TemA TV/ “Filxhani i sat ëme”. Sharje e fyerje në Komisionin e Ligjeve në seancën për Ndrecën e Thanzën (VIDEO) | Gazeta Tema
 

TemA TV/ “Filxhani i sat ëme”. Sharje e fyerje në Komisionin e Ligjeve në seancën për Ndrecën e Thanzën (VIDEO)

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika,Tema TV |

Komisioni-i-LigjeveSeanca dëgjimore në Komisionin e Ligjeve me dy emrat e propozuar nga Presidenti Bujar Nishani për në Gjykatën e Lartë përfundoi në sherr dhe fyerje personale.

Presidenti ka propozuar për këto poste Admir Thanzën dhe Tom Ndrecën.

Por opozita i ka vlerësuar si të papërshtatshëm këta dy gjyqtarë për Gjykatën e Lartë.

Ndërkohë kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ilir Rusmali, ironizoi me qëndrimin e opozitës, duke u thënë se “nuk shoh filxhanin e Pandit kur doni të votoni ju”.

Kaq ka mjaftuar dhe deputeti Pandeli Majko iu përgjigj Rusmalit: “Filxhani i sat ëme. S’keni turp, e quani të miratuar pa hapur votimin”.

Ndreca dhe Thanza miratohen me shumicë të thjeshtë. Opozita nuk i ka katër deputetë, që janë përjashtuar nga seancat pas debatit me Kastriot Islamin.

Në këtë mënyrë mazhoranca do e ketë të lehtë miratimin e tyre./ep

53 Pergjigje per TemA TV/ “Filxhani i sat ëme”. Sharje e fyerje në Komisionin e Ligjeve në seancën për Ndrecën e Thanzën (VIDEO)

 1. elena  --  23 Prill, 2013 në 1:22 pm

  sigurisht qe duhet ti pergjigjesh keshtu nje plehre si rusmaili!
  nje njeri i peshtire! duhet te jesh shume plehre qe te nervozosh nje INTELEKTUAL SI MAJKO!

  Karagjoza dhe asgje me shume!

  Përgjigjjuni

  • tirona  --  23 Prill, 2013 në 1:50 pm

   NDOSHTA PAK ME SHUME NERV I MAJKOS DO TE NDIHMONTE NE CESHTJEN TONE..NUK MUND TE JEMI TE EDUKUAR DHE TE SJELLSHEM PERPARA PLEHRASH SI RUSMAILI , TOPALLI APO BERISHA!

   Përgjigjjuni

   • dorjeta  --  23 Prill, 2013 në 2:47 pm

    Cdo miratim tashme eshte thjesht nje formalitet pasi saliu ka arrritur qe te bleje te gjithe ndyresirat e politikes shqiptare. Por dhe nje muaj dhe kesaj amullie do t’i vije fundi.

    Përgjigjjuni

   • Niko  --  24 Prill, 2013 në 2:48 am

    hahaha http://www.youtube.com/watch?v=WLsrXNxYY_8

    Përgjigjjuni

  • Tanit  --  23 Prill, 2013 në 1:59 pm

   po cmos ta shash ilir rusmailin..e ka share zoti

   Përgjigjjuni

   • marina  --  23 Prill, 2013 në 2:56 pm

    Keta deputetet.e mazhorances jane ne shumice te vjedhu dhe kujtojne se mund te ofendojne ke te duan. Kjo vjen se ata jane te paafte te bejne punen e tyre dhe s’kane me c’te merren tjeter.

    Përgjigjjuni

  • Tonini  --  23 Prill, 2013 në 2:05 pm

   Pandi ka rrjedhur. I ka ikur kapacka e trurit fare. cjane keto fjale pa lidhje sikur jane legena rrugesh. edhe adoleshentet e mbajne veten kur jane para kamerave.

   Përgjigjjuni

   • @ tonin  --  23 Prill, 2013 në 8:29 pm

    oreeee jemi ne diktatur a e shikon ca behet nuk ka me asnje deputet te ps i ka zhduk saliu

    ai majko esht i urt un do e kisha sha me libet shpie si miraton dicka kur akoma se hap votimin???

    e kuptoni ca behet

    Përgjigjjuni

   • Andon  --  24 Prill, 2013 në 6:43 am

    ah mor Tonin, po nga kush ti vije turp Pandeli Majkos?
    Ti vije turp se e degjon popla (populli) Shqiptar?
    ja ku i ke ketu vijne e komentojne si tifoze te zellshem qe jane, si ata te PS ashtu edhe ata te PD.
    Majko perdorte fjalet e “pista” (edhe pse pas provokimeve) dhe pastaj thoshte “te te vije turp”

    Përgjigjjuni

  • Reneo  --  23 Prill, 2013 në 2:07 pm

   ky eshte niveli i politikaneve ne shqiperi. sharjet nga nena, familja, nderi e femijet jane gjera normale. bile dhe kur i vihet ne dyshim seksualiteti perseri se vejne ujin ne zjarr. keta jane te rilindurit, te perparuarit, te mjeret…

   Përgjigjjuni

  • Pilo Lala  --  23 Prill, 2013 në 2:12 pm

   Bravo Pandi,
   Tregoji ketij Rusmajlit qe fshin bythen e Berishes me gjuhe, sa here qe del jashte Berisha.
   Cfare mund te presesh nga nje gjuhe e qelbur?

   Përgjigjjuni

  • orion  --  23 Prill, 2013 në 2:12 pm

   mamin, motren e gjithe sa ka.

   Përgjigjjuni

  • altin  --  23 Prill, 2013 në 2:55 pm

   Kjo eshte kultura dhe morali i ktyre te majtve shqiptar , keto per interes te vetes jan ne gjendje dhe atesin e vet ta kontestojn , jan hibrid fare pa kurizior …. Mos dhasht Zoti te vine ne pushtet se gjithe marketingun politik e bejn si me qen duke drejtuar gjith njerzimin jo nje Shqipri te vogel …

   Përgjigjjuni

  • DRAGICA  --  24 Prill, 2013 në 9:33 am

   Bravo Majko mire ia bere atij qelbesire se ata kerrma ate fjalor meritojne se jane kethyer ne kafshe se bashku me sulltanin e tyre qelbesiren berisha.

   Përgjigjjuni

 2. EMI  --  23 Prill, 2013 në 1:24 pm

  ne fakt ketij Rusmailit i duhet filluar me liber shpie…i degjeneruar! tipik komunist i shpifur

  Përgjigjjuni

  • Leonard  --  23 Prill, 2013 në 2:11 pm

   Emi edhe zagarvere tuaj me bibel e kuran ju duhet share. nje tufe imoralesh jane mbledhur ne ps

   Përgjigjjuni

  • alesia  --  23 Prill, 2013 në 2:13 pm

   i lumte ajo goje se kta legena me keq e duan

   Përgjigjjuni

 3. fidel  --  23 Prill, 2013 në 1:28 pm

  filxhan i sat eme nuk eshte fyerja. thjesht tregon qe filxhani eshte i mamase tende. eshte shprehje banale per nje mjedis te tille po. ofendim eshte lavire bulevardi e gjera te tilla te shprehura shume lirshem nga kryemaloku aktual.

  Përgjigjjuni

 4. tironaT  --  23 Prill, 2013 në 1:28 pm

  O SA MIRE TA KANE BERE TY O ILIR QE TA KANE KERCIT VEZ BALLIT TE PERNDJEKURIT POLITIK! O SA I NEVERITSHEM QE JE!

  Përgjigjjuni

 5. coku  --  23 Prill, 2013 në 1:29 pm

  c ja bere mire majko! te lumte goja.

  Përgjigjjuni

 6. Alma  --  23 Prill, 2013 në 1:30 pm

  Aman kur komenton dhe Rusmali per gjuhe te papershtatshme, nderkohe qe ka gjithe qeverine qe shan me liber shtepie.
  Turp duhet te keni ju dhe gjithe te pjellat tuaja qe po masakroni kete vend,i cili eshte ne mjerim te skajshem.
  Po si ke goje ti o bir komunisti qe te kane gjuajtur ish te perndjekurit me veze fytyres!

  Përgjigjjuni

 7. Aranit  --  23 Prill, 2013 në 1:30 pm

  BRAVO Majko! Mire ja bere kuckes Rusmajli qe ka ngrene nga te dyja rregjimet, dje ne komunizem dhe sot me Saliun!

  Përgjigjjuni

 8. deputeti  --  23 Prill, 2013 në 1:30 pm

  Hahaha, mendoni ku ka vajt muhabeti ne parlamentin tone.

  Shan dhe pandi nga nena. Hahahaha

  Mire ja ke bere mo Pandi, mos e rruaj. Se ata vetem ta nxirnin ne tavoline u kishte ngele, qe tja u mernit ne goje.

  Hahahaha. keto dy muaj do kemi gallate, te qeshim se do vije koha te qajme perseri. Hahahaha

  Përgjigjjuni

 9. dash sula ju flet  --  23 Prill, 2013 në 1:31 pm

  ceshte ky majko qe ofendon keshtu…sa dele…pse snxjerr pistoleten si une e ta kercenoj?!

  Përgjigjjuni

 10. Landi- Sverige  --  23 Prill, 2013 në 1:36 pm

  Edhe dalin lakuriq ne mes te sheshit edhe thone eshte turp qe na fyen ne qe jemi lakuriq!!!! Fyerja do te ishte gjeja me e vogel e meritueshme per kete burdello “shtet” te Saliut!

  Përgjigjjuni

 11. alban4eva  --  23 Prill, 2013 në 1:39 pm

  nuk behet shtet me barinj si puna e Rusmailit..!! nuk behet shtet me kepucare, roje, barinj, marangoze..
  e shumta qe mund te bejne tipat si Rusmaili, eshte te ruajne dhite..!!

  Përgjigjjuni

 12. Genti nga Vorri i Bomit  --  23 Prill, 2013 në 1:43 pm

  Ouuuu… Bravo Pandi…!

  Përgjigjjuni

 13. Anton Nepravishta  --  23 Prill, 2013 në 1:48 pm

  Rusmajli eshte i peshtire, por mesa duket po i rikthehet arroganca dhe te majtes tani qe po ndjejne fitoren. Bravo zoti ish kryeminister, thuaj “sat eme” ne parlament se eshte nje fjale qe te nderon.

  Përgjigjjuni

  • @ anton nepravishta  --  23 Prill, 2013 në 8:31 pm

   deputet kur shkojn aty shkojn per te votuar tani si ti miraton dicka kur akoma se ke ven ne votim

   apo te duket normale ty antonia diktatura e saliut!!

   Përgjigjjuni

 14. vz gjirokastriti  --  23 Prill, 2013 në 2:01 pm

  Nuk eshte gje e madhe,per filxhanin e nenes apo te motres,kur mblidhesh
  bashke me Rusmailet,bije te dale nga pallatet e partise.E keqija eshte
  se socialisteve ju duken cudira dhe habira me keto brockolla te nje
  bajge me origjine socialiste,apo cudija e demokrateve ,per Mjkorat te
  dale nga stalla e koperatives se tipit te larte socialist.O bajga votus
  i Rosmialitretertete. O bajga votus i Majktgbjirdexghh, jeni ju bajga
  me e madhe qe nxirni keto bajga per tu mbledhur dhe perfaqesuar juve
  dhe ju i degjoni qe shahen me prag te familjes me njeri tjetrin.

  Përgjigjjuni

 15. toni  --  23 Prill, 2013 në 2:07 pm

  nuk duhet qe nje parti politike te emeroj e vetme gjykatesit pa marre konsensusin e opozites po kjo gje nuk do ndodh me pas 23 qershorit.
  #Rilindje

  Përgjigjjuni

 16. ivan  --  23 Prill, 2013 në 2:08 pm

  shyqyr qe u bere nje here burre o Pandi qe ja perplase ne fytyre cunit liliput te cajupit sekretari i partise punes shqiperise….dhe hedh gurin dhe don te fshehi doren cuni i lagjes se kulles hirit korce

  Përgjigjjuni

 17. disk  --  23 Prill, 2013 në 2:19 pm

  Me mire ta kishte share nga ropt. Sa acarues qe jane papapapa

  Përgjigjjuni

 18. mali  --  23 Prill, 2013 në 2:25 pm

  Te lumte goja PANDUSH, ke fole si burrat ????

  Përgjigjjuni

 19. fjo  --  23 Prill, 2013 në 2:35 pm

  o pandeli dhe kaq je treguar shume i edukuar, se kta zagaret po fillojn qe tani nga manipulimet dhe ndyrsirlleqet.

  Përgjigjjuni

 20. XHINO  --  23 Prill, 2013 në 3:53 pm

  nje BRAVO te forte per z PANDELI

  Përgjigjjuni

 21. xhejmsi  --  23 Prill, 2013 në 4:09 pm

  Ai e donte alla shqiptarqe o pandi

  Përgjigjjuni

 22. mirel  --  23 Prill, 2013 në 4:38 pm

  Pandi bravo, tani po qe e meriton voten.
  Kaq na ndante nga fitorja..filxhani jot

  Përgjigjjuni

 23. al  --  23 Prill, 2013 në 4:51 pm

  o trim prej kartoni . ky eshte rusmajli qe provokon nje politikan nga me te ekuilibruarit sic eshte majko dhe pastaj i tregon turpin. po je thjesht nje palaco, qe e ke kthyer komisionin e ligjeve ne tribune te pd dhe jo tribune te popullit qe ju dha votat. politikani dallohet nga racinaliteti dhe nga e mira qe i jep zgjedhesve dhe jo nga servilizmi qe per kete merr medalje te vecante.turp per njerez si rusmajli qe bejne kapadaiun , megjithese kjo eshte kthyer ne mode ne parlamentin i thencin.

  Përgjigjjuni

 24. rai  --  23 Prill, 2013 në 4:52 pm

  Pandi, je bere per te qere hallin. Mblidhe mendjen o Pandushke!.

  Përgjigjjuni

 25. Shoku " Shpati "  --  23 Prill, 2013 në 4:59 pm

  Sa i madh Pandushka ! Ulte koken dhe bente sikur nervozohej …Komision dhjerramanesh . Ky Rusmajli qenka fantastik !

  Përgjigjjuni

 26. Kotropuzi koki-mullarek USA.  --  23 Prill, 2013 në 5:12 pm

  Do shkoni per lesh o Pandi.Haahahahahahahahaha.

  Përgjigjjuni

 27. lavirja e bulevardit  --  23 Prill, 2013 në 5:19 pm

  PO ky Rusmajli sikur hetohej per abuzim me tenderat?! Ketij se cfare i doli dhe nje skandal ne lidhje me biznesin e vellait, biznes fasonesh, apo i lepiu menderen Sales dhe e kaloi lumin. Boooooo ca behet ketu ne Shqiperi, kur te ben moral edhe Rusmajli, ka mar fund cdo gje….

  Përgjigjjuni

 28. rrahman kosova  --  23 Prill, 2013 në 5:36 pm

  Majko ka duru teper siq ngacmojn,provokojn,une ja kisha fut mikrofonin,ne goje e ja kisha qit te prapanica,keti surrati te felliqt

  Përgjigjjuni

 29. NjeQytetarOptimist  --  23 Prill, 2013 në 6:38 pm

  O Zoti Majko…Per c’fare shkon ne ate komisjon ku vendimet jane marre o njeri ?!?!

  Po ik o burr i dheut dhe mbas Qeshorit te ulet nje person tjeter ku mos te flitet per filxhanin e kafese, por te jete konsensual…

  Po ik o Pandi se nuk ke intelektual ti te jesh ne ate zyre te ricikluar ne stall derrash…

  Përgjigjjuni

 30. labi  --  23 Prill, 2013 në 6:54 pm

  je i madh PANDELI MAJKO.

  Përgjigjjuni

 31. VJOSA VL  --  23 Prill, 2013 në 7:48 pm

  O ILIR RRUMBULLAKU QE S’TE DALLON KOKA NGA BARKU,PSE U RREVOLTOVE Me PANDIN,PA I THUAJ SALIUT TURP TE KESH, SHKON APO NUK SHKON PER LESH SI THOTE JOZEFINA. EDHE AQ SA TE THA PANDI E KE PAK. jE ME I POSHTRI I TE POSHTREVE NE ATE KOMISION. HALLALL VEZET E GRUSHTAT E TE PERNDJEKURVE.

  Përgjigjjuni

 32. DETARI@  --  23 Prill, 2013 në 10:28 pm

  hera e pare qe z.Majko nervozohet kaq shume !Me ka kenaq ,mu duk sikur e shava une dhe shfryva dufin kunder ketyre te partise INJORANCA SHQIPTARE !

  Përgjigjjuni

 33. BAY AREA Ca.  --  24 Prill, 2013 në 12:22 am

  Rrushmali pamjen, te foluren, xhestet, gjatesine trupore, formen e kokes dhe sidomos kur qesh, ka pamjen e nje DAUNI klasik.

  Përgjigjjuni

 34. SKENDER BEU I VJETER  --  24 Prill, 2013 në 3:13 am

  QE NGA KJO DITE NERVI I MAJKOS DUHET TE PERDORET KUDO NGA DEPUTETE E OPOZITES DUKE PERFSHIRE DHE LSI DHE PBDNJ.ME KAFSHET VETM ASHPERSIA ZE VEND.

  Përgjigjjuni

 35. emigrat usa  --  24 Prill, 2013 në 4:34 am

  pak e ka ai rusmail e ka sha pak

  Përgjigjjuni

 36. ilic  --  24 Prill, 2013 në 7:32 am

  Ky kryetari eshte me te meta mendore,edhe 2 muaj dhe fytyra e cakorduar e tij sdo shikohet me..! Mjer komisioni ke ka ne krye..!!!!!!!!!!!!

  Përgjigjjuni

 37. rrapo  --  24 Prill, 2013 në 9:14 am

  Simbas Lanier, bloggersat dhe komentuesit logoirrikë gjithnji online, shprazin frustrimet e tyne për dështimet e njimbasnjishme personale apo thjesht pakënaqësitë, inatet dhe paragjykimet e mbulueme prej anonimitetit të kolektivit.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *