Shaban Norja: Mes meje e Ajshes kishte dashuri. Vajzat e Medresesë lidheshin me pensionistë | Gazeta Tema
 

Shaban Norja: Mes meje e Ajshes kishte dashuri. Vajzat e Medresesë lidheshin me pensionistë

Postuar në: Aktualitet,Kronika,Kryesore |

shaban-norjaNë vijim të intervistës së zhvilluar me Shaban Norjen, ai ka pohuar për Panoramën se disa prej shoqeve të viktimës 18 vjeçare, kishin lidhje me pensionistë.

Diferenca e moshës me Ajshe Vatën, për Shaban Norjen nuk ka qenë kusht për të krijuar marrëdhënie me të.

“Pavarësisht diferencës së moshës, mes nesh kishte edhe dashuri. Unë e doja atë vajzë dhe jam plotësisht i bindur se edhe ajo më ka dashur mua. Ajshja nuk qëndronte me mua as për para dhe as për gjëra të tjera materiale. Gjatë gjithë kohës që kemi qenë bashkë, Ajshja më ka kërkuar vetëm një herë 50 euro. Donte të shkonte me shoqet e shkollës në Kosovë. Kjo ka qenë hera e parë dhe e fundit që Ajshja ka kërkuar para nga mua. Edhe shoqet e saj kanë zgjedhur të lidhen me pensionistë. Njoh dy-tri shoqe të Ajshes që kanë lidhje të ngjashme me timen. Kjo është kthyer si praktikë për vajzat e reja, sidomos ato të shkollës së Medresesë. Ata nuk preferojnë lidhjen me djem të moshës së tyre, pasi së pari nuk duan që të zbulohet lidhja dhe ata i keqtrajtojnë. Ajshja më kishte thënë se edhe dy shoqe të saj në shkollë kanë lidhje me pensionistë dhe më duket se vazhdojnë  akoma. Tani që e mendoj, them se nuk duhet të isha përzier kurrë me këtë vajzë, sepse e mora në qafë”, deklaron Shaban Norja.

Ai mohon që njihet si rebel dhe thotë se: “Është e vërtetë që nuk qarkulloja asnjëherë i paarmatosur, sepse siç ta shpjegova, e kemi në traditë mbajtjen e armëve në shtëpi, por nuk kisha prishur qejf me asnjë”.

Shabani tregon se është njoftuar se edhe familja e Ajshes dhe e tij janë shpërngulur jashtë shtetit. Ai shprehet i penduar për veprimin e bërë.

“Jam penduar për vdekje që qëllova mbi atë vajzë. Më del gjumi natën dhe thuajse qaj çdo natë për atë që bëra. Gjithashtu bëra gabim që nuk vrava edhe veten kur qëllova Ajshen. E mendova dhe në një moment isha pranë vetëvrasjes, por mendova se duhet të çoja amanetin e saj deri në fund. Sipas Ajshes, unë duhet të qëndroja gjallë për të fshehur kokën e saj që të mos identifikohej”, tregon Norja.

Ai tregon se është ambientuar dhe ka zënë shoqëri në burg dhe meqë do të bëhet transferimi i tij në një burg tjetër, shprehet se: “Nuk është se e kam ndonjë problem se në cilin burg do të kaloj pjesën e mbetur të jetës sepse në fund të fundit qelitë njëlloj janë kudo. Vetëm në burgun e Krujës nuk kam dëshirë të shkoj”.

Arsyeja se pse ai nuk do të preferonte të shkonte atje është se: “Dy të burgosur, që nuk i njoh, më kanë dërguar llaf se po më presin për të më hequr qafe. Si duket do të jetë ndonjë nga të afërmit e Muhamedit”, tregon ai duke shprehur dëshirën që të shkojë në Rrogozhinë ose Peqin.

Ai tregon se jeta e tij më parë ka qenë shumë e mirë, dhe se  tashmë në burg ka kontaktuar me vajzën që i ka sjellë edhe një  kuti shahu për të kaluar kohën. Ndërsa përsa i përket vrasjes, ai shprehet se duhet të tregohej më i zgjuar që vajzën mos ta zinte paniku kur mori vesh shtatzëninë.

49 Pergjigje per Shaban Norja: Mes meje e Ajshes kishte dashuri. Vajzat e Medresesë lidheshin me pensionistë

 1. EZ  --  11 Mars, 2013 në 10:56 am

  Hipokrizia shqiptare, cfare turpi.

  Përgjigjjuni

 2. alban4eva  --  11 Mars, 2013 në 10:57 am

  nuk kam patur kurre dyshime per efektet e shkollave islamike, shkollave fetare, shkollave turke.. ne ato shkolla femra mbyllet brenda ne te gjitha kuptimet dhe ndodhin keto gjera te ndyra pastaj, ku vajza te njoma lidhen me 80-vjecare..
  keshtu eshte kur lejon lloj-lloj pislliku nga lindja, te vije dhe te hedhe rrenje ne kete vend me kulture te lashte..!!!

  Përgjigjjuni

  • tahir gashi  --  11 Mars, 2013 në 1:08 pm

   nuk i kuptoj keto lloj komentesh!
   si e kritiokon Mendersene sot?! dikur,vajzat e Mendersese jua conin ne Turqi si perkthyese te Baba Sulltani,kurse sot jane per perdorim te brendeshem!
   ngelet duke kritiku qeverine e popullin tone demakrat! turp
   me ne fitojne te gjithe!

   Përgjigjjuni

  • anonim  --  11 Mars, 2013 në 4:05 pm

   Kjo eshte vecse nje idiotesi e gazetes, qe e ka perdor ne titull, duke e shtuar vete, ai(b… q…) ska thene nje gje te tille. Pastaj, clidhje ka shkolla ketu se te kruhet ty? Shkolla nuki i ve kycin P…. tend! Aq me shume qe kemi pare edhe prifterijte ne se cbene me femijet…

   Përgjigjjuni

 3. Verore Karakushi  --  11 Mars, 2013 në 11:01 am

  Kur te mbaroje krejt intervista do kuptoni qe zotni Norja eshte njeri me bote te madhe dhe me njerzilluk
  Ai po ndricon njerezit mbi ngjarjen.

  Përgjigjjuni

 4. Xhozi Plehra  --  11 Mars, 2013 në 11:04 am

  hajde morali myslyman !

  zaten kur profeti 60 vjec ja kerceu “gruas” se tij Aishes 9 vjec, pse mos ja kercente Shabani kesaj qe ishte 17 ?

  konform shariatit gjithcka, ju lutem. Ne nje shtet islamik ky Shabani s’do kishte asnje pasoje, maksimumi do ta shtonte viktimen ne listen e konkubinave.

  Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, rrace e qelbur islamikesh, perversa dhe maniake !

  Përgjigjjuni

 5. Shtegtari  --  11 Mars, 2013 në 11:08 am

  Te etur per “lirine e shprehjes” (qe ne fakt nuk perfaqson veçe se deshiren e çmendur per te realizuar sa me shume fitime nga shitjet) “mediat” tona si psh “Panorama”, nuk ndalen para asgjeje, arrijne sa te mbushin faqet me bisha si Norja qe vrasin femije si puna e Aishes, per te mbuluar pasojat e shtazerise se tyre.
  Kuptohet se faji per shtazanine bije mbi Norjen si mut-burre i “pjekur” dhe jo mbi Aishen 18-vjeçare, akoma femije nga pjekuria

  Përgjigjjuni

  • talebani  --  11 Mars, 2013 në 11:50 am

   Nuk e ka fajin pasqyra nese ve re qe nuk je kaq i bukur sa kujtoje ose ke filluar te thinjesh dhe rrudhesh .

   Përgjigjjuni

 6. Beso  --  11 Mars, 2013 në 11:42 am

  Ja ky eshte surrati i islamit! Byhtperpjetet duhet ta lexojne me kujdes intervisten. Ti cojne gocat ne medrese se atje ju rrine te virgjera. Shabani ska bere gje tjeter vecse ka zbatuar urdherat e pordhetit mehamut, uuuu me falni muthamet, apo si e kishte tamam?

  Përgjigjjuni

  • Iliri  --  11 Mars, 2013 në 4:24 pm

   Ngadale ti, mos u ngut se ju ne Shqiperi grate i keni qejflije pa marre parasysh se cfare feje keni. Disa shkojne me pleq 80 vjecar, disa martohen me serbe e maqedone e te tjerat shiten neper semaforet e Italise dhe Greqise.

   Edhe nje detaj me rendesi: ketu ku jetoj une ne nje shtet te Europes Perendimore 80% e burrave nga Shqiperia jane te ndare. I kane lene grate per burra te kombeve te huaja.

   Përgjigjjuni

 7. Roberta  --  11 Mars, 2013 në 11:43 am

  Gjakftohtesi krimineli!

  Përgjigjjuni

 8. Miri  --  11 Mars, 2013 në 12:00 pm

  Te pakten Norja sishte prift qe shkon me femije e bebe, dhe ajo goca nuk ishte 2-8 vjece, por 18. gjysma e te keqes dmth..

  Përgjigjjuni

  • Zigur Qarri  --  11 Mars, 2013 në 12:23 pm

   pedofilia eshte normale me ne islamiket, pastaj kjo qe me e madhe se aisheja edhe ky qe me i vogel se profeti

   Përgjigjjuni

   • Miri  --  11 Mars, 2013 në 12:36 pm

    se di per dhe familjen tende dhe familjen tende islamike, por ne pergjithsi pedofilia eshte e perhapur ne prifterinj, kardinale, e ku di une.. te gjitha lajmet kete thone perdite.. harrova edhe pederastine.. haha

    Përgjigjjuni

   • Doni ALBO  --  11 Mars, 2013 në 7:59 pm

    Ti nuk je Ziguri por ndonje i mitur duke shkruar nga shtrati i janulles.

    Përgjigjjuni

 9. Xhozi Plehra  --  11 Mars, 2013 në 12:01 pm

  O Net, O Hajri !!!!

  ku jeni mo cuna ?
  s’ju vjen zeri, apo keni dale per te gjujte te shkolla fillore ?

  ja se cfare kulture na sjell…… “drita islame”

  Përgjigjjuni

  • Andreas  --  11 Mars, 2013 në 12:15 pm

   jane me mision per te vjedhur nja dy kisha qe u kane vene syrin me kohe.

   Përgjigjjuni

  • elio  --  11 Mars, 2013 në 1:38 pm

   kujdes o toc mos ofendo musulmanet se nuk jane te ndryshem edhe fete e tjera…lexoje biblen mire e pastaj fol…

   Përgjigjjuni

 10. Berti  --  11 Mars, 2013 në 12:08 pm

  Ju, o jeni injorante o beni vete. Clidhje ka islami me nje plak idiot, apo me nje goce qe seshte akoma e sigurte se cfare i ka ndodhur? duket sa te ceket jeni. besoni fjalet e nje vrasesi ordiner dhe manjak?? pastaj seshte e thene qe medreseja apo cilado shkolle tjeter te te beje njeri. vajzen sdua ta gjykoj se nuk e dime te vertetn, dime vetem fjalet e nje plaku qe ka rrjedh nga trute me kohe.

  Përgjigjjuni

 11. tironsirefugjat  --  11 Mars, 2013 në 12:20 pm

  Po mir mor plak i ndyr ajo qe po ben tani me kte llapen tende cfar esht? Po si nuk paske fije njerzilleku mbi vehte e spo e le rehat as te vdekuren qe e masakrove me duart e tua ! Per cfar dashurie shtazore flet or kriminel se tani po tregon se kush je ne brendesi ! Nuk ke faj ti se historia ka treguar qe krimet e prapesit me te ndyra njeriu i ka ber ashtu sic po ben edhe panorama qe te mer interviste atje ku je ! Atje ne Kruj te shkosh qe ta mbyllin gojen njeher e mir or monster se vec dem po i ben shoqeris me kto qe thua ! E sa per degjenerimin e feve dhe herarkis se saj qe te gjith nje mut i madh jan duke filluar nga vatikani imadh e deri te “mizat” e vogla qe na predikojn rugen e Zotit !E dim teshme :”Bej si them e mos bej si bej”…….

  Përgjigjjuni

  • Mark Muharremi  --  11 Mars, 2013 në 12:49 pm

   @tironsirefugjat,
   FALEMINDERIT PER KOMENTIM, rrnofsh o burre.

   Përgjigjjuni

 12. neti  --  11 Mars, 2013 në 12:21 pm

  Allahu do ta denoje rende kete , po edhe ju kerma qe shani e ofendoni, keni per te marre fundin e xhehnemit. Pendohi e kthehuni ne rrugen e drejte,mos i dhunoni grate, mos pini alkol, mos pini droge, punoni dhe respektojeni gruan njesoj sic doni nenen qe ju ka bere koken. Per sa i perkete fese jeni shume kerrica, po te gjithe ama , kerrica me patente! kush j’u ka penguar te besoni apo te mos besoni?! asnje. veprimet qe beni ne keto dite jane vec sjellje tipike e djallit, gezoni shejtanin dhe zemeroni krijuesin, nuk ka rruge te trete, o ruge e drejte ose e gabuar, ju jeni krye keput ne rrugen e iblisit, dhe si ai do perfundoni, te mallkuar perjete. pa me thoni more qafira, pse jemi cop cop si popull , me te gjitha keto pasuri qe kemi, pse?! se u ka hyre shejtani ne bark dhe mendoni se jua ka fajin feja. eshte e kote te merresh me ca plehra ketu.Urimi im eshte ky! jepjani edhe dreqit.

  Përgjigjjuni

  • Berti  --  11 Mars, 2013 në 12:39 pm

   O neti, me shkrive fare, a mendon se rob si keta qe shajne e ofendojne kane respekt per nenat e tyre?? kur skane per Ate qe i krijoi, kane per ate qe thjesht i lindi?

   Përgjigjjuni

 13. Flutura e pafat  --  11 Mars, 2013 në 12:32 pm

  Mosni mosni se fajin nuk e ka Islami apo ndonje religjion tjeter ketu qendron faji te DJEMT e Shqiperis qe jan te pa edukuare dhe KAFSHE komplet pra Bisha te egra qe zdijn send tjeter vetem te vjedhin dhe ta rrafin femren e gjore “vajzat e reja me PENSJONIST vetem e vetem se djemt e rinje i keqtrajtojn dhe flasin e i pergojojne”thot NORA-ja,tamam Djem Pedera qe i shfrytezojn vajzat dhe ateher flasin per te dhe i thojn Kurve…..sa te lig jeni o DJEMT e Shqiperis rrini dhe shani Religjionet po qfare ka religjioni ketu, ketu faji eshte i juaji tek Djalerija e Shqiperis ops me fali o Pederat e Shqiperis,ju jeni Kurva me bole,jeni ju apo nuk jeni qe motrat e juaja i shiteni per prostuticjon apo tek Maqedoni e Serbi o zot sa te ndyt qe jeni mos u hidheroni se ju thashe ato pune qe i keni bere dhe po i beni e verteta dhembe pak si shume apo meshkuj pedera,s’ka bes te mashkulli Shqiptare eshte i lig ptuhhhhh…

  Përgjigjjuni

 14. nardone  --  11 Mars, 2013 në 12:34 pm

  lerini budallalleqet me hoxhe e prift,ky plehra thote qe e donte,po si ka mundesi me be nje nga vrasjet me makabre te ndashe koken nga trupi te kesaj vajze.ka shume mundesi qe ky fsheh shume gjera,duheshin me teper hetime.

  Përgjigjjuni

 15. Toni.I.  --  11 Mars, 2013 në 12:50 pm

  Kush e pèson duhet ta pèsojè i thonè njè shprehje popullore,
  do ishte mirè naj burgazhi ti priste gjuhèn kètijè MOSTRE.

  Përgjigjjuni

 16. Drini  --  11 Mars, 2013 në 12:58 pm

  Shih more si hidhen perpjete koqevaret per fene e sulltanit. Po pse more islamike te qelbur thote shaban norja, ishin disa vajza te mdresese qe shkonin me pleq pensioniste? skemi degjuar deri tani ndonj vajze te gjimnazave normale.
  Ka shume rendesi feja juaj e felliqur more koqevar se ju ka lene idjota dhe injorante, as gjuhen tuaj nuk dini te flisni e shkruani, e keni alfabetin me 33 germa. Ah more plehra me ne krye ate mulla netin apo rrjeta si e ka legeni.

  Përgjigjjuni

  • tahir gashi  --  11 Mars, 2013 në 1:12 pm

   ne krye kane vete Padishahun,mullah Sali Sheqere Bersishen, Net eshte thjeshte pjese e sistemit te pergjithshem.Maksimumi qe mund te beje NET eshte te kape miza!

   Përgjigjjuni

  • Berti  --  11 Mars, 2013 në 1:34 pm

   Per vajza te gjimnazit?? me fal ku jeton ti?? do thoja ne maje te malit, po edhe nga atje ca spo degjojme!!!!! as ne shpelle ska mundesi, se do kishe degjuar plot gjera. si fillim historia e kesaj Ajshes nuk dihet fiks se si ka qene, jane vetem fjale te nje perversi. e dyta ne medrese mund te shkoje edhe nje trap si ti dhe islami ska fare faj. e treta jo cdo person ne medrese eshte musliman, me kuptim e plote te fjales, se ne letra mund te jete edhe nje idiot si ti, qe vetem nxjerr helm nga goja.

   Përgjigjjuni

 17. mc  --  11 Mars, 2013 në 1:08 pm

  Kjo eshte absurde!Nje njeri injorante,qe nuk din cka eshte kombi dhe feja, eshte ne gjendje qe te perdhunoje edhe nenen e vete.Nese dikush e njef kete njeri(monster)dhe haptas tregon se ndonjehere e ka pare duke shkuare ne xhami,atehere te gjitha komenteve anti islame do i japim perkrahje,por,nuk eshte ashtu.Shyqyr Zotit qe nuk me ndodhe mua nje gje e tille,dhe nuk ja deshiroje askujte dhe as armikut me te madhe,por te gjitha keta materijale qe shkruhen neper portale dhe perdhosen emrat e viktimave qe kane lene nje varre te madhe si ne familje ashtu edhe ne shoqeri,keta medija meritojne te ngrihen ne ajer me dinamit,thashe,po te me ndodhte mua dhe te manipulohet me emrin e femijut tim une nje gje te tille do ta kisha bere.Kjo eshte turpi me i madhe qe bejne medijat dhe nuk lene viktimat e shkreta te prehen ne qetesi,njashtu dhe familjet e tyre te harrojne kete dhimbje bile per nje minute.Turp dhe tragjedi per kombin shqipetare qe e quan veten popull fisnik.

  Përgjigjjuni

 18. ajn  --  11 Mars, 2013 në 1:46 pm

  Sa perputhen Tema opozitare me Panoramen ne Pozite, kur vjen puna per lajme makaber dhe per te vjell kundra Islamit. Villni dhe ju komentues, sepse fese Islame veç numrin i shtoni dhe ia rrisni vlerat. Vjellja juaj tregon dobesine tuaj, keshtu qe vazhdoni ne vuajtjen tuaj, sepse vetem vuajtje eshte kjo dhe duf i papershkrueshem qe buron nga deshtimi juaj. Me deshiren qe komenti te publikohet. Ajn

  Përgjigjjuni

  • Doni ALBO  --  11 Mars, 2013 në 8:10 pm

   Gazeta plehrash qe nuk shkruajn te verteten por disa fellqsira qe sheh vetem tek disa gazeta greke e serbe kunder Islamit dhe Shqiptarve…..Ky titull nuk perputhe ASPAK te verteten ne lidhje me ngjarjen por qe feja nuk ka pas lidhje ASPAK me kete rast, bash perkundrazi sepse jane te ndaluar rrepsisht me fe.

   Përgjigjjuni

 19. balzac  --  11 Mars, 2013 në 2:08 pm

  Kam pershtypjen qe gjith keto goca te mitura vuajne nga Gerontofilia?!

  Përgjigjjuni

  • Berti  --  11 Mars, 2013 në 2:40 pm

   Gerontofilia e ka prejardhjen nga greqishtja meqe ra fjala. dmth si prejardhje fjalje, si ndjenje nuk e di!!!!

   Përgjigjjuni

   • balzac  --  11 Mars, 2013 në 3:08 pm

    Nje devijim ekstrem seksual,kur personi ne nje moshe te re deshiron plakun apo plaken per te kryer mardhenie seksuale.

    Përgjigjjuni

    • Berti  --  11 Mars, 2013 në 3:13 pm

     po pra, dhe vjen nga greqishtja si fjale. Cne?

     Përgjigjjuni

 20. njeshi  --  11 Mars, 2013 në 2:39 pm

  Po pse mo shpirte zi grek ai ne ate fshatin e DELVINES qe perdhunonte ate vajzen 7 vjec cfar ishte ai.po ju qe sahkerdheheni ne goje .njeri ketu na shkruan edhe ne emrin e ZIGURIT edhe gojore edhe te pabese.

  Përgjigjjuni

 21. tironsirefugjat  --  11 Mars, 2013 në 3:01 pm

  nuk jan vajzat qe vuajn nga gerondofilia or mik por esht ky plak pervers qe i fut te gjitha ne nje thes te justifikoj makabritetin e tij ! Si mundet ti besohet ktij njeriu qe tashme esht penduar qe vrauu ate voglushe qe i paska then ti fsheh edhe koken !!! Sic esht vrasja anormale keshtu jan edhe fjalet e tij te hidhura e pa moral dhe perseri insistoj te paturpesia e gazetes panorama qe boton intervista te tilla qofshin edhe te verteta ! Mos haroni qe kemi edhe shembullin e asaj vajze qe egzekutoj rrembysin e saj per ate cka i beri ! Fjalet e ktij kanibali na bejn te ndjehemi shum keq per ato vajza qe nuk kan asgje te perbashket me kto qe flet ky anormal se shqiperia esht nje vend i vogel me nje mentalitet qe e vret jasht mase shoqerin nga kto lajme aq te peshtira nga njerez te peshtir !

  Përgjigjjuni

 22. tironsirefugjat  --  11 Mars, 2013 në 3:30 pm

  gerondofilia ,fjal per fjal nga greqishtja (sic jan shum terma mjeksore e shoqeroe me ate prejardhje) don te thot “miqesi pleqsh” por kur behet fjal per rastin konkret flitet per te reja e te rij qe ju pelqejn te krijojn mardhenie (apo le ta quajm preferenc apo dhe dashuri) me pleq apo plaka Duhet vecuar ketu huqi, vesa apo le ta quajm preferenca nga ata qe e bejn per interes dmth per pages

  Përgjigjjuni

 23. kujdes.....  --  11 Mars, 2013 në 4:31 pm

  Ky krim,po perdoret per PROPAGANDE FETARE.

  Dikush ngaterron fene me individin.

  Duhet te hetohet mbi PERSONIN qe ka publikuar kete ARTIKULL.

  Ku dhe si,e ka fillin ky ARTIKULL,ketu po perdoret lufte FEJE.

  KUJTE I INTERESOJNE KETO ARTIKUJ,DHE PERSE KY PROVOKIM FESHE!!!

  KUSH FSHIHET NE TE VERTETE PAS KETYRE DEKLARATAVE?!

  VELLEZER E MOTRA SHQIPETARE,KUJDES NGA KETO PROVOKIME,KETU PO I HIDHET BENZINE ZJARRIT,ME KETO ARTIKUJ ESHTE = PERCA E SUNDO.

  FEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPETARIA.

  Përgjigjjuni

  • lal prenga  --  11 Mars, 2013 në 6:39 pm

   kujdes
   ke te drejte,ene do artikuj per bashkepunimin e imameve ne maqedoni e kosove me UDB per debimin e shqiptareve ne turqi jane problem per bashkejetese,ene me fol se imamet ju thone bythetareve me perdor arabishten ne vend te shqipes,asht nje problem tjeter.
   gjithashtu nuk duhet te flasim per krimet turke,serbe e greke,sepse prape prishim bashkejetesen.
   ne duhet te rrime urte e pa ba llaf
   shume mire e ke or tejna!

   Përgjigjjuni

   • ore lale prenga,jam ai qe thote KUJDES  --  11 Mars, 2013 në 7:23 pm

    ORE zoteri!
    Une qe po shkruaj jame CAME me origjine,e familja ime,si edhe une qe sote vete kame nje femije vajze,kerkoj ta edukoj e rrise me te gjitha normat e rregullat e CIVILIZIMIT,gjithashtu te kultures dhe edukates.
    Por ketu me sa po shoh qe shkruajne e komentojne,fusin ne mese fene?Une jame myslimane,te pakten keshtu e kame prej ardhejen,por nuk jam PRAKTIKANTE,une jame pro VELLAZERISE SHQIPETARE,pa pare ne se kush je ti,e kush jame une.
    Une dua qe femijet tane ne pergjithesi te rriten pa frymen e urrejtjes,por per nje femijeri normale e natyrale,dhe kurre nuk edukoje nje femije ne baze te fese se prej ardhejes sime.

    Keshtu qe shkoni EUROPEN,se ne cfare rruge po hecen te CIVILIZIMIT,kurse ne BALLKAN,akoma me MYSLIMANE,TE KRISHTERE,ORTODOKS etj etj.
    Une jame pro i bashke vellazerise,dhe te SHQIPETARISE,e jo i BARBARESISE,sic e done GREKU apo SERBI.

    KESHTU QE DIKUSH BEN LOJE FJELESH,E KA HALLIN DIKU TJETER.

    Përgjigjjuni

 24. liri  --  11 Mars, 2013 në 4:38 pm

  O plaku Noria, mos ta vrisje.

  Përgjigjjuni

 25. FLORENTINA  --  11 Mars, 2013 në 5:51 pm

  Shum pa lidhje gjykoni o niprit e Xhelat Nores qe i jepet leja ne qeli te vrasi me shum her familjen e lenduar te AJSHES JETIME.Keni frig ALLAHUN dhe mos folni kot…

  Përgjigjjuni

 26. DUMBABEN  --  11 Mars, 2013 në 7:25 pm

  Seks islamik ,,, pallohen me te moshuarit qe mos i dali boja ,se te rinjte i marrin neper goje

  Përgjigjjuni

 27. uragan  --  11 Mars, 2013 në 7:31 pm

  …mos u merrni me me halucinacionet e nje perversi te krisur qe qarkullonte i armatosur ne shtetin e shpellareve. Babai i viktimes dicka dinte se c’ndodhte por nje sy qorr e nje vesh shurdh. Jo vetem te gjalle por dhe te vdekur e shfrytezoi te bijen per te kerkuar strehim ne nje shtet evropian. Me duket se token per shtepine, e kishte blere nga ky gjysmaku, ndersa te bijat e vizitonin shpesh. E motra e viktimes e dinte shume mire se c’fare ndodhte. Komshijet perqark qe nuk u shpetojne keto lloj mynxyrash me se te zakonshme ne Shqiperi, e dinin se c’po ndodhte, bile u degjua se kishte lidhje dhe me gra te martuara…Familja e Drakules modern te Salit, e dinte se c’baba kishin, sepse ishte i biri ai qe erdhi nga Italia dhe e dorezoi ne polici. Pra mos u merrni me profetet, por shikoni perqark jush atje ku jetoni (nese jeni ne Shqiperi), dhe do te kuptoni se c’donjeri nga ju eshte kandidat per te mbushur faqet e gazetave, ne mos sot, neser…Thjesht ceshtje kohe dhe jo ceshtje besimi…Sa per ca te krishtere jugore qe po shesin drejtesi, nje i krishtere i bekuar andej nga Peloponezi poshte, shkonte me tre vajzat e tij, dhe me dy nga ato ka pjelle dhe femije…

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *