Shefi i policisë së burgut në Fushë Krujë arrestohet në Itali për trafik droge | Gazeta Tema
 

Shefi i policisë së burgut në Fushë Krujë arrestohet në Itali për trafik droge

Postuar në: Aktualitet,Kronika |

burguSkandalet e drejtuesve të policisë shqiptare nuk kanë fund. Martin Gjoni, shef i policisë së burgut në Fushë Krujë, është arrestuar në Itali për trafik droge.

52-vjeçari është arrestuar pak ditë më parë në Trieste, së bashku me 51-vjeçarin Gjovalin Gjoka dhe 25-vjeçarin Florian Palaj. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë kontrollit të mjetit me të cilin po udhëtonin, u janë sekuestruar 14 kilogramë marijuanë, të cilën mendohet se do ta trafikonin pikërisht në Itali. Vlera e kësaj sasie droge, nëse do të shitej, ishte 100 mijë euro.

Gjoni në momentin e arrestimit mbante pikërisht postin e shefit të policisë në burgun e Fushë Krujës, ndërsa pas lajmit të ndalimit në Itali, ai është pushuar nga puna.

40 Pergjigje per Shefi i policisë së burgut në Fushë Krujë arrestohet në Itali për trafik droge

 1. ingo  --  15 Mars, 2013 në 3:31 pm

  aaa haaaa haaa haaaaaaa…..

  Përgjigjjuni

  • Zigur Qarri  --  15 Mars, 2013 në 4:04 pm

   ky patjeter eshte nje kurth i grekeve, ata i bejne keto poshtersira se na kan inat,i marin urdherat nga Janullaposi.,

   Përgjigjjuni

   • BERISHA LARGOHU. PER EDI RAMEN, NUK ESHTE NORMALE TI KERKOSH SHQIPTAREVE VOTEN KUR NUK E MBRON ATE ME POPULL.  --  15 Mars, 2013 në 4:58 pm

    Zigur je i demoralizuar, komenton marrezira. Kjo vjen sepse nuk e ke piken e trurit. C’lidhje kane greket ketu mor injorant? Ka kohe qe vetem prodhon marrezira sepse je idiot.

    Përgjigjjuni

    • adolesh-ent-France  --  15 Mars, 2013 në 5:20 pm

     Ti je me i zgjuar qe e kape ironin e Zikes.

     Paramendojeni ca ka ber ky me te burgosurit ne detyre, pa fjale.

     Përgjigjjuni

     • per,adolesh-ent-France  --  15 Mars, 2013 në 7:27 pm

      Eshte e thjeshte.
      Ta estradojne,e ta cojne ne burg te FUSH-KRUJES.
      Apo jo?

      Përgjigjjuni

  • Rregjimi,nje Vukan me Llave Berishistani.  --  15 Mars, 2013 në 4:15 pm

   E po cu mbush ky vend me;
   Kulica,Frangaj,Pekaj,Gjonaj,Gjokaj,
   Palaj,Bogdanaj,Noka,Ndoka,Frrokaj,
   Lleshaj,Kaloshaj,Spahiaj,Ballista,
   Zogista,Legalista,Rregjimista,Te
   gjithe ne Yrrysh per te xhvatur sa me shume
   pasi keshtu e shikojne edhe Saliun e gjore,
   qe punone vetem me shat,dhe asnjehere me Lopate.
   Po cfare na bere keshtu more Sali,
   E Nikoqirose si mos me Zi kete Shqiperi.
   Dhe i tille do mbahesh mend ne Histori;
   Shperthyes Vullkanesh sa na bere shkrumb e Hi!!!!!!!

   Përgjigjjuni

  • janaqi  --  15 Mars, 2013 në 4:22 pm

   Oer qe ky shtet eshte nga te katra anet i kapur me drogen e korrupsionin kjo tashme dihet!
   Krimi e hajduteria ka kohe qe ka kapluar kete qeveri qe vetem e tille nuk mund te quhet!Ndaj eshte i domosdoshem ndryshimi!

   Përgjigjjuni

  • shoku mali  --  15 Mars, 2013 në 4:26 pm

   Cdo gje sa vjen e degjeneron kriminelet kane zaptuar shtetin!JO jo jo nuk durohet me keshtu,duhet ti japim fund njehere e mire kesaj paloqeverie e mberthyer nga mafia!

   Përgjigjjuni

  • ger  --  15 Mars, 2013 në 4:35 pm

   Po trafik droge trafik njerezish,e pse mos te ndodhin keto kur shteti i kalbezuar me zor sa qendron ne kembe!Kjo qeveri e lidhur pazgjithshmerisht me kriminelet qe na drejtojne ja ky eshte realiteti!Peshku qelbet nga koka dhe koka ne rastin konkret eshte saliu qe me doren e tij vendos te tille drejtues!Ai de fakto ka tagrin per gjithcka,si ne komunizem!

   Përgjigjjuni

  • ultimo  --  15 Mars, 2013 në 4:37 pm

   HAJDUTERI,VJEDHJE,TRAFIKIM KJO ESHTE SHEMBELLTYRA E KETIJ PALO SHTETI!TURP TURP TURP

   Përgjigjjuni

  • Pilo Lala  --  15 Mars, 2013 në 5:28 pm

   Kush e pushoi nga puna? Ky ka te drejte 1 vit ti ruhet vendi punes, se ishte me “sherbim”. E kishte derguar Kulishi!

   Përgjigjjuni

   • prec ulaj  --  15 Mars, 2013 në 8:11 pm

    Mua me duket se ky Drejtori burgaxhinjve ka ndonje mision sekret.
    Ka vajtur te takoje ne burg ate shoferin e Ambasades qe arrestuan para 2 vjetesh me droge. Ose ka vajtur per te marre eksperience ne burgjet Italiane, dhe ti aplikoje ne Shqiperi.
    Berisha eshte i tille qe i pjell mendja ne cdo minute. Eshte gjeni.
    Kjo ngarkese eshte ajo ngarkesa qe nuk kaloi dot Fatmir Mediu para 12 vjetesh. Ky do veje te beje vitet e burgut per Mediun. Ka akoma burra Shqiperia qe vene ne burg per shefin. Prendi dhe Llupo po shkojne ne burg per Shefin. Ai i IT qe fshiu kamerat po shkon ne burg per Shefin. Ky i kamerave duhet te denohet njesoj si dy te paret.. Te shikojme.

    Përgjigjjuni

  • Purgator  --  15 Mars, 2013 në 6:35 pm

   Kriminelet i kemi ne duar te sigurta.

   Përgjigjjuni

  • VDEKJE SHPELLARIT  --  15 Mars, 2013 në 7:25 pm

   Policia shqiptare ka prekur fundit e oqeanit te krimit ne Ballkan.
   Kriminelet bejne ligjin ne administrate. Idioti behet minister.
   Kjo eshte situata qe i duhet Shpellarit perpara, gjate dhe pas zgjedhjeve te qershorit 2013
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/policia-shqiptare.html

   Përgjigjjuni

  • Ndoc Rroku  --  15 Mars, 2013 në 7:44 pm

   Keta me duket se jane ca bandit nga Lezha.
   Ka te ngjare te jene ai grup qe financoi emerimin e avokatit Mark Lleshi per drejtor te burgut te Shenkollit, kohe me pare. Ky marku i dha leje nje banditi nga shkodra( i denuar me burgim te perjetshem) dhe ai vajti dhe vrau dy veta(vellezrit Pjetrushi).
   Ta rrufsha bythen, o shtet!

   Përgjigjjuni

 2. qytetari  --  15 Mars, 2013 në 3:36 pm

  policia e malokeve te Sales

  Përgjigjjuni

 3. Horri i Bulevardit  --  15 Mars, 2013 në 3:41 pm

  Shumica e ministrave dhe shefave te policise se Saliut, jane me dosje te hapura ne vendet e Bashkimit Europian, ku Fatmir Mehdiu ze vendin e pare ne Itali.

  Përgjigjjuni

 4. fatosi  --  15 Mars, 2013 në 3:46 pm

  TE SIGUROJ SE AI SHEF ASHT PREJ TROPOJE VETEM ATA BAJN KESISOJ PU NESH BARKDERRATE SALI QENIT ROPT E SHPIS

  Përgjigjjuni

 5. Kush voton Berishën është bajgë  --  15 Mars, 2013 në 4:06 pm

  Investigoni Bajramin e Shengjinit.
  Investigoni vellain e Agron Kuliqit.

  Përgjigjjuni

 6. preshevali  --  15 Mars, 2013 në 4:10 pm

  Me siguri prifti i ka thonë hajt ti shit drogë e kur të
  kthehesh unë të fal mëkatet dhe të shpalli të shenjt,
  për kontribut ndaj kishës.

  Ku janë antiislamistët bythlëpirës te vatikanit dhe të janullës,
  të na thojnë diçka.

  Përgjigjjuni

 7. Albania1  --  15 Mars, 2013 në 4:19 pm

  Trishtuse … nga shef i policis se burgut ….. ne i burgosur 😀
  Akoma me trushtuse do ishte sikur ta kryeje denimin ne Fush-Kruje huhuhuhuhuh
  Mos e caj B*** bli shampo mos perdor sapun hahahahahaha

  Përgjigjjuni

 8. +10  --  15 Mars, 2013 në 4:22 pm

  Martin Gjoni punon drejtperdrejt per Agron Kulishin or tej….

  Përgjigjjuni

 9. Delli USA  --  15 Mars, 2013 në 4:32 pm

  Keta shpellar qe e pane vehten pa pritur shefa policije dhe zyrtar shteti,duke e ndjere se pas 23 qershorit do ngelen pa pune, po nxitojne per te bere nje dore paresh e me korupsion ose droge.Kjo eshte administra e Sali Shpellarit qe po shkermoqet pa ardhur 23 Qershori.

  Përgjigjjuni

  • m.m  --  15 Mars, 2013 në 5:03 pm

   kur ke per kryeminister nje te drogura,c do te bejme horat e tij….

   Përgjigjjuni

   • per m,m  --  15 Mars, 2013 në 8:31 pm

    e ke ngateruar me edvin ramen.
    shikoja opake dhembet,si i jane gerryer xhinxhivet nga malli forte.

    Përgjigjjuni

 10. preshisali  --  15 Mars, 2013 në 4:48 pm

  Preshivali. Na I perkthen dot se cfare kushe me thone. Asnji fjale ste mora vesh edhe pse me fjale shqip

  Përgjigjjuni

 11. Qivachi  --  15 Mars, 2013 në 5:10 pm

  Ai kujto see ka mik salen dhe do ja hudhi.
  Ka pak fat see esht ne veri,se po te ishte ne jug,Napoli Palermo,,,do ja kishin bo mytht kazan plenash ata burgachinj.
  Nji polic ne burg esht sikur nji krimb ta futesh midis gjarprinjve ne nji shpell,
  Hajde Gjoni,ishallah shpeto dhe shko der ne peskara….Se po kalove numrin pes,hyn ne fuqi rregulli I karit permanent…

  Përgjigjjuni

 12. Petriti  --  15 Mars, 2013 në 5:17 pm

  Deshte me u mor me droge ky maloku polic I sales?
  Le te merret me hajdaret e burgjeve Italiane tash.
  Rrocka burgaxhinjsh ka me punu tash e vitet,dhe kur te kthehet ne shqipni,do jete nji anetar I denje I organizates see dylberve
  He c do shkepet tu honger manall

  Tropojan o burr i rrall
  Doje pare
  Do hash manall

  Përgjigjjuni

  • o PETRIT,  --  15 Mars, 2013 në 7:35 pm

   E ta bofte zoti hallall o PETRIT,se me shkule tu qesh plako.
   ha ha ha ha ha
   Edhe Tironci dje me gjyshen ene leshin,e ka bo te forte .
   ha ha ha ha ha ha …

   Te prsh DURRSAKU – ITALY.

   Përgjigjjuni

 13. qifja  --  15 Mars, 2013 në 5:39 pm

  e MO DHE JU KUSHEDI CAR BERI, TE PAKTEN SPO E SHISTE NE SHQIPERI, IMPERIALISTEVE ITALJANE PO JA U SHISTE.

  Përgjigjjuni

 14. ismeti  --  15 Mars, 2013 në 5:40 pm

  e fort a kjo qeveeri ,ka mjaft lek te droges

  Përgjigjjuni

 15. qwe  --  15 Mars, 2013 në 5:45 pm

  Kjo eshte meritokracia shqiptare.

  Përgjigjjuni

 16. kel ukaj  --  15 Mars, 2013 në 6:15 pm

  Kjo eshte ekonomia e pare ne bote dhe jo e katerta. Kjo ekonomi ka edhe viktimat e saja, police e shefa policie. Per ket vriten dhe jo per çeshtje te ligjit.

  Përgjigjjuni

 17. Prec Merota  --  15 Mars, 2013 në 6:56 pm

  Kesaj i thone te lesh ujkun te ruaje bagetine. E paskan pushuar nga puna? Hahaha, po nga “puna” e pushun ata qe e zune me presh ne dore. Tani ka per ta shiju aq shume preshin sa ka per ti dal dhe ne ender. Ka per te fol percart ne gjume. Do thote presh me rota… presh me kos…presh me lesh. Tani do majmet mire.

  Përgjigjjuni

 18. llozi  --  15 Mars, 2013 në 6:56 pm

  po te jape dorheqjen ndonje nga plehrat e ministrise ore aman.rrace trapi .popull kot

  Përgjigjjuni

 19. TONI PALAS  --  15 Mars, 2013 në 7:04 pm

  Me siguri do thot jo nuk dija gje do ma ken futur, Ose si dilte rroga i shkreti ky,Duhet pa mos ka dhe ky fotografi me KUARTETIN NA BASHKOJI CIFTELIJA.

  Përgjigjjuni

 20. Guzhinjeri burgit  --  15 Mars, 2013 në 7:11 pm

  Menyja e perditshme:presh me karota

  Përgjigjjuni

 21. Sume Gruda  --  15 Mars, 2013 në 7:12 pm

  Eshte nje Ironi kjo ceshtje e shefave tone te policise nuk thomi se keta duhet denuar se ua kemi inat policise dhe familjeve te tyre,
  ne kishim me deshte qe te kishim police te mire se per ate i paguejme,
  por kur tradhetojne betimin ne shtet e “Flamur Kombtar” duhet denuar ne Itali dhe kur kethehen ne vende te ridenohen maximalishte.
  U beri nje Editorial Shinasi per keq trajtimin e rinise nga Berisha dhe Meta *** rini rrugeve qe Qeveria nuk do te dije fare, te gjithe trafikante me pislleqe qe nuk dijne as me hece nga trullosja me alkool dhe droga por disa qe prinderit jane te kujdeseshim rinia e tyre kane suksese ne cdo vende te “Botes”. Vetem femija e Berishes dhe Metes me kompani dijne te vjedhur dhe korrupcione po qe se do ishte Kryeminister Berisha me Jozefinen ne Parlament i kishin hellur per jashta dhe do ijshin ne burge.

  Përgjigjjuni

 22. Nje gje doja te dija.....  --  15 Mars, 2013 në 7:46 pm

  Po pse ju rrene men,ja se ato te PS jane burra me te mire!
  Une sjame as me njerin e as me tjeterin,troc as edhe me rruhet per ata politike ne SHQIPERI.
  Por dua te them se ne SHQIPERI me politika e politikane qe kemi,i ka marre muti shalet.
  I thone nje fjale,MUTE NJERI e KAKE TJETERI.
  Ky eshte realiteti,duam apo jo ne.

  Eshte e kote te bejme HAM HAM si qente ktu.
  Ata jane per ti vene te gjithe mas murit e ti grishe,e ne fund ti veshe flaken,o ti hedhesh ne grope gelqere,se per ndryshe edhe te vdekur te infektojne brezat e ardheshem.

  *REALITETI*

  Përgjigjjuni

 23. ramy  --  15 Mars, 2013 në 7:52 pm

  Ja kane fut bythosocialistet

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *