TemA TV/ Spahiu: Pas 23 qershorit do konfiskohet çdo pasuri e zyrtarave të korruptuar (VIDEO)

Korce 7 MarsMbështetësit e Aleancës Kuq e Zi janë mbledhur në Pallatin e Sportit të qytetit të Korçës duke kërkuar largimin e qeverisë.

Sipas AK, Berisha ka degraduar dhe sistemin arsimor duke i dhënë deputetëve të saj licenca për universitete private.

Lideri i Aleancës Kuq e Zi ka premtuar se “qeverisja kuq e zi që do të lindë pas 23 qershorit do të konfiskojë çdo pasuri të ministrave, deputeteve dhe zyrtarëve të korruptuar të qeverisë së shtetasit Sali Berisha dhe do ti shndërrojë ato në vepra infrastrukturore për arsimin publik në të gjithë Shqipërinë dhe kudo ku shqiptarët jetojnë nëpër botë”.

“Jemi këtu për t’i premtuar Korçës dhe të gjithë qytetarëve që Aleanca Kuq e Zi më datë 24 qershor do të sekuestrojë të gjitha universitetet, të cilat janë pastrim i parave të ministrave më të korruptuar të qeverisë shqiptare dhe shtetasit Berisha. Ata nuk mund të gëzojnë paratë duke shitur diploma me shumicë dhe pakicë. Ne vijmë me një moto për të shuar kaosin dhe anarkinë në sistemin arsimor në këto 23 vite, ku biznesi bëhej me abetaren apo gjeografinë, me historinë. Sot ne vijmë me një premtim për të unifikuar abetaren, gjeografinë dhe historinë e kombit tonë”, tha Spahiu.

“Demokracia pa arsim është dështim”, deklaroi Kreshnik Spahiu. “Sot arsimtarët janë të injoruar nga qeveria dhe të shtypur nga varfëria. Shtetasi Sali Berisha rrënoi sistemin arsimor dhe për këtë Korça e ABC-së së parë do ta ndëshkojë atë me 23 qershor. Korça do të largojë përfundimisht koalicionin e tradhtarëve. Korca e Gramenos do të votojë kuqezi, sepse vota kuqezi është votë për Shqipërinë,” deklaroi Kreshnik Spahiu.

Më tej lideri i kuqezinjve u ndal të thirrja për marshimin e të gjithë shqiptarëve në Tiranë për një “7 Prill pa Berishën”.

62 komente në “TemA TV/ Spahiu: Pas 23 qershorit do konfiskohet çdo pasuri e zyrtarave të korruptuar (VIDEO)”

 1. Pelasgian says:

  te lumte o Kreshnik , voten ty do ta jap dhe te uroj FITORE !

  nqs do te na zhgenjesh sdo kesh FTYRE te dalesh ne rruge ! SHPRESOJ QE KJO E FUNDIT MOS TE NDODHE KURRE !

  1. raimondi says:

   O Kreshnik Spahiu , mos u merr me keto punet e pasurive , s ene keto 22 vjet te gjithe pa perjashtim ata qe kane vene pasuri si politkane dhe jo politkane , e kane vendos pasurine me PUNE te Zeze

   Ndaj me mire fokusohu ne shqetesimet reale qe kane njerezit e varfer shqiptare , dhe leri keta ti mbajne parate e tyre ,se edhe te duash nuk ua merr dot se i kane ne banka te huaja dhe investimet i kane nen emra te tjere __

   Biles duke u shprehur ne kete menyre ti ore Kreshnik ben qe keta parrallinjte ti cojne parate jashte Shqiperise, ndaj mos u merr me kete pune ,
   aq me teper qe ti ke gjysmen e politkaneve te opozites totalsiht te koruptuar

   Kresho shiko ruaj votat se mos ti vjedhin dhe meru me ceshtjet parimore ekoniomike te cilat ndihmojne ne regullimin e jetes se shqiptareve,…..

   …..si dhe mos hiq dore nga Bashkimi Kosove-Shqiperi, se ky bashkim eshte burimi kryesor i ritjes se mireqenies se Shqiptareve –Gjerat e tjera nuk kane rendesi fare

  2. Andon says:

   Nuk e kuptoj se si do I konfiskoje Kreshniku pronat e te korruptuarve, ne date 24 Qershor?
   1) Kur rezultati I zgjedhjeve ne Shqiperi do te pakten 2 jave qe te shpallet.
   2) Kur AK, deklaron se mund te beje koalicion me cdo parti, perveç zuskes LSI. Deklarate qe nenkupton koalicion te mundshem me PS dhe rrjedhimisht, qe keta te PS te mos jene korruptuar fare.

   Nuk e kam shume te qarte. Shpresoja/shpredoj qe AK te sjelle ndryshimin qe I nevojitet Shqiperise dhe kombitShqiptar.

  3. DREJTESIA says:

   Sikur ta filloje nga vetja sdo beje keq o PINOKU i Sales

  1. memo says:

   Bravo, me xhaketen e Mao Ce Dunit, te xhepi ka dhe stemen e tij.
   Kokpalare e vesh pakrehur!
   Ku ju shpie mushka or popull!!!

 2. Ben Chicago says:

  Edhe une dakort jam me ty o Kreshnik,fillo me Ramen njehere ,jo me nusen e 4 te tij ( Linden),skemi pune me te.Si the ai ka vetem 3000€,mgjse e beri Tiranen qytet te pabanueshem nga ndertimet??.Atehere qenka ne pike te hallit,OK,shiko njehere Dash Pezen???

  1. Zekthi says:

   Spekullant ja c’je o katunar chicagoje, qe nga bota ku jeton edne pas 20 vjetesh nuk ke kuptuar asgje. Per me teper je edhe injorant, se rri e merr lajmin qe te jep tv klani si per te vertete, e pastaj fillon e perserit si majmun gjithndej ku te jepet mundesia.
   3000euroshi i Rames, nuk ishte pasuria e tij kompleksive, por cka kishte kursyer ne ate vit, per te cilen ishte bere deklarata e pasurise. pra ishin 3000 euro te kursyera ne nje vit, e jo sa pasuri ka mbledhur gjithsej.
   ik degjo edicionin e lajmeve te tv klani tani, se mos te jep ndonje info tjeter qe te vish ketu te na tregosh.

   1. perralla me mbret says:

    Po edhe sikur te behej fjale per nje vit te vetem qe nuk eshte e vertet, ti prap beson se ai kishte kursyer vetem 3000 euro gjate gjithe vitit.E pastaj merrr guximin tjeret ti quajsh katunar e injorant! E ty si te te quajm? Zyrtari i digasterit te propagandes! Naiv! Apo cop mishi me dy sy!

  2. mergim tari says:

   O Beno,

   Une gjykoj se po te kishte Rama probleme te tilla, do ti kishin dale. Sali Berisha ka 8 vjet ne pushtet. I ka te gjitha mjetet e kontrollit. Deri tani vetem sa ka pellitur dhe nuk ka nxjerre gje.

   Kur Berisha flet per gjera te tilla, me duket si nje llafazan bajat. Keshtu ka thene SALLIUA edhe per Nanon, per Xhuvelin, per Ilir Floririn. Dhe kur e pyeten Sallo Berisha pse the ashtu per ata ai u pergjigj: “Une due me ju than juuuuve, se ato qy i thash per Nanon etj… ishin politike”.

   Fakti tjeter. Berisha genjen per cdo gje deri sa te ben per te vjelle. Ne gjuhen juridike ky quhet DESHMITAR I PABESUESHEM, dhe nuk perben as prove, madje denohet per shpifje…

   Pra Ben, mos i beso cka thote per Ramen, se do te zhgenehesh si me Nenon, Luf Xhuvelsin, Ilir Floririn, e dhjetra te tjere te listes qe Sali Berisha i shan me nene, babe, moter, gjuhe qe perdorin zakonisht RRUGACET ORDINERE….

   1. Ben Chicago says:

    Po PD kete pune do beje Sa here te vije ne pushtet te fut ne burg te parin e komunisteve.I futi ne burg Bllokmenet,po Leri o me keta merret Saliu,ok,futi ne burg Nano hajdutin,ua e futi kot si kundershtar politik.E moret Nanon e bête k/m dhe e pate si e kthehu vendin ne kazino.Tashti ti thua fute dhe kete steken e gjate ne burg,kthehe ne hero.Keta nuk duhen futur ne burg keta duhen nxjerre jashte ligjit si PS.

    1. mergim tari says:

     Ben Cikago,

     Te ktheva pergjigje ne menyre korrekte. Te lutem mos i devijo temes dhe arsyetimit tim me nje arsyetim pa lidhje.

     Ne ate qe une trajtoj nuk flas se cfare eshte bere me Nanon, se cfare beri Nano etj….

     Une them qe Edi Rama akuzohet nga nje person qe ka dy pika te dukshme:
     Qe ka mundesi te kontrolloje nepermjet institucioneve cdo njeri
     Qe eshte genjeshtar deri ne rrugaceri duke marre te gjithe neper goje.

     Une pervec atyre qe permends me siper kur Sallua thoshte ur kish interes
     Ilir Floririt
     Xhuvel Hajduiti
     Nano Hajdutit

     Po te shtoj edhe disa te tjera
     IGLLI I MALLAVITES
     FEHMI ABDIUN (arrinte te ofendonte deri kryetarin e gjyykates kushtetuese)shiko cfare kafshe…..
     Erion Brace (hajdut xhepash)
     Taulant Ballen (hajdut trafikant droge, perdhunues femrash)

     Ky njeri ka arritur deri atje sa te shaje nenat, motrat, te gjalle e te vdekur te cdo njeriu qe ja thote truri i tij i semure.

     Pra vetem kete thashe. Qe kjo MONSTER eshte i PABESUESHEM.

     Clidhje kane ketu fjale koti, “fut ne burg komuniste” “nxirr nga burgu komuniste” etj… pse me kete do te merret PD, Saliu.

     Pastaj o cikago, ti ben edhe nje gabim juridik. Ne burg te fut gjykata e jo Saliu e PD-ja. kete ti e di edhe nga PRIJESI.

     Eshte me mire te matesh kur te flasesh dhe ti qendrosh temes, ne menyre qe jo vetem une te te respektoj duke i dhene pergjigje (heres tjeter) nje njeriu qe gjykon me zgjuarsi, por ne radshe te pare ti te respektosh vehten.

 3. rinia says:

  Bravooooooooo SPAHIU ! KETE PRESIM TE GJITHE SHQIPETARET .KETO PROTESTA DUHESHIN
  TE ISHIN BERE ME KOHE . POR ME MIRE VONE SE KURRE

 4. JU ES EJ says:

  Jemi me ty i nderuar kreshnik
  Po te pyesim :Po ti a je me ne ?????????????????????
  Nqs je tamam atdhetar mos e dredho muhabetin jo me 7 prill jo me 23 qeshor.
  Ka veten nje rruge
  KOKA E BAJLOZIT TE LUGUT TE ZI TE TROPOJES DUHET PRERE PARA 23 QERSHORIT.
  MALLKUAR QOFSH NESE GENJEN KETE POPULL TE TEJLODHUR QE NUK DO TE SHOHE ME SY JO VETEM JARGAMANIN BERISHE POR AS TRE AMBASADERRAT QE DUKET SE DO TA NDIHMOJNE NE 23 QERSHOR.

  1. perralla me mbret says:

   Nuk behet fjale per popull te tejlodhur por per kundershtare te pangopur.Nuk jan te varferit ata qe kerkojne ndryshimin por jeni ju qe abuzoni me kte shtres,ju qe dje kishit xhepat plot e sot u jan shterrur!

 5. vlora 1912 says:

  Te shohim! Thuhet qe: “ata qen qe lehin nuk te hajne”. Taktikisht kjo deklara mund te jete e gabuar; ata qe kane pasuri mund te gjejne menyra per te fshehur ose tjetersuar ose do te mbejne te pa munduar, ndoshta me force e gjake, per te mbajtur pushtetin dhe si rrjedhim pasurine. Pushteti i sotem ka mbeshtetjen e thuajse te gjysmes se popullsise. Prandaj do te ishte nje taktike me inteligjente sikur te heshtje (keep quite) dhe pastaj kur te vish ne pushtet vepro ashtu sic duhet.

 6. one says:

  Mashtrues, populist, i pacipe! Si do ti konfiskosh pasurite? Cfare je ti? Prokuror? Gjyqtar? Hetues? Polic? Kujton se njerezit jane budallenj?
  Cfare bere kur ishte ne krye te kupoles se drejtesise, KLD? Atje kishe shume mundesi te rregulloje dicka ne kete pseudodrejtesi, por nuk bere asgje. ASGJE.Vetem shite poste gjyqtaresh.

 7. xxxx says:

  Ore “ONE” nuk do ti konfiskoj Kreshniku personalisht por qeveria ku do te beje pjese edhe AK kete ka thene Zoti Spahiu ne fjalimin e tij por cfare te beje i shkreti Spahi kur ka si puna jote qe kan probleme me te kuptuarin shqip

 8. mergim tari says:

  Te me falni pasi kete shkrim e kam vene disa here dhe po e ve perseri. Kjo pasi ka shume premtime se cfare do beje OPOZITA ne pushtet. … Une gjykoj se shqiptaret do te ishin te EKSALTUAR nese pikat e pare e programit te OPOZITES do te ishin sa me poshte:

  Krijimi i nje fronti te perbashket OPOZITAR antifashist dhe antihajdutesh kunder PD dhe LSI.
  Qellimi: Te rrezohen keto dy parti, pasi me PD dhe LSI nuk ka dhe as ka per te patur ndonjehere zgjedhje te lira, as gjykata te pavarura dhe si rrjedhim, PA GJYKATA TE PAVARURA NUK KA ASNJEHERE SHTET.

  Te gjitha partite qe aspirojne zgjedhje te lira, gjykata te pavarura (shtet) dhe shkaterrimin e nje junte fashiste qe aktualisht eshte instaluar ne Shqiperi, duhet te bashkohen ne nje pol te vetem. Vetem keshtu fitohen zgjedhjet.

  Ne paktin e tyre, keto parti duhet te kene si pike te pare qe brenda nje viti pas fitores mbi fashizmin, te organizojne zgjedhje te reja te lira dhe te ndershme (nese do te jete e nevojshme). Kjo me qellimin qe te gjitha palet te jene te barabarta ne zgjedhje.

  Qe te fitojne, partite opozitare duhet te kene ne program disa pika kryesore:

  *****Zgjedhje te e lira pas 1 viti (opsionale)
  *****Pastrimin e gjykatave ne menyre urgjente nepermjet kontrollit te
  dosjeve te gjykuara nga gjyqtare te korruptuar politikisht e
  ekonomikisht si Sashenka, Toma, Agim Bendo, e dhjetra qelbesira te tjera

  ******Premtimi qe duhet te beje OPOZITA te jete qe do te ngrihet nje gjykate popullore
  te gjykoje sipas ligjit (me drejtesi) dhe denoje me BURGIM TE PERJETSHEM:

  *****Urdheruesit dhe vrasesit e Remzi Hoxhes
  *****Urdheruesit dhe vrasesit e Kosta Trebickes
  *****Urdheruesit dhe ekzekutuesit e Piramidave ne Shqiperi
  *****Ata qe i shiten nafte Serbise ne kohen qe gjithe bota i beri embargo
  *****Urdheruesit dhe kriminelet qe rrahen njerezit ne 26 maj 1996
  *****Urdheruesit dhe kriminelet pergjegjes per vrasjet e 1997
  *****Frymezuesit, urdheruesit dhe ekzekutoret e Pucit te 1998
  *****Ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me avione dhe arme kimike
  *****Hajdutet e Rruges se Kombit (te Leshit)
  *****Aat qe vodhen zgjedhjet e turpshme te 8 majit te Tiranes
  *****Urdheruesit e vrasjeve, plagosjeve dhe ekzekutoret e 21 Janarit
  *****-Gjithe banden e Gerdecit qe coi ne vrasjen e 26 shqiptareve te pafajshem.
  ***** Urdheruesit dhe vrasesit e Fatmir Xhindit, komunarit te Kukesit dhe opozitareve
  te tjere.
  *****Urdheruesit dhe zbatuesit e marrveshjes per DHENIEN E DETIT GREQISE.

  *****Ka shume te tjera qe nuk po i permend dhe nuk i mbaj mend sic eshte psh
  ****krimi ne Bulqize, qe nis nga vjedhja, plagosja, humja e jetes se dhjetra minatoreve,… ****Vjedhjet e pasurise kombetare,
  ****shkaterrimi i pasurive natyrore,
  *****tallja me dekada e pronareve,
  *****ligjerimi i te paligjshemve etj….

  ***Ne fund OPOZITARET duhet ti premtojne dhe ti potesojne popullit nje kerkese tjeter.
  ***Qe do tu sekuestroni gjithe pasurine ketyre klysheve bandite, dhe paret qe do te merren se bashku me te ardhura te tjera do te shkojne per shkolla, cerdhe, kopeshte, qendra shendetesore, komunikacion, transport, nderlidhje, tregeti etj.

  Ne fund dua te them se nuk eshte e veshtire te gjendet AI…….., barbari kriminel qe ka urdheruar vrasjet e 21 janarit. Ai e ka pohuar vete me gojen e tij se “DO T’UA BEJ PERSERI SI NE 21 JANAR”
  Kaq mjafton qe cdo gjykate ne bote te mos sorrollatej me deshmitare, me prova te FBI-se etj…
  Ne raste te tilla cdo gjykates do ti drejtohej BARBARIT (kur te jete i pandehur) duke i thene: “I pandehur, sipas vete pohimit tuaj, ju keni pranuar se “DO T’JA BENI OPOZITES PERSERI SI NE 21 JANAR”. Ndajfolja “PERSERI” tregon perseritje, pra tregon qe do te perserisnit nje veprim qe e keni bere edhe me pare. Kaq do ti mjaftonte edhe gjykatesit me medioker per te denuar nje qelbesire frikacake qe behet trim vetem se ka pushtet, NJE QELBESIRE QE QANTE NE ZYREN E BASHKIM FINOS qe mos ta denonin dhe ta vrisnin KUR FINO ISHTE Kryeminister .

  Keto duhet te premtoje OPOZITA e bashkuar dhe te shikoni se cfare rezultate do te kete ne zgjedhje. Do te jene te tilla qe as me 30% manipulime nuk do ti mjaftone kriminelit te PD dhe hajdutit rrugac te LSI per te fituar…..

  Bashkohuni, beni fushta per ato pika me siper, dhe shkoni ne Pallatin e Kongreseve. Aty dilni te gjithe se bashku dhe betohuni qe asnje nuk do ti shpetoje burgut dhe drejtesise.

  1. Niku says:

   bej seks me mire, se qenke shume i mllefosur o cun

   1. mergim tari says:

    Po pse o NIK,
    A ke gje kunder atyre qe kerkoj une.
    Une nuk jam kunder seksit, por kjo nuk ka lidhje me temen. Futu nje here ne teme, thuaj nje here se clidhje ka MLLEFI me DREJTESINE qe kerkoj une dhe pastaj fol po deshe edhe per Kometen Hallej qe desh beri qametin….

    Une kerkoj drejtesi. Po ti or Kreshnik si e ke punen….
    ….Nuk je dakord qe te denohen ata qe i dhane nafte Milloshevicit.
    … Nuk je dakord te denohen ata qe i falen detin Greqise
    ….Nuk je dakord te denohen ata qe vrane ne 21 janar
    ….Nuk je dakord te denohen ata qe vrane 26 qenie te pafajshme ne Gerdec.

    Clidhje ka ketu MLLEFI o NIk.

    Nese ti nuk kupton ndryshimin midis DREJTESISE dhe MLLEFIT, atehere ky nuk eshte problemi im.

    Dhe me qe e lidhe pergjigjen ndaj shkrimit time me pune seksi po te pergjigjem po ne ate menyre. Menyra jollogjike se si ti arsyeton me duket sikur ti ke bere SYNET, pra ke hqur si pjese te tepert lobin logjik te trurit dhe te ka mbetur vetem pjesa emocionale, pjesa e trurit qe drejton epshet, qe ve ne levizje vetem punet e qejfit dhe seksit….

    Mos e bej synet trurin se eshte gjynah.

  2. fieraku says:

   ke shume te drejte,por ketu ka njerez qe(1)nuk kuptojne,(2)nuk u leverdis ato qe do spahiu sepse do te jene zhytur vete ne leke te zi dhe(3)ka dhe antishqipetare seshte nevoja qe ti theme me emra korraket,,ti dhe ne te tjeret duhet te vazhdojme te shkruajme sepse duhet qe te ndihmojme me menyren tone sadopak qe ak te vije ne qeveri une kame shume besim te ak,flm

 9. enea says:

  Nje nga ata do jesh edhe ti Kreshniko….per hir te korrupsionit qe mbolle kur ishe ne KLD

 10. emigranti says:

  Kreshnik Spahiu eshte figura me e paster e politikes Shqiptare.
  Ai braktisi postin ku ishte( i pamundur te pastronte sistemin e korruptuar, pasi te drejten per kontrolle gjykatave e kishte Min. e Drejtesise, por edhe per ato pak raste qe vinin e shqyrtoheshin nga KLD, e cila i denonte , Gjykata e Larte i jepte pafajesine ) per te pastruar politiken e korruptuar Shqiptare, pasi eshte ajo qe mban peng si kudo edhe sistemin e Drejtesise.
  Perpara AK per pastrimin e Shqiperise nga ” plehrat”.

  1. anonim says:

   Edhe nje ILIR i ardhshem.

 11. atdhetari.usa. says:

  Ben Cikagua, ju ka mbetur ora ne shekullin enjezet. ju flisni sikur jini punesuar dhe pagueni nga mafja e sali berishes. Si nuk ju shohin syt se ne cgjendje reale esht ai popull, pore vetem i besoni cthote klani, tvsh, abc, qe nga menjgjezi ne darke per te propaganduar mashtrimet, mburjet dhe genjeshtrat e sali berishes. Une isha per 100 vjetorin e pamvaresis dhe vec gezimit te gjith popullit per kete festim, mbas kesaj pashe mjerim, trishtim, varferi,pasiguri jete, si ne qytet edhe ne fshat. Sa per pasurin e Edit kam degjuar ish kryetarin e kotrollit z. Zotin Adriatik LLalla qe deklarimi i Edit perputhej me gjendjen ne fakt. prandaj spahiu duhet pergezuar e mbeshtetur per te hequr nje ciban kanceroz qe i ka mbire ne kuriz atij populli me emrin sali berisha. Pamvaresisht deklarates emocjonale AK DUHET MBESHTETUR SI E VETMJA ALTERNATIVE PER TE KRIJUAR POLIN E TRET, ose ne aleance me forcat e tjera qe kundershtojne regjimin diktatorjal te sadamit shqipetar me emrin sali berisha.

 12. one says:

  per XXXX. ti problem me kater te panjohura, duhet te dish se ne nje shtet demokratik ku do te beje pjese dhe spahiu, vendimet e sekuestrove dhe konfiskimeve i merr prokuroria, te konfirmuara dhe nga gjykata madje. cdo vendim qe nuk eshte ne perputhje me kete procedure eshte thjesht shenje e mentalitetit diktatorial.Ok? se ndryshe perfundon ne strasburg or ekstremist i mjere…

 13. BERISHA LARGOHU. KUSH VOTON BERISHEN BEHET PJESE E MOHIMIT SE DEMOKRACISE TE SHQIPTAREVE. says:

  Pse Kreshnik Spahiu vishet me rroba ushtarake si diktator? Kjo veshje tregon diktatorin dhe injorancen, kjo veshje nuk eshte e shqiptareve te moderuar. Veshja e Spahiut me kujtoj regjimin e Ever Hoxhes. Shqiptaret duhet te njihen me veshjen e Spahiut nga vete ky i fundit. Duam pergjigje, se c’kuptim ka kjo veshje qe na kujton kohen e Enverit? Mero Baze, a mund ta pyesni Spahiun per veshjen ushtarake, se c’kuptim ka kjo veshje qe me kujton komunizmin????

  1. Ramy says:

   hahahah Greku mou te kapi frka????? Spahiu do behet kasapi i grekofonve shqiptare. Ec aty Kreshoooo , te gjithe shqiptaret jane me ty

 14. BERISHA LARGOHU. KUSH VOTON BERISHEN BEHET PJESE E MOHIMIT SE DEMOKRACISE TE SHQIPTAREVE. says:

  Pse Kreshnik Spahiu vishet me rroba ushtarake si diktator? Kjo veshje tregon diktatorin dhe injorancen, kjo veshje nuk eshte e shqiptareve te moderuar. Veshja e Spahiut me kujtoj regjimin e Ever Hoxhes. Shqiptaret duhet te njihen me veshjen e Spahiut nga vete ky i fundit. Duam pergjigje, se c’kuptim ka kjo veshje qe na kujton kohen e Enverit? Mero Baze, a mund ta pyesni Spahiun per veshjen ushtarake, se c’kuptim ka kjo veshje qe me kujton komunizmin???? Vetem diktatoret vishen me kete uniforme.

 15. Bardhi Tolabi says:

  Deklaratat e Kreshnikut,jane per fushate elektorale,prandaj brenda kane dhe egzaltime dhe tejkalime te kompetencave,qe jep ligji per ceshtjet e ndryshme problematike qe ka sot Shqiperia.Duke i cveshur nga keto,them se ceshtjet qe ngre, jane te drejta.Nuk mund te flitet per konfiskime totale,te menjehereshme dhe me nje te rene te lapsit qe me 24 Qershor.Shteti ka levat e tij,te cilat opozita e sotme,ne se do vije ne pushtet,duhet t’i vere ne levizje.Jo cdo pasuri,duhet konfiskuar.Konfiskim,duhet te kete per ato pasuri,te cilat nuk justifikohen me te ardhurat e ligjeshme, te shoqeruara dhe nga pagesat e rregullta te detyrimeve fiskale ndaj tyre.Vendimet gjyqesore,te kontrollohen,duke filluar nga me te rendat:Gerdeci,21 Janari, vjedhjet e”Rruges se Kombit”,vjedhjet me bllok ne dore te Ilir Metes etj.Para gjyqit,duhet te shkojne dhe ata qe kryen tradheti kombetare,duke i falur 355 km2 det Greqise,apo privatizimet klienteliste, me klanin Argita-Fazllicit dhe te tjera si keto.Mbas ketyre,ka kohe pastaj me rradhe dhe per te tjeret me poshte se keta.Gjithashtu,opozita,duhet te premtoje dhe anullimin e te gjitha ligjeve qe shkelin kushtetuten,qe jane anulluar nga Gjykata Kushtetuese dhe nuk kane gjetur korrigjimin e duhur prej Sali Berishes.Shembull,duhen bere dhe ata prokurore dhe gjyqtare,te cilet kane hetuar dhe fshehur prova,kane shkelur afate,ose kane injoruar provat katerciperisht te ligjeshme gjate gjykimit te ketyre ceshtjeve.Ja, keto duhen premtuar dhe mbajtur,por qe duan dhe kohen e tyre per tu realizuar.

 16. Landi- Sverige says:

  Sikur po na i ben lemsh o Spahi si ato kacurelat e tua ate daten e largimit te shtetasit!! Nje here na thua se me 24 qershor, pra nje dite pas zgjedhjeve do te “sekuestrosh te gjitha univeritetet”, por me pas na thua se me 7 prill, ashtu si ushtria e Musolinit qe sulmoj Shqiperine ne te njejten date, cfar kojcidence, ti do te largosh Saliun me “protesten e madhe”!!! Ne ate 7 prill te 1939-s mbreti i “dashur” i shqiptareve u tregua “zemergjere” si nga hera me popullin e tij duke mos e futur ne lufte me Italine qe te mos kishte viktima ne njerez dhe vendosi te marri valicet me “rreckat e trupit” e te largohet nga Shqiperia. Por ky malukati tjeter edhe cadrat e shiut i bene arme te sofistikuara dhe ju kunderpergjigjet “armiqve” me armet e tij “modeste” kalashnikov per “rruajtjen” e institucioneve shteterore. Por nuk na thua, ti si koke e madhe e drejtesise shqiptare qe je, me cfar marifeti do te na e largosh Saliun nga pushteti dy muaj para zgjedhjeve te programuara dhe te aprovuara nga te gjitha partite politike duke perfshire edhe AK-ne tende??!! Ai se leshoj pushtetin ne momentetet me kritike te tij e te vendit, do ta leshoj tani ne prag te organizimit te zgjedhjeve parlamentare!!!! Qe ta kuptojme, do te beni ndonje miting propagande te AK-se, si te modelit Meta disa ore para zgjedhjeve te 2009-s, apo do te na beni ndonje lloj “revolucioni” te modelit arab?!

 17. Kritiku says:

  E degjova dy here kete pjese te fjalimit dhe nuk arrita te degjoj ate qe ne shkrimin e mesiperm shkruhet, qe me 24 qershor do te sekuetrohen pasurite e pushtetareve. Mbase eshte nje gabim i atij qe e ka shkruajtur ketu kete shkrim.POR,nese Spahiu do ta kete thene, kjo eshte nje gafe e madhe dhe nje mashtrim. Kjo thenie eshte per injorantet qe nuk arrijne te kuptojne se si funksionon nje shtet me rregulla.
  Se pari, me date 24 qershor nuk kane dale akoma rezultatet e zgjedhjeve. Nuk eshte formuar akoma qeveria. Edhe nese AKZ fiton dhe mundet te krijoje vetem qeverine, asaj i duhen muaj apo vite qe te mbledhe se bashku ne Prokurorine, provat e duhura qe te veprohet ndaj pasurive te paligjshme te vena nga kushdo qe do te akuzohet. Ne nje shtet ligjor nuk ecet me thirrje populiste por sipas ligjit.
  Gafa tjeter e tij ishte hapja e shkollave shqipe kudo ne Ballkan. I themi ketij “juristit” qe te veprohet dicka ne nje shtet tjeter duhet te behen marreveshje ne baze te ligjeve te shtetit perkates dhe jo te vendoset se ashtu deshiron Kreshnik Spahiu. Keto deklarata te Spahiut jane tipike per shpellaret qe nuk e dine si behen punet.
  Me tere keto deklarata “nacionaliste” te tipik Spahiu, me shume ne shikojme nje te cmendur, ose me keq akoma nje agjent te serbit qe i ben punen e padronit(serbit). Keto deklarata, i japin shkak serbise dhe grekut qe ata te shkojne perpara me diskriminimin e shqiptareve duke i quajtur ata si destabilizues.
  Kush ka sy e veshe dhe arsye te shendoshe, do ta kuptoje qe Spahiu, nuk eshte njeriu i duhur qe presin shqiptaret!

  1. matri says:

   bravo. me te vertet nje koment cilesor dhe me argumenta

 18. Horri i Bulevardit says:

  Kreshnik Spahiu deklaron se do tja sekuestrojne pasurite dhe parate hajduteve te pushtetit dhe keta hajdute ne i njohim shume mire dhe per kete shqiptaret jane dakort.

 19. _I_ says:

  Humor tek forumi i temes. Shumica qe e kundershtojne jane minoritare 🙂 dhe me e forta eshte se AK po i nxjerr minoritaret si “lepuri nga ferra” te cilet perdite shajne Shqiperine dhe shqiptaret, duke bere ndarje krahinore e fetare.
  Bravo AK!

  1. Cekuri says:

   Ti me kete emer te goditur, bravo atyre qe te paskan vene kete emer se te takon dhe te shkon….ve re se ata qe shprehin nje mendim kunder nga ju i quani automatikisht minoritare greke.
   Lexova te gjitha ato komente te cilave ju disa kokra ketu u referoheni, kuptova qe jane komentet me qytetare dhe me te llogjikshme, pra ju duke i quajtur ato si komente te minoritareve greke automatikisht shprehni ndjenjen e inferioritetit qe keni kundrejt tyre.
   Jo se nuk e dinim kete gje por ja qe e konfirmoni dhe vete.
   Eshte e natyreshme qe komentet fyese e rrugacerore apo injorante ju personifikojne, ato qytetaret jane te huaja per ju, nuk mund te fshiheni pas gishtit….rruge te mbare!

   1. _I_ says:

    🙂 ah more korrak minoritar, qe ske koqe te thuash une jam minoritar, urrej shqiptaret etj etj Kaq inferior je??:)

    A nuk ishe ti o trap qe solle nje video nga youtube me flamurin grek ku kendohej dhe ofendonit shqiptaret ?? dhe me flete per “Qytetari” ketu 🙂 Ben idjotin apo ke ardhe qe i vogel ?

    Inferiore jeni ju, sepse ju jeni ata qe shani perdite ne gazeten tema Shqiperine dhe shqiptaret, me ne krye Lolon e forumit turkofagos.
    Po ju nje gje spo kutponi, se keshtu i beni dem vetes dhe jeni aq trapa dhe debila sa nuk e kuptoni. Ca te presesh leksione qytetarie nga nje fshatar! 🙂

    1. Cekuri says:

     Dhe megjithate emrin qe i ke vene vetes te shkon shume.
     Qe ndihesh inferiore duket dhe nga shkronjat e theksuara qe perdor, ke nevoje te te kushtojne kujdes ndihesh qe nuk ta var kush.
     Video nuk shan shqiptaret more kodosh por ata paraardhesit e tu.
     Kenaqu edhe nje here!!

     1. _I_ says:

      🙂 Tani u binda qe ke ardhe qe i vogel keshtu 🙂

     2. fieraku says:

      po me ke mburreni more qurravecec,me karaiskakin qe eshte arvanitas,me kolokotronin me bocarin etj etj..po keta jane gjake shqipetari dhe smunde ti beni greke more te perrallisur, u rritrn nenat tuaja vetem me perralla keni te drejte tu besoni por hapini syte se cfare shkruajne te tjeret per historine tuaj,a e di cfare ka thene miauli more i perrallisur?DOJA NJE GREQI TE MADHE ME ZEMER SHQIPTARI DHE ME GJUHEN E TIJE,,prandaj mos u mburrni me heronjet tane me suliotet tane,juve dini vetem te merreni me thashetheme por ne thellesi jeni bytheperdredhur e njohe mire historine greke,prandaj o dite zi mos e kruaj shume me shqipetarin se do vije ora jone avash-avash dhe keni per ta pare, njehere ne nje kohe u dhame miser per te ngrene, radhen tjeter to tu japim mut dhe ate me lek do ta merrni,,

 20. kel ukaj says:

  Ne dukje ka te drejte Z. Spahia ne praktike nuk do te realizohet kurre por si njohes i vogel i shtetit do te beja:
  Amnisti per krime te vogla psh. deri ne 100.000 euro, te gjitha ata qe deklarojne se nuk vjen nga krimi rryshfeti etj etj. E sekuetrimi i arrestimi i krimineleve te medhenj e te vertete.
  E dyta mos humb kohe me universitetet, po bej nje ligj qe te gjithe ata qe kane mbaruar universitetin pas 1990 do te rekrutohen ne shtet me konkurs. Kostoja e konkursit do te jete ngarkim konkurruesve. Organizimi i konkursit duhet te jete i ndare nga kontrolloret e rezultateve, etj etj.

 21. nibiru says:

  tjeter mut do qe te pasurohet me varferine e shqiptareve

 22. BERISHA LARGOHU. KUSH VOTON BERISHEN BEHET PJESE E MOHIMIT SE DEMOKRACISE TE SHQIPTAREVE. says:

  Po pres 7 prillin, qe do te thot largimin e Berishes nga pushteti para zgjedhjeve. AK ka mbeshtetjen time vetem per largimin e Berishes, le te shikojme 3 million shqiptar qe i rrine pas kesaj levizje, por le te shpresoj qe Berisha mund te largohet para zgjedhjeve nga populli per te shkuar pastaj ne zgjedhje te lire.

 23. ibrahimi says:

  une nuk jam minoritar por po ju them ju maskarejve te paguar nga K…. spahiu qe vetem idiotet mund ta besojne kete sharlatan te pa cipe qe vetem genjen dhe ka nje nivel te tille intelegjence qe genjeshtrat i ka te nivelit te atyre me shkolle 8 vjecare.Edi Rama duhet te mendohet mire te marri nen sqetull ketemajmun se do jete nje turp per gjithe ne socialistet shqiptare.

  1. Cekuri says:

   Ky nuk eshte turp vetem per socialistet shqiptare por per mbare shqiptaret, ky nivel kaq i ulet per nje shtetas qe ka drejtuar gjyqesorin eshte turp i madh!

   1. fieraku says:

    ik more bytheshitur,qe nga emri qe ke dihet se cfare do te shkruash uuuuuuuuuuuussssssssshhhhhhhhht nga ketu,,

 24. S says:

  Fundi jot do tregojë lidhjet e tua me serbët e krimeve të luftës.BERISHA LARGOHU. KUSH VOTON BERISHEN BEHET PJESE E KRIMIT.http://www.youtube.com/watch?v=fTlhTZJBbdE *Urdheruesit dhe vrasesit e Remzi Hoxhes
  *****Urdheruesit dhe vrasesit e Kosta Trebickes
  *****Urdheruesit dhe ekzekutuesit e Piramidave ne Shqiperi
  *****Ata qe i shiten nafte Serbise ne kohen qe gjithe bota i beri embargo
  *****Urdheruesit dhe kriminelet qe rrahen njerezit ne 26 maj 1996
  *****Urdheruesit dhe kriminelet pergjegjes per vrasjet e 1997
  *****Frymezuesit, urdheruesit dhe ekzekutoret e Pucit te 1998
  *****Ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me avione dhe arme kimike
  *****Hajdutet e Rruges se Kombit (te Leshit)
  *****Aat qe vodhen zgjedhjet e turpshme te 8 majit te Tiranes
  *****Urdheruesit e vrasjeve, plagosjeve dhe ekzekutoret e 21 Janarit
  *****-Gjithe banden e Gerdecit qe coi ne vrasjen e 26 shqiptareve te pafajshem.
  ***** Urdheruesit dhe vrasesit e Fatmir Xhindit, komunarit te Kukesit dhe opozitareve
  te tjere.
  *****Urdheruesit dhe zbatuesit e marrveshjes per DHENIEN E DETIT GREQISE.

  *****Ka shume te tjera qe nuk po i permend dhe nuk i mbaj mend sic eshte psh
  ****krimi ne Bulqize, qe nis nga vjedhja, plagosja, humja e jetes se dhjetra minatoreve,… ****Vjedhjet e pasurise kombetare,
  ****shkaterrimi i pasurive natyrore,
  *****tallja me dekada e pronareve,
  *****ligjerimi i te paligjshemve etj….

  ***Ne fund OPOZITARET duhet ti premtojne dhe ti potesojne popullit nje kerkese tjeter.
  ***Qe do tu sekuestroni gjithe pasurine ketyre klysheve bandite, dhe paret qe do te merren se bashku me te ardhura te tjera do te shkojne per shkolla, cerdhe, kopeshte, qendra shendetesore, komunikacion, transport, nderlidhje, tregeti etj.

  Ne fund dua te them se nuk eshte e veshtire te gjendet AI…….., barbari kriminel qe ka urdheruar vrasjet e 21 janarit. Ai e ka pohuar vete me gojen e tij se “DO T’UA BEJ PERSERI SI NE 21 JANAR” ik o zagar…

 25. perralla me mbret says:

  Kresho je i papare,je ai qe ringjalle dinjitetin e humbur kombtare. Une nuk kam votuar ndonjehere por ksaj radhe pa asnje dyshim vota ime shkon te AK. Forca Kresho,rrofte Bashkimi Kombtare,rrofte populli Shqiptare,posht gjakprishurit,hajdutet e tradhtaret e kombit.

 26. Kreshnik Spahiu te lumte o vlla i dashtun,ti je personi qe i duhesh shqiperis etnike.
  Kreshnik po te me jepej mundesia,edhe pse jam nga Prizreni,me gjithe deshiren me te madhe,une do te vija ne Shqiperin Ne Vendin Ame,ku do te jepja voten time,ty kreshnik,sepse ti Kreshnik dhe Aleanca Kuq e Zi i duheni Shqiperis.
  RRNOFSH SA MALET O KRESHNIK SPAHIU.
  RRNOFSH SA MALET O ALBIN KURTI.
  RRNOFSHIT SA MALET OJ ALEANCA KUQ E ZI!
  RRNOFSHIT SA MALET OJ LEVIZJA VETEVENDOSJE!
  RRNPOFT SA MALET POPULLI IM I DASHUR,PATRIOT,BUJAR,I DASHUR,DHE ATDHETAR.
  PERGJITHMON U LARGOFSHIN NGA TROJET ETNIKE SHQIPTARE,TRADHETARET E KOMBIT SHQIPTAR,SEPSE KEMI SHUM TRADHETARA,QE I BEJN DEM VENDIT TONE.
  TE UROJ FITORE NE 23 QERSHOR KRESHNIK SPAHIU,JUVE DHE GJITHE POPULLIT SHQIPTAR.
  PERPARA VLLAZEN SHQIPTAR,VOTONE ALEANCEN KUQ E ZI,QE NJEHERE E PERGJITHMONE,TE RIFILLOJME,RIBASHKIMIN E TROJEVE ETNIKE SHQIPTARE.
  ALEANCA KUQ E ZI! & LEVIZJA VETEVENDOSJE! = SHQIPERI ETNIKE – 111.000 km2.

 27. misionari says:

  Te lumte Kreshnik! Shqiperia Demokratike kerkon denime drastike kunder korrupsionin, krimit te organizuar, vjedhjeve galopante te pushtetareve dhe tradhtareve te ardheut!.

 28. Kledi says:

  Nuk i kuptoj disa komentues,shajne Kreshnikun politikanin me te ri dhe me nje vizion perindimor dhe ku eshte i vetmi qe ka ngrejtur zerin kundra padrejtesive qe i jane bere Shqiperise dhe shqiptareve nga feqinjet tane dhe qeverise me te korruptuar dhe me tradhtare ne bote. Berisha,Meta,Rama,Topi,Mejdiu,Idrizi,Dule etj,nuk besoj se keto emra jane me te mire se Kreshniku,dhe mund te jene e ardhmja e Shqiperise.

 29. valter says:

  Forca kreshnik, shqiptaret e ndershem jane me ju, vota veç per ju!

 30. Boner says:

  mos fluturoni me presh se ne fund fare do ta shikoni AK..jane kollona e peste e Saliut

 31. Qytetari says:

  MERGIM TARI

  Shume objektiv dhe i drejte nuk te heq asnje presje.

  Me kete teori duhet te dali opozita qe te nxjerri nga shtepia per votime Shqiptaret qe nuk votojne ose me mire qytetaret qe nuk votojne dhe te shkoje e sigurte drejte fitores me qytetarine dhe nje rilindje te vertete.
  Nese behet kjo asnjeri sdo guxoje te beje vjedhje dhe vrasje nga me te cuditshmet ne administrate sic po ndodh sot dhe si sic ka ndodhur me pare pasi do e dije mire qe vjen nje dite dhe shteti te vjen ne dere te shtepise.

  Te propozoj qe kete shkrim, te gjesh dhe tja dergosh ne posten private Rames dhe te gjithe partive opozitare nese duan te Rilindin ne te vertete.
  Dhe nje here urime per shkrimin.

  1. mergim tari says:

   Pershendetje QYTETARI,

   Jam plotesisht dakord me ju. Njerezit duhet te motivohen qofte edhe
   per te bere nje pune te mire sic eshte shporrja e SALI BARBARIT.

   Une nuk kam ndonje kontakt me OPOZITEN as ne Facebook dhe as Twitter
   ose ne ndonje forme tjeter. Per fat nuk di as ti perdor keto dy faqe te rrjetit social. Por mendoj se OPOZITA e kupton ate qe duan shqiptaret. Ndoshta per arsye te ndryshme nuk dalin hapur.

   Ndoshta nje arsye eshte qe te gjitha keto ti thone ne kohe fushate. Po ti thone tani dhe ti perserisin me vone, mendoj se nuk kane aq peshe.

   Kushedi, kush i merr vesh, ndoshta jane taktika te fushates. Por po nuk i thane edhe atehere, ju thafte goja, pasi shqiptaret duan DREJTESI. Pa drejtesi, pa DENIME ME BURG, edhe BURGIME TE PERJETSHEM, SHQIPERIA NUK DO TE KETE QETESI.

   SHIKO CFARE BERI NANO QE NUK FUTI ASNJE KRIMINEL NE BURG DHE KU PERFUNDOI SHQIPERIA.

   Edhe nje here te PERSHENDES.

 32. Mentari says:

  Ky po me duket nje Enver hoxha i ri qe me 1946 bertiste per konfiskimin e pasurive te popullit te pasur per ta e bere ate te varfer dhe me ate rruge beri te gjith shqiperine te varfer.Ore a eshte ne vete ky shkerdhate qe flet pa pergjegjesi kur deklaron se do te konfiskoj pasurite e shqiptarve te shqiperise se natos,te shqiperise se BE,te shqiperise demokratike.Po pse perseri Bolshevizmin do te bjeri ky ne shqiperi?Po pse a nuk ishte 50 vjet i mjaftueshem per te varrosur Kombin shqiptar?,prap ate kerkon ky.Ky eshte politikani me truthare qe kap pare e degjuar gjer me sot me territorin Europian.Ruaj koken o Spahiu Turk se kane ikur koherat kur Turqit konfiskonin pasurite e shqiptareve.Shko dhe konfiskoje pasurite e Djalit te Gramoz Rucit apo Edvin Moraz Rames po pate bythe.(ato djegin shqiperine ashtu sic e bene me 1997)

 33. Varu teneqet. says:

  Rrofshim ne e te na e rruash ti o Kreshnike Spahia, bashke me ate qe te beri me parti!

 34. koli gomave says:

  nuk e ben dot as ti dhe as nje politikan ne bote ate qe thua , ne qoftese ti bene ata qe thua (te konfiskosh pronat e politikanve “te vena me korrupsion” personalisht jam gati te flijohem per thenjen tende, mos premto ate qe nuk ke per ta bere kurre………

 35. Gezimi says:

  Kete pret populli prej kaq kohesh, konfiskimin e pasurive te vena pa djerse, po kush do e beje? Shume e premtojne, por askush nuk kujtohet me kur vjen ne pushtet. Ne se Kreshnik je me te vertete kembengules dhe do e realizosh kete qe thua, nuk e besoj qe do kete njeri me mend ne koke qe te mos ju votoje, por te jemi realiste, shume besim nuk kemi, megjithe respektin per te gjitha keto qe thua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *