Paloka: Karta më e fortë e PD-së në këto zgjedhje, besimi që shqiptarët kanë tek Berisha | Gazeta Tema
 

Paloka: Karta më e fortë e PD-së në këto zgjedhje, besimi që shqiptarët kanë tek Berisha

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

edi_palokaDeputeti demokrat, Edi Paloka, është shprehur se në zgjedhjet e 23 qershorit, karta më e fortë e PD-së është besimi që kanë shqiptarët tek Sali Berisha. Kjo, pasi sipas Palokës, Berisha i mban premtimet që jep.

“Karta e fortë që ka PD-ja në këto zgjedhje mendoj se është besimi që ne kemi krijuar tek njerëzit. Besimi që shqiptarët kanë krijuar se Sali Berisha atë që premton e mban. Në tetë vjet, ne jo vetëm kemi realizuar çfarë ka qenë e rëndësishme për shqiptarët, por në shumë raste i kemi tejkaluar dhe ato që kemi premtuar.

Ja pse shqiptarët kanë besim. Ata e dinë që ne nuk dalim të bëjmë shoë dhe premtime absurde për t’u tallur me ta siç bën Rama, që mendon se, mjafton t’iu hedhësh disa premtime si karamele shqiptarëve dhe ata i hanë. Jo çdo gjë që PD-ja premton është e bazuar në studime konkrete, e detajuar dhe pa ekuivoke. Prandaj ne kemi besimin e shqiptarëve dhe kjo është karta më e fortë që ne kemi përballë kundërshtarëve”, ka thënë ai për “GSH”.

Duke folur për largimin e LSI-së nga mazhoranca, Paloka ka thënë se bashkimi me Ramën është i panatyrshëm.

“Ajo që dukej më normale ishte dalja më vete e LSI-së, pasi duhet pranuar që bashkimi me Ramën pas këtyre katër viteve ishte edhe më i panatyrshëm. Sidoqoftë, çdo parti zgjedh pozicionin e vet. Ai që humbet realisht nga e gjithë kjo është kryetari i PS-së, i cili nuk ka më asnjë mundësi apo argument qoftë edhe fals si deri tani, për të sulmuar e për të bërë opozitë”, tha Paloka./b.l

64 Pergjigje per Paloka: Karta më e fortë e PD-së në këto zgjedhje, besimi që shqiptarët kanë tek Berisha

 1. gertjan  --  10 Prill, 2013 në 10:36 am

  Akoma me marrezira keta!Po ku ka shqiptar qe nuk deshiron largimin e Saliut!Saliu ka kohe qe e ka prishur kontraten me shqiptaret nda edhe me 23 qershor populli do e denoje me voten e tij te lire!

  Përgjigjjuni

  • gjyshi  --  10 Prill, 2013 në 10:43 am

   Epo nuk i ha me njeri keto z.Paloka jo!U lodh ky popull nga mashtrimet e Saliut!Populli pret me padurim zgjedhjet ne menyre qe te flake tej Saliun bashke me ty e zarat e tjere ne PD!

   Përgjigjjuni

   • aqifi  --  10 Prill, 2013 në 10:56 am

    Kur bashkohet Rama me Meten, pse te mos kene besim shqiptaret tek Berisha qe te pakten e pranon hapur qe eshte hajdut dhe vrases???!!!

    Përgjigjjuni

    • reni  --  10 Prill, 2013 në 3:50 pm

     Koalicioni PS-LSI do te tregoje se cfare besimi ka populli tek Berisha. Besimi i popullit tani ka kaluar tek PS sepse duan qe programi Rilindje te vendoset ne zbatim.

     Përgjigjjuni

     • evans  --  10 Prill, 2013 në 5:23 pm

      ky tifozi i cmendur i sali berishes, shfaqet ne tv, ne ditet qe ska as portokalli, as alpazar as apartament2xl…flm koktul qe na ben te qeshin. edhe na thua qe ne te besojme te sali berisha

      Përgjigjjuni

     • petrit  --  10 Prill, 2013 në 5:28 pm

      ca ka pir ky mo? ska mundesi qe pd te nxjerri si garanci te fitores sali berishen…ne cdo anket ai eshte figura me e urryer kombetare. ai shiti detin te greku, i dha nafte makineris mafioze per te vrare vellezerit tane ne kosove..saliu thjesht eshte nje kriminel i rendomte

      Përgjigjjuni

     • zamira  --  10 Prill, 2013 në 5:30 pm

      hahaaha…hajdeeee trap hajdeee… ka edhe te tille. ky bixhozxhiu na i shpif me ato servillleqet e tij..eshte super trap perfundimisht. ne 23 qershor ti zhdukim kta nga politika bashke me sali kriminelin

      Përgjigjjuni

    • Semih  --  10 Prill, 2013 në 4:17 pm

     Te gjithe figurate e PD jane njerez te konsumuar. Te gjithe jane perfshiore ne vjedhje dhe ne korrupsione pafund. Ata se meritojne qe te dalin me ne TV sepse na jane neveritur kaq shume.

     Përgjigjjuni

     • paskal  --  10 Prill, 2013 në 5:26 pm

      hahahahahah…ueee ca druriky meeee/… po cfare te besojme te sali berisha, ai vetem na vjedh na dhunon edhe na ka vrare… po ka nje pjese qe besojne ata jan 5% i oborrit te tij

      Përgjigjjuni

    • Ledio  --  10 Prill, 2013 në 5:07 pm

     Kjo qeveri e ka vendin ne opozite sepse ajo nuk ka qene kurre shumice e cilesuar ne parlament, ajo ka qeverisur sepse e majta ka qene e percare. Sot ka ardhur koha qe e majta te shtorje pikepamjet e saj per zgjidhjen e shume problemeve. Koha e Berishes kishte mbaruar qe ne 2009 por ai me vjedhje ja doli qe te qeverise dhe nje mandat. Eshte koha per te rilindur.

     Përgjigjjuni

   • beni  --  10 Prill, 2013 në 3:16 pm

    Cfare besimi kane njerezit tek ju mer legena. Ju i vidhni votat dhe dilni dhe thoni se i fituam vete zgjedhjet. Per te mashtruar jeni te vetmit, provojeni qe te hyni ne gare te ndershme dhe ta shikoni se sa besim ka populli tek berisha.

    Përgjigjjuni

   • seferi  --  10 Prill, 2013 në 3:18 pm

    Ne paste me njeri qe i beson ketij hajduti, atehere shqiperia ka marre fund. Te gjithe e njohim fytyren e Berishes dhe ajo cka transmeton ai ne popull eshte vetem zhgenjim. Nuk ka shanse qe ti besoje me njeri atij.

    Përgjigjjuni

   • anid  --  10 Prill, 2013 në 3:33 pm

    Berisha tanime eshte nje karte e djegur. Qeverisja e tij eshte mbushur vetem me deshtime dhe vetem me vjedhje. Per cfare ti besojne me shqipetaret atij, qe ti vjedhe perseri.

    Përgjigjjuni

  • shoku mali  --  10 Prill, 2013 në 10:51 am

   Besim tek Saliu epo keta te shkrijne gazit!Ore po cta doje populli Saliun se na ka lene te papune,se na rrit cmimet e ushqimeve dita dites,se na e ben jetesen te paperballueshme?per cfare? Populli e di tanime fort mire se ke do zgjedhe me 23 qershor!Ndaj mjaft me dengla Paloka u fry ky popull me mashtrime!

   Përgjigjjuni

   • Vlora  --  10 Prill, 2013 në 1:27 pm

    kan plasur gallatat para kamerave,se pas tyre denden me qetesues keta ,ha ha ha ha

    Përgjigjjuni

  • argita  --  10 Prill, 2013 në 10:56 am

   O Paloka po ik e futi naj tas caj se shqiptaret do e rrezojne Saliun me 23 qershor njehere e pergjithmone!Do na zhduket nga syte kjo pjelle e keqe e komunizmit qe e ka katandisur vendin nuk ka me keq!

   Përgjigjjuni

  • Epirioti  --  10 Prill, 2013 në 12:02 pm

   Keta te PD spo u kutokan me. Melisa ka Hallin e KQZ dhe te Komisionerit te LSI, kursy Ky Palla ketu flet per BESIMIN ke Qytetaret… te cilet Qytetar ke ata qe Vrau ne 21janar apo ke ata qe Mbyti ne Shkoder e Lezhe apo ke ata qe po vdesin Minierave te Kromit, etjetj

   Përgjigjjuni

  • artiles  --  10 Prill, 2013 në 1:00 pm

   Po or toç!? Mos deshe te theshe (thuash) “Besimi tek Partia dhe Enver Hoxha”?

   Përgjigjjuni

  • liria gruaja  --  10 Prill, 2013 në 2:29 pm

   Do e merrni pergjigjen diten e zgjedhjeve ti edhe ai Saliu yt!Jeni bere personazhe per barcaleta tanime,tju vije turp!Saliu vetem ta vjedhe a ta vrase kete popull ka ditur!

   Përgjigjjuni

  • taras  --  10 Prill, 2013 në 2:41 pm

   Te qeshesh nga halli i thone kesaj!Po kush eshte ai idiot qe beson ende tek saliu!Fundi i tij eshte i pashmangshem!Po e le kete popull te papune te varfer te pashprese!Populli e di kete!

   Përgjigjjuni

  • lushnjari  --  10 Prill, 2013 në 2:44 pm

   Nuk ka me asnje karte i ka djegur te gjitha kartat Saliu,ska me asnje arsye se pse te qendroje ne pushtet!E ka katandisur vendin si mos me keq thika ka shkuar ne palce!U robetua ky popull keto 8 vite keqqeverisje nuk mban me!

   Përgjigjjuni

  • Sabi Sabina  --  10 Prill, 2013 në 11:10 pm

   Ende vazhdojne me brockulla keta??? Seriozisht mendojne se karta e tyre me e forte eshte besimi tek Sali Berisha??? Njerezit skane besuar ndonje here tek ai se ka qene fals komplet me mashtrimet qe i ben popullit… Shqiperia ka nje nevoje shume te madhe te Rilindi pas 23 qershorit…

   Përgjigjjuni

 2. fl  --  10 Prill, 2013 në 10:36 am

  Ha ha ha – besimi qe kane akoma katnaret PD te kokrra e mashtrusit sb

  Përgjigjjuni

 3. ha ha ha  --  10 Prill, 2013 në 10:39 am

  ha ha haaaaaaaaaaaaaa , ska koment per kete baxhibozhuk qe shikon enra me sy hapur , shkoni mor qelbesira , kriminela si na keni lene , skemi pune , skemi buke te hame , kemi frike te dalim nga kriminaliteti qe vijon ne te gjithe vendi , vjedhjet , vrasjet , perdhunimet , ti me ate sulltanin tende vendin e keni ne burge mafioza . u erdhi dita o te mallkuar , doni dhe votat , me te gjatin tone dhe shume eshte . ate do merni. pra k…n

  Përgjigjjuni

 4. janaq  --  10 Prill, 2013 në 10:40 am

  Askush nuk perkrah me kete regjim mbytes,kete regjim qe po u merr frymen dita dites shqiptareve!I gjithe populli i pashprese!Papunesia e varferimi dite pas dite jane ato cka Saliu realisht u ka servirur shqiptareve keto 8 vjet!Vetem nje i lajthitur mund te besoje monstren Sali!

  Përgjigjjuni

 5. GR  --  10 Prill, 2013 në 10:42 am

  “Karta e fortë që ka PD-ja në këto zgjedhje mendoj se është besimi që ne kemi krijuar tek njerëzit. Besimi që shqiptarët kanë krijuar se Sali Berisha atë që premton e mban” , nese po flet per ata te sojit tend , po ke te drejte , se ua ka mbajtur premtimet , iu ka dhene vendet e punes ne te cilat e keni mjele deri ne vdekje , kete vend .Nqs po flet per ne popullin e thjeshte , qe me te vertete po mbijetojme , atehere turp te kesh qe flet .Ne pergjithesi nuk e kuptoj guximin tuaj , pas gjithe ketij bumi ne ekonomi , pas gjithe ketyre skandaleve ne qeveri , pas gjithe ketyre vrasjeve dhe vetvrasjeve , pas ketyre shifrave alarmante te papunesise , pas gjithe ketyre shifrave alarmante te te semureve me semundje kancerogjene (qe vijne nga mbindotja e ambjentit apo nga ushqimet e “kontrolluara” qe po konsumojme) , pas kesaj katastrofe bujqesore dhe blegtorale , pas uzurpimit dhe perdhosjes se vendeve me me perspektive per investime dhe pas shume e shume arsyeve , qe absolutisht , ju i dini me mire se ne .Po skeni faj ju, jo, mgjthse as ne .

  Përgjigjjuni

 6. psy  --  10 Prill, 2013 në 10:48 am

  Shko more thuthuq e shih te besh ndonje gje tjeter pervecse te puthesh by….e Berishes sic ke bere gjith jeten.Nga c’rrace ke dale se Palokat e brezit para teje kane qene goxha burra!

  Përgjigjjuni

 7. Kola  --  10 Prill, 2013 në 10:57 am

  Po, mor Palok(q)e, po, dole ti avokat i djallit?! Eshte edhe i ri SRB-i?! I ka mbajt premtimet nje per nje RRENIMTARI ME I MADH I TE GJITHE KOHRAVE I SHQIPERISE!
  Hapi i pare i denimit tuaj te merituar e historik do te jete vota plebishitare e 23 qershorit, pastaj te tjerat do te vijne me radhe, mos kij merak!

  Përgjigjjuni

 8. argita  --  10 Prill, 2013 në 10:59 am

  O paloloka akoma po I besoni ju mashtrimeve tuaja ,po ju skeni turp more faqe zi kush jane premtimet kapet kriminelet,vendoset rendin ,regulluat shkodren nga permbytjet,punesuat njerzit .ju mendoni se do mashtroni prape .shkodra eshte ne uje dhe asnje nga ju nuk flet per shkodranet,po dilni te tmeruar ne do fitojme.me fal se harova per shkodren ka dale zhozi dy here dhe ka reklamuar trupin e saj te bukur dhe garderopen e saj. I ben karshillek popullit ne mjerim total.duroni se do ta merni pergjigjen ne 23qershor se ky popull nuk ju shikon me dot ne televizor kur dilni ju ka dale boja nga mashtrimet

  Përgjigjjuni

 9. semi  --  10 Prill, 2013 në 11:03 am

  Loku Paloku

  Përgjigjjuni

 10. shqiptari  --  10 Prill, 2013 në 11:22 am

  Ik ore mashtrues,mund te keshe besim ti si pjata lepires,por jo nje Popull qe po vuan . Ju vrafte Zoti ju vrafte.

  Përgjigjjuni

 11. Baro Corrogjafi  --  10 Prill, 2013 në 11:35 am

  Besimte madh kane shqiptaret tek Berisha , o Paloqe ( Me fal se te them paloqe,por jam thuthuq ), Besimin me te madh e kane shkodrNET E PERMBYTUR SE SALI BERISHA I KA MASHTRUAR E GENJYER SIC KA DASHUR, ESHTE TALLUR ME ‘TA. ATA KANE KOHE QE JANE TE PERMBYTUR,POR MIRE SALIU ZHOZI , NUK KANE DENJUAR TE SHKOJNE ATJE ,PO JU , O ZOTI PALOQE, PERSE NUK KE MARRE MUNDIMIN TE QASH HALLET ME TE GJORET?

  Përgjigjjuni

 12. Boll  --  10 Prill, 2013 në 12:02 pm

  Thuq-thuq-thuq bethimi te Beritha.
  Servila!!Berisha del ne pension edhe te merr edhe ty me vete.
  Te iken paret boje leshi o figure dhe nuk te vuri njehere minister.

  Përgjigjjuni

 13. Albert  --  10 Prill, 2013 në 12:15 pm

  …..Pra,ky Paloqe indirekt pranon se ai dhe kopeja ku ben pjese jane thjesht nje tufe parazitesh,bretkosat e akuariumit qe Berisha ushqen me paret tona!….

  Përgjigjjuni

 14. shpatar  --  10 Prill, 2013 në 12:24 pm

  Po eshte e vertete .Z.Paloka tek hajduti,mashtruesi dhe vrasesi kane shume besim.Ky popull gjithmone ka perkrahur Diktatoret ,tradhetaret e kombit dhe hajdutet me cizme.Keni per te korrur fitore te pa pare ne historine e Shqiperise moderne .

  Përgjigjjuni

 15. Leonardo  --  10 Prill, 2013 në 12:34 pm

  Ja dhe një tjetër politikan debil dhe një njeri ordiner kjo farë duhet të zhduket

  Përgjigjjuni

 16. Tironci  --  10 Prill, 2013 në 12:40 pm

  ED PALOKA , deputeti me bosh, me kot dhe me imoral.. Bythlepirsi nr.1…Ata qe e kan votu kte deputet hongshîn nuk that per 20 vjet..

  Përgjigjjuni

 17. lani  --  10 Prill, 2013 në 12:44 pm

  Po pse po e prisni Edin, a thua qe do shperndaje pare ne rruge ?
  Edin e presin vetem militantet e paafte te mbijetojne me shpatullat e tyre dhe presin ndonje vend pune ku te vjedhin.Njerez parazite. Te tjeret qe jetojne dhe kane care me djersen e tyre nuk i plas shume kush eshte ne qeveri, jane te pavarur nga ndryshimet.

  Përgjigjjuni

 18. avdulla  --  10 Prill, 2013 në 12:45 pm

  Skrapalinjte gjithmone “mercenare” kane qene. Dikur mbajten ne kembe sistemin enverist sepse i zbriti ne qytete dhe i dha buke e nje kostum gri, tan shkojne prape pa pike dinjiteti sa djathtas – majtas, ku ti paguajne me shume. Shkurt MERCENARE.

  Përgjigjjuni

 19. arjanita  --  10 Prill, 2013 në 12:51 pm

  Bravo Edi!
  Gomarllek me te madh nuk mund te nxjerre goja jote.
  Sala u premtoi shqiptareve varferi dhe mjerim.E ka
  mbajur fjalen.
  Sala u premtoi shqiptareve aresim dhe diploma pa
  vlere.E ka mbajtur fjalen.
  Sala u premtoi shqiptareve mjekesi te shkaterruar.E
  ka mbajtur fjalen.
  U premtoi shqiptareve token e djegur.E ka mbajtur
  fjalen.Te gjitha premtimet qe kane te bejne me shkaterri
  min e jeteses se Shqiptareve Bisha dhe Halet si puna
  jote i kane mbajtur.PT’HU.Majmun.

  Përgjigjjuni

 20. liri a vdekje  --  10 Prill, 2013 në 12:53 pm

  IK MOR THUTHUQ IDJOT KISHE KOHE PA DAL SE KUR DEL TI DHE FEMIJET BEJNE PYETJE SI PSH MAMI PSE AI XHAXHI E BEN GOJEN ASHTU ?DO NJE LEPIRESE I THOTE MAMI

  Përgjigjjuni

 21. laraska  --  10 Prill, 2013 në 1:33 pm

  A ju jeni idiota perzotin. Se lexova fare shkrimin por qe te titulli e fytyra jote kuptohet cfare brockullash ke nxjerrur. I mete mendor!

  Përgjigjjuni

 22. ergi  --  10 Prill, 2013 në 2:15 pm

  ky e ngateron me duket besimin qe ka vete ke sali berisha apo besimin qe kane shqiptaret ke sali berisha

  Përgjigjjuni

 23. gjergji  --  10 Prill, 2013 në 2:17 pm

  se ku e shef ky zotri se shqiptaret kane besim ke sali berisha vetem zoti e di se shqiptaret jo.si apskan besim kur ai ska mbajtur as 1 te 1000 e premtimeve qe ka dhene

  Përgjigjjuni

 24. eri  --  10 Prill, 2013 në 2:20 pm

  si i paska mbajtur te gjithe permtimet berisha kur shqiperia eshte ne kete gjendje te mjerueshme dhe eshte ne gremine fiskale

  Përgjigjjuni

 25. ervin  --  10 Prill, 2013 në 2:20 pm

  shqiptaret tashme jane bere te zgjuar e nuk votojne me per liderin po oper ate cka lideri ben per shqiptaret dhe per vendin e tyre

  Përgjigjjuni

 26. mendi  --  10 Prill, 2013 në 2:23 pm

  mjafton te thuash se shqiptaret jane me te varfer qe qeveria eshte me borxhlije qe shqiptaret jane me te pasigurt etj etj dhe te kuptosh qe berisha si ka mbajtur premtimet e tij

  Përgjigjjuni

 27. eri  --  10 Prill, 2013 në 2:24 pm

  po e indoktrinoni kete vend me idealizma si ato te komunizmit jo shqiptaret duan berishen jo ktej jo andej,fiks si ne ate khe qe adhuronin diktatorin enver hoxhen

  Përgjigjjuni

 28. casale  --  10 Prill, 2013 në 2:28 pm

  Karta e forte e Palokes me shoke eshte mashtrimi,shkatrimi totali i vendit dhe peradha pa pik kuptimi.Nuk e ha me shkodra sapunin per djath ,nuk i hane me shqiptaret fjalet boshe qe thoni do pagoni per cdo vuajtje qe i keni sjelle popullit shqiptare

  Përgjigjjuni

 29. egi  --  10 Prill, 2013 në 2:34 pm

  nuk ka karte apo teze apo alternative qe nxjerr kete qeveri fituese apo faqebardhe para shqiptareve ndaj mos u lodhni kot o te shkrete

  Përgjigjjuni

 30. eri  --  10 Prill, 2013 në 2:35 pm

  shqiptaret te pakten njeher meritojne tju thotni se ke keni bere mire e ke keni bere keq e jo te thoni se vetem mire i kemi bere gjerat se nuk jeni apsolute juve

  Përgjigjjuni

 31. drini  --  10 Prill, 2013 në 2:41 pm

  nqs shqiperia do ishte me e mire ne qeverisjen tuaj do besoja kto qe thoni ju zoti paloka por eshte e kunderta shiptaret jo vetem jane me keq por po lengojne nga dhimbja qe i shkakton kjo qeveri

  Përgjigjjuni

 32. ergys  --  10 Prill, 2013 në 2:43 pm

  shqiptaret nuk e duan me kete qeveri dhe kete e verteton cdo sondazh o zoti paloka dhe mos u lodhni te hidhni hi syve shqiptareve se nuik fiton me pd dhe shqiptaret as nuk e kane dashur e as nuk e duan dslai berishen

  Përgjigjjuni

 33. beni  --  10 Prill, 2013 në 2:44 pm

  ju akoma bazoni karten ke lideri si ne kohen e komunizmit e jo ke alternativa e partise,turp qe partia demokratike ka keto idealizma akoma ne vtin 2013

  Përgjigjjuni

 34. VIGU  --  10 Prill, 2013 në 2:46 pm

  KESAJ I THON TE MBAHESH PAS QIMES SE BUTHES.Per cfare
  besimi flet more Palok? Perse kane besim SHqiptaret te SALIU?
  – PER rritjen e ekonomise?
  -PER shkaterrimin e industris,bujqesis?
  -PER arsimin qe eka ber pacavure,e po rrit analfabetizmin?
  -PER institucionet kulturore,per objektet historike,qe nuk po u ngel nam e nishan?
  -PER detin qe i shiti GREQISE?
  -Per plehrat e EURPES qe i pruri SHqiperise?
  -Per permbytjen e SHkodres e LEZHES per te 3-4 vite rresht?
  -PER kthimin e kenetave e shkaterrimin e sistemit ujites ne bujqesi,e punimine tokes me parmend.
  -PER SHKATERRIMIN E sistemit shendetesor e sidomos ne fshatra?
  PO, SHQIPETARET KANE BESIN SE SALIU ESHTE AUTORI I:
  – Lulezimit te korrupsionit,e pasurimin e familjes se tij.
  – SHITJEN e vendit per 1 euro mikyt te tij FASLLIC.
  – deshtimi i privatizimit te ALBPETROLIT,SHPERNDARJRS SE ENERGJISE ELEKTRIKE ,NE NDERTIMIN E hidocentraleve si Kalivaci qe mbushi 10 vjet e akoma nuk eshte ngritur diga.
  -KANE besim te plote se ishte autori i lejimit te “Fabrikes moderrne me llamarina” ne GERDEC KU VDIQEN 27 VET E U PLAGOSEN 300-400 TE TJERE .Kane besim te plote se i ndjeri Kosta Trebicka ,pas dononcimit per GERDECIN e pjesmarrjen e te birit ne te ,u vra aksidentalisht ne gjueti,ku edhe ciftja ,shpendet gjedani me fishek i rrinin te koka,kurse qeni si besnik ishte ne makine e degjonte si punonte ende makina pas permbysjes.
  -KANE BESIM te SALI BERISHA ,pasi mbron hajdutet e buxhetit te shtetit.
  -Kane besim te Saliu sepse ka te ardhura te shumta per paisjen e zyrave,shtepive te pushimit me mobilje moderrne,per pagesen e lobisteve qe derrit t’i thonr daj,por nuk ka fonde per te ndertuar ura ,per ngroje neper shkolla,per paisjen e shkollave me orendit e nevojeshme,po jane ne dite te hallit.PO MBI TE GJITHA POPULLI KA BESIM SE Saliu TE VRET EDHE DITEN PER DIELLE ME DUAR NE XHEPA. E PER CFAR NUK KA BESIM POPULLI TE AI ,PASI BEMAT E TIJ NE KURRIS TE POPULLIT NUK KANE TE MBARUAR ,NDAJ DHE ME 23 QERSHOR KANE BESIM TE PA TUNDUR SE DO TE SHPORRET e do ngelet ne histori si varrmihsi i ketij vendi.

  Përgjigjjuni

 35. pelivan  --  10 Prill, 2013 në 2:47 pm

  QENKA SALA,KART’E FORTE?!…

  Paska dale e flet’ Paloka,
  me i miri deputet!
  I partise, copa-copa…
  i partis’, qe vjedh e vret!

  Medemek,folka Paloka,
  i partise,bere pershesh!
  Pse thone:”Esht’thuthuq nga goja!”
  Sepse ja, u marka vesh…

  Dhe pse neper terci-verci…
  Tha: ” Ky popull do votoje,
  se beson” Tek bicimsesi,
  tek murtaja qe na shoji…

  Nje servil i peshtirosur,
  ndaj te zotit M..sterm..i
  gjithnje mbetet i baltosur,
  nga qe me,s’i ndahet turpi.

  Ik balash,shkuar balashit…
  (Per ket’Zot,qe esht’ i pare)
  gjith’ ju pjella e hashashit,
  vec per presh,do zini radhe…

  Dhe hallall,qe eshte me kaq
  ( Vec, s’do jet nga soj’ i fushes!)
  Them do jet,dhe ka te ngjare,
  ai,hallemadhi Lushnjes…

  Përgjigjjuni

 36. sulltani nga shiaku  --  10 Prill, 2013 në 2:55 pm

  o paloka nuk na e kerrcet fare per sali berishen ,a e din kete ti,ikni e largohuni,nuk duam tiu shohim me ,jeni te gjith te korruptuar

  Përgjigjjuni

 37. ergys  --  10 Prill, 2013 në 3:08 pm

  nqs berisha do kishte nje karte te forte per fitoren e zgjedhjeve nuk do tentonte ti vidhte ato pra kjo tregon se vetem po shpifin kta

  Përgjigjjuni

 38. elinor  --  10 Prill, 2013 në 3:38 pm

  Hahaha, jur so feeni (me theks francez)!

  Përgjigjjuni

 39. Po flet me vete  --  10 Prill, 2013 në 3:38 pm

  Se sa besim kane njerezit ate e dine vete dhe nuk eshte nevoja t’ua imponosh ti kokqyp. Apo ke dale para “pasqyres” dhe po flet me vete?

  Pa le kur dilni ke ajo TVSH-ja na detyroni te kthejme stacionin se na vjen per te vjelle, iiiiiii sa te neveritshem.

  Përgjigjjuni

 40. ismeti  --  10 Prill, 2013 në 3:42 pm

  o pijanico, o palaqo,njeri pa dinjitet

  Përgjigjjuni

 41. kapo  --  10 Prill, 2013 në 3:55 pm

  O ed paloka boll me alkolin

  Përgjigjjuni

 42. qori i bibes  --  10 Prill, 2013 në 4:01 pm

  besimi tek ty o qori i bibes o krimineli i bandave te armatosura te saliut ,, tek ty o qor muti nuk mund te kene besim kurre shqipetaret se ti je kryekapobanda e sali super kriminelit te shqiperise te te gjitha koherave ,, prandaj mos mbani shprese tek populli se ja u ka bere mutin me kohe

  Përgjigjjuni

 43. Xha Teme  --  10 Prill, 2013 në 5:31 pm

  Nje nga arsyet pse ne ishim te afte te mundnim cdo agresor apo koalicion agresoresh te marre se bashku, ka qene fakti se ne udhehiqeshim nga nje partin e vertete M-L, por sidomos nga fakti qe kishim ne krye nje udheheqes te lavdishem te Partise. Duket Paloka kete e ka degjuar shpesh kur ka qene me shall pionieri dhe per te, i vetmi ndryshim qe ka ndodhur eshte thjesht ndrrimi i udheheqsit.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *