#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Makineria që i shtron rrugët si të ishin një tapet (VIDEO)

Të ndërtosh rrugët është një gjë e vështirë.

Por një shpikës holandez tani ka gjetur një mënyrë për të shtruar rrugët njësoj sikur po shtroni një tapet.

Makineria quhet Tiger- Stone dhe i vendos tullat në formacionin e duhur në tokë.

Gjithçka duhet të bëjë punëtori në makineri është që të vendosë tullat në formën e duhur.

Makineria shtro deri në 400 metër katror rrugë të re në ditë, ndërkohë që në mënyrë konvencionale, mund të shtrohen deri në 75- 100 metër katror.

1

2

3

4

5

32 komente në “Makineria që i shtron rrugët si të ishin një tapet (VIDEO)”

 1. realiteti alla shqiptar me shkerdhatokracine ne krye. says:

  Ne Hollande truri,talenti,mencuria,aftesia,vleresohen dhe japin frutat e tyre ne atdhe,nuk c’vlersohen qe te braktisin Hollanden si ndoth me Tiranistanin.

  1. Doni USA says:

   Ne, si vendi i dyte ne Evrop, mund ta kishim fut ne pun.
   Po, nuk ka sesi vjedh paret Lulja pastaj
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/luli-i-partise-luli-i-bashkise.html

   1. DREJTESI says:

    Shume pak 400 m2 ne dite! I keni pare jy,10 mije km rruge ne 4 vjet si bejne dot ata,se po te beshe llogari keto mijera km bejne me mijera m2 dhe po ti pjestosh me ditet e qeverisjes I bie qe bejme 4000 m2 rruge ne dite!
    KOT NUK NA KA ZILI DHE GJERMANIA NE!

  2. Dean says:

   Kyt makineri e ka pas parashikue,Saliu nga veriu,qysh para do 30 vitesh.Nuk asht dicka e re.

   1. Tan_Tironci says:

    Ne cum Lulken ne Hollande, por Ai e kishtemendjen atje te “tallte” by*then. 😀

 2. realiteti alla shqiptar me shkerdhatokracine ne krye. says:

  Ne Hollande truri,talenti,mencuria,aftesia,vleresohen dhe japin frutat e tyre ne atdhe,nuk c’vlersohen qe te braktisin Hollanden si ndoth me Tiranistanin.

 3. Zigur Qarri says:

  Interesant zelli hollandez!
  Qe para 2000 vjetesh esht permendur Hollanda nga historianet rromake,si nje popull puntor qe lufton me problemet e permbytjes.
  Hollanda sa 1/3 e siperfaqes se Greqise eksporton 11 here me shume se sa Greqia.Para 2500 vjetesh Greqia ka qene eksportuesi me i madh ne Bote,kurse sot jan budallallepsur e jan bere per meshire sa po tallen te gjith me te.Dijetaret grek kan kerkuar me koh azil poltik,qe para 2000 vjetesh.Qe ahere e deri me sot greket nuk kan bere me prokopi.
  Po perse ky regres???
  Kisha greke perndoqi dhe mallkoi çdo dije qe nuk i shkonte per shtat ideologjise se saj,dhe jevgjitet e sotem grek ngrohen ne Diell te skllaveruar nga Kisha dhe duke enderruar per lavdine e dikurshme qe nuk kan te bejn fare,sepse jan te gjith debila jevgjite.
  Por Kisha greke nuk mjaftohej me lenien ne erresire dhe skllaverimin e korrakeve te vet,por kerkonte te skllaveronte edhe popujt tjere.
  Deshmoret e gjuhes shqipe jan pothuaj te gjith ortodoks shqiptare,dhe te gjith te vrare apo helmuar nga Kisha greke.
  E di,debilet dhe bythshiturit te ashtuquajtur grek i ka hyre gozhda atje ku sthuhet,dhe bram do kerrcejn perpjete te kundershtojn.
  Korrake jevgjiter,kam genjyer?-korrake jevgjiter,ka ndryshuar Kisha greke qe prej 2000 vjetesh?
  Jo aspak.
  Rasti ne Korçe tregoi qe Kisha greke eshte po ajo qe fundosi helenizmin,te mykur ne koke e ne bythe,nga i tredhuri hirresia e tij Periskopi Janullapos e deri tek debilat qe e ndjekin qe nuk kan tru ne koke por zhavorr,por zhavorr te dhjere nga qent ama.

  1. Marku says:

   O Zike o korrak

   Po te ka ngel ora ke Greqia o mavri, llap gjith diten si papagall a thu se ne jena tu e vra mendjen nat e dit per Greqin ?

   A din me tregu nonji muhabet tjeter vec sharjes se Kishes o derdimen ?

   Ah Zike Zike, edhe emrin te shpifur e ke.

   1. Zigur Qarri says:

    Jorgo korraku,cilesoje,Kishes greke.
    Perse mor Jorgo mavria,kam genjyer?
    Ti besoj se e di me mire se un,qe matufi,Hirresia e tij Periskopi Janupallos esht nje i budallallepsur qe ju ka futur trute e gomarit.Matufi e degjeneroi fare Kishen greke,fut hundet edhe ne nje pjese teatrale,ashtu si kan bere paraardhesit e tij qe nuk pranonin asnje kritik.Kjo esht idjotsi,inkuizicion ne kohet moderne.Hollanda Katolike-protestante e liris,apo Greqia me inkuizicin fetar ne mendim qe kerkon te asfiksoi çdo aspekt te jetes?
    Kurse ikona e ortodoksizmit shqiptare,i madherishmi F.S Noli,artist,muzikant,poet,politikan,historian,perkthyesi i kryeveprave Botrore,nje shembull ideal i intelektit,per te motivuar kombin shqiptar drejt lirise dhe zhvillimit.

    1. tourkofagos says:

     o kkkkk me syze,o Zike turkoshaku,hollandezet i duan shume korraket si puna jote dhe Mohamed-in…..hahahaha

   2. hajriu says:

    O marku nga dropuli , e ke marre pensionin e radhes moj nuse?????

  2. Tani says:

   o ziguuur po flitet per Hollanden or kodosh pulash, paske pjerdhur fare ti, po pse cdo gje duhet me e krahasu me greqin o lali, apo atje e ke piken e dobet, kaq shume dru ke ngrene ne greqi o lepur.

   1. Zigur Qarri says:

    Tani o kodosh qensh,nuk e kam shkelur akoma Greqin,dhe mishin e lepurit nuk e haj.
    Kam degjuar nje fjale te urte greke qe thote,kur nuk ka me lepuj,
    zhduken macet.
    Greqia i vetmi fqinj qe nuk njeh Kosoven.

    1. tourkofagos says:

     nuk njeh Kosoven,por njeh sulltanin qe gastrose thn mana sou dhe dole ti arap mor Zike bythe cpuari…..

     1. hajriu says:

      Mire turnin tend te punes nuk e tregon ,por te pakten na thuaj se ç’turn te punon gjineka moooooooo … manen,anderfine korin dhe sojesorollpo ,me pak fjale gjithe çertifikaten dhe listen e dasmes nuseeeeeee……

     2. Zigur Qarri says:

      Zike bythe cpuari….. tourkofagos

      Hahahaha………i kujton te gjith si vetja,po tregon pervojen!
      Edhe preji thojt,sidomos gishtin e mesit.

   2. hajriu says:

    Po ty pse te dogji mor jevgjit fanaersh?????????? Sa jane shtuar kkkuuuuu…. e grekut kohet e fundit,po me barre rrini jua apo nderroni breçkat me njera tjetren????

    1. Zigur Qarri says:

     Hajri Vllai po te tregoj nje sekret,por mos ja thuaj kujt,
     un,ti dhe i gjith……..!
     Metodat barbare,mesjetare te Kishes greke.
     Kisha greke tredhte femijet e korit te saj para ndryshimit te zerit,qe te mos humbisnin zerin feminor qe esht para ndryshimit te hormoneve burrerore,
     kurse femijet qe pregatiteshin per prifterij i çnderonin qe ti hiqnin dinjitetin per ti pasur si skllever te bindur,plus per ti mesuar edukaten homoseksuale per sherbime seksuale mbrenda permbrenda Kishes.Metoden e e çnderimit te Kishes greke e kan perdorur edhe sherbimet sekrete ruse dhe greke per agjentet e tyre.

     1. hajriu says:

      O zigur , nuk na the ndonje gje te re , keto i di e gjithe bota , biles italianet kane edhe filma per keto fakte perverse te ketyre langaraqeve.
      P.S. O zigur , mos dine gje ti nese gojorja eshte femija i pare ?????????

      1. Zigur Qarri says:

       hajriu — 11 Shkurt, 2013 në 6:06 pm
       O zigur , nuk na the ndonje gje te re , keto i di e gjithe bota

       Hahahaha…….
       Gojorja,mos e ke fjalen per ate bythshiturin e Polenes,qe bente dush bashke me ushtaret kur ishte kapterr?

       1. Safet Cela nga Lushnja says:

        hajriu — 11 Shkurt, 2013 në 6:06 pm
        O zigur , nuk na the ndonje gje te re , keto i di e gjithe bota

        Hahahaha…….
        Gojorja,mos e ke fjalen per ate bythshiturin e Polenes,qe bente dush bashke me ushtaret kur ishte kapterr?

        Dialog tipik cemerish,,qe ju thafte dora Zerves te madh qe na i beri peshqesh kta rracen e shtrember kakace ferrash.

        1. Zigur Qarri says:

         Hahahaha……..tipik skuth grek,zhvendosi rezidencen ne Lushnje
         qe te jete sa me i besueshem.
         Perse kaq tinzar,perse kaq te pabes dhe te djallezuar me gjith kete terapi qe ju kam bere!?

         1. Safet Cela nga Lushnja says:

          Zigur hajde ne Lushnje e me kerko me emer te lagja e Celajve po je burre ta tregoj une skuthin ty.
          Po je burre dil dhe ti emerin tend si une e ta shohim cili eshte skuth. Po ju dim ju cemerve ca mut burra jeni, pa emer mos komento kundra meje.

          1. tourkofagos says:

           hahahaha,Zike mavria i mbushi breket….
           e shikon mor Zike cami,se je bere karagjozi i komentuesve e cdo njeri qe ta perplas ne fytyre ,te duket si [tfg]…!!!!

          2. hajriu says:

           I kishin lidhur jepujt kur shruajte ti o jorgo athine????? Qekur lepurushet kane filluar te bejne luanin o jorgooooo?? Tujte o urith , tujte o urith athine se te erdhi erdogani …. e paske te nevojshme nje kakac ne shtepi o ti i janulles . Te du fort o jorgo …. ppshshshshtttttt….lexo me ze te ulet se pastaj te leshon leprat erdogani.

       2. Kastrioti says:

        Hajrie, ke fillu me na bezdisë.
        U bane bajat, he dreq! Gërr mërr- greku,greku,greku…, edhe kur flitet për kometat,për cunamet,për Marsin…
        Hë, a i ke inat: shko, vriti e merri tokat e pronat tua! Apo kujton se të vijnë nga kompjuteri, duke sharë tourkofagosin.

        1. hajriu says:

         Ja edhe nje baxhelle e re qe sapo ka nderruar breçkat….ik lahu se te tradheton era e zhulit or jevgjit athine.

 4. dritani says:

  Cuna dhe goca po m’zhgenjeni!!!
  Ku i keni komentet per seksualitetin e hollandezeve?

  1. tyryryryr says:

   duhet bere nje poll se kush jane me shume gay: Grekerit apo Hollandezet

   1. Zigur Qarri says:

    3/4 e Hollandes dhe te Greqise jan homoseksual,por po te llogarisesh edhe prifterijt grek qe nuk japin statistika,Greqia ka me shume.Hollandezet dhe anglezet i kerkuan Greqise qe ti blenin
    ishullin Mykonos,por greket i than se vetem ate nuk e shesim,me
    pretendimin se Mykonos eshte vete Greqia,indetiteti grek.
    Si ka mundesi qe Hollanda e ben edhe bythen edhe punen,kurse Greqia vetem bythen?
    Mos ka te beje kjo me adetin oriental,byth,hashash,çaj,kafe dhe gjith diten llafe?

 5. bubullima says:

  Ti zigur cami i pabese duhet ta dishe me mire vete se e ke provuar ne kurriz kush jane greket, prandaj mos pyet te tjeret.
  Nqs ju kane vene perpara nje tufe homoseksualesh atehere ky eshte nje turp i madh per ju, nuk e mban dheu turp me te madh, ju jeni te shkoni ne det e te mbyteni nja nga nje nga turpi, apo e hani me mut turpin ju.

  1. tourkofagos says:

   bastardi turkoshak Zike,nuk ka qene kurre ne Greqi.
   ato qe thote per greket,i shikon sa here ngre marmiden ne ajer,kur falet ne xhami……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X