#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Plas sherri/ Çim Peka i nxjerr të palarat Mul Nokës

cim pekaGazetari Çim Peka duket se është në “luftë” me ministrin e Brendshëm, Flamur Noka.

Konflikti mes dy kuksianëve është aq evident sa tashmë përballja bëhet në fushë të hapur, në Facebook.

Në fakt nuk dihet përse Peka është zemëruar me ministrin e Brendshëm, vëllai i të cilit për disa kohë ka shërbyer në administratën e Mulit si zëvendësministër, por fakt është se gazetari ka filluar të “godasë” publikisht Mulin, madje duke vënë në pikëpyetje dhe inteligjencën e tij.

Sipas statuseve të gazetarit, Muli është antiedukativ për djalin e tij sa herë del në televizion, ndërsa sot në mesditë aludonte se Flamur Noka, kur ishte student, paguhej nga SHIK-u i Gazidedes.

“Për të sqaruar çdo keqkuptim lidhur me statusin e djeshëm “Muli anti-edukativ”. Muli është burrë i sakrificës dhe inteligjent. Po ju tregoj një episod për ilustrim. Në vitet ’93 së bashku me Mulin kemi qenë student te 21-ishi. Fukarallëk i madh, ushqeheshim në mensat e shkollës. Me “lata”. Muli i veshur me xhaketë me kuadrate (ashtu visheshin ata që ndihmonte Gazidede), sakrifikonte duke provuar i pari ushqimin në kuzhinën e mensës, që të sigurohej që ushqimi ishte brenda standardeve. Por, përveç sakrificës, kjo tregonte dhe inteligjencën. Se hante pa “lata”. D.m.th pa lekë”, shkruan Çim Peka në faqen e tij në Facebook. Por pak orësh, pasi shkruante për rininë e hershme me Ministrin e Brendshëm dhe rolin e tij antiedukativ, Çim Peka ka hequr të dy statuset që i adresoheshin Flamur Nokës./l.ç

45 komente në “Plas sherri/ Çim Peka i nxjerr të palarat Mul Nokës”

 1. Xha Barka says:

  Qim Peka eshte gazetar i madh kurse Nul Moka eshte pretendendi kryesor per marrjen e PDse pas zgjedhjeve…ufffffffff

  1. Vlora says:

   tu pjerdhesh qe te dyve.

   1. alesia says:

    KUR THOSHIM QE MULI ESHET NJE PAHCAVURE E MBROJE ZOTROTE…RUHU TANI SE DO TE SJELLI GANGSTERE E TE TE RRAHIN 😉

  2. Banderas says:

   Mul Noka dhe Cim Peka jane te dy ne BALOTAZH per nje vend:ATE TE SANCO PANCOS,pas Don Kishotit Berisha!!!

  3. Shkodrani says:

   Jane te dy rrota k., shpresojme te na hiqen sysh mbas qershorit, rrace mutit paskan kene

  4. Pilo Lala says:

   Ne kemi pare te zihen Tropojane, te shikojme edhe Kuksiane…
   Me kujtohet ai Kuksiani PS qe plagosi Azem Hajdarin. Keta te PD jane si qente Papi, qe i vijne rrotull Berishes.

 2. T.T. says:

  Kete e linte Lokja te lidhur me jastik druri tan diten kur punojke ne ar dhe e ka koken si pjeper dystaban. Aty ke LOBI OKSIPITAL lokalizohet inteligjenca Peka.
  Muli? Peka & Noka, Njelloj si ky:
  http://imazheshqip.blogspot.com/2013/02/muli-qimen-e-nderron.html

 3. Tarrasi says:

  Aha sqenka aq i zgjuar sa Berisha se po te ishte aq i zgjuar do ishte shef guzhine ne Mense.

 4. shvejk says:

  Qeni qenit nuk ja ha kembet.

 5. fieraku4u says:

  PER MUA, QE TE DY JAN NJE FUNDERINA.

  NUL NOKA ESHTE KOMPLET IDIOT NGA KOKA TEK KEMBET. INTELIGJENCA E TIJ LE SHUME PER TU DESHIRUAR.

  KURSE CIM PEKA, ESHTE LANGARAQ I SALIUT, QE TA PESHTIROS ME SERVILIZMIN E TIJ.

 6. vebiu says:

  jo jo jane me te mire sa diken, si me qene prej hasi te dy, gotchaaa

 7. kuksjani says:

  Muli eshte kuksjan ,,,ky eshte hasjan.Hasi eshte ne vete nuk eshte me Kuksin

  1. Toni says:

   Dhe ti qenke rrot gomari o “kuksjan” prej Golajsh…

 8. beni_vlore says:

  E dija qe ketu do perfundonin vellezrit Peka, Aveniri dhe cimi dy qene qe i lepihen pushtetit mbeten Qen qe kafshojne te zotin, Aveniri shkaterroj ku i shkeli kemba ky tjetri shokoj njerezimin me injorancen e tij dhe servilizmin e pa shoq, tani eshte momenti kur qelbesira po rrezohet dhe vllezrit servil kafshojne te zotin
  Kete fund meritonin Aveniri dhe cimi, lepihuni edi rames tani se mbaruat pune ketej

 9. ben tirona says:

  Jane qe te dy qe sipas politikave te pleres SALI,pane TIRANEN me sy

 10. ger_cuntirone says:

  Avenir uroj te te gjej ajo qe me ka gjet mua…
  Mua me kan pushuar prej pune, ke gjynafe per te lare o pleher por tani vellai jot po ti nxjerr te palarat se cfare demokratesh jeni ju si rrace

 11. telaj says:

  Ahahhahahaahhaah Tironsi i qyteteruar,po ik i kokepluhur,ça te duket Tirana ty shoku Paris?!

 12. miljoner says:

  Kur keta budallenjte e kukesit lepinin kusite e mencave une isha biznezmen e fitoja deri ne nje mije dollare ne dit.
  Tani keta jane ajka e kombit e na japin ment se cduhet te bejme.
  Kur presidenti dhe kryetari I bashkise ishin kamarjere une skisha xhepa te fusja fitimin e dites

 13. kel ukaj says:

  Kam nje simpati te veçante per Kuksianet. Kane me te vertete burrni dhe jane korrekte te jashtezakonshem. Nuk kane asnje lidhjeje me Tropojanet si karakter. Po bota po prishet keshtu edhe Kukesi po prodhon Mula (mushke ne italisht). E them kete qe ti kujtoj ndonje komentuesi qe rrugaçe nuk i bien ne qafe Kuksianit. Kukesiani kurre nuk te ben keq, por askush nuk duhet te guzoje ti beje keq. Edhe Fan Noli flet me nje simpati te veçante per Kuksianet si “burra te forte”. Une besoj se Kuksianet nuk do te vihen ne sherbim te Berishes kunder rregullave te lojes, Une besoj se Kuksianet nuk do te lejojne fallsifikime ne Kukes. Jane njerz te ndershem e nuk blihen me pare e thase mielli. Shpresoj se Kukesianet nuk me tradhtojne, eshte e drejte e tyre te votojne per ke pelqejne, por fallsifikime do te jete e veshtire te behen ne Kukes.

 14. Kishte qe nje baba me dy djem.Dhe qete dy qbenin shka nuk benin,vidhnin,rrahnin njerez,vriteshin njerez,dhe ne mbremje bisedonin se cili ishte mei zellshum apo me i mir,njeri thoshte une tjetri thoshte jo une,dhe babes plak i plasi nje dit,dhe u tha odjemt e mi po mos u ngutni bre ,bijte e mi, veteni plakun se cili jeni me i mir,dhe ata ju drejtuan,Pa u kujtuar shum leht u tha plaku, ti mut,po edhe ti mut,qete dy jeni nje mut.

  1. Qytetari says:

   Cfare po thua o vlla se nuk po te marr vesh?!

 15. pleurati says:

  Ti mor ger_cuntirone, mu ne te ta ka bere Aveniri nese te ka heq prej pune, mor hajdut qe per nje firme merje miliona. Po kur nuk ta beri publike ate diplomen fallso mor kokra e hajdutit.

 16. gjini says:

  E ke gabim! Muli ka sherbyer si Minister ne administraten e vellait te Cimit. Mos i ngatero pozicionet. Kur je nga Kruma ka me vlere se te jesh nga Shishtaveci. Lere pastaj qe Cimi ka filluar me u bo cun simpatik neper foto.
  Dhe ne qaheshim nga Pali apo nga Rita.

 17. Tirona Re says:

  gallate me maloket hahahahahahahah

 18. enofieraku says:

  cimi isha kaq kisha .

 19. ani_al@libero.it says:

  I kam njohur te dy kur ishim studenta tek 21- shi.. rrinin gjithe diten bashke hahah tani duket sikur shan prifti hoxhen kur kane ngrene ne nje pjate te dy e nderronin pantallonat e xhaketat me njeri tjetrin.

 20. ger_cuntirone says:

  Ore une ja bej dermanin vetes sic ja kam bere po Aveniri ku ne te semes do shkoj me gjithe keto gjynave qe ka …kafsherizma, katundarizma, idiotizma
  Tamam ne te semes te shkoje se une ne pune jam e do jem edhe po erdhi sistemi tjeter po Avenir sorraxhiu ku do futet…

 21. Stef Staku says:

  ANALIZE : Une nuk kam ndermend ti jap te drejte z. Peka pasi me duket se jam kunder PD per Cdo gje. Por nje gje te sakte thote z. Peka e qe duket si drita e diellit : Mul Noka eshte nje idiot, sepse po te mos ishte i tille nuk do behej as Minister i Brendshem.

 22. pleurati says:

  beja dermanin vetes or gert_tironsi kokshtremti deri sa te te zene mallkimet e atyre pronareve qe i sorollasje lart e poshte per nje firme, deri sa te sillin milionat qe ju kerkoje. Mire ta beri Z. Peka, te la me gisht ne goje,
  Rri si sheet nashi….. shko voto per LSI se vjedhin si ty….

 23. ger_cuntirone says:

  Avenir je mbeshtetur mbi balte, mbi nicon me shoke, ke stimuluar te paaftit duhet te te vij turp per ate qe ke bere por ty nuk te vjen turp se je katunduar, ja tani te turperon vellai jot mbaje me shendet vella se mekatet ne kete jet lahen ke shkarku mbi 20 vete pa piken e turpit shkarko njerezit qe marrin vesh e vendos injorant…
  Avenir e ke bo institucionin bordellooooo me te pafate dhe baxhella, shife i cik si e gjete dhe si po e dorezon

 24. he moj korbe says:

  He moj veronike moj korbe ky je? He?
  Po rrihen keta kokepalaret.
  Para se te vinin ne tirane laheshin nhe here ne vit.
  Ste vjen te plasesh moj korbe?
  He fol po deshe

 25. sali berisha says:

  PLASI EDHE TE NE ,,,,,,PO ZIHET CIMI M EMINISTRIN INTELIGJENT MULI
  ASHT DEBAT KONSTRUKTIV ,SB

  Ina Nero
  A few seconds ago
  Only me
  Cim Peka
  Per te sqaruar cdo keqkuptim lidhur me statusin e djeshem “Muli anti-edukativ”. Muli eshte burre i sakrifices dhe intelegjent. Po ju tregoj nje episod per ilustrim. Ne vitet ’93 se bashku me Mulin kemi qene student te 21-ishi. Fukarallek i madh, ushqeheshim ne mencat e shkolles. Me “lata”. Muli i veshur me xhakete me kuadrata (ashtu visheshin ata qe ndihmonte Gazidede), sakrifikonte duke provuar i pari ushqimin ne guzhinen e mences, qe te sigurohej qe ushqimi ishte brenda standarteve. Por, pervec sakrifices kjo tregonte dhe intelegjencen. Se hante pa “lata”. D,m,th pa leke.
  Pëlqejë · · Shpërndaje · rreth një orë më parë nëpërmjet celularit ·
  34 njerëz e pëlqejnë këtë.
  1 shpërndarje

  Artur Llana Durres Cim Peka je I madh. Te uroj gjithe te mirat se Mulin e njohim mire.
  rreth një orë më parë nëpërmjet celularit · Pëlqejë

  Ardian Dervishi Je i madh o cimo
  rreth një orë më parë nëpërmjet celularit · Pëlqejë

  Syle Ismalaj Per mendimin tim nuk kane kuptim keto qe shkruan ne lidhje me nje minister aq me teper per juve. Ju jeni nje gazetar i fakteve por jo cdo fakt luan rolin e vet.
  para 37 minutash · Pëlqejë

  Vis Domi Pavaresisht ketyre fakteve qe tregojne qarte veshtiresite e studenteve Shqiptare te atyre viteve (sidomos te rretheve) ku edhe ushqimi me normal konsiderohej luks. Perkundrazi z. Cim, Muli do mbetet nje inspirim per djemte e zgjuar por te varfer te cilet nuk e kane babain apo xhaxhain as drejtor e as ambasador si disa te tjere me krahe te ngrohta!!
  Like · · Share

  Ina Nero
  23 hours ago
  Only me
  Status i Cim Pekes Pëlqejë · · Shpërndaje

  Cim Peka
  para 2 minutash nëpërmjet celularit
  Muli anti-edukativ!!??? Prej dy javesh kam nje debat me Endin (djalin). Fundi i vitit shkollor dhe neglizhenca e nje femije ne fillore. Une i them se duhet te perkushtohet me shume qe te jete i zoti ne jete. Endi me thote se dua te behem shefi i policeve (me pak fjale, minister). Une i them se, dhe per kete duhet te jete absolut ne shkolle. Endi me thote: “Po miku juaj Muli, qe te gjithe ne emisione i thone injorant, dhe eshte bere minister? S’kisha pergjigje ne ate moment. Tani kam vetem nje pyetje: A eshte Muli anti-edukativ, sa here qe del ne ekran?
  Mos e pëlqe · · Shpërndaje
  Ti, Erold Zguro dhe 6 të tjerë e pëlqeni këtë.

  Cim Peka
  para 45 minutash nëpërmjet celularit
  Sot ne 21.00 Ed Selami ne “fakt”. Pyetjet: 1. themelimi i pd, si u angazhuat ne levizjen studentore? 2. pse kerkesa per krijumin e pd ka emrin tuaj? 3. si u njohet me azem hajdarin? si e moret lajmin per vrasjen e tij? po me sali berishen? 4. si u zgjodhet sekretar i pergjithshem i pd, dhe me pas kryetar? 5. a keni pasur konkurent perballe? 6. cili ka qene qendrimi juaj per daljen nga qeveria e st…Shiko më shumë
  Pëlqejë · · Shpërndaje
  32 njerëz e pëlqejnë këtë.
  Shiko 4 komente më shumë
  Like · · Share

 26. ROVIGO says:

  Ehh lufta brenda llojit,qe tedy nje m..t jane.Injorant me te madh se Muli nuk besoj se ka,duhet te keshe frike ta dergojsh edhe me lope,sepse nuk te kthen asnje ne darke ne shtepi.

 27. Amant says:

  Qe te dy jane gaztoret e Berishes.

 28. skaran says:

  gomari i thote “llapush” lepurit

 29. Kel says:

  Ha ha ha ……………
  Te dy jane si shprehje algjebrike x+x=2x
  Te dy jane si vellezerit siemez. Kur flet per njerin e ke thene dhe per tjetrin.
  Me sa duket Muli ka shkur diku Topallicen e cila po ndersen Nipin e Maxhunit
  per ti nxjerre bojen Mulit, kuptohet qe do me marr hak ndaj Berishes qe sja pran kanditaturat e Shkodres.
  Kjo fushate do kete gallate pa fund Kot se quajne ESTRADA ZGJEDHORE ha ha ha

 30. whatthehell says:

  inteligjenca e malokeve te lindjes ne albanistan eshte shume e ulet,ti falen enverit qe i mesoi te lahen te shkruajne dhe te lexojne.politiken te ja lene nje krahine tjeter.jane shume injorante dhe shume aziatike ne formim,thjesht te prapambetur made in bathore.enveri i kishte keto krahina per druvare,per tunele,dhe per beton.qeveri me mula mushka dhe qim pyka nuk behet.o zot na mbyten malokeria dhe injoranca qe sali qeni po zbret ne tirane dhe ne zonat e qeta.

  1. Veriori says:

   Ke te drejte. Te gjithe ju qe shkruani anonim neper gazeta online jeni shtresa intelektuale e Shqiperise.
   Ju lutem te formoni nje parti tuajen, e keni voten time. Ti shporrim maloket…

 31. toni says:

  si njeri si tjeteri jane dy plera te shoqeris tone … kur i preket intersi njerit vazhdon pellet

 32. sociologu says:

  ANARSHISTI PEKA.

  cim peka nje cerdhe komunistesh qe ne veze, shto dhe edukaten e gjakmarjes rezultati: njeri anarshist.

 33. kukesiani II says:

  PERGJIGJE gjinit MULI ESTHE NGA NOVOSEJ E KUKESIT DHE JO NGA SHISHTAVECI POR DUKESH QE JE AQ I TRASHE DHE NUK KE NJOHURI GJEOGRAFIKE DHE DUHET TE JESH I FUNDIT NE PERCAKTIMIN MALOK VETEM DUKE TE PARE EMRIN

  1. Gjini says:

   Sipas “kukesiani II” paska ndryshim te rendesishem kur je nga Novosej dhe jo nga Shishtaveci.
   Kane ndryshim nga forma e bishtit apo gjatesia e vesheve?
   E bukur paskeni filluar te keni edhe njohuri gjeografike. Bravo. Ishit aq injorante sa nuk nxirnit dot asnje intelektual dhe vinin nga Tirona per t’ju bo njerez se ishit pertej kafshes.

 34. Ermali says:

  TE FITOJME NE 23 DHE PASTAJ MERU ME MULIN

 35. Mo_Chuishle says:

  O Gert_Tironci po ti nuk ke moral te flasesh per at institucion qe ke punuar se ishe turpi i atij institucioni dhe mesherimi i paftesis sepse ti realisht ske punuar asnje dite ne zyre por vetem ne kafe o pederast Tirone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16248
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16248
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X