#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Real Madrid-Gallatasaraj, reagimet pas shortit

shorAli Dyryst, zëvendëspresident i Gallatasaraj: “Kur je në çerekfinale, të gjitha skuadrat janë të forta. Por Real Madrid është mbi të gjitha ekipet e tjera. Nëse arrin të rritësh objektivat që i vë vetes, duhet të arrish të përballosh sfida me skuadra të tilla. Një nga ekipet më të forta është vënë përballë nesh, do të bëjmë maksimumin për të dalë me sukses nga kjo sfidë. Zakonisht, kur luan ndeshjen e parë jashtë cilësohesh më i favorizuar, por në këtë pikë të turneut nuk përbën më ndryshim”.

Aitor Karanka, zëvendëstrajner i Real Madrid: “Ekipi po kalon një moment të mirë dhe po luan mirë, që është gjëja më e rëndësishme. Do të gabojmë nëse mendojmë se Gallatasaraj do të jetë një rival i lehtë. Ata kanë lojtarë me shumë eksperiencë që kanë luajtur edhe me ne, apo futbollistë shumë të rrezikshëm si Drogba. Një rival që është në çerekfinale do të thotë se e meriton të jetë këtu. Por tani mendojmë për sfidën e kampionatit, do të ketë kohë mjaftueshëm për të menduar për Gallatasarajin. Nuk ndjehemi favoritë, por do ta përballojmë sfidën me shumë besim te vetja. Ajo që kujtoj unë nga ndeshja që kam luajtur kundër Gallatasarajit, është ambienti fantastik në tribuna”.

14 komente në “Real Madrid-Gallatasaraj, reagimet pas shortit”

 1. Horri i Bulevardit says:

  Gallatasaraj eshte bere ekip qe flet me shume me nje futboll europian se me ate turk, ku sundon rremuja, keshtu qe ne vecanti Ronaldo do ta kete shume veshtire se turqit, jane si ne qe nuk te lejne asnje moment te lire por te ngjiten si rrodhe dhe ste lene hapsire.
  Kujtoni ndeshjen Portugali-Shqiperi 0-0, ku Ronaldo gati sa nuk u cmend se nuk kishte asnje mundesi as te gjuante vetem, i gjuante barit nga inati.
  Mos u habisni, ne kete ndeshje jam me turqit, megjithse si kam qejf shume.

  1. DinPaku says:

   Mos thuaj se je me turqit, o Horr i Bulevardit, por thuaj se je kunder Realit, per te qene me i besueshem.

   1. Horri i Bulevardit says:

    Jam antibezdises, qe do te thote se Realin se kam mohuar asnjehere, se eshte ekip i madh dhe qe ka patur lojtare mjeshtra, por kane qene burra jo tinzare dhe zevzeke, merrnin edhe te kuqen, por nuk dinin te benin as te fortin ne fushe.
    Me kete Real, po jam kunder.

   2. kinezi says:

    endra jan dhe mund te dalin!!!!!!vetem po te futen me tanke ne fush turqit ndoshta ndoshta ndoshta mund te ndodhe mbrekullia.hala madrid

 2. england says:

  Reali do beje detyren kundra turqeve te Gallates!shpresoj qe dhe Ronaldo te zbavitet sikur ka bere dhe kunder Barces.Per disa komentues qe jane me te gjithe kundra Realit,mund te perdoresh nje shprehje tipike se:per inat te sime vjerre shkoj e fle me mullixhiun.

  1. Shqiptari says:

   Jo me mullixhiun, por tifo pet Drogba e Shneider.

 3. Uarda says:

  Nuk eshte rastesi qe te gjithe fshataret, jevgjitet, komunistet, fukarenjte, deshtaket, shemtaraqet, budallenjte, zhulcat, me nje fjale gjithe pjesa plebeje e shoqerise, bejne tifo per Barcelonen dhe urrejne Realin. Eshte gjenetike… Nuk del dot fshatari nga lekura…

  1. Horri i Bulevardit says:

   Nga vitete 80-ta filluan tu na ardh dronet ne Tirone me bo shkollen, atehere jemi knoq, ty besoj uarda e malcis do te kujtohen se kur erdhet tre muaj e pate virgjerine, ne mujin e katert u leshuat si bushtra, hidh njoni dhe prit tjetri ja u bojshim. caoooooo gopi, iku koha jote.

 4. FIER says:

  Short i favorshem per Realin, besoj se kalon lehte ne gjysmefinale. Shpresoj ne nje finale Barcelona – Real!

 5. Best says:

  Pershendetje gjithe forumistave ketu
  ne vecanti Horrit dhe Totiles

  Short normal, me nje ndeshje surprize te forte si gjithnje per te mos humb bukuria
  personalisht si tifoz i Barces i trembesha me shume Juves, Bajerit dhe vecanerisht Gallatasarajit
  U kenaqa shume qe Gallata i ra Realit, se Murinjo kaq e pat
  E di qe England do qeshi me keto qe shkruaj une, por qeshja do i zgjase deri me 3 prill kur ne Bernabeu te shoh brinjet e thyera te Realit
  Gjithsesi Reali te kete nje gje parasysh, nese nuk del mire ne Spanje ndeshjen e pare, ta harroje Stambollin
  nuk thote kotshprehja “hip ketu dhe shih stambollin”
  Englando, ngushellime per Realin, po ti them qe tani, qe te kujtohesh kur te eleminohet

  Ti do thuash do ike Barca, pune e madhe le te ike, ashtu the dhe per Milanin, ne e kaluam testin…..
  Mbaji mend keto qe them, Gallata ka bere nje ekip per finale, shume potente, acaruese ne loje, taktike dhe teknike
  Kujtoni fatih terim ne boterorin 2002 me Turqine, vajti der ne 4-she por meritonte finale
  Realit do i vije bombe 3prilli, sic i erdhi Barces Milani me 13 shkurt
  Tung te gjitheve
  Finalja eshte Barca-Bajern
  ose Barca-Juve

  1. kinezi says:

   o URADA je i madhe me ate shprejen e tifozve te barces po ke haruar te futesh dhe pesionistat.sa per kete bestin ky me duket se jeton ne tjeter planet.me qe thua e ke pare statistikat se kur eshte dita e fundit qe barca ka mposhtur realin? vjet ua mori la ligen ne nou camp 1-2.sivjet super kupen, u degjeneroj per kup e mbretit dhe per kampionat u zhveshi me lojtare stoli nuk di ca duhet te bej tjeter qe tu mbushet mendja ju!?

 6. england says:

  Endrra te lehta ty qe duhet me shpejtesi te nderrosh nick-un!Une ne asnje moment nuk kam thene se Barca do eleminohet nga Milani(nje gje te tille mund te na e mundesoje arkivi i kesaj gazete te nderuar)Pra e para ose ke pare endrra,ose e dyta qe eshte me e rende je nje mashtrues ordiner!Dhe nese ti jep deklarata te tipit se Reali do eliminohet,dhe me dergon mua ngushellime,une duke tu pergjigjur ty o mjeran do te thosha se nese me te vertete Reali eleminohet,sipas parashikimit tend,une do vazhdoj ritualin tim te perditshem duke pire neteve veren time te prferuar,por aspak nuk do pikellohem,gjithmone duke ju perqasur parashikimit tend!por nese ndodh e kunderta cfare do besh ti mor bastard?se ato rreshta qe ti,apo dikush tjeter hedh ne kete chat mbeten pergjithmone,dhe nuk ke shanse ti pergenjeshtrosh.Une o Best of shit nuk mund te parashikoj asgje,dhe nuk mund ta them kurre se kush do ike,qofte Barca apo Reali,por nje gje di ta them me siguri se ti je nje mut i mire…

 7. TOTILA says:

  “ENGLAND”,ne 3 rreshtat e pare te komentit tend ,ke te drejte .Une te kam ndjekur dhe nuk ke thene te pakten ne kete blog qe BARCELONA DO ELEMINOHET nga MILANI ,sido qe kete gje mund t’a kesh deshiruar .Por me mbrapa vazhdon RITUALIN dhe ZHARGONIN tend te zakonshem ,duke i progresionuar GJEOMETRIKISHT ofendimet .Nuk dua te komentoj me teper.

 8. FIER says:

  England,
  je komentuesi me i sakte e me i zgjuar ketu ndaj ke mneshtetjen time te plote! Komentet e tua jane me objektivet, vetem leri çunaket ketu te zbaviten pak me fantazira se te tjera lodra nuk disponojne! Lojerat e fatit, loterite, sportin ne tv dhe kafet e perditshme ne lokalet e rrugeve me pluhur, u ka lene diktatori serb. Po u hoqe edhe keto, i bie t’i bien vetes me plumb.
  Finalja per mua do te jete Real Madrid – Barcelona, spektakel i garantuar si asnje finale tjeter!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11728
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11728
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X