#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zgjedhjet, ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë. Nesër vjen Ashton

katerineTirana do të vizitohet nga një sërë diplomatësh ndërkombëtarë të rëndësishëm gjatë kësaj jave, në prag të zgjedhjeve dhe klimës së tensionuar së fundmi.

Kështu, gjatë ditës së nesërme, në Tiranë pritet që të vijë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Catherine Ashton.

Përveç Tiranës, Ashton do të vizitojë edhe disa vende të tjera të Ballkanit.

“Unë udhëtoj drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor për të përforcuar angazhimin e BE-së për perspektivën europiane në rajon. Unë do të inkurajoj udhëheqësit e rajonit për të vazhduar procesin e reformave dhe promovimin e marrëdhënieve  të fqinjësisë së mirë”, thuhet në një deklaratë nga zyra e Ashton.

Tiranën do ta vizitojë të mërkurën edhe diplomati amerikan, Jonathan Moore, së bashku me dy reporterët e Këshillit të Europës për Shqipërinë, Jonathan Evans dhe Grigore Petrenco.

Moore është drejtori i Drejtorisë për Euroazinë, në Departamentin Amerikan të Shtetit. Nga ana tjetër sipas njoftimit të bërë në faqen zyrtare të Këshillit të Europës dy raportuesit Evans dhe Petrenco do të jenë në Tiranë nga data 17 prill deri më 19 prill dhe do të kenë takime me presidentin, kryeministrin, ministrin e Drejtësisë dhe disa komisione parlamentare./b.l

20 komente në “Zgjedhjet, ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë. Nesër vjen Ashton”

 1. turi says:

  SHPRESOJME QE NDERKOMBETARET TE BEJNE PRESIONIN E DUHUR DHE TE NEVOJSHEM NDAJ SALIUT SEPSE PERNDRYSHE KY VEND DO TE RIKTHEHET NE 97 E SHKUAR 97-S!

  TENTATIVA E TIJ PER TE RREMBYER KQZ ESHTE QARTESISHT ANTILIGJORE DHE E DHUNSHME DHE E DEMSHME PER DEMOKRACINE E KETIJ VENDI!

  NESE JENI MIQ REALISHT TE SHQIPTAREVE NA SHPETONI NGA DHUNA E SALI BERISHES PERPARA SE TE SHKOJME NE NDONJE SITUATE QE SDUHET!

  1. Tan qe vin me llap per zgjedhje te lira ka me i perzu Doktori se hiq nuk na duhen. Tan puqista jon

  2. eljo says:

   si korea si korea e veriut do perfundojmeeee me Sali Berishen!!!

  3. NDIHME! says:

   KERKOHET NDIHME NGA CDO INSTITUCION I MUNDSHEM PER TE NDALUAR KAFSHEN SALI NGA KRIJIMI I KAOSIT TE PARE NJEHER NE VITIN 97!

  4. e/ says:

   Kshu si e do Saliu ketu nuk duhet te vijne nderkombetaret – po paqeruajtesit, se Saliu eshte gati ta shkaterrojke kete vend per interesat e veta!

  5. Pilo Lala says:

   Faleminderit, por nuk duam njeri nga Evropa, duam vetem Amerikanet ne keto zgjedhje. Na mjafton Mariza Lino.

 2. Aaaaa says:

  I plasi fort saliut per nderkombetaret. Pune e madhe se izolohet Shqiperia si Koreja e Veriut, per saliun. Te na rroje populli dele shqipetar.

 3. goni says:

  ishalla e bindin kafshen se do e degjeneroj vendin prap si ne 97!!!

 4. Bato Mokra says:

  Ky “zbarkim”, qe duhet futur ne thojza, sipas meje, eshte shenje i vleresimit dhe i impenjimit te faktorit n/k per zgjedhjet e stervjedhura qe ne 1992-in nga Sali Berisha (disa ia “falin” dy vjet, dhe e nisin qe nga 1994-ta, kur i “erdhen mendte” pas humbjes se shansit te berjes se SRB-it Mbret)!
  Mgjth qortimet qe mund t’i besh Edi Rames per aspekte te ndryshme (na e ka lene kete “ves” tifozeria sportive, ose futbollistike, pasi politika, si dikur mbrojtja, eshte bere ceshtje e te gjitheve)te te berit opozite, nese faktori n/k (ne unison, duke “mundur” dhe Podesten e podestianet incognito)nuk ia tregon vendin SRB-it, si asnjehere tjeter, ne rruge demokratike, e tere puna e opozites tetevjecare per ta nderkombetarizuar berishizmin dhe rrezikun e tij te j/z per Shqiperine, Rajonin e me gjere, do te bjerret dhe demi ne te gjitha aspektet do te ishte i pallogaritshem e me pasoja katastrofike, te pariparueshme.
  Vini re se ne ç’kuote “te ulet” jane kerkesat e popullit opozitar e te prijesve te tyre politike ne opozite: Amani, te behen njehere zgjedhje te lira e te ndershme, te kthehemi ne rruge te hajrit! Mjaft jane lodhur per te pergatitur alternativa, po kjo eshte “kryealternativa”. Kerkese minimale per nje kryedetyrim ligjor te SRB-it, i cili e ka kthyer ne ankth kombetar zgjedhjet, te cilat duket sikur po shkojme drejt 21 dhjetorit 2012 te supozuar si kataklizmo.
  Rezistenca e SRB-it, sic po shihet eshte, ose e thene ndryshe, eshte “per liri a vdekje”. Asi nen menget e tij hajnore eshte pikerisht te KQZ. Hajde mos mendo per mentalitetin stalinist te tij, te pohuar dhe te degjuar thuajse pernate te Fiks-fare: S’ka rendesi se si votohet, po ka rendesi se kush i numeron.
  Klika e SRB-it ka bere, vazhdon te beje dhe do te beje te pamunduren per t’i prishur zgjedhjet. Faktori n/k kete duhet ta frenoje se bashku me opoziten. Ai cirret medemek perse opozita nuk i voton 3 ligjet e kushtezimit (?!), po nuk thote asnje fjale, absolutisht, perse “ngeci ne klase” tri here kryesisht qeveria e SRB-it dhe klasa politike.
  Na e beri mik te madh te popullit shqiptar Presidentin e Azerbajxhanit(??!) dhe s’ka gjasa fare te ulet as ne keto zgjedhje qofte edhe ne nje debat televiziv me shefin e opozites se bashku me stafet respektive.
  Le te shpresojme ne me te miren e mundshme nga nderhyrjet ne kohen e duhur te faktorit n/k. Opozita dhe une qe po shkruaj (zgjas) s’kemi as iluzionin me te vogel se rezultati i 23 qershorit do te jete nje Babo Natale e faktorit n/k, po ne kete finish mbeshtetja e tyre PER T’U ZBATUAR LIGJI DHE VETEM LIGJI s’duhet te mungoje asnje sekonde, mendoj dhe deshirojme te gjithe.

 5. Reformim Regresi says:

  Teta dukatorja eshte shprehur se do te inkurajoje udheheqesit per te vazhduar reformat? Na jane bere veshet daulle nga “keshillat praktike” te disa tipave si puna e teta dukatores. Por nuk duhet t’i veme dhe shume faj, se mosinteresi per nje vend te huaj nuk te ben te informohesh saktesisht se c’ndosh aty.

  Teta dukatorja nuk ka faj se duhet te kete ngaterruar fjalen “reforma” me fjalen “regres”.

  1. dajti says:

   KETA DO TE JAPIN VETEM DIREKTIVA ASGJE NUK BEJNE NE NJE SHTET TE HUAJ
   NJE BRIME NE UJE .

 6. Populli says:

  Saliut po i vjen fundi. Ky eshte nje mesazh i forte qe ai nok do te tolerohet me ne vjedhjen e votes nga ata qe e kane toleruar deri tani.

  Te tjerat i zgjidhim vete ne Shqiptaret!

 7. dada says:

  KOT VJEN kot vjen se degjon njeri

 8. paloka says:

  Nqs n\k nuk vijne per te bindur Saliun te largohet para zgjedhjeve,ardhja e tyre do jete si nje vizite caji.

 9. Toni.I. says:

  Ndèrkomtarèt dmthèn pèrfaqsesit Europjan si vèzhgus pèr Votimet nè
  vendin tonè do largohen 2-3 ditè pas Zgjedhjeve kurse rezultatet e
  Votimeve nga KQZ mud tè zgjasè 4-5 ditè!Ehh sa etur i kemi Politikanèt,
  kuptohet jo pèr punè por pèr karrike……pèr biznese Familjare….

 10. coli says:

  A(r)shton eshte goca tezes se Doris Pack ,dhe ne shqip emri saj
  perkthehet fjal per fjale Arsch-boothe dhe ton – ton,zhurm,ose dhe ndryshe booth e zhurmeshme ,pra kuptoheni vet te dashur vllezer ,,bootha qe lsho pordhe te forta .
  Kjo vjen sidhe dikur Doris Pack ,per te ngaterruar akoma me shume gjendjen e renduar ne Shqiperi .Sigurishte me mbeshtetje te Diktatorit qe vet brukseli e mbeshteti gjate gjithe kohes ne pushtet .
  Mesiguri do lexoj ndonji paragraf qe ka te bej me filozofine demokratike te zgjedhjeve ne vendet Perendimore Demokratike ,e kjo gjithmon vetem para kamerave e TV-Shqiptare ,nderkoh qe pas kamerave bisedon me berishen ate qe dikur Doris Pack bisedonte ,,thurjen e corbes mbareshqiptare .
  Asgje nuk do ndalojn kta vezhgues ,kta vijne ktu formalishte ,disa per kurjozitet ,disa per interesat qe mundet te ken ne shqiperi ,disa per te fotografuar pislliqet e shqiperise e nxjerr me pas ne Gazetat e Revistat e tyre me qellimin e vetem per te injoruar Shqiperine ,disa vijne pse jo dhe si turista sexi , e nji perqindje e vogel e cila do ishte ktu vertet per zgjedhjet .Cfardo te ndodhi ne Shqiperi cfardo marrezie te ket planifikuar krimineli ne pushtet ,kta vezhgues jane te mirinformuar qysh me pare ,sidhe si duhet te veprojn .Asgje nuk ndodh spontane nga kryekrimineli ,por eshte qysh me pare e planifikuar dhe se cfar kte e dijne mire BE-ja dhe USA . Kta jane ata qe tallen me fatet e ktij vendi ,qe kane 23 vjet qe pellasin per Demokraci sa her vijne ktu dhe ne bodrume thurin plane antishqiptare ,duke u pasuruar nen koston e jetes se ketij populli .Ktyre sdo kushtuar aspak vemendje ,por vezhguar gjithmon madje filmuar kudo jane e gjithcka bejne e kjo ,jo vetem ne kohen e zgjedhjeve .Shqiperia nuk eshte vend Afrikan .prandaj duhet te ushtroj presion ke kta vezhgues mduke i kujtuar se vite me pare kane bere te njejten gje dhe rezultatet kane qene nji xerro ,asnji influence pra prezenca e tyre ne zgjedhje .saliu i ka vjedhur perseri ,Kte radhe per cfar jane ktu ? Per turizem ? Apo per interesat private .Gazetaret e TV-te duhet ti bejne ta ndjejne bythen ngushte kte radhe kta turista ,nqs sduan te tregojne se jemi nji popull kot qe te huajt tallin cart si duan me kte popull .

 11. shvejk says:

  Ishalla nuk dergojne Doris Pack per te numeruar Votat.

 12. BAY AREA Ca. says:

  Z. Ashton me ate pamje sikur do te beje pyetje, nuk do t’ja feshkelleje Sala a ndonje tjeter. U bene 22 vjet qe cdo zgjedhje qe behet ne Shqiperi jane me te mirat se ato te tjerat thone keta nderkombetaret. Cili eshte etaloni kur bejne keto krahasime, Bjellorusia apo Rusia. Krahasimi eshte vetem nje : A jane zgjedhjet ne Shqiperi sipas standarteve EUROPIANE ?. Sali Kafsha dhe tani Zhozi nuk pjerdhin me per europiane etj, qe duan te na integrojne ne Europe

 13. Aliu nga Selenic says:

  Jeni shume te vonuar ne kete drejtim. Shqiptaret po vuajne qe 20 vjet dhunen Berishiane. Demokracia ne shqiperi ka falementuar. Me mir von se hiq thot populli. Pore eshte hera e njemijte kjo dhe jo here e pare.!

 14. Stef Staku says:

  ANALIZE : Nuk me pelqen fare kjo menyre e te sjedhurit te perfaqsuesve te BE !!!
  Ne se vijne per te miren e Shqiperise e te Shqiptareve duhet ti tregojne popullit dhe medias Shqiptare perse si dhe rezultatet qe kerkojne dhe qe marrin. Pra nje bashkebisedim normal qe keto persona bejne me popujt e tjere te Europes. Perse te mos e bejne edhe me ne te njejten gje.
  Nese vijne te flasin e te shpetojne Berishen me receta e ilaçe te ndryshme te psikofarmacive Europiane e Amerikane te na e thone.
  Une nuk e kuptojm se si nuk u vjen turp te takojne nje kriminel psikopat, te abuzojne deri ne kete pike qe ne kulmin e krizes Europiane harxhojne para e enrgji me nje njeri qe nuk mbush fare, e qe mbahet nen nje rregjim kurash psikopatie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82279
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82279
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24901
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24901
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X