#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kreshnik Spahiu: Rama kërcënoi Aleancën Kuqezi

spahiu

Kryetari i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu deklaroi se protesta e dy dite më parë ishte një akumulim i asaj çka koncepton AK për ndërrimin e pushtetit.

Fatkeqësisht ka filozofi dhe mendime të ndryshme për mënyrën e rotacionit dhe largimit të shtetasit Berisha. Kjo parti pra PD duhet të pësojë humbjen historike të këtij çerekshekullit të fundit duke marrë leksion të mirë nga populli. Më pas të futet kultura e ndëshkueshmërisë. Banda e shtetasit Sali Berisha duhet ti dorëzohet drejtësisë”, u shpreh Spahiu në emisionin “Shqip” në Top Channel.

 Sipas tij, protesta e 7 Prillit synonte dhënien e një mesazhi të qartë se si konceptohet ndryshimi i pushtetit dhe të mposhtej frika e cila bëri që prej 21 Janarit asnjë forcë opozitare të mos protestonte në bulevard.
Ne vramë frikën dhe treguam se jemi më të vendosur se kurrë të largojmë këtë pushtet që po qeveris me duar të pista”, u shpreh Spahiu.

Nëse keni ndonjë ftesë na jepni kopjen por AK nuk ka marrë ftesë për koalicione. Deklarata e djeshme e Ramës ka lënë shije të hidhur për mbarë shqiptarët. Prej një viti e gjysmë jemi një nga opozitat më të vendosura. Dje kur kishim aksionin për të nisur një betejë për largimin pa kompromis të shpurës së halabakëve të Berishës, vjen në të njëjtën minutë, kohë dhe hapësirë televizive deklarata prej 45 minutash e liderit të opozitës i cili nuk bëri ftesë por denigroi dhe kërcënoi Aleancën Kuqezi. Të thuash i dashur armik, o me ne o kundërshtar, kjo nuk është vlerësim dhe ftesë bashkëpunimi”, theksoi Spahiu.

Spahiu tha se ka nisur një sondazh me simpatizantët e AK-së të cilët po pyeten se me kë dëshirojnë që kjo forcë politike të bëjnë koalicion përpara zgjedhjeve apo do të dalin më vete.

100 komente në “Kreshnik Spahiu: Rama kërcënoi Aleancën Kuqezi”

 1. Doni ALBO says:

  Po z.Spahiu as rama nuk eshte gje me i mire se berisha, ndoshta edhe me i keq sepse ende nuk e dim c’fare produkti do del perderise nuk eshte ende ne qeveri kurse per plakun veq e dim….Keshtu qe FORCA AK, poshte aleances se poshter pd-ps qe ne thelb kane program ANTI-shqiptar qe u pa edhe per rezoluten Came se cfare jane.

  1. ilia says:

   rama eshte nje bashkpuntor i ngushte i sali berishes ndryshe nuk ka shpjegim mbijetesa e nje qeverrie te korruptuar si ajo e berishes…dikur berisha luante nje ‘pasig game’ me nanon ndersa tani luan me ramen…mjere shqiptaret qe do bien nga shiu ne bresher…

   1. @ ilia says:

    hahhahaha me jep prova ilir!! per keto qe thua apo do te jap un prova sesa opozit ka ber PS dhe rama kunder kesaj qeverie te kalbur!!!

    ka 8 vjet qe nxjerr pislliqet e saliut duke fidhu nga bulqiza e genc rulit duke maru te argita e saliut

    nese rama paska dash kaq shum ket sali pse nuk e ka pushu gojen por deputet e PS hajn gjoba dhe kercenime nga saliu??

    saliu kur te kercenon do te thot qe po te ket mundesi te zhduk nga faqja e dheut ket ka ber dhe me kreshnikun

    ateher kur saliu ka kercenu kreshnikun kreshiku esht trim por kur saliu kercenon ramen ateher rama esht mik i berishe

    si sju vjen turp, sikur skeni jetu asnje ne shqiperi po keni jetu ne ndonje vend pa bemat e saliut!!!

    1. 100% Shqip says:

     AK ne 7 prill theu friken e 21 janarit. Ky eshte guximi i nje populli qe ka te drejte. Do ju votoj me shume deshire ne 23 qershor.

    2. Reflection says:

     JO a ilia po a; @ilia (se ben edhe konfuzion se kujton se eshte ne utube):
     Ku po jeton, ne Hene?!
     Rama tani po bashkejeton me (kriminelin) bashkejetuesin e saliçit, ligjin per votimet e bene ne bashkepunim (qe te nxjerrin scarco partite e vogla) pra, nese s’jane nje lloj kane nje mije te perbashketa, ajo mè themelorja: BASHKEPUNIMI ME (mister 700-nijeshin)KRIMIN… Te duket pak, zoteri??????????????!!!!!!!!

   2. tafaruci says:

    PO KRYETARI I AK ESHTE PRODUKT I SALI BERISHES O NJEREZ DHE TU VI TURP QE SULMONI RAMEN NE KETE MENYRE! SI MUND TE KRAHASONI NJE NJERI ME KULTUREN DHE BOTEN E RAMES ME BERISHEN, VRASESI GJAKATAR QE JU THONI!

    PERTEJ KAPJES NE FRAZA NGA GAZETARET TE NXJERRA JASHTE KONTEKSTI UNE UROJ NJE BASHKIM TE AK NE GJIRIN E SE MAJTES PER TE RREZUAR BERISHEN! NESE DILNI VETEM, NUK DO MERRNI ASNJE DEPUTET DHE VETEM SA DO PERCANI VOTEN POPULLORE ANTIBERISHE!

    BASHKIM PER TE RREZUAR DIKTATORIN E FUNDIT!

    1. Vali says:

     AK eshte nje force qe e ka nis misionin e saj vetem dhe do ja dal ne krye po ne kete menyre, sepse Rama gaboi rende duke zgjedhur kriminelin Meta dhe nje nga instancat me te larta te qeverise Berisha per te bere koalicion.Nese forcat do ishin bashkuar ashtu sic duhej per shqipetaret, edhe qeveria e ardhshme do te ishte dhe funksiononte vetem per shqipetaret, e jo per xhepat e pushtetareve sic ka funksionuar deri me tani. Prandaj une votoj vetem AK, jo me Rama e jo me Berisha. Zoti eshte i pari, Shqiperia mbi te gjitha.

   3. Turi says:

    DHE JU TE AK-S DO RREZONI BERISHEN? KUR SBETE DOT 2000 VETA NE SHESH? JU DUHET TE BEHENI ME RAMEN, ESHTE E VETMJA MENYRE PER TE SHKATERRUAR PERGJITHMONE SALIUN! SHPRESOJ DHE NE NJE BASHKIM TE CAMEVE ME TE PS-N!

   4. Shaqir says:

    @Ilia
    Rama eshte nje Lider i identifikuar me nje Parti te madhe me 65 deputet ne parlament siç eshte PS. Me te mirat e te keqiat e saj ajo parti ka nje histori dhe nje bilanc te madh kontributi ne politiken e ketij vendi. Dhe te krahasosh kete djalin qe populli i di vetem emrin Kreshnik me Ramen apo qofte edhe me Berishen eshte me e pakta naive dhe me e shumta karagjoze.

    Ky person identifikohet me veten nuk prezanton asnje staf, asnje program, ky eshte nje person qe nuk eshte shquar ne asgje, po te mos ishte ajo maratona neper Shqiperi duke rrembyer flamurin bran nuk kishte per ta njohur askush….keto jane tragjikomedira shqiptare.

   5. stefan says:

    Me pelqen qe Spahiu ka mbajtur kete qendrim edhe pse presioni eshte sh i madh.

    Edhe pse pa komisionere, anetaret e AK do te mundohen te mbrojne voten e tyre me cdo kusht.

    Kreshniku po tregon qe eshte njeri i fjales e qe eshte nje politikan me parime e principe.

   6. LSI+PS=WC says:

    Rama paso ka hanger ngjalen e Ilir Metes tani kerkon te godas Aleancen Kuqezi. Kreshnik Spahiu duvet me wen kruse minister I shqiptareve.

   7. rokobaroko says:

    AK eshte ne koalicion vetem me shqiptaret. Nuk mund te sakrifikohen kauzat per nej karrige pushteti

   8. @ ilia morri says:

    A ke mend ne koke ti apo thueht cdo gje qe do te degjoje Niku?
    Se mire qe po beheni objekt talljeje po po na turperoni te gjitheve ne qe perpiqemi te mbeshtesim AK –
    Verini gishtin kokes dhe ne doni te beni opozite, beni opozite. Mos mendoni se u liru vendi i Ilir Metes tani dhe oburra ta zini ju, krah Saliut. Thuajani dhe Kreshnikut, qe ky popull ka durim, po jo pafundesisht. Ndryshe do perfundoni si partia e atij te Vitrines

  2. antonio says:

   Ti plehra Don Albo perdor si argument nje grusht fjalesh haleje kur thua se Edi Rama eshte me i keq seBerisha SE AKOMA NUK E DIME SE CFARE DO BEJE!!!!
   A KA ME GOMARLLEK SE KAQ???
   Kur nuk e di,PSE DYSHON KAQ SHUME O KOQE KANDARI,NDERSA PER BERISHEN KA AQ KRIME SA NUK KA TE SOSUR????
   Je kelysh i Berishes prandaj kerkon te vesh BARAZIMIN,se nuk e mbron dot!!!
   TE PAKTEN EDI RAMA NUK KA VRARE NJERI,o plehre,ndersa Berisha ka VRARE ME DHJETRA E KA VJEDHR VOTAT HAPUR FARE!!!
   PO JU VJEN NGORDHJA O ZAGARE FASHISTE NDAJ BENI SI QEN TE PLAGOSUR!!!

   1. Vlora says:

    o z. spahiu e vleresojme shume punen tuaj dhe te gjitha alenaces kuq e zi.

    por ne rast se vertet kerkon qe te shporesh berishen nuk mund te thueah qe ne po bejme sontazh se, me cilet do te bejme koalicion.

    sot ne “lufte”jane dy fronte, nje per rrezimin e berishes qe e udheheq rama dhe tjetra per mbajtjen ne pushtet te berishir qe e udheheq berisha.

    ju ku do te pozocionoheni?

    si ta kuptojme sontaznin?

  3. DREJTESIA says:

   Koha do ta tregoje qe eshte me i keq se Berisha. Nese Berisha eshte nje diktator ne renie, Rama eshte nje diktator ne ngritje.Nese Rama do te ishte serioz te parit qe duhej ti bente ftese per koalicion ishte AK, por ai smundet sepse eshte ceshtja e camerise ne mes dhe dihet qe PS ka ndikim nga Athina.Te ben pershtypje fakti qe AK organizon miting dhe PS as denjon ta mbeshtesi, pak e cudiyshme

  4. @ doni albo says:

   1. erjon brace i dergoj kryesis PS per ti ber ftes ak

   2. te nesermen rama tha qe do donim qe ak te vi

   3 ak ja mbyll dyert pa u hapur thot sme beri ftes, ky nik llapazani (se e kam marr inat me keto strategjira koti per te mbledhur sa me shum vota) duhet te thoshte qe jemi te hapur me ket kualicion jo tja mbydhte dyert pa u hapur PS!!

   rama duke pasur nje ide zhdukjen e berishes thot ooo hajdeni me ne sepse sa me shum te ket ne kualicion aq me e veshtir esht per saliun te fitoj tani ky hooooooopp i ka deformu gjerat dhe thot na ka ofendu per ca po te ofendon per te then hajdeni te zhdukim berishen????

  5. elena says:

   po kreshniku nuk ka lind dje! bravo per qendrimin qe ka mbajt deri me sot! Zoti eshte i pari! Shqiperia mbi te gjitha!

  6. ajlin says:

   U lodhem duke pare fytyra po aq te lodhura…te ezauruara…Berisha- Rama…..dy figura qe na nxin faqen para nderkombetareve…..nuk ka me kohe per te humbur…duhet te ndergjegjesohemii….ka vetem nje force politike,qe do coje vendin perpara..AK. te. them te drejten ne fillim kam qene pak skeptike….por dita dites perforcoj mendimin qe vetem. z.Kreshnik…dhe kreshniket qe mban prane e punojne fort…mund ta begatojne kete vend…

  7. ALDI says:

   Z. SPAHIU TI PO KERKON QE TE SHKOSH E VETME SI PARTI NE ZGJEDHJE POR E KE KUPTUAR EDHE TI QE NUK DO TJA ARRISH KURRE SEPSE ALEANCA KUQ E ZI NUK I KA MUNDESITE QE TE FITOSH AS 10 PERQIND TE VOTOVA, PRA TE KESHILLOJ TI BASHKOHESH PARTISE SOCIALISTE NESE DESHIRON QE TE RREZOHEZH SALIUN.

  8. artiles says:

   Rama e paska pas me kollaj me i thene mik Ilir Metes, se eshte i zoti me mbrojt votat, domethene qe eshte po aq i zoti me i vjedh votat.

   Zoti Rama duhet te kete te qarte e nese vjedhja e votes eshte kaq skandaloze sa edhe me 100.000 vota teper nuk mund te fitohet, domethene ky sistem a regjim eshte bere me i keq se komunizmi, dhe regjime te tilla eshte me mie te rrezohen me protesta, se sa me nje mazhorance te helmatisur qe ne ngjizje te saj.

   Personalisht kam frike me shume nga kjo lloj fitore, se sa nga vazhdimi i regjimit te Berishes!

  9. Dukati says:

   DON ALBO DHE JU TË AK-SË, fILLUAT TË BARAZONI EDI RAMËN ME DIKTATORIN MË GJAKATAR TË SHQIPTARËVE? MË VJEN KEQ. NGA AK PRISNIM SHUMË JO PËRÇARJEN E DHQIPTARËVE SEPSE KISHIM BOLL BERISHËN QË E BËRI FIJE FIJE KOMBIN. DERI TASH NUK KENI BËRË GJË PËR TU MBURRUR. ÇONI NJË AKSJON NË FUNTË DHE I LINI KRITIKAT OËR EDIN SE I THONË DHËRBIM I SOFISTIKUAR BERISHËS.

  10. e/ says:

   O ti zoti Spahi, deri tani ke treguar vetem qe je nje telendar i jashtezakonshem qe di vec te bertase dhe te mos kete fare permbajtje.
   A nuk mendon se eshte me serioze te besh pak politike meqe je fut ne politike? Apo yryxhum me koke te gjithave???
   Ti thua se je kunder Berishes, po deri tani ke mbajt dy fjalime per kete dhe aq. Do ta hidhje ne 7, tani do ta hedhesh ne date 1, pastaj jam i sigurt qe do kete nje tjeter date. Jepi nje shans vetes dhe atyre qe te mbeshtesin, e behu pjese e opozites. Se keshtu si je po behesh qesharak!

  11. timi says:

   Zoti K.SPAHIU eshte burre , doli ne krye te njerezve ! jo si edvin “socialisti” qe me 21 janar i jipte komandat nga kullat e Fidelit! Po qe do te behet kryeminister !! EDVINI KRISTAQIT KRYEMINISTER !!!! PU PU PU KURRE DHE KURRE !

 2. Ben Chicago says:

  Kreshnik( emrin e ke te bukur),nuk ka koalicion i nje force Nacionaliste si AK me nje force te majte kripto-komuniste si PS-LSI.Te majtet jane internacionaliste,jo nacionaliste.Ti ne nje koalicion me PDNJ -ne do jesh???.

  1. @ Ben Chicago says:

   me saliun do jet he si thua te pelqen kjo qen cikago??? se kam marr vesh qe kreshniku po mbledh votat e te djathteve sepse po e shen qe nga te majtet ska gje 🙂

   ata te djatht qe jan te merzitur me qeverisjen e saliut ata do ja japin voten nikut te saliut !!!

 3. igli says:

  ca thot ky moreeeeeeeee !!!

  po hajde hajde hajde ca behet ketu!!

  erjan brace i ka kerkouar kryesis per ti cuar ftes AK

  TE NESERMEN EDI RAMA I FOLI HAPUR PER TE ARDHUR NE FORCEN OPOZITARE SPHIUT DHE KY TANI PO I NDRYSHON GJERAT HAJDE MERRI VESH KETA

  1. ana maria says:

   Nuk ka kurrefare ftese nga rama per ak! rama talli by*hen me kreshnikun e do e shohe se si do i vijne gjerat mbrapsht! duam ak vetem qe ta shohin te gjithe forcen e saj te vertete!

 4. zamin says:

  Beni koalicion me camet,do dali nje produkt tamam sic dalin kur martohen camerit me evgjiter qe jane dhe me shumice ne shqiperi,e keni parasysh per cfare behet llaf…

  1. eugenia says:

   Cfare produkti? Do te thuash qe Camet jane popull i ulet? Ti nuk je shqiptar!

  2. gjykatesi says:

   ORe zamin ore plere ore greke I ndyre pse gjykon popullsine came ne kete menyre, Ne nuke na duhet se cbejne politikanet, mos I fute te tere ne nje thes or bire kurve,

  3. Kozan says:

   Ak mor Zaman do bej kualicion me mamin, gruan dhe vajzen tende….E merrni me mend vet se cfare del pastaj……

  4. talebani says:

   Ky bubi kacurel ,klithte pardje nga tribuna sic klithte Hitleri ne fillim te viteve ’30. Atij dhe atyre qe e sponzorinojne u ka mbet sahati tetedhjete vite mbrapa .Edhe karten e kunder Ortodoksise ,si islamik qe eshte ,nuk i heci .Kush len mjeker dhe vesh ferexhe ? Disa jevgj dhe disa hallexhinj per 15 000 leke ne muaj detyrojne familjaret te bejne te kunderten e asaj qe ben shoqeria shqiptare .Berishes i thote marshalla ty karagjos dhe jo te kete bythe ta fuse ne burg .Selam .

 5. zum zum says:

  ha ha ha , o kreshnik shko dhe lai breket berishes, ti je llumi i tij , kush nuk i besonte komentet tona , tani dolen te verteta , ky ishte i futur nga berisha per te mare vota nga e majta , je bastuni i saliut dhe po e tregon , ajo ishte parad dhe jo protest o niku , ishte parad per te ngritur moralin e berishes qe se do njeri . nga paguesh o kreshnik nuk na the .

  1. Pirro says:

   @zum zum
   Nga Berisha apo Nano eshte e njejta gje, ky do shkoje paterice e Berishes. me kujton Meten ne 2009, qe ulerinte se do shpinte Saliun ne burg per Gerdecin, madje Sali Gerdeci i thosh Iliri dhe pas zgjedhjeve shkoi tek Berisha. Keta jane sharlatane se ketu nuk ka popull. Iku shqiptari ka degraduar rraca, i prishi komunizmi, Kryqezohej familja me gen te shendoshe me familje pastruese shkolle, martohej i biri i Doktorrit kater breza mete bijen e portierit te fabrikes dhe ja ku jemi. S’ka dy burra t’i japin doren njeri tjetrit per disa piketa te pandryshueshme, per hir te vendit.

 6. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)prej Sauku says:

  Kresho osht Albania’s next Top-Demagog
  Kishte dale ne krye te deleve si qen stani.
  Te dalesh i vetem perpara per mua ishte me shum se fodullek dhe karaxhozllik.
  Fjalet e tij si nje te rese se Enver Hoxhes kur shan Nexhmijen.
  O Kresho,po a ke pak cipe ne fytyre mor burre.
  Po nuk je ne kopesht dhe po lun prokurori dhe gjykatsi.
  Po ti tallesh me shqiptaret ma keq se Sali Berisha.
  Dole,mbajte fjalim,me fal recitove dhe ike…
  Perse nuk foli askush tjeter.
  Ah si e degjenerove Aleancen Kuq e Zi.
  Turp,aftesite e tua intelektuale jane shum te ulta dhe primitive.
  vetem Bamir Topi ka ngel tani qe te shpresoj tek kultura dhe maturia e nje politikani

  1. hatixhe says:

   Ata barderrat jane brenda ne “kalin e trojes”, jane gjithe pleqte e Fatosit qe luajne me qarin, se femijet i kane ne Amerike me parate e vjedhura dhe tani tallen me Shiptaret, se do Tosi te behet President qe te vazhdoje akoma te tallet me gjykatat. Mos e zente e nesermja perversin.

  2. hidrauliku says:

   Ai karaxhoz ?-Ndoshta,por ti dukesh qarte K A R A GJ O Z .

 7. luke says:

  Ti Kreshnik do heqesh Berishen? Me llafazane si puna jote Berishen do e kemi ne pushtet derisa te vdesi nga zoti. Do bythe kjo pune or mik, jo tja futesh kodra mbas bregut per te marre ndonje vote. E cuditshme eshte se gjithe behotet “moraliste” qe kujtojne me te vertete se ke per te qullur ndonje gje ti. Si do ta heqesh Berishen para zgjedhjeve me thuaj pak, cfare metode ke shpikur? Do i kendosh poshte dritares apo do i besh magji ti iki mendja dhe ta dorezoje pushtetin vete.

 8. nastradini says:

  EMISIONI SHQIP NE GJUHE TE PAKUPTUESHME.

  Spartak Ngjela qe e rasi brenda Enver Hoxha per MORALIN e babait te tij tha se politika nuk njeh MORALIN megjithese per kete u flak si LETER BYTHE. Fatos Klosi qe MORALIN e ka pasur si LETER BYTHE i mbante ison cunit te Kico Ngjeles dhe mikut te tij te femijerise se Bllokut, megjithese Ilir Meta para do kohe e flaku si LETER BYTHE ngaqe nuk bente dot 200 mije eur per nje vend deputeti. Nazarko dhe te tjere u munduan te kundershtojne SI KESHTU? QYSH KESHTU?, por avokati dhe SHIK-u nuk i la te hapin gojen duke i meshuar tezes se RUSHFETI dhe KORRUPSIONI eshte palo gje ne politike dhe se kjo nuk denohet fare nga ligji ne Bote. Bile e krahasoi RUSHFETIN me tradhetine bashkeshortore. Mileti i shiqon dhe i degjon keta derdimene ne emisionin SHQIP dhe nuk i kupton dot ne gjuhen tone amtare. Ne cfare gjuhe po flasin keta firaune? Sepse ne fund te fundit nuk degjuam asgje, kush do t’i shpetoje shqyptaret nga permbytjet, ose si do t’i veje filli i takses PROGRESIVE te Spiro Kolekes? Sepse ne fund te fundit si u be i majte cuni i Kico Ngjeles sa te hapesh dhe te mbyllesh syte dhe martoi ne paqe Edi Ramen dhe Ilir Meten ne nje bashkim te mirefillte PINK komunist?

  1. Gavrosh says:

   O Nastro, sa dopio ke pire o tu mbullte gjer neser me saba. Po çdeshi bre tastjera ne doren tende o tu mbullte. Po mos shaj njerez bre se bie direkt ne ate nivel qe pretendon ti per ta.

  2. Horri i Bulevardit says:

   Nastradin, permende shume gjera per Spartak Ngjelen, por ate qe ai thote se LIGJI, vendos, nuk e permend, sbesoj se eshte harrese nga ana jote kjo.

   E dyta qe dua te theksoj, e degjova edhe une Kreshnik Spahiun dhe aty pashe qe genjeu pa ju dridhur qerpiku dhe mos harroni se kam dhene simpatine time per AKZ, ne cdo rast.
   Genjeu kur tha se Edi Rama na kercenoi, kjo nuk eshte e vertete, po te ishte e vertete le ta thoshte se ku dhe ne cilen fjali ishte qe une qe i kam ndjekur keto takime te Rames, se paskam degjuar kete kercenim.
   Kreshnik Spahiu, duhet ta di se ka shume kohe, qe ka deklaruar se nuk do bejme koalicion me asnje nga partite e medhe kryesore, PD dhe PS, kjo ka qene e rsyeshme se ai mendonte se ne protesten per rrezimin e Berishes me 7-prill, kujtoi se do mblidhen nje miljon protestues, por at ishin afersisht 2-mije dhe gjysma e tyre ishin te ardhur nga Kosova dhe Maqedonia.
   Zoti Spahiu duhet te jeni serioz, se nuk dua qe te jeni flake kashte, ben mire te ulesh koken, jo para Rames, por para shqiptareve dhe te beheni koalicion me PS-ne dhe te rrezoni Berishen dhe po te duash ti zoti Spahiu, rrezoni edhe hajdutin Meta.
   Lerini merite e momentit, por bashkohuni te hiqni qafe qelbesiren Sali dhe me vone sejcili te shohi si te jete me mire.

 9. NAPOLEONE! says:

  ..BASHKIMI BEN FUQINE!-..vetem ED RAMA mund ta ndryshoje per mire e perparoje SHQIPERINE…!-Duhen lene menjane MORALIN pa kokrra..,REALITETI eshte ndryshe dhe DIKTATURA KLEPTOKRATIKE E SULLTANIT SALI nuk largohen ndryshe..!-EDI I KA DHENE PROVAT SI MANAXHER I PERSOSUR E KRYETAR SHEMBULLOR I BASHKISE SE TIRANES..!-shikoni fotot e LANES DHE PARKUT RINIA ,E TE GJITHE TIRANES PARA VITIT 2000…..!!!!..VOTA ESHTE NJE E DREJTE DHE NJE DETYRIM QYTETAR!!!

 10. a says:

  Politika Shqiptare ka nevoj te votoj deputet qe te ken prinçipe.Ejo si Deputetet e PS te votojn per Saliun e tje banditizma.

 11. @ ilia says:

  Ilia ke shume te drejte, edi rama dhe saliu mbajne njeri tjerin. kete rradhe LSI do ndrroje kurs pas zgjedhjeve dhe do ia jap prape votat saliut. ky pazar eshte i njohur dhe per edi ramen qe do te thote se PS prape minon voten e popullit.

  VOTONI AK DHE JENI TE GARANTUAR QE VOTA JUAJ NUK MANIPULOHET DHE NUK PERFUNDON NE XHEPAT E SALIUT!

  QEVERIA E RE DUHET ME DUAR TE PASTRA DHE JO PAZARE TE QELBURA.

 12. aldion says:

  Je i vetmi qe ma mbush mendjen Z.Kreshnik
  Une do te votoj me bindje te plote.

 13. qemal says:

  jam simpatizant i AK,une votoj qe te bashkoheni me partine eTopit che ate te cameve dhe them me siguri qe minimumi keni 30%.

 14. Ing Aldo says:

  Shyqyr qe shqiperise i doli nje Kreshnik ne kuptimin e plote te fjales Kreshnik.
  Urime per AK.

 15. Sekretari says:

  Kam besim te plote tek AK.
  AK meriton te jape nje leksion per te gjitha partite ne shqiperi.
  Jam i bindur se Ak do te fitoje 18 deputete.
  Une do e votoj AK.

 16. Permetari says:

  Koalicioni me PS do te mirepritet….
  Ak do te fitoje 20 Deputete…
  Do te mare 5 ministri
  SUksese

 17. Silva says:

  Te gjitha forcat opozitare duhen te bashkepunojne me njera-tjetren me qellimin per te shporrur maloko-regjimin,duke i motivuar te gjithe qe te shkojne te votojne.Spahiu dhe levizja e tij antiberishe rrezikon te tretet si kripa ne uje ne rast se hyn ne aleancen Rama-Meta.AKZ duhet te formoje nje koalicion te sajin me FRD dhe ndoshta edhe me Gjinushin dhe Milon dhe te paraqesin kandidate vetem ne qytetet e medha atje ku vota e mbeshtetesve te tyre nuk shkon kot por prodhon deputete.
  Ne se veprojne keshtu them se nga njera ane asnje opozitar i zhgenjyer nga Rama nuk do mbetet pa votuar ne 23 qershor ne keto qytete,dhe njekohesisht ato pak vota kunder Berishes qe AKZ me aleatet e saj do te merrnin ne rrethet e vogla me mire te shkojne per Edi Ramen.Keshtu arrihet maksimumi i rezultatit te votes kunder Berishes.

 18. Filloni nga vetja says:

  Kreshniku deri tani ,ka qendrim te njejte me Topin,mundt te shtosh se nuk ka deklaruar se do beje kualicion me PD,pa Berishen !
  Ish Kryetar dhe nenkryetar te KLD-se,beni kualicion me partit tuaja te beheni te besushem !

 19. Stef Staku says:

  ANALIZE : Vazhdo rrugen zotni Kreshnik Sahiu.
  PS dhe PD e gjeten krushken e prebashket LSI.
  Futi te tere ne nje thes e hidhi ne dete.
  Mendoni per inisjativa te tjera origjinale per ti goditur per te nxehur motorret per 1 Majin.

 20. era says:

  E morrem vesh qe bashkimi eshte i domosdoshem per te rezuar saliun.
  Po pastaj si do ta ndertojme shtetin me apo pa hajdute???!!
  SI DO NDESHKOHEN HAJDUTET E TJERE KUR ME KRYESORET DHE ME TE MEDHENJTE I KEMI NE QEVERI???!!

  Keta do donim te mesonim nga Rama perpara se te votojme.

 21. Rokobaroko says:

  AK eshte ne koalicion vetem me shqiptaret. Ne 7 prill AK theu friken per te treguar forcen e bindjeve te saj.

 22. amant says:

  Mire Kreshnik, qendro i vetem dhe do ta shohesh pas zgjedhjeve se ku je. Nje komb nuk ka nevoje per recitime patriotike, por edhe per nje filozofi te mirfillte ndryshimesh. Ne se ke ndermend qe te besh opoziten e vertete dhe se vertete kerkon qe ta largosh berishen, afroju frontit opozitar. Mos e bej si liri qe kater vejt me pare mori voten e komunisteve ekstremiste qe shihnin endera ne diell se do ta rrezonin shpellarin sali, dhe pas zgjedhjeve u be paterice per kater vite duke i a lene ne supe shqiptareve kete lloj monstre.
  Sistemi qe eshte prodhuar automatikisht te le ty jashte, pavarsisht nga numri i votave qe do te marresh. mos kujto se do te lene pa te vjedhur e plaçkitur. Edi e kuptoi i pari kete gje dhe lepiu ato qe kishte thenen per 4 vite ndaj “tradhetarit” te se majtes. Ne se je i vertete ne ato qe thua behu me opoziten mish e thua.
  Mos mendo se ata qe te brohorasin do ta japin vertete voten ty.Demostrata e 7 prillit ishte prova jote gjenerale. Per te qene i sinqerte, gje qe ti e ke kuptuar fare mire, nuk ishte aspak ne parametrat qe priteshin, per te mos thene nje lloj deshtimi…
  Neser eshte vonne. Leri deklaratat mbi nderin…Ulu ne tavoline ne se vertete kerkon qe te çosh ne burg Saline.

 23. dumdum says:

  Janë bërë të modës tani këto sondazhet në bazë, për të ditur se çfarë tu servirin njerëzve.

  Ky po është vizion! Meny aleancash, dhe janë në rregull këta!

 24. valter says:

  …bie dakort me komentin e “nastradinit”, ndersa sa per AKZ e kam then dhe e them akoma, nese AKZ ben alencen me PS dhe LSi apo edhe me PD, ky vend ka mbaruar, ska me shprese per tu ber. Une mendoj se kjo partie eshte ndryshimi por dije Kreshnik se ne momentin qe do besh pak me djallin asnje shqiptar qe te perkrah sot ne krye te 3 muajve sdo jet me. Kerkesa e rames per koalicion eshte krejt djallezore dhe thik mbas shpine per AKZ. PS e sheh perdite qe me ate qe beri ne 2 prill, socialiste e ndershem po e mbraktisin dhe ata jane shume. Te gjithe keta po mendojne te perkrahin AKZ si te vetmen shprese. Ne momentin qe AKZ do pranoj aleance me “opoziten” e LSI+PS partia shkrihet e gjithe, asnje sdo tju perkrah me jo vetem te PS por edhe asnjeanesit dhe keta perkrahes do shkojne prap me PS pasi do thon çfare ndryshimi ka me, ne keto te dyja me mire rrin tek muti i pare. Pseudoargumentat se bashkimi me PS rezon saliun jane fallso. PS+LSI e merr e vetme pushtetin en 23 por se mbajne dot as 6 muaj (ekonomia do ti rrezoj pasi skane asnje financim per te paguar as rrogat dhe as borxhet), pastaj do kalojne ne qeveri teknike dhe aty do behet koalicion me PD (do perseritet skanari grek dhe italian), do te kemi nje qeveri teknike dhe me von zgjedhje te reja. Aty AKZ do te fitoj edhe shumicen ne parlament. AKZ mos gaboni, kemi duruar 23 vjet mos te durojme 6 muaj eshte turp. Shpresoj te mos te merren vendime te gabuara se ndryshe do te jene fatale.

 25. rinia says:

  Te lumte KRESHNIK SPAHIU
  Keta qe flasin jo shko ktej joandej e bejn per interesa personale,sidoqofte votene kan diku tjeter.
  pyet vetem ato njerez qejan kuqezinj me shpirt se ato te tregojn rrugen e drejte

 26. argita says:

  O. Kreshnik cfare kerkon ps ta ka bere ftesen .tani ne nuk po kuptojme gje ti do vertete te heqesh berishen apo je me te, keshtu po le shume hije dyshimi dhe do humbasesh shume reputacionin e ak

 27. Protestuesi says:

  ky kreshnikasi eshte aq butaforik sa kur e shof me vjen vetem te qesh me ate garipllikun e tij prej dordoleci qe medemek do me fshji Berishen. Ky kok xheli mos t’mendoj qe ky milet eshte aq budalla sa mos te kuptoj qe nje klloun i fryre me ca para para qe dreqi e di ku i ka gjet mbasi me ate rroge qe ka pas nuk blen dot shpi e jo me mbajt parti te supesofistikuar (edhe me autobuz Londinez) si ajo gjoja aleanca e tij e cila ne menyr te poshter ka vjedhur edhe emrin e tifozave te zjarte te kombetares. Rama ka shume te drejte qe ky eshte thjesht nje zhurmues i aktivizuar nga saliu dhe pike. Nese ky kok xheli ashto si edhe bamke Qylollari i kishin mundesite te benin dicka per ta dobsuar Saliun kur kishin kariget te cilat mesa duket i paskan perdorur vetem per te vjedhur dhe me ato para te benin gjoja parti,

 28. ali Kinezi says:

  Rama ka te drejte. ky i ftuar nese nuk vjen te maksimalizoje voten ne bllokun opozitar (duke zbythur edhe lsi-ne mundesisht) i bie qe eshte krijese e berishes per te percare opoziten. kjo eshte levizje e gjithe diktatoreve te botes te cilet krijojne opozita fallco, radikale e te paarsyeshme qe perdorin fjalet dhe jo argumentin per te percare kundershtaret e sunduar mbi popullin. KRESHNIK SPAHIU ESHTE NE PROVEN E TIJ ME DELIKATE, TE SHOHIM SE SI DO VEPROJE PER TE ZBULUAR NESE KA IKUR APO JO NGA PARTIA PER TE CILEN KA VOTUAR NE 2005 DHE 2009, PJESE E SE CILES ISHTE DERI KUR PAPRITUR ZGJODHI TE ISHTE “KUNDERSHTARI ME I EGER I REGJIMIT”

 29. MALUA says:

  Po mire more burra po me te vdekurit pse merreni .SPIRO KOL-LEKA ,ishte i vetmi antar i polit byrose qe MBAROI INXHINIERINE e NDERTIMIT NE FRANCE dhe ITALI .Temen e dipllomes e mbrojti me “DEVIJIMIN e KULLES se PIZES. Spiro koleka punoi me ZOGUN ,dhe me ITALIANET ,arkitektoi rrjetin e rrugeve te veriut shkoder -kukes ,shkoder -puke-tropoje ,hengri buke me Enver hoxhen .Sa ishte gjalle nuk u mor me pislleqe ,por ishte teknicien . Ata qe vdiqen bene sa bene ne te 2 krahet e politikes ,i lini atje ku jane ,ata tani nuk jane objekti yne por i historianeve ,por kur te jene ftohur kokat . KRESHNIK SPAHIUN e kam theksuar qysh ne filim .prej 4-5 muajsh ,bile dhe kur erdhi ketu ku jam une beri nje takim .Gjeta mundesine dhe i bera 2 pyetje dhe i merrej goja .Kur ja thashe cope qe je
  ” kali i trojes se radhes dhe njiherit qeni i terbuar qe do te infektosh te tjeret me kafshimin tend ,me tha qe je provokator .Iku menjehere .K.SPAHIU ,ishte “ASI” nen mengen e Sali berishes ,per te luajtur karten e nacionalizmit .Ne te kufirit shteteror te SHqiperise e kemi patur NACIONALIZMIN me TEPERI .Atyre qe u ka munguar ,nuk kane pune t’a eksportojne brenda TERRITORIT TE SHQIPERISE . Por aleanca P.S.-L.S.I.((( per te cilen jam skeptik dhe kam frike se edhe kjo mund te jete levizje e SALIUT dhe mund t’i coje me shume deputete saliut L.S.I-a tani qe u bashkua me P.S dhe ne mengjesin e 24 qershorit t’a derdhe trasten me nja 7-8 deputete tek thesi i SALIUT ,dhe mund t’a kemi prape SALIUN ne krye ))),momentalisht “JA DOGJI LETRAT A.K.” Nuk me hyn ne pune se kush e financon “A.K”,por ata qe marrin pas me duken te papjekur dhe adoleshente qe nuk ja kane fare haberin NACIONALIZMIT .Kam mendimin qe dhe ulja e moshes se votimit tek 18-16 vjecaret nga ana e SALIUT ,ishte ne funksion te kesaj strategjie ,duke pare se kush e mbeshteste A.K. Shkurt KRESHNIK SPAHIU nuk me duket bindes dhe nuk “NGJIT ” .Sidoqofte le te presim se si do te zhvillohen ngjarjet me vone .

 30. skela says:

  Perse nuk degjojme te flase ndonje tjeter nga AK. Deri tani duket tamam si skaljon berishian. Perse nuk flet koloneli Pashaj, apo Lisien Bashkurti apo ua ka zene gojen sala me ndonje dosje.

 31. Zenja e macjeve dasma e mijve.Kujdes .! Nuk munde te hiqet aqe kollaj e keqja Berishiane.Ate e mebshtesin shume prapavija te dukshme dhe te pa duksahme , prandaj me kembe ne toke.! Nuk eshte ne interes te vendit qe opozitaret te zihen ne neder vete.

 32. BERISHA LARGOHU. ME 23 QESHOR POPULLI SHQIPTAR DO TE NGARKOJ EDI RAMEN SI KRYEMINISTRIN E TYRE. says:

  Kohet e fundit AK po hyn ne zemren time dhe siqerisht e respektoj kete force politike, perpara nuk kam komentuar pro kesaj force. AK mund te beje histori, por i duhet popull per ta mbeshtetur kete levizje.

 33. romeo says:

  qeni qe leshohet ne rruge shkerdhehet me bucen e pare qe takon.I besoni nje njeriu qe haengri e piu ne kurris te Saliut deri sa i doli boja?
  persa i perket ryshfeteve bota i quan TANGENTE dhe ka deri burgim.
  Mos i besoni kush ngre me shum gishtat e flamuret…i besoni kush ne program ka siguri sociale…shendetsi te garantuar..e financim per zejtarin e vogel e te madhe.
  taksa progresiste eshte mese dinjitoze sepse kush ka me shume paguan me shum,
  Pasuria nuk esht individuale sepse ne te kontribojne dhe ata qe punojne per ke pasurohet plus ka detyrim per te mbuluar anen sociale ndryshe do lindi lufte midis klasave.

 34. i says:

  Po ik ore flluske sapuni. Ti qe dje do na lije pa Berishen e mezi mblodhe 2000 qe dukej sikur i kishe nxjerre per t’i bere gjimnastike aty.

 35. realisti says:

  PS + PD + LSI = PKSH.

 36. Antifa says:

  ku i ke kuajt kreshiniiiik??

 37. misionari says:

  Rama duhet te bashkohet me AK-ne ne demonstrata per rrezimin e Qeverise Berisha ose te siguroje shumicen e votebesimit ne Parlament. Arsyen e di vete ai.

 38. brace says:

  AK eshte e ardhmja e vendit,2 dy partite e vjetra pk e plakut e ps e sh edi zduhen votuar,se bashku me kto 2 parti zduhet votojme ase grupin e hajdutit koke loqes,qe ju ngjite ps si muti ne kepuce,ps e humbi edhe ate pake moral qe kishte para popullit.Perfundimishte jane te pa besueshem.Kursesi zduhet mashtrohemi tju japim vota partive te vjetra mashtrues e poshtruese.Dolen hapur qe jane kundra interesave te popullit,e formimit te shtetit ligjore,mendojne si tju krijohet mundesia te vjedhin per vete edhe kto pake gjera qe kane mbetur pa u vjedhur nga plaku e hajduti koke loqja e lsi,e banditet e tyre,po shtohet edhe ortaku i ri sh edi qe do jete aktive ne plackitje e pasurise Kombtare.

 39. Sh.Kolonja says:

  ”Hekurat e kryqezuem dhe ndergjegja ime,
  dy anmiq te betuem,luftojne dite e nate.
  por hekuri i forte e mund ndergjegjen time
  dhe ne deshperim perplasem si nje qen i ngrate”Migjeni

 40. ajdin says:

  Ne te gjithe lexusit,me pelqen Ben Bathorja(Chigago)bene luften e klasave ne menuren me te rrepte.Ashtu si xhaxhi,: i lumte qe nuk e ka harruar Babain (biologjik)

 41. gjergji says:

  edhe mua më la shije të keqe deklarata e ramës ” o me ne, o kundër nesh”, mendësi tipike komuniste !
  Personalisht nuk shikoj dritë në fund të tunelit, por nuk harroj asnjëherë se ndryshimet në të mirë të shoqërisë bëhen në debatin dhe procesin e shëndoshë të shdërrimeve parlamentare !
  Mirë, keq, nuk ka zgjidhje ideale !

 42. shpatar says:

  Eshte per tu cuditur me klimen politike parazgjedhore .Cudia me e madhe qendron se shqiptaret po haen si qente e uritur per te bere popullin votues me vehte.Kjo ndodhi mbasi PS dhe LSI deklaruan se do te garojne se bashku ne zgjedhjet e 23 Qershorit.Duket se ky lajme ka tronditur politiken shqiptare .
  E tronditur qenka dhe AK gje qe nuk arrije ta kuptoje se ku qendron kercenimi i Rames.Edhe nese eshte shprehur me ton te ashper ka nje kuptim.Sot per te realizuar idet e rrezimit te Perbindeshit duhet vetem nje front.Nje nga nje betejat e opozitarve kunder Saliut kane deshtuar.Kete nuk po e kuptojne Kreret kryesor te partive si dhe gjithe qejfmbeturit opozitar .
  Deri die Ramen e kane duartrokitur per qendrimet dhe vizjonin e ri per Rilindje.Me nje manover qe eshte ne favor te opozitarve vihet ne shenjester .Pikerishte kjo eshte semundje jone si komb.Nese ka qendruat ne shekuj Shqiperia e pa stabilizuar rrenjet do ti gjejme se para te keqes kemi luftuar te percare .Te njeten gje po bejme dhe tani.Nuk arrihet ne nje emrues te perbashket nga gjithe forcat qe quhen opozitare .Sot qendrimet pragmatiste per te realizuar nje qellim jane te dobishme .
  I lini qejfmbetjet ,kritikat e hidhura ekstremiste ,komentet per moralin politik,ekzagjerimet se jane njesoje te gjithe dhe shihni si te nxjerrim vendin nga tatpjeta qe ka marre.Nuk po shikon se ku po katandiset ekonomija dhe jeta e qytetarve shqiptare.Dje pash tragjedine e perseritur ne Veri nga permbyrjet.Njerez qe luftojne te mbijetojme duke ju drejtuar, per te 4tin vite rrjeshte, shtetit qe i shpetoje nga permbytjet.Kam dite qe shohe e degjoje se ky vite do na lere pa te mbjella e te korra per shkak te permbytjeve e lageshtise se madhe.Degjoje se jane harxhuar fonde per te permirsuar gjendjen dhe jane me keq nga viti ne vite .Degjoje papunesi e te rinje qe arrijne deri ne eliminim fizike te prinderve.Individ qe vdesin nga mungesa e pasiguri civile .Perdhunime e grindje familjare deri ne marrje jete.Ky eshte morali i politikes aktuale qe e keq interpretojme ne medjat shqiptare .

 43. ajdin says:

  Kur e shohim nje njeri te kercy vetem,i themi:paska luajtur nga mendja.
  Ju lutem!Hiqi syzet e shiko vetveten.!Bashkimi ben fuqin,nuk e mposhte dote Berishen i vetem,do te shaje prape.

 44. rovena says:

  cfare deliranti eshte ky njeri, me 100 veta ne shesh do te beje opozite ky!!!!

  Na cau daullen e veshit duke gerthit, pyt berisha per laraska si puna e ktij

 45. s says:

  O Kreshnik ti do te behesh faktor me 200 vete qe mblodhe ne shesh dhe hedh vickla ,ti je nje sharlatan i korruptuar deri ne palce o ish punonjes i Saliut dhe tani do te kalosh ylberin dhe ben sikur ve kushte dhe hiqesh me i rende se je .Dil me vete ne votime se as voten tende nuk ke per te marre o xhuxh.

 46. Korcari1 says:

  Perendi te dukesh prape ste besoj,se je vec nje malok qe thiken prapa kraheve te fut O Kreshnik.Saliu eshte mut kjo dihet kurse ty nuk te besoj.Leri pordhet ne do rrezimin e Saliut bashkohu apo po punon per Salen.I pashe ata dy maloket e tjere qe sa u bashkua Rama-Meta dolen nga Ps dhe votuan Salen.Fare e keqe!

 47. Zbahi Guglla says:

  Prisni kur te dali ai “aktori” qe i ngjan Zaliut ke Teatri i Kukllave 3D dhe te thote:

  “A e shifni ket gugllen ke dora ime ? Eh sa kam pa si ki une, se jue s’e dini… po poooo s’e dini fare juve. Heee ja u them une juve. Se ki qe shkoni ktu e njohi mir une ki asht Zbahiu. S’ma hedh dot mue ky joooo. Un e kam ba njeri kte qe ta dini juve heeee, se pa mue ki s’ka pas guxue me dal para kryministris jooooo. Heee dhe flisni prap po t’doni, se ju tregoj plot gjana tjera juve une heee.

  Pastaj ngre dy gishtat, shef kukllen qe mban ke dora tjeter dhe e pyet: “Do fitojme apo joooo?”

  Po poooo! Kesah here do vidozh se s’ban…

 48. Ela says:

  U c’kom qesh me kte saçin(vetem se saçi ishte i gjate jo xhuxh) te dielen! Ecte vetem para turmes i ekzaltuar!
  O zot ku na çoi politika qe te mbijne sharlatanet!
  Popull hap syte mos fli me mullixhine per inat te vjehrres!
  Ky tipi ka qene per shume kohe nga kreret e drejtesise! Pse nuk hapi goje? Apo ishte i zene se mbushte xhepat?
  Ju qe kerkoni ta votoni(mos qofte e thene) merrni ne muaj sa bluza e tij firmato!

 49. S says:

  Kush shkruan e se nuk ka informacion e duhur me mir te mos mundohet te shkruaj, sepes nuk llogjikon drejt. AKZ eshte e vetmija forc per ne Shqipertaret dhe ftoj te votoni vetem AKZ.Kreshnikut eshte per ne, e bashk me skuadren e zgjedhur nga akz.

 50. arjanita says:

  A ishte 7 Prilli pa Berishen ? A do jete 1 Maji pa te ?
  Kam bindjen se ftesa e Rames eshte pafundesisht
  serioze.Ne te tilla momente kur perbelle mbijeteses
  se nje populli eshte KuKlusKlani vlere ka vetem nje
  alternative.O me popullin o me Bishat.Ngjyrimet nuk
  kane rendesi,AK duhet te zgjedhe.E mesmja demton
  vetem popullin.Edhe AK vete.

 51. Egla says:

  Mjere populli i shkrete thuaj se ne kurrizin tone bien te gjitha pasojat e ketyre aleeancave e marreveshjeve te ndyra, por keta ne terezi e kane se i kane rregulluar pazaret ndermjet njeri tjetrit. Shembulli konkret Rama Meta, i cili po mundohet gjithashtu te terheqe edhe Spahiun ne vorbullen e tij. Mendoj se duhet ta vazhdosh i vetem luften qe ke nisur Kreshnik pa bere aleanca tradhetare e te pabese si Rama.

 52. otrym says:

  KRESHNIKU I AK-se do te dale shume shpejt qe eshte klyshi i SALIUT. Vini re sa rend e shan dhe e akuzon SALA —HESHT . Kreshniku mburret me ca 16-18 vjecar qe nuk din c eshte politika , genjeshtra ,burreria , harbuteria etj si keto BESOJNE BESOJNE TE KY TRIMI KRESHNIK QE DI VETEM TE ULURIJ . KU I KA SHOKET , –INTELEKTUALET PER TE BERE QEVERINE E MIRE PER SHQIPTARET/?
  NESE ESHTE KUNDRA SALIUT — TI LERI DENGLAT — TE BASHKOHET ME EDI RAMEN, ME P.S. ne.

 53. mileti says:

  Mos ke frike o kreshnik se nuk te ben gje Rama!! Je dhe trim….

 54. per drut says:

  Sa budalluqe po flisni o popull JU nuk e kuptoni qe vete aleanca nuk e di se ckrah po perfaqeson, ai shkon ku te fryje era

 55. Meti says:

  me duket si ka ngecur ne fyte ajo ngjala e Metes Edit prandaj eshte i nevrikosur. Ndihmoje pak Kreshnik ta kapeceje ngjalen!

 56. PrapambetjetOsmane says:

  Eshte per tu habitur me nivelin kaq te ulet te kryetarit te AKZ, kur mendon se ka qene drejtues i KLD (juristi i plepave)!

 57. Kundeshtari says:

  Ore Kreshnik Spahiu qe kerkon te hiqesh si i flaket pa as nje lloj mbeshtetje dhe pa as nje lloj kopetence kete e dine te gjithe, qe ke deklaru me gojen tende qe do beje kualicion me PS eshte e sigurt se jane te gjitha te rregjistruara dh hipotekuara, dhe si mire besim te eshte ofruar dhe ftesa nga ana e PS-s dhe kjo eshte e sigurt, qe e ke pranu edhe kjo eshte e sigurte, ti z.Kreshnik edhe mund ti mohosh dhe ftesat mund ti quash dhe kercenuese kjo nuk eshte e vertete, e vertete eshte kercenimi jot Kreshnik qe u bere partive te shtunen me 6 prill qe u dhe ultimatum qe eshte me e rende se kercenim qe te linin parlamentin dhe te bashkoheshin me ty ne shesh, ti z.Kreshnik shprehesh ne kete menyre se perse nuk u pergjigjen thirrjes tende partite politike, dhe nuk e realizove endrren tende te 7 prillit, z.Kresnik mos harro se bashkimi ben fuqine, i vtmuari pa perkrahje je si gjarperi nen rrogoz je o z.Kreshnik Spahiu

 58. elsa says:

  po keshtu e kane keto politikane fillimisht te kercenojne, pastaj pasi pane protesten ku deshmuat se AK nuk ka frike askend por perkundrazi jane me te bashkuar se kurre bejne edhe ftesa.

 59. ibreahimi says:

  ti qe shkruan “permetari” do jesh ndonje gorro nga kajca se permetaret nuk shkruajn te tilla budalleqe

 60. kritikja says:

  tani qe pane protesten paqsore te AK ku nuk la viktima nuk, nuk beri asgje antiligjore, tani qe dha shembullin e mire te nje partie dinjitoze padyshim qe tensioni rritet.

 61. DIASPORA SHQIPTARE. says:

  KRESHNIK sa ma LARG metes,rames.gjinushit,mejdanit,nanos, aq ma SHQIPTAR JENI.vetem me NACIONALIZEM MBROHET KOMBI e SHTETI.shembull sesa NACIONALISTA jane PERENDIMI.

 62. tironsirefugjat says:

  Opa Kreshnik ! E verteta esht qe me ngjyrat dhe fjalet e tua na e ngrohe zemren se mbive keshtu si kepurdha mbas shiu ne dit te keqia ! Objektivi yt esht mjaft joshes por “ruga” qe po zgjedh me kto fjal te fundit na bere te shohim pak ndryshe ! Dy gjera jan : O je mjaft i ri e te pushtoj euforia qe me nje tabor po shkon te rezosh sulltanin ,o po ben ate qe ne kte moment i duhet sulltanit !Bukur dhe me gjat flet Malua dhe dua te them qe mjaft e dhimbshme me ishte aleanca me ALKAPONEN e politikes shqiptare por ne qe jemi “jasht valles” dhe larg saj, na duket se dim te kercejm me bukur nga ata qe jan brenda saj ! Prandaj Kreshnik dhe ju qe po vuan nen sundimin e llojit te ri qe tani e kemi pagezuar “demokraci” mundohuni te gjeni gjuh te perbashket e “dreqi”le te vi pastaj ! Populli po ju ndjek ,po ju beson sepse shpreson dhe juve mos fluturoni me pras por bashkohuni se ALKAPONET esht me leht ti luftosh se nje sulltan ! Ciremi per moral por a sme thoni deri tani keni par moral ? Cili kryeminister ne kto 25 vjet kishte moral ? Po ,do me thoni, per Pandeli Majkon, por ai nuk mundi ti rezistoj moralit !Shkurt se u zgjata ,tani duhet bashkim dhe vetem bashkim se per mua cilido “i zgjuar” dhe “i moralshem”qe nuk i sherben bashkimit per te rezuar sulltanin me gjith “haremin” qe ka kapur per gryke dhe i ka zen frymen demokracis qe enderuam ,esht dritshkurter ose jenicer i tij!……..

 63. EL says:

  Funderin qe kerkon pushtet me menyren me te vjeter NACIONALIZMIN.Kjo eshte menyra e nje injoranti qe nuk njeh realitetin e krijuar dhe normat nderkombetare.Nuk permend kriteret e BE ku aspirojme te shkojme KRESHNIK-KULUFI

 64. Dori says:

  ..thjesht nje HIC qe me turavrapin e tij ku askush nuk po e ndal (aq sa ben edhe miting pa leje ???????).Ai eshte ne nje fllucke sapuni plot nuanca argetuese tragji-komike ku Saliu eglendiset duke e pare si harbohet nga flladi “nacionalist” dhe gajaset me cicerimat e kesaj fllucke kuq e zi tek degjon nga brenda saj zerin “harbut” dhe te “frikshem” per burg e per ‘c’renjosje” te korupsionit me 1.000.000 antaret e tij fllucketar.
  Ky paska humb kot per aktor, i rekomandoj atij Fadil Berishes qe merret me modelet e misset aspirante per kontarta me hollivudin, ti hudhi nje sy ktij tipit se vertet eshte talent!

 65. drita says:

  kush ka zemer shqiptari le te votoje AKZ .Le te jete ajo nje ze i forte brenda parlamentit shqiptar , ne menyre qe te mos lejohet shitja e interesave kombetare si nga e majta ashtu edhe nga e djathta. Votoni AKZ e cila denoncoi e para shitjen e hapesires detare,(kujtoni mbrojtjen brilante e profesionale te Myslim Pashajt) , votoni AKZ e cila denoncoi nxjerrjen e perdhosjen e eshtrave te shqiptareve , votoni AKZ ecila denoncoi heqjen e toponimeve shqiptare dhe zevendesimin e tyre me emra greke e sllave,votoni AKZ ne menyre qe te ndjehemi shqiptare ne vendin ku kemi lindur, jetojme e do te vdesim.Per hir te femijeve tane, brezave qe do vijne pas votoni per nje Shqiperi te shendetshme , votoni per ata qe e duan dhe i japin dinjitet ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24845
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24845
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X