Rudina Magjistari rrëfen lidhjen me Xhatin: Ishte dashuri me shikim të parë | Gazeta Tema
 

Rudina Magjistari rrëfen lidhjen me Xhatin: Ishte dashuri me shikim të parë

Postuar në: Lifestyle |

Moderatorja Rudina Magjistari ka rrëfyer dje në studion e Arian Çanit historinë e saj të dashurisë me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami.

“Dy vite më parë e kam pasur Xhatin të ftuar në program. Përpara kësaj nuk e njihja fare”.

Ajo tregon se njohja fillimisht ka qenë virtuale.

“Jemi njohur duke shkruar në Facebook. Menjëherë sapo mësova se cili ishte, pata dëshirën për ta ftuar në emision. Nuk ishim friend fare. Thjesht më ka shkruar ai. Ishte një histori shumë e bukur (qesh)”.

Më pas vijon të tregojë: “Po në Facebook ishte një fotografi e rastësishme. Ai më shkroi “Përshëndetje nga Tokio”. Fakti që më shkruante nga Tokio më tërhoqi vëmendjen dhe më bëri përshtypje, sepse unë kam simpati për kulturën aziatike dhe kam lexuar shumë. Nuk kam qenë asnjëherë atje, por një ditë do të shkoj. Do të më pëlqente të shkoja të shikoja hotelin dhe kompjuterin prej të cilit është nisur ai mesazh. Përgjigja nga Tirana ishte e menjëhershme”.

Rudina sqaron se kampioni është i gjatë 197 cm dhe se meshkujt e gjatë i duken tërheqës. Ajo shpjegon se jeta e tij në Zvicër ka bërë të mundur mbajtjen fshehur të lidhjes së saj, por megjithatë ajo shpjegon se çfarë e tërhoqi tek Xhati.

“Mendoj se ishte vërtet një goditje në atë moment. S’më kishte ndodhur kurrë në jetë një gjë e tillë. Pastaj kjo u plotësua edhe me gjëra të tjera dhe u kompletua e gjitha. Kishte një lloj solariteti në portret. Kishte shumë dritë në portret dhe gjithashtu edhe buzëqeshja e tij ishte shumë solare. Kjo më goditi menjëherë. Unë besoj tek dashuria me shikim të parë, sepse e di që i ka ndodhur njerëzve, por nuk besoja se do të më ndodhte mua ndonjëherë. Është diçka e vështirë dhe shumë e rrallë që ndodh, dhe tek-tuk dikujt mund t’i qëllojë të provojë diçka të tillë në jetë. Jetova një moment shumë të bukur”, deklaron Rudina.

Ajo shprehet se nuk do të dëshironte ta shihte të dashurin e saj në ring, pasi e konsideron sport të rëndë dhe do ta shqetësonin ato pamje.

rudina

xhavit bajrami 2

43 Pergjigje per Rudina Magjistari rrëfen lidhjen me Xhatin: Ishte dashuri me shikim të parë

 1. shperthyesi  --  12 Janar, 2013 në 1:48 pm

  me ate surrat qe paska ai, me mire kishe rene ne dashuri me tourkofagosin :)

  Përgjigjjuni

  • Alb-Germani  --  12 Janar, 2013 në 5:30 pm

   Qofshi te lumtur Rudina tan jeten,
   Jeni grua moderne dhe e mrekullueshme,me karakter te lart.
   Miresia dhe beatia te shoqerofshin gjithmon.
   Je yll dhe simboli i femres intelektuale shqiptare.

   Përgjigjjuni

  • Congradulations R & Xh  --  12 Janar, 2013 në 7:31 pm

   Bravo Rudina, i ke ngja mami Mires ;-)
   http://fashionguests.blogspot.com/2012/11/blog-post_19.html
   P.S. Kjo s’ka qene dashuri me shikim te pare, por dashuri me car te pare.

   Përgjigjjuni

   • Tani  --  12 Janar, 2013 në 9:07 pm

    Bravo Rudina.. edhe kesaj rradhe nuk i shpetove shijeve te tua fine per shkencetare te fizikes berthamore dhe poete.. Nuk kishte faj Edi qe kishte rene ne dashuri me karrocerine tende, jo me mendjen. Tani

    Përgjigjjuni

    • raimondi  --  13 Janar, 2013 në 4:04 pm

     Po vajzat jane te gjitha njelloj _Te gjitha genjejne ne ato qe thone dhe vuajne nga grandomania …

     Ndaj ,Vajzat duhen gjykuar nga pamja dhe nga tipi -dhe Rudina ne kete drejtim eshte shume e mire….

     Sa per Edin, ai beri gabim qe e la Rudinen dhe vajti e i prishi familjen tjetrit , U tregua egoist ….

     Rudina me ate pamje qe ka do ishte nje first lady e shkelqyer

     Rudines i pelqjene te gjatet , por te gjatet jane trapa, kane nivel me te ulet se qilloi im dhe nuk dijne te bejne muhabet
     Provo ndonje te shkurter o Rudina dhe do kenaqesh ….

     Ajo qe me cudit mua eshte se te gjitha vajzat me emrin Rudina ne pergjithesi jane vajza te bukura .dhe e kane bithen mbrapa lol

     Hajde urime ciftit e jete te lumtur dhe ju uroj te beni pall ariu me mish njeriu , pa i thene njeriu lol

     Edhe mos e shani ju ore idioter por thoni nje fjale te mire ….

     Përgjigjjuni

  • Doni ALBO  --  13 Janar, 2013 në 2:37 am

   Kjo paska provu suxhukun e kosoves, kurse tourkofagosi nuk i bene pune se eshte bythqi..m prandaj i themi edhe bythofagos.

   Përgjigjjuni

  • Dardan  --  13 Janar, 2013 në 4:01 am

   Ore Injorata juve ju moren Greket Italianet e tashe edhe Serbet e Maqedonasit femrat me te mira te Shqiperis dhe gjithmone heshtni si lepuj ,Cfare keni tashe pse nje Kosovare e mori nje vajze nga shqiperia, Kjo vlen sidomose per klyshet e janullaqit se ata ju fryjne zjarre temave te tilla per mej perqa shqiptaret, Cfare menduat ju cubate jevgjite te janulles se ajo do merte ndonjerin nga ju te rraces Armeno Egjiptaso Jeniqere,

   Xhavit Bajrami esht dikushi dhe shum djale simpati mbi 2,metra tipe e jo cube si kelyshet e janullaqit

   http://www.yllpress.com/fotografite/artikujt/xhavit_bajrami_dhe_artan_verbi.jpg

   http://albaspox.com/wp-content/uploads/u3_bajrami-xavit.jpg

   http://kosovaboxing.org/site/wp-content/uploads/2010/01/petrit_rrahmani_-_kikbox_001-490×32011.jpg

   Përgjigjjuni

  • Dardan  --  13 Janar, 2013 në 4:12 am

   Ca menduat ju cubate e Janullaqit se vetem pse brtni kryqin e Janulles kjo do merte ndonje nje nga rraca juaj Armeno Jeniqere e Janulles , Dhe do refuzonte rracen 100% Evropiane te Xhavit Bajramit te nje djali 2,metra dhe me emer ne Evrope, Ikni ore se nuk ju bon kryqi pune kote,

   Përgjigjjuni

  • Shtegtari  --  13 Janar, 2013 në 12:46 pm

   E pamundur kjo deshira jote o “shperthyesi”
   Tourkobythasi eshte prostitute femer dhe me sa dime ne Rudina nuk njihet per lesbike

   Përgjigjjuni

 2. Beso  --  12 Janar, 2013 në 1:49 pm

  te lumte rudina ! ne mut ke qelluar

  Përgjigjjuni

  • Joni  --  12 Janar, 2013 në 5:17 pm

   Me vjen keq per keto komendete kaq inatcore dhe banale qe ju beni ketu. Mosni bre mos u beni kaq tuhafer. Ai eshte nje kampion dhe shqiptar i vertete qe na nderon, garon gjithmone nen ngjyrat e flamurit tone e cfare merr si shperblim… kete perbuzje injorantesh. Keshtu bejme ne sa here qe nje shqipetar korr sukses ne bote, keshtu beme dhe me Rita Oren dhe per inatin tuaj MTV e Londres sapo ritransmetoi nje emsion 1 oresh per kete kengetare. E pra vellezer mos u beni ziliqare por krenohuni me shqiptaret e suksesshem. I uroj jete te lumtur Rudines dhe Xhatit. Pershendetje nga une shqiptari nga Laberia.

   Përgjigjjuni

   • Argita_B  --  12 Janar, 2013 në 8:39 pm

    Joni, nuk ka Lab qe perdor fjalen bre, bre vjen nga Kosova, sa te kompleksum qe jeni ju te Kosoves, as nga jeni nuk e thoni dot!!

    Përgjigjjuni

    • Joni  --  12 Janar, 2013 në 10:15 pm

     Ahha ja ke fut kot Argita_B, jam lab puro e dashur nga Corrushi po do ta dish tamam, por nuk do e kisha per turp te kisha lind ne Kosove, une jam shqiptar. Fjalen bre e perdora per te theksuar ate qe desha te thoja dhe sa per dijeni e njoh shume mire gjuhen shqipe. Me vjen keq qe flet me kete gjuhe per kosovaret, jemi shqipetare te gjithe, pse ne shqiptaret pelqejme kaq shume te shajme njeri tjetrin?
     Sa keq…

     Përgjigjjuni

    • dritan  --  13 Janar, 2013 në 10:13 am

     “Mosni”, “Bre” dhe “tuhaf” jane fjale te qarkut te Korçes. “Bre” sidomos ne Devoll.

     Po kjo nuk ka lidhje me faktin qe ai eshte Kampion. Disa mund ta kene bezdi por ja qe eshte…

     Shprehje te tipit:
     “Do të më pëlqente të shkoja të shikoja hotelin dhe kompjuterin prej të cilit është nisur ai mesazh” jane me “qa me facolete” si thojn shkodrant. Si e ka mbajt veten Çani nuk e di se ai eshte bastard 24K.

     Urime ciftit!

     Përgjigjjuni

   • lori  --  14 Janar, 2013 në 6:02 am

    Pergjigjia me e bukur e shqiptarit nga laberia. Bravo fjale me vend.

    lerini budallalleqet, dhe mendoni nje here si njerez.

    Urime dy te rinjve

    Përgjigjjuni

  • azemi  --  12 Janar, 2013 në 6:27 pm

   te dyqani ke selvia
   si e ema dhe e bija

   Përgjigjjuni

 3. denkoka  --  12 Janar, 2013 në 1:51 pm

  O TEMA A NUK KENI FOTO TJETER PER KET KAMPIONIN…
  SE EDHE LAST TIME KETE FOTO KISHIT NXJERRE

  Përgjigjjuni

 4. Albert  --  12 Janar, 2013 në 2:16 pm

  E qarte, e dashuruar me Japonine dhe Zvicren. E kujt nuk do i pelqente te gjente nje carrier(nje mjet transporti) dhe shlyes faturash?! Kjo “dashuri” do zgjase sa kurioziteti per Tokion dhe Zurichun!….

  Përgjigjjuni

  • elinor  --  12 Janar, 2013 në 5:09 pm

   “Une besoj ne dashuri ne shikim te pare por nuk besoja se do me ndodhte mua”?!?! Beson apo nuk beson se s’po e marrim vesh??
   “Do te shkoj ne Tokio te shikoj kompjuterin nga i cili eshte nisur ai mesazh”…ueeeee sa romantike qenka goca! Njerezit e tjere shkojne e ulen tek stoli i takimit te pare, por jo kjo romantikja jone. Ajo shkon e shikon kompjuterin. Mos harro te marresh shenim modelin dhe serialin e procesorit, Rudina!
   “Buzeqeshje solare,…kishte nje solaritet…il sole mio…”, e ka ba fjalen solaritet zhele krejt. “Por kishte edhe disa gjera (te parendesishme) te tjera qe e kompletuan”…..krejt gjera te vogla si, llafi bie, ndonje… dy-tri…. konto bankare “modeste”.
   “Dashuri ne shikim te pare”, yeah right! Ishte ba plani qysh me historine e “butur” (qe nuk tregohet) te facebook-ut, thuaj; me pershendetjet nga Tokio.
   Them se do jete fute menjehere ne Google StreetView per t’i hedhe Tokios nje sy kalimthi…rreth gjys ore gjithsej.
   Nejse, nejse, se s’po na interesojne shume dashurickat e miletit por thjeshte me duket pak si e tepruar kjo puna e “ne shikim te pare”!!

   Përgjigjjuni

  • kastriot  --  13 Janar, 2013 në 2:34 am

   bashkohem me mendimin tend kometuesi Albert.
   Mua me vjen keq per kete vajze qe tek meshkujt pelqen gjatesine (edi rama, por dhe ky xhati jane shtatlarte) dhe jo karakteristika te tjera te personalitetit te nje djasli qe do te behet bashkeshort i saj.
   E sa per perfundim mendoj se jo me teper nga nje vit do te zgjase kjo lidhje e bazuar tek gjatesija. Xhati edhe mund te jete njeri i mire, por si do qe te jete ne kete lloj sporti duhet te jesh agresiv dhe i pameshirshem, karakteristika keto qe nuk perputhen me ate embelsi qe tregon ne ekran kjo vajze e zgjuar per ne profesion por pa mend ne koke per te zgjidhur problemet e jetes…..

   Përgjigjjuni

 5. Taulant  --  12 Janar, 2013 në 2:23 pm

  Shperthyes,mos doje te thoje qe as turkofagosi nuk bie ne dashuri me ate surratin e tij?Ta kete ngritur pjacen tfg?

  Kjo duket se ka simpati per te “fortet”(megjithese eshte nje paragjykim,e pranoj,se nuk e njoh kete Xhatin si njeri).Por nisem thjesht nga profesioni per te cilin nuk kam respekt(pra per njerezit qe garojne ne sporte te tilla),megjithese e ndjek shume boksin profesionist(qe eshte I afert me kickboxing).

  Përgjigjjuni

 6. artur  --  12 Janar, 2013 në 2:54 pm

  Do të më pëlqente të shkoja të shikoja hotelin dhe kompjuterin prej të cilit është nisur ai mesazh.

  ehe do doja te shkoja te pallohesha tek ai hoteli nga me erdhi mesazhi :P

  Përgjigjjuni

 7. Ermali  --  12 Janar, 2013 në 2:55 pm

  Nuk harrohet lehtë dashuria e vjetër, jo.Pas atij “të gjatit boksier “tani gjeti një tjeter boksier e gjuan edhe me shqelma.

  Përgjigjjuni

 8. burreli  --  12 Janar, 2013 në 3:01 pm

  Po na e hiqni nga interneti kte te ashtequajtur mashkull qe i kan dale syte si bretkoce moçalesh.Eshte mekat qe nje femer kaq e bukur te bie ne dashuri me nje bretkoce si ky.

  Përgjigjjuni

 9. Ivani i madh  --  12 Janar, 2013 në 3:16 pm

  bravo Rudina ja ke vene radhen ketyre te gjeteve besoj se me ta ke gjetur karar se bukuria do forcen se ne te kunder svlen fare.

  Përgjigjjuni

 10. Emigranti_UK  --  12 Janar, 2013 në 3:46 pm

  Me mire te kishe perdore viberator zonja Magjistari se ate gomorin nga Kosova

  Përgjigjjuni

 11. njeri me tru  --  12 Janar, 2013 në 3:50 pm

  Ja, ju inatcoret, shikoni Xhavitin sa i mire qe eshte dhe nga pamja dhe nga trute — e kane ftuar ne TEDx ne Zvicer: http://www.tedxluzern.com/speakers.html

  Vetem inatcore ka shqiperia!

  Përgjigjjuni

 12. Horri i Bulevardit  --  12 Janar, 2013 në 3:55 pm

  Si ne rastin e pare edhe tani me duhet te them se ky boksier eshte nje alamet cuni dhe njeri i mire, ne kete foto ka dale mbas nje ndeshje ku dihet se harxhon shume energji, ky eshte nje kampion dhe ne duhet ta respektojme se ky boksier, megjithese ka patur oferta per te boksuar nen flamunrin zvizeran, perseri ka dale gjithmone me flamurin kuq e zi, qe na ben te gjithve krenare pa dallim demokrat apo socialist, jugore apo veriore.
  Rudina eshte nje moderatore e mrekullueshme dhe shume e sjellshme, shume simpatike.
  Me duhet te theksoj se skam snje lidhje gjaku dhe ne fakt as nuk e njoh fare qe te dy, vetem nepermjet ekranit, si cdo shqiptar, por ne kemi nevoje per te tilla moderatore qe shkelqejne ekranin me sjelljen serioze dhe shume kompetente ne punen e tyre.
  Me vjen keq kur hidhet balte per cdo gje, thua se edhe bukuria ju vret syte.

  Përgjigjjuni

 13. cipi cipi  --  12 Janar, 2013 në 4:02 pm

  I sati eshte si ky i gjati Zonjusha , Rudina ??!! Te shkurterit mos i lere pas dore se jane me komfort ! Bukuria femres i shkatron trurin, pak Shqipetar ka ketu per tu perkellelur , e femra mendje lehet mbetet c’udi e madhe.

  Përgjigjjuni

 14. VLONJATI NGA VLORA  --  12 Janar, 2013 në 4:58 pm

  o RUDI sa te di go…..pi ty….

  Përgjigjjuni

 15. vlonjati it  --  12 Janar, 2013 në 5:06 pm

  ka nje thenie ne shqip.burri si furi,gruaja si nuri,dhe pra te shkoje te burri….

  Përgjigjjuni

 16. Goni  --  12 Janar, 2013 në 5:30 pm

  Intervista e Canit ishte teresisht e sajuar ! I vetmi ngacmim ishte konstaimi i tij se ty rUDINA TE PELQEKAN VETEM TE GJATET !!!!!!!!!Dhe ajo shtoi jane te mire te bukur !!!!!!!! Per Ed Ramen e kish fjalen se ky vetem inters paresh duket !

  Përgjigjjuni

 17. kol tivari  --  12 Janar, 2013 në 7:10 pm

  Rama ta kete pak frike kete kampionin kur te iki Rama ne Paris tek ura mbas zgjedhjeve se haku lahet nje dite

  Përgjigjjuni

 18. fshatari  --  12 Janar, 2013 në 8:02 pm

  Sidoqofte duket nje dashuri qe do shkoje gjate……

  Përgjigjjuni

 19. toni  --  12 Janar, 2013 në 9:16 pm

  Une nuk mendoj se cfare ka kerkuar kjo te ky,po ky lloshi ca ka kerku te kjo qe nuk ka lene hajdar pa njohur ne Tirane,fakti qe merret me sport dhe jeton ne Zvicer nuk e ben te terhequr nga kjo,besoj se eshte dicka tjeter qe kjo vajza nga Cerrriku te shkoj me kete tip,ne fund ka gjet kapaku tenxheren…

  Përgjigjjuni

 20. Edi..  --  12 Janar, 2013 në 11:16 pm

  Eh moj Rudina, je dashuruar pas parave se ky surrati i Xhavit nuk u shifka. Cudidtem qe nuk te tremb kur kalon ne orgazem..
  Qenka si ufo..nuk paskam pare fytyre ma te keqe…

  Përgjigjjuni

 21. vera  --  13 Janar, 2013 në 9:23 am

  cfaredo te jete aresyeja e rudines…une se kuptoj qe ka vec sharje. ne vend ti themi urime…o perndi ..po ja pse zbehet shqiperia…se kam vec inorante, asetli, njerez qe sdine kurre te thone nje fjale te mire. tmeri me imadh jane injorantet.

  Përgjigjjuni

 22. shezo  --  13 Janar, 2013 në 1:18 pm

  Ja ke fut kot Rudina me kete dashuri me shikim te pare! Ai nuk eshte tipi yt, dhe kete e kuptojne te gjithe. Nejse gjete nje qe te te paguaje faturat, e te te beje te pasur, por jo te lumtur. Uroj te gaboj per sa shkruajta, por romantizmi yt ishte shume i shtirur!

  Përgjigjjuni

 23. maqo  --  14 Janar, 2013 në 2:54 am

  Po pse e quan Xheti se marr vesh,ai e ka emrin Xhavit….eeee e moderon gjasme,maloku malok eshte verja si te duash llagapin.A moj Rudina me mira ja hidhje macokut se ketij sy gerdokullit.

  Përgjigjjuni

 24. maqo  --  14 Janar, 2013 në 2:55 am

  Po pse e quan Xheti se marr vesh,ai e ka emrin Xhavit….eeee e moderon gjasme,maloku malok eshte verja si te duash llagapin.

  Përgjigjjuni

 25. stela  --  20 Janar, 2013 në 9:36 pm

  femen e larte i uroje jete te gjate e te lumtur

  Përgjigjjuni

 26. stela  --  20 Janar, 2013 në 9:38 pm

  e mrekullueshme u trashegofshin

  Përgjigjjuni

 27. ariana  --  29 Prill, 2013 në 2:25 am

  secili i di vete punet e veta.Ne Shqiperi me vjen keq po njerezit kerkojne shume nga tjetri dhe me pak nga vetja ,per sa kohe qe ne do gjukojme tjetrin aq kohe ne do ngelemi mbrapa .
  mesazhi me i mire eshte qe kur dikush eshte i lumtur lere ta shijoje se vetem ai apo ajo e kupton se si ndihet e jo ne qe e shohim si spektatore.’

  te uroj moj vajze shijoje jeten tende ,gezoje si di ti .

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>