SONDAZHI në prag të zgjedhjeve zbulon të dhëna tronditëse për krizën ekonomike: Shumica duan të ikin nga vendi | Gazeta Tema
 

SONDAZHI në prag të zgjedhjeve zbulon të dhëna tronditëse për krizën ekonomike: Shumica duan të ikin nga vendi

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

bode_e_berisha

Sipas sondazhit, shumica e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike në vend është e keqe ose shumë e keqe. Të paktën janë shqiptarët që besojnë tek drejtësia dhe qeveria. Shumica janë pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Anketimi në të gjithë territorin nxori se 66% thonë se situata ekonomike e vendit është keq dhe shumë keq. Sipas tyre, kriza ekonomike është problemi kryesor për 33 përqind të qytetarëve, ndërsa 25 % e të anketuarve mendojnë se papunësia është problemi kryesor personal. 61 përqind duan të largohen nga vendi

 

Instituti Shqiptar i Studimeve Ndërkombëtare prezantoi rezultatet kryesore të studimit: “Demokracia shqiptare në prag të zgjedhjeve të përgjithshme të 2013”, ku janë pyetur 1200 qytetarë në 12 qytete të ndryshme.

Duhet theksuar se kriza ekonomike është shqetësimi kryesor i qytetarëve dhe është bërë problemi i përditshëm.

Kështu, të pyetur se cilat janë problemet më të mëdha me të cilat përballen shqiptarët sot, 33 përqind thonë se problemi më i madh është kriza ekonomike.

Më pas me 15 përqind vjen mungesa e zbatimit të ligjit. 15 përqind mendojnë se problemi më i madh është korrupsioni. 7 përqind mendojnë se problem është mungesa e zgjedhjeve të lira.

Ndërkohë, të pyetur se cili problem i shqetëson personalisht të anketuarit, 28 përqind thonë se të ardhurat ekonomike janë problemi kryesor. 25 përqind thonë se problemi kryesor i tyre është papunësia. 13 përqind thonë se problemi më i madh për ta është varfëria. 9 përqind mendojnë se problemi më i madh i tyre është krimi.

Të pyetur se si do e përshkruanin standardin e tyre të jetesës, 45 përqind thonë se është mesatar. 24 përqind thonë standardi i tyre i jetesës është i keq. Mirë thonë vetëm 16 përqind. Kurse shumë mirë thonë 5 përqind e popullsisë, aq sa në fakt kontrollojnë shumicën e depozitave të vendit.

Të pyetur se si do e përshkruanin situatën ekonomike në vendi, 42 përqind thonë se është keq, kurse 24 përqind thonë se është shumë keq. Vetëm 22 përqind thonë se është mesatare dhe 7 përqind mendojnë se situata ekonomike është e mirë.

32 përqind mendojnë se ekonomia vitin tjetër do jetë njësoj, kurse 29 përqind mendojnë se do përmirësohet.

Të dhënat janë tronditëse edhe sa i përket dëshirës për të emigruar. 61 përqind thonë se do largoheshin nga vendi nëse do kishin mundësi. 28 përqind thonë se nuk do largoheshin. 11 përqind nuk e dinë.

Kur bie fjala tek drejtësia, 73 përqind thonë se në Shqipëri nuk jepet drejtësi. 75 përqind thonë se duhet paguar për të pasur drejtësi. 67 përqind mendojnë se duhet të kesh lidhje me politikën për të pasur drejtësi dhe po kaq mendojnë se duhet të kesh lidhje miqësore për të pasur drejtësi.

Shumica e të pyeturve mendojnë se prioriteti i qeverisë së re duhet të jetë krimi i vendeve të reja të punës dhe zhvillimi ekonomik.

Kur bie fjala tek zgjedhjet, janë 71 përqind që thonë se do të votojnë në këto zgjedhje. 39 përqind mendojnë se rezultati i zgjedhjeve nuk do të ndryshojë gjë. Po kaq përqind mendojnë se zgjedhjet nuk do jenë të lira dhe të ndershme.

Shqiptarët duken se janë të ndërgjegjshëm për nevojën e zgjedhjeve të lira, pasi shumica e tyre e shohin mungesën e tyre si problemin më të madh me të cilin po përballet demokracia në vend.

Ndërkohë shumica mendojnë se faktori që luan rolin më të rëndësishëm në funksionimin e demokracisë në vend është qeveria.

Media udhëheq si institucioni më i besushëm në vend, ndërkohë që partitë politike, KQZ dhe kryeministri janë më pak të besueshmit.

80 përqind e shqiptarëve mendojnë se SHBA ka më shumë ndikim mbi qeverinë shqiptare.

Vetëm 32 përqind mendojnë se një shtet i huaj përbën rrezik për Shqipërinë. Nga këta, 65 përqind e shohin Greqinë si rrezik dhe 24 përqind shohin Serbinë.

49 përqind mendojnë se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën është pozitiv, kurse 29 përqind thonë se nuk është as pozitiv as negativ. 10 përqind thonë se është negativ.

55 përqind janë pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovën në rast të një referendumi. 14 përqind janë kundër dhe 16 përqind nuk do të votojnë./ep

117 Pergjigje per SONDAZHI në prag të zgjedhjeve zbulon të dhëna tronditëse për krizën ekonomike: Shumica duan të ikin nga vendi

 1. Ermal  --  24 Prill, 2013 në 7:29 pm

  Kriza eshte ne gjithe EU shif emigrantet qe po vijne

  Përgjigjjuni

  • Arben Frroku militant i PD  --  24 Prill, 2013 në 7:38 pm

   Baca asht tuj marr mesazhe mbeshtetje e mirkuptimi nga te tan, mbrenda dhe jasht Shqipnie. Madje adhe nga bota e pertejme
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/04/bac-u-kry.html

   Përgjigjjuni

   • E papuna  --  25 Prill, 2013 në 12:25 pm

    Si te mos duash qe te ikesh nga vendi kur situata eshte alarmante, papunesia ne shifrat maksimale, nje ne tre veta jane te papune dhe ky shtet nuk te siguron dot as minimumin jetik.

    Përgjigjjuni

   • Fjale pafund, vepra aspak.  --  25 Prill, 2013 në 12:29 pm

    Standarti i jeteses eshte minimal. Flasim per rritje ekonomike, te dytet pas Gjermanise nderkohe qe ne Shqiperi vuajme per buken e gojes, vuajme per kujdes shendetesor, vuajme per drejtesi, kemi nje shtet qe na ka kthyer ne sherbetore te pushtetit ne vend qe te ishte e kunderta.

    Përgjigjjuni

  • arsen  --  24 Prill, 2013 në 7:47 pm

   Tamam shok!
   Cmimet ne supermarkete jane njesoj si ne Europe. Vetem me rroga jua kalojme ne atyre.
   Megjithse marrim 10 here me pak, rrojme njesoj! :) :) Urime ne fitoren kunder Europes!

   Përgjigjjuni

   • E drejta e jetes e cenuar.  --  25 Prill, 2013 në 12:26 pm

    Ne kete shtet ku ka zaptuar krimi ne te kater anet, ku jeta eshte bere e pasigurte, eshte t’ia mbathesh me te katerta nga momenti ne moment. Shteti nuk te garanton te drejten per te jetuar qe eshte thelbesorja, c’mund te presesh me teper nga ky shtet?

    Përgjigjjuni

  • bela  --  24 Prill, 2013 në 10:38 pm

   Per kete arsye duhet ta rrezojm ne 23 qershor kete diktator qe ka zaptuar vendin dhe te votojm programin e Rilindjes !!

   Përgjigjjuni

   • Varferi dhe kriminalitet.  --  25 Prill, 2013 në 12:30 pm

    Per cfare te kemi deshire te jetojme ne Shqiperi? Per te pare si pasurohen pushtetaret tane? Se si vriten njerezit cdo dite dhe qeveria eshte totalisht indiferente? Per te pare se si eshte diktatura ne kohet moderne?

    Përgjigjjuni

 2. Ermal  --  24 Prill, 2013 në 7:31 pm

  Prandaj votoni PD Jo Ramen- Meten qe mos te shtohet kriza

  Përgjigjjuni

  • marjana  --  25 Prill, 2013 në 7:15 am

   nuk e kuptoj sesi disa shqiptare mund te besojne akoma ne qeverisjen e diktatorit te fundit si ate qe ka ne krye PD.Hapni syte dhe kerkoni RILINDJEN

   Përgjigjjuni

  • mira  --  17 Qershor, 2013 në 11:03 am

   po pd tka sjelle ne kete gjendje o ermaal

   Përgjigjjuni

 3. albi  --  24 Prill, 2013 në 7:46 pm

  shqiptaren po kthehen nga emigracioni cdo dite c’jane kto sondazhe fallso

  Përgjigjjuni

 4. zum zum  --  24 Prill, 2013 në 7:47 pm

  keto sontazhe jane te manipuluara, gjendja ekonomike e shqiptareve eshte ne gjendjen me te keqe qe ka qene ndonjehere , bashkimi i shiperise me kosoven nuk kalon as 20 per qinte , nuk e di ke kane pyetyr kete ,se ne shqiperi njerezit nuk pergjigjen nga frika , diktatori berisha i ka izoluar dhe duan te ikin mbi 80 per qint e njerezve . papunesia, varferia, korupsioni , cmimet e larta qe nuk jane pyetur gjoja bejne qe shqiptaret te jene delja e zeze e afrikes se evropa eshte large.

  Përgjigjjuni

 5. DOCTOR MORTIS  --  24 Prill, 2013 në 7:47 pm

  SHQIPETARE TE MJERE NUK KUPTUAT AS NJE HERE, ME DOCTOR MORTIS TE DASHURUAR PERJETE

  Përgjigjjuni

 6. ARSI  --  24 Prill, 2013 në 7:50 pm

  Ky deshtaku Berisha e katandisi shqiperin si mos me keq dhe na flet per mrekullira ekonomike…

  Përgjigjjuni

 7. Esi  --  24 Prill, 2013 në 7:50 pm

  Shqiptaret me te varfer se kurre per shkak te keqeverisjes se Berishes ai serisht kerkon vota me moton per nje mirqenie me te mire…..ky eshte kulmi

  Përgjigjjuni

 8. antare i PD qe kur kam lindur  --  24 Prill, 2013 në 7:51 pm

  Sali berisha ka premtuar se kur te fitoje zgjedhjet do marri borxhe te tjera , dhe per 4 vjete te tjera i themi FUKARALLIKUT IK e pirdhu. Rrofte e qofte Baca sali.

  Përgjigjjuni

 9. erla  --  24 Prill, 2013 në 7:51 pm

  Duan te ikin shqiptaret e shkrete nga kjo gjenje katastrofike ku i ka cuar ky pushtet qe mendon vetem per xhepat e tij….Asnje vend pune asnje mundeis jetese, rruga e vetme i ka mbetur ikja

  Përgjigjjuni

 10. Tanja  --  24 Prill, 2013 në 7:52 pm

  23 Qershori eshte dita per ti thene jo me vote politikes rrenuese te Sali Berishes dhe per te hapur nje rruge te re per ekonomine shqiptare…rrugen e rilindjes dhe programit te saj dinjitoz

  Përgjigjjuni

 11. Ana  --  24 Prill, 2013 në 7:54 pm

  Ekonomia shqiptare me e rrenuar se kurre ndersa Berisha ende ben fushate per te mare vota….Po si s’ka fytyre dhe thote qe nuk jemi prekur nga kriza kur shqiptaret e thjeshte nuk kane buke te hane…..Rilindje

  Përgjigjjuni

 12. Bruxhes  --  24 Prill, 2013 në 7:55 pm

  Ky sondazh eshte nje arsye e forte per te votuar alternativen e ndryshimit, alternativen e punesimit….Voto PS

  Përgjigjjuni

 13. luani  --  24 Prill, 2013 në 7:55 pm

  ky sistem ekonomik e shkaterroj ekonomin dhe buxhetin e familjeve shqiptare te dhenat jan teper alarmuese. qytetaret shqiptar gjenden perball nje krize te thell ekonomike dhe sociale , varferija po behet kercenimi i shume familjeve shqiptare ndersa hipokriti Berisha na krahason me ekonomin gjermane. ky rrenim ekonomik, kjo rritje galopante e korrupsionit duhet dhe do te ndeshkohet me voten e qytetarve. vot e cila duhet te shkoj per programin E Rilindjes

  Përgjigjjuni

 14. Rei  --  24 Prill, 2013 në 7:58 pm

  Rezultati i gjdhedhjeve do te ndryshoi shumcka ne shtetin tone te katandisur si mos me keq…PS ka nje program te mire punesimi qe shqiptaret te mmos enden nepr bote..por te punojn ne shtetin e tyre…ndaj duhet mbeshtetur PS

  Përgjigjjuni

 15. Anastasia  --  24 Prill, 2013 në 8:00 pm

  Saliu punoi vetem per te mbushur xhepat e tij dhe per te fukaradisur shqiptaret…Por tashme i erdhi fundi politikes se hajduteve

  Përgjigjjuni

 16. Rei  --  24 Prill, 2013 në 8:02 pm

  E ardhmja me e mire eshte ketu, ne shqiperin e Rilindur nga politikat e deshtuara te Saliut….eshte nje shqiperine e pas 23 Qershorit…….

  Përgjigjjuni

 17. Ermali  --  24 Prill, 2013 në 8:03 pm

  Votoni PD Jo hajdutin Meta dhe do shifni ndryshimin

  Përgjigjjuni

 18. Rilindje  --  24 Prill, 2013 në 8:05 pm

  Ekonomia e familjeve shqiptare u rrenuar nga vjedhja e Saliut permes taksave te tyre….Nga pagat e ulta dhe pensionet minimale ne krahasim me rritjen e kostos se jeteses……Kjo gjendje duhet te mare fund menjehere dhe 23 qershori eshte mundesia me e mire per te sjell ndryshimin…..

  Përgjigjjuni

 19. ujku  --  24 Prill, 2013 në 8:07 pm

  ajo qe ju ofron kjo qeveri shqiptareve eshte: varferija, korrupsjoni, pa punesija, krimi dhe rrenimi ekonomik. te gjendur perball nje situate te tille e vetmja mundesi per te mbijetuar mbetet largimi nga shqiperija. ju ftoj te beheni pjes e programit te Rilindjes ne menyre qe te gjith se bashku ta ndryshojme kete situate

  Përgjigjjuni

 20. Qaniu  --  24 Prill, 2013 në 8:18 pm

  Besojme plotesisht te rilindja dhe te zoti rama konkretisht ai duhet te vere drejtesine ne vend per cdo gje qe ka ndodhur ne vendin tone ne jemi kunder saliut pasi saliu na ka vrare dhe na ka zhytyr ne borxhe pafund duhet te reagojme ne cdo menyre

  Përgjigjjuni

 21. www  --  24 Prill, 2013 në 8:18 pm

  Edi Rama eshte punetori me i madh qe ka pare historia shqiptare dhe me zemer do ta votojme ate dhe jo sali berishen sepse saliu e ka rritur kriminalitetin ne vendin tone dhe kjo gje eshte e pafalshme dhe meqenese po flasim per krimet cdo dite e po vjen ne rritje ne cdo situate qe ne ndodhemi.

  Përgjigjjuni

 22. Horri i Bulevardit  --  24 Prill, 2013 në 8:19 pm

  Perseri jua perseris, shqiptaret nuk e kane idene se sa keq jane dhe kjo eshte nje gje shume e mire, se funksionon njesoj si ne kohen enveriane, ku ne ishim te lumtur se nuk e dinim qe ishim te varfer edhe sot po ajo gjendje eshte.
  Mbas mbarimit te mandatit politik berishian, shqiptaret do ta shikojne realitetin shume qarte se edhe qeveria e re qe do te vi, sdo te mund ta fshehe edhe po te doje, se vete FMN, do ti nxjerre lakrat e genjeshtrat e ketij tete vjecari berishian, ne shesh.
  E keqja ska ardhur akoma, por sduhet ti humbim shpresat se po filloi mbare, do te vi dhe mbaresia.
  Por periudha berishiane, le ti vleje popullit shqiptar, si nje moment qe sduhet toleruar me.

  Përgjigjjuni

 23. Ermali  --  24 Prill, 2013 në 8:19 pm

  SALI BERISHA VRASESI NUMER 1 I GJITHE KOLONISE SERB ME NE KRYE MILOSHEVICIN ME VJEN KEQ PER ATA PAK DEMOKRATE QE AKOMA E MBROJNE DHE NUK LARGOHEN PREJ TIJ SIKUNDER UNE KAM VEPRUAR SALI ESHTE NJE HIC LARGOHUNI NGA AI SA ME PARE SE KUR TJU VINE MENDTE SDO TJUA HANE AS QENTE.

  Përgjigjjuni

 24. reni  --  24 Prill, 2013 në 8:19 pm

  VOTA KUNDRA SALIUT ESHTE NJE CLIRIM NGA ZGJEDHA SERBIT DHE KRIMINELAVE QE MBAN NGA PAS NUK ESHTE E PADITUR PER JU POR IU KUJTOJ QE KA VRARE MIJERA SHQIPTARE NE 1997 DHE NA KA SHITUR GJITHE TOKEN TE SERBI.

  Përgjigjjuni

 25. Tifozi  --  24 Prill, 2013 në 8:19 pm

  EDI RAMA ESHTE NJERIU ME I MIRE QE KANE SHQIPTARET SI PER POLITIKE ASHTU EDHE PER PUNE E KA TREGUAR VETEN EM TIRANEN DHE KEMI SHUME BESIM TEK PUNA E TIJ E PALODHUR FORCA EDI RAMA JE ME I MIRE QENTE TE KANE ZILI .

  Përgjigjjuni

 26. ylli  --  24 Prill, 2013 në 8:20 pm

  PA BUKE JEMI POR FRIKE NUK KEMI SALI BERISHA NE DO TE NXJERRI NE PENSION QE TI ATE GOXHA PENSION QE KE VJEDHUR TA HASH NE BURG ME LIRIN TENDE O QELBESIRE SERBE O KEQDASHESI ME I MADH I SHTETIT TONE O MUT O PLERE E NDYRE.

  Përgjigjjuni

 27. Une  --  24 Prill, 2013 në 8:20 pm

  Saliu VDIQ O NJEREZ MOSHA E KA LENE NE SEMAFOR TE KUQ NUK ESHTE ME KY QELBESIRE TE NA QEVERISE NE E ARDHMJA VENDIT DHE FIGURA ME E NDRITUR ESHTE ZOTI EDI RAMA AI NA JEP SHPRESE PER ME MIRE NE DITET QE DO NA PASOJNE :)

  Përgjigjjuni

 28. odi  --  24 Prill, 2013 në 8:21 pm

  SIGURISHT ZGJEDHJET E 23 QERSHORIT I FTION PARTIA SOCIALISTE E SHQIPERISE PARTIA ME E MADHE NE VEND DHE PARTIA QE I DO ME SHUME TE RINJTE SHQIPTARE KETE E KA TREAGUAR CDOHERE DHE E MERR TE RIUN E BEN MBRET KETE DO RINIA.DO NA PASOJNE :)

  Përgjigjjuni

 29. Padrino  --  24 Prill, 2013 në 8:21 pm

  NDIZE MOTORRIN EDI RAMA SE FITORJA PO TE PRET DO TE VIJME TE GJITHE NGA KURBETI EDHE TY DO TE VOTOJME NUK E DUAM SALIQENIN NE DUAM SHQIPTARIN E NDERSHEM ATE QE KE TREGUAR TI ME KRYEQYTETIN E TIRANES JE ME I MIRI I PS :)

  Përgjigjjuni

 30. Andi  --  24 Prill, 2013 në 8:22 pm

  PAS 23 QERSHORIT SHQIPTARET DO TE JENE ME TE LIRE DHE ME TE LUMTUR ME EDI RAMEN KRYEMINISTER SESA ME SALI GERDECIN SALI VRASESIN SALI KEQBERESIN TE GJITHE DOT E VOTOJNE PARTINE SOCIALISTE PARTINE ME TE MIRE QE KA VENDI :)

  Përgjigjjuni

 31. saku  --  24 Prill, 2013 në 8:22 pm

  Me ne fund shqiperia do te ndryshoje, shqiperia do te kete ndryshimin qe meriton. 23 qershori besoj se do te kujtohet gjate, do te kujtohet si data qe populli shqiptar me nje vote do te largoje diktatorin Sali Berisha KETE QELBESIRE QE KA MARRE NE QAF SHIPETARET E SHKRETE .

  Përgjigjjuni

 32. Sandrino  --  24 Prill, 2013 në 8:23 pm

  BERISHA E KA TREGUAR VETEN EM KOHE QE ESHTE MJESHTER EN VRASJE DHE NE VJEDHJE I ESHTE BERE RRUGE NE MENDJEN E TIJ AI KA VRARE SHUME PO KA NDERTUAR SHUME RRUGE EDHE UJESJELLSA SE E KA ZAKONE QE TE VJEDHE PERMES KETYRE PUNEVE TE TIJA TE ZAKONSHME THJESHT NUK VOTOHE ME SALIU.

  Përgjigjjuni

 33. Demi  --  24 Prill, 2013 në 8:24 pm

  SALIU i ka bere rrush e kumbulla gjithe leket e popullit tani kerkon te na denje me cdo kusht por me 23 qershor ne do te votojme si popull te gjithe bashle per EDI RAMEN DHE DO TE FITOJME SI ASNJEHRE TJETER FITORJA ESHTE ME NE :D

  Përgjigjjuni

 34. Filip  --  24 Prill, 2013 në 8:24 pm

  saliu sa her ka ardhe ne pushtet, nje qellim ka pas. te vjedhi edhe te vrasi shqiptaret. saliu eshte mallkimi i shqiptareve. duhet ta zhdukim nje or e me pare. turp per ata qe votojne per te

  Përgjigjjuni

 35. Gremi  --  24 Prill, 2013 në 8:25 pm

  Berisha hajduti me i madh i historise se njerezimit na ka vjedhur en shqiptaret sa nuk behet me mezi po e presim 23 qershorin ta rrexojme pertoke qelbesiren qe na ka mbytyr me eren e tij shume te keqe dil o burre ne pension plere e ndyre.

  Përgjigjjuni

 36. Gremi  --  24 Prill, 2013 në 8:25 pm

  E kam provuar saliun ca burri eshte e kam votuar per kryetar partie te demokratikes por na ka dale kryetar i partise komuniste me kete njeri shqiperia vetem me keq behet do vene gishti kokes e duhen bere gjerat me laps poshte serbi berisha

  Përgjigjjuni

 37. hana  --  24 Prill, 2013 në 8:26 pm

  ME NE FUND SHQIPERIA GJEN MIQ TE MIRE SIC ESHTE MBESHTETJA E NDERKOMBETAREVE PER RILINDJEN BRAVO RAMES DHE STAFIT TE TIJ PER FITORE NE 23 QERSHOR.

  Përgjigjjuni

 38. Padrino  --  24 Prill, 2013 në 8:27 pm

  EDI RAMA E VETMJA MUNDESI PER EN SHQIPETARET E NDERSHEM NE NUK E DUAM ME KETE QEVERI ME NE KRYE KOMUNISTIN BERISHA ISH SEKRETARIN E PARTISE.
  TE RINJTE DUAN TE IKIN LARG NGA SHQIPERIA PER TE VETMEN ARSYE SEPSE JEMI NE KRIZE ME KETE SALEN.

  Përgjigjjuni

 39. Anila  --  24 Prill, 2013 në 8:27 pm

  Edi Rama eshte personi i cili ka ne dore fatet e vendit dhe ka bere levizjet e duhura per te na permiresuar jetesen dhe cdo gje tjeter ne kete skamje ku po jetojme si me keq larg saliut.

  Përgjigjjuni

 40. Sandrino  --  24 Prill, 2013 në 8:28 pm

  Duhet te mendojme per me mire per fitoren ne 23 qershor per fitoren e edi rames per fitoren e gjithe shqiptareve per largimin e serbit berisha per jete me te sigurte dhe futjen ne burg te gjithe kriminelave qe enden rrugeve te shqiperise te lire pa friken e shtetit te se drejtes.

  Përgjigjjuni

 41. odi  --  24 Prill, 2013 në 8:28 pm

  BURRE ESHTE EDI RAMA jo sali berisha serbi qe ne durrsakeve na ka futur perhere e me keq ne krize ekonomike edhe sociale njeri me dinjitet eshte ai qe mendon te na largoje saliun ai eshte EDI RAMA DHE I UROJME ME GJITHE ZEMREN FITORE TE PADISKUTUESHME EDHE NE SHIJAK SE KEMI KRUSHQITE ATY IKU SALIU MORI FUND.

  Përgjigjjuni

 42. zaku  --  24 Prill, 2013 në 8:28 pm

  jam me edi ramen saliu eshte thjesht nje prishes imazhi qe na ka zhytyr koken ne det te hapur me vjen shume keq qe mbiemrin tim kaq te bukur te ma shtremberoj me paturpesine e tij te pamase nje doktor i pandere kur se dua une qe jam nje fis me te me vjen vertet keq per ata qe e votojne turpi ju ngrente ju qe e votoni nuk e shikoni cfare kafshe eshte o zot i madhe .

  Përgjigjjuni

 43. Xhoni  --  24 Prill, 2013 në 8:29 pm

  Ne jemi me te miret ne socialistet jemi me te bukurit le te kene inat te gjithe ushtaret e serbit do te fitojme zgjedhjet edhe do ti shikojme keta bukuroshe bukurosha qe mbrojne vrasesin se cdo te bejne por do afrohen te na lepijne se keshtu jane demokratet e tanishem pa vlera jane kot fare kur skane demokraci vaj halli nga malli.

  Përgjigjjuni

 44. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:29 pm

  Saliu e mban pushtetin vetem me dhune me terror me frike e cte mundet eshte nje politikan i kalibrit te larte qe njeri qe te vret naten e te qan dite ka raste qe te vret diten po ashtu por nuk te qan thote eshte rastesi ishe rikoshet seshte faji i tij,me vjen keq per azemin qe e vrau per pashkon e per shume te tjere qe kemi pas njoh.

  Përgjigjjuni

 45. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:29 pm

  Nuk fiton me doktori eshte e kote qe e mbroni o njerez eshte nje humbes shume i madh i ketij shekulli eshte fatkeqesi e madhe per popullin dhe per mbare vendin cna duhen ligjet kur si zbatojme keshtu qe mos u kapni kot ps vjen ne pushtet ne 23 qershor.

  Përgjigjjuni

 46. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:29 pm

  Pse duhet te votojne shqipatert me saliun kur i ka mbytyr ne uje pale justifikohet se shkaqe natyrore ky njeri e ka hak burgun dhe duhet medoemos ta nxjerrim nga keshtjella ky fshieht nje shpellar ngelet gjithmone.

  Përgjigjjuni

 47. ceni  --  24 Prill, 2013 në 8:32 pm

  Ku eshte leku ku eshte humbur me siguri te gjithe e dime qe e ka fshehur vete zoti sali me femijte e tij i ka marre ky maskaraj qe na ka sjelle shpirtin en maj te hundes ja pra cfare eshte gjithe kjo situate kaotike saliu na e ka bere jeten te shpifte.

  Përgjigjjuni

 48. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:32 pm

  Ka ardhur aty ku smban me me kete qeveri nuk e di cdo te behet me ne fukarenjte gjithmone te pakten keto 8 vite na eshte ulur koka se nuk kishim para te blinim ilace te blinim libra per shkollen e femijeve te blinim thesin e miellit a fukarallek cna ke bere a zot i madh jo…

  Përgjigjjuni

 49. nani  --  24 Prill, 2013 në 8:33 pm

  QEVERI PA VLERA QEVERI E KOTE SI NUK E KUPTOJNE KETA NJEREZ QE I RRINE AKOMA NGA PAS ME VJEN SHUME KEQ PER TA NJE POPULL DUHET TA NGREJE ZERIN KUR I CENOHET LIRIA E TIJ DUHET TA RREZOJME SALI BERISHEN ME CDO KUSHT.

  Përgjigjjuni

 50. maria  --  24 Prill, 2013 në 8:33 pm

  akoma me berishen kryeminister ju mo lat nam po si nuk e larguat me shkelma kete pisllek te shoqerise apo po prisni 23 qershorin ta largoni me vote popullore bravo me pelqen si ide nuk duhet te silleni si ky palaco.

  Përgjigjjuni

 51. liri a vdekje  --  24 Prill, 2013 në 8:33 pm

  JO PO DO RRIME TE MAJMIM ME PARE GJYKATESIT E DRETUESIT GRUPI CIFTELIA TI JAPI DREJTIM BE ME AMERIKEN TASHI SALI SERBIT MEQE ESHT SHURR SHTETI

  Përgjigjjuni

 52. Erzeni  --  24 Prill, 2013 në 8:33 pm

  Iku kjo qeveri o administrata shteterore por hapni syte te votoni te gjithe majtas kesaj here qe te tregoheni per here te pare te ndergjegjshem se keta hajdutet i mori porropia thote gjyshja ime iken si mos me keq.

  Përgjigjjuni

 53. Real  --  24 Prill, 2013 në 8:34 pm

  Jam ish polic edhe dua tju them se keshtu ndodhe kur heq nga puna te gjith profesionistat edhe mban ne detyre ca hajdute dhe ca kriminela pa permnedur krimet qe ta kane bere se dihen boterisht tanime eshte nje e keqe e madhe kjo qeveri.

  Përgjigjjuni

 54. Ymeri  --  24 Prill, 2013 në 8:34 pm

  ORA TE ERDHI ZOTI KRYEMINISTER O DO TE VDESESH OSE DO PERFUNDOSH NE BURG ME GJITHE KETO KRIME QE KE BERE NDAJ POPULLIT SHQIPTAR TI NUK JE SOJI JONE TI JE ANTISHQIPTAR NUK FITON ME HARROJE TE IKEN TE GJITHE KE NGELUR VETEM PIS.

  Përgjigjjuni

 55. juli  --  24 Prill, 2013 në 8:35 pm

  Duroni duroni duroni vellezer dhe motra se erdhi 23 qershori ku do ti shkundim votttattt per partine socialiste edhe kete qeveri do ta nxjerrim prej zhelesh ahahahaah po tregojne qe u erdhi fundi keshtu i pafsha maskarenjte e saliut .

  Përgjigjjuni

 56. Ymeri  --  24 Prill, 2013 në 8:35 pm

  saliu e ka treguar veten qe eshte nje serb edhe me policine qe ai perdor po humbet shume pike pasi populli eshte i ndjeshem ndaj qyteteare te saj aq me teper ndaj nje operatori qe i cili me punen e tij fisnike do te mbaje familjen se nuk eshte cun oborri.

  Përgjigjjuni

 57. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:35 pm

  Eshte nje maskarade e incizuar nga sali berisha edhe per kete ndodhi ai eshte gjithashtu pergjgjes dhe do te jape llogari ne shtetin e se nesermes shtetin ligjor qe do ndertoj e edi rama saliu eshte nje hic dhe po e vulos kete fakt …

  Përgjigjjuni

 58. maria  --  24 Prill, 2013 në 8:36 pm

  PAS 23 QERSHORIT SHQIPTARET DO TE JENE ME TE LIRE DHE ME TE LUMTUR ME EDI RAMEN KRYEMINISTER SESA ME SALI GERDECIN SALI VRASESIN SALI KEQBERESIN TE GJITHE DOT E VOTOJNE PARTINE SOCIALISE PARTINE ME TE MIRE QE KA VENDI :)

  Përgjigjjuni

 59. cimi  --  24 Prill, 2013 në 8:37 pm

  NDIZE MOTORRIN EDI RAMA SE FITORJA PO TE PRET DO TE VIJME TE GJITHE NGA KURBETI EDHE TY DO TE VOTOJME NUK E DUAM SALIQENIN NE DUAM SHQIPTARIN E NDERSHEM ATE QE KE TREGUAR TI ME KRYEQYTETN E TIRANES JE ME I MIRI I PS :)

  Përgjigjjuni

 60. zaku  --  24 Prill, 2013 në 8:38 pm

  VOTA KUNDRA SALIUT ESHTE NJE CLIRIM NGA ZGJEDHA SERBIT DHE KRIMINELAVE QE MBAN NGA PAS NUK ESHTE E PADITUR PER JU POR IU KUJTOJ QE KA VRARE MIJERA SHQIPTARE NE 1997 DHE NA KA SHITUR GJITHE TOKEN TE SERBI

  Përgjigjjuni

 61. Filip  --  24 Prill, 2013 në 8:39 pm

  Kete here duhet te fitoje me patjeter rilindja shqiptare edhe duhet te largohet qeveria sepse eshte konsumuar i kane ikur te gjithe figurat e saj qe ka patur edhe tanime eshte e nevojshme qe edhe ajo te kaloje ne opozite i ben mire per tu reformatuar

  Përgjigjjuni

 62. Qaniu  --  24 Prill, 2013 në 8:42 pm

  Pa turp kjo qeveri mburret se ka ndertuar rruge po eshte turp mo nuk eshte mates zhvillimi rruga se eshte nje gje e domosdoshme ne akoma nuk kemi rruge dhe duhet te ndertohen em patjeter te gjitha rruget pse pikerisht duhet te kapen me nje gje keta nuk shikojne veshtiresite me te gjithe kombin shqiptar.

  Përgjigjjuni

 63. Gremi  --  24 Prill, 2013 në 8:43 pm

  Ne vend lulezon nje superkrim qe perdite merr jete njerezish me vjen shume keq qe perdite e me shume po shtohet numri i te rinjve te droguar te cilet te nesermen jane te gatshem per te bere cdo te keqe te mundshem kjo eshte e pafalshme per nje qeveri duhet te rregulloje politikat e saj.

  Përgjigjjuni

 64. cimi  --  24 Prill, 2013 në 8:43 pm

  Prona ne shqiperi akoma nuk ka marre nje zgjidhje reale fajtor per kete eshte qeveria dhe partia demokratiek qe na ka premtuar por tani rezulton qe kane qene premtime boshe ku jane une jam kundra kesaj qeverie dhe ju bej thirrje ta rrezojme.

  Përgjigjjuni

 65. juli  --  24 Prill, 2013 në 8:44 pm

  Saliu eshte nje njeri i peshtire qe po te jeni paksa koherent duhet ta keni kuptuar qe eshte nje ekzekutues shume i mire normalisht eshte trajnuar nga regjimi komunist.

  Përgjigjjuni

 66. Sandrino  --  24 Prill, 2013 në 8:44 pm

  Berisha mortjemadhi i ka vjedhur te gjitha pasurite publike te vendit tone edhe keto ia ka shitur serveve qe na kane vrare vellezerit kosovar vite me radhe a eshte kjo gje e falsjme keni rastin damir fazzlic

  Përgjigjjuni

 67. Beno  --  24 Prill, 2013 në 8:45 pm

  Kryeministri berisha eshte njeri i marre si ka mundesi qe ben premtime vetem per popullsine rurale apo eshte nje injorant a sdi cte them ku na le ne qytetaret pa paragjykuar fshatarin ngeli ne cdo dalje televizive fshati.ullir arra la nam per zotin.

  Përgjigjjuni

 68. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:45 pm

  Morri berisha eshte peme pa kokrra si komunisti i fundit qe eshte do ta rrezojem nga karrikja se ky qenka i pavdekshem lent nam dhe do ja cjerrim masken e kimeve qe ka kryer ndaj popullit tone duke na zhvatur me gjoba.

  Përgjigjjuni

 69. Kalemi  --  24 Prill, 2013 në 8:46 pm

  sali berisha njeehere thote do votojne 16-vjecaret pastaj heq dore kalon te kafshet dhe thote do ti bej me cip ky ka rrjedhur o lexues kur vjen puna te njerezit mendon se jane te gjithe si goca djali mbesa gruas dhendri vet o kafshe nuk kemi buk te hame ne

  Përgjigjjuni

 70. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:46 pm

  zoti kryeminister pretendon se e duan shqiptaret le ta marrim si te vertete :D pse valle vishet me antiplumb kur qenka keshtu nga kush ke frike o sanco panco o derr ske turp pale del edhe llomotit te sandri nga mgjesi ne darke.

  Përgjigjjuni

 71. Demi  --  24 Prill, 2013 në 8:47 pm

  Nje njeri qe ska bere per vendin e tij apo me keq ka ndryshuar edhe datelindjen ky e ka emrin sali vic berisha ik cfare mendon ky per ne o popull qe neper institucone kyce vendos njerez te paafte dhe ankohemi ne pastaj pse nuk funskionon shteti, thjesht sdo votuar me ky palaco.

  Përgjigjjuni

 72. Anila  --  24 Prill, 2013 në 8:47 pm

  berisha e ka kthyer policine e shtetit ne nje bande kriminale ai i largoi te gjithe profesionistet gjoja me reformim dhe shkurtim organik por rezultoi qe cdo komisariat e drejton nje qytetar nga qarku kukes a thua vetem keta jane per police

  Përgjigjjuni

 73. cimi  --  24 Prill, 2013 në 8:47 pm

  berisha ia shiti token grekeve qe na kane perzene vellezerit tane came nga pronat e tyre ku e ka ky kafshe nacionlizmin e tij apo patriotizmin me jep njeri nje pergjigje cfare po ben ky mostra jo me larg i shet edhe serbeve turp turp.

  Përgjigjjuni

 74. zaku  --  24 Prill, 2013 në 8:48 pm

  qeveria aktuale eshte nje qeveri em gjak te keq me shume mutacione qe prodhon vetem budalliqe eshte e pamundur ta mbajme me kete paterice por duhet em medoemos nje rotacion per ndryhim per em mire ne jeten ekonomike sociale apo dhe em gjere.

  Përgjigjjuni

 75. ARB  --  24 Prill, 2013 në 8:48 pm

  Edi Rama lideri qe eshte per tu patur zili nje njeri i jashtezakonshem ne cdo lloj parametri e ka treguar veten em punen e tij te cmuar dhe te pashoqe qe ben cdodite dhe me te vertete i besoj voten per nje rilindje shqiptare keti lideri.

  Përgjigjjuni

 76. Arlindi  --  24 Prill, 2013 në 8:49 pm

  Jam socialist per shkak te Edi Rames njeriut qe ka bere vetem ndryshime te mira per vendin tone njeriu qe e ka transformuar tiranen moderne tiranen qe kemi ky njeri pas 23 qershorit do e bej shqiperine me europiane.

  Përgjigjjuni

 77. ARB  --  24 Prill, 2013 në 8:49 pm

  Rilindje per te gjithe shqptaret e ndershem te ketij vendi qe nuk jane te kenaqur me kushtet skandaloze qe na rrethojne cdo dite vrasje perdhunime grabitje droge prostitucion e bukura eshte se i ben banda qeveritare tashme.

  Përgjigjjuni

 78. zaku  --  24 Prill, 2013 në 8:49 pm

  Rama njeriu qe dua em zemer te jete kryeministri im pas 23 qershorti pasi i ka te gjitha mundesite edhe do ta realizoje me cdo kusht ky njeri eshte me te vertete per tu patur zili. Do ta votojme masivisht qe te mos diskutohet fitorja jone e bukur.

  Përgjigjjuni

 79. vani  --  24 Prill, 2013 në 8:50 pm

  Edi Rama njeriu me europian ate qe ka nevoje sot shoqeria shqiptare aq me teper nje i ri apo e re qe jeton en veshtiresi sot por beson per nje dite te bardhe neser me shprese te zotit vetem partia socialiste eshte pike shprese.

  Përgjigjjuni

 80. Beno  --  24 Prill, 2013 në 8:50 pm

  Edi ka nje superprogram per rilindjen e kombit tone e lexova dhe me pelqeu jashtezakonisht shume por mbi te gjitha me pelqen ai si figure nje lider per tu patur zili dhe ka shume sukses ne afrimin e votave te reja permes punes se stij te palodhshme.

  Përgjigjjuni

 81. Beno  --  24 Prill, 2013 në 8:50 pm

  Partia socialiste pmire qe jane eksperte ne fusha te ndryshme qe me ane te punes se tyre mbledhin vota edhe nga kudnershtaret kjo duhet vleresuar pamase.artia ky cdo njeri e gjen veten se aty ka vetem cilesi lidera dhe njerez te

  Përgjigjjuni

 82. Gremi  --  24 Prill, 2013 në 8:50 pm

  Edi ka ndermend me ane te programit qe te mbeshtese cdo talent edhe te hape shkolla profesionale te verteta jo fantazma si kjo qeveri qe sben gje tjeter vecse vjedh familjet e shqiptareve te ndershem sa per te ardhur keq o shoke dhe shoqe.

  Përgjigjjuni

 83. juli  --  24 Prill, 2013 në 8:51 pm

  Sinqerisht nuk votohen me keta lloj sorrollopi qe ka kjo qeveri te jemi realiste te dashur shoke dhe shokqe eshte fatkeqesi e madhe per te gjithe ne nuk mbahet me berisha nje uzurpator dhe mashtrues numer 1 qe se ka shokun per te genjyer shqiptaret eshte dhe vrases

  Përgjigjjuni

 84. cimi  --  24 Prill, 2013 në 8:51 pm

  Personalisht jam pjese e administrates dhe ndihem shume i ofenduar nga veprimet qe kryehn ne te nuk eshte ne etiken time profesionale qe nje drejtoreshe te beje rolin e nje prostitute brenda institucionit eshte fatkeqesi.

  Përgjigjjuni

 85. Anila  --  24 Prill, 2013 në 8:52 pm

  Saliu iku saliu vdiq saliu eshte hajdut fajine ka saliu sali gerdeci saliu 97 saliu sudes saliu fajdeve saliu permbytja saliu xhamia saliu stadiumi saliu prefektura saliu i ka te gjitha mashtrimet dhe krimet te marra mbi shpatulla mos te tentojne kot ta mbeshtesin

  Përgjigjjuni

 86. juli  --  24 Prill, 2013 në 8:52 pm

  gjithe demet ekonomike dhe morale qe na kane bere keto 8 vite i faturohen vetem e vetem kesaj qeverie te poshter nje njeriu qe ka nje cete injorantesh me vete ,emrin e ka sali berisha as me shume e as me pak.

  Përgjigjjuni

 87. Beni  --  24 Prill, 2013 në 8:53 pm

  Edhe pse jam pjese e administrates shteterore di tju the dicka qe saliun nuk e votoj me jo une por gjith drejtoria ku bej pjese jemi pragmatiste si njerez edhe duam rotacionin politik ne te mire te zhvillimit te vendit tone,faleminderit.

  Përgjigjjuni

 88. Andi  --  24 Prill, 2013 në 8:53 pm

  Mos u mundoni kot sali berisha se kete here e ke te sigurte burgun pas 23 qershorit populli nuk ha bar te thate qe te besh ti cte duash me jeten e tyre,o sali ik o sali o kriminel.

  Përgjigjjuni

 89. realitet shqiptar.  --  24 Prill, 2013 në 8:56 pm

  KATER FAKTE TE REALITETI SHQIPTAR.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  1-Shqiperia kaqene ciflik i zogut,enverit,ramizit,nanos, tani e ka saliu me familjen e tij dhe bythelepiresit.

  2-Shqiperia eshte vetem per kokat e partive pseudopluraliste,per qeveritaret e radhes, dhe per kleptokratet e c’do ngjyre.

  3-Gjithe shqiptaret e tjere nuk dijne ku dhe si ju kalon jeta kot se koti.
  4-Mjer shqiptaret e ndershem, ata rojne sa per te mare fryme.

  Përgjigjjuni

 90. ARSI  --  24 Prill, 2013 në 9:47 pm

  Te gjitha fatkeqesit qe i solle ketij populli do ti paguash pas 23 Qershorit….E kantandise ekonomine si mos me keq, vodhe shqiptaret per te pasuruar oborrtaret e tu….kjo eshte e pafalshme

  Përgjigjjuni

 91. Esi  --  24 Prill, 2013 në 9:49 pm

  Ja more frymen keti populli e detyreove te degdiset neper europe sepse e le pa pune, pa buke dhe pa shprese per te ardhmen…eshte koha te japesh llogari para shqiptareve Sali Berisha

  Përgjigjjuni

 92. aleko  --  24 Prill, 2013 në 9:51 pm

  Deri tani jane larguar nga vendi mbi 35 perqind e popullsise.Nese vazhdohet me kete ritem ,per 20 vite te tjera i del qe shqiperia te jete nje katund, per shkak te kesaj zhvendosje masive te shqipetareve neper vende te huaja.Cdo ndodhe? mos do vine te huaj te zvendesojne hapsiren bosh…….?Dhe pse ka kaq largime masive nga vendi?. Eshte vertet se gjendja ne vend eshte katastrofike,apo shqipetaret i ka kapur semundja e ikjes.Ne asnje vend te botes nuk ka ndodhur te largohen njerzit si tek ne ,madje as ne kohe lufte ashtu si ne asnje vend te botes nuk mendohet se lumturine mund ta gjeshe ne vend te huaj.Mos kemi ndonje gen te fshehur nomad ne shqipetaret?…..ndryshe nuk spjegohet qe per 20 vite te largohet pothuaj gjysma ,me gjithe veshtiresit e keqia ekonomike apo me problemet e stabilitetit politik ne vend…

  Përgjigjjuni

 93. Ana  --  24 Prill, 2013 në 9:54 pm

  I rrezikshem eshte realiteti ku na ka shpene Berisha , ku njerzit vuajne edhe per buken e gojes e jo me per gjera te tjera….Ky eshte zhvillimi, kjo eshte ekonomia qe konkuron me Gjermanine,ajo cka flet Kryeministri eshte tallje per shqiptare.

  Përgjigjjuni

 94. tefta  --  24 Prill, 2013 në 11:34 pm

  Shqiperia eshte e shqipetareve dhe ata do kthehen ne atdheun e tyre ku ata jane “GURI I RENDE NE VENDIN E VETe” ,se vetem aty ata kane vlere ;SHQIPERIA eshte shume e pasur , perderisa te huajt ngulmojne te vine aty dhe i bejne reklama neper revistat botnore ALPEVE SHQIPETARE DHE MALEVE E VARGMALEVE TE SHQIPERISE ANE E MBANE, LUMEJVE ;LIQENEVE DHE BREGDETIT SHQIPETAR DHE GJITHE ARKEOLLOGJISE DHE HISTORISE ANTIKE dhe legjendave SHQIPETARE ! RROFTE DHE MBRETEROFTE SHQIPERIA ME SHQIPETARE DHE JO ME TE HUAJT QE SHUMICA DUAN TA SHKRETOJNE SHQIPERINE!

  Përgjigjjuni

 95. iliriTirane  --  24 Prill, 2013 në 11:57 pm

  Ishalla na del llotaria USA ne maj, se ketu nuk banohet me….stres, llafe, papunesi..fukarallek…jete e pa sigurte.

  Përgjigjjuni

 96. Laguna  --  25 Prill, 2013 në 7:29 am

  Duhet me patjeter qe shteti te nderhyje qe vendi yne mos te braktiset ne mase eshte fatkeqesi e jashtezakonshme per vete faktin qe kemi nje keqqeverisje ne cdo menyre edhe per kete fakt ne duhet te nderhyjme me vote qe te largojme berishen edhe duhet te sjellim nje qeverisje te re me te mire nen drejtimin e edi rames dhe partise socialiste pasi eshte e pavend qe te drejtohemi nga disa serb dhe disa grek ne qeverisje eshte e pafalshme per ne si popullsi autoktone .Verini gishtin mendjes edhe votoni te gjithe te nderuar lexues per te miren tuaj per te ardhmen e brezave per nje rilindje sociale,ekonomike dhe cdo te mire tjeter.

  Përgjigjjuni

 97. TROJA  --  25 Prill, 2013 në 7:39 am

  Atyre qe mundohen te na japin gajret se do ndryshoje situata,me PS,po ju them vetem nje gje;
  Zonja e zoterinj,qe jeni optimiste dhe keshtu duhet te jeni,por keto zgjedhje nuk jane zgjidhje,e keni degjuar Zotri Edin e gjate;DO BEHET ROTACION,qe do te thote çdo gje vazhdon si ishte,por nuk ka Sali,por Edvin.Ishte Meta kampioni i haduterise me 40 hajdutet,eshte Meta me 40 hajdutet perseri…A ju punon truri,do vidhet,do grabitetet,se nuk ka ku i çon Ilri ata mijera qe po presin si tigra,per te shqyer copen me te mire ne situaten e re.A keni degjuar se si po planifikojne neper lokale se ku fillojne dhe si gllaberojne edhe ate pak pasuri qe ka mbetur.Mor tuafer,more njerez idjote,qe jeni pa pune dhe enderoni se do behet ndryshimi,ore eshte ROTACIN.Nje i lig vjen nje i lig shkon.Prandaj populli nuk ka me besim,dhe kerkon te ike nga syte kembet,per te jetuar.

  Përgjigjjuni

 98. Doni  --  25 Prill, 2013 në 9:04 am

  PO normal qe njerezit kerkojne qe te ikin nga ketu se ne kete gjendje qe ka arritur vendi jone ,eshte bere per te ikur nje ore e me pare ,ske cfare pret me.

  Përgjigjjuni

 99. ceni  --  25 Prill, 2013 në 9:06 am

  ne 8 vite kemi bere vetem hapa prapa dhe njerezit mendojn se vendi jone nuk ka per tu bere ndonjeher nje vend ku mund te jetosh normalisht.Prandaj perpiqen qe te ikin nga ketu.Por se shpejti gjerat do te ndryshojne por ka shume pune per ta nxjerr vendin nga kjo gjendje ku tashme eshte futur

  Përgjigjjuni

 100. Silva  --  25 Prill, 2013 në 9:08 am

  Po cne keshtu se ne ishim mbas Gjermanis persa i perket mireqenies,madje duhet te prisnim emigrand nga europa ne vendin tone ,Te pakten keshtu tha kryeministri jone plak dhe tru thare,Qe nuk jeton aspak me realitetin ,dhe qe mundohet me cdo kusht qe ta fundos kete vend

  Përgjigjjuni

 101. Xeni  --  25 Prill, 2013 në 9:09 am

  Qeveritarve tone hajduta qe na e kane bere jetesen me te veshtire ne vendin tone duhet tu tregojme vendin e 23 qershor ,,eshte kohe ku populli duhet te thote fjalen e vet,dhe tu treegoj vendin keture krimineleve qe nuk kursyen asgje

  Përgjigjjuni

 102. Adi adi  --  25 Prill, 2013 në 9:11 am

  Po njerezit spo kane me besim tek kjo qeveri e ndyre ku mbi gjtihcka te mohon dhe te drejten e fjales,dhe mashtron pa pike turpi me ecuri ekonomike galopante,KJo ehste genjeshtra me idiote e ketyre koherave ,se nejrezit po jetojne ne farveri ekstreme

  Përgjigjjuni

 103. ROBERT  --  25 Prill, 2013 në 10:16 am

  sontazhet mire bejne qe zhvillohen , po gjithsecili nga ne ketu jeton e ska nevoje per sontazhe, varferi e skajshme , mjafton te shikosh edhe SHIPERIA TJETER te Marin Memes, Shqiperia eshte ne shumicen e saj si mesjete, shkollat kan ik per lesh me kohe, mesuesit i ka humb reputacioni, spitalet si burgjet e komunizmit, doktoret ste prekin me dore po nu u shkoj zarfi me lek, infermieret te nivelit 0 , sanitare qe kane vite pa u lare per vete , jo me te mbajne ambient te paster, rroga qesharake, fatura dritash sikur jetojme ne Amerike, nafta qe seshte nafte po mazut paguhet si me qene flori,ambienti kancerogjen , plerat gjithandej, gjyqtare bosa qe u pine gjakun hallexhinjve e ju krehin bishtin mafjozeve, ministra qe bejne te pasur veten e fisin e tyre me parate e taksapaguesve hallexhinj se te pasurit spagujne fare se kane miq ne qeveri, per kete vend qe jetojme skane te mbarruar te keqiat, fati yne i keq qe lindem ketu, vendi me skandaloz i europes, te vjen neveri kur degjon Majlinda Bregun e thote qe statusi nuk u morr nga 3 ligjet, nderkohe qe te gjithe e dime qe skan te bejne fare ligjet te cilat as nuk na i kane thene cilat jane, po skamja e primitiviteti i ketij vendi jane shkaku kryesor, qe do na penalizoje edhe per nja 10 vjet te tjera, ky eshte vend i pa shprese , shpellare ne pushtet dhe hajdute me bllok pretendente , perfundimisht jo 61% e shqiptareve duan te ikin por 85% do ishte shifer me e sakte se kta 15% qe duan te rrine jane soj e sorrollop i pushtetareve te ketyre 20 viteve qe kane pirre gjakun e djersen e popullit te ndershem e punetor, ZOTI vent dore mbi kte vend ,e mbase shohim ndonje dite te bardhe

  Përgjigjjuni

 104. Zamiri  --  26 Prill, 2013 në 9:46 pm

  Po ka vite qe rinia do te iki nga ky vend, Shqiperine e ka zene nje mallkim shume i rende, dhe ky mallkim e ka emrin sali enver berisha, po qe se nuk largohet sala asnjeri nuk do doje te rri ne kete vend

  Përgjigjjuni

 105. Xeni  --  26 Prill, 2013 në 9:50 pm

  Vallai te kjo foto sala ka dale si ato personazhet e keqinj neper filmat vizatimor ose filmat horror, dhe me te vertete qe po te shikosh sesi jemi katandisur te duket sikur po sheh nje film horror, por populli mund te vonoj vendimin e tij por nuk harron aq lehte plaget e bera nga sali qeni, dhe ne 23 qeshor do ta marri pergjigjen berisha, kur te dali PD si forca numer 4 ne parlament se vetem militantet e PD do e votojne PD-ne. (ka mundesi qe as militantet e PD nuk do e votojne salen)

  Përgjigjjuni

 106. Ceti  --  26 Prill, 2013 në 9:52 pm

  Si mesazh mikprites ne aeroport dhe dogana duhet vene “Wellcome to the Communist Dictatorship of Albania” ne menyre qe te huajt ta dine qe gjendja ekonomike dhe kushtet e jeteses jane po ato qe kemi pasur ne 1990. Keshtu na ka katandisur sala.

  Përgjigjjuni

 107. Visi  --  26 Prill, 2013 në 9:55 pm

  Keto te dhene jane ne rang kombetar dhe mosha e te intervistuarve nuk eshte percaktuar, por po te besh nje sondazh neper universitete ose po te pyesesh rinine do ta shikoni qe 90% e tyre duan te largohen nga Shqiperia nderkohe qe ai 10% tjeter ka prinderit me miq ne pushtet, kjo eshte e verteta, te pakten per rinine e vendit tone

  Përgjigjjuni

 108. Besi  --  26 Prill, 2013 në 9:58 pm

  Kot eshte bere sondazh per bashkimin Shqiperi-Kosove, nuk ka patriot ne kete vend qe nuk do te donte bashkimin e ketyre 2 vendeve, por po ta shikosh politiken e berishes, eshte me shume ne dem te kosoves (duket sikur perkrah serbine, si puna e “Mbretit Zog”), por prisni edhe 2 muaj, ne 23 qeshor do filloje RILINDJA jo vetem per Shqiperine dhe Shqiptaret, por edhe per Kosoven dhe per te gjitha trevat Shqiptare. RILINDJE

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>