#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Berisha: Fushatën e PD do e bëjë kompania që ka bërë fushatën e Obamës

Sali Berisha- 2009

Sali Berisha- 2009

Fushata elektorale e demokratëve në zgjedhjet e 23 qershorit do të ideohet nga kompania amerikane që bëri fushatën  presidenciale të Barak Obamës.

“Për fushatën e PD–së mund të vijë kompania amerikane që bëri fushatën e suksesshme të presidentit Obama”, kështu ka deklaruar Sali Berisha në mbledhjen me krerët e degëve të PD-së dhe strukturat e Tiranës.

Por siç shkruhet në GSH, përqendrimi i fushatës së demokratëve  shqiptarë do të jetë tek një fushatë mediatike e koordinuar, duke pasur parasysh që në vitin 2008 fushata e presidentit Obama u vlerësua për përdorimin e mediave sociale për të angazhuar të rinjtë, shumë prej të cilëve kanë qenë për herë të parë votues, ndërkohë që në mandatin e dytë përpjekjet u rritën ndjeshëm.

E megjithëse ende detajet nuk bëhen të ditura, duket se Facebook do zërë peshën e tij.

Megjithatë në mbledhjen e realizuar me dyer të mbyllura, Berisha u ka kërkuar kryetarëve të degëve që të trokasin derë më derë tek votuesit e majtë, për t’ju paraqitur arritjet e dy mandateve.

51 komente në “Berisha: Fushatën e PD do e bëjë kompania që ka bërë fushatën e Obamës”

 1. Vlora says:

  ne amerike fitoi Obama dhe jo kompania qe i beri fushaten.

  edhe vet Obama te vij e te te bej fushate ti nuk fiton kurre zgjedhje.

  paguaj paret e shqiptareve se nuk te dhimsen.

  1. fl says:

   Po ku ka fushate qe te te bej derman fytyres tende prej mafiozi o plak rrugac.

   Fushaten ta ben kompania Obames, po vjedhjet ti bejne Ponet, Ristanet dhe Mulet.

  2. edlira says:

   shum i drejte komenti paraardhes…clidhje ka se kush kompani do ta beje fushaten

  3. AK says:

   ORE LEGEN ME LEKET E POPULLIT TALLE BYTHEN DERI NE 23 QERSHOR PASTAJ DO TALLI POPULLI KOQET ME TY

 2. Drago says:

  Te dashur komentues, ju lutem a mund te me sqaroni se çfare ka arritur qeveria me ne krye kete njeri per keto 8 vjet qeverisje ose 2 mandate??????????????

  1. Kur te ngjalle 30 viktimat e Gerdecit dhe 4 te 21 Janarit do ja hap deren atij te PD-se te me praqes “arritjet” pastaj do ti fus shkelmin

  2. goni says:

   po pse o pak te duken o drago..argita pedagoge me 3milion euro shqiperia perparon ……..

 3. tiransi. says:

  HA HA HA HA HA,aritjet e dy mandateve thot.aritjet e miljardave thuaj te xenit e te gites do tu tregosh shqiptareve.

  nga fushata e Obames je 200 vjet largh ti i berishe ,atje cdo gje eshte paqesore,dhe vota shkon ku hidhet.

  fushata jote eshte shpifje,denigrim,kercenim,dhune dhe vjedhje.

  ske asgje te perbashket me Obamen, vec deshires per te te votuar.

 4. al says:

  rrjetet sociale luajne rol kur ke nje motiv.ne zgjedjet e 2013 objekti kryesor eshte ekonomia dhe jo statusi as dhe puna e parlamentit qe eshte bere diktature kartonash. europa nuk kapet me nje shtet, ku ligji nuk zbatohet ,pasurohet miku i partise dhe te tjeret kthehen ne medites. pyetja kryesore ne kete votim do jete k,kemi qene me mire nga ana ekonomike apo kemi renie? populli do votoje ne baze te xhepit dhe ushqimit qe ka perpara ,dhe do te votoje per ate program qe sjell sukses ekonomik dhe mireqenie.

 5. Stef Staku says:

  ANALIZE : Fushaten tende ta ben OSBE. Ajo eshte kompania qe te shkon per shtat o krim Berisha. OSBE eshte kompania qe manipulon zgjedhjet ne Shqiperi te tjerat jan gjethe fiku.
  E mira eshte te tregosh se sa e finoncon OSBE – ne se sa te na tregosh perralla.
  Ne USA je i majte me PD e Obames ( sepse eshte ne pushtet ) – ne Itali je i djathte me Berlusken ( sepse eshte ne pushtet ) !
  Ketu nuk eshte problem se ti je maskara problem eshte se si behet maskara ai Doll ai drejtuesi i PPE qe ta mbeshtet ty. Por maskarej jeni bashke.
  Edhe Berluska eshte tuj ike per lesh …

 6. Gunny Imam Ballajdia says:

  ASGJE nuk ndihmon dot me dinastine tende o djall me surrat njeriu.
  Zgjedhjet e ardheshme ose do te pranosh humbjen ( gje qe veshtire te besohet nga nje malok qe i ka hipur kalit perseprapthi ), ose do te behet nje ’97 e dyte.

 7. w.t.f says:

  normale,me djersen e shqipetarve paguan pseudo amerikanet,shikoni,shkollat,spitalet,gjyqesorin,policine,rruget,universitete,papunesine,krimin,korrupsionin,fukarallikun,me pake fjale,fshati digjet e kurva krifet.e ke fitoren ne gjep o sali portopapa.

 8. endrra me sy hapur says:

  Te takon ta marresh,bile dhe nga ndonje galaktike tjeter mund te zgjedhesh,por sivjet harroje mushke Valarene se Ali Pashane e prene.Po arrite te vjedhesh dhe kete here i duhet bere nga pas Edi Rames dhe gjithe kryesise socialisteve.

 9. Ivani i madh says:

  po me cleke do e besh o plak rrugac me leket tona po su ngope o mos u ngopsh Cedi ate kompani ti kompanine e Tacit apo te Mane gernetes qe ne vend qe ti paguash te paguajne e me vone ja jep nen dore.Mos e e pastro me ithke se nuk del mire.

 10. financa says:

  parate e kesaj fushate nga cili xhep ke me i qit?

 11. ILIRET says:

  Kush ishte ndermjetesuesi qe i gjeti kompanine ne fjale? Arvizu ?
  Kjo eshte kompania me e shtrenjte ne bote per imazhet elektorale. Ku do t’i gjej gjithe ato leke Sala ? Gjynah ! Ka per te rjepur dhe pergatitur humbjen e sigurte…

 12. Toni.I. says:

  Mir mo merr çfarè tè dojè qefi,LEKUN e ke me shumicè,vet ali
  vet kadi i thonè njè shprehje, do tè lutesha vetèm nè tavolinè
  mos na i grabit zgjedhjet jo pèr naj gjo po çfarè po shikojmè
  nè tè gjithè institucjonet SHtetrorè janè militantè tè pd me
  tesera blu duke fillur nga njè pastruse Spitali dhe mbaron me njè
  Petagog Univ…me pak fjalè po ndjek rrugèn e xhaxhit nè teori
  dhe praktikè edhe pse jemi nè vitin 2013 ,metodat e genjeshtrave
  janè kuptuar nga Populli qè ti bashkè me klanin tènd vazhdon
  ta pèrdorèsh si Tapet,Vota èshtè e pa prekshme dhe sovrane nè njè vend Demokratik nè tè cilin Politikisht nuk jee z.Salhi.

 13. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo stani vicidoliq ne zgjedhjet dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes,
  me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shohin ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, edhe po ja shtrum te numurimi final (dhe dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets;
  mas Gjermanise, kuptohet.
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  Se edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!.

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 14. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo stani vicidoliq ne zgjedhjet dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes,
  me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shohin ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, edhe po ja shtrengun lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  Se edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!.

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 15. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes,
  me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shohin ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, edhe po ja shtrengun lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  Se edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!.

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 16. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shohin ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, edhe po ja shtrengun lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  Se edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!.

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 17. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  Se edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!.

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 18. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Dhe YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 19. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone si me qene Konga ushkures, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene,e YJET rrine e bojne sehir e krujn barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 20. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone si me qene Konga ushkures, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 21. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliu Blu-mostra, ene Na: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 22. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliDhitsi o’ Blu-mostra,
  ene Na ne mes: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 23. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliDhitsi o’ Blu-mostra,
  ene Na n’ mes: deelet qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 24. harbutja says:

  IK ORE MALOK I QELBUR TI NUK JE AS PRAPANICA E OBAMES SI NUK KE FTYR ME PERMEND OBAMEN AJ TA FUT TY

 25. harbutja says:

  IK ORE MALOK I QELBUR TI NUK JE AS PRAPANICA E OBAMES SI NUK KE FTYR ME PERMEND OBAMEN AJ TA FUT TY

 26. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliDhitsi o’ Blu-mostra,
  ene Na deelet n’ mes qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 27. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…(ndjese)rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinQosja osht Mostra roze, saliDeliranti o’ Blu-mostra,
  ene Na deelet n’ mes qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 28. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…(ndjese)rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinPerversi osht Mostra roze, saliDeliranti o’ Blu-mostra,
  ene Na deelet n’ mes qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 29. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…(ndjese)rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinPerversi osht Mostra roze, saliEksiqi o’ Blu-mostra,
  ene Na deelet n’ mes qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 30. MIR' E Ka says:

  mir’ e ka, kjo i duhet sa per te mbulu me ‘kompanine fitimtare’ vjedhjen klamoroze qe ka me bo vicidoliq -stani ne zgjedhjet e Qershr.
  dmth ne ‘karagjozllikun mengeperveshur’te rradhes.
  Vec me vjen fort cudi qe ka pata qe s’e shofin dot ket qe saliu s’do men e kalem qe do i kullufisi votat, ene me ja shtrengu lakun te numurimi final (dolen 10 teper nga ana jo- e saliarvizuit, ky pervesh monget ene i thote saliut jepi boj derman vetes, si ta dush e si ta dish, mu m’ke mrapa, 4 kokepalar’ shtriji me snajper ne Bulevardin e Horrit dhe Lavires, ene ja ku u bone ‘yll ne ngjitje’ e ‘burreshtets’;
  mas Gjermanise, kuptohet).
  Vetem copat e mishit me dy sy nuk e shofin qe saliu do i rruj zgjedhjet; edvinushZiUrbani ka kater vjet qe i bon fresk b…(ndjese)rurale te plakut rrugac!
  (e kina thone, si me qene Konga Ushkures u ka bo ky muhabet, qi edvinPerversi (299000000…0 miljonsh)osht Mostra roze, saliEksiqi(3000000…0 miljonsh) o’ Blu-mostra,
  ene Na deelet n’ mes qi bojm vec bebebebebebeeeeeee!
  Ene, YJET rrine sehirosin t’u krujt barkun!).

  Shkurt, kaq meritojme! Te tallin leshte me ne.

 31. filozofi says:

  saliu dhe Zeusi.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  sali, edhe Zeusin ta ngresh nga vari,e ti japesh miliardat e parave qe ju grabit popullit, Zeusi sa te mesoje katraurat e tua do bertase:

  Ai qe voton per saliun,ka votuar per djallin qe lindi ne allbanistan fatkeqesisht, vite me pare dhe qe ruan tiparet me kanceroze te komunizmit enverist. Ndaj qeveri e saliut sundon pe themeline e shtetit, pa drejtesine .

 32. filozofi says:

  saliu dhe Zeusi.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  sali, edhe Zeusin ta ngresh nga vari,e ti japesh miliardat e parave qe ju grabit popullit, Zeusi sa te mesoje katraurat e tua do bertase:

  Ai qe voton per saliun,ka votuar per djallin qe lindi ne allbanistan fatkeqesisht, vite me pare dhe qe ruan tiparet me kanceroze te komunizmit enverist. Ndaj qeveri e saliut sundon pe themeline e shtetit, pa drejtesine .

 33. filozofi says:

  saliu dhe Zeusi.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  sali, edhe Zeusin ta ngresh nga vari,e ti japesh miliardat e parave qe ju grabit popullit, Zeusi sa te mesoje katraurat e tua do bertase:

  Ai qe voton per saliun,ka votuar per djallin qe lindi ne allbanistan fatkeqesisht, vite me pare dhe qe ruan tiparet me kanceroze te komunizmit enverist. Ndaj qeveri e saliut sundon pe themeline e shtetit, pa drejtesine .

 34. filozofi says:

  saliu dhe Zeusi.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  sali, edhe Zeusin ta ngresh nga vari,e ti japesh miliardat e parave qe ju grabit popullit, Zeusi sa te mesoje katraurat e tua do bertase:

  Ai qe voton per saliun,ka votuar per djallin qe lindi ne allbanistan fatkeqesisht, vite me pare dhe qe ruan tiparet me kanceroze te komunizmit enverist. Ndaj qeveri e saliut sundon pe themeline e shtetit, pa drejtesine .

 35. Te gjithe ne votime says:

  Eshte duke bere presion ideollogjik te tipit fashist.
  Kete rradhe as firma dhe vet Obama nuk ka se c’fare ti beje.
  Te gjithe ne votime,vigjelenc ne perzgjedhjen e komisionerve dhe ruajtjen e kutive te votimit.
  Kerkon te vrase shpresen,te kufizoje daljen e njerzve qe do votojne kunder tij.
  Kerkon nje fitore psikollogjike ne tavoline,duke trembur kundershtaret me forma e metoda fashiste.
  Te gjithe ne votime,te gjithe ne ruajtje te votes.
  Shqiptare kete rradhe duhet te tregoni se jeni trima.Votoni dhe qendroni per te ruajtur votat,mos u largoni nga qendrat e votimit ne oret e vona.

 36. alban4eva says:

  plak rrugac..

 37. sadiku says:

  Kesaj here nuk fiton zgjedhjet o KOMUNISTI BERISHA edhe DREQI ti vije ne fushaten tande.Ke nji shans ti GRABITISH votat me NOKEN L.LLESHIN,me RISTANIN, me PONIN, me SPECIALET qe ke derguar neper QARQE etj.
  Me vota te ndershme e te lira nuk ke fituar asnjiher qe nga viti 1992.UNE KAM QENE NE CDO VOTIME KRYETAR KOMISIONI PER PD-ne.Keto i di mire,MOS U MBURR !!!

 38. lumi says:

  Sa para do te marre kjo kompani dhe ku do ti gjej parate Saliu? Ky eshte problemi se kompania eshte gati te vi mjafton te paguhet mmire. Sipa te gjitha informacioneve parate do tja jape ai qe i ka dale gjithmone zot Berishes – Granofi. Jo nga parate e veta. Nga parate e fondit amerikan. Pika ameriakneve qe po terhiqen prej hunde.

 39. kapo says:

  Kur ke kaq shume leke ngri ca jetimore per ata qe ke lene pa prinder e ngri dhe ca menca popullore te pakten qe ti japesjh 1 pjate supe atyre qe te mbajten ne qeveri gjithe keto vite se per 1 pjate supe i katandise.

 40. London says:

  Kaq shume i ke vjedhur ketij populli te raskapitur? Ti & familja jote vetem varja ne litar ju vjen hakut & besoj nuk eshte e larget.

 41. Mergimtari USA says:

  O POPULLI IM I DASHUR MOS I BESONI KETI MAFJOZI. KY MERITON HEKURAT, BURGUN SI MUBARAKU. MBAS 8 VJETESH QE SHQIPERIA KA VAJTUR SI MOSMEKEQ KY KERKON MANDAT TJATER DOTE QENDROJ NE PUSHTET SI BABAI I TIJ ENVERI. QEROHENI KETE KOLER. SKA TURP DHE ZE NE GOJE PRESIDENTIN OBAMA QE DIT E NATE MENDON PER SHTRESAT E MESME DHE U BIE KOKES MILJONEREVE DHE MILJARDEREVE, NDERSA SALI KRIMINELI I MBRON HAJDUTRIT, VRASESIT, TE AFERMIT DHE FEMIJET E TUIJ QE PASUROHEN ME MILIONA NE MUAJ ME PASURIN E POPULLIT DHE NEN OMBRELLEN E SALI BERISHES. PARTIA DEMOKRATIKE KETU NE AMERIK ESHTE PARTI E MAJTE SI PS NE SHQIPERI, PRANDAJ MOS U GENJENI NGA SALI MASHTRUSI. DRUNE PDISTEVE QE DO MUNDOHEN TU GE NJENE ME PREMTIME DHE ME PARA, APO NONJE THES ME MJELL.

 42. albi says:

  po c’leke do hedhesh ne lojen tende te kumarit o me te befsha gropen?

 43. cen says:

  TRADHETIA KOMBETARE ME MBESHTETJEN E TRADHETARIT TE KOMBIT QEVERITARIT SALI BERISHA, TANI KAN DALUR HAPUR KUNDRA KOMBIT SHQIPTAR. KUCEDRA TRADHETARE NUK KA TE NGOPUR PER TE VRARE TRIMA DHE PATRIOT SHQIPTAR.NUK KA DEMOKRACI DHE FITORE TE SHQ…IPETARVE ETNIKE PA U FUNDOSUR RREGJIMI 22 VJECAR I KRIMINELIT DHE TRADHETARIT TE KOMBIT TONE SALI RAM BERISHA. EDHE TANI NE VITIN 2013 ,GJITHE SHQIPETARET TURREN MBAS MASHTRIMIT TE LIDRIT POLITIK, PER TA BERE FAMILJEN E KRYETARIT TE PARTISE SUPER MILARDIR TE PASUR. KURSE VETE POPULLI KA PERFUNDUAR NE VARFERI EKSTREME DHE I VRARE DHE I ROBRUAR NGA KRYETARI I PARTISE TIJ. KA ARDHUR KOHA QE POPULLI TE VENDOS PER TE ARDHMEN E TIJE DHE TE NDESHKOJ MASHTRIMIN 22 VJECAR TE GANGESTERVE TE SHTETIT KRIMINAL KORRUPTIV POLICOR.GJITHE SHQIPRIA ETNIKE PO TERRORIZOHET NGA TRADHETARI SALI RAM BERISHA.NE VITIN 1913 NJE POPULL PATRIOT KUKSIANE ( LUMA) NEN ORGANIZIMIN E GJENERALIT ISLAM SPAHIU NEUTRONALIZUAN FORCAT USHTARAKE PUSHTUESE SERBE. NGA KJO LUFTE E ASHPER NGA TRIMAT LUFTETAR TE LUMES (KUKESIT) MBETEN TE VRARE 12 MIJE USHTARE TE SERBISE. KURSE SOT KRYEMINISTRI I VETE SHPALLUR SALI BERISHA E KA BERE SHQIPERINE NJE HANE ME DY PORTA PER SERBET E PA DESHIRUAR DHE ME PLOTE DISHIME. KRIMINELI SALI BERISHA NUK KA BERE ME QELLIM HAPJEN E DOSJEVE TE SISTEMIT 1944 – 1990. SALI BERISHE ESHTE KRIMINELI QE NUK KA ZBARRDHUR MASAKREN E TIVARIT. ATDHEU DHE SHQIPTARET JANE NE RREZIK ME SHUME SE KURRE…..NUK MUNDET TE PERPAROJ SHQIPERIA DHE SHQIPTARET ME REFORMA DEMOKRATIKE .SA TE JETE KRIMINELI DHE I KORROPTUARI SALI ROAM BERISHA. I CILI ESHTE KOMANDANTI SUPREN I GRUPIT KRIMINAL TE ORGANIZUAR NE FORMEN E NJE SHTETI POLICOR PER 22 VITESH NE SHQIPERI. FANTAZIA KRIMINALE KORRUPTIVE E SALI BERISHES NUK KA LEJUAR ORGANIZIMIN E POLITIKES DHE PARTIVE ORIGJINALE OPOZITARE DEMOKRATIKE NE SHQIPERI. KY VEASES KRIMINEL I PA PARENDONJE HERE NE BOTEN E KRIMIT, PER 22 VITE KA KONTROLLUAR PARTINE SOCIALISTE TE SHQIPERISE. KJO ESHTE ARSYJA E VERTETE QE SALI BERISHA KA PASUR PER 22 VITESH POLITIKEN DHE POLITIKANET SOCIALISTE VETEM PER TA MBROJTUR NGA ARRESTIMI SI NJE KRIMINEL QE KA VRARE SHUME SOCIALISTE DHE SHUME SHQIPTAR . KETO PERSONA QE AI I KA VRARE DHE ZHDUKUR, KRIMINELI BERISHA MBRETE I VETESHPALLUR I KA SHIKUR SI KUNDERSHTUAR POLITIK. PRANDAJ DERRI DONE PLUMBIN ,KURSE KRIMINELI BERISHA DON ARRESTIMIN E MENJEHERSHEM PER TA DERGUAR PARA PROKURORVE NE HAGE.PER TE MOS U VJEDHUR VOTIMI I POPULLIT ME 23 QERSHOR . SEPSE ESHTE PREGATITUR NJE PROJEKTE MASHTRIMI SPECJAL PER TE SHPETUAR KRIMINELI SALI BERISHA NGA POSHTRIMI DHE NDESHKIMI POPULLOR I SHQIPTARVE TE NDERSHEM.SALI BERISHA ESHTE NJE PERSON KORRUPTIV I URRIER DHE ESHTE I DENACUAR NGA 80 % E SHQIPTARVE. SI KRIMINEL VRASES DHE HAJDUT ORDINER I PRONAVE TE POPULLIT DHE PRONAVE KOMBETARE. ATHERE KUSH PO I JEPE FRYMARRJE DHE MBROJTJE KRIMINELIT SALI RAM BERISHES ? KJO PO BEHET VETEN NGA MIQTE E NGUSHTE TE SALI BERISHES TE CILET KAN MARRUR PENGE PARTIN SOCIALISTE TE SHQIPTARVE. TE NDERUAR SOCIALISTE DHE DEMOKRAT TE VERTETE, SHKOTRRONI PROJEKTET E KRIMINELIT SALI BERISHA QE KA PUSHTUAR TE GJITHA SEKTORET E SHTETIT ME GANGESTERET E TIJE. KY ESHTE NJE SISTEM KRIMINAL DIKTATURE I PROJKTUAR VETEM NGA GRUPI I TIJ. KY KRIMINEL KORRUPTIV KA SHKATRRUAR SHTETIN DEMOKRATIK LIGJOR TE SHQIPTARVE.DESHIRA E TIJE ESHTE QE TE VAZHDOJ SUNDIMI I TIJ DUKE I DORRZUAR SHTETIN NJE KRIMINELI SALI RAM BERISHES NR, 2 ,POR QE DO TE KONTROLLOHET NGA SALI BERISH NR.1. SI ESHTE E BESUAR TY BESOHET VOTIMI POPULLOR KOMISIONIT ZGJEDHOR TE KRIMINELIT BERISHA ??? PER POPULLI SHQIPTARE QE DUAN NJE SHTETE LIGJORE DEMOKRATIK.DEMOKRACIA VJEN VETEM DUKE MOS NJOHUR I GJITHE POPULLI SHQIPTAR SHTETIN KRIMINAL POLICOR TE ORGANIZUAR TE KRYEMINISTRIT TE VETE SHPALLUR SALI RAM BERISHA. ZGEDHJET NE SHQIPERI TE BEHEN ME NJE QEVERI TEKNIKE DHE SALI BERISHA TE JETE DUKE DHENE LLOGARI PER KRIMET E SHUMTA NE GJYKATEN E HAGES. SEPSE NUK ESHTE THARE AKOMA GJAKU I SOCIALISTEVE DHE GJAKU I DEMOKRATVE TE VRARE NGA KRIMINELI SALI RAM BERISHA.
  Shiko më shumë

 44. dita says:

  hahhaaaa po Obama i ka dal ne ender dhe do te thote neser une jam Obama

 45. E kuptoni ju te dashur shqiptare se sa na do putana amerike ne shqiperine tani apo jo ?
  Personalishte deri dje isha skeptik qe USA e donte Shqiperine ta zhdukte si komb ,por kur shikoj majmunin arvizu si e mbeshtet krykriminelin e shqiperise sali rrahman berisha dhe e dekoron ate per vrasjen e 4 protestusve , kur e ka financuar dhe shifeni ,poe financon nqs eshte e vertet cthot ky kurv qe ska bes se do ja shkerdhej lirin gjithe grupi zezakeve te Obames , AHERE OR TAJ ktyre do qir robt ku i kane ,sepse po na trajtojn si minje ne shqiptaret .Shqiperia do shperbehet e gjitha mesa duket dhe gjithe ju patriotat e medhenj qe beni cdo dite ham hum , do vini bishtin nder shale e do futeni ku te gjeni vrym ne byth te amerikes mbase .
  Motren ne p..th jua shkerdhefte zoti ju “demokrateve ” qe e shitet kte vend per tu pasuruar dhe ty o usi zoti ta shkerdhefte gjakun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24815
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24815
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X