Ndahet nga jeta aktori i njohur Roland Trebicka | Gazeta Tema
 

Ndahet nga jeta aktori i njohur Roland Trebicka

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Sociale |

roland

Aktori Roland Trebicka është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare. Ai vuante prej disa vitesh nga një sëmundje e rëndë dhe nuk ka mundur dot që t’i mbijetojë asaj. Trebicka konsiderohet si një prej aktorëve më të mirë të teatrit shqiptar, me rolet e tij të shumta, teksa është bërë i pavdekshëm me rolin e Jovan Bregut tek komedia “Pallati 176”.

Ndërkohë që në familjen Trebicka janë hapur dyert e mortit, vajza e aktorit ka bërë të ditur se babi i saj vdiq duke menduar për familjen, madje u ka lënë amanet që të mos qajnë e të mos dëshpërohen nga humbja e tij.

Kryetari i Partisë Socialiste ka ngushëlluar në rrjetin social Twitter dhe Facebook mbi vdekjen e aktorit të madh, Roland Trebicka.

“Çfarë lajmi i keq vdekja e Roland Trebickës! Komik i pashoq, njeri i mrekullueshëm, i lehtë dheu, ngushëllime familjes e miqve të të ndjerit”.

 

Karriera

Roland Trebicka lindi në Korçë, në vitin 1947.

Karriera e tij si aktor fillon me rolin e Kostës, në filmin “Debatik”, më 1961-shin.

Ndoshta që këtu e ardhmja e tij ishte vendosur. Humori spontan, i cili i buron dhe në momentet më të vështira u shqua qysh në në kohën e shërbimit ushtarak, ku shërbeu si aktor në Estradën profesioniste të SHQUP (Shtëpia Qendrore e Ushtrisë Popullore), e njohur si “Estrada e Ushtarit”.

Vitet në këtë trupë profesioniste ishin për Trebickën stazhi i nevojshëm që i hapi më pas rrugën drejt Teatrit Popullor, sot Teatri Kombëtar. U bë anëtar i trupës së Teatrit Kombëtar më 1971-shin dhe punoi aty deri në vitin 1999.

Pas një përvoje trevjeçare me kompaninë “Publimedia”, u kthye në Teatrin Kombëtar. Shumë e identifikojnë me rolin e Jovan Bregut në komedinë “Pallati 176”, por rolet e Trebickës në teatër janë të shumta.

Në 40 vite karrierë ka realizuar një mori rolesh si atë të Xhenarinos te “Magjia e madhe”, Zganarelit te “Don Zhuani”, Hlestakovit te “Inspektori” (“Revizori”), për të ardhur më afër në kohë me pjesë si “Si e mposhta Musolinin”, “Pleshti në vesh”, “Magjia e verës së kuqe”, “Berberi i Seviljes”, “Dadot”, etj. Në vitin 2002, për rolin e Rojës te “Mbreti po vdes”, Trebicka ishte kandidat për çmimin “Aktori më i mirë mbështetës” në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit Eksperimental në Kajro. Ka luajtur edhe në disa filma, ndër të cilët vlen të përmenden “Ëndërr për një karrige” dhe “Koncert në vitin 1936”.

Është nderuar me titullin “Artist i merituar” .

136 Pergjigje per Ndahet nga jeta aktori i njohur Roland Trebicka

 1. Genti  --  6 Mars, 2013 në 5:14 pm

  U prehte ne paqe !

  Përgjigjjuni

  • Vlora  --  6 Mars, 2013 në 5:18 pm

   na vika shum keq.

   ishte nje aktor i MADH.

   u prehte ne paqe.

   Përgjigjjuni

   • raimondi  --  6 Mars, 2013 në 7:10 pm

    Ah sa keq ! Po ai sikur e mori veten nga semundja ….si paska rezistuar dot sic duket…

    Bota shqiptare po varferohet gjithmone e me shume….

    Me humorin e tij te pavdekshem Trebicka ishte pjese e jetes sone ,na mbante shpresen gjalle, na sillte buqeshjen edhe ne ditet me te veshtira ….

    Mjafton te sillje ndermend emrin e tij dhe nje humor ngazellues te pushtonte shpirtin

    …Por jeta qenka e pameshireshme …..

    I Qofte dheu i lehte ROLAND Trebickes , aktorit tone te madh !

    Respketi jone per te eshte i pafund ….

    R.I.P.

    Përgjigjjuni

    • I madhi Roland nuk vdes  --  6 Mars, 2013 në 9:06 pm

     Ai do mbetet gjithmon i gjalle , eshte nder artistet me te mdhej qe ka pasur ndonjeher Shqiperia !

     I qofte dheu i lehte dhe u prehte ne PAQE !

     Përgjigjjuni

  • Sotir Andoni  --  6 Mars, 2013 në 6:22 pm

   RESPEKT DHE PERULJE PERPARA TIJ!
   Si shpjegohet qe me te miret ikin shpejt nga kjo bote e ndyre?!!
   http://fashionguests.blogspot.com/2013/03/whitney-houston.html

   Përgjigjjuni

   • Open your mind  --  7 Mars, 2013 në 1:18 am

    Legjende e pavdekshme.Nuk pjell me nena aktore te tille.
    Ngushellime familjes.

    Përgjigjjuni

  • gertjan gjyshja  --  6 Mars, 2013 në 7:08 pm

   Shqiperia po humb nje e nga nje meteoret e saj,nje nder to qe edheRoland Trebicka!U prefsh ne paqe!

   Përgjigjjuni

  • toska  --  6 Mars, 2013 në 7:49 pm

   ROLANDE TREBICKA do mbetet gjithmone mese zemrave,ne cdo shtepi,te cdo shqipetari mbare botes.kujtime i paharruar

   Përgjigjjuni

  • anonim  --  6 Mars, 2013 në 8:42 pm

   i paharruar………..ngushellime familjes

   Përgjigjjuni

  • Nadia Shabani  --  7 Mars, 2013 në 10:10 am

   Vdesin njerezit e mire dhe te medhenj para kohe. Ishte nje aktor brilliant qe do ti mungoje skenes shqiptare. Gjithmone do ta kujtojme si Jovan Bregu qe donte te behej nje cike magazinier. Ngushellime familjes se tij!!!!!!

   Përgjigjjuni

 2. Latif Dreqi  --  6 Mars, 2013 në 5:15 pm

  Oh cfare humbje e madhe..nje aktor i madh dhe teper i perkushtuar.Njeri modest. Respekt punes se ketij mjeshtri te skenes qe na ka bere aq shume te qeshim.Nuk do te te harrojme kurre!

  Përgjigjjuni

  • Albania1  --  6 Mars, 2013 në 5:25 pm

   # RESPEKT o ikona e teatrit shqiptar.
   Humbja shume e madhe jo vetem per teatrin por dhe per kulturen dhe shoqerin Shqiptare :(

   Ke dhene aq shume buzeqeshje dhe ke mar aq shum duartrokitje sa eshte shum e veshtir te te harrojn por dhe te te zvendesojn.

   U preht ne paqe.

   Faleminderit per gjithcka ROLAND :(

   Përgjigjjuni

 3. Horri i Bulevardit  --  6 Mars, 2013 në 5:18 pm

  Na keni dhene lajmin me te keq sot redaktore te gazetes, vertet kur e lexova, u shokova nga kjo vdekje e ketij aktori te madh te skenes shqiptare, e ketij gjigandi te humorit.
  Shkofsh ne paqe aktori yne i madh, ke qene nje nga ata qe su harrove kurre dhe ske per tu harruar nga brezi qe u mahnit nga loja jote e aktorit.
  I shpreh edhe familjes dhe kolegeve, ngushellime te sinqerta.

  Përgjigjjuni

 4. NjeQytetarOptimist  --  6 Mars, 2013 në 5:19 pm

  Do ti duhet shume kohe “Teatrit Kombetar” te arrij ne nivelet kur ky “Mjeshter i Popullit” e ngriti..Teatri u ngrit ne vitet me te veshtira te Shqiperise dhe ky ishte nje nga protagonistet me aktiv te saj..Shpirti to prefte ne paqe…

  Përgjigjjuni

 5. Bardhyl Qirjaku  --  6 Mars, 2013 në 5:21 pm

  Na u be njeri i shtepise, i shokeve e miqeve. Ne beri te qeshim edhe atehere kur nuk na qeshte buza. Nje artist i madhe nje njeri i thjeshte. Qofte i paharruar kujtimi i tij. Ngushellime te perzemerta familjes dhe te te afermeve !
  Ju faleminderit !

  Përgjigjjuni

 6. rita  --  6 Mars, 2013 në 5:22 pm

  ngushellime familjes, shpirti i tij qofte ne paqe.

  Përgjigjjuni

 7. qerramudhi  --  6 Mars, 2013 në 5:22 pm

  Pushofsh ne Paqe i nderuar . Faleminderit per gjithçka na ke dhene gjate ketyre viteve

  Përgjigjjuni

 8. Granit  --  6 Mars, 2013 në 5:23 pm

  U prehte ne paqe shpirti I tij
  Te till legjenda veshtire te gjinden
  Gjithesesi mbetet Artist I Madhe

  Përgjigjjuni

 9. leon68  --  6 Mars, 2013 në 5:25 pm

  Nje humbje e madhe .Nje AKTOR i madh . U prefte ne paqe

  Përgjigjjuni

 10. Ton  --  6 Mars, 2013 në 5:27 pm

  Humbje e jashtezakonshme! Po ikin yjet e vertete te skenes shqiptare!
  U prehte ne paqe!

  Përgjigjjuni

 11. Elton  --  6 Mars, 2013 në 5:28 pm

  Ahh sa keq me vjen per kete njeri te madh. Zoti ishalla te lehtesofte ne boten tjeter.

  Përgjigjjuni

 12. jani uk  --  6 Mars, 2013 në 5:28 pm

  Ngushellimet e mia familjes! Aktor dhe njeri mrekullushem.

  Përgjigjjuni

 13. io  --  6 Mars, 2013 në 5:29 pm

  ngushellimet me te perzemerta familjes,nje nga aktoret me te medhenj te shqiperise.

  Përgjigjjuni

 14. flora kapxhiu  --  6 Mars, 2013 në 5:31 pm

  Nje lajm shume i trishtuar,aktor i madh,batuat e tij jane bere pjese e fjalorit tone,me ardhka me te vertete shume keq,kaq i ri!!Mund ti jepte shume;shume humorit tone si mjester i madh qe ishte.
  Pallati 176 ta shohesh perdite,nuk te merzitet,fale aktrimit virtuoz te tij.U prefte ne paqe!Ngushellime familjes!

  Përgjigjjuni

 15. Zigur Qarri  --  6 Mars, 2013 në 5:32 pm

  Ndjes paste,ngushellime familjes.

  Përgjigjjuni

 16. kasimati  --  6 Mars, 2013 në 5:34 pm

  Dhimbje e madh per nje aktor te madh.
  Zoti eshte bere si arbitri turk ne ndeshjen e mbremshme.

  Nuk merr keta hajdutet dhe fshataret e LSI….

  U prehesh ne paqe i madhi Trebicka.

  Përgjigjjuni

 17. ilir  --  6 Mars, 2013 në 5:37 pm

  lajm i keq..nqs sgaboj ai drjtori i teatrit kishte dhene para nje jave intervist per aktoret qe sparaqiten dhe marrin rrogen…le te rrije te mbaje karrigen ai se ju ka ngjit pas bythe

  Përgjigjjuni

  • Danny  --  6 Mars, 2013 në 6:13 pm

   Ilir, nqs eshte e vertete kjo qe thua, eshte shume e rende.
   Sepse, i ndjeri, aktori i madh, kishte pak kohe qe vuante nga semundja qe e ndau nga jeta.
   Edhe me ate semundje, aktor i madh ; Dhe ai drejtoruci te bej keshtu deklaratash, kur te TK, ka aktor leng groshe, te pakrahasueshem me Landin e madh dhe vetem qe i lepin bythes UDHEHEQESIT, marrin rrogen aty ….

   Përgjigjjuni

 18. hasani  --  6 Mars, 2013 në 5:38 pm

  I qofte i lehte dheu qe do ta mbuloje.

  Përgjigjjuni

 19. aurel  --  6 Mars, 2013 në 5:38 pm

  ngushellime familjes te aktorit roland trebicka.ai do mbetet i pa vdekshem ne rolet e tij.

  Përgjigjjuni

 20. fshatari  --  6 Mars, 2013 në 5:40 pm

  Ngushellime familjes!Nuk eshte e tepruar te thuash se aktoret shqiptare jane ne nje nivel me ato boterore!

  Përgjigjjuni

 21. Elio  --  6 Mars, 2013 në 5:43 pm

  Nje humbje e madhe per te gjithe shqipetaret..:(( Roland Trebicka ky emer i madh i komedise dhe artit shqiptar.
  Do na marre malli o Jovan Bregu

  Me te vertet na ke shoqeruar gjate gjith kohes me humor tend edhe pse nuk jemi njohur kurre (fatkeqsisht) na duket sikur kemi qen shok prej vitesh.Faleminderit per gjithcka dhe e fundit ….nuk e di thjesht me vjen shume keq qe ike o i MADH

  R.I.P

  Përgjigjjuni

 22. niku  --  6 Mars, 2013 në 5:44 pm

  Ngushellime te sinqerta familjes. Me te vertet nje aktor i mrekullueshem. U prefte ne paqe…

  Përgjigjjuni

 23. ErionS  --  6 Mars, 2013 në 5:46 pm

  Po mire mo kaq budallenj ju djemt e sojit tone mo !! PO VDES KOLLAJ XHAXHI VANI O …HAJDE O TU MBYLLTE E MENDJES HAJDEEE…

  Përgjigjjuni

 24. tironci  --  6 Mars, 2013 në 5:47 pm

  U prefsh ne paqe, dhe ngushellime familjes.
  Do te mbetesh gjithmone ne mendjet e zemrat tona.
  Jovan Bregu eshte i pavdekshem se ti i dhe pavdekesine, dhe na dhe neve te brezit te asaj kohe ate te qeshur qe na mungonte ne gjithe ato vuajtje qe kalonim.
  E ke merituar dhe shpresojme me nje deshire te madhe te te japin cmimin qe te takon paksa pas vdekjes, ARTIST I POPULLIT.

  Përgjigjjuni

 25. kali kuq e ka nji huq  --  6 Mars, 2013 në 5:51 pm

  ngushellime familjes per humbjen..ngelet i Pavdekshem!

  Përgjigjjuni

 26. Koço  --  6 Mars, 2013 në 6:00 pm

  Ngushellimet me te sinqerta per familjen.

  Përgjigjjuni

 27. mireli  --  6 Mars, 2013 në 6:03 pm

  KUR largohet nje njeri nga jeta te vjen keq. POR kur largohet nje artist nga jeta dhimbja shumefishohet.Sot ne kete mbremje te vagullt ndjeje nje boshllek te madh per ndarjen nga jeta te artistit te madh ROLAND TRBICKA.
  Rolandi yne i dashur i perkiste cdo familje shqipetare.
  Humbje e madhe per teatrin kombetar,per familjen,dhe per mbare SHQIPERINE.
  Uprehte ne paqe shpirti yt i madhi ROLAND TREBICKA!

  Ngushellime bashkeshortes,vajzave dhe gjithe te afermeve te tije.
  Qofsh i paharruar i shtrenjti yne ROLAND TREBICKA!

  Përgjigjjuni

 28. ELTONI USA  --  6 Mars, 2013 në 6:08 pm

  Ngushellime me tesinqerta familjes per humbjen e Aktorit te madh RLAND TREBICKA.

  Përgjigjjuni

 29. usa men  --  6 Mars, 2013 në 6:08 pm

  Per mua eshte jo artist i merituar por ARTIST I POPULLIT.

  I qofte i lehte dheu qe do ta mbuloje.Ngushellime familjes.

  I sugjeroj politikaneve shqiptare vecanerisht kryeshemtira berishe qe ka bllokuar gjithe televizionet te mos marrin kamera me vehte ne keto fatkeqesi dhe te komentojne kete model te perkryer te shoqerise shqiptare.Na jane neveritur pafundesisht.

  Përgjigjjuni

 30. al  --  6 Mars, 2013 në 6:11 pm

  i fundit i plejades se korifejve te teatrit shqiptar. njeri i madh ,artist i shkelqyer ,kritik i shoqerise nepermjet satires. njerezit e medhenj kur ikin nga kjo bote shkaktojne dhimbje.tu ndrit shpirti atje ku shkon.njerezit vdesin dhe ngordhin ,per landin ishte vdekje.

  Përgjigjjuni

 31. R.MOISIU  --  6 Mars, 2013 në 6:13 pm

  Jo kurre nuk vdes Kjo Ikone, kjo Legjende!Jo kurre nuk vdes Roland TREBICKA, Ju kurre nuk vdesin LEGJENDAT-MITET!! Je KORCAR Ti Mjeshter, Je Asht i forte i KORCES SONE!! Bashke me dhimbjen ke lene edhe driten pas Mjeshter! Po lotoj! Po loton tere FB Mjeshter! Po Loton KORCA, Mjeshter! Po loton tere bota Shqiptare Mjeshter! Ah Vdekje qe nuk njeh liri!Ah Vdekje qe Gabon!! Teper teper heret…per tu ndare kjo bote Mjeshter ndonese do te donim te te kishim gjithnje mes nesh…
  Do te mbetesh pergjithnje ne kujtesen e nderimin tone., ne kujtesen e Nderit e te KOMBIT!! …R.I.P, MAESTRO!!Sadly and full of respect Raimonda MOISIU

  Përgjigjjuni

 32. Do jete perhere i nderuar!  --  6 Mars, 2013 në 6:13 pm

  Nuk kishe bere ndonjehere nga kjo lloj anonime dhe the po e provon edhe kete njehere! :-)

  Te uroj te prehesh ne paqe o njeri i madh! Do jesh perjete i nderuar!

  Përgjigjjuni

  • NjeQytetarOptimist  --  6 Mars, 2013 në 6:55 pm

   Duke lotuar dhe buzeqeshur…:)

   Përgjigjjuni

 33. Henri  --  6 Mars, 2013 në 6:18 pm

  Ikone…e paharruar…lajm sh i hidhur per gjithe brezat qe i rriti me humorin e tij gjenial. Faleminderit Roland…nuk do rreshtim se falenderuari per kenaqesine qe na ke dhene, vazhdon te na japesh dhe gjithmone do ta besh nepermjet vepres tende te lene pas….
  Zoti me siguri ta ka rezervuar parajsen per shpirtin tend te madh…..
  Lamtumire…

  Përgjigjjuni

 34. adi  --  6 Mars, 2013 në 6:18 pm

  humbje e emadhe per teatrin shqiptar dhe per ne njerzit e thjeshte.
  ngushellime

  Përgjigjjuni

 35. Andon  --  6 Mars, 2013 në 6:19 pm

  Ngushellime familjes, dhe te gjithe shqiptareve per humbjen e nje artisti te madh!

  Përgjigjjuni

 36. landi  --  6 Mars, 2013 në 6:23 pm

  ngushellime familjes. nje aktor me te vertete i MADH.

  Përgjigjjuni

 37. klea  --  6 Mars, 2013 në 6:30 pm

  Lajm i hidhur. Nuk e dinim qe e paskemi dashur kaq shume. Ngushellime familjes. U prehte ne paqe

  Përgjigjjuni

 38. racionali  --  6 Mars, 2013 në 6:32 pm

  U prefte ne paqe,trupi dhe shpirti i nje aktori te madh.Ka ditur, me rolet e tij te na fali kenaqesi dhe per kete i jemi mirenjohes.Faleminderit qe ishe mes nesh dhe i tille do te mbetesh, me mirenjohje sa here qe te kujtojme.Jeta eshte e eger ,e forte,por njerez si ti ta bejne jeten me te bukur.Ke fituar simpatine e nje populli dhe kjo eshte pasurija me e madhe e njeriut.

  Përgjigjjuni

 39. enea  --  6 Mars, 2013 në 6:33 pm

  Ngushellime. I paharruar do te jete, i madhi Vani jone.

  Përgjigjjuni

 40. GJIROKASTRA  --  6 Mars, 2013 në 6:33 pm

  Ngushellimet me te sinqerta per familjen e aktorit te math!

  Përgjigjjuni

 41. s  --  6 Mars, 2013 në 6:34 pm

  Eshte hera e pare qe nuk shikoj te shahet ketu ne komente ,dhe kete e ben nje aktor i MADH si Roland Trebicka ,do na mungoje nje mendje e ndritur dhe nje talent i tille .Lamtumire MAESTRO,vdekja eshte nje tjeter udhetim.

  Përgjigjjuni

 42. arsoli  --  6 Mars, 2013 në 6:35 pm

  Lajm i hidhur. I pavdekshmi do te jetoje ne memorjen e popullit ne perlat e teatrit mbare kombetar.Ngushellime familjes.

  Përgjigjjuni

 43. martin  --  6 Mars, 2013 në 6:40 pm

  Dora nuk me ben te shkruaj per vdekjen e Roland Trebickes ketij aktori qe vetem emrin kur ja degjojme na qesh zemra.Sot me shume se kure na nevojitej kjo e qeshur qe Ai na e fali pakursim.U prefte ne paqe.

  Përgjigjjuni

 44. a  --  6 Mars, 2013 në 6:41 pm

  RESPEKT o ikona e teatrit shqiptar

  Përgjigjjuni

 45. Flutura Simaku  --  6 Mars, 2013 në 6:42 pm

  Nderime O I Pa Zevendesueshem, RIP, Ketu ne US kur kujtojme artin shqiptare, ju jeni Personifikim…
  Ne nje emision ne 22 nentor 2012 I ndjeri thote se shpetoi nga semundja dhe premton te dali ne skene perseri…Ah jeta ????????//

  Shiko:
  Interviste me aktorin Roland Trebicka nga Aktoret Shqiptare – YouTube

  Ne familjen tone ne tre vitet e fundit, cdo mbremje eshte ne sfond “Pallati 176” Ky eshte nje zbulim qe kemi bere per te larguar stresin.
  Ngushellime, familjes, Ngushellime Shqiperi…….

  Përgjigjjuni

 46. Vlash Prifti  --  6 Mars, 2013 në 6:43 pm

  Perulem me nderim te thelle perpara figures se nderuar te ketij gjigandi te skenes shqiptare.Roland Trebicka nuk do te shlyhet kurre nga memorja e popullit te vet.

  Përgjigjjuni

 47. aleksandri i madh  --  6 Mars, 2013 në 6:47 pm

  R.I.P. Roland Trebicka!

  Përgjigjjuni

 48. Dean  --  6 Mars, 2013 në 6:51 pm

  Respekt Roland Trebicken.
  I qofte rruga e mbare drejt PARAJSES.

  Përgjigjjuni

 49. hysnia  --  6 Mars, 2013 në 6:52 pm

  Humbje e madhe per ne! U prehte ne parajse aktori i madh! Mbetesh ne mendjet tona o artist i vertete. Ngushullime familjes dhe te afermve.
  Lehte t’ kjoft mbi varr ledina,
  bute t’ kjoft moti e stina,
  aklli bora e serotina.
  Vepra jote ndrit si dielli,
  Emri yt lulzon si prilli.

  Përgjigjjuni

 50. Aleksander  --  6 Mars, 2013 në 6:53 pm

  U prehsh ne paqe i dashur !-Ngushellohem vetem kur mendoj qe ATJE nuk je vetem. I madh mes te medhenjve ,Kadri Roshi Sander Prosi, Stavri Shkurti Pandi Raidhi ,Violeta Manushi etj etj etj, qe na dhate gaz e emocion edhe ne dite te erreta te jetes sone …faleminderit perjete.

  Përgjigjjuni

 51. arsen  --  6 Mars, 2013 në 6:53 pm

  KAM NJE PYETJE PER TE GJITHE KOMENTUESIT NE KETE FORUM

  PERSE ARTISTET SHQIPETARE ME TE MEDHEJ TE TEATRIT, MUZIKES DHE KULTURES NE PERGJITHESI JANE TE KRISHTERE^????
  Po e filloj me ate qe na mblodhi:
  1- Roland Trebicka
  2- Ndrek Luca
  3- Prokop Mima
  4- Sander Prosi
  5- Robert Ndrenika
  6- Tinka Kurti
  7- Violeta Mnaushi
  8- Cesk Zadeja
  9- Preng Jakova
  10-Kristaq Antoniu
  11- KostandinTrako
  12- Zef Deda
  13- Llazi Serbo
  14- Odhise Paskali
  15 Kristaq Rama
  16- Edi Hila
  17- Luigj e Nikolin Gurakuqi
  KA PLOT TE TJERE.
  DILNI DHE ME GJENI MUSLIMANE SA GJYSMA E TYRE!

  Përgjigjjuni

  • Dean  --  6 Mars, 2013 në 7:08 pm

   Kam 1 pyetje per ty:
   Pse nuk e mbyll ate hale dhe le te Respektojme te gjithe jeten dhe vepren e Roland Trebickes?????????
   Po i vija re me vemendje se te gjithe po shprehnin Ngushellimet e tyre te Sinqerta,per humbjen e parakohshme te Zotit Trebicka,dhe papritur e pakujtuar ti me pyetjen tate prej IDIOTI futesh ne loje.
   Mbylle mer lal! Te pakten sot dhe neser fillojme e hapim keto muhabete.

   Përgjigjjuni

   • martin  --  6 Mars, 2013 në 7:22 pm

    Te lumte Dean ja bere burrash atij antishqiptari.

    Përgjigjjuni

    • Tironci  --  7 Mars, 2013 në 9:20 am

     pse kur nje shqiptar ben nje koment mbi perkatesine fetare te disa figurave te ndritura shqiptare me besim apo prejardhje te krishtere, komentohet menjehere si antishqiptar? boll na perbuzin ata qe nuk jane shqiptare si serbet, maqedoncit, greket etj. Tani duhet te perbuzim njeri-tjetrin me epitete te tilla? Me e keqja e ne shqiptareve eshte se kur dikush komenton mendimin e tij (i mire apo i keq) ne menjehere e etiketojme si antishqiptar. Une nuk e kam problem te ofendohem nga serbet, greket maqedonasit apo kushdoqofte qe nuk i perket kombesise time, por me vjen neveri nese quhem nga bashkekombasit e mi antishqiptar sepse mendimi im nuk u pelqen shumices. respekte.

     Përgjigjjuni

     • Dean  --  7 Mars, 2013 në 9:51 am

      Nuk eshte puna aty,mo Tironci,por nderhyrja e ”arsen” ishte jashte llogjikes se vdekjes se 1 njeriu.
      Pra kur ham,ham.Kur pime,pime,kur luajm,luajme,kur meremi me politik,meremi me politik…e keshtu me rradhe.Ndersa te perziesh vdekjen me Besimin fetar eshte jashte llogjikes njerzore,aq me teper kur te gjithe komentuesit nuk po bonin asgje tjeter vecse po shprehnin keqardhjen e tyre per humbjen e parakohshme te Zotit Trebicka.Dhe mos harro se shumica e komentuesve jane te besimit myslyman( nese u referohemi statistikave).Por mbi te gjitha,une jam i bindur se edhe vete i ndjeri Trebicka po t’a kish lexuar komentin e tij dot’i pergjigjej po njesoj,sepse kur shpirti i njeriut nis rrugtimin e perjetshem,pak rendesi ka se kujt besimi i takon dikush si person.Shpirti eshte prone e ZOTIT dhe jo prone e hoxhes apo priftit.

      Përgjigjjuni

   • arsen  --  6 Mars, 2013 në 7:27 pm

    Hale e ke gojen ti dhe ata qe mbrojne kulturen e vellezerve turq te Erdoganit.
    A e pe se me emrin e kujt e kam fillu?
    Shpirti i tij do prehet ne paqe sepse te gjithe koleget e tij vetem PAQE kane PREDIKUAR
    Mesohuni qe te respektoni kulturen e atyre qe e kane ne ADN
    Tranguj!
    Qe te gjithe ata ne liste jane shqipetare e bij shqipetaresh. Ndryshijne nga besimi fetar,…pra nga kultura familjare.

    Përgjigjjuni

  • NjeQytetarOptimist  --  6 Mars, 2013 në 7:09 pm

   Arsen nuk eshte momenti…

   Përgjigjjuni

  • Bertoja Shkodër  --  6 Mars, 2013 në 7:22 pm

   O Ceno,po lëni budallallëqet të paktën sot,që të gjithë ne me komentet tona po i shprehim ngushëllime familjes së të ndjerit.

   Përgjigjjuni

  • tefta  --  6 Mars, 2013 në 9:23 pm

   NAIM FRASHERI ; DRITA PELINGU;BIRCE HASKO;ALBERT VERRIA;EVA ALIKAJ;AISHE STARJA;BESA IMAMI;KADRI ROSHI;BUJAR KAPEXHIU;BUJAR ASQERIU;BESIM LEVONJA;DEMIR HYSKJA;ESAT TELITI;DREITA HAXHIRAJ;DRITA AGOLLI;FADIL HASA;SKENDER SALLAKU;LUFTAR PAJA;FITIM MAKASHI;LUAN QERIMI;BUJAR LAKOETJ ETJ ETJ ETJ ETJ

   Përgjigjjuni

  • mergimtari fv  --  6 Mars, 2013 në 10:16 pm

   Idiot i lindur keshtu do vdesesh , te pakten me kete rast duhet te tregoheshe vertet i krishter i devotshem , ajo lista jote eshte e shqiptareve te medhenj qe kane lene emer ne jeten e shqiptareve halle medhenj , respekto te ndierin R.Trebicka qe do na mungoje midis kesaj zbrazdesie te sotme , i qofte dheu i lehte .

   Përgjigjjuni

 52. agbi  --  6 Mars, 2013 në 6:54 pm

  Jam i sigurt qe do te vazhdosh te dhurosh buzeqeshje te panumerta atje lart
  Faleminderit qe u mundove sadopak ta beje jeten tone me te lehte , me gazmore , me me humor ne kete bote te zymte .
  Edhe nje here FALEMINDERIT dhe rruge e mbare .

  Përgjigjjuni

 53. emigranti...  --  6 Mars, 2013 në 6:54 pm

  …po ikni nje e nga nje ju tek te cilet gjenim prehje e ngushellim, dhe do mbushen ditet tona me zbrazetine e mediokritetin e te paafteve qe vetem shtohen. Eshte hera e pare qe lexova emrin Roland Trebicka, dhe nuk buzeqesha, por u perlota. Lamtumire, shqiptar i madh!

  Përgjigjjuni

  • arsen  --  6 Mars, 2013 në 7:45 pm

   No comment!
   Sot ne vend qe i gjithe shtypi, Tv etj. te meren me kete humbje te madhe, na cajne sumen me Kuvendin dhe pallavrat e Saliut. Me vrasjet dhe aksidentet ditore. Me mungesen e ilaceve e vdekjen e Cavesit.
   Ikni ore pabuksa!
   Sot kultura shqipetare ka humbur nje FIGURE!

   Përgjigjjuni

   • Tironci  --  7 Mars, 2013 në 9:25 am

    ngushellime per humbjen. I paharruar ka per te qene kujtimi

    Përgjigjjuni

 54. baro Corrogjafi  --  6 Mars, 2013 në 6:54 pm

  NGUSHELLIME FAMILJES ! I PERJETSHEM DO TE MBETET ME AKTRIMIN E TIJ TE SPIKATUR !

  Përgjigjjuni

 55. valter  --  6 Mars, 2013 në 6:55 pm

  Nje aktor i MADHE, u preht ne paqe, ngushemllime familjes!

  Përgjigjjuni

 56. Black Mamba  --  6 Mars, 2013 në 6:59 pm

  kinematografia dhe teatri shqiptar ka humbur një nga aktorët më të mirë, ….ngushëllime familjes.

  Përgjigjjuni

 57. spartak dija  --  6 Mars, 2013 në 7:03 pm

  Ska pak dite,me sakt te dielen qe ripame familjarisht” Pallati 176″ ku vecanerisht spikat roli i jovan Bregut…kemi qeshur sikur ta shikonim per here te pare kete komedi…ne cdo here zbulon te trebicka gjate interpretimit madheshtine e ti si aktor…Pallati 176 nuk do ishte komedia qe eshte pa Trebicken ne rolin e Bregut e po pallati 176 i dha shansit Trebickes te shfaq madheshtine e tij aktoreske…Shum prekes njoftimi i redaksise…nje shok i vertet…Nje dhimbje qe me siguri prek cdo shqiptar…Kujtimi per Aktorin e madh do jete i perjetshem…Ngushellime familjes,ngushellime kombit per kete humbja te pazevendesueshme…

  Përgjigjjuni

 58. Aleksandër Matrënga  --  6 Mars, 2013 në 7:04 pm

  U preft në paqe shpirti i tij.
  Ngushllime të thella familjes së tij.
  Ishte një aktor i madh ,që fatkeqësisht u largua nga kjo jetë,por vepra e tij ,si aktor i klasit parë janë të pavdekëshme.
  Me dhimbje e them se,ky është një lajm i hidhur për të gjithë ne Shqiptarët.

  Përgjigjjuni

 59. miri suedi  --  6 Mars, 2013 në 7:08 pm

  FALEMINDERIT, ROLAND TREBICKA.

  Përgjigjjuni

 60. il  --  6 Mars, 2013 në 7:09 pm

  Po ju kujtoj ju qe keni shkruar karjeren e Roland Trebickes me te cilin ne bashke qytetaret e tij patem fatim te jetojme me kontributin e tij ne kinematografi dhe teater. Qe ne femini luan ke filmi Debatik i Regjizorit Hysen Hakani.

  Përgjigjjuni

 61. Prizrenasi  --  6 Mars, 2013 në 7:14 pm

  Ja sa hapa faqen onlie te gazetes Tema dhe sa nuk me pushoi zemra. Akoma jam i tronditur. Nje aktor i rralle,i paperseritshem. Ngushllimet me te sinqerta familjes,shokeve te aktorit e gjithe shqiptareve. Humbja eshte jashtezakonisht e madhe. I lehte i qofte dheu.

  Përgjigjjuni

 62. Bertoja Shkodër  --  6 Mars, 2013 në 7:18 pm

  Ngushëllimet më të sinqerta familjes..

  Përgjigjjuni

 63. allbanistani  --  6 Mars, 2013 në 7:20 pm

  Vdis pa te te duam.
  Arsen vellai punet e ndershme,ato qe nuk duan dredhite e politikes por duan aftesi profesionale ne Shqiperi i kane kryer kryeisht te krishteret nderkohe turkoshako komuniste kane mare lavdine,kjo dihet.

  Turqia dhe komunizmi mbollen gjithe pislleqet ne atdhe qe nga dembelizmi,spiuneria,punet nen rogos,etj.
  Duke perjashtuar ata pak te ndershem nga ky grup.
  zogu,enveri,ramizi,nano,saliu,meta,ruci,gjinushi,dokle,fevziu,balliu, etj,a nuk jane njeri me rufjan se tjetri.

  vdis pa te dua, fillon bumci nje idiot ti vere lulet ta preke dhe me dore medemek te nderuam.

  S’na ngelet gje vec ngushellime.

  Përgjigjjuni

  • arsen  --  6 Mars, 2013 në 8:16 pm

   Ec po deshe dhe mushu menjen kosovareve dhe mbeturinave te <turqise ne Shqiperi.
   Ata e dine fare mire se ku eshte DJEPI I KULTURES

   Përgjigjjuni

   • kali kuq e ka nji huq  --  7 Mars, 2013 në 10:19 am

    o kelysh greku,kush jane mbeturiat e Turqise,te gjithe keta komentuesit qe shprehin ngushellimet e tyre ketu,perfshi ketu edhe 2-3 nga Kosova,apo ata 300 cat e janulles qe s’ndjehen fare per kete aktor te madh..?
    prandaj dhe kush ka pare mire nga ju ndonjehere qe te shohi sot?!

    Përgjigjjuni

 64. ai  --  6 Mars, 2013 në 7:24 pm

  http://www.youtube.com/watch?v=4FWuOwxUdSA

  Lajm i hidhur për të gjithë ne Shqiptarët.

  Roland Trebicka nje aktor i I madh ne e kujtojm gjithmon me veprat e tij. U preft në paqe shpirti .
  Ngushllime familjes te Roland Trebicka …

  Përgjigjjuni

 65. ceni  --  6 Mars, 2013 në 7:39 pm

  Ngushellime familjes Trebicka .
  U kujtoft me rrespekt e nder aktori madhe i Shqiperise Roland Trebicka .

  Përgjigjjuni

 66. kapo  --  6 Mars, 2013 në 7:40 pm

  Respekt dhe perulje perpara figures tende o gjigand i teatrit. Te qofte i lehte dheu o monument i shqiptareve.

  Përgjigjjuni

 67. tefta  --  6 Mars, 2013 në 7:40 pm

  Vepra e tij eshte e pavdekeshme dhe i ngjafshin femijet nga talenti ose niperite e mbesat! JEMI TE SIGURTE QE AI DO PREHET NE PARAJSE SE E BERI POPULLIN SHQIPETAR ME HARE DHE GEZIM ME ROLET E TIJ !

  Përgjigjjuni

 68. SUZANA  --  6 Mars, 2013 në 7:41 pm

  Sa buzeqeshje solli ne jetet e mbingarkuara me stress te shqiptarve. por askush nuk u kujtua ti kthej as edhe 0001% te asaj qe dha. keshtu funksion ligji i xhungles ne shqiperi, ku minjte jane luan dhe luanet shuhen ne heshtje si nje meteor.

  Përgjigjjuni

  • Nila  --  6 Mars, 2013 në 8:10 pm

   Ngushellimet me te sinqerta familjareve dhe miqve te te madhit e te paarritshmit Roland Trebicka. Cfare humbje madhe per skenen dhe artin Shqiptar. Duke u larguar nga jeta,nje nga nje keta aktore te medhenj, po vdes pak nga pak edhe arti Shqiptar.

   Përgjigjjuni

 69. Jovan Bregu  --  6 Mars, 2013 në 7:45 pm

  Nuk ika o shqiptare, ketu jam, se Ai me la mua qe te pershendetem cdo dite me ju, tju them mirmengjesi si mu gdhite, tju them mirmbrema, sot jam te dixhitalb perseri.
  Trupin e cova tek ai qe ma dhuroi, por mendjen e kam tke ju, se ishit juve qe me bete mua Jovanin e famshem.
  Prandaj te nderuar spektatore, neser do te me shihni perseri, dhe do te qeshni me Jovanin, se une u krijova, per tju hequr juve dhimbjen.
  Ketu me kini, nuk iki kollaj une sa tju kem juve.

  Përgjigjjuni

 70. arjana  --  6 Mars, 2013 në 7:46 pm

  Ngushellime familjes ,aktor i mrekullueshem i paharruar qofte kujtimi i tij

  Përgjigjjuni

 71. bbb  --  6 Mars, 2013 në 7:47 pm

  Humbje e madhe per artin tone. Kam takuar te ndjerin diku afer ambasades jugosllave ne vitin 1998 me nje mikun tim. Ish njeri serioz dhe i mire. Mesa kam marre vesh ia kapen me vonese semundjen. Ne shqiptaret shkojme tek doktorin kur jemi ne gjendje kritike. Se po te behen kontrolle sistematike, semundjet parandalohen. Smund te ikin njerez te tille me vlera kaq t eri…Gjynah, jam i hidheruar si per babain tim

  Përgjigjjuni

  • per bbb  --  6 Mars, 2013 në 8:15 pm

   Semundjet jane shkruar nga zoti qysh para se te lindi njeriu …cdo ngjarje qe i ndodh njeriut ne jete eshte shkruar nga zoti …. kete vetem njerezit e zgjuar dhe me gjykim i kuptojne … bej vizita sa duash tek mjeku !!!! e ka caktuar zoti diten se kur do vdesesh edhe si do vdesesh ….

   Përgjigjjuni

   • bbb  --  6 Mars, 2013 në 9:20 pm

    Sjam dakort me ju. Jeta eshte nje kompleks fenomenesh qe duhet ti drejtosh ti. Psh po pive cigare dhe alkol me shumice,ose po abuzove me shendetin me menyra te tjera, do vdesesh shpejt. Chyn zoti ketu????

    Përgjigjjuni

 72. respekt......  --  6 Mars, 2013 në 7:51 pm

  Respekte pa fund per kete ikon te Teatrit Shqiptar. R.I.P i dashur Roland, vepra jote do ngelet e pavdekshme ne historine e ketij vendi.

  Përgjigjjuni

 73. alban4eva  --  6 Mars, 2013 në 7:52 pm

  humbje e madhe, ngushellime familjes, u prefte ne paqe, i qofte dheu i lehte..!!!

  Përgjigjjuni

 74. Aredion Lici  --  6 Mars, 2013 në 7:53 pm

  Aktor qe skena Shqiptare zor se e gjen nje te dyte. Ngushellime familjes.

  Përgjigjjuni

 75. Nila  --  6 Mars, 2013 në 8:00 pm

  Ngushellimet me te sinqerta familjareve dhe miqve te te madhit e te paarritshmit Roland Trebicka.

  Përgjigjjuni

 76. Deti  --  6 Mars, 2013 në 8:10 pm

  Shpirti u prefte ne paqe humbje e madhe per te gjithe ata qe e duan teatrin

  Përgjigjjuni

 77. Nje tjeter emigrant  --  6 Mars, 2013 në 8:11 pm

  U prehte ne paqe ! Nje tjeter yll me pak ne qiellin e artit shqiptar ,ai qe na ka dhuruar te qeshuren me vepren e tij…

  Përgjigjjuni

 78. Nila  --  6 Mars, 2013 në 8:12 pm

  Ngushellimet me te sinqerta familjareve dhe miqve te te madhit e te paarritshmit Roland Trebicka. Cfare humbje madhe per skenen dhe artin Shqiptar. Duke u larguar nga jeta,nje nga nje keta aktore te medhenj, po vdes pak nga pak edhe arti Shqiptar.

  Përgjigjjuni

 79. Drenica e Kuqe  --  6 Mars, 2013 në 8:15 pm

  Per artiste te medhenj shqiptare, dhembje e madhe kombetare. Ngushellime te sinqerta familjes, farefisit, botes shqiptare te artit!!

  Drenica e Kuqe

  Përgjigjjuni

 80. rudini  --  6 Mars, 2013 në 8:31 pm

  lete prehet ne paqe shpirti Roland Trebickes,ngushellime te thella familjes.

  Përgjigjjuni

 81. beratsi  --  6 Mars, 2013 në 8:41 pm

  ngushullime te perzemerta familjes TREBICKA

  Përgjigjjuni

 82. Blero  --  6 Mars, 2013 në 9:04 pm

  Roland Trebicka nuk ka vdekur. Humori dhe batutat e tij do te mbeten gjithnje ne mendjen e publikut qe aq shume e deshi dhe e duartrokiti. Mjeshter Rolandi…u prefsh ne paqe e Zoti te ndricofte shpirtin! Do te jesh gjithnje ne zemrat tona!

  Përgjigjjuni

 83. leci  --  6 Mars, 2013 në 9:08 pm

  Nje nga gjerat e rralla qe me mungon nga Shqiperia iku megjithese kam videon e Pallatit 176 me vete ketu ku jam. Nje arsye me shume per te mos shkelur atje. Nje humbje qe do ta quaja me permasa Ballkanike per dimensionet e lartesise se aktrimit te arritura nga ky gjeni i Teatrit. Humor pac me vete ne rrugen e gjate or mik i tashme munguar.

  Përgjigjjuni

 84. Django  --  6 Mars, 2013 në 9:28 pm

  NGUSHELLIMET E MIA FAMILJES lANDIT ..E PAPRITUR KJO…

  Përgjigjjuni

 85. skenderbe i vjeter  --  6 Mars, 2013 në 9:28 pm

  nje aktor i shkelqyer , trebicka i pa zevendesueshem per talentin e tij ,, ngushellimet me te sinqerta familjes per humbjen e madhe te rolandit kesaj ikone aktoreske ,,, u prehte ne paqe dhe i pa vdekshem kujtimi i tij

  Përgjigjjuni

 86. valbona  --  6 Mars, 2013 në 9:39 pm

  Nje njeri i mbrekullushem,nje mik shume i mire ,nje aktor komik i pa aritshem,ngushellime familjareve,ju prefte shpirti ne paqe

  Përgjigjjuni

 87. rajub  --  6 Mars, 2013 në 9:43 pm

  Ngushellime familjareve te te Madhit Roland Trebicka.Meriton rrespektin e te gjitheve dhe do te kujtohet nder breza kontributi i tije ne artin Shqipetar.

  Përgjigjjuni

 88. Linda  --  6 Mars, 2013 në 9:57 pm

  Ai nuk ka vdekur.Ai eshte futur ne histori sepse me jeten e tij ai ka bere emer.Do jete i gjalle dhe brezat do e kujtojne.Ngushellime familjes dhe te afermeve.U prehte ne paqe dhe i pa vdekshem kujtimi i tij

  Përgjigjjuni

 89. cimi  --  6 Mars, 2013 në 10:22 pm

  aktor i perkryer,vepra e tij eshte e pavdekshne,na vjen keq,ngushllime familjes.

  Përgjigjjuni

 90. DORI  --  6 Mars, 2013 në 10:33 pm

  Humbje vertet e madhe.Ai do do mbetet i pa vdekshem me vepren e tij.Na ka bere te qeshnim dhe kur nuk nuk ishim ne humor .Ngushellime familjes

  Përgjigjjuni

 91. Mihal  --  6 Mars, 2013 në 10:57 pm

  Ngushullime familjes Trebicka ,familja humbi te dashurin ndersa kombi humbi kollozin e skenes shqiptare të paperseritshmin Roland Trebicka.

  Përgjigjjuni

 92. Roland Sahatcija  --  6 Mars, 2013 në 11:12 pm

  Ngushellime te sinqerta familjes se Roland Trebickes!Ndarja e parakoheshme nga kjo jete e Roland Trebickes,eshte hidherim per familjen e shoqerine tone shqiptare.Vleresimet maksimale per kete artist te madh, do te mbeten perhere ne zemer e mendjet tona.Respekt e dashuri vihet re keto caste ne tere komentet e bera deri tani.Ky njeri i vertete, i edukuar ne familje e shkolluar me tej,pasqyroi ne shoqerine shqiptare figuren e duhur qe duhet te kete cdo bashkombas.Populli shqiptar ne cdo kohe ka patur e do te kete intelektuale ne cdo fushe te shkences apo te artit e kultures,ata gjenden kudo…!!!Vetem keta intelektuale te mirefillte, duhen vleresuar e shfrytezuar ne te miren e shoqerise shqiptare per se gjalli, e nderuar perhere!!!

  Përgjigjjuni

 93. Inna  --  6 Mars, 2013 në 11:18 pm

  U prehte ne paqe! Njerezit nuk jane trupa me shpirt, por shpirtra te strehuar ne nje trup. Shpirtra qe jetojne ne eternitet. Jam e sigurt qe ky shpirt i mire eshte ne nje vend me te mire sot, ne duart e Zotit dhe i lire nga dhimbjet trupore e shpirterore! R.I.P. i nderuar artist, qe i ke dhene kaq shume popullit tend te vuajtur!

  Përgjigjjuni

 94. denand  --  6 Mars, 2013 në 11:19 pm

  shume keq

  Përgjigjjuni

 95. vertino  --  6 Mars, 2013 në 11:33 pm

  Roland Trebicka ju thoni qe ka vdekur,jo e keni gabim sepse vete emri i tij eshte i parashkruar,ka nje kuptim:Ro-Land,dmth,ron Landi dhe vertet ai eshte i gjalle ne mbare boten shqiptare.Aktor i madh qe do ti mungoje artdashesve shqiptare.Eh s’ke c’te thuash e dhimbshme dhe e pa drejte.
  Pyes une ,por jo vetem une, pse vdekja s’mban nje radhe?
  Me duket se tjeter kush e kishte radhen, eshte me i moshuar se Landi, eshte “me komiku me tragjiku i te gjitha kohrave”,bile ja ka kaluar edhe aktorit me fame boterore Aleksander Moisiut ka 40 vjet qe aktron skena horror.Ai gjithmone ka rolin e protagonistit,ndersa populli shqiptar ben ate te figurantit.Ah moj vdekje qe rembeve nje ikone te teatrit e kinematografise shqiptare,pse u tregove kaq e padrejte?
  Vargje nga i madhi Naim Frasheri kushtuar Roland Trebickes.
  Kur te shihni se jam tretur
  mos kujtoni se kam vdekur
  jam i gjalle e jam ne jete
  jam ne drite te verteteNgushellime familjes dhe i pa haruar kujtimi i tij.
  vtino

  Përgjigjjuni

 96. xhaferri  --  6 Mars, 2013 në 11:36 pm

  NGUSHELLIME FAMILJES DHE QOF I PA HARRUAR ROLAND TREBICKA NGA ME TE FUQISHMIT AKTOR TE SKENES DHE EKRANIT SHQIPTAR,E DHIMBSHME PO LARGOHET PAK E NGA PAK BREZI ME I MREKULLUSHEM SHQIPTAR,I QOFT DHEU I LEHT.

  Përgjigjjuni

 97. vitico  --  6 Mars, 2013 në 11:38 pm

  HUMBJE E NJE NJERIU TE MADH,NGUSHELLIME FAMILJAREVE E U PREHTE NE PAQE.

  Përgjigjjuni

 98. Dardan  --  6 Mars, 2013 në 11:47 pm

  Na u shkeput nje cope e bukur jete. Shume gjera te bukura bente, aq shume na pelqente sa edhe kur ishim te merzitur, te lodhur nga puna, te perplasur me njeri tjeterin vinim ne shtepi dhe shihnim disqet e rregjistruar me kete artist dhe dalngadale humori vinte, ngjitej fort ne shpirtin tone dhe derrmonte cdo grime lodhje, cdo merzitje, cdo zenke, te gjitha i harroniom pas “mbretit Gafurr” dhe qindrav batutave jetesore te ketij njeriu te nje rrallesie te vecante Jovan Bregu, Jovan Mali, Jovan i Madh, Roland. Sa shume Rolande ka pasur bota. Nuk do te te harrojme sa te vdesim!

  Përgjigjjuni

 99. E.Hima  --  7 Mars, 2013 në 2:26 am

  Zoti e bekofte edhe te gjeje paqe ne boten tjeter.Nje njeri fantastik me potencial te papare artisti.Ngushellime familjes dhe te rroni vete.
  I Nderuari Z.Trebicka te falenderoj nga zemra per momentet gazmore te paharrueshme qe na ke dhene nga ekrani edhe teatri live.Do te na mungosh pa mase.Nje humbje e madhe per te gjithe Shqipetaret edhe Shqiperine.Zoti e bekofte.

  Përgjigjjuni

 100. ani  --  7 Mars, 2013 në 3:05 am

  Ky njei madheshtor i cili me ka shtuar jeten duke me ber per te qeshur dhe ne momente te veshtira te jetes tashme ndahet nga kjo bot mizore,te cilen me pranin e tij e ka zbukuruar sado pak.me lot ne sy i drejtohem familjarve me ngushellimet me te perzemerta,dhe i them Roland Tebickes “U prefsh ne paqe ashtu sic e meriton…..me shum respekt Ani.

  Përgjigjjuni

 101. VIGU  --  7 Mars, 2013 në 3:25 am

  NGUSHELLIME FAMILJES PER HUMBJEN E NJERIUT TE TYRE TE DASHUR. QOFTE PER TE DHEU I LHETE! ROLANDI NEPERMJET VEPRES SE TIJ ARTISTIKE DO TE JETE GJITHMON MIDIS NESH. U PREFSH NE PAQE.

  ————————————————————————-

  PER KOMENTUESIN arsen. IDIOTET,TRADHETARET E KOMBIT,PERCARESIT E POPULLIT NEPERMJET FESE DUKE PERBUZUR NJEREN APO TJETREN FE NUK KANE
  BRIRE. po dallohen nga fjalet e veprimet qe thone e bejne.

  Përgjigjjuni

 102. hajriu  --  7 Mars, 2013 në 8:33 am

  Vetem Respekte per nje te pavdekshem si ju z.Trebicka!

  Përgjigjjuni

 103. Tersi Pojanit  --  7 Mars, 2013 në 9:39 am

  Familjes Trebicka ngushellime ,i qoft ilehte dheu dhe u preht ne paqe.

  Përgjigjjuni

 104. Besniku  --  7 Mars, 2013 në 11:04 am

  Vertet per te ardhur keq.Ngushellime familjes.Faleminderit Roland,per gjithshka na dhurove ne vite !

  Përgjigjjuni

 105. Fredi Fredi  --  7 Mars, 2013 në 12:41 pm

  U prefte ne paqe.Roland Trebicka.

  Përgjigjjuni

 106. aldon vukaj  --  7 Mars, 2013 në 11:57 pm

  Ngushllimet e mija per familjaret e trebickes
  Per mua ka qen nder aktoret me te mdhenj ne shqiperi
  Me vjen keq edhe njeher lamtumir inderuari i kombit

  Përgjigjjuni

 107. Driton Bakija Gjakove  --  8 Mars, 2013 në 11:42 am

  Vdiq njeri nga artsite me te medhenje te ,Komedise Shqiptare Artisiti,Roland Trebicka.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *