRASH DAJ TEZE HALL ME U BASHKENGJIT NE FECBUK GJOJA JANE MIQT E TIJ O MALOKU I MUTIT SI E QELBE KETE VEND NE HALE DO PERFUNDOSH MORAE KODOSH MUTI MORE HOMOSEKSUAL MORE PEDERAS VRASES HAJDUT MURDER NE QERSHOR AS MILIARDAT NUK DOTE SHPETOJNE VETEM NE BURG E KE VENDIN MORE QENEF HANE SE POPULLI DO TE JAPE DENIMIN QE TE TAKON SHKO E KERKO AZIL NE QIPRO OSE NE SOMALI VETEM ATJE KE SHPETIM SE AS TROPOJA STE DON MA GJAJ BIR E FUTU S E UJ SI TE LAN NUK KA MORE I ZGJEBOSUR SE KUR TE SHOHIM NE TELEVIZOR KRUAN EDHE VESHET E DUART ISHIN PER PANTALLONA MORE I PA KULTURE MORE BARK THAT KUSH E KA RADHE ME E VRA NE PRAG ZGJEDHJESH NA TREGO I HER VAFSH NE FERR TI DHE FAMILJA JOTE

 30. gjergji usa says:

  Nga ana gazetareske ky shkrim i fundit analizon bindshem sjelljen e palo k/m te shqiperise qe te kujton subjektin e librit “Princi dhe i Varfri”te shkrimtarit Mark Twain.Dhe ne rastin e SRB duket qe ai ka hyre gabimisht ne pallatin e drejtimit te shtetit shqiptar.Ai edhe pse eshte ne mazhorance dhe ka fuqi egzekutive “unlimited” , perseri sillet si opozite.Nuk ka ndodhur ne asnje vend te botes qe nje k/m te akuzoje kundershtaret per detyra te paplotesuara te shtetit tij kur dihet qe opozita sot eshte katandisur vetem ne twinter-a dhe facebook-er.Pikerisht “princi fukara” SRB po tregohet tejet primitiv dhe tribal me sjelljen e tij duke imituar opoziten dhe duke u “vet-habitur” me suksesin e tij kozmik duke kaluar ne orgazem familjarisht.

  Dicka e tepruar eshte tek venia e titullit “vetvrasja e SRB” pasi praktikisht ai e ka kryer kete vetvrasje ne 21 janar 2011 dhe po te mos kishte qene “engjelli mbrojtes” i tij Alejandros Arvizu dhe palloshi dy metrosh EKR qe i mbushi breket kete lugatin e lugut te zi te tropojes do ta kishin ngrene krimbat.

  Autori i shkrimit duhet te jete me i kujdesshem ne venien titujve dhe ne besimin e tepruar qe ka te dipllomacia amerikane dhe europjane per “denimin e ketij vrasesi demokrat”
  Per kete po sjell nje shembull te nje artikulli te botuar pothuaj nje vit me pare ne 25 janar 2011 me titull “WANTED…” ku shkruhej midis te tjerave:
  $$$ Sali Berisha ka që nga 21 janari i këtij viti që nuk del përpara medias. Pas lajmeve se FBI ka sjellë ekspertizën dhe pas urdhër-arresteve të lëshuara nga prokuroria, ai është zhdukur..$$$..

  Para nje viti me te drejte ju zoti Mero kishit shpresuar te sinqeriteti i dipllomacise amerikane dhe ekpertizat e FBI por konkluzioni qe del sot eshte se dhe ato ekspertiza ishin nje show i shemtuar arvizujan per te amortizuar nje revolte te priteshme popullore kunder vrasesve SRB & LXHB.

  Fakti qe nje mender K/M i nje vendi pambarimisht te parendesishen ne skenen boterore del dhe shan gazeten me prestigjoze ne bote NY TIMES si leter higjenike dhe te mos mjaftonte kjo del si lolo dhe i shpall lufte Iranit dhe tani se fundi “INATOSET DHE KERCENON GJASME “Serbine,Greqine dhe Maqedonine tregon se ky nuk mund te fajesohet
  pasi eshte i rrjedhur 100%.
  E vetmja gje qe mund te bejme ne shqiptaret eshte te sensibilizojme opinionin qe te ngrihet nje grup expertesh nga fusha e gjeografise dhe e historise dhe te marrin ne provim dipllomatet dhe ligjevensit amerikane per ceshtjen e shqiperise se me duket se e kane hequr nga harta e botes dhe e trajtojne si shprehje gjeografike.

  Keto rrjetet sociale ONLINE i pelqejne SRB sepse nuk jane te mateshme dhe nuk mund te kontrolloje kush numrin e sakte fansave te tyre.Keto situata jane favorite per nje ujk plak te plagosur qe i pelqen mjergulla.
  Kete mjergull ky ujku yne e ka perdorur dhe ne kutite e votimit,ne listat e votimit ku ka bere qejf me ca gamore ruce dhe bashkim fino qe si duket nuk jane te larget nga kostaqis bajrabis…angjelis cacis & company
  Po keshtu ka vepruar dhe me milionat arrore dhe boronica duke i kthyer ato me rrenje KANABIS per tu bere nje superfuqi e plantacjoneve te droges.

  Kush ja “numeron” SRB numrin e miliona turisteve ?Kush ja numeron atij numrin e fansave ne facebook? kush ja numeron numrin e arrave dhe ullinjve qe gjoja ka mbjellur pervec disa kurtizaneve tip zana guxolli qe i kane kthyer zyrat e shtetit shqiptar ne sfilata playboy me ca kauboj katundi tip NOKA-LIKA-DHALLA.

  Ajo qe ben pershtypje ne faqen e tij ne FB eshte fotografia familjare qe ne nje fare menyre imiton enver hoxhen ne kohen e tij.Por dhe ketu ka nje dallim shume te madh.Ndersa ne fotot e dinastise hoxha vihet re nje ambjent qytetar dhe civilizues e kunderta ndodh ne kete familje qe duket si qiraxhinj te ardhur aty rastesisht dhe pabesisht si te ishin te legalizuarit e bathores QE E KANE MARRE PUSHTETIN ME FORCE DHE jane legjitimuar me hater nga perendimoret e wisnerit dhe gollsbrukut

  Vetem po te analizosh ciftin ZENI-SADIJE te krijohet nje ndjenje neverie per ato qe dine historine e tyre.Nuk eshte keshillueshme te merret neper goje ky “shemale” si puna e Zenit por e meriton se babai i tij ka bluar dynjane me gojen e tij extremisht te shemtuar.Historia e tyre ka nje profil pothuaj incesti pasi rrjedhin nga i njejti oxhak dhe kane te njejtin mbiemer.SRB nuk i ka folur per vite te tera te birit per kete super turp.Jo vetem kaq por dhe vajtja e ZENIT ne suedine e sadijes ishte si te thuash ne bese te “mixhes” dhe veprimi i tij eshte nje pabesi qe eshte vetija me kryesore qe ka performuar baba qenberisha.Nuk do mesohet ndonje here numri i nipave apo mbesave te SRB per shkak se nusja e djalit te tij nuk ka inventar te sakte te derivateve te saj por te pakten dihet numri i fansave ne facebook qe ja ka kaluar atij te edi rames .

  Zoti Mero eshte e vertete qe SRB e ka rivrare vehten dhe kete rradhe por problemi eshte se nuk ka kush “te marre persiper” shpenzimet e varrimit.Tre here ka bere thirrje miku i vertete i shqiptareve ZOTI WITHERS per cuarjen e kufomes se SRB ne funeral home por nuk u pergjegj as rama,as topi, as niku i lisqen bashkurtit qe i hapi lufte greqise duke patur “kalin e trojes” prej tropoje bash ne krye t’venit

  DR. EVILIN & DEBILIN SERBERISHE NUK KA KUSH TA VARROSE.

 31. FACBOOK-UJE says:

  MOS FLUTUROJME ME PRESH
  Komunikimi online ska diskutim por komunikimi direkt eshte i pa diskutueshem e veçanerisht kur diskutohet raporti POLITIKE-POPULL.
  Nuk mund te bjere ose ngrihet nje qeverri apo kryeminister se e perdor e si e perdor facbook,e jo i gjithe populli komunikon me facebook.Problemi kryesor qendron se òfar komunikohet e jo me se behet komunikimi.
  DUKE U MARRE ME SALINE QE PA TJETER ESHTE SHUME E RENDESISHME PO HARROJME TERE SISTEMIN SALISJAN QE KA PERFSHIRE TERE JETEN E VENDIT.POPULLI NE FUND TE FUNDIT E HEDH APO E NGRE NJE QEVERRI NEPERMJET VOTES SE LIRE E TE VETEMEN ARME QE KEMI.JEMI TE PERGATITUR PER KETE VOTE E AJO ME KRYESORJA PO QE SE JEMI PSE NUK SHKOJME NE VOTIME.PERSA I PERKET ‘ELITES’ RRETH KRYEMINISTRIT KJO DIHET QE NE GJITHA VENDET E VEòANERISHT ATJE KU NUK KA DEMOKRACI KA JO ADMINISTRATE PUBLIKE POR ‘ELITA’ QE PERSONA TE CAKTUAR EDHE KUR NUK JANE DAKORT I NENESHTROHEN VULLNETIT TE GRUPIT NDRYSHE HUMBIN VENDIN E PUNES.

 32. Rexhin says:

  Bravo zoti Mero pe shkrimin gjthmone analiza te perkryera.Ai njeri eshte nje kufome e mbaruar dhe i rrethuar nga njerez mesjetare.

 33. dumdum says:

  Historia ka një rrjedhë të pashmangshme drejt demokracisë së vërtetë ku informacioni qarkullon lirshëm. Saliu krejt si qënie është kundër rrjedhës dhe do të fundoset.

  Të paktën të kishte mësuar nga profesori i vet politik, Ramiz Alia, se si dilet nga lumi i historisë kur nuk mund të ndjekësh më rrjedhën. Ramizi kur e kuptoi se sistemi nga vinte nuk mund të qeveriste më e lëshoi pushtetin pa vrarë njeri në bulevard. Fatkeqësisht, kur iku shtyu Saliun në plan të parë. Por edhe Saliu është relike e sistemit të kaluar, diktatorial dhe i pamësuar me demokraci.

  Ai nuk e ka kuptuar se sot me një celular të vogël mund të rregjistrosh zë e figurë çdo shkelje të pushtetit. Më të tremburit sot nga iniciativat qytetare janë mëkëmbësit e pushtetit të Saliut që kanë frikë kur mblidhen tre shokë se mos po bëjnë “konspiracion” kundër pushtetit.

  Një farsë e madhe që do të përfundojë së shpejti, në rrugë demokratike.

 34. N. Shabani says:

  Jam kurioze te di se sa eshte numri i komentuesve qe ka bllokuar administrator i faqes se Saliut. Ma merr mendja se do te jene shume vete dhe ai i shkreti nuk ka kohe te merret me problemet kryesore por merret me prishjen e komenteve dhe me bllokimin e njerezve qe komentojne kunder Berishes.

 35. Tani nga Londra says:

  “Kryearseja është se ai nuk e përdor dot vetë atë rrjet, nuk e përdor dot për të zbuluar profilin dhe karakterin e tij, por për ta fshehur atë. Ky është një mision i pamundur, që në rrjetet sociale të bën qesharak. Siç po e bën atë”

  hajde merush djali hajde!!
  qekur rrjetet sociale shfaqin profilin apo karakterin e perdoruesit?!
  nqse berisha eshte fillestar ne perdorimin e rrejeteve sociale ti tregon veten si diletant novice dhe naiv nqse mendon se rrjetet sociale tregojne karakterin e vertete te postuesit

  pikerisht ky eshte qellimi i rrjeteve sociale: fsherja, largimi ndaj vetes dhe te vertetave te jetes; rutines apo mundanitetit te saj, pra ESCAPISM nje forme vetdeluzive

  e pra berisha e dinte kete

  sa keq qe ti qenke genjyer

  p.s mos fshi postimet qe ste vijne pas avazit se ndryshe predikon ndryshe ben. Trego se je ndryshe nga fb i sales dhe ste kane zene ethet e histerise kolektive

  1. hasan says:

   O Tani,po ti na zbulove Ameriken more i uruar.Mos shkruaj budallalleqe te tilla per rjetet sociale.Ketu behet fjele per personazhe publike dhe jo per dashnore apo tradhetira pasionante.Po ka nje gje.Nje te vertete te madhe se sorrat nuk cicerojne.Ato ulerijne dhe djellin fatkeqesira me ulerimat e tyre.Nuk e di a me kuptove,po ta sqaroj me shkoqur dua te them per doktor sorren qe na qenka kujtuar te na ciceroje.Ai kurre nuk ka ciceruar ne jeten e tij.Ai vetem ka uluritur.Po ka njerez qe ulurimat e tij i marin per kenge…keta jane fatkeqesia e Shqiperise.

 36. zekthi says:

  Per Edin tha se i ishte fshehur dhe se gjente dot se ishte futur ne Tuiter e Facebook dhe bente ciu ciu. Por tani qe e shikon se i ka ardhur fundi i turpshem po futet ne brimen e miut ( ka urdheruar edhe te gjithe hismeqaret e tij ministra te bejne te njejten gje ) dhe po ben viu-viu. Ka vene ulerimen deri me 23 Qershor dhe pas kesaj nuk do t’i degjohet me e lehura. Ne te semes te veje si Gadafi do e pesoje po luajti me votat kete here.

 37. Kritika te sheron says:

  Per te gjithe ata qe e njohin facebook,ky rrjet social kerkon te komunikosh me njerzit ne nje kohe sa me te gjate.
  Kryeministri duhet pergezuar per zgjedhjen qe beri,hodhi nje hap.
  Po qe se i bejme nje analize,sigurisht do nxjerrim dhe problematikat e shumta.
  Normale qe ai vjen ne kete rrjet per te komanduar te tjeret.Pasi del Kryeartikulli i rradhes gjithe stafi i Ministrive qendron i gatshem per te bere like.
  Seleksionimi i opinioneve kritike do beje qe kjo faqe ne f.b te humbase dita dites fansat e saj.
  350 000 fansa ne muajin e pare,per nje Kryeminister,nuk eshte numer i madh.Rreth 17000 eshte klikimi me i madh per temat e pelqyera,mbi 2000 kur sulmon liderin e opozites.
  Qellimi i kesaj faqe te Kryeministrit ne f.b eshte terheqja e te rinjve per ti bere votues te saj,por permbajtja nuk mund ti terheq ata ne vazhdim.
  F.b eshte rrjeti qe ne rrugen e konkurences ti ngre ose ti ul vlerat.Po qe se ato qe propogandon RD,55,Klani do perseriten ne f.b shume shpejt ,do merziten edhe partiaket.
  Ne Facebook,Twiter apo Youtube,qe te kesh sukses ,duhet te vlersosh me teper mendimin kritik.Po qe se te pelqen dhe lejon ne faqen tende vlersimet:Ti je njeshi.Ti je mbreti.Keta ti krehin leshrat dhe ti lene morrat brenda.Nje dite te bukur te braktisin !
  Hapi dritaret e f.b lere te vershoi mendimi kritik,do mesosh te verteten,do sherohesh shpirterisht.

 38. Algert says:

  “Politika e Berishës bazohet së pari tek izolimi i kundërshtarit, tek shmangia e ballafaqimit me të, tek censura, tek degradimi verbal, tek represioni dhe manipulimi i opinionit publik me gënjeshtra që nuk ballafaqohen. Rrjetet sociale janë ekzaktësisht armike të këtyre veseve.”

  Pra po ta vesh re i bera copy paste nje fragmenti te shkrimit tend.
  Une do te doja te drejtoja nje pyetje, dhe te lutem m’u pergjigj sinqerisht(po munde),A thua valle Ky Berisha ndryshoi pas 2006-es(pasi ike ti), apo edhe ti per rreth 15 vite i ke sherbyer kesaj politike te Berishes?

 39. Oparakus says:

  Komplimente Mero, ke realizuar një karikaturë të përsosur të një kryeministri karikaturesk përmes fjalës tënde të mençur.

 40. eli-tiv says:

  …saliu e ka vrare vehten e familjen e tij…kur vrau 4 qytetare te lire e ne te drejten e tyre ne mes te dites….cdo dite pas asaj dite eshte vetem nje mbijetese mbi llumin qe ka krijuar. Sa here e shoh ne tv o lezoj …them…Si ja beri qe e shtyu edhe mje ore…nje dite

 41. bexheti says:

  Nuk mund te imagjinoj si ka mundesi qe nje njeri i ardhur nga zona dhe katundi me i izoluar ,me i prapambetur dhe me i humburi jo vetem ne ballkan por dhe ne europe.Po tregoj tre raste qe hiper maloke nga zona e tropojes si puna e Salihit i shmangeshin origjines dhe kishin turp nga prejardhja e tyre.
  Rasti i pare eshte i fresket qe ka te beje me kullen e tij ne vicidol qe eshte kthyer ne nje stalle lopesh,vicash dhe gomersh dhe eshte ne degradim.Ky eshte rasti i pare ne historine e njerzimit qe nje krimbminster “tashme tiranas” urren origjinen e tij.
  Rasti i dyte eshte me nje kusheri te Sales i ardhur nga vicidoli ne vitet 60-70 ne Universitetin e Tiranes qe kur e pyetnim per vendlindjen e tij pergjigjej :Jena prej Tropoje te Vjeter dhe na perfshin Malsia Gjakoves dhe brez pas brezi kena ardhe prej Jugosllavie dhe e thonte me nje mburrje te shpifur.
  Rasti i trete eshte shume komik:
  Zakonisht pukjanet dhe tropojanet prezantoheshin si shkodrane se e quanin per turp ti therrisje tropojan ose pukjan.Kishim nef akultet nje tropojan qe maskohej si shkodran dhe hiqej si garip.Nje here nje profesor i nderuar ne nje sezon te fillimit te vitit pyeste studentet dhe per origjinen nga kishin ardhur si pyetje rutine.I erdhi radha dhe studentit Salih te pergjigjej :
  PROFESORI:Nga te kemi more djale ?
  SALIHI :Prij Shkodre mor zot..
  PROFESORI:Brenda nga Shkodra ?
  SALIHI :Jo prej Bajrom Begi..
  PROFESORI:Brenda nga Bajrom Begi?
  SALIHI :Jo prej Tropoje te Vjeter..
  PROFESORI:Brenda nga Tropoja e Vjeter?
  SALIHI :Jo prej Vicidoli..
  PROFESORI:Brenda nga Vicidoli?
  SALIHI :Jo prej katunit Prifc.
  Vetem emri i shpifur i ketij katundi Privc ose fshati Vicidol i zones se Lugut te zi tregon se ky fis ka qene i ardhur dhe i meshiruar nga banoret autoktone.Flitet se dhe mbiemri Berishe eshte adaptuar per pislleqet qe kane bere te paret e tij ne treva te tjera.
  Njihet si nje fshat ku ka qene perhapur poligamia dhe ne kohen e sistemit te kaluar quhej “si nder” qe mikut te shtepise mund ti jepej ne krevat nje nga femrat e shtepise per te kaluar naten.
  Ka te dhene qe banore te fisit Berishes jane te implikuar me vrasjen e pabese te Bajram Currit te paguar nga sherbimet serbe.Vetem vrasja prapa kraheve mund ta shtrinte ne toke viganin liberator dhe kush mund te ishte tjeter vecse shkau i vicidolit?

  Moj shqipni e mjera shqipni
  Kush t’ka qit me krye n’hi
  Ti ke pas kene nji zonj e rande
  Gjithe burrat e dheut
  Te therisnin nane..

 42. tomorri says:

  Raimondit:
  Degjo ketu o kelysh superkurve:
  Qe je nje shume i brendshem i kreminelit kete ti e shkruan dhe verteton vete.POr qe je fare pa pik truri sa qe te bardhes i thua e zeze,per kete te kane detyruare kapot e kreminelit se ndryshje nuk ka si te shpjegohet gjith ai mllef per te thene vetem dhe vetem poshtersi ndaj njerzeve te thjeshte.Serbin e ndihmoj sala me nafte dhe vrau kosovaret,rambujene e kundershtoj sala juaj,vrasjet ne shqiperi ku vendin e pare e ze Tropoja jane dirigjuare nga sala juaj,gedecin e dirigjoj sala,Zogun e riabilitoj sala,ekonomine ne teresi e ka çuare ne katastrofe sala,355km kateror kerkon tja ligjeroj greqise,dhe ju thoni mor idjot se e majta qenka e gjithe e greqise,ka uzurpuare poshtersishte institucionin e presidentit,te gjykatave,prekurorine e pergjitheshme KQZ.dhe ku ta di une se ai tradhtar nuk ka lene gje pa shkaterruare dhe pa plaçkitur per interes te familjes se serbes sllabodanke.Une si pjelle e atij populli te vuajtur qe i kam sherbyere per 35 vjete rrjeshte dite dhe nate do te ishja dakorte edhe me regjimin e Zogut edhe te Enverit edhe te ndonje biçimi tjeter por me Sali Berishen jo.Vetem ne sundimin e tij kam degjuare fjalen jugore dhe veriore fjale kjo e tjerre nga goja e kreminelit sali kjo eshte per te ardhur keq dhe tejapesh alarmin me zerin me te larte.Poshte tradhetaret e kombit duke teperfshire edhe ty mor injorant enciklopedik.

 43. bc says:

  shkrim i bukur por per mua do te ishte me bukur titulli ,- ka vesh qeni breke ,me fal mero respekte

 44. Tahip Erdogan says:

  Në kys nuk çelet baxha,
  bylbyli knon veç në behar,
  a po nien mollah Sali Berisha,
  se qeni plak nuk bahet gjuetar!

  I yti si vlla Tahip Erdogan
  p.s. kys – turqisht dimër.

 45. martini says:

  ME NE FUND ZBULOHET DHE MODELI KU ESHTE FRYMEZUAR K/MONSTRA BERISHE PER ARRITJEN E SUKSESIT TE TIJ.

  Fama e papritur e Lek Plepit ka mbërritur deri tek Shaliu. Në fillim shqetësimet erdhën nga Shkodra, më pas nga Tirana dhe tani nga gjithë Shqipëria. Por, me gjithë pyetjet e shumta të Shaliut, ende nuk kuptohej pse ishte kaq i famshëm Leka. Të gjithë i thoshin shikoje në Facebook. E hapi më në fund. Lek Plepi kishte kaluar 300 mijë fansa. Ndërkohë Doktori, Jozi dhe Flamuri të tre bënin dhjetë mijë fansa, sa një e tridhjeta e Lek Plepit. Kjo ju duk e tmerrshme. Pyeti në Dukagjin për këtë gjë, por s’mori asnjë përgjigje. Në katund të Lek Plepit s’kishte internet, dhe Leka bënte dy orë rrugë me këmbë me shku në internet-kafe. Atëherë pyeti për bindjet politike të Lekës. S’kishte asnjë përgjigje. Hapi Facebook-un e Lekës dhe e vetmja batutë politike ishte “Lek Plepi është një mbështetës i djathtë i PS dhe një luftëtar i majtë i PD-së”. Hajde ta kuptosh këtë, tha Shaliu me vete e paska njelloj si Kastrot Islami.

 46. Pavarësia says:

  Në komunitetin njerzor, profilin më të keq e prezantojnë mercenarët, ca më keq,mercenarët pa pagesë. Përgjithësisht ata nuk ndryshojnë nga qen-zagarët që lehin atje ku lëpijnë ndo një kockë. Edhe këtu, mes komentuesve të shumtë, vihen re tek tuk, të lehurat e tyre. Madje ata kanë filluar të kujisin për fatalitetin që e pret bajraktarin e tyre… I tillë lehës- kujisës është dhe një mercenar i rëndomtë këtu me ,,emër” raimond. A nuk shikon, or derdimen se bajraktari yt, tejet primitiv, është i mbaruar? Skuadrat e mercenarëve nuk mund ta mbrojnë e ta shpëtojnë nga ,,vetvrasja”.

 47. ,,Patrioti Sali'' says:

  Kush do të mësojë kush është Sali Berisha ,,prej vërteti”, klikoni në ,,google” Pellazgilirarbër/Proletari.com ose: biografia sekrete e sali berishës. Mos humbni rastin!

 48. q says:

  I madh je Mero, identikiti i Edit, sa ke pritur!

 49. nyc says:

  Besoj se berisha me ate intuiten e tij si Satana ja ka arritur qellimit te tij me kete historine e facebookut .Jane futur qindra mijra shqiptare ne labirinthet e internetit dhe vrasin mendjen sa fansa ka berisha.
  Keshtu nxorri nje shashke tjeter para pak ditesh ky monster tropoje dhe u versulen akademike ,analiste biles dhe dipllomate per koken e ali pashe tepelenes qe eshte propozimi me pervers i tij.Ai po shmang ne menyre perfekte faktin e falimentimit total te shtetit dhe ekonomise shqiptare
  -Kush diskuton sot per deshtimin total te CEZ-it,per shitjen e hidrocentraleve qe eshte nje tradheti kombetare qe cenon sigurine kombetare dhe qe planifikohet ti jepet dyshes mafjoze Fazllic-Rezart Taci
  -Kush diskuton sot per gllaberimin de fakto te shelfit detar te asaj pjese te detit jon nga shteti grek duke e quajtur te falur nga kryemistri shqiptar me doren e tij ?
  -Kush diskuton sot per shit-blerjen mafjoze te albetrolit nga familja me lobin e tij matane atllantikut?
  Ai komentuesi Rajmond eshte madherfucker por nje gje e ka mire: Me kete opozite qyrravece, sala sllobodankes e ka fitoren plebishitare ne xhep.
  Qe neser Rama dhe Topi duhet te kerkojne doreheqjen e qeverise mafjoze te berishes dhe krijimi i nje qeverie teknike.Faktet e tradhetise dhe te deshtimeve spektakulare te tij jane me dhjetra.
  Qendrimi akoma ne parlament i rames dhe topit eshte akt thellesisht tradhetar dhe antishqiptar.
  A mos kane frike nga dyshja Arvizu-Volfarth qe jane bere antare te kabinetit berishe ?
  Me qe ra rasti te nderuar komentues te kjo dyshe e shpifur a e keni vene sa te qete jemi pa pare surretrit e ketyre ambasdoreve te pushtojne ekranet e mediave shqiptareve duke i ferkuar sumen nje here berishes dhe nje here rames dhe duke ja futur gjithnje ketij te fundit.
  Prandaj tallet berisha me nje komb te tere ne facebook se e di qe e ka fitoren ne xhep.
  Shpresoj vetem tek ndonje Avni Rustem se po te jete per opoziten ate vend e ka marre lumi.Vodhi nje ordiner si Kostaq Barabas dhe opozita ngriti duart perpjete..

 50. banija01 says:

  Profili i raimondit…

  Po te maresh dhe te analizosh shkrimet e raimondit shume lehte sqaron profilin e tij.

  raimondi nuk ka respekt per veten e tij se emrin e tij e shkruan me -r- te vogel kurse te shefit e shkruan me -B- te madhe gje qe tregon sa inferior eshte.

  99% eshte ish shikas i Gazidedes se ai kish mbledhur disa musliman injorante qe te ishin besnik deri ne vdekje dhe raimondi eshte nje nga monstrat e ketyre tipave,eshte larguar ne 97-en dhe ron ne nje shtet Evropian me parate qe vodhen para se tja mbathnin.

  raimondi eshte analfabet se nuk kapi moralin e editorialit se u tremb se mos vertet bente shefi vetvrasje.Fjalite e tij nuk kane nje lidhje llogjike dhe brenda fjalise dhe fraza me frazen.

  raimondi nuk shpreh mendimin e tij po mer fraza te shkeputura ose nga gazetat 55-sa e RD-ja ose nga FB-ku i Berishes se te gjitha paragrafet qe jane rreth 24 ne shkrimin e tij nuk kane lidhje organike dhe diku perseriten po me fjale te tjera.

  Shikoni nivelin e te shkruarit,me poshte e citoj,dhe nuk kuptoje asgje—-

  —-Keta kryqetaret qe vegjetojne ne krye te PS-se dhe te forumeve me te vertete vendimarese ne PS me politikat e tyre te diskretituara antishqiptare.
  dhe plot vese te denueshme per shoqerine,po na heqin mundesine te ndrojme kete pushtet-

  raimond te jap nje keshill: ne e do PARTINE dhe kryetar SALINE mos shkruaj me se e diskretiton,me mire te shkruaj- Ramy -e verteta -ar-kol tivari-ne emrin tend se ata te pakten nuk bejne gafat e tua.

 51. r says:

  TE LUMTE MERO TRIMI. SI GJITHMON I SAKTE. EDHE UNE I SHRUAJTA BERISHES DHE E “UROVA” MOS TE ZENTE VITI TJETER POR ME BENE BLOG DHE NUK MUND TE HYJ ME NE RRJETIN E TIJ PER TA” URUAR” EDHE PER KETEW VIT ASHTU SI ME DO ZEMRA MUA DHE GJITH POPULLIT SHQIPTAR.ME SHUME RESPEKT.

 52. Qarr says:

  Mero e shef se te ka shku kot kja sallat ruse e pergaditur nga ty.

 53. Alshe says:

  Mero, po e nxive fare te gjorin Sali, ti per se gjalli i je bere me keq per Saliun se fantazmat e Ziver Veizit e Faik Myrtajt qe ka vrare. Fantazmat e tyre po e presin me hanxhare gati dhe kur ta therrese Shefi i Madh, Saliu do te jete ne bela. Na eshte bere si Makbethi shqiptar ky shpellari yne. Hahahahahahah, je i papare Mero.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 9
      [name] => Editorial
      [slug] => editorial
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 9
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2159
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 9
      [category_count] => 2159
      [category_description] => 
      [cat_name] => Editorial
      [category_nicename] => editorial
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X