#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Qeveria e nis vitin me borxhe

qeveriNevoja e qeverisë për para ka detyruar financat shqiptare që në fillim të vitit të kërkojnë borxh te qytetarët. Sipas një njoftimi të bërë nga Banka e Shqipërisë, ditën e martë do të zhvillohet një ankand i bonove të thesarit, ku Ministria e fFnancave i kërkon qytetarëve dhe bankave 27.4 miliardë lekë, raporton Vizion Plus. Ky është ankandi i parë që zhvillohet këtë vit, dhe sipas njoftimit një pjesë e parave kërkohen me afat 6 mujor, dhe një pjesë tjetër me afat një vjeçar. Ankandi i fundit ishte para 10 ditësh, ku si pasojë e tejkalimit të nivelit të borxhit publik edhe norma e interesit të bonove u rrit duke shkuar 6.54%, nga 6.35 që ishte më parë, gjë e cila nga ana tjetër rrit koston e borxhit.  Marrja e parave borxh në tregun e brendshëm në fillim të vitit ndodh për shkak të shpenzimeve që financat duhet të bëjnë për rroga apo pensione, pasi mbledhja e të ardhurave në buxhetin e këtij viti është në fazat e para.

10 komente në “Qeveria e nis vitin me borxhe”

 1. elton says:

  Ky borxh do na sjelle zhvillim….

  1. Elita 97' says:

   Familja e Vaniot u shtua edhe me nje kolopuc se fundmi.
   Me se do jetojne ne luks “Elita” e re shqiptare?!!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/12/kur-ridka.html

  2. tirana says:

   O bobooooo duhet me heq shpejt leket nga banka .
   keto nuk kane per ti kghyer me. ky shtet po merr fund
   ka mbetur vetem konkurenca kush ta drejtoj kete vend kaq te varfer

   1. adi NY says:

    o injoranca kush te merr leket nga banka pa autorizim more budalla kafenesh.

  3. zefi says:

   O POPULL!!
   Neser eshte data 7 JANAR dhe e gjithe administrata shteterore nuk ka marre rrogen e dates 1 JANAR!!!
   Kemi 7 dite,qe ushqehemi me leke borxh!!!
   Kjo eshte qeveria me e sukseseshme ne GLOB!!!
   Nga qe i kane punet ne vije,tani po merren te gjithe me denoncimin e forte te XHEPISTAVE TE PS-se!!!
   Sali Berisha eshte TALEBANI I FUNDIT MBI DHE!!!
   Ai duhet shporrur nje ore e me pare nga syta tane!!!
   PASKEMI QENE POPULL PA GJAK,PA NJEREZ TRIMA E TE URTE,QE TE NA ORGANIZOJNE E T’I VEME FLAKEN TOKES NEN KEMBE KETYRE KRIMINELEVE!!!
   ADMINISTRATA PA LEKE PER 1 JAVE,KETA MERREN PA PIKE TURPI ME “XHEPISTET “e PS-se!!!
   PO HAJDUTET MILIARDERE,QE ROPEN NJE POPULL TE TERE,NUK PO I SHIHNI???
   JU E DONI PLUMBIN TE SHKRIRE NE GOJE!!!

  4. zefi says:

   Bankat do t’i a japin te gjithe lekert qeverise dhe do ngelen bosh!!!
   DO PERSERITEN PIRAMIDAT PRAP,POR ME TE TMERRESHME SE TE PARAT!!!

 2. alban4eva says:

  kjo eshte mrekullia ekonomike e Saleh halese, miracle of freedom.. ehhh, more Saleh kerma…

 3. falimentim says:

  merni parat nga bangat ,sa eshte shpejte , mos me qani pastaj , nuk u ka faj njeri , shqiperia ka falimentuar

 4. dallkauku says:

  po pse kerkon borxh kjo qeveri ,, le te mare parate e vjedhura te saliut , argites , shkelzenqenit dhe nuk eshte nevoja fare per borxh per tere jeten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 7
      [name] => Ekonomia
      [slug] => ekonomia
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 7
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 5243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 7
      [category_count] => 5243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Ekonomia
      [category_nicename] => ekonomia
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X