TemA TV/ Si në komunizëm/ Gratë ulërasin emrin e Berishës, Topalli deklaron: Ai nuk ndalet (VIDEO)

March-8-14-51-29foto3

Çdo tetë mars është e njëjta shfaqje e turpshme. Gratë e administratës, të detyruara nga vendi i punës, mblidhen në Pallatin e Kongreseve. Në sfond nis të dëgjohet kënga “I Need a Hero”. Në sallë hyn mes brohorimave kryeministri Sali Berisha, gjithmonë e më i anuar, si Kulla e Pizës.

Fillimisht në skenë ngjitet Jozefina Topalli, që mbyt me lavdërime Berishën.

Ajo deklaroi se Berisha nuk ndalet në arritjet e tij.

“Historia e gruas është historia e vendit. Historia e nënës është historia e kombit. Unë e di se në zgjedhjet e ardhshme shumica e grave, bashkë me fëmijët e tyre do votojnë për Kryeministrin Sali Berisha. Jam e sigurt se nënat nuk ia falin atij që e quan veten rilindës, “rilindasit Edvin”, që duke bllokuar votimin e tre ligjeve la vendin pa status, i hoqi Shqipërisë miliona euro, i hoqi fëmijëve studentë bursa të panumërta.

Nënat janë të parat që prekin ndryshimin. Nëna nuk lejon të kthehemi mbrapa. GRUAJA shikon vetëm përpara. Nënat e jo vetëm ato, do votojnë për një Shqipëri të zhvilluar, për një Shqipëri europiane. Ato e dinë më mire se kushdo se Kryeministri ynë e  mban fjalën, se ai nuk ndalet, se ai e do kombin, se ai ia del për të çuar përpara vendin tonë të dashur, atdheun tonë të shtrenjtë, Shqipërinë tonë të bukur”, tha Topalli.

Më pas në skenë ngjitet Berisha, që zotohet se Shqipëria do bëhet vendi i barazisë reale.

Gratë në sallë entuziazmohen.

“Dëshiroj të përulem me nderimin më të thellë, me mirënjohjen më të pakufishme para të gjitha nënave, grave, motrave, vajzave shqiptare kudo që janë sot ato. T’ju uroj gëzuar këtë ditë. T`i falenderoj me mirënjohjen më të thellë për gjithçka që ato kanë bërë për Sali Berishën, për çdo burrë, djalë, familjar, për shoqërinë shqiptare, për kombin. Çdo familje, çdo shoqëri, çdo komb, gjithçka të mirë, çdo mirësi, çdo sukses e ndërton të bazuar mbi sakrificën dhe dashurinë. Në çdo familje, në çdo komb ju jeni simboli i dashurisë, ju jeni ikona e saj, ju jeni sakrifica e madhe për familje, për vlerën, për shoqërinë”, tha Berisha.

“Ne mblidhemi dhe kremtojmë këtë ditë duke mos pranuar të krahasohemi me të shkuarën, por krenar që në përpjekjet tona ne kemi realizuar projekte të mëdha. Instinkti ynë i thellë është të ecim përpara. Por ne gjithçka kemi realizuar, e kemi realizuar sepse ne jemi realistë dhe bëjmë analizë realiste, por po të shohim Shqipërinë do të gjejmë se jo vetëm në Shqipëri, por edhe në çdo vend të lirë paragjykuesi kryesor është muri i patriarkisë. Është ky mur mira e mijëra vjeçar, nga i cili buron dhuna dhe brutaliteti ndaj grave shqiptare dhe në mbarë botën. Është ky mur dhunues kryesor i lirive dhe të drejtave njerëzore në vendet e lira. Është ky mur që përcakton dallimet e pamerituara midis nënës dhe babait, burrit dhe gruas, vëllait dhe motrës. Është ky mur që përcakton vështirësitë e mëdha ekonomike. Prandaj unë jam këtu për t`u zotuar se gjithë jetën time në politikë do të shembin çdo vite e më shumë këtë mur”, tha Berisha.

Të nesërmen nis një jetë e vështirë në vendin ku gratë dhunohen barbarisht.

 

73 komente në “TemA TV/ Si në komunizëm/ Gratë ulërasin emrin e Berishës, Topalli deklaron: Ai nuk ndalet (VIDEO)”

 1. coku says:

  beriha hero. ha ha ha ha ha ha ………. ah ah ah ah………. aha aha aha aha aha oh oh oh ………….vazhdon

  1. lini says:

   Po kjo jozedina eshte perfundimisht e cmendur,eshte jonormale, ne fakt si saliu dhe gjith te tjeret.

   1. vota ime per ta shkulur me rrenje rregjimin berishist says:

    Po Lini,ke te drejte.
    edhe une jam befasuar me theniet e jozepines
    madje do thosha barcaleta me idiote ne
    rruzullin tokesor eshte ajo qe ka per autor
    vete ate zhgarravine.
    “…8 mars. urim per neneat,motrat per grate!
    normal,por te shtosh se ne kete 8 mars,nenat dhe ne grate nuk do tja falim Rames bllokimin,eshte me te vertete cmenduri politike.
    dhe te tilla gjendje kalojne vetem njerez si ajo dhe si Ai,
    Salihajvanstani i ketij vendi.
    Per shqiptaret vetem dy rruge jane;
    Ose te hedhim ne kosh rregjimin e berishistanit,
    Ose rregjimi do na fuse neve,popullin ne Grope.
    vellezer dhe motra shqipetare
    kudo qe jeni,kjo qe thashe nuk eshte postulat.perkundrazi eshte nje realitet qe shqiptareve po ju rendone
    si jashte ashtu edhe brenda vendit.
    me falni,por gjendja jone shpirterore eshte e sakatosur,
    megjitheate; Gezuar 8 Marsin ju o balle ndritura
    kudo qe ndodheni.dhe e ndjeje zerin tuaj
    nga cdo skaj i vendit tim,ku ashtu i dridheruar
    i belbezone femijve,me falni,por une e gjora nuk
    kam ku te marr nje cope buke…Dhe i shoh ne syte mendjes
    qe femijet kane mbeshtetur kokat ne preherin e Nenas,
    dhe vetem e ledhatojne,pa ju shkuar kurre ne mendje
    se mos ajo ka faje qe barku i tyre po thahet cdo dite.
    Fat i madh qe nuk shohin gje neper televizora se
    si shqyen Salirat per mireqenien e popullit.
    Te gjithe juve femije te uritur;
    Ju uroje qe ne kete dite Zoti ju sjellte nje
    kafshate buke…jeni brezi e ardheshem i vendit tim.

  2. herta says:

   Turp turp turp,ishalla se kan mendjen ato te huajt se na degjeneruan fare kto.

  3. Pilo Lala says:

   Ne bote ka shume pak Nena kriminele, por ja ku jane dy prej tyre, Topalli dhe Liri Berisha. Ju rradhiteni me:
   Gruaja e Assadit te Sirise, ajo gruaja ne Florida qe vrau femijen vjet ne pishine.

   1. Open your mind says:

    Cfare turpi te na perfaqesojne keta bastarde.Keta duhet te ishin ne burg me burgim te perjetshem.Eh moj e mjera Shqiperi sa poshte ke rene.Ta ka zene frymen llumi.

 2. Tsukiyama says:

  THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR THE DICKTATOR

  1. _I_ says:

   Po shkruaje pa gabime te pakten, se nje fjale eshte e shkreta 🙂

   1. shqiptari says:

    Lexoje me kujdes. Mua me duket si gabim i qellimshem (Dick Tator)

    1. Cekuri says:

     Ky me larte (organi gjenitial) as emrin e tij nuk di te lexoje, injorant hesapi.
     (Dick)e quajne dhe kete me larte .I.

 3. rilindje says:

  Jozefina gati sa nuk kaloi ne orgazem kur fliste per Berishen. Ky i fundit ngjante si bishe perballe femrave, te cilat me siguri sot e kishin lene detyren ne administrate per te qene ne pallatin e kongreseve.

 4. 1 says:

  te gjitha keto ne nje dite feste,sa IDIOTE qe je o Jozefine…

 5. tik tok says:

  HAJDE INJORANCE HAJDE, EDHE SOT FLET PER 3 LIGJET JOZEFINJA!

  1. Pilo Lala says:

   Pergjigjen per 3 ligjet e dha Ambasadori Amerikan dhe Ambasadori Gjerman:
   Edi Rama Kryeminister njehere, pastaj ligjet.

 6. DEBATIKU says:

  Ne ate salle ju ju kane detyruar te uleni,eshte pasuri e popullit ,ndaj ju gra kujtoni me respekt kontributin e grave arkitekte,te nderuares Pranvera Hoxha,e grupit te projektimit qe ndertoje ate pallat kulture,kongreseve,sallave …qe edhe pse i shfrytezojne te djathetet e te majtet…kurre nuk pastrojne pllakat e mermerit,apo paisjet e tjera…por te ndyre si vepra e tyre,antishqiptare…qe kerkonte te shesin pasurite e popullit,mbledhin me dhune grate…po ato te dhunuarat,po ato qe jua keni vrare burrat,qe ishin ne polici ,ne sherbim te pushtetit mafjoz e te korruptuar…qe vritni cdo dite komisare…..po po dita po jua afron do te gjykoni per grate e dhunuara,ato qe s;kane mundesi te kurohen,se shendetsia eshte me para e jo falas sic ishte para viteve 1990,po ato gra te mjera qe skane buke te ushqejne femijet,te blejne libra e fletrore,qe skane shkolle ku ti dergojne …po mbisundon alfabetizmi……kujtoji pak ju grate e pushtetit serb berishes si Biulkat haram qe je ne filmat shqiptare….asaj bregut e podestave.asaj e shume si asaj…por topallja ditet i ka te numeruara…oh sa shume i don moj zonja e zeze,grate….cfare beni o gra,si keni kuyrajo e ndigjoni,genjeshtrat e mashtrimet elektorale,,,cfare premtojne e cfare nuk bejne per ju….te zeza…si e ndjeni vehten kur motrat e bijat rtuaja nuk kane jete,dhunohen,vriten e vdesin ne prostitucin,shiten nga mafja per trrafiqe etj pafundesi….festoni sepse uner ju uroj ndryshe…lexoni shkrimin….se

  Me rastin e festes 8 Marsit….
  UROJEME ….
  TE GJITHA NANAT E VAJZAT SHQIPTARE,si brenda dhe jashte vendit,kudo qe jane,ta perkujtojne me dinjitetin dhe traditen e larte e te paharruar ,ne veset e virtutet e larta te femres Shqiptare…..trasheguar,mbajtur lart ne shekuj…..
  Uroje qe femra Shqiptare ,permes punes,zerit dhe kontributit te saj ,kudo qe te ndodhet,mos harroje atdheun e saj te dashur,me te shtrejtin e me te bukurin ne bote,per te cilin kane sakrifikuar dhe dhene jeten per liri,emancipim,arsimim e kulture,kur therriti atdheu ato luftuan me pushke ne dore duke dhene jeten …ka shume shembuj,qe jetojne te gjalla ne mendjet e zemrat e ketij populli, dhe jane shume deshmore,mesonjese,inxhinjere ,arkitekte,montatore,mjeke e profesore,ushtarake e agronome,punetore,..
  Qe formoj e pregaditi sistemi socialist nen udheheqjen e te lavdishmit,te paharruarit,sh.ENVER HOXHA,ishte e mbetet,ne historine e lavdishme te vendit e popullit herojk e shume te vuajtur shqiptare, komandatit,arkitektit e skalitjes se njeriut te ri,e nxorri nga erresira e kandilit dhe e kanunit,deri ne udheheqje ne organet me te larta te pushtetit te popullit ,te dale nga gryka e pushkes…Jane aktuale sot paradokset qe solli keto 23 vjet”demokracia”tradhetia e atyre qe la pas sh.Enver,ja ku ka perfunduar femra shqiptare,ne portat e emigracionit,te prostitucionit,te dhunimit ,te neperkembjes pa pune,buke,kulture e arsim,.. e pa shprese,ndaj ne kete 8 MARS 2013,u beje thirje mases se grave,qe kane prekur realitetin e tyre para 1990,dhe po jetojne shkaterrimin e eger cnjerzor keto 23 vjecar,ju ftoje……qe ne zgjedhjet e 23 qeshorit 2013, te dijne te ndahen nga kjo katraule qe ka future femren shqiptare antishqiptaret e tipit Sali Ram Berisha end.co,qe shiten vendin e pasurine e popullit,e bashke me to dinjetetin,nderin e kulturen tuaj shume te dashura nena,motra,ta mbajme koken larte,te dime te dallojme armiqt tane,kriminele,qe ju kerkojne voten Tuaj,per mbajtur pushtetit dhe varferuar popullin,mos harroni keshillat e vyera te sh.Enver….se keto nuk ju sherbejne ,punesoje e ju mbrojne juve,mos harroni vitin e mbrapesht 1997,Gerdecin.21 janarin qe vrane e plackite njerez,vesh nenat shqiptare me shami te zeza,furnizoj tanket e serb Milloshevicit me karburant,duke thyer hembargon e Natos,e mban pushtet ,qeveris me vota te vjedhura,per te vrare vellezrit e motrat tona te nje gjaku ne Kosove,se duhet te dini kush eshte ajo, ajo- forca politike qe perfaqeson interest e me te varferit,ku varferia ka arrit kulmi,mbani ne mendje e ne zemer kurdohere te ndezura,bene edhe propogande,me forcat Tuaja .duke vene ne jete te gjitha porosite e sh.Enver….e pra per ju kerkohet vota e partise qe la Enver Hoxha. PPSH( Partise Punes Shqiperise),ajo qe punoje me shume se gjysem shekulli,cliroj dhe ndertoj vendin,ndertoje bazen ekonomike per vendin,ju fuqizoj ekonomikisht dhe politikisht me arsim,sherbim shendetsor falas etj…zhduku gjakemarrjes dhe kanunit,mos guximit te prekjes kufirit te Rep.Pop.Socialiste te Shqiperise,e jo te shiten me 1 euro,roso serbo grekeve,dhe te falet hapsire detare Greqise,taman si Ahmet Zogu,qe vodhi arin e shtetit shqiptare,qe lejoj pushtimin e vendit 1939 nga Italia fashiste,…qe keto 23 vjet ju shiten armet,qe ishim tonat qe ne ajo kohe na pregaditi se si duhet luftuar armiku…..e sot antare e Natos e hesht,hesht edhe pse vriten ne bulevarde 4 shtatas shqiptare,qe pretestojne,kunder mafjes korrupsionit pushtetit Saliut e Ilir hajnise….ahere duhej te ngriheni ne kembe…..te gjitha ju grate ,kudo qe jeni…
  -Thirje atdhetare,per te mbrojtur,JU,JU,e familjet Tuaja ..te gjitha interesat Tuaja…..per bijte e bijat Tuaja…..
  -Mos lejoni neperkembjen e perbuzjen,jeten e pa shprese per ju e bijte Tuaj…frymezohuni nga aktet heroike te femres shqiptare qe kane thurrur e ngritur lavdi per memedheun tone te dashur, ne luftrat heroike qe dhene dhe jeten shembujt e Shote Galices,Shejnaze Jukes e Margarites,Zonjes Curre e Bule Naiupit etj qe dhene jete per lirine qe ne gezuam…..te femrave shqiptare qe dhene jeten per ndertimin e vendit ,ne veprat…qe sot as nuk mund te besohen se kane qene,se dora tradhetare shkaterroje te gjitha uzinat ,fabrikat,kombinatet e te gjitha kooperativat qe sot toka eshte ndjere e pa punuar…dogjen pyjet e kullota,agrume e ullishte….e vendi eshte kthyer nen kemben fashiste te Sali serbit ….po humbet edhe identiteti shqiptare pasi kane ndryshuar kombesi e emrat…per hire te punes e jeteses ne Greqi.Itali E NE EMIGRACION…mos harroni se si vendi yne nuk ka….fjala urte popullore thote……vendin e huaj ta lavderojshin,..por me kembe mos e shkelshi…..djersa jone duhet derdhur ne vendit tone…..qe bijte e bijat qe do te vijne ta gezojne…..e jot e kene fatin e keq te shkaterrimit e mjerise….cdo veper arti,ndertuar me kontributin e femres shqiptare ,..eshte shkaterruar…edhe energji elektrike sot e kemi ,fale djerses se popullit,hidrocentralet gjigante,ku ne te ka qene derdhur edhe kontriputi I femres shqiptare…
  Gezuar edhe nje here festen e grave,8 MARSIN…..
  VOTONI PARTINE E PUNBES SE SHQIPERISE NE 23 QESHOR

  1. Horri i Bulevardit says:

   Ju lutemi ku e keni zyren qe te vime tju bejme shurren, eshte akoma atje ku e keni patur ne Sharre?

  2. sazan says:

   Si ka mundesi asnjeri nga ju se perment emrin Edit,Spahiut apo Topit po ata ku u linden dhe ku u shkolluan nga cfar familje kan ardhur keta the gjith jane komunista ose bij komunistash kush kga ju oratoret do na jap ndo nje pergjigje partie

 7. kondi uk says:

  Ky nuk eshte diktataor se i beni qejfin ne kete menyre .Por eshte nje gomar me ku mafia shqiptare i ka varur legenat qe ai i terheq per te bere zhurem.

 8. Andreas says:

  jo vetem si ne komunizem po edhe si ne vendet islamike.

  1. Pse mor Trap alias Andreas pe ndonje me shami ne koke ketu ti? Ja u ka futur friken ne palce Erdogani. A te del edhe ty ne enderr si Tourkothithesit?

 9. Horri i Bulevardit says:

  Tungjatjeta shoku Enver
  tungjatjeta shoku Sali
  mirseerdhe ne mesin ton
  ardhsh i bardh o i zi

  Me partine syshqiponje
  me Saline trimin tone
  me udheheqjen e partise
  jemi ne grate e Shqiperise

  Rrofsh sa malet o Sali
  marsh nga ditet tona o trim
  na e solle begatine o Sali
  lum grania per kete parti

 10. ardian says:

  parti ose klan obsesioni keta te gjithe nje sindrome paskan si kryetari skizopsiqiku sali,po car diktator eshte saliu nje pcient me te meta mendore ,ndersa per zhelefinen leshterike qe turp ti thuash dhe femer nga banaliteti qe ka apo se beri dhe shkodren si venezia dhe ka akoma budallenj qe e votojne kete plake budallaqe ….

 11. Baro Corrogjafi says:

  Te rralle jane njerezit si Jozefina e Saliu ,qe edhe kur ata nuk do t’i shohe njeri me sy se ndjen peshtiresi, keta kenaqen, i bejne qefin vehtes masturbohen dhe kalojne ne orgazme , ne sy te te gjithe botes pa piken e turpit.Megjitheate edhe kjo ka anen e saj te mire duke treguar se i ka zene frika dhe u imponojne te tjereve te brohorasin e ulerasin per ‘ta. Domosdo e do vendi i punes ,ndryshe….

 12. racionali says:

  Domethene qe Edi Rama nukju la,qe te merrej statusi dhe nuk u moren bursat!!!!!!Kurse ju more kriminele ju i moret jeten njerzve ne mes te bulevardit dhe nuk i lejuat te jetojne ashtu sic zoti ja dhe jeten.Ju vrate 26 njerez ne gerdec,ashtu sic po vritni per dite,duke mos kursyer jeten e komisareve te policise dhe shume njerzve te pafajshem.CAR JE KA BAN PER PRONAT TONA, OJ …FINE.Nga fatkeqsia vajza te ndryshme detyrohen te hipin ne trotuare per prostitucion,kurse ti OJ ..FINE,ke hipur ne trotuarin e Sali kriminelit dhe atje OJ …FINE masturbohesh dhe prostituon me keq se vajzat hallexhesha.Kujtoje kohen para 1990 OJ …FINE se si dridhshe ate,ate,ate qe te kenaqeshin sekretaret e partise dhe te sigurimit OJ ..FINE DIZENJATORJA.Car je ka ban oj …..Fine…….

 13. Iliri says:

  Zoti Kryeminister sot uron grate dhe une postova dicka qe atij i paska prishur vargun e levdatave dhe mbas pak minut e kane zhdukur duke menduar se mos i prishet qejfi Kryeministrit.Ketu po postoj dy linke ne njerin kur eshte komenti derguar nga une Ilir Ymeraj dhe ne tjetrin ku ai koment mungon.
  http://oi46.tinypic.com/kd8kut.jpg
  http://oi46.tinypic.com/4fz7mr.jpg

 14. VERONIKA says:

  JU MUND TE ME VRISNI,POR KURRE DO TE NDALNI EMANCIPIMIN E GRAVE!
  Pershendes Tahirene iraniane,nje poeteshe kryelarte,qe u mbyt me ferexhene e saj,e hodhen ne nje pus dhe e mbuluan me gure.
  Por une fjalet e saj i lexova,pra nuk e paskan vrare dot.
  Uroj Nenen time,kerkoj ndjese per shume thinja qe i kam shtuar,falenderoj kembnguljen e saj,dhe qetesine qe ruante kur nje bije rebele i thoshte
  Une e urrej jeten tende,nuk do behem si ty!
  Me vjen keq per sa here ja kam thene,sepse ne mjerimin e saj me dha gjithcka,nuk me la thjesht nje “femer”.Me vjen turp sa here kujtoj te vetmen lumturi qe pati nga demokracia.Ishte e kenaqur qe Spaci u mbyll,sepse Veronika e saj do e ngryste jeten atje.
  Nga kjo pergjigje kuptoj qe kam qene mendimi i saj fiks,e kam akuzuar gjithmone qe nuk me shikonte sepse me konsideronte te madhen e femijeve,e kishte mendjen vetem te ata pas meje.Me vjen keq sa here e kritikoja qe i llastonte femijet e mi duke u blere shume gjera~por thjesht me tregon qe keshtu do te bente dhe me ne po ta kishte lejuar jeta.Me vjen keq qe ja hoqen buzeqeshjen vetem 30 vjece,dhe jam krenare qe kurre nuk u terhoq,dhe kur se uli koken.Rriti 4 njerez!
  UROJ TE GJITHA ATO NENA~GRA QE SI MAMAJA IME U BENE NJE BREZ I NDERUAR!
  Tani me duhet te uroj dhe kto grate e patinuara.Po jua nis urimin ne emer te gjithe atyre te dhunuarave.
  JOZI,te uroj une ,te uron dhe vjerra jote,te uron AISHJA,TUSHJA,DURDA,dhe gjithe skuadra e tyre e heshtur.Te urojne te gjitha ato gra qe nga 91 e ktej gjeneruan djem,dhe nga meshkuj gjeten vdekjen,nga meshkuj qe kurre nuk i rriti demokracia e juaj.
  Znj.Liri,uroj dhe ty,dhe gjithe ato gra po te heshtura qe rrisin femijet e tyre autik me shume dashuri,te dhunuara deri ne kocke nga bamiresia juaj.Te dhunuara deri ne kocke nga dhjetra pallate ne emer te Gites,asaj gruas se vogel qe ju keni gjeneruar.Te dhunuara deri ne kocke,nga rrogat me 6 zero te asaj pedagoges qe kurre nuk provoi kenaqesine e pluhurit te shkumsit.Te dhunuara deri ne kocke nga aferat me A.Vokshin,qe nga nafta u flaken burrat jashte,u hoqen dinjitetin e ushqyerjes se femijeve.E.Hoxha nuk e beri kte me mamane time.
  Do behej teper e gjate kjo liste,por e mbyll me kaq,uroj ne fund dhe ju grate e dhunuara nga patinimi i fondotintes,botoksit,krehjeve prej orangutangu,dhe parrullave qe ju imponon Jozefina.Gra si ju instaluan diktaturen atehere dhe po e bejne dhe sot.Ne 8 Mars grate,ato jo te patinuarat,por ato te dhunuarat,u ngriten dhe luftuan,u vrane per emancipimin e tyre.Nuk u mblodhen ne asnje salle kongresi dhe te brohorisnin nen drejtimin e L.Cukos per SHABAN NORJEN e pushtetit.
  Kurre dhe per asnje motiv,sot do brohorisja,sepse ne jemi kthyer mbrapa 100 vjet,dhe per asnje parti do hiqja kenaqesine femijeve te mi te me nxjerrin dhe te me qerasin.Po ju keni ngele femra riprodhuese ne sherbim te konventave dhe kongreseve.
  SHABAN NORJA,o udheheqesi yne i lavdishem,uroji gjithe grate e tua,eshte i vetmi moment qe kalojne ne ekstaze.Nxirru mallin e vjeter,merri dore per dore nga fitorja ne fitore.E ke thene vete:ti nuk mund te krahasohesh me te shkuaren,ti je e shkuara e palavdishme.

  1. Tironci says:

   Respekte Veronika….. Ka gra qe kane qendruar ne heshtje duke folur me fort me dashurine e tyre, veprat e tyre dhe kembenguljen per te rritur njerez me dinjitet. Perulem me respekt para ketyre grave qe sot nuk ishin ne pallatin e kongreseve duke u sekelldisur ne menyren me te ulet.

  2. Horri i Bulevardit says:

   Edhe une me duhet te jem dakort per sa shkruan shoqe, ke thene te verteten, ishalla rri me keto mend dhe nuk ndryshon, ne verore.

 15. Ligor Luarasi says:

  BOLL ME ARNIME.
  Shqiperia s’ka nevoje per arnime,asaj i duhet nje kostum i sakte ,i plote qe nga koka deri ne gishtate kembeve.

 16. Genti says:

  Ha-ha bursa te panumerta genjen Topalli, kujton se gjithe shqiptaret jane gomere. Shpejt do te thone qe 3 ligjet = nivele jetese me te larte se Gjermania.

 17. frens says:

  Veronika bravo, gra te patinuara nga jashte dhe kalbesira nga brenda. Une dua te uroj te gjitha ato nena qe kane sakrifikuar per te rritur femijet e tyre, ne kushte te veshtira dhe qe sot ndihen krenare kur shohin qe mundi nuk i ka shkuar dem. Mbase nuk marrin kenaqesi materiale si ato qe ke permendur me siper, por ama kenaqesia shpirterore e tyre nuk ka te paguar.

 18. Pisha flamur says:

  Po nuk pate pështirësi të flesh një herë me Jozefinën, dihesh i vdekur, plot gjznahe. Ptu!

 19. xeni says:

  Vdekje diktatorit me te urryer qe ka nxjre ky truall ne jete te jeteve ne gremine vafsh dhe ti Jozefina bashke me kriminelet e tu mos arini te shikoni e te gezoni kete drite jete vdekshi pa e kuptuar e ju zente haku i popullit te shumke vuajtur keta kisha per te shkrojtur se nuk ka ku te veje me kjo urrjjtje qe kam per kete qeveri hale dhe vrasese nuk durohet me kjo lloj jete e pakuptimte dhe e imponuar ku ne kete vend mbizoteron vetem nje gj VEKJA DEPRESIONI KRIMINALITETI NE CDO STRUKTURE TE SHTETIT TURP E FAQJA E ZEZE dhe ti Jozefina mos e gezofsh festen e te vrafte ky zot i madh

 20. o says:

  Sale!na trego,si ka qene puna qe e ke rrahur lilin duke i thyer dhe krahun?!te lutem trgoju nje here i sinqerte ne jeten tende e na thuaj per ç’arsye!!!…..

 21. TONI PALAS says:

  VERONIKA BRAVO, DHE 1000 HER BRAVO ,KUR KETE LLOGJIK TE FORT DHE TE SAKT E DEGJON NGA NJE FEMER ,ESHTE PAK TE THUASH RRESPEKT.

 22. ToniTR says:

  Hahahaaaa, i anuar si Kulla e Pizes! Vetem te lexosh keto fjalime e kupton se sa shqetesues eshte niveli kulturor i dy udheheqesve tane! E vetmja gje qe bejne eshte shfrytezimi i c’do feste dhe foltoreje per te perhapur delir dhe skizofreni ne te gjithe shoqerine.

 23. 8-mars says:

  Performance e diktuar , ne nje dite te shenuar.
  -Rrnofte kryetari i grave.

 24. nastradini says:

  SALIU, JOZEFINA DHE 8 MARSI.

  C’po na shohin syte dhe c’po na degjojne veshet. Saliu po kthehet ne IDENTITET dhe e kujton veten si Klara Cetkin, qe ka mesuar ne Partine e Punes. Mire Saliu po Jozefina qe i shkon nga pas me emocione komunistesh? Po 8 marsi eshte feste komuniste, more demokrate te paudhe dhe krejt fallco. Mesa duket Saliu dhe Jozefina e kane humbur orientimin fare dhe jane hedhur te festojne ne kamppin ARMIK. 8 marsin duhet ta festoje Edi Rama me socialistet BUKUROSHE te tij dhe jo Sali Kapitalisti perfaqesues shqyptar i Borgjezeve barkderra antifeministe ne Bote. 8 marsi festohet ne Rusi dhe shume vende te tjera ish-komuniste, sepse per Boten e Mencur dita e gruas identifikohet si Shen Valentini. Per t’u sqaruar situaten dhe per te hedhur drite ne corroditjen socialiste te Saliut dhe Jozefines nastradini ka vecuar sot paj histori sa per dijeni:

  8 marsi eshte nje date e sajuar ne Rusine Bolshevike, ne zyrat e Kremlinit ne vitin 1955 duke e lidhur kete date me protestat masive e grave robaqepese ne Nju Jork ne vitin 1857 me qellim per t’i dhene karakter internacional. Ne fakt dita zyrtare e gruas me karakter te paster sindikalist eshte shenuar 23 shkurti i vitit 1909 ne SHBA-s, me iniciative te Partise Socialiste amerikane. Me 27 gusht te vitit 1910 ne Kopenhagen te Danimarkes zhvillohet Konferenca e Pare Nderkombetare e Grave socialiste e organizuar nga Internacionalja Komuniste. Ne kete Konference komunistet gjermane Klara Cetkin dhe Roza Luksemburg propozojne qe dita e djele, e pare e muajit mars te festohet si dita nderkombetare e gruas. Shume shtete evropianeperendimore e pranojne kete propozim, por ideja zbehet me kalimin e kohes dhe lihet ne harrese. 8 marsi sot eshte e shpallur si feste zyrtare dhe dite pushimi ne Rusi dhe Bjellorusi, Ukraine, Moldavi Taxhikistan, Uzbekistan, Kazakistan, Mongoli dhe per cudi ne Maqedoni!???

  PO NE SHQYPNI C’NE?

  Kjo eshte ceshtja qe mundohet ta zhbiriloje nastradini, por nuk e kupton dot.

 25. HANI BAR says:

  perpara kujt peruleshOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO KRIMINEL.PERULESH PARA ATYRE QE U VRAVE DJEMTE. QE NE KETE DITE FESTE SHKOJNE KE VARI QE U HAPE TI, VENDOSIN LULE . NE TE KUNDERTEN.DJEMTE ME DUAR NE XHEPA QE BANDA JOTE I VRAU. SOT ata DO .JU CONIN lule NENAVE GRAVE DHE DO GEZONIN ME FAMILIET E TYRE DITEN E FEMRES, E NENES GRUAS;PERULESH PARA NENAVE TE GERDECIT, QE I VRVE ;NENAVE QE JA U DOGJE XHANIN PER BABEZINE E FAMILIES TENDE DHE MAFIES QE ESHTE MBAS TEJE BASHKE ME KETE BUCEN QE FAJET E BABUSHIT SALISATRAPIT;TE SAJ TE MEDIUT TE XENIT E GITES MESUAR TJA NGJITE EDI RAMES .TE ME FALE Z LINDA RAMA.E KAM VENE RE QEKUR KA PARE EDIN NUDO NE PLAZH AJO KA SI ME THON TE KRUHET ME EDIN,mos u merzit z rama edi as mender quret sja hedh asaj perdredhese,qe shpesh i kruhet kurizi,per ndryshe te kap per zhelesh mender ta …………..SHUME nena QE TI MATUF RENACAK , JU PERULESH SOT NE KETE DITE FESTEJANE :VRARE DHE KEQ TRAJTOHEN NGA TE MIRAT QE JU KE SJELLE TI OOOOOOO ZARBO;MIRQENIEN ME TE MIRE NE EUROPE,SKAMIA ,papunesia ,rakija qe me shume fatkeqet e mirqenies TENDE e pijne per te haruar varferine ; inatin shkojne e nxjerin te grate te cilave JU perulesh sot shoku sali .ti je njeriu me i poshter ,QEVERIA JOTE ESHTE QEVERI VRASESE QE KA FILLUAR QE NE 97 DHE VAZHDON;KU ISHE TI SHOKU SALI DERI TANIMOS DREJTOJE QEVERINE NGA ILEGALITETI DHE BASHKE ME METKOKLOPEN TANIBASHKE SHORTI YT QE DREJTUAT QEVERINE ATE QE SMUNDET TA BENI NE VITE DO E BENI NE FUSHATE SKA ME RENA, ATA QE JU VOTOJNE JU JANE PLERAT E SHOQERISE SHQIPETARE HANI BAR JU THEM MILITANTEVE;KELMENDIT; BEN CIKAGOS RAMYSE EDHE PAK SA FAMILIA NE PUSHTET TE BEHET MILIARDERE

 26. Claus says:

  As Enver Hoxha nuk i mblidhte grate ne festen e tyre, por Saliu as para kesaj date nuk ndalet.
  Eshte festa e tyre, eshte festa e tyre per te kaluar ndoshta disa ore te gezuara jashte problemeve dhe halleve familjare, jashte dikatit te burrave, por ja u del nje Burre tjeter qe i mbledh te gjitha dhe u flet dhe u cirret per shtate pale qejfe.
  Nuk mjaftohet me kete, por u ve dhe kengen “I need a Hero”.
  Pra ato gra na duhen te kene tashme nevoje per nje “Hero” per nje “Supermen”!!!

  Perdhunim verbal dhe posacerisht ne festen e tyre!

  C`do te thone bashkeshortet e tyre kur ndoshta ne sfond a ne kor eshte kenduar: Kam nevoje nje Hero?!

  Turp dhe skandal. Keshtu eshte kur malokeria dhe katundaria qeverisin ne ate vend.

  Lexova pak refrenin e kesaj kenge te njohur:

  “Une pres nje hero
  E pres ate deri ne fund te nates
  E dua te jete i forte,
  E dua te jete i shpejte
  E dua me freskine e kthimit nga beteja
  E pres deri ne te gdhire kete hero

  Diku nga mesi i nates
  Ne me te egren time fantazi
  Diku jashte larg rrezes time
  Eshte ai qe mua mund te me arrije
  Duke vrapuar mbi rrufe dhe me zjarrin e saj te ngjitet
  Te me terhequr nga kembet dhe te me marre”

  Nuk e di c`mund te mendoje Pashuku i Xhozit, i Majlindes, i Albanes apo i Laures?
  Per ato nuk me vjen dhe aq keq, por per ato gra te mbledhura ne grazhde te injorances fshataraske dhe te degjojne “Une dua nje Hero”
  kam njefare keqardhjeje.
  Gjithsesi tere Nenave dhe Grave shqiptare i uroj festen e tyre ne kete dite te tyren dhe vetem te tyren.
  Dhe kete plot deshire dhe zemer.

 27. VIGU says:

  VAZHDIM FJALIMI… Jam para jush per t’u thene se si burre shteti qe jame,mendjen e kam patur te grate. JA shikoni veten tuaj,te gjitha punoni ne administrate ne arsim e shendetesi,pavarsishte se nuk mund te perputheni me nivelin arsimor.Po nuk ka rendesi arsimi ,sepse si ka thene nje i pare i Shqiperise “shkolla eshte pjese e jetes,politika ne plan te pare”.DHE ju e kini merituar kete, pasi per ju une dhe partia ime eshte prioritet per ju.Partia ime dhe une,kemi bere shume per ju.Ja shikoni kete trimeresh,kete JOZEFINE, qe nuk i trembet syri kur sulmon opoziten ,edhe pse eshte “avokatja e tyre Ai Spiro Koleka i conte grate ne pune me turne,ne uzina e fabrika,punonin ne ara ,ku i rrihte era dhe shiu ,i piqte dielli,une i mbylla brenda ne shtepi,te mos shohin drite dielli.Tani bejne pune te lehta e kur tu doj qefi ,si ngarkese me dru ne pyll,mbajtje bari mbi kurris,nuk lodhen nga shati se vetem nje litar u duhet. Sic e dini ,kudo jane ngritur hotele e motele,ku jeni te lira te shkoni te punoni ndaj diten ndac naten ,kjo nuk u imponohet ,varet ne deshiren tuaj.Ne po luftojme patriarkalizmin dhe kemi patur suksese.Ne kanun nuk lejohet vrasja e grave dhe femijeve ,po ne jemi te lire e nuk pyesim per kanun ,ne do ta shembim packa se kete vit kemi patur rekord ne vrasjen ,rrajen e perdhunimin e grave.Nuk lem pa permendur trafikimin e grave,te cilat nuk punojne ne uzina e fabrika atje ku i cojne ,po kontrollojne semaforet si punojne ,jane te sigurta se kane dhe bodigard me vete . Jane ankuar se i keqtrajtojne ,po gjykata ,te cilat jane te pavarura nga populli, e besniket e mi e te partise time,duk kane prova se i keqtrajtojne me dashje. Ai SPIRO koleka u jepte pansion ,po une i kam lene pa pension qe te jene gjithmon te reja.Ato vrasje qe ju dini jane per faj te opozites se nuk voton 3 ligjet.Pra suksesit jane te medha,ndaj perkushtohuni partise time se shembull kini JOZEFINEN. Nga puninjese levoxhgash misri,u be kryetare parlamenti,eshte shume e gezuar .E kini degjuar si qesh? Me tu bere kryetare parlamenti,edhe goglat per pagesen si familje e persekutuar i ra te pares.Ekini pare kur vete jashte shtetit ,xhiro ben me motorr edhe ne rere,pa le hipizmin qe e ka qef.E ai Spiro Koleka e kur dilnin grate jashte shtetit ,sigurisht me raste te rralla, nuk vepronin keshtu se nuk ishin te lira .SI perfundim te neruara punonjese te administrates mos harroni voten per mua. VOTA QENKERKA ME E DASHUR SE DHE VET GRUAJA .PER LIRINE SHES GRUAN,PER VOTE SHES LIRINE .SALIU.

 28. SKENDER BEU I VJETER says:

  E MOJ VIAGRA,VIAGRA CPO NA BEN.PO NA NGRE KRYEMINISTRIN SI DICK,PERPJETE E PERPJETE ME 8 MARS DHE NA KALOVE GJITHE ADMINISTRATEN NE ORGAZEM.EH MOJ VIAGRA,VIAGRA C’NA BERE.PO DHE KJO LIRIA QENKA CMEND FARE LE QE PO E NDAN SLIJEN ME JOZEFINEN ME DYSH,PO NJE KUTI TETERE VIAGRA I KISHTE DHENE ,?DHE PARTIA KA BESIM NE KJO SLLOBODANKA,EH MOJ VIAGRA ,VIAGRA ,C’NA BERE.

 29. qytetar says:

  Ç’ESHTE KY SLOGAN, “NDRYSHKIMI PER PARA”

 30. beso says:

  saliu eshte koqe gomari…Ne fakt ate do edhe jozefina me shoqet e saj…Rrnofte gruaja e PDh,rrnofte PDh-ja.Po sala eshte gomar i tredhur ama.

 31. AL-Boston says:

  Doli prap turpi i botes per ti dhene mende ketyre debileve qe shkojne e shk…. per pese lek qe i jep Sali Qelbesira.Nuk e di kur ne faqet e gazetave nuk do dali me Joz Prostituta,eshte bere e padurueshme dhe e neveritur.Njerzit qe ju shkojne mbrapa dhe i duartrokisin sjan gje tjeter vetem plehrat e kombit.Per keto dy muaj te vitit,kane dale dokumenta tradhetie te Sali Qelbesires qe po te ishte dhe ne nje shtet Afrikan ai sot do ishte ne burg per tradheti ndaj atdheut.Mjerr shqiperia dhe shqiptaret.

 32. Kritiku says:

  Te vjen turp kur shikon te tilla skena qe krijon PD-ja. Por duhet dhe te mos cuditemi, sepse te tilla veprime histerike te histerikeve me te medhenj qe kemi pare deri tani(Sali Berisha dhe Topalli) mbeshteten dhe nga ajo mase e madhe kurvash qe perbejne PD-ne. Shume thone qe ato gra qe mbushen sallen jane te derguara me zor dhe nuk kane cfare te bejne. Por pergjigja me e mire eshte, qe si eshte me mire, te jesh njeri i ndershem apo kurve e PD-se? Sepse te justifikosh dergimin me dhune neper mitingje te ketij tipi atehere duhet edhe te justifikosh prostituten ne semafor qe dergohet me dhune nga tutori i saj. Kush me thote qe cfare ndryshimi kane punonjesit e administratave dhe nxenesit e shkollave qe shkojne ne keto mitingje(gjoja te detyruar) nga prostituta ne semafor? Te dy palet “ruajne” vendin e punes dhe shperblehen per ate.
  Nuk mund te kemi mirekuptim me ata njerez qe justifikohen sepse detyrohen te dalin ne mitingje te PD-se, apo detyrohen te japin voten PD-se, vetem sepse duan te ruajne vendin e punes. Po ndergjegje kane keta njerez qe meperkemben nga disa shpellare? Nuk kane force kundershtimi, duke u bazuar ne ligje, ndaj shpellareve qe i “detyrojne. Une them qe keta lloj njerezish nuk jane “viktima” te dhunes se PD-se, por jane pikerisht ata qe duan te trajtohen te tille. Nuk i shikoni se si ngrene zerin e brohoritjes me shume,sa here u vertitet kamxhiku, njelloj sikur te jene ne skenat e sadomasos? Per fat te keq tonin, kemi shume histerike qe mbeshtesin Sali Berishen!

 33. Dardan says:

  Krahesimi qe bejne kundershtaret e Berishes midis ketij dhe Udheheqesit (jo diktatorit) te shqiptareve, Enver Hoxhes, eshte Nyja Gordiane qe e mban Shqiperine ne destabilitet total dhe njekohesisht qesharak. Vriteni friken, shiheni te verteten ne sy dhe ashtu si sternipi i ketij kombi priteni me shpaten e vertetesise kete Nyje te re Gordiane!

 34. mirel says:

  Jozi prostituta eshte nje, po sa ka salla te tilla qe mezi presin te shprehin admirimin per “heroin” e tyre.
  Vete prania e kaq shume femrave te tilla ne salle me shqeteson.
  Kemi shume militante qe jane gati te te heqin gabzherin dhe te hedhin nga tre a kater vota per person.
  Harbuteria e kesaj kategorie eshte e cuditshme, jane nje mix i extremeve me te ndryshme, me shkolle, pa shkolle, me karriere apo pa karriere,nga jugu ne veri dhe te vene perpara kur flasin per partine.
  Nuk guxon te hapesh gojen se zorra u vjen te gurmazi dhe te mbysin me fjale.
  Sic e shikoni..

 35. aiha says:

  Sot ishte demonstrimi i faktit qe gruaja nuk eshte aspak e lire, qe nuk ka te drejte te kerkoje lirine dhe te drejtat e saj, pasi eshte e impenjuar te therrase emrin e “te madherishmit” ne Pallatin e Kongreseve! Sot duhet te ishte dita qe GRUAJA te ishte ne qender te vemendjes, qe te gjithe meshkujt te therrisnin emrin e gruas, qe te liheshin te lira te shpreheshin dhe mbase te pakten per nje dite te qanin vuajtjet e jetes se tyre! Por, 8 marsi i vitit qe vjen, do jete ndryshe, vetem me Ekipin e Rilindjes!

 36. TONI PALAS says:

  XHOZI U BUR PRET NJE HERO APO NJE HAMSHOR.

 37. Kruja says:

  Uauu… do shembe murin mijra vjecar te patriarkalizmit zotnia! Pasi shembi murrin e krimit, padrejtesise sociale, varferise ekstreme, imoralitetit – te gjitha keto murre te ngritura pas 1990-tes ne Shqiperi, pra pasi i rrezoi te gjitha keto murre te vegjel 20-vjecaruce, ky ‘gjigand’ i eshte versulur murit mijra vjecar te patriarkalizmit sepse ky i vret grate dhe jo anarshia dhe mungesa e ligjit etj etj….

  Alibi ‘fantastike’ me mbrojtje fjalimore!

  Jepi Kapedan i grave Jepi!

 38. Albboston@hotmail.com says:

  Nuk ndahen dot nga komunizmi; ritmi i druartokitjeve= parti enver jemi gati kurdohere!
  Frika e kotheres e ka fituar betejen me te qenit te lire; skllever modern!

 39. SILURI says:

  KUR DO TA MARR MORTJA SHPELLARIN

 40. mergim tari says:

  Para disa ditesh pashe nje emision me titull “GRATE E HITLERIT”.

  Eshte e dhimshme per ne shqiptaret kur shikojme nje ngjashmeri te cuditshme midis nje karakteri te te perbashket te dy personave per te cilet nej pjese e grave shkulin floket.

  Eshte cudi se si eshte e mundur qe te ngjerin zerin grate per karaktere te tilla:

  KRIMINALE,

  BARBARE,

  EPSHORE PER PUSHTET dhe jo per femra,

  VRASESE (me ndryshimin se njeri vret te tjeret ndersa tjetri popullin e vet

  MANIPULUES (njeri dogji rajshtagun tjetri flet per cadra, thika, stilolapsa etj…)

  Eshe e cuditshme. MIre thone. Historia perseritet. Qofte e tille edhe per kete qe po e perserit kete histori. Paste fatin e binjakut te tij trunor te 1945

 41. SILURI says:

  KY DO REZUAR NJE ORE E ME PARE.NUK LA EKRAN PA E QELBUR .MOS E FILMONI QE TE SHOHIM NDONJ DIT TE BARDH

 42. dreqi says:

  te pakten o Xhozi Rama dhe 3 ligjet nuk te kane hequr shansin qe ti tja maresh ne goje sales . kjo ka rendesi per ty . beji sa te mundesh Blow job sales dhe je ne rregull e ke ka r(ieren )te siguruar o Xhoziiiiiiiiiiiiiiii.

 43. adriatik says:

  me sali berishen diktator nuk do te kete shqiperi europiane

 44. saviano says:

  Thellesisht e tmerrshme ne vitin 2013, 23 vjet pas ME DEMEK fitores se demokracise.
  Tek shoh ato histerike te shfaqura ne pallatin e kongreseve nuk u besoj syve dhe shkoj ne venezuele tek britmat hidheruese histerike per humbjen e udheheqesit e rikthej mbrapsht kujtesen ne vitin 1985 per vdekjen e HOXHES. Kerkoj te gjej nje te vogel ndryshim . ASGJE.
  THone dil ne pazar dhe gjen cdo gje, vetem NENE e BABE nuk GJEN.
  Keta pamje me thone se veten DIKTATOR nuk gjen.
  O njerez jini te qete. Babe e nane nuk gjeni me, e sa per budallej ne qeveri ka PLOT. Flini te qete.

 45. adi says:

  po imiton Enverin o palle, cfare histerie, jak

 46. VETEM ... "PESHTYME NE FYTYRE" says:

  “K R I M I N E L I” Verior i Shekullit !

  I SEMURI MENDOR VERIOR QE 23 VJET
  VETEM SHKATERRIM, VJEDHJE DHE VRASJE
  DUAR -LIDHUR DO “PESHTYHET NE FYTYRE” NGA
  GJITHE POPULLI I DHUNUAR PREJ TIJ.

 47. Sali Berisha flet para grave te administrates shterore tamam sikur te ishte ne enderr. Di te ishte nje enderr e bukur kjo qe perrallis Saliu para grave me rastin e 8-marsit.
  1.Berisha thote : T’ju uroj gëzuar këtë ditë. T`i falenderoj me mirënjohjen më të thellë për gjithçka që ato kanë bërë për Sali Berishën
  1.1. Ne te vertet te gjiuth shqiptaret ben per Sali Berishen por Sali Berisha beri vetem per veten e tija dhe oborrin e vet ndersa per keto gra qe manifestojn sote ne te vertet keto nuk jan fytyra e grave te verteta te shqiperis keto jen rrogtaret te cilat te detyruar jan mbledhur dhe” duartrokjasin” per Berishan per kete kryeministar qe:
  – Askush ne histori nuk ka dhunuar gruan shqiptare dhe femrat shqiptare sic ka Ber Berisha .
  -Ato nen sundimin e tije i jan nenshtruar nje trafikimi te mijra femrave shqiptare.
  -Ato mijra femra shqiptar qe per nje cop buke prostituajn rrugeve te Italis , te Gjermanis, dhe te Greqise dhe vendeve te tjera.
  – Kriza familjare ka prekur gjithnje e ma shum femren shqiptare, divorcet kan perfunuar edhe me fatalitete te tmerrshme sic ishte edhe rasti i vetvarjes se djalit 11 vjecare ne fshatin Zenelaj te Tiranes.
  2. Berisha thote: por po të shohim Shqipërinë do të gjejmë se jo vetëm në Shqipëri, por edhe në çdo vend të lirë paragjykuesi kryesor është muri i patriarkisë
  2.2.Patriorkati ne shqiperi nen sundimin e Berisha ka lulezuar dhe ka bere gjemen ndaj gruas shqiptare,. Keshtu kemi plote raste te :
  -Vrasjeve mjafte te medha ne numer te femrave shqiptare qe kan perfunduar jeten e tyre me prereje kokash. Kjo eshte shembulli me tipik qe Berisha as qe eshte ne gjendja ta analizoi.
  – Kemi vrasje te nanave.
  Kemi raste te vrasjeve te motrave.
  Kemi raste te vrasjeve te Grave.
  Vec ketyre nje plage e madhe qe perjeton sot falimja shqiptare dhe vecanrishte grat eshte edhe problemi i gjakmarrjes.
  Nen sundimin e Berishes kjo plage eshte rritur shume . Sipas te dhenave te shoqates se te pajtimev te gjaqeve deri ne vitin 2011 dhjetor ishin 10.000 viktim vetem nga gjakmerrja. Kjo gjakmarrje nuk ka kursye edhe femren shqiptare vec kesaj sote kemi 20 familje te ngujuera ose 20000 femra te ngujuera. Per nga femij mesatarishte gjithsej i thone 40000 femije te ngujuar.
  Ja pra ky eshte rezultati i Berishe .
  Le te bej parad sa te doje Berisha shoqeria shqiptar ka akoma edhe me shume dhe vecanrish femrat shqiptar problem te medha dhe te dhembshme.
  M<e ket Berisha kerkon te mbuloje diellin me shoshe.!

 48. BUBULLIMA says:

  Ishim ulur me nje shok e po pinim nje kafe.Shoh se shoku po i bente me dore te ulej pran nesh nje burre i moshuar. Pasi u pershendetem dhe porositem kafe per mystafirin shoku duke buzeqeshur me tha:” Ky ka qene kryetari i organizates se gruas ne rreth ne vitet e para te clirimit” MU kujtua kjo ngjarje duke pare sot kryetarin e Partise Demokratike e njekohesishte kryeminister qe edhe sot me 8 mars nuk ju denjt pa bere miting per fushate. Meqene se edhe grate jane ndar si pas pertive ,doli qe edhe drejtimin e organizatave te grave e ka marr nje burre .Prandaj edhe JOZEFINA u tha grave se Saliu eshte shume energjik .Edhe kopetencat e organizatave te grave i mori kryeministri.
  Ndaj do themi; KRYETARI I PARTISE DEMOKRATIKE,KRYEMINISTER DHE KRYETARI I SHOQATES SE GRAVE,zoti SALI BERISHA. QYFYRET NUK PASKAN TE SOSUR PER KETE NJERI!

 49. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.!

  Sa budallej jane keta te Partise Demokratike, medje ne budallace kemi edhe ne krye te parlamentit shqiptare.Ja se C`thot kjo budallace para atyre grave rrogtare qe i ka mbledhur dhe ben tifo per kasapin e shqiparise Sali Berishen.
  Ja se c`thpte ajo. Nënat janë të parat që prekin ndryshimin. Nëna nuk lejon të kthehemi mbrapa. GRUAJA shikon vetëm përpara. Nënat e jo vetëm ato, do votojnë për një Shqipëri të zhvilluar, për një Shqipëri europiane. Ato e dinë më mire se kushdo se Kryeministri ynë e mban fjalën, se ai nuk ndalet, se ai e do kombin, se ai ia del për të çuar përpara vendin tonë të dashur, atdheun tonë të shtrenjtë, Shqipërinë tonë të bukur”, tha Topalli
  Po cilin perparim kane pare nenat shqiptare, ato nen qe jane veshur mne te zesa qe nga 2 Prilli i vitit 1992 e deri ne ditet e sotme. Zemrat e atyre nenave qe nuk jane pak ne shqiperi por me mijra qe djemt e tyre u vran u masakruan, u mbyten ne dete per nje cope buke poas Berish ua shkatrroi te gjith vendet e punes dhe atyre nuk u ngeli rruge tjeter vecse rruga e largimit nga shqiperia.
  Shamizezat Nena ne shqiperi akuza me te forta dhe me dhembshme qe kan thar shpirtin e tyre keto jan akuza te pa terhequar kunder Berishes.
  Me qe Jozofina topalli deklarton se Berisha e deshi kombin edhe une po e ballafaqoj me fakte se si e ka dashur Berisha kombin shqiptare.

  1. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA: Tash, 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te “Demokracise”.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.Pore shifni tani se c`do te ndodhe me
  2 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHAi cili ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje.Mos harroni luften kunder drejtuesve te UCK-se dhe thirrjet kunder Rambujese.
  3. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo renje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.
  4 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHAi cili Pasi, para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keqe se ne vitet 1939.
  5 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve
  6. A te fal populli shqiptar o Berishe, per keto qe ke bere.?
  i cili qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri o Berishe, te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te, ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
  7 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.
  8. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise
  9 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .
  10 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
  11. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA cili kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.
  12 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.?i cili kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar. \
  13. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.?i cili Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.
  14 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: “Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.”
  15. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.?i cili nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.
  16 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
  17 . JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.?. rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic –Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c`do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c`beri Berish Ja se c`u solli shqiptarve si ndryshim.
  18. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA r?. cili. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 –vjeçare te sistemit te kaluiar.
  19. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA.?. i cili la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha “mburret” me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
  20 JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili shqiptarve u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?
  21. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA i cili pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto ket histori kaq te rende per popullin shqiptare
  22. JA SA KEQ E KA DESHI KOMBIN SKRYEMINISTRI SALI BERISHA e.?. cili e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit
  Ky ballafaqim eshte i perhershem dhe Berisha sa her hjedh ne treg politik teza te rej ai duhet te ballafaqohet ne radhe te pare m,e keto avantura relaksuese ne kurriz dhe me jeten e shpirtrat e shqiptarve te cilet vuajtjet
  Ky ballafaqim eshte nje diskretitim i kesaj kopole qe kerkon te mbroj te pa verteten historike sice eshte edhe perrallisja e saj duke bere tifo kote per Sali Berishen.

 50. Treviso says:

  Kjo dit sot per mbare boten eshte festa e grave. Sikur kryeministrat e shteteve te ndryshme te botes ta kishin kthyer ne feste politike per partite e tyre siç beri Gomari i Viçidolit, ç’far do te ndodhte?
  Ky kriminel nuk duhet te qendroje asnje sekond ne qeveri. Ketije duhet ti ndalohet komunikimi edhe me njerzit e families dhe jo me me popullin.

 51. Kosovar says:

  Sa Komb debil qe Jan shqiptart.
  Dhe sa te nershme qe jane kurvat shqiptaresha.
  Burra te dhjer por krenar
  Gra kurva por Krenare……
  Shqiptare dhe shqiptaresha.

 52. Shqiptar maqedonije says:

  Pse,akoma me Salen kta shqiptart a?
  Po ai i vrau,ju mori paret. ,ju vodhi votat,I mashtroi,I la jasht europi,I bombardoi me Gerdec Hiroshimen….
  A doni me per salen…
  Po kta te shqipnis jane imbecila sic duket.
  Popull qe ha kasht e bar
  I Shqipnis shqipetar
  Qe han boll k…r!

 53. Shqipetar I malit t zi. says:

  Ajo xhozefina asht bash per kryetare bordelloje.
  Puntore shembullore sexi.
  E then krejt malcija ke ajo.

 54. E ke mir o Trevas po c`ti bejme kolopes se Skraparit Ai hajdut vazhdon ta mbaj ne pushtet deri ne momentin e fundit dhe ne se i krijohet mundesia do ta kthej perseri ne pushtet ne kembim te ndalimit te arrestit qe e kishte tek buza pra kjo eshte dhe arsyeja qe Gomari i Vecidolit vazhdon te jet ne pushtet si rezultat i kontributit te Gomarit te Skraparit.!

 55. vz gjirokastriti says:

  VERONIKA MIKESHA TIME,shume here lotet jane te domozdoshme,per tu lehtesuar,ato te bien jo vetem qetsine e shpirtit ,por dhe ate qe do te
  shkruash ta persosin,kurr ato rjedhin.

  Ishte e kenaqur qe Spaci u mbill
  e gezuar qe, kur vinte ne takime
  ne kupen e qyellit,i ndrite nje yll
  me shpirtin e saj ,mbushur me hidhrime.

  PERSHENDETJE PER TE EMBLEN NENEN TENDE.

  1. VERONIKA says:

   FLM,I NDERUAR!
   Nuk di ,ndoshta po te mundja do e sakrifikoja dhe jeten time,per te mundesuar fshirjen e atyre kujtimeve,qe gjithe jeten do ju ndjekin,dhe shpirtin jua kane plagosur.Por kjo nuk mund te behet,pra te pakten ju japim kenaqesine qe keni rriturr femije dinjitoz,dhe ju garantojme qe askush do guxoje te hape me portat e ferrit.Do mundohem qe te 3 femijet e mi te behen zeri i Shpelles se Loteve,qe kurre askush mos te guxoje te shfrytezoje njeriun ne sherbim te ideologjive dhe regjimeve,pervec asaj qe do bej vete deri diten e fundit qe do mund te flas.

   Aliu nga Selenica,flm dhe juve,une jam thjesht nje pike e pallogariteshme ne ate cfare nenave tona u eshte dashur te bejne,dhe kto qe shkruaj jane asgje ne krahasim me ato qe kam pare me sy,dhe kam degjuar nga paraardhesit e mi.Pikerisht si dhe po e shikoni ,historia po perseritet,nga te internuara neper fshatra te humbur,pa te drejte studimi,mjekesie,shtepie,sot jemi te denigruara se nuk duam teserat e partise,nuk brohorasim neper konventa dhe nuk ulemi ne tavolinat e lavireve te tyre.Pra e keqja ngelet e keqe,askush ,as dhe nje person i vetem nuk mund ti mohoen te drejtat,sepse na vjen radha te gjitheve.Nuk ka enver,nanao,berishe,piktor,ilir qe duhet te katandise nje popull ne kte pike ,ne kto tragjedi.Jemi ne ,pastaj jane ata.Po sikur populli te kuptonte fuqine e tij,sikur te mund te beheshim dot vetem 10 ne nje mendje ,jua garantoj revolucionin.Nuk kam urrejtje per askend,dhe jo me per imerin,por nuk dua rehabilitimin e tij,jo per cfare i beri te shkuares time,po per cfare mund tu bej femijeve te mi,dhe te tuve.
   Sot mu be nje oferte,per berjen e nje fushate,nga nje force politike…kur u thashe si dhe cfare mendoja,ngelen pak te habitur,tekstualisht me thane:Do ju vendosim roje,keshtu si mendoni jeni “rrezik shoqeror” .Pra jemi ne 2013 mbas 22 vjeteve “demokraci”,na duhet ende sigurimi.Nuk di si do vendos,sepse kam pergjegjesi per 3 jetet e femijeve te mi,por kam dhe me shume pergjegjesi per LIRINE E TYRE!
   Falenderoj kte blog simpatik,dhe …moderatorin..hero te durimit do e shpallim!

 56. Dardan says:

  Po a nuk ishte ky qe 30 mije vajza shqiptare “qe i rrinin Shqiperise yll ne balle” i ktheu ne prostituta per Berluskonin dhe gjithe pleqte e rrenxuar te Evropes dhe kjo vetem 10 vitet e para te sundimit te tij????
  Ku qelbush mes te tjerash i dha goditje vdkekjeprurese edhe emancipimit qe ishte arritur gjate viteve te socializmit.
  Ne fakt te vjen shume hidhur kur thuajse te gjithe gazetaret dhe opinionistet bashkohen ne nje kor kakofonik per te perkrahur berishianet heshturazi por edhe me krahesimet e tyre banale “si ne kohen e komunizmit”.
  Po vall cili eshte ai apo ajo kokelope apo topall mendor qe nuk e dis se komunizem kurre nuk ka pasur ne Shqiperi.
  Me qe e peshtyte , e menderoset dhe e futet ne hale konceptin e komunizmit (sot globalizmi)e perdorni pa te keq per te si lopate haleje per te pleheruar mendjet e te rinjeve me fekalet e rregjimit anarko – fashist berishian. Bravo! Ca mut bravo them dhe une, Mos u beni kaq frikacake bre burrat e dhjeut, thojeni te verteten cfar ishte e mire dhe cfare e gabuar ne periudhen e socializmit. Mos kini frike se te gjithe popujt kane kalura neper rende e fromacione te ndryshme ekonomike por asnje intelektual i huaj nuk e ka share popullin e vet per feudalizmin, kapitalizmin, skllaverine etj. Mos shqiptaret duhet te turperohen pse kane rrjedhur nga sterqhyshrit primitive qe nuk njihnin lidhjet e gjakut? Kjo vertet eshte e turpshme, kendon kori i zhabave te Ezopit, kendon hymne per Perendine qe tu dergoje nje mbret me te forte se mbreti-kercu dhe ai u dergoi nje gjarper, Sali Berishen. Te gjitha zhabat i kendonin hymne mbretit te ri i cili hante me shumice zhabat sepse e pelqente mishin e tyre. Lexoni nje cik Ezop se e muaret me qafe brezin e ri me pordhet tuaja te helmuar nga frika e Saliut. Oj, krahesojne grate e socializmit qe beheshin cope per te shkuar nje cike ne konferenca e mitingje me grate e kohes se anarko-fashizmit qe i mrrin me detyrime dhe kercenim per te bere cfaqe te turpshme ne sy te te gjithe botes.

 57. PERSHENDETJE VERONIKA.!

  Sote mesova per Veroniken e vertet, deri sot nuk e kam ditur kush eshte kjo sote e mesov. Te them te drejten kam polimezuar shpesh here me Veroniken pa ditur kush eshte ajo, pa ditur se nga vjen ajo dhe pa ditur ku gjende sote ajo. I mesova te gjith, por ajo qe i intereson me shume opinionit eshte se ku gjandet sote Veronika.!
  Sote Verenika gjentet larte! larte!, larte ne lartesin e kohes, sote Veronika na jepe leksione pore jo leksiona nga sallat e atyre grave te patenuera , pore nga sallet e madhe te mijra grave shqiptar qe u mungojne kushtet me minimale te jeteses, jep leksiona ne kendite e atyre 27 familjeve qe vetem brenda keti viti gjeten vdekjan nga dhuen sic permen edhe Shaban nore, Verenik jepe leksion te lavdis njerzore te vujtejve te saj dhe qe askujt nuk i rrekomandon qe ato vujtje te transmetohen nga bresi ne brez por rrrekomandon qe vuajtjet ti dergojme ne panteon te rralua dhe ne te kapim lartesinte e kohes qe po e humnbasi cdo dite.
  U prek thll ne shpitin tim te brishte kure ajo i referohet vujteje ne Spacin e mallkau e u mallnegjav shum kure bene krahasimin e Jozit te Liris te Argites me mijar gra e vajzave qe prostituajne rrugve te botes per nje cope buk ku ky i mallkuar u mbylli te gjitha vendet e punes me mashtrimi brutal se do ti bejme me te mira se keto „kovachane“ dhe sot ato enden rrugev te botes per nje cope buke.
  Duke lexuar kete heroine te vuajtjev tona krenare them me vete sa poshte kemi ren duke thirrur e Berititur e duam shqiperin si gjith Evropa dhe ky i mallkuar sote gjen kurajon te „falenderoi“ grat te cilat ato ben per Sali Berishen. E ja po vernika flet per shume gjera edhe per ato femra qe vazhdojn te rrij te ngujuera ne kullen e ngujimit se atyre dikush i premtoi lumturin pa limite ndersa sote ato vazhdoin burgun famimiljare.Nje spac i vertet qe jo pak pore ne 200000 familje shqiptare te pakten keto sipas te dhenave te vet shoqates se pajtimeve te gjaqeve.
  Vernika e persekutuera na jep mesime tamam si mandela qe i dhe mesime gjith botes se si duhet ndertuar demokracia, Askush me shume se nje i vuajtur nuk din te jape leksiona sic jepe Verenika, dhe sh[pitti i saj asnjeh nuk flet pae hakmarrje pore vetem per drejtesi. E ku ta gjejme.!!!!.
  Edhe nje her Veronik te falenderoi per kete komente dhe per kete qendri teper dinjitoz te nje femres shqiptare.
  FLM
  Aliu nga Selenica.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *