#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Eduard Selami: Gati të kandidoj për PD, duhet të fitojë një mandat të tretë

selamiIsh- kryetari i Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka paralajmëruar rikthimin në Shqipëri, madje dhe përfshirjen në garën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit. Ai u shpreh i gatshëm për të kandiduar për PD-në.

Në një intervistë për Blendi Fevziun, Selami tha se tani në prag të fushatës zgjedhore ndihet edhe më blu dhe se nuk mund të bëjë kritika mbi forcën politike në të cilën aderon.

Selami tha se me bindje se tani po, është gati që të kthehet në Shqipëri.

Foli me vlerësime të larta për Partinë Demokratike dhe Berishën, që sipas tij duhet të fitojnë dhe një mandat të tretë qeverisës.

I pyetur se si ishin marrëdhëniet e tij me Sali Berishën në vitet ’90, Selami tha se ishte bashkëpunëtor shumë i ngushtë, për të cilin vazhdon të ruajë një respekt të veçantë dhe sot.

Megjithatë Selami ishte konfuz. Ndërsa kërkonte një mandat të tretë për PD, ai shprehej se demokracia ka nevojë për rotacion. Madje ai foli edhe për kufizim mandatesh.

Selami nuk preferoi të komentonte vendimin e gjykatës së Tiranës për 21 janarin, por tha se Arvizu dhe SHBA kanë bërë atë deklaratë pasi ata duan të ndihmojnë.

Selami tha se nuk ndjehet i penduar për atë që ka bërë në politikën shqiptare.

Ai tha se FRD e Topit nuk do përbëjë problem elektoral për PD-në.

239 komente në “Eduard Selami: Gati të kandidoj për PD, duhet të fitojë një mandat të tretë”

 1. Dean says:

  Obobobboooooooooo……..,Selami!
  Kush kujto se o ky mer lal?????????????

  1. Janaq Dhimitraqi (homogjen) says:

   E nderuar dhe e respektuar gazeta TEMA,forumi juaj eshte tejet i nderuar,vecse ca rrugecer,me gjuhen e tyre te padenje e vulgare,po e ndotin ate.Mund te shihni edhe mundesine e ndonje soft censure,ndaj ketyre rrugecerve qe vetem vjellin e vjellin vrer.
   Sa i perket Eduard Selamit(edhe pse eshte muzulman),me ka bere perhere pershtypje integriteti i tija,si politikan,si intelektual por edhe si person privat.
   Te gjithe e dime menyren jo te lavdishme sesi ai u detyrua te ike nga PD-ja e te emigroje ne USA.
   Pikerisht,kjo rrethane e ben shume intriguese edhe deshiren e tija per t’u kthyer ne PD,kur te gjithe,ndoshta,prisnin qe t’i bashkohej levizjes se zotit Topi.
   Une,duke pasur parasysh integritetin t tija moral,mund te them me bindje te plote,se nuku e ben per ndonje arsye meskine interesi(ashtu sic ndoca kokqypa gjysmebudallenj,po mundohen ta paraqesin),perkundrazi,kam pershtypjen se kthimi i tija ne PD,ndoshta ka te beje me vezhgimin gjakfohte e te thelle qe,ky politikan i ka bere jetes politike ne Shqiperi.
   Partia Socialiste duhet ta shohe me vemendje kete rast,sepse,Eduard Selami eshte politikane me me popullaritet ne te djathten shqiptare,por edhe ne mbare klasen politike .
   E them kete,sepse,ndonje analist kokgdhe gjysmefshatar,i ka bere thirrje publike PS-se dhe Edit,qe te beje aleance me te gjitha plehrat e Allvanise,per te mposhtur Berishen!!!
   Imagjinoni,vetem per nje cast: nga njera ane PS-ja qe mbledh pas vetes plehrat,dhe, nga ana tjater PD-ja qe afron personalitete si Eduard Selami…!!!
   Prandaja,i bej thirrje Edit,qe te mos e marre ne konsiderate budallallepsjen e ketij fshataro-analisti(Mucit),por te afroje sa me shume figura te nderuara dhe respektuara,perndryshe do ta kemi Saliun edhe per kater vjet te tjera ne pushtet!Flm per mirekuptimin.

   1. davidi says:

    ti duhet te jesh nga ata larot qe tjeter jane e tjeter shtiren. ke vene emrin si homogjen (homo+gjen) por shkruan muzulman per mysliman, kjo tregon qe ke ndonje mbeturine gjuhe italiane ne ate injorancen tende. nga forumet shqiptare duhet te pastrohen plehrat analfabete e fallco si ti. mq.

   2. robert says:

    eshte cudi e madhe qe te gjithe keta qe kane ngrene dru e cfare druri nga Berisha , biles Selami ne menyre demostrative ne pallatin e kultures kur donte ti merrte PD Saliut, ju mbushet mendja te hyjne serish ne PD, ka shume mundesi qe u mbarrohen parate e skane cbejne , hyjne ne valle per te vjedhur parate e shqiptareve, ose ka mundesi qe u pelqen druri cdo 10-15 vjet, po ka me shume mundesi varianti i pare , qe jane mbarruar leket, shembuj per keto ka plot, psh Imami nga oreganizator i pucit komunist te vlores se viteve 97, dhe nga minister i Nanos , i akuzuar per anetar i bandes se Zemunit , na u kthye triumfator ne minister te akuzuesit , sa lek ka , aq shume sa ska ku ti fusi besoj, Ceka me te njejten histori, Pollo e Shehu me akuza qe arrinin deri ne kufirin se gjoja Berisha i kishte kercenuar me jete , si keta sharlatane ka me shumice , keshtu qe asgje sberben me cudi , qe ne momentet e lart permendura e deri te rasti i METES , qe per 10 min u be paterice e Berishes vetem per pasurim personal, atehere eshte me vend edhe shprehja, cdo gje mund te ndodhi jetojme ne TIRONE

    1. raimondi says:

     Selami kerkon qe te kthehet ne Shqiperi se ne USA sidoqofte ka nje pune te rendomte dhe po i iken jeta kot

     …Ndersa po ti serviloset Sales do kete nje pune te mire ne Shqiperi dhe do jetoje si zotni

     Keshtu qe ai shikon interesin e tij …ndaj mos ja merni parasysh se ca thote …

    2. Janaq Dhimitraqi (homogjen) says:

     @robert,
     nuk eshte aspak per te te ardhur cudi per zotin Eduard Selami,sepse,ky zoteri ndryshon ne gjithcka ,nga politikanet qe zure ne goje zotrote(Imami,Pollo,Ceka,Shehu etj).
     Eshte, pikerisht, kjo arsyeja se pse shumica e kokqypave ketu ne forum e shajne!
     E shajne ngaqe e shikojne Selamin si nje atu te forte ne dore te Berishes…
     E mua me vjen te qesh…te qesh e vetem te qesh ,kur verej allvanoset tek kerrleshen e kacafyten ,per ata qe i votojne vete!!
     Edhe njehere do t’i kerkoja zotit Rama ,qe te mos degjoje ndoca analiste katundare qe i vertiten rotull,por te hape syte e te shikoje per figura te denja,qe ta perfaqesojne me dinjitet Partine Socialiste,nqs e ka ndermend te fitoje zgjedhjet e te drejtoje kete vend!

   3. Tirona says:

    Dua te di si ka shkuar ne Amerike ky zoteri, me aplikim llotarie , me vize turistike, me vize pune apo me vize fallco?. me duket se e kon kthy amerikonet se nuk ja kon aprovu qendrimin per te punu dhe jetu ne Amerike.Nuk kemi asnje te dhene per jeten e tij dhe cfare kontributi ka dhene ai keto vite ne shoqerine amerikane.

   4. ore janaq homogj says:

    Ore Homo mos na bej si i zgjuar duke share te tjeret dhe behesh me partiak vete.Na mbytet ju pedet e Rames dhe Berishes,Metes e Topit,Spahiut e leshit…

  2. Tani97 says:

   Eshte po i njejti qe i thurret lavde per 18 vite rrjesht ju socialistet largpames. Ishit te bindur se me te ardhur ai ne atdhe Sala do te largohej. Por tani qe ai u kthye ne ate qe realisht ishte (dhe ne PD nuk kishte kush iluzione per kete fakt), nje sherbyes i dhjere i Saliut, atehere ju te majtet filloni dhe e shani. Sepse edhe njehere me shume, iu doli huq parashikimi.
   Sic e shikoni Sala i ka mbledhur te gjithe, pervecse njerit.

   Ndersa Edi nuk mbledh dot askend. Iu ka hyre frika? Normale 🙂

   1. X says:

    Tan parashikuesi, gezohesh si hiene kur e sheh gjahun te gatshem. dole ne skene? kishe humbur cakohe

   2. Tirona says:

    Tema: Mos e spotoni kete faqe, mbajeni te postuar per gjithe javen. Meqe zoti Islami paska vendosur te kandidoje per deputet, duhet qe ai te na tregoje te gjithe aktivitetin e tij mbas largimit nga politika dhe se me cfare menyre eshte paisur me vize per te shkuar ne Amerike, a ka shkelur ligjet amerikane te emigracionit, duam te dime cdo gje rreth veprimtarise se tij gjate qendrimit ne Amerike se do e kemi ” deputet’.

  3. ilir says:

   PO KY KISHTE FIRMOSUR TEK LISTA E INTELEKTUALVE TE TOPALLIT…
   IK EDO VAZHDO ME PESHKIMIN SPORTIV NE SHKUMBIN

  4. londra says:

   O EDI BUKUROSHI SI THE KE FEJZO SE. E KISHE. MENAXHU MIRE JETEN. NE. AMERIC,PO. PSE. ERDHE. SE. JE. BERE. XHELOZ DHE. NUK. RRI. DOT. PA. BERE DHE. TI. KORRUPSIN SI. SHOKET. E. TUJ. ,RRULI,IMAMI,POLLO. ME. SHOKE,SE. TI E DI MIRE. SE. ME. PUNE. TE. NDERSHME. NE. AMERIC. TI. NUK. I ARRIN. SHOKET. E TUAJ NE PASURIT E. TYRE,PRANDAJ TI NUK JE BUDALLA,PRANDAJ U KTHEVE,DHE PO I LEPIN BYTHEN SALIUT,SE TY NUK TE PLAS BYTHA FARE PER POPULLIN DHE PER RREGULLIMIN E POPULLIT TEND,SE PO TA NDIENTE NDO PAK NUK RRIJE NE AMERIC PER KAQ KOHE,TI JE NJESOJ SI TE TJERET NE PD,PO SALA JO VETEM ME TY TE LUAJ PO EDHE ME LIRIN DHE ARGITEN TI BOJE PROSTI NE RRUGE NUK FITON O MJERAN.

 2. Atdhe says:

  Turp ta kete. I paska zene syte deshperimi per pushtet.

  1. Dean says:

   Ka mbet pa pare,plako,nuk eshte i deshperuar.
   E vetmja rruge me bo pare eshte me i lepi topet e fishkura Malokut te Vicidolit.Te gjithe kan bo pare me BARBARIN,pse mos me bo edhe ai qe me demek ka qen ”demokrati” i pare ne Shqiperi.
   Muhabet Shqiptaresh b…q….a.

   1. alban says:

    Ha ha ha ha ha na qenkan mezit komentusit e Temes.

  2. alban says:

   Keta jan si puna e hjienave sapo ndjejn eren e kermes vine per te ngrene. Shqiperia esht kthyer ne kerme. Paska qen demokrat!!! Nje demokrat I ndershem nuk do I bashkoheshe berishes qe vret popullin e vet.

 3. shqiptaro-amerikani says:

  ka ngel pa shpi, pa gru, pa kalamajt, dhe vetem me nje taksi qe e nget vete 14 ore ne dite ne amerike. prandaj po i kerko nje kocke ketu saliut, qe ta lepije si paraerdhesit e tij plangprishes….

 4. tani says:

  O kokrra e plehres.. paske ngel pa leke.. apo te ka hapur baca dosjen?

 5. interpoli says:

  shyqyr qe po vjen e selam se edhe ti na mungoje… ikni o fytyra te urryera mos na beni per te vjelle… dashke edhe mandat te trete! do edhe ti ndonje thele se te ka shfrytezuar shume kapitalizmi Amerikan… shko ne Librazhd o selam se aty mbase te presin me lule

 6. Atdhe says:

  Turp edhe ai qe ia jep voten ketij

 7. SELO says:

  Ky i shkreti u lodh shume ne Amerike dhe nuk ka bo ndonje pare te madhe. tani qe po i bien fuqite, dhe spo ka takat si ne te ri, ka mendu te shkoj te bej ca leke ne sqhiperi e te kap ndonje thelle, se snglei njeri pa u bere milioner nga ata te PD=se. Kur behen ata pse jo une., llogjikon selami. kam pas resket nga larg dhe km mendar se kishte nje lloj pavaresie dhe brnie, por te kesh sharre berishen 20 vjet dhe papritur te kesh ndryshuar mendim per te, kur ai eshte me keq se ne 97 dhe me i pafalsheme se perpar 97-es, kjo eshte kuje.. mjerr ne qe nuk na doli nje politian me dinjiete, kishsim nje dahs shehu qe shkoi per lesh dhe u korruptua ede ai, edhe ky paleksi i amerikes e pordhi fare. bir selman ose selam i nenes ke te qaj me pare i thone kesaj pune.

 8. Horri i Bulevardit says:

  E fillon si demokrat qe ke respektin dhe vjen nje dite qe perfundon si berishian, qe merr urrejtjen.
  Dy gjera me bejne te mendoj.
  1- ose ste ka ecur mire atje ne SHBA, dhe shef ne salistan se ata qe ishin poshte teje, u bene miljonera dhe ketu besoj se gruaja te ka fut dreqin ne bark, duke te peshperitur cdo nate, ti sje per asnjegje, sje i zoti, shifi ata qe sishin asgje para teje, lundrojne ne milojna, kurse ti rri si mut dhe me ben te ndershmin.

  2- mos te ka gjetur edhe ty ndonje dosje Saliu dhe ti je i detyruar te besh ate qe thote Berisha?

  Sdo ta besoja, po te ma thoshte dikush, por te degjova vete, si duket ke vendosur tani ne shperberjen e PD-se se Saliut, te marresh kreun, aty them se shume mire e ben se po te jesh me kete mendje, do ta mirpresim angazhimin tend ne politike, per te ristruktuar nga e para, PD qe Saliu e ktheu ne bije te ish sigurimit te shtetit te PPSH.

 9. entondrenasi says:

  he mo legen erdhe te le[ihesh edhe ti? ju lepini cfare peshtyni legena

 10. Ben Chicago says:

  Bravo,Euart,per nje Ed te tille ka nevoje vendi,dhe jo per Edi Koleken me bllokemenet e tjer.Rotacion???.Natyrisht qe rotacioni eshte i nevojshem ne nje shoqeri demokratike ku funksionojne dhe konkurrojne forca demokratike euorpiane,dhe jo ne nje vend ku gelojne akoma Partite e Punes ,Partite e Enverit e Dushanit,qe kane ndrruar vetem emrin.A mund te jete alternative,Ruci,Gjinushi,Ed Kristaq Rama,Pezat,Xhelil Gjonat me shoke.JO!!!Kurre.Sukse per nje mandat te Ri.

  1. laberia says:

   O Ben Chicago ne andej nga Laberia i themi “Gardhin,ku ti kesh ,me kuc e me mac”

 11. santi says:

  e shikoni? hani mut tani ju qe thoni do humbi Berisha. te gjith gjasat jane qe fiton, na pelqen apo jo neve.

  1. virxhiniabichsi says:

   prej ed selamit do fitoje berisha, or santi? ai nje cope taksixhi eshte ne virxhinia bijch. me pyt mu qe i kam dhen bakshish kur kam hip ne taksine e tij… ta shkrujta nje here te respublica.al

 12. plaku says:

  paska ik per lesh Selami, qenka infektuar nga virusi blu!

  1. plaku says:

   plaku,
   Mendoj se nuk eshte mire te shruash me emrin tim. Nuk do ishte keq ne se do gjeje ndonje emer tjeter.

 13. england says:

  E paskan tredhur dhe kete emigrantin!Ju te Tema-s jeni te “poshter” i paskeni gjet foton e pershtatshme,shume i lodhur,duket sikur i ka ik vorraxhiut prej duresh.Ik o Selmono ik ta gjeti mendjen plakushi kryeminister,te ka ofruar ndonje karrige per deputet?njerez te vegjel.

 14. Shkaterrimi Rames says:

  Keto te shkretet kane fillu te bejne edhe listat e qeverisjes te Ps-se po me cpo duket Sala ja futi prape gishtin Rames. Riktheu nje figure si Selami qe keta morrat e ppsh-se nuk e shajne dot se skane per cfare ta shajne. Te jeni te bindur qe do shkaterrohet Edi ne 23 qershor. Do shpartallohet totalisht dhe juve do ju ngeli ne dore lista e qeverisjes se Rames me emrin e Gjinushit dhe Dades. As nuk ja u merr mendja sesi do ikni per lesh sesi do ju dali prej hundesh optimizmi qe palloshi dhe super idjoti Rama te vije ne pushtet. Sa te jete Sala gjalle, Edi do ngeli vetem kryetar i Lindes keshtuqe ta boje gati shpine ne surrel per 23 qeshor kur ti rrasi Sala shkelmin bytheve corapekuqit piktor. Do na ngeli dhe pederasti Erjon Mut Veliaj pa post ministri. Bythelepiresi me i madh i Rames.

  1. eli-tiv says:

   …e qarte saliu nuk eshte figure…po cfare eshte???….vrases edhe per pak kohe i gjalle??…salami..??/bir selam (selman) i nenes ke te qaj me pare..!!

 15. i_zhgenjyeri says:

  Nqs kishte njeri nga PDja e viteve 90 qe kisha respekt shume te madh ishit ju Z. Selami por me keto deklarata qe beni, te cituara nga gazeta TEMA (uroj qe te mos jene te verteta), me keni zhgenjyer jashte mase. Edhe ti mor burre shk…. e shite veten apo tergove vetveten dhe nuk je ai qe hiqeshe kur dilje ke VoA :((((
  TURP TURP TURP

  P.S. Te them te drejten turp duhet te me vije mua qe kisha njefare respekti per ju!!!

 16. Genti35 says:

  Shko mo bej sh…., ti vjen kur dasma do perfundoj njehere e pergjithmone. Te te bej nje pyet Edo, je i mire per gjueti? Se ai hundspeci qe do i lepish kepucen, ta ka bere gati makinen kabrio qe te shkosh.

 17. dada says:

  Kjo do te thote se Berisha do ti ike. Ja ka edhe topallit dhe Bashes.

 18. razo says:

  te rrofte kosherja se bletet te kane fluturuar.. Kujton se do ti marresh mandat PD de t’ja fusesh Sales pas votimeve.. Te genjen mendja plako ty dhe ate qe te ka nis ty.

 19. Zigur Qarri says:

  Prisje edhe pak Zoti Selami!

  Debati midis Berishës dhe Eduard Selamit 1991

  Partia drejtohej në mënyrë kolegjiale nga Azem Hajdari, që ishte caktuar si kryetar i komisionit nismëtar të PD-së, Arben Imami…….. si dhe Eduard Selami në detyrën e sekretarit të komisionit nismëtar të partisë…… përplasja e parë midis Sali Berishës dhe Eduard Selamit. Berisha, i cili nuk ishte zgjedhur të ishte në grupin e drejtuesve, kishte kundërshtuar drejtimin e partisë në mënyrë kolegjiale. Debatet midis tij dhe Eduard Selamit, nisën të krijojnë edhe çarjet e para brenda komisionit nismëtar të partisë. Sipas dëshmive të protagonistëve të kohës, Berisha kishte pretendime se Eduard Selami ishte zgjedhur sekretar i komisionit nismëtar vetëm me qëllim që të mbante protokollin, por jo për të mbajtur përgjegjësi të tjera. Ndërsa Selami, në përgjigje të këtij pretendimi, e kishte akuzuar si komunist arkaik me tendence të theksuar diktatoriale. Pas këtij debati, drejtimi kolegjial i partisë nga katër protagonistët e mësipërm kishte pushuar së funksionuari. Drejtimi nga Hajdari, Imami, Demeti e Selami zgjati vetëm tre ditë.

  Kush vjen me vonese,denohet nga jeta.Gorbatshov.

 20. xha Jaho says:

  Selami ka pjerdhur me kohe.

  Po e vuri Berisha ne liste do te vije, ndryshe do te vazhdoje te laja pjata ne amerike. Po nuk kuptoj pse i jepet kaq rendesi ketij njeriu qe ka qene nje humbameno gjithe kohen.

 21. Epirioti II says:

  A po ju mbushet mendja e shqiptare truthare se i vetmi person qe nuk u ble dhe nuk do te blihet dot kurre nga Berisha eshte Rama.

  Te gjithe te tjeret jane ligaveca qe lepijne cdo gje qe kane peshtyre per nje qese me dollare dhe nje karrige qe vjen era mut.

  Shikoni pak sa te peshtire duken sot Dashamir Shehi dhe Eduart Selami, “ikonat” e idealit te paster te se djathtes. Prisni, prisni se ne 24 Qershor do nxjerrin petet edhe kuajt e Trojes Bamiri dhe Kreshniku.

  CDO VOTE QE NUK ESHTE PER PS OSE QE ABSTENON ESHTE VOTE PER SHKATERRIMIN FINAL TE SHQIPERISE.

  1. Alb says:

   Bravo epirioti II. Komenti yt me pelqen. Ndersa ardhjes se Selamit PD me shume duhet t’i kete friken se ziline sepse Jozefina ka lene kockat 15 vjet ne kete politike burravecash dhe tani vjen ky zotnia i harruar… Pd ka per tu bere nje rrecke e shqyer qe s’ka per ta mbledhur dot veten edhe per 50 vjet te tjere. Nga ana tjeter PS eshte me e qete vetem ca fytyra si Anastas Angjeli fare pa kurriz duhet ti ri shohe…

 22. ALBAN DEGA says:

  PASKE SHITUR GOXHA MAKINA SOT EDI !

  Bravo Edi ! Qenke shume optimist dhe i ngrohte me Sali Kadafin ne kete dite dirmi per sundimin e tij despotik !
  Si duket paske shitur goxha makina sot ne Virxhinia!
  Pergezime !

 23. Librazhdasi says:

  Respekt per liberalin dhe njeriun e mencur Selami! Njerez si ky i duhen Shqiperise qe dine cfare flasin dhe kane respekt ndaj opozites. Te shpresojme qe pas ketyre zgjedhjeve edhe Berisha ti hape rruge, meqe Luli dhe Xhozi s’duan ta shohin njeri-tjetrin ne krye!

  1. dritani says:

   Kush e privatizoi Turizmin e Librazhdit?

 24. Turi skrapalliu says:

  O z selami .po nuk ke turp qe thua se PD duhet te fitoje prap per te qeverisur vendin apo meqe ke ngel pa Pune e te ka kap kriza ne USA e po vjen ti bashkohesh saliut te te futi ne biznesin e VJEDHJES SE SHQiPETAREVE . Meqe ke ngelur keq . Po na vjen se tu hap barku per PD. po thuaju SHQiPETAREVE sa lek te dha saliu ti rugullosh bjografine ne listen e deputeteve. Ah mor i gjore akoma nuk e njeh veten ti ke mbaruar e Jo me te rugullosh situaten saliut . BURSA JOTE eshte si bursa e NASDAQ. Qe vetem Humbje ka .po ri se je mire aty ne amerike se do ngelesh me lesh ne goje ose me ndonje gje te ngjashme si ajo qe mban leshi dmth k……. Ne goje. .

 25. Agroni says:

  Paska marre nja 4-muaj leje pa drejte paga nga puna.
  Nese fiton PD, Sala duhet q

 26. BERISHA LARGOHU. SHQIPERIA KA NJI FATKEQESI SEPSE KA NJI POPULL FRIKACAK QE NUK E DUAN DEMOKRACINE E VERTETE, POR I NENSHTROHEN BERISHIZMIT ISLAMIK. says:

  Nuk i pelqen te qendroj emigrant, por i pelqen qe ti beje keq shqiptareve duke mbeshtetur Berishen qe ka vrare per pushtet, pra ky eshte Eduart Selami, nje legen i vendosur Berishian.

 27. titi says:

  pjelle e sales eshte dhe ky. Perderisa nuk e kam emancipuar amerika kete personazh, do te thote qe eshte fiks fare per kete regjim diktatorial te sales. Miresevjen ne regjimin salist.

 28. 21janari says:

  Sali: ky spiuni ka per ta bere gropen

 29. voskopojari says:

  Qenka ftohur ne bythe dhe Selami.Trageti mbytet dhe ky hipen mbi te.Ose nqse ka ardhur ti bej pucin bashke me Topin te marrin PD-ne.

 30. xhino says:

  ik o pirdhu STE MERET VESH EDHE TY DREJTIMI si LSI je dhe ti

 31. MARKO says:

  O Selam. Te eshte pjerdhur mendja. E lagu se lagu. Kur ishim te vegjel luanim me lule-kamomili duke hequr nje nja nga nje fletezat e lules duke thene kalon, skalon. Edhe ti si dikur famije ben. Dil mbi vehten. Jepi dum e radhitu me burrat e jo me vrasesit.

 32. buurracaket says:

  2 gjera ka ose i jane mbaruar leket e.selamit ose e ka perzene gruaja nga shtepia dhe ka ngel ne mes kater rrugeve se ndryshe nuk shpjegohet qe pas kaq vitesh te behet bashke me sali killerin

 33. Devolliu says:

  E ka thirrur për ndihmë Saliu i Viçidolit këtë trupeshk. “Hajde i ka thënë- të bëj edhe kryeministër por vetëm të më shpëtosh mua me Lilin, me Gitën, me Xenin e me kuliçërit e mij”.

 34. Roni says:

  GURI I SELAMIT.
  Perball selise se PD-se eshte nje gur ne lulishten perball,diku tek nje meter i larte.C’do vit,ne muajin shkurt aty vjen Ed Selami.Ai hipen mbi gure dhe shikon nese eshte hequr shuli i ndryshkur qe ka mbylle porten e PD perfundimisht per kedo qe nuk i perket “Families”.Berishes ja thane kete rit qe ben Selami c’do vit dhe pasi u mendua therriti nje piktor nga ata te listes se PD.Me pikturo nje pikture qe ti ngjaje deres se PD-se por me nje shul te ri inoksi qe shkelqen per se largu dhe qe duket i hapur nga ai guri i Selamit,i tha ai piktorit.Dhe keshtu beri piktori,e pikturoi dhe e vuri tek dera duke dubluar ate origjinalen e cila eshte perseri e mbyllur dhe po me shulin e ndryshkur.Te nesermen mberriti Selami per te bere ritualin,vajti,hypi mbi gure dhe u befasua nga shkelqimi i shulit prej inoksi qe i verboi syte dhe vrapin e mbajti tek Fevzo…U hap porta tha…Nuk kthehem me ne US,dua te behem deputet,Berisha burr zotni…Fevzo e degjonte dhe ne mendie i shkoi Shen Kozmai tek thonte…”Po s’vura dore mbi plage (shulin) nuk ze bese…”…ky e ka hallall te plaket mbi gure…Tek Guri i Selamit…

 35. JC says:

  WTF? C’pate ti lali, ka rene kriza edhe ne Amerike? Nuk ecen shitja e makinave?

 36. MALUA says:

  Ik ore mut-muti ,vellai i SOKOL dhe ILIR HOXHES ,djali ILEGAL I ENVER HOXHES . BUT don’t forget ,when you are ready to come back FETCH VJOLLCA VOKSHI YOURSELF. Do fitosh te semes ,QEN I RRAHUR QE KULISH .Ke filluar t’a hash prape te vjellen tende .NDYRESIRE .

 37. Emer says:

  Po si nuk ngeli kurve politike pa u riciklu mer jahu. Nano, Shehi, PAD, LZHK e kush i ma mend. Tani del ky koqja qe arritjen me te madhe ne US e ka si shites makinash dhe kerko te pozicionohet. Dhe koqet shqiptare qe i kerkojne komente per Arvziun e qendrim te US etj. Hajde gallate hajde. Kot nuk thojne qe cdo popull e ka hak qeverine qe ka.

 38. saranda says:

  KY QENKA ME KEQ SE SALI BERISHA!NE TOP STORY TE SOKOL BALLES,THA SE BERISHA NUK ME PERFILLI, DHE NUK U TAKOVA!SOT THA TE KUNDERT,KY ESHTE NJE SAHAN LEPIRES,PA PERSONALITET,MESA DUKET PO I BIEN FUQIT PER TE PUNUAR NE EMIGRACION,DHE VJEN I GJUNJEZOHET BERISHES.JO KY TI KTHEHET BERISHES!PO DHE OBAMA TI VIJ E KA HUMBJEN TE GARANTUAR.NGA KY EMISIO OPINJON I HAJDUTIT FEVZO,SELAMI NUK FITOI ,VEC 2 LIBRAVE TE FEVZO HAJDUTIT.TANI PD ESHTE NE KRIZ POLITIKE DHE MORALE SE KA ZHGENJYER POPULLIN DHE ELEKTORATIN E VET,ME KOALICIONIN E ILIR HAJDUTIT.PRANDAJ KJO PD QUHET E BRAKTISUR,DHE NGA VET BERISHA

 39. pd-isti says:

  epo kaq e pati edhe miti i Selamit! Shyqyr, qe te bijne rehat keta gazetaret e majte qe ia krijuan mitin me shprese se nje dite ky do te kundershtonte Berishen. Le te mesojne nga zgjedhejt e tyre te gabuara.

 40. ELTONI USA says:

  Deklarata e Z.Eduart Selamit me gezoje pa mase kjo eshte nje ogur i mire per Partine demokratike qe sic shpehet dhe Selami do te fitoje nje mandat te trete. Kjo eshte nje domethenie e madhe qe figura te mirenjohura te kandidojne per Partine Demokratike.23 qershori fitore epadiskutueshme e Partise demokratike.

 41. Sume Gruda says:

  Te k’llehsh nuk mund te thome se ke garanci nga nje stalinist, dhe mos te k’thehesh nuk mund as at qe ta them se kethehesh ne vendin tand.
  Por Berisha ka dashur qe te vrase nje here, duke te thirrur se je nje mashtrues dhe i Enver Hoxhes. Mero Baze duhet te dinte ket histori tende se ishte botues qe merrej me shkrimet e Berishes ne PD. Si s’te doli boja blue e ujit nuk u la kurre. Shko me Topin qe hapi nje blue te re te djathte si kur e do ti jo te kuqe.

 42. london says:

  PD ka nevoje per figura si Selami dhe me e mira te kandindon per kryeminister se vetem keshtu e djathta mund te fitoje.

 43. Anonim says:

  Ik mer kok shpull, te ka ra bytha ne uje ne Amerike dhe do me ardh per i cap buke ne Shqiperi. Thashe se kishe ik ne Amerike ngaqe nuk te pelqente sistemi, tani do te behesh pjese i tij. Turp!

 44. Korcari vip says:

  Po cfare jane keta burra te veshur me fustane? Rradhen e pare Sala sdenjoi ta priste tani ky filloi ti lepihet. Kur shikon keta tipa (selami,imami,pashko,ruli,pollo etj se jane shume) te vjen ndermend barcoleta me gjuetarin dhe ariun. Keta o miq i ka ashtu….. Saliu qe te vegjel dhe prandaj kthehen prape tek ai. Po per kete mikrob na loboi Sala deri ne Amerike qe pagoi gjithe ato leke nga taksat e shqiptareve. O Selam po cte detyroi o shkrete ta djegesh veten ne kete menyre. O Sali nuk do fitosh dot me 23 qershor edhe sikur te sjellesh edhe 100 nga kjo fare njerezish. Populli do te ndeshkoje me vote dhe pastaj drejtesia popullore do te ndeshkoje me burg per krime kunder njerezimit.

 45. Ardita Gjebrea says:

  Or toc kuklle, ike nga syte kembet nga frika e Berishes per 20 vjet dhe tani kthehesh ne prehrin e tij si dele!!!
  Kisha nje fije respekt por, aha … edhe ti qenke …
  http://imazheshqip.blogspot.com/2013/01/ne-jemi-ndryshimi-per-pare.html

 46. frediel says:

  po ky i tredhuri i sali zagarit nga doli tani??????????? tek anija qe po mbytet te paret dalin minjte per te shpetuar,si psh rasti i ilir hajdutit me ate lsi e famshme,ndersa ky mi halje po done te kthehet ne anijen e vjeter,per tna treguar qe cdo gje eshte ne rregull me kete regjim fashist anarkist??????ik qerohu or EDUART{ISLAMI}SELAMI….NUK NGELI PLERE PA PERFITUAR DHE TI DUHEJ TE VIJE

 47. Mihallaq Furxhi says:

  Me vjen shume keq per kete politikan me vizione te plota te nje demokracie evropiane ne fillimet e para te demokracise, me vjen perseri keq qe jeton prej vitesh ne demokracine Amerikane dhe pas te gjitha ketyre shkeljeve te kushtetutes dhe uzurpimit te tri pushteteve nga pozita kerkon te kanditoje per kete Parti.
  Per mendimin tim Z. Selami ose nuk ka ndjekur ajo qe ka ndodhur ne Shqiperi keto tete vjet, ose per interesa meskine te ngushta jo atdhetare kerkon te beje te pamunduren,nuk do ti shprehja keto mendime ne qofte se do vinte kandidaturen ne cilen do parti(perjashtuar LSI)apo i pavarur.
  Shqiperise i duhet nje rotacion politik me ngritje te madhe ekonomike me nje Sistem Gjyqesor plotesisht te panvarur ku viktimat e Gerdecit dhe 21 Janarit te prehen te qete duke shpresuar se drejtesia do te vihet ne vend dhe ku te gjithe Shqiptaret te jene te barabarte para ligjit qe nga Shqiptari me i thjeshte e deri tek pushtetari me i larte i Ekzekutivit,Legjislativit apo Gjyqesorit.

  Mihallaq Furxhi
  Oakland Community College
  Michigan USA

 48. Paradoksi says:

  ..nuk po ja del dot me “Krizen Financiare” ne Amerike.,z.SELAMI.,dhe hajt te bejme “njr dore te mire Parash” ne Shqiperi…?!!!!..mbas 20 vjetesh u kujtua.,duke bere hesapet qe “shoket ” jane bere MultiMiliardere…!!

 49. Zgjohuni says:

  Eduart Selami kjo moster e peshtire e politikave te jashteqitjes shqiptare ne vite,na flet per ndersheri njerezore si prostitute semaforesh,packa se ka nje mori veprash kriminale ekorruptive mbi supe ne vite si bashkepuntore me Berishen,kete djall me fytyre njeriu qe nuk ndalet ne paudhesi e krime.Turp dhe krim sebashku ku per hire te parave te pista nendore i ngre hymne nje vrasesi serial sikurse eshte Sali Ram Berisha familjarisht e shoqerisht.
  Eduart selami eshte koha per rreflektim dhe jo per lloqe kavaje qe nuk i shkojne per shtat e cmim nje rrealiteti shqiptare te dhimshem e te keq manaxhuar e keq qeverisur me deshire e vullnet fanatik,nga shoku i idealeve tuaja dhe i parase se piset,por dhe i shpise pa qera Sali Berisha.
  Te jetosh eshte dhurate e Zotit,por te abuzosh e te mashtrosh per te mbuluar mijra krime makabre ne vite,jo vetem qe eshte mekat por dhe bashkepunim me krimin sebashku.

 50. eri says:

  ja burri i radhes ne politiken shqipetare..k… me zile

 51. Dardan says:

  E tmerrshme, edhe ky, qe une e konsideroja per demokrat, qenka me rrenje te shkelura si sharqinjte e Kiu Gremit.

 52. klea says:

  une them edhe nje mandat te katert, pse ca ka? po na duhet edhe nje shkop domatesh te mbajme Salen se na perthyhet shume pastaj

 53. Rodrigo says:

  Ja paska pjerdhur mendjen Saliu ketij palo servili…..pasi fshihu halete ne USA erdhi ne Shqiperi per tu bere deputet….. 😛

 54. Feti says:

  Alla Alla ……

  E kane rejt?

  I kane dhene nonji ofiq pune gruas dhe leje ndertimi per pallat si Dashit te Shehajve qe eshte republikan dhe monarkist njekohesisht?

  Alla Alla ……

 55. plaku says:

  Hajde horra hajde. Keta jane njeri me i keq se tjetri.

 56. Eddie says:

  Ah mer bq. Ke marre virusin dhe nuk shpeton dot. U lodhe duke shit makina, tani po shef si me bo lek kollaj mer zagar. Jazek.

 57. Leonardi, Nashville, USA says:

  Zoti Selami,
  Po me cuditin keto qe thua qe s’ben dot kritika per forcen politike qe aderon. Sic duket nuk paske mesuar asgje nga Amerika dhe sistemi demokratik i saj. Ajo qe mund te nxjerr nga keto qe thua eshte qe te duhet ndonje post ne qeveri qe te vesh pasuri ne menyre te shpejtuar ashtu sic bejne anetaret e qeverise se tanishme. KJo eshte nje hipokrizi e pashpjegueshme ndryshe. Kam nje pyejtje per ty. A te duket se qeveria shqiptare ka qeverisur ne menyre demokratike dhe ka punuar per t’a cuar perpara Shqiperine keto vite?
  Jam shume i zhgenjyer nga ty. Tregove qe je njelloj si ata te partise ne te cilen ti aderon. Te fala beji mikut tend Saliut.

 58. NY says:

  Njerez pa shtylle kurizore nuk mund ti quaj, por e perdorin per qellime shume negative. Mesaduket Islami ka pare sa jane pasuruar Lulka & Co nen hijen e Berishes dhe mallkon veten qe nuk e lepiu me shpejt ate qe peshtyti. Ose, e ndjen humbjen e Berishes dhe kerkon te marre frenat e PD ne dore. Kjo e dyta me duket enderr qe nuk besoj te dali edhe per nja dy dekada. Deri atehere Selamit i shku bytha ne ferr.

 59. EDUALTE SELEMI KERKON TE REALIZOI EDHE NJE TE KEQE ME TE MADHE SE E PARA ME RIKOPERIMIN E BERISHES.

  Dhenja Oksigjen Berishes eshte nje e keqe akoma me e madhe e z.Selami Se sa e para. E pari ishte e keqe se filloi per se mbari demokracin si kryetar I saj pore Berisha nuk donte demokraci, ai donte larje hesapesh me vetveten ne radhe te pare si komuniste dhe pasta te realizoi nje te keqe edhe me te madhe ate te nje rrafshimi ruspullore te ekonomise shqiptare dhe bashkimi I tije me qaerqet me rreaksionare dhe antishqiptare qe njeh historia jone.
  Eduarti ketu ishte kure Berisha theu embargon e Naftes dhen Serbise. Une nuk e di se si a ka tradheti me te madhe ndaj kombit shqiptar se kjo. Ndofta per Eduartin kjo qenka e pa rendesishme se ndofta edhe ky ka dhene “miratime “ per nje thyrje embargoje.
  Berisha jo vetem qe nuk meriton nje mandat te dyte pore duhet te shkoje para drejtesi per te gjitha ato te keqija qe i beri shqiperis dhe shqiptarve.
  Eduarti osa ka harruar per keto ose edhe Eduarti paska ren ne prehrin e atyre qarqeve me antishqiptare qe frymesojne sejgemente te tilla.
  Ne se Eduarte Selami ingranohet ne krahun e me te keqes atehere munde ta krahasojm si skaliaonin e fundit te ketyre qarqeve per te ruajtur satukojen e tyre ne shqipoeri.
  Me qe Eduarti paska harruar se kush eshte Berisha une me kete komente po ja kujtoje dhe i them Eduarti Ja perse nuk duhet te marre nje mandat te tret Berisha.
  1.JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI.:. pasi 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te “Demokracise”.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.?
  2 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE M ARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi i ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje. A ka humbje nderi te shqiperis me shume se kaq zotri “intelektual”.
  3. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo ngjarje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.
  4 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keq se ne vitet 1939.
  5 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve
  6. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi i qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
  7 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.
  8. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise
  9 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .
  10 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
  11. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare. Me kockat e te vdekurve tane.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.Po kjo nuk eshte humbje morali,Ky ka humbur shqiperin.!
  12 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar. \
  13. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.
  14 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: “Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.”
  15. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.
  16. NUK MERITON SALI BERISHA TI KENDOHET TE KENGE LAVDIE pasi Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
  17. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u shkatrruar i teri.u fute m mitmarrja ne sherbimin shendetsore ne te ngjkitha kategoeitew etje.
  18. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI, rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic –Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c`do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c`beri Berish Ja se c`u solli shqiptarve si ndryshim.
  degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 –vjeçare te sistemit te kaluiar.
  19. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha “mburret” me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
  20 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?
  21 .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto akete historike, kaq te rende per popullin shqiptare
  22. .JA Z. SELAMI PERSE BERISHA NUK DUHET TE MARRE NJE MANDAT TE TRETE.FUNDE ANTIKOMBETARIZMIT Z. SELAMI pasi e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit
  Do te jete fatekeqesi kombetare z. Selami nese juve ushqeni nje antikombtarizem kaqe te madhe per kombin shqiptar.Une me larte ti rreshtova nje pjes te ketyre aventura qe bien ndesh me interesat tona kombetar.Nev z. Selami pritshi tjeter gje nga ti. Nev pritshim qe te te rreshtohesh perkrah forcave progresiste por nuk na ka shkuar mendja se ti per 18 vjet ne SHBA paske shkuar per tu akmualuar me frymen e antikobetarizmi qe Berisha eshte perfaqesues kryesor i kesaje rryme.
  Une e dij qe ne SHBA ku dhe shpresa e shqiptarve eshte mjafte e madhe ka edhe shqiptare te cilet ishin bashkpuntore te nazifashizmit dhe sot ata ne vende qe te punojne per progresin e shqiperise ata po bejne me te keqen per shqiptaret. Ata po i sherbejn qarqeve antishqiptare, madje ata po pergadisin here pase here per nje gjakderdhje ne shqiperi ku Berish dhe sejgmente te tjer jane te gatshem per te ralizuar nje skenare te tille. Une te theM ty dhe atyre shqiptarve atje qe sapo u ka dalur gjumi letargjik, te mos u veje mendja se ata akoma po luftojn ne frot kunder ushtarve te lirise. Jo kan kaluar mbi 70 vjet qe ajo lufte ka mbaruar dhe juve duhet ti kthehen NE shqipoeri me ndertimin dhe jo me shkatrrimet qe bete, duhet ti kethehi shqiperis me unitetin rreth idiealit ton kombetar e jo me fryme e pecarjes , juve duhet te jenui promotor te luftes kunder qarqeve antishqipotare dhe jo te heshteni sic eshte rasti i fundit ndaj kishes autoqefale shqiptar qe akoma nga keta shqiptare qe zv/suan Fano;lin nuk kemi pare nje deklarate ne mbrojtje te kishes autoqefale shqiptare NGA PRIFI ANTISHQIPTAR QE ESHTE Janullatesi.
  Ne keto kushte edhe z. Selami mendonim qe ka ardhur me nje fryme te re dhe jo qe edhe ky te kete rene ne pusin e me te keqes te ketyre shqiptarve te shitur atje.
  Ne presim reagim te sinqert nga Z.Selami. Z. Selami po beni te keqen me te madhe ne ter historin tuaj politike.
  1. E Keqja e jote e pare ishte qe u arratise nga friga e Berishes dhe e le Partin e re Demokratike ne duarte e nje tradhetari
  2. 2. E kqja e dyte se ke ardhur ti japesh oksigjen nje te vdekuri, nje te pa shpirti dhe te rikuperosh nje fatekeqesi per kombin tone ,Kjo do te jete e pa falshme per ty.!

  1. Shtegtari says:

   Shko futi ndonje dopjo ne klub o Like (po te paten lene hajdutet e Sales ndonje kacidhe ne xhep) e mos harxho kohen duke shkrojtur faqe te tera per plehra qe lepijne ate qe kane peshtyre. Selami ka mbetur pa oksigjen per vehte e jo me ti jape Berishes.

 60. shok i selamit says:

  Edi, mendohu mire se po ben nje gabim te madh.

 61. Qytetari says:

  Si ste vjen turp o palaco. Keshtu vriten njerezit ne Amerike o delenxhi. Je tipiku i qenve te rrahur te Sales qe pasi i rref, i hedh ne plera, i perdor, i shan me ckane, i ri merr perseri dhe ne fund i hedh perseri.
  Te kane nxjerre me shkelma nga PD o cope mishi me dy sy e skane lene llaf pa te thene deri spiun i sigurimit.
  Gjithsesi mos u merzit se nuk je i vetmi lloj qeni bastard i rraces tende pasi ke me vete Ilir Meten, Genc Rulin, Agron Musarain, Arben Imamin, Neritan Ceken, Fatos Nanon, Nikolle Lesin, Arben Ristanin, Dritan Hoxhen, Aleksander Frangajn, Dashamir Shehin, Genc Pollo, Kreshnik Collaku, Tritan Shehu e nje kope te tere qe kane sot pushtet. Jane tipa qensh si puna jote e asgje me teper. I ka rrahur Berisha si qent rrugeve deri dhe me shkopa bejzbolli ne mes te dites, i ka kercenuar femijet dhe familjet me jete, benin shurren ne breke kur i binte dera e shtepise, i beri sigurimsa, idiote, agjente te asfalise e klanit zemun, i dogji, i vuri tritol neper shtepia e biznese dhe ja ku jane sot si teze ne parlament e ne poste drejtuese.
  Turp te te vije ke jetuar dhe ne boten demokratike vjen ketu e shitesh per nje grusht lek ose aspak thjesht me nje premtim.
  Kjo eshte partia demokratike qe luftuat ne 90??????
  Pse ske ardh me perpara te vendosje dhe ti nje tulle ne demokracine Berishiane???? Apo tani i duhesh atij te madhit???? Normal te perdor kur do ai o qyqar.
  Futu ne gare te shohesh sa vlen o qen bastard e kam fjalen per gare te vertete jo me lista se me lista fiton edhe Nard Ndoka se si nje nivel me te po me dukesh.
  Ta them une nga se vuan ti o mjeran!
  Vuan nga “Sindroma e Stokolmit” ti dhe shume Shqiptare te tjere qe votojne keta derra te pangopur.
  Po ta shpjegoj me pak fjale se cfare eshte.
  Dashuria qe lind tek i perdhunuari per perdhunuesin.
  E justifikon ne cdo lloj forme veprimin qe ben perdhunuesi dhe i del dhe deshmitar per ta mbrojtur.
  Eshte quajtur nga ekspertet qe studjojne mendjet njerezore ne FBI pas grabitjes dhe mbajtjes peng te personelit dhe njerezve qe ndodheshin ne nje banke ne Stokolm. I dolen deshmitare pengmarresit dhe i vinte keq megjithese i kishte sakatuar dhe keqtrajtuar me dite te tera.
  Futu ne liste tani po te futi Sala e kam fjalen se sot ja cove mesazhin dhe i the jam gati ti hap kembet vetem aman hajd me perdhuno dhe me keqtrajto.
  O debil i mjere.
  Shko puno te fitosh ndonje lek mos ki shprese se do vjedhesh dhe ti leket e sklleverve moderne qe jetojne ne Shqiperi ku bej pjese dhe une, dhe ish komshiu jot, dhe ish e dashura jote, dhe kusherinjte e tu, dhe shqiptaret e varfer qe flasin gjuhen e sateme.

 62. dpf says:

  ik ore tani te doli gjumi shekullor ty

 63. KokQepa says:

  Kush fle ne krevat me pleshta, do te zgjohet duke krruar bythen

 64. saliu says:

  Bajge ,Nje njeri pa karakter dhe i pa afte .Ndejti 20 vjet ne Amerike me statusin e te denuarit politik me gjithe ato benefite e nuk mundi te ecte me shume sesa nje shites i rendomte makinash .E cte re do ti sjelle ky i pa afte shqiperise .Te jetosh 20 vjet ne amerike e te kthehesh ne vendin tend per te mbajtur ne kembe nje regjim eshte idiotizem

 65. Alfred Aliu says:

  Ske faj eshte e shtrenjte Amerika, hajde bej nje grusht pare ktej nga katuni jone!

 66. Alfred Aliu says:

  Ske faj eshte e shtrenjte Amerika, hajde be nje grusht pare ktej nga katuni jone!

 67. ariana says:

  Ed Selami kthehet ne Shqiperipas nje jete te veshtire dhe te dhimshme per te ne SHBA. Ne amerike ate e ka ndare gruaja, ka humbur punen qe kishte ( shiste makina ne Virgjinia) dhe ka jetuar tek I vellai ne Boston. I terhequr dhe krejt i panjohur per komuntetin shqiptaro-amerikan ( vec nje pronari te nje pike shitje makinash ne ndew York qe e kishte mik te ngushte te gruas, ai nuk arriti te beje asnje shkolle ne Amerike, asnje kualifikim dhe nuk avancoi ne asgje vecse humbi edhe familjen ( gruan qe e mori nga sfilada e miss Albania, kur ishte administrator i selise se PD-se, se kryetar nuk ka qene kurre as ai e as Tritan Shehu). Pas 18 vitesh kurbeti, ai kthehet i varfer, pa familje, pa kualifikime, pa asgje. Nese ai thote te kunderten, lehtesisht mund te kontaktohen te gjitha institucionet amerikane per tju sjedhe fakte, jo rrena. Ky eshte Ed Selami I cili per hir te se vertetes ka nje master ( kandidat shkencash) ne shqiperi te mbrojtur ne Universitetin Enver Hoxha te Tiranes me teme: Mendimi estetik I shokut Enver ne fushen e letersise dhe arteve. Kaq, pa rrena dhe pa asnje shtese!

 68. Alfred says:

  Ske faj eshte e shtrenjte Amerika, hajde be nje grusht pare ktej nga katuni jone!!

 69. Zadrimor says:

  Zoti Selami shume veta que jane larguar dhe jane ktyer perseri tek Saliu te gjithe kan pasur ndonje gje per te ”RREGULLUAR” a mos valle edhe ju???????? NE OPINION SHUME SQIPTARE TE KANE RESPEKTUAR DERI TANI PO por nuk edi a do te respektojne me.Ndushta Sala te ka genjyer duke te premtuar postin e kryetarit te PD pas zgjedhjeve 23 qershorit por mos ebeso.Kush ishin ministrat keto 8 vite ti nuk e merritoje nje post????????Tani qe Sala po iken di mendon se do e shpetosh??????????Keto 18 vite qe ju jeni ne USA a keni bere ndonje perpjeke per reformim te PD????????????? KEto vite a keni paraqite ndonje platforme per demokratizimin ePD??????? KETO 18 vite si antar i KKOMBETAR TE PDne sa mbledhje keni marre pjese?Mos harroni Z SELAMI se shume shpejt pas 23 qershorit jane disa furca POLITIKE QE DO E DETYROJNE FITUSIN TE HAPI DOOOOSJET E SIGURIMIT’SAper kutese ato que jane kethyer amos valle kan ndonj DOSJE????????PD ka nevoje te kthehet djathtas porjo me nje Komunist ne kreye .Shoqeriht miqesiht tethem mos trego qe nuk jeni politikan (DKUR PARA 18VITESH KAM VOTUAR PRO IDESE SUAJ NE KESHILLIN KOMBETAR TE PD PASI JU KERKONIT KRYETARI IPARTISE QE KA FITUAR TE JETE KRYEMINISTER0)

 70. Kico says:

  Car bohet kshuna?! Ku jone ramelepirsat,Hazizi me shoke..Na boni nonji koment ketuna se s’ka lezet. Hajde mobilizohuni me ate fjalorin tuj qe jua ka zili tone dynjoja..Jam kurioz me nigju car keni per ti thoni ketij yllit…Ju uroj suksese..Amon mos perdorni llafe shume te pista se e eklipsute fare Krietarin tuj..leni llafet shume te pista per ate..se helbete oshte Lider ai ” qepa mashkull”

 71. hekri says:

  Edi,

  mos mor burre te ka marre uria per bythlepirje – menduam se e ke harruar – me varkarin do te sjellesh demokracine – me kriminelin – ok me mirre rri atje ku je.

 72. klara says:

  Kaq pa lek ke mbetur ore plere sa shkove lepive prape tek berisha???? Humbe edhe ate pak respekt qe te kish mbetur per figuren tende. Dinjitetit tend o selam I vure shkelmin. Car respekti ke ti per njeriun qe u tall me ty si te ishe dele, por sic duket dele paske qene dhe je. Ptuuuu

 73. F.Pulo says:

  Po b/puntoret o Edi,ç’thone?

 74. filan fisteku says:

  Jaaaa!!! Per te gjithe ata te djathte, qe me demek prisnin reformimin e te djathtes!!!! Hahahah, Eduart Selami dhe Dashamir Shehi…..(Disidentet demokrate) kthehen ne gjirin e PD, ne dite te veshtira!!! Berisha eshte politikan dhelper plake! E vetmja shprese per te djathten eshte VDEKJA fizike e Berishes

 75. sizmografi says:

  E.Selamin, nese eshte mbrojtes i saliut me mekatet qe ka ky sali,shqiptaret do largojne edhe selamin me urejtje ,duke u larguar edhe vete prej tij.

 76. Bardhi Tolabi says:

  Eduart Selami,ate respektin e vecante,ruaje per Sali Berishen.Po ate gishtin ne bythe,qe te futi atebote Sali Berisha,do e ruash?.
  Po,sic duket,kur te hyn njehere,u mesoke dhe embelsohesh dhe e kerkon perseri.Ja,njesoj si ty dhe ai Tritani i preshit,u mesua me te dhe ju kethye mbas disa kohesh perseri Saliut.Pa Saliun edhe ai nuk ka rruge tjeter,per te marre perseri nje presh ne bythe.YYYYYYYYYYY legena,njeres pa pike dinjiteti.Mire Tritani,po ti,qe ndenje kaq vjet ne Amerike,nga nje vesh te hyri dhe ne tjetrin te doli demokracia Amerikane?

 77. Dukati says:

  Eduart Selami për të cilin janë ngritur legjenda si njëri, i cili po të mos kishte ikur në Amerik do kishte bërë çudira sapo u kthye tek baba Berisha ra në orgazmë. Mburri Pd-në dhe Berishën dhe bëri thirrje për mandat të tretë. Nuk është befasuese: Pd-ja, e cila doli si e kundërta e Partisë së Punës së Shqipërisë, idealet demokratike i ruajti deri sa konsolidoi pushtetin. Më tej u kthye parti naziste, të cilën e afirmoi me grushtin e shtetit të vitit 1996 dhe vazhdon me shtypjen ekonomike dhe psikologjike të popullit. Legjenda Eduard do shikuar si një saliist, pra Sërb.

 78. troy says:

  E shiti b…. edhe ky! C`rrace e poshter paskemi qene

 79. Toni says:

  Kaq zgjati dhe integriteti i sallamit. Nje post i ofruar dhe lepirja rifillon, just like back in the good old times. As kaq vite ne zemer te demokracis nuk e kane mesuar kete plehre se ca eshte demokracia.

 80. Delli USA says:

  Kisha tjeter mendim,por me kete intervist u binda se qenka koqe fare,te futet ne vath te Saliut mbas 18 vjetesh sergjynosur prej tij, tregon se puna si shites makinash i qenka merzitur.Sinjalet i dha ajo dhjetoristja prej Vlore para dy vjetesh kur tha se kam ardhur ne Shqiperi me Selamin qe te reformojme PD-en me ndihmen e Saliut.Bire selmani i nenes ke te qaj me pare,Dashin e kam nip,Selamin e kam djale.

 81. aleksandri i madh says:

  Ky djali i Enverit ka ngelur pa leke andej nga Amerika dhe ka menduar qe te lepi ndonje kocke te mbetur nga ato qe ka lene Vucidoli per sahanlepirsat e tij.
  Eduard!
  kot e ke sek ka ngelur me asgje sepse i kane lepire te tjeret perpara teje o debil.

 82. Guri Belik says:

  Ky paska qene nje mitroloz qe se paska shokun, idiot,sic duket eshte bere pishman e prishi me vicidolin dhe mbeti fukara kur te tjeret u bene milionere.Shko shit no nje “car”si De Niro ne muvi dhe thire manaxherin.

 83. enea says:

  Edhe ti qeke bere nje palaco. Si mund te fjalesh pas atyre qe te ka bere Berisha….Mesa duket te kane premtuar ndonje thele, por eshte e sigurt qe do lepini kockat

 84. pilo lala says:

  Ky eshte lajm shume i mire.
  PD po shkon ne duar te njerezve te mire.
  Selami e di me mire se kushdo qe Berisha do humbase, por eshte udhezuar nga Amerika te marri PD.
  Te shikojme reagimin e Berishes per kete. Selami nuk ka biseduar me Berishen akoma.

 85. VIGU says:

  Edhe ky ish kryetari formal i PD, po na tregon se i ka duart e pastra ,si na i tregonte Saliu. TE takon te bashkohesh me shoket e tu te vjeter ,madje je i vonuar,pasi CEKA ,POLLO, SHEHU ,u bashkuan dhe fituan.Edhe NARD NDOKA erdhi sa erdhi verdall si pordha neper breke,po beri si beri e fitoi nje vend. E dhe ti bej si te besh futi nje llape te madhe atyre qe ke folur per Saliun,kape Dash SHEJIN,prej dore dhe i thoni Saliut:- U bem pishman o lartmadheria juaj zoti Sali. U penduam sidomos kur ju dhe shoket tend nuk din se ku ti cojne parate.Nen
  udheheqen tende ,dhe ne shembullin e vajzes suaj do “PUNOJME EDHE 25 0RE NE DITE”e te arrijme rrogen qe mer cupa jote,o SALI i nderuar” Po si paske duruar kaq vite o i bekuar. Vleresim te madh ke patur,pasi edhe kur ke ardhur nuk ke “ndenjur pa e takuar” Po tani me shume te eshte shtuar respekti,pasi vrau 4 protestues e gjykata i nxori te pa vajshem.Qe jane vrare, jane vrare,po nuk i vran me dashje.KY arsyetim te pelqeu qe je kaq i gezuar.Ktheuni ,ktheuni se ai qe u nguli hune ua heq prap,po edhe po ua u nguli prap,ska gje se jeni mesuar.YYYYY JENI BER SI POCE PA BYTHE.Qe te shkoni ne nje parti ,qofte kjo e djathte hallall,po te shkoni atje ku kini pshurrur nje here nuk ju ka hije.

 86. I lsarguari says:

  BAJGE Sigurimi shtetitt te shqiperise lindore

 87. mali says:

  Ik o jashteqitje e salimalokut. E paske harruar se si maloku te dha duart e te degdisi nga syte kembet. Pacavure qe ate qe peshtyn po e lepin tani.Me vjen mire qe po kandidon per salomalokun se -(minus) vota ke per te marre!!!!!njerez pa karakter….Mjere populli me keta karafil ne zall qe ka!!!!!

 88. psy says:

  Paska rreshqitur dhe ky i ziu.E pa qe po i ikin vitet pa u bere dikushi dhe tani zgjedh Djallin.Po c’fare ngjet me keta pseudo-“demokratet”qe jane te fiksuar tek “n’a ishte nje here..”.Po ti more djale ke nje jete qe nuk ke levizur as gishtin per kete vend dhe tani kujtohesh te besh “rrotacion”.Po hajde,se te rrotullon mire shefi,ti nuk mund te jesh ndryshe nga te tjeret ne duart e tij,pervecse nje gur shahu.
  Pse nuk mendon te vish e te punosh me grupin e reformatoreve,perkrah Topit me shoke?Apo aty nuk do jesh i pari,Sala te ka premtuar vendin e tij?Kaq naiv nuk besoj se je!Por gjithsesi,e ke ne dore te jesh nje i percmuar….apo nje njeri normal,…pasi dikushi nuk je me.Duket se je fiksuar tek e kaluara dhe i projektuar ne te ardhmen dhe nuk po te mundesh te jetosh te tashmen.Me vjen shume keq per ty!!!!

 89. Mister Selami si shume na habiske me këtë vendim???

  Dmth pse nuk thua qe ti je berisha i berishes siç ishte berisha i ramizit te te le fronin por me ler te qete mos u merr me çfarë bëra une por vidh e vrit dhe ti si ne te parët dhe lerja prape fronin me ujdi berishes se tretë kete do te na thuash për bashkëpunim te dikurshëm dhe respekt për berishën qe ta marrim vesh?

  Si përfundim atje ne shqipëri ka vetem një zgjidhje revolucion duke vrarë çdo fare te keqe qe ka qene qoftë dhe shofer i një deputeti apo kryekomunari edhe sikur një ditë e kjo fare e keqe e mësuar nga gjakpiresit komuniste nuk ndryshon vetem ti djegesh me gëlqere ptuuu dhe rafte mbi ju mallkimi i atij populli te shfrytëzuar…..

 90. Miri says:

  Popullkot. Normal I ndare nga gruaja, shet makina ketej, apo te beje ndonje dore lek andej si Genc Ruli. Kurbeti eshte I veshtire plako do bythe.

 91. nd-ih-ma says:

  Mallkuar dita kur jane bere politikane vuqidolasit me mutante si ky tipi.

 92. Tirona says:

  Ky paska ik per lesh, po na trego nji cik cfare kariere ke bo ne amerike . po ta them une , ti Selami ke qene i paafte qe te angazohesh ne shoqerine Amerikane se po te ishe i afte nuk do ta merje mundimin per tu kthyer ne Shqiperi. Jom i bindur se ke jetuar gjithe keto vite me asistence.

 93. I penduari says:

  Eh cpo shikojme e degjojme.Te gjithe plangprishesit u kthyen te lepijne fekalet qe derdhen.Si nuk paska nje ,te pakten nje me personalitet ne radhet e Pd-s se 90-tes,se per keta te sotmit as qe behet fjale.Hajde Selam hajde se dhe ti duhesh ne kete gjiriz ku eshte katandisur shqiperia.Te duhen ca pare dhe ty,vellezerit i ke pa pune,kur te tjeret po bejne miliarda.

 94. Korcari1 says:

  Qenke lodhur se lari pjata legen!!

 95. Bato says:

  Selami vjen nga Amerika, por nuk eshte se eshte rahur ne kudhren e politikes, ne rethet e Klintoneve dhe Ollbrajteve. Edi i gjore enderron nje post deputeti qe te ngrere kartona nen urdherin e atyre qe e kane rrahur dhe debuar ne 95. E deputet tani qe do u japin dhe kobure, do te ishte lule,se ka 13 vjet qe shet vetura japoneze tek nje dealer ne Yonkers afer Nu Yorkut. I vetmi kontakt qe ka patur me Departmentin Amerikan te Shtetit eshte kur i shiti nje Toyota nje nepunesi te ketij Departmenti qe punon ne deskun e Togos (Afrika).

 96. shkodran says:

  paska met pa pare djali me sa duket

 97. Rezi says:

  Edhe ky iku u vu ne rresht para saliut

 98. tourkofagos says:

  fytyre turkoshaku,edhe ne America shkove,por perseri mbete nje…..korrak!!!!!

 99. Kritiku says:

  Mendoj se ky kthim i Selamit tek PD-ja nuk ka te beje me mbeshtetje te tij ndaj Berishes. Biles Selami nuk eshte konfuz, sic permendet tek ky shkrimi i mesiperm. Duket qe kjo levizje e Selamit e ka synimin e afert per te marre ne dore drejtimin e PD-se, pas largimit(burgimit) te Berishes. Selami e ka shume te qarte qe PD-ja do te humbasi ne zgjedhje dhe shume thelle biles. Kete gje ai e paralajmeron me thenien: “ai shprehej se demokracia ka nevojë për rotacion. Madje ai foli edhe për kufizim mandatesh”. Selami ka folur hapur per ata qe duan te kuptojne. Koha e Berishes ka perenduar dhe lufta per te marre drejtimin e PD-se ka per tu bere shume e ashper, duke patur parasysh se cfare monstrash e perbejne kete parti. Kjo lufte per postin e kryetarit te partise brenda PD-se do te beje qe kjo parti per nje kohe shume te gjate nuk ka per ta marre me veten. As Selami, i cili vjen i “pregatitur” nga shkolla e demokracise e SHBA-se, nuk ka cfare ti beje “kafsheve qe kane bere gati dhembet te shqyejne njeri-tjetrin”.

 100. Beqir Meta says:

  Po pse ketu u katandis PD, qe nje shites benzine ne SHBA te vije e te kandidoje per deputet?! A nuk eshte turp per tere PD-istet qe nje ish sigurims, qe ka lene lesht e bythes dhe qimet e kokes duke shitur nafte, gaz e benzine neper benzinajat e Bostonit, qe ka rjedhur me kohe nga intelekti, qe nuk njeh as me gjerat me elementare per Shqiperine, do na u beka me nder deputet. Po nuk e le Basha, se vellezer jane, me nje baba e dy nena, dhe te dy puthin foton e Enverit ne darke pasi i fusin nje shurre e bien ne shtrat.

 101. dritani says:

  Ora 07.15.
  Zbulova ilacin perfekt kunder kapsllekut.

 102. Militanti i PD. says:

  Ja dhe renegati,pordhaci,po afrohet tek baba.Hajde se po te pret te te tredhe dhe ty qe ishe deri tani i pa tredhur.Sipas shenjave duhet ta kete kapur kriza edhe kete.Te gjithe ata qe jane kethyer ne PD,sot jane bere miliardere,po une pse thote Eduarti? Keta Shqiperine po vjedhin,popullin tim,edhe une dua pjesen time.
  Miresevjen Soti Selami renegati.

 103. shqiptaroamerikani says:

  taksixhiu ibrahim / cohet heret ne agim/ me taksi ai punon / dhe familjen e shkaterron / pasi familjen ka shkaterruar / vjen dhe shqiperine per ta leruar…

 104. Goli says:

  Kujt i behet vone per ty kush je ti more, cfar interisi ka populli per ty pse i jep rendesi vetes more te shitur dhe rishitur.

 105. Iluministi says:

  Cfare komedie! Pasi i mbaroi se shituri policat e sigurimit rrugeve te Amerikes, djalka paska vendosur te marre pak eren ne WC e Saliut. Ku i dihet, ndoshta jo kete mandat (se dihet qe vajti per lesh), por ndoshta me vone mund te bejne pune rroga dhe dietat e Kuvendit.
  Selam, edhe pse u rrite ne Librazhd, ti e di mire ate urtesine e popullit per peshymen dhe lepirjen – sa keq qe nuk te paska mesuar gje as Amerika. Zoti te bekofte!!!!

 106. e verteta says:

  Ik ore Bajge, se nuk ja vlen te komentosh gje per ty.
  Cfare posti te ka premtuar Nastradini, apo ke ngelur pa leke.
  Plehre.

 107. anticensurë says:

  doni më për selamin????
  sbesoj se keni nevojë!mund të flasim të njëjtat gjëra dhe për oketën,për topin,për imamin,metën,luan ramën dhe cekën!mund ti përmbledhim në një fjalë të vetme,NDYRËSIRA!shajnë flasin ulërijnë gjithçka mënë fund?!i lëpijnë të gjitha!
  burreci i rradhës,selami,na u këthye para ca kohësh për tiu bshkuar FRDsë për të luftuar berishën!propagandë e madhe për të “madhin”,”pa përlyerin”,për atë që e spostuan nga drejtimi i PDsë,për atë që e degdisën në amerikë,për atë që “sikur të kishte qëndruar do të ishim shumë përpara me demokracinë shqiptare,demokracia do të mësonte nga ne”n përfundoi në një FLLUCKË SAPUNI!i madhi selami na përfundoi në krahët e berishës!nuk ka faj ka rrespekt të madh,nuk e di sa milionë,por duhet të jetë i madh!ska faj i shkreti,i shkoi jeta në mërgim pa bërë asnjë kokërr leku,kurse shokët e tij janë bërë miliarderë!njëlloj si ata që adhuron në amerikë!i vjenë të plasë kur një lul pederi është i pakapshëm,kur një mersilë ja kalonme mijra herë me paratë e xhepit se me pasurinë që ai ka në bankë!!
  ske faj o eduard selami,leku ka prishur boll,nuk je ti i pari!e keqja është se ti po fillon të hash “tortën shqiptare”jo vetëm në fundin e saj,por pikërisht kur duhet të paguhet!pikërisht tashti që po pregatitet fatura!mesiguri ke për të paguar faturat e të tjerëve!ke për të shkuar si qeni në vreshtë o selam!
  për ta mbyllur e mos u zgjatur po të them atë që meriton
  B A S T A R D!

  1. tourkofagos says:

   mos harro arapi mou mallakastriot,se Selami eshte korrak,tradicionalisht tradhtare dhe bythelepires,c’te besh,pune korrakesh……….

   1. anticensurë says:

    turkosumë,
    si je ti pe korçe unë jam na labëria,këtë e di mirë ti o b.. shqyer,por sa herë të shohësh veten në pasqirë,mos kujto se sheh mua or debil!jemi si nata me ditën!kuptohet ti je nata o qenef!ti nga kulla e hirit na u bëre gërk,por kjo ska rëndësi!po i afrohesh origjinës tënde jugore!

    1. tourkofagos says:

     lab gjysem opinge/tru,e kuptoj irritimin tend,eshte e rende me qen korrak,por a ka mundesi te me kundershtosh me fakte,ate per te cilen une ju akuzoj[pra tradhetine dhe bythelepiresine..!!??]
     mundohu arapi mou,te vesh koken lart ne funxion,se ajo poshte eshte per gje tjeter…….ade palioaderfara!

     1. anticensurë says:

      turkosumë
      ke të drejtë që u largove na kullae hirit,po të shkoje në gërqi nuk bëre mirë!e çthem unë,mir bëre!një rrugë e një tufë me punë/leverdi!bëre zanatin,tradhëtinë,(megjithëse “kulahirit” nuk mund ta quaj tradhëti,vetëm se flet shqip)!
      gjete ushqim për sumën,pension tradhëtie fallco,nuk dallohesh në turrmat çokollata të gërkut,takon vëllezrit e tu somalezë etj etj!
      turkosumë,hosteni nuk të lë rehat??të hyn në mullaqe,aty ske qef ti,çdo herë që komneton??stë lënë vëllezrit e tu të ngjyrosur ta marrësh pensionin falas!!!a gërku gërku çtë punon mor i zi!(“i zi”,nuk e kam për ngjyrën e lëkurës)
      përshëndetje me rreshtin e fundit nga gjsëm opinga
      ps:s’besoj se e ke harruar çdo të thotë”rreshti i fundit”!

      1. tourkofagos says:

       nuk ka sesi te jete ndryshe rreplika e nje turkoshqipfolesi,eshte ADN-ja jote,je ti dhe per kete jeton ne mizerien tende turkoshake……..befsh qef arapi mou.

      2. roland says:

       mos ja vini re turkofagosit, kalon shpesh ne orgazem

   2. @turkofagos says:

    Kaq miop te jesh mor turkofagos qe nuk shikon pertej oborrit tend?
    Jam dakord qe ky Selami eshte edhe korrak edhe b…q…!
    Po Vangjel Dulja qe nuk eshte korrak pse eshte b…q…?

    Me duket se ti tall bythen me komentet e tua. Ki kujdes se duke tallur bythen shume behesh edhe ti b…q…

    patridha

 108. antiregjimi says:

  O selam, o legen qe ne gen !
  O komunist i konvertuar ne demokrat njelloj si saliu !
  Edhe ti, edhe tritan prasi jeni e njejta rrace spiunash, sepse po te ishit ndryshe, nuk ju linte saliu ne “krye” te PD-se kur ishte president dhe zbatohej ende te pakten formalisht statuti i PD-se.
  Edhe ne 97-ten pati nje levizje per reformim te PD-se nga disa djem te mire deputete dhe figura te spikatura PD-iste. Ishe ftuar edhe ti, por ti i mbajte varur me llafe per ti sabotuar. Edhe me vone, para zgjedhjeve te 2009-tes je ftuar, por ti prape i sherbeve saliut me qendrimin tend as mish as peshk.
  Prej kaq vitesh Shqiperia renkon nen thundren e barbarit gjakatar te vuçidolit, PD eshte kthyer ne bande mafioze te pushtetit te familjes dhe pikerisht tani ti po kthehesh. Nuk po kthehesh as per Shqiperine e as per shqiptaret, por per agjentin serbo grek, sali kriminelin dhe antishqiptarin me te madh qe ka bartur kjo toke.
  Ptuuu more rrace e keqe komuniste !!!!!!!!!! (nuk e kam fjalen per ata komunistat e shkrete me 10 cilesite, por per ata spiunet e diktatures, qe ishin gati te te çonin ne litar per te bere nje çikez karriere)

 109. Argo says:

  Sa poshte paska rene Eduard Selami!Nuk mund ta kuptoj si mund ti fshije 15 vjet, dhe befas deklaron se eshte ne krah te Berishes.Sic duket ose ka ngelur pa para dhe do nje pozicion deputeti (per te rikthyer parate) ose do jete i semure…..

  1. anticensurë says:

   ago,
   nuk ka rënë aspak poshtë selami!
   e kanë ngritur shumë lartë të tjerët!kërbythje ka qënë gjithnjë!largimi nga PD u interpretua si mospërputhje me mendimin e pistë të berishës!por ska qënë ashtu!vetëm se dy pisa nuk mund të rrinin bashk!tashti në pleqëri i duhet mbështetja e njëritjetrit!me tërë ata mutër që janë mbledhur në PD është vërtetuar shprehja “është bërë muti mullar”!

 110. tahipi says:

  O Eduart ti vjen per te shpetuar diktatorin Sali Berisha me shoke,por kush te njeh ty dhe kush te vjen prapa ty,cfare te mire i ke bere ti Shqiptareve?Ti ne vitet e para te demokracise jo vetem qe nuk iu kundervure Sali Berishes per diktaturen qe po instalonte por krise bythen e ike ne Amerike si shume te tjere dhe tani kerkon qe te mashtrosh Shqiptaret dhe don te behesh paterice e tij per te mbajtur ate dhe familjen e tij edhe 4 vite te tjera,dhe nuk i lani dhe e shpetoni dot Diktatorin S.Berisha nga krimet dhe mekatet qe i ka bere Shqiperise dhe ketij populli.

 111. eli-tiv says:

  …me eq erdhe …rri edhe per mandatin e 4 te saliut…saliut i takon…apo jo??? Rendesi ka saliu..
  Ky njeri na jep te kuptojme sigurine qe ky ka qe zgjedhjet do te vidhen..njeh mire edhe mekanizmin…Ky fakt i ka dhene edhe sigurine
  Cdo njeri qe mbeshtet saliun pas mega vjedhjeve e vrasjeve publike me gjak te ftohte….nuk i duhen shqiperise..kemi nevoje per rilindje….o jo per minj te demokracise…te lyer me bluuu

 112. Jaho Labi says:

  CFare Skandali, katunar Libraxhdi hesapi, ptu rrace e poshter.

 113. Na plasi k..... says:

  Na plasi k… o katunar librazhdi se do kandidosh ti …po normale qe do kthehesh tek llumi.. se llumit i perket ti ..bashke e keni gatuar corben ne 91 ….. hajt o eduart se nuk po e zgjas me se eshte humbje kohe te merresh me gelbaza si puna juaj … ju vazhdoni tallni bythen me kete popull se ju ka ardh dita … se shqiperia ska me Avni Rustema qe tju japin plumbin ballit juve …

 114. coku says:

  selami c pune ben ky!

 115. Toni says:

  Nuk habitem me ………… Ne Shqiperi mund te ndodhe gjithcka……

 116. jani says:

  Nje I mire shkolluar sic thote ai nuk mund te lere nje rroge shumemijedollareshe ne USA per te marre 2 milion te vjetra si deputet. Por ky eshte nje I deshtuar qe dhe ne USA ose lan pjata ose mban femije. Panden se duke ardhur ky legen fiton PD por ky harron qe sikur dhe Zotin te kandidoje PD perseri humb pasi eshte shtuar numuri I ateisteve . Mbreme pashe nje shperfytyrim total te nje njeriu qe mu duk se kishte ulur breket dhe priste doktorin tia fuste dhe kur ta pyesnin : si dole deputet do pergjigjej : me breke neper kembe. Selami harron se ka ardhur ne PD bumci , halimi,basha , halibeaj dhe per te nuk pjerdh me njeri. Perfundimisht mu duk nje I deshtuar qe me kujtonte nje pjese te atyre qe shkonin ne kurbet dhe sillnin leshte .

 117. Besa says:

  Po po, duhet te kthehet urgjent tani Ky debili ne shqiperi, pasi e la dhe gruaja….ska cfar ben andej. Mandat te trete se erdhe ti debil qe te perzuri Sali me ceremoni. Ik ore idjot shko trego prralla andej…

 118. Demo says:

  Me vjen shume keq per ato qe thua. dukesh se jeton me endrat e 1991.Dukesh I dhjere me keto deklarata pommpoze per trapin Sali,por fatkeqesisht ti me dukesh se je me trap. Ne keto kohe te veshtira per te ardhmen e shtetit Shqiptar nuk I duhesh asnje njeriu. Te jap nje keshille: me mire ri aty ku je si sahan lepires, se sa nje I pa deshiruar ne Shqiperin e re pas 23 qershorit.

 119. saliberi1993 says:

  Mero !
  a mund ta pyesesh Selamin çfare ka bere ne 4 vite qe ishte ne PD veç se çunin e Sales dhe a ka ndonje shkrim nga ajo kohe dhe keto 18 vite ne Amerike.

 120. ilir says:

  shpetuam tani qe do hysh ti ne politike, pffff, sa rendesi i ka dhene vetes ky gjithmone sikur beri ndonje sakrifice te madhe per kombin qe ja mbathi ne amerike. po mesa duket i kane premtuar ndonje llokme dhe ketij…shoket e mi u bene miliardere thote pse mos vi dhe une!!

 121. leon68 says:

  Tani shpetoi SHQIPERIA sepse ju shtua edhe nje hajdut tjeter qe i kane mbaruar parate dhe do te perfaqesoje vazhdimesine e hajdutllikut. Selam nuk ke shkelqyer ndonjehere se te kemi pare edhe ne 90 kur te futi gishtin Berisha .

 122. beni says:

  Amerikanet po pergatitin nje sherlatan tjeter Islamik ne sherbim te tyre!

 123. fl says:

  Uuuu…ky po qe mbledh shume vota. Tmerr per PS-ne 🙂

  Si ky dhe Dashi ndjene disfaten e PD-se dhe e dine se pa Berishen pas zgjedhjeve kane goxha shanse tek ajo parti.

 124. nistjo says:

  SELAMI MIRE BEN QE VJEN NE SHTEPINE E TIJ NE PD POR QE TE NGELET NJE DREJTUES KARIZMATIK I PD DUHET TE PERGJIGJET PYETJEVE ASHTU SIC I MENDON AI PER NGJARJET E SHUMTA QE KANE NDODHUR NE SHQIPERI NE KOHEN QE KANE DREJTUAR DEMOKROTET, SI GERDECI,21 JANARI,PROTESTAT E TEPERSEKUTUARVE E SHUME TE TJERA DHE CFARE TE REJA MENDON TE SJELL NE KETE FUSHATE.

 125. luani londer says:

  Ky ate qe ka peshtyre po e gelltit vete ,politikane trap qe vlerson berishen,cna ka gjetur ne te varferit?

 126. brace says:

  Ju bijte e komunistave e spiujve,vendin e keni te plaku babaj i juaj,ti djali i pastrueses ne paradhomen e dulles,prape se prape te sekretari i byrose po ktheheshe,kyte karakter keni,sju bene pershtypje,si jeni larguar,pranoni te ktheheni sikur ska ndollur asgje,pore eshte nji fakt,qe ne grupin komuniste te plakut,korrupsioni eshte golopant,me kyte grup behesh shpejte i pasurne kohe rrekorde.

 127. AK says:

  CDO GJE E KA NJE CMIM NE SHQIPERI. PYETJA ESHTE SA ESHTE CMIMI I EDUARD SELAMIT?

 128. Dhimitri says:

  Pikerisht pse ju zagare jeni te tille, Berisha fshi bythen me ju. Mbasi te deboi si laro nga PD, ti ke shitur makina nja 15 vjet ne USA dhe tani kthehesh t’i sherbesh si uturak Berishes, se u plak e nuk shkon dot ne banje. Dhe populli shqiptar pret nga ju qelbesira!!!!!!!!!

 129. al says:

  erdhi se i mbaruan paret. tani filloi furcet se deri dje ishte oponent me pd . njerezit qe e dredhin kurre nuk duhen kandiduar nga populli.

 130. gjirokastriti says:

  ketij Edward Selamit i mungon shtylla kurrizore. Ate se deshi gruaja e vete e jo me shqiptaret qe skane motiv per ta votuar perderisa nuk ka qene pjese aktive e politikes.

 131. Mangalem says:

  Djali me origjine nga fshati Pellumbas i Beratit,pasi Hoxha ja beri babain oficer dhe e dergoi ne Librazhd,vazhdoi universitetin dhe u “perfshi”ne Levizjen e Dhjetorit!I ngjitur me pompe nga”ustallarë”të PPSH zevendesoi ca kohe Berishën ne postin e kryetarit të PD,nga ku Berisha e perzuri me dhunë,per ti zene vendin dhe nga ajo dite nuk po e leshon!Selami i dergoi”selam”,Saliut duke bere jorganë me kritika ne gazeta kunder tij dhe pucit partiak.Shtypi i Berishës iu pergjigj me te njejtët “jorganë”shkrimesh duke e share e poshteruar gjer për martesen me vajzën e “martuar”të z.Bardhi ne Amerikë.Eduardi nga Pellumbasi i Beratit,si pellumb i vertete la Shqiperine dhe iku tek gruaja e tij,ish e martuar…Nuk pushuan “jorganet”e shkrimeve dhe here pas here Selami shfaqej si “meteor”ne Shqiperi duke hedhur “shashka”tymuese kunder Berishës dhe nevojës së PD per drejtim modern.Kjo ka qene edhe “lufta”me mullinjte me ere e Selamit,pasi pervec fjaleve,asgje nuk arriti të bëjë per rinovimin e mentaliteteve dhe drejtimit te PD.Sot shfaqet krejt tjeter,nje “politikan”i currufjepsur,pa vizion kontemporan,mbështetës gjithsesi i kësaj PD te kalbëzuar dhe plotsisht me injorante,vjedhës e vrasës!Selami tanimë nga një i larguar me puc partiak,shfaqet lëpirës i asaj politike te vjetër duke permbysur drastikisht ato qe ka shkruar e thënë ne “jorganet”e gazetave për Berishën e PD qe jane tragjedi shqiptare dhe ne proces gjykimi te cilin po e manipulojnë per te shpetuar cfare mund te shpëtohet!Selami ne vend te kerkonte hapur largimin e Berishës,humbjen e tij te madhe,restauracionin e PD,kerkon mandat te trete te saj…O tempera,o mores!Selami i Pellumbasit te Beratit me kujton një ngjashmëri tjeter me Berishën.Shpellen e tyre nga vijnë.Per Saliun kam vite qe kam deklaruar pa mburrje emertimin e tij si shpellar,gje qe vrej me kenaqesi se i eshte bere samar gomari mbi shpinë qe kurre nuk ka per t’ju hequr.Tani i tillë me del edhe Selami jo vetëm për idene shpellore qe percjellë per mandat te trete Berisha,por edhe per faktin kokfortë se shtepia e braktisur e Selamit në Pellumbas të Berstit është fare afër shtepise se tij ku ai ne femini jo pak ka hyre e fjetur aty ne verë!Shpella e Pellumbasit,prane shtepise se Selamit eshte shume me e madhe se shpella e Sali Vicidolit,pasi kam pasur rast ti vizitoj te dyja,ku tek shpella e Saliut kalon i detyruar ne Lugun e Zi(Lugu i mutit,sepse dhjesin ne natyre nga mungesa e banjove ne shtepi)dhe nga shpella e Selamit duhet te kthehesh nëpër Lumas(lum)për tu larë se aq e pistë është shpella ku ka fjetur ne rini ne Pellumbas,Selami!…Paralelizmi ndofta nuk shkon,por e verteta ështe se dhe Selami si Saliu kane pasur dhe kanë ne vendlindjet e tyre katundareske,shpella.Dhe jane keto shpella erresiren e te cilave e sjellin ne mjedisin shqiptar duke sakatosur dhe poshtëruar qytetarinë e vertete!Selami me kete deklarim tregon origjinen e tij shpellore,ndaj nuk duhet marrë parasysh edhe pse kundër shpellarëve,malokëve,katundarëve duhet te luftoje cdo qytetar,cdo fshatar i civilizuar apo malesor shqiptar!Nese shpellizim ngjitet ne katror me keto ide te mbrapshta te Selamit,demokracise i duhet cuar”selam”për rivrasjen e saj ne Shqiperi!

 132. tani says:

  ka burra me cip shqiperia,intelektual qe bejne karrier jashte,qe te pershtyjne ne fytyre e me pas gelltisin ate qe kane pershtyre…te shofim cdo te bej topi tani qe e ka mik per koke selamin,vall do ti gelltise dhe ai ato qe po thote tani?!habitem…se dhe tezen e reformimit te pd nga brenda nuk e besoj,smund te behet me vetedijen e sales,do ta kishte bere vete…instikti me con te dyshimi i kapercimit te krizes ekonomike ne amerike nga financimet shqiptare ne familjen selami..uroj te gabohem.

 133. Populli says:

  Ketij me duket se i jane prish frenat ne disheze, por po i fillon ti bej dhe timoni gili-vili.

  Cpate mo Eduart!?!?! Nese do te hysh perseri ne politike dhe po kerkon ta besh kete me pragmatizem, ke gjetur forme shume te gabuar.

  Ketu ne shqiperi ka ardhur koha per nje Avni Rustem te dyte dhe jo per disa pragmatista te cilevet, nje zot e di se ku ju rreh halli.

  Prandaj o zoti Eduart mos beni me gafa te tilla, se po prish ate imazh qe kishe, brenda dites.

 134. Vlora says:

  Hajde o Selam hajde edhe ti, se eshte bere deti kos ketej! Hajde se ben me shume lek se ne Amerike, po ti ngjitesh pas by…the Sali Berishes!

 135. rakia says:

  Kesaj i thone ”Bir Selman i nenens ke te qaj me pare,njerin e kisha nip e tjetrin djale”Po ku paska shkuar dem fare!!!!

 136. mergimtari fv says:

  Vazhdon loja komuniste me xhaketa te kthyera mbapsh , turp per ne shqiptaret , fajin kryesor e ka rinia qe rri kafeve dhe diskove mashtruse , politika shqiptare eshte e qelbur nga kermat e vjetra te komunizmit Ramizist Enverist ,si ky far politikani me rrenje sigurimsash qe kudo te shkoje prape do kthehet ne origjine .

  1. Punetori says:

   Kjo gje tregon se,shumica e atyre qe krijuan P.D.-ne , jo vetem qe nuk kishin ideal per demokraci,por keta aventuriere jane pjesa me shkerdhate e “inteligjences” shqiptare e cila e ´mbeshtetur´nga llumi i popullsise,kane bere qe,Shqiperia te jete nje vend ne te ciln nuk ka me´vlera demokratike,bile as njerezore.Dhe ja,rezultati : Ne Shqiperi , nuk funksionin asgje qe duhet ; as demokracia,as drejtesia,asgje! Nuk mund te quhet shtet,bile as shtet diktatorial,por nje organizate mafioze qe vret,vjedh e qe rrenon Shqiperine.

 137. ilir says:

  Ky b….lep u pergatit nga klani dhe tani e sjelin me detyrim ne Shqiperi. Nuk ishte ky qe para ca muaj kur ishte per vizite private ne Shqiperi mohonte cdo mundesi bashkepunimi me PD sa te jete berisha ne krye? C”far dryshoi dhe sot na del tek Fevziu pordha(miu)dhe vet shpalet deputet? Po POPULLIN eka pyetur ne se do ate dhe berishen per nje mantat te trete?Mos kerkon dhe ky te behet i pasur si berisha duke vjedhur popullin shqiptar.TUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRPPPPP.

 138. Roland says:

  Po ky nuk mesoi ndonje gje te re Kaq vjete ne amerike,koqe ngeli.lume si ne per keta politikane….

 139. luli says:

  U ul dhe ky per te lepire B… e Sales
  Si duket i mbaruan leket e Amerikes dhe erdhi te futet ne tufen e ujqerve
  Populli thote Fisi do shkoje ne fis, nuk behet rigoni lis

 140. sokri says:

  u fut ne gracke perseri dhe ky, e pa qe nuk cavi dot ne politike duke share saliun, tani me servil se kure do behet.

 141. Kastrioti says:

  O i shkreti ti, paske mbetur pa asnjë lek dhe ardhke të shqyesh edhe ti diçka në këtë Shqipëri të varfër, si hienat e tjera të pusht-etit të salehit !?

  ” Ed Selami me kulturë,
  Pse s’qëndrove në Parti?
  PD-së ti ia bëre mutnë,
  Por ia hëngre përsëri !”

  Hë,se me bisht në shalë do ikësh përsëri; salehi vetëm sa do të të përdorë për fushatë e të të lërë me gisht në gojë…

 142. tefta says:

  KY po vjen me urdher te miqve te berishes ne amerike ,por ketij i paska hik truni anej nga amerika me gjithese ka marre rroge nga PD e shqiperise ghithmonederi me sot! LEGEN MILET

 143. Meri says:

  Ky qenka budallallepsur fare, ne vend t’i hyjne mente ne Amerike i paskan dale fare. Perse shkoi gjer ne Amerike? Per te kuptuar sa i mire eshte sala? Qenka lodhur kot, le te rrinte ketu e te shihte si i hedh ne ere sala shqiptaret, ose si i vret ne mes te bulevardit, se guxuan te protestojne paqesisht, pa arme, ndoshta dhe me heshtje. Turp per Selamin, i rrofte shkolla qe ka bere se paska mbetur katundar fare, servil i saliut.

 144. Baro çorrogjafi says:

  Po Zhozi, a eshte dakord qe te kthehet Eduard Selami !?

  1. KASOLLE says:

   Baro ate po mendoja dhe une,ketij dhe lulit ka per tu ngrene veshet zhozi me te rene sala.

 145. andrea kopi says:

  po erdhi selami e dini mire ju qe kini shkruar ,u ka kap frika dhe vetem shani ju dhe mero koqja qe ja futi gjoleku i gramozit hurin ne by…dhe i pelqeu dhe u be i majte ,merua te shikoj gruan e tij ,pale qe nuk eshte burre fare qe kur u be me gjolekun e gramozit i pelqeu palla e majte dhe te vazhdoje ta mbaje ne by.. se do fitoj leshet dhe kesaj here bashke me ramen .

 146. tourkofagos says:

  cfare ndryshimi ka arapi Selam,nga turkoshaket Zogu,Toptani,Hoxha, Berisha,Basha,Meta,Idrizi,Spahiu,Topi……por edhe Zike,hajriu,plaku cam,ramy,rrahimondi,anticesure,tirronc lugat,kali kuq,hasan4eva….etj!!!???
  gyzel brodhers,tradicionalisht tradhtare e bythelepires…….

 147. Beso says:

  O Selam, ham-ham, je kujtuar vone.Anija po mbytet, u dogje prape, me duket se legen ke per te ngelur.
  Shqiptaret nuk votojne figurat por partite. Partine qe ke zgjedhur do ta haje sa krahu.

  1. will says:

   Ky e trgoj veten qe qenka injorat perfare ,une kam pasur mendim te mire por ky qenka tamam kellire,Mos u merzisni se mba 23 do kthehet prap ne amerike.

 148. ftohte says:

  Kupa me kapak apo kupa pa kapak.ku merr vlere ti..?

 149. Ditet qe sollen pranvere! says:

  Selamin e kane mesuar se nuk ka aq tru, por mbasi te largohet Berisha, cdo gje shpartallohet ne demokratikja. Ai mbase mendon se do t’i bjere te lepije ate kocke, se per te jerat ishte si lala Zef Brozi, iku, ja mbathi. Si nuk ka turp te shkele gjakun e 21 deshmorve. Aty do ta lere koken, ketu do te jemi! Keta jane bythqira, taman si Ilir Merrtja!

 150. Free says:

  Mandatin e trete ta harroni ju, sepse te gjithe ne shqiptaret do ta rrezojme Sali Berishen me vote….Kesaj rradhe nuk do te kete shans qe KM te preke votat tona, sepse ne, secili prej nesh do ta mbrojme vete voten tone!

 151. Kastrioti says:

  ” Ed Selami me kulturë,
  Pse s’qëndrove në Parti?
  Salës ti ia bëre mutnë,
  Por e hëngre përsëri !”

 152. kel ukaj says:

  Asnje gje nuk do te ndryshoje me kandidatimin e Selamit, perkundrazi ka mundesi qe pas fitores me 23 qershor te veri majat nga ka vene themrat. Problemi qendron tjeter kund: ne shqiperi mund te hahet nje kothere buk pa lodhjeje, ne emigracion duhet pune e sakrifica. Shikoni “princin” qe pranon nenepunes i Sali Berishes, ku mijera shqiptare nuk i kane pranuar keto kushte. Kushtet e Shtetit shqiptar jane, page e ulet, korrupsion, vjedhje, barbari, e nenshtrim para partise shtet. Emigracioni ka sakrifica, lodhjeje, fyerje, paga me te ulta se sa qytetaret e shtetit perkates, por ka edhe suksese per pakicen. Une njoh shqiptare me te vertete te zote qe kane ndermarrjeje ne te gjitha kampet e ekonomise dhe as e imagjinojne te kthejne ne shqiperi dhe as te investojne. Besoj qe Z. Selami nuk i perket asaj race te shqiptareve te zote e sakrificave, por races se zvarranikeve qe do kthejne b… Saliut.

 153. Sokoli says:

  Tema te lutem nese ke nje gazetar ne Usa le te shkoje ne Washington te pyese ne gjykate ose ne polici , dhe te shikoje si ka jetuar ky njeri gjate kesaj kohe . sa para ka borxh nga bixhozi qe luan ne Atlantik City dhe si i ka marredhenien me ish gruan e femijen . ky dhe si jeton ky njeri ku punon e te tjera . i gjen kollaj vendimet e gjykatave dhe pErmbarimit per kete njeri , sa kohe ka qendruar i mshehur nga frika e borxhlinjve , un kam jetuar afer me kete njeri jam me demokrat se keto qe mbrojne ketu po mos e beni kete gabim , nese ketij njeriu do i dale e verteta do jete turp per Partine Demokratike .. ju flm pr keto qe them jam gati te perballem me kedo ..

  1. Kastrioti says:

   Flm Sokol, por meqë jetoke aty tregoji gjërat krejt shkoqur- fije e për pe’, pasi opinioni i këtushëm në Shqipëri e han sapunin për djathë.
   T’a dimë kush është tashmë ky zabërhan, e të mos e shohim me atë syrin e idealistit të viteve të para të ’90-ës.

  2. Demo says:

   Z. Sokoli. Nuk ka nevoje te kete gazetare qe te pyesin per kete Pis. Ketu ne Amerike kushdo ka te drejte te pyes per cdo njeri se cfare ka bere ai gjate kohes qe ai ka jetuar ne Amerike. Mjafton te kete numrin e telefonit , e-mail, dhe te paguaje per kete sherbim me kredit card. cdo gje eshte e garantuar dhe nuk ka asnje rrezik. Asnjehere asnje njeri nuk do ta mare vesh se kush ka pyetur per te.

 154. vlora 1 says:

  O Selo te dija burre te urte por edhe ti dole katramut stermuti.
  Kohe te bukur paske gjetur per dasem o Selooooooo

 155. Stef Staku says:

  ANALIZE : Arsyet dhe pasojat e futjes ne skemen e manipulimeve te z. Eduard Selami :
  1. – Z. Eduard Selami nuk rikthehet per te bere politike. Z. Eduard Selami futet ne skemen e mashtrimit te votes dhe e tjetersimit te saj.
  2. – Para se te kthehej duhet qe separi te kerkohet te falur nga dikush. O nga partia PD qe e perjashtuan o nga Selami qe e tradhetoi PD.
  3. – Nese dikujt i merret makina dhe me kete makine behet nje vjedhje apo vrasje, pronari i maqines nuk eshte fajtor kur shkon e denoncon se me eshte vjedhur maqina. Por nese pronari nuk denoncon o aq me keq mundohet te justifikohet atehere eshte bashkepuntore.
  4. – Te marresh z. Eduard Selami nga amerika e ta perdoresh per fushate elektorale eshte njelloj sikur ti thuash Shqiptarve USA eshte me PD. Pra me maqina te Ambasades USA krim Berisha kryen vjedhje e nese i duhet edhe vrasje, dhe pastaj i parkon perseri ne Ambasaden USA.
  Kjo d.m.th. o Arvizu eshte me krim Berishen ose eshte i paafte per ti kuptuar keto gjera. Per mua insistoj ne ate qe z. Arvizu eshte i paafte, nuk eshte ne gjendje per te kuptuar edukaten kriminale te krim Berishes. Jo se krim Berisha eshte i zgjuar. Problemi eshte se krim Berisha eshte formuar si njeriu i ri i PPSH. E kete lloj edukate z. Aleksander Arvizu nuk e kupton.
  5. – Falimentimi total ne marredheniet politike e ekonomike me BE e ben te deomosdoshme kacavjerrjen e krim Berishes ne muret e Ambasades se USA. Nje nder pikat e mbeshtetjes ai mendon te vendose Eduard Selamin.
  6.- Se cfare i ka premtu Arvizuse apo Eduard Selamit pak rendesi ka pasi krim Berisha premtimet i ha e i kaperdin edhe me kenaqesi duke bere edhe humor. Si kriminel paliaco qe eshte.

 156. dumdum says:

  Nuk po te ecen ne Amerike apo edhe ti ke kalamajte per shkolle?
  Vihu dhe ti ne radhe me Arben Imamin, se ka vend plot ajo radha. Por i ke bo llogarite gabim robo, do te dalesh dhe me keq se ke hy.

 157. Fanolisti says:

  Pershendetje z. Eduart;andej nga rrjedhim ne te dy eshte nje popull puntor i urte …e te tjera vlera pozitive, akoma me mire kan rene ne sy njerezit e arsimuar te nahijes.Kam punuar me te gjitha forcat per te permiresuar gjindjen ne ate pozicion pune te veshtire qe kam patur.Kane qene me te forte ata qe e pengonin progresin ,ata kishin perkrahen e strukturave te PPSH deri ne hudheheqje.Qekurse kam fillur punen me 1973 formulova bindjen se ky vend keqeqeverisej,e vazhdon e njenjta gjendje ne mos me keq.Jam ndeshkuar disa here para’90 dhe pas saje.Sote vazhdojne te zbatohen shume praktika negative te se kaluares.Nuk behet fjale per demokraci.Kam qene me i bindur per largimin e shume personaliteteve se per rikthimin e tyre ne PD. Eshte krijuar nje kostante pa rrugedalje,nuk eshte se solucioni eshte acid apo bazik por nje tretesire e neveriteshme.Dy partite kryesore i shohin e kostatojne gjithe anet negative te kunderstari, asgje tek vetvetja.Une i kam pare e shoh ne tere nivelet bandillet e korrupsionin e tyre ne te dy palet.Pjesa me emadhe e njerezve ndihen keq ne shume drejtime dhe nuk shohin rrugedalje nga asnjera pale, te cilat jane mbuluar me shume gabime e mekate.Opozita ben sikur qeveris, sikur lufton te keqen por nuk ka arritur asnje rezultat.Qeveria eshte e angazhuar ne lufte kunder atyre qe ngren zerin kunder korrupsionit e keq qeverisjes dhe berjen opozite opozites.Nuk jam i gabuar qe pres e kam besim tek intelektualet e te tjere ne emigracion.Demokraci nuk ka patur e ka ne Shqiperi;u shemben disa gjera por nuk eshte ngritur asgje.Per shtypesit e te perkedhelurit ka patur gjithemon demokraci.Me falni, (tani qe po shkruj kete ne oren 10 foli Edi Rama te top njuzi se qysh do te…..) Ardhja juaj ,Eduart, eshte e mirepritur lutem te mos zhgenjeheni.

  1. anticensurë says:

   “Ardhja juaj ,Eduart, eshte e mirepritur lutem te mos zhgenjeheni.”
   mor fanolist
   shumë bukur e përshkruan gjëndjen në shqipëri!gjëndjen e qelbur politike,gjëja që nuk kuptoj është mënyra tmerrësisht naive si e mbyll komnetin tënd!
   është e tmerrshme të shohësh se njeriu është aq naiv sa të thotë “lutem te mos zhgenjeheni.”kjo intervistë e tij është ZHGËNJIMI:zotëri çpret më tepër?????kjo kurvë mashkull para pak kohësh u paraqit si ndershmëria vetë që do virgjëronte FRDnë,dje asqë kishte ndërmënd të këthhej në politikë kurse sot po thotë se qeverisja paska qënë e shkëlqyeshme!
   kjo kurvë politike deri dje në letargji hedh poshtë tërë atë analizë leshi që ti ke bërë për situatën politike shqiptare!
   APO
   mos vallë qëllimi tënd i supermaskuar me “persekutimet”që ti ke pësuar para e pas ’90ës është thejshtë për të barazuar diktatorin vrasës,me piktorin e hallakatur dhe se mjafton të mbajmë mutin që kemi!të paktën ky po mbulohet me shurrën eduard selami???
   ky ishte qëllimi tënd mor fanolist që merr pjesë në ngritjen e përmendores së zogut?
   sali berisha duhet të rrëzohet,me selam a pa selam,ai duhet të përfundojë në burg!
   e keqja është se selami ka për të paguar faturën e gjakut të berishës,si i pafajshëm!
   sido që të jetë eduard selami e dogji kartën e tij politike!
   miti,legjenda e ngritur për të skishte themele!nuk mundi ti qëndrojë kohës!
   shumë shpejt ka për të rënë dhe legjenda e gardelinës farëngrënëse!

 158. zhigolo says:

  o kokrra e kurves, jeni me kurva ju meshkujt si ti, basha,alibe, etj, se kurvat femra qe te pakten ca orgazma here mas here….

 159. rovena says:

  Mos e merrni seriozisht kete eduard zavallin, e ka lene gruaja para ca vitesh, i ka marre gjithca edhe femijet se ky eshte i paafte te rrisi edhe femijet e vet, e ka mbetur si legen ne mes te amerikes!!!!!

 160. shota says:

  bir selam i nenes ke te qaj me pare,posi mor maskara ke 18 vjet qe je larguar nga shqiperia tani u ketheve ne gjirin e berishes apo te thirri berisha ti lash fytyren e qelbur kujton se shqipetaret po erdhe ti do ta votojn berishqen qe te shpetoje nga mekatet qe i ka bere ketij populli jo mor jo se populli e di kush je ti dhe berisha cfar te ka afruar berisha sa para te ka paguar per te pastruar bemat e berishes po ik o maskara se tani i vure nje vule te keqe vetes turp per ty …

 161. Ivani i madh says:

  Doli e sakte poezia e Dritroit -POCARI- dhe E.Selami kishte afer 20 vjet qe shqip se kishin share per familjen dhe per te e tha ta thyej pocen e pocar Berishes e te shoh sa me duan shqiptaret se mezi me kane pritur..Edi kush lind lepur edhe sikur te veshe lekuren e luanit luan nuk behet kure se e ka friken ne gjak edhe puna jote .Kishe qef per ca urime gezoi ketu tek Tema e rrugeve te Tiranes e Shqiperise se te duam shume.

 162. arber says:

  trusti i geshtenjave i tropojes prevalon dhe mbizoteron politiken si ne PD dhe ne FRD…poshte komunistat dhe spiunat!!!

 163. brace says:

  Te gjithe te deshtuarit,e me karakter mute,sic e ka edhe komandanti tyre komunisti plake i vicidolit,kthehen perseri nen bolet e varura te plakut komuniste diktatore,eduart selami i deshtuar ktu e shume vite me pare,plaku e detyroje te largohet nga partia komuniste e tyre,dhe iku si i qire ne bythe ne SHBA.Z Sokol qe jeton ne Amerike ne komentin e tije fantastike,tregon se eshte nji i paafte,i deshtuar me pare te plaku,te njejtin deshtim ka patur edhe ne edhe ne Amerike,qellimi i kthimit te tije,e thashe edhe ne komentin tjeter,eshte se ne grupin komuniste te komanduar nga plaku behesh i pasur shume shpejte,dhe ne permasa te medha.

 164. arbeni emigrant says:

  po mire mor legen se qenkeni te pafund ju byth q ima,deri dje thoshe qe sali berisha eshte komunist sot na kandidoke per deputet per te, po car mut burrash jeni ju o te pafytyre.kandido se gopin e semes do fitoni kete rradhe,se rreth 200 vota i kini minus vetem nga une qe kam votuar 20 vjet per komunistat e sales,

 165. Xha Braho says:

  He mor daku spo te ecen me me shitjen e mkinave ne New York me duket. Ik mor palle hajdut paske qene edhe ti, qihesh ne bythe per nje kocke..

 166. dori says:

  Me kete rast iken Sali beerisha, Jozefina, dhe Lul Basha.

 167. Haziz guerra says:

  Eduard selami kthehet nga America Pasi e shoqeja e perzuri nga shtepija se Eshte lidhur me nje Mexican .I mori shtepine Dhe leket. Eduardi humbi Dhe punen ne nje Dyqan makinash tani ngeli pa asnje dollar. Dhe ka Arthur te mbushe xhepat nga shqiperia

 168. ismet kuqi says:

  kam patur shume respekt per eduart selamin si nje figure e paperlyer e pd por kur e pashe mbreme te klani mu neverit shume saqe e peshtyva ekranin. si nuk ka turp ky bastard qe per cdo fushate elektorale vjen ne atdhe dhe kritikon berishen dhe mbreme i gelltiti te gjitha sharjet dhe tha qe shqiperia ka ecur shume mire dhe pretendon per nje mandat tjeter. pra mbreme me eshte mbushur mendja top qe vendi jone s,ka per tu bere kurre me keta politikane pa personalitet qe behen deputete per te vjedhur dhe per asgje tjeter. motivi i tyre eshte ta coptojne shqiperine ne thela si nje pule e ngordhur!

 169. ANA says:

  nje nga shume prezervativet e berishes

 170. Denisi says:

  Me vjek keq per ty Edi qe u bere pjese e llumit te ketij vendi te mallkuar.Mire ishe me ujin e bekuar,pse u bere pjese e ujit te qelbur?!

 171. X Man says:

  Shume mire langojt e PS. dije ne mbrojtje te prones se Linda Bashe-s sot ne sulm te armikut Selami. Vazhdoni keshtu se nuk i dihet, mbase do hedhin ndonje kocke edhe per ju.

  1. rroku says:

   X Man do te jete Argita, i eshte bere fiksim Linda Basha truthares. Gallate e madhe me keta, e kane humbur fare fare

  2. ismet kuqi says:

   po ti xMan si zagar qe je po han ndonje kocke te pd apo ta kan fut te kan lene pa pune!

 172. besnik says:

  Ky eshte investimi i Amerikes per kryetarin e ri te PD pas zgjedhjeve te 23 qershorit qe si duket parashikohen nga amerikanet si te humbura per PD.

  1. anticensurë says:

   besnik,
   ta merr mëndja se do ta vrasin berishën???
   se përsa kohë që të jetë ai gjallë ska polic që i zen venin në krye të PDsë!

 173. xhimi says:

  ky eshte nga te deshperuarit e viteve 90.Berisha i keqeperdori ne fushaten kunder Nanos dhe me pas i hodhi ne kosh.E keqja eshte se koshin e te tredhurve e shesin per demokrate te vertet.Te gjithe keta jane te penduar qe nuk i sherbyen me me devotshmeri sulltanit, per te bere pasuri,nuk kane asnje motivim tjeter.

 174. Desaret says:

  Tezja e tij ne Berat,Leme Qorri(Selami)deklaroi sot katastrofen ekonomiko-fa
  Ijare te nipit te saj Eduart Selami nga Pellumbasi i Beratit,duke qeshur per deklaraten e tij per mandatin e trete te Berishes!
  “Do jete i semure,mesiguri,se ai iku nga Berisha dhe nga faji i tij edhe djemte e mi u dënuan nga PD,pa pune duke shkuar gjer ne Turqi!Nuk e besoj Fevziun, tha tezia e Selamit,Leme Qorri(Selami)qe jeton e varfer dhe e vetme ne nje lagje te Beratit.Eduardi kurre nuk me ka ardhur ketu ne shtepi,pasi u be i madh.Nipi im besoj se me Saliun kurre nuk do te ribashkohet.Ai ka probleme personale ne Amerike,por nuk besoj se do bashkohet me kriminelin Sali…Nuk besoj gazetat as Fevziun,pa degjuar vet nipin tim…!”
  Selami duhet ta takojë tezen e mbetur ne varferi dhe tmerresisht vetem!Ju garantoj shqiptarisht per keto qe shkruajta!…Tema te nis gazetarin e saj per interviste tek kjo plake e varfer(me shume bije e niper ne emigrim)mbetur vetem,tmerresisht vetem ne pallatin 2,kati 1,l.clirim Berat!Ajo nuk beson te kete rene kaq posht nipi i saj sa te kerkoje te fitoje mandat te trete Berisha!

 175. Horri i Bulevardit says:

  E kam dhene versionin tim me lart, ku shpreha dhe kundershtimin tim per E. Selamin, por me duhet te sqaroj me mire edhe versionin tjeter, qe eshte me duket, ajo pjesa e padukshme.
  Pd-ja keto 8-vjet qeverisje, ka rene ne batakun e korrupsionit masiv sheteteror, por dhe po risjell metodat enveriste te kultit te liderit te partise.
  Per kete une edhe e kuptoj kthimin e E. Selamit ne kete parti, se mbas zgjedhjeve, PD-ja ka shume mundesi qe te mbetet pa nje lider serioz, ka shume mundesi qe Saliu ka pergatitur liderin qe do ta pasoje dhe si perfundim PD-ja te mbetet perseri ajo parti hajdutesh dhe te korruptuarit, e mbushur me ish spiune dhe ish komuniste karieriste.
  Per kete them se ardhja e E. Selamit, ka per te ndryshuar kete raport, qe Berisha kerkon ta mbaje edhe mbas ikjes ne frerin e vet.
  Them me bindje se E. Selami, mund te marre drejtimin e partise mbas zgjedhjeve dhe ta coje kete parti ne binaret e duhur europiane.
  Per kete ne demokratet e 90-tes, nuk duhet te marrim anen e erret te Berishes, por te shikojme vizionin perendimor te Eduart Selamit.
  Ju siguroj se me marrjen e drejtimit nga Eduart Selami, do te kthehen shume figura te ndritura te PD-se, qe nuk donin te punonin me Sali Berishen dhe ata qe e mbajten Saliun ne pushtet, do te perfundojne ne burgun e drejtesise.

  1. anticensurë says:

   shumë i squt dhe largpamës ky version o horr bulevardi!?
   me gjithë analizën e spërdredhur që ke bërë,me të vërtet ti mendon se sali berisha mund të lërë dikënd tjetër për ta drejtuar!qoftë dhe de juro?????
   o HB,berisha është aq psikopat sa nuk është në gjëndje të retushojë as minimumin e minimumit të sundimit të tij!
   akoma nuk e ke kuptuar se në gjyqin e 21 janarit ai mund të retushonte minimumin duke i dënuar dy vrasësit e tij me kusht(prendin) dhe dy vjet burg(llupon)për vrasje nga pakujdesia të mos pasur problemet që ka sot???
   akoma nuk e ke kuptuar se ai para vetes të tij nuk vë askënd tjetër???
   akoma nuk ke kuptuar se selami është joshur me para dhe do të përdoret për të justifikuar vjedhjen në zonën e tij??
   selami ka shumë mundësitë vihet përball ramës,në të njëjtën qëndër!
   do të jetë vetëm alibija e vjedhjeve!
   skam kohë ta zgjas duhet ë iki,por e ke gabim tërë arsyetimin tënd!mos u mundo të nxjerrësh justifikime për selamin!
   kush bashkohet me berishën është bastard dhe anti popullor!

  2. d.ademi says:

   eshte shume vone o horri bulevardit tashme pd eshte bere nje bande hajdutesh e s,ka selam taktheje ne rruge te mbare!

 176. e verteta says:

  Kaq keq ke ngele per leke o koqe kandari sa i lepin bythen atij qe te perzuri si legen.
  Ik ore bajge e felliqer qe vjen ere qe nga Amerika.
  Mo hajde ketu se du hash hurin nga poshte.
  Qenie e felliqur, nuk ja vlen te merresh me ty.

 177. arber says:

  cfare legeni cfare komunist i qelbur tropojan…rrofte agjentura serbe ne tirane dhe rrofte edhe i madhi sali qe shkerdhen keta te degjeneruar

 178. Xha Temja says:

  Te bukur forum! Ne vend te analizojne politikisht intervisten e z.Selami, bejne ate qe eshte me e thjesht, por sidomos me fatkeqja, vetem vjellin vrer. Sidoqofte, po te perifrazonim vete Selamin, “urrjtja shkaterron me shume ate qe e shfaq se ate qe i drejtohet”.
  Besojme se kushdo e ka te qarte postulatin “se ne politike kurre nuk ka armiq te perjetshem, ne politike ka vetem parime te perjetshme.” Ndaj eshte mjerane te thejshtesohet problemi i zotit Selami deri ne kete nivel. Te krijohet pershtypja sikur nga zoti Selami anetaret e ketij forumi prisnin qe te anetaresohej ne PS.Ose me sakt, ne ate parti qe do te deshironte sejcili nga shkruesit e ketueshem. Po Selami ka qene Kryetar i PD. A do te vleresohej i ndershem veprimi sikur ai te perfshihej ne ndonje parti tjeter? Nuk eshte e kuptueshme perse anetaret e ketij forumi (me disa perjashtime)do ta prisnim me entuziazem kthimin e Metes ne PS dhe kete te drejte ja mohojne Selamit per tu kthyer ne PD. Por gjithashtu nuk mund te mos vihet re sa sinjifikativ eshte fakti, qe kthimi i LSI ne PS dhe i Selamit si individ ne PD cuditerisht ka te njejten permase, per te mos thene ndikimi i zotit Selami i perkthyer ne vota per PD ka per te rezultuar akoma me rezultativ.

  1. anticensurë says:

   xha teme
   “se ne politike kurre nuk ka armiq te perjetshem, ne politike ka vetem parime te perjetshme.” ky citat nuk shkon në këtë rast!sapak!
   po ta pranonim këtë citat si të vërtetë do të na duhej,jo vetëm neve,por dhe gjithë botës të pranonin si të drejta të gjitha tradhëtitë!peteni në francë do të mund të quhej një politikan që bëri politikën e tij,pavarësisht se u lidh me gjermanin,se qeveritarët kolaboracionistë shqiptrë nuk kanë pasur faj për bashkpunimin me nazi-fashistët,se zogu nuk bëri asgjë të keqe me paktet që nënshkroi me të tre fqinjët tanë!e kështu me rradhë!
   xha teme,berisha sot nuk është një politikan,sot ai është pushtuesi i shqipërisë!nuk është i huaj,por po vepron dhe më keq se i huaji!sot të bashkohesh me berishën nuk është një akt politik !sot gjithkush bashkohet dhe i shërben atij është thejsht një tradhëtar i kombit shqiptar!jo vetëm i popullit shqiptar!kushdo që i bashkohet atij është po aq i pandershëm po aq kriminel sa dhe ai!
   ilir meta nuk ka të gjitha fajet që ka berisha,ka të gjitha fajet e një kolaboracionisti që mban në pushtet pushtuesin e shqipërisë!fatos nano,pavarsisht kohës së shkurtër të flërtit të fundit dhe votave që i dha për topin,është po aq fajtor!sot selami është ofruar,blerë për interes të tij dhe për të keqen tonë!
   llogjika tënde xha teme është e drejtë një një shtet normal!në një shtet ku demokracia funksionon,ndoshta dhe me paterica dhe e ngadalshme!por këtu tek ne nuk bëhet fjalë për demokraci,këtu jemi në DIKTATURË të plotë!shumë përpiqen ta retushojnë!duke filluar nga rama,që thotë se do të fitojë me votë!në diktaturë nuk është e mundur!
   citati tënd xha teme është thjesht një retush i diktaturës,përpiqet ta paraqesë si demokraci ku politikanët mund të merrn vesh dhe të kundërshtojnë njëri tjetrin,sipas momentit!

 179. adi.N.Y says:

  kam pas fatin ta njoh personalisht ne New York ne mbledhjen e ballit kombetar dhe personave qe bene kryengritjen e pare kunder regjimit komunist ne Shkoder. Ishte person me teper edukate, nje figure qe mund ti jape shume Shqiperise post-Komuniste, qe vazhdon te kete te njejtit komunista ne pozite dhe opozite.

 180. RAPSODI says:

  po ky i trashi tani qe po i vjen ngordhja Salit , po vjen ti lepihet …
  Qenka dhe legen fare po dhe budalla komplet …..

 181. Meri says:

  KY personi po ta donte atedheun dhe populin e vete nuk largohej,tani te le te mendosh se mbase eshte blere nga Berisha.

 182. RAPSODI says:

  po siduket pa ate kurven imamin qe pas lepirjes u be minister dhe tha ta provoj dhe une

 183. AJET DELAJ ALBAN DEGA says:

  Leter e hapur te gjithe shiptareve

  KRYEMINISTRI SHQIPTAR MBRON VETEM KRYEKZEKUTORIN E 21 JANARIT
  SALI BERISHEN

  – Mbeshtetje per mikun dhe aleatin me te madh te shqiptareve – SHBA
  – Cdo shqiptar antiamerikan eshte edhe antishqiptar
  – E duam…. ta bejme Shqiperine si Amerika demokratike !

  Qe Amerika ka qendruar historikisht prane e perkrah popullit shqiptar qysh nga Presidenti Wilson e deri tek Barack Obama eshte nje fakt i mirenjohur per cdo shqiptar. Kete qendrim vellazeror e theksoi hapur e pa dorashka diplomatike edhe mikja e sprovuar e shqiptareve dhe ish- sekretarja e Shtetit Hillary Klinton para Kuvendit Popullor te Shqiperise ne viziten e saj te fundit ne Tirane .
  Ky qendrim miqesor eshte nje konstante e zyrtareve te zgjedhur apo te emeruar amerikane te te gjitha shkalleve.
  Anashkalimi i qellimshem i “Institucioneve” shqiptare prej tyre eshte tregues i qarte se institucionet shteterore amerikane dhe Amerika nuk mbeshtet veprimtarine kriminale te mafies shqiptare qe ka marre atributet e shtetit dhe ka azurpruar cdo e te gjitha hallkat e pushtetit.
  Dy vitet e fundit eshte intepretuar me qellime dashakeqe nga dy skajet e politikes shqiptare deklarata e ambasadorit te SHBA-se Z. Aleksander Arvizu naten e trishte te 21 janarit te vitit 2011 per Berishen si “burre shteti “. Njera per ti dhene vlera qe nuk i ka liderit te vet. Tjetra per ti ulur vlera politikes amerikane shume te very e teper te cmuar per shqiptaret.
  Shihe nga cilido skaj e nga cilido kend , kjo deklarate ka pasur vetem nje qellim. Te hedhe uje ne zjarrin e ndezur perhere te kacafytjeve ndershqiptare, per te ftohur zjarmine e politikes ” albanus adversus albanus” pra shqiptaret kunder shqiptareve. E verteta eshte qe ajo parandaloi kacafytje edhe me te pergjakshme, kurseu gjak te dlire shqiptar te derdhur prej vellait te vet po shqiptar.
  Kryesorja e kryesoreve ajo provoi ashiqare se Amerika eshte ne krah te shqiptareve si ne dite te mira, por edhe me teper ne dite te veshtira. E sic thote filozofia e mencur e popullit shqiptar ” miku i mire njihet ne dite te veshtire”. E Amerika gjithnje ka qene jo vetem mik i mire por edhe i aleati i patunduer i ne shqiptareve dhe kombit tone ne teresi ne ditet tona me te veshtira.
  A nuk eshte e tille edhe deklarata dinitoze miqesore vellazerore e Ambasades amerikane ne Tirane lidhur me vendimin skandaloz te krye – gjykatesit absolut Sali Berisha qe vetem e lexoi nje fare gjykatesi kukull qe mban jo vetem e mbiemrin e babait ideologjik, por edhe te modelit autoktratik te kryeministrit shqiptar.
  Per kete aresye madhore dhe ne emer te miqesise se sprovuar shqiptaro- amerikane si shtetas shqiptare dhe si shtetas amerikane u bejme thirrje te gjithe bashkekombasve tane shqiptare kudo ne Bote qe te dergojme mesazhe mbeshtettje dhe solidariteti vellazeror me qendrimin e Ambasades amerikane ne Tirane, qe eshte edhe qendrimi i Washingtonit.
  Nuk ka pabesi me te madhe , nuk ka tradheti me te rende, nuk ka prite me te keqe se ti kerkosh ndihme mikut e aleatit tend, sic vepruan qeveritaret antikombetare te Tiranes, qe kerkuan ndihmen e paanshme njerezore e shkencore te mbretit te hetimit dhe kriminalistikes boterore, FBI-se amerikane dhe ne vend te peruleshin e kerkonin ndjese e meshire juridike per nje krim qe ata e kishin organizuar dhe kryer me nje gjakftohtesi dhe vetedije gjaksore despotike urdheruan yesmenet e sterkorruptuar te antidrejtesise shqiptare ta poshteronin dhe hidhnin ne koshin e plehrave si “nje leter higjienike”.
  Cka mund te pritet tjeter nga “paria” e tiraneve te Tiranes kur po ky kryeminister fuqiplot a me pushtete te pakufizuara si Luigji i 14 apo Hitleri, si Stalini apo si Enveri e co. ua kaloi te tere atyre duke shkuar deri aty sa ta quante mbretin e shtypit te lire e te pavarur boteror, ” The New York Times” si nje leter higjienike kur ajo denoncoi me fakte e fotografi aferat kriminale te djalit te tij dhe te kesaj ” Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” fill mbas tragjedise makaber te Gerdecit , qe ne fakt eshte tragjedia Shkelzen Sali…, Fatmir Medi… Aldo Bumc,… Lulezim Bash… Berisha e co.
  Vetem komunistet, vetem nazistet, vetem stalinistet. vetem enveristet, vetem terroristet vijne ne pushtet dhe sundojne duke derdhur gjakun e popullit te vet.
  A nuk po veprojne pike per pike keshtu ata qe erdhen ne pushtet me gjakun e kater vellezerve tane shkodrane me Arben Brocin ne krye, te vrare me arme serbe, me ndihme serbe, me plumba serbe, e nga mercenare shqipfoles serbe me 2 prill 1991!?
  A nuk po ecin ne te njejten rruge me ta ata qe derdhen gjakun e masakruan deri ne zhdukje kufome vellain kosovar Remzi Hoxha!?
  Cfare ndryshimi kane me gjakpiresit komunisto- naziste ata qe derdhen lume gjakun e sakatuan gati 10 000 shqiptare te pafajshem ne katrahuren kombetare te 1997-es pasi u kishin plackitur mbi dy miliarde dollare te djerses dhe mundit e viteve te tera pune e sakirificash pa fund !?
  A nuk ishin pikerisht keta qe derdhen gjakun e heroit te demokracise Azem Hajdari qe e nxoren ne prite dhe ia perdoren arkivolin si topuz per te shqyer dyert e qeverise me 14 shtator 1998, duke dhunuar jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes ne nje grusht tipik fashist shteti, qe e stopoi aleati yne i madh Amerika!?
  A nuk ishte i biri i kryeministrit te sotem dhe gangsteret e qeverise se tij qe shkaktuan 28 viktimat e pafajshme, perfshi foshnja e femije skllever per te mbushur xhepat e pafund te kesaj bande vrastare!?
  A nuk ishte ky kryeminister dhe ministri i Brendshem i tij qe urdheruan ekzekutimin e kater protestuesve te pafajshem e me duar ne xhepa me 21 janar 2011, ne nje shesh ku nuk kishte pasur guximin te kryenin krime te tilla kunder njerezimit as komunizmi dhe fashizmi.
  Duke prere ne bese, duke tradhetuar , duke sulmuar SHB-ne Sali Berisha ne fakt nuk mbron dorasit e Gardes se tij pretoriane , ekzekutoret e 4 protestuesve te pafajshem e paqesore te 21 janarit gjeneral Prendin e kolonel Llupon!
  Me kete akt antishqiptar sa edhe antiamerikan kryeministri shqiptar ne fakt mbron kryekzekutorin Sali Berisha.
  Per pushtet, per karriken e tij Sali Berisha ia vuri flaken vdendlinjes se tij te vogel por edhe atdheun e madh, Shqiperine . Ai vret jo vetem kater por edhe mijera shqiptare sic veproi ne 1997-en.
  Per karrike dhe per pushtet bolsheviku Sali Berisha ia vuri flaken Malesise se Gjakoves per sharje femije por edhe gjithe Shqiperise.
  Per karrike dhe per pushtet Sali Berisha ia ve pushken e flaken jo vetem Shqiperise e Amerikes por edhe mbare Botes .
  Ky akt i rende i kryegjykatesit te 21 janarit Sali Berisha eshte jo vetem nje atentat fatal per drejtesine. Ai eshte jo vetem gozhda e fundit ne arkivolin e shtetit ligjor ne Shqiperi.
  Mbi te gjitha ai eshte nje akt dhe mesazh teper i rrezikshem kriminal dhe mafioz qe synon te trimeroje vrasesit dhe strukturat e tij mafioze, falangat e tij te murrme per te vrare e per te prere pasi kane mbrojtjen e sigurte te pandeshkueshmerise se tyre nga kryegjykatesi suprem Sali Berisha dora vete!
  A nuk eshte ky kryeminister dhe familja e tij qe komandojne dordolecet e tij ne Presidence, ne gjykata te te gjitha niveleve, ne prokurori e sot edhe yesmeneve te tij ne Keshillin e Larte te Antidrejtesise qe kane kapur dhe komandojne tamam si paraardhesi i tij komunist Enver Hoxha cdo hallke pushteti ne Shqiperi sot !?
  A mund te jete nena e demokracise boterore dhe mbrojtesi kryesore i lirise ne Bote SHBA-ja perkrah nje despotizmi dhe autokracie kusare e vrastare te tille !?
  Pergjigjen e keni tek Shahu Riza Pahlevi i Iranit e familja e tij, tek Ferdinand Markosi e dinastia e tij ne Filipine, tek Sadam Huseini e kodoshet e familjes se tij ne Bagdad, tek miku i Berishes Sllobodand Milloshevic e familja e tij cetnike, tek Ben Aliu, Hosni Mubaraku, Muamar Kadafi dhe familjet e tyre te plotfuqishme! E mos harroni se behet fjale per shtete e lider deri njeqint e me shume here me te medha, me te fuqishme e me te pasura se Shqiperia !
  Qeveria Amerikane ka qene dhe eshte ne anen e demosit, ne anen e popujve sic ka qene dhe eshte ne anen e perkrah popullit shqiptar jo vetem ne te shkuaren, por edhe ne qindravjecaret qe do vijne sic e theksoi pa medyshje e vellazerisht ish- Sekretarja e Shtetit Clinton!
  Atehere cili eshte qendrimi qe duhet te mbaje cdo shqiptar pa dallim feje, krahine , ideje, perkatesie politike e shoqerore!? Kete e shprehu shume qarte brezi i idealisteve te dhjetorit 1990: ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Meqe keto ideale u uzurpuan, u shperdoruan, u keqperdoren per te zvendesuar nje dinasti komuniste me nje dinasti neo- komuniste shume me te korruptuar dhe po aq gjaksore sa e para, vecse me maska e sllogane demokratike, cka eshte forma me e poshter e despotizmit ” ligji jam une” qe na del me parullen “Per para!” duhet te shprehim solidaritetin e mbeshtetjen tone per aleancen shqiptare- amerikane si garancia me e fuqishme e triumfit te sistemit te vlerave edhe ne Shqiperine (post) komuniste.
  Populli shqiptar eshte populli me proamerikan ne Bote, qe per fatin tone te keq duke na vjedhur votat si armen kryesore te demokracise per te na vjedhur pasurite, qe na vjedh pasurite per te na vjedhur votat me parate e mundin tone, qeverisemi nga nje qeveri me vota te vjedhura, nga nje qeveri krejtesisht antiamerikane .
  Si despot i sprovuar, Sali Berisha ka qene ne vazhdimesi kunder ambasadoreve amerikane qe nga Joseph Lake, Mariza Lino…. John Vithers e tani edhe kunder ambasadorit Arvizu. Ka qene e do te jete kunder tyre sepse ne shpirtin dhe mendesine e tij 24 karat komuniste te pushtetit te perjetshem ” derisa te me jape ymer ai lart” ai eshte kunder modelit amerikan te demokracise dhe lirise.
  Ashtu sikurse nuk mund te kete shqiptar te mire pa qene edhe amerikan i mire, ashtu edhe nuk mendoj se ka shqiptar antiamerikan qe nuk eshte edhe antishqiptar. Nuk ka shume rendesi cfare ngjyre ka ky antishqiptar: fundamentalist islamik, kllonim i filozofise pansllave me ideologjine stalinisto- enveriste… ai eshte dhe mbetet antiamerikan i terbuar dhe armik i betuar i kombit shqiptar.
  Vellezer e motra shqiptare duhet te vetdijesohemi se vetem Zoti ne Qiell dhe Amerika ne Toke mund te na ndihmojne te arrijme Perendimin e shume enderruar qe nga koha e lavdishme e Skenderbeut e deri ne fillimin e levizjes demokratike me parullat lapidare dhe idealet ” Liri … demokraci !” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !… E duam Shqiperine si Amerika demokratike” qe na e plackiten dhe uzurpuan bastardet e Katovices, kelyshet e Enverit dhe Milloshit !
  Vellezer e motra shqiptare kudo ne Bote ! Eshte koha per veprim, sic na ka bere thirrje hapur e vellazerisht syri dhe veshi, goja dhe zemra, mesazheri dhe perfaqesuesi me i larte i Amerikes demokratike ne Tirane!
  Eshte koha te zgjohemi nga gjumi! Babai i kombit tone na ka lene amanetin qe duket se e kemi harruar ” kombet qe flene jane te destinuar te vdesin! ”
  Eshte koha qe te mos presim cfare do te beje qeveria per ne, por cfare mund te bejme ne per kombin tone! E hapi i pare sot e mot e gjithe jeten duhet te jete jo vetem e duam Shqiperine si Amerika demokratike por edhe me shume… Ta bejme Shqiperine si Ameriken demokratike!
  E per kete nuk kemi nevoje te ecim ne shtigjet e pashkelura te dhive te Enverit dhe pjelles se tij staliniste ne krye te Shqiperise se uzurpuar sot.
  Te ecim ne autostradat pa fund e pa ane te demokracise amerikane dhe te ligjit themelor te saj “me popullin per popullin” ne rrugen e lirise e demokracise!
  Proamerikanizmi yne i sprovuar eshte jo vetem nje vlere e mirenjohur kombetare.
  Eshte shume me teper . Eshte nje kult per ne shqiptaret!
  E hapi i pare per jetesimin e tij eshte ti japim fund ne rruge e me mjete demokratike qeverisjes antiamerikane qe na ka uzurpuar e sakatuar modelin e saj duke e zevendesuar ate me modelin stalinisto- enverist ala KGB te Katovices.
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Ta bejme Shqiperine si Amerika demokratike !

  AJET DELAJ
  ALBAN DE

  NEW YORK
  Me 11 shkurt 2013

  1. shpellari says:

   AJET! ke harruar te shkruash;E DUAM SHQIPERINE PA PD HAJDUTE!

 184. bbb says:

  Djemte me pardersy gri te shokut Ramiz, “mishin ta hane por kocken ta ruajne ama”…Kot nuk i kishte seleksionuar me kujdes shoku Ramiz ne dhjetor 1990 : Ed Selamin, Saliun, Azemin, Gramozin, e disa kokrra te tjere “intelektualesh’ qe do na sillnin “ramizo-salio-kracine”. Tashti Selami erdhi te lepije ndonje nje kocke, sepse Saliu i mban premtimet e vera ndaj shokut Ramiz…E lum ky vend per keta djem me pardesy gri…

 185. jul cezari says:

  bashkohem me komentin e janaq dhimitraqit..ketu e para mes komenteve ka fjalor qe asnje gazete apo reviste sdo ta pranonte,sharje pa fund dhe nivel shume i ulet.
  sa per tjetren keta komentues qe e kane nivelin njesoj me te hollandes jane gati te puthin dhe ti japin “medalje nderi” edhe Fahri Balliut nqs neser behet me Ramen..kam pare komentet me perpara kur dilte ndonje artikull per Selamin,dhe ishin te gjitha pozitive ,ndersa dje se tha 1 fjale per Berishen,filloi lumi i sharjeve.mendje te thara apo narkotike ndaj politikes dhe urrejtjes per Berishen? kete se di,por me keta nuk ecen perpara Shqiperia.

 186. fieraku4u says:

  DOLI DHE KY SHARLATANI…IK HA NDONJE LEPIRSE EDUARD

 187. Juikiu says:

  Ky selami ishte ai tipi qe premtoj ne vitet 90 see do e bente shqipninn europjane…tash osht kthy me rrejt prap.
  Te mjert shqiptar
  20 vjet tu honger k….r
  Qytetar e kstunar
  Fshatunar e malokar
  Hani Hani o shqiptare
  K…r te rangut nderkombtar
  Transatlantic dimensjonar…..

 188. Delli USA says:

  Zoterinj komentues,duhet te dini se Selamin koha e ka lene ne 1990,ka 18 vjet ne Amerike dhe nuk qe i zoti te bej asnje shkolle,dhe kariera e tij ketu eshte deri ne shites i rendomt makinash. Shikoni Shinasi Ramen,(kan nje moshe)erdhi si ish student kurse Selami si ish pedagoge,i pari eshte as/profesor kurse Selam mavria shet makina,atehere me thuaj ti mue(Saliu)cfar mund te preseh nga nje njeri i deshtuar?!Lereni ti lepij bythen Saliut se mbase do i hedhi ndonje kocke.

 189. BAFI says:

  Unë nuk e kuptoj kët popull a ekupton popull që një malok tallet me ta. A ishte ky selami nuk më kujtohet ekzakt koha kur ky ishte tek Sokol Balla që fliste kundë Saliut dhe për pak koh e bën saliun hero.Në qoftë se dhe kësaj rradhe ky popull nuk do ta shporri këtë rregjim keq më vjen por ky popull është i mar fundë.Unë që po komentoj në këtë mënyr nuk më intereson asnjë gjë se unë nuk banoj në shqipëri.

 190. ismet kuqi says:

  i bej thirrje selamit ti lexoje sonte komentet e mesiperme dhe te beje nje autosugjestion per veprimet dhe fjalet qe tha mbreme te klani! nqs nuk i lexon ndonjeri qe ka emailin e tij tja dergoje ne adresen e tij!

 191. I NDERUAR Z. Alban Dega.!

  Ne ter shkrimin qe ke bere une nxjerr perfundimin qe ti Alban na ban thirrij te gjith shqiptarev qe te fl.asim si shqiptar dhe te veprojme si shqiptar .Pore te pakten te flasim si Shqiptari Babi ybe Amerikan , konkretoishte si Shqiptari Klinton dhe te tjer Amerik me radhe.!
  Jam dekor me ty qe ne shqiptaret te shumten e kohes nuk flasi dhe nuk veprojme si shqiptare e si shqiptari Amerian qe eshet mikui yne dhe jo si shqiptaret tane ne Amerik qe per keto periudhe taper te renda per kombin ton kan futur koken ne lesh dhe nuk e ngrejne zerin fare.I
  I nderuar Alban Une kam ndjekur me vemendje reagimin e shqiptarve te Amerikes per ngjarjet ne shqiperi.Qeshte e verteta mbase nuk gabohenm pervec Gori Kokalarit dhe ti Alban shqiptar te tjer atje ne amerik dhe vecanrisht ate qe kan ber emeri dikur ne kohen e Fanoli tani ata nuk po degjohen me.
  Keshtu patem mjafte problem me Jugun e Shqiperis kryesishte nga problemet qe solli Prifti Janullatesi dhe me zbatimin e 8 pikave te Mici Tacesit len si detyre shtepie Kryeministrit ton kukull i cil, pa asnje fare reciproriteti i realizoi deri edhe dhenje e 355 milje dete Greqise.
  Keshtu u detyrua Ambasadori Amerikan te dekrlaroj. Firmosja per dhenjen e detit Greqise cenon rende sovranitetin e shqiperis dhe interesat Amerikane . Ndersa Sali Berisha deri tani akoma nuk eshte distancuar nga nje vendim kaqe antikombetar, gjithashtu edhe shqiptaret e Amerikes ata shqiptar qe dikur paten themeluar kishen Ortodokse Autoqefale shqiptare zeri i tyre nuk po degjhohet me.
  Kjo do te thote qe ne shqiptaret edhe ne kohe edhe tani nuk po flasim si shqiptare.
  Keshtu si shqiptare nuk foli
  – Ase Esat Pash Toptani.
  – Ase Ahmet Zogolli.
  – Ase Ibrahim Rugova.
  – Ase Sali Berisha
  – Dhe se fundi nuk po flasin ase ata shqiptare te Amerikes qe dikura thenim .Qendro neno mos ke frike/Se ke djem ne Amerike. Ne te vertet djeme po na dalin Amerikan ndersa shqiptare i ka kapur gjumi letargji dhe nuk dihet se kur do ti leshoi.

  I nderuar Alban. Qesjhte e vertea atje ne Amerike shqiptaret te ikur bashke me fashizmin dhe Nazizmin ata tashme nuk po mendojne fare per demokraci.Jo vet kaq pore po perpiqen te bejn me te keqen dukje ndersyer Berishen dhe me duket qe shpeshe her po provokohen gjakderdhej.
  Kjo per arsye Alban se e majta shqiptare po qendron forte hidhe nje sy edhe perse kaluan djathtas dy ishe kryeministra te PS Fatoisd |Nano dhe Ilir Meta me nje shpuer deputetesh perseri e majta nuk tundet ajo fiton gjithnje ndaj vetem me vjedhje votash keta qeverisen per 8 vjet ndersa po te ishte me drejtesi e djathta kurre nuk vjen ne pushtet se eshte nje e djathte e diskretituarf qe ne themel qe gjate luftes antifashiste ku ata jan te mundur dhe te diskretituar. Kete diskretitim kerkoj ta kompensojne me gjakderdhje. Ket Berisha e provokoi me 2 Prill dhe nuk ja arriti qellimit, E provokoi ne vitin 1997, e provokoi ne vitin 1998 dhe e provokoi edhe ne vitin 2011. Te gjith keto provokime e kan bazet teka at shqiptar te Amerikes te ikur me bishte nen shal gjat luftes antifashiste.
  Kjo eshte edhe arsyesja qe ata bejmne heshtje varri dhe derguan edhe Selamin per ti dhen shpirte Berishes pore Berisha ka ngrdhur dhe Selami edhe me shume se Berisha pra Amerika perfundimishte do te realizoi demokracin me kete te majte, ashtu sice realizoi clirimin e vendit nga bisha fashiste po me ket te majte shqiptare.
  Kjo eshte edhe arsyeja perse stonohet nga shqiptaret e Amerikes madje edhe per problem shum kardinale sic ishte edhe deti ku nu u degjua fare zeri i tyre.!

 192. DETARI@ says:

  Mos u entuziazmoni shume me ardhjen e Selamit, se llogaria eshte bere ;;;;qe !Do te humbe partia e antishqiptareve ,,,dhe Amerika do te kujdeset per kalimin e Plakut psikopat nga gjel deti ne zok fushe pa asnji kompetence dhe zhurme !Dhe keshtu me humbjen e psikopatit Sali ,,,do te behet analiza, dhe z .Selami ,qe une personalisht kam respekt ,,,do te hyj ne gabinen e shketerruar te PD se ,dhe do te marri timonin per ta cuar ate ne rruge normale ,se mjaft udhetoj kjo parti (fuori strada )(jasht rruge )! Dhe keshtu do te kemi nji udheheqje 8 vjecare te Edi Rames ,,pastaj pasi te kete kryer stazhin 8 vjecar edhe Selami ,do te drejtoj Shqiperine ,,por me nji kusht ,,,qe te pastroj shume vagona treni me ‘pleh’ nga kjo parti pleherash!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82124
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82124
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34801
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34801
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24835
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24835
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X