#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

DESHMIA BOMBE/ Biznesmeni Ansar: Argita më kërkoi 3 milion euro për firmën e babait. Më kërkoi të persekutoj Mero Bazen pse botoi dosjen

Zafar-Ansar-Mveliu (1)Dëshmia tronditëse e biznesmenit pakistanez, që tregon se në pushtet kemi një familje mafioze. Biznesmeni thotë se Argita Berisha i kërkoi 3 milion euro për firmën e babait. Por jo vetëm kaq, Argita i bëri presion që ai të blinte tokën e saj me një çmim të lartë. Kur ai refuzoi, gjithë shteti iu vu në shpinë. 

Madje kur dosja u bë publike nga gazeta Tema, Argita i kërkoi biznesmenit që të padiste me çdo kusht Mero Bazen, duke i bërë atij oferta joshëse

Intervistoi: Muhamed Veliu, Top Channel

Në qendër të akuzave ndaj vajzës së kryeministrit, Argita Berisha Malltezi, Partia Socialiste vuri një korrespondencë mes zyrës së saj avokatore dhe biznesmenit pakistanez Zafar Ansar, i cili kërkonte të investonte në Shqipëri në fushën e energjetikës. Por cili është qëndrimi i zotit Ansar për të gjithë këtë histori nisur në vitin 2007? Ai jeton në Suedi, por  Top Channel mundi ta intervistojë nëpërmjet Skype për të sjellë, versionin e tij për korrespondencën në fjalë dhe si lindi bashkëpunimi me zyrën avokatore të vajzës së kryeministrit. Zafar Ansar thotë se Shqipërinë e ka vizituar për herë të parë  kur një mik ishte ambasador i Pakistanit në Romë, që mbulonte edhe Shqipërinë. Ai e ftoi ta shoqëronte kur do t’i dorëzonte letrat kredenciale presidentit të Republikës. Zafar Ansar thotë se kompania e tij kryesisht merret me financë dhe projekte energjetike. Në Shqipëri donte të blinte bankën e kursimeve, por ky projekt nuk u realizua pasi Ministria e Financës zotëronte  40% të aksioneve. Më pas Ansar deklaron se nisi eksploronim mundësisë për të investuar në energjetikë.

Si mundët të takoheni me kryeministrin Berisha dhe çfarë biseduat?

Takimi u organizua nga ambasadori I Shqipërisë në Arabinë Saudite. Vajta e takova për ta informuar se kisha në plan të ndërtoja një TEC me kapacitet 12 megavat. Kryeministri ishte i gëzuar që po dëgjonte rreth këtij projekti dhe më tha se do të bënte gjithçka që mundej duke shtuar se shpresonte që unë të bashkëpunoja me njerëz të mirë në Shqipëri. E falenderova duke i thënë do të jetë kënaqësi e imja.

Si jeni njohur me ambasadorin shqiptar në Arabinë Saudite, Admir Banaj?

Në vitin 2007 Pakistani organizonte takimin e ministrave të Jashtëm të Konferencës Islamike në Islamabad. Merrte pjesë edhe Shqipëria duke u përfaqësuar nga zëvendësministrja e Jashtme, Edith Harxhi. Zoti Admir, ambasadori Shqipërisë në Arabinë Saudite, ishte pjesë e delegacionit të saj. Kjo ishte hera e parë që e takova.

Kush ju prezantoi me kompaninë avokatore të Argita Berishës?

Takimi është organizuar nga zoti Admir, ambasador në Arabinë Saudite.

A jeni takuar personalisht me Argita Berishën?

Disa herë.

A bëri ndonjë premtim Argita Berisha?

Ne biseduam se çfarë ishim të interesuar të bënim. I tregova për mungesën e energjisë elektrike në Shqipëri dhe interesin që kisha në ndërtimin e një TEC-i. Ajo më tha se kjo është një diçka që na duhet dhe ne iu inkurajojmë për ta bërë atë.

Si mund të na e përshkruani të gjithë korrespondencën që patët me të?

Ju keni aksesin e të gjithë e-maileve nga ku mund të shikoni të gjithë bashkëbisedimin që ne patëm, ku tregohet se si mund të ecnim përpara me këtë projekt. Ajo më këshilloi se duhej të përgatisnim një ofertë për kompaninë KESH. Ne e bëmë një gjë të tillë. Dhe kështu filluam.

A ju la Argita Berishë ndonjë llojë impresioni se ajo po përdorte statusin e saj si vajza e kryeministrit për të plotësuar kërkesat tuaja?

Fakti që ajo është vajza e kryeministrit më bëri të mos kisha asnjë dyshim në mendjen time se ajo do të mundësonte duke përdorur influencën e saj për të arritur objektivin që kisha sa më parë pa pasur probleme. Prandaj edhe rashë dakord që të punoja me të.

A ka pasur ndonjë lloj presioni gjatë korrespondencës tuaj në blerjen e tokës për të cilën ishit i interesuar?

Fillimisht nuk e dija që ajo kishte interes në shitjen e tokës të cilën më ofroi. Fillimisht më pyeti nëse dëshiroja të blija tokë dhe çfarë hapësire. I tregova se kisha nevojë për tokë ku mund të ndërtoja TEC-in. Këtë e bëra nëpërmjet një e-maili ku i shpjegoja specifikat e tokës që më duhej. Ajo më pas më informoi se toka është gati dhe se duhet të veproja shpejt në mënyrë që ta blija pasi më vonë s’do të kisha mundësi. Toka e ofruar prej saj ishte jo e përshtatshme, pa infrastrukturën e nevojshme, shumë e shtrenjtë dhe nuk përmbushte kërkesat e mia. E informova se ishte pak herët për mua të blija token, pasi fillimisht duhet të aprovohej projekti dhe më pas të investoheshin miliona euro për blerjen e tokës. Ajo më tha se aprovimi i projektit nuk do të përbënte problem. Lexoni e-mailet dhe nxirrini vetë konkluzionet. Shitja e tokës ishte një mundësi e shpejtë për të bërë para. Po, kishte presion ndaj meje për të blerë tokën. Pasi vendosa mos ta blija token, mu tha se projekti për ndërtimin e TEC-it 120 megavat do të ketë probleme. Më pas nuk pata asnjë komunikim nga KESH-i. Nuk mu besua se si kjo mundësi për ndërtimin e TEC-it u injorua në këtë mënyrë pasi do të lehtësonte nevojat e njerëzve për energji elektrike . E gjitha një humbje mundësie për të pasur një investim prej 100 milion euro.

Cili është komenti juan në lidhje me kërkesën e Flutura Kolës partnere në kompaninë avokatore të Argita Berishës, e cila ne e-mailin e datës 6 tetor 2007 thotë se nëse investimi do të jetë i suksesshëm atëherë ju duhet t’i paguanit kompanisë avokatore 1.5% deri në 3% të vlerës së investimit?

Vlera e projektit shkonte në 100 milion euro. Mu duk shumë e çuditshme për një kompani ligjore qe të kërkonte të paguhej, krahas punës me aspektin juridik edhe me pagesë për suksesin e investimin pavarësisht sigurisë 100% në realizimin e qëllimit nga investitori. Praktika e përgjithshme në Europë për kompanitë avokatore konsiston në pagimin nga klienti, vetëm të orëve të punës të avokatëve. Ata nuk kërkojnë të paguhen për atë që njihet si “pagesë për suksesin”: Në këtë rast duket qartësisht se meqenëse ajo është vajza e kryeministrit gjen mënyrën dhe e bën.

Cilat ishin arsyet qe u tërhoqët nga ky investim?

Mund t’ju them se nuk u tërhoqa nga ky projekt, por m’u tha se nuk mund të merrja lejen për ta ndërtuar TEC-iin. Arsyeja e vetme që mund të mendoj përse kjo ndodhi, lidhet me mosblerjen e tokës me atë çmim aq të lartë që mu ofrua. Edhe sikur të më jepej leja, unë nuk do ta kisha blerë atë tokë, pasi nuk ishte e përshtatshme për të ndërtuar atë që unë doja. Më erdhi shumë keq që s’munda ta realizoja një investim të tillë prej 100 milion euro.

Pas publikimit të korrespondencës tuaj në median shqiptare a jeni kontaktuar nga ndokush, për të mohuar përmbajtjen e këtij bashkëbisedim nëpërmjet postës elektronike?

Në kohën kur e-mailet e mia u publikuan, zoti Admir Banaj më kërkoi disa herë që të hidhja në gjyq gazetarin që i publikoi ato. Sa herë që ma ka kërkuar ta bëja një gjë të tillë, iu përgjigja se nuk kam ndërmend të përfshihem në politikën e brendshme. Ai nuk hiqte dorë nga kjo kërkesë për të çuar në gjyq gazetarin, Madje më bëri edhe oferta joshëse. Më prezantoi me një avokat në Tiranë, i cili ishte i gatshëm te merrej me këtë çështje natyrisht me një kosto goxha të lartë. Përsëri i thashë zotit Admir se nuk dua të merrem me këtë çështje. Ai u mërzit shumë me mua. Përdori influencën e tij në ministrinë e Jashtme dhe në zyrën e kryeministrit për të më hequr titullin si “konsull nderi i Shqipërisë në Pakistan”.

Sipas jush heqja e titullit lidhet direkt me vendimin për mos të vazhduar me këtë projekt në Shqipëri, pas ndërprerjes se bashkëpunimit me zyrën e vajzës së kryeministrit?

E çfarë tjetër mund ishte? Nuk ishte e drejtë të më kërkonin me forcë të thosha gjëra që nuk doja t’i thosha. Ambasadori donte që unë thosha se gjerat ishin në rregull, në mënyrë që të përfitonte njëri apo tjetri. Nuk u dakordësova me të tilla kërkesa.

92 komente në “DESHMIA BOMBE/ Biznesmeni Ansar: Argita më kërkoi 3 milion euro për firmën e babait. Më kërkoi të persekutoj Mero Bazen pse botoi dosjen”

 1. Genti says:

  E turpshme, vecanerisht qendrimi i Admir Banajt. Ja rezultatet e shnderrimit te sherbimit te jashtem shqiptar ne sherbim te Argites.

  1. Ben Chicago says:

   Mashtrues taleban.Keta pakistanez dhe indianet jane njerezit me cheap ne bote.Askush nuk punon per free, or taleban,,,na prallis me peralla,asnje fakt,ku eshte korrupsioni ketu.Keta te PS jane bere qesharak fare,kerkojne te heqin vemendjen nga xhepistat e saj.

   1. arrixhiu says:

    Beni prej legeni, meqe jetoke ne Amerike, kush president con cdo investim vetem nepermjet firmes private te avukatures se familjarve te tij? Ik o beni boll ja fute pordhes, se te vetmen transparence qe keni eshte si vidhni dhe idiotcine.

    1. fl says:

     Ky rast nuk perfundoi me sukses po sa pune te tjera kane mbyllur me sukses Shkerdheni dhe Argita? Sa milona ka perfituar nga firma Babit kjo familje fetaresh te “ndershem”?

     Natyrish qe pastaj ju vjen te pellcasin kur Taulant Balla i akuzon per 100 milionsha te “qelbur”

     ME DUAR TE PASTRA

     1. Vlora says:

      prandaj ps dhe sk kur te vije ne pushtet duket ti ckopsiti te gjitha dosjet e tyre.

      E KANE DETYRIM PER SHQIPERIN.

   2. elton says:

    @ Ben Chicago..

    Ca faktesh do ti Ben Chicago? Si i do ti qe te jene faktet? Ilir Meta doli duke kerkuar ne video 700 mije Euro dhe 3 eksperte thane se ishte fallasifikuar.
    Me 21 Janar e pane te gjithe si u vrane njerezit si qen ,dhe tani po del qe plumbat bene rikoshet te pema.

    Ca prove? qe te zbrese Zoti ne toke dhe te thote si eshte puna?
    Rri aty ku je (ishalla ne Cikago) se je mire, nuk te del cdo dite ndonje polic qe te kerkon kafe, 1 doktor qe ti japesh 10 mije lekshin, 1 nepunes shteti qe te sorrollat 1 jave gjersa ti japesh sa leke te doje,etj etj

   3. Tironsi says:

    hahahaaaaaa, drejt e ke o ‘pallosh chicago’. Xhepistat e PS dhe miliarderet e PD!
    Cool !!!
    Puna eshte se ju nuk duhet ti meçifeni historise kur ta kepusi qafen ky horr dhe burracak!
    Se rraca juaj e bythlepiresve, fillon dhe lepin nje tjeter bythe pastaj kur nderrohen. Per kete duhet shkrujt historia ne leter, pe ju more rrace krimbash!

   4. Shefqet Cela says:

    Edhe ti kunder Saliut?
    Ai ishte KONSULL NDERI I SHQIPERISE NE PAKISTAN. Ti ma quan Taleban.
    Po pse more çunak, çfar e di ti Saliun? Sipas teje, taalebaneti beka konsuj nderi?

   5. dymi says:

    Per ate Benin qe thote se eshte ne Cikago, por qe ne fakt banon ne Bathore.Mund te justifikohet dikush qe mbyll syte para gabimeve te partise,te shokut,te te afermit etj.Po Argiten c’e ke more mik?Si ka mundesi qe e tregon kaq hapur qe ke tru me qeliza gomari?Po edhe po ta kishe njeriun tend gjeja me e mencur qe duhet te beje ishte te mos flisje fare, le t’i mbronte babi ose mami. po ti cke o tru lajthi.Me trurin tend edhe harabeli nuk do te mund te fluturonte as nga dega ne dege.Ik tani bej nani se ka ra uku n’Bathore!

    1. Ivani i madh says:

     e po me se fundi e gjete i re rotulle rotull se ckujton ti o dum pse Bathoria si i duket te ashtu quajturt Ben gagua ,CIKAGO E KALUAR CIKAKOS NGA KA ZBRITUR AI aty ku kuvendonte me ujqerit e bente sex me arinjte dhe kur desh te ftonte njeri i theriste nga maja e malit .

   6. Epirioti II says:

    Nuk e kam ulur kurre veten tu pergjigjem komenteve te idioteve, sepse ata jane qenie te pashpresa. Por ky komenti yt sot me kujtoj ate barcaleten e kohes se Enverit:

    Nje cift shkuan ne Gjykate per tu ndare. Mqs divorcet nuk duhet te kalonin planin vjetor qe kishte caktuar Partia, Gjykatesit benin c’eshte e mundur ti pengonin.

    Burri po i shpjegonte Gjykatesit se si kishte kapur gruan ne flagrance me dashnorin. Pas cdo fjalie te tij Gjykatesi i perseriste me mosbesim “faktet, faktet”. I lodhur burri tha nje fjali te fundit “E po fakti ishte brenda ne gop shoku Gjykates, ku ta shihja une i ziu”.

   7. BERISHA LARGOHU. VOTONI KUNDER BERISHES, POR EDHE MBRONI VOTEN DUKE PERDOR EDHE FORCEN POPULLORE. says:

    Ben injoranti, kur te interreson te mbrosh Berishen i thua pakistanezit mashtrues edhe taleban, por kjo mor injorant nuk shkon sepse do ta mbrosh berishen me injorance no no no no.

   8. Niku says:

    Po te jete taliban ai , vajzes i shtohen mekatet se ka dashur ti shesi token talibaneve pluse t’ju siguroje leje per biznes .

   9. arben says:

    Po te jesh ne Chicago ti Ben, shume shume e cuditshme dhe turpshme qe nuk kupton akoma cfar ndodh ktu ne shqiprin e kapur nga horrat dhe delenxhijt.Besoj se ne Chicago nuk ndodhin kto gjera o idjot se perfundon ne karrigen elektrike apo me injeksion.Te dhjefsha Chicagon qe as ne ender s’e ke par ty o pjelle e keqe!

   10. artur says:

    Ti Ben Chicago je nje trap i pamoral.

   11. besi says:

    O beni shko laj pjatat dhe falendero pjellen e berishes qe ta kane dhe ket mundesi ne amerike

   12. ik oooo ben says:

    ti o ben ke lind e do vdesesh nje cope ka…i

  2. Alb-Germani says:

   o njerez te mire qe nuk kemi drita dhe uje,qe merrni buken me lista,
   me 21 Janar 2 vjet pas vjedhjeve te ilir Metes duhet te bashkohemi per te larguar hajdutin Sali Berisha dhe familjen e tij qe po mbajne peng Shqiperine.

  3. Open your mind says:

   Skandalet ne vendin tone jane bere te zakonshme,dhe nuk ben me asnje pershtypje.Njerezit ndjehen te pafuqishem per te reaguar kunder nje pushteti fashisto-mafioz si ky i yni.Fatkeqesi eshte dhe mungesa e opozites ne Shqiperi.Mbase jam i gabuar,por ne kete gjendje qe eshte Shqiperia,nuk mund te behet opozite vetem me nje deklarate shtypi ne jave,apo komente Twitteri.Kjo qeveri largohet vetem me protesta.Nuk ka zgjedhje te lira me Saliun,ose mund te kete ndonje marveshje te qelbur ne kurriz te popullit,ku Saliu me krimbat e tij ta lene vete pushtetin me premtimin se nuk do te denohen per krimet dhe vjedhjet galopante qe kane bere gjate ketyre viteve.Nuk eshte nevoja te na e thote ky pakistanezi se kush eshte Argita Berisha apo i ati i saj.Per ata qe jetojne ne kete vend apo dhe jashte,por jane ne shpirt e zemer shqiptare,e dine shume mire se kush jane keta krimba halesh.

  4. theo Buzi says:

   E gjithe kjo histori eshte nje shpifje, sepse Gazeta tema merret vetem me shpifje, ku je katandisur o Mero, ne nje flliqesire e Edvin Rames

  5. Mark Nikaj, Mertur says:

   Kyt magjypin e ka korruptu Linda me paret e ndyta te pallatit te vet.
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/01/ne-jemi-ndryshimi-perpara.html

  6. rinia says:

   O SHQIPO KJO BOMBA QUHET GENJESHTER . PS PO BEN TE GJITHA PERPJEKJET
   PARA ZGJEDHJEVE TE DISKRIMINOJ FAMILIEN BERISHA ASGJE NUK ESHTE E VERTETE
   KESHTU SI FLET KY PAKISTANI I SHITUR ,MUND TE FLASI KUSHDO.
   SOCIALISTET NUK DUHEN TE BEHEN QESHARAK ATO DUHET TE PREZANTOJNE PARA POPULLIT
   FAKTE TE TJERA . FAKTE NUK JANE ME FJALE POR TE FILMUARA.

   O ZOTI PAKISTAN KENI FAKTE BINDESE , NDRYSHE FAMILJA BERISHA DO TE PADISI PER SHPIFJE.

   POPULLI NUK DUHET TI HAJ KETO QE BEJNE SOCIALISTET PEE QELLIMET E TYRE.
   KETO I KUPTON DHE BUFI.

   1. moshe e mesme says:

    amani mjaft se na u trondit rinia se po e shajme nga familja e sales, mjaft se do t’iu hedhi ne gjyq ore, ta shikoni ju pastaj, (se po me vjen per te qare po me vjen)…
    o trap/e, ik se s’pyt mo njeri per plehrat si puna jote qe duan ta mbajne salen me Zor ne pushtet, ik se na ka shku ku s’thuhet terbimi, o (cuditerisht) lepurush me morra i sales

 2. fiku says:

  Ne nje vend normal kjo qeveri dhe ky kryeminister duhet te ishin larguar menjehere ne rast te kundert do t’i kishin detyruar revolta popullore te zhdukeshin njehere e pergjithmone nga politika madje te shkonin perpara drejtesise. I kane humbur vendit nje investim prej 100 milione dollare qe do te krijonte vende te reja pune dhe qe do te permiresonte furnizimin me energji.

 3. nd-ih-ma says:

  Q’presim me e nga kush do presim.Te ngrihemi eti shporrim keta pushtetare te felliqur.Ta bejme sa me pare qe mosguxojne pasardhesit e tyre te bejne si keta.

 4. Tifoja says:

  Argita dhe Shkelzeni do ti vjellin nga hundet miliardat qe i kane vjedhur ketij populli dhe vendi. Kjo familje monstrash ka duart te lara ne gjak shqiptaresh. Nuk eshte e larget dita kur do marrin ate qe u kane ber te tjereve. Gjaku nuk behet uje. Askush nuk ta harron ate qe i ke ber.

 5. coku says:

  je treguar i mencur qe nuk ke investuar se do te merrnin leket dhe do te jepnin ndonje toke ne vicidol. ke shpetuar se do ta pesoje si cez. zoti ka qene me ty, duket qe i ke paret me djerse e jo pare korrupsioni, sepse je menduar 7 here e ke prere nje here si themi ne ketej nga shqiperia.

 6. coku says:

  je treguar i mencur qe nuk ke investuar se do te merrnin leket dhe do te jepnin ndonje toke ne vicidol. ke shpetuar se do ta pesoje si cez. zoti ka qene me ty, duket qe i ke paret me djerse e jo pare korrupsioni, sepse je menduar 7 here e ke prere nje here si themi ne ketej nga shqiperia..

 7. lakja says:

  asnjeri nuk e besonte argiten kur thonte qe une i bej parate me “talentin” tim

 8. coku says:

  je treguar i mencur qe nuk ke investuar se do te merrnin leket dhe do te jepnin ndonje toke ne vicidol. ke shpetuar se do ta pesoje si cez. zoti ka qene me ty, duket qe i ke paret me djerse e jo pare korrupsioni, sepse je menduar 7 here e ke prere nje here si themi ne ketej nga shqiperia…

 9. Fredi says:

  Kot me u anku. Dhe Gita shtrejt e bleu token ne Porto Romano. Pastaj keto jane perandore te koheve moderne. I lumt, kan neru jo vetem prindin por dhe ne na bejne te ndihemi krenar se sa bukur ta marrin hunden ne mes te ftyres

 10. coku says:

  je treguar i mencur qe nuk ke investuar se do te merrnin leket dhe do te jepnin ndonje toke ne vicidol. ke shpetuar se do ta pesoje si cez. zoti ka qene me ty, duket qe i ke paret me djerse e jo pare korrupsioni, sepse je menduar 7 here e ke prere nje here si themi ne ketej nga shqiperia….

  1. Coku-i ri says:

   po boll o coku perserite te njejten gje se na cmende.
   Argita parate i ben se eshte e zonja…melonere eshte e melonere do ngelet

 11. Teknokrati says:

  Me bombe se Gerdeci nuk besoj se eshte por sidoqofte eshte nje goditje me te majten poshte mjekres ndaj nje lojtari qe mezi po e mbajne kembet.
  Ne kete pike qe eshte katandisur ky s’mendohet dy here dhe te kafshon veshin …….

 12. Ah Ali, Ali, ç`na bëre ! says:

  Si thua babai i Shkerdhenit dhe burri i Lilit te Aliut, a te vazhdoje media me ate filmimin qe i hengri koken Trebickes se shkrete, ku kelyshi jot ( i Aliut ne fakt ) bente pazar Gerdeci?

  Ta jap une zgjidhjen per momentin : hap llaf qe te ka zene kanceri ne prostat se njerezit behen humane, e kupto vete ti, e nuk te bi me njeri ne qafe. Sic beri Fatmiri dhe Mona e Likes. 😛

  1. kunder aliut says:

   O Ali je komplet i pa informuar. Xeni nuk eshte cuni i Ali Aljushanit por gjysem vella i nje deputeti te PS-se.Trebicka nuk kishte kaseta video dmth. filmime por vetem kaseta audio. Trebicken nuk e mori me qafe Xen kollovari i Suedise ,por DCM e ambasades amerikane pijaneci Christina.Po ashtu Monika ngjan si burre, por nuk eshte burre, por femer keshtu qe nuk hapi fjale per kancer ne prostate por per kancer ne qafen e mitres. fatmir Mediu nuk hapi fjale per kancer prostate, por se rastesisht Eli fara i kishte ngjitur semundjen e Sides(AIDS). Ji me i saktew o Ali. Urrejtja ndaj berishes nuk duhet te t’i erresoje syte.Lirija vertet qe ka qene pakez femer qejflije, por po ti besh analizat e ADN-se Xeni del kopil bllokmeni jo kelysh skraparliu. te lutem Ali ji me i sakte.

 13. Teknokrati says:

  Me bombe se Gerdeci nuk besoj se eshte por sidoqofte eshte nje goditje me te majten poshte mjekres ndaj nje lojtari qe mezi po e mbajne kembet.

 14. Teknokrati says:

  Eshte interesante se si do pergjigjet familja pas mbledhjes se byrose ……
  Me bombe se Gerdeci nuk besoj se eshte por sidoqofte eshte nje goditje me te majten poshte mjekres ndaj nje lojtari qe mezi po e mbajne kembet.

 15. Alergji nga baxhellat e mafies pushtetare says:

  Dua te di se cfare kane per te na thene plehrat dhe lepiresit e saliut, ata qe ndyne kete gazete prestixhioze me komentet e tyre te llumosura e qe mbajne ere lepirje kembesh…
  Ben qikago, Ramy , uarda , kelmendasi e ndonje idiot tjeter …
  Nese keni sy , lexojini plerdheqet qe gatun babai juaj shpirterore me familjen e tij hipokrite…

  1. Coku-i ri says:

   Ka dy mundesi(shpjegim) qe te jesh me Salen…

   1. o ke njerez ne pushtete dhe ke interes te jesh me ata (dhe keshtu kuptohesh e justifikohesh. Ne fund te fundit te gjithe interesin e tyre shohin

   2. o je budalla

 16. kola says:

  Presekutimin e Meros nuk po e shof ne interviste por po me ben pershtypje se nuk don te perzihet ne politiken e brendeshme dhe ne fakt po perzihet me tere forcen shpifese.Pallati i Lindes nuk mbulohet me nje mashtrues pakistanez

  1. Rrofte Shqiperia says:

   Ti duhet te jesh shkerdheni me pseudonimin “kol”

 17. Sali Bolleku per shpi te vet dhe Sali Skamja per popullin says:

  ca gallate qe ka me kete familje. keta qekan komplet te pa ngopur mor vella. i ka marr paret per punen si konsulente ligjore, deri ketu ok. pastaj i kerko 3% per lejen qe do i firmosi bab sala. pastaj do qe ky ti blej edhe token. do me e rrjep tjetrin per se gjalli. dhe te mendosh qe token ja kan marr shtetit pa asnje lek…familje me hajdute se kjo nuk ka pa kjo toke. kujtonim se esat pasha me zogun kishin qene hajdutet me te medhenj po paskemi qen komplet gabim. ky adriatik llalla i degjon keto apo ky nuk merret me gjona te vogla.

 18. ILIRET says:

  Pse a mendoni se jeni ne France apo Gjermani ketu, qe per nje rast te tille jep doreheqjen kryeministri apo presidenti.
  Ky i joni as nuk skuqet as nuk nxihet. Vetem shikoni kur ta sulmoje biznesmenin, duke i thene se ishte mafioz qe nuk ja dha leket Argites.
  E kuptoni tani si i ka bo gjith ato pare Argita. Me ndermjetesi.
  E mer Shqiprine 1 Euro nga i jati dhe e shet miliarda Euro.
  He t’lumt bitha, moj Argit …

 19. elinor says:

  Meta ju doli me ze dhe me figure. Ky miku po ju del me ze dhe figure. Kjo sorra po ju del me email. Ca m-hin doni me shume ju?!
  Ec tani, kush po e shkrep “pushken” i pari?

  1. anticensurë says:

   është video montazh o shpirt!
   shif kur ta marrin në dorë ekspertët shqiptar e do të dëgjosh se çkanë për të thënë!bile do ta gjejnë dhe se kush e ka bërë videomontazhin!
   edi rama!

 20. luli shtino says:

  Perse nuk intervistohet dhe pala tjeter. Cfare do te thoshte ambasadori? A duhet te besojme vetem njeren pale, nje palo pakistanez? Mero je vertet i njeanshem? Po perse Top Channel po i shkon ketij problemi nga pas kaq shume?

  1. Tan_Tironci says:

   Lul i Shtime. TopChannel-i deshte me nxjerr bllof Meron, dhe shkrimin e Tij ke Tema ne 2007, Wink Wink., por, i ngeci “sharra” ne gozhde, dhe ne vend ta haj Mero burgun, do e haje Argita

  2. Coku-i ri says:

   Pala tjeter eshte kryeministri o daku… Ti mendon se ky biznesmeni eshte aq K.oqe sa te dilte e te shpifte gjera kot per pushtetin ne Shqiperi ku ai ka hedh leke e ka biznese…

   Ja kan sjelle deri tek hunda aty ku smban me prandaj ka dal hapur i shkreti.

   Nejse kryeministri ka dy mundesi si te reagoje:

   1. te dal per konference e te thoje qe kete biznesmenin se njef fare…dhe gjithashtu qe ai eshte nje mafjoz i papergjeshem dhe dhe do ta hedh ne gjyq( gjyqet qe i menaxhon vete) dhe pas nje jave ky biznesmeni do pesoj nje aksident fatal duke bere xhiro me makine…

   2. te pranoje faktet dhe ta deklaroje hapur para Shqiptareve qe u kap me duart ne marmallate, te japi doreheqjen…dhe te gjykohet si njeri i thjeshte.

   Ti ke mendon se do zgjedhi ai?

  3. shqiperia says:

   Nga deklarata e mesiperme nuk eshte per tu ndalur seriozisht sepse
   ky zoteria duhet pervec fjaleve te kete te filmuar kwrkesen e Argites.
   Si Berisha dhe Rama jane bere shume qesharak me akuzat dhe kundra akuzat.
   Rasti me i fresket ish Ministri i brendeshem Austriak u denua me 4 vjet burg.
   per ryshfet te kerkuar prej 100.000euro , por nuk u denua me llafe si ky zoterua ne fjale.
   Gazetari i TIMES e kishte filmuar, ndryshe nuk ti perfill njeri llafet.
   Vetem ne shqiperi ndodh qe keta qeveritaret tane shahen njeri me tjetrin se kush abuzon me shume , dhe asnje nuk denohet ,por perkundrazi mbas ca kohe i shikon tek gjiri i lalezit bashke.
   O POPULL!!! MOS U MERRNI ME KETO , SE JANE TE GJITHE NJESOJ.

   1. Tan_Tironci says:

    … E-mailet, qe Tema qe me 07 ka botuar, nuk quhen material? Prova!!?
    Vetem te jesh budalla, e te thuash, qe e-mailet qe jane botuar, nuk i ka shkruar as Argita.
    Ju , me vertet, jeni aq idioter, sa tjetri te pallo, e ti jua kthe, qe ty bytha ste dhemb.
    Hajde kara.com hajde, Une kujtoja se jon vetem Ramy, Ben_Chicago, Kelmendasi, dhe ajo fara e keqe, Turkofagos…por… ju jeni kthy te gjithe ne “Dushista”.

    1. Bono says:

     Cfare ke bere ti Tan_Tironci bashke me Meron meqe paske materiale qe nga 2007???. Cfare prisje qe ti beje publike keto fakte??? Rri urte miku im se nuk jane pune as per ty dhe as per mua keto gjera. Ishalla nuk te ka infektuar dhe ty kjo semundja e kolltukut

 21. Asnjansi- realist. says:

  Nje vrime ne uj,me thoni nje person nga te dy krahet politik qe kur ju ka prishur terezia, nuk ka vjellur vrere kunder -KOMANDANTIT-?kY PAKISTANEZI NJERI I NDERSHEM DHE DO TI BESOJM PA TJETER, -EKONOMI TREGU O POPULL TE KRYEJ PUNEN ME JEP PARET, NUK JEP PARE NUK KRYHET PUNA, KETU NUK FILOZOFI JU FUTJANI PORRDHES, PO SE ARGITA E PAT DJALE XHAXHAI KETE PAKISTANEZIN DHE DO TI KRYENTE PUNE PA DHENE RYSHFETIN ,KU KA NDRYSHE TE SPJEGOHET, SI PERFUMNDIM NJE VRIME NE UJE.

 22. dibrani says:

  Ju thoni qe ne Shqiperi ,nuk egzistojne mostra dhe vampire . Eshte e para , familja Berisha (FAMILJA ADAMS) qe kerkon dhe vetem kerkon te pije gjak.

 23. Sali Baba me dy kalamajt hajdut says:

  E thot mire populli ate fjane e urte, po te plasi cipa nuk te ben me pershtypje asgje. Kjo ka ndodhur me gjithe familjen Berisha. Eshte kot cdo fjale per keta.

 24. england says:

  Priteni kete ambasadorin qe ka bere lepirjen,ta nderojne me ndonje post me te rendesishem,praktika te babit Sali!Ndersa ty Kola baca Sal do te ofroje nje vend pune ne halet e kryeministrise,pasi jane shtuar punonjesit aty brenda,dhe si pasoje volumi mutit eshte rrit se tepermi.

 25. Sali Baba me dy kalamajt hajdut says:

  E thot mire populli ate fjalen e urte, po te plasi cipa nuk te ben me pershtypje asgje. Kjo ka ndodhur me gjithe familjen Berisha. Eshte kot cdo fjale per keta.

 26. kel ukaj says:

  Filluan çfare kam thene une. Kam thene se nuk eshte e rendesishme sa deklaron Z. Argita e rendesishme eshte çfare nuk deklaron. Dhe per te gjetur çfare nuk deklaron dhe sa ka vjedhur duhen keto kushte.
  1. Humbja e zgjedhjeve totale ne qershor. Humbja duhet te jete e thelle.
  2. Mos shitja e Edi Rames tek Sali Berisha. Celesi do te jete Edi Rama. Une e kam te veshtire te besoj se Ai nuk do te komprementohet.
  3. Arrestimi i Sali Berishes me gjithe familjen e tij duhet te jete i shpejte. Nuk duhet te kene frike ndryshe Sala trimerohet.
  4.Krijimi i nje Prokurorie te posaçme sipas modelit Italian kunder Mafieve, krimeve te komunizmit dhe Sali Berishes.
  5.Amnistimi i te gjithe atyre qe kane paguar rryshfet te cilet denoncojne. Ligji duhet ti trajtoje si viktima dhe duhet te ju kthehen shumat e paguara sipas shumes se sekuestruar mafieve dhe familjes se Sali Berishes. Ligji i sotem i parashikon me te drejte krim rryshfetdhenien dhe rryshfetmarrjen por duhet te saktesohet me tej per te mos lene rruge interpretimeve ne favor te rryshfetmarreseve.
  6. Tranparence, transparence, transparence, konkurrence, konkurrence, konkurrence, konkurs, konkurs, konkurs, depolitizim, depolitizim, depolitizim i te gjitha strukturave shteterore.

 27. Fakt says:

  E kupton ky popull thua se me cfare ritmi jane pasuruar keta… Ne 2007 ka qene kulmi sepse ishte fillimi. Argita ishte ne proces blerjesh tokash atehere me 5 mije leke te vjetra me2. Shko pyesni ne Mullet e Lunder se cfare presioni ju behej fshatareve te shisnin tokat per hic mos gje. Flutra Kola eshte sekserja e perhershme e Argites. Edit Harxhi, zvministra e jashme qe mundesoi takimin e ambasadorit me biznesmenin e huaj , eshte mikeshe e ngushte e Argita Berishes. Ajo e beri dhe zv ministre te jashtme.

  Ne jemi qeverisur nga Argita Berisha keto 8 vjet. ky eshte thelbi.Edhe Lul Bashen nga ajo e kemi peshqesh. Te mjeret ne…por jam i bindur qe nuk e bejne gjumin rehat.

 28. anonim says:

  ALLOOOOOO ADRIATIK LLALLA LALLA SHESIM DHALLE OOOOOOOO LLALLA KUR KE NDERMEND ME FILLU PUNEN TI CUNOOOOO ALLOOOOOOOOOO komiku i rradhes

  1. Tirana says:

   O TEMA LAT NAM ME KETE TITULL DESHMI BOMBE !!!!!!
   KENI FILLU PARA FUSHATES ELEKTORALE DUKE LAN NAM CFAR KA BERE NJERI DHE TJETRI.
   E BENI VETEM TE CORODISNI POPULLIN . ME FJALE TE RREME.
   KJO ARGITA PO TE DOJE MUND TA PADISI KETE PAKISTANIN PER SHPIFJE DERI NE GJYKATEN E LARTE . SEPSE KY ESHTE I SHITURI I EDVIN RAMES .
   FAKTET KU I KA KY ????

   1. enea says:

    Po pse nuk e hedh ne gjysj kukumjacka Argita kete pakistanezin?
    Ik ore se late nam, po ua bejne te gjitha muuuuuuuuuuu, shko dhe lexo emailet dhe nese nuk e kupton pucin e gites, je komplet injorant

   2. Te pakten Tirana says:

    Shyqyr paska shpetuar nje tirans nga coroditja! I paska te qarta gjerat, ky, qe as nuk e njeh argiten… e lexoni si i drejtohet; kjo argita i hedh ne gjyq po te doje, hahahaha. po edhe do ta mbrosh edhe sta mban mor tirans denbabaden i ramun ne 2000-jen???

 29. niku says:

  O Mero, Pse ankohesh kemi liri shtypi dhe nuk persekutohen mediat opozitare ne Shqiperi. Besoj se edhe Sequi, amabasadori i BE ne Shqiperi e di kete fakt edhe ne prag te atij takimi qe do te organizonte ne Tirane per median, nuk e di mire por tani ne janar. Kjo kaste ka humbur cdo sens demokratik dhe i ben Temen dhe ty armiq te shtetit. Nga te kete mesuar xhanem ky. Prite, tani kur te hape ndonje gjyq dhe te thote qe video-ja nuk ekziston. Ja ka marre doren me gjyqe. Kulmi.

 30. niku says:

  O Mero, Pse ankohesh kemi liri shtypi dhe nuk persekutohen mediat opozitare ne Shqiperi. Besoj se edhe Sequi, amabasadori i BE ne Shqiperi e di kete fakt edhe ne prag te atij takimi qe do te organizonte ne Tirane per median, nuk e di mire por tani ne janar. Kjo kaste ka humbur cdo sens demokratik dhe i ben Temen dhe ty armiq te shtetit. Nga te kete mesuar xhanem ky. Prite, tani kur te hape ndonje gjyq dhe te thote qe video-ja nuk ekziston. Ja ka marre doren me gjyqe. Kulmi. .

 31. albani says:

  Intervista e ketij afaristi Pakistanez eshte si ajo pordha e syfyit e bere nen jorgan qe te del para hundes.
  Kjo eshte nje loje e rrezikshme qe opozita ne mungese te nje programi dhe vizioni te qarte po kerkon te gre pluhur si dy vite me pare me vidion e Metes ku si rezultat ishte protesta e dhunshme e 21 janarit,edhe tani gjithmone sipas meje po perdoret e njejta skeme qe u perdor para zgjedhjeve vendore, po me aktore te tjere, aty u perdor nje vidio e montuar,ketu nje interviste e sajuar me nje biçim bizesmeni i cili sikome ne Pakistan populli ka energji 24 ore i edhi keq per Shqiptaret , mendoje te investoje ne Shqiperi, do ta perdori kete iterviste si alibine e rralles per te bllokuar reformat dhe per ndonje proteste te rralles, ketu do te jemi dhe do te komentojme po nuk doli fjala ime kur te fillojne me protestu deri ne diten e zgjedhjeve…

  1. Tan_Tironci says:

   Alban, mos u tremb ti Rrusho, Lufta do Trima, e bythe ta perballojne.
   Spo te kerkon njeri te biesh deshmor, rri aty, mshoji venit, e bjeri me dor.
   Lene popullin te shprehet i lir, te pakten ketu. wink wink.

  2. niku says:

   s’ja paske idene e biznesit. askush nuk investon per te bere nje te mire. investohet po pate interes, per sa kohe te kthehet investimi dhe sa fiton. Pakistani mund te mos kete energji elektrike, por ndoshta ne Shqiperi fitohet me shume, prandaj edhe ky zoteri ka dashur te investoje dhe jo ti beje mire popullit pakistanez apo atij shqiptar. Ne Shqiperi energjia ka cmim te larte, keshtu qe ja vlen te investohet, ai qe e paguan jane ata qe shqiptare qe e paguajne.
   Ne lidjen me te ardhmen e kesaj afere jam dakort me ty. Argita do te hape nje gjyq dhe do ta nxjerre qe videoja nuk ekziston, edhe vete ky zoterin nuk ekziston. Kemi eksperte ne me te mire se te FBI ose kushdo tjeter. Nuk po e shikon qe edhe per 21 janarin po na del qe nuk i ka vrare Garda?
   Ne rast se je nje qytetar i thjeshte me vjen keq per opinionin tend kur mendoj se si nuk shikon se si po vjedhin, ne rast se je i perlyer me aferat e tyre ose je pjese e ndonje afere tjeter (si shume kush me aferickat qe ka ky krijuar sistemi Sali ne cdo qelize te shoqerise shqiptare) nuk te ve faj.

 32. Beso says:

  Ca eshte ai llaf? Ardhita me shkerdhenin jane talent nga natyra ne berjen e parave. Mos degjoni llafe pazari.

 33. Horri i Bulevardit says:

  Dua ti them berishianeve dhe atyre qe jane te pasqaruar dhe nuk e kane idene se si nje lajm investigohet dhe jepet ne shtyp.
  Kur Fiks-Fare jep nje pisllek, ose afere, le dhe dicka per vete, ose per siguri, se pushtat sa do pislleqe ti nxjerresh qe bejne MUuuuu, perseri mundohen qe ne strofken e vicidolasit te japin nje imazh te pafajshmi dhe te kundervihen se ju ke shkelur te drejtat.
  Dhe cfare ben Fiks-Fare, e jep nje pjese te lajmit dhe pret reagimet e sojit berishian, qe svonojne te nxjerrin Selvijen megjithse esht shtatzene, por rendesi ka partija dhe ftyra e saj, se barku plot dhe fillojne te ngrene padite dhe dyshimet per Fiksin, por Fiksi menjehere diten tjeter i thote, kerkon te dalesh i lare dhe ta ma fusesh! dakort dhe te nesermen nxjerr serine e dyte te serialit te pisllekut berishian, dhe prape Pango qe megjithse desh u qorru per keto pislleqe, sdonte te ndalonte, por gjeti Bendon dhe nisi gjykimin dhe atehere Fiksit i erdhi ne maje te hundes me keta plehra, dhe ja nxorri mberdheckat ne publik e la si mut dhe Bendo e denoi me 500,000 euro Fiksin, po Bendo se dinte se Top Channel o institucion qe e con Bendon dhe ata qe i urdheron ne verre te semes dhe te shofim Bendo gjyqtarin e partis e se punes dhe partise demokrakomuniste se si do ta shohi gjykimin gjykata nderkombetare.
  Po keshtu edhe Iliri me blloku e tij, sju mbushte mendje se Fiksi i ka te gjitha dhe donte akoma dhe Fiki ja nxorri urdhero o qen, ja ku i ke.
  Tani berishianet hidhen ne sulm dhe thone se Fiks-Fare genjen, do te shofim edhe zedheneset njera pas tjeters te akozojne Fiksin dhe Filipin si te majtes ekstreme dhe do te thone se familja Berisha dhe Malltezi do ti hedhin ne gjyq, por prit beg se ka hendek, Fiksi akoma se ka dhne serialin komplet, ju qe kini durim te shifni seriale deri ne 200 seri, prisni serialin e rradhes te Fiksit edhe ate pjese qarte fare ku bushtra e kryeministrit ja thote cope, dua 3-miljon euro per firmen e babait tim kryeminister edhe per ato toka qe kjo hajdute kerkon ti shese tek i huaji sikur ja ka len Ram Berisha nga vucidoli trashegim, do te dalin, ska gjyq berishian qe ti shuaje keto pislleqe qe zedheneset i thone ne gjuhe te kulturuar afera dhe pikerisht sot kryeministri qe donte 3-miljon euro per nje firme qe ishte per investim publik jo privat, i kerkoi hajduteve qe ka rreth tryezes se duhet te luftojne korrupsionin, por harron se ky Mero Baze do tja kaleroje familjen se shume eshte kruajtur, si la gje pa bere, kerkon qe ti fuse edhe kamikaze ta zhduke, por i ka dale boja sheshit, per Berishen dhe familjen e tij tani do te merren organe te specializuara europiane, qe do ti mbyllin familjes Berisha dhe kelysheve te tij cdo dere azilimi.
  Prandaj ju mytebere berishiane dhe ti pikerisht nga shtinot qe jeni hajdutet e femijeve jetime ne bashkepunim me serben Sllobodanka Berisha te bijen e Milices, po vidhni beuken e ketyre jetimeve dhe skini turp dhe diskutoni ne kete faqe, ku shfrehet dufi kunder hajduterise kanibale te pushtetit vrastar te familjes Berisha.

 34. zani says:

  Ky fondamentalisti Admir Banaj (ish Like Rehova) eshte cuar nga shteti yne te beje diplomatin islamik apo diplomatin e nje shteti de jure laik? Cift i cuditshem ky dhe e shoqja. Ndersa Admiri ben sekserin e familjes Berisha e shoqja ne UNODC vjedh donacionet qe jepen per personat ne nevoje…
  Pak e kan Burgun me berish e sorollop

 35. Baro Corrogjafi says:

  Me vjen shume keq qe “LIKE REHOVA “, (ambasadori Admir Banaj ) te implikohet kaq keq dhe te perdoret nga Argita MallteZi Berisha, ne pune te ndyra. Nje dite te gjitha keto pislleqe do te dlin ne driten e diellit.

 36. Baro Corrogjafi says:

  Me vjen keq per ” LIKE REHOVEN ” ( AMBASADORIN ADMIR BANAJ) te implikuar ne punet e pista te Argita Malltezi Berisha. Te gjitha keto ,nje dite do te dalin ne driten e diellit dhe “Like Rehova ” do te mbetet i zbuluar.

  1. komunisti says:

   O POPULL MOS I BESONI KURTHEVE QE NGREN EDVIN RAMA . AI ESHTE DJALL
   PO PERDOR TE GJITHA MUNDESIT QE RE ACAROJ POPULLIN . AI HEDH CA SHASHKA DHE
   PER VETE JA MBATH . SE HA KA MATUR KOKEN ME PE KETIJ POPULLI KAQ IDIOT DHE NAIV.
   O POPULL MOS I BESONI TE GJITHA CFAR THUHET .RAMA DON ME CDO KUSHT TE MASHTROJE KETE POPULL KAQ BUDALLA . ATIJ NUK I BEHET VONE SE NJERZIT VRITEN OSE DIGJEN RENDESI PER TE KA QE AI TE FITOJE. O POPULL ESHTE KOMUNIST I REGJUR .
   O POPULL MOS BESONI KAQ QORRAZI . SHKUNDUNI NGA BUDALLALLEKU.
   AI NUK KA FAKTE PER TA BESUAR . DERI NE QERSHOR AI DO TI BEJE TE GJITHA TENTATIVAT.
   POR KJO NUK E NDIHMON ASPAK EDVININ . PERKUNDRAZI E DJEG KOMPLET.
   SALA TERBOHET DHE NGA INATI MANIPULON VETEM QE AI MOS TE FITOJE

 37. cobra says:

  ku shqiptaret flisni shume e sbeni asgje hiq si ai qeni qe leh edhe nuk kafshon se sala ua ka marr frymen dhe ju akome duroni deru kur?????????????

  1. po presim dhe pak says:

   po presim sa te nxjerrin videon e argites qe kendon kengen ” ku ka si tirona”, me ca ndryshime te vogla ne tekst, pastaj do bejme namin ta shohesh ti amerikan a ca je ti…!

 38. Drenica e Kuqe says:

  Ajo familje (familja e Berishes) dhe perkrahesit e saj jane pa as me te voglin dyshim antishqiptare. Duhet debuar nga Shqiperia njehere e pergjithmone “shqiptare” tw tille dhe nuk duhet dhene asnje vote e popullit shqiptar me per Berishen dhe familjen e tij antishqiptare… Si ka mundesi t’i kerkohen 3 milion euro njeritu per nje firme te babait te Argites faqezeze, e cila paska kerkuar, per turpin e saj dhe te familjes edhe persekutimin e gazetarit te deshmuar Mero Baze. Dijeni se ajo familje eshte e semure dhe per interesa te saj, nje dite do ta bej persekutimin e te gjithe shqiptarve. Ky eshte kulmi!… Hapu toke dhe leshoji 100 pash teposhte!…

  Drenica e Kuqe

 39. shqiptari says:

  Populli ska buke te haje.Ndersa Komunistet behen Miliardere me nje E-Mail

 40. rezi verja says:

  O Zani, UNODC eshte zyra e OKB-se qe merret me drogat dhe krimin. Nuk ka pune me personat ne nevoje prandaj mos ja fut kot.

 41. loku says:

  O Mere di gje i investoi ato 100 milionet ai mashtruesi apo po pret qe te fitoje ai i GJATI

 42. Dajti says:

  Une nuk shoh ndonje skandal, pervec se nje komunikim normal midis nje zyre avokatije dhe nje biznesmeni. Ndoshta po te mos ishte vajza e kryeministrit as qe do kishim nderin te jepnim komente.
  Ju lutem kush merret me biznes te me thote,ne cilin vend te botes shkohet dhe realizohet qellimi vetem me deshiren per investim.
  Pa ndihmen e dikujt dhe pa paguar keto komisionet qe ky zoteria pretendon se nuk u paguakan ne asnje vend te botes, nuk ka asnje mundesi. Ne gjermani ne kohen e Helmut Kolit keto komisione i kalonin partise. Ne Shqiperi ky miku i paska dashur te gjitha gati meqe i paska ardhur keq per ne , se ishim pa drita.
  Ky zoteria jeni te sigurte qe e kishte kapacatetin per ta realizuar projektin?Do e realizonte apo do e shiste projektin mbasi te merrte firmen nga KESH. Po te ishte serioz do mbyllte gojen e do vazhdonte diku tjeter.
  Prandaj te dashur bashkatdhetare: eshte me mire te kete korrupsion e te pasurohen familje shqiptare apo te jemi me kategorine me te larte
  te punes elektricist tek ky miku.
  Po ta merrte me koncesion do shkruanim e shiti familja Shqiperine,
  se mori koncesionin o burra tani pse?
  Me respekt Dajti

 43. besa says:

  kjo asht shemelltyra e familjes se sali shkerdhates me dhanur po ju garantoj se ne 2013 ne qoftese sali serbi humbe ne zgjedhjedo baje nje 25 qershor te pergjakur ai eshte i paparashikuar ka te gjitha strukturat ne dore tek presidenti deri te ushtaret e tij te flliqur qe i genjen me nje thes miell ka gjith arsenalin qe o do i vjelli o do vrasi opozitaret vetem se po humbi i biri do iki ose ne shqiperi do kete trazira sociale SALI RRUGAQI NUK E DOREZON PUSHTETIN AQ KOLLAJ VETEM NE QOFTESE DIKUSH I HEQ ANTIPLUMBIN NE Q DO QYTET KA ISTALU MAFIE JOZEFINEN NOKEN LUL BASHEN OLLDASHIN PATOZIN MONIKEN KLANIN ABC BALLIQ MUTIN TE GJITHE KERTA NJE DITE DO SHKOJNE PER LESH KU ASHT LLUM MADE IN ALBANIA ARGITA SHKERDHENI LEGENI

 44. Ibrahim says:

  A thua sa kann paguar top chanel kerte here per ket taleban,dihen videot e montuara kunder metes,e pango.me siguri tash ja kann derguar keti talebani vajzat e fiks fare ti kercejne ne preher ketij e ky pastaj allahu egber e thot qte doje topi e baze.

 45. Genard says:

  Keto jane thjesht deklaratat dhe komentet e nje biznesmeni te pakenaqur dhe te deshtuar, i cili ia faturon te tjereve arsyet e deshtimit te tij. Biznesmene te tille te deshtuar gjen plot ne bote qe per 100.000 euro jane te gatshem te japin cfaredo interviste. eshte thjesht nje teater i lodhur i Top Channel dhe atyre qe qendrojne pas TCH.

 46. sherifi says:

  “komunisti”
  vertet e ke qe e ka fajin Edi Rama per cka po shkruhet dhe po ndodh ne shqiperi?
  Po na e bene si puna e asaj estrades se Fierit dikur,qe i thoshin te zotit te lopes(Luftar Pajes) qe i vodhen lopen,”po e kishe lidhur apo jo,po qen ke ti,po a e kishe futur ne kasolle, po thosh i shkreti, epo te e ke fajin qe te vodhi lopen hajduti” dhe luftari i’u pergjegj po mire une qe e kame fajin,po hajduti fare nuk paska faj?”

 47. tourkofagos says:

  nje bourdhelo e vertete,pune korrakesh………..

  1. Bono says:

   Ti e ke mire mo Turkofagos. Mbushen gazetat me lajme bombastike ashtu sikunder te gjithe e dime, qe gjithmone para zgjedhjeve hapet kazani. Kush e kush te servire lajmin me te bukur, me pak fjale lavazh truri. Ajo semundja e kolltukut eshte semundja me e keqe sidomos per 70% te korrakeve shqiptare qe nuk kane mundesi tjeter ku te shprehin aftesite e tyre. Te dyja palet jane te perlyera dhe cdo shqiptar e di shume mire kete gje. Asnje njeri nuk ngacmon bizneset e pales kundershtare, vetem fjale, fjale dhe qiqra ne hell. vaj medet ne per kete kase politikanesh

 48. argita eshte juriste me fat, qe ka babin kryeminister . po ajo nuk shfrytezon postin e babit, po vetem qe di mire ligjin, dhe askush nuk e pengon dot kur kerkon dicka ligjore. kushdo mund te garantoj ndertimin e nje teci po i ka letrat ne rregull, dhe po qe jurist i zoti, pra futjuni te gjith juridikut dhe mos harroni : duhet te keni pak fat… babin kryeminister !

 49. Beso says:

  Po sa i ndyre eshte ky Genrardi more???
  Ptuu more pis, po shko shkruaj nga 55-sa , se atje e ke vendin !!
  Ju lutem modreatoreve ta censurojne kete plehun e sali qenit.

 50. adrian says:

  Dhe te mendosh se ky denoncim i ketij pakistanezi eshte

  maja e majes te majes…., e ajbergut te

  rryshfeteve,vjedhjeve,vrasjeve,padrejtesive,ndyresive,…. te Sali Ram

  Berishes & CO.

  Eshte tragjikisht deshperuese!!!!!!!!!???

 51. ALBAN DEGA says:

  ATDHESHITESIT DHE ATDHERRENUESIT BERISHA & CO.

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Argita Berisha, kryeministrja e kryeministrit Sali Berisha, i jati i saj, vellai, kusherinjte, nipat dhe mbesat … e kane kthyer Shqiperine ne nje ciflig te tyre. Nepermjet lidhjeve tipike mafioze ala “Ngradeta”, ala Korleone, ala … dreqi dhe i biri , e kane kthyer Shqiperine ne nje ciflig te tyre. Jo vetem neperjmet emrimeve tipike nepotike ne cdo hallke kyce te shtetit shqiptar.
  Miqte e tyre jane sot ne postet kyce dhe koamandohen nga klani familjar Berisha. Nuk ka asnje vend ne Bote si Shqiperia qe klani familjar sundimtar komandon cdo hallke e cdo fije te shtetit, duke nisur nga ministrat e deputetet, nga ambasadoret e konsujt e deri tek kryeplaku i katundit me te larget te Shqiperise.
  Rasti me skandaloz , vetem maja e ajsbergut te korrupsionit masiv qe sundon dhe rrenon Shqiperine, sot eshte rasti i Argita Berishes. Ajo shfaqet lakuriq ne syte e shqiptareve si nje kuceder me shtate krena qe nuk ka te ngopur me plackitjen e mundit dhe te djerses se shqiptareve dhe te Shqiperise.
  Intervista e biznesmenit pakistanez dhe njekohesisht ish- Konsull- Nderi” i Shqiperise ne vendin e tij eshte denoncimi me i rende publik kombetar e nderkombetar per oligarkine sunduese familjare te sterkorruptuar Berisha.
  Deri vone shume shqiptare, perfshi edhe veten time kishim iluzionin e gabuar se vete Berisha eshte i paster si kristali, ” i virgjer” dhe “imun” ndaj korrupsionit… Nje idiotizem i ushqyer me shume djallezi nga vete Mafia e tij per te mbuluar bosin e vet, sic ka vepruar ajo kudo e kurdohere.
  Si mund te jete i paster e i virgjer krue i nje shteti qe sot mban titullin kampion i Evropes per korrupsion sipas International Transparency !?
  Si mund te jete i paste e i paprekur nga korrupsioni kryeministri qe i vene perballe regjistrimeve live nga ish- ministri Dritan Prifti, ne saje te te cilit u rizgjodh kryeminister me vota te vjedhura, te pjestareve te klanit te tij ne vjedhje ne flagrance, jo vetem mbylli gojen pro nuk la mjet pa perdorur per te shpetuar peshkaqenet e korrupsionit, lexo karriken e tij!?
  Si mund te jete i paster e i virgjer nga korrupsioni nje kryeminister qe mban karriken e tij ne saje te vjedhjes se votave ashtu sic vodhi diten per Diell karriken e kryabashkiakut kusar te ” Autostrades se Kombit ” Lulezim Basha!?
  Si mund te jete i paster e imun ndaj korrupsionit nje kryeminister si Sali Berisha kur vajza e tij , djali i tij, familja e tij i ka kthyer ministrat, ambasadoret, administratoret ne seksere sherbetore te plackitjes se Shqiperise dhe te shqiptareve!?
  Si mund te jete i paster e i paprekur nga korrupsioni ish- Presidenti qe bekoi dhe sponsorizoi pirmidat kusare qe u plackiten shqiptareve mbi 2 miliarde dollareve per tu rrenuar edhe rreth 2 miliarde dollare te tjere pasuri me katrahuren 1997, me Gerdecin , me Otranton!?
  Shihni vetem mekanizmin e demaskuar nga babezia a familjes Berisha per nje inevstim madhor ne nje fushe strategjike si energjia ! Vajza e kryeministrit Argita Berisha i kerkon biznesmenit pakistanez Zafar Ansar te bleje tokat e saj dhe te dajes se vet serb Damir Fazlic sa frengu pulen per nje termocentral me vlere 100 milione euro.
  E pangopur me shumat e kesaj toke dhe me tarifat avokatore me te larta ne Bote, ajo kerkon edhe 3 per qind te vleres totale te investimit 3% X 100 milione euro= 3 milione euro per suksesin e para- garantuar te ketij investimi!?
  Cdo avokat privat ka te drjete te vendose cmimet e sherbimeve te tij ne kushtet e ekonomise se tregut na jep leksion injorantja e normave me elemenetra ne kete fushe profesoresha juridike Argita Berisha me nje fjalor qe do te turperonte edhe analfabetet e Vicidolit!
  Sigurisht qe avokati, mjeku, bisnezmeni… vendose tarifat e veta te sherbimeve Zonja Berisha Malltezi! Por ka edhe Komisione Etike qe kontrollojne rrepte dhe vendosin sanksione te renda per cilindo avokat qe spekullon ne kete fushe. Ka komisione qe jo veyem te heqin lejen e avokatise por edhe denoncojne ne drejtesi dhe cojne ne burg cilindo qe shkel keto norma etike!?
  E humbi lejen e avokatit perjete dhe beri 8 vjet burg avokati privat Friedman vetem, per spekullime lilipute ne krahasim me tuajat ndaj shqiptareve ne Nju Jork .
  Ka edhe me keq… Asnje avokati privat nu i lejohet te shfrytezoje dhe shperdore organizma ose mekanizma shteteroee e aq me pak institucione shteterore sic jane ambasadat e ambasadoret e shtetit te tij per te peshkuar e futur ne rrjete me mashtrime dhe ndeshkime biznsmene e investitore, sic vepron zotrote, qe i ke kthyer qeverine dhe shtetin shqiptar ne nje vegel per pasurimin tuaj ne permasa galopante bashke me vellain, me kesherinjte, niper mbesa, qe e keni kthyer Shqiperine ne nje ciflig tuajin personal, duke dhene garanci suksesi pa filluar investimi ende.
  Kush ia jep Argita Berishs kete garanci!? Sigurisht karrikja kryeministrore e babait te saj Sali Berisha dhe sekseret e tyre private ne cdo hallke kyce te shtetit shqiptar brenda e jashte Shqiperiese, duke filluar nga Admir Banaj ne Arabine Saudite e duke perfunduar tek cdo hallke ministrore e kryeministrore!
  Per te futur mbi 3 milione euro ne xhepat e saj dhe familjes, Argita Berisha nuk heziton aspak te hedhe ne ere 100 milione euro investime strategjike ne nje fushe strategjike si energjia!
  Por cila do eshte vlera e perffitimeve qe do te siguronte Shqiperia nga nje TEC me kapacitet mbi 12 Megavat energji ne keto kohe krize energjitike e cmimesh stratosferike te naftes, gazit, energjise ne Bote ! Behet fjale per mbi 1 miliarde euro fitime ne vit per Shqiperine e shqiptaret qe akoma nuk kane energji te mjaftueshme dhe kalojne nete e jave te tera ne terr “ne epoken e internetit” qe u premton babai i saj shqiptareve qe nuk kane as drite elektrike te mjaftueshme!?
  Kjo eshte njeera ane e medaljes faqezeze se familjes Berisha…. Ana tjeter edhe me e zeze eshte se vetem vitin e fundit kompanite serbe te dajeve te Argites dhe Shkelzenit kane perfituar rreth 50 milioone euro nga energjia qe shesin ne Shqiperi e Kosove sa frengu pulen!
  A ka sherbim me te madh ndaj Beogradit se nje akt i tille, te cilit i shtohet edhe vendimi koorruptiv i Berishes per preshjen e marreveshjes se interkonjeksionit me Kosoven duke i futur nje thike mbas shpine jo vetem asaj, por edhe Shqieprise dhe miqve tane te sprovuar gjermane qe ndoheshin pas saj!?
  A ka akt me skandaloz e me flagrant rrenmi te Atdheut se heqja e sabotimi me kusarine e familjes kryeministrore se hedhja ne ere e 100 milione eurove investim dhe mbi 1 miliarde eurove fitim ne vit per Shqiperine ne kete kohe krize ekonomike financiare globale se ky i vajzes se kryeministrit Argita Berisha Malltezi !?
  A ka akt me anqishipqtar se kusaria masive e familjes dhe qeverise Berisha se nxjerrja jashte vendit e mbi 1. 3 miliarde dollareve vetem vitin e kaluar, me te cilin ndjehet krenar e mburret Saliu !?
  A ka akt skandaloz adheshitjeje e tradhetie kombetare se sa ky !
  Sigurisht qe ka… marreveshja e Otrantos qe i dhuronte Athines 350 kilometra katrore ujra territoriale shqiptare!
  Atdheshitje e kulluar qe u prandalua nga opozita, nga atdhetari Myslim Pashaj dhe Gjykata Kushtetuese .
  Atdherrenim i mirefillte nga familja kryeministrore.
  Atdheshitje e atdherrenim par excellance i nje qeverie atdheshitese e atdherrenuese par excellance … Eshte koha te gjeni avokate teper te pergatitur ne perballjen me shtetin ligjor dhe drejtesine qe iu pret se shpejti… Drejtesia vonon por kurre nuk harron…
  Bashke me pushtetin do humbisni edhe impunitetin me 23 qershor 2013! Drejtesia edhe vonon! Por kurre nuk harron!
  Haka shkon gjithnje tek i Zoti, tek shqiptaret e Shqiperia e stershitur dhe ster- rrenuar nga atdheshitesit dhe atdherrenuesit e sterkorruptuar Berisha & co. .

 52. avokati i djallit says:

  Ja fut pak pordhës Ansari kur flet për tarifat e avokatëve, se të gjitha studiot ligjore të mëdha në europë aplikojnë 3% success fee, edhe 5 studiot ligjore më të mëdha në tiranë e aplikojne këtë tarifim kur vjen puna te shoqëri të huaja që bëjnë investime të mëdha në Shqipëri. Problemi këtu qëndron gjetkë. A është e ligjshme në rastin konkret kjo tarifë, a mundet të konfigurohet një konflikt interesi? Unë habitem pse Partia Socialiste nëse ka prova konkrete, nuk i përcjell në prokurori, apo harrova që ka prioritete të tjera si twitteri,facebooku, media…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X