TemA TV/ Rama në Rrashbull: Berisha u mbajti me rrena 20 vite, ne e bëjmë legalizimin brenda një mandati (VIDEO) | Gazeta Tema
 

TemA TV/ Rama në Rrashbull: Berisha u mbajti me rrena 20 vite, ne e bëjmë legalizimin brenda një mandati (VIDEO)

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika,Tema TV |

ramaKryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, vazhdoi bashkëbisedimet e tij, kësaj here me banorët e Rrashbullit në Durrës.

Rama u premtoi banorëve të kësaj zone, ashtu sikundër mijëra e mijëra shqiptarëve që kanë ndërtuar pa leje, legalizim të shpejtë, duke theksuar se Sali Berisha i ka mbajtur me mashtrime për 20 vite.

“Pse duhet ta votoni sërish Sali Berishën kur akoma nuk keni marrë letrën e legalizimit,” pyeti Rama të pranishmit.

“Edhe sa kohë do t’i hani rrenat e këtyre. Jo Edi Rama, por edhe Enver Hoxha sikur të ngjallej nuk i prish dot 400 mijë ndërtime pa leje”, tha lideri i opozitës.

Fshatarët iu ankuan Ramës për çështjen e ujit, sidomos të ujit për vaditje. Ata thanë se shteti nuk është ndjerë në zonat e tyre.

Rama tha se ai do të punojë çdo ditë për zgjidhjen e problemeve të tyre, ndërsa ironizoi duke thënë se Berisha për çdo hall të shqiptarëve thotë se tani jemi në NATO, po shkojmë në BE.

“Nuk do shkojmë në BE, por do e bëjmë Europën këtu,” tha Rama.

Rama tha se do të zgjidhet çështja e pronës brenda katër vitesh.

“Kemi një problem themelor, që mbetet një nyje pa zgjidhjen e së cilës nuk shkojmë para. Problemi i pronës. Se keni dhe një republikan këtu. Këta demokratë dhe republikanë, 20 vjet duke marrë votat e pronarëve dhe duke thënë ne jemi ata që zgjidhim problemin e pronave. Ndërtoni pa leje se ne i legalizojmë ndërtimet tuaja. 20 vjet duke i thënë fshatarëve, vijoni punoni se ju japin certifikatën e pronës.

Sot pas 20 vjetësh dhe 8 vjetësh në qeveri. Pronarët nuk kanë të drejtë prone, dhe një copë letre që e bën pronën pasuri të patundshme apo ua njeh tokën. Deri tani me fjalë se veprat i bëjmë kur të jeni në qeveri.

Ne do të zgjidhim çështjen e pronës. Do të bëjmë transparencë për të gjithë atë grabitje të madhe që i është bërë pronave të përbashkëta dhe pronave private. Brenda 4 viteve certifikatën e tokës tënde do ta jap unë.

Ne do japim certifikatën e tokës për të gjithë ata që kanë 20 vjet që rropaten me një copë tokë. Legalizimit do i mbyllim siç na takon dhe siç ju takon atyre që kanë ndërtuar një shtëpi për të ndërtuar ëndrrën e një familje në kushtet normale. Këto çështje janë angazhimet tona dhe do i ndjekim. Jo si këta se sa fillojnë zgjedhjet, bëjnë fushata me legalizimet”, tha Rama./ep

81 Pergjigje per TemA TV/ Rama në Rrashbull: Berisha u mbajti me rrena 20 vite, ne e bëjmë legalizimin brenda një mandati (VIDEO)

 1. Flogerti  --  24 Maj, 2013 në 11:59 am

  Boll me palaco berishes. Ndryshim

  Përgjigjjuni

  • Sandri  --  24 Maj, 2013 në 12:08 pm

   Na rrejti sa na e lujti fen, po tashi ska mo ka me ia mbath se jena msu te gjithe me rrentat e ktij.

   Përgjigjjuni

   • fino alla fine  --  24 Maj, 2013 në 12:17 pm

    Çeshtja e legalizimeve eshte nje nder premtimet madhore qe kryeministri ne ikje Berisha u pat premtuar shqiptareve qysh ne 2005,mirpo deshtoi totalisht.Nuk beri thuajse asgje ne kete drejtim,ceshtja e pronesise eshte edhe nje nder problemet me madhore qe ka vendi sot.Shpresojme qe z.Rama me programin e tij serioz Rilindje ti jape fund njehere e mire kesaj ceshtje.

    Përgjigjjuni

    • elona  --  24 Maj, 2013 në 12:28 pm

     partia socialiste dhe zoti rama po mundohen t ebejne mrekulline ne kete aspekt t embeshtesin cdo shtrese te mundshme ne vend si e vetmja menyre per te rilindur vendin

     Përgjigjjuni

     • dorjeta  --  24 Maj, 2013 në 12:48 pm

      Kjo qeveri e di qe Rrashbulli e ka votuar gjithmone dhe prandaj s’ka bere asgje per banoret e kesaj zone. I ka lene pa uje per vite me rradhe. Banoret detyrohen qe te mbushin uje me karroca dore 3 km larg. Kjo qeveri qe nuk ka siguruar dot as domosdoshmerine jetike, eshte koha qe te ike.

      Përgjigjjuni

      • ELTI  --  24 Maj, 2013 në 9:46 pm

       PO SIGURISHT, MAGJIKU SHABAN MEMIA E KATRANOSI SHQIPERINE…E BERI FUSHE TE HAPUR TE KORRUPSIONIT DHE TE LEGALIZIMEVE TE PALIGJSHME! KJO DUHET TE NDRYSHOJ ME KALIMIN E VITEVE DHE ME ARDHJEN NE PUSHTET TE SOCIALISTEVE!

       Përgjigjjuni

     • Ensuida  --  24 Maj, 2013 në 12:54 pm

      Kjo qeveri s’ka asnje arritje ne keto 8 vite, s’ka garantuar asgje per banoret e vet, per siguruar mireqenie, as per banoret e Rrashbullin dhe as per Komuna te tjera. Eshte koha qe kjo qeveri te ike dhe t’i hape rrugen Rilindjes!

      Përgjigjjuni

   • gjyshja  --  24 Maj, 2013 në 12:20 pm

    Populli e ka humbur me kohe besimin tek kjo qeveri,tek Sali Berisha.Premtoi se do e mbyllte brenda 4 viteve procesin e legalizimeve mirpo jo vetem qe per kater nuk e beri por ka 8 vite qe keqqeveris e nuk ka bere as edhe nje hap per legalizimin e banesave ne tere vendin.Per kete do ndeshkohet me vote.

    Përgjigjjuni

    • bertin  --  24 Maj, 2013 në 12:30 pm

     partia socialiste po tregohet e denje sepse ka nje program te qqarte dhe per kete shtrese sei do beje dhe do funksionoje ndryshe nga ajo cka beri ebrisha shkel e shko sa per fushate

     Përgjigjjuni

    • denari  --  24 Maj, 2013 në 12:31 pm

     te gjithe shqipatret duhet te mbeshtesim kete projekt per legalizimin sepse eshte shume e rendesishme dhe vetem kshu munde te arrijne te legalizojne shtepite e tyre…rilindje rilindje rilindje

     Përgjigjjuni

   • janaq  --  24 Maj, 2013 në 12:23 pm

    E mori 200 mijë numrin e shtepive te palegalizuara dhe jo vetem qe nuk i legalizoi ato qe premtoi por e katranosi me keq akoma.Sot numri i banesave te palegalizuara ka arritur ne 400 mijë,nje katrahure e vertete.Shpresojme qe z.Rama me ardhjen ne pushtet pas 23 qershorit te trajtoje me seriozitet kete ceshtje.

    Përgjigjjuni

   • shoku taras  --  24 Maj, 2013 në 12:26 pm

    Askush nuk beson me tek Saliu askush,vetem nje i marrë mundet ti jape nje shans Saliut.Shqiptaret e rrezuan me vote ate qysh ne 2009,jo vetem ceshtja e pronesise por edhe 1001 arsye te tjera e bejne popullin te pashprese.Shpresa e vetme e popullit eshte opozita me ne krye z.Edi Rama i cili ka me te vertete energji per ta ndryshuar kete vend.

    Përgjigjjuni

   • arber  --  24 Maj, 2013 në 12:27 pm

    sali ebrishes nuk i mjaftuar 8 vite per te bere as 1te10 e legalizimeve duhet ta presim eprseri???un them jo opozita do i bej ato ne 4 vite ne ventem nje mandat

    Përgjigjjuni

   • Berti  --  24 Maj, 2013 në 12:32 pm

    Kjo puna e legalizimit eshte bere si premtimi refren i Berishes sa here do te mari prap pushtetin. E ka zhgenjyer Shqiperine aq shume sa tani se beson me njeri gjalle ne bote.

    Përgjigjjuni

  • Artani  --  24 Maj, 2013 në 12:10 pm

   Ska mo pune Berisha me drejtu ket ven qe e ka rrenu komplet nga te gjitha onet e shtetit. I burr mashtrus qe vec shan tere diten e na e ko politiken shtrig.

   Përgjigjjuni

  • flori  --  24 Maj, 2013 në 12:11 pm

   kjo eshte e patolerushme populli ska uje kurse saliu hajvani thote qe jemi si gjermania..turp turp..gjithsesi zoti rama do te bej rilindjen e merituar dhe te shumepritur ai e do vendin dhe qytetaret

   Përgjigjjuni

  • gertjan  --  24 Maj, 2013 në 12:15 pm

   Mjaft më!U lodh ky popull me premtimet boshe te Saliut,duhet me patjeter ndryshim.Te rrezojme Saliun qe nuk u interesua kurre per interesat e popullit e me pas te krijojme nje shtet te se drejtes me ne krye z.Rama i cili vjen me te vertete me nje program mjaft premtues.

   Përgjigjjuni

  • ergi  --  24 Maj, 2013 në 12:23 pm

   bravo rama qe po u thua te verteten shqiptareve bravo qe po meresh em legalizimet qe jane kaq te rendesishme per shqiptaret dhe qe eshte tallur berisha 20 vjet me to…shqiperia ka nevoje per kryeminister si ti

   Përgjigjjuni

  • albana  --  24 Maj, 2013 në 12:26 pm

   bravo edi rama je njeriu i ndryshimit je njeriu i rilindjes je njeriu i shpresave je njeriu i gjith te mirave qe mund te rkijosh en kete vend …shqipatret i kane shpresat e ndryshimit ke ty

   Përgjigjjuni

  • fatjoni  --  24 Maj, 2013 në 2:05 pm

   JUUU O JENI TE VERBER OSE JENI TE PAGUAR NGA SALIU…PO MIRE O PSE NUK THONI CKA BERE SALIU EEEE PASUROJ FAMILJEN E VET DHE KAQ..NJERZIT NE DURRES NUK KANE UJ OREEE E KUPTONI..JANE ME LISTA SI GJITHE SHQIPERIA SKANE TE HANE OOO DERRA PO JU DONI TE VI PRAP AI E TE RRENOHET NJEHER E MIRE E TE ZHDUKEMI TE GJITHE NGA SHQIPERIA OSE TE HAME NJERI TJETRIN

   Përgjigjjuni

  • albi..  --  24 Maj, 2013 në 6:09 pm

   Ndryshim me Ramen hahahahahahahahaaaaaaaa.
   po iki se me shpetoje shurra…..

   Përgjigjjuni

 2. Fieraku  --  24 Maj, 2013 në 12:00 pm

  Berisha jo vetem genjen, or dhe e fyen popullin . Premtimet e tija elektorale jane aq te paverteta sa fyen cdo dite shqiptaret . Per kete do marri denimin e merituar me 23 qershor

  Përgjigjjuni

 3. Rilindje  --  24 Maj, 2013 në 12:01 pm

  Legalizimet jane nje prej deshtimeve te shumta te qeverise se Sali Berishes. Ne 23 qershor merr fund ky makth per qytetaret.

  Përgjigjjuni

 4. Vlora  --  24 Maj, 2013 në 12:01 pm

  fshataret kane nevoje per besim, dhe jo per genjeshtrat e berishes.

  berisha te vetmen gje gje ka premtuar dhe e ka mbajtur eshte se beri miliardere gjith familjen e tij.

  Përgjigjjuni

 5. loni  --  24 Maj, 2013 në 12:03 pm

  kjo eshte nje fjale madheshtore qe( EUROPEN DO TA BEJME KETU )bravo edi rama,,hyrja ne nato nuk ndryshoje asgje,,natoja ishte dikur kur ekzistonte lufta e ftohte,,ne kohet e sotme moderne po mendohet ta eleminojne naton sepse nuk eshte me e nevoitshme,,kjo hyrja ne nato nuk eshte asgje pervec nje premtimi qe nuk sjell asgje te mire per vendin tone,,thjesht jemi ne nato per tu mbrojtur nga armiku imagjinar….bravo edi rama je rilindja jone dhe e tere shqiptareve,,berisha duhet te largohet se eshte bere parti shtet si koha e dulles,,nuk ka asnje ndryshim nga komunizmi pd,,,,fitore partia socialiste bashke me kryetarin Edi Rama…

  Përgjigjjuni

 6. Gjoni  --  24 Maj, 2013 në 12:05 pm

  Ka pasur tete vjet kohe per te bere ndryshime, vazhdon premton te njejtat fjale boshe qe asnjeher s’do behen realitet. Iken mundesite e pavlera te Sales, koha ka ardhur per nje Rilindje mbarekombetare.

  Përgjigjjuni

 7. Benjamini  --  24 Maj, 2013 në 12:09 pm

  Saliu esht tu i qit njerezit nga shpi e vet jo me te lejoj te legalizohen pronat e shqiptareve. Jepi Edo se na ke me vete.

  Përgjigjjuni

 8. Ermali  --  24 Maj, 2013 në 12:12 pm

  CA DO BEJ RAMA VETEM MASHTRIME FUSHATE JANE SI BESOJNE SHQIPETARET

  Përgjigjjuni

  • sali padhoshi  --  24 Maj, 2013 në 12:51 pm

   RETARD !

   Përgjigjjuni

  • 13  --  24 Maj, 2013 në 2:46 pm

   Ermal, mbase Edi Rama te ben ty nje njeri pozitiv

   Përgjigjjuni

 9. maksi  --  24 Maj, 2013 në 12:39 pm

  Ta pyesesh Salen ku i bje ky vendi as ja ka idene se ku ndodhet , ai i mban mend qytet me tenderat qe ka vjedhur jo me investimet qe ka bere

  Përgjigjjuni

 10. Bob Marley  --  24 Maj, 2013 në 12:44 pm

  Saliu ka bere aq gjera te kqija sa kur thote qe ka bere ndonje gje eshte si te thuash HYRA NE UJ DHE SU LAGA , ai eshte nje det i tere qe e ka mbuluar me pislliqet e tija

  Përgjigjjuni

 11. Ermali  --  24 Maj, 2013 në 1:05 pm

  REASHBULLIN PERMENDJANI RAMES SE PA HUMB ME 2500 VOTA CDO ZGJEDHJE ATJE SIC DO HUMBI DHE ME 23

  Përgjigjjuni

 12. iris  --  24 Maj, 2013 në 1:23 pm

  Po po zoterote ti do i besh malet-fusha,po te vish ti ne pushtet do mund te hipi gomari ne peme…e gomari mashkull me siguri do mbarset.Po si ka mundesi te genjeni kaq shume,po beni premtime po mos genjeni kaq hapur se nuk i hane me shqiptaret keto….mjaft mo se u shqepet tu genjyer.

  Përgjigjjuni

 13. danja  --  24 Maj, 2013 në 1:41 pm

  As kurre nuk ka per te bere legalizime Berisha……..ka 22 vite me radhe qe ne cdo fushate thote do te legalizojm dhe ndertimet pa leje sa vijn e shtohen perdite.

  Përgjigjjuni

 14. korina  --  24 Maj, 2013 në 1:42 pm

  Eshte mesurar saliu ti mashtroje shqiptaret dhe ashtu do beje gjithmone …..Por kete radhe shqiptaret jane lodhur nga genjeshtrat e ti, ndaj me 23 qershor ata votojn Rilindjen.

  Përgjigjjuni

 15. dea  --  24 Maj, 2013 në 1:43 pm

  Kryeministri ne ikje nuk ka kohe te beje legalizimet per popullin sepse eshte i zene duke bere legalizimet e pronave te tij qe i ka blere me leket e Shqiptareve…Rilindje

  Përgjigjjuni

 16. ARSI  --  24 Maj, 2013 në 1:43 pm

  Une votoj Partine socialiste per ti dhene jete programit qe kjo parti ka per sistemin e taksave, une votoj PS per te Rilindur Biznesin, une votoj PS per taksen progresive, ne menyre qe te kemi nje taksim te ndershem….Per legalizimet e cdo ndertese. Rilindje

  Përgjigjjuni

 17. kevi  --  24 Maj, 2013 në 1:44 pm

  Numri 29 eshte numri historik qe do te sjelle Rilindjen e shqiperis, eshte numri i clirimit te ardheut, por edhe numri i Rilindjes se atdheut…Ndaj shqiptaret me 23 votojn per partin socialiste

  Përgjigjjuni

 18. klaus  --  24 Maj, 2013 në 1:44 pm

  Edhe pak dit na ndajne nga Rilindja e shqiperis, Partia socialiste do te fitoje bindshem zgjedhjet e 23 Qershorit, dhe do tu tegoi shqiptareve se eshte zgjedhja me e mire qe ata kane bere. Ndaj me 23 Qershor te gjithe te votojm Partine Socialiste, per te legalizuar cdo banese brenda mandatit te pare qeverises

  Përgjigjjuni

 19. Bruxhes  --  24 Maj, 2013 në 1:45 pm

  Skuadra e Rilindjes eshte skuadra qe do te rrezoi sistemin e korrutuar te Berishes, per ti hapur rruge shqiperis europiane dhe per te vene ne zbatim programin e saj dinjitoz.

  Përgjigjjuni

 20. klevis  --  24 Maj, 2013 në 1:45 pm

  Skuadra e Rilindjes u ka vene ne dispozicion qytetareve programin me dinjitoz qe nje parti politike u ka ofruar ndonjehere….Ku sigurisht perfshihen edhe Legalizimet…..Ndaj Partia Socialiste do ti fitoi zgjedhjet e 23 Qershorit per ti hapur rruge zbatimit te ketij programi..

  Përgjigjjuni

 21. danja  --  24 Maj, 2013 në 1:46 pm

  Me 23 qershore shqiptaret votojn Skuadren e Rilindjes, per ti thene ndal rrenimit te metejshem te ekonomis shqiptare nen qeverisjen e deshtuar te Berishes……Per ti thene ndal genjeshtrave te tijRilindje

  Përgjigjjuni

 22. pegi  --  24 Maj, 2013 në 1:46 pm

  Cdo shqiptare i zakonshem i ketij vendi votoj partin socialiste, per tu ndare njehere e mire nga e shkuara e hidhur e ketij vendi, dhe per te nisur nej rruge te sigurt drejt te ardhems europiane.

  Përgjigjjuni

 23. luli  --  24 Maj, 2013 në 1:58 pm

  te pakten kjo nisme ka filluar dhe do te perfundoje se shpejti, po ju cfare bete kur ishit ne qeveri, asgje.

  Përgjigjjuni

 24. kristal  --  24 Maj, 2013 në 2:45 pm

  si do ta besh Europen ketu kur ti nuk pranon qe te jesh pjese e saj dhe e anashkalon, rrefuzon qindra e mijera investime dhe fonde te cilat do ti marresh si vend status i bashkimit Europian.

  Përgjigjjuni

 25. herkuli  --  24 Maj, 2013 në 2:49 pm

  po si do ta rregullosh kete ceshtje, sa pallate jane bere ne kohen kur ti ishe kryetar bashkie dhe sa tapi jane marre nga ato familjare te cilet kane marre shtepite e tyre ne keto pallate, asnje dhe ti thua qe ne do ti rregullojme te gjitha kur ti vete e pate ne dore dhe nuk bere asgje. tani procesi ka filluar dhe po ecen ne rruge te mbare.

  Përgjigjjuni

 26. kristi  --  24 Maj, 2013 në 2:51 pm

  ti si bere legalizimet ne Tirane e jo ti besh ne gjith Shqiperine, nuk je gje tjeter pervecse nje mashtrues ordiner.

  Përgjigjjuni

 27. Fleks  --  24 Maj, 2013 në 4:09 pm

  Aaaa Nuk kam dyshim.E ben brenda vitit.

  ashtu si e berei PS-ja ne 8 vjet te dy legjislaturave te saj.

  Dyuke ja dhene me letra bakalli(copa letrash) nje pronesi 3-4 pronareve.

  Beri nje lemsh qe as djate nuk e zgjidhnin dot.

  Ishin kthyer zyrat e kadastraes apo te tapive,ne zyra private.

  Mjafton te kishe kaluar njehere prane nje toke e te benin pronar.

  Kuptohet shpesh here ne ortakeri me zyrtaret

  Përgjigjjuni

 28. hawk  --  24 Maj, 2013 në 4:17 pm

  O “Strateg”, nje nga “udheheqesit e tu shpirteror”(Fatmir -“Mulla Omar”-Xhafa) tha qe duhen 180 vjet,ti qe s’e ke idene thua qe duhen 4 vjet.”Pershesh” me hashash merr per “dejeuner”?? Fillove dhe ti si Kollozi qe e bente per nje vit?! A keni bere aritmetike ne fillore?? Ti s’e ke idene e ligjit te legalizimit,s’e kupton pse mund te “goditet” dhe ne Gjykaten Kushtetuese(mbas ndryshimeve te 2008),tani na del si,s’e ke idene e shpronesimit per interes publik dhe jo per “oborr per piknik” dhe nga genjeshtrat po t’rritet hunda si qukapik…Ne kete vend konkurrenca e dy kraheve eshte per 2 gjera:- 1) kush ze vendin e pare per “hajdar”,2) dhe kush po vendin e pare per genjeshtar….Beje po e more dhe po s’te cova ne gjykate per cdo VKM,si po bej me kete “tjetrin”….Na dolet dhe jurista tani.Te plepat e Nikut e keni bo shkollen,apo te “kristali i Renzos”?? Futi nje “vize” ose pyet aleatin(se te ty te njejtin efekt ka fjala e tij) dhe shkurto afatin…

  Përgjigjjuni

 29. bbb  --  24 Maj, 2013 në 4:49 pm

  Rama u tha troc fshatarve, Ka vetem 3 rruge…

  1. o do te behemi me mire,
  2. o do behemi me keq
  3 ose do rime keshtu sic jemi

  rruge tjeter nuk ka…

  Përgjigjjuni

 30. agroni  --  24 Maj, 2013 në 4:50 pm

  Taman, 20 vjet premtime per legalizime e prap legalizimet nuk mbarojne, dhe keto dreq legalizime sa me shume premtojne politikanet aq me shume shtohen e ndoshta dhe Rama me gjithe punen e mire qe do bej neser sdo ti mbyll dote e do shtohen me keq, e nje tjeter politikan do premtoj per legalizimet e radhes. Do qe me mire te ishim Legal se Ilegal.

  Përgjigjjuni

 31. Mali  --  24 Maj, 2013 në 4:53 pm

  Po qe se zoti Rama e kupton si duhet ceshtjen e prones le te abrogoj me pare ligjin 7501 qe zaptuesit te kthehen ne origjinen e tyre ne
  njerez pa toke.Ne kete vend smund te kete prone per grabitesit.
  Ktheni pronen tek i zoti pastaj bej pazare si shpellari.

  Përgjigjjuni

 32. ana  --  24 Maj, 2013 në 5:53 pm

  ahhaah ti ke qene ai qe nuk e le shqiperine te hyje ne BEvetem per nje karrige,edhe kjo nuk do mend qe eshte vetem per ate karrige

  Përgjigjjuni

 33. Edisoni  --  24 Maj, 2013 në 7:08 pm

  Genje genje Z.Rama se ke hyre ne 30 ditshin tend.

  Përgjigjjuni

 34. erion  --  24 Maj, 2013 në 7:11 pm

  persa i perket legalizimeve,vetem keto jave jane beri mbi 50.000 dhe kryeministri i tanishem mban kampjon per legalizimet..kshuqe Perpara !

  Përgjigjjuni

 35. Endri  --  24 Maj, 2013 në 7:14 pm

  Z.Rama para 8 viteve per te pershkuar gjith ato kilometra rruge me autobusin tuaj qe sot i beni brenda pak oresh duheshin dit te tera. Si keni kurajon tu thoni njerezve se Berisha u ka mbajtur me rrena. Ne fakt ai qe po i genjen ata jeni ju.

  Përgjigjjuni

 36. lek lek l  --  24 Maj, 2013 në 7:16 pm

  O TRULESHA TE RAMES QE I BESONI KETIJ MASHTRUESI TE PAPARE
  AI NUK BEN ASGJE NGA CFARE KA PREMTUAR . AI DO TE RREGULLOJ VETEN
  KUSH E LE EDVININ TE DREJTOJ SHQIPERINE KUSH ??????????????

  Përgjigjjuni

 37. ergisi  --  24 Maj, 2013 në 7:18 pm

  SHARLATAN!ME GJITHE KETO TIFOZET E PAGUAR NGA TI DHE ILIRI VELLAI JOT I RILINDJES!SI KA MUNDESI TE BESH RILINDJE DUKE PERQAFUAR ATE QE SHKAKTOJ TRAZIRAT E JANARIT?A TURPEROHEN KOMENTUESIT QE MBROJNE KETE BANDE PASANIKESH HAJDUTE?SALI ME ZOR DO TE MBAJME!

  Përgjigjjuni

 38. adriana  --  24 Maj, 2013 në 7:35 pm

  cfaredo premtimi te besh dhe sado premtime te besh ti zoti Rama,eshte e kote dhe teper vone sepse te gjithe shqiptaret e kane kuptuar qellimin tend te vetem : karrigia e kryeministrit ! vetem kaq.

  Përgjigjjuni

 39. gleni  --  24 Maj, 2013 në 7:37 pm

  taksirati jone qe do na duhet ta durojme kete te cmendur kur flet sepse persa i perket votave qe kerkon do marri 1 pergjigje negative nga gjithe shqiperia ne 23 Qershor sepse jemi lodhur tashme me keto fjalimet e ktij pa pike logjike sikur eshte ne ekstaze gjith kohes

  Përgjigjjuni

 40. flora  --  24 Maj, 2013 në 7:47 pm

  berisha ate qe e ka thene e ka bere ,dhe per kete ke deshmitare popullin qe prap me 23 do ja japi fitoren.

  Përgjigjjuni

 41. genti  --  24 Maj, 2013 në 7:49 pm

  kjo nuk te takon ty ta thuash por popullit me voten e 23 qershorit qe do ja japin fitoren PD.fitoreeeeeee

  Përgjigjjuni

 42. debora  --  24 Maj, 2013 në 7:51 pm

  ahah po meqe qenka keshtu si thua ti rama,pse do te fitoje prap berisha.po rri ore se po e ndjen keq fare humbjen e nuk po din as cfare po flet.

  Përgjigjjuni

 43. Marku i LSI  --  24 Maj, 2013 në 8:11 pm

  Ec perpara Rama se me Ilirin kryeminister do bejme shume ndryshime..

  Përgjigjjuni

 44. arber  --  24 Maj, 2013 në 8:16 pm

  me sa di un procesi i legalizime ka filluar dhe po vazhdon akoma rama ben premtime qe kan filluar te behen realitet ska ctre bej se nuk ka as cfar te flas tjeter pervec premtimeve qe berisha i ka bere realitet

  Përgjigjjuni

 45. ALBAN DEGA  --  24 Maj, 2013 në 9:17 pm

  A MUND TE KETE FJALE NDERI NJE I PAFYTYRE DHE I PANDER!?

  – Bejani kete pyetje kryeministri Sali Berisha… !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Per te treten here brenda dhjete ditesh, ambasadori amerikan ne Tirane, Z. Aleksander Arvizu fshikullon hapur dhe rrenon pa meshire mashtrimet dhe genjeshtrat bajate jo vetem te kryeministrit Sali Berisha dhe te ushtyarit te tij president i Shqiperise Bujar Nishani per gjoja heqjen e vizave me Ameriken.
  I dermoi keqazi edhe ne “Opinionet” berishiste te papagallit te pafytyre Blendi Favziu e “Klanit” mediatik te “klanit politik” mafioz e antishqiptar te Berishes.
  Ndjehem krenar edhe per punen dhe perfaqesimin dinjitoz te SHBA-se nga ambasadori i saj i nderuar Aleksander Arvizu.
  Ambasador dinjtoz dhe jo mercenar lapangjoz si hajnat e Podestes se kryekusarit te Evropes Sali Berisha.
  Me vjen turp per paturpesine e bashkevenadsit e bashkekombasit tim Sali Rame Berisha e “bandes se tij te gangstereve” qe nuk nexjrrin fjale nga goja pa rre e pa mashtruar shqiptaret e ngrate.
  Ky kryekusar dhe kryevrastari i kesaj “bande gangsteresh” dhe i kesaj “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” eshte ne grahmat e fundit.
  Sali Berisha eshte turpi i Shqiperise dhe njolla e zeze e Evropes. Fatekeqesia me e madhe e saj ka emrin e urryer ne historine shqiptare , Sali Berisha.
  A e kini pare dhe degjuar kete hor Vicidoli kur betohet e sterbetohet dite e nate si kurvat “Ju garantoj se… ” ” Ju jap fjalen e nderit se… ” …
  “Ju garantoj se …” do tu genjej sic u kam genjyer tash 21 vjet!
  ” Ju jap fjalen e nderit se …” do tu plackis sic u kam plackitur tash njezet vjet bashke me gangsteret e mi!
  ” Ju garantoj se …” do tu vras sic ju kam vrare tash njezet vjet e sic e pate e perjetuat ashqiare e tragjikisht ne 1997-en, … me 14 shtator 1998, me 15 mars 2008 ne Gerdec, e me 21 janar 2011 ne “Bulevardin ‘ Deshmoret e Kombit” ku nuk pat guxuar te ekzekutonte qytetaret shqiptare as nazifashizmi e as komunizmi !
  ” Ju jap fjalen e nderit se… ” do tu shes apo dhuroj trojet shqiptare si Porto Romanon Fazlicit dhe Otranton Bakojanisit e Karmalisit … Beogradit dhe Athines ku ndodhen fijet e mia te vjetra e te reja te komandimit!
  ” Ju garantoj se…. ” … ” Ju jap fjalen e nderit se…!”
  Po a mund te kete fjale nderi nje hor e mashtrues, nje kusar e vrastar, nje antishqiptar e tradhetar perballe te cilit edhe vete kryetradhetia Esat Pashe Toptani e Ahmet Zogu mund te quhen atdhetari!
  A mund te kete garanci dhe fjale nderi nje i pandere e i pafytyre si Sali Berisha !?
  Kete duhet ta vertetojne me voten e tyre bashkevendasit e bashkekombasit e mi me 23 qershor 2013… Para se te hedhin voten ata duhet te kujtojne amanetin e shenjte te njerit prej baballareve te kombit dhe demokracise amerikane e asaj boterore Abraham Linkoln:
  Cdo popull ka qeverine qe meriton !
  A mund te kete fjale nderi nje i pafytyre e i pander !?
  Bejani kete pyetje kryeministrit shqiptar Sali Berisha ne kete fushate zgjedhore e sa here ai u ‘garaton” dhe sa here qe ai u “jep fjalen e nderit” !

  Përgjigjjuni

 46. LULI  --  24 Maj, 2013 në 9:17 pm

  LEGALIZIMET TI I BEN ME FADROME TE NJOHIM MIRE NEVE QE BANOJME NE TIRANE
  SIDOMOS.MOS E DHENTE ZOTI TE FITOSH TI PERSONALISHT JE NJE PERVERS.

  Përgjigjjuni

 47. fitimi  --  24 Maj, 2013 në 10:11 pm

  CFAR BERI BERISHA NE 21 VJET
  1995 ANTETARESOI SHQIPERINE NE KE (keshillin e europes)
  2008 anetaresoi Shqiperine ne NATO
  2011 beri LIBERALIZIMIN E VIZAVE
  2013 e beri Shqiperine( de fakto)me STATUS KANDIDAT per BE
  (vetem 3 ligjet e penguan)
  cubvencione ne bujqesi rruge shkolla kanilizime etj jane bere me shumice ata qe jan jasht shqiperise dhe nuk i vlersojne keto nuk ke ctu bejme
  1997-2005 nuk ka pergjesi BERISHA se ka qen ne opozite
  ohhhhhh me fal se ne as DRITA skishim ME te majtet ne pushtet
  rri ne NEW YORK se jemire ti militant

  Përgjigjjuni

 48. koli  --  24 Maj, 2013 në 10:19 pm

  Je shume qesharak o Rame cfare do legalizosh Lazaratin apo gomonet ne Vlore per ne Itali! Punen ta beri Berisa ty dhe tani po na bene pordhe!!

  Përgjigjjuni

 49. deshtaku Rama  --  24 Maj, 2013 në 10:19 pm

  Kaq veta sa mbledh lideri i PS i mledh une kur luaj top.
  Ta perkthesh me vota mund te jeme dhe une kanidat per kryeminister
  popull ju pershendes si kryeministri i ardhshem,ahahahahahahahaah

  Përgjigjjuni

 50. koli  --  24 Maj, 2013 në 10:21 pm

  Do besh mire te tregohesh i mencur si Nano te ikesh me lezet se kesaj radhe do te jete turpi jote me i madhe ne te gjithe jeten tende per fitimin rrenjesor te Sali Berishes! Nje fitorre e trete qe dote thyje ne mes!

  Përgjigjjuni

 51. byrazeri  --  24 Maj, 2013 në 10:23 pm

  Kush ti liberalizoi vitat me Europen?
  Kush te futi ne NATO?
  Kush te shtroi rrugen e Kombit??
  Dhe rruget neper Shqiperi???
  Keto ti beri o Ed ty e….!
  Kush po e mban vendin peng per te hyre ne BE???
  eshte turp qe ti heshesh poshte te gjitha keto qe arritje te kesaj qeveri! Te vije turp qe po mashtron ne kete menyre!

  Përgjigjjuni

 52. artani  --  24 Maj, 2013 në 10:25 pm

  Dhe vete Rames i vjen me qeshe me keto mashtirime e trillime qe po tregon si perralla! Por jane ca gjera qe ty Edo populli te njef me rrenje!

  Përgjigjjuni

 53. liria  --  24 Maj, 2013 në 10:27 pm

  Nuk mund te fitoje zgjedhjet nje politikan kaq i lodhur dhe i deshtuar si ky njeri! Nuk mund te kete nje pergatitje kaq te ulet nje politkan qe eshte lider i opozites madje nga pervoja qe ka kjo parti duhet te ishin sume te matur dhe te pergatitur per te vepruar tamam si opozitare!

  Përgjigjjuni

 54. mileti  --  24 Maj, 2013 në 10:28 pm

  P o ca do besh ketu more njeri i Zotit ! Ca kishe per te bere i bere dhe ike me xhepa plot dhe Tiranen e le ne mjerim kete do besh me gjithe Shqiperine ti!!!

  Përgjigjjuni

 55. Fleks  --  24 Maj, 2013 në 10:47 pm

  Ti qe ben kaq shpejte legalizimet.

  Kuptohet ashtu si i beri PS-ja ne 8 vitet e dy legjislaturave te saj(qe i beri lmesh djajsh).

  Atehere me siguri qe e ben realitet dhe ashensorin Mali Dajtit-Hene.

  Mjafton qe ta keshe ne “program te detajuar te partise”.

  Taksen progresive e bere(mos e thente Zoti).

  Autostraden e kalter po ashtu(O Zot na mbyti ne boxh qysh ne fyt)

  Legalizimet i beke fet e fet.

  Polici do ndaloje Kryeministrin

  Drejtorat e shkollave do mbyllen pak brenda

  Ja rilindem ne,me rilin-ndjese-paste.

  Përgjigjjuni

 56. Endri  --  24 Maj, 2013 në 11:13 pm

  SHIHNI MORE EDVIN RAMA: BEN LEGALIZIMET SIKUR E KA PRONEN E VET DHE NE KUNDESHTIM ME KUSHTETUTEN U RREMBEN TOKEN PRONAREVE TE VERTETE.

  PO EDHE KY NJESOJ SI BERISHA ME ORIGJINE FAMILJEJE TE KEPUTUR SEPSE PERNDRYSHE NUK I MERRTE ENVERI SI SHERBETORET E TIJ.

  HAJDUT NE BURG KE PER TE SHKUAR

  Përgjigjjuni

 57. Adrian  --  24 Maj, 2013 në 11:15 pm

  Vazhdon t’u thote njerezve: Nuk do shkoni ne Bashkimin Europian, sepse ky eshte qellimi i tij me mosvotimin e 3 ligjeve.

  Ne Burg te gjithe ata qe punojne kunder hyrjes se Shqiperise e shqiptareve ne Bashkimin Europian dhe Vjedhin pasurine e shqiptareve.

  Përgjigjjuni

 58. shqip  --  25 Maj, 2013 në 6:02 am

  i leme te genjeshtrat fillojme te vertetat xumtrialaliala

  Përgjigjjuni

 59. Ermali  --  25 Maj, 2013 në 10:42 am

  NUK VOTON NJERI PS QE TE BEHET META KRYEMINISTER MBAS 23 VETEM KJO NUK SHKON

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *