#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Menaxheri këshillon Ronaldon të mos largohet nga Reali

ronaldoMenaxheri i Kristiano Ronaldos, Horge Mendez, ka këshilluar portugezin që të qëndrojë te Real Madrid edhe për të paktën një sezon tjetër. Lojtari që ka edhe dy vite kontratë të mbetura te klubi spanjoll, po ndiqet me vëmendje nga PSZH dhe Mançester Junajtid që janë gati të bëjnë ofertat e tyre për 28 vjeçarin. Por Mendes mendon se qëndrimi te Reali për një tjetër sezon do ta ndihmonte të shihte më qartësisht si do të ndryshojë situata e klubeve në Evropë.

Sipas mediave britanike, gjithçka varet nga lëvizja e radhës e Zhoze Murinjos, i cili po tundohet nga paratë e PSZH, por do të preferonte të ishte pasardhësi i Aleks Ferguson në stolin e Mançester Junajtid. Edhe për lojtarin, kthimi të ish-skuadra e tij do të ishte një zgjidhje e preferuar, duke parë pritjen që i bëri tifozeria angleze një javë më parë.

Por tani Mendes e ka këshilluar që të presë edhe një vit, vendim të cilin Ronaldo me sa duket do ta zbatojë duke mos u larguar nga Reali në verë, në të kundërt nga ajo që spekulohet prej kohësh në mediat sportive.

Vetë lojtari, gjatë një prononcimi për mediat ka preferuar të flasë pak për veten e shumë për ekipin që ka rifituar besimin pas sukseseve të fundit në të gjitha aktivitetet ku merr pjesë.

“Ndoshta në këtë vit jam më mirë se në sezonin e kaluar, kam më shumë besim në vetvete. Në nivelin personal, gjërat po ecin mirë, por ajo që preferoj më shumë është të ndihmoj ekipin”, tha portugezi,.

“Për momentin është shumë e komplikuar të themi se do të fitojmë Ligën e Kampioneve, na mungon ende shumë. Jemi shumë të entuziazmuar pas dy fitoreve me Barcelonën dhe asaj ndaj Mançester Junajtid, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë. Objektivat tonë dihet që janë Kupa dhe Liga e Kampioneve, pasi kampionati është shumë i komplikuar, edhe pse do ta luftojmë deri në fund”, siguroi ai.

18 komente në “Menaxheri këshillon Ronaldon të mos largohet nga Reali”

 1. TOTILA says:

  Po ,po e shikoj qe je mire ,por me ate qe beri dje MESSI ,qe po e riperseris qe : qe tani e ka HIPOTEKUAR per te pesten here radhazi “TOPIN e ARTE “,kurse ti RONALDA si xhentile qe je do te jesh SHOQERUESJA e MESSIT edhe kete radhe ,sepse ai vec qe ka fituar LA -LIGEN SIVJET ,ka thyer rekordin e vitit 1939 ,duke shenuar kunder te gjithe ekipeve te LA-LIGES ,PER ME TEPER ,18 HERE RADHAZI ,do shenoje 51-53 gola ne LA-LIGA ,ESHTE I DYTI NE HISTORINE E SHENUESVE TE CHAMPIONS LEAGUE .Kjo nuk ndryshon edhe ne se RONALDA FITON CHAMPIONSIN ,por besoj se RONALDA si nje qen i bindur do ndjeke trajektoren e MURINJOS ,sepse ky i fundit kudo qe shkon e mer me vehte ‘DOBICIN ” ,DHE se MURINJO nuk punon dot pa KLANE .

  1. Argita_B says:

   Thuaj ça ben ti nje here qe rri gjithe ditn duke share, kritikuar, e tallur futbollistin qe ka koefiçentin me te larte ndeshje te luajtura/ gola te shenuar ne historine mbi 100 vjeçare te klubit me te madh ne historine boterore, Realit te Madridit.
   Intervista e mesiperme nuk permend ne asnje moment Messin, pse e fut Messin ne çdo vend! Ndonje foto te Messit ke e portofoli? Lol

 2. okupoku says:

  Po si s’mbete njeher pa shar e pa ber komente ti mor bodilja mor tifoz i semur.

 3. england says:

  Nese do mendoja per nje moment se me ke mund ta krahasosh kete pensionistin ne chatin tone,nuk i ka lene asgje plakushit kryeminister.Saliu qe merr gjithe diten neper goje kundershtaret e tij dhe kryesisht Ramen,dhe ky plak goje piset me komentet e tij here pas here,kur nuk i merr ilacet nxjerr nga goja vetem sharje dhe ofendime,ndrekohe qe askush nuk ben te njejten gje me ekipet kundershtare,te gjithe respektojne lojen e bukur te tyre,kryesisht te Barces apo Bajernit,por dhe i kritikojne kur humbasin(rasti Realit qe brenda 5 ditesh i mori Barces dy fitore rresht)Futbolli eshte nje loje qe luhet me 11 lojtare ne fushe,individet jane pjese e skuadrave,ndersa plaku TOTILA sa here fillon e na tregon perrallat,se sa gola ka bere Mesi dhe sa Ronaldo!Eshte bukur kur sheh triblimet e Mesit,apo shperthimet dhe gjuajtjet e Ronaldos,por ajo qe i ngre vlerat dy futbollisteve eshte fitorja e trofevete ekipit perkates.Boksi,shtanga apo atletika jane sporte qe medalja varet ne qafen e individit,jane Iniesta Ksavi dhe te tjeret qe nxjerrin ne pah kualitetet e Mesit,pa lene menjane klasin e tij.Dhe per ta mbyllur plakushi ne fundin e shkrimit ka perdorur fjalen KLANE,ashtu sikur ben binjaku i tij krye(mafioz)minister.

 4. hashimi says:

  po ça beri Messi beri dy gola me nje ekip qe nuk ishte ne fush beri detyren po Ronaldua ça beri ne Kapnou brei dy gola apo u harrua ajo qe Messi i nderuar su pa me sy keshtu eshte futbolli njeher jep njeri me shume se tjetri dhe anasjelltas po ne jemi Shqipetar dhe dim vetem te shajm te dy jan lojtar te medhenj te dy duht lavdruar pavarsishte se nje her luan njeri me mirse tjetri

 5. TOTILA says:

  DEGJO TI “ANGLEZ “. Ne se te vjen keq apo ndjen debulese per RONALDEN apo MURINJO LEGENIN ,merri dhe mbroji .Ti more ish-FUTBOLLISTI MEDIOKER I TIRANES SE SHYQYRI RROLETES ,UNE NUK PO TE OFENDOJ TY ,por lojtaret . Degjoni ju zoterinj komentues se ky tipi “englandi” QE E SHTE BERE TIFOZ ME ANGLINE atehere kur “TATA ” hengri 5 petulla ne WEMBLI ne 1989 me duket ,dikur ka deklaruar se : Ne se ti do t’me njihje mua perpara do te rrije ne radhe qe te merrje nga mua AUTOGRAF .Kush je ti ? MILLAN BACI ,BEN CELA, LUSH ZENGLA ,ARBEN MINGA ,DURIM MERSINI i ARGJENTINES ,AGOSTIN KOLA ,DHENDRRUSHI I SHYQIT MIRELA JOSA ,apo kush tjeter .Turp per ty qe del si KRIMBI MBAS SHIUT .Por qellimi im ishte qe te nxirrja ty nga strehimi .Sa per ilacet ,mos u bej merak se jam shume mire dhe po t’a them o SHPIRT-ZI SE MOSHA IME ESHTE POSHTE 55 VJECEVE , DHE ,DHE te me falin oponentet e tjere qe ne se ke deshire ,te me falin mun d te te bej dhe nje vizite per te me pare dhe per te me vleresuar KONDICIONIN TIM FIZIK dhe atehere do te besh nje kthese 360 gradeshe . Por une nuk jam ti ,ti je nje … cfare te them nuk dua qe ta ndy gojen me ty .Por ty te acarohen nervat nga te vertetat qe une them dhe shkruaj o DEBILI I DEBILAVE .MESSI edhe ne se RONALDA JOTE (QE JU QEP MESSIT qe nga 2009-2013 si AI …..pas kepuces ,nuk i beri dot gje por te 4 vitet qe MESSI LUAJTI PER BARCELONEN ,po te kater vitet PEDERASTJA RONALDA (gojet e liga thone se edhe OZILJA dhe MODRICJA jane GAY ), NUK PATI AS ME TE VOGLIN SHANC QE AS T’I RREGOLLONTE MESSIT KATER KURORAT E ARTA QE AI PER IRONINE TENDE DHE TE te VEGJELVE DHE SHPIRT -KAZMAVE SI TY ,I MORI NE vityet kur RONALDA militoi tek REALI .Dhe ti o I VOGEL ,O I PA -FORMUAR e ke te qarte qe :edhe se ne se ndodh cudia dhe REALI mer CHAMPIONS LEAGUEN ,PRAPE “TOPIN e ARTE ” e mer MESSI ,kurse “topet E ARGJENDA ‘TE MESSIT I mer RONALDA . Ti ke qene futbolist gjysmak ,por ti disa gjera nuk i kupton dot dhe kurre nuk don t’i kuptosh sepse nga ato qe ti shkruan ke mje koeficient intelektual si te nje fshatari (me falni ) qe punon me kazem e me lopate SEPSE aq e ka kapacitetin. Ti o XHELOZ I PERJETSHEM KE ZGJEDHUR EKIPIN E gabuar ,dhe KOHEN e gabuar per te bere tifozllek ,dhe per t’u shfaqur ne kete blog. Ti nuk di se SPECIALISTAT E FUTBOLLIT kur percaktojne cmimin e nje lojtari nuk veprojne si ne KOMUNIZEM ,POR JANE 85 TREGUES QE SPECIALISTAT I KALOJNE NE SITE DHE NE FUND ESHTE OPINIONI I TYRE QE VENDOS dhe as i TRAJNEREVE dhe as i KAPITENAVE te SKUADRAVE ,sido qe ne pamje te pare duket se ata e kane ne dore percaktimin e fituesit .Ti o teoricient ,bera cbera dhe une ty o MI i LAGUR TE NXORA NGA FOLEJA QE TE GJITHE TE SHOHIN SE CFARE FYRYRE KE dhe sa shume ofendon .Turp ,per ty ,por me shume TURP per mua qe rashe ne nivelin tend te ULET . BARCELONA ja ka hipur aq shume REALIT KETO 4 VJET AQ SHUME QE EDHE SIKUR REALI I MURINJOS T’I RRIJE HIPUR DERI NE FUND ,NUK KA FARTE RENDESI .O ish futbollist ,me gjej ti mua nje lojtar tjeter qofte PELJA :MULLER :VAN -BASTEN ;MARADONA :PLATINI qe te bejne gola sic ben MESSI ,SIDOMOS GOLI I PARE DHE TE DRIBLOSH NE GJYSEM METER KATROR ,DHE TE BESH NJE GOL TE JASHT-ZAKONSHEM .Po dhe i dyti. mE GJEJ O ISH -FUTBOLLIST NJE TJETER NE BOTE PER TE GJITHE KOHRAT QE TE MOS JETE SI MESSI sulmues tipik dhe te beje kaq shume gola ,dhe te kthehet dhe te bej presing ne fushe si asnje tjeter .Shikoje aksionine golit te trete dhe te katert .Ishte presingu i MESSIT QE REALIZOI VILLA dhe J.ALBA .Shiko dhe pastaj fol .Turp te kesh per fjalet qe nxjerr nga goja per personin tim .LEGEN dhe HALABAK se as rrugac nuk e meriton te te them ! VEMJE .

  1. Koli says:

   Po ti qeke me te vertete nje kokerr legeni… Nese je trim ik e sha njerzit perballe, jo mbrapa nje ekrani. Dhe Murinjo, dhe Ronaldo e di si te bojn me i sha perball, fertele, rrefugjat brekgris. Ik e pergatiti llaçin atyre fshatarve portugeze qe puno perdite, se te ngordhen po ja vonove.

  2. nikoja says:

   mire more zotni keto qe i permende ti noshta (gjithnje sipas tejet )nuk kane edukate po ti kush je e c’fare edukate ke qe shkruan qe une po i shaje Ronaldon dhe Maurinjon sikur i ke pase shoke lagjejet dhe ke lujte me to arrash dikur 🙁 :(……………..perpara se te kerkosh edukate nga te tjeret thirri mendjes e kerkoja vetes sepse diskutimet e tua nuk jane shume te moralshme (mendoj une )e ti si ma i meqem qe je me gjakftohtesi thirri Rradakes ( kaptines ) dhe noshta edhe munde te komentosh edhe ma pak se tuj shkru ven e pa ven bahesh i bezdisshem …leni rradhe edhe te tjereve se nuk je ma i mecmi besoj…

 6. england says:

  Koka jote e mbushur me injorance,dhe goja jote e piset qe mban ere te ndyre,nuk me provokojne aspak te perdor emra kafshesh.Ti plak i rrjedhur qe te vertetosh se nuk je i tille,nje here te pakten kur te me drejtohesh mua mos perdor fjaline futbollist medioker,dhe autografin qe do me kerkoje!kjo tregon se truri jot i mjere nuk prodhon dot asgje tjeter,pervec se fantazira,imagjinata dhe endrra pa fund.Nese une do te beje nje pyetje te thjeshte dhe te thoja se njihemi gje bashke?qe di se une paskam qene futbollist medioker?e gjithe kjo fjali do vertetoje per alucinacionet qe kalon ti o i mjere.Ti i jep mundesine vetes te shprehesh se; Nuk lejoj asnjerin tani e tutje te prek ASETIN ME TE MIRE NE FUTBOLL,kush je mor i rrjedhur qe nuk lejoke te komentojne rreth idhullit tend,mos e ke gje prone tenden?por kur thua qe;Right now a’m DRUNK!kjo pastaj tregon se behesh dru me uje kanali.Une nuk po te quaj as halabak,dhe as legen,arsyeja se nuk e bej eshte e thjeshte se nuk e di qe je i tille,konkluzioni im se ti je i rrjedhur,vjen si pasoje e idjotlleqeve qe nxjerr nga goja,per ato qe shpreha me lart.Shpresoj te behesh tape per qejfin tend,dhe jo per faktin se jetove disa momente prane Villanoves.

 7. ajax says:

  Gol i Ronaldinjos kunder Celesit ne ch.l.ne Londer. Shikoje dhe do te habitesh.

 8. TOTILA says:

  Ne se do te ishje TIT DIBRA apo CIM MUCA EDHE MUND TE TAKOHESHIM ,po meri mbas fjalet e tua .

 9. Mevjen keq qi po ta them o zoti Totila tu pas parasysh dhe moshen qi keni,nqs ndonje prej komentusve ka debules ndonje lojtar ai jeni ju ,jo debulese po edhe sikur ta kishit djalin tuaj nuk do te kishe ba kaq shume elozhe per kte…..Messi i mire e thojn tan specialistet ,por jo me i mire ,po me thuaj zoti totila e dini ju se Messi ekipeve italiane nuk ju ka shenur vetem me penallti ? eshte nder vetmit ekip qe mesii nuk i shenon gola besoj se ket info e keni pasi jeni dhe njohes i mire i futbollit ,urrejtja qi keni per portugezet, dhe ne vecanti per Ronaldon nuk ju len ti shihni gjanat si jan ,ja me kat krahasojn MESSIN me RONALDON,po mesa kam arrit me kuptu te vjen shume inat se si nje portuges te krahasohet me idhullin tan dhe ket fakt s’árrini me pertyp, se sikur te ishte ndonje lojtare tjeter sma merr menja se do kishit folur me kaq mlleef dhe urrejtje sic flet per Ronaldon.MESSIN e perlqej tan asht i mire ,po dhe RONALDO nuk i len gja mangut,me falni nuk kam naj gja kunder jush ,thjehsht me irritan fakti ,se flisni me superlativa per MESSIN dhe ne menyre te padrejt thjesht nje urrejtje e juaja per portugest,nuk ju len te shikoni vlerat dhe cilsite e nje futbollisti sic eshte RONALDO,se ne fakt kte se than un po nje studim i dhana nga specialistet.MESSSI dhe RONALDO jan ma te miret per momentin ……Naten e mire

  1. JUL CEZAR says:

   Cfar eshte kjo lloj hipokrizie e ketije madrilenit shkodran ,flet ky per elozhet qe i behen nje gjeniu futbolli si Mesit elozhe qe vertet i meriton.A nuk jane elozhe keto te tuat qe nuk guxon te shkruash as emrin tend por prezantohesh me emrin e ekipit.Per sa i perket Ronaldos eshte vertete i mire por me kapacitet te kufizuar nuk pritet me shum prej tije.
   Hajt prsh.

 10. ajax says:

  Pa i ulur meritat Messit qe beri nje gol te mrekullueshem.

 11. TOTILA says:

  “MADRILEN SHKODRANI ,ke komentuar si nje kavalier i vertete shkodran .SHKODREN E NJOH MIRE SE MIKUN ME TE MIRE NE SHKOLLE TE LARTE E KAM PASUR SHKODRAN . Nuk mund te komentoj dot kunder teje dhe ekipit tend .Nuk me ke lene vend !

  1. Toli says:

   Shi shi dole dhe me skolle te larte pale!! Ti je i kokerr mashtrusi qe se ke shokun. Boj llaç per portugezet neser ne leji rrenat ktu. Me te kap Ronaldo e di çte bo , 2 muj sko mo dot ne banjo..

 12. Horri i Bulevardit says:

  Nje perballje tifozesh, qe ka marre nje rruge tjeter, kur njeri Totila, qe mua me eshte dukur shume konsekuent ne komentet e tija dhe nuk e di a eshte plak apo eshte i ri, por me aq sa kam kuptuar, ka ndoshta moshen time, se gjithmone ben fjale per te njetat vite ne futboll, e njeh futbollin shume mire, biles me ka futur edhe mua ne disa momente kujtimesh qe i kam pare por qe i kisha harruar, keshtu qe te pakten per mosnjohje futbolli, i them komentuesit england, qe smund ta akuzosh.
  England, e fute Totilen ne politike, i kujtove Ramen, te pakten une sa here e kam pare te komentoje per POLITIKE dhe ne kete teme del shume rralle, e kam pare te jete perafersisht ne nje mendje me mua qe jam nje kundra-sali dhe nje pro-rame.
  England, ne tifozllek na lejohet edhe ndonje lapsus dhe ofendim ne distance, flas per lojtaret qe luajne ne fushe dhe per kete eshte i bukur futbolli, se ka kendveshtrime te ndryshme, qe te japin adrenaline ne diskutime.
  Une sot per vete, gati sa nuk thyva TV, kur shifja disa raste qe humbte Bajern, kur shifja sa shume gabime dhe sa keq po luante Bajern, shava dhe shume lojtare te Bajernit, sa u detyrua gruaja te dale nga dhoma, ku shifja une ndeshjen.
  Kam permendur njehere Iljaz Cecon, ka qene nje lojtar i shkelqyer tek Dinamo, por ishte edhe pisi me i madh ne fushe.
  Ta thashe kete england, qe te kuptosh edhe Totilen kush shan nje Ronaldo apo Morinjo, se vlerat nje person publik, i ka ne te gjitha fushat edhe ne ate te nje qendrimi dinjitoz, qe tek une apo te Totila nuk e shofin se jemi njerez te panjohur, por tek disa VIPA, kjo gje shihet dhe diskutohet.
  Edhe per mua sjellja e Ronaldos dhe Morinjos dhe Pepes, qe per cudi jane te tre portugeze, nuk me pelqen ashtu sic nuk me pelqen Imbrahimovic, lojtar klasi, por me nje sjellje prej karagjozi
  E shkruajta gjithe keto rrjeshta, se po shof qe debati po hyn ne disa gjera personale, pa e njohur njeri tjetrin.
  Respekte per te dy debatuesit.

 13. TOTILA says:

  kolushi ,kolopuci.JAM ME KOMODI I TE GJITHEVE NE MAJEN E BOTES .Por persona si puna juaj mua me zbavisin .Ne s te vjen keq per te dy deshtaket NALDA – RINJO ,HYR TEK PROFILI I TYRE dhe bejua me dije se X PERSON PO ju shan. UNE flas me fakte ,prandaj persona anonime si puna jote dhe disa te tjere kur nuk kane argumenta dhe fakte ,kalojne ne veprime ordinere .Puna ime me jep mundesine qe duke qene ON-LINE per kompanine ku punoj ,te harxhoj dhe kohen qe e kam te bollshme ,per tu mare dhe me persona si ju . GJUME TE EMBEL NE KETO ORE TE HERESHME TE MENGJESIT te dates 14. Mos u mundo kot se MESSI PERKUNDER ty dhe te tjereve e ka hipotekuar per here te PESTE TROFEUN ME PRESTIGJIOZ TE FUTBOLLIT NE BOTE .Ky fakt ju ju terbon me shume se aSGJE TJETER ,por nuk eshta faji im . Ky eshte fati .Ju duhet te prisni qe te lere futbollin MESSI ,ose e vrisni ate ,por prape tek AKADEMIA E BARCELONES JANE TE PAKTEN 2 SUPER -MESSI 12 VJECARE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11716
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11716
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X