mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kukës, aty ku me 23 qershor do të votojë e “gjithë” Shqipëria

muliNga Lindita Çela

Flamur Bonjaku, në bazë të regjistrit të zgjedhjeve, do të votojë në qendrën e votimin nr 647.  Është qendra që përmbledh Bashkinë e Kukësit, e sipas adresës, Flamuri jeton në bllokun e pallateve, pas Prefekturës, në qendër të qytetit. Në Kukës nuk është aspak e vështirë të mësosh për familjen Bonjaku. Kuksianët e vjetër e dinë mirë historinë e këtij fisi, e të flasin për orë të tëra. Pak kohë, pas vendosjes së komunizmit, u fol gjatë për arratinë e  burrave të këtij fisi. Kanë ikur nga Shqipëria që në vitin 1946-të e  kurrë më nuk kanë vënë më këmbë në Kukës. Të kërkosh shtëpinë e Bonjakëve është sfilitje e kotë. Qoftë dhe fëmijët, të thonë se Flamuri jeton në  Gjakovë, edhe pse në listën e zgjedhësve rezultojnë 7 votues nga kjo familje. Fisi Bonjaku nuk është habia e vetme që kanë listat zgjedhore në Kukës.  Dashamir Arsenov është një tjetër çudi elektorale. Vendasit shqyejnë sytë, pasi kurrë në qytetin e tyre nuk ka patur familje, që së paku nga mbiemri, të ketë prejardhjen bulldare. Përveç, emërit që ekziston në listën zgjedhore, askush nuk di se kush është dhe ku jeton Dashamir Arsenov. Këto nuk janë anomalitë e vetme që kanë listat zgjedhore në  Kukës. Vetëm për qendrën e votimin nr 647  janë rrreth 180 persona që askush nuk i njeh, por që në bazë të listës zgjedhore, do të jenë votues kuksianë për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit.

Votues nga Tirana, Durrësi, Kavaja e Lushnja

Po t’i hedhësh një sy listave paraprake të votimit në Kukës, të duket se e gjithë Shqipëria do të shkulet për të votuar më 23 qershor, aty. Në anën e djathtë të listave janë shkruar adresat e zgjedhësve, ku krahas qendrave të votimit tregohet se votuesit jetojnë në Tiranë, Durrës,  Kavajë, Rrogozhinë, Lushnje e deri në Vlorë, si Shkukri Mustafa. Lista e votuesve, me vendbanime në qytete të ndryshme të vendit, është aq e gjatë, sa nuk ke zgjidhje tjetër numërimi veçse t’i besosh shifrave të ofruara nga Partia Socialiste e qytetit të Kukësit. Sekretari  organizativ i  kësaj partie, thotë se ka dyshime, që së paku 8 mijë veta, të jenë shtuar në listat zgjedhore për qarkun e  Kukësit. Rozaf Sopaj të thotë se në listat paraprake ka të shtuar fiktiv, njerëz që askush nuk i njeh e që janë regjistruar kohët e fundit në Kukës. “Në ndryshim me vitet e tjera, është bërë kujdes që nga listat të hiqen të vdekurit por në zona të caktuara thuajse është dyfishuar numëri i zgjedhësve. Megjithatë shqetësimi unë më i madh është se, në bazë të informacioneve që kemi, po punohet me dy lista, ku ajo me anomalitë më të mëdha, do të bëhet prezent ditën e zgjedhjeve”- të thotë sekretari organizativ i Partisë Socialiste. Në fakt, për t’u regjistruar si banor i Kukësit, të mjafton një kontratë qiraje.  Kushdo, pas një aplikimi në zyrat e gjendjes civile, e sheh veten menjeherë në listat e zgjedhësve. Por ndërsa  listat fiktive shqetësojnë opozitën, zyrtarë të pushtetit vendor në Kukës janë krejtësisht të qetë. Me argumentin se listat po rishikohen e po punohet për të hequr dublimet, apo edhe ato pak të vdekur që kanë mbetur në lista, i vënë kapak çështjes. Në Bashkinë e Kukësit, zyrtarisht, askush nuk pranon të flasë për këtë çështje. Listat po verifikohen, dhe çdo fjalë e thënë nga zv.ministri i Brendshëm, Fredinant Pone, është fuqi-plotë për punonjësit e Bashkisë.

‘Hamshorët’ e Mulit, banorë të Bathores, Paskuqanit, Domjes e Saukut

Kur debati për rritjen në mënyrë të pashpjegueshme të zgjedhësve në Kukës, thuajse po krijonte konfliktin e rradhës në politikën shqiptare, Ministri i Brendshëm dha një shpjegimim, që nuk i shkonte dhe aq për hirë pozicionit, por që ishte tipike shpjegim i Mulit.  Banorët e Topojanit, aty ku dyshohet të ketë një dyfishim të listës zgjedhore, janë hamshorë, e për këtë Muli nuk kishte asnjë faj. Kështu, Flamuri i  vuri kapak çështjes së shtimit të numrit, në mënyrë të çuditshme, të  zgjedhësve në zonën ku ai ka lindur. Por në Topojan, thuajse është e pamundur të shkosh, nëse nuk ke një makinë foristradë.  Megjithëse, në shtator të vitit 2012  Benet Beci, në cilësinë e drejtorit të Fondit të Zhvillimit, inaguroi rrugën Kukës- Shishtaves, ku 25 kilometra duhet të lidhnin 19 fshtrat e komunave,  Zapot, Topojan e Shistavec, në  fakt vetëm 5 kilometra rrugë janë shtruar. Pjesa tjetër e rrugëtimit,  drejtë Topojanit e Novoselës, është e pakalueshme nga gropat e shtullungat e tymit që mbulojnë rrugën bëjnë që gjithçka aty të duket pjellë e mjerimit. Shtëpi të rrënuara, burra të veshur keq, e që veç kockave nuk kanë asgjë pas shpirtit, e fytyrat e zhubrosura nga dielli të grave, të bëjnë të ikësh një orë e më parë nga ky vend. Por, pikërisht në këtë komunë, ku gjindja e mban frymën kryesisht me gjënë e gjallë, vetëm për këtë vit rezultojnë të jenë shtuar në listat e zgjedhësve 270 persona.  Por nëse, do të llogarisim dhe shitmin e popullësisë në Zapot dhe  Shishtavec, përfaqësuesit e opozitës thonë se numri shkon në  600 persona. Por, po të shkosh në Topojan e kupton që gjindja aty nuk është shtuar si rezultat i pjellshmërisë së burrave dhe grave, ashtu si dhe Muli tha. Përkundrazi. Në të vërtetë njerëzit kanë marrë arratinë për një jetë më të mirë, ku  mundën, veç aty ku nuk ka rrugë, ambulancë e ujë, të mos jetojnë 24 orë.  Topojanët i sheh në të rrallë ndërkohë që në bazë të listave zgjedhore kupton se  banorë të Bathorës, Paskuqanit, Domjes, Saukut janë kthyer vetëm me letra në qendrat e votimit. Kështu ka berë Isamil Aliaj që është banor i Bathores sëbashku me 20 anëtarët e fisit të tij. Me letra rezulton në Topojan dhe fisi Dafku, ku llogariten 60-të votues.  Fisi Ismaili me 40 votues. Zyberajt me 30 votues, të gjithë të vendosur  në qendrat e votimit 668-669- 670 -671 në Topojan. Vetëm për këtë komunë, lista e të shtuarve është 270  persona. Referuar, po listës së zgjedhjeve, të gjthë këto votues janë banues në  Paskuqan, Bathore, Surel, Sauk apo dhe Domje. Ndaj po të kërkosh në Topojan për Ismail Aliajn do të shkoj dita kot. Në fshat nuk gjendet as Karafil Dafku, Jahir Ismaili, Ylber Zyberaj apo çdo kush tjetër nga lista që Muli thotë se falë potencës së tyre kanë shtuar numrin e popullsisë në Topojan.  Hamshorët, aty jo vetëm që nuk ekzistojnë, por mjafton që të kapërcesh ato pak  kilometra që ka asfaltuar Benet Beci, për të parë që në Topojan  jetojnë një grusht njerëzish. Aty kanë mbetur ata më mjeranët, me të pa përkrahurit, kanë mbetur ata që nuk kanë pasur fuqi as të marrin arratinë nga i vend që krenari të vetme kanë Flamur Nokën.

29 komente në “Kukës, aty ku me 23 qershor do të votojë e “gjithë” Shqipëria”

 1. bled says:

  https://www.facebook.com/photo.php?v=10151474954898371

  Shikojini sa te kulturuar jane policet e Nulit. Keta duhet te shkojne patjeter ne burg. E lexon Igli Totozani Gazeten Tema?

  1. manipulimet me listat s'kane te sosur says:

   E vetmja forme qe ka saliu per te fituar, eshte manipulimet me listat, mbushja me emra qe nuk ekzistojne dhe qe eshte e sigurte qe nuk do ta shkelin Shqiperine se ky e ka rrenuar dhe maskruar. Keshtu ai i mbush vete fletet e votimit, vete voton, vete zgjidhet. Asnje njeri me mend ne kete bote s’do te votonte skandalet e Saliut, aferart korruptive, vrasjet, Gerdecin, 21 Janarin.

   1. Hasimi says:

    LUFTA MBAS 23 QESHORIT DO TE FILLOJE SI PASOJE E VJEDHJEVE TE VOTAVE NE KUKES, SHKODER, LEZHE, TIRANE, DIBER DHE FIER.

    MBAS TRRAZIRAVE, ZHGJEDHJET DO TE PERSERITEN NE 5 QARQE DHE EDI RAMA DO TE BEHET KRYEMINISTER.

   2. drini says:

    Sa gazetare ordinere qe jeni! Si nuk ju vjen turp qe genjeni kaq hapur… Falmur Bunjakun te gjithe e njohinne Kukes… Se di cfare doni te fitoni me artikuj te tille… TURP!

  2. Serena says:

   Hamshoret ne Shqiperi cuditerisht jane vetem nga Topojani!!! Aty ka prodhuar burra dheu te afte te shtojne ne menyre marramendese popullsine dhe ne veri, sidomos Kukes te kete me shume votues se ne te gjithe Shqiperine. Asnje njeri normal nuk e voton qeverine qe urdheron te vriten ne mes te bulevardit 4 viktima, qe shperthen Gerdecin, qe furnizon ushtrine serbe me nafte, e votojne vetem hamshoret e Mulit qe ekzistojne ne listat e votojne ne Kukes, ne Tirane e gjithandej, sepse jane hamshore e ata kane te drejta te vecanta.

  3. dorjeta says:

   Vetem se disa persona jane hamshore dhe Muli eshte i tunduar nga ata, kane te drejte te votojne here ne Tirane e here ne Kukes, meqe andej e kane prejardhjen dhe meqe jetojne here ne Tirane e here ne Kukes!!! Ne Tirane gjate gjithe vitit, ndersa ne Kukes nje here ne dy vjet, kur ka zgjedhje, nje here per lokalet e pastaj parlamentaret. Ose jetojne pak me shume se nje dite ne vit se shkojne aty per te pergatitur qe perpara zgjedhjeve manipulimet dhe per t’i bere presion atyre banoreve te mbetur.

 2. Altin says:

  Do shkoni per lesh ju fare e keqe e saliut,NE QERSHOR FITON OPOZITA

 3. Meleku says:

  Shpifje te uleta te nje pesudogazetareje. Ata qe ka pyetur ne ate qytet me siguri se kane qene “qytetare” te rinj dhe nuk e kane njohur kurre Flamur Bunjakun (jo Bonjakun).
  Sa per dijeni ky person dhe familja e tij kane apartamentin ne Lagjen 4 te qytetit Kukes dhe nje shtepi ne mes te radio Kukesit dhe ish-kinemase, por qe nuk kane arritur kurre ta gezojne per shkak te konfliktit me pronaret e dale me vendime gjykatash.
  Familja Bunjaku jane gjakovare te ardhur ne Kukes gjate Mbreterise Shqiptare dhe jane nder banoret themelues te qytetit Kukes.
  Ne vitet ’90 ata jane shperngulur ne Tirane familjarisht, prej nga nje pjese u larguan jashte vendit (ata kane nenshtetesi shqiptare dhe si te tille kane te drejten e votes) dhe kryefamiljaret vazhdojne te jetojne sa ne Tirane dhe sa ne Kukes. Kufiri enverist me Kosoven shyqyr Zotit u rrezua dhe ata jane te lire te udhetojne ne vendlindjen e te pareve te tyre sa here qe te duan.

  Ndersa per ate Dashamir Arsenov pyetni Namik Doklen dhe familjaret e tij, sepse ata nje pjese te bashkefshatareve te tyre i kane bullgarizuar, duke u nderruar mbiemrat shqiptare dhe duke u dhene mbiemra bullgar.

  1. po kjo shpifje esht melek ??? says:

   Emri Prejaardhja Funksioni

   Flamur Noka Kukës Ministër i Brendshëm

   Isuf Çela Tropojë Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme

   Astrit Halili Tropojë Drejtor i Shkollës së Policisë

   Agron Kuliçaj Tropojë Nëndrejtor i Përgjithshëm i Policisë

   Anila Hoxha Kukës Nëndrejtor i Përgjithshëm i Policisë

   Tasim Braho Kukës Drejtoria e Qendrës së Përpunimit të Dhënave

   Dritan Berisha Tropojë Shef në Interpol

   Veli Haklaj Tropojë Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Bujar Gjana Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Urim Rexhepi Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Valbona Hoxha Tropojë Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Seit Bici Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Lazam Spahiu Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Perlat Vatoci Tropojë Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Sokol Nako Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Martin Geci Tropojë Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Pajtim Qinami Kukës Departamenti Kundër Krimit të Organizuar

   Besnik Ahmetaj Tropojë Departamenti i Sigurisë Publike

   Saimir Kuçani Tropojë Departamenti i Sigurisë Publike

   Shkëlzen Aliaj Tropojë Departamenti i Policisë Rrugore

   Shkëlqim Neza Tropojë Departamenti i Sigurisë Publike

   Nikolin Vatnikaj Tropojë Departamenti i Sigurisë Publike

   Ali Elezi Kukës Departamenti për Kufirin dhe Migracionin

   Agim Berisha Tropojë Departamenti për Kufirin dhe Migracionin

   Besnik Muçmata Kukës Drejtoria e Standardeve Profesionale

   Neritan Islamukaj Tropojë Drejtoria e Personelit

   Syl Ismaili Tropojë Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Haxhi Bala Kukës Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Shpëtim Ahmetaj Kukës Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Gani Memia Tropojë Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Kolë Kukaj Tropojë Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Nazmi Kotarja Kukës Departamenti për Shërbimet Mbështetëse

   Bajram Hajdarmetaj Tropojë Departamenti për Trajtimin Policor

   Pëllumb Kavacica Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Ahmet Meshi Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Xhemal Lusha Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Gëzim Gosturani Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Maxhun Hajdari Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Avdi Haluci Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Alejdin Omuri Kukës Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Arben Gjediaj Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Ali Allaraj Tropojë Njësia Rajonale e Policisë Rrugore

   Krenar Ahmeti Tropojë Njësia për Kontrollin e Autostradave

   Bedri Gjonaj Kukës Sektori Kundër Krimit Finaciar

   Gani Jahelezi Tropojë Sektori i Policisë Shkencore

   Besim Bashaj Tropojë Sektori i Policisë Shkencore

   Xhemal Sylaj Kukës Sektori i Policisë Shkencore

   Mehmet Halilaj Kukës Sektori i Policisë Shkencore

   Ziadin Allaraj Kukës Sektori për Rendin dhe Sigurinë Publike

   Fatmir Qinami Kukës Sektori i Forcës së Posaçme

   Xhavit Çiçi Kukës Drejtoria e Shërbimeve Mbështetëse

   Erzen Breçani Tropojë Nëndrejtor i Policisë së Tiranës

   Arbëresh Vokshi Kukës Seksioni i Ruatjes dhe Sigurimit të Objekteve

   Isa Lishaj Kukës Sektori i Analizës së Informacionit Kriminal

   Vjollca Geci Kukës Sektori i Analizës së Informacionit Kriminal

   Dritan Malaj Tropojë Sektori Kundër Krimeve të Rënda

   Mimoza Kuca Tropojë Sektori i Rendit dhe Sigurisë Publike

   Artan Byberi Tropojë Seksioni Për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve

   Agron Sulshabani Tropojë Seksioni Për Rendin dhe Sigurinë

   Ilir Sula Kukës Seksioni Për Rendin dhe Sigurinë

   Alfred Elezi Kukës Seksioni Për Rendin dhe Sigurinë

   Shkëlzen Biberaj Tropojë Sektori Kundër Krimit Finaciar

   Genc Peka Kukës Sektori i Personelit

   Mërgim Hoxha Tropojë Sektori i Personelit

   Agron Hasanpapaj Tropojë Sektori Kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve

   Artan Pjetërnika Tropojë Shef i Komisariatit të Fierit

   Bashkim Shehu Kukës Sektori Kundër Krimit Finaciar

   Alfred Mazreku Kukës Sektori i Analizës së Informacionit Kriminal

   Milazim Halili Kukës Sektori i Analizës së Informacionit Kriminal

   Petrit Xhani Kukës Sektori Kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve

   Xhevdet Axhami Kukës Sektori i Rendit dhe i Sigurisë

   Astrit Mazreku Kukës Sektori i Rendit dhe i Sigurisë

   Dashurije Hoxha Kukës Sektori i Rendit dhe i Sigurisë

   Novruz Domi Kukës Sektori i Rendit dhe i Sigurisë

   Shpëtim Ponari Tropojë Seksioni i Hetimit e Parandalimit të Krimeve

   Gëzim Ngjeçi Kukës Zv.Drejtor në Tiranë

   Korab Istrefi Kukës Sektori Kundër Krimit Finaciar

   Argron Hadërmataj Tropojë Sektori për Rendin e Sigurinë

   Emri Vata Kukës Drejtoria e Policisë

   Naim Allaraj Kukës Sektori Kundër Krimeve të Rënda

   Përparim Aliaj Tropojë Sektori i Migracionit

   Gëzim Prebibaj Tropojë Policia Kufitare

   Astrit Gjonpali Tropojë Policia Kufitare

   Arben Hadërmataj Tropojë Policia Kufitare

   Ahmet Matoshi Tropojë Reparti i Sigurisë së Brendshme

   Gazmend Shllaku Kukës Drejtoria e Përgjithsme e Policisë

   Ylber Zyberi Kukës Drejtues i Parë

   Agron Balilaj Tropojë Drejtues i Parë

   B.Sakajani Kukës Reparti RENEA

   Q.Gjedia Tropojë Reparti RENEA

   A.Buçpapa Tropojë Reparti i FNSH-së

   A.Jella Kukës Sektori i Operacioneve Speciale

   A.Visha Kukës Sektori i Operacioneve Speciale

   Sh.Madani Tropojë Sektori i Shërbimeve Operacionale

   A. Kuliçi Tropojë Sektori i Shërbimeve Operacionale

   B.Karamuça Tropojë Sektori i Shërbimeve Operacionale

   F.Ahmati Kukës Sektori i Shërbimeve Operacionale

   B.Braha Kukës Sektori i Shërbimeve Operacionale

   N.Byberi Tropojë Sektori i Shërbimeve Operacionale

   Gj.Gjonpali Tropojë Sektori i Shërbimeve Operacionale

   A.Gjediaj Tropojë Njësia e Lëvizshme Territoriale

   A.Gjuta Kukës Njësia e Lëvizshme Territoriale

   1. Meleku says:

    Une u mora me shkrimin, ndersa qendrimin tim sa i perket kesaj liste e kam dhene para disa kohesh po ketu ne Tema.

    Pseudogazetarja eshte nje mashtruese e ulet.

   2. shkodranja says:

    sa mire ske pritu me i shkru gjithe ato emra e nga vijne – po mbase i bo edhe me kopjim&paste…….

    o shoku ska asnje fare vlere te lodhesh e te na e vesh listen e malokeve tropojane e kuksiane qe kane mbytur gjithe zyrat e shtetit….. kujt do me ja mbush mendjen ti me ate liste?

    Do me ja mbush mendjen opozitareve te sali berishes?

    ske nevoje te ja mbushesh mendjen atyre qe e kane mendjen e mbushur dhe e dine se kush eshte berisha….

    apo mos doje te ja mbushesh mendjen tipave si meleku qe punon ne noj zyre te qeverise…..

    mos hargjo fryme kot o shoku se meleku me gjithe te drejten e tij te thote qe kjo liste eshte e paligjshme biles biles po ti cohet melekut te gjen edhe nga shkruan edhe te arreston per veprimtari kunder qeverise.

    biles melek po te jesh burre malcor do e kisha gjet kyt qe ka vu listen e vllazenve malcor tuj ne kyt list se kot kot mos asht noj “bukeshkale” ne zyrat tuja qe po ju tradhetton bacen sali

   3. vala says:

    Hallall, po prape ke harruar shume tjere! Edhe sa do te shtohen seeee…….

   4. alban says:

    mesa di Ministria e Rendit ka nja 8000 efektiv policie.Ky legen qe ka ba kete liste te me beje nje liste tjeter se i paska mundesite te me beje listen e drejtueesve qe kane mbaru shkollen e ministrise brendshme ne sauk dhe ka mbi 23 vjet demokraci qe nuk ka reforme qe i zen ,u beni edhe nje kontroll te pasurise sa kane edhe pastaj flit per drejtuesit nga veriu.Te pakten pyeteni pjerin ndreun nga puka se mesa duket eshte diku afer tepelene dhe larg tropojes e kukesit.
    Pastaj asaj liste duhet ti hiqni kapelen se jane ata qe mbrojne jeten dhe pasurine e qytetrve shqiptare….
    Perdorim i ndyre ky…..dhe harrova .Eshte nder te jesh prej tropoje dhe kukesi dhe i ban nder cdo vendi ku jane.

   5. aleksandri says:

    Edhe sikur te ishte keshtu ,Tropoja eshte e Shqiperise eshte apo jo!? Keta te gjithe jane Shqipetar . Nuk eshte se jane me mbiemra MAJKO ……….! Ti me kete koment dukesh qe nuk je thjesh per hobby, poooor ti merr para per shpifje (qe denohet me ligj). Sa fort qe po koncentroheni me keto zhgjedhje !! NUK E NDJENI FUNDIN ? KOSOVA E LIRE, SHQIPERIA DEMOKRATIKE – A SESHTE KY FUNDI JUAJ ??

   6. Tropoja Trime says:

    Hallall buka ketyre trimave qe ruajne rendin dhe sigurine publike. Bravi Qe nuk lejonjne Sajmir Tahirin me shoke te rikthejne 97-05 me banda dhe dhune.lufta kunder krimit ka tolerance zero, keta trima jane heronjte e shqiperise, normal se mocalaret nuk dine te vendosin sigurine publike,vec te vjedhin dine mocalaret dhe te llapin.

  2. kush esht flamur noka??? says:

   Shumë vetë e mbajnë mend grevën e studentëve te Korpusi më 1997. Bëhet fjalë për Korpusin Politeknik të Tiranës, sheshi “Nënë Tereza”. Muaji janar 1997, kur sapo kishin nisur protestat popullore për Piramidat dhe për shkak të sjelljes së shtetit që po degjeneronte në dhunë. Ashtu sikurse në gjithë vendin, studentët u ngritën në greva e demonstrata në kryeqytet. Por po ashtu, dhjetëra mbështetës të flaktë të PD-së së atëhershme dhe qindra policë, u bënë shkopi i gomës së Presidentit Sali Berisha, duke rritur ndjeshëm valën e inatit dhe revoltës popullore. Studentët u rrethuan nga policë dhe paramilitarë militantë, me shkopinj gome, u kërcënuan dhe u rrahën paq. Dhe kush ishte një prej tyre sic rrëfejnë dëshmitarët e asaj dite pikërisht sot. Vetë, ai, Flamur Noka, atëkohë student në mbarim të universitetit të Mjekësisë me burse të dhënë nga Partia Demokratike, për Onkologji. Një prej dhunuesve të studentëve është identifikuar edhe ministri i Brendshëm që pret dekretimin, Flamur Noka dhe që paralajmëron me këtë precedent një terror të ri mbi qytetarët. Dëshmitarët e kujtojnë si më agresivin, të paepurin, inatçorin dhe që kishte nga brenda një urrejtje të theksuar që prej kushedi sa kohësh e fshehur. Kurse sot drejton ministrinë ky flamur noka dhunuesi i studenteve

 4. elitex says:

  Vendosim bast sa te doni qe e fiton Saliu ne 23 Qershor. Shqiptar te shkrete ne pamundesine tuaj te ngrini zerin kunder ketij rregjimi diktatorial, duke qene nje komb frikacakesh qe kur dikush te “ben mamane” i thua baba me e mira qe mund te beni eshte te mbylleni ne shtepite tuaja dhe mos fluturoni me presh ne b.. pas Edi Rames, se nje gje eshte e sigurt pas fitores se padiskutueshme te Diktatorit S. Berisha do filloje fshesa e ju te gjithe qe ma hiqni veten si opozitare do perfundoni duke bere lavazhierin ne ndonje lavazho te ndonje maloku. Prandaj po keni b.. merni armet dilni ne shesh dhe hiqeni qafe kete te semure mendor, jo me si 97 ku nuk i hyri gje ne kemb po zhdukeni me fare e me fis. Gjithashtu zhdukini gjithe maloket e qelbur qe e mbeshtesin kete por edhe sahanlepiresat e tjere. I vetmi shpetim i Shqiperise vjen nga nje lufte civile barbare, ku o do shporen te gjithe maloket e ndyre, shpellaret qe nuk integrohen ne asnje komunitet te botes pervecse ne kullat e tyre te rreza e malit o do shfarosen pjesa tjeter e shqiptareve, dhe do i leme malokut te qeverisi malokun pastaj!!! Perndryshe kujdesni me euforizmat tuaj prej te vobekti sepse jeni shenjestra e radhes e pushtetit te Diktatorit S. Berisha. Po nuk e bete kete pranojeni me ne fund qe jeni thjesht sorra e jo shqiponja…
  Me respekt nje phd. candidate shqiptar jashte albanistanit.

  1. shkodrani londer says:

   Jam plotesisht me Elitex… Ne 23 qershor do fitoje 100% sali berisha.
   Populli shqiptar eshte popull vari lesht. ja ka arrit qellimit maloku sali. ja ka shpelare trurin edhe opozitareve.
   Jane mesu nen diktature dhe nuk mund te largohen nga diktatura.

   ne 97 shqiptaret u rrebeluan per leket qe humben dhe jo per te mbrojt demokracine. kshu qe mos pretendo se do te kete ndonje revolucion kur saliu ti vjedhe prape zgjdhjet….

   Ketu duhet lufte o popull dhe asgje tjeter… mos prisni nga edi rama dhe nga perendimi.

   qohuni ju per veten tuaj…. qohuni sot, jo pas zgjedhjeve… pas zgjedhjeve do te ju quajne komuniste te kuq/ puciste te edi rames

   1. sajmiri says:

    Eshte e vertete se fiton sali berisha,se ne kete vend nuk ka popull i cili di se cfare eshte demokracia dhe ka frige te kerkoje te drejtat e tija lista ishte vetem nje nga shume listat e tjera qe kane pushtuar pushtetin dhe si do ta leshojne pushtetin ata ne ate forme sepse ata kane ardhur te gjithe nga malet dhe as toke nuk kane ku te punojne pastaj kjo eshte shume e frigshme po ata te humbin sepse ata nuk kane alternative tjeter jetese pervec zhvatjes se shtetit.

 5. Meleku says:

  Per kuriozitet bera nje kerkim ne listat e zgjedhesve dhe prej tyre doli se Flamur Bunjaku (ndersa nje Flamur Bonjaku ishte i regjistruar ne Levan) eshte i regjistruar te votoje ne qytetin e Tiranes, ndersa shtetasi tjeter Dashamir Arsenov nuk figuron fare ne te.

  Duket se gazetarja ka bere nje shkrim sa per te perligjur perpjekjet e ethshme te opozites, per te justifikuar humbjen e zgjedhjeve.

 6. ali says:

  Z. Rama,ju propozova te shkoni ne Pristine,por kesaj radhe jo per prezantimin e programit te

  P.S.,por per t’i prere rrugen kosovareve qe te vijne e te votojne per Berishen ne Kukes. Ky do te perpiqet

  permes marifeteve qe Ai vete i di.,duke abuzuar ne ndershmerine e popullit fisnik kosovar.

 7. Mergimtari USA. says:

  O SALI O NJERIU ME I POSHTER I KOMBIT SHQIPTAR. QE E KINI KRIMINALIZUAR SHQIPERIN KJO DIHET, POR TE UDHEZOSH MVARTESIT TUAJ TE BEJNE MANIPULIME TE KETILLA KJO ESHT TRADHETI, E PAFALESHME, ANTI DEMOKRATIKE DHE DIKTATORJALE. CESHT KJO LIST VETEM ME KUKSJAN E TROPOJAN NE VENDET KYCE TE ADMINISTRATES SHTETERORE. mOS VALL SHKOLLAT DHE KULTURA KOMBETARE ESHT PERFAQESUAR HISTORIKISHT NGA KJO MALOKERI. mOS KUJTO SALI MASHTRUSI SE ME KETA MERCENARE DOTE MBASH PUSHTETIN QE KE UZURPUAR ME VJEDHJE DHE VRASJE. NJE DIT JU DHE ATA QE JAN KETHYER NE KAMIKAZET TUAJ DOTE PERGJIGJEN DHE DOTI PAGUAJN GJITH POSHTERSIT MASHTRIMET, MANIPULIMET, VJEDHJET, RAHJET, MBULMIN E KRIMEVE DHE HAKMARJET NDAJ OPOZITES.

 8. Lirim says:

  Ne asnje menyre te mos shkohet ne zgjedhjet pa bere me pare pastrimet e listave te votuesve, ndryshe bie ne prehrin e Berishes. Puna e mire behet perpara se te ndodhin vjedhjet.

 9. vala says:

  Sa e ndyre kjo gazetare, paska gjete material…Kushedi se cfare ka zbuluar… Beje me mire nje shkrim per Majkon qe donte te ishte qytetar i Prishtines dhe te votonte atje..

 10. bato says:

  Ec’te komentosh ketu duhet CIA e Amerikes qe ta qartesoje kete katrahure zgjedhore qe po pregatitin horrat e saliut si Poni,Noka,Ristani e kompani.

 11. MEMEDHETARI says:

  “Po te isha ujk – do ta shqyeja burokratizmin” ka shkruar dikur Majakovski…
  Une si MEMEDHETAR,duke pare qe per 22 vjet gjasme Demokraci NA VIDHEN VOTAT ME LLOJ – LLOJ MARIFETESH NGA DISA PALACO,po them:
  “Po t`i njihja vjedhesit e votes sime – do te behesha “kriminel”!!!”…
  Dhe do deshiroja qe cdo shqiptar i ndershem TA MBROJE VOTEN E VET EDHE DUKE U BERE “KRIMINEL”,ASHTU SI UNE…
  Deri ketu ka arritur puna…
  Perndryshe…
  Ta gezojme epitetin “SKLLEVER”…
  Prandaj:
  DILNI TE GJITHE NE VOTIMET E 23 QERSHORIT dhe
  VRITENI FRIKEN NGA MONSTRAT,O NJEREZ TE NDERSHEM!!!!!!!!!!!…..
  NE JEMI ME SHUME!!!!!!!
  NE JEMI ME TE FUQISHEM!!!!!!!!!!
  NE JEMI SI URAGANI KETE HERE!!!!!!!!
  NE DO TE FITOJME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. bato says:

  te gjithe kuksianet do te votojne salen sepse per te jani gati dhe te vrasin,dhe nuk jane vetem ne kukes por ne te gjithe shqiperine dhe ne tokat e te tjereve qe ija kan marre pa te drejte,keto jane kuksianet e sales bashke me salen.

 13. xeni says:

  Sbehemi njerez ne jo me kete surrat palaco qe do vjedhi votar me emra fallco ..po keta te p.s cfar bejne pse nuk bejne kontrolle e ngelen duke na folur per programet i morem vesh tani por cduhet bere me keta votues fallco se ata do prishin perseri situaten ne vend se e tille eshte gjithmone Shqiperia negative ne cdo zghjedhje na mbuloi mortja bre njerez
  nuk behemi e as do behemi ne se nuk duam sepse vjedhim per te ruajtur vjedhjet e kuptoni kete eee..

 14. privacy says:

  Ore, kujt i ka marre leje kjo qe permend emra individesh te thjeshte, e pa konceptueshme kjo shkelje e privacy .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81849
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81849
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34775
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34775
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24715
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24715
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X