TemA TV/ Ilir Meta: LSI-ja, rezultat spektakolar më 23 qershor (VIDEO)

ilir-meta22Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në një takim të zhvilluar në njësinë Bashkiake nr.2 është shprehur se Lëvizja Socialiste për Integrim pas zgjedhjeve e 23 qershorit do të ketë një peshë shumë më të madhe në qeverisjen e ardhshme, në parlamentin e ardhshëm.

Për sa u përket koalicioneve të ardhshme, Meta tha se do të vendosë konventa e LSI-së, por sipas tij e rëndësishme është që pas 23 qershorit LSI do të ketë më shumë peshë në qeverisjen e ardhshme, në parlamentin e ardhshëm sepse është një parti me këmbë në tokë dhe e angazhuar për zgjidhjen e problematikave që shqetësojnë qytetarët.

“Lidhur me çështjen e koalicioneve, kjo është një çështje që do të vendoset nga forumet e LSI-së dhe normalisht nga konventa e saj, por duhet të kemi parasysh se nuk votohet për koalicionet, votohet për partitë. Pra kudo që të jetë LSI-ja, votohet për LSI-në, apo votohet për PD-në apo për PS-në apo për PBDNJ-në, pra nuk votohet për koalicionet. Ndaj edhe ne jemi shumë të qetë sepse jemi të angazhuar se të gjithë votuesit tanë të jenë të qartë për këtë gjë dhe në kohën e duhur do të merret edhe vendimi i duhur. Por një gjë është e padiskutueshme, LSI-ja vendos shumë më tepër se sot në qeverisen e ardhshme në Parlamentin e ardhshëm”, ka theksuar ai.

Duke folur mbi sondazhet e fundit, Meta tha se LSI do të ketë një rezultat spektakolar më 23 qershor dhe sondazhet sipas tij i paguajnë të tjerët, sepse e dinë shumë mirë peshën reale të LSI-së.

“Ju e shikoni që ne jemi shumë të qetë, të tjerët janë në halle. Të gjithë përpiqen të paguajnë sondazhe. Të gjithë kanë hallin se si të nxjerrin sa më poshtë LSI-në sepse e dinë që LSI-ja është e vetmja forcë reale, përveç dy të tjerave, që do të imponojë Parlamentin e ardhshëm dhe që qeverisjen e ardhshme,” është shprehur Meta.

Meta ka nënvizuar se LSI është një forcë me këmbë në tokë dhe nuk iu drejtohet yjeve, por njerëzve./A.XH

62 komente në “TemA TV/ Ilir Meta: LSI-ja, rezultat spektakolar më 23 qershor (VIDEO)”

 1. Horri i Bulevardit says:

  Rezultatin e Xhuvelit, do marresh, por me nje ndryshim, se Xhuveli su akuzua per ndonje gje dhe shpetoi, nuk e di se nga bohet tani, kurse ti do marresh udhen per ne haps,hane, se ke shume per te na thene.

  1. vora says:

   Keshtu tha edhe ne 2009…

   1. Vlora says:

    dhe ne 2013 do te mari gjysmen e bajges qe mori ne 2009

    1. anti mata says:

     Ilir Meta; Ti zagar qe per interesat e tua,
     i dhe Berishes oxigjenin e korupsionit,
     sot po perdridhesh si ato putanat duke i
     krehur bishtin vetes,per te na dhene ato
     palo spektakele qe ngjasojne pa medyshje
     me Mullinjt Eres.E dime se edhe mund te blesh ca vota
     por ato ne nje vend me ligje nuk vlejne ,
     pasi jane te skaduara.Rrugaceria jote e
     kombinuar me arogancat e Berishes i kini
     shkaktuar ketij vendi ate qe do duhen
     vite te tera per tu koregjuar,kurse ti
     pretendon ta besh edhe me te thelle kete
     grope qe i kini hapur Shqiperise me halle plote.
     Turp dhe lipsur qofshe o kryehajdut i Shqiperise.

   2. ANISA says:

    ah mor lili

    edhe vete e di se cdo maresh ne 23 qershor

    por ske c,ben mbaj me injeksjon ndonje budalla qe thote

    fluturon gomari. mbaj ndonje lek ore !

   3. DREJTESIA says:

    Meta si do qe te shkoje puna e ka mire me te dy palet dhe sdo ti hyje asnje gjemb ne kembe. Ai popull idiot merret vetem me thashetheme kafesh se per gje tjeter nuk eshte

    1. VERONIKA says:

     Degjo ktu ti Drejtesia e Spartak Brahos.
     Atij i ka hyre jo vetem ne kembe gjembi,e ka ne gjithe qenien e felliqur qe eshte.E ka ne ate laviren qe ka riprodhuar,qe e di vete ai ku dhe si e mori.
     Ky populli “idiot” do ja japi reston atij dhe ndoshta dhe tya,
     thashethemet e ktij Derrit te dhjamur jane paksa te “cuditeshme”
     ishin thashetheme me bllok ne dore dhe me Kokepalar ne bulevard
     Harroi teto Lili qe po kta Kokepalare do e ngrinin me vota
     Pra Drejtesia,na u hiq sysh,se secili korr ate qe mbjell.

  2. Ramy says:

   Saliu duhet t’i fali PS-s kete tipin e dhjamosur, ky njeri e degradoje shqiperin ne emer ta 4 deputetve te ndyre.

   1. nd-ih-ma says:

    Te pershendes Ramy.Per her te pare the diqka jo gjithqka.Ky tipi,Ilir Kryemadhi spektakolar ka qene gjithe jeten, por ne dem te Shqiptareve e ne interes te tijin.Kanceri me vdekjeprures qe ka pjelle ndonje semundje nder kohe.Frymemarrja e tije jane njerezit me pushtet me te ndyre qe ka pare njerzimi Fatos Alkoli e Sali Serbi.Por sharra do i ngeci ne gozhde,ska nga marri fryme me ,te dy jane te ngordhur si Tosi ashtu dhe Sala.Pse po vonohet, me Edin e kupton se si ecen pushtlleku,prandaj mendohet,ka frike te humbi dhe koken[kryemadhen]

   2. Ben Chicago says:

    o rami
    megjithate meta eshte me pak i ndyre nga saliu

   3. andi says:

    o ramy shko terhiqi i bark jonxhe pastaj hajde e komento …

  3. Tani says:

   Mire e ka ky, pse mos te fryhet kur edhe edi bucja shkon e i lepihet duke iu lutur qe te vij ne koalicion?! Per sa kohe edi i lutet per koalicion ngelen dy opsione, ose ky kokelopa eshte i paster, ose edi eshte mashtrues dhe hajdut si ky.

   1. bucja e sat'eme says:

    Ju jeni torollak buce brez pas brezi

  4. Derri Mac i LSI says:

   Spektakolar o Lilo, po kesaj rradhe per SOCIALISTET e jo per ty dhe rruspien tende
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/shkelqimi-dhe-renia-e-shokut.html

  5. Llesh Doda says:

   Ky zoteria edhe ne zgjedhjet e shkuara perbetohej se do te fitonte 35 deputet!!
   Very FUNNY

 2. ILIRET says:

  O Likemomike ! Edhe po dolet zero, rezultat spektakolar quhet…!!!

 3. LSI-sti says:

  Ehe, te gjithe flasin per skoline, ehe.

 4. coku says:

  mire saliu qe e ka moshen por ti do dalesh ne pension qe 40 vjec se i ke sherbyer shume ketij vendi. per sherbime te vecanta shqiptaret mendoj se do bejne sakrifice te nxjerrin ne pension ne dt 23/06/2013. shteti do jete me i qete pa ty.

 5. Gjin Musa says:

  Ilir Meta flete gjoja i qete!po eshte ne halle,ne nji halle shume te mdhe,sepse elektorati qe mbushe sallat blihen me leke!po votimet jo!sepse teke Ilir Meta nuke duhet te kete asnji mbeshtetje popullore.
  Ky njeri i korrutuar dhe shume i pa moraleshem ne politik,duhet ndeshkuar rande nga populli.
  Mose e genjeni nga ky njeri qe na hiqet si shpetimtar i politikes dhe i Shqiperis!ky eshte nji hajdut i regjur me vila luksoze te cilat shpejte do ti kofiskohen duke filluar nga Peshkopia,ne blloke e deri ke Gjiri i Lales.
  Large kesaj kaste te dalur jashte kontrollit njerzore,tani shahen me nane dhe me familje,pase nji pazari te piste shterngojne doren!nuke duhet afruar me kete kolere qe e ka qelbur vendin.

 6. Genti nga Vorri i Bomit says:

  Pfffff……..

 7. Selman Salaria says:

  Po spektakolar do jete…maksimumi nje deputet do marresh o kokdaulle….

 8. SHKODRANI says:

  PARTITE KURVA TE MODELIT ”XHUVELI” JANE TE DESTINUARA TE PERFUNDOJNE NE BORDELL,ILIR META PER MUA ESHTE POLITIKANI ME I FELLIQUR E I PA SKRUPULLT NE SPETRIN POLITIK SHQIPETAR,DHE SI I TILLE KA TE SIGURTE PERFUNDIMIN ,NE TURPI I GJITHE KOHERAVE.VETEM NJE I PA MORAL E NJE I PUNESUAR NGA KJO MENDER PARTI MUND TE VOTOJNE PER TE.LSI-LEVIZJA SOCIALESHE E INTERESIT ESHTE MUTI I KOMBIT.

 9. LORA says:

  ,,,,nuk votohet per kualicionet,por per partite,,,,,,thote kusari me bllok ne dore.Kujton se me kete pohim mund te mbaje te shtrenguara rradhet dhe te karikoje ate susken LSI.
  E verteta me e thekshme e ketij pohimi eshte qe nuk e QAS kush ne koalicion kete zuske,nga te gjitha krahet.Merr fryme edhe ca o krijese e shperfytyruar e qenies humane.

 10. Shqiptari says:

  LSI si force partiake e pamoralshme duhet ndeshkuar ashper me vote. Eshte nje force e peshtire. Te gjitha forcat e tjera te pakten kane nje vije politike, te mire ose te keqe, ndersa keta e kane treguar qarte qe jane vetem per te marre lek. Nuk i kane sjelle asgje pozitive ketij vendi dhe politika shqiptare ka humbur shume prej tyre ne aspektin moral

 11. supa ninos says:

  kot nuk flet ky,,,dic di them une

 12. VERONIKA says:

  Meta ti nuk po shpall aleancen me PD sepse ti nuk je i sigurt qe ata i fitojne zgjedhjet.
  Ti je shume ne dileme,je nje pikepyetje e gjalle.
  Krijimi i polit te trete tregon se ke frike,ke frike se PD humbet dhe PS do te kerkoje llogari.
  Ajo parrulla e konventes,e vendimit nga konventa eshte pallavra e radhes
  Ju jeni ne krize brenda jush dhe cdo ideologji ktu nuk ka vend.
  Njerzit paguhen te vijne ne konventat e tua,lufta brenda llojit po te heq njerez ne mase ti ka heq me kohe.
  Fakti qe po perserit gjithmone se mbas 23 qershorit ju do vendosni me shume eshte mashtrim i radhes thjesht per te detyruar dhe ata qe ke punesuar te te votojne,sepse ti nuk je me i sigurt as nga te tute–dhe kte e ke mire ti goditjen do e marresh nga te tute.Eshte gjithashtu dhe nje parrulle per elektoratin qe ti do vazhdosh perqindjet e tua ,pra do punesosh ende.
  Sondazhi eshte e vertete,nuk ka saktesi por as konventat e tua nuk jane saktesi.Paguhen kryetaret e rajoneve dhe drejtoret paguajne qe njerzit te vijne—kjo nuk eshte vote per ty.
  Meta ky vend ka Yje,por ti nuk mund tu drejtohesh atyre,ti je nje ish shofer dhe nqs do kishe ngelur i tille do ishe me i nderuar.Ti u bere vartes i bllokut,ti firmose 21 janarin.
  Yjet rrine shume lart zt.Meta nuk jane klasa jote.Yjet e humbasin shkelqimin para meteoreve,ti je si drita e tyre shkelqen per pak kohe dhe shkaterron cdo gje.Mjaft,koha juaj mbaroi hap bllokun dhe sheno persa na detyrohesh.Ti do jesh ne krye mbas dt 24 qershor,ne krye te banges se te akuzuareve.

  Lere krahasimin e yjeve,bej krahasimin me ate diktatorin afrikan…ai eshte klasa juaj!

  1. migena tresa says:

   Veronika, pershendetje!
   Me pelqeu gjithshka qe ke thene dhe me beri pershtypje se gjithe kohes iu drejtove Ilir Metes me ‘JU’, kjo tregon se dikur e ke vleresuar sepse e krahasoni me nje meteor qe ndriçon pak …etj
   Nuk e ke menduar ndonjehere se ai eshte thjesht nje produkt rastesie dhe nuk duhej te ishte mare kurre me politike, por te merrej me ‘shtangen’ e tij..

 13. DuaPune says:

  Lilo Legeni. Lilo a ke pare ndonjehere veten ne pasqyre o plere apo te del monika perpara? Ti duhet te theresh per dhjam o balene Skrapari.

 14. ninin says:

  edhe ne 2009 tha se ka 40 deputet hahaha ky nyk merr asnji

 15. Shpiragu says:

  Doli dielli mbi Tomorr
  Leshoi rrezet mbi Berat
  Cu gazua Ilir META
  Kur pa gjith at kombinat.

  U kthye nga Tomorri
  Vuri buzen nen gaz
  E JU lut abasaliut
  Ta votoi BERATI prap.
  Plot te mira do te sjell
  Per qytetaret nga BERATI
  Sa te shkoi per tu shkrire
  I gjith korpusi i kombinatit.

  Pa do mari dhe Nasipin
  Ket jurist plot me vlera
  Nga Bogova do drejtohen
  Pre ca dele per ca shqerra.
  Dhe BERATI me SKRAPRIN
  Do te rrise shume vlerat
  Po pasi te mbushi thaset
  Jo nga pjeshket po nga ferrat.

 16. enea says:

  Ti meriton sallamin

 17. Idriz Tafa says:

  Ilir Meten ne vitin 2009 e beri PS-ja deputet ne Tirane pasi i hoqi vetes votat dhe ia dha Metes.
  Se dyti, ne Durres nuk merr më deputet se Fushe-kruja dhe komuna e Bubqit me 600 mije vota kane kaluar me PS-ne. Ter Koka ne qytetin e vet, Durres, mezi mori 1800 vota,
  Ne Fier deputet u be Prifti, qe ka ikur nga Meta. Keshtu LSI humbet dhe nje deputet.
  Mundet, me shume veshtiresi, te fitoje ndonje deputet ne qarkun e Beratit.
  Keshtu, nga 4 mandate qe mori ne vitin 2009, mund te katandiset ne nje ose asnje me 23 qershor 2013.

 18. Agimi says:

  Gjithnje njeri i pazareve ngeli ky Meta. Nje DERR idiot.

 19. TONI PALAS says:

  Te gjith e din kush ben kualaicion me LSI duhet te llogarisi koston shum te lart te urrejtjes qe ka populli per ket hajdut me bllok ne dor . un jam votues i PS por nje gje e them me bindje, ne rast se PS ben kualicion me LSI Te pakten me mua si individ PS do i mungojn 86 vota, Te gjitha do i haroja por nje dicka kurr nuk do ja fal, perbuzjen kolektive qe i beri te gjith atij populli me 21 JANAR kur i quajti kok palar .

 20. lsi=katundare-hajdute says:

  O LILI

  JU KENI FILLUAR TA BESONI SE KY POPULL

  ESHTE BUDALLA SEPSE ATA LANGARAQET QE

  KENI NGA PAS JANE TE TILLE.

  TE FALA TOS NANOS! PYETE ATE SE E PROVOI.

 21. Levis-Milano says:

  Ky jeton me endrra mashtruese!Shume larg realitetin!Mendon se disa shurraqe te korruptuar(ndonje ri drogmen i njohur),nenpunesa dhe zyrtare debile me korrupsion në shpirtperzenës,si vet llahtaria e tyre,kryetar! Meta!Eshte vertet Turp…Turp….Turp i shqiptareve te votojne 2 perqind kete parti MAFJEN dhe Edi Rama gabon rende,Nese preferon Ilir Meten,qe Bashkshkurtin Detin me Berishen,krahasuar me prof.Myslym Pashen,qe mbrojti detin qe Edhe pse Duket minorancë në AKZ,e ka shfaqur hapur idene e bashkpunimit!Mijra votojne Edi Ramen,Myslym Pashen dhe mero ne AKZ qe mbeshtet kualicionin opozitar,mijra,mijra iknin nga Edi Rama diten qe shpall kualicion me MAFJEN Meta,qe po’ e heton Edhe Haga,mbi Baze te deklarata ve qe ka thene dikur Berisha ndaj tij si “Trafikant i qenieve njerzore!”dhe prokurori qê ndjek ceshtjen eshtë fare,fare afer….Meta e mori nje goditje nga Myslim Pasha,heshti dhe do hesht gjithmone,sepse eshtë nje kerpush i mbushur me para nga Gjaku dhe pasuria e shqiptareve!Humbja e tij dhe e Berishës i ben nder KOMBIT

 22. hajvani peka says:

  te drejte ke o mete si i mete qe je spektakolar ne nje perqind qe do te marresh

 23. brace says:

  Ju hajdutat e mashtruesit e lsi,me koke lopen do te merrni nji mute,ne zgjedhjet e 23 qershorit.NJi here i mashtruat shqiptaret,sju beson kushe me,ja si kalojne vitet,vjene dita e ballafaqoheni perseri me popullin,qe e mashtruat duke premtuar largimin e plakut komuniste hajdute e vrases.

 24. MEMEDHETARI says:

  Fucia me dy kembe po na hiqet si person shume i rendesishem…
  Ka te drejte Veronika kur thote qe ai nuk eshte fare i qete.
  Nuk eshte fare i qete dhe per te ngushelluar veten po krekoset si kokoshi maje plehut…
  Ne fakt Kokelopes me teper i afrohet krahasimi me gomarin qe po e shqyente ujku dhe ai thoshte”Ishalla jam ne enderr”…
  Edhe Kokegomari po enderron…nje rezultat spektakolar!!!
  Mos ka dashur te thote “rezultat spekulativ”???…
  Se atyre rezultateve ua ka marre doren bashke me Saliun…
  Une besoj se rezultati do te jete vertet spektakolar dhe Kokelopa do te mbetet me gisht ne goje…
  Une e them kete sepse BESOJ SINQERISHT QE POPULLI SHQIPTAR ESHTE I ZGJUAR…
  Nuk jam staticien,por po kthehem pak fare tek shifrat,tek perqindjet e LSI-se ne votime:
  Ne 2009-n kur “luftonte si i majte “kunder” Sali Berishes” u zotua se do merrte 35 deputete!!!
  E dime te gjithe rezultatin qe arriti:Per fat te mire populli i dha vetem 4 mandate te cilat ia shiti “armikut” Sali!!!…
  Ne votimet lokale te 2011-s,CUDITERISHT Partia e Kokelopes NA U RRIT!!!!!!!
  Te mos harrojme qe keto votime ishin mbas vidios se korrupsionit te Ilir Kokelopes si dhe mbas vrasjeve te 4 protestuesve PAQESORE me 21 Janar…
  Cfare mund te kete ngjasa te kete ndodhur???
  Kaq i pashpirt,kaq i korruptuar eshte populli yne sa t`u jape voten vrasesve dhe mafiozeve?????!!!!!
  Ka shume mundesi qe Kryekrimineli Sali Berisha,ashtu sic mobilizoi NE 2009-n gjithe PD-ne,Ministrine e Ekonomise e te Financave PER TE SHPETUAR KRIMINELIN FATMIR MEDIU,po keshtu,i ka dhene edhe Ilirit ndihmen e shpetimit.
  Cila eshte kjo ndihme?:
  JANE VOTAT E PD-se PER LSI-ne!!!…
  Te dy,edhe Saliu edhe Iliri ishin ne koalicion keshtuqe pak pune i prishte Saliut “ulja” e elektoratit demokrat…
  Ama Kokelopes I DUHEJ SHUME NJE REZULTAT I LARTE sepse ME ATE “PERKRAHJE POPULLORE” AI ISHTE ME I QETE PERPARA OPINIONIT PUBLIK SHQIPTAR POR EDHE ATIJ NDERKOMBETAR…
  Biles,mbas atij rezultati edhe vete besonte se nuk kishte pervetesuar me korrupsion 700 mije dollare…
  Tani vijme tek 23 QERSHORI 2013:
  “Pra,kudo qe te jete LSI-a – thote Kokelopa -votohet per LSI-ne”…
  Ne kete fraze duket me mire se kudo PANIKU QE E KA ZENE…
  E di mire Kokelopa qe nuk ka me “bythe vici”!!!
  PD-ja KA HALLIN E VET!!!!!!
  Prandaj tani EDHE KRENOHET PER REZULTAT “SPEKTAKULAR” por EDHE RRENQETHET E NUK E ZE GJUMI KUR MENDON QE SHQIPTARI NUK TA FAL POSHTERSINE E MASKARALLEKUN!!

 25. eri says:

  Ai kompromisi yt i kushtoi shume ketij vendi, ketij populli.Ty dhe shoket e tu duhet me ju djeg te gjalle qe ta provoni dhimbjen qe po provon ky popull nga uria.Ju jeni bere si fuqi vene e populli s’ka per t’u ushqyer.

 26. agron says:

  Mo kalo lumin pa mbrit ke ura, lale, boj durim……

 27. shqiptari says:

  Hajduti kendon se ska kush tja mari valles.
  Mire na e ben.Kure sjemi te zotet vete,tja ,marim valles.Dhe te clirojme nje Shqiperi.

 28. Ngaterron dollarin me k.... says:

  Zgjedhjet me 23 qershor nuk behen me bllok ne dore.

 29. lini says:

  Kujdes Meta deri tani ke qene disi mire po kujdes nga mbi vleresimet duke haruar te mirat qe ke npatur .Euforia ka cuar ne deshtim shume njerez.

 30. GENJEHESH RENDE O ILIR META KUR THUA QE JAM I QETE.!

  Kusaret ndjehen te qete.! Po Po Po .! Ata tashme kane vene ne dymedyshe.( keni lojtur cicmise ndonjeher) kure rregullon guret vazhdo te gjuajsh si me bresheri.! Kehshtu mendon Iliri edhe perse.
  1.Edhe perse Ilir Meta nuk e mbrojti te majtem ne haremin e Berishes , dhe ne vende te mbrojtjes , e vrau me 21 Janar, perseri Iliri nga pozicioni i tradhetise vazhdon ta degjoje veten te qete . Se tani do ta “therrase” Edi Rama pore sipas tije kete radhe me nje “peshe me te rende. Ne se me berishen mori 20 % te pushtetit me Raman do te marre ndofta sa te doje.! Kjo eshte dymendyshja e kusarve. Te vrasin dhe te thon une vajta tek haremmi per te “mbrojtur” ty o i majte. Dhe tani po vije prepe te te majtet qe te mbroj te majtet nga te majtet.!
  2. Edhe perse Ilir Meta ne haremin e Berishes nuk e luftoi korrupsioni atje ai shkoi per ta “luftuar “ate. Dhe e dini si e luftoi korrupsionin.? Me bllok ne dore plote 700 000 Euro ne dore.! Dhe tani kuasalet ne lojemn e tyre dymedyshe vazhdojne ta degjojne veten te qeta. Tani dalin nga haremi i Berishes se ata e “luftuan”korrupsioni aty nga haremi Berishes dhe tani ata do te shojne tek te majtet qe te mos i “lejojne” te najtet te bejnm koprrrupsion , kuptohet tani Meta shkon me nje “peshe “ me te madhe dhe teper i qete.
  3. Edhe perse Ilir Meta ne haremin e Berishes nuk i mbrojti puntoret dhe ne vende te ngriotjes se 200 000 veteneve te punes shkurtoi te pakte 50 000 vende pune loja e kusarve vazhdon.Ai del nga haremi i Berishe edhe me i fuqishem” edhe me i “qete” Tani kusaret ne lojen e tyre dymedyshe vazhdojne te shkojne tek e Majta kuptohet ketu me nje pesh me te” madhe” dhe me te “qete” kuptohet ketu do te kerkojn me shume se heeeee.Nuk do ta lejne Edi Ramen te qete pa “realizuar ao 400000 vende pune. PO PO PO Garante I.Meta per kete.!
  4. Edhe perse Ilir Meta nga haremi i Beriehs nuk realizio ate te madhen e dini ju ke, ate ate ate “Mbrojtjen “ Kombetare! He se mbrojti kushtin kryesor e dhe fluturuan 355 milje dete. Dhe tani kusari e degjon veten te qete. E dini ju ky kusare pase dhenjes se detit se sa e ka “rritur” Peshen” kushedi pore e ka trefishura dhe tani me ket peshe vjen tek e majta per te “ruajture” edhe ketu pa tjeter interesat Kombetare.
  Ja pra dalja nga haremi Berishes dhe ardheja tek e majta pore tashme ndofta nga barra me peshe shume te mente pore dhe shume i “qete”
  Lume si ne per keso kusaresh qe nga loja dymedyshe vazhdojne te vegjitojne te qete edhe perse duart e tyre jane te lyra me gjakun e 21 Janarit.
  Eeeeeh biri im. Kete gjak te ketyre duarve nuk do ta lajne kurre ase detet dhe oqeanet.
  Ndergjegje e vrare.! Ketu tek kusaret tan kurre nuk ka ndergjegj te vrare.!

 31. entelakuqi says:

  Po ckerkon akoma, do te vjedhesh akoma se i ke mbushue rradhet e partise vetem me injorant me diploma te blera tegjith vijne per nje vend pune jo se te duan ,Mos dl me ne ekrane se na je bere me keq se Saliu/,

 32. hasim says:

  Me ke do marresh vota ti??? Kush te ka mbetur o ditezi? I hoqe qafe nje nga nje djemte me te mire. nuk e di cfare droge te japin te mendosh kete, por ti as veten tende nuk do fitosh. U katandiset me drejtora fshatare pa shkolle (te poshtersise e kane ne gjak) dhe maskarenj. dhe tre muaj!

 33. dibrani says:

  Ky kokelopa, kerkon tani, fijen e kashtes per te shpetuar. I shemtuar, i ndyre, i urryer, zvarranik.

 34. fatosi says:

  lsi posaqi bllok shenimesh e shko ne shpi more te degjeneruar ne kete shqiperi

 35. zambaku says:

  me 23 qershor do merrni nje MUT te madh qe ta hani se bashku me Monikan dhe gjithe legenat e LSI-se.
  Parti e hajduteve dhe mashtrueseve ordinere!!

 36. Rodrigo says:

  Spektakolar aq sa nuk do maresh as edhe nje deputet sepse populli di tu beje dalje plehrave si puna juaj ne momentin e duhur….. 😛

 37. dibrani says:

  Aman , te keqen, kurven e Durrsit, Spartak Brahon, ndyresiren e komunizmit, mbaje prane teje dhe familjes!

 38. punedhenesi says:

  o flori .
  aman o te keqen sa ligje ke votuar per te miren tone .
  ore …po sa vende pune hape (sikur premtove 100 mije).
  se sikur kusuret si ka vetem doktori se edhe ti ne qeveri ke qene

 39. mjere ky popull qe voton kesisoj politikanesh hajdut -mashtrues cfare mendon ore njeriu me i diskretituar se do marresh me shume deputete

 40. degjuesi says:

  O ce genjen mendja kete te shkretin> je bashkeqeverises ne nje qeveri deshtake

 41. XHINO says:

  nga te treja me te gjaten do maresh o kokvic QE TE ESHTE BERE KOKA SI QEN STANI yt fare e keqe

 42. tarraslala says:

  Ky eshte bere si ato prostitutat qe pret dikush te vije ta marri,,

 43. Niko Maloku says:

  IKMORE SUPERHAJDUT.

  Ali Asllani – Hakërrim

  Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë,
  nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë!
  Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or’ e ças,
  Për çakallin, nat’ e errët, është ras’ e deli ras’!

  Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,
  të pabrek’ ju gjeti dreka, milionier’ ju gjeti darka!
  Hani, pini e rrëmbeni, mbushni arka, mbushni xhepe,
  gjersa populli bujar t’ju përgjigjet: peqe, lepe!

  Ai rron për zotrinë tuaj, pun’ e tija, djers’ e ballit,
  ësht’ kafshit për gojën tuaj. Rroftë goja e çakallit!
  Shyqyr zotit, s’ka më mirë, lumturi dhe bukuri,
  dhe kur vjen e ju qan hallin, varni buz’ edhe turi!

  Hani, pini dhe rrëmbeni, është koha e çakenjvet;
  hani, pini e rrëmbeni, ësht’ bot e maskarenjve;
  Hani, pini, vidhni, mblidhni gjith’ aksione, monopole,
  ekselenca dhe shkëlqesa, tuti quanti come vuole!

  Nënshkrim i zotris suaj nëpër banka vlen milion,
  ju shkëlqen në kraharuar dekorata “Grand Cordon”!
  Dhe kërkoni me ballhapur (!) komb i varfër t’ju thërres’
  gjith me emrin tingëllonjës: Ekselenca e Shkëlqes’
  dhe të quheni përhera luftëtar’ e patriot’,
  në ka zot dhe do duroj’, posht ky zot, ky palo zot!

  Grand Kordon i zotris’sate, që në gji të kan’ vendosur,
  ësht’ pështyma e gjakosur e atdheut të veremosur;
  dhe kolltuku ku ke hipur, duke hequr nderin zvarr’,
  ësht’ trikëmbshi që përdita varet kombi në litar!
  Dhe zotrote kullurdise, diç, u bëre e pandeh,
  kundër burrit të vërtetë zë e vjell e zë e leh!

  E na tunde, na lëkunde, nëpër salla shkon e shkunde,
  mbasi dora e armikut ty me shok’ të heq për hunde.
  Rroftë miku yt i huaj, që për dita los e qesh,
  të gradoi katër shkallë, pse i the dy fjal’ në vesh!

  Koha dridhet e përdridhet, do vij’ dita që do zgjidhet
  dhe nga trasta pem’ e kalbur doemos jasht’ do hidhet!
  Koha dridhet e përdridhet, prej gradimit katër shkallë
  nuk do mbetet gjë në dorë veç se vul’ e zezë në ballë!

  Mirpo ju që s’keni pasur as nevoj’ as gjë të keqe,
  më përpara nga të gjithë, ju i thatë armikut: “Peqe!”
  Që të zinit një kolltuk, aq u ulët u përkulët,
  sa në pragun e armikut vajtët si kopil u ngulët!
  As ju hahet, as ju pihet, vetëm titulli ju kihet…
  Teksa fshat’ i varfër digjet… kryekurva nis e krihet!

  Sidomos ju dredharakë, ju me zemra aq të nxira,
  ju dinakë, ju shushunja, ju gjahtar’ në errësira!
  Ç’na pa syri, ç’na pa syri!… Hunda juaj ku nuk hyri:
  te i miri, te i ligu, te spiuni më i ndyri!

  Dallavera nëpër zyra, dallavera në pazar,
  dallavera me të huaj, dallavera me shqiptar’
  Vetëm, vetëm dallavera, dhe në dëm të këtij vendi
  që ju rriti, që ju ngriti, që ju ngopi, që ju dendi!

  Nëse kombi vete mbarë, nesër ju veproni ndryshe,
  dylli bëhet si të duash, kukuvajk’ dhe dallëndyshe…
  kukuvajka gjith, me lajka, nesër silleni bujar,
  nënë dorë e nënë maska, shkoni jepni një kapar!

  Dhe kujtoni tash e tutje me të tilla dallavera
  kukuvajka do përtypi zog e zoga si përhera…
  Ja, ja grushti do të bjeri përmbi krye të zuzarve,
  koha është e maskarenjve, po Atdheu i shqipëtarve!

  Edhe ju të robëruar, rob në dor’ të metelikut,
  fshini sofrat e kujtdoj’, puthni këmbën e armikut!
  Që ta kesh armikun mik e pandehni mençuri,
  mjafton bërja pasanik, pasanik dhe “bej” i ri,
  dhe u bëtë pasanik, me pallate, me vetura,
  kurse burrat më fisnikë, japin shpirtin në tortura!

  Vendi qenka sofr’ e qorrit, vlen për goj’ e për lëfytë,
  bëni sikur veni vetull’, shoku-shokut kreni sytë…
  Dhe për një kërkoni pesë, po më mir’ njëzet e pesë.
  Le të rrojë batakçiu dhe i miri le të vdesë!

  Po një dit’ që nis e vrëret do mbaroj’ me bubullimë,
  ky i sotmi zër’ i errët, bëhet vetëtimë
  dhe i bije rrufeja pasuris’ dhe, kësi lloj,
  nuk ju mbetet gjë në dorë, vetëm një kafshit’ për goj’!

  A e dini që fitimi brenda katër vjet mizor’
  nuk ësht’ yti, nuk ësht’ imi, është i kombit arbror,
  ësht’ i syrit në lot mëkuar, ësht’ i vendit djegur, pjekur,
  Ju do thoni si të doni… po e drejta dërmon hekur!

 44. a says:

  Para se te kerkosh vota duhet te sqarosh 1. Kush eshte shkaktari Gerdecit? 2-Kush dhe perse u vrane ata qytetare qe ne dore nuk kishin asnje gur pale arme, me 21 janar? Duhet ta sqarosh votuesin tend perse eshte rrenuar Arsimi,Shendetsia etj. Zoti Ilir per momentin mund te marresh vota me vend pune,por dije qe nuk ecet keshtu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *