#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

DESHMIA tronditëse e 23 vjeçares: Kemi bërë seks në një krevat bashkë me gruan e tij

Marash Kolaj

Marash Kolaj

Dhurata Lleshi: Marashi më rrihte dhe më premtonte se do të shkonim në Gjermani 

Nga Lindita Çela

 

I është premtuar lumturia e përjetshme, por ka përfunduar në duart e një maniaku seksual. Ky ka qenë fundi tragjik i dashurisë së 22- vjeçares Dhurata Lleshi nga fshati Munellë i komunës së Fanit në Mirditë. Për 22 ditë vajza është keqtrajtuar fizikisht duke u mbajtur peng në banesën e 36- vjeçarit nga fshati Shënkoll i qytetit të Lezhës. Dëshmia e vajzës, e cila kishte përfunduar edhe studimet për pedagogji, është sa rrëqethëse, aq dhe shokuese për mentalitetin në këtë zonë të thellë veriore të vendit. Dhurata ka dëshmuar se njeriu i ëndrrave të saj, që u shndërrua në “pengmarrës”, e ka detyruar të kryeje marrëdhënie seksuale bashkë me gruan e tij, fakt ky që është pohuar në polici edhe nga bashkëshortja e Marash Kolajt. Duket se varfëria, thuajse në skajet e mjerimit, por dhe premtimi për një jetë shumë më të mirë, kanë bindur vajzën që më 3 shkurt të marrë arratinë nga banesa e saj, e cila ndodhet pothuajse një orë larg komunës së Fanit.

Pengmarrja

“Nënë, po iki tek Liza”. Ky ka qenë shënimi që Dhurata Lleshi ka lënë për nënën e saj pasditen e 3 shkurtit. Më pas vajza ka marrë rrugën për në Fan, ku dhe është takuar me njeriun që prej një muaji i premtonte lumturinë e përjetshme. Në komunën Fan, rreth orës 17:00 të 3 shkurtit, është momenti i fundit që Dhurata Lleshi është parë të hipë në një makinë, tip Benz i bardhë. Më pas është zhdukur pa lënë asnjë gjurmë. Për 21 ditë askush nuk ka ditur se ku kishte përfunduar 22-vjeçarja. Kërkimet e policisë pas denoncimeve të bëra nga i vëllai, Martin Lleshi, duket se kanë dështuar për ditë të tëra. Askush nuk ka ditur se ku kishte përfunduar Dhurata Leshi. Vëllai i saj dëshmon për gazetën TemA se menjëherë sapo ka mësuar zhdukjen e së motrës, është kthyer nga emigracioni në Greqi. Për ditë të tëra e ka kërkuar privatisht, ndërkohë që dyshimet e para kanë qenë se e motra është dërguar jashtë shtetit për qëllime trafikimi. Martini rrëfen se nuk kishte dijeni për asnjë histori dashurie të së motrës, ndërkohë që letra dhe të dhënat kontradiktore kanë bërë që ai të mendonte se Dhurata është vrarë. “Për fat mësuam se është gjallë, por ajo nuk është në gjendje të flasë. Ka shenja në trup dhe është përdhunuar sistematikisht. Tashmë ka dy ditë që ajo është në shtëpinë tonë, por unë nuk kam guxuar ta pyes. Ai e ka mashtruar me qëllim për ta trafikuar, por shpresoj që policia të zbardhë ngjarjen dhe të vihet drejtësia në vend, përndryshe do të veprojë kanuni”, tregon Martini, i cili është ndër të vetmit nga familja Lleshi që po merret me hetimet e pengmarrjes së 22- vjeçares.

E ndërsa Martini endet sa në prokurori dhe në policinë e qytetit të Lezhës, Dhurata ka dëshmuar për oficerët e policisë gjyqësore historinë rrëqethëse të dashurisë që është kthyer në një pengmarrje për 21 ditë, kur ajo shpëtoi e gjallë falë ndërhyrjes së policisë pas zbulimit të vendndodhjes së saj nëpërmjet metodave speciale të hetimit.

Nata e parë

Tashmë ka flokë të shkurtra. I ka lyer bionde e thuajse në tërë trupin ka shenja që zor se mund të dallosh nëse janë dëshmi e një seksi të shfrenuar apo të një dhune që është ushtruar sistematikisht mbi të. Pas 21 ditësh, thuajse nuk ka asgjë nga ajo vajza e ndrojtur e fshatit Munellë, me flokët të gjatë e të palyera kurrë. Dhurata Leshi është transformuar aq shumë, sa as ajo nuk e dallon më veten. “Marash Kolajn e kam njohur nëpërmjet telefonit. Nuk di se nga kishte gjetur numrin tim. Për rreth një muaj kemi folur në telefon ku më thoshte se do të martohej me mua dhe do të jetonim të lumtur. Më premtonte se do të më gjente punë si mësuese dhe se po të shkoja me të, jeta do ishte si në përralla. Flisnim aq shumë sa më bindi që ta takoja e të shkoja me të. E kam takuar në Fan, rreth orës 17:00 e pothuajse gjatë gjithë darkës kemi shëtitur nëpër lokale të Lezhës. Në darkë më ka çuar në shtëpinë e tij. Aty më tha se kishte gruan dhe një djalë. Marashi më thoshte që mos të shqetësohesha se do të më dërgonte në Gjermani dhe se në shtëpi do të qëndronim vetëm përkohësisht. Unë do të flija me të shoqen dhe ai me djalin e tij. E kështu kemi rënë për të fjetur atë natë. Por në mesnatë ai ka ardhur në dhomën e gjumit ku kërkoi të flinte me ne. Kur unë nuk pranova, më ka rrahuar dhe më ka detyruar të bëja seks dhe në sy të shoqes së tij. Më pas e njëjta gjë thuajse ndodhte çdo natë”.

Kështu e ka nisur dëshminë e saj Dhurata Lleshi, e nga sa ka rrëfyer, të njëjtin ferr ka përjetuar për 21 ditë më radhë. Nuk i është lejuar të komunikojë me askënd, nuk është lejuar as të dalë nga shtëpia, e ndërsa në darkë, nëse nuk pranonte të kryente seks me 36- vjeçarin, e priste dajaku. Vajza ka rrëfyer se fakti që kryenin orgji, nuk e ka shqetësuar aspak bashkëshorten e Marash Kolajt. Përkundrazi, një fakt i tillë është pohuar nga vetë ajo në dëshminë e dhënë për grupin hetimor të prokurorisë së rrethit të Lezhës. Vajza dëshmon se është mbajtur kundër dëshirës së saj në shtëpinë e Marash Kolajt në fshatin Shënkoll. Madje ai e ka kërcënuar se do ta vriste nëse do të përpiqej të arratisej, ndërkohë që po planifikonte udhëtimin e tyre drejt Gjermanisë.

Sipas dëshmisë së saj, dhënë dhe për oficerët e policisë gjyqësore, Marash Kolaj është përpjekur të nxjerrë një pasaportë të re për të, përpjekje kjo, që sipas policisë dëshmon se qëllimet e 36- vjeçarit kanë qenë trafikimi i Dhurata Lleshit. Por duket se dështimi i tentativave të nxjerrjes së një pasaporte kanë shpëtuar dhe jetën e 22- vjeçares. Policia ka mundur të identifikojë vendin ku mbahej peng Dhurata Lleshi dhe mesditën e së hënës ka kryer operacionin e arrestimit të 36- vjeçarit Marash Kolaj, ndaj të cilit tashmë është marrë masa “arrest me burg”.

 

Marash Kolaj: Dhurata erdhi vetë tek unë, do martohesha me të

Marash Kolaj, i arrestuar mesditën e së hënës, ka rrëzuar çdo akuzë që është ngritur ndaj tij për pengmarrjen e Dhurata Lleshit. Sipas dëshmisë së tij, dhënë në komisariatin e Drejtorisë së Policisë së qytetit të Lezhës, gjithçka ka qenë një histori dashurie mes tij dhe vajzës 22- vjeçare. Marash Kolaj ka dëshmuar se ka mbajtur për 21 ditë në banesën e tij Dhuratën me mirëkuptimin e saj. Madje 36- vjeçari ka dëshmuar se dhe marrëdhënia seksuale ka qenë me pëlqimin e vajzës, e cila, sipas tij, kurrë nuk ka qenë e shqetësuar për faktin se në banesë ndodhej dhe bashkëshortja e tij dhe djali. Marash Kolaj ka konfirmuar për grupin e hetimit se është njohur krejt rastësisht me Dhuratën dhe se fillimisht miqësia e tyre ka vijuar nëpërmjet telefonit deri sa kanë vendosur të takoheshin pasditen e 3 shkurtit. “Është e vërtetë që Dhurata ka qenë në shtëpinë time, por unë nuk e kam marrë peng. Ajo ka ardhur vetë tek unë. Ne kishim vendosur që të shkonim në Gjermani dhe po prisnim vetëm momentin e duhur se ajo nuk donte që të kapej nga njerëzit e saj”.

Kështu mësohet që të jetë shprehur për oficerët e hetimit 36- vjeçari. Po të njëjtën dëshmi ka dhënë dje edhe bashkëshortja e Marash Kolajt. Gjatë pasdites së djeshme, gruaja e 36 vjeçarit ka dëshmuar se nuk e ka pasur problem  ardhjen në shtëpinë e tyre të 22- vjeçares. Madje, sipas grupit të hetimit, gruaja ka dëshmuar se janë kryer marrëdhënie seksuale dhe në prezencën e saj, dëshmi kjo që nuk ka bindur aspak oficerët e policisë gjyqësore. Sipas tyre, hetimi vazhdon dhe se ekspertiza mjeko-ligjore e Dhurata Lleshit duket se do të jetë prova më e pakontestueshme për të zbardhur ngjarjen e pengmarrjes për 22 ditë të 22- vjeçares.

Deri më tani në dosjen hetimore janë vetëm akuzat dhe kundërakuzat që dëshmojnë se një histori dashurie është shndërruar në ferrin e Dhurata Leshit nga fshati Munellë i rrethit të Mirditës.

Sipas të dhënave paraprake, policia e qytetit të Lezhës ka dyshime të forta se 36- vjeçari Kolaj ka mashtruar e më pas ka  mbajtur peng e përdhunuar vajzën. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se 22-vjeçarja është mashtruar nga 36-vjeçari Marash Kolaj, ky dyshohet për qëllime trafikimi.  E shkuara e Marash Kolajt duket se ka ndikuar për grupin hetimor të ngrejë pistën e hetimit të trafikimit të Dhurata Lleshit, e cila gjatë ditës së djeshme i është nënshtruar dhe kontrollit të ekspertëve mjekoligjore. Megjithëse burime zyrtare të prokurorisë bëjnë të ditur se hetimet për zbardhjen e ngjarjes vijojnë, ajo që është e sigurt është se mjerimi dhe jeta në një fshat të izoluar të Fanit ka detyruar 22- vjeçaren të marrë arratinë drejtë lumturisë që është shndërruar në ferrin e saj, të paktën për 22 ditë.

59 komente në “DESHMIA tronditëse e 23 vjeçares: Kemi bërë seks në një krevat bashkë me gruan e tij”

 1. DAUT SKELA, VLORË says:

  O Kafsha Sali! Eshikon se cfare monstrash ke nxjerre nga shpellat e instiktit?
  Po ketyre zarbove nuk u ngrihej loqja nga frika ne Kohen e Enverit, e jo me te perdhunonin kesisoj vajzat 20 vjecare.
  PTHU fare e keqe e ne koken e mbesave te tua!
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/07/london-2012-hall-of-shame.html

  1. ramy says:

   Ju mucaloret bythosocialista se keni orovuar treshe asnjehere.
   Kjo eshte demokraci. Ti shijosh te gjitha. Ju flisni nga inati.
   Edhe une me gruan kemi bere treshe.

 2. s says:

  Kjo eshte gru e papame ,do jete shoqja e Jozit .

 3. LOLA says:

  h&jde kokelope hajde te hengert mortja dashka dhe seks me dy gra ky kokebilja

  1. Stef Staku says:

   ANALIZE : Pse te mos ndodhin te tilla ngjarje ne shtetin e Krim Berishes ?
   Menyra se si eshte vepruar me dijeni te plote te gruas tregon qarte se Dhurata nuk ka qene viktima e pare dhe e vetme. Sigurisht qe edhe e shoqja e tije ka bere pune neper semaforet e Gjermanise…
   Ketu eshte problemi tek shteti.
   Mos te harrojme se dhe historia e Nazmije Vishes eshte thuajse e njejte. Nazmijen e shty policija ta vriste persekutorin e saje. Teshti e mbajne ne burg.
   Keto kriminele duke pare se shteti nuk vepron dalin jashte kontrollit.
   Teshti me ne hall eshte familja e vajzes se familja e kriminel Marashit. Gjykata tesh e liron Marashin e i vellai do detyrohet ta vrase Marashin sipas rregullave te Kanunit. Duke e zhytur kete familje te varfer akoma me teper ne mjerim dhe ne fatkeqesi te tjera.
   Familja e Marashit shpeton pasi i hiqet qafet nje kriminel qe do ju a kete pru ne maje te hunde te gjitheve.
   Ky eshte Shteti i krim Berishes dhe i OSBE i PPE e i Mafies.

 4. ona says:

  Ne radhe te pare e mira eshte qe emrin e kesaj goce mos ta nxirni,e dyta kete vend vetem denimi kapital dp ta shpetoj nga kjo e keqe e madhe qe e ka zene.

 5. tourkofagos says:

  kjo eshte bourdhelo Alvania,me gjithe majmunet qe jetojne brenda saj……..fatale!

  1. xhovani says:

   ti pis kush eshte bordele mos jane motrat e tua o majmun grek pa indete ,,,,,,,,,,,,,,

   1. Bono says:

    Xhovani te preku ne seder…mos u merzit se popull me bisht jemi, mire e ka turkofagosi. te gjithe shqiptaret vuajne nga sindromi i insuficiences seksuale. Te ishte Frojdi gjalle kishte kampione me se te merrej. race muti

 6. Dardan says:

  Shqiptaret nuk kane qene keshtu por klima domutkratike e sjelle nga letyrat e zgafellave ka bere qe te rritet nje rrace e dhjere dhe mjaft e kriminalizuar. Eshte klima anarkiste ose liri per kedo dhe per gjihecka qe krijon keto specie bithore si per mashkullin qe vetem instiktin seksual ka ne liri (se kokne e ka me shit) si dhe per ate fare pedagoge qe paska studjuar aq shume dhe nuk paska kuptuar se c’eshte dashuria. Yt te rente pika mu ne pitcherr! Me vjen keq vetem pse je femer se per te tjerat mire te te behet!

  1. anticensurë says:

   dardan
   dashuria nuk mësohet në shkollë!
   dashuria të bën po aq qorr sa dhe varfëria të poshtëron!

 7. Dean says:

  Marash Maloku i paska refuzu te gjitha akuzat.
  Temeneeeeee….e,po si nuk doli 1 mut maloku,vetem 1 here dhe te pranoj se une e kam bo ket krim.
  Jam i pafajshem,- thote maloku.

  1. Albndoj says:

   Dean me dukesh vertete injorant nga menyra si komenton.More djale e para ti nuk je shqipetar ne qofte se urren ate qe eshte shqiptar apo e paragjykon nga per nga krahina qe vjen. Ti je nje antikombetar e antishqiptar taman sikur kryeministri injorant i shqipetareve qe mbjell urrejte. Ky Marashi eshte e vertete qe don plumbin ne balle dhe jo vetem ky por te gjithe ata qe jane si ai pa pasur parasysh se a eshte nga jugu apo veriu (malok si don ta quash ti). Keto loj kafshe si Marashi ka plot ne shqiperi si ne veri apo jug gjithashtu. Por une sipas gjykimit tim i ve me shume faj vajzes qe flet ne telefon me nje djale qe as nuk e din se si ia ka gjet numrin dhe pranon te te shkoje me te. Jo vetem kaq por edhe kur kjo vajze e sheh qe ai djale eshte i martuar perseri kesaj vajze nuk i ben pershtypje fare qe ai eshte i martuar por pranon te fleje me gruan e tij. Sikur kjo vajze te ishte vajze e ndershme do te gjeje menyren qe te largohej nga shtepia e tij nga ai moment qe ky Marashi i thote shko e flij me gruan se une do flej me djalin. Pra kjo vajze pranon vete te fleje me gruan e tij ne vend qe te bente perpjekje qe te largohet nga kjo shtepi. Si mundet qe nje vajze me mendje ne koke te qendroje aty kur e dinte mire se ky njeri ka grua pra zoteri une ne kete rast me ben te mendoj se kjo vajze ka gjetur ate qe ka kerkuar pavarsisht qe njerez si ky Marashi duhen te varen ne litar ne menyre qe ti kursejme plumbat. Ne qofte se e quan veten shqiptar nje keshille do doja te te jepja te mos ofendosh te tjeret me fjale maloku apo laluci qe perdoren shpesh nga injorante ne shqiperi se te gjithe jemi nje komb. Dhe te gjithe bashke duhet te jemi te bashkuar per te miren e shqiperise por duke i dermuar kafshet si Marashi

   1. Dean says:

    Eshte ne traditen e shqiptareve si puna jote dhe Mirash Malokut qe t’ia vene fajin femres apo vajzes ne rastin konkret.Ndersa une e interpretoj si 1 shenje besimi dhe solidarizimi midis femrash,qe vajza ka pranuar te flej ne 1 krevat me gruan e Mirash Malokut.
    Problemi,i dashur njeri,eshte se pavarsisht fajit te konsumuar,as1 malok,as1 here nuk e pranon fajin,por hidhen ne sulm,akuzojne te tjeret,behen agresiv,shajne,bertasin,mallkojne cdokend vetem e vetem pse jane injorant dhe frikacak.
    Une vete nuk do ta beja kurre 1 gje te tille,por edhe nese do ta kisha konsumu 1 krim te tille do kisha bole dhe do kerkojsha te falur,jo per te shpetuar veten nga burgu,por per te shpetuar sado pak,shpirtin tim nga mekati.
    Quhet PENDESE,o njeri,dhe me sa duket 1 fenomen i tille shpirteror nuk ndodhka ke maloket.
    Ndersa sa per injorancen time eshte e vertet.Ka raste qe jam shum injorant,por edhe ka raste qe jam shume i zgjuar.Por ne ndryshim nga ty dhe maloket ne pergjithesi,une nuk e rruj fort per te qene i zgjuar ”non stop”,pasi kjo eshte natyra njerezore.
    Gjith te mirat,plako.

    1. O_O says:

     Ne momentet qe e ndjen veten shume injorant…thjesht qepe o qytetar -2500 vjecar 🙂

     1. Bono says:

      O_O nga te kemi ty nga Baldushku apo nga Bathore CO???

    2. Albndoj says:

     Degjo une bera gjykimin tim bazuar me ate qe lexova me kete lajm e jo ne base te tradites Zoteri. Une nuk e quajta te drejte ate qe beri ky injorant Marashi dhe sipas gjykimit tim ky njeri meriton vdekjen. Por qe nje vajze te pranoje te shkoje me nje djale pa e njohur une nuk mund te mos e quaj me faj kete vajze. Jo se keshtu e ka tradita por se keshtu gjykoj une. Githashtu jane te pakte ata kriminele qe pranojne krimet e tyre dhe pendohen jo vetem ne veri te shqiperise por kudo ne bote! Ti flet gjithashtu se po te ishe ti do kishe kerkuar te falur jo te shpetosh nga burgu por qe shpirti te shpetoje nga mekati. Pra ne nje fare menyre nga ky pohim ti me dukesh se e quan veten te krishtere. Por ti more djale ke nje proble se Bibla e thote fare qarte se urrejtja dhe paragjikimi qe i behet tjetrit sipas krahines qe vjen eshte gjuthashtu mekat! Pra edhe ne qofte se ti nuk ben krime si ky Marashi prap sipas Bibles ti je mekatar dhe ke nevoje te pendohesh qe te shpetosh shpirtin. Si munded Perendia te te pranoje ty ne parajse kur ti ke gjykime dhe urrejte krahinore ne zemeren tende? Jam i sigurte qe ka plot maloke si i quan ti qe jane njerez dashur dhe e njohin Perendine.Do te ishe vuajte e madhe per ty qe te jesh me keta maloke ne parajse prandaj thirri mendjes.

     1. Dean says:

      Respekt per pergjigjen tende,por ne disa pika ndryshojme.

  2. Malsori says:

   O bythqyr te pakten moloket nuk jan pederaste ,ai Marashi nuk ka bere pune te mire por edhe ajo te mos shkonte me sa djem fliste ne telefon ,por ti qe fol per maloket thuaj emrin qe te te takoj ,por prap une do te gjej o bythqyr

 8. VERONIKA says:

  Deshmia tronditese nuk eshte seksi qe ka ber me gruan e ktij,dhe me kte,komplementin e prezervativit,
  tronditja eshte se ne vitin 2013 ,nje studente qe ka mbaruar pedagogjikun,23 vjec,dashuroooooon me telefonin,dhe beson te jeta e perralles me kte fytyren qe ka ky komplementi,brenda nje muaji braktis shtepine qe mezi e ka rriturr,mezi e ka shkolluar,me nje cope leter te zhgavitur,shkon te shtepia e ktij ,nuk tronditet qe fle ne nje krevat me gruan e ktij,nuk tronditet askush qe ne dhomen tjeter eshte nje i mitur….qe asiston orgjite e tyre…..dhunen e tyre….
  Tronditja eshte injoranca,tronditje eshte qe kta malokaret po me detyrojne te behem rraciste,tronditje eshte te mendosh qe kte Hirushen mund ta gjejme edukatore ne ndonje kopesht,shkolle..
  Lindita,kam respekt per artikujt e tu,dhe une nuk paragjykoj askend,sikur te kisha qofte dhe nje pike te vetme do isha ber flamuri i mbrojtjes se saj,por eshte kaq absurde kjo histori,kaq absurde qe te njihesh me dike nepermjet telefonit dhe brenda 15 diteve te zhdukesh pa adrese,pa i then askujt qe do martohej,qe enderra e saj kaq e bukur po realizohej,askend kishte afer ,asnje shoqe qe mund ti thoshte lumturine e saj,por shkoi si mish per top,me surratin e ktij….naaaaa mjerimi ka me shume dinjitet,ka histori tjeter….ktu eshte mentaliteti dhe injoranca tipike shpellare….leri te vdesin ne orgjite e tyre,se ata jane te gjithe pjella te incestit,njesoj si Sh.Norja qe na qeveris.
  Nuk e ve ne diskutim qe cdo gje eshte bere me dhune,dhe e meshiroj per kte,por nuk justifikoj dot pjesen perpara ksaj…nuk e kuptoj dot,sado qe mundohem….ka mbaruar pedagogjikun….nuk e di ,dua shume qe te jem gabim,por nuk ,nuk…..
  Me e pakta qe mund te bej prekuroria,do jete ti heqi kujdestarine e femijes,te dy ktyre shtazeve,sepse me kto qe lexova ka shume pak qe mund te behet.
  MARTIN,sinqerisht ,je i vetmi qe meriton respekt ne kte histori,lere kanunin,merre dhe tet moter,dhe zhdukuni nga ky vend,sepse ktu nuk ka vend per Hirushet!

  1. Pelasgian says:

   sikur ta kisha shkrujt vet ate qe ke shkrujt ti .
   Eshte me te vertet HISTORI absurde !
   Ndoshta kjo vajza eshte “TORROLLACKE ” , me vjen keq per ate qe ka pesuar
   lere pedagogjikun , lere varferine , leri te gjitha menjane
   ajo e paska ditur se ai eshte i martuar dhe me femije dhe prap e ka besuar si PRINCIN E SAJ TE KALTER .
   shume shume TORROLLACKE !

  2. Ujkulab says:

   Veronika i kendove Ato mendime sikur me lexove mendjen, shyqyr qe ka edhe vajza,gra si ty Shqiperia …

  3. ingo says:

   veronika flet me shume emocione…une per veten time nuk habitem aspak nga kjo ngjarje,e cfar ka per tu habitur ne kete mes? fakti qe nje femer ‘e diplomuar’ iken per aventura?? nuk habitem aspak sepse shqiperia nxjerr persona me diploma prej universiteteve te saj por nuk nxjerr intelektual keshtu qe kete femer qyqare mos e ngaterroni me nje femer te emancipuar ok? te besh orgji ne sex ose te besh sex te shfrenuar nuk ka asnje gje te keqe vec qe palet ti bejne me deshiren e tyre dhe pa ushtruar dhune,bota perendimore nuk e ka per gje kete forme atracktive te sexit por fatkeqesisht mentaliteti shqiptar eshte shume larg realitetit evropian megjithate sigurisht qe edhe ne shqiperi po fillojne te duken keto fenomene,une nuk do ta quaja ‘hirushe’ kete vajzen sepse akoma nuk e di me saktesi se si jane zhvilluar ngjarjet dhe se kush eshte e verteta por fakti qe ajo ka ikur me deshiren e saj le shume nenkuptime,une personalisht nga pervoja ime me ka ndodhur qe nje femer me ka kerkuar ‘sex te dhunshem’ pra keshtu i pelqente asaj femre,dua te them qe pa u zbardhur ngjarja te mos nxitojme ta bejme ‘dash te zi’ kete djalin qeros(sepse nuk na pelqen fytyra e tij) dhe ta bejme ‘hirushe’ kete vajzen ‘fatkeqe’…

  4. psy says:

   Ti mendon se ajo shkolla pedagogjike qe ka mbaruar ajo te jep njohuri per jeten apo te pregatit per jeten?Jo moj zonje,shkollat tona,sidomos andej nga veriu jane aq te dobta sa do shokoheshe po te kishe rast te asistoje jo me shume por disa ore.Insesti per te cilin flet, eshte ne genin e atyre njerezve.Sa me shume flasin per ndershmeri e kanun,aq me shume instiktive e kafsherore jane.Nese do ishin te qarte e te besonin ne normat e vendosura qofte nga kanuni apo nga rregullat e nje shoqerie mjaftueshmerisht normale,nuk do ishim ketu ku jemi ne te gjitha kendveshtrimet,si shoqeri.Perdhunime jane edhe keto qe behen ndaj jetes,prones,pushtetit,institucioneve,etj.Duhen lexuar ne te njejtin kontekst:mase njerezish primitive,qe nuk dine te kontrollojne as instiktet e tyre dhe jo me te arsyetoje e te mund te shikojne se ka dhe nje qe quhet TJETRI ne raport me ty.

 9. Fatmir says:

  Nuk kalon asnje nate pa degjuar nje krim monstruoz nga rraca e keqe,me kafsherorja dhe primitivja e Shqiperise,rraca me emrat Marash,Frrok,Mark,Zef,Jak,Prenge,Llesh,Ndoc e gjithefaresoj si keto.Keta perfundimisht kafshe kane qene perhere dhe prape kafshe do te ngelin.

  1. Albndoj says:

   Ka kafshe ne shqiperi dhe me emer Fatmir gjithashtu e jo vetem Mark, Frrok, Zef, Jak, Llesh. Ka plot kafshe si ti Fatmir qe i fusin te gjithe ne nje thes sepse jane injorante nga gjykimi. Njerezit e nje familje nuk jane te gjithe njesoj e jo me te gjithe Frroket apo Lleshet, por ti tregon injorancen tende more djale

  2. Shaban Norja says:

   O Fatmir mos na i moho meritat, jemi niperit e Sulltan Mahmutit, korrake e bij korrakesh ha ha ha

  3. Ermal says:

   Fatmir turp t’ju vij per keto komente.

  4. marashfrrokmarkzefjaku says:

   fatmir ke shume te drejte po ke harru Shabanin qe i preu koken asaj 18 vjecares edhe shume te tjere qe spo me kujtohen

 10. tironsirefugjat says:

  Qe kjo histori rrenqethese ben muuuuuuuuuu se esht organizuar edhe me dijenin e aprovimin e se shoqes nuk do shum lodhje ! Nga njerez te ktij niveli ne “eresiren” ku jetojn, kjo vajz esht ber objekt fitimi parash duke e trafikuar diku jasht Shqiperis ! Ne kte krim jan bashkautor bur e grua dhe denimit asnjeri nuk duhet ti shpetoj ! Ky monster do tredhur e hedhur ne burg te perjetshem bashk me ate bishen qe ka grua !Cfar pjellash jan keta !Si esht e mundur qe qarkullojn mes nesh !E cmund te thuash me!Krime ,vjedhje,mashtrime ,rembime ska dit e mos mungoj dicka….Kush e ka fajin ?

 11. XHOZI PASHUKU says:

  AMIN O ZOT!

 12. Trixi says:

  Maloku strikes again

 13. Num Lock says:

  Duhet varur kete perbindesh. I mori nderin vajzes dhe familjes. Ja shkaterroi jeten. Me qudit vetem nji fakt: Se si motra Dhurata e diplomuar ne Pedagogji dhe nje intelektuale, ju besoi atyre perrallave dhe jetes luksoze qe i premtohej?! Si i ka rreshqitur fakti qe ne Shqiperi cenka ky manjaku nje vorfnjak, ndersa ne gjermani po u benka milioner?! ketu me dhemb pak, se nuk ka mendu gjat e shkreta. Zoti qoft ne ndihme te saj… Ndersa ja shkaterroft familjen ketij perbindeshi dhe asaj gruas se tij… Keshtu do shpaguhet kjo!

 14. drini gega says:

  cili kanun do te veproje mor zog gomarit? atehere te duhet me vra edhe motren tande edhe ate shkerdhaten. motra jote nje rrote kurve qenka, asgje ma teper

 15. N Shabani says:

  Ky monstra e ka hak kanunin e Leke Dukagjinit,po qe se shteti e nxjerre nga burgu, familja e vajzes ti fuse nje plumb ne koke sic ja beri Nazmija Fiqiriut se me kete shtet mafioz qe kemi ne nuk pritet asgje.Edhe gruaja e ketij maskarait duhet denuar se edhe ajo eshte bashkepunetore, e kane biseduar te dy qe ta conin vajzen prostitute ne Gjermani.Cila eshte ajo grua qe mban sehir burrin te beje seks me nje femer tjeter. Eshte cdo gje e kordinuar nga te dy.

 16. Jona says:

  skandal!!!! nuk kuptoj me se cndodh atje, tmerr; kujtoja se shqiptaret kane nder, POR qenkan perbindsha;;; e kuptoj tani pse bota na urren, Veronika, ke shume te drejte s kam cte them me shume pervec se te shtoj qe ndjej nje trishtim te thelle, kur lexoj sa poshte kane rene shqiptaret, ah me falni e kam fjalen per keto lloj shqiptaresh…TMERR!

 17. ndue shqalshi says:

  tamam si maxhuni qenka totslisht pervers,,,,ha ha ha ha aha ha

 18. Guardium says:

  O Marash, O karash, po ti ke ndonje moter me ta marre e me ta stershkerrdhy?
  Po ti je dhe kristian mor mut muti, mor i degjenerum, bashke me ate karakurve grua qe ke?
  Po ti je komplet i degjenerum si familje si moral,mor çorapkuq Lezhet?
  O Marash,o karash, o plehre, ti smeriton gje tjeter veçse me te tredhe, mor i degjenerum e pis pisi, o familje e ndyre.
  Ti s,je njeri ne radhe te pare, pastaj sje kristian. Je plehre, ashtu si ke familjen dhe gruan tende, mor i degjenerum.
  Ti meriton thjesht me te tredhe, ose me ta fute nji plumb pas koke.

 19. Dukati says:

  Kjo ngjarje quhet dukuri ose fenomen shoqëror ose socjal.Kjo dukuri nuk është dhe nuk duhet të jetë për shkakë të sistemit demokratik, por është një oqean fëlliqësirash, i cili i kundërvihet sistemit demokratik për me e kthye nga sistemi i vlerave të mëdha ojektivishtë të realizueshme, në sistem anti vlerave dhe një zi permanente për koherencën e kodit moral të një populli.
  Ne me të drejtë revoltohemi për ngjarje të fëlliqura, të cilat populli Shqiptar nuk i kishte dëgjuar edhe kur Shqipëria ishte e pushtuar, por ja që ato ndodhën dhe u kthyen kaq të zakonshëme sa që nuk të bën pështypje. Pikërisht Në stradegjin e shbërjes së kombit Shqipëtar me zanafillë në Shqipërinë shtetërore, nga e ashtu quajtura grupi i dhjetorit që tashmë dihet se drejtoheshin kryesisht nga agjentura sërbe goditi pikërishtë degjenerimin moral të vajzës dhe gruas Shqipëtare, për të hequr konceptin e turpit, me qëllim që seksi jashtë martesor dhe prishja e virgjëris të mos quhesh tabu, bile duhesh të quhesh kulturë, por sipas tyre komunizmi dhe jo traqdita, paska bërë krim që e ka mbrojtur nderin e shqiptarës. Duke liruar femrën nga koncepri i turpit ndodhi tradegjia e madhe si prostitucioni masiv, shitja dhunimi me forcë tortura me prerje koke këmbë gjoksi seksi dhe të tjera tmerre që kur të dalin do tmerrojnë dhe kafshët. Ja pra qëllimi i reaksionit anti shqipëtar të fashizmit sllav u arrit, Rinia Shqipëtare sidomos ajo e lindur ëbas vitit 1990 nuk njeh më mëral, i thënë nga brezat nderi i familje, i cili sintetizohej në moralin e femrës,njeh vetën seksin e lirë, vjedhjen, krimin, mashtrimin, gjithçka që shkatërron kodin moral shqiptar. Kushdo që don ti kundërvihet këtij fenomeni, dukurie popull shkatërrues akuzohet nga kjo shtres lyrashës kriminel si komunistë. Shkurt do rikthyer kodi moral me ligje të hekurta demokratike sepse edhe kjo është pjesa kryesore e anarkis së qëllimshëme që i bëhet kombit nga mafja vertikale që ka kaluar në tradhëti të lartë.
  Përbindëshat antikombtarë po kërcënojnë. Një polic verior në Vlorë kërcënon qytetarin pse bëri një pyetje kryeministrit me sms. Njerëzit ranë në panik. Dje thuhesh duhet heshtur se këta të vrasin. Ja pra qëllimi u arrit: Ky panik e struk popullin në halen e frikës, pra e vendos mafjen në pozita komode. I jepet e drejtë, të vrasë, të vjedh, të të ç,nderojë dhe duhet heshtur. Jo zotëni që populli të kthhet në identitet duhet që lufta me krimin të jetë mbarë kombtar dhe dhëmp për dhëmp. Mafja na vret me konure populli tq vras me atomatk, Mafja çon vajzën ose djalin në mos qënje populli duhe ti zhdukë edhe si gjenezë. Në të kundërt të mirëpresim vdekjen me duart tëna. Këtë fenomene kanë një shpjegim filozofik. “Krim nëpërmjet degjenerimit”

  1. orikumi says:

   Je i lexueshem Xhemil dukati.kot nuk e shkruan edhe emrin.Une e di se si shkruan dhe e marr vesh qe je ti.Kurverine nuk e solli demokracia.Kurverine e gjetem ne mes tuaj…

 20. Sallakja says:

  Veronika !
  Analizo arsyet qe te cojne tek fakti. Jo faktin.
  Pastaj lexo edhe nje here : Poema e mjerimit , te Migjenit
  Do shofesh qe do komentosh ndryshe.
  Nuk jetojne ne fukarallit. Jetojne ne MIZERJE.
  Cosa cazzo pretendi che puo fare una
  povereta di 23 anni.

  1. VERONIKA says:

   a 23 anni col cazzo si possono fare tante cose,per primo si puo usare per cambiare le cose,e non per fare la vittima…ok Sallata?
   Sallata,nuk eshte mizerja problemi,ashtu kane qene gjithmone,pra nuk enderrojne lksin..eshte injoranca problemi i vetem qe kane!
   Kane dhe kanunin,bejne si te forte,kur e dine qe jane te gjithe shtaze te ngjizur ne grup.Jane shtaze!

   1. Sallakja says:

    Veronika !
    No.no.no. Non é cosi. Nuk jane shtaze.
    Jane njerez normale si ty. Kene problemin e madhe:
    Jetojne ne mizerje. Fragili,deboli e senza punti di
    riferimento.
    Injorance eshte kush e mbyll komentin me ……jane shtaze.
    Intendiamoci, non voglio ofenderti.
    Shqiptaret vuajne akoma ato dy gjera qe une nuk do tja
    fal kurre komunizmit:
    Tolleranza e il perdono.

    Ciao bella.

 21. albert says:

  Po na merr nderin,po na le pa dinjitet ky pushtet i krimit….o zote cfar po degjojme cdo dite…ku po shkojme cfar po bejme…pse nuk po bejme te jemi si gjithe te tjeret…kujtoni shkrimin e gazetares se mirnjohur RUDINA GJUNGA, kur ndodhi krimi ne DURRES KUR 70 VJRCARI PERDHUNOJ 18 VJECAREN DHE NE FUNDE E VRAU….qe shkruante…te ngrihemi te gjithe…se neser do ta kesh rradhen ti…me kete shtet, pa shtet e ligje kush e din se kush e ka rradhen neser……..

 22. Shpellaret bojn seks says:

  Mjer Tirona nga keta shpellar, e qelben rracen Shqiptare.

 23. Roberta says:

  Derri do plumbin…
  Denim me perdhunim! T’ia bejne fundin e kurrizit si tabele qitje.

 24. pune te krishteresh says:

  keshtu jan te krishteret

 25. miri suedi says:

  ju kam thene…ruajuni nga horri, morri, k..i, e katunari se po ju vune poshte sbeni hajer gjithe jeten.

 26. morri says:

  e vertete miro une po tu qepa te bohem morr p….i.

 27. alban4eva says:

  kafshe me fytyre njeriu..

 28. fane mirdite says:

  me vjen keq per historin e kesaj vajze dhe familjes se saje ne ishim shum te mbyllur pa eksperjenca te tilla keto jane eksperjenca te keqija por ndodhin ana pozitive eshte se te tjera zene mende por mjer ai qe i perjeton PO SU HEDHE NE UJE NUK MESON KURRE TE NOTOSH QE NDONJE DO MBYTET ESHTE NORMALE .me pelqyen mendimet kunder fatmirit se ne te gjith ja dime historin njeri tjetri, kemi kaluar dalge POR MARKE E KISHA E KAM DHE DO TE NGELET NE PAFUNDESI ZOTI I BEKOFTE SHQIPTARET .

 29. verore karakushe says:

  Ah tkisha pat me qen vet nvend tksaj cuces. Kisha me u pas knoq me nji treshe.
  Cfar fati cuca.

 30. Ramon says:

  ME vje shume keq per vajzen ne fjale ,por kjo eshte pjesa e ajzbergut qe per fat uduk pjesa qe sduket eshte shume me e madhe dhe e dhimshme dhe nuk jane pasoja te demokracise si thote njeri me larte por eshte dhurata qe la Ramizi qelbesirave te kombit por mos kini merak se po vazhdoj do e provojne keto tragjedi dhe ata vet ne kurizin e tyre,dhe ikni votoni per shpellaret per ata qe e rinuan KANUNIN E DUGAGJINIT ,ATA QE PRISHIN NE VERI KULLAT E KUNDESHTARVE PER ATE QE DEL NE RRUGE DHE BEN FOTOMONTAZHET DHE THOTE ,SHIKONI saliu çfar rruge beri sikur saliu i beri me leket e mamase e te babait qe i lane vetem opingat ato jane leket epopullit SHQIPTAR QE IKA PAGUAR DHE DO I PAGOJNE BREZAT

 31. shqiptari says:

  Nga eshte ky mostra ! Do Zoti nuk eshte nga Veriu ? se na mroi ne qafe Komandantin tone legjendar.

 32. iliri says:

  me duket se flasim kot ,jo se une jam me i zgjuar nga ju por thjesht po te rrish ne nje cep dhe te shohesh ngjarjen do vesh re shum gjera te ndryshme.per fatmirin kisha me thone se akoma shef gruan e tij duke bo seks me zefin,lleshin,paloken dhe tan maloket .ka ec perpara esht bo evropian .sa per ca qe e krahasojne me monster te shikojne pak fantazite e tyre dhe te kerkojne pak brenda vetes se mos kan nje te tille brenda.historia e kesaj vajze eshte nje nga te shumtat qe ndodhen ne vendin tone.psendodh?mos valle kemi ndryshuar si rrace ?keto pyetje duhet ti boj secili vetes se tij dhe jo te ncjerr konluzione te kota ,boshe.shqiperia nuk eshte vecse tirana ,durresi apo fieri .shqiperia eshte dhe fshatrat e thella kur as tel. nuk ka vale ose nuk e njohin akoma ,telivizori nuk kap pervecse tvsh ,per internet nuk bohet fjale .keto cfare jane nuk jan shqiptar ?jane shum me te rrespektuar dhe shum me krenar qe kam bashatdhetar te tille ,sesa ca krimba qe ecin me makina lluksoze ,qe hapen bythesh me injorancen e tyre ,qe nga mielli i kallamoqit kaluan ne miellin e kokaines .eshte e lehte te flasesh per maloket por shum prej jush nuk din se cdo te thote malok .hapni noj fjalor dhe shikoni pak .asht shum me e keqe se padituria ,qe mos te duash te mesosh .sa per vajzen me vjen keq qe kalorsi me kal te bardhe i doli nje grabites ndjenjash ,dhe endrash .nuk bohet fjale qe denoj ket legen .por me habit nje gje .si ka ardh koha qe ndermjet nje telefoni te ndiejme dicka per tjetrit ,ose te shkojme me tej duke thurur planet e jetes me nje te panjohur .aq me teper per nje vajze te shkolluar .mos valle shkolla esht thjesht nje klub qe shkojme per te kaluar kohen?mos te presim qe te gjitha do vijne nga qielli por te mundohemi qe te vejme te gjithe nga nje gur per te vu themelet e kultures shqiptare ,brezave te rinj.sharjet harrohen por mirsjellja kurre. KOMFUKIOS

 33. franci says:

  ky marash kolaj e do plumbin ne goj do jen me budallenjt vellezerit e kesaj goces po se vrane ose ti therrin femin ne sy te nenes pastaj ti therrin edhe gruan ne fund ti fusin plumbin marashit

 34. onat says:

  kshu ndodh kur fillon dashuricka n mosh te papjekur dhe kur kerkon te largohesh nga familja.ska person ne kte bot te doj te miren me shum se familja.horra dhe manjak sot ka plot dhe kjo esht nje arsye me shum pse duhet te mos u zeme bese njerzve lehte dhe per me teper ”dashurive” tona

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82058
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82058
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X