mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sondazhi në Kosovë: PDK 31 përqind, LDK, 26 përqind dhe VV 20 përqind

a_657394Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin sot, Partia Demokratike e Kosovës do merrte 31 përqind të votave.

Kështu thuhet në një sondazh të publikuar nga Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë.

Sipas Express, në vend të dytë me 26 përqind është Lidhja Demokratike e Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje renditet e treta me 20 përqind.

Partia e Ramush Haradinajt, AAK merr 14 përqind, kurse AKR e Pacollit merr vetëm 2 përqind.

Rreth 5 përqind e kosovarëve nuk e kanë vendosur se kujt do ia japin votën./ep

19 komente në “Sondazhi në Kosovë: PDK 31 përqind, LDK, 26 përqind dhe VV 20 përqind”

 1. Doni ALBO says:

  Mua nuk me ka pyetur askush por do votoj per partine e te madhit Dr. Ibrahim Rugova, partine me traditen me te gjate te demokracise LDK.

 2. rotondo says:

  pyfffffffffff e pa vertet. WWWWWWWWW.

 3. Sem Luma says:

  Nje largim i PDK-se nga qeverisja (pas zgjedhjeve te ardhshme) do t`i bente mire jo vetem Kosoves por edhe vet PDK-se. Cdo parti qe qeveris vendin per 6-7 vite shenderrohet automatikisht ne nje klub gangsteresh dhe dembelesh politike qe vjedhin dhe demtojne e percudnojne shtetin, financat dhe ligjet e tij.
  PDK-ja si Parti ka nevoje per nje pastrim politiko-moral koke e kembe. Ky pastrim mund te behet vetem ne opozite.
  Kosoves i duhen qeveritare te rinje, te pakonsumuar, te pashantazhuar (nga dosje kriminalo-politike) dhe te thjeshte, te cilter e te mencur ne detyre (qeveritare) dhe jashte saj.

  Kryesorja eshte qe ne cdo qeverisje te ardhshme Levizja Vetevendosje do te duhej te ishte pjese e Qeverise… Pra, jo e vetme, por si koalicion qeverises me nje parti tjeter.

  1. Doni ALBO says:

   PDK eshte parti UDB-shash dhe komunistave, kjo parti pa koalicionin me serb, boshnjak dhe magjup nuk kishe kriju dot koalicion per te formuar qeverine….Dhashte Zoti ne zgjedhjet e ardhshme hyjme pa vjedhje dhe pa pdk-scat ne pushtet.

   1. BardhiRKS says:

    Doni ALBO — 22 Maj, 2013 në 7:21 pm

    Parti e udbasho komunisteve eshte lidhja e duhangjinjeve komuniste te jugosllavise LDKJ,te gjithe kryetaret e LDKJ kan qen antare te UDB LKJ duke fillu nga ibrahim govna qe ka qen sekretar i aktivit te LKJ ne shoqaten e shkrimtareve,fatmir sejdiu bartes i stafetes se titos e aktivist i dalluar i LKJ e deri te isa mutafa qe ishte funkcionar i lart i LKJ deri minister ne qeverine e rrahman morines.Keta te PDK e AAK jane te korruptuar po shpiuna e tradhtare nuk jane e LDKJ jane edhe te korruptuar edhe tradhetare.

    Ne Kosove nuk mund te krijohet qeveri pa serbet se keshtu pat vendos brahim govna bashk me unmikun kur e miratuan kornizen kushtetuese.

    PDK kurdo qe mbahen zgjedhjet i ka te sigurta 30% te votave.

    1. Doni ALBO says:

     Fryj drenice fryj se per komunizem dhe per strehe te komunistave e ke PDK per ate gje po le krejt se nuk je ti per me vlersu politiken. E sa per Rugoven vetem m..tin ke mujt me ja hanger se per asgje tjeter nuk ke mujt as ti po as idolet tu te UDB-se si thaqi, kadri veseli, xhavit haliti dhe azem syla psikopati me ju afru.

     1. BardhiRKS says:

      Doni ALBO — 23 Maj, 2013 në 1:36 pm
      Ju komunistet kur nuk keni fakte sherbeheni me genjeshtra e shpifja,une po te jep fakte brahim govna,fatmir sejdiu,isa mustafa e shumica e anetareve te kryesise,keshillit drejtues,kryetaret e degeve te LDKJ kan qen anetare dhe funkcionar te lidhjes komuniste te jugosllavise,a mund ta mohosh kete e mos llomotit pa fakte,ne PDK eshte veshtire ta gjesh ndonje anetare te LKJ.

      Eshte fakt i pamohueshem se LDK eshte qerdhe e udbasho komunisteve,hetuesve,prokuroreve e gjykatesve te jugosllavise,LKJ ne vitin 1989 e nderroi emrin ne LDK,tere struktura e LKJ dhe LSPP brenda nates u ben LDK.

      Per brahim govnen nuk ja vlen me humb kohe,ashtu si ishte edhe shkoi,kush ishte govna me se miri tregoin keta m…at qe i ka len pase ismet beqiri,isa mutafa e m….ta tjere si i ati si te bijt.
      govnes kurre nuk desht me ju afru se i vike era,kundermonte raki,duhan e m..t!!!

      Ku e thashe qe i kam idola hashimin,kadrin,xhavitin,azemin e tipa tjer si keta?E thashe edhe me pare PDK E AAK jane te korruptuar e jo tradhetar e LDKJ jane edhe te korruptuar edhe tradhetar.

      1. Flamur/RKS says:

       Ti qenke rrënjë e komunizmit,BardhiRKS
       hahahaaha
       po elita politike e viteve 80-ta te shekullit te kaluar,
       nuk u pajtua me regjimin jugosllav e serb ne ate kohë,
       dhe sakrifikoi edhe jetet e tyre,
       me 23 mars 1989, u be ndryshimi i kushtetutes (1974) se Kosoves me tanke nga regjimi i milosheviqit,
       nuk perjashtoj ca raste te tipit (rahman morina)
       ama shumica ishin patriot mirpo rrethanat athere ishin shume te rrezikshme per Shqiptaret e Kosoves,
       kush e shpalli deklaraten kushtetuese per kosoven njesi e barabart ne federaten apo konfederaten jugosllave me,2 korrik 1990,
       linku: http://www.youtube.com/watch?v=JlMOD9qZc_g
       pastaj shpallja e kushtetutes se kaqanikut+ 7 shtator 1990
       linku: http://forumi.shqiperia.com/threads/kushtetuta-e-ka%C3%A7anikut-dhe-deklarata-per-pavaresine-e-kosoves-me-1990.3797/
       prandaj te gjith keta qe kundershtonin regjimin serbosllav
       u larguan nga LKJ-
       pastaj Ibrahim Rugova me intelektualet formoj LDK-
       dhe normal qe te gjithe qytetaret e Kosoves e kan pranuar pa hezitim ate parti ne ate kohe,
       dhe tere Kosova u antarsua ne LDK-
       por ti qenke copë e injorantit BardhiRKS,
       merr lexo hulumto neper internet,
       nese nuk ke ndonje gje te kjarte se si kerkohen informatat ne net, me beje pyetje me poshte te informoj!
       sepse si duket je shume injorant!
       gjysherit tone dhe bijt e tyre, kan jetuar ne nje sistem njepartiak jugosllav, pa deshiren e tyre,
       ne jemi pasardhes te tyre,
       LEXO injorant, sepse nuk fillon lufta per lirine e Kosoves me 1999,
       por nga 1912, shqiptaret e Kosoves, jan sakrifikuar per te pergatitur terenin per te shpallur shtetin e pavarur dhe sovran me 17 shkurt 2008,
       kam shume per te shkruar, por nuk po dua te marr hapsire me shume ne faqen e komenteve!

       1. BardhiRKS says:

        Pse ore Flamur genjen kur thua komunistet nuk u pajtuan me politiken serbe,po a ishin keta komunistet QE BURGOSEN MIJERA TE RINJE PER NJE FJAL GOJE KOSOVA REPUBLIK,keta deklarativisht e kundershtonin serbin po me veprime i sherbenin serbise.Keta trimat komuniste ne krye me i.govnen ftuan shqiptaret qe te braktisin policine,vendet e punes ne administraten shtetrore dhe ndermarrjet shoqerore,keshtu ja dorezuan komunistet Kosoven millosheviqit pa kurfar rezistence.
        Deklarata e 2 korrikut dhe kushtetuta e KACANIKUT jan mashtrime siq ishte mashtrim edhe konferenca e BUJANIT,delegatet miratuan kushtetuten e KACANIKUT e iken ne MAQEDONI e SLLOVENI kush duhej ta zbatonte kushtetuten ???

        Anetaresia ne keto parti ku nuk paguhet anetaresia eshte qesharake,njoh njerez qe jan anetare te tri partive politike!

        Lufta per lirine e KOSOVES nuk mund te fillonte ne vitin 1999 sepse ne qerrshor te 1999 lufta kishte perfundu,perpjekja per ti paraqit komunistet e fadil hoxhes si patriot eshte poshtersi,keta kriminel vran me mijera shqiptar ne TIVAR dhe ane kend KOSOVES,e njejta vlen edhe per keta qe organizuan nenshtrimin paqesore.

        Tregona pse te gjithe themeluesit e LDKJ ishin pjestar te UDB LKJ?Pse shumica e kryetareve te degve te LDKJ ishin anetare te LKJ?

        Kryengritjet e shqiptareve te KOSOVES qe nga kryengritjet kunder turkut 1910,lufta e Azem Galices,Bajram Currit….Shaban Polluzhes e deri te lufta e UCK asnjehere nuk kan qen kryengritje gjithepopullore,luften e kan bere dhe perkrah nje numer i vogel se gjithmon okupatoret i kan pas sherbtoret e tyre bajraktaret,agallaret,komunistet e udbashet rezultati i ketyre sherbtorve,tradhetareve te poshter dihet,sot burgjet jan te mbushura me ushtar te UCK ne baze te akuzave te LDKJ.

        1. Flamur/RKS says:

         Ti nuk qenke injorant por qenke budalla,

         pse?

         vetem kete po e ceku cka e ke shkruar!

         ”Tregona pse te gjithe themeluesit e LDKJ ishin pjestar te UDB LKJ?”

         mendova se din dicka,

         por e verej se me ty nuk ja vlen te bej reply!

         ciao ciao!

   2. ferizajlija says:

    ti skoke shqiptar po trathtar shpihun si shum te tjere qe i kan kontri bu udb sa i perket PDK spo them se esht me e perkrymja am esht me emira se krejt kto tjerat qe ike e sa i perket koualicionve ka qen kusht prej tjter kujt me be me kret ejo deshir e PDKse po ti spaske lidhje me politik po ma mir mos komento se shum njrez te shajn e sben me lodh nen shume esht mir te kesh kujdes per jeten tuaj kur komenton per njrez qe kan qen ne gjendje me dhen jeten per kosove e tash ti i qun udbash marre duhet me te ardhe

 4. drinni says:

  Ne paste mbete demokracia LDK vaj halli per kosoven , vetem kryetarin qe e keni Nje komunist dhe Nje idiot mjaftojne ,

 5. Armend Muja eshte nje profiter qe vec mungesa e ligjit e lejon te beje edhe sondazhe kur ai duhet te ishte ne burg.

 6. Muarem says:

  Ska xha pi ldk se ato jan pacifista pi pdk ala mahic. Vetm v v ashte ajo xhi munde te boje deni sen per poplin

  Shipetare

  1. Flamur/RKS says:

   apapapapap,
   muarem,
   ti nuk qenke Kosovar,
   dialekti yt eshte Tetovar,
   ndersa ti nuk qenke aspak i informuar per jeten politike ne Kosovë,
   LDK-eshte parti kombetare,
   eshte parti moderne,
   ne LDK- jan njerezit me te shkolluar si dhe shumica dermuese e intelektualeve,
   une nuk e di qe ti edhe disa se si gjykoni LDK-
   kam bindjen se vetem i’a futni kot,
   pa pasur edhe asnje informat si jan gjerat ne LDK- dhe partitë tjera,
   si duket jeni shume injoranta ti dhe ata bashkmendimtaret e tu,
   mundem te te vlersoj shume ty edhe ne drejtshkrim, se sa je intelegjent!

   1. Doni ALBO says:

    Keta nuk din cka eshte demokracia ma se pari e vlersojne partite politike -_- …Gjithsesi LDK eshte gjithmone e para 😉

 7. Gzimi says:

  Ju pershendes te gjithve dhe do e kisha lutur gjith popullin qe mos te votojn hajant (PDK, LDK, AAK, AKR) kta te gjith e kan pas pushtetin dhe te gjith jan deshmuar si hajna te devotshem, denimi i merituar per keta eshte qe askush te mos i votoj, se nese kta i marrin 20 % te votave ather i vjedhin edha nja 20 % dhe marrin pushtetin ne koalicion, thashethemnet jan se koalicioni ardhshem do te jep PDK – LDK – AAK. Pra e vetmja menyr qe kjo te mos ndodh e qe te mos vajtojm edhe 4 vite per varferin qe na ka kapluar, per hajnit qe po ndodhin eshte te votojm per VV. Une nuk po e them ket se jam anetar i VV se nuk jam antar i asnje partie dhe nuk jam simpatizant i asnjeres por jam duke fol per te miren e popullit. Nuk mund te garantoj se edhe kta nuk do te vjedhin por nje gje e di qe kta ende nuk kan vjedh dhe vlen me ja dhen nje shans, kurse kta tjeret po dihet, kshtu qe hapni syt dhe dilni nga ky mjerim. Duhet te dilni masovikisht ne zgjedhje qe te mos mund tja vjedhin voten tuaj, deri tani kem pas luft kunder Shkaut tani duhet te luftojm kunder Shkaut te mbrendshem (korupcionit, hajnis, kriminelve PDK, LDK, AAK, dhe AKR. kjo luft do te jet me e veshtir se me heret e kemi dite kend e kemi armik kurse tani nuk jemi duke e ditur, dhe si ne huti jan duke na ber me zi se Shkau. Hajt tung e juve antarve, militantve, perkrahsve te hajnave po ju them hapni syt se nese populli nuk ju denon ather do ju denoj zoti, prej ti skeni ku te mshifeni. Tung

 8. Artemis says:

  Kete sondazh te sponsorizuar nga regjimi(pdk+ldk & co) nuk e besojne as

  Thaci me Mustafen! Rregjimi prodhon sondazhe false per te justifikuar

  vjedhjet qe planifikon per zgjedhjet e ardhshme.

  E mbani mend batardine qe u be ne zgjedhjet e fundit,teksa njerzit

  e rregjimit as qe perpiqeshin ti mbulonin vjedhjet e votave.

  Vetevendosja eshte shumice absolute popullore ne Shqiperine e veriut,qe

  perbehet nga shtetas Shqiptare ne mase mbi 90%.

 9. Eri says:

  Nuk mund te ve ne dyshim vertetesine e sondazhit apo kompanise qe e kam kryer, por di te them me siguri qe ne Kosove askush nuk frikesohet te tregoje perkatesine partiake, apo pelqimin ndaj forcave politike. Edhe ne administraten publike askush nuk friket te tregoje qe mbeshtet LDK-ne, AAK-ne apo VV edhe pse qeveria drejtohet nga PDK.
  Kjo eshte demokracia e munguar e Shqiperise ku te gjithe friken te flasin per politike dhe detyrohen te dalin neper mitingjet e partise ne pushtet sepse u iken vendi i punes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8504
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8504
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X