#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sahit Dollapi, më i favorizuari për të marrë drejtimin e sistemit të shpërndarjes

Sait Dollapi_1Reuters

Bordi i autoritetit shqiptar për energjinë do të caktojë të hënën një menaxher të ri për njësinë me humbje të CEZ në Shqipëri. Në të njëjtën ditë bordi do të vendosë nëse do i heqë apo jo licencën CEZ.

Bordi do e marrë vendimin pasi CEZ Shpërndarje dështoi në uljen e humbjeve dhe importin e energjisë.

Menaxheri do të mbikëqyrë kompaninë ndërkohë që qeveria zgjidh mosmarrëveshjen e saj me CEZ në lidhje me borxhet, importin dhe pronësinë.

Bordi ka intervistuar pesë kandidatë.

“Ne dëgjuam kandidatët sot, do të vendosim të hënën,” tha kryetari i ERE, Sokol Ramadani.

Sahit Dollapi, një inxhinier minierash, që e ka drejtuar kompaninë e shpërndarjes përpara se të blihej nga CEZ për 102 milion euro në vitin 2009, shihet si kandidati më i mundshëm.

Grupi çek e ka nxjerrë njësinë e saj të shpërndarjes në Shqipëri për shitje muajin e shkuar dhe po kërkon të zgjidhë një mosmarrëveshje me vendin ballkanik në lidhje me importin e energjisë dhe çmimet e saj.

Në nëntor, CEZ vendosi të ulë parashikimin e saj për fitimet në vitin 2012 për shkak të humbjeve në Shqipëri dhe duket se largimi nga shteti ballkanik është zgjidhja më e mundshme për problemet e saj.

22 komente në “Sahit Dollapi, më i favorizuari për të marrë drejtimin e sistemit të shpërndarjes”

 1. kitara e thyer says:

  sOT OPOZITES PO I JEPET MUNDESIA PER TE ATAKUAR SEITIN , VENDOSESIN E PARRULLAVE TE P.D., ASHTU SIC E BET PER STAFIN E BOROVINES , JEPENI INFORMACIONIN NE INTERES TE PUBLIKUT, PER KETE SOJ DOLLAPI…

  1. Daut Skela, Vlore says:

   Ky eshte kompetenti qe i duhej CEZ-it. Ketij dollapit duhet t’ja kishin dhene qe ne fillim.
   Nuk i thone me kot “DOLLAP”
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/01/ne-jemi-ndryshimi-per-pare.html

 2. majmun dollapi says:

  shikoni c fytyre ka ku dollapi pa buke , maloker te trashe , couni o popull dhe zhdui keta talebanerr

 3. tourkofagos says:

  eh mor Sahit Dollapi,erdhi dita te behesh sulltan i KESH-it………..!!

  1. disk says:

   o loqe, nuk eshte KESH-i por CEZ-i. Rrace greku injorant

 4. Horri i Bulevardit says:

  Krahinizmi na ka marre ne qafe ne shqiptaret, ishte Zogu gjith policet i mori nga Mati, kallzojshin te vjetrit se kur pytshin ndonji polic, ja kthjejte, ca je tu than or taj.
  Erdhi Enveri po ata qe kane patur te drejt te hynin ne zyren e Mehmet Shehut, per ndonji hall, sa i degjojte se folshin labshe, e kishin hallit te marum, periher drejtor ose sigurims, se per shpi su bojte llaf, ke zona afer bllokut.
  Ne nkohen e sotme, sa ta mori vesh Sala se o tropojan i mir, ska problem dhe coban dhish me qen, e bo ambasador si Naqja e portokallise.
  Keshtu qe seshte cudi qe ky Dollapi te bohet kryeinspektor rrugor i CEZ, qe kan per tja pa sherrin shqiptaret mbas gjyqit.

 5. Cfar marke o ky surrat mer ,
  duket si ta ket zon mumja me no cjap malit tu kullos.

 6. ceni says:

  sahiiiiiiiiiiiit ke harru me mjel dhiteeeeeeeeeeeeee malit .
  Uoo malok koke xhunga xhunga o shpellar i flliq .
  ti je i bere nga zoti vetem per te jetu ne stalla
  ose pastru halet vallaj cpo ndodh ne kte shqirpi robt ti shkerdh..shqitari sali .

 7. Atdheu says:

  Normale qe DOLLAPI e ka te garantuar postin se shkon cdombasdite nga liqeni per te takuar shoqerine, hahaha
  Rrofte familja Berisha qe disa njerezve ju dha pasuri perrallore

 8. dariu says:

  -“Urithi” Sahit qe nuk la ne kembe asnje kolone te Sistemit Energjetik sa e katandisi ne nje cope buke per CEZ -in doli perseri ne balle.
  I katapultuar nga Salibani per besnikerine qenore dhe durimin e ujkut do te sherbeje perseri ne shkaterimin e Skeletit Energjetik Shqiptar.
  Megjithese i katandisur ne hall nga Shkatrimxhimi modern i CEZ “gjigandit te atrofizimit europian”, eshte perseri i lakmushem nga Hiena Dollap me duar te “medha” e te “kuqe”. Te “medha” per shkak te makuterise shpellare per te grabitur dhe te “kuqe” njolle e kohes studentore qe e kalonte ne sportelet e mencave te Qytetit Studenti. Fytyra nuk i Skuqej se nuk kishte cipe por ama duart nuk i shpetonin dot nga goditjet e “Garuzhdeve” te Kuzhinjereve vigjilente…
  Thone qe vesi i pangopesise te shoqeron tere jeten…Thua te zbute edhe disa muaj makuterine berishiane…??
  -Sa per dijeni kandidimi i te tjereve (jo me pak te uritur) eshte farse se “HAJDUTNISTRATOR” asht perzgell bash Sahi DALLAPI…Urime As Shpellar .

 9. Nominees says:

  E njof eshte nga tropoja, i pa skrupull.

 10. genta says:

  Mos u qaj o i varfer se te vjen nje tjater…. lereni, se na u gjind dhe nje kusur tjeter, sehit dollapi..haleja
  ky do vi te na vere sahat edhe tek furca e dhembeve! po u be ky drejtor prisni se cdo t;ju degjojne veshet e cdo t’ju shohin syte! do na beje te paguajme nga 7 sahate te rinj se keta te vjetrit nuk matin tamam, do na vere ca qe punojne vetem po ti futesh te pestin… duhen para, nga do ti gjeje shteti do na i vjedhi neve, fushata filloi… ndani menjane parate o njerez, kaq per elita 5 kaq per ciljeten ishalla thoni nuk sjell lady gaga se na dhjeu….

 11. ALpini says:

  Sharkia eshte nje vegel muzikore e trevave te veriut,ajo ngjason shume me çifteline por ka tela me shume.
  Per te gjithe ata qe nuk e perfytyrojne dot se si eshte sharkia ,le te shofin koken e Sahitit,ngjason shume.

 12. artani says:

  Mjere ne, po ky eshte hajdut nr 1. ky klysh vjedh te gjithe shqiptaret duke faturiar aforfe duke sorrollatur dhe tallur te moshuarit e shkrete neper sportele sa te vinte te qaje me lote. mos pafsh hajer ndonjeher o kriminel i ndyr…..

 13. I-lir says:

  O truzhavorre z. Dollapi eshte nje nder administratoret dhe menaxheret me te mire ne administrimin e ndermarjeve publike, mjafton tu kujtoj ujesjellesin.Po ju me duket se inatin e mamaave tuaja qe kane qejf maloket u’a lamushin fare trute dhe nuk dini se cfare shkruani.

  1. Sait Valixhja says:

   Nuk ka njeri me te paafte, keq arsimuar, hajdut, te papergjegjshem se Sait Dollapi.
   Nqs shqiptret duan te kuptojne pse nuk ecen ky vend, eshte per faktin se ka akoma drejtor tipit Sait Dollapi…Nje nder arsyet pse CEZ nuk eci ne Shqiperi eshte per faktin se duke dashur ta mbaj mire me politiken, mbajti ne pune shoket e Saitit duke nenvlersuar efektin qe mund te japin keta tipa…dembel, gjobvenes, mafie, shperdorues. Shume shqiptar nuk reagojne por mua me dhemb, sepse paguaj taksat,dritat, ujin cdo muaj aq sa i teket Saiterve te me thone se ju detyrohem, dhe nuk kam gjykat ku te ankohem per vjedhjet qe me behen cdo dite (jo vetem mua por gjith shqiptarve). Edhe ti Mero duhet te jesh ne rruge, te me thuash dhe mua hajde per cdo qindarke qe degjon qe vidhet nga taksat qe jane parate e mia te tuat te te gjithe atyre qe paguajne…

  2. ALpini says:

   I-lir,
   Kurvat e bjeshkeve te veriut kane zdryp ne Tirane e Durres dhe ta thone cope fare-a don pajdh- dhe nqs si kupton ta perserisin me qarte-pajdh or taj a don pajdh.

 14. xuxo gjumush says:

  Ky Dollapi eshte tamam dollap,do punesoje militantet e do e dhjesi me keq CEZ-in,aq injorant eshte ky sa pergjegjes te HEC Lanabregas ka vene nje mesues histori gjeografie ,vetem se ka qene keyetar i PD ne Tepelene ,hapu dhe futu brenda

 15. Sait Valixhja says:

  Nuk ka njeri me te paafte, keq arsimuar, hajdut, te papergjegjshem se Sait Dollapi.
  Nqs shqiptret duan te kuptojne pse nuk ecen ky vend, eshte per faktin se ka akoma drejtor tipit Sait Dollapi…Nje nder arsyet pse CEZ nuk eci ne Shqiperi eshte per faktin se duke dashur ta mbaj mire me politiken, mbajti ne pune shoket e Saitit duke nenvlersuar efektin qe mund te japin keta tipa…dembel, gjobvenes, mafie, shperdorues. Shume shqiptar nuk reagojne por mua me dhemb, sepse paguaj taksat,dritat, ujin cdo muaj aq sa i teket Saiterve te me thone se ju detyrohem, dhe nuk kam gjykat ku te ankohem per vjedhjet qe me behen cdo dite (jo vetem mua por gjith shqiptarve). Edhe ti Mero duhet te jesh ne rruge, te me thuash dhe mua hajde per cdo qindarke qe degjon qe vidhet nga taksat qe jane parate e mia te tuat te te gjithe atyre qe paguajne…

 16. Sait Valixhja says:

  Nuk ka njeri me te paafte, keq arsimuar, hajdut, te papergjegjshem se Sait Dollapi.
  Nqs shqiptret duan te kuptojne pse nuk ecen ky vend, eshte per faktin se ka akoma drejtor tipit Sait Dollapi…Nje nder arsyet pse CEZ nuk eci ne Shqiperi eshte per faktin se duke dashur ta mbaj mire me politiken, mbajti ne pune shoket e Saitit duke nenvlersuar efektin qe mund te japin keta tipa…dembel, gjobvenes, mafie, shperdorues. Shume shqiptar nuk reagojne por mua me dhemb, sepse paguaj taksat,dritat, ujin cdo muaj aq sa i teket Saiterve te me thone se ju detyrohem, dhe nuk kam gjykat ku te ankohem per vjedhjet qe me behen cdo dite (jo vetem mua por gjith shqiptarve). Edhe ti Mero duhet te jesh ne rruge, te me thuash dhe mua hajde per cdo qindarke qe degjon qe vidhet nga taksat qe jane parate e mia te tuat te te gjithe atyre qe paguajne…

 17. anonim says:

  E la OSSH me borxhe te medha kur e bleu CEZ. U fallsifikuan bilancet dhe u paraqiten humbjet shume me te ulta nga sa ishin realisht dhe kur e bleu CEZ dolen ndryshe problemet. Te ujsjellsi i Tiranes premtoi qe ne janar 2013 do hiqeshin depozitat e ujit ne Tirane se do kishte uje 24 ore. Mblodhi te gjithe sahatet e ujit prej bronxi qe i kishin blere vete qytetaret dhe ju shiti abonenteve me detyrim sahate uji plastik qe i solli vete. Tani dolen qe ishin me difekt. Rriti cmimin e ujit dhe beri monopol shitjen e ujit privatisht me autobote neper lagje me njerzit e tij.

  Mjere ata qe punojne ne CEZ se Partise i duhen vende pune para zgjedhjeve.

 18. Mark says:

  Ata te tjeret qe i nxorren per te konkukurruar dukej qe kishin shkuar sa per radhe. Sait Dollapi nuk dinte me fol as si ata se kishte marre nje leter te pergatitur dhe e lexonte sepse nuk dinte me i thene me goje.

  Sait Dollapi ishte niveli me i ulet i atyre qe donin te beheshin administratore. Cfare do themi per ujin qe po e paguajme sa frengu pulen, uje i piset i ngaterruar me fekale? Keto jane vlerat e Seit Dollapit? I favorizuari i Berishes eshte ky, i te bijes Argita qe merr miliona Euro, i te shoqes Liri qe mbledh neper ankande 2 milione Dollare shume here me shume se sa vete Obama ne Amerike, i te birit Shkelzen qe hyn e fshihet ne makine te beje biseda per shitjen e armeve qe jane pasuria e popullit shqiptar dhe me pas kemi edhe shperthimin ne Gerdec e jete njerezish e familje te shkaterruara nga funderrinat hajdute e kriminele?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 7
      [name] => Ekonomia
      [slug] => ekonomia
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 7
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 5232
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 7
      [category_count] => 5232
      [category_description] => 
      [cat_name] => Ekonomia
      [category_nicename] => ekonomia
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X