TemA TV/ Rama fton LSI-në në koalicion: Kjo është rruga e FITORES, Berisha ka qenë gjithmonë pakicë (VIDEO)

edi-rama13

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të kësaj partie, ftoi Lëvizjen Socialiste për Integrim për bashkëpunim parazgjedhor.

Rama tha se është momenti i bashkimit të së majtës për hir të vendit.

Fillimisht Rama tha se e kërkon koalicionin me LSI për të mbrojtur votën e shqiptarëve nga manipulimi.

“Që vullneti sovran i shqiptarëve më 23 qershor të mbrohet nga çdo lloj manipulimi, dua të filloj zyrtarisht sot procesin e formimit të një koalicioni sa më të gjerë për të garantuar zgjedhjet, për të fituar zgjedhjet.

Në emër të interesit kombëtar dhe publik, dhe në emër të interesit të PS, duam të shpallim vullnetin për të hapur një faqe të re të bashkëjetesës me LSI, ndaj e ftoj sot atë drejtpërdrejt dhe publikisht, që të vijë në koalicionin tonë parazgjedhor, si dy forca të së majtës shqiptare dhe familjes socialiste evropiane,” tha Rama.

Kreu i PS tha se gabimet e së shkuarës i kanë kushtuar shqiptarëve. Ai shtoi se Berisha nuk ka qenë kurrë shumicë.

“E shkuara na i ka dhënë mësimet e nevojshme për të mos përsëritur gabime që këto tetë vite i kanë kushtuar shqiptarëve dhe të majtës shqiptare.

Sali Berisha nuk ka qenë asnjë ditë shumicë, por ka përfituar falë ndarjes sonë.

Ndaj do ishte krejt e panatyrshme dhe e pafalshme që sot ne, PS, të mos bëjmë gjithçka për të rihapur rrugën e bashkimit që siguron votën e shqiptarëve më 23 qershor, duke i kthyer shumicës së popullit të drejtën e qeverisjes.

Nga ky bashkim humbet vetëm ajo pakicë, që quhet Partia Demokratike, që ka përfituar nga mosmarrëveshjet dhe ndarjet në kampin tonë.

Asnjë dyzim më shumë në rrugën ku fiton një njeri që përfaqëson historikisht pakicën.

Sot duhet bashkim. Askush që do rotacionin, nuk duhet të trembet.

Rilindja realizohet përmes pushtetit dhe jo përmes ngurrimit.

Nga ky bashkim do përfitojë çdo njeri i zakonshëm në këtë vend, që prej tetë vitesh nuk voton i lirë, nuk jeton i lirë për shkak të pushtetit që ka ngritur kryeministri dhe familja e tij.

Me Sali Berishën ka vetëm rrënim,” tha Rama.

“Ne, PS, jemi të gatshëm që të bëjmë gjithçka kemi në dorë për të ndaluar përsëritjen e zhgënjimeve.

Ne presim që LSI të përgjigjet ndaj kësaj ftese nisur nga interesi i vendit dhe i të majtës.

E shkuara ka hijen e vet dhe pengon shumëkënd të shohë qartë perspektivën reale të ndryshimit që hap ky bashkim.

Ne jemi këtu për të mos lejuar që e ardhmja t’i ngjajë të shkuarës.

Ky është momenti që ne të bëjmë as më shumë dhe as më pak atë që kemi miratuar me konsensus dhe deklaruar botërisht më shumë se njëherë për muaj të tërë, se nëse LSI zgjedh një rrugë tjetër nga ajo e qeverisë, dera jonë është e hapur.

Unë dua të fitoj për të gjithë ju dhe kjo është rruga e fitores që na jep pushtetin jo për vete, por për të ndryshuar gjërat.

Kjo është rruga e një fitoreje që do ndryshojë për mirë Shqipërinë”./ep

253 komente në “TemA TV/ Rama fton LSI-në në koalicion: Kjo është rruga e FITORES, Berisha ka qenë gjithmonë pakicë (VIDEO)”

 1. frens says:

  Po une per ke te votoj tani qe u bashkua PS-LSI???

  1. Alban says:

   Duhet te kuptoni dicka qe PS eshte forca opozitare me e madhe ne vend dhe per kete e ka treguar ne keto 8 vjet qeverisje. Por gjendja e vendit ka degraduar aq shume saqe PS duhet te beje gjithecka per ta rrezuar kete pushtet. Pse i beri nje ftese LSI per tu bashkuar nuk do te thote qe PS eshte bashkefajtore ne ato qe ka bere LSI. Por ky koalicion eshte i detyruar per PS ne menyre qe te arrije ti fitoje keto zgjedhje. PS e ben kete ne te mire te vendit.

   1. Socialisti zhgenjyer says:

    epo une per vete nuk i lepihem metes,,,,,ska vote

    1. Lini says:

     O ti i zhgenjyer o pler e ndyr, ja kush eshte pa moral, kto legenat e administrates se saliut qe e kane te detyruar te komentojn neper lajme si socialista te zhgenjyer.Kto jane te turpshme.

     1. Ana Sulce says:

      Une kam vetem nje pyetje – shumica e koncensioneve qe Edi Rama e ka kaq te rendesishme ti anulloje si pjese kryesore e programit te tij, jane te firmosura dhe vulosura nga tre zyrtare te larte te LSI perfshire dhe kryetarin Ilir Meta, gjate kater viteve qe drejtuan ministrine e ekonomise. Cfare do behet me anullimin e tyre? Do terhiqet Edi nga qellimi i tij qe aq shume u ngjir per te, apo do thote Iliri nuk eshte firma ime ??????????

      1. eljo says:

       DHE SIPAS JUSH TE MBAJME SALIUN NE PUSHTET? PO ASNJEHERE MOR ZOTRI ASNJEHER!!!!! E MAJTA E BASHKUAR DO FITOJE BINDSHEM DHE VRASESI BERISHA DO LARGOHET. KJO ISHTE NJE LEVIZJE E VONUAR POR E DUHUR E RAMES DHE ME KALIMIN E KOHES MUND TE NDRYSHOJNE DIMENSIONET E SE MAJTES, DUKE U KTHYER NE NUMRAT E SAJ ABSOLUTE FITUES NE SHQIPERI!

       1. Ana Sulce says:

        Ne moralin e paster, ate per te cilin derdhet edhe gjak per tu mbrojtur, qellimi nuk mund kursesi te justifikoje mjetin. Edi Rama kish nje shanc te madh te kthehej ne nje RILINDAS te vertete deri ne 31 Mars. Te nesermen e humbi kete shanc kur nxitoi te vuloste me cdo mjet marrjen e pushtetit. Te perdorsh cdo mjet sado amoral per te rrezuar Sali Berishen do te thote qe nuk je i sigurt as se e rrezon dot, as se ai vete i ka kaluar te gjitha caqet per ta rrezuar. Lexo pak profesor Mejdanin te kuptosh cfare nga ato qe ka pershtyre lepin Edi sot. Te jesh RILINDAS do te thote te ndryshosh boten qe te rrethon, te futesh frymen e prosperitetit, te jesh largpames, vizioni dhe misioni yt te frymezojne jo zyrtaret qe presin te zene nje karrige ne rotacionin e mundshme, por te frymezosh breza te tere qe vijne me pas. Rilindja ka nevoje per pushtet thote Rama. Athere nuk kemi te njejtin fjalor shqip, ne fjalorin tim kjo eshte ik ti te vij une. Une nuk behem dot pjese e nje Rilindjeje qe qe ne njgjizje kerkon sigurine e Ilir Metes sepse s’ka sigurine qe RILIND.

        1. radikalisti says:

         Ana je perfekt ne gjithe ato qe shkruan. Une do te bej nje korigjim te vogel qe mendoj se ti e di shume mire se si duhet shkruar, por mendoj se te ka ardhe zor. Ne fjaline tende te fundit kur thua:” Une nuk behem dot pjese e nje Rilindjeje qe ne njgjizje kerkon sigurine e Ilir Metes sepse s’ka sigurine qe RILIND.” une do thosha-ne ngjizje kerkon spermen e Ilir Metes sepse s’ka siguri qe rilind.

        2. Toni.I. says:

         Pèr tè kthyer SHQIPRINè SHqiptarve e para èshtè largimi
         i mafijes,kriminelave qè drejtojnè sot SHtetin SHqiptarè
         ku kapo èshtè SALI SHpellari dhe sè dyti pèr 1-2 vite tè
         n’zirren para ligjit kush èshtè favorizu nè marrjen e
         pronave tè Popullit dhe grabitjen e tyre tè dalin para Ligjit .Populli Votèn e Qershorit do ta mbrojè nqs èshtè nevoja edhe me gjak pra ndèrgjegje dhe dreijtèsi pèr njè
         SHqipèri Europiane.

       2. Socialist says:

        Ore Ti, ti nuk po e kupton qe ne nuk e votojme kurre nje koalicion me Ilir M.

        Ore bth…………………………..qira!!! Po Ilir Meta ka 4-vite qe po e mban ne pushtet Berishen, dhe jane vrare njerez per ideal dhe kunder Ilir Metes o majmuna, dhe ju pa pike turpi dilni dhe thoni qe duhet Kokelopa!!

        Po perse duhet??? Po kush e voton me Ilir Meten qe te duhet ne koalicion. Ai nuk ekziston me as si parti, dhe perse duhej qe PS-ja qe ka (kishte) 78% te votave, te bej aleance me nje njeri, qe nuk e do as gruaja e tij??

        Po ik ore pirdhuni……

        1. dibrani i New York-ut says:

         Cudia me e madhe shkon vetem per tre dite.Kjo qe ndodhi nuk ishte e papritur.Kujtoni ngjalen e Ilirit qe Edi e hengri me shije disa kohe me pare.Shinasi Rama,dhe jo vetem ai,ka plotesisht te drejte per ate qe thote per parine e Tiranes.Tashti shoh shume socialiste te zhgenjyer apo te revoltuar me idhullin e tyre rilindas.Nuk eshte koha per te vajtuar,por per te vepruar.Bashkojuni thirjes se AKZ se per 7 prill.Nuk kemi cte humbasim me shume.Se kush eshte Sala e dime,se kush doli se eshte Edi Rama e pame me ne fund haptazi,pra pse te mos i japim nje shans e ta provojme Kreshnik Spahiun?

      2. miri says:

       EDI RAMA PER HERE TE PARE VEPROI SI POLITIKAN QE I INTERESON PARTIA E TIJ. ME KETE BASHKEPUNIM PS DO TE FITOJ ZGJEDHJET DHE DO TE MPOSHTI TE DJATHTEN E INKRIMINUAR TE SALI BERISHES, BASHES, TOPALLIT, BODES, NDOKES DHE CDO KRIMINELI TJETER!

       1. Ana Sulce says:

        Drjet e the politikan , lider kursesi , eshte cdo gje qe shau e mallkoi tek politikanet e tjere , nje pazarxhi . Cdo gje varet nga pritshmerite , une uroja per nje lider , ju per nje politikan qe siguron pushtet e karrige me cdo kusht

      3. Tarrasi says:

       Rama nuk eshte mbret i opozites ai eshte i zevendesueshem sic cdo njeri tjeter.

       Rrezimi i Sali Berishes nuk do duhet te blihet kaq shtrenjte nga populli Shqiptar Meta e ka vendin bashke me Kryekriminelin Sali Berisha.

       Uroj popullin Shqiptar qe te ket drejtues politikane te paster qe te krijoj boshtin e trete ne qofte se opozitaret e vertet socialist nuk largohen menjehere nga Rama ose kerkojne rrezimin e tij nga kreu i socialistet.

       Me kete levizje te socialisteve Sali Berisha fitoi serisht paskemi qene popull fatkeq qe nuk mund te qeverisim te pavarur. Se kush i terheq fijet mbas skene nje zot e di por Rama nuk kishte perse te bente kete pakt ai i fitonte zgjedhjet pa LSI. LSI ka mbaruar ska rendesi sa leke do japin ata kurre skane per marre aq vende sa moren me pare.

       1. Wesly says:

        Habitem shume sepse kur beri LSI koalicion me PD nuk thate nje gje te tille per Sali Berishen, madje e keni pergezuar ate sepse beri nje levizje te bukur. Popull idiot qe nuk arrin qe te kuptoje qe kjo qe po ndodh tani eshte per te rrezuar sali berishen.

     2. Arbri says:

      E keqja e Shqiperise sone eshte Z.Berisha… ketu po behet aleance per nje kauze te perbashket te te gjith neve jo nje aleance per ndarjen e nje torte … te mos harrojme ketu se edhe EUROPIANET E KESHILLOJNE nje aleance te madhe per nje bashkpunim te te plote me BE dhe hyrjen e Shqiperise ne BE.
      Duhet te jete shum e qarte qe e keqja jone eshte mos funksionimi i shtetit aktual. Dhe duhet ndermarre nje nisme qe te rivendosim ne shina cdo Administrate te korruptuar. PER NJE TE MIRE TE MADHE TE PERBASHKET

      1. Rea says:

       o ED RAMA
       E VULOSE PERSERI HUMBJEN E PS.

       Me mire votojme AK-ne sesa ju

       1. Miri says:

        PS eshte partia me e madhe opozitare dhe kete rol e ka bere me mire se asnje parti tjeter sot ne shqiperi. Prestigjin e saj nuk mund ta ule nje koalicion i tille. Meritat e saj per programin qe ka paraqitur jane te padiskutueshme. Por kete gje duhet qe ta kuptojne te gjithe socialistet dhe ta mbeshtesin prap PS ne keto zgjedhje.

        PS do fitoje me 23 qershor.

      2. Ledio says:

       DUHET TE LARGOHET SALI BERISHA! CFARE NUK KUPTONI MOR NJEREZ?!!!!!!!

      3. rinia says:

       “Edi Rama, tashmë kryetar i sektit të spiunevë të Shqipërisë, kjo fundërrinë e pashembullt morale e shoqërisë shqiptare. Ky njeri që mohoi atësinë e të birit në gjyq, ky njeri që akuzoi babanë e tij si babanë e djalit të tij. Ky njeri i panderë, pa familje, pa asnjë normë shoqërore dhe morale synoi të bënte një puç në Shqipëri përmes një përgjimi kriminal dhe të paligjshëm, dhe jo vetëm kaq, por përmes nje montimi kriminal dhe të pashembullt duke përdor si dëshmitar një fundërrinë tjetër të paparë, i cili e kishte akuzuar publikisht Edi Ramën para të gjithë shqiptarëve si një njeri të cilin e kishte parë duke marrë kokainë në zyrën e kryetarit të Bashkisë.”

       – Ilir Meta, 17 Janar 2011

    2. Maryn says:

     Gjell qe nuk haet or mik, por voten jepja PS. Nese Iliri vjedh shume ka mundesi te dale LSI force e pare?!

   2. Vlora says:

    O Z.RAMA META ESHTE MESUAR QE TE VJEDHE CTE GJEJE PARA.

    nje pyetje!

    a do ti lesh dore te lire, apo do te prishesh qeverisjen ne mes te rruges???????????????

   3. fl says:

    Po pse nuk u bshkuan me 2009, dhe na e shmangnin 21 Janrin dhe gjithe traplliqet qe degjuam keto 4 vite?

    Me 7 PRILL une do shikoj realisht se sa humbet PS-ja nga kjo aleance. Ne rast se nuk ka pjesmarrje, athere mbase Rama ka te drejte dhe e ka kuptuar qe nuk ka nerv kjo shoqeri per te ndryshuar.

    1. artiles says:

     Ke te drejte! Tubimi i 7 Prillit mund te jete letra e lakmuesit qe do tregoje se sa shume do te humbase PS nga ky koalicion.
     Pas ardhjes se Rames ne krye te PS, populli opozitar besoi se tashme PS do te mbeshtetej edhe ne disa vlera morale themelore ne te berit politike. Kolicioni me METEN tregoi se Sali Berisha e ka realizuar qellimin e tij per ti hequr politikes, moralin.

    2. hasan says:

     PS me kete levizjen e fundit e dhjeu fare.Bravo i qofte Sales.E kam inat se Shqiperise i ka dhene hiret e fytyres se tij.Por hakun do ja jap.Eshte i zoti.E shtrydhi Meten.Ja nxori bojen ne popull ku e pane te gjithe duke vjedhur dhe…fet e flaku kur nuk i duhej me.

   4. babe rruhu! says:

    Te shporrim saliun kjo eshte kryesorja pa shporrur saliun lodhemi kot!Bashkimi i opozites nje ogur i mire per te fituar edhe me thelle zgjedhjet e 23 qershorit!

   5. Emigranti says:

    @Alban.. mjafton te te kujtoj ty edhe Benit.. ketu ne Itali BEPPE GRILLON.. nese deri me tani dikush ishte i lekundur per ke te votonte.. tani e dime se per ke te votojme.. ndoshta do na dali edhe andej BEPPE GRILLO i AK.. sepse ju vete dhe kryetari juaj na zhgenjyhet..

   6. VforVendetta says:

    Me pelqen strategjia alla Lincoln: Une i shkaterroj armiqte e mi duke i bere ata miq.

   7. artiles says:

    Po pse Meta mos ishte me pak i keq se Saliu?! Per Saliun themi se eshte i keq se ka menduar per te pasuruar familjen e tij. Ilir Meta jo vetem qe ka qene paterica qe e ka mbajtur ne kembe Saliun, por ka perdorur pushtetin per njesoj ne mos me shume se Saliu per pasurimin e klanit te tij.

    Votoni per PD, se eshte me e mire nje qeveri me nje hajdut (SALIU) te deklaruar se sa me nje hajdut (META) te ricikluar

   8. andi says:

    per te miren e vendit?..po ata qe u vrane ne 21 janar?..nuk u vrane per te miren e vendit?..po ato familje qe u shuan ne gerdec per cfare kerkojne drejtesi?..nuk kerkojne per vete dhe per te miren e vendit?..po mijera shqiptare te tjere qe presin te vihet drejtesia ne vend?..po puna e jashtezakonshme e top-channel qe zbuloi me ze e figure hajdutin?..keto i harron edi rama?..cfare do te thote kjo..ai qe nuk harron hijet e te shkuares e te kuptoje rendesine e ketij bashkepunimi nuk ka vizion?..po hajduterine e e ketyre viteve te kafsheve te lsi-se qe ju verviten pasurise publike si ne mall pa zot?…ta harrojme?..edi rama..une kam qene nje basketbollist ne kohen tende kur luaje me dinamon..gjithmone te kam admiruar..pak jemi takuar bashke kur ishe minister kulture e te kam admiruar tej mase..ke hedhur poshte nje opozite te tere..ke hedhur poshte opozitarin me te mire..mero bazen..e te tjere..me vjen per te qare nga kjo qe po ndodh…edi e ke gabim..shprehja..qellimi justifikon mjetin..nuk hyn ne keto raste..mero baze me vjen keq..edhe per precin me vjen keq..ilir meta duhet te shkoje para drejtesise ashtu si duhet..e jo te na shese pordhe per integrimin..si njeri pa cipe qe eshte..i degjeneruar..me vjen te ulerijjjjj

   9. endri says:

    Nje gje desha te theksoj une.

    Arsyeja perse dua qe te ike Berisha eshte se i ka bere te gjitha te keqijat e mundeshme ketij vendi. Pra duhet zevendesuar me dike me te paster. Me pak fjale nuk dua korrupsion ne qeveri.

    Por nese korrupsioni zevendesohet me korrupsion, nuk e kuptoj dot llogjiken. Te na thote Rama cfare planesh ka. Pse duhet rrezuar Berisha korrupsioni me Meten korrupsionin (akoma me i madh)???

    Ketu nuk behet fare fjale per personin Berishe por per fenomenin korrupsion. Nuk me çahet fare trapi kush eshte ne pushtet (Berisha apo Bisha apo Rama apo Meta), rendesi ka qe ai qe ka pushtetin te mos jete i korruptuar. Nuk di sa here ta perseris nje gje te tille per ata qe jane pro ketij koalicioni. Nje koalicion i tille nuk ka asnje llogjike per njerezit e thjeshte qe presin ndryshim apo rilindje, quajeni si te doni.

    Le te mos flasim fare pastaj per faktin qe gjithe kjo eshte nje loje e Berishes dhe Metes (shuuuume i bindur per kete), dhe ata qe do ta hane ne fund do te jene populli i thjeshte!

   10. eri says:

    Shpresoj te kesh te drejte Alban. Ndonjehere duhet te zgjedhesh te keqen me te vogel.

   11. Sinani says:

    O Alban! O je hajvan, o je budall! Zgjidh cfare te te pelqeje! Me kete hap Edi Rama e shkaterroi PS dhe lau duart nje here e mire nga pushteti.

  2. Beni says:

   PS po e ben kete levizje per te miren e popullit sepse me ane te kesaj levizje mund te arrihet qe te sigurohet fitorja. PS eshte parti opozitare por per te miren e vendit ajo po ul koken dhe po bashkohet me LSI. Por ky bashkimi behet per te gjithe shqipetaret. Pastaj PS eshte ajo parti qe ka lene menjane inatet personale dhe po kerkon bashkim per fitore.

   1. fl says:

    Alban, Beni, Steni —- je bere me keq se Ramy me safetin

    E di une sa i qan shpriti PS-se per vendin, po lere se pertoj te shkruaj gjate

   2. dumdum says:

    Kujt i plasi per inatet personale!
    Ktu behet fjale per njerez te vrare, per tallje me gjakun e 4 deshmoreve te pafajshem.
    Per njerez qe vdesin spitaleve te Petrit Vasilit, ti me thu inate personale.

    Qenkeni me te vertete te marrosur e leshko ju te PS-se.

    Ikni hani votat e Metes. Ta gezoni Berishen.

   3. andi says:

    bashkim per fitore e per vjedhje..keshtu i bie..tani u ndyne te tere ne kete llum te ndyre..edi rama..dole ne krye te PS ne emer te moralit..por tani u bashkove me moralin e ilir metes hajdutit..ke kohe qe e ke hedhur hapin egabuar po tani te vume re..shiko se ke ke vene kryetar bashkie ne fier..nje super hajdut..mero baze serish te shpreh keqardhjen time te thelle..mos e ul koken as ti as muc nano as te tjere..llumi i mori te gjithe me vete..ideali yt mero ja vlen te respektohet..sinqerisht ta them..ka te tjere kush duhet ta ule koken..le te jene kryeministra apo nje dreq e di cfare tjeter..

  3. safeti says:

   Edvin Rama dhe Edvin Meta me ne fund u segreguan ne flliqesiren e shoqeris demokratike.

   1. fl says:

    Ore ju prape katnara Saliu ngeleni. Qente nuk ndryshojne dot ere.

  4. Emigranti says:

   Zoti Rama per here te pare qe keni nje program per te qen na e kishit mbushur mendien dhe te ktheheshim edhe ne Shqiperi per te kontribuar me voten tone.. por me kete kualicion qe po beni me super hajdutin na e kthyhet medjen.. po i beni demin vetes.. sepse voten time dhe te miqeve te mi nuk keni per ta patur.. me vjen peshtir..

   1. Steni says:

    Nuk ka se perse te te vije peshtire sepse pregrami qe ka Rama ai eshte akoma. Por bashkimi me LSI nuk do te thote se na ben ne te njejte me ata, perkundrazi ata mbeteten ata qe kane qene. Por kjo levizje behet vetem per efekt numrash, sepse me ane te ketij koalicioni PS do te marre shumicen ne KQZ dhe per kete nuk do te vidhen votat si ne 2011, kur ata e moren bashkine me vjedhje.

    1. sallate fshataresh says:

     pirdh pirdh steni,se lirohesh

    2. Emigranti says:

     @Steni..une e kuptoj shume mire ate qe me thua.. por po te them qe nese per te fituar ate numer ne KQZ.. Do te keni rrjedhje te shumtaaa nga populli diten e votimit.. me vjen keq por.. po merni veten ne qafe.. sic e thash me siper voten time e keni kunder..

    3. dumdum says:

     Po po, aty prit se kalon treni.

     Kush do t’ju mbroje votat tani qe e treguat se jeni te gatshem te braktisni te gjithe ata qe shpresonin per ndryshim.

   2. ardian says:

    kur u bashkua stalini me ameriken per te miren e botes ky ribashkim nuk eshte i turpshem. me mire ky bashkim te hiqet saliu lerini dogmat se nuk sherbejne.

  5. gertjan says:

   Nje opozite e bashkuar nje marsh me shume per te fituar zgjedhjet e 23 qershorit,per te larguar te padeshiruarin Sali!Ne fund te fundit primarja eshte rrezimi i tij!

  6. Beni says:

   Dhe morali i kesaj eshte:

   Kurve ishe kurve mbete o Ilir Meta.
   Tani e majta po e kupton qe kurva i ka pasur te gjithe, thjesht doli hapur edhe kurva Rama.

   Rama pse i nxore njerezit te vriteshin ne 21 Janar????????????????
   Rama cfare do te besh kur Meta pas zgjedhjeve te bashkohet perseri me Berishen?

   Rama Kush do te mbaje pergjegjesi per 21 Janarin?
   Kush mban pergjegjesi per shkaterimin e shtetit dhe vjedhjen qe LSI na ka bere bashke me Berishen?

   Rama ti nuk je gje tjeter vecse nje pederast politik dhe deshtak. Ptu fare e keqe!

  7. Sandri says:

   Kuptohet qe tani asnje nuk po arrin qe ta kuptoje PS me kete levizje qe po ben. Por te gjithe e dime qe e keqja me madhe e SHqiperise eshte sali berisha. Dhe ps po ben cdo lecizje per ta rrezuar ate nga pushteti. PS eshte partia me e madhe dhe do ti fitoje zgjedhjet, per kete te jeni te sigurte. Por bashkimi me LSI behet per te shmangur vjedhjen e votave nga PD.

   1. genta says:

    Po na thua se kjo felliqesire eshte si ajo meseleja qe; kur te dhemb dhemballa, futja me grusht kokes qe te te dhembi me shume!!!!!
    TURP TURP TURP MJERE NE…, APO VETEM UNE PO DESHE

   2. BACA MERTUR says:

    O SANDER O MENDJEMPREHTE…. DO JU DALE KALE TROJE OR BACE!!!!TENDER I HAPUR ESHTE !!

  8. devolli says:

   Po paskemi qene budallenj neve xhanem, ndejtem pa pune e pa rroge 4 vjete, duke bertitur per opoziten. Sa te zgjuar paskan qenur keta qe vajten tek LSI, hengren e pine 4 vjete, tani prape e gjejne shtruar me Edi Ramen. Po budallenj paskemi qene qe svajtem dhe ne tek LSI per te miren e vendit?
   E besuam Edin kur na thoshte LSI ndjeste paste, na ishte nji here LSIJa etj etj. Po tani e morrem vesh qe lsi spaska vdekur, por e ringjall Edi Rama.
   Budalla dhe Mero Baze i dogjen makinen e i prishen shtepine, kurse Turi, Artani, Arjani bene miliona dje, do bejne edhe tani me koalicionin e ri Meta Rama. Ptu Edi Rama , more qelbesire qe po shkaterron popullin e majte. Asnji vote te majte sdo marresh kesaj rradhe, 20 % do e nxjerresh partine e sdo behesh as minister.

   1. Claus says:

    devolli, respekte per ato pak rrshta, por plot domethenie:

    “budallenj kemi qene ne qe ndejtem pa pune dhe pa rroge 4 vjet duke bertitur per opoziten?”

    Kjo duhet te jete motoja juaj te dashur miq, qe mbi te gjitha si njerez te thjeshte ju respektoj moralin.
    Jo or miq nuk keni qene budallenj, por keni qene njerez me zemer, moral dhe dinjitet.
    Voten tuaj kudo qe do te mund te hidhni une nuk ka askush te drejte t`jua paragjykoj, keni pritur, keni luftuar, por jeni zhgenjyer dhe ky zhgenjim nuk ka ardhur per fajin tuaj, Jo, por nga ca zvarrinike pa moral dhe pa dinjitet ne Seline Vishnje.

    Per Meten para 4 vitesh tha: Tradhetoi 80 mije zemra, ndersa une them se ai sot tradhetoi gjysmen e Shqiperise, pjesen me te moralshme, me te ndershme, me te vuajtur.

    Kjo nuk me ka cuditur i dashur devolli. E kam vene shepsh ne dukje ne kete forum.
    Eshte njeri nje “elektron i lire” pa bosht dhe pa orbite, por ja qe genjen dhe merr me vete ne aventurat e tij tere ate gjenerate eksponentesh ne PS qe kane fryre xhepat nga lidhjet e dukshme dhe te padukshme me pushtetin korruptiv.
    Frikacak me inteligjence te cunguar. Kjo eshte hera e fundit qe ben pirueta, fundi i tij ka ardhur, por ai nuk e ndjen, nuk ka intelektin e duhur ta nuhase.
    Ai tashme eshte kufome politike, sa per Rilindje ajo tashme eshte nje nocion qesharak.

    1. devolli says:

     Mua me erdhi mire qe Rama e nxorri koken tamam per Ilir bllokun, se e kisha share sa here i bente ftesa dhe keta freshistat nuk e pranonin. Tani e shohim te tere care sharlatani eshte Edi Rama, por Rama shpreson qe cudia do zgjasi tre dite.
     Ketu i ka te tera shpresat Rama, qe cudia do zgjasi tre dite, dhe kur te filloje fushata do e harrojme e do themi po he mo se s’kemi cti bejme per te hequr saliun. Jo vellezer sduhet ta harrojme kurre kete pabesi, nuk jemi me budallenj se Greket apo Italianet qe i ndeshkuan me vote partite e medha. Edhe neve duhet ta ndeshkojme me vote edhe Saliun qe ka bere krime, edhe Ramen qe na shiti me Ilirin.

  9. jimmy says:

   Ramush fillo e bej porosine per jelek antiplumb se kete qe po ben ti sta fal njeri.Burr legen ,ti e vrave kete popull me shume se ai qe shkrepi mbi te. Ti je me i ndyre se vete ndyresira , je me tradhetar se tradhetia .

  10. Artiles says:

   Voto Aleancen Kuq e Zi!

  11. jimmy says:

   Ju lutem te gjithe lexuseve qe te vene posht ketij komenti ( nese deshirojne) votat – qe mer PS me kete levizje te ndyre.

   Nga mua ka -6

  12. gjini says:

   Tash e ke humbe lojen,O Edi ban mire me e lane politiken se nuk kenke per kte pune.,por vetem per me bajte .Na zhgenjeve.Ta ka fute edhe kesaj here Sala .E bajsh me shendet.

  13. 100% Shqip says:

   Voto per Aleancen Kuq e Zi e cila eshte e vetmja opozite e vendit dhe koha e tregoi. Rama per hir te pushtetit po shkel me kembe gjakun e te vrareve ne 21 janar. Turp.

  14. Arianit says:

   PS ta harroje voten time dhe te gjithe familjes. Ky eshte turp. Per faj te ketij shtangisti u vrane njerezit ne bulevard kurse Rama i lepihet per karriken e pushtetit.

  15. labi says:

   Une jam jashte vendit dhe nuk mundem te votoj,por ju jap nje kshille Juve dhe gjithe Shqipetareve qe kishin ne mendje te votonin te majten,VOTONI PER ALEANCEN KUQ e ZI,nuk mund te votohet per ata qe harrojne 21 janarin.

  16. babe rruhu! says:

   Opozite gjithperfshirese e bashkuar me shume se kurre per nje qellim per qellimin qe kane te gjithe shqiptaret rrezimin e Saliut nga froni!Ky njeri nuk ka perfaqesuar asnje dite te vetme popullin shqiptar!Primari eshte dhe do mbete deri me 23 qershor rrezimi i Saliut!

  17. jon says:

   Nje arsye me shume pse ne duhet ti bashkohemi ne 7 Prill Aleances Kuq e Zi qe eshte e vetmja opozite reale e ketij vendi. Rames nuk i paska mbetur me pike dinjiteti…pffff

  18. janaqi says:

   Asgje nuk ka ndryshuar ende te gjithe ne populli qe nuk pajtohemi me kete regjim qeverises jemi opozitare!PO PO nuk eshte arritue ende qellimi final!Aleancat thjeshte na e bejne edhe me te lehte rrugen drejt fitores!

  19. lushnja says:

   Ndryshimi i kesaj qeverie edhe me i sigurt tanime!Kurdohere bashkimi ben fuqine e ne rastin konkret ai sjell fitoren e te majtes !U lodh ky popull nga Sali Berisha u lodh nuk duron me!

  20. perralla me mbret says:

   O Edi po kaq injorant qenke ti! Eshte hipokrizi te mendosh se Ilir hajduti shkeputet keshtu lehte,lehte fare pa asnje shenje as vrrag.Mund ta imagjinosh ti tradhetin(largimin) e ndonje anetari ta zemi te Cosa Nostras pa u konsultuar me kapon dhe te mos denohet?! Kjo eshte loja e radhes qe po te punohet diten me diell e ty do te ngelet ta shkruah “Kurbanin II” asgje me shume.

  21. LALI says:

   ME MIRË DJEPI BOSH SE SA SHEJTANI BRËNDA!

   LSI-ja e Ilirit,
   mé nuk mbetet nè hendeqe,
   dhe pse sot nè qeveri,
   èshtè pjesa mè e keqe!

   Tash po mbushen katèr vjet,
   qè nisa kèto shigjeta,
   kundèr krimi me pushtet,
   qè quhet ” Berisha-Meta!.”

   Me Berishèn nè pushtet,
   LSI-sè i ndiu fati,
   dhe nè gjithè kèta vjet,
   asnjè gjé tè majtè nuk pati!

   Dhjetra herè e kam thènè,
   qartè si drita e syve,
   gremina ku kemi rènè,
   èshtè vepér e tè dyve!

   Meta nuk ka mè parti,
   nuk ka mè integritet,
   ka veç njè grupim tè zi,
   qè po rrjepin kètè shtet!

   Tani “opozita” flet,
   po njèlloj siç flet i piri:
   ” Qè tè vijmè nè pushtet,
   duhet patjetèr Iliri!”

   Pse s’hapet e zeza tokè,
   qè paqja t’i vijè njeriut:
   ” Po Iliri more shokè,
   èshtè gjysma e Saliut!”

   Domethènè qè LSI-ja,
   nuk qènka dhe fare zgjyrè,
   po kèshtu dhe xha Salia,
   del se èshtè njè burrè i mirè!

   Parè nè kètè aspekt,
   do tè qe mè e pranueshme,
   njè aleancé me PD-nè,
   mbasi èshtè shumè e qèndrueshme!

   Do tè qe shumè e qèndrushme,
   se sa me partinè e Metès,
   ku Katra pèr ironi,
   i vè shumè kushte Shtadhjetès!

   Kjo qè sapo thashè mè lart,
   mund t’ju duket si skandal,
   po Saliu me Ilirin,
   kanè tè njèjtin moral!

   Po qe se kèta tè kalbur,
   opozita nuk mund dot,
   tregon qè èshtè krejt e mardhur,
   dhe ne jemi ngjirur kot!

   Po do Meta aleancèn,
   kurrè besè mos i zini,
   po nèse e doni ju,
   atèherè TURP TE KINI!

   Nuk sjell dot asgjè tè mirè,
   njè parti nè dekadencè,
   po erdhi Meta kètej,
   unè do iki me urgjencè!

   Unè do iki me urgjencè,
   po s’do vete te Saliu,
   mè intereson e drejta,
   jo kolltuku i njè njeriu!
   E kam thènè dhe tjetèr herè,
   si tani nè kohè tè rènda:
   “Mè mirè tè jetè djepja bosh,
   se shejtani tè hyjè brènda!
   AD.

  22. timo says:

   Të më falin komentuesit por kjo sipas meje është ruga e M…T

  23. Doni ALBO says:

   Frens nuk i ka mbet shqiptareve asgje perpos te votojne te vetmen parti qe sheh interesin nacional me pare se ate individual dhe partiak dhe kete me se miri e ka demonstruar AK…..Keshtu vota me intelegjente qe mund te bejne ndonjehere shqiptaret eshte ta votojne AK-ne, edhe ate per nje arsye tjeter pershkak se ne te bejne pjese figura te shquara patriotesh dhe historianesh qe nuk i kane duar e perlyera me krim dhe korrupsion sic jane keta tjeret.

  24. dymi says:

   Nga inati i Edi Rames futu ne krevatin e mullixhi Sa-lehi. C’pyetje ben o mavri? Po qe opozitar voto per opoziten, po qe me Sa-lehin voto per Sa-lehin.

  25. BAKOS 0100 says:

   EDI RAMA QENKE ME HAJDUT SE ILIR META E SALI BERISHA SI MUND TE BASHKOHE ME NJE HAJDUT… O BYTHQIM Z. EDI RAMA

 2. webapp says:

  nxirja o sale fundin ktij vend hallall ta kesh me kta legena

 3. EC ATY PLAKO,TA RREZOJME VRASTARIN ME CDO CMIM.

 4. Dule Bisha says:

  Po ta futi prap Iliri cdo besh vella…???

  1. Besnik says:

   PS per te munduar Sali Berishen dhe kompani ai po ben ceshte e mundur. Ai po ben koalicion me tradhetaret e se majtes, por kjo eshte thjesht nje bashkim numrash per ta pasur me te lehte fitoren. PS po ul krenarine e saj dhe po ben koalicion me LSI sepse ajo eshte nje parti e madhe dhe qe mendon per fatet e popullit dhe jo per interesat personale.

   1. jimmy says:

    Kesaj i thone ,per inat te vjerres fjeta me kallauzne.

  2. jimmy says:

   Thone qe me dy here nuk behesh byt*****.

 5. Altini says:

  Jo RAMA jo.
  Kjo eshte percarja e te majtes.
  UNE VOTOJ KUNDER korporates LSI & CO.
  VOTEN TIME E HUMBE SOT

 6. kristi says:

  Po Iliri nuk u bashkua me Salen per hir te interesave te vendit ??

  1. 8maji says:

   Qetesia me te cilen Rama e beri kete deklarate sot ishte Olimpike. Ai eshte i qete sepse beson se cdo gje do harroet pas pak kohesh, dhe do e mbeshtesim te gjithe kete koalicion te ri . Kurre mos harroni njerez kete loje te felliqur qe Rama po ben me Ilir Meten. Kurre mos harroni kush eshe Ilir Meta. Rama e ka ngrene ngjalen disa here, Rama e ka vertetuar qe s’eshte strateg i zoti, por nje budalla qe Ilir Meta ka tallur bythen disa here me rradhe. Smund te lejojme qe Rama te talle bythen me ne e me gjakun e te pafajshmeve. Asnji vote ketij sharlatani , ketij idioti qe s’e ka idene si lidhet gomari. Votoni opoziten por jo Edi Ramen dhe Ilir Meten.

 7. gzimi says:

  Ik more karrierist, e kishte tamam berisha se ti je i perveluar per ate karrike. Na thuaj edhe sesa te ka kerkuar LSI 3 deputete, 3 ministra dhe kryetarin e parlamentit. Duhet t’ja thuash edhe kete sqhiptareve mroe legen. Votat per ak

 8. Marlboro says:

  Idiot,pis,legen politikan nuk kam pare ndonjehere.

 9. Dule Bisha says:

  Vetem po fute AKZ ne koalicion fiton Edo…

 10. arbeni emigrant says:

  zoti rama si ka mundesi qe,ate qe peshtyve muaj e vite me pare e lepive pa pike turpi,jam nje simpatizant i ps,jetoj ne emigrim edhe jam shkeputur gjithmone qe beheshin votimet per te votuar ps,por kesaj rradhe nuk i ke bere hesapet mire mor kodosh,te pelqen te behesh kryeminister me cdo kusht,e kishe me se te mundur te realizoje endrren qe ke patur per me shume se 10 vjetpor perseri ne opozite e ke vendin me keto manovra te pajustifikuara qe po ben.mire se une po e them hapur qe nuk te votoj me po kam edhe mbi 200 vata te fisit tim qe gopin e semes ke per ti marre,turp te ftoje ti ilir plehren,turp duhet te vinte ai dhe ti kerkoje falje votuesve te tij qe e zgjodhen deputet,me vjen shume keq qe te shohim edhe 4 vite te tjera plakun e krrusur dhe magjyp ne krye te qeverrise turp zoti rama.

 11. laert says:

  Ilir Meta eshte tradhetarrrrrrr….Atehere kur ai i duhej PS-se u largua per te perfituar nga ofertat e Berishes, ndaj dhe tani duhet ti themi shporru tradhetarit Meta sepse PS fiton edhe pa ate

 12. endRI says:

  PO IK MORE IDIOT SE NA ZHGENJEVE TE GJITHEVE, PO TI I KE BERE GROPEN VETES PER TE IKUR PERFUNDIMISHT NGA POLITIKA.
  PO NORMAL QE TI NUK PASKE PIKE MORALE DHE QENKE I SHTHURUR MNDERISHT. PO STE VJNE TURP MORE KRYEIDIOT, PO SI NUK TE VJEN TURP QE NDAN PUSHTETIN ME HAJDUTET, PO SI STE VJEN TURP QE NA MASHTROVE TE GJITHEVE DHE DO TE VAZHDOSH TE NA ZHGENJESH, PO KU PASKE MORAL TI QE NUK DI CFAR TE THEM ME SHUME.

  MJAFTON QE ATE QE KAM NE DORE TE PAKTEN SMA HEQ DOT, VOTEN TIME KUNDER DHE TE FAMILJES TIME…

 13. kristi says:

  Lajmi i fundit:PS do te shperndaje thase me miell nga depot e LSI-se,nxitoni sasia e limituar….

 14. ay says:

  Rama mendoje mire kete qe po ben!!elektorati yt besnik,te vraret e 21 janarit, njerezit e thjesht te ketij vendi qe ti permend perdite nuk e pranoj kete levizje.Kjo eshte tradheti,tradheti.Nuk mund te ulemi ne nje tryeze me ata qe na tradhetuan per interesa personale, nuk mund te ulemi ne tavoline me ata qe na varane pse kerkuam drejtesi per parat tona per djersen tone qe vidhet per dite.Ku eshte rilindja shqiptare???ku jane gjithe ato te reja qe do sillje me rilindjen???Kjo nuk eshte me rilindje por rivdekje,rivdekje dhe me tragjiki sepse njerezit e PS, njerezit e thjesht te ketij vendi u tradhetuan per her te dyte.

 15. bazarhesap says:

  DEMOKRACI=HHIPOKRIZI……

 16. adi n.y says:

  Thoni ç’të doni, por më burrë e më i ekuilibruar në politikë mbetet Sali Berisha! Të tjerët i janë afruar e larguar sipas qejfit të tyre (dhe të tijit ç’është e vërteta) ndërsa ai ku ka qenë është. Ose, nëse e përkufizojmë me fjalorin e sotëm, “nuk e ha ngjalën kollaj” Ketu Berisha ka fituar pike si politikan… dhe dicka hapet nje autostrade per topin

 17. eli-tiv says:

  ..ne se nuk bie qeveria….pse duhet LSI..??? Si mund te shkoni me te ne zgjedje..???…

 18. Ndryshim Lleshi says:

  Reth e rreth perqark…

  Globi rrotullohet…

 19. Ik mer legen! E humbe voten time.

 20. arifi says:

  Po vototat e majtisteve jo ekstremist, [perfshi simpatizantent me jete jo aktive ne PS por qe gjithmone votojne te majten PS, i ka kalkuluar Rama??? Edhe kete here nje zhgenjim total per te majten. Meta garanton paprekshmeri dhe programi i rilindjes garanton dokrra me oke akoma po filluar te zbatohet..O zot hidhi syte nga ne, edhe sa do vazhdojme keshtu……..???????

 21. mitrditori says:

  DHE VOTEN TIME E HUMBE ZOTI RAMA POR UN TERHEQ PA VETES TIME DHE 10 TE TJERE

 22. ivani i madh says:

  kush del ne votime per kete palo kryetar bytha i zjefte se ky me cfaqen e fundit nuk do tia dije per gjakun e 4 protestuesve po vetem per te mare karigen e pushtetin.Edhe pse kam qene e jam i majte si fis e familje ju bej thirje te gjitheve- VOTONO AK -VOTONI AK-se ajo do e vere para drejtesise Berishen e klanin e tij se ky rezik ti beje kerkese presidentit sakat ta shpalle hero i kombit .

 23. lokomotiva e durrsit says:

  kesaj i thone..
  qij prifti paguan katuni.
  per nji karrige kryeministri per ramen ne duhet te vuajme me idealet tona.
  ketu ka tradhti burra….

 24. genti says:

  Bashkimi PS-LSI tradheti ndaj 4 deshmoreve te 21 janarit .Vota ime do jete kunder Edi Rames nqs realizohet kjo levizje . vertet turp .

 25. barba says:

  Mor po te jete kaq e paster po e pranojme,po popati ere te keqe brenda si do vej halli,se qeni u betua per te thatin jo per te njomin me PS
  Prandaj do folur hapur me popullin, se ky popull ka shume halle ne kuris dhe nuk e jep voten per pazare ne intersin tuaj,qe ta trafikoni si te doni ju,
  Sic e beri LSIne zgjedhjet e para
  prandaj mendoheni mire se ndeshkimi do jete i rende

  1. Shtegtari says:

   Ta kemi me shendet El Commandante Berishen edhe te pakten per 4 vjet te tjera.
   Tani qe ka ne duart e veta te gjithe pushtetet e mundshme te garantuara me forcen e armeve, ai do te vjedhe aq vota sa i duhen per te qendruar ne pushtet dhe as kush nuk do te mund ta ndaloje, Rama arme e pushtet nuk ka dhe pas shkeljes se gjakut te 11 janarit, nuk besoj se do te gjendet me qofte edhe nje budalla i vetem qe te dale e te protestoje nen thirrjen e tij, per te ndaluar Berishen qe te vjedhe votat.

 26. athinasi says:

  Edoooooooooo, ti do katandisesh me keq se partia e PASOK-ut ne Greqi.
  PS-ja tashme do te behet pakic dhe jo Saliu.
  Ptu, ptu, ptu, ptu, ptu, ptu, ptu, ptu, ptu.

 27. Kapterri says:

  Nje lajm i mire per gazeten Tema. Largqofte fiton P(i)S-LSI-ja do te kemi kater vjet opozite vetem nga Mero Baze. Uroj te kete mbledhur fakte te konsiderueshme qe te nxjerre ne shesh prapaskenat e felliqura te ketyre koalicioneve te pamoralshme. Ne luften e 2-te keto quheshin kolaboracioniste. Dhe i dihet fundi i tyre. Lidhur me levizjet si ne lojen e shahut para zgjedhjeve, dreqi dhe Edi e se kush ka qene motivi i kesaj martese te dyte ose hapja e deres “djalit” plangprishes te se majtes Evropiane, por nje gje eshte e programuar. Sala do te krijoje nje qeveri te re dhe do te kete shumicen ne parlament perseri me numrat e LSI-se. Dhe pse jo edhe me disa kokrra te AK-se. Keshtu qe Edi me keshilltaret e tij ne Internacionalen Socialiste do te mbeten perseri me gisht ne goje. Per hir te shdukjes se fares se PD-se se Sales, uroj te jem gabim dhe te fitoje makiavelisti Rama.

 28. Stela says:

  Ncncnc me mire te hiqet sala o njerez, se pastaj shef e ben ps-ja dhe e heq prap lsi nga koalicioni. Se kuptoni qe ai po ben te pamunduren per ju, e per ne, qe ta zhduki ate kriminelin nga karrikja ? Aman mos na beni si idealiste se i bie te mos jeni me kembe ne toke pastaj!

 29. TONI PALAS says:

  VOTUES TE MAJT JU LUTEM, SHIKOENI ME GJAKFTOHTESI ALEANCEN KUQ E ZI te pakten i thot mendimet troc jo si ky kellira jon qe kemi mbeshtet kaq shum.

 30. qemal lengu says:

  Bruti vrau çezarin per te miren e Romes?Rama per te miren”socialistve”beri kolicion me Djallin,aferim te qofte,,,

  1. anticensurë says:

   bruti për demokracinë e rromës vrau çezarin,rama për ëndrrën e tij diktatoriale po bashkohet me shkaktarin dhe ideatorine vrasjes së 21 janarit!!!

 31. andy says:

  21 JANAR VRITEN 4 KOKE PALARE TE CILET I VRAU E I CNDEROI HAJTUTI
  I MBI TOKES E I NENTOKES SHQIPETARE AI I 700.000 EUROVE AI I 70.000 EU
  AJO E GJERDANIT 250.000 EU E FUSTANIT 70000 EU AI QE PLACKITI MINISTRINE
  E EKONOMISE SHENDETESISE AI QE VODHI THESARIN E SHTETIT AI QE QUHET
  I PABESI ILIR REXHEP META.KY ESHTE KOALICION ME DJALLIN QE DO TE BEJE
  QE PS TE HUMBASE PERSERI E SHKAKTARI ESHTE PIKTORI I DESHTUAR EDVIN RAMA

 32. mirditori says:

  O EDO DHE VOTEN TIME SE KE MA POR DO TE HUMBASISH DHE SHUME VOTA TE TJERA

 33. Ina says:

  O njerez LSI ka qene gjithmone pjese e PS. Kjo nuk eshte tradheti por nje vendim per ti bere balle Saliut.Reflektoni sa nuke shte vone dhe mos u revoltoni kot

  1. sallate fshataresh says:

   po ne qofte se eshte pjese e PS-se atehere,jepja ti voten LSi-se,se un per vete po rri ne shtepi ate dite.Na mbyten ijnorantet.21 janari per cfare u be moj ina e zgjuar

 34. kristi says:

  Çudia me e madhe vetem dy dite zgjat thote populli.Ore tju bej nje pyetje çfare prisnit nga Rama ju !!!

  1. fl says:

   Shume e thjeshte, kualicion me ata qe kane bere opozite, jo me ate qe kane ndare hesapet me Salen.

 35. sokol says:

  PASOK+PS+LSI KURVERI ANTISHQIPETARE ED RAMA PEDERAST DHE VILJAK KY QE FUNDI YT,SHPIRTI I VIKTIMAVE TE 21 JANARIT DO TE JETE NAJTMERRI YT FUCK
  YOU GAY 99.

 36. Petro Kokepalari says:

  Une nuk votoj koalicionet ku eshte Saliu dhe Iliri. Do ta bej voten time kaush.

 37. Bujar says:

  A nuk ishte Ilir Meta qe e beri shumice Sali Berishen?
  Edi Rama, sot ka fituar voten e Ilir Metes me 20% e tij ne qeveri, por ka humbur voten time dhe mijera te tjereve, qe nuk kemi pasur asnje interes privat ne faktin se kush vjen ne qeverisje, por se kemi pasur besimin se rotacioni do ta ndihmonte vendin.
  Pyetjet e mia per Edi ramen jane keto:
  – Cfare garancish ke te ilir Meta se nuk do ike prap te shkerdhehet me Saliun?
  – Ku eshte morali i qeverisjes se neserme, kur ben aleance me nje hajdut qe perfshihet pas gjithe privatizimeve korruptive ne vend ne 8 vjet?
  Ta gezosh pusht-(tet)in Edi Rama!

 38. anticensurë says:

  o debil mafishja
  po përse nuk i bën saliut një propozim për aleancë!ndoshta bashkohet ai me ty or debil!pastaj nuk do të kemi probleme me opozitë e pozitë!o të ndani fitimin,grabitjen,në mes tuaj!kurse ne do të kënaqeshim me sukseset e politikanëve tanë të zgjuar dhe bashkëpunues!!!
  mafishe si ja mushe menjen atij shefit tat të PSEsë??aman të keqen na i trego njëherë??ishte më kollaj me tall bythën me të apo më kollaj me shqipot që vazhdojnë të të vijnë pas???
  hë o edo na i trego njëherë ashtu si di ti!!!gjat e gjat e pa kurfarë kuptimi!!!hë se ti shkru bukur o edo,plakut i pëlqe shumë!ke thonje të bukura!!kurse labushi logorrik është zhgënjy nga ty!të paktën ma merr mëndja se nuk do me më pa mu në burg mo!!!!!
  a o rracë kriminele,injorante dhe e poshtër politikanësh!ju jeni etaloni i poshtërsisë politike!
  ju bëj thirrje të gjithë njerzve të ndershëm në opozitë,në PS të distancohen nga këta mashtrues dhe dashurues karrikesh,ëndërrues pushtit!këtyre diktatorëve të ndyrë!
  me të vërtetë ti nuk ke vrarë si berisha por me këto që ti po bën i vrave dhe njëherë ata që vrau berisha në 21 janar!më këtë që ti po bën ti po vret një popull të tërë që të besoi deri tashti!ti vrave një popull të tërë në maj ’11!ti po e gropos përfundimisht!
  si thoshte në artikullin e shën naunit dhe të vermoshit kristo frashëri:
  “faji nuk ishte vetëm i mbretit ,por edhe deputetët e shkelën integritetin e tyre politik dhe patriotik.”
  dhe në këtë rast është faji i të gjithë atyre që të rrinë rrotull!
  mos distancimi i bën njëlloj fajtorë si dhe ty!pavarsisht kritikave dhe mospajtimeve të braçes dhe majkos,mosveprimi i tyre ështe¨bashkpunim me ty!

 39. avatari says:

  Altin edhe une kete mendim kam patur deri para zgjedhjeve te 2011. Por populli shqiptar nuk Di te vendosi me vote masive. Ne ato zgjedhje vetem para 3 muajsh kishte ndodhur 21 janari dhe Sala fitoi bashkine e Tiranes, sepse diferenca e votave ishte e vogel. Mendoje tani qe Kane kaluar 2 vjet! Jetojme ne shqiperi dhe ky popull nuk vendos si eshte e drejta. Pa meten rezikohen shume zgjedhjet. Tani jane dy mundesi
  1. sala me meten ne pushtet
  2. rama me meten ne pushtet
  Kush eshte e keqja me e madhe!?
  sala po ndenji ne pushtet behet mbret.
  Meta ishte arsyeja e protestave ne 21 janar, por Vrasesi ishte sala me lulin.

  1. Gjergji says:

   Jo nuk eshte keshtu. Populli i majte kishte nje mobilizim kesaj here qe nuk ka qene ai i 2011-es. Te gjithe pane si qeverisi Basha keto dy vjet, te gjithe pane si shkau ne regres Shqiperia, te gjithe pane krizen qe keto dy vjet ka qene me e eger se asnjehere. Faktori nderkombetar e ka izoluar si asnjehere Berishes kesaj radhe.

  2. anticensurë says:

   qënje virtuale”avatar”
   nga dy pyetjet që ke bërë unë po të them përgjgjet e mia!
   _me ndenjen e saliut në pushtet do të kemi përpjekjen e tij për tu mbretërizuar,por në të njëjtën kohë do të kemi një nxehje të situatës që nuk ka për ta lejuar!do të kemi rrevolucion,luftë për ta rrëzuar!me saliun kemi diktatorin e fundit shqiptar!
   _me rama meta do të kemi një legjitimim të vjedhjeve “perpetum mobile”!të përjetëshme!do të shuhet dëshira për demokraci!do të kemi rotacion pambarim diktaturash!
   tashti me zyrtarizimin e asaj që u duk se ishte një rrenë prilli edi rama tregoi se ai nuk ka asnjë lidhje me demokracinë dhe aq më pak me interesat e popullit e shtetit shqipëtar!!!
   ti dhe shumë të tjerë sado që ta përdridhni gjuhën nuk mund ta mbuloni mutin e ramës me fjalë!muti nuk mbulohet me shurrë e jo më me sofizma fjalësh!

   1. radikalisti says:

    Me pelqen llogjika jote “anticensure”.

 40. arifi says:

  Dhe thone qe sjane burra homoseksualet…..ta harrojne ata qe nuk mendojne keshtu…

 41. etleva says:

  Edi Rama po e turperon opoziten shqiptaren me kete koalicion me hajdutin Meta. Me kete pazar te turpshem Rama e ka te sigurte humbjen ne 23 qershor

 42. hugo says:

  ik ha ndonje ngjal tani ne lalez

 43. kapo says:

  Ky eshte cmimi i paqes , kurveri politike.

 44. roland says:

  vota ime dhe e farefisit tim pa diskutim shkon per sali berishen. edo, je thjesht nje bastard.

 45. Mendje dibre says:

  Shoh shume komente te zhgenjyerish, me te drejtë.

  Por kush është ai që siguron që PS -ja fiton zgjedhjet pa LSI? Ështe e palogjikshme të merret ky risk që do ishte katastrofal. Imagjinoni sikur të ishte Saliu përsëri ne pushtet, cdo thonit ju sot qe jeni kundra koaliconit?

  Nuk duhet të rrezikojmë kurrsesi që PS -j te dali e vetme ne zgjedhje. Saliu do vjedh përsëri as qe behet fjalë, prandaj një qeveri teknike do e shmangte këtë gjë. Ilir Meta thjesht po mendon tani per tani per veten, por edhe ai besoj se do ndëshkohet me kalimin e kohës. Edi Rama nuk mund ti mundi dy të keqija menjëherë. Koha do e tregoj.

  1. KU ESHTE PERFITIMI says:

   LSI-ja cfare ofron? Dihet qe vota nuk ka, sepse nuk e voton njeri. Nga ata qe punojne ne administrate nuk e voton njeri, sepse nuk jane te sigurt se kush fiton. Mbeten votat e blera, te cilat prape nuk jane te sigurta. Qeveri teknike nuk ka, sepse edhe sikur te ikte LSI, Saliu prape i ka numrat ne parlament ose i blen po te doje.

   Atehere??

 46. viktor hoti says:

  Rama eshte konseguent sepse me kohe e ka thene qe per te rrezuar salen do bashkepounoje edhe me dreqin .

  Eshte tjeter qe duhet kujdes qe mos tja dredhe perseri para rrezimoit ter salles sepse nese kjo levizje i a arrin qellimit dhe sala rrezohet. ilir meta nuk ka me bithe ta dredhe e ska cte dredhe me .

  Pa pas vemd per krahasim personash te tilla levizje i ka bere edhe Stalini me hitlerin , edhe Enver Hoxha me Grekun e serbin pas daljes nga traktati i Varshaves ndersa sala ka thyer rekordet tek u riputh me nje lukuni qe kish peshtyre .

  Ata qe injorojne te tilla fakte nuk kane haber nga politika dhe marrja e pushtetit eshte aja e politikes. viktor hoti

 47. kristi says:

  Oooo Z Meroooo… O i zoti i shtepise po dil e thuaj nje llaf mor aman se spo e shkoqitim dot kete pune ajde se kate here ta paguajme ne shkrimin…

 48. SADIU says:

  Jam i majte me themel. Rama cdo gje mund ta beje, vetem politiken e pavarur te PS. nuk e bene dote, eshte shume larg saj.
  Rama HIQE slloganin RILINDJE, se me bashkimin me Ilirin RIDESHTOVE komplet.
  E bere bashke KORUPSIONIN me vrasjen e 21 JANARIT dhe hajde te behet ku vend apo sic e thuaj Ti o Rama ta rilindesh ate.
  Nje gje e bere mire ia shtove elektoratin LSI-se dhe kjo eshte e vertete po te veshe llogjiken ne pune se ti ne fakte punon me koken tende me c’te del perpara. Mjere populli ne doren e kujt ka rene.
  PO E THEME EDHE NJE GJE: Ne raste se Saliu do te kishte qeverisur pa Ilirin ekonomia nuk do te ishte katandisur ne kete gjendje, por do te ishte shume me mire. Kurse ty Iliri te ha te gjalle (ai hengri Saliun) dhe te dy do ta beni Shqiperin, vendin rrush e kumbulla dhe do te bjere ere qe ska dete ta laje. Jepini se ky popull kapelen tuaj do, dhe kur te dale ne demosrate ndonje hu pas koke dhe nje cik me shume.
  Bjeri o popull bjeri se i renke mire.

 49. merjeme says:

  Edi Rama ja hoqi nga prehri Saiut, Ilir Meten dhe e mori ne preherin e vet….
  Lidhja eshte shume e pamoraleshme.
  Tani duhet poli i trete….
  Nuk e di do ta beje dot AK kete pune!?
  Ajo ti rrezoje kualiconet e turpit.

 50. arifi says:

  Sa duhet ti kete pelqeyer ngjalat e lalzit sa dhe nga kau i Pezes hoqi dore….Bravo Lalzi

 51. ee says:

  Berravo!.. Berravo!..

  Tani dilni e beni elozhe per njeri tjetrin.

 52. dritani says:

  U pa puna!
  As kete rradhe s’do votoj.

  Bye, bye baby!

 53. Lenini says:

  “RILIDJE” Per cilin ishte kjo Zoti Rama? U lodhe kaq shume,harxhove kaq energji njerez,para per te rilindur ILIR METEN? Kjo eshte rruga e fitores per ty apo per te majtet? Kjo eshte fitorja e parimeve apo e poshtersise? Ku do fitojne te majtet,atehere kur Iliri te mare 30% te vendeve te punes,te ministrive dhe njerezit qe te kane mbeshtetur e rine pa pune 8 vjet te ngrohen perseri ne diell.Nuk e di a i ke bere llogarite mire,se jane 50 mije te pushuar nga puna qe kane 200 mije vota,qe jane pa buke 8 vjet,a mendon se “rilindja” jote do ti beje te votojne me per ty? Sa mijera te tjere besonin ne “Rilindjen” tende do i kesh kundra,edhe ata qe nuk votonin kurre tani do ti kesh kunder se i ke mashtruar,je tallur,me idealin e tyre,je tallur me jetet e tyre,ke abuzuar ne besimin e tyre.Nje i pa parti qe te ka degjuar gjithe keto vite ka besuar te JU,po sot? Turp,turp e turpi do ju ndjeke gjithe jeten,per tradhetine qe po beni.
  Vetem ne nje vend ku po shkruaj,jane 7 persona qe deklarojne se nuk ke asnje vote me per martesen PS+LSI. Mendo sa mijera ose do abstenojne ose do ta kalojne voten ne parti te tjera,AK,FRD? Me vjen keq qe po ta them,por nuk do fitosh edhe me 23 Qershor.

 54. laraska says:

  O Rama o plere e ndyre po fton Meten qe e ka me video te deshmuar hajdutllikun, dhe qe u vrane 4 baballar ne mes te bulevardit te Tiranes. PO mire mo na thuaj kush do i shpalli ata kater fakirat deshmor?? Meta??? PO ti keto i ke dituyr me kohe se planet ti me Berishen e MEten i ke bere me kohe more kafshe e ndyre, llumi i njerezimit. Edhe votat si do ndahen e keni planifikuar me kohe. Vetem beni filma sepse doni te shpetoni Sali Berishen pas zgjedhjeve. Ke punuar sistematikisht per te shkaterruar PS keto vite, dhe po e arrin. Nje PS e shendetshme, merr 85% te parlamentit, se Berisha pa nje te majte cope cope e pa vjedhje smerr dot as 15% (dhe te ky 15% hyjne kriminelat qe i ka bere me lek, ose injorantet pa sy ne balle). Shkaterrimi i PS po behet me kast qe neser te kemi lloj lloj palo koalicionesh dhe ti o ndyresire te justifikohesh gjoja ske cte besh. Kushtetuten ja ndryshove Berishes, ne organet e drejtesise gjiththnje cka deashur ai. Ptuuuuuuuuuu pjelle e ndryre….te shkretet ata qe kane vdekur e rane per ideal e per tju mbeshtetur plera si ti qe rrezok dhe cunit tende ja ngul thiken naten ne gjume pa tu dridh qerpiku, aq i pameshirshem, i ndryre, perbindesh dhe i zene ngushte ne kete valle je ti. TRADHTAR!!!!

 55. aNISA says:

  Mos tregoni nacionalizma dhe patriotizma ne nje raste qe nuk ka vlere. Ju beheni patriote vetem ne 28 nentor, ju beheni nacioaliste vetem kur luan kombetarja, ju nuk respektoni gjuhen tuaj meme duke zevendesuar fjale ne shqip me fjale te huaja.
  RILINDJE RILINDJE RILINDJEEEEEE

  1. Pelasgian says:

   o te dhjefsha rilindjen un ty , rilindje me ilir meten , aman a ju ka ngel noj cik CIPE ne surrat ???? PO JU PASKENI QENE 10000 HERE ME LEGENA SE ANETARET E PD-se !

 56. Alfred. C. says:

  Popull kot. Ju ulni breket per te fituar….

 57. zhaku says:

  Nuk desha t’i lexoja te gjitha komentet se mu duken shume te deshperuara shumica e tyre,disa teper naive ,disa keqdashese.Rama vertet e ka gabim me kete ftese ndaj Metes por,kur te votoni votoni per PS.Te tjerat t’i bejme pas 23 qershorit.

  1. jimmy says:

   O zhaku i mposhtur, po si mund te votojme Ps kur ajo del hapur ne krahe te hajdutave??????????????Si te votoje PS kur ajo na nxori ne bulevard ne 21 janar kunder Ilirit , dhe tani del perkrahe me te???

  2. genta says:

   po ndonje koment realist a pe ketu?
   deshperuese eshte vertet, nuk ka me as shprese se mund te ndertohet shtet e te rrojme si gjithe te tjeret, kush ka mundesi do iki nga syte kembet,i rezistova sali berishes 23 vjet ne kete vend, kam 8 vjet qe mbaj veten dhe femijen me gajret, do behet me mire, dikur vlerat e verteta do triumfojne, s;ka si te ndodhe ndryshe..nuk mund te jetoje e te vdese njeriu keshtu, pa dinjitet, pa siguri pa minimumin jetik per nje qenie njerezore..
   naive..po, besova me pafuqine per ta lene kete vend, se cdo gje edhe pse ngadale do te shkonte ne vend, se do duhesh vertete kohe per te ndryshuar menyren e mendimit te ketij popullit tim, se nje shembull i mire lideri do te bente te veten..vdis po deshe si kafshe, bjeri kembes se nuk ke c’te besh, ate qe di me te mire ai eshte me i ndyre
   erdhi erdh edhe u derdh (per te disaten here)
   Thua voto per ps; kush eshte naivi ketu?

 58. Albert says:

  Po nderrojne pozicion nga nje variant i kamasutra-s ne tjetrin! Aleanca oralo-anale e treshes se bordellit Berisha-Rama-Meta!…..

 59. elinor says:

  Rama sapo vertetoi filozofine e Berishes: “ne kemi bere gabime por as keta nuk jane me te mire se ne”!
  Dhe tani mendon se do fitoje zgjedhjet idioti, bashke me shume idiote te tjere ketu me siper qe kam pershtypjen se mund te jene stafi i Rames qe po perpiqen t’u ofrojne asistence teknike mbeshtetesve te hutuar nga ky devijim!
  Ajo qe Rama do fitoje eshte nje njale edhe me te trashe se ajo e para. Meta, pa pike problemi, do ta shkele marreveshjen dhe do te futet edhe njehere ne koalicion me saliun, per hir te integrimit….kuptohet.
  Jo vetem qe LSI tani do te jete edhe me e forte me votat e fituara nga elektorati i majte, por PS do te jete edhe me e dobet se me para si pasoje e zemerimit te njerezve te thjeshte.
  Kjo nuk eshte vecse nje humbje e turpshme e Rames dhe e te gjithe shqiptareve te ndershem te cilet ai i tradhetoi; nje humbje e njerezve te atyre qe humben jeten me 21 Janar!

 60. mm says:

  Perfundimisht mesazhi i ketij koalicioni te peshtire eshte qe pushtetaret tane na konsiderojne te gjithve dele! Dhe mire na e bejne.
  KETA DUHEN SHFAROSUR QE NGA I PARI E DERI TE I FUNDIT.
  Bojkot!

 61. Binjaku says:

  ESHTE GABIM TE MOS VOTOJME ! T’I NDESHKOJME ME VOTE TE DY PALET (A TRE SA JANE) !!!

 62. mm says:

  Perfundimisht mesazhi i ketij koalicioni te peshtire eshte qe pushtetaret tane na konsiderojne te gjithve dele! Dhe mire na e bejne.
  KETA DUHEN SHFAROSUR QE NGA I PARI E DERI TE I FUNDIT.

 63. canada says:

  Z.Rama do te mbetesh ne histori jo vetem shkaterruesi perfundimisht i se majtes shqiptare por edhe varferimit te metejshem te popullit dhe pasurimit te metejshem te banditeve,krimineleve,kurvave dhe imoraleve si ilir muti. futura me e urryer ne vend.Nuk mendove per asnje cast per 21 janarin,gedecin e shume gjera te tjera qe kane ndodhur ne ATDHEUN TONE TE DASHUR.

 64. Malo says:

  Nuk kuptohet se me sa kurajo do te shkoj te mbaje perseri fjalime neper fushata apo te flase para bashkeatdhetareve jashte vendit. Do ja braktisin sallen e do e lene vetem. Kjo qe beri do ti kushtoje me pak atij vete por me shume atyre qe e kane zgjedhur si kryetar. Tani qe i humbi perfundimisht besueshmeria e humbi dhe davane. E mbafshi me nder edhe kater vjet te tjera peshqeshin qe ju beri miku.

  Rrofsh o Malo na nderove…

 65. liri a vdekje says:

  TURP PER BASHKIMIN ME LSI VOTA DO SHKOJ PER AK ME MIRE ME HAJDUTA SKA KOMPROMIS

 66. mm says:

  Personalisht, mendoj se me shum humb se sa fiton Ps-ja me kete levizje!
  Tani i bjen mos te flasi me per sistemin e kalbur te shendetesise!
  Tani i bjen te mos flase me per privatizimet!
  Tani i bjen te mos flase me per korrupsionin!
  Tani i bjen te mos flase me per diplomacine!

  1. tirana says:

   NUK KAM QEN KURRE FANS I RAMES PER ARSYE SE MBAS 21 JANARIT
   E KTHEU PLLAKEN NGA BERISHA DHE META SHUME SHPEJT DHE NUK KAM
   SHPRESUAR TEK KY. NDERSA SOT AI I VURI VULEN TE GJITHA PARASHIKIMEVE
   VETEM SE NDERMJET METES DHE RAMES , META ESHTE ME I ZGJUAR KA PER T’JA FUT
   NDERSA BERISHA ESHTE ME I ZGJUAR . DUKE QENE SE META ESHTE SHUME I LIDHUR
   ME BERISHEN CFARE EMRI DUHET TI VEME KETIJ KOLACIONI ????????
   SHUME QESHARSKE

 67. My name is my name says:

  Aleancat politike jane normale per te arritur nje resultat te perbashket.Ne politike nuk ka loyalty prandaj kur beshtyn mos beshty shum se do te duhet ta lepish prap.

  Tani dy probleme kame une me kete bashkim me LSI.
  1.Rama thote na duhet qe te sigurojme voten the te largojme Berishen.
  A eshte largimi i Berishes aspirata e LSI?

  2.Sharjet falen e fjalet harrohen po si do ja bejme per kater jetet e marra ne bulevard?

  Zoti Rama.
  Ne rast se ti mendon se nuk i ke votat e duhura atehere cfare te ben ty te mendosh se LSI merr prap 10%? Tani situata politike ka ndryshuar me futjen e FRD dhe AK ne zjedhje.
  FRD merr nje pjese te zgjedhesve te djathte dhe AK merr nga te dy kampet.Te dyja bashke marrin tek 10-15%.
  Me me rendesi eshte te nxjerresh Ilir Meten ne pension se Saliu nga trute ka vite qe eshte ne pension

 68. bie shi says:

  -Rama jep doreheqjen te vije Tos Nano,[e bere qe e bere]
  -Ste vjen keq te kalojme te partite e tjera,FRD,AK.

 69. albgentius says:

  vaffanculo ti Edi Rama edhe Rilindja jote

 70. dumdum says:

  Kjo eshte rruga e humbjes mer krriç.

  Po ti nuk zure se nuk zure mend. Shkove rizgjove nje zombi dhe do ta hash sa krahu edhe kesaj radhe.

  Harxhove gjithe ate energji duke denoncuar shkaterrimet dhe tashi do te na shesesh Tit Vasilin prape minister shendetesie…

  Ja fute vetes dhe neve.

 71. Albert says:

  Vihet re lehte se te gjithe “Edistet” jane perfshire ne ethe per te gjetur kush e kush aforizmin dhe sofizmin me te goditur,po germojne neper arkiva per te gatuar alibine-parfum me te cilen shpresojne keta mjerane te neutralizojne duhmen mbytese qe ka plasur nga gjirizi!…

 72. anda says:

  Turp e faqen e zeze….
  Nejse…cudia me e madhe 3 dite zgjat…mos u beni merak sado çudi t’u duket ne fillim e zhgenjim te ndjejne, te gjithe socialistet do shkojne te votojne…pasi gjithe socialistet cfaredo qe te beje e thote Rama prap e duan marrezisht dhe ja justifikojne veprimet…ashtu si dhe ata te PD cfaredo te thote e beje Berisha prape e duan pa fund…kjo eshte dhe fatkeqsia jone…

 73. Shpirag says:

  Ju qoftë bashkimi i mbarë,Edi Rama!Politike e pamoralshme shqiptare,alabakeri e kompozuar në zyra të pista!Jam i dizilizionuar!E trishtueshme,për të mos thënë tmerrsisht e tmerrshme!Vazhdoj me dhimbje opozitën kunder Metes,Juve,personalisht,natyrisht edhe kundër Berishës që i shpëton krimeve!Ka zgjidhje,të treve do t’ju shpartlojë Sovrani,do meritoni turpin dhe ndëshkimin!…

 74. Lil Toronto says:

  ARVIZU ESHTE I QETE TANI, SE RREZIMI I BERISHES ESHTE I SIGURTE (SE KA GJET KET RAME, JOPOLITIKAN, LEGENIN, PRANDAJ)

 75. aldo says:

  Habitem kur thone: PS e ben kete ne te mire te vendit…. kaq budallenj jane..apo bejne….
  Po kjo eshte e qarte fare se politikanet tane te te gjitha kraheve asgje nuk bejne per te mire te vendit apo popullit, por vetem per vehten e tyre. Per hir te karriges (ne kete rast te kryeministrit)jane gati te shesin gjithcka…
  Ah mor i mjere popull qe mbushe sheshin me 21 mars per korrupsionin e metes…ju coi Rama si turme para policeve e vete pinte kafe si pasha….hengri dhe ca ngjala me pas….

 76. Tre Kendshi says:

  Trekendesh perfekt.

 77. Horri i Bulevardit says:

  META BEN SEKSERIN E AMNISTISE SE BERISHES TEK RAMA.

  RAMA AMNISTON ILIR METEN.

  MARREVESHJA PUTIN-JELCIN, BEHET REALITET NE SHQIPERI.
  Berisha i shpeton burgut, mban miljardat.
  Meta Rama, amnistojne bllokun blu.

  Shume nuk do me kuptojne tani, por do me kuptojne me vone se kjo marreveshje, eshte per nje rilindje.
  Keto ishin pak a shume fjalet e Edi Rames, mbas miratimit te kryesine e PS-se, per koalicion me LSI-ne.

  Une si opozitar dhe kundershtar i kesaj qeverie, ku mori pjese edhe LSI-ja, ju bej nje pyetje juve zoti Rama dhe kryesise se PS-se.

  E filloj nga shendetesia ku na dhe shprea te medha per nje rilindje.

  Kush e solli kete gjendje alarmante dhe kaotike ne shendetesi? mos do te thuash ishte sistemi?
  Atehere duhet te amnistosh te gjithe ish byroistet, te gjithe ish prokuroret qe dhane denime me vdekje dhe me burgime te gjata. Se simbas kesaj llogjike ishte edhe per ata sistemi dhe ata qe bene keto pune, skishin faj, se ishte sistemi!
  A nuk ishin ne kete qeveri ministra dhe drejtore neper spitale LSI-stat? Ketyre sduhet ti kerkojme llogari fare se ishte sistemi?
  Kete opozitaret sta pranojne ketu ke -1

  Ne drejtesi: A nuk ishte LSI-ja qe u be objekt korrupsioni dhe vjedhjesh masive? A nuk u vrane shqiptare me 21-janar, se doli vidio e korrupsionit Meta? Si do ta sjellesh drejtesine ne vend, kur kryesori me kete marreveshje, del automatikisht i amnistuar?

  Ne sherbimin diplomatik: A nuk ishte LSI-ja ne kete post ne kaetr vjet? A nuk folem me te madhe per korruspionin dhe shkaterrimin e sherbimit diplomatik, po nga LSI-ja? je -2

  Arsimi: A nuk ishte po LSI-ja bashkepuntore e shkaterrimit te sistemit arsimor? A nuk ishin eksponente te LSI-se, si rektori i universitetit qe eshte ne kryesine e LSI-se?

  LSI-ja: A nuk ishte LSI-ja qe ne kundershtim me deklaratat e saj kunder Berishes,ne ceshtjen Gerdeci, qe lepiu peshtymen e vet dhe u bashkua me vrasesin e 26-shtetasve?

  Ti thua zoti Rama se tani ka disa qe sme kuptojne, nuk jane disa zoti Rama, jane shume qe u zhgenjyen dhe kete do ta kuptosh me 23-qershor, po nuk mundem ta rrezojme kete qeveri me 7-prill, do ta kuptosh se ti vete ke bere nje vetvrasje politike dhe shume shpejt me humbjen spektakolare me 23-qershor do ta shohesh se shqiptaret sta falin jo ty por asnjerit, qe te besh marreveshje korruptive me korrupsionin.
  Shqiptaret nuk duan vetem te heqin Berishen, shqiptaret duan ndeshkim per hajdutet dhe kete ndeshkim nuk mund ta jape kjo marreveshje, kjo marreveshje eshte amnisti per dyshen Berisha-Meta.

  Shqiptaret duhet te votojne AKZ-ne.
  Te nxjerrim Aleancen Kuq e Zi, si force te pare ne zgjedhjet e 23-qershorit, ta nxjerrim si force e pare qe te permbushim endren tone per nje ndeshkim popullor te korrupsionit te te gjitha ngjyrave te politikes.

  VOTONI AKZ DHE KRESHNIK SPAHIUN SI KRYEMINISTER.

  1. Claus says:

   Keq qenke zhgenjyer o “horri”, ti nder besniket e Rames, atij djali excentrik te xhiros se buleverdit.

   Nuk e di, duke degjuar dje nje melodi ne piano koha me coi vite dhe vite me pare.
   Ishte nje dite e bukur pranvere andej nga fundi i viteve `80, gjendesha me shoket e mi para Institutit te Larte te Arteve ku jashte saj ishte hapur nje “ekspozite”. Ishin vene ca piktura me carcafe te grisur, fytyra te vuajtura te vizatuare me grafit dhe shume te tjera te ketij lloji. Disa i takonin Edi Rames te asaj kohe qe te gjithe e merrnin per njeri jashteorbital. Nen tingujt e asaj melodie nga boxet qe ishin vendosur jashte shihja ato carcafe te nderur duke qeshur dhe bere gallate me shoket.
   Nejse, koha kishte ardhur dhe Alia kishte lene c`mund te linte, kishte filluar era e lirise.

   Jashteorbitali Rama dallonte mbi te tjeret, nuk e di kisha nje ndjenje qe ai njeri sikur bluante dicka ne koke, tere kohes, jo dicka normale, por anormale.
   Si inteligjent ate njeri nuk e kam vleresuar asnjehere.
   Koha kaloi dhe si papritur, marre me thonjepaprere nga Parisi (zakon qe nga Tirana) ky dhe vjen dhe ze vend ne nje parti qe nuk i ka takuar kurre.
   Mbledh rreth vetes me gjysemzemre Gramoz, e Namik, por me plot zemer Erjon dhe Elisa dhe disa femra qe dallonin ne ate xhiro si Mimi Kodheli dhe ia fillon politikes por gjithmone ne dem te vetes.
   Mire apo keq, une gjithmone kam qene ne dyshime se punet ai njeri i ben nga imspulse te papritura qe i vinin ne tru, si shembellima pikturash me personazhe dhe objekte qe vetem ai di ti deshifroje.

   Horri, me kete “pikture” qe po ben ne nje penel qe do ti griset shpejt, ai po ben autoprtretin e tij plot vuajtje dhe lengate. Ai tashme eshte kthyer si ai semuri ne Burrel ne ate dhome plot myk qe askush nuk mund ti bej derman.
   Ai nuk e shikon dot ate myk, ate ajer te ndotur, se eshte akoma ne gjendje vegimesh dhe perfytyrimesh te nje bote tjeter, por shpejt do te behet esell dhe do te ndjeje vetmine e madhe.
   Atehere keta tipa perfundojne keq, nuk e di se si, por perfundojne keq dhe kete ta them me siguri.

   Dje beje thirrje dhe sot po ashtu, por ne kahe te kundert, ndersa une lexoj dhe pres.
   Vetem per nje gje me vjen keq, me vjen keq pera ata qe besonin, qe enderronin per nje kohe me te mire, per nje Shqiperi me te paster dhe per ata qe nuk u treguan asnjehere “pragmatike” si kontigjentet e Metes por qe ngelen rrugeve pa pune dhe plot varferi.
   Kjo eshte kriminale!

   1. Horri i Bulevardit says:

    Po Claus, ke te drejte, jam shume i zhgenjyer dhe kete zhgenjim nuk ja fal as Edi Rames dhe as PS-se, me kete zhgenjim jam gati te pranoj edhe njehere Enver Hoxhen, se sa keta sharlatane politike qe poshterojne cdo ndjenje te popullit.
    Jam shume i zhgenjyer, se prisja nje ndeshkim te korrupsionit dhe me kete marreveshje qe pritet te behet, ndeshkimi nuk do te vi, por do te kete nje amnisti te hajduteve dhe vrasesve Berisha-Meta.
    Ne disa raste kam thene, qe po te vi ne pushtet Edi Rama dhe te filloje te veproje si Berisha, perseri do te jem opozitar, se nuk dua te bej kompromis me korrupsionin.
    Deri tani Edi Ramen e kam mbeshtetur duke u frymezuar nga fjalet e tij qe do te kete nje ndeshkueshmeri te pakompromis me hajdutet dhe vrasesit, por me kete marreveshje, une shof qe asnje sdo te ndeshkohet dhe kur nuk ka ndeshkueshmeri, me duhet te pranoj se do te kete vazhdimesi te hajduterise dhe vrasjeve, sic beri qeveria Berisha.
    Pr kete jam tani me AKZ-ne dhe Kreshnik Spahiun, se te pakten nga ato qe thone, japin nje mesazh qe do te ndeshkojne cilindo qe ka kryer dhe ka vrare.
    Per kete shqiptaret tani duhet te nxjerrin medoemos AKZ-ne si force te pare dhe PD-ja, LSI-ja dhe PS-ja, te qendrojne ne opozite, kurse Edi Rama te shkoje perseri ne France dhe te mos na mbushe me fjale pazari se ne nuk jemi dele qe te na dali nje bari dhe te na urdheroje se keshtu une kam vendosur, ka vendosur, le ti dale zot vete, por jo me ne.
    Votoni AKZ-ne.

    1. anticensurë says:

     “Votoni AKZ-ne.”!?
     ndoshta ke të”derjtë”!nga fjalët janë më të bukur se edi mafishja!!!i bin shkurt muhabetit!kërcejnë nganjë qosh në tjetrin dhe sbëjnë asgjë!!!por në fund të fundit akoma nuk kanë bërë koalicion me LSInë!!!janë të pastër deri diku,përveç manipulimit të votave në ’96 dhe shumë pisllëqeve në drejtësi!!!bile një aleancë e tyre me faraxhiun e ardhur në presidencë me korrupsion ndërpartiak do të plotësonte rrethin e shtrëmbër të patriotëve shiptarë!!
     a mor kombinats a!!!!
     ti mirë ka bërë që i ke thirr menjes,por kjo euforia më pas të bën që të shprehesh pa arsye!!!

     1. Claus says:

      anticensure, nuk eshte aspak e drejte te paragjykosh voten e njerit dhe te tjetrit, aq me shume te “horrit” dhe sidomos ne keto dite ku cdo njeri eshte i paqarte se c`duhet te bej dhe nuk ka si te ndodh ndryshe.
      E paket te duket te shpresosh per 8 vjet, te hidhesh jashte si lecke, kohe kur LSI me hordhite e saj rrenimtare u bene te kamur?
      Nuk dini te ishin edhe ata socialiste te thjeshte te kthenin fleten dhe te merrnin nje vend pune?
      Por ja qe nuk e bene.
      C`fare arsye kerkon tek ne, kur arsyeja ka fluturuar me kohe nga trute e Rames dhe kompani.
      A nuk eshte te luftosh Berishen me tullat e keshtjelles se tij?
      Nese do te kishim nje dalje para dy a tre vjetesh, edhe mund te honepsej, por jo tani para dy muajsh dhe akoma me keq, qeveria nuk bie, tre ligjet votohen dhe nuk i dihet nga do te shkoje Meta pas zgjedhjeve.
      Eshte marrevshje parazgjedhore, kete mos e harro.

      A di permbajtjen e atyre 3 ligjeve?
      Njeren po ta them: Eshte mbajtja me ligj e tere zyrtareve te sotem qe kane nje vend pune ne shtet dhe pushtet. Pra legjitimon tere ate hordhi PD-LSI qe kane rrjepur dhe gerryer me thonj vendin.
      Eshte e drejta legjitime e cdo njeriu qe ta hedhe voten ku te doje, sot eshte me e ligjshme se kurre.
      Fundja-fundit kemi 4 kufoma ne bulevard, ata nuk mund ti “fshijme” si kokrra molle.
      Perse nuk duhemi ne njehere te tregohemi pragmatike, ndaj atyre “pragmatikeve” qe luajne me ndjenjat e njerezve te thjeshte dhe plotshprese deri dje?
      Po sikur te “luaje” njehere votuesi me planet e tyre?
      A nuk do te ishte kjo legjitime?

      1. Horri i Bulevardit says:

       Ashtu eshte i nderuar Claus, njeriu e hedh vote ku shikon shprese, e di qe edhe Anticensure nuk eshte thjesht kunder meje ne shume ceshtje, por dua ti them se une nuk jam me asnje parti, jam me ate qe do te beje ndryshimin e madh, per nje demokraci te vertete, jam me teper radikal se shume te tjere e pranoj, por jam shume i sigurte qe nje koalicion me hajdutin dhe kriminelin do ta beje edhe Edi Ramen, po nje person qe sdo te jete me nje ndeshkues i krimit, por nje bashkepuntor ne krim.
       Kam besuar shume tek Edi Rama, dhe tani ne kete moment jam me i zhgenjyeri.
       Une uroj qe Edi Rama dhe PS-ja ne kryesi ti lexojne reagimet e njerzve dhe te binden se po hyne ne nje rruge pa krye qe do te dalin te humbur dhe te deshtuar ne politike.

      2. anticensurë says:

       Claus
       unë kam vetëm një mundësi!votën time!
       në jetën e përditëshme,kontaktet e mirfillta njerëzore,nuk i imponoj askujt se ku duhet të hedhë votën e tij!gjithnjë shpreh mendimin tim për çështjen që është në bisedë!
       kështu një nga variantet e votës është dhe moshedhja e saj!gjë që e bëjnë pak më pak se gjysma e shqiptarëve!në këto momente për mua është shumë e vështirë të vendos se ku duhet ta “hedh” atë votë!tek salitu, përveç dy herët e para,’91,’92,nuk kam për ta hedhur sa të jem gjallë!u dogja dhe e kam aftësinë për të mësuar nga gabimet e mija!pavarsisht se ishte i nevojshëm ndërrimi i pushtetit dhe se PDja ishte alternativa më e mirë për atë kohë!
       për ramën ose të ashtuquajturën opozitë sidomos pas kësaj maskarade që po bën kryetari i saj por për mungesë kundërshtimi dhe kryesia në përgjithësi,i kam vënë vizën!nuk mund të hedh një votë për të ndihmuar vazhdimësinë e krimit të legalizuar në shqipëri,pavarsisht “paraelektoralitetit”të saj!sa për pjellat e pa provuara të PDsë,A KZ dhe FRD kam shumë pak besim!përveç burimit të qelbur nga ato kanë dalë ato nuk më japin aspak bindjen se janë kundër sali berishës!FRD akoma nuk është shkëputur nga nëna e tyre!ata akoma e mbajnë në pushtet,të paktën me votën e oketës!kurse A KZ ja ka dhe po bën shumë veprime që të bëjnë që të mos i besosh shumë si për aftësinë politike të drejtuesve të saj dhe për vërtetësinë e asaj që thonë!rasti më flagrant ishte dëshira e sabotimit të fesitmeve të pavarsisë!kërkesa e tyre për të “festuar”në morinë ishte sa e trashë politikisht aq dhe antishqiptare për situatën që po kalonte shqipëria në atë moment!
       opozita,edi rama në veçanti, po tregon jo vetëm një injorancë të pa imagjinuar por dhe një dëshirë maniakale për të zënë me të gjitha mënyrat karriken e parë të shtetit!ai për alibi ndërkombëtare ndërtoi kërkesën e kryetarit të soc europianë për bashkpunim me kriminelin e deklaruar meta dhe partinë e tij po aq të zhytur në krim!!!ai me injorancën e tij akoma nuk e ka kuptuar se llogaritë nuk bëhen më me aritmetikë!ato bëhen me realitet!se nuk llogaritet me votat e fituara në ’09ën,kur ai në mënyrë kriminale kontrabandoi 3000 vota në leverdi të metës,kur LSI ishte një parti e majtë dhe me elektorat të majtë!sot ajo është një parti kolaboracioniste e “pushtuesit”sali berisha,për pasojë elektorati i saj është jo vetëm në minimumin e përfituesve direkt ekonomik,por dhe ata nuk i ka të sigurtë!nuk llogaritet me votat e “fituara” në ’11ën sepse ato ishin të kontrabanduara nga saliu për të rritur “besueshmërinë” tek aleatët e tij dhe për të legjitimuar vrasjet e shtetit diktatorial të 21 janarit!kurse kjo e fundit”Rama: Berisha është mekur nga largimi i Metës, shpreson tek fshati” e këthen atë në një qesharak!e vë në të njëjtin ivel me arrorët e berishës!
       kështu o claus unë nuk gjykoj votën tënde dhe të askujt,por timen vetëm!deri tashti nuk kam vendosur këthej në pronë kolektive!

    2. radikalisti says:

     Horri lexova komentin e “censures” ku ne fund te tij te drejtohet me fjalet -a mor kombinats a- .Kam pershtypjen qe duhet te njihemi se edhe une jam lindur dhe rritur ne kombinat.

     1. Horri i Bulevardit says:

      Nuk e di si e ka nxjerre Anticensura kombinats, por kam patur shume shoke dhe kam qene shume here ne kombinat, njof Ben Rucin, njof Skender Jaupin Kenon, njoh Cim Mucen dhe Stojen, por shpin e vjeter qe e kena shit e kam patur tek rruga kavajes, mbas klubit.
      Ta them se ja dhashe te dhenat njehere ben bathores, se me doli shum trim.

     2. anticensurë says:

      radikalisto,
      nuk njihemi me horrin,por kur diskutuam një herë për bashkim shehun ai më tha se kishte qënë në sherrin e kombinatit!gjat një shfaqjeje të “petro ninit”!për këtë arsye mendova se ishte kombinats!ai thotë të kundërtën dhe nuk kam përse ta vë në dyshim!ashtu si të gjithë tiransit të gjithë kemi pasur shokë nga të gjithë lagjet e saj!ndoshta,është e mundur që të njihemi po të tregojmë emrat e vërtetë!?

 78. Edi Rama akoma pa hyp ne pushtet i shkel premtimet e dhena,shkel viktimat e 21 janarit qe i vrau vete.koncesionet e dhena nga LSI ku do i qoje? Pse i largoj anetaret e PS mbeshtetes te Nanos,sepse e kishte ne mendje qe kur hyri ne PS,ta shkaterronte ate dhe ta kthente ne parti mostrash e hajdutash,mbledhja rreth vetes e njerzve biznesmen dhe koalicioni me LSI,tregon qarte qe kane perveshur menget per ta rjep Shqiperin mire e mire deri ne palce

 79. lavirja e kuvendit says:

  Politika eshte kurve dhe kurvat i pelqejne te gjitheve.
  Kot nuk thone pac fatin e kurves.
  Berisha kurveroi 22 vjet. Pse te mos kurveroje edhe Edi?
  Une do beja pakt edhe me djallin vetem te hiqja qafe monstren Berisha.
  Respekte per te gjithe komentuesit e TEMES, por mos u zhgenjeni nga Edi.
  Duhet degjuar kurva e madhe me eksperience ………. Besoj e kuptoni.
  Tung.

 80. Albert says:

  Koalicioni “Na bashkoi Jorgo Papandreu” u ngjiz!!! ….Hahahhaaa!!! Cfare gallate! Ky Jorgo iku i pershurrur nga pushteti dhe greket e ndjekin kemba-kembes edhe neper resorante kudo ne bote,duke ia zene buken ne fyt,duke i thene se faturat e shpenzimeve neper resorante jane para te taksapaguesve greke ndersa greket e thjeshte duhet edhe te shtrengojne rripin edhe te paguajne shpenzimet e Jorgos!!!…Jassaaaaassss!!!!

 81. Fllad says:

  Jo vetem qe nuk i ka gjithe votat e fisit tim te madh por do e konsiderojme akoma me te neveritur se saliserbin te cilin keq- keq po e kishim perballe dhe e dinim qe ishte vrases tradhetar dhe hajdut.
  Po ketij zvaraniku qyraman cfare emri ti veme???
  Dyshoj se eshte shitur me nje shume jashtazakonisht te madhe. Nuk ka asnje shpjegim tjeter.
  Te tallesh me shpresen e nje populli te vuajtur nuk eshte kollaj…!!!!
  Te qenit OPOZITE nuk eshte prona e jotja. Eshte prone e popullit dhe ti nuk e ke miratimin e tij per te bere kurveri politike.
  Do pergjigjesh per kete!

 82. Iris says:

  Nuk e kuptoj cfare fiton Ps me kete alance.
  Une vazhdoj te besoj se kjo eshte nje genjeshter e 1 prillit dhe do dali Edi Rama dhe do thote qe vendimi i Kryesisë së Partisë Socialiste eshte kunder aleances me LSI.

  Ne te kunderten ky eshte naiviteti me zhgenjyes i PS dhe sigurisht shkaterrimi saj.

  1 – kush e garanton Ps qe perseri Lsi nuk do marri votat majtas dhe do shkoje prape djathtas.
  2 – Per Lsi ka
  nje alergji dhe renie imazhi nen zero dhe ka mundesi qe Lsi nuk merr me vota majtas se shqiptaret nuk jane budallenj.
  Per 1 vote per Lsi do kete 100 mije qe nuk do votojne Ps dhe bilanci do jete me minus.

 83. mm says:

  Shtangisti jo vetem qe kerkon te jete perseri ne pushtet por don dhe 40%!
  Bravo Skrapari!!

 84. m/m says:

  -Shtangisti jo vetem qe kerkon te jete perseri ne pushtet por don dhe 40%!
  Bravo Skrapari!!

 85. sadiku says:

  Koalicioni PS me LSI-nei jep fund asaj propogande dhe fushate aq te madhe dhe shume te besueshme te EDI RAMES. KY ESHTE FUNDI I SINQIRITETIT DHE I BESIMIT TEK PS-ja . CDO GJE MORI FUND.
  Ilir Meta shkeli me kembe gjakun e 26 viktimave te GERDECIT dhe u bashkua me SALIUN qe i u mori jeten,.Tani EDI RAMA shkel gjakun e 21 janarit qe vete i nxori ne shesh dhe behen bashke DY(2) KRIMINELE per te na qeverisur.Keto 4 vjet me SALEN dhe ILIRIN kane vjedhur 210 milion EURO 150 QEVERITAR ,perfshi edhe ILIRIN dhe nuk u hyri gjemb ne kembe.
  Kjo simbas KLSH-se.KUSHU JEP VOTA RAMES DHE METES JU THAFTE DORA.
  Votoni PKZ.

 86. durrsakja says:

  Fatkeqesisht Rama e humbi Durresin pergjithmone me palacollekun e fundit. Durresi do votoje FRD me duhet, fati i Gazit ne fund te fundit djale i mire, qytetar i ndershem durrsak.

 87. shqiptari says:

  Harram pac mbi vehte deri ne varr, pusht i keq

 88. realiteti says:

  Ne kete menyre del e qarte se Rama i ka pasur trillime e genjeshtra te gjitha:fjalet,protestat,ankesat,grevat dhe demostraten e 21 janarit,ku lane jeten4 shqiptare naive qe i besuan te gjitha trillimet e tij per vjedhen e Metes,per vjedhjet e pushtetareve,per vjedhjet e votave,e tj.Kjo gje u vertetua qe me takimin e nxituar per t’u lutur Metes te bashkohej me te, pak kohe pasi kurdisi masakren e 21 janarit.Shkurt politike pa asnje princip,vetem ne sherbim te etjes se papermbajtur per pushtet e karjere personale.I eshte betuar mamase se do te behet kryeminister,me cdo kusht,pa per te tjerat…

 89. Silva says:

  Paske bere gabim qe nuk u bashkove me Ilir Meten para kater vitesh,paska qene gabim qe u mblodhen mijera njerez ne bulevard dhe u vrane kater burra per te shporrur Meten me bllok ne dore!!!Po ik e shporru ti atehere nga politika o plehre,o funderrine,o i droguar.Paguaj ti,se nuk kane pse te paguajne cdo here njerezit per gabimet e tua te perseritura.
  Njerez,te gjithe ne vote masive proteste per te shporrur te gjithe plehrat,Saliun,Edvinin,Meten e te gjithe bishtat e tyre.

 90. Albert says:

  E gjithe “lufta” behet me qellim qe gropa septike me emrin “politika shqiptare” te mos bonifikohet,drenazhohet,por te qelbe gjithe dynjane!!! Sepse te kjo grope septike gjejne ushqimin e preferuar nje koloni e madhe mizash e insektesh te tipit Frangaj,Fevziu,Balliu,Cupi,Lesi,Meta,Rama,Berisha….etj. Duhet shpetuar goje-ndyra Topalli, Kaci i bardhe. Dhe mbi te gjitha, aryeja e arsyeve kryearsyeja kryeqellimi eshte…te garantohet niveli i mireqenies se ….REKSIT!!! Per ata qe per momentin hutohen se kush eshte REKSI- REKSI te nderuar bashkevuajtes eshte arsyeja e masakres se Gerdecit,21 janarit e rrogave faraonike dhe megagjobave te Gites,sekserlleqeve te Zenit….e keshtu pa pushim! Pra dilemes i eshte dhene zgjidhja! Reks i lumtur qe luan me nipat e mbesat e kriminelit dhe shqiptare qe ngordhin si qente e rrugeve!!!…

 91. valter says:

  ta gezoj edi pushtetin ne 23 qershor, ju realizua edhe endrra per tu ber edhe njeher kryeminister i vendit por me vjen keq se sdo ti zgjasi shume, vetem nja 6 muaj, pasi vendi do kaloj prap ne zgjdhje, pikerisht nga buxheti dhe varferia, njelloj si ne greqi. Forcat e vetme sot jane AKZ dhe FRD, vota ime shkon per nje nga keto te dyja. Trekedeshi i bermudes SALI+ILIR+RAMA po na fundos te gjitheve. Zgjohuni o popull!

 92. lavdosh says:

  Populli do ndryshim, jo rotacion
  Rotacioni eshte i nevojshem. Ti tregove qe je skllav i bisneseve te paligjshme
  Po kthehemi prape tek Berisha me shpresen qe nje dite do te dergopje ne burg. Vetem keshtu marrin vesh te korruptuarit
  Poshte te korruptuarit, kriminelet dhe hajdutet e tipit Berisha, Rama, Meta, Basha dhe kompani
  Turp per E Ramen dhe shpurren e tij. Na vrau shpresen qe ne kishte ngelur

 93. bobi says:

  Futja pordhes i thone kesajo Rame!

 94. Korabi says:

  Edi Rama, paske qene pafillo fare ne politike, si administrator ske te share por si politikan je diletant fare. Nqs mendon se do i shtosh votave te tua dhe 5% e LSI gabohesh rende or mik. Se ato 5% dhe shume me teper po i humb nga elektorati me kete levizje. Dhe nqs mendon se ne kete menyre do ruash votat nga vjedhja prape gabohesh rende, se minister i brendshem eshte Muli dhe kryeminister saliu. Po te jete i sinqerte Ilir muti te kerkoje mocion per qeverine , te bashkoje votat me ty dhe krijoni nje qeveri te perbashket para zgjedhjeve. Po ti paske qene kokrra e palles, shih sa vota tu vune kunder vetem neper forume. Idiot!

 95. Fatmir says:

  Ky beqir i peshtire kujton se mund t’ja hipe ish votuesve te tij ashtu sic ja ka hipur gjithmone Saliu dhe Meta atij vete.I mendon ata mijera qe i mblodhi ne bulevard ne 21 janar si dele,si bageti qe shkojne nga ti coje Edvin bariu.
  Gabohet rende dhe do ta shohe se si vota e shqiptareve do ta nxjerre sa rruar qethur.Populli do ta ndershkoje me vote njesoj sic do te ndershkoje edhe Sali Berishen.

 96. berisha ia faturoi korupsionin halldupit rama. meta nje megahajdut nuk mund te jete nje aleat i socialisteve te ndershem. hajdute e kriminele mund te bashkohen me meten. shkurt banda nano-meta koopton ramen. banda rama-nano-meta eshte jo me pak e rrezikshmese banda berisha. socialiste te ndershem lrgohuni nga banda rama-nano-meta e me kurajo krijoni nje berthame te anti berisha-nano-meta-rama dhe se shpejti do te keni populli me vete. rama-meta-berisha e nano jane fatkeqesia epopullit e kombit shqipetar

 97. Zedhenesi i LSH 5 Yjet (Levizja shqiptare 5 Yjet) says:

  Kjo nuk eshte Rilindje,kjo eshtë vërtet groposje!Ftoj emigrantet të mos votojnë kete aleance shkerdhatore!Ka zgidhje të tjera,partite e vjetra me drejtuesit e korruptuar,si Ilir Meta,vrases si Sali Berisha dhe të pabesë,si Edi Rama,nuk duhen votuar!Urgjent tani krijimi i Levizjes Shqiptare 5 Yjet!(L SH 5 Yjet)Ne Rjetin informativ shpejt do gjeni krijuesit,programin afatshkurter: Kush do të ndryshoje vertet Shqiperine të behet pjesë e LSH 5 Yjet,duke regjistruar emrin në rjetin informativ të Levizjes qe do këtë objektiv Revolucionin francez,pa gijotinën,por me ndeshkim të rende e burgosje të perjetshme shkaterruesve të Shqiperise,vrasesve të shqiptareve.Te zhdukim partite politike!Të perdorim kudo rjetin Social!Të antaresohemi pa kuatizacion dhe të zgjidhemi e zgjedhim me rjet Social,si M5S ne Itali!Fushata perballohet falas,asnje lek tani dhe në të ardhmen nga xhepat e taksapaguesve shqiptare,Parlament me ulje të numurit të deputeteve,pergjysmim i rrogave të tyre,asnje shqiptar nen 500 euro muaji,perafrim me objektivin Grillo në Itali,per pagese të cdo qytetari në moshë pune;brenda 3 vjeteve pagat e punonjsve,njellojë si në Itali!Etj…Ndiqni linkun M5S dhe liderin Beppe Grillo!…Ju informojme me tej ne te gjitha mediat e pavaruara shqiptare!

 98. Korabi says:

  O Ed Rama, te kujtohet KPD-ja ? Nano ngriti peshe zemrat e shqiptareve se kujtuan vertete se do bente katharsis. Sa mbaroi kongresi u be kryeminister dhe harroi se c’kish thene, ndejti dhe ca vite ne pushtet, por ama u DOGJ perfundimisht si figure, as pensionistet besnike qe hidheshin ne zjarr per te nuk e shohin dot më me sy. Me kete qe bere i kujtove shqiptareve te njejten shije te keqe qe i la Nano. Edhe ti do kesh fatin e tij, je nje karte e djegur. Politikanet ikin e vijne, por shqiptare do kete perjete! Mbase do na felliqesh dhe ti nja 4 vite( po te la Saliu), po shqiptaret do jene per te te gjykuar dhe pas 4 vitesh, dhe pas 8, 12, 16 …
  AKZ po te jete e afte duhet te terheqi pas vetes gjithe aleatet e PS ne kete moment, pse jo dhe Bamir Topen, dhe te gjithe bashke mos i lejojne cakejte e vjeter ta gezojne pushtetin ne 23 Qershor. A nuk beri dhe Bepe Grillo keshtu?

 99. Burri nuk i ul syte kur jep doren says:

  Kaq shpejt harruat se c’keni thene deri me sot? Nuk duam tu shohim me para mediave se na e nxite ekranin e kuptoni apo jo?
  Po si more kryetar na del para kamerave ulur ne tavoline dhe na i jep doren si me te zvarritur duke ulur syte? Burrat ta shtrengojne doren fort dhe nuk i ulin syte perdhe por te shohin drejt e ne drite te syrit.

  Ja dhe pergjigja per ate programin tuaj me ato kater pika kryesore ku gjoja do na sillni “rilindjen” apo “ndryshime rrënjësore”.

  Rimëkëmbje e Ekonomisë: Me ke do e rimekembesh? Me ate qe u kap mat ne video?

  Ripërtëritje e Shoqërisë: Mos ke dashur te thuash “Ritrullosje”. Lexoi mire reagimet e drejta te gati gjithe komentuesve.

  Rivendosje e Demokracisë: Vendoseni njehere, pastaj keni kohe te mendoni per rivendosje!

  Ribashkim me Europën: Vertet? Pse kur ishit ndonjehere te bashkuar? Apo e kishit per LSI-ne.

  Vellezer dhe motra, e vetmja alternative vertet shpresedhenese mbetet vetem AKZ-ja.

  1. Varu teneqet, bastardeve! says:

   Edhe ata te Saliut jane o njeri. Ti nuk po e kupton qe ne politike ketu jane mbledhe te gjithe ku……..rvat???

   Me mire te mos votojme fare, le ti zgjedhin vete deputetet!

 100. Engjell Shehu says:

  Imoraliteti

  Ti moral qe bene moral
  gjithe diten duke lehur
  te degjoj po s’te marre vesh
  merr vendime si i dehur

  Politiken ti moral
  e bene pis me imoralitet
  ndaj une s’te besoj dot
  tjeter bene e tjeter flet

  Tu kariera te bene qorr
  o moral i pa moralshem
  perqafove imoralitetin
  nje vendim i pafalshem

  Me moral te pamoralshem
  ti kerkon te legjimitosh
  te keqen e ketij vendi
  gjithe hajdutet more kodosh

  Engjell Shehu

 101. shvejk says:

  Ja dy gishtat fitues te Saliut Rama+ Meta.

 102. fieraku4u says:

  PUN MURI O RAMA, PUN MUTI. KOKA LOPA ESHTE NJE SHUSHUNJE QE VETEM PI GJAK…
  PO ATYREVE FAMILJARVE TE KATER VETA QE RANE NE 21 JANAR CFARE DO JU THUASH..?? FUT SALIUN NE BURG QE TE SHPETOSH NGA KY TURP.

 103. Erjoni says:

  Amerikanet jane vertet te zgjuar.Duke e pare se Rama po e rriste popullaritetin e tij me dokrrat e rilindjes dhe po rrezikonte te mashtronte shumicen e shqiptareve per shkak te zhgenjimit masiv prej regjimit berishian,zgjodhen menyren e duhur per ta nxjerre lakuriq Ramen para popullit opozitar.E keshillojne te ftoje Meten sepse vetem keshtu nuk do ta lejojne Saliun te vjedhe voten.Dhe Rama ben si i thone ata se nuk ka rruge tjeter.Ne qofte se me fallcopolitiken e deritanishme Rama ose do te fitonte duke mbrojtur voten,ose do te ngrinte popullin ne kembe po t’ja vidhnin voten,me kete rruge qe zgjodhi e ka te sigurte humbjen pa i vjedhur asnje vote.
  Keshtu amerikanet nuk kane me probleme me Shqiperine sepse vota nuk u prek,Meta ben Saliun president dhe Saliu ben Meten kryeminister.
  Rrofte rilindja shqiptare!

 104. xhoni says:

  Turp, i kishim votat te gjith per socialistet si famijle, po me kete bashkim u treguan plehra tradhetar,hodhen balt mbi gjakun e 4-shqiptareve te pafajshem…AK shpresojm te bej dicka tani….

  1. Varu teneqet, bastardeve! says:

   Mos shpreso, se edhe ata kopilat e saliut jane, duke filluar qe nga spahiu!

 105. ADRIT QOLI says:

  O EDI RAMA PASKE QENE KOKRRA E LEGENIT!!!!! MISIONI JOT NE PS PASKA QENE ME MBAJT BERISHEN PERJETE NE PUSHTET O FELLIQSIRE. A NUK E KUPTON SE TE BEHESH PERSERI ME ILIR METEN CON UJE NE MULLIRIN E BERISHES(PO KU E DI TI SI PUNON MULLIRI) A NUK E KUPTON SE PO SHKEL MBI GJAKUN E ATYRE TE SHKRETEVE QE DOLEN PER TE PROTESTUAR E MBESHTETUR TY SE KY ILIRI NA ISHTE HADUT? GJAKU I TYRE TE VRAFTE ISHALLA PO U BASHKOVE ME TE E SHIKOJE SESA I FITUAR KE PER TE DALE ATE TE GOMARIT KE PER TE NGRENE SE TE SALES E KE NGRENE E TE ILIRIT PO E HA… TE BEFSHIN MIREEEEEEEEEEEE

 106. ish-socialist says:

  Na qelben fare keta legenat. Po tani per ke te votojme? Deri dje drejtorat e LSI na kane marre shpirtin dhe sot duhet te ulemi ne nje canak se jemi tanet.
  PS dhe Edi Rama do te ishin shume me te nderuar edhe 4 vjet ne opozite sesa ti shtrinin doren nje mashtruesi, hajduti dhe krimineli.
  Une e vendosa…do te votoj AK ndoshta nuk dalin legena…kush e di…PS qe kishim shpresa te medha se do te ruante te pakten disa parime sapo i shkeli me te dyja kembet ato…do zoti AK do te rezistoje pak me shume.

 107. Georges says:

  Hiqni dore nga Enverizmi dhe merite foshnjore, behuni pragmatiste si Saliu! Ta marrim nje here pa me vone ne fuqi rregullohen gjerat, dobesojeni deri ne koma irreversible Sali berishen, bejeni ti marre muti shalet, pa pastaj shohim per aleanca me te mira! Behuni burra dhe mos u qurravitni, lereni elegancen e nje fitoreje opozitare dhe fitoret alla bolshevike, step by step si kina me SHBA! ORE SE HARROVA PO I MADHI AMERIKAN MR. ARVIZU, C’THOTE ate shikoni ju te gjithe e jo mua apo nje soj mileti te pa mesuar me kompromise historike brenda llojit.

 108. Otoni says:

  Te dhjevsha mu ne kolacion, o rama! Po 4 te vraret e 21 janarit, nuk t’u kujtuan o maskara. Karrierist i poshter. Vet po shkoj t’ia jap voten K Spahiut.

 109. matriks says:

  Vertet ose Edi Rama eshte budall ose dikush tjeter shume me i madh nuk do te behet Shqiperia.

 110. BERISHA LARGOHU. SHQIPTARET TE VOTOJNE AK-NE SI SHPRESEN E FUNDIT PER TU RILINDUR SI SHQIPTAR! says:

  Ky Edi Rama e filluar keq politiken dhe eshte me se i mbrapshte si opozitar. Rama tha qe nuk do te perseriste gabimet, por ne fakt ky po perserite shum gabime ne politike. Ky Rama mund te jete piktor, por kurr se si politikan. E ka ngatrruar pozicionin e opozite, e ka mbrapshtuar keqas politike opozitare. Shikoj shume komentues qe komentojne si te hutuar sepse Ram nuk din te beje opozite.

 111. miga says:

  Me vjen keq por keshtu po u fillon firoja e votave
  une i pari nuk ju votoj.
  sa do jen si une? e justifikon bashkimi me lesh e lin kete?
  Nuk mund te justifikohesh me “Per interesa te kombit”
  kam besuar gjithmon qe politika ka dhe moral

 112. pelivan says:

  Per te gjithe ju komentuesit e majte te vertete(Paska dhe nga ata qe shtiren)jeni te zemeruar,por mos flini me millonain!Sepse Ramen e gjykojme neser,mbasi te shporret lubia dhe pjella e saj qe na ka zene ujin e qe na u tha buza…Une,do t’a quaj levizje te mencur,edhe pse po me ndyhet vetja per sa thash… Por,ah,kjo por, qe n’a del gjithnje perpara! Thash,qe te ik lubia me pare,Pastaj drejtesia,(jo kjo e Saliut,por ajo bijeve te gjalmezezes neser),do i ver ne kandarin e saj gjerat,mbase ajo s’do pyes dhe per Ramen,e jo me per saliun,ilirin e kompanine qeverisese.Prandaj mos u demoralizoni,por votoni per te majten tuaj,dhe ju kujtoj thenjet e shenjeta: ” Dora qe s’nduket,puthet! Do i flasim derrit,o Dajooo! Une armikun tim e shkaterroj,kur e bej mik!” Kush do me dale kunder ne kete koment,jam me se i sigurt qe s,eshte i majte,por shtiret,edhe une s’do e ve re fare…

 113. dini says:

  Tani duhet te bashkoheni me ate qe te ka vrare baben, dhe ti thoni haje bashke do vemi ti biem atij qe ju ka vrare vellane.

  Le te votojne vetem militantet, ata te cileve i eshte premtuar ndonje vend pune, ndonje kocke.

  A votohet Rama e Meta ? Po cfare nuk thane para pak kohesh, Rama ngriti socialistet dhe u vrane 4 veta kundra Metes

 114. nastradini says:

  PSE PO VAJTOJNE ME LOT SHQYPTARET VDEKJEN E “RILINDJES” SE EDI RAMES?

  Pasi e pa qe taksa PROGRESIVE nuk piu uje per te mashtruar shqyptaret dhe pasi nga biznesi askush nuk i besoi me per ZERIMET komuniste te tatimeve, taksave dhe TVSH-se, Edi Rama kaloi ne variantin rezerve te Internacionales Komuniste qe dha urdher: “Vritni, Vidhni dhe Mashtroni, por pushtetin mos Leshoni!” Pse te mos beje ate qe ka bere enver Hoxha vite me radhe? Pse te mos beje Edi Rama ate qe po ben Sali Komunisti vite me radhe? Pse te mos mesoje Edi Rama nga Tefteri Famoz i Ilir Mete Floririt ne fund te fundit? Sepse ne fundit te fundit rendesi per Edin ka FITORJA dhe jo MORALI, sepse kujt i plas ne fund te fundit nga nje “RILINDJE” dallkauke e deklaruar sa per te kaluar radhen? Prandaj edhe nastradini pyet me kesheri:

  PSE PO VAJTOJNE ME LOT SHQYPTARET VDEKJEN E “RILINDJES” SE EDI RAMES?

 115. enea says:

  Per ke do votoj une tani? Se per Meten nuk votoj kurren e kurres

 116. BERISHA LARGOHU. SHQIPTARET TE VOTOJNE AK-NE SI SHPRESEN E FUNDIT PER TU RILINDUR SI SHQIPTAR! says:

  Ky Edi Rama e ka filluar keq politiken dhe eshte me se i mbrapsht si opozitar. Rama tha qe nuk do te perseriste gabimet, por ne fakt ky po perserite shum gabime ne politike. Ky Rama mund te jete piktor, por kurr se si politikan. E ka ngatrruar pozicionin e opozites, e ka mbrapshtuar keqas politiken opozitare. Shikoj shum komentues qe komentojne si te hutuar sepse Rama nuk din te beje opozite.

  1. Varu teneqet, bastardeve! says:

   Shqiptaret nuk duhet qe te votojne asnje.
   BOJKOT TOTAL ZGJEDHJEVE ME KETA DERRA!

 117. aldo says:

  Ore nje pyertja kam une..Qe LSI beri ankand, kete e dime…po nje gje s’di une…..Ç’ti kete ofruar Rama valle Metes, qe nuk ja ofroi dot Sala????

 118. Une jam 18 vjec, do te votoja per here te pare e 23 Qershor. Kisha shume shprese tek programi juaj i arsimit. Sot u ndjeva e zhgenjyer pasi ju ftuat LSI qe ka ndihmuar dhe shkaterruar arsimin ne bashkepunim me PD(Sali Berishen), per te hequr nga pushteti Sali Berishen. Kjo me la pa fjale. Si mund tiu besoj juve tani???? Duhet te mendoj vertet qe Sali Berisha eshte e keqja me e vogel, pasi ai tek e fundit me keq se eshte nuk e ben dot , ndoshta pa ortakun ne hajduteri LSI-ne do te permiresoje arsimin apo edhe shendetesin e e Z.Tavo. Ndoshta do te abuzoje me pak. Te gjithe e njohim bllokun e Ilir Metes. ET pakten ky bllok nuk do te jete me ne qeveri pas 23 Qershorit . DO te jete me JU ne Opozite. Une jam 18 vjec por nuk jam budallaqe qe te besoj se Ju kur te vinit te pushtet do te ishit engjej, fatmiresisht e treguat para e te votoja per ju. ju falenderoj.
  Eni

 119. fshatari says:

  Ne fakt nuk ishte shume e veshtire per tu kuptuar pse Rama nuk ja permendi emrin asnjehere hajdutit ILIR META!E mbajne njeri tjetrin keta dhe do ta mbajne!Keta e dine se armiku i tyre eshte vetem POPULLI!

 120. Populli says:

  EDI, LERE SE E KE DHI!!!!

  VERTET QE BERISHA MUND TE JETE PAKICE, POR ME KETE QE BERE DIE, E KE BERE TASHME SHUMICE. NUK E DI SE CFARE GOMERESH KE ATY NE PS PER KESHILLTARE, POR PS-ja ME KETE LEVIZJE IDIOTE DHE PA KUPTIM, KA HUMBUR NJE MBESHTETJE TE FUQISHME, E CILA MUND QE TE REZULTOJE FATALE NE ZGJEDHJET QE PO AFROHEN.

  JENI TASHME NE MESHIREN E FATIT.

 121. vlora says:

  z.rama! puthu me milon se une voten nuk ta jap dhe 6 te tjere bashke me mua mua.cfare do u thuash familjareve te viktimave te 21 janarit qe i nxorre ne rruge per bllokun e metes.do beje ri..lindje ne qershor po te doli shtatanik dhe me koke te madhe.tani ngelet spahiu njeriu me serioz.

 122. lori says:

  Te dashur komentues.Me se fundemi triumfoi “Podesta grup”!Pas shume perpjekjesh per ta hequr qafe me se fundemi u gjet formula per te zbythur kastravecin Rama nga politika njehere e mire si planprishes i Perandorise qe e drejton kete vend prej mese 22 vjetesh.Tashme jeta na mesoi se kush vret armiqte e popullit u suakerka “diktator” e kush vret popullin “demokrat”.Ironi jo !Realitet.Perandoria me dergimin ne Shqiperi te Xhejms Bejkerit nepermjet satrapit Sali zhduku komunizmin ,me dergimin e Arvizut me Satrapin Rame kerkon te zhduki te majten fare.Shqiperine e kane pasur e e kane ne dore te pamoraleshmit duke filluar nga Siu e perfunduar tek lloshi Rama.Pas kesaj paturpesie qe kreu deklarojme rreth 40 votues se nuk votojme kur per Rdvin Ilir Berishen .Voten tone ia japim AK.Poshte diktatura e tarallakeve e llosheve.Rrofte populli shqipetar e shqiperia.Poshte lakenjt e shitur e te pamoraleshem.E gkithe kjo levizje behet vetem e vetem qe Satrapi Sali te shpetoje pa. u akuzuar as si tradhetar e as si vrastare.

 123. LALI says:

  Shqiperia behet vetem KUQ E ZI…

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-UI1mgU7j88

  A KUPTONI KUSH FLET JENI TASHME NE MESHIREN E FATIT.

  Shqiperia behet vetem KUQ E ZI…

  1. Populli says:

   AKZ-ja eshte e Sali Berishes! Me mire te mos votojme fare, se nuk ja vlen me kete harem ku……..rvash qe na rrethon.

   1. Pelasgian says:

    AKZ-ja e Berishes ??????? Nuk eshte Berisha aq burre ” Kurve ! sa te krijoje nje Parti qe ska lene gje pa thene per te o RROT K@RI !

    PO pse valle jeni kaq POPULL INJORANT AMAN ???

    O ZOT CA TE KEMI BO SI NA KE MALLKU KAQ KEQ ????

    1. Populli says:

     Do ta shohesh se shpejti, po prit edhe ca.

   2. LALI says:

    Populli informohu – Aleanca Kuq e Zi tha sot se me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë do të përgatisë dosjen penale që i përket kryeministrit Sali Berisha, për, siç pretendon ajo, krimet e kryera nga viti 1997 deri në marrëveshjen për dorëzimin e territorit të kanalit të Korfuzit pjesërisht në favor të shtetit grek.Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka thirrur sot departamentin Juridik me juristë dhe ekspertë ligjorë për të komunikuar nisjen e fushatës “FYTYRAT E KRIMIT”.

    “Parlamenti i ri KuqeZi si dhe qeveria e kuqezinjve pas pak muajsh do i japin fund amnistisë që demokratët dhe socialistët i bënë njëri tjetrit. 8 vite qeverisje demokratësh nuk u ndëshkua asnjë socialist dhe 8 vite socialistësh nuk u ndëshkua asnjë demokrat. Për këto arsye Aleanca KuqeZi ka vendosur të nisë me dosjen e parë penale që i përket shtetasit Sali Berisha”, tha Spahiu.

    Kjo nismë e Aleancës Kuq e Zi do të vazhdojë të zbatohet për çdo ministër, deputet, kryetar bashkie, komune, demokrat dhe socialist që kanë kryer vepra penale.

    Veprat penale të kryera nga kryeministri Berisha, sipas Aleancës Kuq e Zi:

    Neni 208 i Kodit Penal

    Dorëzimi i Territorit

    Dorëzimi plotësisht apo pjesërisht i territorit të një shteti apo fuqie të huaj, me qëllim për të cenuar pavarësinë dhe integritetin e vendit, dënohet me burgim jo më pak se 15 vjet, ose me burgim të përjetshëm.

    Neni 210 i Kodit Penal

    Marrëveshja për Dorëzim Territori

    Marrëveshja e bërë me fuqi apo shtete të huaja për dorëzim pjesërisht ose tërësisht të territorit apo të forcave të armatosura e materialeve mbrojtëse, me qëllim për të cenuar integritetin e vendit, dënohet me burgim nga pesë deri në dhjetë vjet”.

    1. Populli says:

     AKZ-ja eshte e Saliut dhe pike!

 124. Edmond says:

  Kam thene me kohe qe rama eshte vegel e saliut dhe po e con per lesh ps-ne. Ka patur shum fakte qe e tregonin kete qe nga ndryshimet kushtetuese, qe nga perzenia e metes nga ps-ja por te verberit nuk shikonin. U desh ky bum i madh qe te fillojne te dyshojne delet. Cdo popull e meriton qeverine qe ka. Rama me kete levizje i ka hequr rreth 30 % te votuesve ppartise socialiste. Lsi i ka votat ngado qe te shkoje e cfaredo qe te beje pasi jane vota interesi dhe nuk lekundet nga moralizmat etj. I ka vota te hekurta.

 125. A says:

  Nuk ka buton magjik siç duan shumica e shqiptarëve që ta shtypin e tua zgjidhë te gjitha problemet brenda ditës, s’duhet sjellja pasionante dhe me arsyetim të errësuar, flas për ata që arsyetojnë.
  Pikërisht frika e të gjithëve ishte vjedhja e zgjedhjeve nga Saliu, kushdo që jeton këtu, jo emigrant, e ka përmendur dhe ka nga ata që edhe e kanë ndierë por nuk e kanë shfaqur këtë frikë.
  Aleanca me LSI-në është aleancë komisionerësh, aleancë për transparencë votash, Iliri shpëton votat e hajdutëve të tij, ndërsa Rama shpëton votat e tij dhe të opozitës, sepse Saliu nuk do as bashkëhajdutin Meta, as Ramën dhe i ka votat e të dyve objektiv për t’i vjedhur.
  Shihni rreth e rrotull bashkëvotuesit tuaj, nga ata që s’dinë se koshi i plehrave është për të hedhur plehra, se hundët s’duhet të kruhen apo të shfryhen në rrugë, etj. keni besim se ata do të japin atë votën plebishitare të pavjedhshme. Është matur pulsi këtu, ditën e fundit, jepi 50 lekë, bëji presion dhe votat deformohen. Njoh persona që kanë votuar një parti të pamendueshme thjesht për një genjeshtër iluzion të çastit, dhe nuk janë pak apo të vetmit dhe më pas bëhet gam-gam 4 vitet në vazhdim e gënjehen po njësoj.
  Unë nuk kam besim tek shumica që votojnë, nëse janë 100 mijë të revoltuar nga ky bashkim, përfshirë dhe mua, ka 1 milionë të tjerë zombie (më falni por nuk di një shqipërim përveç lugatit po nuk e di sa i qartë do të isha) që votojnë trinomin Meta-Berisha-Nano.
  Mendoni dhe shihni, Rama nuk e do dhe ka dashur Metën, nuk ka se si ta dojë tani akoma më shumë, por tregon që populli ynë dritëshkurtër nuk është pjekur ende, dhe tek dera e votimit, do të shesë votën, do të mbushë brekët, apo do t’i kujtohet ai militanti i zonës që i premtoi pushimet në Dubai sikur dhe këtë 4 vjeçar të jetë Sala, vetëm këtë 4 vjeçar se tani do t’i bëjë gjërat mirë, e do ta derdhë votën, e pastaj do të pendohet e do të dalë të bërtasë më kot për gabimin që ka bërë vet, po për 4 vjet si përherë do të harrojë.
  PS nuk është e pastër, ka nevojë vet për punë, nuk ecet me Ruça, Pëllumba e te tjerë pendëbardhë e kokëbardhë të shkollës së vjetër, Meta do të bashkohet me gjysmëvëllezërit e tij për tu bërë pjesë e pastrimit, por pasi të mos jetë më regjimi. Tani Meta ka komisionerë, e ruhen votat reciprokisht.
  Ata që druhen për një ikje të Metës : Meta s’do të marrë deputetë të PS-së, do të marrë ata deputetë të haleve të veta që e votojnë, PS si parti më e madhe do te favorizohet më shumë në zona me vota të djegura, sepse kodi i ri jo më kot u bë, që partiçkat të tilla të mbeten.
  Gjerat e mira bëhen ngadalë e duhet hedhur komunizmi që mos kujtoni se u hodh në 91-shin.
  Shpresoj të kem qenë i qartë dhe i kuptueshëm.

 126. BLEONI says:

  O KRIMINEL O I PABESE QE BEN GJITHCKA PER TE MARRE PUSHTETIN POR NUK KE PER TE FITUAR KESHTU MORE KOPIL SE NUK LUHET ME JETEJ DHE FATET E NJEREZVE I PABESE KRIMINEL TI I KE VRARE QE DO TE MARRESH KOKEMADHIN ME VETE ME MIRE SALIU TA MBAJE KSHU SI E KE NISUR O EDI RAMA KOPILI

 127. NjeQytetarOptimist says:

  Do e shohesh do e shohesh rrugen e fitores…
  Na the o Rama qe s’po e ben per leke por se si do populli te kujtoje..
  Do kujtosh se do jete formula e 3 diteve..
  Dhe ja dhe nje fjale e urte amerikane ne qoftese do e kishe frike humbjen..

  It’s not whether you win or lose, it’s how many people remember you when you die.

  Sonte te hoqa vijen…Ja kisha futur kot deri me sot..Shqiperia s’behet me keta palo politikan…

  Po te isha ne Shqiperi do votoja AKZ-ne…

 128. vlonjati says:

  ME MIRE TE HUMBIM SESA TE BASHKOHEMI ME LSI SEPSE ESHTE NJE TURP I MADH O I PABESE O EDI LEGENI CA I DO KETO VOTA KUR TE JANE VRARE 4 NJEREZ POR DHE TI NUK PO PYET SE VETEM PUSHTETIN DO DHE TI PRANDAJ I BRAKTISE NE SHESH SE PO TE QENDROJE TI NUK DO U VRITSHIN ATO TE MJERET TURP PER TY O I PABESE O SKIZOFREN I SHQIPERISE O MANJAK

 129. BERTI TIRANE says:

  turp i madh i edi rames po ku te co mushka me kete rilindje mor kafshe e madhe per kete ilir hajdutin dhe per viodjon e tij me prifitn u NGRIT GJITHE POPULLI NE KEMBE DHE TI THUA RILINDJE ME HAJDUTIN TURP O IPACIPE POR TA DINI NJE GJE O POPULL JAM SOCIALIST QE NE VITIN 92 EDI RAMA QENKE POLITIKANE ME I9 NDYRE I SHQIPERISE TE GJITHE SHOKET E MI JANE KUNDER KETIJ BASHKIMI DHE DO I BASHKOHEMI PD DUKE I DALE KUNDRA KETIJ NJERIU TE PABESE

 130. burreli says:

  Ju drejtohem juve Zoti Rama;Ne menyre direkte ja dhe prap fitoren Saliut.Kam menduar se politika dhe ata qe merren me politike kan Nje perqid moral por sot u shumezua gjithçka me zero.Ti shumezove veten tende ne radhe te pare shumezove PS ,Shumezove me zero gjakun e kater viktimave te 21 janarit.Eshte per te ardhur keq qe nje kriminel si Sali berisha ta kemi ne koke edhe per 4 vite kjo me ndihmen tuaj duke bere te pa kenaqur nje pjes te madhe te votueseve.Ne qofte se je shtyre nga te huajt ju them se te huaj se kan problem te lepijne atje ku peshtyjne por shqipetari jo.Ne qofte se mendon nje fitore te sigurte me LSI per nje grusht vota me shume ju them se jeni gabuar RENDE.Te deklaroj hapur qe 50 vota ta fisit tim marrin drejtim tjeter.Nuk votoj kurre as PD.

 131. Dajti says:

  Nuk po rilind Shqiperia, po rilind nje bande e vjeter.
  Urime , e ardhme e ndritur na pret.
  Te duash atdheun ka disa forma.
  Nje forme eshte ta duash duke e shkaterruar.
  Forma tjeter eshte te shkaterrohesh duke e dashur.

 132. BAY AREA Ca. says:

  Z. Ed vizatimi, sa vite ke ne krye te PS asnjehere nuk e mbajte fjalen. Ne fiilimm bojkotove 6 muaj Parlamentin, i gropose deputetet e te tjeret ne greve urie, u vrane 4 vete me 21 Janar dhe shume hajvanlleqe te tjera qe ke bere e po ben me elektoratin dhe deputetet e PS, si te durojne keta te fundit, qenkan burracak, ti duhet te shporresh nga drejtimi i Partise Socialiste. Tani qe e bere aleat Ilir Koke Lopen kush do ta gjykoje, per vjedhjet, tenderat, shitjen e prones publike hidrocentralet, naften, kromin etj. etj. Ti kar-a-gjoz, qe vesh Pantallona me kuadrate e kemisha me ngjyra qe u shkojne vetem femrave e ….. Me nje gur qe ti hedh nuk vret, por shpeton 2 zogj. Zogun e pare Hajdut Ilirin e fut ne kualicion. Zogun e dyte qe ha vetem mish njeriu Sali Bishen, nuk e gjykon dot se ata te dy ja kane sjelle ketij Populli vuajtjet , varfferin, vrasjet , grabitjet etj, Nuk mund te gjykohet e te shkoje para drejtesis vetem njeri, e tjetri, te shpetoje se do Ti, ata jane vellezer Siameze dhe zotrote nuk i NDAN dot. Ti Zoteri e ke pranuar edhe vete, qe ke qene , deshtak kur luaje basketboll, deshtak ne pikture ( Vizatime ), por keto deshtime te kane prekur vetem Ty, por tani, halli me i madh eshte se TI je deshtak ne POLITIKE, dhe nga ky deshtim po e peson nje POPULL i tere. Si po te durojme, me 7 Prill bashke me Salen, Ilirin e paske edhe Ti rradhen per t’u shporrur. Mos fol me o karagjoz, se po bashkohesh me LS per Imoralitet, per interesat Kombetare, te PS, etj, por per INTERESAT e Tuaja. Bravo te qofte Misionin qe kishe, per te coptuar PS dhe per ta nxjerre force te trete ne zgjedhjet 23 Qershorit e PERFUNDOVE. Eshte per te ardhur keq qe PS muk ka Kryesi dhe Asamble, vazhdo se mire e KE aty ku e KE ….

 133. adoleshenti-FRANCE says:

  Kur kam par qe AK kerkonte burgim te perjetshem per SB i kam dhen voten time. te gjith njerzit qe besonin te “Rilindja” e Rames qe sot u shnderrua ne RRenim te metejshem, ashtu sic e quan vet PD bashkohen me AK.
  Pse nuk u terhoq Ilir Meta para 1 viti nga koalicioni me SB?
  Sot Edi Rama vulosi te ardhmen e tij si Politikan, le te vazhdoj karrieren si Piktor me mire…
  Nuk jam i zemeruar me te, kete e kam kuptuar qe ne mesazhet e tij te para ne Twiteer qe i linte deren hapur Metes dhe dyshimet filluan qe nga darka e perfolur e Ngjales.
  Na i fike shpresat Edi Rama, vetem hakmarrja na ka mbet kunder SB dhe Metes. Nuk ta le fajin vetem ty por atyre qe te mbeshteten brenda PS per tu bashkuar me Ilirin.
  Per deputet ERJON BRACE, ky njeri e meriton voten tone.

 134. nasi says:

  PS te kam dhjer…..

 135. Treviso says:

  Ke pranuar te besh kualicion me L.S.I. per te garantuar votat. Turp nuk te vjen. Ke pranuar te bashkpunosh me hajdutin e votave per te siguruar karriken. Ja hoqe hajdutin e votave saliut, per te siguruar votat e juaja. Hajde te kete besim vendi tek qeveria qe ti pretendon te formosh.
  Veprimi juaj i ben amnisti krimineleve dhe mafjozeve te ekonomise shqiptare. Veprimi qe keni marre e çon vendin me ne erresire se ç’eshte.
  Jeni treguar shume i paafte per ti kthyer pergjigje Internacionales Socialiste, siç jeni treguar i paafte per tju pergjigjur qeverise mafjoze duke futur dhe L.S.I.
  Turp,turp dhe vetem turp per ty. Do besh mire te besh dorheqje per paaftesite e tuja. Nuk e meritoni ate post per te perfaqesuar socialistet e ndershem.

 136. Milano. says:

  Edi hengri ngjalen e sales qe eshte i zoti me hunden e re.

 137. sn0m says:

  Edhe ti brut….Mire mor Ed, ta gezosh hajdutin e lsi. Voten time e humbe, do ta marre AK.

 138. Elda says:

  Jepni nje mendim per krijimin e Levizjes Shqiptare 5 Yjet?Kerkon të zhduket politika dhe politikanet nga skena shqiptare!Rama në “gjunje”para te korruptuarit Meta,nuk ka me moral politika dhe partite shqiptare!A duhet LSH 5 Yjet,që si në Itali të varros a bllokojë plotsisht keto parti politike të pista dhe re kalbura nga korrupsioni dhe pabesite ndaj Sovranit?A ja vlen LSH 5 Yjet(Levizja Shqiptare 5 Yjet)?Ka nje sinjal ne kete link?Mendoni të kontribuoni ne kete Levizje qe ne Itali doli forcell e pare?A ja vlen nje Levizje e tillë për ndryshim,pasi partite jane varrosur me turp e krime?Une mendoj se ja vlen dhe duhet te diskutojme edhe ketu!…Rama ne gjunje para korrupsionit!..

 139. Treviso says:

  Berisha kaqenegjithmone pakice.Eshte e vertete qe Berisha ka qene gjithmone pakice, por tani do ngelesh ti gjithmone pakice me halen qe je bashku.

 140. Leter e hapur per Edi Ramen e PS nga;Zyber Veizi,Faik Myrta,Alex Nika,Hekuran Deda e fmiliaret o Edi nje pyetje kishim ne heronjt e bllokut,kush do na i sjelli lulet ne pervjetorin qe vjen??? lir Meta dhe Ti??,presim pergjigje,nuk levizim nga ketu ku jemi…,

 141. tarraslala says:

  Shume gabim , ai njeri eshte me i urryer se Sali Berisha,Turp per per kete rilindje.Kjo ishte mundesia me e mire per ta perzene ate brumbullin nga politika,se asnje deputet sdo merrte , ky vete dhe i jep doren,,,,,Snuk te votoj ty ndrrova mendje

 142. Artur says:

  Qe ishe thjesht nje plehre e dinim nga menyra si trajtove babane tend dhe te gjithe ata qe te nxorren nga poshte urrava te Parisit ku ti e di se c’beje,por tani I vure vulen vetes qe je thjesht nje pederast pa pike morali (politik) se moral tjeter ti s’ke.Thjesht do mbahesh mend si ndyresira me e qelbur qe ka patur ndonjehere politika Shqiptare.Por nga ne socialistet ti plehre dhe ai ortaku I Saliut nuk merrni vota,lum Saliu qe do qeverise perseri sa ka bythqira si ty.

 143. AL-Boston says:

  EDI Rama je njeriu me pa byth dhe byrni.Turp te kesh se more ne qafe dhe jete njerezish dhe sot per interesat e tuar po lepin dhe bythen e ati qe peshtyve.Kush ka mend ne shqiperi voton vetem per aleancen Kuq e Zi.Sala, Edi dhe kompani jane plehrat e kombit.T U R P

 144. BUMI says:

  QENKE TAMAN BYTH E QIRE O Z.EDI RAMA DHE TI QENKE KELYSH I SALI BERISHESH

 145. baca says:

  Edi je vertet psikopati me i madh.Cfare kujton se e ke fut bace Saliun ne kuti?Kot egenjen mendjen ai eshte politikani i madh ti je nje kakerdhi para tij .Ai i ka mendu mire planin B,C,D .Po ti dhe Ngjela fluturoni me pras.Prit dhe do shohesh sa do shkojne votat e PD.Ata qe ishin te lekundur sepse e mira ska fund kuptuan se sa ti do popullin dhe te vraret.Ti do kolltuk dhe ne do te japim kolltukun e shtepise.

 146. Canada says:

  maskara si gjithe rraca e politikaneve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *