mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ta mësoni edhe ju se çfarë do të thotë dhimbje lindje (VIDEO)

dhuimbjeDy prezantues të njohur në Holandë, vendosën që të provojnë se çfarë do të thotë dhimbje lindje për femrat.

Prezantuesit Dennis Storm dhe Valerio Zena, u shtrinë në një krevat spitali dhe atyre iu vendosën elektroda që imitojnë kontraktimet që duhet të provojnë femrat përpara se të lindin.

Vuajtjet e tyre janë filmuar dhe janë paraqitur në emisionin e tyre “Derrat e Guinesë”.

Përpara se të vinin elektrodat, ata thanë se do i nënshtroheshin kësaj eksperience pasi kishin dëgjuar se dhimbjet e lindjes janë më të këqijat e mundshme.

Ata e pyetën infermieren nëse do ulërinin nga dhimbjet.

“Po, pa asnjë dyshim,” tha ajo.

Edhe pse ata përpiqeshin të bënin shaka, fytyra i tradhtonte, pasi dhimbjet ishin shumë të forta.

Storm dhe Zena janë prezantues të çuditshëm. Në vitin 2011 ata prenë copa mishi nga njëri- tjetri, i gatuan dhe i hëngrën live në TV.

4 komente në “Ta mësoni edhe ju se çfarë do të thotë dhimbje lindje (VIDEO)”

 1. Tani nga Londra says:

  keni degjuar per lindje orgazmike qe praktikohet ne nje klinike te londres? mos u qani femra, por shijoheni 😉

  pastaj ajo dihet qe ndjeshmeria ndaj dhinmbjes eshte me e ulet tek femrat prandaj experimenti me siper nuk ka vlere

  kultura e “barazise midis sexeve” ka per qellim me teper tjetersimin se barazine

 2. qytetari theshte says:

  Per te qeshur.Gruaja i kerkoi perendise qe dhimbjet e lindes ti vuante burri dhe burri pranoi.Perendia ra dakort dhe e vuri ne jet.Kur gruaja ish shtatzane, ne momentet e lindjes,i shoqi nuk po ndjente dhimbje.Po papritur filloi te ulurij nga dhimbjet e lindjes burri i komshies.Qe atehere gruaja pranoi ti vuante vet dhimbjet me kenaqesi vec te mos dilte,sekreti, shkaktari i barres.

  1. Ton says:

   Behej nje konference doktoresh, per dhimbjen me te madhe.
   Dhe te njeri thoshte, veshi, tjetri dhemballa, njeri zemra e keshtu me radhe!
   Ngrihet nje doktoreshe grua dhe thote: Dhimbjet me te tmerrshme qe provon njeriu jane dhimbjet e lindjes dhe fatkeqesisht ju burrat nuk mund ti provoni qe te arrini ne konkluzion prandaj thoni veshi apo dhemballa.
   Ngrihet nje doktor aty nga fundi i salles: Rri moj shoqe se s’ke provuar ndonjehere shqelme ne koqe! Pastaj fol!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22595
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22595
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X