#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Gjyqtarët reagojnë sërish pas vendimit për “21 janarin”: Po denigrohet puna jonë

gjyqiGjyqtarët reagojnë sërish vetëm pak ditë pasi quajtën ndërhyrje në pushtetin e tyre sovran, një deklaratë të ambasadës amerikane, që u shpreh e tronditur nga pafajësia për të akuzuarit e 21 janarit, Ndrea Prendi dhe Agim Llupo.

Plot një javë nga verdikti i Gjykatës së shkallës së par, që liroi nga akuzat dy gardistët dhe që shkaktoi një furtunë të vërtetë reagimesh në politikë, përfaqësitë diplomatike dhe organet mediatike, një njoftim i dytë shtypi mbërrin nga Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë, raporton Vizion Plus.

Pasi verdiktit te 21 janarit, që u pasua nga një tjetër i Apelit, që i uli rreth 1/3 e dënimit të akuzuarve kryesore të tragjedisë së Gërdecit, gjyqtarët shprehen se “verdikti i tyre merret në analizë vetëm kur përfundon shqyrtimi në të gjitha shkallët e gjykimit dhe kjo, nga njohës të së drejtës. Por nëse ky proces zëvendësohet, fatalisht dhe në mënyrë populiste, në një fushatë denigrimi dhe përbaltje, kjo rrezikon të shkatërrojë në mënyrë të pakthyeshme shanset për ndërtimin e besimit të publikut tek drejtësia”.

Gjyqtarët shprehen më tej në deklaratë se po delegjitimohet puna e tyre e vështirë dhe ky komunitet, çdo ditë e më tepër po përballet me dhunën fizike e verbale të frymëzuar nga kjo klimë.

Kjo është hera e dytë që përfaqësues të komunitetit gjyqësor, por të paidentifikuar se cilët janë ata, reagojnë në këtë mënyrë. Herën e parë ata u shprehën të indinjuar nga qëndrimi i diplomatit Arvizu, i cili zyrtarisht tha se vendimi i 21 janarit, ishte jo vetëm tronditës, por i tillë që minonte besimin në aftësinë dhe vullnetin e sistemit të drejtësisë në Shqipëri, atë besim për të cilin gjyqtaret ankohen se po shkatërrohet.

49 komente në “Gjyqtarët reagojnë sërish pas vendimit për “21 janarin”: Po denigrohet puna jonë”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Nje deklarate e tille adolishente mund te vije nga nje gjykatese kukumjacke, Albana Lluri ?!?!…

  1. DREJTESI says:

   More legena!
   Po pse pune eshte qe te vjedhesh dhe te besh korrupsion nga me te paparet?
   Kjo qe po thoni,per mua perkthehet sikur po kerkoni lemosh ndaj krimeve qe keni bere me kete popull.

 2. BERISHA LARGOHU. SHQIPERIA KA NJI FATKEQESI SEPSE KA NJI POPULL FRIKACAK QE NUK E DUAN DEMOKRACINE E VERTETE, POR I NENSHTROHEN BERISHIZMIT ISLAMIK. says:

  U denigrua puna e juaj sepse po mbroni krimin Berishian, ju gjykates jeni krimi. Keni te drejte kur ankoheni sepse nuk ka popull trim ne Shqiperine qe ka mbetur jetim, Shqiperia mbeti jetime sepse nuk ka popull trim per te shkatrruar Berishizmin kriminal.

 3. daja says:

  Ju po e denigroni veten punen tuaj dhe jo vetem,por edhe profesionin tuaj

 4. fl says:

  Kane guximin dhe flasin legenat. Po kur u vra kolegu tyre cfare deklarate bene?

  Acidi fytyres eshte zgjidhja me e mire per disa nga keta.

 5. voica says:

  Keta, por jo gjyqtaret, nuk po te lene as te mendosh me veten tende, mor vella!

 6. 8maji says:

  Cfare ndryshim ka mes gjyqtarit qe liroi Ilir Xhaken dhe gjyqtareve qe liruan vrasesit e 21 janarit apo te Gerdecit?
  Gjyqtaret e 21 janarit dhe te Gerdecit kane shkelur ligjin me shume se gjyqtari i Xhakes prandaj ata duhen hetuar sic u hetua ai.
  Gjyqtari i ilir xhakes u komentua nga gjithe qeveria, madje edhe u hetua edhe u shkarkua, dhe keto shoqata te korruptuara nuk thane asnji fjale atehere.
  Keto shoqata flasin vetem tani per te mbrojtur vrasesit e qeverise dhe lexojne deklaratat e shkruara nga Saliu. Opozita duhet te premtoje urgjentisht qe keta gjyqtare do hetohen dhe gjykohen per shkelje te ligjit, sic beri maxhoranca me gjyqtarin e ilir xhakes. Ky sehirllek i Edi Rames duhet te marri fund sa me shpejt, ndryshe ai duhet te largohet bashke me Saliun.

 7. niku says:

  Me ke talleni ju? sikur te kishit nje cike te drejte do ju mirekuptoja. Por jeni kthyer ne nje bande hajdutesh dhe sahanlepires qe se keni shokun.
  Hajduti te gjykoje hajdutin???? t’ju vije turp

 8. mergim tari says:

  Dua te kundershtoj me nje prova argumentin qe ngrene gjyqtaret:

  Ata thone se: “…vendimet e gjykatave mund të jenë objekt analizë objektive, profesionale dhe të paanshme vetëm kur përfundon shqyrtimi i tyre në të gjitha shkallët e gjykimit, dhe jo më pare”.

  Pra sipas tyre “…vendimet e gjykatave mund të jene objekt analize vetëm kur përfundon shqyrtimi i tyre në të gjitha shkallët e gjykimit, dhe jo më pare”.

  Ne vendimit te djeshem te Gjykates se Apelit per ceshtjen “Gerdeci” Gjyqtaret e Apelit ne me shume se 4-5 here ne analizen e tyre theksonin se:
  “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar ketu”
  “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar per kete”
  “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar ne kete arsyetim”
  “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar ne trajtimin e kesaj pike”
  “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar……..” “Gjykata e shkalles se pare ka gabuar…”

  Pra sa me siper Gjykata e Apelit ka analizuar gomarrlleqet e Shkalles se Pare, duke thene 4-5 here “KANE GABUAR” per kete e ate ceshtje. Pra analiza eshte bere pa mbaruar gjykimi ne te gjitha shkallet.

  Nuk e kuptoj se cfare DREQIN duan keta Unionistet e Qyqareve qe flasin per rasitn 21 Jananri. Pse nuk i drejtohen Apelit te “Gerdecit” qe ananlizon gomarrlleqet e shkalles se pare e ti thone:
  “Ashtu si edhe per 21 Janarin ju te Apelit te “Gerdecit” nuk keni te drejte te argumentoni vendimin e shkalles se pare sepse vendimet e gjykatave mund të jene objekt analize vetëm kur përfundon shqyrtimi i tyre në të gjitha shkallët e gjykimit, dhe jo më pare”.

  Faktikisht Gerdeci do Apelohet edhe ne Gjykates se Larte. Pu, puuu cfare gjyqtre kafshe qe kemi. Edhe ne qe jemi popull i thjeshte, jemi ne gjendje te hedhim poshte arsyetimet e tyre te trasha e banale, qe duket se ua dergojne me ALO….. ose ata te HALOS….

 9. visi says:

  gjyqtaret jane njerezit me pa vlere dhe me pa dinjitet qe njeh sot ambienti shqiptar, kane komoditetin te vejne nje kollare dhe te ligjerojne pdrejtesite me te dukshme qe ndodhin ne realitetin shqiptar. Eshte vertete nje tallje e madhe ku gjyqtaret ‘qahen’ se po denigrohet puna e tyre, kur ne te vertete nuk ja kane idene se cfare eshte puna e tyre. Te gjithe ndjehen mire kur degjojne qe u vra nje gjyqtar, apo kur ju hodh acid ne fytyre nje gjyqtari. I gjithe opinioni ndjehet mire kur goditet ne menyre banale dhe ndeshkuese nje gjyqtar. Dhe une ndjehem mire.

 10. tradheti says:

  E keqja ju rente ne familjet tuaja,atje ku ju dhembe me shume,Ndryresira qe skeni as burni e as karakter

 11. Deli says:

  hahhahahaha sa kam qesh! Po si mund te jene kaq idiote njehere, si mund te nxjerre njeriu kaq shume idiotlliqe nga goja…Besimin ne drejtesi e shkaterroka populli duke kundershtuar “vendimet e drejta” te gjykates…logjike te cmendurish!
  Ah ju duhet t’i provoni gjerat ne kurrizin tuaj, funderrina. E pastaj ta merrni vesh sa dhemb nje drejtesi e munguar.

 12. liri a vdekje says:

  do jet unioni i gjykatesve ke plepat durres ?zoti ju a qofte ke kalamojt e njerezit tuj fatkeqesit e ketyreve njerezve qe presin drejtesi nga ju o jashteqitje te ndyra …

 13. Kol Tivari says:

  Ju keni problem denigrimin??? Ju jeni grupi ma i denigruar,i pa moralshem dhe kriminal ne Shqiperi. Ju keni problem te mbyllen diskutimet e turpit qeveritar i lexuar nga ju ne formen e vendimit gjyqesor,ne menyre qe te mos influencoje ne fushaten e Sali Berishes. Gjyqi qesharak e kriminal per ngjarjet e 21 Janarit,do te ishte shtyre 5 vjet sic u ba me gjyqin e Gerdecit,por Sali Kurva e Vicidolit e din mire qe asht i humbun.Mbas 23 Qershorit,po te ishte i paperfunduar ky gjyq,do kishte tjeter perfundim,sepse vet Berisha do ishte i akuzuar. Pafajsine ja dhuruan keta plehnat e drejtesise,tani mundohen te eleminojne edhe perdorimin e opozites per fushat te ketij krimi e korrupsioni shtetror te Diktatorit Malokoshpellar

 14. akademiku says:

  Çfar lesh gjyqtaresh jeni ju more? Ju jeni kriminelet e ketij vendi. Ju e shkatterruat kete vend. Jeni bere milionere e miliardere ne euro jo ne leke. Vetem ju levizni me makina luksoze, i beni pushimet ne vendet me te bukura te botes, harxhoni shuma kolosale per rrathe e byzylyke floriri e keni fytyre te ankoheni se bejne presion mbi ju. Nuk ka shtet keteu se ju duhen varur ne litar. Po shpresojme se do vije ndonjehere dita te jepni llogari ju ose pasardhesit tuaj. Haram ju qofte djersa e ketij populli te vuajtur.

 15. TONI PALAS says:

  O gjyqtar mostra kaq shum besim keni sikur nuk do vij ajo dit qe dhe ju bashke me keta felliqsira te paguani ato qe ju keni ber ketij populli,qe nga lavzhi trurit,dhe gjith maskarada e ketyre viteve.

 16. VERONIKA says:

  Zagarèt,opssss gjyqtarèt po ankohen???po ankoheni pèr “mungesè besimi”
  hè hè se e rifitoni shpejt besimin ju,merrni ndonjè zarf dhe jeni nè rregull,ose merrni ndonjè shishe acid,dhe ja nuk ju rregullohet vetèm besimi.
  Kjo letra anonime pse nuk ka firmatarè??pse nuk i shkruajnè emrat???
  deklaratè nga gjyqtarè qè nuk shkruajnè emrin-ankohen pèr mungesè besimi
  Puna juaj e vèshtirè????qè kur qenka e vèshtir tè lexosh verdikte tè vendosur nga tè tjerè???aaaaa,e keni tè vèshtirè dhe leximin–sepse jeni analfabet-kèrkoj ndjesè,e kisha harruarr ktè fakt
  puna juaj duket sa e vèshtirè èshtè,duket nga vulat e pasaportave,3 javè nè gjyq duke mbledhur zarfe,dhe 1 javè shoping.
  Mjerè ju,pèr vemje qè jeni.

 17. MEMEDHETARI says:

  E dini perse nuk i kane vene emrat???
  Sepse per seicilin do te shkruheshin qindra komente me fakte konkrete nga gjykimet e tyre ne baze te “Ligjit te Maliqit”…
  Shqiperia E SOTME eshte vendi i vetem ne Bote me “MINISTRINE E PADREJTESISE”…

 18. KASOLLE says:

  Gjeja me e mire qe duhet te beni ju mercenaret e padrejtesis ne keto dite eshte heshtja.Ju jeni pjesa me e ndyre ne sherbim te saliut.Ju jeni me te perdhunuarit shpirterisht,me kameleonet dhe sherbetor me vetedije te klanit berisha.Ju jeni KANCERRI i shoqeris Shqipetare qe ini vene me vetedije ne sherbim te nje krimineli.Prandaj HESHTNI vemje te padrejtesis.

 19. Ivani i madh says:

  Po cpo pengohet puna juaj mor plera ,hajdute e frases nepermjet ligjit .Keni fytyre ju mor maskarenj te reagoni qe keni mare ne qafe nje popull te tere e mbroni vrasesit ,hajdutet dhe mafjen qe i ka zene frymen ketij shteti. Te parit qe e doni plumbin jeni ju o parazitet e ketij shteti qe si shushunjat jeni pasuruar ne menyre te pa pare nga gjaku dhe mundi i ketij populli budalla e fukara. PTUUUUUUU RACE E POSHTER DHE PA SHPIRT .

 20. bmx says:

  Po denigrohet puna jonë

  Edhe ju do te merrni shperblimin e merituar per punen tuaj.

 21. Palla says:

  Dale, dale se qaheni pa rrahur. Nuk ka filluar akoma. Kur te filloje do ta merrni vesh se c’eshte denigrimi fizik etj dhe do ta kuptoni dhembjen qe ndjejne ata me te cilet ju talleni duke u fshehur mbas petkut te gjyqtarit. Prisni dhe ca derisa te vije ajo dite ….

 22. al says:

  gjykata jep vendimin pra zbaton ligjin.kjo eshte rruga ideale. sot drejtesia ne shqiperi sic thone organizmat ndrkombetare ka arritur ne piken me te ulet 13%. z.gjygjtare kush e ka fajin per kete; populli qe paguan rrogat e juaja apo ju qe me vendimet e juaja keni denigruar figuren tuaj. mes jush ka shembuj shume te mire por qe nuk bejne shumice. shikoni sec ndodh tek ne ne itali,gjykata e milanos denon me 10 vite burg shefin e sherbimit sekret italian ,kuptoni qe kjo eshte drejtesi.

 23. brace says:

  Punen tuaj shoke gjyqtare e keni denigruar,e vazhdoni ta denigroni vete,deri sa ju zhvidhoni e jepni vendime te turpshme,deri sa ju pranoni,ose jeni frikacake ose keni marre shuma te majme para keshe,se plakut nuke i dhimsen parate e shqiptarve per te shpetuar lekuren e tije,e familjes se tije c/njerzore,por fundi juaj shoke gjyqtare se bashku me plakun,komandantin flliqsire tuajin po vjene,23 qershori,eshte perfundimishte fundi tragjike juaji.

 24. juristi says:

  Shkruani emrat se cilet jeni ju perfaqesuesit e unionit dhe gjyqtaret qe ndjeheni te denigruar dhe do te shikoni se cfare kane per te thene komentuesit duke iu permendur ceshtjet konkrete dhe se sa here jeni korruptuar ne menyre publike! Ky diskretitim publik po ju zvogelon shanset per perfitime spektakolare korruptive! Shkoni pyesni prof.dok. Gerd hoxhen per kete………..

 25. alban4eva says:

  ..”po denigrohet puna juaj”?????? e si mund te ndodhe nje gje e tille? ju vete jeni te denigruar, per te perdorur fjalen me te bute, ju nuk jeni gjyqtare, por ushtare, ju jeni ata qe i vrate per here te dyte viktimat..
  ju jeni llumi i shqoqerise shqiptare, te veshur me kostume te shtrenjta dhe qe bridhni me makina te shtrenjta.. ju meritoni burgun per ate qe bete, jo thjesht shkarkimin nga detyra per mos-permbushje te detyres, por burg me plot kuptimin e fjales..
  ju jeni halè, jo njerez.. jeni pisa te veshur me togen e gjykatesit.. kerma te felliqura..
  heret a vone do perfundoni si urdheruesi dhe padroni juaj.. pisa!!!!

 26. antikonformisti says:

  Per ju acidi fytyres eshte pak. Ju duhet te futeni te gjalle ne vaske me acid.

  More vesh Besnik haleja, Moret vesh ju shpirtzezat e tjera.

  E pesofshi ne koken tuaj dhe te njerezve me te afert qe keni.

  Per ju nuk mund te ndjeje njeriu asnje meshire

 27. durim says:

  GJyqtaret ne shqiperi jane llumi i shoqerise dhe te pa morale

 28. Treviso says:

  Kan dalur kurvat ne proteste per te kerkuar ndershmeri ne popull.
  Populli i kthen pergjigjen : Keni 20 vjet qe ju njofim per kurva. Pas 20 vjeteve prostitucion, eshte e pamundur t’ju quajme te ndershme.
  Drejtesia eshte e barabarte me kriminelat me te rrezikshem qe kan njohur shqiptaret per 20 vjet.

 29. fatmiri says:

  Si nuk keni turp dhe beni deklarata? Juve po nuk u tregove parane i zgjasni pa fund gjyqet deri sa tu vij sekseri dhe tu afroj paran, si nuk kane turp gjyqtaret e Fierit qe mafiozi F.K eshte i denuar me forme te prere ne Itali dhe gjyqtaret e fierit, te Vlores e Tiranes vendosin te mos e ekstradojne se nuk ka baze ligjore.Ne shqiperi duhet koha e Enverit qe po te kishje disa vendime te prishura nga gjykata me e larte vije ne prodhim.Te gjithe e dine i madh dhe i vogel qe ne shqiperi nuk ka drejtesi, drejtesin sot e ben Sali maliqi

 30. Burgaxhiu says:

  Mos ju shkoje mendja qe mbas 23 qershorit, me parste e vjedhura nga fakiret do te mund te zhdukeni ne vendet e huaja. Ambasadat ju njohin fare mire dhe do te ndalojne largimin tuaj. Ju pret qelija me ata qe vete keni denuar se nuk kane pasur mundesi tju paguajne. Po ju presim me shume mall. Jemi te uritur per seks prandaj bejini masazh prapanices. Ne ender i shikojme ato mullaqe te majme. Mirse te vini.

 31. tomori i beratit says:

  Jeni LLUMI dhe NJEREZIT ME TE URRYER ne vend.E meritoni z Gjyqtar sepse e keni kthyer punen tuaj ne nje BIZNES te LLAHTARSHEM.Jeni aq te pa cip sa arini deri ne ate fare feje qe vrasesin e beni viktim dhe viktimen vrases,njeriun e ndershem e cilesoni si pem pa kokra,debil,i pa vler,budalla e te tjera epitete fyese ndersa banditin,kriminelin,hajdutin,vrasesin,te degjeneruarin,te koruptuarin e te tjere te ketij kallepi ju zoterinj qe nuk e meritoni as emrin GJYKATES i klasifikoni si AJKEN E SHOQERIS dhe jeni bere JU plehra gjyqtar ortak me ta duke i ndihmuar dhe duke ndare me ta shuma maramedese lekesh.Pra nuk keni te drejte aspak te ankoheni ju o BANDITET E VERTET TE KETIJ VENDI por mos harroni. NESER DO TE PERGJIGJENI DERI NE NJI per te gjitha keto KRIME qe po beni.

 32. nuk ka dhe nuk do kete drejtesi ne shqiperi me regjimin e sali serbit

 33. tefta says:

  CDO PADREJTESI QE KENI BERE ,JU JA KENI BERE VETEM VEHTES DHE FAMILIES TUAJ !

  JU E KENI MESUAR NE TEORI QE E VERTETA VONON ,POR KURRRRRRRRREEEEEE NUK HARRRRRON DHE NDESHKIMI VEPRON! JA KENI VETEM VEHTES TUAJ DHE VETEM VEHTES TUAJ , VAZHDONI DHE RRONI , SE KURRE NUK DO FLINI GJUME REHAT SA TE JENI NE KETE JETE MBI DHE ORE TE MJERE DHE ME PRANGA NE SHPIT QE SE NJIHNI LIRINE DHE DREJTESINE DHE PERHAPNI FELLIQESINE!

 34. ariana says:

  hahahha e fort kjo hahhaha hahhaha kjo i bie un vras njerez dhe ka te drejt te vras sepse ky esht profesion i gjyqtares hahaha, te ka bo sala vetja i tij, degjon cudira nga me te ndryshmet; po nuk do te japi me leksione avziu kesaj rralle leksionin do ta japi populli, qe kur te ushtrosh profesionin tend te ndihesh e rrespekuar nga shqiptaret jo qesharake 😀

 35. krosi says:

  Ju gjykatesit e ndyre po ja faqen Shqiperise me padrejtesite tuaja – kane vdekur shqiptaret e vertete presin drejtesi nga ju ndyresira – ju meritoni vertet lincim publik !

 36. dummy says:

  “Po denigrohet puna jonë?” Cfare pune? Pse nuk i keni vendimet e gateshme qe jua shet apo servir politikanet, pushtat apo mafja?

 37. Shvejk says:

  Kane dhe paturpesine ta quajne pune ate qe po bejne.

 38. ju gjyqtaret shqiptar e keni kthyer profesionin me te nderuar ne bote, ne nje prostitucion me te rrezikshem se ai i zakonshmi, pasi po shkaterroni vlerat e nje shoqerie te tere me vendimet tuaja ! T U R P .

 39. shtet i korruptuar says:

  nuk ju besojm me,do te bejm valixhet gati e do te largohemi nga SHqiperia jone,sepse ne kete vend ,nuk ka drejtesi ,por vetem korrupsion ,vrasje ,vjedhje,papunesi,,nuk kemi as siguri per jeten ,epra na thoni c’te bejm ketu.

 40. Mark Gjonaj says:

  SA GJYQTARE KA NE BURG DERI TANI?
  SA GJYQTARE, JANE VRARE NGA MAFIA DERITANI?
  SA GJYQTARE KA FILLUAR CESHTJA PENALE DHE JANE MARRE TE PANDEHUR?
  SA GJYQTARE JANE DORHEQ NGA DETYRA, PREJ PRESIONEVE TE MAFIAS SHQIPTARE?
  SA GJYQTARE JANE PUSHUAR NGA PUNA DUKE BERE INSPEKTIM MINISTRIA E DREQESISE?!
  SA GJYQTARE JANE KERCENUAR NGA KRYEMINISTRIA?
  MOS NUK DINE TE GJYKOJNE, SE SHUME SHPESH E PERMENDIN HIJENN E PLEPAVE TE DURRESIT?
  CFARE LITERATURE LEXOJNE KETA NE FAKULTET? SI BEHET TESTIMI I TYRE DHE KUR AI SHUGUROHET GJYQTARE? A BEJNE BETIM PARA SE TE FUTEN GJYQTARE? SA POINTA KA GJYQTARI GJATE KARIERES SE TIJ?
  KETO PYETJE I KAM DHE PER PROKURORET DHE AVOKATET SHQIPTARE. POR UNE BESOJ SE BASHKE ME MAFIAN SHQIPTARE KRYEQEVERITARE, KETA PO KALOJNE ME “DHIMBJE”, TRANZICIONIN E PASURIMIT! e DINE SHUME MIRE SE KUR TE SHKOJME NE EVROPE, NUK SHKON ME LLAISENCAT E PLEPAVE DHE TE JENE TE SIGURTE SE NUK MERR NJERI NE ORGANIZMAT NDERKOMBETARE GJYKATES SHQIPTARE.
  JO VETEM JURISTE, POR DHE NJE KOMENTUES I THJESHTE, SHPALLE NJE VENDIM TE ARSYETUAR QE TE KA LEZET SHPIRTI, SI I LINDUR PER GJYKATES! E MBULUAN NENLOKEN SHQIPERI ME TURP TE PERJETSHEM! PRA, POPULLI SHQIPTARE E FILLON VAJTIMIN NE KUFOMEN, NE TE VERTETE, KUR E KAPIN NE DORE HIENAT GJYKATES, QE EDHE TANI KUR ANKOHEN GJYKOJNE KAQ “MIRE” ME URDHER NGA LART, QE BENI SA MA SHUME PROFKA, SE I DUHEN BERISHES PER TE KUNDERSULMUAR QEVERINE AMERIKANE NEPERMJET AMBASADORIT TE SAJE ARVIZU! A DIN ME ME THENE NJERI KUSH ESHTE MA I SAKTE UNIVERSITETI I HARVARDIT, APO I TIRANES? SHPREHJA NE BIBEL “FALI O ZOT SE NUK DINE CFARE BEJNE”, KESAJE RRADHE DUHET NDRYSHUAR SE MJAFT ME NUK DUROHET, ME SHPREHJEN “MOS I FALE AMERIKE SE ATA JANE MA TE DJALLZUAR SE DJALLI VETE” GJEJA ME E LEHTE ESHTE TE JAPISH DREJTESI! KOSOVE, PASHE NDERIN E FLAMURIT TONE TE PERBASHKET, MOS MESO NGA KETO SHEMBUJ, JU JENI KRIJESA ME E RE, DEGJONI FJALET E AKADEMIK QOSES, E,AMERIKA DO TA MBAJE FJALEN, NUK DO TA KETHEJE SHPINEN, PER VEPRIMET E BIJEVE TE SHQIPES!

 41. arbeni emigrant says:

  po nga fshihen keta kok rjepura gjyqtare qe gjoja i quajne,po nuk ja qini ropt e car ju permban dera e shpise ketyre plehrave te ish komunizmit sovjetik,po ku eshte fshehur valle dinamiti i depove te enver hoxhes qe ti lajne hesapet keta flliqesirat e kombit,e mbajne veten edhe si kuadro pushtat ose me mire bythqimat e sali portopapes ngrihuni dhe ti bejme cop cop ose ti detyrojme te vetflijohen komunistat e fundit te kombit tone,,rrofshin deshmoret e 21 janarit,,,,,rrofte demokracia…….

 42. L.Itali says:

  Ju meritoni jo vetem urrejtje popullore por me shumë!Dhe mesiguri do ta merrni individualisht per turpin tuaj!Ne vend te nxirrni mesime dhe te kërkoni ndeshkim te gjyqtareve te korruptuar dhe bythelepires te pushtetit,mbroni pisllëqet e tyre dhe tuajat!Nuk mjafton reforme me ju,por goditje publike dhe peshtyme ne fytyre!Ju jeni vrases te dyte te viktimave te Gerdecit,21 janarit,por dhe korrupsionit qeveritar!Ky vend nuk mundet kurre te perparoje me vrases qeveritare si Berisha,por vendi do mbetet ne mjerim dhe fatkeqesi te madhe,perderisa do kemi gjykatsa te tille te inkriminuar dhe servila te pushtetit!Arvizu ka kurajon demokratike tu tregoje vendin,ndersa ne duhet te kemi kurajon tu peshtyjme si horra,qelbanike dhe te korruptuar!Nuk mund te kete mëshire per ju asnje shqiptar i ndershëm!Qe nga Italia ku punoj,ju peshtyjë për cka keni bere te peshtire gjer me sot!…

 43. ilir says:

  mbi 40 opinione dhe njeri qesh tjetri uleret nje tjeter qanpo kto majmune cbejne denojne nje fukara qe me cader perpiqet te skterroje mjerimin dhe nje nga sistemet me te felliqur ne evrope
  ne

 44. kel ukaj says:

  Askush nuk i ka denigruar gjykatesit. Ata jane te dhjere dhe çfare do ti denigrojme. Me rrugen qe ka nis shqiperia as ne 2100 nuk hyn ne Europe e per kete kemi bere mire qe jemi ne Europe e qytetare te saj:

 45. bashkim xhafa says:

  Nuk e kuptoj si kane sy dhe dalin dhe bejne deklerata keto gjyqtare qe jane katandisur ne keto rrethana ,une mendoj qe ato duhet te dalin para gjyqit ushtarak dhe te marrin denimin me te rende ,per kete katrahure qe po i bejne popullit tone, dhe besoj se do te behet mbas 23 qershorit.

 46. kleo says:

  si nuk u vjen turpe kerkojne te zen djellin me shoshe
  duke u justifikuar gjoja po nderhyjne ne pavarsin e tyre
  turp tu vije ,jan njerzit me te urryer te shoqerise shqiptare
  ne mos qofshin edhe me te yrryerit e familjareve te tyre qe i kan syte hapur dhe jo te mbyllura nga miljonet qe u sjellin perdite dhe dhe qe nuk i numerojne dote cdo nate
  jane kthyer ne hiena qe ushqehen me kerma
  rrine neper dyert e gjykatave dhe shikojne nga prokurorija dhe policija mos u sjellin ndonji kerme ta shqyeje dhe mos ti lene gje pa ngrene
  shikoj gjyqetaret si e shikojen njeri tjetrin sikur ta kene hasem,
  spse kane xhelozi me njeri tjetrin ,kush e kush te vjedhin me shum.mjer ky popull kur i bije halli dhe perplaset ne duarte e ketyre
  hienave dhe sorrave te kermave te njerzeve te varfer.turp,turp,turp

 47. agron says:

  Me qe ju po hiqeni si te ndershem…ato motrat dhe ropt ku ti kini pra…do ta gjeni dhe ju mor kurva te felliqur…

 48. Malsori says:

  Ju doni tja falni shqiprin greqis keni turp .berisha eshte shqiptar i vertet ai din te qeveris ve shtetin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16285
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16285
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X