#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Topi: Zgjedhjet e 23 qershorit do të japin rezultate surprizë

topi ne lacPartia “Fryma e Re Demokratike” vazhdon dialogun me qytetarët, ndërsa takimin e radhës e ka zhvilluar në Laç.

Në fjalën e tij para mbështetësve, kreu i FRD-së, Bamir Topi, është shprehur optimist për një sukses të kësaj force politike në zgjedhje, ndërsa ka shtuar se rezultatet e zgjedhjeve të 23 qershorit do të jenë surprizë për dy partitë e mëdha.

“Politika e sotme e ndan zhvillimin ekonomik në qytetarë të dorës së parë dhe të dorës së dytë. Më 23 qershor do të ketë rezultate surprizë për partitë e vjetra, por jo për qytetarët e nëpërkëmbur”, theksoi Topi.

Gjithashtu kreu i FRD-së ironizoi edhe kryeministrin Berisha, duke theksuar se ai e ka humbur kontaktin me realitetin dhe jeton në një botë virtuale.

Ndërsa Sekretari i Përgjithshëm i FRD-së, Gazmend Oketa, është shprehur se më 23 qershor qytetarët duhet të vendosin nëse duan të formojnë shtetin e tyre, ose të vijojnë tranzicionin.

24 komente në “Topi: Zgjedhjet e 23 qershorit do të japin rezultate surprizë”

 1. Ben Chicago says:

  megjithse bamiri flet me heshtjen e tij ,ishalla fjala e tij ne vesh te allahut,te shporim kete kuceder nga qafa e shqiptareve

 2. Ramy says:

  hahahah Topolashi bên fushatê, une mendoje se ata qê dojên ndryshim duhet te votojen AK-n pêr ndryshe me mire te qendroje Saliu se sa jashtqitjet Rama, Topi, Gjinushi, PAskali i Milucit etj qê nuk i vyn as dreqin ne pêrrua

  1. babezia says:

   o ramy kreshniku eshte kakardhia e sales

  2. Adoleshent says:

   Bujar po luan rolin sikur nuk je me Saliun, sa injorant je.
   Kush e kerkon Bujarin e gjen ne Librazhd me flamurin BLU ne faqe te murit.

  3. xhino says:

   -o ramy -dukesh nga e shkrojtura qe qenke ritur ne malesi KOK DRU qenke nga shkolla IK MESO ABC SI SHKRUHET SHQIP -une mendoje se ata qe dojen ndryshim duhet te votojen…….Na mbyten analfabetet e Shtrigut vellezer Prandaj na quajne ALBANISTAN nga disa monstra si ky idioti Ramy

 3. Artan says:

  Po eshte e vertete. Gjinushi do marre 60%, AK do te marre pak me shume 62%, juve Bamir do te jeni surpriza do merrni 73% dhe cfare te mbetet do marrin PD dhe PS.
  Te qesh, nuk me qeshet. Te rri serioz, nuk behem dot por e di cfare?
  Ju na beni te ulerasim fort. Zhdukuni nga faqja e dheut se po perserisni skenarin e filmit “Don Kishot”.

 4. plazh durres says:

  Asnje mandat nuk do merrni o bamir.kjo eshte e sigurt.

 5. valentin says:

  Bamir kjose vazhdon tuj than nuk baj kolicion me kerkend po si den me e rrezuar Berishen me qa vetem apo mos je me te prap

 6. dritani says:

  “…kreu i FRD-së ironizoi edhe kryeministrin Berisha, duke theksuar se ai e ka humbur kontaktin me realitetin dhe jeton në një botë virtuale…”

  c’a domethon’ kjo Nino?
  Qi ai o rob zoti?!
  Ene per Enverin kshtu thojshin. Osht qingj po s’di gjo se c’bohet…

 7. turkofagos says:

  Rrofte Shqiperia e Madhe! Rrofte Cameria ! Rrofte Turqia !

 8. Dike Mullai thote- says:

  Bamir-O! Po na surprizon me “SURPRIZAT” qe deklaron keto kohet e fundit. Me sa duket me HESHTJEN 5 Vjecare si President dhe afro 15 vjet ne Instancat me te larta te PD (Sigurisht nen “HYQMIN” e Berishes) Merr kurajon te presesh Surpriza nga PD-PS!!! Bashke me AK-en perfshihuni ne Opoziten e BASHKUAR qe te coni ne BURG Vampirin Berisha! Te ndare vecas do te beheni QSHARAKE!

 9. plazhcurrila says:

  bamir topi eshte personalitet i madh ai do marri me shume se lsi sepse lsi duhet te nderroje emrin

 10. zot ve dore says:

  Nuk pyet kush a do beje dicka per kete shqiperi te mjere te rrenuar e te coptuar, qofte edhe politikani me i vogel,por vetem ne edhe ne vota vota vota vota ,po ca i intereso popullit kete dite e nate 23 qershori apo 1 prilli,si ate ne pushtet edhe ate ne opozite 4 vjet qe duhen te qeverisin kete poppull hamall,sbejne gje tjeter vjedhin e vjedhin prap vjedhin e nuk lodhen, per te humb gjurmet a per te prish syrin e keq, bertasin e bejne fushat vjen khoa e zgjedhjeve te reja ato akoma ne fushat!! zot ve dore ti ne kete popull shqiptare te vuajtur!

 11. Mos i besoni askujt ketyre qe dalin si kerpurdha pas shiut ashtu sic dolon bazhibozuket e Saliut,per mua dhe kush ka dy pare mend me me shprese esht vetem PS,nuk jam me ndonje parti,por ekpertet politik kudo ne bote thon e pa besueshme politika qe behet tek ne, vjedhe vrasje terror kundra njerzimi deri te buka dhe jeta.

 12. SKENDER BEU I VJETER says:

  BAMIRI NUK MORI DOT KUR JA KISHIN VARUR MELCITE NE QAFE SI PRESIDENT.E KINA FJOLEN PER POLITIKE SE PER PRONET AI JA MUR DHE VLLOJT TE TIJ MURIT QE I KA SHKU GOJA SHTREMBET QITHERE MOR LAL.IKE O BAMIR VISH SHALLVARAT SE U BANE GAZ I BOTES ME DEMOKRATET TROPOJSA QE KE MBLEDH PAS TAJARES.

 13. nd-ih-ma says:

  Nese don te vazhdosh ne politike Bamir duhet te kerkosh falje publike se ke qene ne majat e felliqesise pseudodemokratike,e ne se pretendon se do marresh vende ne parlamentin e ardhshem trego sa deputet aktual te pd do kesh me vehte.Ne se nuk ben keto do te na lexosh ate qe ke te shkruar ne ball:kelysh i Saliut, pseudodemokrat,pseudotiranas,shpifarak shume i lig.Bamir shqiperia kerkon shtet demokraci qytetari,po deshe vrite mendjen per keto se per pasuri ke patur 22 vjet kohe.

 14. timo says:

  Z. Topi, është e drejta juaj në bazë të bindjeve t’juaja të shpreheni dhe të besoni në ato që thoni. Por, unë do të mendoja, që përdorimi i tog fjalshit “parti të vjetra” ju nxjer në një farë mënyre sbuluar para publikut shqipëtar, për aq kohë sa nuk jeni distancuar nga periudha që i keni shërbyer me “mish e me shpirt” ish idhullit tuaj Berisha. E them këtë se Berisha,siç e dimë të gjithë, nuk ka ndryshuar në momentin kur e keni konstatuar ju. Ai ka qenë dhe mbetet po i njëjti. Unë ju mbështes për çdo gjë që ju bëni sot për denoncimin e PD-së dhe Berishës. Po ashtu për atë çka kritikoni se PS ka bërë keq por, në asnjë mënyrë nuk ju mbështes kur ju i barazoni këto parti me njëra tjetrën duke i futur në thesin e “partive të vjetra”. Mundohuni të jeni më realist dhe t’i shmangeni këtij togfjalshi se ju bën dëm ju dhe partisë tuaj. Mos haroni se me PS-në ju bashkon diçka që sot për sot është më e rëndësishme se sa bindjet ideollogjike: Rëzimi i qeverisë vrastare të Sali Berishës. Barazimi i PS me PD lë të nënkupohet se ju pas sgjedhjeve mund të bëni koalicion si me njërën ashtu dhe me tjetrën. Keni thënë që, para sgjedhjeve, nuk bëni koalicion me këto parti!!!D.m.th. pas tyre, edhe mundet. Mirëpo kjo hamëndje lë një shije të hidhr në rastin e koalicionit me PD-në. Pra mund të dalë konkluzioni që kur kritikoni sot Berishën nuk e keni me gjthmend. Unë për mendimin tim do tju këshilloja(i jap vetes të drejtën e këshillës si burrë plak që jam)që koalicionin t’a bëni para sgjedhjeve dhe atë ta bëni me PS-në për t’a nxjerë jashtë loje PD-në e Sali Berishën. Populli do tju kujtojë me nderim. Qofshi mirë dhe paçi fat.

 15. Meleku says:

  Ne pozita te tjera mund te beje deklarata te tilla, mirepo ne pozitat e sotme mund te besh deklarata te tilla naive vetem nese je droguar nga PS.
  Aq mend i ke ne koke se dy partite e medha kane thuajse nje numer stabil votuesish.
  Per momentin nga shkaku i pakenaqesive tuaja lidhur me vazhdimesine e lidershipit te PD-se (jane te tjere ata qe kane percaktuar se kush do ta pasoje Berishen), ke arritur te besh per vete disa nga te dekoruarit gjate periudhes presidenciale dhe shume-shume familjare dhe miq shume te ngushte, mirepo harroje se mund te marresh vota nga besniket e PD-se.

  Po u deklarove per aleance te hapur parazgjedhore me PS (deshire e flakte e Rames qe te perveloje perfundimisht si figure, sepse ai ta ka friken), besoj se je i bindur se ne histori do te kete vend me shume per G99 se sa per ty.

  Ke patur, ke dhe do te kesh mundesi te tjera, nese do te arrish qe te kuptosh lojen. Nese jo atehere eshte per te te shprehur keqardhjen, por te pret pensioni i parakohshem bashke me Ngjelen.

  Nje gje besoj e ke te qarte, se me te majten mund te flirtosh, por ai gjithmone mbetet nje flirt, sepse zemra jote rreh ndryshe.

  Edhe ne politike duhet te degjosh rrahjen e zemres, njejte si ne dashuri, pavaresisht nga sirenat. Kujtoje pak Bekim Fehmiun e famshem tek Odiseja.
  Edhe politika e ka pjesen e vet te romantikes.

 16. Leone-53 says:

  FRD-ja eshte shprehur qarte, qe nuk na lidh asgje me kreret e tanishem te PD-se por asgje skemi me baxen e thjeshte te PD-se.
  Kjo do te thote qe ska koalicion me Sali Berishen dhe PIKE…

  1. Meleku says:

   Tralalalala. Te ishte ashtu siç thua ti, kishit ndenjur aty e kishit luftuar per idete tuaja politike me çdo çmim, mirepo bete siç ben çdo shqiptar, pra gjetet rrugen me te lehte – largimin dhe daljen me vete.

   Nga keto qe ke thene del se jeni pergatitur per orbita te tjera rreth te cilave keni sa kohe qe provoni qe te rrotulloheni. Orbita te tilla jane flirtuese dhe afatshkurtera.

   Projektet afatgjate nuk ndertohen duke u futur ne orbita flirtuese sepse heret a vone ato orbita ose ju thithin ose ju flakin.

   G99 do te quhet me e suksesshme dikur se FRD. Personalisht nuk ndjehem mire nga pozita juaj. Mirepo faji nuk eshte krejtesisht i juaji.

 17. brace says:

  Te votojme FRD e AK partite qe sjedhin ndryshim rreal,qe largojne perfundimisht komunistat e spiujte,bolle me kta hadute mashtrues,qe komandohen nga plaku i vicidolit,tju thyejme qafen ktyre plehrave.

 18. ANONIM says:

  Ore se na trashet:
  Kush nga keto “partite e reja” do i fitoje zgjedhjet FRD-ja apo AKZ-ja, se qe PS-ja e PD-ja do “shkrihen si parti te vjetra” se luan as TOPI, jo Bamiri o shoke?????

 19. TOTILA says:

  “BABEZIA ” .Nuk mora mundimin t’i lexoja te gjithe komentet ,por me duhet te them se : KOMENTI JUAJ ME TRE FJALE I KA THENE GJERAT AQ PASTER DHE SHKOQUR DHE SAKTE sa ne te TJEREVE DO TE N’A DUHESHIN ARTIKUJ TE TERE T;I THONIM sic i ke THENE TI !!!

 20. o top, me i mencur lakadredhja kreshos: – koalicion nuk bejme vec me shtetasin ne kerkim sb!
  Qe dtth ben koalicjon me ‘PD pa sb’
  ase me ‘PS pa edvin’.
  Korregjo gojen, se te tjerat i dime qe i ke bloooze, or top!

  E keqja o’ se ti me kreshen na keni met ne dore,
  ca me bo…ene, vrej se kreshia i ve men mo fort ca thot poplli!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82154
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82154
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24846
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24846
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X