#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

WIKILEAKS: Berisha, shefi i mafies shqiptare. Rama, lideri modern që presin shqiptarët nga viti 1990

Berisha ramaDokumentet e Wikileaks, të rrjedhura nga CIA- hije, siç quhet kompania Stratfor, flasin për kryeministrin shqiptar si ‘don-in’ e mafies shqiptare. Kurse Rama, pavarësisht se njihet si kokëfortë, vlerësohet si lideri modern që presin shqiptarët dhe që ka vlerësimin e BE. Stratfor: Kosovarët nuk kanë shumë simpati me Berishën, ai ka lidhje të forta me Serbinë

Wikileaks ka pak kohë që ka publikuar disa dokumente interesante të agjencisë së sigurisë dhe konsulencës globale, Stratfor, që njihet ndryshe edhe si CIA-s hije e Amerikës.

Të nxitur nga një dokument i publikuar në Ora News, gërmuam për të zbuluar se çfarë thuhet për ngjarjen e 21 janarit në dokumentet e Stratfor.

Në ditën e ngjarjes së rëndë, ka pasur një komunikim shumë intensiv mes një analisti të kësaj organizate, të quajtur Marko Papiç, që informon për Shqipërinë dhe personave të tjerë në këtë kompani, përfshi zëvendëspresidentin Fred Burton.

Një seri e-mailesh shkëmbehen me pyetjen se çfarë dreqin po ndodh në Shqipëri më 21 janar.

Marko Papiç përgjigjet: “Shoku, Berisha ishte president para anarkisë së vitit 1997. Ai është shefi (don) i mafies shqiptare”.

Më pas me shpejtësi Papiç njofton se ka pasur tre të vdekur.

“Opozita, e drejtuar nga lideri socialist, Edi Rama, i ka bërë thirrje kryeministrit Sali Berisha që të dorëhiqet më 20 janar, pasi zëvendëskryeministri Ilir Meta dha dorëheqje pas një skandali ryshfeti në lidhje me një hidrocentral.

Çështje e vërtetë lidhet në fakt me pakënaqësitë mbi zgjedhjet e fundit parlamentare, të fituara nga Berisha me rezultat të ngushtë. Socialistët pretendojnë se zgjedhjet janë manipuluar.

Megjithatë, ekziston edhe njëfarë komponenti kulturor i ndarjes. Socialistët janë mjaft të fuqishëm në qytetet e jugut si Vlorë, Berat dhe Gjirokastër. Poshtë Shkumbinit janë toskët ku PS është e fuqishme.

Shqiptarët e veriut, shtrirë edhe në Kosovë, janë gegë. Tirana është vendi ku takohen.

Pse ka rëndësi kjo?

Shqipëria përgjithësisht nuk ka rëndësi. Megjithatë, është një shtet ku qeveria është një nga shumë grupe të krimit të organizuar, që konkurrojnë për pushtet. Anarkia është gjithmonë shumë pranë. Në vitin 1997, Shqipëria rrëshqiti në anarki.

Ngjarja pati rëndësi pasi bëri që të ndërhyjnë italianët, për të parandaluar shqiptarët që të vërshojnë në Itali, që ndodh gjithmonë kur nuk ka qëndrueshmëri.

Gjithashtu në vitin 1997, anarkia bëri që shumë armë të kalojnë lehtësisht në Kosovë, duke bërë që UÇK të bëhet faktor”.

Një ditë më pas, Marko Papiç informon se situata është e qetë.

Ai thotë se opozita ka kërcënuar se do të veprojë derisa Berisha të japë dorëheqje. Po ashtu theksohet se Berisha ka deklaruar se kushdo që prek godinat zyrtare, do të ketë të njëjtin fat si protestuesit.

“Ka thashetheme se agjentë të Shërbimit Informativ Shtetëror janë infiltruar në turmë për të provokuar dhunën. (Koment: Nuk ka prova, por nuk do ishte hera e parë që SHISH përdoret për gjëra të tilla)”.

Më pas, në një tjetër e-mail, qendra kërkon informacion nga Papiç për situatën në vazhdim dhe ndikimin në rajon.

“Sipas meje, gjërat nuk do të përkeqësohen si në vitin 1997, për shkak se ajo situatë u nxit nga kolapsi ekonomik dhe jo vetëm diferencat politika. Shqiptarët kanë kujtime dhe ndjenja të forta nga ajo periudhë dhe do mundohen të shmangin përsëritjen,” shkruan ai.

I pyetur për ndikimin e Berishës në Kosovë e Maqedoni, analisti i Stratfor shkruan: “Po flas në përgjithësi, Berisha nuk ka shumë rol në rajon. Ai vazhdon të shihet si model i liderit të vjetër. Qartësisht, Kosova do të ketë gjithmonë nevojë për mbështetjen e kryeministrit shqiptar dhe qeverisë së tij. Megjithatë shumë kosovarë mbajnë mend se Berisha i dha një mbështetje të vakët UÇK-së dhe besohet se ka përfituar personalisht duke lejuar ngarkesat me karburant në Serbi dhe Mal të Zi, pavarësisht embargos së NATO-s në atë kohë. Berisha akoma shihet si njeri me lidhje të ngushta me Serbinë- një nga kontaktet e tij më të ngushta është Damir Fazlliç, një personazh që mendohet se ka kontakte me nivelet më të larta në qeverinë serbe. Berisha nuk mendohet se ka lidhje të forta në Maqedoni dhe me humbjen e Xhukanoviç, ai ka kufizuar edhe ndikimin në Mal të Zi”.

I pyetur se çfarë ndryshimesh do të kishte në Shqipëri dhe rajon me ardhjen e Ramës në pushtet, ai shprehet: “Edvin Rama është lideri i opozitës socialiste shqiptare, që përfaqëson rreth 50 përqind të votuesve shqiptarë. Rama është i njohur si kokëfortë dhe deri diku si radikal mes komunitetit ndërkombëtar në Tiranë. Nuk është i mirë në dialog, duke krijuar situata ku asnjë palë nuk fiton. Pavarësisht këtyre dobësive, Rama përfaqëson liderin “modern” që shumë shqiptarë e kanë shpresuar që prej vitit 1990. Puna e tij në modernizimin dhe pastrimin e kryeqytetit e ka bërë shumë popullor dhe i ka dhënë imazhin e njeriut që mund të bëjë diçka për njerëzit. Popullariteti i Ramës dhe të menduarit modern të tij janë komentuar në mënyrë të favorshme nga shumë liderë dhe përfaqësues të BE”.

94 komente në “WIKILEAKS: Berisha, shefi i mafies shqiptare. Rama, lideri modern që presin shqiptarët nga viti 1990”

 1. tourkofagos says:

  teper rreal,nje islamik mafioz dhe nje kristian i bekuar nga Zoti
  nuk ka sesi te jete ndryshe……….

  1. ina says:

   dhe nje trap si puna jote dhe keshtu do e shtyjme edhe nja 20 vjet…

   1. evans says:

    o ina po jan fakte moj bukuroshe. po si mendon ti se nuk e din shqiptaret qe saliu eshte mafie? nuk e din qe shqiperin e shiti 1 euro te fazllici. nuk e din shqiptaret se skan buke te hane ne shpi, se po i rrjep me fatura edhe taksa saliu? turp per juve qe arrini te keni superlativa per kte te paudhe.un per ty do thosha “Fatkeqësi te rrosh në perandorinë e nevojës, por nuk është e domosdoshme të jetosh nën pushtetin e saj…

    1. gallata says:

     Sa dru(nyje) qenke more evans,i mjeri ti !

     1. Besnik says:

      evansi ka shume te drejte ne ato se cka thote, ne tani po jetojme ne nje shtet ku nuk kemi asnje te drejte per te kerkuar te drejtat tona, skemi pune sepse saliu e ka bere sistemin tatimor shume bolze.

      Hajdutit po i del fytyra dita dites

   2. Janaq Dhimitraqi (homogjen) says:

    Fale zotit te madh qe ne keto mesele nuk paskan ngaterruar edhe hiresine e Tij,Janullatosin tone qe eshte akuzuar vazhdimisht nga allvanoset ,per mpleksje me sherbimin sekret helen!
    Jam ,mese i bindur,qe allvanoset do te deshironin shume te degjonin ndonje dite per gjera te ketilla,por (dhe ketu me vjen per te qeshur) nuku kane per te degjuar kurre, sepse, “rrjedhjet” jane te kontrolluara o njerez …
    Flm per mirekuptimin.

    1. Shqiptari i paster qe qin greket says:

     Sa emer te shemtuar ke o qyq. Si spinaq me tingellon.

     1. Janaq Dhimitraqi (homogjen) says:

      Po pse me shan emrin,o njeri i mire?!
      Ky emer,qe thua zotrote,eshte shume i bukur dhe me kuptim,eshte emer i bekuar nga vete perendia.
      Nga vete ,papa Fotaqi,mentori im,e kam kete emer,prandaja,kafsho gjuhen para se te fyesh tjetrin!
      E meqe ra fjala,po ti si e ke emrin,se ky ,me te cilin je paraqitur eshte si shume i gjate?!!

      1. Shqiptari i paster qe qin greket says:

       O Spinaq, ti nuk ke respekt per ne shqiptaret, pasi shkruan antishqiptarizma ne kete faqe. Flet per Janullatosin si clirimtarin e te ashtequarturit “Vorio Epir” e na e shet per gje te mire ne shtepine time shqiptare.
       Si do komentoje ti, si grek homogjen, nese ne faqet e tua greke shqiptaret te shkruanin mbi eksportin e heronjve qe kemi bere nder vite si komb ne greqine tende?
       Ata ndryshe nga Janullatosi e shpetuan greqine, e nuk punuan si Janullatosi yt, per te hequr copat e populluara me shqiptare homogjen.
       A kupton o hibrid injorant? Feja eshte vlere per barbaret e jo per te edukuarit.
       Prandaj, merr edhe ate qe jua ha turqve, e se bashku beni nje kurs si te shkruani gjuhen e memes homogjene, e pastaj filloni te shkruani atje ku keni shpirtin e jo te cani trapin ne shqiptareve.

       P.s. Sa per Papa Fotaqin … (e di ti) 🙂

      2. neronne says:

       o janaq e harrove priftin greke pederast edhe vjen e flet per ortodokset grek po ju jeni pedofila te gjith ju duhet te ikni vet nga shqiperia … jo tu ndjekim ne ………. se po tu ndijekim ne do te futeni te gjith ne burke… se bej se jam myslyman apo krishter ose ortodok … pjam i gjith anshem per fene… por si feja juaj me prifterinje pedofila sdo shqiperia….

      3. linda says:

       prifterinje pedofila si puna e janullatosit… kshu jeni te gjithe

      4. selman says:

       Ik mor mos shkruaj me ne shqip ti se ske gjak e emer shqiptari ti. Shko falu te janullatusi

       1. linda says:

        Po sulejman emer shqiptar eshte????? e shiko se nuk jam ajo linda qe shkruan me lart se ty……

   3. Shpulla says:

    Edhe nje vërku si puna jote dhe jemi ne rregull

   4. hazret says:

    Keto gjona ne i dinim, qe ishte kriminel qe ishte vrases dhe qe ishte sherbetor i serbeve per te gjitha keto i dinim. Tani jemi ngopur nha keto gjera.

    Kerkojme dicka ndryshe, duam qe ky vend te eci ne rrugen e zhvillimit.

  2. Tarrasi says:

   E cfare ka te bej feja ne ket mes?!!!

   Ti dukesh qe ke probleme se po te besosh me te vertet tek Krishti duhet ta dish dhe ta pranosh qe feja ska te bej asgje ne ket mes.

   Cdo vend ne ish-grupin e kuq kane qeveri mafioze dhe mafioze si Berisha ne pushtet apo vetem Berisha eshte musliman.

   Prandaj mos bej pordhe kot lart e posht se te del era.

  3. Ervini says:

   S’di c’emer te te ve, valle je kaq fanatik e injorant i mjere (sa nuk arrin te kuptosh qe njeriun nuk e ben feja), apo thjesht nje provokator qe vjen shkruan ketu per llogari te grekut ?!

  4. andia says:

   me e vertet se kjo ska ku te shkoj, esht e folur e esht strefolur se cfar ka ber sala ne 97 me serbet, por po hapen plaget e vjetra prap, s’esht gje e re ca e din qe sala hapi depozitet jo per kosovaret joo po per te fut sa me shum lek ne gjepin e tij e di sa e shite armet sala ne 97??? ma ka then nje kosovar personalisht 100 dollar, beni germimi dhe te kjo tem tema sepse do gjeni shum te pabera ndaj sales 🙂 dhe lidhjet me serbin dihen me koh OREEE GRUN E KA SERBE AI OK I NGJIT ME SERBET SALES I NGJIT

  5. besnik says:

   Perdite po vertetohet se kush eshte ne te vertete Sali Berisha. Po dalin fakte shume te errta dhe te dyshimta per jeten e tij. Qe ai ishte nje njeri mashtrues dhe shume i dyshimte per kete kishim dyshime te gjithe, por tani nga keto fakte te reja tani ska me dyshime. Krimineli sali berisha ka futur hundet ne cdo afere korruptive per te vjeshur.

  6. Bob Bradley says:

   Kush ka pasur dyshime se sali berisha eshte nje vrases, hajdut dhe kryemafioz ” TANI LE TI SHUAJ”

  7. gjyshja.g says:

   Na pelqen apo nuk na pelqen duam apo nuk duam ky eshte realiteti!
   Qe Berisha eshte e keqja me e madhe e ketij vendi kjo dihet le te presim deri ne qershor sa te kryhet rotacioni dhe me pas te ecim perpara!

  8. gertjan says:

   PO kjo eshte e verteta dhe shqiptaret e dine mjaft mire kete!
   Pavaresisht ketyre lajmeve Rama do jete kryeminister i ketij vendi i cili eshte futur ne te vertete ne kolaps!

  9. leandro says:

   WIKILEAKS JA PASKA NXJERRE TE PALARAT TE GJITHA SALI BERISHES. BOBO KY QENKA NJE BOMBE PER SALI BERISHEN. FYTYRA E TIJ E VERTETET PREJ KRIMINELI PO DEL DITAT DITES NE SHESH. AI NUK E MERITON QE TE JETE ME NE ATE KARRIGE KU ESHTE. NA PASKA DREJTUAR NJE KRIMINEL. DUHET TE COHEM TE GJITHE QE ME 23 QERSHOR TA PERMBYSIM KETE SISTEM.

  10. Smail says:

   Rilindje patjeter me 23 qershor, nuk duhet pritur asnje minute me shume per ta larguar nga pushteti kete njeri te pafytyre sepse po te kishte fytyre ai do kishte ikur qe me kohe. Sherbetor i serbeve, Hajdut i shqiperise.

  11. jani says:

   Po kjo dihet,Berisha me politiken e tij keto 22 vjet mund te cilesohet me plot gojen nje Tiran,vazhdues i diktatures,vret,vjedh popullin e ka katandisur kete vend simos me keq!I duhet shqiperise nje udheheqes si Rama i cili shpresojme qe te nxjerre vendin nga kjo gjendje e mjerueshme!

  12. argita says:

   More Mafjoz,kriminel,hajdut,gjakatar çdo gje eshte Saliu!Çfare nuk i ka bere ketij populli,e ka vrare e ka vjedhur e ka lene ne varferi.Populli ka kohe qe nuk duron me madje qysh ne 2009 e ka larguar Saliun mirpo hajduteria e tij triumfoi!Mirpo kesaj radhe do shporret njehere e mire nga vota e popullit!

  13. liria gruaja says:

   Tashme iu vu kapaku fundit te Saliut le te na shporret njehere e mire nga syte por te mos e leme me kaq ai duhet te marre denimin per krimet qe i ka bere ketij populli!

  14. shkelzeni says:

   …..pas ketij lajmi edhe me e domosdoshme RILINDJA!
   Te heqim qafe sali kryemafjozin njehere e mire!

  15. sqepari! says:

   Mafjozi dhe Tirani Sali do e marre pergjigjen me 23 qershor!Le te jete shenjoje kjo dite fundin e nje regjimi mbytes!

  16. Niku says:

   Prandaj e ka marre lumi kete vend sepse ka qene ne dore te ketij hajduti. Po ky nuk ka lene gje pa i bere shqiperise dhe shqipetareve 99 mije te zezat i paska bere. Po normale qe nuk doli kot figura e Damir Fazllic atehere qe kishte blere toke ne bregdet duke ua grabitur fshatareve te shkrete. Sali Berisha ka bere cka dashur keto 20 ka vjedhur, ka vrare, ka prere, ka minupuluar dhe sa bere asgje per te periresuar jete e shqipetareve. populli po kerkon dike qe te punoje per ta. Zgjidhja me e mire eshte Edi Rama lideri qe do ta coje perpara kete vend..

  17. Doni ALBO says:

   Dhe vjen nga nje greku i pjerdhur nga trute…
   nuk ka sesi te jete ndryshe.

  18. Koz Dynjaja says:

   kur kini deshire te perdorni terma fetare mos u fshihni por thoni katolik,ortodoks ose protestan e jo kristian ne pergjithesi!!!!!tani per ke kristian thoni apo si Janullatosi ,apo si Serbet ose Ruset !!!!????Cuna lerini shakarat se nuk iu eciiin !!!!!

  19. kolonjari says:

   ……..(fagos)po ka zot ai eshte nj, ndariet qe bejme ne ne toke jane ndarie interesash fetare ose kombetare Do te perment nje rast qe ti i quan kristiane te bekuar arqipeshkin kristodhulo i shkreti vdiq si se donte vetem tu ju grekerve Ne vleresimin tuaj ka vetem kristiane te mire e myslymane te keqij.Ju jap nje fare te se e shkuar dhe e tanishme ju grekerve ju ka futur friken ne palce nga myslymanet por ky nuk eshte fai i myslymanve shqipetare Per sa i perket Rames dua ti kujtoj se kur te levdon armiku i cili vazhdimisht kerkon toka te atdheut tend ne edhe sot,ne mos je tradhetar , dicka nuk shkon Per gazeten Tema e servirura ne artikull me duken thjesht teza qe qarkullojne ne tavolinate PS Salen e quani, agjent te serbeve, agjent te grekerve, agjent te cia, agjent te turqeve, une si popull per ke agjent ta mar se nuk e besoj te jete kaq i zoti aq me teper kur e quani edhe shpellar (njeri i pa ditur) Tema duhet te jesh me serioze dhe me reale jo vetem ne sherbim te konjukturave, Te fala kolonjari

  20. arvanites says:

   Ti je me Ramen per arsyet e gabubara.

  21. Tepelenas says:

   Hahahahahahahahahahahaha.
   Pa votat e islamikeve s ka per tu bere ndonje here kryeminister ky kristiani i bekuar,keshtu qe t ua lepij njehere atyre pastaj te shohim.
   Edhe Cac Janulllatosi fal tolerances se shqiptareve qofte mysliman apo ortodoks po rri aty ku eshte se ndryshe s do e njihnim fare.

  22. Tepelenas says:

   tourkofagos e shoket e tij me kujtojne ate shprehjen “Hedh nje budalla ose dy apo tre budallenj ne kete rast(se aq i nxorri dhe censusi , se me vjen edhe keq per ta se jane shume pak dmth ninoritar ) nje gure ne lume dhe te tjeret lodhen ti nxjerrin.

 2. tironci says:

  Paj Zotin care shkrunin kto traplliqe! Kush e beso kte budallik!

  1. Dean says:

   C’a ka ketu per te mos besuar?????
   Keto qe thuhen ne Wikileaks s’ka njeri qe nuk i din ne Shqiperi.
   Edhe ti qe bo te cuditurin i din fort mire dhe leni pordhet sikur je mosbesues.

   1. shqiptari i paster qe pllenon greket says:

    Tironcat zakonisht jane pak koqe, njerez te mire por koqe (p.sh. Bamiri).
    Qe te jesh tironc, duhet ta kesh banjen tek fundi i avllise, 1 pus dhe nje budalla ne shtepi.
    Ky tironci qe shkruan ketu me duket se qenka budallai i shtepise :).
    Rroft Tirona!

  2. Horri i Bulevardit says:

   O tironci i ram ne vitin 92 ntiron, apo nga baldushku, kto mund te jen traplliqe, por shiko loken iher se mos tka nxjerr mrapsh kur ke dal se qeke dhe vete trapi modh, te mungoka vetem nji kulluf xxxxxxxxl.
   Shko iher pyt anej ka presidenca se mos te gjejn ene ty ndonji resme kur ke hudh bustin me kollovarin e sales, se merr ndonji medalje si hero i punes socjaliste dhe na bohesh si Pal Vata ntiron.

  3. po nrm tironco , keshtu ju ka kalu jeta ju , saze edhe fergese te tymi poshte pallatit.

  4. @ TIRONCI says:

   ESHT E VERTET TIRONC ESHT E VERTET PRIT SE DO TE KERKOJ NJE INFO NUK FLAS SERBISHT DREQI E MORRI PO MA KA DERGU NJE KOSOVAR

  5. @ TIRONCI VAZHDIMI PJESA 2 says:

   http://www.kurir-info.rs/patrijarh-irinej-kod-karica-na-slavi-clanak-611473

   Milica Bullatoviq dhe Rexhep Ramaj…oficer te larte ne OZNA-n qetnike Serbe tash te transformuar ne RDB – Resor Drzhavne Bezbednosti ( Resori i Siguris Shtetrore Serbe)

   http://diplomacia.dk/lajme/lajme/152/liri-berisha-eshte-slobodanka-bulatovic.html

   TAKIMI I SALJI BERISHES ME KUSHERINJT E GRUAS SE VET TE FAMILJES SPIUNE SERBE NE MAL TE ZI

   per tju dhene serbve qetnik (Miloseviqit) naft/arm dhe para te shqiptarve te shqi

  6. taras bulba says:

   vetem nji gamor si puna jote qe i duket vetja katnar tirone!! ec aty tarrallako!!

  7. tironsi-detroit says:

   ku e ke mesu kte lloj tironslliku?????

  8. tironas pa shprese says:

   po te jesh ti tironas,,,,une jom lady GAGA

  9. fidel says:

   me mire tu besosh ketyre se sa budalliqeve qe keput cdo dite maloku yne. sic bejne ca e ca.

 3. Bora says:

  Me gjithe simpatine dhe besimin qe kam per temen, a na jepni origjinalet ju lutem qe ti perkthejme vete, faleminderit. Sa per permbajtjen jane gjera qe i di kush ka 2 pare mend ne koke. Puna eshte a ka mbi 50 perqind e shqiptareve mend ne koke, kete do e shofim me 23 qershor.

 4. Tironci says:

  Informacionet nga -WIKILEAKS-jane Informacionet mete verteta.
  Panvaresisht na vjen mire apo keqe,kjo eshte nje vleresim nga CIA.
  Perse nuk duham te bejme nje dryshim,nese deri me sote kemi patur nje PD-nje LSI te korruptuar koke e kembe.Le te shpresojme qe FRD dhe PS te marin frenat ne dore.Populli kerkon ndryshuime,se varferia e ka mbytur ne maksimum.Mjafte habuzuan Komunistet si Demokrate !
  Perpara Drejtesise,kriminelet,te korruptuarit te kujdo Partie qofshin.

 5. jack says:

  ky krimb mafioz qe sna la te bejm para..na ka futur ne epoken e servilizmit ku pr 2 lek me sh flet mir pr kte pler njerezore dh qeverin e tij duke e pare sh qart se cfar po ndodh ne shqiperi gjat sundimit te tij.po me e keqja esht se i ka len larvat pas tij dh e ka infektuar kte vend.

 6. lini says:

  Po gjith bota e di kte ,jane munduar ta thone me ca do lloj menyre,tashme e di dhe i gjith populli.

 7. G.Rushiti says:

  Cim fakti dhe sala.
  Wikiliks nuk ka shpikur ka treguar ate qe zbuloi,saliun as Kosovaret s’e duan e shpallen NON GRATA. Sala ka shume mekate nen rogos,ky eshte FAKT.
  Cim peka i analizon keto faktet e sales apo jo mor cimi?

 8. AK says:

  BERISHA JEP DOREHEQJEN SA NUK ESHTE VONE…. DO KALBESH NE BURG EDI RAMA NUK DO TE FALE DHE TI KETE EDI MIRE NDAJ PO BEN PERPELITJET E FUNDIT.

 9. herta says:

  Largohu o sali bolleku se te dolen te palaraat,kete nuk ke si e mbulon me gjykatat e tua te felliqura,mundohusa te duash po nuk mbulohet dielli me hi.

 10. @ TIRONCI says:

  PO BEJ COPY PAST CFAR ME DERGUAR MIKU IM KOSOVAR SE NJE HER PO KOMENTOJA PER KET MUHABET DHE SME BESOHESH:

  Takimi Berisha – Bulatovic, Shtator 1993!

  Për herë të parë në Shqipëri, revista MAPO ka botuar kujtimet e Momir Bulatoviç, ish kryeministër i Malit të ZI në vitin 1993. Gjithashtu, këto kujtime përbëjnë rastin e parë të publikimit të një dëshmie shumë të rëndë ndaj kryeministrit aktual shqiptar Sali Berisha nga ish-kryeministri i Malit të Zi në vitin 1993.

  Kush eshte Momir Bullatoviq; Momir Bullatoviq eshte dora e djatht e Miloseviqit dhe qetnikve serb , Person kyq qe i ja ndimu Miloseviqit me i bere masakrat ne Kroaci, Bosnje dhe sove

  Ja video ku qetniku serb Momir Bullatoviq tregon se si ai dhe Salji qetnik Berisha kane kontrabanduar nemmenyre kriminele naft ne kufirin Mali i zi -shqiperi,,, ja dialogu ..minuta e 8.26 ……

  perkthmi:

  Qetniku Momir Bullatviq: une shkoj ne shqiperi dhe e lus Berishen ti mshel syte te fillohet shferci

  , te thej/shkel sanksionet nderkombtare, te perfitojn njerzit para dhe e bejme sistemin ne te cilin te gjitha kane funksionu ashtu, por Shteti ka pas perfitime/te hyra te mdha nga krejt kjo, dhe keto perfitime/te hyra jane evidentu, une i kom ne arhiven time-dokumentacionin tim.

  Moderatori: Po ju a po kuptoni qka po flisni, kjo eshte sikur ti thoni nji njeriu , ska problem konzumo heroin disa vite dhe mandej pa problem do ta lesh/shkeputesh nga perdorimi i heroines ne nji moment kur me nuk do te pelqen. A e ndin ti veten pergjegjes, e me siguri qe e ndieni veten pergjegjes kur thoni se keni kontrabanduar/bere shferc dhe kete e keni ngritur ne nivel te punes shtetrore. A e ndini veten pergjegjes per vendosjen e nji situate joligjore, per krijimin e atij kapitali te pist fillestar i cili edhe sot po e mban rob Malin e Zi, i cili kapital i pist, dhe shumica po thonep se plotsisht e ka bere te pakuptueshm vlerat e sistemit shoqror malazez

  minuta e 8.26 ……

  http://www.youtube.com/watch?v=XjyS3lNE2wY

  Ja momir bullatoviqi duke proklamuar gjendje te jashtzakonshme ne Jugoslavi me rastin e bombardimeve te NATO-s

  http://www.youtube.com/watch?v=FTskHMK5cE8

  Biseda e telefonike e Momir Bullatoviq dhe Ratko Mladiq (komandant i ushtris se serbve qetnik te Bosnjes)

 11. @ TIRONCI VAZHDIMI says:

  minuta e 8.26 ……

  http://www.youtube.com/watch?v=XjyS3lNE2wY

  Ja momir bullatoviqi duke proklamuar gjendje te jashtzakonshme ne Jugoslavi me rastin e bombardimeve te NATO-s

  http://www.youtube.com/watch?v=FTskHMK5cE8

  Biseda e telefonike e Momir Bullatoviq dhe Ratko Mladiq (komandant i ushtris se serbve qetnik te Bosnjes)

 12. eni says:

  Shporru o kriminel,o mafioz,o hajdut ,e rrenove kte popull.

 13. socialist says:

  Rama patjeter ka 1001 gjera te kritikueshme, ku kryesorja qe nuk vlereson cfare do baza e partise e ben ekeperimente me njerez pa lidhje me PS. Mund te jete e debatues i kote, kokfort,etj…
  Po Rama esht qytetar 100 perqind e do vendin e tij, gjuhen, urbanizimin, artin,
  ndersa 8erisha esht perfaques i makuterise e barbarise, qe e shqyen shtetin se hijenat, qe ne keto 20 vite ka bere deme qe brezat e ardhem do vuajne pa fund e pale si do i rregullojne.
  Shifni ku esht katandis shteti, po gjyqsori???? Po pronat, po urbanizimi, et etj

  1. Leone-53 says:

   Ke te drejt socialist. Une personalisht jam i djathte(ish i perndjekur politik e ish pronar) por kurre me Berishen. Ai eshte “kanceri” i Shqiperise ku bemat e tij 23 vjeçare duan kohe te “sherohen”. Edi Rama nuk mund te thuhet se eshte IDEAL por them edhe une qe ka “gjak” shqiptari.
   Me gjithe shpirt them: -Poshte komunisti i keq Sali Berisha dhe klani i tij shume i rrezikshem qe po e vjedhin e shkatrojne çdo gje shqiptare.
   Kam besim se 24 qershori do jete dite e mbare per Shqiperine!

 14. eri says:

  po tani cdo besh more saliiii

 15. dynamikus says:

  Per pak nuk po i besoja.Ka dicka te vertete ne kete arikull. Ja ku eshte linku i wikileaks. http://wikileaks.org/gifiles/docs/1101321_re-albania-.html

 16. alfons says:

  Stratfor eshte nje agjenci interpretimesh dhe analizash gjeopolitike. Si kjo ka shume agjenci dhe institute te tjera autoritare neper USA dhe Evrope. Kjo nuk do te thote qe Stratfor duhet ta kete gabim, por as nuk do te thote qe definicionet e saj jane detyrime biblike. Nga ana tjeter analisti i saj Marko Papic nuk eshte profet. Ne artikullin e dhe analizat e Markos ka plot kontradikta te cilat me se paku e kompromentojne keq pamjen e tij prej akademiku riosh. Ka shume arsye qe te besojme se asnje forum zyrtar politik dhe qeverises ne Amerike apo Evrope i nderton politikat dhe gjeostrategjine e tij ne varesi te deponimeve dhe informacioneve te Marko Popic-it. Kjo jo sepse zoteria duket sllav, jo sepse eshte i ri, por sepse eshte nje informator i cili punon per nje agjenci private. Nga ana tjeter, kushdo qofte ai, eshte thjesht nje nga qindras individe, grupe, organizata dhe institucione politike, ekonomike, strategjike dhe diplomatike te cilave iu referohen shtetet perkatese te interesuara per Shqiperine. Pra, nuk eshte e udhes qe te organizosh dasem e te therrasesh krushqit vetem e vetem se paska “zbritur” urdheresa e Marko Popicit…… Por edhe te thuash se Evropa dhe gjithe bota mbare pret te hape Marko Popici gojen pa ta mare vesh se ngjan ne Evrope…, edhe kjo eshte minimumi komike. Sipas Marko Popicit, Berisha nuk gezon autoritet ne Kosove. Cdokush ne Shqiperi ketej e andej kufirit mund te thote cfare t`i doje e bardha zemer per Berishen, por qe te thuash se nuk ka reputacion e popullaritet ne Kosove, duhet te kesh bere goxha sherr me receptoret e tu, ose do te thote qe nuk ke kurrfare lidhjeje me realitetin. Ndaj dhe une nuk ka si te mar per baze ato qe thote neper e-maile Marko Popici kur kam parasysh realitetin e dukshem e te prekshem. E verteta eshte se asnje shqiptar nuk ka patur dhe ka aq shume popullaritet sa c`ka Berisha ne Kosove. Ne relacionet e Popicit, thuhet pak si me stil qe Rama eshte kokeforte, krijon konflikte aty ku s`duhet dhe pa asnje perfitim etj…por “eshte modern”!!!!…dhe Evropa ka rene ne dashuri. I gjithe raprtimi i Popicit eshte i ndertuiar me nje gjuhe shume evazive dhe hamendesore. Brenda fjalive ndjehet qarte frika qe ka dhe vete Popici nga ato qe ai vete i ka thene..(gjithmone nese i ka thene vertet). Per pasoje, shkurt muhabeti, agjencia(shtepia)e analizave gjeopolitike Stratfor do benete mire qe te mos e paguante kot Popicin, por t`i merte keto lloj raportimesh nga Saimir Tahiri ose nga Erion Brace.

  1. zarari says:

   …e forte kjo!! Shefi i STRATFOR-it do jete lodhur dy dite sa te gjeje nje nga ata qe mbulojne rajonin ne kompani per te marre ndonje informacion dhe i kane thene qe eshte ky analisti me origjine nga aty prane e ndoshta di dicka per Shqiperine. Popici pastaj do kete bere nja dy telefonata dhe i ka derguar dicka te pergjithshme dhe te percipte shefit sa per te vazhduar te mare rrogen….

 17. Hahahahaah says:

  Hahahahahahahahaha

 18. erf says:

  sa te kete maloke qe votojne per maloket e tjere, dhe jo per vendin e tyre. mut do behemi te tere.

 19. R.T. says:

  Neser Reeker ne Tirane: kerkesa e tij eshte ramja e qeverise dhe krijimi i nje qeverie teknike per te pergatitur zgjedhjet. Ne qofte se Berisha nuk do te pranoje atehere do te hapet nje kapitull i ri mes dy vendeve.

  1. anticensurë says:

   me të vërtet?????????????????????
   uauuuuuuu duhet të jesh i mrençëm ti?!

 20. MALUA says:

  Ne se do te shfletosh dokumentet e FOREIGN OFFICE ,per vitet 1936-1944 ,flitet me SUPERLATIVA PER figura te tila si ZOGU , FEJZI BEJ ALIZOTI , VRIONIN , me mbas per KUISLINGET si MITAT FRASHERI ,HASAN DOSTI ,EQREM VLORA , XHAFER YPI ,RAUF FICO E ku di une .Ky material i C.IA-s hije ben fjale per janarin 2011. Qysh atehere kane kaluar 2 vjet . Nuk eshte cudi qe U.S.A nuk do qe te vine ne pushtet SOCIALISTAT te cilet kane meriten kryesore pas U.S.A-s ne clirimin e KOSOVES .ATYRE ,U.S.A-s U intereson te kene ne krye nje person qe di te frenoje ndjenjat kombetare ,nje person me RREZIKSHMERI TE LARTE SHOQERORE QE perdor nje pjese te KOSOVAREVE TRIBU qe u ka ngelur ora ne vitin e larget 1924 dhe qe per BACEN SALE jane gati qe edhe te flijohen . SALIU dihet qe eshte ne SHERBIM TE AGJENTURAVE TE HUAJA ,ku primatin e ka U.D.B-ja e fameshme ,ASFALIA GREKE ,C.I.A e ku di une .SALIU eshte i kapur ,kurse EDI RAMA nuk do qe ta “HAJE CORBEN e GATUAR ne GUZHINEN e C.I.A.-s. Dalja ne skene e ALEANCES KUQ e ZI eshte loje e U.S.A-s PER T’I ARDHUR NE NDIHME SALIUT ne keto kohe te veshtira .Keni per te pare po nuk e derdhi TRASTEN e VOTAVE KRESHNIK SPAHIU ne THESIN e SALIUT,kuptohet me bekimin e DAJ SAMIT .Pyes vehten : Kush e financon kete levizje qe perdor DEMAGOGJINE ME EKSTREME ,per te coroditur mendjet e PJESES SE RINISE ME TE DEGJENERUAR QE E KA MENDJEN TEK PUBET ,DROGA ,ALKOOLI ,FEMRAT ,KAZINOT ,d.m.th ,tek veset me te ulta njerezore qe jane falangat e kesaj levizje .SALIU u ka dhene NENESHTETESINE SHQIPTARE 100 MIJE KOSOVAREVE ,te cilet jane te mjaftueshem per t’a kthyer rezultatin ne te mire te REGRESIT QE PERFAQESOHET NGA E ASHTUQUAJTURA PARTI DEMON- KRATIKE . Bile nen kete BANDE jane vene ne sherbim dhe personat me te ndyre si ILIR META ,KASTRIOT ISLAMET ,BEN BLUSHET ,ARBEN MALAJ e ku di une te cilet SHQIPERISE ne asnje kohe nuk i kane munguar .Mjere o POPULL ne cilat duar ke rene . Kombinacionet e fuqive te medha te tanishme nuk duan nje SHQIPERI STABILE ,po ashtu nuk duan dhe nje KOSOVE STABILE . Po te mos e donte SALIUN U.S.A. e kishte hequr per 24 ore ,por SALIU per U.S.A-n ESHTE SI AUGUSTO PINOCETI i KILIT ,qe kur deshen e sollen en krye edhe kur SALVATORE ALENDE i fitoi zgjedhjet . KETE E KA KUPTUAR dhe EDI RAMA qe pa bekimin e U.S.A-s NUK VJEN DOT NE PUSHTET ,prandaj po rri si MUTI NE SHI ,DHE pret si DHELPRA per ato te DASHIT qe t’i bjene RRUGES ,por ato kurre nuk do te bien .

 21. noldi says:

  Hija e zeze e ka mbuluar sali berishen, tani zor se i shpeton ndershkimit te popullit

 22. @ TIRONCI says:

  Roli grek në takimin Berisha – Bullatoviç

  Si u zhvillua takimi Berisha – Bulatoviç më

  15 shtator 1993?!

  Për herë të parë në Shqipëri, revista MAPO ka botuar kujtimet e Momir Bulatoviç, ish kryeministër i Malit të ZI në vitin 1993. Gjithashtu, këto kujtime përbëjnë rastin e parë të publikimit të një dëshmie shumë të rëndë ndaj kryeministrit aktual shqiptar Sali Berisha nga ish-kryeministri i Malit të Zi në vitin 1993.

  Ajo që nuk ishte pranuar asnjëherë zyrtarisht nga qeveritë e dy vendeve të asaj kohe, tashmë bëhet publike. Sipas ish-kryeministit malazez, ish- Presidenti Sali Berisha ka rënë dakord që të lejojë shkeljen e embargos së karburanteve të vendosur nga OKB, ndaj ish-Jugosllavisë në kohën kur Sllobodon Millosheviç vriste shqiptarë në Kosovë dhe vazhdonte masakrat në Bosnjë e Kroaci.

  Bullatoviç ka arritur të bjerë në ujdi me Berishën pikërisht më 15 shtator 1993 të shkelë embargon dhe tu sigurojë fitime përrallore të gjithë strukturës shtetërore të drejtuar nga Berisha. Shoqëria kryesore që drejtoi kontrabandën e naftës drejt Jugosllavisë ishte pikërisht “Shqiponja”, pronë e Partisë Demokratike. Për shkeljen e emargos në atë kohë u denoncua qeveria shqiptare. Por asnjëherë nuk u pranua nga Berisha.

  Tani ka ardhur koha që të zbulohen qelbësia që përcjell qeverisja e Sali Berishës ndaj shqiptarëve që vriteshin. Komentet e mëtejshme janë të tepërta për çdo shqiptar që i lexon kujtimet e ish-kryeministrit malazez.

  Foto: Takimi Sali Berisha – Momir Bullatoviç, më 15. 09. 1993

  Një pistë greke në kontrabandën e naftës mes Shqipërisë dhe ish-Jugosllavisë në mesin e viteve ’90?! S’mund të thuhet me siguri, por dokumenta origjinale që revista MAPO boton flasin për një mbështetje të fortë politike të Athinës zyrtare në drejtim të forcimit të marrëdhënieve mes Tiranës dhe Beogradit.

  Një material i hartuar nga Ministria e Punëve të Jashtme i shtatorit 1993, pak ditë para se kryeministri jugosllav Momir Bullatoviç të vizitonte Tiranën, hedh dritë edhe rreth qëndrimit grek ndaj këtij afrimit mes dy vendeve tradicionalisht në konflikt. Duhet nënvizuar se Ministria e Jashtme e asaj kohe e ka hartuar këtë material, me qëllimin e vetëm, motivimin e nevojës së një vizite të Bullatovic në Shqipëri. “Takimi me Berishën në Shqipëri është miratuar në nivel të Federatës dhe për këtë takim ka dhënë mendim shumë pozitiv edhe kryeministri Micotaqis”, shkruhet në material. Pra, e thënë më fjalë të tjera, si nga ana e Millosheviçit (federata), ashtu edhe nga ajo e palës greke ( Micotaqis ), takimi shihet si “shume pozitiv”.

  Fakti i mësipërm inkuadrohet në fakt në një kontekst më të gjerë zhvillimesh rajonale. Në librin e tij “Si është shkatërruar Jugosllavia”, botuar së fundi në shqip, presidenti aktual i Kroacisë Stipe Mesiç, numri një i Federatës Jugosllave në fillim të viteve ’90, hedh dritë mbi furnizimet në karburante që kishte Jugosllavia e kohës. Në faqen 293 të këtij libri Meçi shkruan se “…Serbia, me një përdorim me kursim të naftës, kishte rezerva edhe për 45 ditë”. Pra sic shihet situata në Jugosllavi në fillim të viteve ‘90, në momentin kur Millosheviç po “ngrohte” motorrët e luftës kundër republikave rebele, ishte e dëshpëruar.

  Nevoja për lëndë naftë dhe lëndë djegëse në kushtet e embargos që Kombet e Bashkuara vunë ndaj Jugosllavisë më 1991, e shtyu Beogradin që të hidhte sytë përreth tek fqinjët, për të marrë në formë kontrabande sasi karburantesh. Dëshmia e kryeministrit Bullatoviç e botuar muaj më parë në revistën MAPO, zbulonte sesi presidenti shqiptar i kohës Sali Berisha pati rënë dakort me të për të tranzituar nëpërmes liqenit të Shkodrës sasi të konsiderueshme karburantesh. Vetë zoti Berisha, i pyetur pas botimit të dëshimisë së Bullatovic në MAPO, e pranoi se kishte lejuar me ndërgjegje një aktivitet të tillë përmes tokës shqiptare.

  Për t’iu rikthyer tek roli grek në përgatitjen e këtij mekanizmi, duhet thënë se dokumenti i MPJ rreth pëlqimit të Micotaqis për vizitën e Bullatovic, zbulon interesin e Athinës për një afrim mes dy shteteve. Pa e lidhur këtë ndërmjetësi direkt me çështjen e kontrabandës së naftës, duhet thënë megjithatë se në periudhën në fjalë, nga Greqia për në Shqipëri importoheshin sasi të konsiderueshme nafte, një pjesë e të cilave shkonte drejt veriut. Pikërisht drejt kufirit me Malin e Zi, prej ku kalohej në tokën jugosllave. Nga ana tjetër, roli grek në këtë afrim mes Shqipërisë dhe Jugosllavisë së Millosheviçit, nuk përbën një risi në politikën greke, tradicionalisht pozitive ndaj Beogradit dhe interesave të tij.

  Biseda, që i hapi rrugë…karburantit – Dëshmia e Bullatoviçit

  Express: Rrëfimi i Bullatoviçit për kontrabandën e naftës mga Shqipëria

  U krijuan kushtet të kalonim në punë. Unë kisha nevojë për naftën, dhe jo vetëm për kujtime të bukura të përbashkëta. Zyrtarisht kjo ishte formuluar në mënyrën si vijon: I parashtrova që të hiqet “perdja e hekurt”, e cila gjatë gjithë kohës mbulon tërë kufirin tonë. Duhej të zhvillohet bashkëpunimi ndërkufitar dhe t’i jepej mundësia njerëzve, që të takohen dhe të vizitojnë njëri – tjetrin. I kujtova që ka farefise të afërta, që nuk ishin parë për mbi gjysëm shekulli. Që të shkonte çdo gjë më thjeshtë, ishte e nevojshme që si njëra anë, ashtu dhe ana tjetër – të mbyllnin sytë gjatë zbatimit të rreptë të rregullave dhe që në tregtinë ndërkufitare të përfshihen edhe ato gjëra, që zakonisht nuk janë të përfshira. Atëhere përmenda dhe naftën, d.m.th. derivatet aq të nevojshme për ne. “Zoti President, a kërkoni Ju që Shqipëria të shkeli sanksionet e Kombeve të Bashkuara ndaj vendit tuaj?” më pyeti ai. Duke qenë se bisedat regjistrohen (dhe sigurisht dhe janë përgjuar), kjo nënkuptohet, sepse hynte në korrektësinë diplomatike bazë.

  “Zoti na ruajtë,- u përgjigja i gatshëm. Vetëm propozoj që t’i respektoni në mënyrë të ngjashme, siç vepron p.sh. ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Nëqoftëse do të pranohet kjo që kërkoj unë, çdo qytetar i pjesës veriore të Shqipërisë mund të siguronte një fitim të mirë. Nuk është e vështirë që ta llogarisësh atë, nëqoftëse nisesh nga supozimi që është minimumi një pfening për litër”. E përsëris, këtë do ta bënin qytetarët dhe jo shteti, kështu që sanksionet formalisht do të respektoheshin…. Nuk ishte nevoja të vazhdoja. Ishte më mirë që disa argumenta të mos përmendeshin. Gjendja e atëhershme ekonomike në Shqipëri, nga pikëpamja jonë, ishte krejtësisht shqiptare. Pjesa qendrore e shtetit, mbështetja e pushtetit të presidentit Berisha, jetonte në sajë të ndihmës humanitare dhe donacioneve të varfëra.

  Pjesa jugore u mbështet tek Greqia, ku shumë persona punonin në mënyrë legale ose në të zezë. Rajoni verior shkodran, nuk kishte perspektivën tjetër, përveç, në bazë të propozimit tim, t’i kushtohej tregtisë së naftës me Liqenin e Shkodrës. Sidoqoftë, unë e dija që ai e di që unë këtë e di. Dhe, kjo ishte gjithçka! Thellë në vete isha i sigurt, që ai do ta pranonte ofertën. E dija që një fuqi e huaj, para së gjithash Amerika nuk do ta ndalonte të vepronte kështu. Sepse, megjithëse dukej paradoksale, shkelja në mënyrë të tillë e sanksioneve ishte pikërisht në frymën e tyre. Qëllimi i kreatorëve të tyre nuk ishte që në të mbeteshim me çdo kusht pa pikë nafte, por vetëm ta paguanim shtrenjtë dhe ta gjenim atë në mënyrë të mundimshme.

  Përveç kësaj, sasia më e madhe e parave do të kalonte nga Jugosllavia në Shqipëri. Këtu gjente shprehjen e vet pragmatizmi i njohur amerikan. Përse të harxhonin paratë e veta duke ndihmuar Shqipërinë, kur mund të krijonin kushtet që në vend të tyre të punonte dikush tjetër? Prandaj Amerika, e cila sheh dhe di çdo gjë që ndodh në botë, nuk tentoi kurrë ta pengonte në mënyrë serioze “naftësjellësin”, i cili u nis me të vërtetë së shpejti nëpërmjet Liqenit të Shkodrës.

  Marrë nga libri me kujtime “Rregullat e heshtjes” i Momir Bullatoviç. ( Revista “Mapo”)

 23. endri says:

  per mendimin time .berisha diktator i fundit ne europe qe ka pase mbeshtetje shume nga usa.kemi dhe kete piktorin qe i duhet me shume letersi ne te shprehur..popullit shqiptar i duhet nje vizionar.matane pasuris te mbahen mend ne histori si revolucionar,,qe per fat te keq asnje nuk e ka bere per 23 vite.qe ta kishin kthyer kete shqiperi te vogel ne nje perle ne mes te europes

 24. maja e piles says:

  akoma ka budallenj ne shqipri. haaa haaaaa njesoj jane nje laro nje balo. po te qe rama i sakte berisha kisht kohe kish dal ne pesion si nanoja po rama e mban. se jane njesoj. eshte don patreja i ri. si i dhone mut i jati mut i biri dhe mut kush beri te jatin(enveri) babi i sales

 25. k says:

  Ja se si u ndertua rruga e kombit (ne anglisht)

  http://anamericanalbania.blogspot.com

 26. Fadil says:

  Turp more te mjer lereni propaganden e piste se nuk po ju shitet hiq Kosovaret dhe KOSOVA jan 99% me SALI BERISHEN jo me Edi Ramen te jeni te sigurt.Me mir Mafi dhe me qu Shqiperin perpara sesa Psikopat sikur rama qe qon njerzit me vdek per 21 janae e vet si rrespi mshifet

  1. genta says:

   ne jemi te mjere se mbajme salen, ju jeni te mjere se pa piken e mendjes beheni me ke te kete ne krye shqiperia,rastesisht, perdhunisht
   Mos e ki ate merak, e dime te gjithe qe kosovaret jane me salen, i pame kur erdhen per te votuar pa lidhje fare ne shqiperi ne maj;
   kosovaret sa ishte turku u bene me turkun, pastaj u bene me nazistet, pastaj me enverin tani me salen; do beheni dot me edin, ose me mire do t;jua dhjesi edi, ngelet per t’u pare

 27. Berlin says:

  Njeri m…t e tjetri k…k jane !!!

 28. real says:

  Genjeshtrat kane marre dhene,s’po ka me asnje lloj kufiri…

 29. anticensurë says:

  “të rrjedhura nga CIA- hije”?????
  ???????këtu dalin aq shumë të tilla sa mendon se kjo hije e CIAs nuk dika më shumë se ver llapa!
  ndoshat viki i likes nuk ka marrë më shumë materiale,por këto që ka marrë nuk janë tjetër veçse materiale që mund ti gjesh në komentet e temës dhe shumë shumë më të zgjeruara dhe të detajuara!
  gjëja të të tregojnë këto informacione është se vendimet merren në bazë të atyre që ne mund ti quajmë ndërmjet theshethemeve dhe hetimit të përciptë!nuk ka në mbledhje të vërtetë informacioni,ndoshta për faktin se është e vërtetë ajo që thonë në këtë artikull”Shqipëria përgjithësisht nuk ka rëndësi”!bile as për të mbledhur informata!
  idenë se ne jemi të rëndësishëm për botën,europën e kemi vetëm ne!idenë se bota e europa do të ndërhyjnë për të na zgjidhur problemet tona e kanë vetëm një pjesë e shqiptarëve!
  të vetmin mesazh që japin këto dokumente të wikit të likes janë “shqipo nxirre gomarin nga balta se po të merr dhe ty brënda”!!

 30. fidel says:

  e kam thene edhe njehere. sa te marrin vesh kosovaret kush eshte berisha. i ka pushtuar serisht serbi.

 31. 22- VITE ME PARE, RRZUAM NJE DIKTASTOPR, DHE HYPEM NE FRON NJE TIRAN, QE EMRIN E KA KOMUNISTI SALI RAM BERISHA.!

  Polulli shqiptare me mendimin qe vertet te ndertojme nje demokraci te vertet ata ju perveshen punes per rrezimin e rregjimit komuniste dhe me iden dhe qellimin e mire per te sjellur ne krye nje shte demokratik i cili sipoas tyre do te ishte me i mire se i pari.
  Ne te verte ketu populli shqiptare kaloi nga shiu ra ne bresher. Kjo periudhe i ka kushtuar popullit shqiptar mijra viktima te pafajshme te cilat arrtite me shume se ne luften e dyte botrore.
  Rrenimi i ekonomis shqiptar u shoqerua me nje plan te mirorganizuar nga tirani qe erdhi ne pushte e kryesuar kryesishte nga komunisti Sali Rama Berisha. Ky njeri i pa skrupullt gjate gjith kohes provokoi per nje lufte vllavrasese ne mes popullit shqiptare. Provokime filluan qe me 2 Prille te viti 1992 ne Shkoder per tu pasuar ne vitin 1997 ne Vlore dhe per tu intensifikuar ne vitin 1998 ku me vrasjen e Azem Hajdari u prdor si protekste edhe kufoma per te sulmuar kryeministrin dhe te gjith institucionet e shqiperise. Keshtu Berisha do te kaloj krize pas krize deri edhe pas largimit nga pushteti djhe rikthimi i tije perseri ku edhe ne ket mandat te dyte tervjecare u pasua me viktima te medha si ngjarje e Gredecit e 21 Janarit dhe mjafte te tjera deri dhe m shitja e detit Greqise.
  Pta per keto 22 vjet shqiperi rrezoi nje diktatore dhe solli ne fron nje tirane.

  1.JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE. pasi 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te “Demokracise”.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.?
  2 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi i ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje. A ka humbje nderi te shqiperis me shume se kaq zotri “intelektual”.
  3 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo ngjarje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.
  4 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keq se ne vitet 1939.
  5 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve
  6. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi i qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
  7 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.
  8. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise
  9 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .
  10 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
  11. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare. Me kockat e te vdekurve tane.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.Po kjo nuk eshte humbje morali,Ky ka humbur shqiperin.!
  12 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar. \
  13. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.
  14 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: “Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.”
  15. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.
  16. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
  17. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u shkatrruar i teri.u fute m mitmarrja ne sherbimin shendetsore ne te ngjkitha kategoeitew etje.
  18. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE., rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic –Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c`do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c`beri Berish Ja se c`u solli shqiptarve si ndryshim.
  degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 –vjeçare te sistemit te kaluiar.
  19. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha “mburret” me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
  20 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?
  21 JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto akete historike, kaq te rende per popullin shqiptare
  22. JA C`BERI TIRANI SALI BERISHA PER 22 VJTE.pasi e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit
  Te gjith ata qe shkojne pas Bewrishes le te lexojne ne radhe te pare keto komente te mijat.Ket nuk e thm per te shitur mende jo se nukl eshte per te shitur mende pore eshte nje hall i madh per popullin shqiptar. Shqiperis i ka ren nje mort i madh per keto 22 vjet.Nev nuk ishim ne lufte qe te kemi kaqe shum viktima, ase nuk ishim ne fronte te luftes qe grekrit te nma pushtojne teritore.Jo ne jemi ne paqe pretendojme se jemi edhe ne demoktaci atehere si do te vritemi pa gjyj ne demokraci, si do te digjemi ne flake ne demokraci.? Te gjitha keto qe shkrova duhjet te ballafaqohemi dhe pasttaj pasi te ballafaqohemi ne se eshte per te bere parade le te bejme.! Pore ne se eshte per te ven duart ne koke ti vejme. Nes e duhet ti therrasim vbetes ti therrasemi dhe jo vetem te degjojme perral;lat e Berishe, para se ti degjojme keto perrall te ketij Tirani ballafaqohuni me faktet qe un ju paraqita.!

  1. anticensurë says:

   ali
   22 vet më parë bëm ROTACION!

 32. POSHTE says:

  cfar flisni o kafshe me dy kembe,as nje here si morem gjerat seriozish,jeta nuk shtyet me gallaten e disave qe dhe me seriozet tallin mender by.ju zoterinj e zonja qe ndani popullin sipas relegionit(fese)beni gabime te medha ,udheqesi juaj per te realizuar enderat e tij mafioze i ndan shqipetaret ne grupe fetare,toske e gege ,ujku mjergull do ,qe ta shkaterojne vendin me keq se e kane shkateruar,qe te vrasin dhe te dalin te pa fajshem,qe te barazojne jamin e gites me pashkon,qe te bejne vila ku tju doje zemra,qe neser femijet tane te behen skllever ne fabrikat berishiano fazllic jamgite e plot by, lepires.per te gjitha keto duhet percarie e popullit,jo grek ortodkesit e jo turq myslimaneve.ne jemi shqipetare,janullaun kush e mbolli ne shqiperi saliu apo ortodokesit,me vjen shum keq per ju militantet e pd euro komuniste,mafia po luan ne radhe te pare ping pong me ju pastaj dhe me ne te gjithe shqipetaret.nuk e kuptoi cfar do ben cikago,te gjith e pane kush e krijoj 96-97,edhe beni vete se cben sala per pushetet,te vret naten e te shetit me arkivol neper tirane diten,nje veprim jo njerezor qe me te vertete pa gjykuar ,per nje cast revoltoeshe, me mendie te kthjellet e kuptoje,qe ishte nje trik,nje pisllik maskarallik i atij qe ju dha gjak (NAFT) DMTH FURNIZOI USHTRINE VRASESE SERBE,shiku i tij elminoi ke dote sala ,kot beno mundohesh tja lesh fain ps,fain,krimin,fukarallikun96-97 e ka krijuar vulosur e firmosur mafia e vucitolit.

 33. bato says:

  Se sa e don Kosoven Sala tu thot shqiptareve dhe kosovareve pse nguli kembe qe kosovaret ne Rambuje te mos votonin hyrjen e NATO-s ne kosove ne momentin kur Kosova ishte spastruar nga popullsia kosovare me shume se 80%? po me nafte duke shkelur embargon e OKB pse furnizonte makinen ushtarake serbe qe po vriste edhe kosovaret? pse o kriminel o vrases o tradhetar i Shqiptareve ketej e andej kufirit?

 34. Teta says:

  Informacioni i CIA-s i para disa viteve ishte qe nje vend ballkanik do te behet pre e mafias.Ngjarjet treguan se ky vend eshte shqiperia me familjen mafioze qe drejton vendin.Kjo te bind me faktin qe edhe pse ndodhen ngjarje kriminale si gerdecin dhe 21 janarin qeverias nuk dha doreheqjen sepse nuk e lejuan padronet pertej kufirit.Sa per 21 janarin kush eshte mik me Paloken ta pyesi se ku ishte ne 21 janar.Jane te gjitha te filmuara grupet paramilitare qe do mesynin mbi demostruesit.Familja ishte aq shume e inatosur dhe e etur per gjak sa u detyruan ti thoshin padrinos “bure shteti” dhe qe ja mbajme avaz edhe sot.Puna eshte qr te huajt per sa kohe nuk cenohen kufijte dhe rajoni nuk ju plas fare se cfare bejme ne me njeri tjetrin.Ne te kundert fillojne reagimet dhe i hapen petet lakrorit.Mendoj qe shume gjera akoma nuk jane thene e nuk jane zbardhur.

 35. niku says:

  kush i han keto pallavra, berisha mafioz, hikni ore se u ka lene mendja juve me duket, per mendimin tim si amerika si europa interesat e tyre jane ne plane te pare, dhe nese shqiptaret kerkojne dicka qe nuk eshte ne interes te tyre domethene amerikaneve dhe bythq….. europian atehere lideri i shqiptareve eshte mafjoz eshte i keq e bla bla bla, si europa ashtu edhe amerika duan nje lider shqiptare qe ta kene nen kontrollin e tyre, dhe me berishen e kane pare se smunden prandaj nuk e duan shume, duan te provojne ramen edhe ky nese nuk jua leshon bythen atehere edhe ky do te jete i padeshirushem, juve kujtoni se na duan te jashtmit neve? harronja neve jemi si gabelet ne europe vecse kemi shtete por jemi gabel me shtete neve na kane bere shtetet e bashkuara gabele,, jemi te ndare akoma ne 5 shtete duke qene ne vitin 2013 dhe kush na qenga mafjozi ketu? sigurisht amerikanet dhe pedot europian, shikonja ramen si eshte i distancuar nga nacionalizmi vetem per te fituar simpatine nga keto shtete bythq… ka ardhur koha te tregojme forcen dhe krenarine tone botes, boll kemi ngelur kokeulur deri tani prandaj jemi me te urryerit ne europe se nuk jemi krenar per veten por e shesim bythen tek te tjerit, per ceshtjen kombetare vendos vetem kombi shqiptare dhe jo te huajt. na u be mafjoz berisha se kerkoj bashkim kombetare? jo jo per shqiptarin ky quhet hero, por te huajt gjithmone herojn tane i ka trajtur si tradhetare. boll ka ardh dita qe shqiptari te vendosi vete per lirine e tyre. un jam i mendimit qe shqiptaret duhen te bashkohen para se te futen ne europe te percare ne 5 shtete. nese luajme rolin e te fortit atehere ndryshojme imazhin tone te katandisur, te kantadisur vetem se kemi luajtur rolin e te dobtit. jemi rraca me e forte europiane eshte turp qe behemi lepujt e europes. o bashkohemi o europa te mos shohe paqe kurre pa u vendosur ne vend dinjiteti i kombit shqiptare. motren ku ta kene amerikanet dhe europianet,, hej e kam per politikaet dhe jo popujt. ku ta gjejme se sali berisha nuk ka frike me nga te huajt dhe neve duhet ta mbeshtesim, sala i ka bere llogarite te huajt skane cfare ti prishin me se eshte ne fund te karrjeres por po te vijne edi rama ai vetem per te mbajtur pushtetin do te jete vegel e te huajve dhe xhelati i shqipetareve,, mendoni me zgjuarsi e mos besoni ato qe na kane copetuar e injoruar aq e aq kohe dhe akoma vazhdojne dhe kerkojne te vazhdojne te na injorojne. rrofte kombi shqiptar dhe poshte ato qe jane kunder bashkimit shqiptar. god bless albanian people.

 36. Kico says:

  Propogande e nivelit banal nga ana e ramekallamlepirsve.Nuk ngjit.Me sajesa te kesaj natyre vetem se remoni gropen e thelle ku do te bjere Rama me 23 Qershore.Baballaret ishin me fine kur sajonin mashtrime te tilla.Ata na ushqyen me luge bosh per 50 vjet.

 37. X Man says:

  O Mero thuaj Endri Fuges te heqi dore nga keto traplliqe, se jane vari leshin. Keto jane prralla me gjermane e partizane, te miret kunder te keqinjve.

 38. alfred says:

  Nuk shpetuam ndonjehere nga pleqte e byros politike. Per aq kohe sa kryetaret e kooperativave bujqesore te behen byroist dhe per aq kohe sa kardiologet servil dhe spiun te zevendesojne keta byroist nuk do te mundemi te ndihemi te lire ,nuk do te mundemi te ecim perpara , nuk do te mundemi te ndihemi evropian , do ta kemi gjithmon stomakun e thartuar dhe gati per te vjelle nga politikberja e felliqur dhe antikombetare qe ka mberthyer vendin dhe zoti e di se kur do ta leshoje sepse edhe profesori i arteve nuk duket ndonje diell qe ngroh me shum nga kardiologu dhe stafi i tij i” infermiereve”.edhe profesori i arteve me” personazhet” e pikturave te tij , qe i nderron , i ben dhe i zhben simbas frymezimit te momentit nuk eshte shum ndryshe nga kundershtari i tij politik perderisa personazhet e pikturave te tij te ndergjegjesohen te dalin nga tabloja e tij dhe se bashku te mendojne se si te bejne politik te paster ne interes te kombit ,ne interes te mireqenjes se pergjithshme , ne interes te te ardhmes , per te krijuar nje vizion te ri per kombin , per te qene te zot qe te dalim nga ombrella e te huajve ,per te mos qene nje vend pseudo i pavarur,per te mos qene te detyruar qe te themi akoma sot mbas 100 vjet pavaresi “nderkombetaret mendojne…… dhe ne duhet te bejme …..” por te themi “ne do te bejme ……..ne respekt te marrveshjeve nderkombetare……”.Urojme qe zoti te shikoje dhe te vere dore qe gjerat te ndryshojne ,urojme qe zoti ta fale Shqiperine per mekatet e tmerrshme qe komunizmi ,ne emer te popullit , beri mbi te. Urojme qe tashme mbas 46 vjetesh denim (1967 prishja e objekteve fetare ) ta kemi kryer denimin.Lutemi zotit dhe urojme qe te shohim edhe ne pakez drite!!!!!.

 39. WIKILEAKS-i : MALOKERIA MAFFIA KRIMINALE BOTERORE says:

  SOS, SOS ….. !

  Shikoni si e katandisi SHQIPERINE “malokeria” ….
  Sa te kete maloke qe votojne per njeri-tjetrin (SALIUN),
  dhe jo per vendin e tyre, “mut” do behemi te tere.

  “SHQIPERIA DHE MALOKERIA” MAFIA ME KRIMINELE BOTERORE.

 40. ME NE FUND E VERTETE TREGON ..... says:

  PRA E KUPTONI O SHQIPETARE, QE DIKTATORI BLLOKUT,
  SEKRETARI KOMUNIST DHE SHPETIMTARI I RAMIZ ALISE
  ESHTE NJERIU ME NEGATIV QE KA PENGUAR “DEMOLRACINE”
  DUKE SUNDUAR ME DHUNE, MASHTRIME DHE VJEDHJE TE
  VOTES SE POPULLIT.

  Z.RAMA, NJERIU QE KA LUFTUAR KUNDER KOMUNISTIT
  SALI DHE RAMIZ ALISE, NJERIU QE DO NDERTOJE “DEMOKRACINE”
  DHE ZHVILLOJE SHQIPERINE.

 41. SOS ..... E VERTETA PO TUND SHQIPERINE says:

  O POPULL …. E KUPTOENI TANI,
  PSE SALI KRIMINELI NE 1993-ishin GODITI PER
  VDEKJE Z.RAMA DUKE DETYRUAR ATE
  TE LARGOHEJ NE FRANCE SEPSE AI FLISTE
  KEQ PER BYRONE DHE RAMIZ ALINE, I CILI
  VURI SALI KRIMINELIM NE PUSHTET PER TE
  SHPETUAR KOKEN E TIJ.

 42. Mentari says:

  Keto jane dokumentat e Dobiceve te Enver Hoxhes (PSSH se sotme).Po kaq larg keni shkuar ore te mjere sa qe keni paguar edhe Wikiliaksin kunder Berishes? Wiki Liksit i ka dalur boja me kohe se kryetari i asaj organizate eshte Rapist dhe kerkohet per ndeshkim,kaq mjafton per te diskretituar ate Wilileaksin apo Aventurat e Uliksit Rapist Assage.si nuk keni turp qe i besoni genjeshtarve te tuaja?

 43. fane mirdite says:

  JENI JUGOR ESHTE NORMALE TE DEGJOSH BARCALETA TE TILLA

 44. Bajram says:

  Mafjozet e kane vendin vetem ne Burg.

  Familja Mafjzoze e Shqiperise e ka vendin vetem ne Burg.
  Per mafjozet, kriminelet e Shqiperise duhet te dale nje urdher nderkombetar arresti sepse mafjozet do te perpiqen te ikin se bashku me pasurine qe u vodhen shqiptareve. Vendi i tyre duhet te jete ne Burg, ne Hage qe kurre te mos dalin me prej andej njesoj si Milloshevici.
  Shqiperia e vodhen dhe po e vjedhin Familja Mafjoze dhe mafjozet qe ka emeruar shefi i Mafjes Shqiptare neper poste pushteti.

  Te gjithe keta mostra mafjoze qe marrin edhe demshperblime per te vertetat nga gjykata te korruptuara duhet te shkojne pas hekurave ne burgje se bashku me gjykatesit e tyre qe japin padrejtesi dhe te perlyer ne korrupsion e hajduteri te njerezve te ndershem e te pafajshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X