#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Djali i Neritan Cekës, diplomat në Vjenë, sulmonte Papa Benediktin XVI dhe refuzon të kthehet në Shqipëri

69722Egin Ceka, djali i ambasadorit të sapoemëruar në Romë, Neritan Ceka, është autor i disa shkrimeve kritike në forumet islame, kundër kreut të Kishës Katolike, raporton Shqiptarja.com.

Njësoj si babai, edhe ai është diplomat.

Ceka, 37 vjeç, djali i ish-këshilltarit të Berishës Neritan Ceka, refuzoi tre javë më parë që të linte mandatin e të ngarkuarit në punë në Ambasadën e republikës së Shqipërisë në Austri. Në vend që të ndërpriste shërbimin diplomatik, për tu kthyer në atdhe, siç e parashikon për ligji për shërbimin diplomatik në Republikën e Shqipërisë, pas emërimit të të atit ambasador i Shqipërisë në Itali, Ceka junior është transferuar në një përfaqësi tjetër diplomatike, po në Vjenë, në atë të UNOV.OSBE-së, duke ndërruar thjesht selinë.

Burime nga Ministria e jashtme e Republikës së Shqipërisë thanë për Shqiptarja.com se refuzimi i z.Egin Ceka ishte motivuar me mospranimin e bashkëshortes së tij, Maide, një shqiptare nga ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, një besimtare myslimane, për të jetuar në Shqipëri.

Egin Ceka është shumë aktiv në forume, sidomos të besimit islam. Në blogun “Naim Berisha”, që mund të lexohet në adresën naimberisha.blogspot.com/2009/01/papa-fjalt-dhe-qllimi.html, Ceka sulmon hapur qëndrimin e Papës Benediktit XVI që dy ditë më parë njoftoi dorëheqjen.

“Bismilahi Rrahmani Rrahim”, e nis ai analizën e publikuar në 1 janar 2009, me titull “Papa, fjalët dhe qëllimi”, por që daton vitin 2006. Aty gjen paragrafë të tillë si:

“Fjalët gjykohen sipas qëllimeve. Por cili ishte qëllimi i fjalëve të Jozef Racingerit alias Benedikti XVI gjatë leksionit të mbajtur në universitetin e Regensburgut/Bavari më 12 tetor në vendlindjen e vetë kryebariut të kishës katolike? Cilido të ketë qenë qëllimi i tij, fjalët e tij i kanë rënduar shumë tashmë marrëdhëniet e katolicizmit me botën myslimane. Fjalët e tij mbi Islamin dhe Profetin e Islamit, Muhamedin, e kanë vështirësuar bashkëjetesën në paqe dhe kanë thelluar mosbesimin ndërmjet të krishterëve dhe myslimanëve në Evropë dhe kudo në botë. Nga situata e krijuar prej fjalëve ofenduese të Racingerit, në Perëndim kanë përfituar sidomos ata tifozë të tezës së përplasjes së qytetërimeve, të cilët propagandojnë se myslimanët janë një trup i paintegrueshëm në Evropë…

Racingeri bëri një gabim të rëndë politik dhe me të e vuri veten e tij në një pozitë të vështirë. Ai nuk është keqkuptuar nga besimtarët myslimanë, siç nuk lodhen së përsërituri zëdhënësit e tij. Në qendër të fjalëve të tij qëndronte teza se Islami paska një marrëdhënie të veçantë me arsyen, ose më saktë me mosarsyen, dhe me dhunën. Deklarata e Racingerit ishte e qartë. Ai e sheh dhunën jo vetëm si pjesë përbërëse të historisë dhe fesë islame, por si thelbësore dhe qenësore dhe si vullnet të përjetshëm të Profetit Muhamed, i cili paska përhapur fenë e tij me shpatë në dorë”.

117 komente në “Djali i Neritan Cekës, diplomat në Vjenë, sulmonte Papa Benediktin XVI dhe refuzon të kthehet në Shqipëri”

 1. coku says:

  le te mos kthehet nuk na duhet ketu. pas 23 ai do rrije perseri atje, por jo me paret tona. le te shohe punet e tij.

  1. aqifi says:

   Yxhym byrazer…

   Neritan-taliban-saliban-shejtan…

  2. lini says:

   Dhe te mendosh qe eshte diplomat,dmth paguhet nga taksat tona per te qene diplomat,dhe ja se cfare ben ky idiot..Po saliu i del kundra amerikes,gjykatesja e saliut FBI,ky i del kundra papes,nuk jemi ne komunizem jo,ky po qe nuk eshte komunizem.

  3. ar says:

   C’a te ben gruaja,s’ta ben perendia! 😀 😀
   Dhe te mendosh se eshte gruaja Nr 1,pastaj vijne me rradhe gruaja nr 2,gruaja nr 3,gruaja …nr 7 dhe femija nga barku nr 1,nga barku nr 2,nga barku nr… 7!!! 😀 😀
   Mire qe ne cdo kohe myslimanet shqiptare kane pasur nje tradite te vecante kriptokristiane dhe familja eshte e shenjte(njohin monogamine,trashegojne emrin e gjyshit te nipi,njohin institucionin e marteses)! Perndryshe do ishte bere deti kos! 😛

  4. bani says:

   ne po na i han leket edi rama gjoja OPOZITE

 2. tourkofagos says:

  eh mor arap shqipfoles,eshte fatale qe ti jeton mes evropianeve,per ty jeta eshte shkretetira………..pune korrakesh!

  1. Dean says:

   Hipokrizi,plako,hipokrizi.
   Jeton ne Austri,shijon gjith standartet e jetes perendimore dhe vjell vrerin e arabve.
   Ja c’a mut kombi dhe njerzish jemi ne ,laraskat e Ballkanit.

   1. tourkofagos says:

    pa dashur te ofendoj gjithe shqipfolesit myslimane,sepse mendoj se ka te mire mes tyre[i madhi Mero etj],por me eshte krijuar ideja se: …..po te gervishesh sado pak nje mysliman shqipfoles,do te zbulosh arabin qe ai fsheh mes vetit!!!
    nje thenje gjeniale nga nje artikullshkrues[stop injorances],ku edhe vet autori eshte mysliman.
    kjo duket edhe ne mes te shume komentuesve ne cdo blog shqiptar…
    Evropa,nje dite do te paguaj zemergjeresine ndaj arapeve,qoshin keta arabe,turq,shqipfoles apo me gjere…….

    1. Ben Chicago says:

     nje mut jane te gjitha

    2. ibrahim says:

     TURKOFOGAS-GREKOTALEBANOSERBOSMUTOS.hane gjith diten ne kazane te pleherave.

    3. vatikani says:

     Fara e keqe far e keqe mbetet, jo ne Vjen ta çosh, po edhe ne Hèn ti çosh prap far e keqe do mbeten…han e pin, vishen e ngjishen ne Perendim e kur vjen fundi permbysin kupen…te pabes!

    4. Taulant/me perkatesi fetare shqiptarine. says:

     Te gjotha fete jane krijuar ne hapat e para te zhvillimit njerezor ne mungese te shkolles dhe si mjet plotesues I saj.Sot feja nuk ka me asnje rol per shtresat e shkolluara dhe te qyteteruara.Feja ka mbetur nje zone e izoluar brenda shtresave te ulta te njerezimit.
     Nese ke dy klase shkolle,feja te del teper.
     Nese je I pashkolle duhet te besosh ne nje fe dhe ne moralin e saj.Natyrisht qe nuk do jesh nje njeri I veshur bukur dhe shik por do kesh nje gjethe qe do te mbuloj hallatet.Per kaq vlen feja!

     1. tourkofagos says:

      feja e shqiptarit,eshte KRISTIANIZMI jo Shqiptaria,te tjerat jane pordhe me rigone e turkoshakut b.qim Hoxha…
      Patrida,pisti,oikogenia…qe ne shqip do te thote:
      Atdheu,besimi,familja.
      eshte normale per ju,qe keto tu duken te huaja…..pune gyzelesh!

      1. Reflection says:

       VINI RE: K*rofagos ka superuar vete-veten; kesaj here ka arritur te beje djalog me vete-veten ne te pakten 5 komente (Dean, Ben Chicago, turkofakos, pardon k*rofagos etj)…!!!
       Bravo K*rofagos, nese vazhdon keshtu; ‘Tema’ do tè hape nje rubrike esklusive, vetem per ty, titulli; ‘K*rofagos dhe pikepamja ime nga kendveshtrimet e mia’ 😀 😀 😀

    5. mirel says:

     Europa po e paguan zemergjeresine qe te la ty arapin e greqise te behesh europian.

   2. Bekimi says:

    O SHoku, mos vallë je gjë Isamil Kadare që me perëndim presupozon krishterim?
    Po Jeruzalemin, me shoku,ku e ke, andej nga Parisi apo Londra?
    Egin Ceka ka bërë komente mjaft të sakta.
    O Dean, që as për yllkë në kopësht nuk e meriton,
    Dhuna nuk është as veçori e Isalmit, e jo më të jetë në thelb të tij.
    Luftrat që Europa, (Europa “moderne”, ë) kush i ka zhvilluar, mer shoku?
    Këta Frankot, Hitlerat, Bonopartat, Millosheviçat, Stalinat, Musolinat….ç’fe kishin, o shoku? (dhe ju shokët e tjerë këtu)
    Ato nënat shtatzëna çame, kush i çau me bajoneta, o shoku? Mos vallë Islamikët? Po masakrat në Srebrenicë, Raçak, Vukovar, Krushë e Vogël dhe Madhe,Dubrovnik, Sarajevë, Drezden,…..kush i bëri mer shoku..?, A?
    MOs u lodh kot, se ishin perëndimorët “paqedashës”!

    1. albert says:

     Duhet bere dallimin ne mes te dhunes qe e bejne pushtetaret, qofshin ata perendimore apo lindore dhe dhunes qe e praktikuan profetet. Sigurisht e din qe Jezusi asnjehere gjate jetes nuk e perdori dhunen. E kunderta eshte me Muhamedin a.s. Ai sa ishte ne Meke ishte paqesor . Me largimin e tije nga Meka ai u kthye ne luftetare apo ne profet te dhunshem. Keto gjera dihen mire dhe nuk jane aspak te kontestuara. Ato jane ne Kuran dhe ne hadithe: ” Mos zini miq prej tyre derisa ata te shperngulen per hire te Allahut, e nese refuzojne,atehere kudo qe t’i gjeni,kapni dhe mbytni dhe prej tyre mos zini as mik as ndihmes”. 4,89. E njejta gje (dhuna)tregohet edhe ne hadithe. Sahih al Bukhari tregon per Profetin qe me doren e vet i masakroi ( u preu gjymtyret, kembet dhe duart) dhe i verboi me gozhda te skuqura ne zjarm.
     E sa i perket keti Egin-it, mendoj qe shteti duhet ta ktheje menjehere ne Shqiperi dhe t’i kerkoje pergjegjesi.

     1. Bekimi says:

      albert,
      Atëhere i bie që këta europerëndimorët të paskan përqafuar Islamin me veprimet e tyre. Ka mbetur vetëm të deklarohen si të tillë, apojo?

    2. Tan Marku says:

     Po mire mo zoteri .qe nuk i keni krijuar keto emra ,Si Franko ,Bonopardi,etj etj qe permende me siper e keni bere se jeni njerez paqedashes ju apo se nuk keni pase mundesi te krijoni emra te tille Jo jo eshte kjo e dyta qe nuk keni pase mundesi dhe as qe nuk do te keni mundesi te krijoni te tille njerez.Ne shume drejtime eshte e vertete qe nuk jane emra per tu mburrur se dhe vete bota prendimore i denon ,por kam mendimin qe po te keni mundesi te tilla ju jua kaloni edhe ketyre emrave .Jeni njerez qe ne forume krenoheni me forcen ushtarake te Turqise dhe Iranit duke i nxjerre dhenebet Grecise dhe Izraelit pa patur gje ne dore ju se po te keni jeni nga ato njerez qe te shuani nga faqja e dheut.Me fjale e keni bere kete.Kujtoj Ahmedinexhat .Mundesia nuk eshte as qe do te jete.Sa per Juruzalemin ashte atje para vitit 627 kohe e cila jeni konvertuar ne musliman.

     1. tourkofagos says:

      pune korrakesh,varu kkkkkkkk………..

     2. Bekimi says:

      O Tan Marku!
      Islam ishte Musai, Abrahami, Jusufi, Nuhiu, Isai e të tjerë muslimanë si këta, por ishin mnosbesimtarët, (dmth si puna jote) që nuk dinë se ç’thonë e bëjnë, ndaj jemi këtu ku jemi sot.
      Por, Egin Ceka apo nusja e tij, janë një vrimë në ujë, për të bërë ndryshimin aq shumë të domosdoshëm. Dhe, ai nuk vjen me Hitlerët e Ratzingerët modernë, që i dënuake zotërote, ndërsa ushqen të njëjtin mentalitet.

    3. Dyrrahu says:

     Bekimi i Mallkimit,

     Nëse i ke mbushur mendjen vetit se muslimanët janë e ardhmja shqiptare më mirë të quhesh Mallkim sesa Bekim.
     Ata që kanë lexuar vetëm pak, ata duhet të dijnë pak, por mjaftueshëm për të kuptuar se Muslimanizmi ishte fe e imponuar dhe e detyruar për shqiptarët.
     Shtetet moderne të Europës dhe Botës nuk e duan dhe nuk e preferojnë fenë muslimane sepse është ajo fe që vret të gjithë rreth vetes nëse nuk janë me ta.
     Në cilin shtet musliman mund të shfaqet feja tjetër shlirë dhe hapur?
     Në cilin shtet musliman femren e konsiderojnë të barabartë me mashkullin?
     Në cilin shtet musliman i lejohet edhe gruas t’i ketë tre-katër burra?
     Pse burrat muslimanë mund t’i kenë tri-katër gra?
     Ti vazhdo t’i duash muslimanët dhe fenë e tyre, por mos u quaj Bekim, por Mallkim.

     1. tourkofagos says:

      sakt,
      vec do te shtoja per arapin…….ti vazhdo ti duash myslimanet dhe fene e tyre,por mos na bej shqiptarin,sepse je turk…….

   3. shkodrani says:

    Dean – c’a mut kombi jam thuaj se ti nuk je shqiptar te shash kombin shqiptar. Ti je gay-rek.. qe do te thote je muti i kombit shqiptar.
    Je muti i kombit shqiptare se Greqine shqiptaret e bene shtet.

    Ndersa persa i perket ketij karandashit shqiptar qe kritikuar papen, nuk mund as edhe ta kritikoj pasi nje injorant dhe nje trushpelare nuk duhet ti a maresh parasysh.

    Papa dhe kisha ashtu si hoxhallaret e xhamite kane anet e tyre te errta kush me shume e kush me pak.
    Por meqe injorantet dhe trushpelaret skaneme se te mirren, mirren me papen e me fene.

    Ca leshin i duhen kishat e xhamiat shqiptareve.

  2. Kastrioti says:

   Këtë të shkretin e ka bërë edhe më turkoshak ajo marmidë-përpjetja nga Maqedonia.

   1. Pashai i Beratit says:

    Bo bo cfare banaliteti!!!!!!
    Peruljen para te Gjithpushteshmit ofendoni more mjerane, vegla te pershtira te Greko-Serbeve.
    Egin Ceka flet me emrin e mbiemrin e tij dhe nuk fshihet si ju qelbesirat e ketij Furomi. Per fat te keq shpurren tuaj e gjen te njollosin kudo me shpifje dhe fjale te ndyra duke kujtuar se do ta mbuloni Diellin me shoshe. Jo more mjerane jo, e verteta duhet thene kudo ne cdo pozicion pozite shoqerore apo gjeografike.
    Skeni faj se juve u eshte perzier jo vetem gjaku por edhe mendimet me ato te vellezrve tuaj te Armenise te Anadollit dhe pedofilizmin e perhapur nga Prifterinjve Pisa.

    1. mazllem says:

     Kellire perce e fshatrave te anadollit,futur ne ducin e nenes katundare,eshte produkti i mender “pashait te beratit“.Deri kur keta luvgater qe i rinxori Saliu nga varrezat e mesjetes otomane do ti rivarrosim perseri atje,qe te mos shohin me driten e diellit.

    2. tourkofagos says:

     Ceka flet me emrin e tij,ndersa ti bastard turkoshak,flet me emrin e perdhunuesit te stergjyshes tende ,Pasha i Stambollit…..!!!!
     ade paliotourkoalvane………….
     nuk e di sesa mund te ndihet krenar dikush,qe perdor emrin e perdhunuesit…………!!!

     1. Pashai i Beratit says:

      Une jam Pashai Shqiptar i Beratit, dhe ty si Turko-puco-ngrenes nuk e ke nderin te ma hash…..Ty te ben pune e ndonji Turku nga Anadolli qe nga evgjit Ortodoks Anadolli qe nuk ju konvertoj ne Islam per te vetmen arsye per te kaluar PALLAT e Pashallarve OTOMAN…….Hajde zuske dridhe pak belin per PASHAIN Shqiptar. Mos dhe harro cupen, me te bukuren evgjite qe ke ne shtepi akoma.

      1. Ay qy says:

       Ti je shqiptar aq sa Obama eshte kinez!!! 😛

  3. Ibrahim says:

   turkofagos-papadhiosbythqios.

 3. Pelikani says:

  Te flash keq per Benediktin e XVI do me thene qe gjithe jeten ky njeriu ka lexuar vetem teori konspiracioni me budalliqe te tipit “masonet ketu, iluminatit atje, pedifilia ne toke dhe muhabet bisha ne qiell”! Shenje e injorances se theksuar dhe e dije te marra ose ne xhami ose ne internet! Turp per diplomacin shqipetare qe nje nga intelektualet me te rendesishem europian si Papa Benedikti i XVI pergojohet nga nje palo zyrtar i kesaj qeverie te degraduar edhe intelektualisht.

 4. ish Diplomati says:

  Si Egini si e shoqja maqedonase, qe para se te behej myslimane e devotshme, ka kaleruar mjaft andej ketej neper fshatrat e Maqedonise me hamshore sllave, jane dy plehra.
  Ky Egini kishte sindromen e inferioritetit, ishte ne konflikt me te jatin dhe nuk ishte ne gjendje te kryente asnje lloj detyre.
  Sa per te jatin: ai eshte nje ish Sigurimas, me dosjen e te cilit loz Berisha. Neritani ka bere te pakten 3 spiunime gjate kohes se Dulles, personat ne fjale kane vdekur, ato qe e dine nuk duan publicitet.
  Behet fjale per nje rrace te degjeneruar turko-sllave, plehra mbi dheun tone te dashur.

 5. erjona says:

  Ne mos gaboj ky kokebosh i ngritur atje ku eshte fale babit, eshte edhe nje nxenes i Schmitt-it, studiuesit me dashakeqes se historise se Shqiperise..

 6. Latif Dreqi says:

  Nuk e di, nuk ma merr mendja..duhet te jete ndonje Ceke tjeter, ska mundesi te jete ai..do te qe skandal i madh.Perfaqesuesi i nje shteti laik, qe paguhet me taksat tona, ne nje shtet mik si Austria, na ben propagande islame, do ishte kuje e madhe..Duhet sqaruar mire kjo pune.

  1. anticensurë says:

   lato sa gjëra ka për të sqaruar në këtë “lesh arapi”shqiptar,nuk ka të llogritur!gjëja që më intereson është se çfar pseudonimi ka këtu tek tema ky bastard e bir bastardi!
   unë i lexova shkrimet e tij por nuk po i bije në fije se kush është!
   neti nuk mund të jetë,është shumë i zgjuar për të qënë ai!një herë më ngjan me raimondin por sjam i sigurtë!?!?

   1. Latif Dreqi says:

    Une nuk e njoh,por me sa lexoj komentet paska qe e njohin dhe ashtu qenka vertet.Tani fillojne e zihen si qente ketu, per pune feje.Askujt si vret veshin fakti qe nje zyrtar i paguar nga taksat tona ben propagande fetare,cilado fe te ishte..ca me pak islami.Kush ishte ai mut qe thote se shqiptaret jane tolerante ndaj fese.si mund te jene tolerante ndaj fese njerez qe vriten per nje gervishtje makine, per nje shikim, per nje femer, per nje vije uje,etj!!Ka faj dhe opozita qe eshte e mekur dhe pranon ne diplomaci lloj lloj banditesh.Eshte fetar, le te shkoje te behet hoxhe apo dervish..Jem bere qesharake.

 7. diplomati says:

  Ai artikull daton ne 2006 dhe e ka shkruajtur kur nuk ka qene zyrtar i qeverise shqiptare.

  Besoj se kendveshtrimi i tij personal kur nuk ka patur mardhenie pune me shtetin, nuk ka vlere per tu marre ne konsiderate, tani qe eshte perfaqesues i shtetit. Ajo qe ka thene, nuk ka qene qendrimi zyrtar i shtetit nga perfaqesuesi i tij, por mendim personal.

  Qeveria ste puneson per te shprehur mendimet e tua, por per te qene zeri dhe perfaqesuesi i saj ne mardheniet dypaleshe.

  Shpesh here ju gazetaret jeni shume cinike ne menyren se si kerkoni te krijoni nje opinion mbi nje individ.

  Mos u merrni me keto palacolleqe, se eshte turp.

  1. sefer hasa says:

   Diplomat nje pyetje te thjeshte. Cfare grade diplomatike ka Egin Ceka?
   Ne se nuk e di pyet ne MPJ dhe pergjigju, dhe mati fjalet kur komenton.

  2. Genti says:

   Turpi eshet per Ceka Jr @ Ceka Sr si edhe per ata qe vazhdojne te perkrahin ata qe e kane privatizuar diplomacine dhe cdo sektor tjeter. Per dijenine tuaj, diplomati mban pergjegjesi per c’ka thote dhe ben edhe perpara se te jete zyrtarisht ne sherbimin e jashtem, prandaj bota i perzgjedh me kujdes diplomatet.

 8. shpatar says:

  Keto bajga preishin imazhin e Shqiperise qe bota na perbuze.Populli thote: Me thuaj me ke rri te te them se kush je.Familja Ceka eshte e dorezuar tek Saliu dhe ska surrate te largohet prej tije.Ky qen do lehi deri sa te jete i zoti.Me falni per fjalorin se e kame perjetuar percmimin ne Itali kur ju thash se jam shqiptare.Myslyman apo Katolik. Jam shqiptare kembngula.Kur e pash ne sy i inatosut vuri vulen per te kaluar.U mbusha me vrere sa desha te kthehesha mbrapsh.Halli qe kishja me shtyu tutje.Qe prej 2002 nuk i kam pare brigjet Italjane.Bajgat qe paguhen nga shqiptaret na katandisen te percmohemi e te mos dime se ku te shkojme .Ne Lindje apo ne Perendim !!!!!

 9. dinjiteti says:

  po mire more shqiptar dhe diplomate fetare na duhen neve.nuk e di sa e meriton ky rahmani rahim te perfaqesoje nje shtet.une mendoj qe jo nuk mund te ngatarrohet besimet me politoken e nje shteti.nuk shkohet me rahman rahim ne po i bejme gropen vetes.mjer ne

 10. hasani says:

  Egin Ceka bashke me nje shpure tjeter qelbesiresh nuk jane pjese e sherbimit diplomtik profesionist. Jane thjesht qerasje qe jane bere per hater te babait. Po mos ja vini re Eginit, ai kujton se brenda nates gruja e tij kurve qe vuri perce u be e ndershme, dhe ai u be diplomt i madh. Eshte thjesht nje injorant i pashprese.

  1. Blerti says:

   Egini perfaqson veten e tij dhe bindjet e tij. Kurse palacot si ty merren me baltosjen e tij personale dhe familjare duke harruar te shikoni cfare ju mbani pragu juaj……

   1. hasani says:

    Te dogji eeeeeeeeeeeeeeeeeeee, mos je edhe ti diplomat “kariere”…

   2. hasani says:

    Dikush ka bere nje pyetje lart, cfare grade diplomatike ka Egin Ceka? A ke ndonje pergjigje, ne se me sqaron i pranoj te gjitha cke thene, ne se jo…..

  2. anticensurë says:

   eh sa qirqsje të tilla janë bërë o hasan!sta merr mëndja!
   këto qirasje janë gati në të njëjtën masë me qirasjet e legalizimit të “tokë e zamun”!

 11. Postieri says:

  Nuk pranon te kthehet e shoqja sepse eshte e lidhur me nje person qe punon ne nje perfaqsi diplomatike te nje vendi te Lindjes se Mesme ne Vjene dhe nuk do qe ta lere. Le te rrije, gjynaf eshte edhe ajo sorra e zeze, s’ka kush t’i beje sherbim diplomatik, ha ha ha

  1. Qerimi says:

   Coje deri ne fund thuaja edhe emrin atij sauditit qe i shyp pulen gruas se Eginit.

 12. Luani says:

  Fatkeqesi…!!!!!!

  Kete pseudointeektual minimalisht duhet ta injorosh,por kur merre parasysh se ai punon ne Austri dhe perfaqson Shtetin Shqiptare atehere situata behet serioze,,,megjithate personalisht nuk pres asnje reagim nga ana shtetit tone sepse si puna e ketij i gjen me shumice ne administraten e shtetit tone te dhjere.

  KUJTO ALIBEAJ E SHUM E SHUME TE TJERE QE NEN PETKUN E INTELEKTUALIT FSHEHIN PRAPAMBETJE MESJETARE….

  KY ESHTE SHTET SUME…PER ATA QE E KUPTOJNE FJALEN “SUME” BESOJ SE NUK KA NEVOJE PER PERKTHIM.

 13. Vini re, Vini re says:

  Egin Ceka eshte promovues i Schmittit, tezat e te cilit jane thellesisht antishqiptare. E shihni sesi zagari i serbeve dhe ai i arabeve bejne te njejten pune: demtojne Shqiperine dhe imazhin e saj historik.
  Feja eshte çeshtje private, nje perfaqsues i Shtetit (po ky eshte palo Shteti me flamurin e Viçidolit) nuk duhet te nxite urrejtje fetare. Turp, turp, turp…

 14. tourkofagos says:

  nqs nuk gaboj,cami Idrizi i uron Berishes:
  -Allahi,ishte me ne,suksese per me tej……
  Ceka:
  -Bismilahi Rrahmani Rrahim…!!!!
  keta jane korraket…………

  1. Princi Gjergj says:

   Shpata u ben derman ketyre krimbave !!

   1. Blerti says:

    Mos more, pa shiko se mos gjen brisk ASTRA…..

    1. Klodi says:

     O Princo hajd ma rruj dhe mu i her hahaha

 15. diplomati says:

  Bollni ore se late nam!
  Flisni per njeriun pa e njohur, aq me teper i pergojoni gruan.
  E drejta per tu shprehur eshte e drejte sublime, por jeni shume larg etikes europiane ku doni te shkoni.

  Te pakten respektoni kete familje qe ka tre breza qe po merret me studime shkencore per identitetin e lashte te kombit qe te gjithe mburremi kaq shume.

  1. Dreck auf Dreck says:

   Ky “Diplomati” eshte vete Egin efendiu, ik mor pleher, paguhesh me taksat qe na vjedh ne Berisha, ju edhe varret duhet tu sheshohen me ekskavator, qelbesira aziatike

  2. tourkofagos says:

   diplomat leshi,cfare ka sjelle ne drite per identitetin e kombit te lashte !!!! qe ti u mburresh evropianeve????
   ndoshta ndonje skelet sulltani apo minare xhamie te ben krenar mes evropes…!!!
   nuk ka ngelur historia e shqiperise te studiohet dhe hulumtohet nga nje mbetje turke si Ceka me shoke.
   turkoshaku eshte kthyer ne origjinen e tij,me ate qendrim qe mban ndaj Vatikanit……

   1. Gano says:

    E ashtu eshte!
    Po pordhet e Zeusit nuk e kan fatin ti sjellin te gjithe. Vetem ca plehra qe lozin ‘patriotin’ “Shqiptare” si dhe ca dobica te Agimit te Tharte.

    1. tourkofagos says:

     ik ti ore qafpalar turkoshak…….yyttttt mounopano!

  3. sefer hasa says:

   O diplomat po pergjigju pyetjes se thjeshte qe te kam bere me lart, fol me fakte dhe jo me perralla. Dmth meqenese familja e tji prej tri brezash… etj .. ne duhet te durojme qe ky zorzop te talli trapin me sherbimin diplomatik? Je larg shume me shoku

   1. diplomati says:

    Sjam larg hic. E kam sqaruar kete qe kerkon te te them, po siduket do te lexosh ato qe te interesojne.

    Me sa kuptova nga artikulli, ky shkrim eshte bere ne 2006 dhe me sa di une, ai ska qene ne funksione shteterore gjate asaj kohe.

    Dhe smund te paragjukosh nje njeri per nje mendim personal dhe jo zyrtar.

    Komentet e tjera jane te teperta. Ketu shikoj nje mllef shume te madh, ku te gjithe behen mekatar, kruiminel, taleban, bile arrihet ne ofendime jo te denja ne lidhje me personin ne fjale dhe familjen e tij.

    Une personalsiht e njoh Eginin dhe e njoh per nje djal inteligjent pamvaresisht se per cka ka shkruajtur ne kete artikull ndaj mendim ndryshe.

    Ai eshte nje brez dhe shok me Ervin Atipin. Besoj e njihni shume mire ju qe futeni ne forume. Eshte nje poet qe ka frymezuar rinine e viteve 90 me tekstet e kengeve te grupit Ritfolk. Jeta rrethanat e cuan qe ti bashkohej dhe ai fese myslimane, por kjo sdo te thote se ai eshte taleban.

    Nese se u futa thelle. Ajo qe dua te shpreh, eshte, se sjam dakort me menyren se si u fol ketu ne forum nga shume komentues.

    1. sefer hasa says:

     Thjesht kerkova nje pergjigje nese Egini ka grade diplomatike qe vazhdon te shetise neper ambasadat e RP te Shqiperise, ketu fillon te berit shtet serioz i dashur, sa per ato qe thuhen per gruan e tij eshte tjeter problem. Ne se nuk ka grade diplomatike do te thote qe rri ne ambasade si favor ndaj te jatit dhe si mysliman i mire qe eshte duhet ta kuptoje qe ka bere gjynah, pasi ka marre dicka qe nuk i takon. Ceshjte ndergjegje

     1. diplomati says:

      Ajo qe di, eshte se ka nje edukim arsimor te mire formuar, vjen nga trungje familjesh me patriote, shkrimtar te medhenj, intelektual te shquar te kombit, shkencetaresh. Per kete ndoshta duhet te hulumtoni vete qe ta kuptoni. Lodhuni pak ju lutem!

      Dhe nese do vinte puna ta krahasoja me ndonje kandidat tjeter, qe natryisht do vinte nga krahet e LSI, duke pare demokracine tone te dhjere, do preferoja Egin Ceken.

      E kuptoj shume mire qe dikush eshte merzitur shume qe spaska kap vendin e punes ku i ishte premtuar nga Ilir Meta dhe ka bere kete pacavure ketu ne gazeten Tema.

      Hahahaha, e mo Safer Hasa. Nga emri qenke me taleban se Egini. hahahahaha

      1. sefer hasa says:

       O diplomat po pikerisht kete po mundohem te them, qe egini eshte nga ata qe fut LSI e PS apo PD ne pune pasi nuk ka nje kariere diplomatike te ligjshme, ti po te jesh diplomat kariere nuk besoj se do ishe dakord me eginin apo baben e eginit, pra mundohu ta shikosh te verteten ne sy dhe sa per myslimanizmin qe na predikon egini beosj e kupton qe eshte komplet falls, pasi nuk jane keto normat e nje myslimani te mire dhe te devotshem. Hajt tung plako dhe kesaj radhe voto per LSI se ata si puna jote qe nuk kane shpatulla te perballojne vete jeten e leviin sumen sa ne nje parti ne tjetren duke mbajtur canten e shefave.

       1. diplomati says:

        Sa per myslimanizmin, po te them qe sma ndjen, pasi jam ateist.

        Jo vetem per myslimanizmin, por edhe per katolicizmin, qe vitet e fundit u perfaqesua nga nje ish perkrahes i nazizmit.

        Jam ateist ose me mire, le te them qe sbesoj ne librat fetare te shkruajtur nga njerezit ne emer te zotit.

        Sa per politike, jam nje votues i PS dhe besoj edhe kesaj rradhe do votoj per te, edhe pse Rama na beri nje gjeme aq te madhe me ndryshimet kodit dhe kushtetutes ne 2008.

        Sjam me berishen apo me meten dhe te garantoj qe vota ime ska per te qene ndonjehere per ta, por kjo sdo te thote qe ti fusim ne te njejten site te tere ata qe punojne per shtetin. Por edhe ushtar i kundershtimit te gjithckaje duke e barazuar me te keqen e madhe, sjam.

        1. sefer hasa says:

         Respekte atehere, si per bindjet edhe per voten. Dhe nderro shoqeri se keto mend qe ke ti nuk i ka egini, jo te gjitha kauzat mund te mbrohen.

         1. diplomati says:

          Flm. per respektin.

          une jam kritik ndaj menyres se si prezantohet ky problem.

          Si nje media merr persiper te fusi spica te tilla dhe jam i sigurte qe dikush i pakenaqur , qe mund te kete humbur rastin e futjes ne pune prane ambasades, ka pergatitur kete artikull dhe e hedh si informacion mediatik.

          Dhe ekstremistet ketu, filloje e kepusin ofendime te turpshme dhe te papranueshme. Aq sa ofendojne edhe gruan dhe familjen e saj.

          Kjo eshte e turpshme.

    2. sefer hasa says:

     Beje nje pergjigje o burr i dheut, thuaj qe nuk ka asnje grade diplomatike, dhe kur flisni mesohuni ti referoheni ligjeve dhe rregullave te shtetit. Hajt tung shoku, dhe do apo sdo egini apo ku di un si e ka emrin Shqiperia do behet me e mire se kaq dhe do jete e te gjitheve, edhe atyre qe nuk e kane babain kodosh zyrash por njerez te thjeshte e te ndershem.

  4. njeriu says:

   nje koment shum i sakte nga ana juaj diplomat,

   por ceshtja eshte se kjo gazete ka ne forum majmunesh dhe te pashkolle dhe te paedukate, ka nje forum se hiqet si i krishtere por nuk din as 10 urdheresat krishtere.

 16. martin says:

  Sa turp per shqiptaret qe gjithmone ja hajme evropes dhe disa bejne politiken e islamit.nuk kam gje me islamin se nuk me ka bere gje por disa shqiptare nuk duhet te hiqen me islam se ata qe na e sollen islamin se ne fund te fundit te gjithe e dime si erdhi islami ne kombin tone.
  kurre mos te harrojme ne shqiptaret se nje pape erdhi dikur pas komunizmit dhe u perul ne token tone dhe per respekt e puthi dheun.
  papa nuk mund te kritikohet nga nje kodosh i biri i nje fuksi komunist qe prosperitetin dhe pasurine dhe fryrjen si te ditur e bejne nga nje vend kristian si austria.po pati byth ky jeniceri i fuksit neritan ceka te llape ne arabi dhe ja tregojne qejfin.si gjithmone disa shqiptare lirine dhe kulturen e evropes e keqeperdorin kunder saj,edhe pse ajo i ushqen dhe i mban.turp!shqiptaret kurre mos te harrojne se vete egzistenca e kombit shqiptar ne shekuj i detyrohet evropes dhe vatikanit,dhe shtet kete komb e beri italia dhe austria ,se ishin mesharet katolike,si gjon buzuku e frang bardhi,ata qe shkruajten shqipen,dhe qe sot falen ne puro shqip ne kishat shqiptare te papes,gje qe nuk ndodh me islamin.ky majmun eshte nje turp per shqiptaret,por edhe ky si sali serbi me gjak turk duan te bejne dicka per islamin se disa jane me shume islam se shqiptar.

  1. martin says:

   o bekim turku ose mongol. une historine time e di dhe mund te shkoj mbrapa 10breza me emra puro shqiptare dhe evropiane po juve qe per 5groshe u shitet tek turku i mongoleve dhe sot po na mesoni dhe historine.keto toka dhe keto troje po ti gervishesh pak del histori evropiane dhe illiro-romake-greke ,jo histori qynefi islamik.kur dihet si erdhet dhe kush ju solli prandaj mos provoko te zotin e shtepise.ti me dukesh kosovar,pra je nje qen turk me gjak serb dhe aspak lidhje me shqiperine vetem se nje gjuhe te keqe shqipe.juve egzistoni aty nga 1700 ne kosove para jush ato toka ishin ilire jo islamike,sot fale jush ato jane toka islami.kur je i dhime mos u mundo te lahesh se prape te vjen era,kur je shqipfoles ose kopil turk i ngelur ne tokat shqiptare mos u hiq patriot shqiptar se shqiptar eshte ai qe eshte si e la gjergj kastrioti jo si e la sulltan mehmeti.boll me genjeshtra dhe histori kot.ata qe ndihen islam dhe arabe nuk jane gje tjeter vetem se me gjak nga andej.pse nje shqiptar te hiqet islam ose turk?shqiperia po e paguan shtrenjte islamin e turko-mongoleve dhe vete egzistenca e shtetit do te jet ne pikepyetje nga juve.

  2. plaku says:

   martin, me lejo te te them se cfare ka shkruar presidenti aktual i Amerkes ne lidhje me islamin :

   “1. Djema, me lejoni ju lutem tju tregoj se cfare thote Obama per islamin :
   “Nuk ka asnje dyshim se : Islami eshte pjese perberese e USA. Sipas meje ne USA eshte sanksjonuar e verteta se ne te gjithe, pamvaresisht nga ngjyra e lekures, fese dhe moshes, kemi deshira te perbashketa- te jetojme ne paqe dhe siguri, te shkollohemi, te punojme me dinjitet dhe te duam familjet tona dhe zotin. Keto jane gjera qe i duan ti kene te gjithe. Kjo eshte shpresa e te gjithe njerezve.
   Nuk ka rendesi se cfare mendojme neve per te kaluaren, ne nuk duhet e behemi te burgosurit e saj. Problemet tona duhet te zgjidhen me bashkepunim dhe perparimi duhet ndare per te gjithe.
   Ne Ankara une kam thene kjarte se USA nuk jane ne lufte me Islamin dhe nuk do jene kurre. Me gjithe ate ne do te luftojme pa u tundur kunder ekstrmisteve te dhunshem, te cilet perfaqesojne nje rrezik real per sigurine tone, sepse ne hedhim poshte ate qe hedhin poshte te gjitha fete : Vrasjen e grave te pafajeshme, femijeve dhe burrave. Eshte detyra ime si president qe te mbroj popullsine e USA….
   USA do te mbrojne vete vehten dhe te respektojne suverenitetin e vendeve te tjere dhe te respektojne zbatimin e ligjit. Ne do ta bejme kete ne partneritet me shoqerite myslimane, te cilat jane te kercenuara gjithashtu. Sa me shpejt te isolohen ekstremistet dhe te largohen nga shoqerite myslimane, aq me heret ne te gjithe do jemi me te sigurte.”

   Martin, sa per dijeni, ne Amerike jane me teper se sa 1200 xhami.Mos valle amerikanet jane budallenj?
   Martin, une jam ateist por per sa kohe qe feja ( kushdo qofte ajo ) mbetet nje ceshtje personale, nuk perzihet me politike dhe eshte e ndare nga shteti, eshte nje gje shume e mire per ate qe e beson.
   Pershendetje.

 17. e verteta says:

  Une e njoh personalisht Enginin se jetoj vete ne Vjene. me kujton personazhin e Uriah Heep ne romanin David Copperfield te Charles Dickens. Pas te gjithave tezave te Oliver Schnmidt qendron Engini. Mbaroi doktoraturen ne kurriz te taksapaguesve Shqiptare. Sillet neper pritje te Ambasades me nje gote lengu portokalli ne dore, dhe po te jete per te femrave nuk ka deshire tjua jape doren. Po te jesh shume afer tij i shikon akoma shenjat e vrimave te shpuare ne veshet e tij. Keto shenja i ka nga rinia e tij e hershme ne Tirane kur merte droge. U martua me vajzen e Kryetarit te fese Myslimane ne Maqedoni, per te cilen i uroj jete te lumtur e harmoni familjare, por eshte me te vertete djal i keq dhe njeri pa karakter. Sorry, Diplomat por e njoh shume mire.

 18. Frank says:

  ky qeni turk i neritan cekes pushtit spiun te komunizmit,paska marre nje lavire sanie shqipfolese turko-mongole nga monkeydonia.ka gjet kusia kapakun.shqipfolesit jane gjithmone tradhetare dhe anti-west shikoni historine e shqiperise te shikoni kush shet kombin.shqipfolesit jane kanceri i shqiperise ata jane satelitet islamike ne trupin e shqiperise keto 600vjet dhe nuk po lejojne kombin te ecin para.pasi na vodhen token dhe gjuhen dhe po na qeverisin shqipfolesit turko-mongole jane nje qynef islamik qe eshte turp te merresh me ta duke filluar nga qeni saleh serb derrisha.rrofte at gjergj fishta qe pat thenur se turku don plumb.

 19. Nuk jam ne pergjithsi dakort me turkorkofagos.Mos harroni se Evropa asht tolerante,e kulturume,por na njef mire.Nuk asht faji i saj qe na nuk vem mend.Lufte qytetnimesh edhe mund te kete.Nji ideologji e gabume shkatrroj per nji shekull gjysmen e botes,po nji besim 7shekullor me 40perqind ndjekes fanatike e pa asnji produkt per njerzimin???Ateista te thekun e islamike te terbuem,e keni te humbun davane…por shpresoj pa viktima.Evolucion,jo revolucion

 20. Klodi says:

  Ju t gjith komentusat jeni nje tuf me barrbonat e Mero Bazes (miku i Berishes deri dikur), qe sa ju prishen interesat te oborri filloj duke shar spurdhiaku. Ju tregoni veten qe jeni nje turme e irrituar qe kta gazetar ju lekundin si te duan. Dhe Egin Cekes dhe aq me teper Neritan Cekes, aro qimet posht tja boni qime ciftelie, se sjeni rrangu atyre ju qe te krahasoni mendt dhe familjet e tyne me te tujat. dhe mos u merrni me grat e tjerve po shifni bojini qefin atyre tujave nkrevat se kshu sic flisni qenkeni legena

 21. leka says:

  As vendet islamike arabo-turke,nuk mbajne kete pozicion islamik mesjetar.Cfare na bere or Rame te ngrente mortja,qe vazhdove ta lejosh Saliun,ta ktheje kete vend perseri ne islamin e pushtimit mesjetar.

 22. Shtrigu says:

  Per ate,Diplomati,qe eshte dora vet Egin Ceka ben mire qe te kesh kurajon e te dalesh hapur se po flitet per ty o trap e jo per mua.O hajvan Egin ti kujton se njerezit nuk te njohin? Shiko sa bukur dhe me edukat te shkruan,e verteta,tregon se kush ke qene e kush je,por dhe te uron harmoni ne familje.Duhet te ndergjegjesohemi qe ne dt23Qershor,ose do te ishte me mire te shporret kjo qeveri dhe te shkohet ne zgjedhje me qeveri teknike,ti shporrim keta qe dita dites po turperojne Shqiperine,as ne sistemin qe lame pas nuk beheshin keto emerime,jane mbushur ambasadat me femijet,grate e dhenduret e pushtetareve ne pushtet.

  1. Klodi says:

   Me dat 23 ti do ta mash n goj prap sic ke 8 vjet qe vec llum dhe vrer qisni. Rob negativ si kryetari jeni bo.. Po un po ju them vec i gjo qe keni per t honger t gjatin nga i gjati.. dhe per gra dhe femij shifni grun e rames qe e ka kalu gjith ps dhe rama qe hikte ne sardenj me ket pickellonjen tu pagujt jatin 4500 euro dita dhe cunin se morri. Hajd pra n goj t gjithve ju qe keni shajt familje dhe keni pergoju

 23. realitet shqiptar. says:

  Mjer ai qe me tradheton mua tha JEZUESI.

  Gjithe katraurat tona filluan kur turqit me kerbac dhe kulac na konvertuan,d.m.th. NA PERCANE.

  Tere jeten do jemi te percare ne turq dhe kaure shto dhe percarjen komuniste (ca te nenes ca te njerkes)dhe ky popull ne perjetesi do haje njeri tjetrin,ajo harmonia fetare eshte nje lloj maske.

  shikoni turqit 100 vite e kane drejtuar kete shtet duke ndaluar te krishtret te jene ne krye, pse ndoth kjo gangrene kur ka harmoni midis shqipove?

  i biri i neritan turkut turk ngelet per pasoje sulmon Papen si robot,d.m.th.na percan me krishterimin,percan shqiptaret midis tyre.

 24. Agron says:

  Ne qoftese jane te verteta keto qe shkruhen ne kete shkrim per djalin e NERITAN CEKES, EGIN CEKA, diplomat i Shqiperise ne Austri atehere ai duhet shkarkuar menjehere duke mos i dhene asnje detyre tjeter zyrtare te shtetin shqiptar te cfardo niveli qofte. Ne radhe te pare shqiptaret jane shqiptare, pastaj europine dhe feja shqiptarit eshte shqiptaria. Para ardhesit e tij kane qene njerez patriot si Petro Nini Luarasi, Millosh Gjergj Nikolla (MIGJENI), Hasan Ceka etj., te cilet kane luftuar per Shqiperine ne drejtim te arsimit, kultures dhe letersise duke qene patriot te medhenj dhe per me teper me arsim dhe kulture perendimore. Atehere cfare kerkoka i jati NERITAN CEKA, ambasador ne Itali. Me vjen keq qe bashkeshortja e tij MAIDE, nga shqiptaret e Maqedonise qenka e perlyer me mendesi dhe me ide islamike fondamentaliste-integraliste dhe i benka fresk islamizmit dhe jo shqiptarizmes. Atehere keto si cift pse duan te jetojne pa tjeter ne Austri qe eshte nje nder popujt dhe vendet me te zhvilluar ne bote, por te shkojne ne Jemen, Pakistan, Afganistan etj, etj. duke shpalosur idete e tyre te mykura. Te tille rob te perdale nuk ka nevoje shteti dhe kombi shqiptare. Te punesohen ne Konferencen e Vendeve Islamike, mbasi Sali Berisha tradhetari me cdo kusht u be anetar i kesaj Konference. Duke qenese se shumica e popullsise se Kombit shqiptar jane musliman syni dhe bektashi pse mjaft shtete islmaike dhe anetar te kesaj Konference nuk e kane njohur si shtete te lire dhe te pavarur KOSOVEN. E pergjithshmja e popullit shqiptar eshte per integrim politik, ekonomik, social, kulturor me Europen e Bashkuar pamvaresisht religjionit qe i perkasin. Per me teper qe nga viti 1967 per 24 vjet Shqiperia ka qene i vetmi vend ateist ne bote dhe ku ishin keto islamike fondamentaliste qe te kerkonin te drejtat e tyre, por u mshifnin si minj te kanaleve te ujrave te zeza. FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA. Tung.

 25. krutani nga Kruja e Gj. Kastriotit says:

  jeton ne mes te krishterimit, edukohesh dhe edukon femijet ne mes te europes se krishtere, ushqehesh dhe ushqen familjen po prape ne evropen e krishtere, dhe ben terr-terr me ato teorite e dhjeme arabe.. pthuuu te dhjefsha rracen dhe prejardhjen e dhjeme qe ke…. kopilat e turqise, cfare pret prej jush mor mutaaaaaa arab.

  1. Luani says:

   Krutani nga Kruja e Gj. Kastriotit–!

   HAHAHAHAHAH…………….ME KE SHKRIRE FARE ME KETE KOMENTIN.

   Faktikisht per mua nuk perben problem nese kritikohet PAPA,problem per mua perben fakti se ky pseudointelektual kritikat i ben neper forume Islamike nderkohe qe mjaft mire ai mund te gjente forma te tjera te shprehuri sepse ka plot menyra si psh shume organizata civile etj,nese do ishte nevoja ne kete rast.

   Gjithsesi une i mbetem mendimit se Shqiperia eshte nje vend me tolerance fetare dhe qe jane disa njerez shume te afert me kete pushtet qe financohen nga grupe dhe organizata islamike qe duan te paraqesin nje situate te ndryshme nga ajo cfare eshte ne realitet….
   Prandaj mos ngurroni me dt 23.06.2013 ti shporrim keta nga drejtimi i ketij vendi

  2. tourkofagos says:

   edy usa,rrahimondi,plaku cam[ketij i lejohet,se ska bes],tirronc lugat,hasan4eva,etj,etj,etj, jetojne neper evrope dhe bejne duan e turkut!!!! keta jane korraket shqipfoles……….bukeshkale!

   1. mirel says:

    na cave trapin dule zhele greke

 26. Çfarë mund të presësh nga një popull që e bën atje ku e zë rruga. says:

  Çfare paradoksi ?! E shoqja e Neritan Cekes eshte e bija e Skender Luarasit dhe e te motres se Migjenit (Millosh Gjergj Nikolla), dhe vete Skender Luarasi ishte i biri i Petro Nini Luarasit. Egin Ceka qe i bie s nga ana e nenes se vete te jete sternip i Petro Luarasit dhe i Migjenit eshte katandisur ne nje islamik taleban !

 27. tur mirdita says:

  une qe jam mirditor dhe lufta jon 500 vjecare ndaj turqve dhe sllaveve perfaqesohet nga nje diplomat islamik ne vjenen,austria qe na la shkodren shqiperin kaq sa ashte ,une ndej vetem nervozizem dhe gati per perballjen me islamiket.TE PAKTEN KENA dr.SHEFQET KRASNIQIN QE PO LUFTON PER TE MIREN E SHQIPERIS.

 28. shqiptar musliman says:

  demokracia eshte shume e thjeshte… shumica sundon duke mos dhunuar dhe pakicat. muslimanet ne shqiperi jane 70% ne gjithe boten shqiptare mund te jene 90% ose me shume. ju pakicat respektoheni dhe muslimanet gjithmone ju kane respektuar. por e dini cfare ben dhia kur i kruhet…? i han buken bariut. mos u beni si dhia ju pakicat sepse morali i fabules ju ndjek.
  trima virtuale jeni shume ju pakicat por ne publik me shoket dhe komshinjte shpreheni ndryshe sepse jeni si ai cifuti qe pranoi krishterimin por tha ne zemer dhe ne mevetine time jam prape cifut. jete e veshtire me dy karaktere gjate gjithe kohes. e kuptoj.

  1. Kastrioti says:

   -Nëse je “shqiptar” (gjë që dyshoj shumë),ç’farë ishin të parët e tu para se të ishin mutlimanë?
   -Nëse je thjesht shqipfolës (gjë që ka shumë mundësi), atëhere mëso të shkruash mirë shqipen (Fjalia fillon me germë të madhe)
   -Ende paske në tru statistikat e vitit 1928 të Ahmut Zogolloglu-it lidhur me përqindjet e religjioneve.
   Statistikat e censusit aktual të salehit islamikut japin një të dhënë tjetër për ju…diku nga 45% (gjithsesi e fryrë)
   -“Sundim i shumicës”.Hahahahaha! Ja ku e ke qeverisjen e përfaqësuesit tuaj dhe si është katandisur Shqipëria…
   Krahasoje me qeverisjen dhe “sundimin e pakicës” nga Fatos Nano e Pandeli Majko…Nëse ke sadopak tru, e bën diferencën dhe nuk flet broçkulla .

   1. Bekimi says:

    Që muslimanët janë shumicë, jo vetëm censusi, por ajo dihet katërcipërisht.
    Shqipëria është këtu ku është, falë atyre që legena si puna jote, s’u ngope duke u lëpirë bythën, bile, as nuk po të lënë më t’ua lëpish.

  2. tourkofagos says:

   qe ne predispozimin e nick-ut [shqiptar mysliman] dukesh qe je nje karagjoz dhe pordhac,karakteristike e korrakeve……!!
   shqipfoles mysliman,ose me sakt,tourkoshqiptar[kurresesi shqiptar],kerkon te besh trimin,madje duke qene se jeni ne % te madhe 90%,por harron se je pergjegjesi kryesor per vrasjet,krimet,perdhunimet,mashtrimet,grabitje,ne pergjithesi te situates se ndyre qe kalon sot Shqiperia.
   e thene ndryshe,jeni identiteti i islamizmit te Shqiperise.
   sa per trima,dukeni edhe ketu ne Greqi,nga Hasan apo Hysen,ruani trimerine tuaj duke u vetquajtur Niko,Sokrat,Jorgo…….!!!!
   arapo,te fala Erdoganit……….

   1. shqiptar musliman says:

    ore po kaq kara jeni ju …. nuk lexoni asnjehere cfare eshte shkruar por thjesht nxirrni dufin tuaj, virtual si gjithmone. kastrioti duket qe ska mbushur moshen prandaj spo merrem me te denon dhe ligji….
    tourkofagos kur do me i dallu dhe ti cilet jane shqiptaret dhe cilet jane shqifolesit kjo eshte e padurueshme. ti dhe kisha jote mbroni helenizmin dhe gjuhen greke si palikare qe je. e pakuptueshme eshte cpune ke ti me shqipen…. shqiptaret per ca evro me shume, nga halli e kane, bejne edhe me shume te nderrojne emrat.
    une e di qe ca njerez per fat te keq, ku ben pjese edhe ti, jane te destinuar te mbrojne me fanatizem gjera te paverteta.
    e di qe gjithe problemin e keni me turqit se 500 vjet jane shume fare… ju kane bere ti dashuroni dhe sbeni dot pa to. ky problemi juaj qe erdoganet edhe mund tua zgjidhin….

 29. tuco says:

  islami eshte si drita ,nese mbyll syte nuk ben gje tjeter vecse ke erresuar vetveten . i bej thirrje gjithe muslimaneve ne kete faqe qe mos ti pergjigjen provokatoreve.

 30. psy says:

  Nga doli ky bastard,nenen e ka zonje e nga familje patriotesh.Me sa duket paska dominuar geni e Ceka-ve.Varjani,mos u merrni me te,as me te jatin,nuk ja vlen.

 31. PIRAMIDAT E BOSNJES FLASIN SHQIP says:

  SHQIPTARE PA DALLIM FEJE KRAHINE BESIMI PARTIAK KANE DALE ARTEFAKTE ZBULIME NE PIRAMIDAT E BOSNJES NE GJUHEN SHQIPE……..PER ME TEPER SHIKONI http://www.youtube.com/watch?v=5wsG1ZJaGMc

 32. Marin says:

  Normal qe nuk pranon te kthehet ne Shqiperi (vend i qeverisur nga turkoshake), se po i bie qylit ne boten kristiane.

 33. sgqiptare says:

  turgofagos . PO nga ngjave keshtu qe mos ngjafshe me mire.Po pse i urren xhaxhallaret dhe mbron DAJALLARET MORE qe stu mbyll ajo goje , po nga ngjave keshtu more rezil qe na more erzin . MIRE mire se po sja tregova nenes tende, hajt se do tma shohesh edhe ti .

  1. tourkofagos says:

   arapi mou,te pershendes me kete kenge,qe te te shkojne ta farmakia kato…
   .http://www.youtube.com/watch?v=RQMVy3ALaZo
   Bassilis Karas,i pa arritshem….

   1. Reflection says:

    @K*rofagos:
    Shih nga ku e ka prejardhjen gjuha e shtetit fqinj; Gre-qi, pidhi-mou,pali-kari..Jani-Karis(Karas), Samar(as), K*ro-fagos, praktikisht gjithçka nuk perdorim per kulture ne hy rrenjesisht ne pune tek fqinji i sajuar…pra, si me thene, atje, keto fjale, jane thelbi i gjuhes, nuk jane si tek ne ‘sku-pidh-ja’ 😀 😀 😀

 34. fiku says:

  Nje shembull me shume qe shqiptaret nuk jane ne gjendje te bejne shtet

 35. laraska says:

  CESHTE KY SKANDAL??????? Ai duhet te hiqet urgjent nga ai post. URGJENT! Sdashka ajo me ardh ne Shqiperi? Kurre mos ardht, po me leket tona nuk kane pune. Hajdut ordiner, tani na dolen ehde njerez qe bejne dhe kercenime. yyyyyytttttttttt ordinera, llumi kesaj shoqerie jeni. Pale do dhe ai plaku zgjebosur 70 e kusur vjec me punu si dipllomat. Me nje kembe ne varr e prape duan poste. PLERA PLERA PLERA. KENI VENE LEK NE KURRIZIN TONE! HAJDUT JENI FAMILJA CEKA HAJDUT JENI DHE JU, DHE TANI NA DOLET DHE NJEREZ ANADOLLAK E QE MERRENI ME KERCENIME. PLERA!!!

 36. Luan says:

  CFARE PARADOKSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ERGIN CEKA, i vetedeklaruari myslimani i thekur e i biri i Neritan cekes, NUK na dashka te jetoje ne vendet myslimane por aty ku eshte djepi i Katolicizmit, ne Europen Perendimore !!!!!!!

  Dhe del se shkel ligjin me te dy kembet, ashtu si nuk bejne kurre besmitaret e cdo lloj besimi qofshin.

  Spiunet e Sigurimit famekeq ne Shqiperi me bijte e tyre qe nuk jane vecse pjella te shemtuara te eterve te tyre maskarenj. Ata flasin per fe por fe nuk kane.

  Ja cfare thuhet per Neritan Ceken:
  Kateshi: Neritan Ceka më kërkoi te vrisja Leka Zogun.

  Spiunet dhe kriminelet bashke me kelyshet e tyre te klonuar si ata vete do te perfundojne me pranga ne duar shume shpejt.

 37. pushtimi turk vazhdon says:

  dhe do i ngjaje te atit ai neritanit qe njihet si bythlevizur tipik elbasanas qe sla gojore pa bere per nje post, po keshtu e kane myslymanet shqiptare ( keta pak qe ka ngelur ), vetem me ngritje bythe mund te jetojne se gje tjeter sdine te bejne.

  1. laraska says:

   hahaha mbasi postova komentin, thashe “mos harrova ti permendja gjyshin”. Tamam keta nihen si familje spiunash dhe ordinera. Si duket keto tipare kalojne brez pas brezi. Te gjithe familja Ceka nje lloj qenka, llum i gjalle e i peshtire. Po te Zogu e njejta gje. Me fare e me fis u shofshin se e paskan ne gen pisllikun.

 38. dritani says:

  Si shpjegohet qe gati te gjithe femijet e ketyre jane impotente?!

 39. bujar says:

  Per njerezit me te mrekullueshem qe ka kjo bote jane ateistet qe vendosin paqen dhe tolerancen kudo ku ato jetojne dhe punojne , sa me shume ateiste te kete kjo bote , aq me e bukur , me e dahur , me e mire , me elire , dhe me fisnike do te behet kjo bote ….

  1. tourkofagos says:

   kjo eshte logjika e nje ateistobastardi……
   imagjinoni ne raftin e nje supermarket,nje produkt pa emer,pa identitet,pa date prodhimi e skadence,pa vendprodhim…..thjesht bastard!

 40. FAIK KONICA says:

  Harroje Bujar,ato qe kan mend nuk e hane.Ti vazhdo e shif andrra…

  1. fredi guri says:

   shumica e ketyre qe komentojne ketu paguhen nga udbja dhe asfalia ca do presesh

 41. fieraku4u says:

  JA DHE KULTURA PERENDIMORE E KETYREVE TE RINJVE SHQIPTARE, QE PRETENDOJN TE SJELLIN DIJE NGA PERENDIMI…U KTHYE EDHE KY PIZVENGU NE VEHABIST.

  DHE KJO I DUHESH SHQIPERISE, DIPLLOMATE APO KONSULL VEHABIST NE PERENDIM

 42. Per dijeni says:

  Duhet ta dini qe vjehrri i tij eshte nje nga teologet islame me te njohur ne Maqedoni, i cili i paraqet shqiptaret e Maqedonise si “muslimane” dhe jo si shqiptare. Pra, per te feja eshte identitet. Nuk habitem qe edhe dhenderri ka te njejtat pikepamje, ndryshe nuk do ishte maeruar me vajzen e nje teologu islam.

  1. tourkofagos says:

   fatale,kjo eshte e vertete………..
   arapi eshte kthyer ne origjinen e tij turkoshake,nuk kishte sesi te ndodhte ndryshe……pune korrakesh!

 43. Krutani nga Kruja e Gj. Kastriotit says:

  Shqiptari do te mbetet gjithmone shqiptar, katolik, musliman apo ortodoks, …. dhe SHUME SHUME MIRE keshtu….. por kur lexoj shkrimet e kopilave te sulltanit qe duan me na bind se eshte gje e mire, ajo qe i ka bo turqia atyre te shkretave femra paraardhese te largeta te famileve te tyre, per zotin me behen floket kacurrel, ose me ju a thene me gjuhen time …. me perzihet me pjerdh…..

 44. Krutani nga Kruja e Gj. Kastriotit says:

  PER LUANIN

  po keta kopila… te bejne me nevra ore burre i dheut!!! si me e pas prejardhjen nga mushka!!

 45. Ervini says:

  Kjo eshte tema ku masturbohet me shume ky tipi turkosucker (>15 komente)! Keshtu qe jepini, shkruani sa me shume nga keta artikuj me rrit klikimet.
  O “gazetare” te Temes, meqe jeni kaq te zgjuar ku e vertetoni qe ky qe shkruan me emrin “Egin Ceka” eshte me te vertete Egin Ceka, kur online kushdo mund te shkruaje me pseudonimin qe i do trapi?! Profesionalizem i thoni ketij?

 46. Zejnulla Salihi says:

  Edhepse nuk munda ti lexoj krejtë komentet ,por ato që munda të lexoj kuptova se dikush don të luaj me zjarr. Them me zjarrin se Shqipëria ka qenë shembull në botë për raporte të mira ndër fetare dhe konfesionale.Dikush duke filluar nga autori dhe redaksia e gazetës Tema në shkrimin e lartëpërmendur, duan që edhe në Shqipëri dhe ndërshqiptar të futin grindje dhe luftë ndër fetare. Kush dhe cilit religjion i takon (të besuarit në fe) është e drejtë univerzale e pakontestueshme.Nëse dikush ka vërrejtje për ndonjë profet le të mos e bëhet apo le të largohet nga ajo fe. Se sa ,ashtu ta quaj, i keq paska qen pejgameri Muhamed a.s. shihet nga numri i madh i njerëzve me famë botërore që konvertohen- këthehen- pranojnë fen islame. Kjo dikuj nuk i përgjigjet dhe duan me intriga dhe shpifje të etiketojnë këtë fe.Të gjithë ta dini se ai çka bënë keq dhe vepron jashtë rregullave islame edhepse ka emrin musliman mos e identifikoni me fenë islame. Feja islame nuk lejon që dikuj ti bëjsh ate nuk don ti që të ta bëjnë të tjerët ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 25023
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 25023
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X