Elhaida Dani befason në “The Voice of Italy” (VIDEO) | Gazeta Tema
 

Elhaida Dani befason në “The Voice of Italy” (VIDEO)

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Sociale |

ELHAIDA-DANI-29_3Elhaida Dani, e bërë e njohur për publikun shqiptarë si fituese e Top Fest 2012 me këngën e saj “S’je më”, ka befasuar në spektaklin “The Voice of Italy”.

19- vjeçarja nga Shkodra ka mahnitur jurinë e këtij spektakli.

Raffaela Carra tha se ajo ishte thjesht e mrekullueshme. Kurse Piero Pelu tha se kjo vajza mund të bëjë me zërin çfarë të dojë.

edhe pse Carra tentoi ta bindte vajzën shqiptare që të ishte pjesë e ekipit të saj, Elhaida do të jetë në ekipin e të famshmit Riccardo Cocciante.

Shumë komentues thonë se ajo do jetë një garuese e fuqishme, që mund të fitojë spektaklin.

52 Pergjigje per Elhaida Dani befason në “The Voice of Italy” (VIDEO)

 1. Me Gusta  --  29 Mars, 2013 në 8:38 pm

  Mama Mia che Voce! Grazie Elhaida, Tu Sei La Voce
  NON C’E’ PARAGONE:::::::::::::::::::::::::::::::::
  http://fashionguests.blogspot.com/2012/09/bleona-what-about-this.html

  Përgjigjjuni

  • In bocca al lupo cara Elhaida  --  29 Mars, 2013 në 8:50 pm

   E shkelqyer edhe si karaktaer. Me Ricardon ka rene ne USTA (sic thekson edhe Ai) do bejne gjera shume ndryshe bashke.
   BRAVA!

   Përgjigjjuni

   • raimondi  --  29 Mars, 2013 në 9:01 pm

    Po kjo eshte me Salen ama …lol

    Përgjigjjuni

    • tarraslala  --  30 Mars, 2013 në 12:24 am

     Sala po te nisi te kendoj vetem vellaut te vet i ngjan,,,(Gomarit) dhe ti do jesh ndonje krric qe hap keshtu koment ne nje artikull komplet ndryshe

     Përgjigjjuni

  • Flora H.  --  29 Mars, 2013 në 8:52 pm

   @ Me Gusta
   Tamam nuk ka te krahasuar me cingite qe shikojme perdite neper skenaty e ekranet tona (edhe neper bote na felliqen ashtu si Bleona)

   Përgjigjjuni

   • krajlica  --  30 Mars, 2013 në 8:22 am

    Flora H Mos je gje turkoshake nga Kosova ti se edhe shqipen nuk e ditke

    Përgjigjjuni

    • andi  --  30 Mars, 2013 në 9:27 am

     po ti kafshe je o krajlica qe nuk e shef qe eshte gabim nga nxitimi duke shtypur tastieren?..

     Përgjigjjuni

  • emigranti gjermani  --  29 Mars, 2013 në 9:28 pm

   SUPERRRR KJO FEMER ESHTE KRENARIA E SHQIPERISE DHE JU A MBYLL GOJEN TE GJITHEVE DHE ESHTE NJE SHQIPETARE E SHKELQYER DHE JO KOSOVARE TURKE; BRAVO ALBANIA BRAVO NA NDEROJ KJO KENGETARE E MADHE ME KETE KENGE TE SHKELQYER; KJO FEMER ESHTE E SHKELQYER: KETU SALI SHPELLAR BERISHA TE MOS KRENOHET SEPSE KJO FEMER NUK ESHTE MERITA E TIJ SEPSE ANALFABETI BERISHA ZE E MBURRET PER GJERA TE KOTA

   Përgjigjjuni

   • feniks  --  29 Mars, 2013 në 9:59 pm

    Nje kengetare GJIGANDE,nje SUPER VACE ZELA E DITEVE TE SOTME!!!
    Nuk ka asgje te perbashket me te ashtuquajturat fituese te SPEKTAKLEVE SHQIPTARE TE TOPO-CHANNEL-it apo me keq te SALLHANES KLAN!!!
    Le te dalin nje here ata fituesit me PARE NEN DORE TE KOSOVES,qe mbushin skenat e Tiranes vetem per te fituar audiencen televizive apo shitur aparatet dixhitale ne Kosove e te konkurojne ne EUROPE SI KJO ELHAIDA E FAMSHME!!!

    Përgjigjjuni

    • FONCI TIRONCI  --  29 Mars, 2013 në 10:46 pm

     O feniks, o pallosh groshe!
     Lexo lajmin:
     Elhaida Dani, e bërë e njohur për publikun shqiptarë si fituese e Top Fest 2012 me këngën e saj “S’je më”, ka befasuar në spektaklin “The Voice of Italy”.

     Përgjigjjuni

     • feniks  --  30 Mars, 2013 në 1:14 pm

      Per Fonci Tironcin,nga Bathorja!!
      Qe je nje KERRIC GOMARI,kjo duket nga larg!!
      Spektaklet tona jane mbushur me kosovare e kosovare,sa na duket vetja sikur jemi REFUGJATE NE SHQIPERI!!!
      Ne se Kosova do kishte kaq shume talente sa mbushin skenat tona( ne fakt xhepat e organizatoreve dhe trajnereve),do te kishte HAPUR VETE SPEKTAKLE TE TILLA e jo te patakseshin ne Tirane!!!
      Ardhja e kaq shume kosovareve ne SPEKTAKLET TONA nuk kate beje as me INTEGRIMIN E AS ME BASHKIMIN!!!
      Secili zot ne shtepine e vet!!!
      Le te konkurojne vete ne Europe e jo te mbushin xhepat e tiranasve ketu!!!
      SA PER VACE ZELEN,VETEM INJORANTET DHE SHPELLARET NUK E VLERESOJNE E AS E NJOHIN!!!
      KENGETARE GJIGANDE SI VACE ZELA ,LINDIN NJE HERE NE 500 VJET,O ZOG GOMARI bashke me Artan LLAPAQENIN,ketu poshte meje!!!

      Përgjigjjuni

    • Artan  --  30 Mars, 2013 në 1:21 am

     Boll me Vace Zelen. Pavaresisht se e kishte perzemer Enveri, qe nuk ia thekte fare nga muzika, te huajt dhe profesioniste kur e degjojne Vace Zelen thone “very strange voice” “don’t like it”. vace Zela uleriste me gojen e saj te madhe dhe nuk te behej me te degjoje kenge pasi degjoje ate.
     shyqyr qe shpetuar nga ato lloj kengesh te kenduara prej saj.

     Përgjigjjuni

     • Argita_B  --  30 Mars, 2013 në 11:13 am

      Eshte hera e pare ne jete qe lexoj dike te gjej guximin e te kritikoje Vace Zelen!! Çdo kush ka shijet e tija po tekset e kengeve te Vaçe Zeles dhe pse ne kohen e komunizmit vazhdojne te jene akoma te paharriteshme nga tekset e kengeve bullgaro-turko- shqiptare nen tigujt e muzikes turbo folk.
      Jane kenge te rregjistruara para 45 vitesh, ndaj eshte normal qe tingulli i zerit apo instrumentave nuk krahasohen dot me kenget e regjistruara sot!
      Problemi eshte se ti ne solfezh do kesh qene me i miri i shkolles, ndryshe nuk kishe se si te flisje keshtu.

      Përgjigjjuni

    • Ludmilla Pogradec  --  30 Mars, 2013 në 8:13 am

     Bravo bravo kjo femer eshte origjinale Shqipetarere me kete kenge shume te bukur zeri i kesaj kengetare Te Shqiperise eshte tamam si Tina Turner, dhe kjo femer ka per te ecur shume perpara dhe asnje kengetare nuk e zevendeson dot. se na mbyten baxhellat turkeshat nga kosova duke kenduar kenge Turke, na del nje evgjitke muslimane Rita Ora dhe mburren te tere talebanicat e kosoves, te vjen per te vjelle kur i degjon. BRAVO BRAVO KESAJ KENGETARES NGA SHKODRA KJO FEMER MERITON RESPEKT TE VECANTE SKA FJALE !!!!!!!!

     Përgjigjjuni

   • Joni  --  29 Mars, 2013 në 10:31 pm

    Urime, Bravo Elhaida, na ben krenare.Po ti o emigranti pse ja fut kot o plako, me kete komentin e kosovare turq. Po aman o vlla se jemi shqiptare o mos te ngaterrojme keto gjera tani e te thellojme percarje mes njeri tjetrit kjo con uje te Sali-djalli qe i intereson kjo gje. Shkurt Bravo Elhaida na ke bere krenare.

    Përgjigjjuni

 2. rudini  --  29 Mars, 2013 në 8:45 pm

  brava elaida,ndjej krenari kur shof vajza te mrekullueshme shqiptare qe na nderojne.KOMPLIMENTI.edhe prinderve qe te kane edukuar.

  Përgjigjjuni

  • N Shabani  --  29 Mars, 2013 në 10:06 pm

   Bravo Elhaida, ja vlen te komentosh per ty se jo vetem je nje talent I skelqyer por je nje vajze shume shume e edukuar, lum ajo familje qe te ka. Jemi te gjithe krenare per ty se na jane merzitur skenat ne Shqiperi me lloj lloj mbeturinash, jane bere te gjithe kengetare.

   Përgjigjjuni

 3. nahlel  --  29 Mars, 2013 në 9:03 pm

  E vertete,,ta krahasosh me keto cingijet si Bleona qe tund e shkund ballkonet para kamerave dhe ne mitingje….turp e faqja e zeze…

  Përgjigjjuni

 4. tani  --  29 Mars, 2013 në 9:03 pm

  JETOJM DITE TE KQIJA PO TE PAKTEN NA DEL NDONJE HER DIKUSH QE NA VJEDH BUZEQESHJEN DHE NA BEN TE NDIHEMI MIR BRAVO PER KET VAJZEN ,PROGRESOJM INDIVIDUALISHT DHE JEMI NE VEND NUMERO SI KOLEKTIV

  Përgjigjjuni

 5. sadeyes  --  29 Mars, 2013 në 9:05 pm

  nje arsye per te ndjekur the voice of italy. forca vajze, na ndero. p.s per ke nuk e di, e madhja raffaella carra ka origjine shqiptare :)

  Përgjigjjuni

 6. aleksandri i madh  --  29 Mars, 2013 në 9:05 pm

  Sjellje tipike te njerezve qe vuajne nga ndjenja e inferioritetit.
  Ne Shqiperi nuk e vlereson kush por kur shperthen ne Itali(ose diku ne Europe ose bote) te lumte Elhaida. Vetem kur na vlereson dikush tjeter atehere besojme. Pse keshtu?
  Te lumte Elhaida. Suksese.

  Përgjigjjuni

  • lutisti  --  29 Mars, 2013 në 9:12 pm

   Perse thua keshtu?Ne Shqiperi fitoi Top Fest.Apo nuk quhet vleresim ai?

   Përgjigjjuni

 7. lutisti  --  29 Mars, 2013 në 9:10 pm

  Thjesht e madherishme,madhesitsht e thjeshte.

  Përgjigjjuni

 8. nga deti kuq e zi  --  29 Mars, 2013 në 9:19 pm

  e mrekullueshme ! ja qe dhe ne shqiperi lindin engjej, po ketu si degjon njeri, ….nga zhurma e bishave !!!!!

  Përgjigjjuni

  • zefi  --  30 Mars, 2013 në 12:52 am

   Ne Shqiperi nuk te le te shikosh e degjosh njeri tjeter vecse KLLOUNIT SALI BERISHA!!!
   Ne vend te kengetareve degjojme ULURIMAT E BERISHES KUNDER OPOZITAREVE DHE CJERRJET E ULKONJAVE TE TIJ SI R.BULKU,J.TOPALLJA,M.BREGU etj!!!

   Përgjigjjuni

 9. tuco  --  29 Mars, 2013 në 9:20 pm

  qa ka per te thone ai turkofaku naj gjo …

  Përgjigjjuni

  • tourkofagos  --  29 Mars, 2013 në 9:29 pm

   Une degjoj vetem tallava greke. Nga Shqiptaret kam frike se kane kallaznikov.

   Përgjigjjuni

  • Doni ALBO  --  30 Mars, 2013 në 12:08 am

   Eshte duke i lyre vezet..lol

   Përgjigjjuni

 10. alek  --  29 Mars, 2013 në 9:39 pm

  alexnder the great, kur te vleresojne italianet eshte komplet tjeter gje sidomos ne muzike, muzika eshte nje ciklon dhe syri i ketij cikloni gjithmon ka qene ne Itali

  Përgjigjjuni

  • sos  --  29 Mars, 2013 në 11:23 pm

   e ke gabim vetem per muzike qe sjane italianet…per porno po..po jo per muzike…bravo elaihda duhet te ishe me lart jo ne itali

   Përgjigjjuni

  • Pelasgian  --  30 Mars, 2013 në 12:32 am

   lene mos e pyt ma , per muzik ke Angline dhe USA-n ! Italia vjen pas ktyre ! Megjithate nje Bravo te madhe per Elhaiden ! greku ” aleksandri i madh ” i ka syt e mbyllur nga urrejtje per kte shkruan edhe komente pa kuptim kur vet ne artikull shkruhet se kjo vajze ka fituar TOP FEST 2012 !

   Përgjigjjuni

 11. arjana  --  29 Mars, 2013 në 10:38 pm

  urime Elaida,e mrekullueshme nderove veten dhe prinderit, ke jo vetem nje performance te shkelqyer por dukesh dhe shume e edukuar ,me emocionove suksese

  Përgjigjjuni

 12. burreli  --  29 Mars, 2013 në 10:49 pm

  Thjesh te falenderoj dhe te jam mirnjohes per emocionet qe na dhurove.Te uroj kariere ne muzike te uroj shendet ty dhe familjes tende.Jam krenare qe dalin talente te tilla nga shqiperija.

  Përgjigjjuni

 13. ina  --  29 Mars, 2013 në 10:54 pm

  Elhaida dhe kombetarja e futbollit per ket vit po na kthejne buzeqeshjen , po na japin shprese se e ardhmja e te gjith shqiptarve do te ndryshoj ne rritje……!

  Përgjigjjuni

 14. Besniku Vlore  --  29 Mars, 2013 në 11:18 pm

  Qofsh e bekuar o engjell i bukur.
  Na ke mrekulluar dhe bere shume krenare.
  Kisha shume kohe pa u emocionuar sa te me dilnin lote.
  Elhaida faleminderit dhe shume suksese me gjithe zemer.
  Te gjithe jemi krenare per Ty.
  Ju lutem te gjitheve i lini komentet e tjera dhe uroni te kemi sa me shume shqiptare te tille.

  Përgjigjjuni

 15. banija01  --  29 Mars, 2013 në 11:47 pm

  raimond…

  Je me gjithe kuptimin e fjales IDIOT.

  Ne vend qe te shkruash dy rradhe per kete vajze qe na ben krenar te gjitheve ,na kujton me IDIOTIN se ti Saliun.

  Juve t’ju rroje çiljeta dhe me ate mburuni.

  raimond..

  Kjo vajze eshte si ajo gonxhja e trendafilit qe nuk do gjemba rreth saj.

  Përgjigjjuni

 16. tarraslala  --  30 Mars, 2013 në 12:22 am

  Shume na ka emocionuar , I urojme gjithe te mirat Elhaides.Vertet kishim nevoje per dicka te bukur, se u bene kohe qe nuk lexojme apo degjojme dicka kaq fantastike..

  Përgjigjjuni

 17. Dardan  --  30 Mars, 2013 në 2:21 am

  Kengetare e mrekullueshme, Ka mjaft njerez te artit, muzikes dhe sportit qe te bejne ta duash edhe me shume Shqiperine, A ka ndonje liber qe perfshin te gjithe talentet dhe njerzit e degjuar shqiptare qe kane punuar neper bote?
  Per sot: Te faleminderit moj kengetare shqiptare dhe bukuroshe e Shkodres Loce! Ndofta nuk do ishim kaq shume te entuziazmuar,por, te keqiat qe degjojme per vendi tone na stresojne po thuaj perdite, Kur shohim talentet ne konkurset dhe show-t shqiptare ndihemi po aq te respektuar dhe te barabarte si te tjeret, kur shohim ca volfarta dhe lapangjyre qe vijne gjoja per ti mesuar demokracine Shqiperise vertet ndihem keq perpar guras sime qe nuk eshte shqiptare dhe para femijeve gjysem shqiptare.

  Përgjigjjuni

 18. gjergji  --  30 Mars, 2013 në 8:04 am

  shume shume bukur

  Përgjigjjuni

 19. gjergji  --  30 Mars, 2013 në 8:59 am

  shume shume bukur,bravo.

  Përgjigjjuni

 20. monda  --  30 Mars, 2013 në 9:53 am

  Bravo me ke renqethur trupin me zerin tend te mrekullushem suksese te metejshme

  Përgjigjjuni

 21. Ir  --  30 Mars, 2013 në 10:14 am

  E mrekullueshme. Na la pa fjale.

  Përgjigjjuni

 22. sul korriku  --  30 Mars, 2013 në 10:28 am

  O popull THIRINI MENDJES ! Kjo vajze eshte zbulim i TOP CHANNEL! I keshtjelles qe do te rezoje SHPELLARI.

  Përgjigjjuni

 23. veglat muzikore  --  30 Mars, 2013 në 11:02 am

  Riccardo Cocciante do ti mesoje kesaj shum gjera nder to edhe saksofonin, keshtu behet karriera, e fillon me Riccardo Cocciante dhe mbaron me te tjeret sipas rradhes…

  Përgjigjjuni

 24. emigranti  --  30 Mars, 2013 në 11:20 am

  faleminderit tema na emocionove me kete lajm te mrekullueshem , kjo vajze eshte e talentuar , e bukur ,e edukuar .urimi im eshte suksese te metejshme lart e me lart Elhaiden

  Përgjigjjuni

 25. shkodr  --  30 Mars, 2013 në 11:29 am

  kjo perfaqson modelin e vajzes shkodrane,nuk eshte kollaj te jesh shkodran taman
  si vajzat qytetare shkodrane nuk ka ne bote,ju uroj suksese, se na zbardhe faqen

  Përgjigjjuni

 26. dinjiteti  --  30 Mars, 2013 në 1:17 pm

  Ndihesh krenar ku sheh bukurira te tilla,kjo eshte shqiptaria evropiane me keto duhet te krenohemi.DHE JU FUSTONAXHIT DHE MJEKRRAXHIT SHKONI NE MUT.

  Përgjigjjuni

 27. madrilenishkodran  --  30 Mars, 2013 në 1:19 pm

  Bravo ELHAIDA,kshu talentesh rrit SHKODRA …BRAVO

  Përgjigjjuni

 28. shkodra  --  30 Mars, 2013 në 1:55 pm

  Shkodra ka ken asht dhe ka me ken djepi i kultures ,suksese Elhaides i uraj ti njesin shkallt e suksesit nalt e ma nalt

  Përgjigjjuni

  • hahaha  --  30 Mars, 2013 në 5:11 pm

   Djepi i anafalbetizmit mor malok. Sa per kengetaren…super.

   Përgjigjjuni

 29. mireli  --  30 Mars, 2013 në 2:11 pm

  Sa gezim ndjeje kur nje vajze shkodrane ELHAIDA performon shkelqyeshem dhe mahnit publikun artedashes italian . LEGJENDA e skenes italiane RAFAELA CARRA bie ne gjunje para mrekullise shqipetare me emrin ELHAIDA.
  Lum prinderit cfare vajze kane rritur, lum ne shqipetaret kudo qe jemi per ELHAIDEN QE NA NGRE PRESTIGJIN DHE DINJITETIN SI KOMB.
  Te uroje suksese lumturi e begati ne jete.
  Faleminderit ELHAIDA SEPSE DITET TONA NE KETE JETE TE VESHTIRE BEHEN ME TE BUKURA,VETEM ME SHQIPETARE SI TY ZEMER!

  Përgjigjjuni

 30. Aleko  --  1 Prill, 2013 në 5:32 am

  Edhe njehere krenaria e kultures shqipetare Shkoder loke po na dhuron nje talent te madhe ne fushen e muzikes dhe te kenges. embelsia,tingulli, dhe manipulimi qe i ben zerit te saj te lene pa goje sic ndodhi dhe me trjneret e muzikes ne the voice of Italy.vertet na solli caste kenaqesie dhe emocion te vecant dhe urojme nga zemra vec suksese per Elhaiden.Nderkohe qe shprehim keqardhje per sulmet e pakuptimta me tone raciste qe disa komentues i adresuan shqipetareve te kosoves dhe artistesse madhe shqipetare Rita Ora.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *