#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Debati me Bashën: Njerëzit e Kunatit ndërtojnë pa leje në Tiranë

pallati pingulit

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës ka vendosur në pozitë të vështirë Lulëzim Bashën, i cili u ndesh me akuzat për ndërtime pa leje në Tiranë dhe humbjen e kontrollit mbi territorin. Disa këshilltarë të opozitës akuzuan Bashën se biznesmenë të ndërtimit, të lidhur me Kunatin, po ndërtojnë pa leje në Tiranë, ndërkohë që lejet janë bllokuar prej vitit 2009.

I ashpër ka qenë debati mes këshilltarit Gazheli të Partisë Socialiste dhe Lulëzim Bashës për këtë çështje.

“Ti ke dështuar në menaxhimin e Tiranës. Në Tiranë po ndërtohet pa leje. Ti po rrezikon standardet dhe sigurinë fizike të qytetarëve me këtë që po bën”, tha Gazheli.

Basha humbi qetësinë dhe u përpoq të shmangte akuzës duke thënë “ti je në autobus”.

“Në autobus je ti dhe biles në vend të fundit,” tha Gazheli.

Emisioni Fiks Fare ka transmetuar ditët e fundit mënyrën se si shiten privatisht vendet e parkimit të taksive në Tiranë dhe si ndërtohet pa leje.

Shqetësues është fakti që një pallat pranë Stadiumit Dinamo, për të cilin bashkia ka dhënë leje për 5 kate, ka shkuar 9 kate, përmes lejeve antiligjore të Bashës jashtë sistemit të vendimmarrjes.

Po ashtu skandaloz është fillimi i ndërtimit të një pallati 16 kate tek lulishtja e “Vëllezërve Frashëri”, duke spekuluar me një vendim të Strasburgut, ndërkohë që leja shkel gjithë legjislacionin aktual dhe vetë kushtet e vendosura nga Bashkia. Raste të tjera flagrante ka në rrugën e Durrësit, në dalje të Zogut të Zi, në rrugën e Porcelanit, në Qytetin Studenti etj. Shumica e tyre janë pjesë e marrëveshjeve të heshtura mes Kunatit dhe Policisë Bashkiake.

8 komente në “Debati me Bashën: Njerëzit e Kunatit ndërtojnë pa leje në Tiranë”

 1. Vjosa VL. says:

  Hajt ,hajt,pa ENVER HOXHA nuk ishte budalla ,po shume i mencur qe nuk linte te afert ne nje vend pune,madje edhe mesues ishin te rrelle
  burre e grua ne nje shkolle ,pa le ne administrate.Sot ne zyra e shumta e administrates jane farefis apo miq e shoke te ngushte. Ne administrate punesohen ata qe i do qefi titullarit,pa eshte brenda profilit apo jo nuk ka rendesiPSH shendetesine e ndjek nje mekanik,arsimin nje veeriner ,madje kam lexuar ne nje gazete se edhe aeroplanet i kontrolloka nje veteriner para se te nisen.Sikur se kemi pare me kryetarin e bashkise te dale neper dyqane e te shikoje listat e qytetareve qe marrin veresie.A u kujtohet sa i dashur ishte ne fushate e me sa keqardhje i shikonte njerezit.E DUKE IKUR U THOSHTE “dO TA BEJME”

 2. ligjet says:

  kujdes lul basha ,mos abuzo me detyren , se nuk ti fal kush pislleqet.

  1. lini says:

   Jepi o lul basha jepi,jo kunati po me rradh gjith fisin rregulloje,se qe nga23 qershori do filloj te te dridhen kembet,sa ju ka ngelur dhe pak koh vidhni ckeni len pa vjedhur.

 3. bashkesia says:

  akoma me trute e kunatit vashdon o copa e injorantit,po nuk e sheh se ckoqe eshte kunati jot . nje hajdut makut,,.

 4. albaniac says:

  …ndertimi i pallateve apo kazino apo banke te “dores se dyte” nuk jane asgje perpara “ndertimit” te minierave te hec-ve te rrugeve(per here te dyte ose te trete)….
  Mafia eshte kudo dhe ne cdo gje…eshte jo vetem mafie…eshte tradita karakteristike e albanistanit e shprehur ne aspektet saj me te forta dhe me origjinale…me te dukshme dhe me te dhunshme…nuk eshte mafie por eshte tashme menyre (mbi)jetese…
  eshte ne gjak dhe jemi te gjithe te mbarsur me te dhe me e keqja eshte se eshte pjese e trashegimise qofte familiare dhe kombetare…
  te dalim tek pallati…sa do derrderrderr te bejme ne forume asgje nuk do te ndryshoje…shikoni se cfare u be ne Egjypt, Libi, Siri…a ka bythe albanistanezi te beje te njejten gje qe bene komshinjte a afrikes etj…JO JO dhe jo hera e fundit ka qene ne 1443 deri ne 1463 nga shqiptaret dhe kaq…ketu mer fund historia e shqiperise dhe fillon aventura e albanistanit….
  pallate..pallate…
  Dje u fol per minieren e Bulqizes, dhe pikerisht per mbylljen e minieres. Qe ta marri vesh ky pismilet kromi qe nxirret nga kjo miniere eshte ose me mire ka kqene shrytezuar tek 200,000 ton ne vit me nje cilesi rreth 45-48% cr2o3 ,mesatare kjo, qe i bie me nje rikuperim skandaloz (flotim apo gravitet) te nxjerre 240,000,000 (240 milion dollare ne vit e llogaritur me 250$ toni. Me kete llogari del qe Bulqiza nxjerr rreth 98,000 ton ne vit te perpunuar qe nje zot e di se sa eshte rikuperimi…
  Nga AKBN del qe ne albanistan existojne diku mbi 10,000,000(10 milione) ton rezerva si jete kromi ne nentoken e albanistanit, pra sasia totale e kromit eshte rreth 100 fish me shume se cfare nxjerr Bulqiza aktualisht.(te pakten deri ne vitet 83-88 ku ishte kulmi i tonazhit).
  nqs pjesa tjeter e rezervave kombetare to kromit eshte 20-30% e totalit i bie qe bulqiza te kete akoma rreth 70,000,000(70 milione) ton te pa shfytezuara…
  dhe lajmet ne media vazhdojne” nga burime sekrete prane akbn….” me keto lajme jo vetem qe kallin krrupen se jane vertet amatore ose wanna be journalist e ngjizur me nje injorance totale ne fushen e industrise perkatese( pse nuk shkon me mire ne ndonje pasarele dhe shkruj ndonje hartim mor debil…)…nejse… nga keta ciliminj hartimshkrues mesohet se Bulqiza do te mbyllet…
  Koincidence qe Mane po ble minieren…koincidence qe METE ngaterroi koordinatat e lejes minerare per Empire Mining…koincidence qe miniera u mbyll sapo u moren vesh rezultatet e cpimimeve te thella ne Bulqizen veriore (rreth 650m nen nivelin e fundit te minieres)…koincidence qe Korumi mori pjese ne tenderim per “mbylljen e minieres”….
  METE ka specialiste qe ne fakt krruajne koqet gjithe diten e perendise dhe peshtyjne fara luledielli(pse me kujtojne policin e trafikut…) qe keta dobicer zevendesuan specialistet e vertete qe vine verdalle tek oborri i bankes” nai dollar ose euro kemi ketu…” pra krruajtesit e koqeve jane keta qe kane dore psurine kombetare te nentokes dhe keta e dekalruan Bulqizen te mbyllur “…ska mo krom asht e xanun…”skenaristet e greves dhe ustallaret e varrezave te Bulqizes…
  Ky krim eshte vetem fillimi i varrosjes se rezervave kombetare te albanistanit…do te doja tu “rrefeja” se cfare po ndodh ne Munelle me bakrin e albanistanit…ku prape del si fantazem …korumi….po arin qe nuk trgon njeri se sa ounce ar “GOLD” nxirret nga Munella…nje arithmetike e shpejte…..2200ton dita i bi …hmmm 2.2g/t Au= 150 ounce dita ne vit kemi rreth 50,000 ounce recovered afersisht me 1500$ per ounce..hmmm 105,000,000(105 milione) dollare viti…qe eshte vetem by product pervec bakrit >2.5% qe shfrytezohet…

  Mor pis milet pallate pallate …leri ti ndertojne se ne fund te fundit do fusi koken me cepa ky pismilet dhe nuk eshte cudi (qe nuk e besoj kurre) qe tja marri palltet me dhune…

  me zi ju’a bofshin mor pismilet….

 5. e verteta says:

  Ky pallat ne foto eshte i Ed Pingulit, personit qe investoi per tu prishur mbikalimi i Zogut te Zi, i bllokuar prej kohesh nga Bashkia. Tani qe bashkine e ka Lul Hollandezi, njeriu qe qesh, dhe qe nuk ka pike vizioni per zhvillimin e Tiranes, filloi te ndertohet sipas qejfit te gjithkujt. Detyra e Bashes eshte shkaterrimi i Tiranes, ashtu sic ben padrino i tij qe ka detyre te shkaterroje gjithe Shqiperine. Bajgat.

 6. çun plazhi says:

  hahahahaaha o sa qef me qen shqiptar, shikoni içik benzin dhe opelin ku jan parkexhu nè bulevard ec aty tirona europiane

 7. Maska says:

  Eh mer Lul basha kokra e mashtrusit je . Hiqe at maske ne ftyren tende te dhjere . Se nuk i sherben aspak ktij vendi . Po nuk u ngope more maskara me tere kto abuzime qe bene. O kamarier me ngadale mer bur. !!! A tduket pron private ky vend , ec ore ndyresire puno drejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16304
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16304
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X