mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Agjencia Kosovare e Inteligjencës: Varret serbe i ka dëmtuar vetë Serbia

f1_21aki1358881550Burime brenda Agjencisë Kosovare të Inteligjencës kanë thënë se ka elemente serioze dhe të besueshme të informacionit se vetë grupe të caktuara të serbëve kanë dëmtuar varrezat e tyre këto ditë në Kosovë, si pjesë e skenarit politik të Serbisë për t’ua lënë fajin shqiptarëve, njësoj siç ka vepruar Serbia në vitin 1981. “Struktura të caktuara të sigurimit të Serbisë janë të përfshira drejtpërdrejt duke organizuar shkatërrimin e varrezave të serbëve në disa pjesë të Kosovës, më qëllim që të zbehet dhe të dobësohet tej mase reagimi ndërkombëtar kundër veprimit të xhandarmërisë së Serbisë me rastin e largimit të lapidarit të dëshmorëve të UÇPMB-së në Preshevë”, ka thënë për RTK ky burim brenda Agjencisë Kosovare të Inteligjencës.

Sipas këtij burimi, Serbia me elementet e saj në Kosovë po përpiqet të rrënojë çdo arritje të deritanishme të shtetit të Kosovës duke dashur të arrijë qëllimin për ta dobësuar pozicionin e fortë që po e krijon Kosova si shtet në arenën ndërkombëtare.

“Përsëritja e skenarit të vitit 1981 të dëmtimit të varrezave serbe, të cilin e kishte bërë vetë Serbia për t’ua lënë fajin shqiptarëve, është një ngjarje kriminale, ku shqiptarët duhet të jenë shumë të vetëdijshëm për prapaskenat e errëta, sepse tani çdo përpjekje e Serbisë po shkon në drejtimin për ta bërë joekzistent shtetin e Kosovës, edhe duke krijuar ngjarje padyshim të rënda e të papranueshme kundër traditës së shqiptarëve sikurse që ishte dëmtimi i varrezave serbe në Kosovë”, thekson burimi brenda Agjencisë Kosovare për Inteligjencë./KD

12 komente në “Agjencia Kosovare e Inteligjencës: Varret serbe i ka dëmtuar vetë Serbia”

 1. Ah Ali, Ali, ç`na bëre ! says:

  Berisha tha ndryshe dhe ai eshte i mire informuar.
  Dje u beri thirrje atyre qe i demtuan varret te mos bien ne gracken e serbeve. 😉

  Ec e merre vesh.

  Tani per kete ceshtje pritet te jape deklarate FRD-ja e Bamir Topit se edhe ata i dine mire keto pune e alternohen jo keq me PD-ne e bastardit Berishe.

  Presim deklaraten e Blerim Celes !

 2. pjeter gjini says:

  edhe une keshtu mendoja , serbet dhe greket jane shume katila dhe te pa bese ,,rrofte kombi shqiptare ,,vllezer nga presheva jemi me ju ,,shqiperi etnike …………

 3. Shpirag says:

  Berisha u beri thirrje kosovareve te mos bien ne gracken qe duan serbet,te mos prishin varret dhe simbolet serbe!Por vet serbet dihet moren “urdher” dhe menjehere te mesuar nga Berisha,duke pare qe asnje kosovar nuk merret si serbet me lapidare,varreza,kisha,manastiret,filluan ti vetshkaterrojnë!…Natyrisht qe faji do bier mbi shqiptaret!Por si zgjidhet lemshti?E thjeshte,”mos bej ate qe s’do deshiroje ta benin te tjerët!”Kosovaret nuk jane te pacivilizuar si shteti serb,ata kete folklorizem mesjetar nuk e perfillin,duke kerkuar e mbrojtur vlerat e veta te neperkembura!

 4. aleksandri i madh says:

  Shume gabim qe nuk i kane prishur. Ne Kosove duhet zhdukur gjithcka qe ka te beje me serbet dhe Serbine. Vetem keshtu do tu tregohet sllaveve se nuk kane asgje te perbashket me Kosoven.

 5. anonim says:

  Burime te RTK-se ? HAHAHA, si burimet e TVSH-se.
  Kjo eshte dezinformate e qeverise.

 6. laraska says:

  Serbia po ben nje pune shume te rafinuar per te prishur imazhin e Shqiperise dhe shqiptareve para faktorit nderkombetar. Aty e kane gjithe hallin qe ti mbushin mendjen nderkombetareve per ceshtjen e tyre. Duke qene se vetem mbeshtetja e Rusise nuk mjafton me, duke qene se mbajne pergjegjesi per luftrat ne Ballkan gjate viteve ’90-te, duhet te hedhin balte mbi shqiptaret dhe Shqiperine qe te pastrojne figuren e tyre para te huajve dhe e vahzdojne politikat e tyre. Dhe po e bejne me se mire me keto veprime ne Kosove dhe ne Shqiperi me Salen “nacionalistin’ dhe AKZ e Kreshnik Spahiut. Po ta vini re tani Shqiperia ne arenen nderkombetare eshte bere problem. Po pse nuk e di Sala qe ka 23 vjet ne politke sa te rrezikshme jane ato deklarata? Po AKZ qe drejtohet nga Bashkurti, nje person me shume eksperience ne marrdheniet nderkombetare dhe diplomaci, nuk e di nje gje te tille? Pra keta nuk njifkan ghjuhen diplomatike? Sigurisht qe e dine, por po i bejne nje favor Serbise. I japin shaks Serbise te flas ndaj kesaj ceshtje dhe te thote “shikoni se jane shqiptaret qe jane ultranacionalist, dhe nuk pyesin per stabilitet, dhe qe duan te transformojne kufijte e Balkanit” nderkohe qe Hilari Klinton e tha mu ne mes te Beogradid qe ska ndryshim kufijsh, dhe ketu un e ka pasur vetem per Kosoven por edhe per Shqiperine. Pra nje tjeter politke e Serbise qe zbatohet ne pike per pike nga Berisha dhe klani i tij. Ndihmon Serbine dhe fundos edhe me shume Shqiperine dhe shqiptaret.

 7. enea says:

  Sherbimet sekrete te leshit. Ju i keni bere o horra, ashtu sic vrate bashkeatdhetaret tuaj per te fituar emer ne arenen nderkombetare.

 8. Ereniku says:

  Por edhe kishat Serbe qe u kallen ne 2004 “nga protestusit”ishte veper e AGJENTAVE SHQIPTARE qe punojn per SERBIN pra spiunet shqiptare te UDB-se dhe BIA-se

 9. ashtu says:

  Sllavet po perdorin te njeten politike qe perdorte Sllobadani, ka ardhur koha me i cu gjerat ne vend te vet, vetem ateher do binden sllavet e grekerit me realitetin!!(SHQIPERI ETNIKE)

 10. zoro says:

  ju i keni prishur turosman , keni fakte qe i kane prishur serbet jo , po kishat kush i djeg serbet , ju islamista , nuk duroni kryqet ne varet e tyre , mongoler

  1. gjyshi says:

   zoro: mongoler, kush janë ? Se edhe sërbët kanë ardhur nga përtej karpateve,nga i bie edhe Mongolia, prandaj s’po e kuptoj. Më qartë, më qartë, zoro! Edhe unë jam musliman dhe nuk e kam zet kryqin. Biles, e respektoj shumë dhe atë për faktin se shumë bashkëkombas të mi (pra, shqiptarë)janë pjestarë që i besojnë kryqit( ortodoksë e katolikë).
   Por, mendoj se ti nuk di të bësh dallimin në mes të besimit (fesë) dhe kombit.Shumë keq për ty, por edhe për mua që jam bashkëkohas me bashkëkombas aq të prambetur. Do t’i lutëm zotit të të falë, se e ke nga padituria.

 11. Ereniku says:

  Per ZORO apo ZORANIN,Kishat sikure edhe tani Vorrezat i kene prishur vete Serbet dallimi eshte se Kishat i kane djegure Shqiptaret si puna e yte Spiunet UDB-ashat pra juve ZORO dhe UDB-shat nuk ju konsideroj si shqiptare,ne GJilan nje serb ne vitin 1984 apo 85-st nuk me kujtohet ka pas futur shishen e BIRRES ne Byt.. kjo ngjareje muarr publicitet te madhe sepse shishja e Birres ju kishte thyer ne Byt… dhe per kete i akuzonte Shqiptaret…ZORO apo ZORAN leni kete pallavra ma sepse ju Serbet dhe Shqiptaroviqet kot e keni ti perqani Shqiptaret ne baza Religjiose apo Rajonale ….fare e flliqt Sllave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81730
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81730
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16206
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16206
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8507
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8507
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X