#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Topalli revoltohet për foton e gjyshit: ‘Njeriu mavi’ do marrë përgjigjen si i ati

Dikush mund të thotë se nuk ka sot asnjë forcë politike që mund të marrë flamurin e antikomunizmit, por fillimisht kryeministri Sali Berisha dhe tani kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, janë të bindur se përballë kanë bijtë e komunistëve, të cilët do i mposhtin siç i kanë mposhtur dy dekada më parë etërit e tyre.

Topalli ka reaguar e zemëruar pasi fotoja e gjyshit të saj, Gjon Gjoba, është përdorur në konventën e Partisë Socialiste.

Topalli thotë se Shqipëria do i përgjigjet ‘njeriut mavi’ njësoj siç iu përgjigj të atit.

“Gjon Çoba, ky është gjyshi im; Kryetar i Këshillit të Lartë të Shtetit, deputet, senator në vitet 20’. Gjyshërit tanë që bënë Shqipërinë i masakroi, tentoi t’u shuante genin e ta zëvendësonte dje me “njeriun e ri”…Sot “njeriu mavi” ato portrete të shenjta i ekspozon nëpër tribuna përkrah “kalbsinave të vjetra” që i vranë e që sot kërkojnë shejtnim… Shqipëria ka vetëm një përgjigje për “njeriun mavi”, të njëjtë, identik e të pandryshuar, atë që i dha të atit kur erdhi i veshur si “njeriu i ri”, shkruan Topalli në Facebook./ep

jozi 1

jozi 2

jozi 3

78 komente në “Topalli revoltohet për foton e gjyshit: ‘Njeriu mavi’ do marrë përgjigjen si i ati”

 1. Gjynah e shkreta,ende nuk e kupton se eshte e perdorur nga komunistet!.

  1. turi says:

   ik o topalle se na ke care ate qe sthuhet! rob i merzitshem! zhduku!

   1. poli says:

    Po nga ty moj jozefin ca nuk pritet cke qe flet per gjyshin se te ishte gjall ai gjyshi jote do te digjte me duart e veta se nje femer si ty eshte gjynah ta quash femer.

    1. gonia says:

     O Jozo, po si ta hodhi Sala ashtu ty me.
     Ene tashi bo sikur e kopjo Salin.
     Ai ta rrasi, ti falndero dhe buzeqesh.
     Mire ta beri “njeriu mavi”
     Ashtu ta bofshin te gjithe

     1. tahir gashi says:

      Shkodra jone
      ka nxjerre heronj!
      jozefinen me patkoj!

      1. pjeshka says:

       Po cfare femre e ndyre qe je ti moj, si kuceder, nuk e di po sikur femra e fundit ne bot te ishe me mir kisha vrar veten se sa dicka me ty. Gjynah per gjyshin tend pra qe ka nje mbese kaq te urryer qe flet kaq shum per shkodranet po i la te mbyteshin.

      2. limoni says:

       Po moj jozefin edhe pse se njohim mir kete gjyshin tend di ti them qe ka percjell gjenet me te keqia qe ka pasur fara njerzore dhe ka dal nje monster e till si xhozi.

      3. polici says:

       kush do paguaj moj idiote rama apo ti qe na permbyte 4 her rresht e pa sna dhat kokerr demshperblimi, i dhate atyre militanteve tuaj e neve kokerr leku a thua se na ka pjell lopa ne ketej, a thua se ne nuk i kishim me djers ato toka e ato te mbjella, nga 3 pun po bejme qe te nxjerrim buken e gojes e me pafytyrsin me te madhe vjen ne shkoder e na sjell ndonje kile oriz e ben sikur na clirove.

  2. Ton says:

   Kjo eshte vari K! Kjo rri prapa bythes se nje komunisti te semure si puna e Sales qe ka qene komunist 30 vjet me Tesere Partie dhe shan Ramen se ka pas baben komunist! Eshte njesoj si te shash Xenin, si bir komunisti!

   1. Vlora says:

    ta shifte dot gjyshi i shkrete kete xhozefine sot,,,do ta kishte bere lanet.

    do ta kishte mallkuar,per turpin qe po e mbulon edhe te vdekur nga kjo spiune (dizenjatorja)komunizmit,

  3. Altin says:

   Jo une nuk e kuptoj se cfare pretendon te arrije Rama duke publikuar keto foto te ketyre njerezve te shquar, ne prezantimin e konventes, me duket komplet pa lidhje dhe aspak e natyrshme per ta publikuar aty. ju socialistat te gjithe jeni nje prerje, dhe komplet te shpifur.

  4. fieri says:

   Zonja Topalli ne Emisionin Fokus me gazetarin Robert Papa zonja Liljana Hoxha tha per ju se ju Jozefine jeni e piketuara e Ramiz Alis,gjithashtu tha dhe per Monika Kryemadhin dhe shoqen tuaj Diana Çulin.

  5. Ben Tironsi says:

   Ky qenka burr zotni!
   Po nga ke dale keshtu moj rrot kurve?!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/nana-pede.html

 2. Kush voton Berishën është bajgë says:

  E hengri Jozefina karremin apo e kuptoi lojen e po sfidon Berishen?
  Shuplake per Salen nga Vucidoli qe e menjanoi klanin e saj tradicional ne Shkoder per ta zevendesuar me Flamur Noken.
  Alternim interesant i Rames dhe Jozefines.
  I pari i nxjerr fotot femije te viteve 60, ndersa Jozefina komenton te shkuaren e saj me foton e gjyshit te saj. Sfide e hapur e njekoheshme.

  Po Berisha, gjyshi i bastardeve te importum nga Suedia, ku e ka shtratin e tradites, po femijerine ku e ka, po gjyshin qe i ka fol per Camerine?

  Berisha do tregoje per incestin me dhine e vetme te shpise. 😛

 3. saja says:

  ore socialista trapa,po cfare ka per te injoruar kjo fotografi,qe e publikoni neper konventat tuaja te leshit.ky fare burri e ka te shkruajtur ne balle,qe eshte sojli e bir sojliu.n.q.se duhet patjeter nje shkodran aty,vendosni fotografine muho asllanit,ose sulejman bushatit.

  1. Te ishin sojli keta tipa,nuk do e linin popullin shqiptar te flinte me kerrcu nen krye!,i mbytur nga malarja,pa elektricitet,90% analfabet.Keta paret i mbanin nen koke,sahanlepires te pushtuesve,te dhjere por krenare.

 4. Albani says:

  Ti moj kukumjacka e Sali Berishes mund te kesh gjysh edhe Papen e Romes po mos harro se ti je
  turpi i kuvendit te Shqiperis qysh se ky kuvend ka egzistuar
  ti je injorantja me e madhe qe ndonje here Shqiperia ka pas ne ndonje post shteteror
  ti je servilja me e peshtire qe ky komb ka nxjerre dhe qe nuk krahasohesh as me personazhe te humorit.
  Ti nuk je as si Nafijs qe tundte dybekun per komandantin.
  Ti je lavirja e Sali Berishes qe na ke bere te gjithve me vjell dhe te te shohim si moster.
  Ti je femra me edukaten me te padenje qe ke futur ne zhargonin e politikes Zhelet, Leshin, dhe e ke futur kthyer parlamentin ne nje kazan plehrash, rrugacerie dhe urrejtje…
  Shqiptaret qe te votojn ty jan armiq te kombit dhe qyteterimit.
  Shkofsh ne ferr me Berishen perkrahu dhe injorancen tende pas 23 Qershorit!

 5. xha Jaho says:

  Mos u merzitm, o Xhox profesonistja! Populli e ka thene gjithmone se nga “Trendafili del gjembi” Pse gjyshi jot ka qene figure e nderuar, kjo s’do te thote aspak qe edhe ti doemos ashtu do jesh. Gjemb je, dhe çfare gjembi!

 6. dada says:

  hahahah, Jozefin etrit i ke ne PD Sali Berishen, Kastriot Islamin xhuvelin etj

 7. katarakti says:

  Nuk e kuptoj se ç’do foto e gjyshit te Jozefines ne konventen e Partise Socialiste. Me çfare kuptimi eshte vene?!

 8. Miri says:

  Kur kane kastraveca si puna e Flamur Nokes apo Lefter Maliqit sot, imagjino cfare karrotash kane qene ne vitin 1920, si puna e gjyshit te kesaj patllixhanit tone

 9. Rilindje says:

  U pika mu ne koke ty moj dhi e eger. Ti ia nxive faqen gjyshit tend me sjelljet e tua ne krahe te nje njeriu qe ka vrare dhe ka vjedhur Shqiperine. Turp! Ne 23 qershor do ta marresh edhe ti pergjigjen e merituar.

 10. kuksjani says:

  Ju lutem shume;Kush di te na zqaroj me shume per kete mustaqe minje.

 11. ujku says:

  A nuk e dini akoma se ju te gjithe komuniste ,socialiste JENI PJELLA ME E KEQE E KETIJ KOMBI , JU JENI ANTISHQIPETARET ME TE MEDHENJ,NE HITORINE E SHQIPERISE . MENXYRA E KOHES TUAJ DUHE TE HIQET . 1 9 4 4 —- 1 9 9 0 ASGJE …………. te digjen te gjithe fotot e lenkes palit muhos dulles sules ramizit dhe te gjithe te tjereve. NA KANE PERDHUNUAR KOMBIN !
  Pershendetje Shqipetareve kudo qe jetojne .

  1. enea says:

   Ujkuuuuuuuuuuuu

   Kush u coi nafte serbeve gjate luftes???

 12. Kojshia says:

  ..PO ME BABALLARET C’KE QE NGACMOHESH KOT ME KOT O TARALLAKE, A E KUPTOM QE JE NJE PROVENCJALE E SHKRETE QE ME HIJET E GJYSHERVE KERKON ME BO SIKUR I KENI PJELL JU ATA E JO QE PER DREQ TI KE QELLU MBESA E TIJ. TI JE THJESHTE NJE TURTULLESHE QE HARLISESH GJITH EKSTAZE NE BUDALLALIKUN TEND FSHATARESK E ANTI-CIVIL QE S’KA LIDHJE ME ASGJE QYTETARE (DHE GJYSHIN MEQE RA FJALA). PER DREQ TE KEMI NJOHUR HERET DHE E DIME FARE MIRESE C’KENGE KE KENDUAR PA U FUT NE KAFAZIN E SALIUT ( ha ha ha ha )

  1. ilir says:

   O ujk leshi.Ti dhe ajo i keni sherby me zell komunizmit duke qene agjent vullnetar.Leri keto mbrockulla me komunist se te gjithe ne nje kup kemi pire, ne mos ne ata qe na kane ber, me dashje apo pa dashje

   1. ujku says:

    …dhe ju o ilir mav(r)ia : VAZHDONI TA CONI SHQIPERINE NE KOMUNIZEM ME PARTINE SOCIALISTE TE EDVIN DROGES .

 13. historia says:

  DY MEKATET TONA.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  ujku haron komunistet e PD-ke? pse?
  Dy kancere ka allbania:turqit e konvertuar dhe komunisto-spiunet kudo qe jane,te dy grupet tradhetuan shqiptaret autoktone.

  1. ujku says:

   …ujku harron komunistet e PD-se ! O MILET PO SI NUK KUPTONI ( beni sikur, qe te trullosni injorancen pooooor)QE KOMUNIST ESHTE EDVIN RAMA QE E MBAN SHQIPERINE SI EDVERI JASHTE EUROPES .

 14. PROSTITUTA says:

  PER PERENDIMIN E JOZEFINES
  ”Mjerimi nganjehere i ka faqet e lustrueme,
  buzet e pezmatuemwe,mollzat e ngjyrueme
  trupin permendore e nje tregetije te ndyte,
  qe asht i gjikuem te bije ne shtrat vete i dyte;
  dhe per at sherbim ka per te marre do franga
  nder òaròafe,nder fytyra dhe ne ndergjegje danga”MIGJENI

 15. miri shkodra says:

  Ato qe kan masakruar gjyshin tend dhe shoket e tij jane ortaket e shefit tend,moj idiote e shkalles se larte. Ti e din shum mire kete por te intereson te bejsh te padituren.

 16. Koz Dynjaja says:

  -Ore vertete si ka qene problemi i kesaj foto!?
  -Gjon Coba ka qene personalitet publik e politik qe perfaqeson krahun konservator te viteve 1920.Ka qene person publik qe ne pushtetin lokal ne Shkoder.Pastaj u propozua nga Partia Popullore anetar i Keshillit te larte.Sic shikoni foton kater perfqesuesit zevendsonin Mbretin deri sa te vendosej .Ne vitet 1924 ka qene ne krahun e drejtuar nga Ahmet Zogu. Ne vitet 1926-1928 ka qene Senator ne Senatin Republikan kur President ishte Ahmet Zogu.Pra i takon te djathtes historike dhe Triumfit te Legalitetit.
  – E majta mund te kete perfaqesues historik te atyre viteve perkrahesit e Qershorit 1924 si Fan Noli,Mustafa Kruja , Luigj Gurakuqi , Ali Kelcyra , Qazim Koculi,etj
  Pra kush na tregon punen e fotos?

  1. mirel says:

   Ne krahun e Zogut?
   Qen bir qeni paska qene, e ka patur hak plumbin.

   1. Koz Dynjaja says:

    – cfare ishte kjo pergjigje!?? cilin plumb !??ore diskutantet e njohin historine apo flasin kot !Cfare plumbi!!??
    Gjon Coba ka vdekur ne Tirane dhe eshte varrosur ne Shkoder para vitit 1944 .E kane percjellur gjithe Shkodra .Jane familje me emer ,me pjesetare te shkolluar ne Europe,me histori dhe me pasuri.
    Fshataret pa toke nuk duhet te diskutojne.!!

    1. mirel says:

     Po ik ore i kozmait, kujdes se mos ke qene argat te familja ime dhe del i turperuar pastaj.
     Se argatet e kane magjepsjen me te madhe.
     Ne si puna ime, zengjinet, e themi qen bir qeni kur na e do menderja.
     Nuk me kercet fare, kur i ka vdekur i gjyshi, po maskara ka qene deri sa ka qene me Zogun.
     Pike.

     1. Koz Dynjaja says:

      – qenke fshatar pa toke ! Akoma nuk e ke kuptuar qe ato qe kane qene me Zogun ne vitet 1920 ,jane ato qe bene Kongresin e Lushnjes dhe vendosen bazat e shtetit shqiptar dhe pas Triumfit te Legalitetit jane shtetformuesit e Shqiperise ,pra jane ne krahun pozitiv te historise.
      – qellimi i shkrimit eshte te kuptojme se cfare ka gjetur e majta tek keto figura qe i promovon.Mos desheron te tregoje se garanton qe do beje nje shtet model sic e ndertuan ne vitet 20-39 gjyshi i Jozefines me shoke ?????Ketu po!!!

 17. fqinji says:

  …po me baballaret c´ke !!!! E po ate shprehjen e popullit :
  QEN BIR QENI .

  1. Kojshia says:

   …poplli ka then edhe ate punen e gjembit dhe trendafolit or ti qe e paske me fjalet e popullit,…. mgjt nuk ka rac me te ndyre se bythlepirsat dhe pabythsat njekohesisht (pak rendesi kane mbiemrat) qe kur ishte ai QENI madh benin shuren ne brek dhe e kishin mendjen me spiunu njoni tjetrin (vllajn , motren e komshiun) gje qe i eshte ber huq ndaj te njejten gje bejne edhe tani nen kostumin blu te Sali kryespiunit dhe ksaj tarallakes se hardallisur qe ka ardh me shpi te blloku (kurr nuk e e kishte enderu daktilografistja) dhe natyrisht po korr frutet e zanatit dhe kontributit te saj shume te vleresuar.

 18. RILINDJA says:

  Germo o tajare e komunizmit, germo! Pas 23 qershorit do e shohesh mire se kush do e marre pergjigjen e merituar. Edhe ti bashke me ate bustin e tradhtarit fashist qe keni vene ne mes te bulevardit do perfundosh po mos u bej merak. Apo kujton se nuk e dime se cilet keane qene dhe kujt i kane sherbyer gjysherit e tu? Apo nuk e dime se cila ke qene dhe kujt i ke sherbyer zotrote? Kujto pak vetem daljen tende jashte shtetit para rrezimit te diktatures komuniste ne 1989 qe per popullin e thjeshte ishte vetem nje enderr. Apo te nxorren se e meritoje? Vazhdo t’i hakerohesh bijve dhe bijave te popullit dhe ca dite, vazhdo te gafuresh si gjel qurs po te dish vetem nje gje. Sa me shume te ofendosh dhe te kercenosh me paturpesi bijte dhe bijat e popullit aq me teper do pergjigjesh per demet qe i ke shkaktuar me qendrimin tend kultures dhe historise se ketij populli te shumevuajtur por heroik.

 19. miri nga lushnja says:

  “I MIRI NGA SHKODRA ” ti me mire na sqaro per bemat e diktatorit enver. Historine lerja edvinit , te na tregoj per pushimet ne ujin me kripe te vlores.

 20. hugo says:

  ky gjon coba kame lexuare nje shkrim qe thoshte se ka qene edhe pisoglendise

  1. JENI BERE SI LEGENAT says:

   UNE NJE GJE NUK ARRIJ ME TE VERTETE TE KUPTOJ,JU QE SHANI DHE SHPIFNI ME TERMA TE TILLE QE NJE KOHE POPULLI I KLASIFIKONTE SI “GRA TE PERDALURA”(EDHE TANI)FAMILJES SE GJON COBES NUK I AFROHENI AS TEK TEMBRA E KEMBESPASI E KANE NJOHUR QYTETERIMIN ME PARE SE JU,NJE ITALIAN DO TE THOSHTE BASTA CON QUESTE STRONZATE JENI BERE TE NEVERITSHEM.

 21. Liceu Francez Korce says:

  Femer me e mbrapshte dhe fallco sa kjo nuk besoj se gjendet. Zhelefina, per ate qe pretendon se trashegon, nuk reflekton asgje nga vlerat demokratike si toleranca, etika, qytetaria, mirekuptimi dhe respekti. Perkundrazi, ti moj zonje je misherimi i gjickaje qe nje femer e zhben si te tille. Turfullon nga urrejtja per kundershtarin tend, je patetike deri ne absurditet, e vrazhde, fanatike. Thone se vujtja te fisnikeron, por ti nuk ke vuajtur ti hiqesh si e tille. Ne qenien tende nuk ka pike qytetarie. Ke marre statusin si familje deshmori dhe shperdoron mbi kete aset, duke qene shembulli me i keq i intolerances. Servile e rendomte, mentalitet puthadoresh, absolute deri ne marrezi dhe fallco deri ne neveri. Tani qe fundi po ju troket lehni si qener te rrahur. Jam i sigurte se pa ju PD do te jete me e mire dhe realisht nje force e djathe dhe moderne. Ju i perkisni te shkuares.

 22. IGLI says:

  KUR SKE VIZION, SKE PROGRAM, KUR JE I ZHYTYR DERI NE FYT, KUR SDI NGA TE FSHIHESH DHE KUR PO TE AFRON DITA TE VIHESH PERBALLE DREJTESIE,KUR E DI MIRE SE KUSHE JE,CFARE KRIMESH KE BERE…EPO SKE CBEN DO MERRESH ME MUSTAQET E CELOS DHE TE DALI KU TE DALI!!!!
  FEMRA ME E DEGRADUAR SHQIPTARE, E MIRE DO ISHE VETEM PER NE BIG-BROTHER, DO JA MERRJE NE KTHESE JOANES!!!!

 23. melja says:

  Liceu francez-ke bere nje pershkrim fantastik te karakterit te kesaj monstre.te lumte!!!Bravo ,keshtu njerez do Shqiperi,te ditur ,njerez qe perdorin argumenta dhe jo mllefe per te mbuluar injorancen.

 24. andrea says:

  Komunizmi eshte si fare ‘hisllash’thote popolli dhe per kete eshte zor te ndryshoje mentaliteti i ketij populli,i cili eshte i infektuar qysh ne spermazoid dhe ne vezore te prindeve ,nga rregjimi komunist.
  Persa i perket znj.ne fjale edhe ne kete rast keni mellefe me karakter komunist te prinderve tuaj dhe tashti vone te kryetarit tuaj.Kot lodheni.Ajo ka qene ne opozite,eshte dhe do te jete gjithmon ne opozite me ju dhe me kryetarin tuaj.Edhe e fundit:keq e keni punen ne 23 qershor.

 25. kadeti bigler says:

  qe je na famili e mir kete e di mbar shkodra po ti zonj cila jeni nje rugace e ndyr me nje fjalor qe edhe putanat kane turp ta perdorin nje kriminele e lindur me fjalet pse nuk ju dha plumbin ballit sali berisha e deklaruar ne sallen e parlamentit tamam si fashiste ti do mbahesh si me propotentja duke ironizuar dhe repikluar me te gjith deputetet e opozites ti me ate shpirtin tend te zi ja ke kaluar edhe shefit tend saliut mjer saliu po u bere kryetare e partis po sala nuk eshte budalla te le tya do le te birin e enverit BASHEN

 26. argo says:

  Eshte fatkeqesi per PD,qe nje femer si znj.Topalli te jete vendimmarrese .Si ka mundesi qe nje individ ,aq me teper shkodrane,te jete me nje nivel kaq te ulet intelektual.megjithse e shkolluar ne kohen kur kishte vlere diploma(pervec diplomave te blera sot), por jo per te gjithe(vetem per ata qe i sherbenin pushtetit).Ka shume insuficenca qe fillojne nga ato gjenetike(jo te fisit Cobaj)e deri tek ato te kultivuara se fundi, qe marrin shkas tek deliret mentale, me zanafille manine e persekucionit,por me subjekt paaftesine qe vjen nga me lart,dhe ne momentin qe gjeti substrat, (Saliu) shpertheu ne ato qe ne kemi pare prej vitesh.Gjynah per Shkodren e kuluruar tradicionalisht ,ta perfaqesoje nje gje e tille.Sikur te behesh nje sondazh per grate e sotme ne poltike,jam i sigurt qe me e urryera do te ishte kjo grua.

 27. Petro says:

  Mjere ajo klase qe nxjerr te tille personazhe qe e tradhetojne gjer ne palce.Dhe ne kete rast nuk eshte aq e rastit.Zoti i dhente ate qe meriton.

 28. misri dhe orizi says:

  Te dhjefsha gjyshin moj spiune.

 29. Fllad says:

  po ripostoj komentin e
  Albani — 20 Maj, 2013 në 12:23 pm

  Ti moj kukumjacka e Sali Berishes mund te kesh gjysh edhe Papen e Romes po mos harro se ti je
  turpi i kuvendit te Shqiperis qysh se ky kuvend ka egzistuar
  ti je injorantja me e madhe qe ndonje here Shqiperia ka pas ne ndonje post shteteror
  ti je servilja me e peshtire qe ky komb ka nxjerre dhe qe nuk krahasohesh as me personazhe te humorit.
  Ti nuk je as si Nafijs qe tundte dybekun per komandantin.
  Ti je lavirja e Sali Berishes qe na ke bere te gjithve me vjell dhe te te shohim si moster.
  Ti je femra me edukaten me te padenje qe ke futur ne zhargonin e politikes Zhelet, Leshin, dhe e ke futur kthyer parlamentin ne nje kazan plehrash, rrugacerie dhe urrejtje…
  Shqiptaret qe te votojn ty jan armiq te kombit dhe qyteterimit.
  Shkofsh ne ferr me Berishen perkrahu dhe injorancen tende pas 23 Qershorit!

 30. pana says:

  Jozefina Topalli eshte nje politikane qe meriton respektin e te gjitheve te majte e te djathte. Si njeri gjithashtu eshte per tu marre shembull.

  1. @pana says:

   Ke bere shume mire qe ke shkrojtur dy rreshta te qelbur se me kete palo koment ke treguar kapacitetin tend o bythlepirsja e zhelefines.

   Vetem se duhet te dish nje gje. Je e para qe po e vlereson pozitivisht “si njeri”, pakca se te tjeret duket hapur qe nuk e konsiderojne te tille…

   Po te me lejosh do te doja te jap nje keshille te vogel, por mos ma merr ters?

   Kur te duash te besh bythlepirje here tjeter mendo qe ate ta besh pak si me stil qe mos te biesh kaq shume ne sy, se perndryshe do te thone qe je thjesht nje cope mishi me dy sy. Okay?

  2. enea says:

   Me vjen keq per ju. U befsh si Zhelefina, injorante, kokeboshe, e eger.
   Ughhhh, cfare rrace qe jeni….

 31. Peqinsi says:

  Ne vend qe ta falenderonte Ramen per homazhin ndaj vepres se Gjon Çobes, ajo e fyen ate. Por dhe figurat e tjera kombetare duke u shprehur se, ka vendosur portretin e gjyshit të saj, Gjon Çoba, përkrah “kalbsinave të vjetra”. Kush jane kalbesinat ! ! ? ?
  Me mire te kishe vene fotografine e hoxhe Sefedinit prej Vrapi (nahija e Peqinit), per te evituar sherrin me kete zonjen qe shan e fyen edhe kur te tjeret i respektojne gjyshin si figura patriotike me kontribute te spikatura.
  Por Jozi revoltohet sepse, pas ketij evokimi, cdo njeriut i lind e drejta te beje krahasimet midis Ndocit dhe Jozit, nese i ngjan sa i ngjan mbesa gjyshit.
  Turp, turp, 1000 here turp, per kete grua (termin zonje ajo nuk e meriton).
  Thefte qafen ne 23 qershor,(sepse turperoi gjyshin dhe gjithe racen e Cabajve) surratpalara dhe kokepakrehura e Shkodres.

 32. taqiu says:

  o pana. po gezon respektin karucit mos fol kot

 33. miri shkodra says:

  Mirit nga Lushnja qe deshi sqarim per Enverin i them se edhe Enveri ka pase baballare dhe gjysher te nderuar e te respektuar ne Gjirokaster por te gjith e dijme se cfare monstre nxorren. Edhe ai mburrej me to si Jozefina.

  1. mirel says:

   Epo dhe ti koqe , kur krahason Josefinen me Enver Hoxhen.
   Gjysherit e Enverit nuk kane punuar per Zogollet.
   Ka ndryshim te madh te jesh soj patrioti dhe soj muti.

  2. ujku says:

   O ME I MIRI I SHKODRES : Zonja ne fjale nuk po lavderohet per gjyshin e saj (SI ED VER KRIMINELI)!! Ajo po edhe nje here po demaskon pjellen e komunisteve PARTINE SOCIALISTE qe mbasi i vret njerezit i perdor per fushata (njelloj si me 21 janar ,ata 4 te gjoret . PO TI JE VERBUAR NGA “RILINDJA E MAVI (roze + e k.qe =edvin). O trap . Po ti sje Shkodran se Shkodranet kane qene dhe jane ZOTERINJ .

  3. @mir puka says:

   Ku e di ti o njeri se te gjithe e dine se baballaret e Enverit na nxorren nje “monster”? Po kur na dolet kaq filozofe ju guroret qe s’ju vjen turp qe na hiqeni dhe si shkodrane. Shikoni ore familjet se po ju permbyten nga shembjet e digave dhe s’po e can koken njeri e pastaj eja ketu te na tregosh perralla me monstra. Po helbete s’ke c’pret me shume nga njerez te mbetur prapa nga mungesa e dijes. Shume si ty akoma nuk e kane kuptuar ose nuk duan ta kuptojne se Enveri kishte me te vertete te metat e tij ashtu si gjithe diktatoret e komunizmit eurolindor, por ama s’duhet hedhur ne lume puna kolosale qe beri per te nxjrre njerezit nga erresira e plote, per t’i futur te gjithe ne pune, per t’i ofruar kujtdo aresim dhe sherbim shendetsor falas qe edhe sot vetem pak shtete kane bythe ta bejne, per t’i bere njerezit me kulture, etj. etj.

   Po pse o njeri nuk i quan monstra keta te sotmit qe shkaterruan dhe vodhen cdo gje te mire qe u doli perpara duke filluar qe nga shkaterrimi i uzinave dhe fabrikave, nga vjedhja e shinave te trenave, shembja e shtyllave te tensionit te larte, vjedhja e pusetave te kanaleve, etj. etj.

 34. Ademi says:

  Publikimi i fotove te ketyre figurave te shquara shqiptare ne konventa te PS me duket krejt pa lidhje , se cfare do te shprehe Rama , apo ndoshta boshllekun qe ndjen , eren e humbjes ….me siguri ka qene ndonje lapsus shfaqja e gjyshit te Jozefines , ai nuk le gje pa thene per ate qe kane mendim ndryshe ,per kundershtaret politik, per to dhe familjet e tyre.

 35. Elona says:

  Z. Jozefina eshte nje femer qe meriton respektin e te gjitheve ne , jo vetem per vlerat e saj si qytetare, si nje intelektuale e suksesshme ne fushen politike, plot energji ,por dhe pse rrjedh nga nje familje me tradita , doja tju rikujtoja se familja Coba eshte e nje rendesie si te kapitalit (COBA dhe BJANKI nder familjet e para kapitaliste shqiptare nga Shkodra ) ashtu dhe te anes intelektuale , dhe si cdo njeri qe bazat i ka nga familja dhe Jozefina rrjedh nga nje e tille .

  1. Liceu Francez Korce says:

   Skrupullin nga matrapazlleku, i ndan aftesia sesa je ne gjendje te mbash mbi supe historine e lavdishme qe te vjen nga pas. Zonja ne fjale tregon se nuk ka kapacitete te mjaftueshme intelektuale dhe morale per ta mbajtur dhe pasuruar kete tradite, njelloj si Greqia me histori te lashte dhe djep i demokracise, por qe e ka turperuar kete trashegimi.

  2. mirel says:

   Ngadale moj ti shoqe se u kepute ne b..
   Intelektual leshi eshte ai qe i sherben tradhetarit.
   Ky ka qene laro i Zogut, armik i revoulcionit te qershorit dhe pale ne shitjen e trojeve shqiptare. Keta e vune Shqiperine perfund. E shiten te serbne e malazese. Vrane patriotet dhe luftetaret e lirise,. Varferia qe ka patur Shqiperia ne ato vite ka pamjet me te shemtuara te fillimit e shekullit te 20- perjashto pamjet e luftes.
   Cfare krahason kete me Luigj Gurakuqin dhe patriotet?
   Nuk e di ne ka ngrene plumbin apo eshte kalbur ne burg, hak e ka patur.
   Te behesh me Zogun, kunder Avni Rustemit, kunder Fan Nolit..automatikisht je tradhetar, jo shqiptar

  3. vlora 1 says:

   Pirdh Elona pirdh se clirohesh

  4. @elona zogolli says:

   Cfare familje na tregon ti moj drane zogolleshe. Po ku e ke haberin nga historia ti qe te na tregosh se cilat familje kane qene patriote dhe cilat te kamura? Une te rekomandoj te rrish urte dhe ta mbyllesh ate sqepin se mos t’i shkuli ndonjeri ato puplat o zogalleshe. Lutju zotit qe patet fatin e mire qe njerez si ju u meshiruan nga ai xhaxhi qe e kishte gojen me shqeqer dhe me hurmá, se po te ishte ndonje tjeter do t’ja u tregonte mire qefin fashisteve tradhetare dhe hajduteve te floririt te shtetit. Mjere ti qe te paskan kane hedhur trute e gomarit.

  5. Mark Doda says:

   Ti Elona ke te drejt ne cfar thua !
   Por komenti jot vlen per pjesen me idiote te shqiperise ,per shpellaret
   jo per shqiptaret .Histeria e jozepines po behet simbol i kurverise bordellos PeDere .
   Per idiote te tille ska me vend ne kte komb.
   Ju jeni funderinat e njerezimit ,perse e keni kaq te veshtir te shifeni ne pasqyr ! Kaq te paafte jeni ,apo ju mungojn syt !

 36. S H K O D R A N I says:

  Me lodhet me me kete oPati privilegja te pakufishme. E tani “demokrat”. Po umunizem. Nuk ka me komunizem ne Europe. Shqiperia eshte antare e NATOS. Po Sali Berisha ja pa hajrin Enverit. E edukoj, e bero doktor, e coj ne specializime ne Pariz. I gezoj te gjitha te drejtat.E tani demokrat. Mos o zot me keq. Ky shpellar.Po na e ban Shqiperine Turqi dhe siri. Berisha me shoket e tije e bene Shkodren si neshte sote. Prej qytetitn teb pare ne Ballkan. Sot i fundit.

 37. A says:

  Pse dy familje te medha paska i gjithe qyteti i Shkodres, qytetare katolike + muslimane, COBA + BJANKU??!!
  Qyteti me i madh dhe kryeqyteti i Shqiperise se Veriut vetem me dy familje te medha paska perfunduar??!! Turp dhe po na ben shume pershtypje.
  I gjithe ky qytet, me 3000 mije vjet qender banimi dhe 2600 vjet qytet paska pjerdhur tani vetem dhe vetem me dy familje te medha, e cuditeshme??!!
  Ku jane familjet e tjera elite te ketij qyteti te arsimuara, te kulturuara, ku benin tregti me gjithe boten.
  A ka qene Pazari i Vjeter i Shkodres, me i madhi mbas Stambollit ne Perandorine Osmane, me mbi 3000 dyqane. A ka qene Shkodra lakmi per kryeqytet nga sllavet malazez. Ne fund paska pasur vetem dy familje te njohura, te medha, te arsimuara dhe te kulturuara.
  Tani, kjo fare ftyre qe pretendon se eshte perfaqesuese e familjes COBA, te na thote a ka qene gjate sistemit komunist te Enver Hoxhes agjente dhe bashkepunetore e sigurimit famekeq te shtetit me pseudonimin “DESINJATORJA”??!!
  Perseri te na thote, kjo fare ftyre, a eshte leve dhe manivele e bindur e nje komunisti, e nje intriganti, e nje ngaterrestari, e nje krimineli me shume ftyra si SALI RAM SHEQERE BERISHA. I cili jo vetem qe ka qene komunist i qelbur, por edhe agjent dhe bashkepunetore i sigurimit te shtetit me pseudonimet “PENICELINA”, “MEDICINA”, etj. Njekohesisht edhe agjent ne favor te serbeve, qe ka dalur nga shume media te shkruara te Kosoves.
  Ne qoftese SALI BERISHA eshte kollone e 5-te e demokracise, ZHELEFENA TOPALLI (COBA) eshte tradhetare mediokre e shtreses se vet.
  Prandaj ka ardhur koha keto lloj tipash duhet ti cirret maska si “pusht + pushte” qe jane. ZHELEFENA TOPALLI (COBA) eshte jashteqitja e qytetarise te vertete shkodrane, ashtu si SALI BERISHA eshte jashteqitja e mbare popullit dhe kombit shqiptar. A jane keto dy persona qe tallen me shtresen e persekutuarve politik dhe me shtresen e pronareve ligjitim!! Nga keto shtresa u vetedogjen dhe nga keto dy persona moren vetem injorimin, talljen si te paskrupullt qe jane.
  Te dali ndonje qytetar i vertete shkodran te shkruaj per familjet e medha te verteta qytetare, te kulturuara, te pasura qe kane ekzistuar ne qytetin e SHKODRES. Tung.

 38. rEHABILITIMI I FAMILJEVE TE MEDHA DHE QE KANE LUAJTUR ROLE NE JETEN E TYRE DUHEN VLERSUAR.
  sOTE JEMI NE dEMOKRACI KETE DEMOKRACIO NUK E SOLLI jOZOFINA ,jO KETE E BEN SOCIALISTE ATA E PROJEKTUAN, E REALIZUAN, BEN GABIM QE JA LAN NE DOR sALI bERISHES DHE jOZIT TE CILET NUK DIJE TI JAPIN UJE ASE VESHGJATIT PE LERE PASTAJ TE BEJN SHTETE.
  Ketu nuk duhet qe te habiten askush se Partia sOCIALISTE do ta qoje perpara demokracin kjo dhe vetem kjo. Berisha eshte marre me varrime e shvarrim 20 vjet dhe asgje nuk ka ber. Ka nxitur vetem mellefe. Pore Partia Socialiste nuk do te nxis mllefe pore do te pajtoje mllefe duke afruar njerzit nerin me tjetri e jo duke i ndare e coptuar sic ben Berisha. Po te jet puna per komuniste Berisha eshte i pari i cili duhet te denohet, pore jemi ne demokraci dhe ajo ka ligjet e veta Partia socialiste ka punuar gjithmon ne mperputhje me ligjet e demokracise ndersa Berish ka punuar ne te kundertetn e saj ndaje Jozit i duke e qyditshme nje rehabelitim i tille.

 39. Nikua says:

  C’pergjigje te lem, s’ja vlen te merresh me te.

 40. romiveka says:

  Lajmerrim;Lajmerojme me hidherim se unda nga jeta ne moshen me te re k/kuvendit te SHQIPERISE z.JOZEFINA TOPALLI.

 41. nobody somewhere says:

  She ( Znj.Topalli ) should better ask about the meaning of purple color if She does not know!
  it is: Royalty, Power, Faithfulness and Religion!
  This is the color of the year 2013 all around the world!!
  Expand Your mind and let the goodwill to build it’s net in Your Heart!

 42. SKENDER BEU I VJETER says:

  GJYSHI I JOZEFINES ESHTE VENE NE KONVENTE SI SHUME TE TJERE RILINDAS QE PUNUAN VERTET PER SHQIPERINE; KURSE JOZEFINA PUNOI PER SALINE DHE SHTEPINE ESAJ, SEPSE NUK I VETE AS NE THOI I KEMBES GJON COBES.TE ISHTE GJALLE GJONI DO EKISHTE MARE JOZEFINEN DHE DO EKISHTE FUTUR NE NDONJE MANASTIR KATOLIK QE TE MESONTE TE SILLEJ NE RRADHE TE PARE DHE TE MERTE DO PAK KULTURE SE ESHTE KAROQE NGA MENDJA.

 43. ali says:

  Nuk ja vlen the merresh me kurva,baxhella,rrugace te nsoji primitiv qe e lane veriun te kishte per jestik

  trungun!!!.Ky eshte kontributi i elites se veriut he ate kohe. Injoranteve u rekomandoj te lexojne Migjenin!!!.

 44. blini says:

  “PAMFLET KOMUNIST”, pa autor. Ka bā mire qe nuk e ka vū emnin paloshkruesi, se nuk asht GJON GJOBA, po GJON ÇOPA, po, me sa duket artikullshkruesi nuk ka dite me e shkrue ne kompiuter shkronjen “Ç”, se tastjera nuk e ka dhe ka shkrue “GJ”.
  Ani, ky pamflet komunist tuj u botue ne kete gazete ” opozitare” vetem ia ka rrite vlerat Jozefines tuj pershkrue e paraardhesit e saj me te cilet krenohet, jo vetem Shkodra, po krejt Shqipnia…
  Mos u merakosni per Jozin, se ajo di me i dalë zot vedit, ma mire se kerkush, se u ka thane: ” KENI SHKUE PER LESH”…

 45. ana says:

  rama i vendos te gjithe pa perjashtim pa bere dallime se eshte nje njeri me super vizion jo si topalli nje femer e perdorur ne duart e berishes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 25023
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 25023
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X