mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Mbi kufoma shkel dhe Eduard Selami

bld (1)Nga Bledi ManePublic Enemy

1./

I çmendën këta të vdekurit prej regjimit. I rropatën, ua shkërmoqën kokallat e mbetura. Mishin nuk po ua lenë tu kalbet rehat, zgavrat e syve ua krenë që të mos kenë mundësi të lexojnë dhimbjen e të gjallëve të mbetur.

Një javë më parë gjykata e Tiranës shkelmoi varet e viktimave të 21 janarit. Ua hoqën mermerët e rëndë, goditën arkivolet e njomur,ua hodhën duart në fytin mbetur vetëm me unaza kockash dhe u bërtisnin me të madhe:

-Vdisni njëherë e mirë!

-Vdisni se të tjera sfida na presin, nuk merremi më. Le të merret Amerika me ju. Ju ikët, ha ha ha ha…! Dhe qeshnin të tre gjykatësit. U hodhën nga një kopje libri të Kodit Penal poshtë dheut të zi e duke u goditur me shkelma përsëri pllakave të mermerit talleshin:-Pijani lëngun!

 

***

Të tjerë gjykatës u panë sot në varrezat publike të Vorës. Kësaj here vinin nga një tjetër gjykatë. Ishin më tepër në numër sepse edhe varet janë më tepër. U lëshuan apelistët e Urës së Tabakëve si kuçedra mbi viktimat e Gërdecit dhe porsi kalamaj të lumtur shkelnin mbi vare e bërtisnin shend e verë:

-Më në fund i lamë duart edhe ne me ju. Në 5 vjetorin e shkrubosjes tuaj nuk na mbajtët dot peng. Ha ha ha, shpëtuam paq. Jemi të qetë para atij, para atyre. Do flemë rehat, para nuk morëm, morëm lëvdata që na vlejnë për perspektivën…

 

***

Para se gjykatësit e Apelit të vdisnin të vdekurit e Gërdecit, në terrin e natës së të martës një tjetër jurist në profesion shfaqej ekraneve të këtushme herë si viktimë e herë si xhelat.

I plakur nga mungesa e rehatisë dhe kurajos, Eduard Selami dje mbrëma shtangu madje edhe atë fytyrën që i fliste përballë. Ish- kryetari i tretë i partisë së parë demokratike, ish- kryetari i tretë që me një shkelm bythës e qëruan me ceremoni matanë oqeanit, dje i bënte avokatinë një vrasësi, një regjimi.

Asnjë fjalë nuk nxori nga goja për viktimat e Gërdecit, asnjë fjalë për viktimat e 21 janarit e megjithëse tashmë një librazhdiot me pasaportë amerikane, nuk foli aspak për ekspertizën e FBI-së amerikane, për të cilën edhe ai vetë paguan taksa.

Të tregohem realist sa pa filluar ndeshja Real vs Manchester?

Sot nuhata pakëz frikë te disa skeptikë të izoluar të opozitës. I trembi intervista e mbrëmshme e Selamit tek fliste për rikthimin e tij në PD dhe për një mandat të tretë qeverisës. Selami iku para 18 vjetësh nga ky vend i kërcënuar nga Berisha. Kërkon tashmë të bëhet delfin i bardhë për kërcënuesin plak. Selam po të çoj selam: mosha mesatare e popullsisë këtu është 35 vjeç. Kur ike ti, shumica e votuesve ishin adoleshentë dhe jam i sigurt se askush nuk të mban mend. Lëre pastaj mijëra të tjerë të lindur pas ’90-ës. Ti nuk je një Kadare or mik, nuk përbën “kërcënim”. Ti nuk je as Tedi Papavram, as Lorik Cana, as Inva Mula e as Rita Ora. Impakti yt është tretur bashkë me këllqet e tua. Ti je thjesht një Bleonë Qerreti, koncerti i fundit i së cilës megjithëse falas, u bojkotua jo vetëm në Bathore, por edhe në Paskuqan…

 

*facebook.com/bledi.mane

twitter.com/blediMANE

67 komente në “Mbi kufoma shkel dhe Eduard Selami”

 1. Vlora says:

  ed selami do ti jape karten e pensionistit matufit berisha

  1. Pilo Lala says:

   Percaktim i sakte. Selami kerkon te beje nje vend, se po foli kundra nuk e qas Berisha tek dera.
   Selami eshte i derguari Amerikes per te zevendesuar Berishen.
   Do ta shikoni Selamin pas zgjedhjeve si do ja numeroj nje nga nje Berishes, por duhet te marri fuqi me pare.
   Dhe Berisha eshte dhelper. Po nuk ju perkul Selami, Berisha e ndjek, nuk e afron.
   Eshte fat i madh per Shqiperine kthimi i Eduard Selamit ne kete moment.

   1. Arberor says:

    Cfare perallisni ju, jeni ne enderr? Pse aq idiot eshte Berisha te mos te dije cfare behet. A thua se po u perkul dhe po e afroi nuk do ta mbaje nen tutel! Qenkeni shume naiva.

    1. vlora 1 says:

     Jam dakort…tani Berisha per pak muaj ka kohe plot te pergatise dosjen e korrupsionit te Selamit.
     Ky Selami do filmohet duke mare para te thata ne dore nga dikush qe do i ofrohet…dhe Selami nuk do hezitoje t`i mare ashtu cop-cop si ishte katandisur

   2. raimondi says:

    Po ca fati eshte Selami or aman ! –Selami do qe te thehet se ketej nga USA eshte mbushes topi, dhe po e kupton qe po i iken jeta kot ketej

    Ndersa po ti beje qejfin Sales , do behet depudet dhe do jete si zotni ne mes te Tiranes …..shto pastaj NE TE ARDHMEN MUND TE KETE NDONJE SHANC TE ZEVENDESOJE SALEN

    Dmth Selami shikon interesin e tij…

   3. Fred.Dibrani.Hamburg says:

    Eduart Selami.
    Intelktual me kultur dhe politikan me frym demokratike do ta ket te veshtir marrjen e frenave te PD dhe shpetimin e saj nga shkaterrimi.
    E derguan amerikanet dhe ai foli si amerikan,plot diplomaci dhe hosana per burrin e shtetit Sal Berishen.
    Nuk jam dakort me titullin e shkrimit te Bledit.
    Eduart Selami nuk shkel mbi kufoma,Eduarti ka shkelur mbi friken e hijes se vet.
    Ai tani eshte burreruar dhe si nje xhentellmen do te dij te largoje Jozefinen si pretendetja kryesore per tu bere pasardhsja e Berishes.
    Kush deshiron te shpetoj Partin Demokratike duhet sa me shpejt ti shtrroje qylymin blu Ed-Selamit.
    A.V.Gjermani

  2. Tan_Tironci says:

   Di njeri te thote si e ka marre Eduard Selami statusin ne Amerike? Nese e ka marre si i perndjekur politike, atehere… duhet pare puna.
   Do jem une, qe do ti dergoj IRN-se nje leter per te pare kete pozite.
   Ju lutem, kush mundet me e gjet, se si Ky mut, e ka marre statusin e refugjatit.

  3. armand says:

   Kr i opozites merret me Ed Selamin ????? Prandaj i ra tensioni te ziut sot ne Rreshen ????

  4. Shtegtari says:

   Ed selami ka nevoje per vehte per karte pensioni se rreth 20 vjet ka bredhur rrugeve ne Amerike dhe me sa duket ka mbetur pa kokerr leku

 2. Gezim says:

  Ju vute edhe Selamit tani? Mos u merzisni. 4 vjet ikin shpejt, te pakten 2 te parat hahahaha. Iku koha klandestineve, duhet me u be ndonje shkrim

  1. gezimi gezuar says:

   nuk ke faj gezo. koh muti. ky bled trafikanti ben opozit ne vend te kish fillu pune ne garde ose te 55 e fari balliut. do e kish vesh sala me flori. drejtor atsh e kish bo. pale ka fillu ben dhe si i zgjut kerkon te reabiliotohet. keta me njolla ne biografi do i lem ne prodhim se prishin shoqerin e shendosh. ec gezimo se si koreano verior me dukesh dhe ti plako. rroft doktori rroft partia rrofte selami

   1. landi says:

    ore !rro per vete se partia e berisha e selamet do vijne e do ikin sa here ti doje qejfi po ne po ikem nuk e rrun bbb kush ! mos e thuaj me rrofte ppppp

 3. Mark says:

  O Blendi e di ti se sa pasagjere duhet te transportoje Selami me taxine e tij qe te beje 3 milione dollare ne Amerike? Ne Shqiperi ai i ben 3 milione me nje te hedhur firme,as dy sekonda. Mbase si fillestar i duhet te marre pak eksperience nga Argita e Meta por do ia marre doren shpejt zanatit te kusarit.

 4. Kritiku says:

  Te lumte, Bledi Mane! 🙂

  Por delet e zotit nuk kane fuqi te ngrejne zerit si te ujkut! Ky popull eshte kthyer ne nje popull pa moral dhe identitet. Eshte per tu çuditur qe kane ndodhur kaq shume gjera dhe nuk po shikojme asnje revolte qe te marre perpara te gjithe qelbesirat e shpellareve!
  No Comment!!!!!

 5. spirojanaqi says:

  le te vine sa te duan si puna e ketij populli e ka mare vendimin per te hequr berishen.

 6. me kujtohet kur e kane nxerre me shqelma perjashta dhe me pas ikane thene qe je djali i enverit

 7. VERONIKA says:

  Me shqelm bythève iku,nga partia demon-kratike,dhe po me shqelm bythève ka ardhur.Njè i dèshtuar,qè asgjè nuk mundi tè bènte me jetèn e vet,nuk qe i aftè tè mbante familje,tè bènte biznes,apo punè.Si tè gjithè zagarèt-gjyqtarèt qè ka rreth vetes ajo partiçkè mafiozèsh.Po vijnè nèn urdhrin e gjeneralit tè ushtrisè sè tè vdekuruve,kto zombi ,bijtè e Drakulès.Dhe pèrgjigjen ashtu do e marrin–njè votè tè lyer dhe me gjak.
  Brezi i Salamit,ikèn nga pushteti i demonit,dhe janè profesora tè nderuar
  pèrveç ktij humbèsi,qè erdhi tè marri dhe shqelmin e fundit,me gjithè kastèn e tij.Frikè nga Salami–jurist si Salami–shitès i dèshtuar Blendi
  njè pazarxhi i dèshtuar.Duhet tè jemi tè kènaqur,qè po mbledh kto fundèrrina,qè pèr asgjè nuk mund ti kujtojmè,veç pèr pazarxhinj preshi.
  Nuk ka asnjè guximin tè kantidojè pèr pederat e PD,prandaj po i kèrkon hale-atèt andej nga bota i ka flakur–rrugève.
  Sa pèr ato kodet penale,nè varret e atyre tè vdekurve,do jua nxjerrim nga varri dhe do jua paraqisim prapè para syve–kanè qeshur shumè shpejt–qesh mè mirè ai qè qesh i fundit!

 8. Roni says:

  Bledi e ke mbyllur bukur fare !! Krahasimi me bleonen mese i qelluar !
  Ore,meqe rra llafi,po ky Selami me ca merret ne amerike,kaq keq qenka qe kerkoka te vije ketej e te beje ndonje leke me pislleqet e politikes ??

 9. Akrepi says:

  Eugjen Onjegin – Pushkin

  Po marr guximin t’ju shkruaj…
  Ç’do deshnit më veç shpirtit tim?
  E di, se është e drejta juaj
  Të më dënoni me përçmim.
  Po ju që shihni si po vuaj
  Me pak mëshirë, sado pak
  Nuk do më sprapsni zemërak!
  Më parë desha të rri e qetë;
  Për turpin tim, besomëni:
  Ju s’do të dinit kurrë sesi,
  Po të mund të shpresoja vetë,
  Që kur e kur me plot hare,
  Të kem t’ju shoh këtu tek ne,
  Që t’ju dëgjoj si kuvendoni,
  T`ju them një fjalë dhe pastaj
  ne zemër veç një mall të mbaj,
  veç gjer sërish të më takoni…
  po thonë se ju s’rrini dot:
  në fshat,
  na gjetët tek ky vend i qetë?
  T`ju njoh s’do kisha kurrë fat,
  S’do kisha turbullim’ e shkretë.
  Duk u qetuar (kushedi),
  Një miku mund t’i bëhesha mike
  Dhe shoqe e jetës dhe besnike,
  Dhe zonj’ e ndershme për shtëpi,
  një tjetër…Jo askujt në jetë
  nuk do t’i falnja dashuri!
  E ka vendosur Qielli vetë,
  jam e jotja në përjetësi!
  Gjithë jeta ime më pat qenë
  Një peng se ty do të takoj;
  Se Zoti jetën ma ka dhënë
  Gjer në varr të t’adhuroj…

 10. 100 vjet shtet says:

  Do te turperohet kot, nese vendos ne te vertete te bashkohet perseri me shpellarin Berishe. Kushedi se sa e paskan blere, se tani keto bishat e egersuara me ne krye familjen Berisha, kane vene shume lek dhe nuk e kan problem per te blere Selamin e coompani.

 11. Aleluja USA says:

  Selami,18 vjet te shkuara kot ne Amerike,deshtim total,iku nga Shqiperia me shkelm bythes nga Saliu, por si ish pedagog ne UT,ketu ne USA nuk beri asnje shkolle duke perfunduar ne nje pune te dores se fundit,shites makinash.E cfar mund te preseh nga nje njeri qe nuk eshte i afte as per vehten e tij,shoket e tij si Zaloshnja dhe Shinasi Rama perfunduan PHD.Si njeri i deshtuar shpetimin po e kerkon te krimineli Sali Berisha,prandaj shkelja mbi kufoma nuk i ben pershtypje kesaj kufome.

 12. akademiku says:

  Me selamin e ka te sigurte humbjen Berisha. Por nje gje na cudit: si ka mundesi qe i kthej nen sqetulla Berisha te gjithe ata qe i linçoj deri ne perdhunim? Kujtoni Tritanin (Prasi), Pollon (i biri i Stefanaqit e nipi i gjeneralit grek), Imamin (gjeneralin) etj. O selam sa te ka dhene Berisha? u dogje edhe ti o i mjere me disertacionin “mendimi estetik i Enverit”. A do te merresh akoma me tergti makinash? se po fitoi berisha do te kesh biznes te sukseshem. Urime o ish-kryetari i PD-se i perzene nga Berisha. Ky ua di juve zanatin. U jep kerbaq, pastaj i lepini bythen.

 13. edi says:

  Ka ardhur se nuk e la kriza te shiste më makina ne Amerike. I thoni te veje ne Librazhd buze lumit se e presin romet e vuajtur per te bere trama me gomarët.

 14. Lilo says:

  Andej nga te shkosh bej selam o SELAM.

 15. Horri i Bulevardit says:

  Mos flit para kohe zoti Blendi Mane, se imagjino sikur te iki Saliu nga drejtimi i PD-se, kush do ta zevendesoje, Patozi apo Basha, apo ndoshta edhe Argita e Jolldashi. Ne PD e sotme te gjithe jane ca kufoma me dosje te mbyllura qe i ka ne dore Saliu dhe i bie qe PD-ja te mbete nje parti spiunesh.
  E. Selami ndoshta ka edhe dike nga mbrapa qe e ka udhezuar qe e di se Sali Berisha eshte ne fundin e tij politik e ekonomik dhe forca me te medha se mendja jote zoti Manaj, kerkojne qe PD-ja te mbijetoje, por jo si force e vijes se vjedhjes se Saliut, por si force demokratike per te cilen u formua.
  Politikane serioze si zoti Selami, tani ne kete kohe te humbjes se Sali Berishes, une e shoh si nje rimekembje te PD-se, ne drejtimin e duhur demokratik.

 16. tomori i beratit says:

  Te lumte o Trim BLEDI MANE.Ske faj.Nuk mbarojn plehrat kollaj tek ne.Ne e paskemi pas ne gjak dobiçllekun,byth…llekun,hajdutllekun,dembelllekun,kodoshllekun,por mbi te gjitha GOMARLLEKUN.Jemi Kombi me i pa cip ne bot.Komb koti si i thone.Turp e faqe e zeze qysh na mban ky dhe.Ptyyy RRAC MUTI.

 17. Lulip says:

  Ky Selami i debuar u rishfaq ne keto kohe te veshtira,ky i ndjekur per tu vrare nga Berisha para 18 vjetesh na vjene tani te shpetoje xhelatin e tij.Cfare njeriu eshte ky,ka dinjitet ky qe ka mbrojtur diplomen universitare ne mbeshtetje te “mendimin filozofike te Enver Hoxhes”,si mundet te afrohet tek Berisha? Selami per ceshtje personale nuk duhet te afrohej te Berisha pere 1000 aresye dhe per ceshtjen e Shqiperise per 2000 aresye.Selami gjate ketyre viteve eshte joshur nga Berisha per afrime e bashkepunim por nuk i ka pranuar keto joshje.Selami erdhi tani per nevoje te Berishes jo me deshire por i detyruar nga lobi serbe i Amerikes qe te realizoje kete detyre me se miri.

 18. xeni says:

  Komunisti te komunistet do veje se atje e ka origjinen

 19. sllobodanka ose liri says:

  ky pleh ku ishte tani i doli zeri ai nuk paska meshire per viktimat e 21 janarit jazek te qofte o selam muti o pleh ke mbetur pa pare o i degjenerur ropt e shpis njashtu je edhe ti po bahesh djali i rrugaqit o maskara

 20. gjon says:

  OK ej BLENDI…..Rikthimi i SELAMIT ne boten e KRIMIT……SA I MJERE.

 21. BERISHA LARGOHU. SHQIPERIA KA NJI FATKEQESI SEPSE KA NJI POPULL FRIKACAK QE NUK E DUAN DEMOKRACINE E VERTETE, POR I NENSHTROHEN BERISHIZMIT ISLAMIK. says:

  Isha i interresuar qe te komentoja kunder Eduart Selamit, por u njoha me shkrimin e Manes dhe mendoj se i tha te gjitha ne lidhje me legenin Berishian Eduat Islami. Falenderoj Blendi Mane per kete shkrim opozitar qe ben kunder sorrave Berishianeve!

 22. tani says:

  Eduard Selami eshte nje fllucke sapuni, nje mit i genjeshtert, qe i pergjigjet fteses se Saliut pikerisht kur kucedra eshte ne grahmat e fundit dhe therret kelyshet e vet. Dy jane te vertetat e jetes se tij. I dhunshem ne familje me gruan- perfundoi ne ndarje, dhe aktivitet kryesor ne amerike te gjithe keto vite – shitesin e makinave.
  Me cfare kurajo kthehet ky parazit ne politike?

 23. ELAMI says:

  EDUART SELAMI NE STE NJOHIM POR KURISHE NE PD NJE NGA DREJTUESIT,DHE PD NE 1992FITOJ ZGJEDHJET JU SI NJE POLITIKAN I TIPIT “TE RI” U THE KRYETAVE TE BASHKIVE DHE KOMUNAVE TE FITUARA NGA PS,”SHKONI DHE MERRNI BUXHET TE PS”.VETEM KAQ NA KANE THENE PER TY DHE MENDIMIN E KEMI TE QART.KETE E PLOTESON TANI DHE ARDHJA JOTE MBAS 18 VJETESHPER TE KANDIDUAR PER DEPUTET PER PD.NE TE PD JEMI POR VOTEN PER TY MOR RENEGAT NUK E JAPIM SE DHE BUFI E KA MARRE VESHT QE TI DO TE MARISH NDONJE MINISTRI TA RJEPESH MIRE ATE ,SE KETE TE KANE PREMTUAR,DHE PASTAJ KU JEMI PARE .APO SJE DHE QYTETAR AMERIKAN TI.PSE PER KAQ BUDALLA NA MERRE TI ,POR SALIUT SIKUR TI VIJ KUSHDO NE NDIHME SE KE PARE SE SA ESHTE ZVERDHUR,E PER KUAJ TE NGORDHUR SI TI SKA NEVOJJO JO SKA NEVOJE .PO SDO TE VIJE TURP TY MOR DERDIMEN QE U KUJTOVE SI KOFINI PAS TE VJELIT,TE HIKESH ME TURP NGA SHQIPRIA?
  ELAMI

 24. Sejmen GJOKOLI says:

  Selami na bën selam…

  Selami na bën selam
  Amani more, aman
  Diç po thotë, e ka një plan
  Amani more, aman.

  Po ç’na thua, o Selam
  Amani more, aman
  Dhe ti u bëre katran
  Amani more, aman.

  Ndënje por ja bëre bam
  Amani more, aman
  Do kthehesh prapë në stan
  Amani more, aman.

  Ike pa nam e nishan
  Amani more, aman
  Tani vjen si pelivan
  Amani more, aman.

  Po ç’të duhet o Selam
  Amani more, aman
  Salën ska zot që e mban
  Aman, o Selam , aman.

 25. Mentari says:

  Ose do te mbrojme institutet e sahtetit shqiptar qe deri ne keto 100 vjetet e shkuara jane bere 5 here grushte shteti (me 1915 haxhi Qamili,me 1924 Jugistet (labet)me 1944 Komunistet (prap Labet)dhe me 1997 (prap kolerja Labe) dhe tentativa e fundit pa sukses ishte ajo e 2011 (Llumrat e Enver Hoxhes).Erdhi pidhi i sames nga Greqia ne Gjirokaster dhe nga Gjirokastra ne Tirane per te shkaterruar qeverine shqiptare dhe e gjeti me te drejte ate qe kerkoi.O duhet te kemi shtet ose nuk duhet te kemi shtet por te kemi kaos ,anarki,hajduteri dhe shkerdhateri etj.

  1. trojani says:

   Ik or mi kanalesh, flasin keta qafpalaret ,ik o debil se stan me lepuj nuk behet .

 26. @tan-tironci says:

  ed selami si djale spiunidhe ish komunisti, u martua me nje vajze nga diaspora ne amerike dhe me vone u nda.

  ka mundesi qe ajo t’ia kete bere letrat ketij pacavure… edhe ky valon ne kazanin e ben imamit.

 27. AHA says:

  Nuk mund te pritet asgje e re nga ky person ,ju kujtoj nje shembull nga politika greke ,SAMARAS,deklarata e tij kur u pyet a e konsideronte nje kthim ne NEA DHIMAKRATIA;as si kryetar parte !Nje pergjigje lakonike qe impresionoi shume veta ,mbas pak kur Karamanlis deshtoi fuqishem ,ne skene doli direkt si kryetar parte SAMARAS e ne dy vjet u be edhe kryeminister!Alternativat jane ose kjo e ngjashme me skenen greke te ND ose nje dorezim te vendit te kryetarit para zgjedhjeve me garanci te plote integriteteti personale e familjare !

 28. dymi says:

  “Selami eshte i derguari Amerikes per te zevendesuar Berishen”.- thote Pilo Lala dhe pastaj shton:-“Do ta shikoni Selamin pas zgjedhjeve si do ja numeroj nje nga nje Berishes” Ore po i mendoni fjalet qe thoni apo ja mbysni qorres? A e dini se Selami ne Amerike puntor ne nje varreze makinash ka punuar? Po pse vorraxhiun e makinave gjeti Amerika per te zevendesuar Sa-lehin? Thirrini mendjes o njerrez!

 29. edison says:

  Eduard Selami,eshte cuni i oficer Aqifit,me origjine nga fshatrat e Beratit (dhe jo nga librazhdi).Aqifi ka qene me sherbim si oficer shume vite ne librazhd.Eduardua eshte djale i mire,por sic duket ka ngel pa asnje kokerr leku ,prandaj i mbylli te dy syte dhe e hengri turpin me buke.

 30. ariana says:

  Ed Selami kthehet ne Shqiperipas nje jete te veshtire dhe te dhimshme per te ne SHBA. Ne amerike ate e ka ndare gruaja, ka humbur punen qe kishte ( shiste makina ne Virgjinia) dhe ka jetuar tek I vellai ne Boston. I terhequr dhe krejt i panjohur per komuntetin shqiptaro-amerikan ( vec nje pronari te nje pike shitje makinash ne ndew York qe e kishte mik te ngushte te gruas, ai nuk arriti te beje asnje shkolle ne Amerike, asnje kualifikim dhe nuk avancoi ne asgje vecse humbi edhe familjen ( gruan qe e mori nga sfilada e miss Albania, kur ishte administrator i selise se PD-se, se kryetar nuk ka qene kurre as ai e as Tritan Shehu). Pas 18 vitesh kurbeti, ai kthehet i varfer, pa familje, pa kualifikime, pa asgje. Nese ai thote te kunderten, lehtesisht mund te kontaktohen te gjitha institucionet amerikane per tju sjedhe fakte, jo rrena. Ky eshte Ed Selami I cili per hir te se vertetes ka nje master ( kandidat shkencash) ne shqiperi te mbrojtur ne Universitetin Enver Hoxha te Tiranes me teme: Mendimi estetik I shokut Enver ne fushen e letersise dhe arteve. Kaq, pa rrena dhe pa asnje shtese!

 31. VIGU says:

  Mos ja krihni shume bishtin. Nuk eshte ndo nje moster qe tja kesh ziline. U largua nga Shqiperia me nje te fryre fryme qe i beri Saliu. E njejta moster jane edhe Pollo,Sheu ,Ceka, po te pakten qendruan ketu dhe ja ulen sado pak koken Saliut,pavarsishte se kerkuan qe kush ja u futi hune ,tja u nxirte. Eshte nje person qe nuk u prononcua fare per 21 janarin,Gerdecin apo korrupsionin.Eshte pajtuar ,duke mos folur edhe per vjedhjet e votave me 8 maj per bashkine e Tiranes.Ato se e ka derguar Amerika jane pallavrat e dites.Shikoni dhe DASH Shehin,mbrojtesin e te djathtes reale,u bashkua me ata qe nuk perfaqesojne te djathten reale. Kot qe flasim,o njerez, parja nuk njeh burreri,po nje gje duhet t’na veri ne mendim : -Si ka mundesi ,qe te gjithe karrike thyeret,ata qe nuk lane fjale pa thene per Saliun u futen perseri ne shalet e tij! Vetem paraja ? Mundet. !

 32. era says:

  Stili “KOP”.
  Horri i Bulevardit ke shume te drejte me arsyetimin se mendje te medha kerkojne qe PD te mbijetoje, por nuk besoj se Selami eshte zgjidhja e vetme. Mund te gjendej dikush tjeter qe nuk do hapte diskutime.
  Ndoshta mund te kesh te drejte. Mund edhe te jete nje karem i salserbit per “demokratet” qe mendojne se shefi i tyre dhe gjithe horrat qe e rrethojne e kane dhjere nga koka ne kembe. Qe te mos rrijne pa votuar gjejme nje figure ” te paster” qe nuk eshte infektuar me korupsion, vrasje…etj

 33. ermiri says:

  Selamit i paska bere selam mendja. Le t’i shtohet dhe ai tufes se peshtymlepiresve te llojit Imami, Pollo, Cek(j)a, etj.

 34. Guardium says:

  Shumica e ketij populli dihet, qe jane ose spahinj, ose pashallare, ose selama, ose medira.
  Pra selefa jane, dergoji ku te duash, beji çfare te duash, jepu pune, shkolle, diploma, mastera, ofiqe ata njelloj mbeten.
  Ne pamje te jashtme duken sikur jane njelloj si ata mikpritesit, mireberesit e tyre atje ku jane, por sa zene pak mulle, sa nderrojne pak, sa kane shpetuar koken, familjen dhe te ardhmen, sa kane bere prokopi i kthehen jetes se meparshme, avazit selefik, mentalitetit selefik, sjelljes selefike, veprimit selefik, pabesise proverbiale selefike.
  Ata hane veten, peshtyjne veten, nderin ( nese e kane), familjen jeten e tyre.
  Jane plehra, jane shkerrdhata, jane te pabese, jane funderrina.
  E kane ne gjak, e kane ne gen dhe çfaredo qe te bejne, çfaredo qe te behen, sado qe te kene mireqenie e pozite, prape islamike pisa dhe te pabese mbeten.
  Keshtu jane selamat, islamat, imamat, shehat, hoxhat, spahinjte, pashallaret e shkerrdhatat e tjera selefike qe e mbyten kete vend.
  Nuk ka karantine qe e ndale semundjen anadollake selefike te islamikeve shqiptare.
  As USA dhe Perendimi i Europes si beri dot gje.
  E meriton ky popull sulltan Berishen dhe harremin e e tij te kurvave dhe eunukeve islamike.
  Popull i mbaruar, qe lloji i selamave e ka degjeneruar ne kulm.
  Po te dergoj nje selam o Selam : Fuck you mother fucker.

 35. Baca Adem says:

  Ik or eduart.Ti kujton se ke vite ne amerike dhe shet kashillek sikur
  kush je.Thuaja te gjitheve qe ne amerike ke punuar si shites
  makinash ne VIRGINIA BEACH dhe gruaja ti dha duart.Te ishe kaq i zgjuar dhe i zoti sa hiqesh do kishe bere ndonje ne amerike dhe do ishe ne
  gjendje te mbaje familjen.APO TI MOREN DOLLARET me gjyq DHE MENDON TE VJEDHESH CA ne albania.Apo don te mashtrosh nje tjeter vajze te re si e para? TE ka kaluar koha or Selam Leshi

 36. laraska says:

  Krahasim shume i bukur ne mbyllje. Figura te peshtira si ky seshte as per tu marr seriozisht, thjesht te tallesh edhe kaq. Hajd hajd se do e haj prape dajakun ai, se keshtu e ka Berisha i merr, i kref, i rref, e i vret ne fund.

 37. xha Teme says:

  Z. Mane! Perse merresh me politike? Ju thoni qe Selami nuk tha asnje fjale per viktimat e Gerdecit, 21 Janarit, etj, pra shkeli sipas jush mbi kufomat. Po kush e pyeti per to, qe te mund te pergjigjej? Tek e fundit, cila eshte lidhja e tij me ato ngjarje? Ju gaboni zoteri, e kerkoni zotin Selemi te jete si ju. Kjo eshte e padrejte.
  Ndaj, politikisht, por politikisht ama, te supozojme per nje moment sikur PD te drejtohej nga Selami dhe PS nga Blushi, mendon se kishte per te ndodhur 21 Janari? Do ti vajtonim sot ata fatzese, apo do te ishin akoma gjalle?
  Lere te pakten per nje moment urrejtjen zoteri dhe mendo se sa dobi do te kishte ky vend po te udhehiqej nga njerz te urte dhe jo nga revolucionare. Ju duhet ta dini, zoti Mane se detyra numer nje e cdo revolucionari eshte te prodhoj situata ne favor te qellimeve te tij.

 38. Besa says:

  Shume e bukur. Bravo Bledi. Dava spurdhjakesh qe kane deshtu gjithandej madje edhe ma familjet e tyre te dhjera, nuk kan cfar te bejn me, se sjua pjerdh asnje dhe vijn ketu ne KATUND, ne Shqiperi…haha Hi or Selam ktu ne KATUND do te thote hi dmth hihihi. Ne fakt plehrat e kane nje vlere sado te vogel, kete tipin s mund ta quash as plehre.

 39. Shkodrani says:

  O Bled Mane! Je i madh! E paske qendis.Te lumte dora dhe mendja..!

 40. Eduard Selami says:

  Ju bej selam te gjitheve dhe takohemi ne shtator para krymeinsitrise time.

 41. ibrahim says:

  Kur trut te kalben kalbet edhe Dora blendi mane.po si po te shofin ty syte.thua se selami po kalon mbi viktima,fjale e rames per 21 janarin.pse o tuaf nuk thua se Ruqi,dokle Ilir gjoni,beqja,peza bushati dhe rama kalojne mbi kufomat e mbi 5 mije te pushkatuarve nga ata vet ose babat e tyre.ciles parti muti ju i takon PS-ppsh.e kush i regoi ata te vriten.me mut nuk lahet muti blendi.

 42. X Man says:

  Bravo Selami, do i thekim ne 23 Qershor Edvinistat. Fitorja e qershorit po behet varri i komunisteve. Do i leme per kafe tek blloku ter jeten, aq duan cunat e baballarve, llogje e kafe. Ne jemi ndryshimi Perpara!

 43. dritani says:

  Peshtymorja e Saliut ka gjithmone material te riciklueshem.

 44. ILIRET says:

  PLANI I EDIT ( Selamit)
  Eduart Selami e ka nje plan. Nuk eshte aq budalla sa kujtoni ju. Ai vjen nga Amerika. Ka krijuar nje nuhatje dhe parashikon nje perspektive. Cila eshte kjo?
  Selami si shume te tjere eshte i bindur se PD, i humbet zgjedhjet e 23 qershorit. Ai e di shume mire, se pas kesaj humbje te gjitha baterite do te drejtohen kunder Berishes. Dhe Berisha do te largohet, per te mos shkaktuar andralla te tjera per PD-ne , por edhe per mbare vendin.
  Keshtu qe ne PD , do te hapet lufta per zevendesuesin e Berishes. Selami eshte nje nga kandidaturat kryesore. Po duke qene jashte PD, ai e ka te veshtire te mare drejtimin e saj ne lufte me klanet e shumta, qe mund t’u shtohet oreksi pas largimit te Berishes. Keshtu duke qene brenda PD-se, por edhe deputet, Eduart Selami do te jete klandidati kryesor per tu bere kryetari i ardhshem i PD-se. Ky pra, eshte plani i Eduart Selamit.

  1. dritani says:

   O zot cfare palle!
   S’paske marre vesh asgje keto 20 vjet!

   Pyetja eshte cfare plani ka Sala jo cfare kane rrembythjet e PD-se.

   Paska plan Selami!!!!!!!!!!!
   Ku rron ti?!

 45. Xhozi Plehra says:

  hallall Bledo,

  c’hja ke bere mire ketij Selam-baxhelles, kurve burre

 46. ALBAN DEGA says:

  Leter e hapur te gjithe shiptareve

  KRYEMINISTRI SHQIPTAR MBRON VETEM KRYEKZEKUTORIN E 21 JANARIT
  SALI BERISHEN

  – Mbeshtetje per mikun dhe aleatin me te madh te shqiptareve – SHBA
  – Cdo shqiptar antiamerikan eshte edhe antishqiptar
  – E duam…. ta bejme Shqiperine si Amerika demokratike !

  Qe Amerika ka qendruar historikisht prane e perkrah popullit shqiptar qysh nga Presidenti Wilson e deri tek Barack Obama eshte nje fakt i mirenjohur per cdo shqiptar. Kete qendrim vellazeror e theksoi hapur e pa dorashka diplomatike edhe mikja e sprovuar e shqiptareve dhe ish- sekretarja e Shtetit Hillary Klinton para Kuvendit Popullor te Shqiperise ne viziten e saj te fundit ne Tirane .
  Ky qendrim miqesor eshte nje konstante e zyrtareve te zgjedhur apo te emeruar amerikane te te gjitha shkalleve.
  Anashkalimi i qellimshem i “Institucioneve” shqiptare prej tyre eshte tregues i qarte se institucionet shteterore amerikane dhe Amerika nuk mbeshtet veprimtarine kriminale te mafies shqiptare qe ka marre atributet e shtetit dhe ka azurpruar cdo e te gjitha hallkat e pushtetit.
  Dy vitet e fundit eshte intepretuar me qellime dashakeqe nga dy skajet e politikes shqiptare deklarata e ambasadorit te SHBA-se Z. Aleksander Arvizu naten e trishte te 21 janarit te vitit 2011 per Berishen si “burre shteti “. Njera per ti dhene vlera qe nuk i ka liderit te vet. Tjetra per ti ulur vlera politikes amerikane shume te very e teper te cmuar per shqiptaret.
  Shihe nga cilido skaj e nga cilido kend , kjo deklarate ka pasur vetem nje qellim. Te hedhe uje ne zjarrin e ndezur perhere te kacafytjeve ndershqiptare, per te ftohur zjarmine e politikes ” albanus adversus albanus” pra shqiptaret kunder shqiptareve. E verteta eshte qe ajo parandaloi kacafytje edhe me te pergjakshme, kurseu gjak te dlire shqiptar te derdhur prej vellait te vet po shqiptar.
  Kryesorja e kryesoreve ajo provoi ashiqare se Amerika eshte ne krah te shqiptareve si ne dite te mira, por edhe me teper ne dite te veshtira. E sic thote filozofia e mencur e popullit shqiptar ” miku i mire njihet ne dite te veshtire”. E Amerika gjithnje ka qene jo vetem mik i mire por edhe i aleati i patunduer i ne shqiptareve dhe kombit tone ne teresi ne ditet tona me te veshtira.
  A nuk eshte e tille edhe deklarata dinitoze miqesore vellazerore e Ambasades amerikane ne Tirane lidhur me vendimin skandaloz te krye – gjykatesit absolut Sali Berisha qe vetem e lexoi nje fare gjykatesi kukull qe mban jo vetem e mbiemrin e babait ideologjik, por edhe te modelit autoktratik te kryeministrit shqiptar.
  Per kete aresye madhore dhe ne emer te miqesise se sprovuar shqiptaro- amerikane si shtetas shqiptare dhe si shtetas amerikane u bejme thirrje te gjithe bashkekombasve tane shqiptare kudo ne Bote qe te dergojme mesazhe mbeshtettje dhe solidariteti vellazeror me qendrimin e Ambasades amerikane ne Tirane, qe eshte edhe qendrimi i Washingtonit.
  Nuk ka pabesi me te madhe , nuk ka tradheti me te rende, nuk ka prite me te keqe se ti kerkosh ndihme mikut e aleatit tend, sic vepruan qeveritaret antikombetare te Tiranes, qe kerkuan ndihmen e paanshme njerezore e shkencore te mbretit te hetimit dhe kriminalistikes boterore, FBI-se amerikane dhe ne vend te peruleshin e kerkonin ndjese e meshire juridike per nje krim qe ata e kishin organizuar dhe kryer me nje gjakftohtesi dhe vetedije gjaksore despotike urdheruan yesmenet e sterkorruptuar te antidrejtesise shqiptare ta poshteronin dhe hidhnin ne koshin e plehrave si “nje leter higjienike”.
  Cka mund te pritet tjeter nga “paria” e tiraneve te Tiranes kur po ky kryeminister fuqiplot a me pushtete te pakufizuara si Luigji i 14 apo Hitleri, si Stalini apo si Enveri e co. ua kaloi te tere atyre duke shkuar deri aty sa ta quante mbretin e shtypit te lire e te pavarur boteror, ” The New York Times” si nje leter higjienike kur ajo denoncoi me fakte e fotografi aferat kriminale te djalit te tij dhe te kesaj ” Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” fill mbas tragjedise makaber te Gerdecit , qe ne fakt eshte tragjedia Shkelzen Sali…, Fatmir Medi… Aldo Bumc,… Lulezim Bash… Berisha e co.
  Vetem komunistet, vetem nazistet, vetem stalinistet. vetem enveristet, vetem terroristet vijne ne pushtet dhe sundojne duke derdhur gjakun e popullit te vet.
  A nuk po veprojne pike per pike keshtu ata qe erdhen ne pushtet me gjakun e kater vellezerve tane shkodrane me Arben Brocin ne krye, te vrare me arme serbe, me ndihme serbe, me plumba serbe, e nga mercenare shqipfoles serbe me 2 prill 1991!?
  A nuk po ecin ne te njejten rruge me ta ata qe derdhen gjakun e masakruan deri ne zhdukje kufome vellain kosovar Remzi Hoxha!?
  Cfare ndryshimi kane me gjakpiresit komunisto- naziste ata qe derdhen lume gjakun e sakatuan gati 10 000 shqiptare te pafajshem ne katrahuren kombetare te 1997-es pasi u kishin plackitur mbi dy miliarde dollare te djerses dhe mundit e viteve te tera pune e sakirificash pa fund !?
  A nuk ishin pikerisht keta qe derdhen gjakun e heroit te demokracise Azem Hajdari qe e nxoren ne prite dhe ia perdoren arkivolin si topuz per te shqyer dyert e qeverise me 14 shtator 1998, duke dhunuar jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes ne nje grusht tipik fashist shteti, qe e stopoi aleati yne i madh Amerika!?
  A nuk ishte i biri i kryeministrit te sotem dhe gangsteret e qeverise se tij qe shkaktuan 28 viktimat e pafajshme, perfshi foshnja e femije skllever per te mbushur xhepat e pafund te kesaj bande vrastare!?
  A nuk ishte ky kryeminister dhe ministri i Brendshem i tij qe urdheruan ekzekutimin e kater protestuesve te pafajshem e me duar ne xhepa me 21 janar 2011, ne nje shesh ku nuk kishte pasur guximin te kryenin krime te tilla kunder njerezimit as komunizmi dhe fashizmi.
  Duke prere ne bese, duke tradhetuar , duke sulmuar SHB-ne Sali Berisha ne fakt nuk mbron dorasit e Gardes se tij pretoriane , ekzekutoret e 4 protestuesve te pafajshem e paqesore te 21 janarit gjeneral Prendin e kolonel Llupon!
  Me kete akt antishqiptar sa edhe antiamerikan kryeministri shqiptar ne fakt mbron kryekzekutorin Sali Berisha.
  Per pushtet, per karriken e tij Sali Berisha ia vuri flaken vdendlinjes se tij te vogel por edhe atdheun e madh, Shqiperine . Ai vret jo vetem kater por edhe mijera shqiptare sic veproi ne 1997-en.
  Per karrike dhe per pushtet bolsheviku Sali Berisha ia vuri flaken Malesise se Gjakoves per sharje femije por edhe gjithe Shqiperise.
  Per karrike dhe per pushtet Sali Berisha ia ve pushken e flaken jo vetem Shqiperise e Amerikes por edhe mbare Botes .
  Ky akt i rende i kryegjykatesit te 21 janarit Sali Berisha eshte jo vetem nje atentat fatal per drejtesine. Ai eshte jo vetem gozhda e fundit ne arkivolin e shtetit ligjor ne Shqiperi.
  Mbi te gjitha ai eshte nje akt dhe mesazh teper i rrezikshem kriminal dhe mafioz qe synon te trimeroje vrasesit dhe strukturat e tij mafioze, falangat e tij te murrme per te vrare e per te prere pasi kane mbrojtjen e sigurte te pandeshkueshmerise se tyre nga kryegjykatesi suprem Sali Berisha dora vete!
  A nuk eshte ky kryeminister dhe familja e tij qe komandojne dordolecet e tij ne Presidence, ne gjykata te te gjitha niveleve, ne prokurori e sot edhe yesmeneve te tij ne Keshillin e Larte te Antidrejtesise qe kane kapur dhe komandojne tamam si paraardhesi i tij komunist Enver Hoxha cdo hallke pushteti ne Shqiperi sot !?
  A mund te jete nena e demokracise boterore dhe mbrojtesi kryesore i lirise ne Bote SHBA-ja perkrah nje despotizmi dhe autokracie kusare e vrastare te tille !?
  Pergjigjen e keni tek Shahu Riza Pahlevi i Iranit e familja e tij, tek Ferdinand Markosi e dinastia e tij ne Filipine, tek Sadam Huseini e kodoshet e familjes se tij ne Bagdad, tek miku i Berishes Sllobodand Milloshevic e familja e tij cetnike, tek Ben Aliu, Hosni Mubaraku, Muamar Kadafi dhe familjet e tyre te plotfuqishme! E mos harroni se behet fjale per shtete e lider deri njeqint e me shume here me te medha, me te fuqishme e me te pasura se Shqiperia !
  Qeveria Amerikane ka qene dhe eshte ne anen e demosit, ne anen e popujve sic ka qene dhe eshte ne anen e perkrah popullit shqiptar jo vetem ne te shkuaren, por edhe ne qindravjecaret qe do vijne sic e theksoi pa medyshje e vellazerisht ish- Sekretarja e Shtetit Clinton!
  Atehere cili eshte qendrimi qe duhet te mbaje cdo shqiptar pa dallim feje, krahine , ideje, perkatesie politike e shoqerore!? Kete e shprehu shume qarte brezi i idealisteve te dhjetorit 1990: ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Meqe keto ideale u uzurpuan, u shperdoruan, u keqperdoren per te zvendesuar nje dinasti komuniste me nje dinasti neo- komuniste shume me te korruptuar dhe po aq gjaksore sa e para, vecse me maska e sllogane demokratike, cka eshte forma me e poshter e despotizmit ” ligji jam une” qe na del me parullen “Per para!” duhet te shprehim solidaritetin e mbeshtetjen tone per aleancen shqiptare- amerikane si garancia me e fuqishme e triumfit te sistemit te vlerave edhe ne Shqiperine (post) komuniste.
  Populli shqiptar eshte populli me proamerikan ne Bote, qe per fatin tone te keq duke na vjedhur votat si armen kryesore te demokracise per te na vjedhur pasurite, qe na vjedh pasurite per te na vjedhur votat me parate e mundin tone, qeverisemi nga nje qeveri me vota te vjedhura, nga nje qeveri krejtesisht antiamerikane .
  Si despot i sprovuar, Sali Berisha ka qene ne vazhdimesi kunder ambasadoreve amerikane qe nga Joseph Lake, Mariza Lino…. John Vithers e tani edhe kunder ambasadorit Arvizu. Ka qene e do te jete kunder tyre sepse ne shpirtin dhe mendesine e tij 24 karat komuniste te pushtetit te perjetshem ” derisa te me jape ymer ai lart” ai eshte kunder modelit amerikan te demokracise dhe lirise.
  Ashtu sikurse nuk mund te kete shqiptar te mire pa qene edhe amerikan i mire, ashtu edhe nuk mendoj se ka shqiptar antiamerikan qe nuk eshte edhe antishqiptar. Nuk ka shume rendesi cfare ngjyre ka ky antishqiptar: fundamentalist islamik, kllonim i filozofise pansllave me ideologjine stalinisto- enveriste… ai eshte dhe mbetet antiamerikan i terbuar dhe armik i betuar i kombit shqiptar.
  Vellezer e motra shqiptare duhet te vetdijesohemi se vetem Zoti ne Qiell dhe Amerika ne Toke mund te na ndihmojne te arrijme Perendimin e shume enderruar qe nga koha e lavdishme e Skenderbeut e deri ne fillimin e levizjes demokratike me parullat lapidare dhe idealet ” Liri … demokraci !” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !… E duam Shqiperine si Amerika demokratike” qe na e plackiten dhe uzurpuan bastardet e Katovices, kelyshet e Enverit dhe Milloshit !
  Vellezer e motra shqiptare kudo ne Bote ! Eshte koha per veprim, sic na ka bere thirrje hapur e vellazerisht syri dhe veshi, goja dhe zemra, mesazheri dhe perfaqesuesi me i larte i Amerikes demokratike ne Tirane!
  Eshte koha te zgjohemi nga gjumi! Babai i kombit tone na ka lene amanetin qe duket se e kemi harruar ” kombet qe flene jane te destinuar te vdesin! ”
  Eshte koha qe te mos presim cfare do te beje qeveria per ne, por cfare mund te bejme ne per kombin tone! E hapi i pare sot e mot e gjithe jeten duhet te jete jo vetem e duam Shqiperine si Amerika demokratike por edhe me shume… Ta bejme Shqiperine si Ameriken demokratike!
  E per kete nuk kemi nevoje te ecim ne shtigjet e pashkelura te dhive te Enverit dhe pjelles se tij staliniste ne krye te Shqiperise se uzurpuar sot.
  Te ecim ne autostradat pa fund e pa ane te demokracise amerikane dhe te ligjit themelor te saj “me popullin per popullin” ne rrugen e lirise e demokracise!
  Proamerikanizmi yne i sprovuar eshte jo vetem nje vlere e mirenjohur kombetare.
  Eshte shume me teper . Eshte nje kult per ne shqiptaret!
  E hapi i pare per jetesimin e tij eshte ti japim fund ne rruge e me mjete demokratike qeverisjes antiamerikane qe na ka uzurpuar e sakatuar modelin e saj duke e zevendesuar ate me modelin stalinisto- enverist ala KGB te Katovices.
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Ta bejme Shqiperine si Amerika demokratike !

  AJET DELAJ
  ALBAN DE

  NEW YORK
  Me 11 shkurt 2013

 47. sheqerja says:

  I shkreti u kthye ne Shqiperi se u nda nga gruaja dhe meqe njeh salen ka shprese mos e puneson si deputet

 48. tuc maku says:

  Bravo Bledi!PD ne gjithe historine e saj nuk pati nje njeri te hajrit.Edhe ky tralalaja qe do vika,nuk di te beje as shuren….Jane ky llum antishqiptaresh qe e vune ne veshtiresi Shqiperine ne luften kunder nazifashizmit,qe kishin nje shtet si te avokat Pavllos me perpara e qe po e shkerdhejne sot qe ju eshte dhene ta drejtojne.

 49. mirel says:

  Problemet personale te tij nuk me interesojne.
  Sa per te tjerat nje mut me Salen ka qene qe nga fillimi.

 50. Albpetrol nxjerr ne shitje 107 miljon USD nafte says:

  Selam mor bir,mos harro merr me vehte edhe setin e lugeve dhe piruneve te argjende,se Shqiperia eshte vend i pasur me njerez te pangopur keshtu qe mir se vjen ne token e bekuar te babezise,vec aman ate porosine e setit mos e harro

 51. zarari says:

  po ti shesesh mall te tjereve a do te thote te shkelesh mbi kufoma o megafon gay (megayfon) e i verber i leninit te gjate?
  sa ju ka fut friken ky selami – jeni bo si kuvend plakash ketu sa dhe pak do filloni me magji e me nuska…

 52. ARBER says:

  SELAMI SE BASHKU ME TE VELLAN E TIJ BESNIKUN, SHEFIN E SIGURIMIT TE BRIGATES SE TANKEVE NE MELGUSH U ARRATISEN NE AMERIKEN IMPERIALISTE ( SIPAS TYRE ), PER TE SHPETUAR KOKEN QE VETEM MENDE NUK KANE. KUR U TAKUAN ME SHPELLARIN QE NE SHQIPERI DO VIDHESH , DO VRITISH E SA TE JETE SALUKU NUK TE HYN FERR NE KEMBE VENDOSEN TE LEJNE AMERIKEN SE ATJE NUK VIDHET SI KETU VENDOSI SELAMI TE KTHEHET POR HARROJ QE GRUAJA A DO PRANOJE TE KTHEHET. O EDUARD TI NUK JE I ZOTI TE KUPTOSH SALEN SE SA TE KETE NEVOJEN DO TE MBAJE POR MOS HARRO QE ZHOZIN NUK E FLAK PER TY O TRU THARE.

 53. mirel drejtesia says:

  KE PERMENDUR SHUME KLASIKE PER TA KRAHASUAR,POME

 54. mirel drejtesia says:

  KE PERMENDUR DISA KLASIKE TE SHQIPERISE PER KRAHASIM ,PO RITA ORA NUK I AFROHET KETYRE KLASIKEVE TE MEDHENJ ,AJO NUK ESHTE GJE TJETER VEC NJE BASTARDE QE KERKON TA SHIJOJ JETEN NE MENYRA ME TE FELLIQURA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81883
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81883
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8161
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8161
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X