#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Shekulli thotë se “Leka Meksi do bëjë fushatë për PD-në”; por lajmi është i pavërtetë

meksiShekulli i sotëm kish një lajm (në faqen 5) me titull “Meksi, fushatë për PD-në në Tiranë”. Meksi? Meksi Aleksandër? Ish kryeministri i Shqipërisë në periudhën 1992-1997? Po, për këtë është fjala. Në shkrim thuhet se Meksit i kanë bërë dhe kërkesën që të kandidojë për PD-në (nga dëshira për të krijuar idenë se PD-ja është bashkë e tëra si në vitin e largët 1992), por ish kryeministri nuk ka pranuar kandidimin; lihet të kuptohet se i ledhatuar nga kjo vëmendje ka pranuar, megjithatë, të japë kontributin e vet në funksion të fitores së partisë “së vet”. Shkurt, ka pranuar të marrë pjesë në fushatë. “Dhe nëse PD-ja fiton zgjedhjet, Meksi do të jetë një nga këshilltarët kryesorë të Berishës”, thuhet në fund të këtij lajmi.

Është një lajm që mund të besohet? Pse jo? Edhe rikthimi i Selamit ishte i pabesueshëm. Edhe lëvizja e Shehit po ashtu. E megjithatë, ky lajm është i pavërtetë. Burime të sigurta të respublica-s na thonë se “nuk ka pasur asnjë kontakt mes Meksit dhe PD-së”, dhe se “nuk ka pasur asnjë ofertë bashkëpunimi të PD-së për Meksin”.

http://respublica.al/artikuj/2013/05/04/shekulli-thote-se-leka-meksi-do-beje-fushate-per-pd-ne-por-lajmi-eshte-i

14 komente në “Shekulli thotë se “Leka Meksi do bëjë fushatë për PD-në”; por lajmi është i pavërtetë”

 1. eljo says:

  trego qe je ndryshe nga Eduard Selami dhe behu burre, bjeri berishes!

  1. Vlora says:

   shum e sakte, derisa i rezistuan per kaq kohe raprezaljeve te berishes, nuk kane perse te felliqen tani qe ai eshte ne prag shkaterimi.

   historia do te beje diferencat me vone.

  2. dorjeta says:

   Sado partia demokratike te duket e bashkuar, dhe te mbaje prane vetes te djathtet historike, asgje nuk e mbulon dhe i ben te harrohen DESHTIMET e kesaj qeverie dhe nuk mund te shmange fitoren plebishitare te se majtes ne zgjedhjet e 23 qershorit.

  3. pd-isti says:

   Psh. si ti bjere, me shume apo me pak se Edi Rama? Po e shtroj ne kete forme duke pasur parasysh qe Rama praktikisht nuk po i bie fare, megjithese thote qe eshte kryetar i PS-se…

 2. Patrioti USA. says:

  Esht e pabesushme qe nje personalitet si Aleksander Meksi te bjer viktim e SALI kriminelit. Ku esht kultura dhe karakteri i Meksit me ate te shpellarit. E pabesushme.

  1. pd-isti says:

   Lajmin e ka botuar Shekulli, dmth Koco, dmth ideatori i marreveshjes Rama-Meta. Tani, ia vlen ta besosh?

 3. DETARI@ says:

  Meksi ,,,leshi dhe te gjithe qente e PDse nuk e shpetojne dot paudhesine qe kane pjellur nder keto vite qeverisje me zor !

  1. pd-isti says:

   Meksi e la qeverisjen ne 1997. Ke ndermend ta mbash edhe per nja 20 vite te tjera fajtor? Nuk ke bythe t’i biesh Sales, Metes apo Rames, dhe shan Meksin? Trap!

  2. Argita_B says:

   Detari,
   Meksi ben pjese ne familjet intelektuale shqiptare. Vodhi si çdo qeveritar, po jo ne ate shkalle sa ti shkaktoje fatkeqesi vendit te tij. Meksi e ka te pamundur te ripunoje me Berishen, Berisha ne kohen qe ishte president vendoste dhe per emerimin e rojeve te tij, pra e spiunonte ne çdo levizje.

 4. AQIFI says:

  nuk ka ngelur gje tani tjeter veçse te çuditemi edhe nga Leka Meksi….!!

 5. Gjergj says:

  E hengri nje here Meksi ate kokerr ulliri me Saliun, nuk e besoj se do ta beje me. Eshte nje nga njerezit me patriote e me integritet te Shqiperise.

 6. avokati says:

  Meksi eshte nje figure shume e respektuar, qe ka ditur te ruaje dinjitetin e tij dhe te qendroje larg paburrerise se politikaneve shqiptare. Lajmi nuk eshte aspak i vertete, por nje shpifje per te hequr vemendjen nga gjera te tjera. Familja Meksi (te gjithe pestaret) ka qene gjithmone “rebele” e padrejtesive apo varesise ndaj pushtetit. Respekte qe nuk jane tunduar kurre apo te kene shitur veten per perfitime personale. Te mos njollosim edhe ato pak figura qe meritojne vertet respekt ne politiken e mjerueshme shqiptare…

 7. banija01 says:

  Me sa shihet do perseritet 96-97-a,bile me e eger se tani ka dhe “MOCIONISTET” me vete Saliu.

  “Te gjithe ,grusht bashkuar rreth partise dhe sekretarit te Pare te PD-es”.

  Prandaj opozita ta mare seriozisht dhe ti lere euforite.

 8. Georges says:

  Leka Meksi i ka mbyll hesapet ben mire te haje ato pare qe mblodhi kur ishte Kryeminister! S’ doli keq joooooo!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24845
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24845
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X