#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Manjani: Ikja e Berishës, e sigurt. Populli s’të lë të qeverisësh më shumë se 2 mandate

manjaniNënkryetari i LSI, njëherësh dhe kandidat për deputet në qarkun e Tiranës, Ylli Manjani, mendon se Berisha nuk ka asnjë shans për të fituar një mandat të tretë. Kjo, pasi sipas tij, populli nuk të lejon të qeverisësh më shumë se dy mandate.

“Për fatin e mirë s’ka tension. Kjo, edhe për shkak të faktit se gjithkush e di që PD është konsumuar, ikën. Politika është pjesë e konsumit kur qeveris drejtpërdrejtë dhe populli nuk të lë të qeverisësh më shumë se 2 herë. Sfida është nëse grupi që vjen, sa është në gjendje të garantojë shpresë, zgjidhje për problemet. Me gjithë grupin që punojmë, duhet të kuptojmë se “Aleanca për Shqipërinë Europiane” është aleanca politike më e gjerë, pra marrja e pushtetit është e sigurt. Duhen premtuar gjëra që mund të bëhen dhe jo në ajër. Puna është bërë gjithnjë e më e vështirë, pasi biznesi është në stanjacion, shteti është në pamundësi financiare për të shlyer biznesin”, tha Manjani për Ora News.

Sipas tij, fitorja përballë Berishës gjithsesi do jetë e vështirë, duke qenë se ai nuk e pranon humbjen.

“Zgjedhjet janë shumë të vështira, Berisha asnjëherë nuk e ka pranuar humbjen. Meqenëse e rregulloi me Gjovalinin, Kaçin e Dogjanin, ai mendon se i ka të gjitha të sigurta. Por, e gjithë përvoja e tij politike e ka një fund, varet sesi e merr”, u shpreh Manjani, duke hedhur ndërkohë poshtë çdo hipotezë apo aludim për një bashkim të LSI-së me PD-në, në rast se kjo e fundit merr një mandat të tretë më 23 qershor./b.l

34 komente në “Manjani: Ikja e Berishës, e sigurt. Populli s’të lë të qeverisësh më shumë se 2 mandate”

 1. akil says:

  Ky eshte koqe fare po sahan lepires ngeli.Vetem per keta te lsi-se te fitoj sala se do kaperdisen prape pastaj dhe nuk ka edvin qe i mban do e bejne dhe ps lomsh.

  1. raimondi says:

   Ja fut kot ky Manjani . Sala do fitoje se PS eshte bere kashte e koqe , dhe ne mitinjge PS-ja nuk ka pjesmarje fare, ndersa Sala ka me shume njerez

   Ikni o PS-ja , se sic e keni zene do ktheheni ne Parti ….Autobuzi, po ju braktis elektorati per fare …looooooooooooooooooooooooooool

   Ky i LSI-se flet keshtu se eshte akoma ne ……autobuz –looooooooool

   1. Vilma says:

    Sigurisht qe ka me shume njerez te mitingjet e PD-se, ka me shume njerez se i sjellin me autobuza nga rrethinat, ka me shume njerez se i kercenojne me pushim nga puna, ka me shume njerez se nqs nuk marrin edhe te afermit e tyre ne miting po prap pushohen nga puna!
    E pra, rrofte PD-ja qe ka gjithe keto militante!

    PS-ja nuk ka marre kurre mundimin ti terheqe njerezit me zor neper mitingje, secili ka ardhur me deshire te plote!
    Po kshu jeni ju spekullatoret e te kalbures se djathte, vazhdoni mashtroni te tjeret, por ne rradhe te pare mashtroni veten!!

    1. Ben Chicago says:

     vilma
     mos u mer me nje cope idiot

     1. Ramy says:

      hehe paska dal edhe orangutangu i Lsi-s per te sulmuar, do deklasohi nga PD-ja ori vemje, kjo eshte e sigurt se populli nuk voton dot 1 parti me elektorat prej autobusi

   2. Pilo Lala says:

    Parate e biznesit po i perdor Sala per fushate.
    PS e ka te fituar Mandatin. E ka vendosur Amerika.
    Problemi eshte te behet pa lufte, jo si ne 1997.
    Autori eshte i njejte Sali Berisha.

 2. titit says:

  populli do votoje vetem partine socialiste ne 23 qershor si alternativa e vertet qeverisese!

 3. A says:

  Uroj të mos merrni ndonjë deputet, e bashkë me Salën të zhdukeni dhe ju.

  1. ylli shamunaqes says:

   Drejt asaj rruge ishin nisur. Por nje dite te bukur rilindja u kthye ne ripjellje dhe historia e rithiri ne skene kete force historike. Kryetari Rama i hodhi kamardaren e shpetimit dhe tani keta do kene me shume deputete sesa kishin. E bukura eshte se kjo u justifikua me KQZ ne te cilen sipas kryetarit tashme nuk do te kete me asnje antar dhe sipas po kryetarit dhe juristit me fame boterore Gjiknuri votat do ti ruaje populli!!!!Dhe per hir te integrimit per te cilin nuk i ze gjumi seshte fare cudi qe shpk L.S.i ti bashkoje prape votat me Berishen.

 4. Argita says:

  Deri ketu ky plaku erdhi me mashtrime.tani stop nuk i ha me njeri mashtrimet.koha e saliut ka skaduar

 5. Jani says:

  Ftoje gjithe lexuesit e Temes, te shikojne vidjon e pergatitur nga TEMA (Zone e Ndaluar) me permbledhje te jetes politike te Berishes. Qellimi i kesaj video eshte denigrimi i figures se Berishes. Eshte nje gjygj qe TEMA I bene atij.
  Porse, per ata qe e ndjejne qe jane SHQIPTAR, per te gjithe ata qe mendojne e ndjejne qe KOMBI qendron mbi cdo interes partiak, kjo video eshte propaganda me positive qe mund ti behet Sali Berishes.
  Mendimi im eshte:
  Sali Berisha nuk mundi te dilte pertej se kaluares se tij komuniste. Sali Berisha nuk dijti, apo shtu ishte instruktuar, te vendoste SHQIPERINE ne shinat e kapitalizmit (si forma me e avancuar dhe me efikase e ekonomise). Sali Berisha edhe sot mohon te drejten mbi pronen (faktet flasin se ne sa raste gjykata nderombetare e Strazburgut ka rulur ne favor te ish pronareve, ose me mire pyet nje njeri qe rropatet dyerve te gjykatave tone, qe vetem gjykata nuk jane, per te gjetur drejtesi). Sali Berisha denon pronarin, te drejten, dhe shperblen ZAPTUESIN (te zaptosh ate qe nuk te takon eshte krim), pra kriminelin. Eshte shume me vend te kerkosh NDRYSHIM.
  Me fatale eshte se ndryshimin presim ta bejne pjella e atyre qe na cuan ne gjendjen qe jemi (kush ka sy e mend ta gjykoje).
  ZOTI na ndihmofte, ne jemi te pashprese.

 6. bbb says:

  Rendesi ka qe LSI te marri zero deputete…

 7. Ariu says:

  Po ky qameti a ka turp ore ???
  Po pse ore idote i kujton te gjithe, apo i plasi atij se ca mendojme ne ??

 8. ani says:

  weeeeeeeeeeeeeeeeee kush flet ikje,nje idiot kush tjeter,po shko mer majani se kur je bo ti me fol per kryeminstrin,u pastruat ju si parti tani flisni per largimin e berishes nga pushteti….
  e sigurt eshte humbja juaj o barbona te lsi

 9. Anda says:

  Shume interesante ishte tek Zone e Ndaluar permbledhja e jetes politike e Berishes, por po aq interesante ishte ne nje emision tek Zone e Ndaluar edhe analiza e mardhenies dashuri – urrejtje midis miqve – armiq Rama – Meta. keta te tre me duken si trekendeshi i Bermudes

 10. ikandeja says:

  Sepse kam nje neveri per kete tipin, nuk e di as vete… (pavaresisht se ku aktualisht militon,ka milituar dhe ku do te shkoje)

 11. Horri i Bulevardit says:

  Kush Do ndryshimin, mos tja japi voten PD-se dhe LSI-se.

  Kush Do nryshimin, duhet te votoje PS-ne nga krahu i majte dhe FRD-ne dhe Ligj e Drejtesi, nga krahu i djathte.

  VOTONI NDRYSHIMIN.

  1. Oooopssss says:

   Po ti kaq naiv je vertete qe nuk e di qe njerzit e Lsi-se jane brenda listave te Ps?

   1. Horri i Bulevardit says:

    Vetem Spartak Braho eshte, Qe Do te thote se nuk duhet votuar.
    Te tjeret jane sipas partive, panvaresisht se jane ne koalicion.
    Postet qeveritare Do jepen simbas mandateve Qe merr cdo parti, eshte Shume e qarte.

    1. Oooopssss says:

     Te mos votosh Brahon i bie qe te mos votosh fare per Ps ne Tirane. Me nr qe ka ne listene ka te sigurt fitoren. Dhe nuk eshte i vetmi. Eshte i vetmi qe njihet nga masa e gjere si i Lsi.

     1. Oooooopssss says:

      Dhe sa per te thene nje tjeter emer ne Shkoder kandidon Seit Fishta per Ps kur dihet qe ka qene i Lsi.

     2. Horri i Bulevardit says:

      Ne Tirane ke Avokat Ngjelen, Ke Bamir Topin, aty Ku esht Braho, voten jepjani FRD ose Ligj e Drejtesi.
      Eshte Shume e thjeshte, skeni pse e boni kaq tragjike.

 12. Arturi says:

  PS : Beni si them une por jo si bej une , pasi Edi Rama kerkonte me pahir per te 4 here tironen pasi e kish katandisur per 11 vjet rresht.
  LSI : Pushtet te perhershem , kemi vendosur te bejme koalicion me cdo qeveri , mjafton qe te ruajme pushtetin .

 13. Socialist says:

  Dmth arsyeja pse Berisha do te humb eshte se populli nuk te le te qeverisesh me shume se 2 mandate? Bobo per te majtet cfare na ka gjetur, tani mbetem qe 2 mandatet ti kemi si arsye qe nuk do te fitoje Berisha.
  Por, nuk i ka fajet Manjani por i kemi fajet ne socialistet qe lejojme qe per kryetar te kemi Edi Ramen i cili na nxorri ne rruge kunder Ilir Metes ne 21 janar dhe tani ai ka bere koalicion me Ilir Meten per tu bere kryeminister kurse te vraret e 21 janarit i ka harruar fare.
  Ta bojkotojme Edi Ramen sepse me ate ne socialistet nuk mund te shkojme askund, do te mbetemi ne opozite prap.

 14. Ermali says:

  IK O MANJAN TI JE KOQE FARE DO E SHOFESH ME 23,QE POPULLI DO VOTOJ PD ME SHUME SE JENI JU NE KOALICION ME PS

 15. kill 'em all says:

  si jurist qe pretendon se eshte paska gjet argumentin me te forte… sa qesharak jane sahanlepiresit qe i shiten pruresit me te pare…
  berisha do te fitoje edhe per arsye te ketyre figurave te ps-ja me ramen ne krye- elementi plus i pd-se.

 16. aqifi says:

  O manjan o rrush,nuk eshte pune vitesh largimi nga pushteti por thjeshte vjedhja shitja e interesave te atdheut,grabitja e keqqeverisja,ku dhe ti me particken tende dhe kontributin maksimal.Yt fare e keqe.

 17. tahipi says:

  Kryeqeni Sali Berisha bashke me qente dhe qenushkat e PD na kane kafshuar 2 here ne befasi dhe fajtore jana ata qe na kane genjyer dhe mashtruar,por ne qoftese na kafshojne edhe me 23 qershor atehere jemi fajtore te gjithe ne qe kerkojme ndryshimin dhe rotacionin per te miren e gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen prandaj te mobilizohemi te gjithe ne mbrojtjen e votes per ndryshimin e madh per nje Shqiperi moderne dhe demokratike.

 18. ermal says:

  nuk e kuptoj si njeri me dyfytyra si ylli manjani duhet te flas … para 4 muajsh ishte duke share edi ramen per mosmiratimin e ligjit ..tani kthehet e thote saliu nuk do fitoje……dmth duhet te fitoje ai qe ti e shaje per integrimin para 4 muash.. njerezit nuk harrojne

 19. Sara says:

  HAHAHAHAHAHA KENI GJET ARGUMENT PER TE ANALIZUAR Z.MANJANI , PO THONI SE ARSYEJA QE BERISHA NUK FITON ZGJEDHJET ESHTE SE NUK MUNDTET PASI ESHTE PER TE 3 HERE , VETEM KETE ARGUMENT GJENI VETEM PER KETE ARSYE NUK DUHET TE FITOJE ? JU RIKUJTOJ SE ZGJEDHJET FITOHEN NE VARESI TE PROGRAMIT POLITIK TE TYRE , SA REAL DHE SA PRANE QYTETAREVE ESHTE DHE QYTETARET VENDOSIN ME VOTEN E TYRE , NUK ESHTE HERA E PARE QE NE NJE VEND DEMOKRATIK QE NJE FORCE POLITIKE TE FITOJE PER TE TRETEN HERE.

 20. Nikua says:

  Varini ujkut mulcit ne qaf dhe shkoni e beni zgjedhje.

 21. interpoli says:

  Me pak fjale, manjani nuk beson se do te fitojne per merite, por sepse PD ka permbushur 2 mandate… tashme eshte kthyer ne marreveshje dy-paleshe: dy mandate PS, pastaj 2 mandate PD dhe….vjen rrotacioni – perseri 2 mandate PS!!! kur do ndryshoje shqiperia politik-berjen? kur do ti largojme keta komuniste nga te dyja anet, qe mbajne njeri-tjetrin ne pushtet?

 22. Fisnik Zhuri says:

  E kote, shume e kote eshte ajo çka shkruajne ketu disa driteshkurter. Sali Berishen, nuk e dua si poltikane, sepse ka bere gabime te pafalshme, por nje gje ua them te gjitheve: Fitorja e tij eshte e sigurt. Shkaqet nuk po ua them, sepse lypset hapesire e madhe shkrimi per tua futur ne koke kaq shume kokezbrazerve ketu dhe shume te tjereve ne popull qe nuk e kane te zhvilluar shqisen e te nuhaturit!Berisha me 200% e ka te siguruar dhe nje mandat te trete. Te kuptohemi dhe nje here: kete nuk e deshiroj personalisht, por keshtu do te ndodhe. Inshalla jemi gjalle e bindemi kollajshem ne kete parashikim! Shendet te gjithe shqiptareve…

 23. flori says:

  me njerez si ky dhe te tjere qe jane ne listen e ps eshte e pamundur qe te fitohet. me kete liste nuk mund te merret gje tjeter pervec humbjes se merituar dhe per ti treguar Rames qe politika nuk behet me njerez te paafte me shoket e tij qe ka ndare milionat e lekeve rama. por behet me njerez te denje dhe te afte qe ne kete menyre te kete kundershtare te afte Berisha. kjo gje nuk eshte e mundur se Rama beri ashtu sic deshi keshtu Rama te presi fitoren e Berishes, nje fitore e merituar. ti behet mesim rames qe heren tjeter te kete kujdes kur vendos emra ne liste. mend per here tjeter se kete radhe na zhgenjeve ne qe kemi vite qe e votojme partine e ps. zhgenjim per mua dhe per te tjere si puna ime…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82279
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82279
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24901
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24901
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X