#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Skema e PD në Durrës: Çdo punonjës administrate, formularë me dhjetë persona që do votojnë për maxhorancën

halimiMinistri Eduard Halimi duket se është ideatori i një skeme, e cila do të bëjë që në Durrës PD-ja të dalë fituese me shtatë deputetë.

Burime nga PD bëjnë të ditur se është përpunuar me sukses një formular, nga i cili po bëhet dhe sondazhi i PD për të marrë një rezultat pozitiv në këto zgjedhje.

Skema, që po menaxhohet nga drejtorë të ndryshëm, ka të bëjë me faktin se çdo punonjës administrate apo ndërmarrje që varet nga qeveria, duhet të shënojë në listë dhjetë emra të tjerë me gjeneralitete, nr. karte identiteti dhe me garancinë për të votuar për PD-në.

I pari e ka nisur Porti i Durrësit këtë proces ku të gjithë punonjësit janë angazhuar në një valë plotësimesh të formularit. “Nuk kam çfarë të bëjë pasi rrezikoj vendin e punës deri më 23 qershor. Kam plotësuar formularin me dhjetë emra të njerëzve të mi, me nr. telefoni dhe nr. e kartës së identitetit. I kam thënë nëse ju pyesin i thoni që të do të votojnë për PD dhe pse asnjë nga to nuk ja jep votën”, është shprehur një punonjës porti për gazetën Bulevard.

Po ashtu kjo valë plotësimi formular ka prekur dhe sektorin e arsimit ku të gjithë mësuesit janë të detyruar të gjejnë nga dhjetë emra që do të votojnë për PD-në më 23 qershor.

Por ajo që të habit në të gjithë këtë histori nuk është fakti se si po luan PD-ja po si po hesht PS-ja.

Deri tani reagimet e tilla kanë qenë sporadike dhe asnjë drejtues politik i PS në Durrës nuk ka dalë për ta denoncuar një fakt të tillë, përjashto kandidaten Klodiana Spahiu.

Ndërkohë që PD-ja po “siguron” një kontingjent votuesish për të nxjerrë një rezultat në bazë të këtij procesi, që është i destinuar të dështojë, qytetarët janë të destinuar të jenë të terrorizuar nga telefonatat që mund të marrin për ti pyetur nëse do të votojnë PD apo jo.

“Sikleti jonë është se jemi bërë me hije para telefonit se nuk dimë se kush do t’i bjerë dhe kush po i bien, por edhe për njerëzit e afërt që punojnë ën shtet që kërkojnë të mbijetojnë në punë duke na kërkuar ndihmë neve dhe pse në kuti tjetër vend do ta dërgojmë votën”, është shprehur një i afërm i një mësuese në një nga shkollat e mesme në Durrës.

http://bulevardionline.com/?p=4007

32 komente në “Skema e PD në Durrës: Çdo punonjës administrate, formularë me dhjetë persona që do votojnë për maxhorancën”

 1. PerPARA says:

  PerPARA 😀

  DO TE LARGOHET PARTIA E TURPIT ME 23 QERSHOR DO TE LARGOHET PARTIA E SALIUT QE U TALL ME POPULLIN NE KETO 8 VITE QE QEVERISI VENDIN!

  1. Li says:

   ehh te keqen e Enverit, qe si kane lene gje trashegimtaret e PD. Shiko cfare teknikash tam si nje vend diktature, te kerkojne voten me zor. A shikoheni ndonjeher ne pasqyre, qe si keni lene ghe pa marre komunisteve!!!!

  2. Tirona says:

   Me vjen keq per keta punonjes te administrates se do ta humbasin vendin e punes kur te vij PS ne pushtet , se vet e kon fajin, po dalin hapur per te votuar PD . O ju punonjes te administrates nuk e dini qe ato 10 veta qe deklaroni ju jane si pika e ujit ne mes te oqeanit te votes popullore, vetem emigrantet qe do te vijne per te votuar per PS jane dy a tre here me teper sa sa ato 10 persona qe ju thoni do votojne per PD. PS kur te vije ne pushtet te beje gati kallzim penal per ato qe terrorizojne administraten shteterore duke filluar se pari me kryeministrin e vendit dhe me pas me te gjithe ato ministra dhe drjetues te administrates qe kon shkel kodin e nenpunesit.

 2. Vlora says:

  ishte gabim qe pranuan zgjedhje me kete qeveri..

  dihet nga te gjithe qe berisha do te bej te pamunduren per te mos u ndeshkuar.

 3. albanistan says:

  popull votoni zhdukjen e kermes berisha , votoni partine socialiste dhe edi ramen , krueministrin e ardhshem qe do ndryshoje shqiperine .kafsha sali e ka vendin ne burge. eshte kriminel eshte ajdute , eshte e keqja e shqiptareve.sa per kete bazhibazhukun halimi ska komente shi fytyren dhe gjatesine e tij dhe thua se ka zot . ky gjusme njeriu eshte dhe nuk eshte

 4. toro_loco says:

  Si eshte kjo skema. Une punonjesi i administrates shteterore do te votoj per Pd por 10 te afermit e mi te papune ose punonjes ne sektorin privat do te votojne sipas nevojes PS, deshires AK ose FRD dhe qejfit do shkojne ne plazh. Do deshtosh Halim, do ta fusin Halim, do ta hash me keq se ata qe i quajte bq.

 5. bejdo malo says:

  hahaha, as mamaj dhe as babi i halimit svotojne d imagjoni ate te tjeret, ky suuratmajmun ka qene zagar i majkoq ne fshatin maliq por vec se ka nenj pak afer fustenve te fytyrdjegres

 6. tom says:

  Hale imi nuk ka tru per pune mira por kujdes nga idioti. Cojeni te haje supe burgu

 7. Nuk funksionon says:

  Kjo skeme ka vlere vetem per “Zaloshnjen”.Nr tel.ose cel.mund te shenosh bashke me gjeneralitetet,por perpara kutise se votimit,çdo kush voton sipas binjeve te veta.
  Beni kujdes ju qe merreni me sondazhet,llogariteni minus kete propabilitet.
  Skema Halim funksionon leshmeqim.
  Kujdes duhet te tregohet ndaj skemes bullgare,nxjerrjes se fletes se votimit,nga qendra e votimit.

 8. nacut e saukut says:

  ketyreve te ps mire ja ben se me kete kryetar qe ka qe nuk eshte i zoti qe te mbroje votat e ps mire ja ndersa keta plehrat bejne per njerezit e tyre haram votat se e kane percare ps ne ate menyre qe te mos te fitoje me vjen te plas nga inati por me kete idjot nuk di ca te them

 9. alban4eva says:

  ca prisni nga S-halè shpella? kujtoni se do beje zgjedhje te ndershme S-haleja??? pffff, ai lloj kafshe rrezohet vetem me proteste..!!

 10. gerta says:

  kjo fushate e ndjekur nga partia demokratike eshte dicka qe eshte bere gjithmone vetem per simpatizantet e saj dhe me deshire absolute pa as1 lloj detyrimi. behet thjesht per te krijuar 1 ide te pergjithshme mbi votuesit dhe per te mbajtur kontakte me simpatizantet asgje me shume se kaq.
  nuk keni pse shpifni edhe mbi keto gjera

 11. demokrati says:

  o halim katnari,

  duke qene se je minister padrejtesie te takon te merresh me listat – do te merremi ne me ty pas 23 Qershorit – do te hysh me shume ne uje pa hyre ne det mor idiot me turi katnari.

 12. Arber says:

  Kete lajm e kane ber aq tragjik saqe ne fillim te duket se kushedi cfar po bejne. Ne fakt ai eshte thjeshte nje formular qe e plotesojne ata te cilet e kane deklaruar voten per PD-ne i cili do te sherbeje si sondazh.

 13. vera says:

  perderisa nuk po ndihen neperkat socialiste ashtu sic pohoni edhe vet, kjo do te thote qe nuk eshte keshtu sic thoni ju.
  eshte 1 proces qe behet mbi deshire dhe vullnet te plote te qytetarit nqs ka deshire te deklarohet kjo eshte e gjitha

 14. kelmendasi says:

  Ne votime nuk dergohen formularet por votojne njerzit.Une qysh neser le te vijne Ps me formular se po jua mbushi e firmosi si te doje.Le te vije Pd se edhe asaj po ja mbushi formularin.Por kur te votoj nuk dorzohet formulari por fleten qe e votoj si te due une dhe as PS as Pd se merr vesht per ke votova.Ne nje qender votojne se paku 500 vete hajde merre vesht kush votoji pro teje e kush jo.Po ti pyesesh mbrapa te gjithe thone se votuen per ate qe fitoji se humbesi nuk ju hyne ne pune.Se dyti adminitrata ne Durres eshte PS se bashkija eshte e Ps.Ky eshte nje lajm qesharak sa per te justifikue humbjen e Rames.Rama tek njesija 6 Tirane deklaroji se marrim 50 mije vota teper.Por mund ti marresh 50 mije teper por sistemi mund te nxjerr humbes sepse eshte RAJONAl.Se treti kur thote marrim 50 mije teper sot dihet se do marre te pakten 150 mije me pak se gjithmone partite i fryjne shifrat.
  Te gjithe thone do jemi force e pare se te dyte ska por propoganda mbetet propogande realiteti realitet

 15. leo says:

  Kete skeme e ndjeke dhe PS-ja dhe partite e tjera ne te gjithe vendin,perdorin c`do lloje menyre per te fituar vota.

 16. NINO says:

  Sa keqe sa turp . Si ka mundesi qe ti vene njerzit kaq poshte ti transofrmojne !? i thon me duaj mua se te bera gjemen ….. TURP ……

 17. nila says:

  Kjo esht thjesht 1 strategji per te bere sondazhet e veta PD nuk ka lidhje me as1 lloj manipulimi pasi vota esht e fshehte dhe llogjikisht nuk ka sesi te imponohet vetem sepse ti po i jep 1 nr telefoni.
  un ju sugjeroj ta mbyllni kapitullin e shpifjeve dhe te merreni me gjera konkrete,te verteta

 18. Beni says:

  Si jane bere nga frika keta te PS-se, as te besh sondazh nuk te lejojne.

 19. tani i sanijes says:

  Ne kete lajm me origjine gazeten Bulevard behet vetem nje kritike e vaket ndaj PS-se, qe fle gjume ndersa Hal-e-imi ministri i drejtesise po ngre infrastrukturen e qethjes se votave. PS-ja ia shperblen pronarit te Bulevardit kete shqetesim qytetar dhe mediatik te tij duke perdorur ca horra ish 99-sha per ta kercenuar ne blogje, face-book dhe me SMS, qe do t’i perdhunojne vajzen minorene. Ne kete derexhe nuk ka arritur as edhe Olldashi armiku nr. 1 i gazetes Bulevard. Ky eshte kulmi, ca qurravece bythlepires te Erionka Velise te tregohen me te eger e me pervese edhe se ministri Olldashi, njeriu ne prapaskene te rastit “Xhindi” ne Rroskovec!

  1. gjergj thanasi says:

   o tani sanijes, je i modh fare…..

   1. ALpini says:

    O Gjergjo.
    Mu kujtu Tani Sanijes atehere ke kafja ke ish hotel Durresi,ta kam kujtuar edhe nje here tjeter,besoj te kujtohet…………………

 20. qwe says:

  PS ka moto tjeter. Menjehere pas fitores, do te riperterihet administrata… pra vend pune per cdo votues te PS… si dhe rritje rrogash per ushtrine, policine, prokuroret, gjykatesit, mjeket dhe mesuesit me parate qe do te mblidhen nga “taksa progresive”.

 21. Ermali says:

  NE DURRES PD DO FITOJ ME DIFERENCE ME SHUME SENE NE 2009 SEPSE KA VEN NE LISTA DURRSAK SI IGLI CARA OERT BYLYKBASHI OSMAN METALLA NDERKOHE QE TE LISTA E PS PERVEC KLODIANA SPAHIUT TE TJERET JANE NGA TIRANA PLUS QE PD PO BEN NJE FUSHAT SHUME ME TE MIRE

  1. ALpini says:

   Ermal,
   Listen e kryeson E Halimi nga fshatrat e humbura te Korçes qe nuk ka as edhe nje lidhje me Durrsesin,vazhdon me verilindorin G Strazimiri,me tutje nje A Vokshi,me tutje nje L Xhuveli qe te gjithe jane zgjedhje jo tamam per Durresin.
   Ndersa ne listen e Ps je gabim se nuk eshte vetem Klod Spahiu.
   Meso se Namik Dokle ka lindur e rritur ne Durres,Ilir Beqja te gjithe femijerine e ka kaluar ne qytetin e Durresit mbasi prof Hamiti ka punuar per nje kohe te gjate ne kete qytet.Me sakt perveç se B Klosi te gjithe jane nga Durresi apo rrethinat e Durresit.
   Une qe po komentoj jam nga Durresi dhe nga natyra jam i djathte,ne pergjithesi qytetaria durrsake eshte me se e djathte por kemi konsatatuar se keto marifetet model XHUVELERIA nuk kane qen dhe nuk jane pjese e te djathtes durrsake.

 22. esen says:

  Keto marifete nuk i beri as Partia e Punes dhe lejoi njerzit te votonin me lireshem se po lejon komunisti i fundit i asaj partie. Mos prisni qe fashizmin ta shihni me uniformat e zeza te Duces. Ja ky eshte fashizmi qe i detyron njerzit duke i kerecuar me buken e gojes. E kush ministri i Drejtesise (fashiste).

 23. elinor says:

  Une vete s’kam asnje lloj meraku se Rama me dashnorin e tij garip na i kane garantu votat. Mezi c’po pres Lirindjen!!

 24. Baro çorrogjafi says:

  Zotit Halimi i pelqeu shume supa e burgut ! Edhe burgje private do te beje !
  Do te zgjedhe : Ne ato te shtetit apo private do te shkoje !

 25. Sume Gruda says:

  Kjo nuk thuhet se eshte pa domethenje dhe pa rrezike!

  Ne Mal te Zi Gjukanoviqi ne zgjelljet parlamentare rregjistron Saliu nga jashte miqet e tyre pa qene ne person aty ku votohet dhe dalin te rregjistruar si votues dhe pa mundur qe te bejne asenje ndeshkim, keshtu i lajne duerte ata qe i rregjistrojne dhe ata qe votojne!
  Keshtu Mali i Zi ka te njejtin sistem me Berishen dhe duhet te keni kujdese se nuk eshte loje ajo qe planifikon Berisha me ministrin e drejtesise qe eshte nje sharlatan. Duhet qe te jeni te gatshem per te
  arrestuar ministrin me ata qe bejne nje gje te tille se ajo eshte kunder ligji por ku pyetet per ligj, ata votojne dhe eshte teper vone me u ankuar. Ne Mal te Zi asenje nuk jane persekutuar megjithse ligji thote se eshte 6 muaj burg dhe gjobe per ata qe votojne pa qene aty bile jashta shtetit larg. Si behet kjo pune qe vetem i jepen emrat dhe No. i kartes se tij cili cdo person grua apo burre munde te votoje me njoftesi kuptohet!
  Kur kethehen ne Mal te Zi ajo pune eshte harruar se kane probleme tjera dhe u lyhet xhepi kjo pune behet dhe ne Maqedoni dhe Kosove.

 26. sajmiri says:

  as partia e enver hoxhes nuk ka vepruar ne kete forme sic po vepron partia e sal berishes ky eshte turpi i shqiptareve qe ne vitin 2013 te behen veprime te tilla.

 27. ali says:

  Me kujtohet 20 vjet pare, nje plake tiranase tha ne nje interviste:-) “Po nuk pelqeu qeveria e heqim,varet

  nga ne.”Kane kaluar 2 dekada dhe Krimineli eshte akoma ne kolltukun e gjakut. Ja pra nuk eshte kollaj

  t’i heqesh diktatoret ng a karrikja qe kane uzurpuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X