#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Uli Hënes nën akuzë për evasion fiskal

uliAi është një nga predikuesit e futbollit të pastër, sipas të cilit, financat e të gjitha klubeve duhet të kontrolloheshin rreptësisht. Por, duket se nuk e ka bërë një gjë të tillë për veten.

Bëhet fjalë për presidentin e Bajernit të Mynihut, Uli Hënës. Ndaj tij ka nisur një hetim për evasion fiskal.

Mediat në Gjermani bëjnë me dije se prej 13 vjetësh Hënës ka pasur një llogari në një bankë në Zvicër, të cilën nuk e ka deklaruar. Hënës zotëron 20 milionë euro në këtë llogari, të cilën nuk e ka deklaruar për të mos paguar taksa.

Ai ka thënë se nuk do të japë dorëheqjen nga Bajerni, por nëse çështja kalon në gjykatë, dorëheqja e tij do të ishte e pashmangshme./b.l

 

2 komente në “Uli Hënes nën akuzë për evasion fiskal”

 1. evazioni fiskal eshte krim i rende ne gjermani dhe s’te fal kush,qofshe ti dhe djali i merkelit.ky eshte shtet qe ligji vepron pa dallim per te gjithe.ky tipi rezikon gjobe te madhe dhe si shpeton dot gjyqit ka mundesi ti dalin te palarat dhe per ndeshjet qe ka shitur dhe eshte akuzuar me pare.ne kupen UEFA para 3-4 vjetesh u akuzua nga gazetat gjermane se kishte gisht ne bllofin qe beri bayern me zenit e san peterburgut por ceshtja u mbyll per momentin por jo pergjithmon.djali dhe vajza e tij kane fabriken me te madhe te sallamit ne Nuremberg me te ardhura qe shkojne deri ne 500 mil ne vit.ceshtja ska te bej me klubin e BAYERNIT por me te ardhurat personale te tija.sa mire do ishte te hetoeshin dhe ne shqiperi me po te njeten paanshmeri si ne gjermani.

 2. po pse serdhe te investoje te shqiperia nje euro mor trangull?as nje cent sdo kishe paguar bile per vjedhjen qe do kishe bere do te kishim bere dhe deputet ne krahe te palloshve tane politik si Rama apo Berisha.mer ne tel Lilo Kokmadhin se ta trgon ai rrugen e suksesit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11750
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11750
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X