#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

DESHMIA/ Historiania: E vërteta e faksit misterioz të Berishës pas vrasjes së Azem Hajdarit

26-mars-2013Historiania angleze Miranda Vickers, në një intervistë të gjatë për gazetën Dita, komenton edhe vrasjen e Azem Hajdarit dhe moszbardhjen e të vërtetës pas saj.

Ajo flet për një faks misterioz të përgatitur nga PD para vrasjes së Azemit, ndërsa shton se njerëzit që kishte më shumë frikë Azemi ishin në Tiranë dhe jo në veri. Ajo shton se kjo vrasje ka mbjellë frikë në korridoret e politikës në Tiranë dhe kjo frikë nuk ka ikur ende.

“Vrasja e Azem Hajdarit është një çështje jashtëzakonisht komplekse, sidomos për të diskutuar në një intervistë të tillë si kjo. Mjafton të them se edhe pse Hajdari kishte shumë armiq në veri të Shqipërisë, unë besoj se njerëzit që ai kishte më shumë frikë ishin në Tiranë. Fakti që një njoftim shumë mirë i përgatitur për shtyp u faksua nga selia e PD-së në zyrën e OSBE-së brenda 20 minutave nga vdekja e Hajdarit, në një natë të shtunë vonë, kur stafi i sekretarisë në selinë e PD mungonte, tregon se fakti ishte përgatitur paraprakisht. Pse? Nëse Hajdari do ishte vrarë në veri të Shqipërisë, vdekja e tij do të justifikohej po ashtu për një çështje armësh. Por në qoftë se, megjithatë, ai do të përdorej si një martir i demokracisë, atëherë ai do të ishte një viktimë e një vrasjeje të profilit të lartë në kryeqytet, më shumë se për kontrabandë armësh apo karburanti në veriun e largët të Shqipërisë në vitin 1998. Berisha fitoi kapital të madh politik pas vdekjes së Hajdarit dhe unë nuk mendoj se ne do të mësojmë të vërtetën e kësaj ngjarje, derisa frika që buroi nga Tirana në shtator të vitit 1998 nuk do të ekzistojë në korridoret e pushtetit në Shqipëri”.

Vickers thotë se Berisha duhet të largohet, ndërsa thotë se nuk mund të imagjinojë se qeverisja e Ramës do jetë më e keqe se ajo e Berishës./ep

41 komente në “DESHMIA/ Historiania: E vërteta e faksit misterioz të Berishës pas vrasjes së Azem Hajdarit”

 1. jeta says:

  Nje ze qe duhet besuar, per versionet qe jep, sidomos porosia e fundit qe u jep shqiptareve per berishen.

  1. xixellonja says:

   RAMA ESHTE NJE FIASKO

   1. Rilindja says:

    Xixellonja, me vjen keq se ke emer te bukur, por e ke gabim. Nuk krahasohet mali (Rama) me mocalin (Berisha).
    Megjithate ti ke mendimin tend dhe une e respektoj.

  2. Artisti says:

   Nga Burimet e SHIK-ut te atehershem, nje tank eshte vendosur te PD per te asgjesuar Sali Berishen si vrasesi i Azem Hajdarit por nuk e realizuan dot per shkak te kamikazve qe kishte perreth saliu dhe mundesine e shperthimit te luftes nga maloket e tij.

   http:// gazetatema.net/web/kjo-kamera-e-fshehte-te-ngre-vertet-qimet-perpjete-video/

  3. Pilo Lala says:

   Berisha do i marri te gjitha me vete, krimet qe ka bere.
   Askush nuk do i mesoje se cfare prapaskenash ka pregatitur Berisha per vrasjen e Azemit, vrasjen e Remzi Hoxhes, vrasjen e Gerdecit, vrasjen e Zhulalit, vrasjen e Arbnorit, vrasjen e Gazidedes, vrasjen e Trebickes.

  4. spartak says:

   VETEM KUQ E ZI MUND TI VEM PIKAT MBI I….DUHET TE VENDOSIM LIGJIN PA BERISHEN DHE EDIN TI GJYKOJME TE IKRIMINUARIT…

   1. feniks says:

    Ku keni qene deri dje,ju kamikazet e Berishes,qe sot quheni “KUQEZINJ”???
    Ju ka futur Berisha si KOLONE E PESTE per te kaluar pusht-etin kriminal ne duart e ti9j njelloj si dikur Ramiz Alia,qe ia kaloi pusht-etin Berishes dhe Nanos!!!
    EDI RAMA DHE PARTIA SOCIALISTE JANE E ARDHMJA E SHQIPERISE!!!

    1. spartak says:

     feniks je shum ivjeter ke tema.Koka jote eshte …..me mizat e PD.

  5. mergim tari says:

   Jeta,

   Une do ta trajtoja ceshtjen duke gjykuar ne baze te fakteve dhe interesave qe kane individed.

   Kush vret? Une mendoj se ai qe vret nuk e ben ate nese nuk ka nje perfitim te madh prej saj, perjashto raste te cakuara…

   Psh vrasjet e 4 njerezve te pafajshem ne bulevard nuk u bene nese dikush nuk do ishte i interesuar. Ato vrasje i interesonin Sali Berishes qe te mbyllte nje proteste, e cila dukej se do te do te zgjaste me dite e jave te tera, deri sa te detyronte BISHEN qe te largohej nga pushteti.

   Po ne rastin HAJDARI, kush mund te kishte perfitim nga vrasja e tij.

   Nano dhe PS?
   Jo, sepse Nano ishte kryeminister dhe nuk i intereonin trazirat.

   BERISHA?
   Berisha ishte ne opozite, kishte pak kohe qe kishte rene nga pushteti, ishte/eshte nje qenie me nje etje skizofreni per pushtet. Ishte viti 1998. Nuk kishte asnje shprese te vinte ne pushet. Kishte kaluar vetem 1 vit nga 1997 dhe pushteti i dukej teper i larget. Nderko ishte i trembur si MI ARRASH dhe rrinte me frike te perditshme se mund ta arrestonin per te gjithe krimet qe kishte bere ne 1997 dhe me pare gjithashtu.

   Pra i interesuar per vrasjen e Hajdarit ishte Berisha.

   Por a mund te akuzohet Berisha pa fakte.
   Jo.
   Por a ka fakte.

   ***** Fakti i pare eshte se 15 minuta pas vrasjes se Azemit, BERISHA del ne konference per shtyp dhe thote se e ka vrare Jaho Salihi…? Pyetja llogjike eshte se nga e mesoi emrin e vrasesit kaq shpejt valle.

   ***** FAkti i dyte eshte se ne grupin organizator qe vrau HAJDARIN ishte bodigardi personal i SALI BERISHES.

   ***** Fakti tjeter eshte se pas vrasjes se Azemit, nje Maqedonas i ben telefon nga Amerika Sali Berishes, dhe i thote nese kishte nevoje per ushtare (mercenare) qe me ndihmen e Bujar Bukoshit te sulmonte per te rrezuar qeverine NANO. (Marre nga intervista e FAtos Klosit shefit te SHISH ne kohen e qeverise NANO)

   *****Fakti tjeter eshte se gjate kohes se pucit te shtetit ne 14 mars 1998, pasi pushtohet TVSH, Ekrem Spahia del ne TVSH dhe thote “FITUAM. E RREZUAM KOMUNIZMIN”. Pra si IDIOT qe eshte doli dhe nxori pikerisht qellimin per te cilin ishte bere tere ai puc.

   *****Fakti tjeter eshte qe Sali Berisha eshte kerkuar dhjetra here te deshmoje ne prokurori per te ndihmuar ne zgjidhjen e vrasjes se Hajdarit dhe asnjehere nuk u paraqit.

   *****Fakti me trondites eshte ai qe une e kam shkruar edhe nje nje shkrim ne Gazeten Koha Jone ne vitin 2005, por qe nuk ka dale ende:
   Disa dite perpara se te vritej Azem Hajdari, Sali Berisha, ne nje nga mitingjet dhe takimet e tij te zakonshme bajate, i drejtohet turmes duke thene:
   “Per ju do te vritet nje nejri por me pas te gjithe ne do te shpetojme nga komunizmi…”.
   Kjo nuk e di perse nuk del, mundet te mos jete ne arkiva ose e regjistruar, por nese dikush e gejn, kjo perben nje prove mjaft te forte qe tregon ate qe e thone edhe vete fjalet.

   Mund te kete edhe fakte te tjera te cilat tani nuk po i sjell nder mend…, por me kaq besoj se jo vetem ne, por edhe te huajt e kuptojne fare mire se ai qe ka lyer duart perhere me gjak shqiptaresh, mund te jete fare mire i lyer deri ne fyt edhe me gjakun e Azem Hajdarit.

   1. gelondi says:

    o MERGIM TAR xhani. Pra sipas teje Berisha ishte i nteresuar dhe ti vijon me disa fakte. 1- vendosi badigardin e vet qe te mos e merrnin vesh jerezit qe e beri ai!!!!!!! 2- e deklaroi disa dite perpara qe do vriste dike, prape qe njerezit mos e merrnin vesh qe e beri ai !!!! 3- fakti qe eshte permendur Jaho Salihi eshte se kishte rreth nje ore qe rrinte prane PD che e kishin pare persona qe e njihnin(besoj se tropojanet nuk mungonin ne seline e PD apo rreth saj cdo dite!!!!!!!! 4- nese Nanos nuk i interesonte(dhe une e besoj kete sic besoj qe dikush me nje gur donte te vriste dy zogj) pse nuk e mbrojti Azemin( kishte shpetuar per qime ne Tropoje jo shume kohe me pare). 5- Pyet Fatos Klosin se ai ta jep pergjigjen se kush e ka urdheruar vrasjen e Azemit( i vetmi qe kishte informacion te plote per cdo gje qe levizte ne Shqiperi ne ate kohe).

    1. mergim tari says:

     Gelondi,

     Une permend dis fakte, qe prej tyre mund te nxirren disa perfundime llogjike.

     *****Qe Sali Berisha eshte kerkuar dhjetra here te deshmoje ne prokurori per te ndihmuar ne zgjidhjen e vrasjes se Azemit dhe asnjehere nuk u paraqit KY ESHTE FAKT. Konkluzioni eshte qe nese ti ke dike mik shume te ngushte dhe do ti lehtesosh plaget familjes duke gjetur kriminelin vrases, te pakten bashkepuno me drejtesine. Frika per bashkepunim me drejtesine eshte ne vetete e frikshme per cdo shqiptar.

     ******* Nje fakt tjeter qe tregon anen e erret te Sali Berishes ne kete krim eshte kjo te cilen une nuk e permenda dje. Sali Berisha tha qe kur te vij ne pushtet gjeja e pare qe do te bej eshte zbardhja e vrasjes se Azem Hajdarit dhe venia para drejtesise dhe burgosja e vrasesve te vertete. Ai jo vetem qe nuk beri ASGJE, por per kete ai kishte akuzuar direkt NANON dhe cuditerisht kur erdhi ne pushet, ai u be mik me NANON “opozitar”. Edhe ky eshte nje fakt qe te tremb.

     *******Ajo qe ka thene Sali Berisha disa dite para se te vritej Azemi se “Per ju do te vritet nje nejri por me pas te gjithe ne do te shpetojme nga komunizmi…”. edhe ky (paresisht se nuk e jep asnje media) eshte nje fakt. Uroj qe une te jem gabim dhe ta ngaterroj me ndonje gje tjeter. Gjithsesi ne terma ligjore kjo shprehje jo domosdoshmerisht lidh vrasjen e Azemit me ate qe bluan mendja e nje SKIZOFRENI. Thjesh ajo qe ky ka thene, vrasja e Azemit dhe tentativa per te marre pushtetin me dhune, krijon nje dyshim te arsyeshem qe ajo qe eshte thene per “vrasjen e dikujt dhe shpetimin nga komunizmi” mund te kete lidhje pikerisht me kete qe po flasim.

     *******Arsyetimi juaj se Jaho Salihi u shpall si vrases pasi ai u pa te ishte afer PD, nuk perben prove qe ai te jete vrasesi (te pakten ne ate moment). Prane PD qendronin shume vete, madje aty ne ate kohe u ndertuan edhe nja 2 klube ku rrinin dhjetra nga ata qe permend ti (tropojane etj…) Aq me teper qe ne rastin e SALIHIT asnje nuk mund te behet fajtor pa ju provuar fajesia.

     *********Persa i perket mbrojtjes se Azemit, (jo vetem ne Tropoje. Per kete pyetje po te pergjigjem. Qeveria NANO, nepermjet MInistrit te Brendeshem te asaj kohe PERIKLI TETA, e kishin lajmeruar personalisht AZEMIN per rreziqe te mundshme dhe per kete arsye i kishin kerkuar qe sshteti ti jepte MBROJTJE TE METEJSHME me trupa. AZEMI e kishte refuzuar nje gje te tille.

     *******Ate arsyetimin qe ben me bodigardet nuk e kuptoj prandaj nuk po te pergjigjem.

     *********Ndersa per interesin qe kishte NANO te vriste AZEMIN, per kete e kam veshtire te te mbush mendjen. Te pakten po te ishte NANO ai qe organizoi kete vrasje, perse SALI BERISHA qe ishte i interesuar per te verteten nuk e arrestoi, gjykooi dhe denoi NANON?????

     a,*Vrases nuk eshte vetem ai qe vret.
     b,*Vrases eshte edhe ai qe urdheron
     c,*Mbi te gjitha VRASES ESHTE AI QE PREMTON SE DO
     TE ZBARDHE TE VERTETEN DHE NUK E ZBARDH ASNJEHERE.
     (Besoj se me keto 3 pikat me siper te pakten nuk keni kundershtim).

     Keshtu o GELONDI,
     Vetem duke arsyetuar mundet te flasim sakte, pa pasione, ose pa terma erotike xhan e shpirt. Le ti meshojme llogjikes e pastaj te themi kush ishte i interesuar te vriste AZEMIN.

 2. ardian says:

  Vetem, deklarimi i Azemit para vrasjes kunder Berishes ku tha qe Une jam njeshi dhe si i tille di shume,per mua eshte vrasje e paramenduar

 3. kuq e zi says:

  kur ndodh nje vrasje jane dy pyetje qe fillojne hetimin
  kush e urrente???????
  dhe kush perfiton nga kjo vrasje????????
  kur caktohen keto dy pika te tjerat dalin ne shesh vete.

 4. SALI BERISHA says:

  e kam deklaru kur inagurum bustin e hajdarit
  azemi u martirizu qe pd te ringrihej shikoni videon
  ska analize tjeter
  ne jemi ndryshimi per para sb

 5. NjeQytetarOptimist says:

  ASGJE, s’do jete me e keqe se qeverrisja e ketij plaku dallkauk…ASGJE nuk eshte me e keqe se percarja e popullit…Borxhi, dobesia ushtarake, intelekti, korrupsjoni, kanuni, marreveshjet, serjoziteti..Intrigant, genjeshtar, furik i pacip, i cmendur, i pabese, hajdut, tradhetar dhe mbi te gjitha, VRASES…

  1. Dukati says:

   o! AZEM hAJDARI, tË RËNDOFTË PAK DHEU. SADO TË META TË KESH PASUR, PO TË KISHE LIGUJDUAR SALIUB DO I KISHE BËRË NDERIN KARDINAL BREZAVE, ATDHEUT. TI DHE AVNI RUSTEMI DO KISHIT NGELUR HEROJTË E VEPRËS. SALIU TË VRAU, BASHKË MR TY VRAU KOMBIN SHQIPËRINË. MALLËKUAR QOFTË AJO DITË QË LINDI PËRBINDËSHIN E SLLAVËVE DHE VRAU TY DJALIN VERIOR SIDOQOFTË IDEALISTË.

   1. ylli i shamunaqes says:

    Azemi? burre muti ka qene mor dukatas. Po te ishte gjalle sot do ishte bashke me Ben Imamin dhe Ner Ceken tu i puth bythen Sales. Dava halabaku ka qene, mos u beni romantike kot ju te ndershmit e PD qe s’keni c’i beni Sales, dhe i kendoni Azemit

    1. Pilo Lala says:

     E vertete. Nuk e luan topi. Keta i dredh Sala si do. Gjysmat i ndau nga grate, gjysma i futi ne dhe. Njerez pa personalitet. Shiko si shkojne vete, si te dhjere, dhe falen tek Berishe katundari.
     Kjo tregon qe ata kane pasur nje kulture te shtirur.

 6. qwe says:

  Rama mund te mos arrije tek vrasjet por eshte nje i papregatitur qe e di veten shume te pregatitur dhe me tezat e tij te taksimit ( dhe jo vetem keto ) do te rrezikoje ekonomine.

 7. elinor says:

  E kam lexuar edhe me perpara kete gje. Kjo eshte ‘tulle’ krejt – del e qarte se kush e porositi vrasjen e Hajdarit. Jo se kisha ndonje fije dyshimi por kot sa per t’ia u thy turinjte ketyre legenave qe i jargaviten saliut.
  Hahaha, nuk i eshte duru shpellarit por ka dashe ta marre pushtetin urgjentisht. 20 min mbas vrasjes i con nje faks OSBE-se qe “na e vrane”. 20 minuta nuk te dalin as te mbledhesh vehten e te marresh vesh mire se c’ka ndodhur, leje me te pergatitesh nje deklarate per Europen.
  Or po sillu nga sillu e nje dite do te dale e verteta. Nje njeri i vetem ka gisht ne cdo vrasje me natyre politike qe eshte bere ne Shqiperi qe nga 1991 e ketej, duke fillu me Brocin me shoke ne Shkoder e duke perfundu tek 21 Janari 2011. Jam i sigurte qe e dini se per ke behet fjale.

 8. realitet shqiptar. says:

  PS + PD + LSI =PKSH.

  1. Pilo Lala says:

   Formulat e tua jane formulat e njohura te Berishes. Hajde se te gjithe njesoj jane!!!
   Ti dhe gjithe stani PD ta dini mire qe PS do e ngreje ekonomine, ate qe ju e rrenuat me qellime te mbrapshta Serbe.

 9. Berlin says:

  Ky muhabeti me duket si ajo barcaleta:
  po sikur ta mundim ameriken pastaj do na duhet te mbajme dhe amerikanet me buke !!!
  Po sikur te mos jete Sala ideatori i vrasjej cdo te bejme ne ose ata qe mendojne se sala e ka bo kete?

 10. saliheqenefi says:

  ne jemi te pushtuar nga ruralet nga ata me ekstremet gjeografikisht dhe menderisht,eshte nje fatkeqesi kombetare qe ne percudnohemi nga kto fise,ku nje pjese te madhe te fajit e ka dhe opozita e cila ka bashkpunuar pas kuintave gjitheheret me poziten e sotme.

 11. shvejk says:

  Berlinit: Cfare bere ti kur e more vesh se nuk ishte Fatos Nano ideatori i ksaj vrasjeje?

 12. arjanita says:

  Sala me e pakta e di gjithe skenarin.Per nji fakt shume
  te thjeshte.Ai asht skenaristi dhe rregjizori i asaj vrasje
  te paralajmeruar.Dashnia e tij per Azemin dihet.
  Sa i takon qeverisjes se pritshme te Rames pas 23
  Qershorit per nji gja jam i sigurte.Mbase nuk ka me mujte
  me rilinde Shqiperine (arkat jane bosh e borxhet deri ne fyt )
  por te pakten fillimisht s’ka me e lane me vdeke.

 13. Patrioti. says:

  Sali sulltan mafjozi e kuptoj qe Azemi doti merte kariken dhe jeten dhe su mjaftua me shkarkimin nga te gjitha forumet e PD pore se bashku me gazideden zgjodhen varjantin e ekzekutimit. SHikoni tani ne raste pervjetoresh ky mafjoz ze e ithur lavde, leshon edhe lot korkodili. Krahasimi qe ben zonja qe ky qelbesire duhet te largohet sa me pare esht aktual. Idhent mend zoti ati popull te kuptoj te te verteten e demeve qe i ka sjell ati populli mafjozi, diktatori,mashtrusi, hajduti, psikopati i cartur, vrasesi e krimineli sali berisha.

 14. fiku says:

  Vickers eshte nje deformuese e pacipe e historise dhe shpesh e paguar per te thene te paverteta. Kjo interviste eshte nje tjeter perpjekje e saj per deformim te historise.

 15. Ramon says:

  ME duket se te gjithe gabojne,AZEMI ne ate kohe perfaqsonte ekstremin e djathte te pa kompromentuar ekonomikisht e financjarisht kishte akoma inercin e ideve pak a shume te pastra demokratike,ne te kundert sali shpellari ishte i piketuar dhe i telekomanduar nga ata qe evun ne krye per te degraduar demokracin e sapo lindur dhe mos te dilej nga kornizat e demokracise te servirur per mos tu perseritur rasti RUMANISE ME çAUçESKUN,ketu duket qe saliu ka qene nje kukull ne duart e te tjereve dhe nuk ja kish bere te ditur AZEMIT qe kufirin e demokracis e kemi deri ketu ,me nje fjale deri tek THANA ,NUK NA LE NJERI TA TEJKALOJME.Per sa i perket aglezes e rekomandoj qe te verteten e gjene me mire ne LONDER tek inteligjenca e tyre ose ne CIA se vijen e sjelljes si do veproj SALIUT ata mendoj une qe ja kane dhene.

 16. Gjeraku says:

  E keqja me e madhe per gjendjen katastrofike ne te cilen ndodhemi nuk eshte individi Sali Berisha i marre vecas nga shoqeria qe e polli.Nje pjese e jona per inat te Enverit votojne Saliun sepse ky na thote se eshte demokrat packa se ky palaco eshte 100 here me Enverist se Enveri,hajdutet qe u bene miljonere ne saje te Saliut te vrasin per Saliun ,gjithe lumpeni i shoqerise-prostitutat,pederastet,pedofilet,parazitet,hajdutet e rruges etj etj jane nje shtylle tjeter antikomuniste .e “demokratit” Sali.Ka shume per te thene por le te permendim edhe nje shtylle tjeter:Intelektualet tane te tredhur-doctoret,profesoret,akademiket,shkrimtaret tane te shquar qe ishin e mbeten skllever…..Dhe per ta mbyllur vjen karvani i gjate i turmave pa tru,sic i quante Noli.Keto turma mbajten Esat Pashen,Haxhi Qamilin,Zogun,Enverin,Fatosin e Saliun sot.

 17. Stef Staku says:

  ANALIZE : Ne kete fax ne OSBE besoj se do jete shkruar :
  – E sigurte ka vdekur ! E kam verifikuar personalish ! I juaji Sali Berisha ! –
  Pastaj militantat sebashku me Pjeter Arbnorin u turren institucioneve….

 18. arti says:

  Historianet bazohen ne fakte dhe jo ne hamendje moj zonje,apo ke marre ca pare te flasesh keshtu para zgjedhjeve.

 19. ALpini says:

  PD deklaroj se vrasesit ishin nga Tropoja biles permendi edhe emrin e Jaho Mulosmanit.Ministri Perikli Teta dy ore mbas vrasjes se deputetit i kerkoj te Taulant Dedes qe te verifikonte ne ish ne Tropoje Jaho.Duhet te them se Taulanti ishte i derguari i qeverise ne Tropoje per rastin e refugjateve kosovare qe kishin filluar te vinin ku pjesa me e madhe stabilizoheshin ne Tropoje.
  Taulanti i kthen pergjigje ministrise mbas pak se Jaho ishte ne shtepi se ishte me grip.Duhet te kemi parasysh se ne ate kohe rruga Tirane-Tropoje donte te pakten 8 ore.Besoj se Berisha nuk kish juridiksion mbi ministrine e brendeshme e aq me shume mbi Taulant Deden e Perikli Teten.
  Gjithashtu dua te shtoj se vrasesit ate dite kane pritur ne Rinas dhe jane takuar rreth mesdites me Fatos Nanon i cili sa kish ardhur nga nje vizite jasht shtetit…
  Gjithashtu dua te them se mbi Azemin ka qelluar edhe nje djale nga Tirana qe punonte doganier ne Rinas dhe ishte nipi gruas se nje titullari te shtetit,nje titullari te larte qe Azemi i nxorri bojen si imoral ,debat ne kuvend.
  Vrasja e Azemit ishte e organizuar dhe Azemi duhet te denohej me vdekje se u ngrit i pari kunder komunizmit,u ngrit hapur dhe komunistet nepermjet Fatos Klosit dhe Skender Gjinushit organizuan atentatin,mos harroni se vetem pak muaj para vrasjes se Azemit, Fatmir Haklaj mbajti peng Skender Gjinushin ne Tropoje qe ishte kryetar kuvendi dhe bene ujdine qe te lirohej nje vella Haklaj qe ishte arrestuar ne Gramsh te Elbasanit.Mos harroni 600milion leke qe u derguan nga shteti ne banken e tropojes si shperbvlim per vrasjen e Azemit,leke qe u vodhen pa problem nga ky grup vrasesish.
  Te gjitha faktet te çojne ke PS.

  1. Fieraku says:

   Jam shume dakort qe Azemin e vrane kundershtaret e tij politike. Fakti qe edhe per kohe te gjate pas vrasjes ata nuk u arrestuan tregon implikimin e qeverise socialiste ne ate ngjarje. Sali Berishes nuk i interesonte vrasja e Azemit sepse nese donte ta mirrte pushtetin me dhune ashtu sic komentojne disa dashakeqesh, ai e kishte me te lehte me Azemin sesa pa te.
   Azem Hajdari i duhej Berishes sepse PD ne ate kohe ishte shperbere keq dhe i vetmi qe e riorganizoi dhe i dha kurajo njerezve ishte Azem Hajdari. Pse drejtesia socialiste nuk e arrestoi Berishen si i implikuar ne vrasjen e Hajdarit atehere????? Pse familja dhe vellezrit e Hajdarit jane afer Sali Berishes akoma kur “dihet” boterisht dhe nga shume komentues dashakeqes qe Berisha paska dore ne vrasjen e Azemit????
   Jo shoke dashakeqes socialiste….Azemi u vra nga oficere dhe drejtues te policise te shtetit socialisto komunist dhe kete te vertete nuk e luan as topi. Nje fakt me gezon, qe haku i Azemit u mor shume shpejt. Ata qe moren superxhiro dhe vrane liderin e pamohueshem te dhjetorit, u vrane nje e nga nje ashtu sic e meritonin.

 20. pal ndue rrok mirdita says:

  shume merren mediat me nje vagabond ordiner dhe hajdut si Hajdari…ishte thjesht larje hesapesh midis malokeve..berisha vret po nuk ndave paret me ate

 21. Kiri says:

  Nga eshte kjo qe na flet nga BE kush e ka cuar Rama?Ne dum pare mi shoqe nuk dum mend se mend kemi vete.Mendoj se do jete fallxhorja e Rames.

  1. HASONI says:

   Kjo eshte ajo zonja qe thoshte qe ne Shqiptaret kemi frike nga Islamophobia e lloj lloj idiotesish te tjera

   http://groups.yahoo.com/group/alb-muslimnews/message/8288

 22. kel ukaj says:

  Z. Mergimtar, je shume i sakte e profesionist. Mund te ve bast edhe mbi profesionin e Zoterise Suaj, pasi jeni shume i afte ne analize. Keto qe shpreh Zoteria Juaj i kam shprehur mbasditen e vrasjes se Azem Hajdarit e dy ore me pas jam kercenuar nga persona te panjohur. Megjithate per mendimin tim Azemi e ka pas merituar, pasi ka qene i inkriminuar ne çdo pikepamjeje. Demet qe i ka sjelle demokracise shqiptare jane te tilla qe i shohim sot. Intelegjenca e komunizmit ishte kunder komunizmit, prezenca e Azemit beri qe ne PD te hynin hajdute, vrares, kriminele, servile, bastarde te te gjitha ngjyrave dhe pak intelektuale e njerz te ndershem, keta te fundit shpejt ose u larguan, ose i larguan.

 23. jani says:

  A mund te na think z.gjerark Ku beni pjese ju?

 24. Drini says:

  Qe te villet kaq shumehelm dhe vrer kunder S.Berishes, e kuptoj se vete pronari e theksoj PRONARI i kesaj gazete, eshte helmvjelles…megjithate ne kohen e Berishes u be PRONAR dhe kjo nuk duhet harruar.
  Shume nga ju qe komentoni ketu, keni mbetur me ato qe keni pasur, ose keni shtuar ndonje gje te vogel, kurse zoteria ne fjale u be pronar gazete dhe tani e perdor si kobure per te goditur ata qe do ai!
  U shit dhe u shtir vitet e para te demokarcise si demokrat i flakte dhe rrembeu sa mundi e cfare mundi….kur ja prene duart u kthye duke uleritur dhe u kthye ne norigjinen e tij filokomuniste…
  Po kur nuk ke cipe e karakter, te gjitha i ben. Eshte katandisur ne lepires bythe i E.Rames….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 15
      [name] => Dossier
      [slug] => dossier
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 15
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 1519
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 15
      [category_count] => 1519
      [category_description] => 
      [cat_name] => Dossier
      [category_nicename] => dossier
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X