#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

TemA TV/ AK në Vlorë, Spahiu: Koalicioni i tradhtarëve kërkon të mbajë në pushtet Berishën me çdo kusht (VIDEO)

kresh spahiuAleanca Kuq e Zi zhvolli paraditen e të shtunës tubimin e radhës politik me qytetarët e Vlorës. Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i ka bërë apel qytetarëve të Vlorës të ndëshkojnë me votë koalicionin e tradhtarëve, i cili i bëri atentat Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë me ndarjen e mandateve.

“Koalicioni i tradhtarëve është frikësuar nga vota ndëshkuese e shqiptarëve, të cilët me 23 qershor do të largojnë nga faqja e dheut tradhtarët dhe atentatorët e votës së lirë dhe të barabartë. Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe PDIU përgatitjen vjedhjen e zgjedhjeve në tavolinë duke vendosur si në asnjë vend demokratik standardin e pabarazisë së votës. Koalicioni i tradhtarëve po sajon me çdo kusht koalicione të pabaza dhe dy pole në politikën shqiptare me qëllimin e vetëm për të shtuar votën që mban në pushtet shtetasin Sali Berisha,” deklaroi Spahiu përpara qytetarëve vlonjatë.

Duke u ndalur tek situata ekonomike e qytetarëve të vendit, Kreshnik Spahiu tha: “Populli po mbetet pa bukë, papunësia është në rritje ekstreme, kriza energjetike po pushton vendin, ndërsa ata merren me krijimin e koalicioneve për të ruajtur pushtetin dhe mbrojtur pasuritë e tyre të vena në kurriz të shqiptarëve”.

Lideri I kuqezinjve ka lëshuar akuza të forta dhe ndaj misionit të OSBE në Shqipëri, i cili sipas tij ka dështuar.

“OSBE hesht për masakrën kushtetuese që koalicioni i tradhtarëve i bëri votës së lirë me çështjen e mandateve. Ky mision duhej të ishte i pari që duhej të reagonte për pabarazinë e votës që koalicioni i tradhtarëve i vendosi shqiptarëve. Shqiptarët janë zhgënjyer nga mos-përmbushja e misionit të OSBE-ODIHR,” përfundoi fjalën e tij Kreshnik Spahiu.

Në përfundim të aktivitetit, kryetari i AK, Kreshnik Spahiu, ka shpërndarë rreth 200 karta anëtarësie për aktivistët e rinj që iu bashkuan AK në qytetin e Vlorës.

44 komente në “TemA TV/ AK në Vlorë, Spahiu: Koalicioni i tradhtarëve kërkon të mbajë në pushtet Berishën me çdo kusht (VIDEO)”

 1. Ramy says:

  hahaha O Kreshniko , po PS-ja nuk ben pjesê ne partitê tradhtare????? dukesh qartê se pêr pushtet po lufton edhe ti

  1. Epiri says:

   O Ramy. Pse kush e fali detin, PS-ja apo PD-ja? Me ndrico pak mendjen se jam shume ne erresire dhe nuk po e kuptoj kete punen e tradhtareve.
   Historikisht maloket kane bere pazare me trojet e kesaj qe i thone Albani.Qe nga Zogu, Toptani dhe deri tek Saliu.
   Mire do ishte qe ju maloket te ndaheshit me Epirin. Secili te shifte punen e vet dhe mjaft me me termin Albani, se na e shpifet.Dhe ju maloket jashte nga trojet e Epirit.

   1. raimondi says:

    Kauret qe jane ne Jug te Shqiperise duhet ti ndjekim jashte Shqiperise
    e pabese , jo luajale ndaj kombit te tyre ….

    Dhe duhet vendos ne kushtetute qe …kurre te mos zgjidhen kauret ne krye te Partive se kane keto te meta skandaloze

    1-Jane hajvane fare, kane gen defektoz , tipik deficenti
    2- Jane te pabese ndaj kombit tone
    3- E kane surratin si bythe
    4- E flasin shqipen kaurce, si ky imi
    5- I genjen Sala i ben sallate fare
    6-Kauret nuk dijne te bejne muhabet –Jane shume poor ne fjkalor , dhe mundohen te hiqen si skorpionsa hahahahahahahaha

    6-Nuk po me kujtohet tani, po sidoqofte kauret jane mbuhsesa topi dhe duhen vetem per iventar

    Duhet te ecim me parimin :..Sa me pake kaure midis nesh …..se jane te gjithe si krimba …

    Ky Kreshniku eshte komplet debil.

    Po PS-ja o Kresho me Angjelin e me ata kauret e tjere qe i kane parate ne bankat greke te Qipros ca eshte ??

    PS-ja eshte kthyer ne nje parti zgjatim i interesave greke ne Shqiperi

    Kreshniku nuk eshte i sinqerte ne keto qe thote …

    PD-ja duket qe do fitoje dhe nga ana tjeter PS-ja nuk fiton me kurre……

    I perjetshem qofte kujtimi i PS-se se mbushur me kaure sikur eshte Mitropolia e Korces qe Personifikim i Al Kaedas ne Shqiperi
    qe shkateron veprat artistike te shkrimtareve tane

    1. raimond o IDIOT says:

     Ja dhe nje felliqesire nga greqia qe perpiqet te ndaje shqiptaret,ik o IDIOT se le nam me budalliqet qe shkruan,eksiq!

     1. redi says:

      Me thene te drejten Kreshnik Spahiu eshte zgjedhja me e mire per kryeminister i Shqiperise. Me i mire se doktori apo piktori eshte ky. Une ja jap voten me shum qef Aleances Kuq e Zi dhe KRESHNIKUT. Hallall plako

  2. marsida says:

   Vota ime shkon per Aleancen Kuq e Zi se vetem keta po diskreditojne pazaret Berisha, Meta, Topi, Idrizi dhe Rama. Turp Berisha po krijon edhe polin e qendres me Topin dhe Meten, Dulen. Te votojme kuqezi

  3. agim says:

   Ramy,ketu te jap te drejte ,te gjithe luftojne per pushtet por politika eshte si puna e futbollit,asnje s,eshte i pa zvendesueshem kur shkojne punet shume keq pavaresisht se nuk u behet mire disa indiviteve si puna jote,

  4. Doni ALBO says:

   Ramy po cka di ti per AK, po fshij qyrrat edhe bythen o kurve e sales.

 2. ermiri says:

  Justifikim per te bere koalicion me PS-ne. Megjithate gje shume e mire. Shyqyr me ne fund.

 3. e ardhmja says:

  Duket qe jeni lodhur nga pushteti,se vjedhuri e shituri interesat kombetare Ramy,aq sa dhe e qeshura nuk ju del me nga fyti.pasi ju se kuptoni dot qe vetem Ilir Meta ishte i vetme opozitar i qe beri kualicon me Pd-n ne pushtet,dhe opozxitaret bejne kualicion vetem me opozitaret per te rrezuar qeveritaret.

 4. Pozicione normale says:

  Kreshniku ka te drejte,ky kualicion eshte i tradhetarve.
  Berisha,Nano(Idrizi zedhenes)Meta,perseri jane ne sulm per “asgjesimin” e PS dhe opozites ne pergjithesi.
  Jane e njejta gje,por e ndare ne dy pjese,duke i vene emrin kualicioni i qendres.
  Normale qe Ak do kerkoj pushtet,pa pushtet nuk ka realizim te objektivave politike.Te gjitha partit qe jane ne opozite,kudo ne bote,kerkojne te vijne ne pushtet.

 5. Bravo niko , edhe turqit keshtu flisnin para shqiptarve njiher e nji kohe ,ata parardhesit e tu qe “rastesihte ” mbeten ne shqypni pas ikjet se hordhive turke nga ky vend .E di pse ,se i dukej vetja shqiptar dhe guxuan te bejne dhe patriotin pastaj .
  Larg qoft ,mos pac dhe ti ne grupin tat qi e qun Parti AK, nga ato dobicat arab qe u prodhuan nga arabet qe msyn shqiperine ne kohes e salehut te pare ,qe ftoj gjithe vllezrit r tij ne shqiperi ,per te riperterire faren shqiptare .
  Jo per noi gjo or taj kricniko ,por do fillojn dhe dobicat e arabise ,ti quajn shqiptaret e gjakut shqiptar – tradhetar .

  1. dmx says:

   Po kush jane shqiptare sipas teje more “bravo krecnik” ato qe bejn davan e grekut per 300euro

 6. Kritiku says:

  Ti Kreshnik Spahiu, nuk ke as te drejten ligjore dhe as morale tu flasesh shqiptareve kundra Sali Berishes. Si avokat personal dhe bashkepunetor i ngushte i Berishes, ti duhet te mbyllesh gojen dhe jo me te llapes sa andej kendej. Ti je me i keq se Saliu qe nga sekretar Partie duke u bere pjese direkt ne burgimin e njerezve te pafajshem, kaloi ne “demokratin” me te zjarrte. Ti Kreshni, nga bashkepunimi i ngushte ne manipulimet e Berishes, po na del “luftetar” i zjarrte i “Dumukracise”. Ti kujton se shqiptaret jane aq te verber, sa qe nuk e dallojne dot ujkun nga delja?! Nese nje dite do te kemi vertete shtetin ligjor, atehere urojme qe te hapen te gjitha dosjet dhe ti Kreshnik te shkosh bashke me Saliun ne burg. Ke bere shume shkelje te ligjit sa qe edhe ty nuk te shpeton dot njeri nga burgu.

  Shqiptare, mos u mashtroni nga “Kali i Trojes”, Kreshnik Spahiu!!!!!!

 7. Begjet Lumani says:

  Bravo AK ka ardh koha qe te gjith tradhtaret e kombit te perfundojn neper burgje

 8. Dike Mullai thote- says:

  Zoti Kreshnik:-Do te beheni te besueshem per elektoratin e lekundur, ne se AK dhe FRD do t’i Bashkoheni OPOZITES per te larguar VAMPIRIN Berisha. Sic veproni Ju, njeri Gozhdes e tjetri Patkoit i a shtoni Jeten VAMPIRIT. Vetem OPOZITA e BASHKUAR do t’a fshije nje here e Pergjithmone nga skena politike VAMPIRIN Berisha!!!

 9. Baca says:

  Te lumte goja o Kreshnik Spahiu!
  Pastrojeni Shqiperin nga plehrat nga plehrat politike,agenturat e huaja,hajdutet e kusaret e Shqiperis! Ti cani atopalantet me propagante te degjoj edge ai qe s’ka vesh te shikoj edge ai qe s’ka sy!

 10. ylli says:

  kaq te veshtire e keni qe te thoni mendimin tuaj por pa sharje e fyerje.shani,fyeni beni ndasi dhe madje disa dhe me percaktime.me vjen keq por si mund te prisni dicka me te mire nga politika,kur ju vete mereni me kaq gjera te ulta.jemi shqipetare dhe le te jemi shume me te dashur ndermjet nesh dhe me kerkues(jo fyes}ndaj politikes. kemi 23 vite qe”groshe e spinaq”nuk do ishte me mire te provonim edhe dicka tjeter?apo duhet te kalojne nja 50 vjet prape?uroj te mos jemi ekstrem por ti shohim gjerat me me objektivitet.ju uroj me te miren te gjitheve.

 11. alban says:

  Sa shume qe paska!Qenka plot salla 200 vendeshe.Per cilin fshat behet fjale?

 12. Bravo,OSBE do goditur se eshte kthyer ne nje shtojc te Saliut,AKZ-ja e ka kete kurajo dhe do mbeshtetur.Mjafte me me ambasador hajvan si ai i OSBE-es.

 13. ajaks says:

  Ju po luteni qe Spahiu te vije ne pushtet.Spahiu eshte i etur per pushtet. Provojeni beni nje eksperiment dhe do shifni qe Spahiu eshte kryehajdut.Ai eshte nje Diktatore qe po morri pushtetin do ju shtype si krimba. Atehere do kerkoni Diktatorin Enver per ndihme.Pyeteni Spahiun ku igjen paret qe mbushe sallat dhe rruget me njeres. I kerkoni te tregohet i sinqerte ku igjen paret qe po ben per mbi 2 vjete fushate.Me rrogen shteterore vetem buke ha.Kush e financon kete njeri? Me siguri Arabet dhe Irani.Vete Kreshniku eshte iardhur ne Tirane nga Persia (Irani i sotem) kuptohet disa breza. SHifeni ne fytyre ai nuk ngjane fare me racen shqiptare.Large prej ketij diktatori te ri.

 14. arbet says:

  Une bashke me familje me fis dhe me shoqeri votoj AK pa diskutim.Jemi ngopur me keto plehra 23 vjet,na kane vjellur si popull na kane shitur territorin te greku,vrasjet dhe vjedhjet jabe bere normale dhe te perditshme.Ca doni me o pupull tju vine ne shtepi tju kapin motrat,nenat,dhe grate dhe pastaj do zeni mend.Kreshnik Spahiu jemi me ty dhe besoj qe ju do jeni supriza me e bukur ne 23 qeshor.

  1. kreshnik ushtari says:

   keni te drejte. per ju do jete surprize. ne te tjeret e dime se ca eshte kreshnik ushtari …

  2. Kritiku says:

   Pune te madhe paske marre mbi kurriz, qe te bindesh familje edhe shoqeri, per te votuar AKZ-ne. Me cudit fakti qe ne tere njerezit e tu nuk paska njeri qe mund te votoje ndryshe apo te mendoje ndryshe, apo e keni me “diktature” mendimin brenda familjes dhe shoqerise se ngushte?!
   Sa per dijeni ne tere keta 23 vitet e fundit ne mes te plererave qe permende ben pjese edhe Kreshnik Spahiu. Biles ka qene nje nga qente me besnike te Berishes edhe ne ditet e keqija qe ai kishte. Perpara se te japesh mend, mundohu ta vrasesh pak mendjen dhe llogjiko me mire. Shikoji gjerat me syrin realist dhe jo me tifozllek.

   Perseri nje verejtje per stafin e kesaj faqeje interneti. Rregulloni serverin dhe hiqeni kete lajmerim “Ju i postoni komentet shume shpejt. Uleni ritmin”. Ju them qe nuk jane te gjithe “shpellare” dhe analfabete qe duan gjithe diten qe te shkruajne dy rrjeshta.

 15. Lenini says:

  Jam lodhur duke i kerkuar Edi Rames ti beje thirje popullit e te mblidhemi perpara OSBE dhe te shporim,armikun me te madh te demokracise dhe lirise se shqiptareve,por Edi nuk degjon nga ai vesh.TASHME DIHET BOTERISHT SE OSBE I KA ZYRAT NE KRYEMINISTRI,DIHET SE ZGJEDHJET DO SABOTOHEN PERSERI NGA OSBE,PRANDAJ ZOTI KRESHNIK,KERKOJANI SHQIPTAREVE NJE MITING PARA ZYRAVE TE QOFTEXHIUT,E LE TE KERKOJME LARGIMIN URGJENT SI I PA DESHIRUAR PER SHQIPERINE.MOS U ÇIRNI NE SALLA TE MBYLLURA,POR UDHEHIQENI POPULLIN NE KETE INSTITUCION NDERKOMBETAR QE UDHEHIQET NGA NJE ANTI SHQIPTAR,NJE NJERI QE VETE I PA SE SI U VODHEN ZGJEDGHJET NE BASHKINE E TIRANES DHE VRAPOI TE UROJE HAJDUTET,PER”FITOREN”,ASHTU DO TI NUMUROJE DHE ME 23 E QERSHOR,E DO KENAQET KUR TI VJEDHE SALIU DHE ME GEZIM DO TE BROHORASI” KJO ESHTE DEMOKRACI,KJO ESHTE FITORE,TE VJEDHESH 10 DEPOTETE JO 10 VOTA”BEJENI KETE Z.SPAHIU,SE POPULLI DO JU NDJEKE.

 16. arber says:

  Ky eshte problemi ne Shqiperi se shumica e njerzve shajne por nuk japin nje alternative me te mire se ajo qe shajne.Te ishte zagar i Saliut Kreshnik Spahiu nuk do jepte dorheqjen para kohe nga kld-ja dhe po te rrinte urte dhe mos te ngrente zerin per shqiptaret ne jug qe po u kthenin ne grek ndermjet gjykatave te siguroj qe tani do ishte ose minister ose zevendes minister si Arben Ristani.Duhet te kemi me besim se ndryshe do e mbajme Salen dhe 23 vite te tjera ne kurriz se me Edi Ramen ai do rri ne pushtet deri sa te vdesi.AK ju jeni opozita e vertet ne Shqiperi dhe ju do jeni zeri i popullit ne parlament mbas 23 qeshorit.

  1. niku me dylbi says:

   hahahahaha sa shpejte u kujtua hahahahahaha po pse nuk dha doreheqjen kur ishte ne gjykaten e tiranes e pa cfare pislliqesh beheshin atje? po me vone ne KQZ e 96 pse nuk dha doreheqjen kur pa cfare shkeljesh u bene me zgjedhjet? jo vetem qe sdha doreheqjen ne KQZ e 96 por gjithe lezet firmosi zgjedhjet me te turpshme ne historine e shtetit shqiptar. edhe sa per kld, shume shpejt u kujtua me dhene doreheqjen, pas 5 vitesh. Pse su kujtua per jugen ne 2007, po ne 2008, 2009, 2010, 2011? Po per kosoven si erdhi keq ketij kur i shiste nafte sala per te vrare shqiptaret atje? pse nuk u ngrit atehere? ose te pakten ne 2007 kur sala i dha detyren e kld, ti thoshte publikisht: Jo une nuk punoj me nje antishqiptar qe i ka shitur nafte milloshevicit. pse sfliste kshu niku? hahahahahahahhahahahaha NIKU ESHTE VENE NGA SALA SEPSE PROVAT E BESNIKERISE I KA DHENE NE GJYKATEN E TR, KQZ E 96 DHE KLD.

   Rasti nikut eshte sikur Ristani te krijoj parti ne 2017 dhe te flas per korrupsion, zgjedhje te lira, patriotizem. hahahahahah fiks e njejta gje. Niku u kujtu pas 20 vitesh hahahahahahah

 17. mirel says:

  Mire e ka, po nuk thote shume.
  Pak nga te gjitha, ” ju nipa e sternipa te Ismail Qemalit”, “Berisha nuk ju do juve, nipa e sternipa te Ismail Qemalit”
  Nuk ka bere rruge ne Vlore..
  KA deputete greke ne qeveri..ketu jam dakort plotesisht.
  Shume i thate ne problematike me te gjere.
  Mire hajde keto, nuk po ja veme re shume, po ti kete me gjithe mendj, vetem nje gje me ben pershtypje, e kane mesuar qe te qethet?
  Del aty si gagarel rrugesh.

 18. DETARI@ says:

  raimond ~~~~~~~~~~~~~~~ Ti qe shane ortodoksit ,me pare duhet ta lashe mire ate gojen e qelbur ,,,se qelbe tere interneti ! Nji surrat mut si ty ,,,nji pasardhes i toptaneve dhe Zogut te (pucos tim)perkrahes i bythshiturve , qe nuk lane gje pa shitur ne shqiperi ,pikerisht kokzhuli qe perkrah ti me emrin sali muti ,,,,nuk ben hajer Shqiperia !Te gjithe ju ,,si marka jote (dhe nuk them per muslimanet e tjere )duheni djegur te beheni hi ,qe te mos zhvilloheni se jeni fare e keqije !Shume shpejt , bime si ti do te zhduken nga SHQIPERIA dhe do te merrni arratine se nuk e meritoni !Kristianet ne shqiperi jane ate qe te dhane ty mundesi me ate trurin e ndryshkur te shkruash Germa Shqipe !Jane kristianet ata qe ne Shqiperi ,kane sjelle zhvillim shoqeror ,kulturor ,dhe cdo gje pozetive ,dhe jane trapa si puna jote me com. qe tradhetoni atdheun duke mbrojtur shitesit e trojeve shqiptare ,e dete pafund !Prandaj ,se nuk ja vlen te zgjatem plehera si ti po e mbyll komentin duke shpresuar se te ka dale pija dhe nuk do te shkruash me percart !

 19. POPULLI SHQIPTARE KA PLOT ARGUMENTA TE PA KONTESTUESHEM SE CFARE BEN KETA TRADHETAR TE KOMBIT!
  DUHET TU HIQET PUSHTETI NGA DUARTE KETIJ KUALICIONI TRADHETE DHE KETIJ KUALICION TE TURPIT. TE VOTOSH PER KET QEVERI OSE DO TE THOT QE JE TRADHETAR OSE JE I PA DITUR NE MOS TE THEM FRIGACAK. Eshte e turpshme te votohet per nje qeveri te tille per nje kualicion te tille.
  Me poshte po japim edhe argumetat se perse nuk duhet te votohet nje qeveri tradhetar nje qeve ri e turpit.!

  .1.NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT. pasi 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te “Demokracise”.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.?
  2 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi i ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje. A ka humbje nderi te shqiperis me shume se kaq zotri “intelektual”.
  3. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo ngjarje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.
  4 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keq se ne vitet 1939.
  5 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve
  6. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi i qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
  7 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.
  8. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise
  9 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .
  10 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
  11. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.Po kjo nuk eshte humbje morali,Ky ka humbur shqiperin.!
  12 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar. \
  13. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.
  14 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: “Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.”
  15. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.
  16. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
  17. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u shkatrruar i teri.u fute m mitmarrja ne sherbimin shendetsore ne te ngjkitha kategoeitew etje.
  18. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT, rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic –Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c`do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c`beri Berish Ja se c`u solli shqiptarve si ndryshim.

  degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 –vjeçare te sistemit te kaluiar.
  19. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha “mburret” me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
  20 NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?
  21. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto akete historike, kaq te rende per popullin shqiptare
  22. NUK DUHET VOTUAR KY KUALICION I TURPIT pasi e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit
  Nuk e di nese duhen me argumenta perse nuk duhet te votohet nje kualicion tradhetaresh dhe nje kualicion i turpit.! Besoi qe eshte e mjaftueshme pore une pres nga komentues te tjer qe ta pasurojm kete testament qe do ti shoqeroj deri edhe ne jeten e pertejme keta felligshtira qe moren ne qafe nje popull te tere

 20. mirel says:

  Aliu nga Selenica- Ne krahasim me argumentat e tua qe jane mese te sakta, fjalimi i Spahiut duket prej diletanti.

 21. arti says:

  Tani i veshur me xhakete ushtarake,besoj se ke per te mare vota shume,kjo me kujton ar4dhjen e Leka zogut vite me pare i veshur ushtarak dhe krekosej neper Tirane ne momentet me te veshtira te Shqiperise.

  Nese ke prirje per aktor shko luaj teater por jo te tallesh me kete popull te lodhur.Mbas 23 vitesh u kujtove qe Saliu nuk eshte burre i mire ,fli dhe pak pastaj zgjohu.Ti te krijon idene sikur ke zbritur nga nje planet tjeter dhe po cuditesh me politiken shqiptare.

  Je i pa besueshem mik dhe po i prish shume pune Rames,sepse duke share Saliun ti ngre Ramen dhe kjo te deskrediton ty si politikan asnjanes.

  Si politikan nevrik nuk do te kesh te gjate jetesen ne politike,oratoria e jote alla Musolin apo Hitler nuk ti shton votat Kreshnik ,shqiptaret me teper besojne burrat e urte e fjalepake se nje shares ordiner dhe tere mllef si ty.23 qershori po vjen dhe tollumbacja jote do te cahet,por ti do te mbetesh ne politike si nje rrodhe si shume figura te tjera te neveritura te ketij kombi qe gjallojne ne politike megjithese i sherbyen me zell diktatures.Ti kopjon Kadafin miku im, SI NE VESHJE EDHE NE TE FOLUR po ti e pe si perfundoi ai

  Kujdes xhaketen ushtarake se mos pikohesh kur te hash supen e Rames.

 22. duro says:

  Zoti Kreshnik mos derdellis si shume se dhe ti si ata te tjeret je ler propaganden tende dhe fol me qarte e sakt se vetem bertet e genjen ti nuk ke ndonje program transparent nuk ke fuqi per te drejtuar popullin shqiptar te kemi pare dhe kur ishe ne gjykate te larte dhe asgje nuk ke bere , prandaj leri ato zgjuarsi se kuptohesh e regjistrohet mjaft mire nga shume njerez , leri perrallat..

 23. Ore, kjo veshja ushtarake e Spahi clidhje ka?

 24. FEDE says:

  40 DEPUTET NA TAKOJNE NE EMIGRANTEVE SIVJET !

  TE GJITHA SHOQATAVE SHQIPTARE! Te bashkohemi ne nje ze per TE DREJTEN E VOTES per zgjedhjet e 23 qershorit ne Shqiperi! pubblicata da Lidhja E Emigranteve· KUDO KU JEMI NE GJITHE BOTEN, TE SHPERTHEJME NE MENYRE SIMBOLIKE KANGJELAT E AMBASADAVE DHE TE KONSULLATAVE SHQIPTARE per te demostruar, se ato ndertesa jane bere prej djerses dhe sakrifices tone deri me jeten. Ate dite te dorezojme publikisht kte peticion drejtuar presidentit te Republikes se Shqiperise, presidenteve te shteteve te te gjitha vendeve ku ka raprezentanca diplomatike shqiptare dhe organizmave nderkombetare! Ne kte peticion kerkojme : – TE DREJTEN E VOTES PER TE GJITHE SHTETASIT SHQIPTARE KUDO KU NDODHEN ! – Pavaresisht nga pjesmarrja reale e emigranteve ne votime, kerkojme qe ne parlamentin e ardhshem shqiptar, te marrin pjese te pakten 40 deputete emigrante! Teksti i plote do te perpilohet mbasi te diskutojme te gjithe se bashku! Pershendetje te gjithe perfaqesuesve te shoqatave shqiptare ne emigracion! Duke qene, se jemi te pakten nje e treta e popullsise me pashaporte shqiptare dhe kemi me teper se 20 vjete, qe nuk e dime se cdo te thote te kesh te drejte vote, kerkojme prej te gjitha shoqatave kulturore, vullnetare, apo te promovimit social, qe te bashkohemi ne nje ze te vetem dhe te krijojme nje KOMITET UNIK per te kerkuar te drejten minimale, ate TE VOTES PER NE ZGJEDHJET POLITIKE te 23 qershorit NE SHQIPERI, te cilat e kane influencuar shume jeten tone. Pjesmarrja e emigranteve ne votime, do te kete nje rol shume pozitiv jo vetem per ne emigrantet, por edhe per Shqiperine. Me voten tone dhe me pjesmarrjen tone ne parlament, Shqiperia merr nje drejtim plotesisht te ndryshem nga ai aktual! Zeri jone do te bente qe Shqiperia te njihte rolin e njerezve , qe kane sakrifikuar me shume keto vite dhe per rrjedhim te respektonte dinjitetin e shqiptareve, i cili deri tani eshte shkelur. Ne Rome do te protestohet diten e shtune, ora 15,00 perpara AMBASADES SHQIPTARE. Per te firmosur peticionin, ju lutem dergoni me mesazh emrin e shoqates dhe te presidentit te saj si edhe qytetin dhe shtetin perkates ku jetoni dhe ate te origjines. Te gjithe se bashku, pa asnje lloj protagonizmi te behemi pjese e KOMITETIT PER TE DREJTEN E VOTES PER EMIGRANTET. Lista e shoqatave ne peticion do te behet ne baze te rendit alfabetik te germes se pare te mbiemrit te presidentit te shoqates. Pershendetje te gjitheve prej presidentit te shoqatave….

  1. Pelasgian says:

   nuk po e kuptoj , emigrantet nuk kan te drejt vote ? behet fjale per ata emigrante qe nuk kan mundesi te vijne ne shqiperi me date 23 qershor apo behet fjale per te gjithe emigrantet kudo qe jan .

   1. niku me dylbi says:

    kane te drejte vote por nuk e ushtrojne dot. duhet te jesh fizikisht ne shqiperi te votosh. nje nga italia dhe greqia dhe vjen se afer eshte dhe lire, por nje ne amerike, kanada, svoton dot. Dhe nje ne gjermani qe prape eshre europe duhet te marr pushime qe te vij ne shqipri e te votoj. por emigranti mbetet emigrant dhe shumica smund te lejne punen, pagen e te vijne ne shqipri per votime…pra morali – nje pjese derrmuse e shoqerise nuk voton, dhe ne vend te tyre i hedhin ketu votat sic tu teket

 25. PrapambetjetOsmane says:

  E po kur ben edhe spahiu politikanin, mos durofte perendia !!! Ka nivelin e 1 punonjesi te shtetit te futur me miqesi nga dikush dhe qe perpiqet tja shperblej tani.
  cok gyzel-et e ballkanit stersternipat e mahmut sulltanit.

 26. DRINI says:

  Paj more vellezer Shqiperija e mjer i provoi dy forcat politike ka me shum se njezet vjet por tek as njera nuk gjeti derman populli shumic veç sa shkon e zhytet ne varferi e keshtu na shkoi neve shqipetareve te mjer shkoi dreqi erdh i biri pasuri dhe lezet i paten vetem oborrtaret e partive komuniste ose” demokratike ” prandaj un mendoj qe eshte koha te dal nje forc e trete politike pa te shohim se çpo ndodhe,se me thene te drejten shpresa nuk ka kur shohom se si u sollen me popullin dhe ligjin e shtetit keta dy te paret shpresoj dhe jam i bindur qe populli yne meriton shtet te mirfillt dhe udheheqes te sinqert e jo pazarxhinj siç jan dhe ishin deri me tani duke shitur gjithshka shqipetare per interesat personale.Moj Shqypenij e mjera Shqypni kush te qiti me koke ne hij ti kepas qene nji zoj e ran ku burrat e dheut te kan thirr nane.

 27. Skela says:

  Vellezer ky eshte ushtari i berishes dhe po ben lojen e gomones se shpetimit per Sali Berishen. Mos u mashtroni nga ky njeri pervers qe me kulturen e juristit qe pretendon swe ka do te duhej te fliste me fakte te kualifikuara per krimet e saliut. Por jo! Ky flet ne pergjithesi dhe per flamur dhe thote asgje konkrete, asgje ligjore. Ky ka vene ne bres lugen e nacionalizmit dhe po mashtron ca njeres me IQ te ulet dhe mblidhen se skane ku shtyjne diten. E kuptoni diferencen. Ky nuk paguhet nga turku e as nga greku por drejtperdrejt nga serbi dhe sali berisha. Ky eshte agjent serb. Ky po luan lojen perverse te ngjajshme me ate te ilir metes me te majten shqiptare.

 28. FEDE says:

  Skela ,nuk kemi nevoj per tym,qe njerezit te mos votojne,ke fakte per ato qe thu ,apo e ke nga inati ,apo rakia…apo je ushtar i saliut…

 29. nibiru says:

  njeri mut e tjetri kake,ke te zgjedhesh??

 30. Arben says:

  ORE KY I MORE 1 MILION DOLLARET E BEN QIMES PER TA NXJERRE NGA BURGU ME DUKET.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X