#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Topi: Do vendosim pas zgjedhjeve se me kë do bëjmë koalicion

topiKryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, ka deklaruar se partia që ai drejton do të vendosë pas 23 qershorit se me cilën parti do të bëjë koalicion.

“Ne do të jemi të kujdesshëm kur të premtojmë, por atë që do ta premtojmë, do ta mbajmë. Ne kemi bindje të plotë, bindje që vjen nga të gjitha kontaktet që kemi me qytetarët dhe nga sondazhet tona, që FRD do të jetë forcë përcaktuese për sa u përket vendimmarrjeve të rëndësishme politike dhe institucionale, një forcë politike dhe institucionale dhe një forcë qeverisëse pas zgjedhjeve të këtij viti”.

I pyetur se sa të sigurt janë për votën pasi nuk kanë komisionerë, Topi bën thirrje që: “Të mos i shkojë mendja askujt për të manipuluar rezultatin, nuk është thjesht momenti  i llogaritjes finale të votave, është i tërë procesi. Fakti që KQZ e fillon duke na atakuar drejtpërdrejt, duke përjashtuar FRD nga financimi, ndërkohë që FRD është një parti parlamentare dhe i ka përfaqësuesit e saj në Kuvend, tregon që janë futur në rrugë të gabuar. Unë i paralajmëroj që fuqia e ligjit do të funksionojë në çdo moment dhe në distancë kohore, nga përfundimi i zgjedhjeve 2013”.

Kreu i FRD-së i është kundërpërgjigjur Ramës, që e cilësoi Topin si një politikan të vjetër të mbërthyer nga një kompleks virgjërie.

“Të jeni të sigurt që nuk do ta toleroj. Se nuk duhet të bëhet modë për të treguar se sa modernë janë nga përdorimi i disa shprehjeve, pra duhet që mendimi t’i paraprijë shprehjes. Në rast se shprehja nuk vjen si pasojë e një mendimi, ajo normalisht do të ketë konsekuenca dhe konsekuencat janë kthimi me të njëjtën monedhë”, deklaron Topi në gazetën Shqip.

Sipas tij, FRD do të denoncojë fenomenin e korrupsionit, por kurrsesi nuk do të merret me familjarët. Ai gjithashtu i ka ftuar politikanët që janë pjesë e FRD-së të bëhen pjesë e rrjeteve sociale, për të qenë sa më afër qytetarëve.

31 komente në “Topi: Do vendosim pas zgjedhjeve se me kë do bëjmë koalicion”

 1. Ela says:

  Une kete e kuptova:pas zgjedhjeve do bej koalicion ose me Edin ose me Salen,kush te me ofroi me shume bravo Topi. Nuk eshte se prisja nje gje me te mire nga ty po mire qe e the me gojen tende. Njerez pa shylle kurrizore, qenke ofendu prej Rames zotria jote, aman te tregoje pak ofendim kur ste la llaf pa then sala. Delenxhi njeri ik pi nji birre e qep gojen.

 2. Genard says:

  Vetem me PD duhet te bashkohesh. Keshtu do mund te konsiderohesh realisht parti e djathte.

 3. Vlora says:

  u fut me ne fund edhe topi ne rjet, se mbeti duke ardhur verdalle neper fushe.

  mesazhi eshte i qarte.

 4. Ah Ali, Ali, ç`na bëre ! says:

  “Të jeni të sigurt që nuk do ta toleroj.”

  Mooooos! Edhe ky kundra Rames! 😛

  Bamir-o kujtova se do ikte java duke fol me heshtje, por u gabova. Po qe ke fillu me kuptu.

  Tani ty nuk te shkon mer burr te besh si nevrik. Ku e ke Blerim Celen se ai i ben terbiet keta te Rames. Te kujtohet ?

  I eshte turr dhe Amerikes nje here e i kohe ai. Ca ishe ti atehere ? 😛

  U se harrova : po ti ke Lisander Saracin mer , Lisander Gojoren , pse del vete keshtu ne vije te pare te zjarrit? Ate mer nxirr se ua tregon ai Rames , Janullatosit e gjithe armiqve te Shqiperise. 😛

  Kujdes shqiptare me voten! Mos e leshoni voten ne duart e ketij sharlatani ! Cdo vote per kete eshte vote qe kalon per Sali Bastardin. Mos u genjeni nga pozat e ketij qe as punen e dordolecit nuk e ben dot jo me te tjerat.

  FRD = Parti e Kembes se Nxjerre nga Rrethi.

  Bamiroooo ! E shof qe po alternohesh mire me sulmet qe po ben Fahri Balliu tek gazeta 55 per Ramen. Eshte ceshtje instikti e te kuptoj. Atje i mban syte se mos shkrun ndonje gje interesante edhe per ty ai. 😉

 5. hugo says:

  DMTH KETA DO TE BEJNE TE NJEJTINE VEPRIM SIC BERI LSI DO VENE ANDEJE NGA DO E GJEJNE SHTRUARE TE MBUSHINE XHEPATE JO ZOTRI JO KOALICIONI BEHETE PARA ZGJEDHORE QE VENDOSE O NE QEVERRI ONE OPOZITE NQS DO TE JESHI NDERSHEM PA SI META E NDOKA LEGENA MATERNITETI KA PLOTE HAJLERITE

 6. troja says:

  PO eshte e vertete se mund te jesh percaktue ne berjen e qeverise.Me ato fenomene qe une njoh ne rrethin ku jetoj,shekohet nje largim i madh i votuseve te PD,te intelektualeve dhe njerezve me nivel,nga kjo parti qe i la pa pune,ose ne pune te rendomta,per interesat e LSI,e cila ka punesuar,militantet e saj edhe pa arsim,pa kulture vetem e vetem se jane te njohur si antare te LSI.Ky fenomen te jep mundesine te perfitosh me shume zona,si Laç,Mamuras e ne disa zona te tjera,ku zhgenjimi i antareve te PD eshte tejt i larte.
  POR,duke qene se ndaheni si thoni ju nga morali me PD,nuk mund te nashkepunoni,pas zgjedhjeve.Ky eshte mashtrimi,qe i beni popullit,sepse ky popull e pa moralin e politikes dhe politikane edhe tel Ilir Meta.Ku eshte morali i kasaj partie sot? Kete rruge po ndiqni dhe ju ne keto zgjedhje;LUFTE KUNDER SALIUT,SOT,SIGURO VOTAT E TE DJATHTEVE DHE NESER KUSHTE SALIUT,PER TE FITUAR MINISTRI,E PASURI.A NUK VEPROI DHE ILIRI KESHTU.

 7. sizmografi says:

  FRD eshte e arthmja edhe e Shqiptareve qe vuajne ende sot.

 8. LORA says:

  Sindromi “xhuveli” doli jetegjate.

 9. Xha Temja says:

  Te habit ky individ, kurre nuk thote politikisht, ne nje kohe te caktuar, ate qe duhet thene. Jo vetem kaq, por ka bindjen e patundur se ato qe thote ai, priten si ‘simitet e sapodala nga furri’, prej degjuesve. Eshte zgjidhja me e keqe qe ju besua ketij individi grumbullimi i votave te te pakenaqurve brenda PD. Nje specie pompoze, per te cilin me bindje them se duhet ta shohe cdo dite veten per me shume se nje ore ne pasqyre, duke ndjere me kete rast nje lumturi te parrefyer,duke veshtruar me vemendje, respekt dhe mallengjim ate qe pasyra i shfaq …

 10. ILIRET says:

  Nuk ka burra sot. Deri dje Bamiri tha, nuk bej koalicon me Berishen, tani thote, te shoh pas zgjedhjeve.
  A po ju njeh mire Berisha juve, prandaj ju thote horr bulevardi.
  Pra ti mor Bamiro, nuk qenke per ndryshimin dhe hedhjen tej te ketij sistemi qe ka uzurpuar gjithcka dhe ka rjepur Shqiperine dhe shqiptaret? Pasi ti mund te hysh prap ne PD ? Dmth edhe ti si Pollo?
  Shqiptare, luftoni te vetem, por larg ketyre kembethyereve, dhe do te fitoni e ti flakni tej ata…

 11. fatma says:

  Te jesh burr ti Bamo sben hiç kualicion, as ti as aleanca kuqezi edhe ca te tjera, bashkohuni bashk ju partit e voga dhe mos ju ngjtni si parazit te medhajave.PD dhe PS e kishin kohen e tyre te sterzjatur biles dhe e treguan sa i plas tajarja per shqiptaret

 12. USA says:

  Ali,Ali shume sakte PO harrove se ne stafin e forte (????) Qe Ka topi I sales eshte dhe Klajdi mati me te shoqense gjoja Kane mbaruar ne universitetet e chicagos PO ke genjejne keta topi flet me heshtje paryi koti

 13. era says:

  E mo flori, do e besh dhe ti si Ilir-floriri-kokelopa qe mashtron dhe ben sikur flet kunder saliserbit sa te marresh votat, dhe pastaj, si thote Lora -sindromi “xhuvelit”.

  Je me keq se nje horr bulevardi( horri i bulevardit del hapur dhe thote qe jam horr),por ti je nje kokerr mashtruesi.

 14. O BAME ..... says:

  O BAME, NUK JE TRIM SI Z.RAMA.
  BERISHA TE PERDORI E SHAU SIC DESHI DERI SA TE LARGOI.

  TI I VETEM NUK DO BESH ASGJE, PRA LERI LLAFET POR
  BEHU OPOZITE E VERTETE DHE MOS SHKO SI ERA …..

 15. Lesions says:

  Nje president nuk garon per tu bere minister! ( tha dikush para disa diteve) mee mire do ishte:do bejme kualicion me kedo , por kurre me pd dhe lsi

 16. BAME - BAME says:

  O BAME VETEM TI NUK KE FORCA TE BESH ASGJE
  NGA ATO QE THUA.

  TI JE FRIKACAK DHE NUK KE GUXIN SI Z.RAMA.

 17. Delli USA says:

  Si e ke nise ti Bamiro nuk shkon as te ura e Mbrostarit i themi ne Fieraket.Me kete deklarat po me ngjan me Ilir Meten,je duke u menduar se ne cilen grazhde do shkosh per te ngrene,pra paska qene pune tagjije jo parimi.Mbec me shendet.

 18. I Larguari says:

  Kur se di ti nga do shkosh nga ta di une qe dua te votoj more bajge

  1. Dinpaku says:

   Bravo, I Larguari, ke shprehur esencen e qendrimit qe duhet te mbajne shqiptaret gjate votimeve karshi kesaj partie dhe ketij politikani pa shtylle kurizore.

 19. NjeQytetarOptimist says:

  Po te bie beshtyma poshte..S’te voton dot Nastradini keshtu sic do ti more Bamke..Te votosh per nje parti pa kualicjon, eshte vote e Saliut..Kaq e thjeshte..

 20. dori says:

  Z. Topi, ju akuzoni opozoten , po ju ku e futini vete ne opozite apo pozite? kush eshte roli juaj?

 21. Meleku says:

  Bravo Topi. Edi Rama dhe klani i tij duhet qe te zhduken nje ore e me pare nga skena politike shqiptare, sepse kane mbjelle nje urrejtje te papare krahinore.

  Rreziku i tyre eshte i paparashikuar. Nano, Pellumbi, Dokle, Gjinushi, Ruçi do te duken si qingja para lakunise se ujqerve.

  Nje sharlatan si Rama do ti sillte shqiptareve kudo qe jetojne shume kokeçarje dhe shume e shume vite humbje ne rrugen e afrimit me Europen.

  Pavaresia jote ne fund te fundit eshte nje shenje treguese e karakterit te forte dhe mospajtues me mosvleresimin sa duhet tendin dhe te shume te tjereve nga Berisha dhe disa te tjere prane tij, mirepo ju keni nje histori te tere qendrese me PD ne vitet me te veshtira dhe rruga me e mire do te kishte qene qe te luftonit brenda PD, sepse duke u alrguar juve i hoqet mundesine vetes qe te mbronit ate histori qendrese. Kurre nuk eshte vone dhe letrat jane te hapura.

 22. bamiro ti je Topi me te cilin te tjeret luajn, jo lojtari....mos e harro rolin tend ne politke says:

  Kur do dhe ti me bere interesantin o zot i madh. Ik o bamiro se je thjesht nje vegel e ndryshkur e Sales qe te hodhi si top futbolli te kjo pseudoparti.

 23. Kritiku says:

  FRD dhe AKZ jane dy Parti qe bejne bllofin e rradhes. Ata u krijuan me idene se po plotesonin deshirat e munguara te shqiptareve, por shume shpejt u dolen te palarat ne shesh. Te dy keto parti nuk jane vetem se satelite te PD-se. AKZ-ja ben gjoja sikur sulmon Berishen, por deri tani nuk kemi pare ndonje kunderpegjigj te PD-se ashtu sic vepron me kundershtaret e saj. Ne e dime te gjithe qe cfare metodash persor Saliu pikerisht me ata qe jane vertete kundershtare serioze te tij.
  Ndersa FRD vetem hedh ndonje fjale ashtu kuturu por pa bere as te voglin veprim qe te tregoje qe eshte vertete Partia qe ata pretendojne te jene. FRD pretendon qe te marre fonde per fushaten elektorale, duke e konsideruar veten te perfaqesuar ne Parlament me ata qe gjoja u shkeputen nga PD-ja, por harrojne qe FRD nuk ishte Parti akoma kur u bene zgjedhjet e 2009. Keshtu qe kjo Parti nuk ka asnje te drejte ligjore qe te pretendoje per fonde. Sa per ata deputete qe “kaluan” nga PD tek FRD, ne nuk po shohim asnje veprim te ndryshem ne Parlament sa atyre te PD-se. Keta te mjere deputete votojne me po te njejten ngjyre kartoni kur eshte momenti i votimit. I perjashtuar eshte vetem rasti i votimit te Kryeprokurorit qe u abstenua. FRD pretendon te behet e besueshme ne opinion si Parti vetem me ato qe thote por kur vjen puna e veprimit ajo nuk ka asnje devijim nga ajo e PD-se. Dhe tani shprehja qe mundesia e nje koalicioni eshte vetem pas zgjedhjeve e ben kete Parti akoma me te pabesueshme. Ne nuk na duhen me Parti te tilla pa boshk si puna e LSI-se. Si mund tu besoje populli kesaj Partie kur kjo as vete nuk e di se cfare rruge duhet te ndjeke?????????

  1. gani says:

   Kritik idioti, duket se je naiv pasi cdo reagim dhe permendje emri i nje partie cilado qofte ajo eshte nje marketing qe “1” i ben ketyre partive. Vicidolasi e mori insturksionin para disa muajsh kur i thane mos i permend se i shton elektoratin. Kjo eshte abc-ja e politikes more injorant i edushit rrushit ciut dhe cerrit.

 24. tomori i beratit says:

  Po pse o TOP.Mundesh qe zoteria juaj pas zgjedhjeve te besh koalicjon me salin.Po saliu e pd nuk lane gje pa te bere o TOP.Si more djal e harove kaq shpejt salen.Ky qe te beri te 99 ty ,ngeli pa te bere edhe 100.Si more djal per nje byth karige ti je dakort te lepish ato qe pd ty te ka bere .Hajde o Top hajde.Edhe ne mendojm se bamiri eshte i drejt dhe nuk perulet nga paraja e korupsionit.Turp o Top per ty dhe F.R.D.

 25. JC says:

  Sa i trashe eshte ky i shkreti nga trute! Nejse, ka kontigjent qe e voton, c’ti besh.

 26. Bamke,duket Saliu te njeh mire prandaj se rruan fare per ty,sa te gjesh ti se cfar do besh perendoj dielli,shqiptaret e dine mire se cfar duan,ata nuk duan as ta shohin dhe as te ndigjojne me per shpellarin ng a Vucidoli.Shpresoj Bamke ta gjesh, ke dhe 5 muaj kohe mos u merzit,po se gjete ti ta gjen Sala.

 27. Leone-53 says:

  Askush nga ne nuk mund te paragjykoj per aleancen e ardheshme, sepse vendi ndryshe duhet ti kthehet zgjedhjeve te parakoheshme.
  Me krijimin e FRD-se e AKZ-se,as PD e as PS nuk do te sigurojne shumicen per te qeverisur dhe keshtu ALEANCA eshte normale.
  Ndoshta do te quhet legjislatura e KRIJIMIT TE SHTETIT LIGJOR te “shkatrruar” nga Sali Berisha dhe banda sklave e tij.
  Nuk eshte çudi koalicioni me te dy krahet (kurre Berisha ne te besoj) por ndoshta me “tolerance” ne programet e pjesmaresve.
  Ndoshta do te jet me e pranushme per situaten qe ndodhet vendi yne.

 28. duro says:

  Zoti Topi me cilin deshiron te besh kualicion sna prishet gjiza fare te njohim se cili je dhe cfar dredhacaku tirons je ..rendesi per shqiptaret ka qe te largohet qeveria e poshter dhe te drejtohet nga me te ‘ miret” .Shpresojme per dite me te mira per qytetaret shqipertare..mjaft me se nuk durohet…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82279
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82279
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34820
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34820
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24901
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24901
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X