#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sherr banal mes të rinjve, masakrohet adoleshenti në Tiranë

policia-sirenaaaNjë 17- vjeçar është masakruar dhe një tjetër po lufton me vdekjen në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

Ky është bilanci i një konflikti ordiner të nisur mëngjesin e së enjtes në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë.

Rreth orës 20:00 të mbrëmjes, Gjergji Prenga ka gjetur vdekjen si pasojë e goditjeve me leva dhe thika në afërsi të një lavazhi, ndërkohë që i plagosur rëndë ka mbetur dhe shoku i tij 16- vjeçar, Roland Rroku.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë, të cilat kanë nisur hetimet për të zbardhur motive e ngjarjes që çoi në masakrimin e 17 vjeçarit Gjergji Prenga.

Burime nga grupi i hetimit i thanë TemA-s se ngjarja ka zanafillën mëngjesin e së enjtes. Dy grupe të rinjsh janë konfliktuar në lokalet e lagjes për motive të dobëta.

Mësohet se sherri i të rinjve nuk ka pasur një motiv të qartë, veç faktit se çdo njëri grup ka dashur të tregojë se kush dominon në zonë.

Fillimisht viktimat kanë menduar se sherri është mbyllur në  mëngjes, por dy personat e dyshuar si autorë të krimit, kanë planifikuar hakmarrjen gjatë pasdites. Burimet  e policisë thanë se dy autorët e dyshuar kanë qenë në pritje të Gjergj Prengës dhe shokut të tij, Roland Rrokut.

Dyshohet se autorët e krimit pasi kanë gjetur momentin e duhur, në afërsi të një lavazhi, kanë sulmuar dy të rinjtë me leva e thika.

Deri në orët e vona të mbrëmjes mendohej se autorët e sulmit kanë qenë dy persona, të cilët policia tha se i kanë identifikuar, por për efekt hetimi mban sekret emrat e tyre.

Për të zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen, gjatë mbrëmjes janë shoqëruar në polici rreth 15 persona, kryesisht të  njohur të viktimave dhe dëshmitarë okularë, që për minuta të tëra kanë parë se si u masakruan nga bashkëmoshatarët e tyre, Gjergj Prenga dhe Roland Rroku.

32 komente në “Sherr banal mes të rinjve, masakrohet adoleshenti në Tiranë”

 1. Pelasgian says:

  te pallati jot Marsida plasi thika e kacavida !

  1. minatori says:

   frroku ja futi prenges

  2. NE ATO MAJA, RRIPA RRIPA says:

   Idiotin ne krye te policise. Per zgjedhjet 2013 do behet me keq gjendja 🙁
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/policia-shqiptare.html

 2. SALI BERISHA says:

  i ka vra bamir topi

 3. minatori says:

  frroket ja futen prenges

 4. Greku I serbis says:

  Sa t fort qe Jan cecent.
  Hajde rradha…..

 5. Maloku says:

  E ka fajin Edvini qe ka blloku ligjet,se baca Sale do e bonte Shqipnin si Dubai

  1. Mali says:

   Po po se ne vendin ne lindje e kemi jo ne perendim.ne dubai jemi po se kemi kuptu akoma.|Ose ne jemen me mire…

   1. Maloku says:

    Po tani si do ja bejne…Do mbyllen te ato kullat e qelbeta me dritare sa nje kuti shkrepse?Apo do marrin hak te ndonje plak ose ndonje femer e fisit?
    Pune alpinesh

    1. Mali says:

     Do kerkojne azil si qen bij qensh nga anglia,franca suedia se andej ikin qe ti shpetojne plumbit.

 6. selxhuk says:

  Gjynah ,djem te rinj dhe perfundojne burgjeve apo me keq ne var se nuk njohin fjalen tolerance dhe dialog .

  1. burazeri says:

   Dava selxhukesh e mamlukesh!

   1. selxhuk says:

    Eh o byrazer ………

 7. Shpirag says:

  Nuk justifikohet krimi me krahinorizëm,por me mungesen e qyteterimit dhe kultures se bashkjeteses po.Ketu kemi faj te gjuthe,pasi ata jane te rinj!Para se te jene verior a jugore jane shqiptar,por nuk kane konceptin e qyteterimit dhe kjo vjen edhe prej shtetit!Ngushellime familjes,mesim per shqiptaret qe ende nuk njohin qyteterimin!…

 8. shqiptar bythe says:

  Pune shqiptaresh gjelle qensh

 9. wef says:

  jepi jepi. sa me vrasje do kete

 10. Genti35 says:

  E po vijne maloket ne Tirane, dhe duan te bejne ligjin. Ne varr te shkojne ye gjithe ata qe bejne te fortin. Sme vjen keq hic per ate qe ka vdek dhe ai qe eshte gati. Ishallah terheqin me vete te gjithe maloket e tjere. Ne djall vafshi o njerez te trashe.

 11. Mark Muharremi, Kaqanik says:

  Me vjen keq per familjaret e atij djali,

  Shqiperia me afer nga kultura eshte me Uganden apo Banglladeshin sesa me Evropen, desha te them banoret e Shqipris se vendi nuk eshte i keq.

 12. shqiptari says:

  Nuk ka vdekur ka shkuar ne parasje.
  Rradha.

 13. kaktusi_madh says:

  pune malokesh..le te vriten mes tyre.

 14. alban4eva says:

  prenga, kola, lleshi, frroku, doda… jena shtet i zhvilluem, miracle of freedom..!!

 15. plaku mere says:

  Kjo eshte jeta loku, kap nje dashnore dhe oburra nga blloku 😛

 16. mali says:

  Keto sherre me vikitima tregojne degadencen e shoqeris sone.Kjo tregon
  se ne Shqiperi s,ka me shoqeri civile,s’ka me shkoll s’ka me familje.Jeta e secilit duhet te mbrohet nga shteti dhe shoqeria.Policia te mos shkoi
  ne vendin e ngjarjes kur te marr urdher nga SHEFI.

 17. jani says:

  Muloooo ca I ke bere policise dhe rendit muloooooooooooooooooooooooooooo .

 18. Durim says:

  Sa poshte kemi rene. Në raste fatkeqesish në vend qe te ngushellojme, nje pjese njerezish gati-gati gezohen pse viktima ishte nga veriu. Gjuha e urrejtjes po zevendeson gjuhen e mirkuptimit dhe bashkepunimit njerezor dhe nderkrahinor.
  Viktimat jane bijte e dikujt, sikurse edhe ne qe bejme komente jemi pjelle e dikujt qe na kane rritur me mundime dhe sakrifica.Sa fort dhemb zemra e prindit kur femija largohet nga kjo bote, prandaj te pakten sot ta leme ne hallin e vet ate familje, te ciles Gjergji do i mungoje per gjithe jeten.
  Ngushellime te sinqerta

 19. katina says:

  Sa te turpshme keto komente, nje 17 vjecar vdiq ju nxirrni krahinizma idiote. Nuk e di nga jeni me origjine ju qe komentoni po me keto qe shkruani keni treguar qe jeni Malok sh me teper se kushdo tjeter. Ngushellime familjes, te vdesi djali 17 vjec duhet jete nje tragjedi e tmerrshme. Uroj qe ajo nene te kete fuqi te perballoje kete tmerr qe i ra.

 20. xxx says:

  @ Katina.
  Eshte e vertete qe eshte tragjike qe djali te vdesi ne moshen 17 vjecare. Por ama keto familjet qe vijne nga qytete, fshatra a ku di une qofte nga veriu e qofte nga jugu duhet te mesohen dhe te edukojne femijet e tyre te mos sillen si ” Sherifet ” e vendit. Faktet flasin qe ne shumicen e rasteve jane persona me prejardhje nga veriu qe jane subjekt krimesh, ku pjesa me e madhe jane per motive banale. Kane shume te drejte njerezit qe te ankohen, se ne nje kohe relativisht te shkurter po shikojme se si qyteti ku ne kemi lindur po transformohet dita dites dhe ku persona te citet nuk jane mesur me nje jete qytetare bejne rolin e ligjvenesit qe mbase familjet e tyre benin me pare neper fshatrat nga kane ardhur. Pse ne qe sillemi ne menyre te qyteteruar nuk paskemi te drejte te rebelohemi. Vjen tjetri nga ana e anes dhe te merr TOKEN, VENDIN E PUNES DHE SE FUNDMI KANE FILLUAR TE MARRIN EDHE JETEN E TJETRIT. Degjoj shpesh qe ne sherre te castit me keto persona permendet nga keto te fundit shpeshhere shprehja ” Do hym ne gjak “. E cfare pret atehere ku nje person vetem pse ti pa dashje e shikon ne nje menyre qe atij nuk i pelqen eshte gati te kercenoje per gjak ?
  TE ZHDUKEN ANDEJ NGA KANE ARDHUR.

 21. sali hajni says:

  thika pistolet çadra pistolete kaqavida pistolete jane prej tropoje or ti sal sjan prej tirane tiransit jane qytetare e jo vuqidolas e flliqe tiranen ore malo

 22. trimi says:

  ne ferr te gjith ju qe kommentoni per keq.. se tek gjergji nuk shkoni dot aj eshte ne parajse ,,, fuck shqiptare

 23. bisha says:

  kush iku iku por ….por do ken ku te futen vrasesit se ska toke qe i mban …turp per juve se cfare kommentoni per nje te vdekur … RIP GJERGJI …

 24. bisha says:

  kush iku iku… por do kene ku te shkojne vrasesit se si mban as toka … turp per juve qe kommentoni per nje te vdekur … RIP GJERGJI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16285
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16285
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X