PD nis të ofrojë bileta avioni falas për emigrantët në këmbim të votave | Gazeta Tema
 

PD nis të ofrojë bileta avioni falas për emigrantët në këmbim të votave

Postuar në: Aktualitet,Politika |

votime-kuti2Partia Demokratike ka nisur me skemën e përdorur edhe më parë të blerjes së biletave të avionit për emigrantët shqiptarë, në mënyrë që ata të vijnë të votojnë për këtë parti më 23 qershor.

Lajmin e bën të ditur gazeta Shqip, që raporton se biletat ofrohen përmes rrjetit Facebook.

Bëhet fjalë për një faqe të hapur nga Partia Demokratike e Trentos në Itali.

Një student ka treguar për Shqip se ata po joshen me bileta avioni.

Ndërkohë, në nëntor të vitit të shkuar, ishte deputeti i PD, Tritan Shehu, që ishte në Trento të Italisë, ku mendohet se ka themeluar degën e PD-së./ep

35 Pergjigje per PD nis të ofrojë bileta avioni falas për emigrantët në këmbim të votave

 1. Kritiku  --  1 Prill, 2013 në 9:29 am

  Ata qe do te votojne per PD-ne jane tradhetaret e kombit!

  Përgjigjjuni

  • Ramy  --  1 Prill, 2013 në 9:48 am

   Ketu te beje kujdes PD se ka akrepa socialist qe thone do votoje PD-n vetem per te fituar bileten falas lollllll

   Përgjigjjuni

   • haker  --  1 Prill, 2013 në 2:04 pm

    100%

    Përgjigjjuni

   • the punisher  --  1 Prill, 2013 në 4:36 pm

    Kush ma paguan bileten mua, te shkoj te Ramadani me y dhe tja thyej kockat?

    Përgjigjjuni

   • Simpatizant AKZ  --  11 Prill, 2013 në 10:59 pm

    Une jam nji nga ata shoku,e mora bileten dhe do votoj Aleancen.
    Hahaha rrofsh maloko qe me kerseve 200 euro

    Përgjigjjuni

  • ha ha ha ha - o kritiku....  --  1 Prill, 2013 në 1:04 pm

   po pse ato te PPSH,kush jane!!!!!

   sa te forte qe jeni merjahu….

   Përgjigjjuni

 2. mxxx  --  1 Prill, 2013 në 9:31 am

  normal se belle air qeveria e ka me lulushin

  Përgjigjjuni

 3. berati_KOSOVE_germony  --  1 Prill, 2013 në 9:37 am

  Ahh qe tani paskan filluar blerjen e votave e tmerrshme kjo nuk tolerohet me…

  Përgjigjjuni

 4. Ramy  --  1 Prill, 2013 në 9:41 am

  Nese eshte e vertet cenka bere shume mire, une do ma ca shoke me vete dhe do vi per te votouar Saliun , vetem e vetem qe mos t’i lejojem akrepat te vin ne pushtet se do e marri ujet shqiperin pastaj, kjo vlen per te gjith ata qe ndjejen veten shqiptare

  Përgjigjjuni

  • Drinni  --  1 Prill, 2013 në 10:08 am

   Ramy Po mendon per Sali fazliqin ?

   Përgjigjjuni

  • burreli  --  1 Prill, 2013 në 12:36 pm

   O Ramy fatmiresisht uji ka marre mbeshtetesit e berishes dhe zhosefitZoti eshte i plotfuqishem din ku duhet dhene goditja

   Përgjigjjuni

  • shqipetari  --  1 Prill, 2013 në 2:35 pm

   Rahmi na gjej edhe ne ca bileta se duam te vime te votojme. Duam edhe hotel edhe cfaqje me Ciljeten. Nuk duam pune , duam te bejme qef ne vendin me te zhvilluar ne bote.Rahmi po pate mundesi duam nga 4 bileta vajtje ardhje per gjithe vitin. Rahmi duam te na prisni me muzike ne aeroport…duam edhe lule,po na afruat edhe p.. falas do ju themi faleminderit. Duam edhe nje embelsire te madhe tek sheshi. Rahmi duam edhe nje bakshish si pare xhepi…mbas votimit dhe numerimit po fituam duam te na ipni nje post qe te pallojme ata qe votuan per ju… duam nje bust per ty Ramy – Ne kujtim te qendrestareve! Duam te rregulloni e mirembani burgjet. Do te caktojme me short dhomen me te mire. Eh Rahmy sa gjera duam…!

   Përgjigjjuni

 5. hasan  --  1 Prill, 2013 në 9:52 am

  Ata qe votojne per partin demokratike nuk jane tradhetar te kombit por kan besuar e besojn tek e ardhmja me e mire .Kur riste pagat qeveria thonin jo kur pranoheshim ne N
  ato jo kur liberalizoheshin vizat jo se kan humje shqiptaret . Perpara me dite me te mira

  Përgjigjjuni

  • Reflection  --  1 Prill, 2013 në 10:35 am

   @Hasan: Po qe te te rritet rroga duhet ta kesh nje pune se pari,o Hasan-Habari…. Po ti je rrace krimineli si ajo e klanit-kriminel-qeveritar, s’i kupton keto gjera……… Pshn!

   Përgjigjjuni

 6. Genci  --  1 Prill, 2013 në 10:45 am

  Hasan Zuko Kamberi

  Qenke duke jetuar me dokrrat e Sali Berishes,

  Shiko zoteri mirru pak me statistike, dhe te dhenat zyrtare leri perralat e Saliut.

  Përgjigjjuni

 7. lol  --  1 Prill, 2013 në 11:27 am

  Lajm kot.mga e di pd se keta :1-do te votojne dhe 2-dote votojne per pd.

  Përgjigjjuni

 8. arjanita  --  1 Prill, 2013 në 11:27 am

  Do jete vjedhja e fundit e Bishes!
  Jane parat e taksave te popullit o trushkulur.
  Le te ndertojne spital,a shkolle ,a ¢fare te doje tketer.
  Per Ramy e shoket e tij: Bota prandaj eshte e larmi
  shme se mban brenda saj legena si puna juaj.

  Përgjigjjuni

 9. erion  --  1 Prill, 2013 në 11:35 am

  Do vije me leket e mija dhe do VOTOJE PS-ne

  Përgjigjjuni

 10. Ina  --  1 Prill, 2013 në 11:58 am

  Sic thote Edi, merrini biletat e votoni PS-ne. Nese me ofrohet edhe mua nje bilete per te ardhur e kapa ne ajer e vij direkt qyl atje. Ndonese me vjen keq se ato para jane leket e gjakut te njerezve te gjore…Forca Edi se je e vetmja shprese edhe per shqiptaret qe jane jashte! Mjaft me me plehrat e ideologjizmat e injoranteve te pushtetit!

  Përgjigjjuni

 11. arbi  --  1 Prill, 2013 në 12:12 pm

  merrini biletat, me vrap madje dhe po ju ofruan ndonje lek mos e lini pa marre……tek vota matuni mire sepse cdo vote ka mundesi per ndryshim, dhe nese doni qe ky vend mos te vazhdoje te jete ne dite te hallit jepni voten per ndryshimin e kesaj qeverie. votoni per Rilindjen e ketij vendi…:)

  Përgjigjjuni

 12. ylli  --  1 Prill, 2013 në 12:16 pm

  po ne athine ofrohen bileta?ne se po,
  na jepni informacion ju lutem.

  Përgjigjjuni

 13. vigu  --  1 Prill, 2013 në 12:22 pm

  “JO ,JO KETO LEKE NUK JANE NGA THESARI I SHTETIT ,PO NGA THESARI I ARGITES E ZENIT”, QE I KANE RUAJTUR PAR KETE DITE TE ZEZE SIC ESHTE HUMBJA E PUSHTETIT TE BABAJIT FTOHEN DISA GJOJA EMIGRANTE ,PO ESHTE FASLLICI ME SHOKE QE DO VIJNE PER T’I MBAJTUR KOKEN XHAXHA SALIUT ,SE KESHTU DO TA THERRASIN PAS 23 QERSHORIT EDHE NE RASTE SE DO SHKOI TE 7 PENXHERET .
  SI THONI JU Veronika , a eshte keshtu ?

  Përgjigjjuni

 14. FREDI  --  1 Prill, 2013 në 12:41 pm

  BILETAT DO TI MARIM, LEKET DO TI MARIM, SE ATO NUK JANE TE JUAJAT POR JANE TE POPULLIT SHQIPTAR, DHE VOTEM DO JA JAPIM KUJTE TE DUAM NE, OSE ME MIRE DO JA JAPIM KUJT TE NA DOJE TRAPI NE…. HAHAHAHAAHAA

  Përgjigjjuni

 15. Zeqir  --  1 Prill, 2013 në 12:53 pm

  O mërgimtarë, që u dhemb zemra edhe për shkurret dhe shkëmbijtë e fshatit, për bërllokun e qytetit tuaj, merrni biletat falas, shkoni në vendlindjen e dashur, vizitoni më të dashurit, votoni kë dëshironi, por jo Sali Fazliç-Stanishiq-Bulatoviq-Milosheviq Berishobiqët. Në fund, përkundër zemrës së thyer që duhet sërish të kthehemi në mërgim, por me fitoren në dorë, bëhuni pak human; bleni dhe ca preshë për Tritan Shehun dhe ustain e tij Sali! Urime fitorja!

  Përgjigjjuni

 16. stealth  --  1 Prill, 2013 në 1:53 pm

  merr bileten falas dhe voto ps kujt i plasi..ka 20 vjet qe vjedh maloku keshtu qe mos ju vi keq tja merrni paret se jane tuajat

  Përgjigjjuni

 17. england  --  1 Prill, 2013 në 3:04 pm

  Mire do benin emigrantet t’ja merrnin biletat kasaj qeverie,por qe te votonin kundra saj!po te me ofrojne mua nje bilete avioni do ta pranoja me qejf te modh,dhe do votoja per PS.

  Përgjigjjuni

 18. mirel drejtesia  --  1 Prill, 2013 në 3:48 pm

  uaaaaaaaaaaa,po nga dalin keto para te madha ,kur ne Shqiperi nuk kane te hane ,nuk marin dot ilacet,nuk cohet ndonjii i semure jashte shtetit kur eshte nevoja??

  Përgjigjjuni

 19. pucisti  --  1 Prill, 2013 në 4:29 pm

  o cuna ci doni more biletat se do rrezohet avioni, se edhe zoti nuk do malokun…

  Përgjigjjuni

 20. klodjan sefolli  --  10 Prill, 2013 në 4:51 pm

  do te isha i disponueshem x votimet qe vendosin te ardhmen tone rinore.

  Përgjigjjuni

 21. agustin  --  23 Prill, 2013 në 10:20 pm

  Eu me qa po’ merreni

  Përgjigjjuni

 22. Prend  --  3 Maj, 2013 në 1:32 am

  Ne vete me deshiren dhe vetbindjentone kemi pranuar te heqim dore nga ekonomia sociale dhe kemi perqafuar ate kapitale . E pra ky eshte kapitalizmi. Nuk ka ”ketej me dhemb e ketej me djeg” Desha te them me kete se cdo parti politike apo organizate shoqrore ka fondet e veta , ka simpatizantet dhe investuesit e vet qe nepermjet tyre krijon mundesite per te ecur ne rrugen e zgjedhur. Nese PD ka ndermarr nje inisiative te tille , mir ka bere dhe kete inisiative duhet ta bejne edhe partite e tjera poitike . Une personalisht nuk jam i organizuar ne ndonje parti sepse nuk i kam pas kushtet favorizuese dhe as ndoshta nuk do ti keme edhe ne te ardhmen, por nje gje eshete e qarte se Demokracia eshet gje e arte per njerzimin dhe me afer saj eshte PD-ja, pra e djathta dhe jo e majta komuniste . Fara me e keqe dhe helmuese eshte ajo komuniste , prandaj sa me larg saj – je me larg drecit. PD-ja nese nuk solli shum-shum gjera (siq pretendohetnga shume enderrues) ajo te pakten solli ato qe komunizmi nuk solli as 1% per gjysem shekulli. Rrofte DEMOKRACIA !

  Përgjigjjuni

 23. gladiola hoxhalli  --  9 Maj, 2013 në 9:50 pm

  edhe pak dite i kane ngelur grabiqarit sali ajduti ,nuk jane bileta falas por jane leket e qytetareve te cilat i ka vjedhur saliu FORCA EDI RAMA SHQIPERIA DO TE RILINDE !

  Përgjigjjuni

 24. spartak  --  30 Maj, 2013 në 9:52 pm

  pd esht shtet i vecant se mendon gjithmon per xhepat e vet dhe saper biletat sja mban ti vjedhi votat por do ti blej me djersen e shqiptarve o sale mos harro rrugen e arbri se na cave coken

  Përgjigjjuni

 25. besi  --  4 Qershor, 2013 në 12:05 am

  ku me gjet nr e telefonit qe me kontaktu per me pre nji bilet mor apo te ikim ne agjensi ktu ne milano…..

  Përgjigjjuni

 26. egla  --  13 Qershor, 2013 në 1:25 pm

  kush mund te me japi informacion per biletat falas????Une jam demokrate dhe i uroj fitore 100% Sali Berishes

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>