#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Argita Berisha pas mbështetjes ligjore kundër Top Channel

Pagesa e qirasë për muajin shkurt

Pagesa e qirasë për muajin shkurt

E bija e kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha qëndron pas operacionit për të zbuar Top Channel-in tre muaj para zgjedhjeve nga mjediset e veta, për të cilat ka pasur një kontratë 25- vjeçare me Ministrinë e Ekonomisë.

Një javë më parë, Top Channel i kërkoi Gjykatës së Lartë të ndërpresë veprimet përmbarimore pas vendimit të Gjykatës së Apelit për t’i njohur pronësinë një përfaqësuesi të ish- pronarëve, deri në përfundim të procesit të gjykimit në Gjykatën e Lartë. Vendimet e ndërmjetme të Gjykatës së Lartë për pezullim urdhrash përmbarimorë janë një rutinë e zakonshme që u lënë kohë palëve deri në fund të procesit. Por tensioni i shkaktuar nga ndërhyrja e familjes Berisha u pa qysh në fillim. Dy anëtarë të trupit gjykues u tërhoqën pa zhurmë nga procesi, dhe vetëm gjysmë ore para fillimit të seancës gjyqësore, gjithçka ishte në favor të Top Channel.

Një anëtar i trupit gjykues i tha gazetës Tema, se gjithçka ndodhi gjysmë ore para fillimit të seancës dhe raporti u përmbys në 3 me 2 kundër Top Channel, duke lejuar të zbatohet vendimi i Apelit pa mbaruar gjyqi në Gjykatë të Lartë.

Edhe pse Top Channel u përpoq të negocionte me përfaqësuesin e pronarëve dhe zyrtarë të lartë të shtetit shqiptar për këtë çështje, gjithçka u refuzua. Të gjithë palët nxjerrin nën zë, ndërhyrjen e së bijës së kryeministrit Berisha në proces. Për shkak të këtij sulmi të paprecedent të qeverisë, disa prej emisioneve më të ndjekura të shqiptarëve në Top Channel si ‘Portokalli’, ‘Top Story’, ‘Top Show’, ‘Procesi Sportiv’ apo ‘E dua vendin tim’ rrezikojnë të ndërpresin transmetimin.

 

Historia

Prej katër vitesh Top Channel ka kërkuar të bëjë drejtësi për çështjen e ish-Ekspozitës, kur ministri i Ekonomisë i asaj kohe, Genc Ruli, vendosi pa asnjë paralajmërim, në mënyrë të dyshimtë dhe në ditën e fundit të tij si ministër për të ndërprerë kontratën në mënyrë të njëanshme dhe të menjëhershme me Top Channel dhe për t’i dhënë udhë sulmit të radhës ndaj Top Channel me synim eliminimin e televizionit. Në letrën e beftë që i dërgoi atë kohë Top Channel, ministri Ruli i referohej ligjit për zgjidhjen e njëanshme të kontratës, por nuk thoshte asgjë për kushtet ligjore të kontratës mes ministrisë dhe shoqërisë Top Channel, e cila kishte vlerë ligjore deri në vitin 2025. Top Channel i është përmbajtur jo vetëm me rigorozitet, por ka tejkaluar me disa herë kushtet e kontratës, duke e kthyer godinën e vjetër të ish-Ekspozitës “Shqipëria Sot”, në ekspozitën e kulturës dhe artit të së ardhmes. Ky vendim i ministrit Ruli u padit në gjykatë nga Top Channel.

Top Channel deklaron se respekton të drejtën e ish-pronarëve për të marrë pronën e tyre dhe ka qenë një zë i fuqishëm në mbrojtje te të drejtave të tyre. Por ndërkohë Top Channel kërkonte edhe zbatimin e ligjit nga ana e qeverise, siç është në rastin e kontratës që Top Channel kishte nënshkruar me qeverinë për objektet ku ushtron një pjesë të rëndësishme të veprimtarisë së tij dhe ku ka kryer investime në disa milionë euro.

Nga ana tjetër Ministria e Ekonomisë dëshmoi vullnet të plotë për të qenë në anën e pretenduesve të pronës dhe kur pretenduesit ish- pronarë tentuan të manipulojnë me njollën e pronës së tyre duke përfshirë brenda saj dhe një hapësirë, e cila nuk ka qenë pronë e tyre, por shtrat i lumit Lanë. Pas diskreditimit në media për këtë çështje, Ministria e Ekonomisë ua ofroi atë pjesë ish- pronarëve për ta blerë, ndërkohë që mund t’ia ofronte Top Channel si subjekt që ishte në atë mjedis. E gjitha u bë vetëm që të përgatitej beteja për t’i nxjerrë jashtë nga mjediset para 23 qershorit.

Nxitimi i qeverisë për të nxjerrë median më të madhe në vend në mes të katër rrugëve para zgjedhjeve, synon presionin mbi të përpara zgjedhjeve dhe frikën e ndryshimit të pushtetit më 23 qershor, pas së cilës mund të dalin dhe gjithë manipulimet që janë bërë në favor të palës tjetër në këtë histori.

Në komentet e tyre për këtë çështje, drejtuesit e Top Channel kanë akuzuar qeverinë për presion ndaj tyre dhe janë shprehur se nuk mund të lëvizin fizikisht së paku për tre muaj.

 

Protesta në mbrojtje të Top Channel

Pamundësia e Top Channel për të lëvizur do të thotë mbyllja e emisioneve më të shikuara të tij para zgjedhjeve. Kjo e bën të pamundur daljen e tyre dhe e vetmja mundësi në këto kushte është të rezistojnë dhe të mbrohen nga qytetarët.

Disa organizata gazetarësh po përgatisin një thirrje për të mbrojtur mjediset e Top Channel nga njerëzit e pushtetit, që duan t’i nxjerrin në rrugë. Shpresojmë që dhe shumica e qytetarëve të Tiranës të mbështesë këtë qëndrim dhe ta kthejë betejën për mbrojtjen e Top Channel deri në qershor në një betejë për demokracinë në Shqipëri.

133 komente në “Argita Berisha pas mbështetjes ligjore kundër Top Channel”

 1. adi_bonn says:

  Ti rruni trapin Top-Channel…Duroni edhe 3 muaj se kemi duru me dekada,qe te kemi liri dhe demokraci te vertete…

  1. pa parti fare says:

   Po te kete kontrate me pronaret e truallit,as obama nuk ja mbyll.

   1. Film i gjate says:

    @ pa parti,!

    Jam dakort me ju

    1. Vlora says:

     bravo Top Channel qe nuk u shit kurre per pes pare,por qendroi nje televizion dinjtoz per gjithe shqiptaret kudo ku ndodhen.

     nuk eshte vetem berisha qe e sulmon pa fund por eshte edhe xhelozia e tel. hale klan qe e sulmon pa fund.

     asgje nuk kane per ti bere edhe sikur ti nxjerin,se do te mbijetojne njesoj edhe si gazeta Tema,E CILA ESHTE E PARA QE HAPIM PER TE MARE INFORMACIONE TE SAKTA.

     1. Sneki says:

      Diktatori Sali Berisha sot tregoi qe zerin e popullit nuk do ta degjoje dhe se ka neveri kur i bie ne vesh kjo fjale. Kjo eshte nje diktature me e eger se e Enverit. Duhet ta shembim patjeter sa pa na e marre shpirtin.

      1. eri says:

       Po cfare pritet tjeter nga ky kryeminister mbret qe kemi,duhet te shtyp gjithcka qe i del perpara,nuk mund te perballet pasi eshte i zhytyr deri ne fyt me krime e korrupsione dhe zgjidhja e vetme eshte qe ti mbyll gojen

      2. aa says:

       Vrit popullin persekuto ke nuk mund te vrasesh,zhduk opozite,zhduk median,sa me shum propagand per fantazit e tua dhe sa me shume mashtrime per popullin,dhe pastaj vidh vidh vidh,po duhen njerez te besuar per te vjedhur,ku ka me te besuar se femijet e tu,duhet rilindje per kete vend.

     2. Smail says:

      Saliu tani eshte ne nje situate qe:

      “Ska se cfare i ben gomarit dhe i bie samarit”

      Kur ske se si tja mbyllesh gojen popullit, tani ke filluar qe te godasesh TV qe perfaqeson zerin e miliona shqipetareve. Turp rrace kriminelash

      1. tiku says:

       Ja pra kush e ben ligjin ne te vertet eshte shklezeni dhe argita ato qe po vjedhin shqipetaret,femijet e babit qe pasurohen ne kurriz te ketij populli dhe babi qe ben te mundur gjithcka,ja familja e perlyer ne cdo pisllek te mundshem ne shqiperi.

     3. lini says:

      Nuk i leverdis saliut qe te kete nje media qe tregon te vertetat e hidhura e qe nxjerr genjeshtrat e saliut hapur per te gjithe shqipetaretl.

    2. besnik says:

     Top Channel jemi me ty, ti je zeri yne i vetem. Do te te mbrojme deri ne fund. Nuk kane se cte bejne keta hajdute te shpifur.

    3. Semi says:

     Populli duhet te cohet dhe te mbroje televizionin e vet. Zerin e tij, ai duhet te cohet dhe ti tregoje saliut se populli e ka zgjedhur ate dhe se ai nuk eshte mbret qe mund te beje cfare te doje.

    4. herta says:

     Mbyti sali,mbyte median dhe fjalen e lir,vrite popullin dhe mbyt mediat e lira,lejo vetem te tuat, jepi sali forcoje diktaturen tende.

    5. eni says:

     Ktu del hapur se si te 2 femijet e kryeministrit kane perfituar pafund te ardhura nga taksat e shtetit shqipetar,nga leket e popullit,se si jan pasuruar ne kete menyr,me shuma marramendese per nje koh shum te shkurter,ja pse argita eshte pedagogia me e paguar ne europe.

  2. dorela says:

   Mjofton te shohesh tv dhe analiste apo dhe gazetaret se si i fshehin te verteat e saliut!! se si e ngrejn siper e me siper saliun dihet se cfar ben saliu me ta !!

   ky njeri esht DIKTATOR DHE NUK E LUAN TOPI!!

   Kur shoh keta analista se si flasin dhe se si analizojn jam shum e sigurt se si jan te lidhur me saliun!! e ne kembim saliu i jep shifra te pa imagjinueshme!!
   Ndërkohë që dëshira për të bërë gazetarin sa vjen e zbehet tek brezi i ri dhe gazetarët e rinj që dalin nga shkolla përkatëse, janë përgjithësisht krrunde e saliut !!

   brravo sali vazhdo keshtu se mir e ke

   1. Tarrasi says:

    Po lere Fevge Qerosin rehat se i kane rene floket te dhjerit.

    1. eee says:

     Ky po qe eshte kryeminister, ky po qe eshte baba,e shikon,leri more fmijet te bejne lek,leri se kan per te hapur dhe nja ca miniera ne afrik se e kane pushtuar cdo kontinent tashme dhe vetem atje ka ngelur po duhet qe babi te vazhdoj dhe 4 vite po si do vazhdoj me top channel neper kembe dhe me opozit,keshtu mbylljani gojen femijet e babit.

   2. Iliri says:

    Po analistet pro-Rama nuk i sheh, apo je qorr me syrin e majte?

    1. Tarrasi says:

     Po qe i njeres ana apo i tjetres nuk quhet me analist o koqe por simpatizant …

     1. Iliri says:

      O tarras-sha, po ku ka analist te pavarur ne Shqiperi, ma gjej nje te lutem, o koqe.

  3. tironcia says:

   Te gjith jan ber si fevzo i klanit!!

   nje gazetari e shqpifur!! qe ka pas ftuar kryeministrin gjashtë herë në tre muaj (ka pasur një periudhë të tillë, kur kjo ka ndodhur)!! e ka shndërruar studion në një qoshe televizive të sunduar nga vulgariteti, thashethemet, baltosja (këtë herë u bë ai vetë viktimë!! ky fevzo bashk me klanin jan ber njesh me saliun!! asnje gje realie nuk ka cdo gje fush me lule dhe kur fton analistat jan komplet pro berishes, gjejn arsy nga me te ndryshmet vetem per te baltosur opoziten!! ket saliu e ka ber me klan, me news 24 dhe po i merr mar te gjitha deri sa nje dit fjala e lir sdo ekzistoj me!!!

  4. Mbylle dhe ate, cte teduhet zeri i lire i shtypit ku e ke emrin Sali berisha? Me mire mbyll dhe ambasadat se i perfaqeson me mire vete dhe qytetaret e huaj dhe interesat e qeverive te huaja ketu. Ne fund te fundit PD ka vetem nje kure per cdo semundje, dhe nje te keqe per cdo te mire. Kjo e ka emrin Sali Berisha dhe pastaj shqiptaret e dine vete se si ndihen per kete njeri dhe per vepren e tij masive 22 vjecare per te vazhduar dhe mbajtur te pandryshuar kete tranzicion qe po na e nxin ne te tjerve.

  5. Pilo Lala says:

   Berisha po hap me duar varrin e vetes dhe familjes!
   Top-Channel do rrije aty ku eshte , sepse Amerika ka rene dakort.
   Amerika gjithashtu ka rene dakord te rrezoje Sali Berishen para 23 Qershorit.
   Dhe do ta beje…

  6. gallata says:

   Shtoni tek te gjitha bemat e saliut ndaj “Tch” edhe vdekjen “aksidentale” te Tan Hoxhes .

   1. ibrahim says:

    TURP CHANEL i nisur nga droga me pronare drogagji qe beri ndeshje ne mes te rruges duke ja thithurkarin nje kurve ne mes te nates edhe pse ishte i martuar.ky vdiq gjat ejakulimit me kurven e humbi kontrollin.tv kurva dhe rrena.top chanel ben Politik duke mbrojtur piramiden edhe aty i ka zyrat.tv i kontrolluar nga vrassesit me pages si Tom doshi,braqe.balla,rama.kartel i droges.

    1. gallata says:

     Te besoj o Ibrahim,por desha te te pyes :-Mos ke qene ti qe ke shkruar dikur tek nje mur ne Laprake me te madhe Nano drogagji ?

    2. fl says:

     Ik o race basterde shpellaresh, shikoni politiken ne vendin tuaj (qe shyqyr zoti ka akoma Eulex mbi krye se do e kishit dhjere, sic jeni vete) e mos e qelbni dhe ketu.

     O bete ju ndyrsirat “e ndershme” te Sales te beni moral

     1. ada says:

      Pergjigje me te sakte se kjo nuk mund te kete.Bravo fl! U bene shpellaret me na bo neve qytetareve moral.Duhen shekuj qe shpellaret te behen qytetare.

    3. Gjergj says:

     – Ibrahim!
     – Urno Pasha!
     – T’hongsha tullen!
     – Hejvalla!

    4. nd-ih-ma says:

     Do i lutesha Temes te mbaje menjane te dhenat e keti Ibraimit,se eshte njeri prej mekanikeve qe ka vene dore ne sistemin e gazit dhe te frenave te te ndjerit .Pas atentatit ato qe shkruan kafsha kane ndodhur ne mes Sales, Ibra[h]imit e Zhozefines,duke festuar.

  7. Erlind Nikolla says:

   Ligj i pashkruar midis gazetaresh, qe kur shkelen te drejtat e njerit tjetri(kushdoqofte) i del ne krah.
   Ja si i del ne krah Top Chanel Media jopozitare Shqiptare :p
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/09/the-dictator-and.html

  8. DAUT SKELA, VLORË says:

   Ashtu si TemA nuk i perket me vetem Mero Bazes edhe Top Chanel nuk i perket me vetem Dritan Hoxhes.
   Qe te dyja jane PASURI KOMBETARE nga te paktat qe kane mbetur dhe qe duhen mbrojtur me cdo kusht!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/alfatoksina.html

  9. Arkivi says:

   populli ju fali shume mekate ne fillim u fshehet -pastaj noret kokat keta na harruan u futet ne cdo parti tani po thoni skemi bere aq keqe keshtu ishte sistemi -jo gjaku nuk harrohet

  10. DINO says:

   PO PO AR GITA, E BIJA E KRYEMINISTRIT ME TE KORRUPTUAR NE BOTE ESHTE AJO QE DO MBYLLJEN E TOP-CHANNEL-IT BASHKE ME BABAIN E SAJ, KRYEMINISTRIN E SHQIPERISE NE IKJE SEPSE TOP-CHANNEL ESHTE I VETMI TELEVIZION QE THOTE REALITETIN NE SHQIPERI. KRYEMINITRI YNE DHE E BEJA NUK DUAN QE POPULLI TE DIJA TE VERTETEN.

  11. Kinezi says:

   POPULLI NUK DO TA LEJOJE NJE GJE TE TILLE SEPSE TOP-CHANNEL ESHTE I VETMI STACION QE THOTE TE VERTETEN NE SHQIPERI. TE GJITHE TE TJERET I KA KORRUPTUAR SALIU BASHKE ME BANDEN E TIJ.

  12. Pilo Lala says:

   Top-Channel do i djegi Fazllicet e Serbise qe po bejne ligjin ketu me vajzen e Kryeministrit deri ne 23 Qershor.
   Keto monstra jane njesoj si ai pedofili i ndyre qe e linte shteti i mbaruar i Berishes te bridhte dhe vriste femije.

 2. Horri i Bulevardit says:

  Te gjithe shqiptaret qe ndodhen ne Shqiperi te shkojne dhe te mbrojne Top-Channel.
  Saliu po fillon luften me popullin se ai e di qe te mbyllesh te vetmin televizion qe sot eshte nje institucion, qe i ka hapur syre shqiptareve perballe korrupsionit masiv, do te thote qe ky njeri i qelbur spo njehe kufi.
  Aleanca Kuq e Zi, Opozita me ne krye PS-ne, sot duhet ti dalin perballe Sali Berishes dhe ti tregojne atij se nuk mund te shkele mbi jetet e shqiptareve, se perballja me shqiptaret do ta coje ate ne zjarrin e furrishem te mbare popullit, shqiptaret sot duhet qe jo vetem Berishen dhe berishianet, por duhet te kapin edhe ata anetare te gjykates se larte qe udhehiqet nga nje seksere kurve qe perdor vajzen e vet si prostitute, per te marre postin e kryetares se gjykates se larte.
  Mos rrini tani te heshtur se mendoni se akoma nuk ka ardhur e keqja tek ju, ne nqofte se sot neglizhoni, e keqja do tju kape gjethsejcilin nga ju per fyti, neser do te jete femija juaj ne rradhen e te abuzuarit dhe te viktimes, se ky shtet eshte shtet i qelbur, i kalbur dhe qe ka si mision shberjen e popullit shqiptar.

  1. adolesh-ent-France says:

   Un jetoj ne mes te frances dhe as nje Citroen nuk kam per qefin tim, vajzat e Tanit kan Lamborghini, BMW studiojn jasht Shqiperise vilat nuk numerohen, Lori Cafe, Plus e shum kompani tjera…
   kjo esht pune e kundershtarve te Topit, Sandri i pari dhe shum biznesmen tjer qe mbajn ne kemb Sali Berishen qe mbeshtesin nje renie te Vjollces si aksionere e madhe qe esht.
   Deshifrojini ato qe ju serviren

   1. mergimtari fv says:

    Adoleshent mos i ngatrro gjerat , ti jeton ne nje shtet kollon e BE-se ,ato BMV ,Lambrogini jan destinuar per ne MEGA-STORE-FSHAT ANBANISTAN ,adoleshent gezoju RER,travajave , metrove ,Bus se je shume me i qete e i lumtur si femijet e mi qe nuk i lagen kembet nga shiu e balta , shiko ç behet me TV-te prvate per ti nenshtruar politika e mafiozet biznesmene , uro prinderit e zotin qe te largoje nga e keqa . Mos ki zili ata te shtypur qe nuk marrin fryme ne ate vend fatkeq .

    1. adolesh-ent-France says:

     I gezohem kultures qe kam marre ketu, kjo me mjafton, i falenderohem vetem per kete.
     Faleminderit qe me keshillon.

    2. Ana says:

     Bravo Mergimtari, ju dhjefsha lamborghinit dhe takat e larta ne kte vend te dhjere ku njeriu s eshte njeri dhe eshte pa dinjitet. Asgje nuk vlen ne kte vend muti ku e para eshte kurveria dhe degjenerimi.

    3. nacionalisti says:

     E di qe jeni per te qeshur qe te gjithe
     Ku i gjeni vlerat ne mediat ne Shqiperi ju????
     Mbi cfare kriteresh i bazoni ato????
     A doni tju jap nje shembull te kesaj gazetarie:
     Nuk kam degjuar deri me sot ndjese publike nga Top-Channel per dizinformim te paster, (per te mos thene nje lloj eksitimi) ne lidhje me lajmin e vjedhjes se ores se Presidentit Bush.
     Turp me te madh se sa ky nuk ka ku te veje.
     Sapo u kthye ne SHBA, doli vete Bushi ne konference per shtyp dhe tha: Ja ku eshte ora qe u tha ne media qe mu vodh.
     Sokol Balla, Bledar ZAganjori, Mentor Kikia, keta jane pergjegjesit direkt per ate palo lajm qe dhane, dhe nga eksitimi i madh per te ulur sadopak peshen e vizites se Bushit dhane nje lajm te pakonfirmuar, shkelen mbi barimet baze te asaj gazetarie per te cilen PELLASIN gjithe diten. Nuk kishin te pakten 2 burime
     Turp, dhe ju doni qe shqiptaret te mbrojne kete media????!!!!

     1. Gjergj says:

      Ncionalisti-isti-isti-isti…

  2. Ela says:

   Hajde ti i pari!
   Mos na bej thirrje si Naimi nga larg per memedhe!
   Nje gje nuk kuptova ku ishte dora e Argites ketu???

 3. majaxs says:

  Kam respekt per kete televizor.Kaq te veshtire e paski ju per te ndertuar nje ndertese te re?

  1. altin says:

   po e bejne, dhe po e bejne shume moderne, afer Casa Italias, por keta duan ti perzene tani para zgjedhjeve se ashtu i intereson pushtetit..

 4. pa parti fare says:

  Po te bien dakort me pronaret,nuk ka ci ben Sali Berisha,eshte shume e thjeshte,por ju i fryni pak lajmet

  1. Korabi says:

   Po pronaret e duan per pallate or mik, nuk bihet dot dakord, per te mos permend faktin qe Begejat jane koke e kembe me PD. Edhe administratoret Topit kane fajet e veta, duhet te kishin menduar me kohe per nje godine tjeter, sic bene per Digitalbin.

   1. pa parti fare says:

    Ky eshte komplet faji TOPIT,PASI PO TE SHKOJNE begejat ne strazburg,i bie qe cdo lloj qeverie majtas apo djathtas,ti paguje nje super fature qe rendon mbi taxapagueset.Kishin goxha vite per ta bere,por iku Tani u dhje Topi.Ka qene me 5 mije leke te vjetra toka ne Sauk po themi,e te merte 50000 metra dhe nuk kishte nevoje sot

 5. Besnik says:

  Shume here e ka ndermarre kete iniciative per ta mbyllur Top-in por asnjehere nuk ja ka dale. Kete TV nuk e mbyll dot sepse eshte zeri i te gjithe shqipetareve.

  1. Qytetari says:

   Po pra,shume here ka tentuar SRB-i edhe per te manipuluar gjyqesorin,presidentin,SH.I.SH.-in,zgjedhjet dhe…..ja ka arritur qellimit.

 6. Diktatori i fundit says:

  PO DIKTATORI KERKON MBYDHJEN E TOPO-CHANNEL, AI DO VETEM KLANIN E TIJ TE DASHUR….!!!

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

  DIKTARORI I FUNDIT DO TE ZHDUKIM NGA SHQIPERIA

 7. niku says:

  Sali Berisha po vepron si Enver Hoxha ne kohen e tij ku mbyllte cdo radio apo tv qe ishte i huaj dhe fliste kundra tij. Topi i ka nxjerre te palarat e kesaj qeverie ne lidhje me korrupsionin dhe me marreveshjet e fshehta.

 8. Ben Chicago says:

  Ka 15 vjet qe Topi e perdor ish-Ekspoziten me nje qera qesharake ,le te bleje apo ndertoje nje ndertese te sajen.Ajo ndertese nuk eshte as prone e PS as e veshkuqeve shqiptar.Per leckash ne rruge me gjithe Cakallin.

  1. altin says:

   po pse Klani veze te kuqe ben qe ka marre gjithe ish Kinostudion???? apo harrova qe ti je rrehat nga mendja.

  2. Hic-comment says:

   Ti pervec injorant je dhe i lig e pervers si Prrenjasi. E ke degjuar ndonjehere fjalen kontrate o skllav i shekullit te 21? Dhe qe mos vdesesh injorant te pakten ne nje gje te vetme ndertesa e re eshte ne ndertim e siper.

  3. a says:

   Shume i perditesuar je ti mer Ben per te qene ne Chicago.

  4. e verteta says:

   O Ben !
   Topi po nderton perandorine e vet ne Kashar dhe nuk ka nevoje te rrije me force tek ish ekspozita.
   Puna eshte se diktatori i fundit ne evrope do me cdo kusht ti mbylle gojen.
   Shtet muti.

  5. miri says:

   po ku jeton ti mor kackavall topi ka kontrat dhe kontrata nuk thyhet por kur je pa shkoll

  6. PORTOKALLI says:

   O Ben injoranti,dukesh qe je kokrra e idiotit,po klani o idiot si te duket qe po gllaberon te gjitha parate tona o IIDDIIOOTT.

 9. bbb says:

  “Sali eshte burre shteti” —- Arvizu

 10. Qytetari says:

  Vetem revolta e armatosur eshte alternativa e vetme per te cliruar Shqiperine nga pushtimi malok-mafioz-fashist i SRB-it.
  Te gjitha opsionet e tjera, si zgjedhjet,protestat apo format demokratike,jane kot fare!
  Mbajeni mend!-: Top Channel,ka per t’u mbyllur! Zgjedhjet po manipulohen e do vidhen.
  Asgje demokratike,bile dhe njerezore nuk funksionon me Bishen e Vicidolit.
  Megjithate,eshte edhe nje alternative me efikase: AVNI RUSTEMI!
  Nje plumb kokes se Bishes dhe ,do te shihni si do shkermoqet P.D.-errave,kjo parti e hajduteve,cubave dhe e shkerdhatave.

  1. Tymi i bardhe says:

   Topi te shkoje te bleje toke more qytetar nga fshati.Ka zot toka or derr,ti dhe topi jot i kuq duhet te kuptojne pronen, ndryshe, rrini varuni ke tastiera

  2. beni says:

   Beje vete ti, mos bej thirrje dhe mos shty ta bejne te tjeret.
   Apo ti je per te dhene mend.

 11. DETARI@ says:

  jemi popull prej kartoni !o shyt o fyt ,,i themi andej nga anet tona! duhet nji mobilizim i gjithe opozites dhe te ngrihet ne kembe i madh e i vogel !

 12. vz gjirokastriti says:

  Po mire o popull hajvan,kjo qeveri po i bie ne qafe kanalit Top,po ju
  pse rini dhe derdellisni,merni topat dhe sheshoheni kete marezi qeveri.
  Te gjitha qeverite ,qe nuk kane frike nga populli qe e vjedh e provokon
  e xhvesh e degjeneron dhe nuk e qeveris,kjo eshte detyra e vetme e saj.
  Ketij populli vetem kjo i takon.

  1. VERONIKA says:

   I Nderuar VZ,ohu sa holle e ka lapsin tropojani…ai ka kohe qe po i pregatit kto zgjedhje ,filloi me sekuestrimin e gjithe insitucioneve.U la te lire vetem Totozanin,se ai vec raporte mund te bej,qe Jozefina asqe i lexon.Po kur i mori te gjitha istitucionet kta heshtnin,kta do e debojne me vote…po se kush do i votoj kta e dine.Ai administraten e ka tredhur ,ku pa frike jane 1 mil.vota,po i numuroj rendeshem.Nje pjese ktyre socialistave rrine me Ramiun dhe hane me Saliun.
   Eshte ai qe po i shtyn ish pronaret te marrin pronat,a e di qe nuk kemi te drejte te arrijme ne konsensus me ata qe jane brenda.Jam e perfshire direkt ne nje dicka te tille,eshte qesharake,sepse vjen shteti dhe te kerkon..hajde merre ,dicka qe une jam stermbese atje,dhe asqe kam fijen e interesesit…hehehehe po le me Kollosi certifikate pa me dhene.
   Nejse,nja 600 mije po i puneson,vetem te shohesh taktiken qe po perdoret,kane mbyllur njerzit brenda strukturave dhe skedojne kedo…Sigurim i shtetit…uuuuu te keqen e Sigurimit,tani paguhen komshijte te lajmerojne dhe kur del te blesh buke,dhe kur nuk del nga shtepia ,kopili i cepanit te dergon “miq” ne shtepi…ku duhet te kesh kujdessssssss,se mos angazhohesh,kujdessssss se ne jemi fitues,kujdes se dhe ai i PS,ben kot qe eshte me ps po do punoje me ne…llogje spiunesh.Ishte lajmeruar gjysma e lagjes qe isha emeruar ne pune…vetem une se dija .Kjo eshte skandaloze…ai kte po kerkon te ngrihemi,a e kupton qe po na lut te ngrihemi sepse keshtu shkaterron dhe ndonje ide mbi ndonje votim qe do behet,keshtu u tregon dhembet dhe atyre qe nuk kane fare “arsyetim” te votojne PD LSI.Mua keshtu me thone
   Je shume e afert me ne po nuk arsssyeton.Nuk ka me tel qe nuk pergjohet,shoqeri qe nuk eshte perdorur,nuk ka me kompjuter qe nuk bllokohet.Rrezik me pare lexojne ata pastaj Mero Bazja.
   Po asqe me intereson,mos dhe te mundohen,po jua them dhe ne fytyre.
   Nejse I Nderuar,ktu topi ka per tu marre,po pritet ajo pika qe do e derdhi,lejoi nderhyrjen e forcave te rendit nqs do kete rremuje…kjo eshte lufte.Ata do i vrasin vete komisioneret e tyre,dhe arkivoli do shperthej dyer te reja.Skenar i njohur,me i holle se ai i sigurimit famekeq.
   Ah i nderuar,ka dhe mundesi qe pazaret jane ndare,kjo eshte loje qe ne tu besojme “heronjve” te rinj…asgje nuk besoj me,sepse nuk ka mundesi te punojne qindin dhe ti hesht si gollak,lexon programe e prezanton kantidate.Ktu eshte republike hafijesh,shume me keq se nga si e kini lene.Ateher nuk ngriheshin se nuk dinin se i thyente ne mes me pune skllevrish,sot jane ngrenes farash pa pike dinjiteti!
   Ne nuk kemi cfare te bejme fare,po nuk shpertheu Tirana,ktej jemi te gjithe koperativiste,ktyre ka 20 vjet qe po i mbyt lumi,kane frike se mos vdesin..hajt mo mua po me vdes se qeshuri kjo situate.Hipin ne tarraca dhe diskutojne…do votojme ps,pd ,lesh e line…lumi poshte qe futet dhe po ju mbyt shtepite..dola u thashe :Jo te neruar koperativiste,do ngreme partine Gjanica,e keni dhe emer te njohur ben rime me gjallicen…Ktij populli kjo i takon!Ka qene keshtu dhe keshtu do jete.Po te nxehet Cakulli ohuuu di si ta ngreri kte milet,po ktu ujku mbijeton ne mjegull dhe pronat e tyre dhe femijet i kane jashte.Keshtu kemi ber te gjithe,leri te vrasin veten,ate meritojne!
   Rron mire ketu,por duhet te jesh budall,fatekeqesi eshte per ate qe nuk eshte budall,aty fillon izolimi!

 13. gezim toci says:

  Top-i te beje nje ndertese te re. Me aq para sa ka le te investoje. E kuptoj qe i intereson qe te paguje 1 euro per meter katror por “nuk ka me qofte tek daja” si ne kohen e Edi Rames, kur ishte Minister dhe ua dha per nje cope buke. Sa te paanshem jane ata te Top-it, kete e kemi provuar!!! Nje TV i ngritur me para droge dhe kafe kontrabande. Pronari vajti per lesh dhe per lesh po i shkojne edhe parate qe Vjollca i le cdo nate ne kumar bashke me vellain e vogel qe e ka bere administrator. Pune katunaresh dhe pabuksish me Ferrari!!!

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Ne nje ndertese te atille, “shko mblidhi ato qoftet dhe shihi sa te dalin”..Ne kontrata me siperfaqe te madhe katrore nuk jipet metri katror sa ne nje shpi me qera o gezim..Por nje pyetje kisha une per ty: Ku e di ti sa ja ka dhene shteti Top Channelit metrin katror ?!?! Deri dje, ai shefi jot me ze furik jipte preteksin se do ngrinte nje “parlament”, po tani cili eshte preteksi ?? Po paguajn pak ?? Po kush firme tjeter ka dale garant se do ta marri me qera ate ndertese ?? Sido qe u ngrit ai stacjon, leket e saj jane financuar KOMPLET ne investim publik more i shkrete..Por c’fare do shohesh pastaj more kaqol TVSH-ne, apo Klanin ?? Por megjithate jeni popull qe jetoni ne telenovela ju..Katunare jane katunare..Pagojne dhe mbajne ne pune plot gjithe ate staf dhe kushedi sa paguajn ne inshurenca, dreq e shejtan..E keshtu qarkullon leku nga dora ne dore..Por ti nuk kupton, te te jap vellai ty nje “kerrab” dhe vazhdo kullot…

   1. erti says:

    Pershendetje, mjafton te shohesh sa paguajne ne muaj. Nga fotoja e publikuar edhe ne lajmet e Top jane rreth 10.000 euro ne muaj.
    100 metra ne ate zone kerkojne rreth 600 ero qera ne muaj. E kupton besoj poshterimin e pronareve te atij terreni. Keto jane te ardhura minimale per vendin qe kane. Topi e dinte shume mire qe ndertesen duhej ta linin te lire, nuk eshte faji i askujt nese ata nuk arrijne te kompletojne ndertesen qe prej 3 vitesh po ndertojne. Te mbrohen nga populli??? pse?
    Te nxjerrin letrat ne shesh te shohim qe kane te drejte.
    Kjo eshte demagogji.
    Pastaj qe Ruli eshte ai qe eshte kjo nuk vihet ne dyshim.

  2. miri says:

   po pse mor kaqol ke pare ndonje ti qe i ka bere parate me djerse apo argida jote i ka bere me bythe apo nuk e di qe per 1 firme merr 3 milion euro e ka pasurine e gjyshit nga serbia eeeekaqol

   1. dulla says:

    po ate po themi edhe ne,,,qe nje surrat kane te tere more miri.

 14. Kujtim says:

  Eshte dicka paradoksale qe TV me e fuqishme ne Shqiperi ende nuk ka nje ndertese te sajen.

  Pse?

 15. few says:

  ti hash menderen top channelit se eshte i vetmi kanal ne shqiperi qe tregon te verteten

 16. Labi Vlore says:

  Kjo eshte deshmia me qarte,se keta Mafjoze nuk njohin asnje kufi.Nuk njohin friken e ligjit dhe drejtesise,sepse i kane bere prone private.Por keta Mafjoze,bastarde,pjella te incestit,nuk kane me frike as nga Shqiptaret.revanshi i tyre diktohet shume qarte.Megjithate,23 Qershori po afron.Populli Shqiptar,me ndergjegjen e tij me te larte,qe ka njohur ndonjhere ne keto 100 jet shtet,do ju tregoje vendin Mafjozeve te sotem me pushtet.Toka do ju rreshqase nen kembe.Furia hakmarrese e Shqiptareve te ndershem,me vote,do varrose Krimbat njehere e pergjithmone.Sulmi me i fundit i nderrmarre ndaj Top-Channel,tregon pikerisht terbimin e tyre te pakufi.Njekohesisht tregon dhe i tradheton ne friken qe po ju hyn c’do dite ne palce.Nqs sulmet ndaj te vetmes medie te pavarur dhe qe rrezaton kulture dhe qytetari,do te vazhdoje,Shqiptaret duhet te reagojne fuqishem.Dhe jam i bindur qe do e bejne dicka te tille.Media eshte pushteti i katert.Pervec tre pushteteve te tjera,qe kjo Klike Mafjoze e “Trustit te Geshtenjave te Tropojes” ka zaptuar dhe neshtruar,ngelet akoma ky pushtet,akoma i pa neshtruar.Por Klika mafjoze e Malokeve te Geshtenjave te Tropojes harron pushtetin me te rendesishem,qe nuk ka per ta mposhtur kurre.Pushtetin e Shqiptareve te vertete te ketij vendi.Historia e ka treguar disa dhjetra here.Se Shqiptaret nuk nenshtrohen kollaj.Eshte e pamundur i nenshtrosh.Shqiptaret do dine te reagojne si anjehere tjeter ne Historine e fundit 100 vjecare.Ne nje trup.Te pa percare Veri-Jug,ndaj kesaj pjelle te Malokersise dhe Injorances Shpellare,qe kurre Historia e ketij vendi nuk ka pare e as njohur ndonjhere.

  1. flm says:

   Si ka mundesi qe Topi si Media moderrne qe eshte,nuk na sqaron pak punen me pronaret,,,pasi per Saliun le te veje ne gop te semes.Te flasim si njerez

 17. atdhetari.usa. says:

  Cesht ky kriminel me emrin Sali berisha qe ska dit te mos i ngul nje thike ne trup keti populli te shumevuajtur. TOP Cenelli esht zeri i severtetes qe na informon cdo dit realisht pa dallime partiake,sidomos ketu ne ne diaspore mezi presim te shohim programet e keti stacjoni mbare kombetar, por pasqyrimi i severtetes ja nxjer te palarat regjimit diktatorjal te instaluar ne shqiperi nga diktatori sali berisha. Ibejme thirje berishes te ndaloje sulmin ndaj ketij gjgandi mbare popullor dhe ta ndihmoj per te shtuar gamen e informacjoneve dhe aktiviteteve me spekter te gjithanshem per edukimin dhe argetimin e popullit shqiptar,ne te kundert urejtja e popullit dote jet nje urigan qe dote fshije nga faqja e dheut njeher e pergjithmon kete sulltan te ndyre.

 18. tironci says:

  Care flitni kshtu mer rob. Nuk osht pune e Sal Berishes kjo gjoja. Ajo osht prona e pronareve dem baba dem tironc. Ju doni qe tironcit mos me morre pronat e tyne?! Osht turp e faqja e zeze! Ju te Topit jeni pushtus si kamonistat qe erdhen ne Tirone eene pushtun pronat e tironcve!

  1. Labi Vlore says:

   Ti nuk je Tironc.Je Plehre.

  2. Labi Vlore says:

   Ti je Tironc,aq sa jum une Brazilian.

  3. Horri i Bulevardit says:

   Tirona re mor katunar, ka qene toke e verlacve dhe ja mori pushteti komunist si sekuestrim, jo vetem aty por gjithe qyteti i Elbasonit esht i verlacve.
   Keta qe kane dale pronare sot, jane hajdute dhe skane asnje dokument te para vitit 46, kur u be edhe reforma e pare agrare, se ajo pjese aty ka qene toke bujqsore ska qen pallate si sot.
   Ate pjese e filloi Genc Ruli me dhendrin e Berishes, duke pare se ishte tok verlacsh dhe nuk kishte kush te pretendonte per toka se jane shpalle tradhetare dhe akoma si eshte heq ky titull, se po ti hiqet titulli tradhtar Saliu duhet me i kthy tokat.
   E dyta mor katunar qe dikur vijshe dhe shitshe fiq, Top Cannel ka bere nje kontrate me shettin deri ne vitin 2025 dhe ka disa vite qe ka filluar nje investim te madh ku do te strehohet top media dhe gjithe ai investim, por deri ne vitin 2025 ai televizion do rri aty dhe ska bythe as berisha dhe as ju katunart, qe ti nxirrni jasht se sjeni nga ata qe te perballeni me popullin o pis katunar dhe po na trego se qeke tironc, apo je tironc kashari.

   1. tironsi-detroit says:

    O horri e kuptova car tironsi qeke,Mas lanes mund te jete keshtu,dhe jo ka nohia knej,pranej si llacifac qe je nmylle halen,,,,edhe eshte prone e Begejave ne kufi me Hoxhollt,por ti me dukesh fort i kuq mu per kto pune.Tokat kan qene deri ke prroi Palpoces,por mos me kthe pergjigje se ma shpife per zotin.Turp i modh keto gazepnat,qe na jan njit si rryqne

    1. Horri i Bulevardit says:

     Jo kom per ta kthy dhe leni llaci fact se sjom i asaj nahije, begejt kan patur trulle sa per vete dhe jo toka bujqsore dhe atje ku sot o ekspozita ka qen tok e punushme, per hoxhollt se di por di kte qe shume toka te verlacve, te mulletve, te toptanve, qe jane shpall nga rregjimi komunist si bashkpuntore te armikut, me kast sot nuk po rehabilitohen se po te rehabilitohen duhet me ja u kthy edhe pronat, por pronat si kthe dot Sala se i do per vete me ja u shit sa frengu pulen biznesmenve maloke te ardh si tiraanaaasa dhe tani po na dalin si tironca.
     Begejt edhe njiher kan patur trulle mrena ne qytet dhe jo toka, tokat i kan pas te tjeret.
     E dyta ti tironc qe iher me del si katunar kashari apo Ndroqi dhe tani mdel si qytetar detroiti, medemek amerikon safi.
     Osht bo nje kontrat dhe kur bohet nji kontrat, me shtetin, pronari le ta boje gjyqin me shtetin dhe tja mori paret nji mnji, okej, po ktu mka dal Genc Rruli dhe dhonder Mallltezi qe si ke klubi partizonit, ka fry ca trapa qe skan haber nga shitjet dhe i thot hajde dilni ju pronar se une ja u blej, por kta ish pronar trapa se dine se ata e kan pas kryetrapin mrena ne familje qe ja u ka fut ktyne, ja ka shit shteti dhe i ka mor paret vet dhe i ka lon ata tangall, dhe perfundimi kur kto gerthasin dum token tone, del specjalisti dhe ja qet nje dokument te firmos te vulos dhe i thot ja ku e ke pronen o trap, po deshe me ja kerku, shko ke xhaja jot qe ja ka fut vllait te vet, ose shko ke vllai jot qe ta ka fut ty.
     Kasharso, jan te thella kto pun, mos bej be se asigjo sosht e sigurt ne ket bot, vetem lekura jote eshte e sigurt se e shef perdit, ishalla sta shet ndonji i aferm se te lejn edhe pa lekur dhe ske te drejt mo te kerkosh lekuren tate si prone se bohet ish prone.
     Ti jep sa te dush fakte sma mush menjenm vetem ne qofte se je nje nga ata qe ja u kan fut njerzit tuj te aferm dhe baba jot se ka haberin se car ju ka bo mas krahve te vet nga vllaj vet.

    2. tefta says:

     mos u kundervini tironci me tironcin po shiko kush te mori gjith bathoren suakun mulletin lundreb kafen e xhafes e iben e me tutje dhe sdo pagujn kurrrre pare !

 19. Lali says:

  Dakort me shkrimin e gazetes,por gabimi i Top chanal eshte: Mungesa e kontrates me pronarin . (Gykatat do te ishin te pafuqishme per te vepruar).Urojme qe Top Chanal te forcohet edhe me shume.

 20. Staf Stakut says:

  Une jam kunder kesaj qeverie por kurresesi nuk mund te pranoj qe pronareve t’iu mohohet e drejta e prones se tyne. Top Channel duhet ta respektoje pas kushte pronaret e kesaj prone. Nuk mund te diskutohet e drejta e pronareve per me teper nga nje Medie qe shperndan kulture dhe qytetari.

  1. VERONIKA says:

   Hajde Staf hajde…po cfare thua mor qyq,,,
   po pse ate po e ze meraku per pronaret e vjeter,po ata kane vdekur te shkretet,ka ngele brezi i trete,qe asqe u behet gje nqs ky televizion rri aty dhe 3 muaj,apo 6.Ata ndertesen e re po e ngrene,pse pikerisht tani qe eshte fushata e zgjedhjeve kaq afer ata duhet te ikin qe aty…hajt pra se kjo eshte tirani e vertet,dhe mjere ata qe po i sherbejne.A e kupton qe dhenia e ktyre vendimeve perkon direkt me zgjedhjet,a e di qe legalizoi dhe tapite per ata qe e kishin me 7501 toke ne perdorim…pra i bie qe ne te vritemi mua si perdoruese ma legalizon,pronarit te vjeter ja legalizon….kjo eshte nje katrahure,nje vellavrasje e paprecedent.Lume kush do ruaje arsyen,mjere ke do zeri lapsi dhe jo vetem lapsi!

 21. tironci says:

  Pleh e bir plehut je ti mer Lab! Nuk keni faj ju se osht bo Tironc Skender Gjinushi prej Salarije ku ha pula gur. I ka bo sarejet e tij ne mes te bllokut!Kshtu jeni ju pushtuis ene bir pushtusish! ka per tju vra zoti per krimet qe keno bo ne Tirone!

  1. Labi Vlore says:

   Mbaje veten Daku.Une skam vra askend.Pse me pergjithson e me ngaterron me emra te tjere???Eshte njelloj si te te hem une ty,se ti je nga fara e Haxhi Qamilit.Nuk mund te them dicka te tille.

 22. Saimir says:

  Top channel eshte nje qemtues i domosdoshem i te vertetes ne shoqerine tone dhe ne nuk mund te mos reagojme ndaj ketij procesi mafioz mbi kete televizion.

 23. mergim tari says:

  Ne vitin 2005 kam bere nje shkrim te gjate ku i drejtohesha ketij Lizardit qe kemi ne krye, duke arsyetuar pse ai nuk mund te kishte lidhje as me lirine dhe as me 29 Nentorin. Nder te tjera per lirine e mediave i shkruaja…..

  Fashistët krijuan ministrinë e propogandës DOKTOR. Edhe ti e bëre por jo si ministri. Pasi sakatove shtypin e shkruar, TI uzurpove median vizive, TVSH, të vetmin stacion televiziv të kohës tënde “moderne”. Ti e shndërrove atë insitutcion në folenë e një lukunie qensh e bushtrash ulëritëse, që gdhiheshin e ngryseshin duke u cjerrë për KRYEQENIN.

  Në atë fole egersirash nuk u përmend pothuaj asnjë herë ndonjë ngjarje që lidhej me ditë a datë Clirimi, si të ishte festa e grumbullimit të barit. Nuk u dha asnjë film me teme nga lufta Antifasiste Nacional Clirimtare. Kjo ishte epoka jote doktor. Prandaj edhe sot TY nuk të besojnë as fëmijët se mundet të kesh një ndjenjë respekti në ndërgjegjen tënde të pisët, të paktën për tërë atë gjak që u derdh për 29 Nëntorin.

  Kuptohet qe nga nje krijese e tille BASTARDE nuk mund te presesh asgje tjeter. Nese te semureve mendore u falet meshire, kjo pjelle e ndyre krijon peshtirje edhe ne cmendurine e tij te pafre.

 24. arvanites says:

  I vetmi emision kunder qeverisise se Sali Berishes ne Top Channel eshte Fiks Fare. Lajmet e Top Channelit prej kohesh jane mediokre dhe siperfaqesore. Fare kollaj mund te kuptohet po te shifet krahasimi me lajmet ditore te Gazetes Tema dhe Lajmet e Topit ne 19.30. Pas kesaj mbase do zgjohen dhe do fillojne ti bejne opozite te vertete Sali Berishes. Sidoqofte e verteta eshte se Topi nuk ka kontrate qiraje me pronaret legjitim te tokes.

 25. mergim tari says:

  Kuptohet qe nga nje krijese e tille BASTARDE nuk mund te presesh asgje tjeter. Nese te semureve mendore u falet meshire, kjo pjelle e ndyre krijon peshtirje edhe ne cmendurine e tij te pafre. Duhet ndalur kjo DORE E ZEZE. Eshte i afte te beje gjithcka per te qendruar ne pushtet, edhe te vrase sic beri ne 21 janar.

  Nese TOP CHANNEL dorezohet perpara presioneve, po ju them se do ju haje te gjalle. Nese rezistoni si deri me tani, keni ne krah POPULLIN.
  Nese dorezoheni edhe populli do largohet, nuk do bleje me karta DIGITALBI. Duhet te dini se qindra mijra shqiptare ne bote ju ndjekin vetem sepse jeni ngritur KUNDER BISHES FASHISTE. Jeni shpresa e vetme, se bashku me gazeten TEMA.

  Eshte turp te dorezohet nje kompani para nje krimineli, kur shikoni se sa heroikisht po i qendron kesaj BARBARIE kolegu juaj MERO BAZE.
  MOS U DOREZONI, ndryshe do te jeni te humbur.

  Bejuni me agresive, pasi QENI I TERBUAR vetem ashtu mund te mposhtet.

 26. Iliri says:

  Pasi eshte Berisha kaq diktator si thoni ju, pse nuk e mbyll se pari kete gazeten e ndyre antishqiptare “Tema” qe eshte bere platforme e propagandes per minoritaret greke, serbe e bullgare dhe vellezerit e tyre ortodoks fundamentalist te Shqiperise.

  Pastaj mund ta mbylle edhe TCH-in e Rames se edhe ky s’durohet me. Perpara kisha shume simpati per kete kanal. Por ne kohen e fundit jane bere aq te njeanshem politikisht saqe me vjen neveri kur mendoj se cfare servilesh te komunisteve jane bere.

  1. eriku says:

   O Ilir,vetem emri te ka ngelur i tille.

 27. sonil says:

  Saliu po pergatitet per lufte pas 23 Qershorit. Eshte aq shume vota prapa saqe nuk e di se cfare veprimesh eshte duke bere. Eshte verbuar. Ne kete rast vlen shprehja. Kur kundershtari po ben levizje gabim, mos e nderprit. Puna eshte se sa do durojme. Se levizja e rradhes eshte te na leje pa uje ose pa drita

 28. kryeqorri says:

  O qorra, xhaxhi Saliu tall symen me opoziten,hedh nje gur ne pus e mblidhen gjithe debilat e ps-s per ta nxjerre.Ai ju hedh karremin dhe ju e hani.Ai e ka problemin tek vjedhja e votave kurse ju kujtoni se i rruhet per top cenellin.Qofshi ju qe jeni.

 29. au says:

  Berishaianet kerkon te eliminoj kundershtaret e kundershtaret do pergjigjen …Berisha Sali ska me ne kontroll qente qe jan ber çakej ,çakejte e berishjaneve duan nje tjeter 97 dhe ne do pergatitemi te mos gabojme me hipokrizin e tyre hajdute…

 30. arb says:

  sali berisha: dashnor i fjales se lire.

 31. POPULLI NE KEMBE says:

  POPULLI NE KEMBE KUNDER RREGJIMIT-VERIOR KANUNOR.

  MIRE THOTE AK-ja e Z.SPAHIU, TE GJITHE NE KEMBE !

  1. manuela says:

   AK-ja eshte vegel e Saliut, o Popull!
   Kur ta kuptoni do te jete shume vone!

 32. A says:

  Piramida edhe mund te kete pronar privat, por vete ndertesa e Piramides eshte veper e mirefillte arkitekturore. Pamvaresisht se ajo u ndertua per Mezeun e jetes dhe vepres se Enver Hoxhes. Sipas manalleve Sali Berisha dhe Zhelefena Topalli kjo ndertese paska qene MAULELEUMI i Enver Hoxhes qe ka luajtur njelloj rrolin si Mauzeleumi Lenin-Stalin ne Moske. Qe ketu fillon mashtrimi dhe genjeshtra i pari Sali Berisha, i cili mbante ne xhep te xhaketes shishen e shurres se Enver Hoxhes si hajmali duke i sherbyer jo vetem si komunist por edhe si Enverist, kurse kjo e dyta Zhelefina Topalli duke qene se eshte mesuar me i sherbyer komunistave duke kryer te gjitha punet qe ja kane kerkuar si agjente dhe bashkepunetore e sigurimit te shtetit me pseudonimin “desinjatorja”.
  Sa per sqarim Piramida ose Muzeu i Enver Hoxhes ose Qendra Nderkombetare e Kultures “Pjeter Arberori” ne Tirane ne mbrendesine e vet nuk ka pasur as varrin dhe as trupin kufome te balsamosur te Enver Hoxhes per asnje moment. Enver Hoxha ne fillim u varros ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit dhe me ardhjen e ashtuquajtures demokraci e nxorren nga ty dhe e rivarrosen ne Varrezat e Sharres ne Tirane. ENVER HOXHA duke qene se ka pasur disa lloj semundjesh perfshire edhe semundjen e sheqerit trupi i tij i ishte shkermoqur dhe nuk ju bente dot procesi i balsamimit, njelloj si nuk ju be dot edhe Presidentit te Venezueles HUGO CAVEZ. Mire qe Sali Berisha eshte mesuar te flase brockulla, po Zhelefena qe ka lexuar dhe recituar Dante Aligerin, pse i bjen pas avazit te ketij hajvani.
  Tjetra thuhet te prishet piramida sepse po te shifet nga lart ka simbole komuniste, pra paska simbolin e yllit ose draper e cekan. Gje qe nuk eshte e vertete, po te shifet nga lart ajo ka simbolin kombetar te popullit shqiptare SHQIPONJEN DY KRENORE. Gjithcka qe duket, shihet qarte, e sakte keto dy persona SRB-i SALI RAM BERISHA dhe Zhelefena duan te na bejne edhe budallenj.
  Duke qene keshtu pse qeveria e ketij merhumi SRB-i harxhoj 4-5 mijelion euro per rikontruksion dhe mbirembatje dhe ne nje dite te bukur mbasi eurot u zhduken ne drejtim te pa ditur nxorren tezat qe kjo eshte prone private, pastaj do te ndertojme nje Ndertese te re te Kuvendit te Shqiperise ,ku kryetar/i/rja e Kuvendit te kene edhe nje apartament me mbi 250 m2 per jetese dhe banim. Kjo ndertese te jete e gateshme per 100-te Vjetorin e Pavaresise. u harxhuan edhe disa qindra mijera Euro te tjere per maketin.
  Do te ndalohem ketu ku shkuan 4-5 mijelionet e riparimit te Piramides dhe te maketit??!!
  Eshte nxjerre aresyja meqenese SRB-i SALI BERISHA dhe ZHELEFENA TOPALLI, Partia Demokratike perfaqesojne PRONARET LIGJITIM qe quhen akoma ISH PRONAR, toka e Piramides ti kthehet Pronareve Ligjitim. “ESHTE PER TU PERSHENDETUR”.
  Atehere edhe TELEVIZIONI KLAN qe ka zaptuar shumicen e KINOSTUDIOS “SHQIPERIA E RE” ne Tirane, duhet te dali jashte me shqelma dhe grushta sepse komplet toka e Kinostudios “Shqiperia e Re” ka pronar privat ligjitim, qe e kane kerkuar dhe nuk ja japin. KEMI DY QENDRIME TE NDRYESHME TE Saaali-t.
  Pse e pergjithshmja u bene 22-vjet e ashtuquajtura demokraci dhe 13-te vjet ka ne pozite, ka ne pushtet SRB-i SALI RAM BERISHA dhe prona nuk shkon tek i zoti i vertete i prones??
  Prandaj keto mashtrime, keto veprime mafioze te SRB-i SALI RAM BERISHA nuk i ha me njeri sepse i ka dalur boja si agjent me disa lloj pseudonimesh “penicelina”, “bisturia”, “medicina”. Kjo tregon se ky person ka bere disa pune te ndryeshme per te spiunuar. Prandaj ka ardhur koha qe ky person te pirdhet, jo vetem ky, por familja e tij biologjike dhe klani tij mafioz.
  Data 7 PRILL 2013 po afron, gjithashtu edhe data 23 QERSHOR 2013 dita e zgjedhjeve dhe ne kete menyre “PENICELINEN” dhe “DESINJATOREN” ta dergojme tek pika grumbullimit te plehrave te Sharres.

 33. Leonidha says:

  a rron edi rama apo kane vdekur te ghithe shqipetaret ku eshte topi e spahiu cfare presin pse nuk organisojne protesta pse nuk ngrene popullin ne kembe cfar presin tjeter nga sali krimineli qe te ngrihen? sipas gjasave po shkojme ne nje tjeter komunizem me te eger. ky eshte nje tjeter turp per popullin shqipetar, po ambasadat cfare bejne apo kane frike se mos i vret saliu?

 34. tironci says:

  Kshtu osht kur jabonxhite vijne ene bojen si pronar ne Tirone. Kto pushtuesit ene bijte e tyne na tregojne kontrata qe paska bo Topi me shtetin. Care flitni traplliqe. Kontrate bohet me pronarin jo me ate qe e ka psuhtu pronen e pronarit.
  Gjoja mo e bukur osht ai skeci i Portokallise ku “GJini” vje ene i pushto token “Ramadonit”-tironcit te vjeter! “Gjini” bne kte rast osht Topi ene “Ramadoni” jone pronart e trullit!!!!!!!!!!

 35. Dibrani says:

  Kerma, kur ndjen se po qelbet,per te shpetuar,kafshon che bishtin e saj.

 36. lilo says:

  Respekt per punen e gazetareve te TOP CHANNEL , mirnjohje asaj pune e kontributi qe ka lene i ndjeri TANI ,dhe kur ne rruge kembehesh me nje gazetar te saj krijohet respekti per guximin -punen me nivel qe vazhdojne te bejne ata sot.Per te prishur eshte me lehte se sa per te ndertuar -konsoliduar- MOS e PRISHNI , eshte kontributi edhe i njerzve te thjeshte eshte pasuria e jone se nga O e kemi filluar.

 37. Çdo e keqe ka nje te mire says:

  Ne vend te emisioneve qe mendoni se do mbyllen,vendosni emisionin OPINION !Ne fushate zgjedhore ky emision do ndiqet me shume.

 38. shiaksi says:

  o te poshter ,nuk e mbyllni dot ,shqipetaret do tiu denojn per te gjith keto qe po beni ,shporruni ,lerini shqiptaret ne liri

 39. Horri i Bulevardit says:

  Berisha dhe mutrit e tij qe rrine pas tij do te terhiqen se doli ajo qe prisja qe njerezit do dalin ne mbrojtje te medias me te shkelqyer per shqiptaret media qe bashkoi realisht shqiptaret, kur Salu me shkedhatat e tij kerkon ti ndaje.
  Njerzit do te dalin ne rruge dhe ta provoje Berisha me gjithe kurven etij Argita por edhe me bythqimin e tij shkerdhen dhe ti dali para popullit, do ja u shkerdhejme te gjithe ca kini edhe Lirijen megjthse esht plake, persri do ja u perdhunojme qe ta shofi bota mbare se si do te qerrohet ky diktator i qelbur.
  Bejeni prove rany dhe bebet e bathoreve hajdeni po sju shkerdhyem kete rradhe dhe Top Cannell skeni per tju afruar jo ta nxirrni jashte.
  Top Cannel i takon te gjithe shqiptareve dhe aty eshte vija e kuqe, po patet bythe prekeni.

 40. vitico says:

  O qeveri e ndyre,Ju qe nuk i lat gje pa bere ketij populli,kerkoni me paturpesine me te madhe qe ti mbyllni te vetmen dritare ku shihej realisht realiteti Shqipetar,ku njerzit shikonin korrupsionin dhe dallaveret e ndyra tuaja.Ku jane ata “intelektuale” dhe perse nuk bejne nje peticion per median e lire.TURP.O njerez ngeihuni dhe vriteni friken,nuk mund te jetohet me keshtu,kjo eshte nje diktature MOSTER.

 41. shqiptari says:

  Per ato njerez te pashrpirte qe mbrojne per Interesa private,dhe dalin kundra nje Populli.Qe mbrojne nje Dikatore qe po e shtyp nje Popull duke vrare dhe perdhunuar nje Popull te terre.Zoti ju denofte qe hyne ne gjyna me nje Popull.
  Por mos te harojme qe Diktatore apo te korruptuar ka dhe PS dhe LSI mjafte.Por nga me e keqja le te shpreojme qe te behet nje e mire.

 42. XHINO says:

  NGREHUNI DHE MOS LEJONI PADREJTESIRA TE TILLA O POPULL se neser do jete shume vonee

 43. Intelektuali Socialist says:

  Ne qofte se Topi(jo Bamiri)ka zbatuer rregullat nje per nje nuk kan se c’fare i bejne ne te kundert duhet te jemi realist qe do tu qine nenen topit dhe juve bashke me Rame Bythen.

 44. sali says:

  Sail berisha tradhetari me imadh I kombit shqiptar,he litar.

 45. alban latifi says:

  Sali berisha tradhetari me I madh I kombit shqiptar ,he litar.

 46. BAY ARE Ca. says:

  Argita shikojeni ne pamje, fytyre si ne filmat horror qe jetojne duke thithur gjak, edhe kur qesh duket shume e merzitur, do zoti ha femijet e vet se JamSerb Malltezin e mban per LOLO e ka pare cfare koqe kandari e ka. Kjo zonje e panderume ( jo per ne matetmatike ) por ne shoqeri, eshte bere sinonimi i se keqes dhe HAJDUTERISE. Zoti e bekofte ate dhe te jatin Sali Pallen, fali ZOT se nuk dine se cbejne???? (po vrasin dhe po pjekin ne hell popullin fukara )

 47. ALBAN DEGA says:

  O SOT O KURRE !

  – Solidaritet me lirine e shtyit
  – Demonstrata para ambasadave shqiptare ne gjithe metropolet
  boterore . e deri para Shtepise se Bardhe dhe BE-se
  – Protesta kunder Sali Kadaf… Lukashenkos dhe bandes se tij
  deri ne grahmen e fundit

  Klubi Demokrat Shqiptaro – Amerikan u ben thirrje gjithe bashkeatdhetareve shqiptare ne cdo shtet perendimor me SHBA-ne ne krye qe te shprehim solidaritetin me lirine e shtypit te pavarur ne Shqiperi, simboli i te cilit sot eshte Top Chanal… Tema, Shqiptarja. com…
  Cdo proteste popullore ne Shqiperi per kete qellim te mbeshtetet me protesta te bashkatdhetareve ne metropolet perendimore: Uashington, Nju Jork, Bruksel, Londer, Paris, Berlin, Rome, Athine, Kopenhagen, Stokholm, Berne, Gjeneve…
  Nuk ka liri e demokraci ne Shqiperi askund tjeter pa liri te shtypit te pavarur. Mbrojtja e lirise se shprehjes dhe lirise se shtypit eshte mbrojtje e lirise dhe demokracise…
  O sot o kurre! Protesta para ambasadave dhe konsullatave shqiptare … deri para Shtepise se Bardhe e BE-se kunder kryekusarit dhe kryevrastarit te Shqiperise Sali Kadafi dhe “bandes se tij te gangstereve”, kunder “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !
  Protesta paqesore e demokratike kunder kesaj qeverisje despotike dhe te sterkorruptuar!
  Protesta deri ne grahmen e fundit te Sali Kadafit apo Sali Lukashenkos Shqiptar !
  O sot o kurre!

  KLUBI DEMOKRAT SHQIPTARO – AMERIKAN

  Nju Jork, me 19 Mars 2013 .-

 48. gezim toci says:

  Nuk e marr vesh se ku eshte roli i Argites ketu?!!! Apo futja o Mero se e hane keto idiote! Je bere trap fare o Mero!!!

 49. sllobodanka ose liri says:

  pôshte ka ra kjo familje sali rrugaq berishes sikur ai pedofili te kishte kap nje nga nipate saliut qa do bente ai rrugaq do vdiste nga infrakti topit ja rruash XHOZI -RRULI -BASHA ARGITA -TE GJITHE DEPUTETET E PARTISE NAZISTE FASHISTE DEMOKRATIKE TURP TU VIJE PLEHRA PO KLANI KU DO SHKOJE NE QOFTESE HIQNI TOPIN MA KEQ DO BAHET ASHT KLANI FEVZI QIROSIT POR MOS HARRO 97 O FAQEZI

 50. ben sali viciodol chikago says:

  o ben chikago o derdimen i derdimeneve po pyke qe pyke ngele o trapi i sali vicidol shpellar berishes , po ti paske qene nje super dallkauk dhe top chenellit ti runi trapin si ju saliu bashke me frangaj super pederastin e klanit tv-se me te qelbur ne ballkan ,,, dhe argites do tja heqin breket pas 23 qershorit ska ku te fshihet nuk e mbron dot sala me le te beje cte doje nuk e ka te gjate kjo kuceder me emrin diktator sali shpellar berisha

 51. ali says:

  PO MIRE O TOP-CHANNEL QE AI NUK JU DON KJO DIHET. QE AI E BEN PER PRESION KUPTOHET. QE AI NUK ESHTE I INTERESUAR ME JUA KTHYE TOKEN TE ZOTEVE EDHE KJO DIHET. QE EDHE KJO DIHET, QE AI DON TE SHKATERROJE PRONAT DHE PRONARET E VERTETE DUKE JUA VJEDHUR, DHE TE NGREJE PRONARET E RINJ, PRA ME KEQ SE KOMUNISTET BEN MUUUUUU. ME NJE FJALE VJEN NJE “FRROK PENG MULALIJA” APO “TAQUA I MUSTAFAIT” E BEHEN PRONARE NE MES TE TIRANES.
  pOR DUHET ME JU BE NJE PYETJE: A JENI JU QE DUHET T’I KTHEHET PRONA TE ZOTEVE APO JO? NEQOFTESE PO, JU DUHET TE LARGOHENI VETE NGA PRONA E TJETERKUJT DUKE DHENE NJE SHEMBULL PER NXITJEN DHE SHPEJTIMIN E KTHIMIT TE PRONAVE TEK TE ZOTET. JANE ME MIJRA HA TOKE NEPER QYTETE QE E KANE TE SHKRUAR NE BALLE SE PRONA TE CILEVE JANE, DHE ADMINISTROHEN AKOMA NGA QEVERITARET, DJE DHE SOT, QE DUHET URGJENTISHT T’I KTHEEN TE ZOTERVE. QE TE JENI FAQEBARDHE PERPARA PUBLIKUT JU DUHET TE LUFTYONI PER TE DREJTAT THEMELORE TE TIJ SIC JANE E DREJTAT PER PRONEN QE PERCAKTOJNE DHE SHKALLEN E TE DREJATAVE DHE LIRIVE TE NJERIUT NE NJE VEND, QE PERCAKTOJNE NE SE KY VEND DO TE ZHVILLOHET TE PAKTEN SI VEBDET FQINJ TE RAJONIT, APO DO TE NGELET NJE HALE E MADHE KU TE GJITHE VETEM DO TE MBYTEMI

  1. beni says:

   Tamam, jepniju te paret shembullin. Ata pronaret e shkrete boll vuajten 50 vjet+22 te tjera deri tani, le ta shohin edhe ata nje dite te bardhe se ju te TOP-it jeni miliardere.

  2. qwe says:

   Konstatim i drejte.

   Bile jo vetem kaq por duhet pare se ne c’menyre Top Channel ka arritur te siguroje shfrytezimin me qera te nje prone te tille me 100 leke / m2 kur per nje dyqan te vogel me qera ne Tr paguhet deri ne 10 euro / m2 ? Ketu po behet shume “zhurme” sikur Top Channel eshte zeri i popullit. Une mendoj qe ky kanal ben thjeshte interesat e tij … njesoj si KLAN por i kthyer nga mafia majtas.

 52. manuela says:

  AK-ja eshte vegel e Saliut, o Popull!
  Kur ta kuptoni do te jete shume vone!

  1. Rroku says:

   Ka zgjidhje si per cdo problem qe eshte ne interes te qytetareve,qe e duan kete televizion.Te bien dakort me pronaret e truallit,me pagesat perkatese dhe dilet nga situata e ‘veshtire’apo kerkon ndihmen tone ?

 53. beni says:

  Prona i takon te zotit, mjaft perfituan 22 vjet duke bere biznes mbi pronen e tjetrit.
  Nuk jemi ne 44 kur Enveri i mori me dhune pronat e florinjte popullit.

 54. analist says:

  Na e çate trapin me Argiten,kjo gjysem femer qenka mbas aksionesh te tilla mafioze?! Ky eshte popull zorraxhi,me administrate te shkerdhyer e drejtesi te degjeneruar,pa lereni Argiten ne pune te vet.
  Nderkohe Top Channel do bente mire ti kishte marre prej kohe masat per te dale prej aty,se prite zot do mbesim dhe pa pare Big Bytherin tani…

 55. Ramon says:

  DHE me gjithe kundeshtimet e BY……SVE TE SHPELLARIT TOP CHANELI ngelet e vetmja dritare e gjithe SHQIPTAREVE per te mesuar dhe ato pak te verteta qe ka mundesi tu servir SHQIPTAREVE kudo qe jane,e them dhe kete ne çdo vend te botes nuk ka informacjon te pa anshem. Me vjen keq kur lexojme komente hijenash qe meren dhe me te vdekurit kjo trgon qe shpellaret jan hedhur ne aktivitet te na heqin pesonalitetin si SHQIPTAR dhe te na i klonojne ne SHPELLARE TE MIRFILLT.

 56. joy says:

  E pse paska te drejte Top Channel?! A nuk eshte toke me zot ajo. E pse u dashka ate pjese te vogel t’ua shisnin atyre te top channelit, apo qe te beheshin edhe ata me prone! Toka i takon te zotit. Gabim i Ministrise qe ka dhene me qera nje prone qe nuk eshte e saja. Tani ta rregulloje lemshin qe ka bere.

 57. TROJA says:

  Popull,po ta mbyllin dhe gojen,pasi ti bene te gjitha;
  Te hoqen nga puna,mbi 50 mije jane larguar nga vendet e punes,fashizem
  Te ndaluan te protestosh.
  Te vrane kur protestove.
  Tani edhe gojen,fjalen qe dilte nga shpirti jot,nga TOP CHANEL,po ta mbullin.
  Perse jeton,perse ri duar kryq,perse zvaritesh si nje shqiponje e plagosur? Ti popull je zgalemi,je dinjiteti,je trimeria,je ndershmeria,nuk kane se ç’far te te bejne me.Pranvera po vjen…. mos vono se do mbetesh skllav edhe 100 vjet.

 58. era says:

  Po mi joy te rregullohet lemshi, te boshatiset bathorja se na pin syte shpellaret e maleve.

  Kurva salserb po shperqendron vemendjen nga manipulimi i listes se zgjedhjeve.

 59. anklirta says:

  Mire e tha dhe kronika e pergatitur per kete lajm ne TOP CHANNEL qeveria dhe gjyka ekorruptuar nga qeveria duan te mbyllin me cdo kusht burimin nga ku dalin ne pah pislliqet e BERISHES e te kabinetit te tij qeveritar.

 60. anklirta says:

  Top Channel eshte media me epavarur qe transemton cdo gje faktike e raliste ashtu sic eshte, i vjen inad Berishes e familjes se tij pse nuk po mund ta korruptojne dot sic kane bere me televizionet e tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X