#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Nervat e Fevziut në “Opinion” bëhen hit në Facebook! (FOTO)

Nuk kishte ndodhur më parë që nervat e gazetarit të njohur Blendi Fevziu të ishin tendosur aq shumë gjatë një transmetimi televiziv live.

Kjo ndodhi gjatë debatit për rrugët në opinionin e tij, ku përballë ishin Sokol Olldashi dhe Artan Lame.

Këtij të fundit, Fevizu iu “hakërrye” me një “Pushoooooo” për shkak se Lame ndërhynte vazhdimisht me replika gjatë debatit.

Kjo ka mjaftuar që në Facebook ky moment të kthehet në burim “posterash demotivues”, një pjesë të të cilave po ju sjellim në galerinë e fotografive më poshtë./P.K

fevziu

f5

f4

f3

f1

blendi 1

40 komente në “Nervat e Fevziut në “Opinion” bëhen hit në Facebook! (FOTO)”

 1. Rilindje says:

  Fevzo bythelepiresi i Berishes dhe i Frangajt. Po te cirret maska dita dites 😀 Nejse, ate nate ishe i lezetshem, na kenaqe pa mase 😀

  1. turi says:

   si do i lepihet lames pas 23-shit..ehuuuu

   1. ELTI says:

    me shume me pelqeu reagimi i Lames, i qete dhe me qytetari! ndryshe nga fevzi padhoshi

    1. aqifi says:

     I thone “palloshi” ne shqip, mor pallosh…

  2. Kastrioto says:

   Edhe sigurims edhe shiks. I ka pas te gjitha qe i vogel

  3. Selman says:

   U nxef fevziu? Po ai vete e ka katandisur ashtu emisionin e vet. Opinion nuk shikohet me. Aty ka vetem pazar dhe asgje tjeter. Si te rrish ne kafe e te degjosh muhabet shtrigash. Nuk durohet

 2. leka says:

  Ky eshte nje palaco dhe lake me i neveritshem qe ka media shqiptare.Ky karagjoz pa floke qe e ka shitur ndyre vehten tek katundaret e kulles,ne shkembim te pronave.Fytyra te rrudhet me pak kur shikon nje wc vicidoli se sa kete vemje te dhjamur.

  1. juliano says:

   seshte nevoja te shash njerzit se ska floke eshte si te thuash u be ky sakati kur ka me mijera te tjere,mesoni si te ofendoni pa prekur te tjeret

  2. nje tip says:

   nuk ofendohen robt pa floke, se perndryshe te vete dhe mero bazja te te thote “pusho”. 😛

 3. Argita says:

  FAJIN E KA PS QE I SHKON NE EMISION

 4. alban4eva says:

  keshtu eshte kur ben koken synet. Fevzo turku..!!

 5. Une isha duke dexhuar at debat,por nuk ishte ajo dalja e fevzos jasht kontrollit qe me befasoi,por ishte diqka tjeter qe me beri te befasohem.Se si nje minister qe paguhet nga taksapuguesit,per te qen i pergjegjeshem,i moraleshum dhe ne fund te fundit ka obligim kushtetues te jap pergjigjeje jo LAMES,por qytetareve qe e paguajn se si jan rregulluar rruget ne shqiperi,une jetoj ne gjermani dhe kur dexhova olldashin se si e quante nje rruge,qe hynin shtazet njerezit kalonin atypari,dhe rrezikohej jeta njerezeve,te quhej superstrad gjermanisht(autobahn)eshte rregull nderkombetar e komunikacionit qe makinat me pak shpejtesi se 80 km ne ore nuk guxojn te hyn ne superstrad sepse rrezikon jeten e njerezeve dhe po te hysh me ndonje rimorkio qe nuk e kap shpejtesin ne 80km ne ore merr denimin koxho te fort nuk edi sa saktesisht vetum edi se te nxjerrin policia menjeher jasht,e ministri olldashi jo prefesionist jo pergjegjes dhe genjeshtar, dhe akoma ka njerez qe ket njeri e votojn, eshte marri mete vertet

  1. Marini Londer says:

   Ti jeton ne gjermani??? hahahaha na shkrive fare pupupuppupu meso si te flasesh shqip nje here pasta hajde komento ketu. nuk thuhet dexhova por degjova lol koke palare

   1. moni says:

    O Marin, sa fare qe je qe kapesh me nje germe! Ty s’te flet Kryeministri dhe Kryetarja e Parlamentit shqipen standarde e ti kapesh me nje germe te nje komenti cilesor!!!

  2. Arber says:

   Rrahman Kosova, faleminderit qe shqetesohesh per gjendjen tone ne Shqiperi!
   Dhe me vjen shume keq qe kemi komentues si Marini.

 6. nuk harroj says:

  rrahman,ashtu eshte,si e thua e si e shkruan.Por ketu te eshte ndertuar nje shtet klientalist(me keq se ne komunizem)ku cdo olldashi nuk i intereson per te bere se cfare ben,por se si do ti pelqeje doktorit ajo gje.Te shikosh se si jane shkatewrruar rruget e qyteti tim te Beratit te iken mendja.Dhe mos harro se jemi pjese e pasurise nderkopmbetare te UNESKOS.por k/ministrit nuk intereson te bej investime ne zona qe ai i quan “armiq”perse nuk votojne per te.Dhe kur ai mendon dhe vepron keshtu si mund te sillet dhe te veproje ushtari i vogel Olldash dhe cdo olldasah tjeter.
  Pershendetje nga Berati.

 7. mali says:

  Fevzo nje sahan lepires i pandreqshem per mendimin tim nje medioker dhe acarues

 8. Martin says:

  Po ku ka humbur more i Madhi Arben Duka ai i oa bere fotonmetaforike me te bukur ketij kokebythe kur e krahasoji me Hallatin e Enver trimit e madhe ka qene. Kush i di te na i shkruaj ato vargje te madherishme se nuk kam kohe tani.

  1. per Martin says:

   Rri aty tek “Opinioni”

   rri aty ku pate fatin,

   se Enveri, o Fevzi,

   sa ç’je ti, kishte Hallatin!

   1. Martin says:

    Flm o mik. Nje perle e Dukes se Shqiperise qe e nxjerr fevzon me nudo se ceshte.

 9. pe KORCE says:

  Bravo mor djale bravo, keshtu cirre e bertit. Vetem qe te kesh hire ne syte e asaj kafshes se eger ku te vetmin ngjashmeri me ne te tjeret ka qe qendron mbi dy kembe “instead of four”…
  Kjo lloj shtaze e bastarduar me berishizem duhet te zhduket nga emisionet publike. Eshte nje sjellje totalisht e pajustifikuar dhe e pafalshme per nje gazetar. Une si njeri i lire nuk mund t’i jap nje shans te dyte Blendi Fevziut te drejtoje emision “TE PAVARURUR”. Gazetari eshte aty qe te tregoje nje kulture te larte, te jete asnjeanes dhe jo te na predikoje bemat e Sali Berishes, se i dime te gjitha te zezat e tij.

  Bravo Tema, bravo Mero Baze!

  Pershendetje nga Londra (*_*)

 10. global knowledge says:

  hahahahaha
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  hahahahaha
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  oooooooooooooooohahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  oaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  spiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiii

 11. Artan says:

  Pusho – thon vetem njerezit e paevoluuar dhe qe nuk din cfar te argumentojn apo arsyetojn. E keni ven re kur i thua pusho! nje kalamani… qe do te thot sado te hiqen e te ngrifen sikur din, menjeher e nxjerrin koken se cfar jan ne te vertet dmth se cfar nivel leshi kan. Po ik o tullac muti se nje legen ordiner je,ngele pas bythes se kurvave meshkuj e femra,ska rendsi per ty vec te jen kurva.Aman ore trap qe e ke mbush ate studjon tende me brigadiere ndertimi e me ca palla qe na neveritet TV.

 12. TRE LIGJET -RAMA DHE SKLLAVET E TIJ says:

  OR FEVZO NUK KE PIKE FAJI SEPSE AI KOKEDERRI LAME I PS EDHE PO TI KISHTE NERVAT E DERRIT DO EKSPLODONTE

 13. qemal laci says:

  Mexhestin qe beri nuk nbetet gje tjeter vetem qe ai emision te bojkotohet nga te gjithe ,se e tregoje veen si nje gazetar amator dhe pa vizion

 14. shkodrani says:

  na shpetove o fevzo se qe nga emisjoni jot gjyshi ka frige te degjoj me politik keshtu keshtu te falemderojm se po shofim tani pak programe te tjra

 15. davidi says:

  me shume se mastro lindo duket si fantomasi i filmave te dikurshem franceze…

 16. trasparenca says:

  BYTHELEPIRESI FEVZO.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  fevzo ka qene koqe kandari qe kur lindi,deri tani veproi si mi gjirizi.Djallezite ne tranzicion ja renuan nervat qe shpertheu origjinal si eshte,d.m.th. BYTHELEPIRES i saliut.

  fevzos do ti sekuestrojme edhe nje qindarke nga pasuri e tij prej sahanlepiresi.

 17. ali says:

  Blendi eshte shqiptari me I shemtuar ne future,por akoma me I shemtuar ne shpirt. Helbete nip i atdheshitesit

  Shqiptar. I pari shqiptar,mik i Pasicit,i dyti eshte diktatori aktual.

 18. DETARI-vl says:

  O Fefzi ore Fefzi
  kush ta shane Salen ty?!
  Shkopi pune nuk te ben me
  nje kobure s te kushton gje.

  kush ta shane Salen ty
  dhe pak dite qe i kane mbet
  qaje e ulerri sa mundesh
  gazetar haj me dejte

 19. tironci says:

  cirret Feziu se edhe ky i ka ditet te numeruara si sali bytha

 20. gjon says:

  JA KY ESHTE FEVZO I VERTETE.

 21. Lulzimi says:

  Kryengritja e Spiunëve… (arkiva*)

  nga Vëzhguesi

  Me ç’duket ajo që ka ndodhur në Shqipëri më 1991 ka qenë thjesht një kryengritje (apo grusht shteti) i spiunëve të ish-sigurimit të shtetit shqiptar. Nëse lista e mëposhtme e pseudonimeve (e postuar nga një komentues në Blogun-Kritikët) është e vërtetë, atëherë gjërat janë evidente dhe nuk kanë nevojë për koment. Por gjithsesi, thjesht për gallat tashmë, sepse asgjë s’ka për të ndodhur në Shqipëri edhe sikur ajo listë të jetë absolutisht e vërtetë (shqiptarët përsëri në pushtet do i lenë ata), ndoshta duhet bërë pak analizë, thjesht për të ngritur ndonjë version të mundshëm të asaj që mund të ketë ndodhur në atë prag rrëzim diktature në Tiranë.

  Mbase në atë periudhë të vështirë të regjimit komunist, e vetmja shpresë e tij për të amortizuar pakënaqësinë popullore në ritje, si dhe lëvizjet studentore të dhjetorit, ishte futja në lojë masivisht e spiunëve të sigurimit (situata ishte e rëndë dhe shpresat u varën me ç’duket kryekëput tek ta). Ndoshta këta të fundit u dërguan mes turmave të studentëve (e në podiume) per të zbuluar autorët e rrëmujës, e pastaj si zakonisht, ti raportonin ata në zyrat e errëta operative, ashtu siç kishin bërë për vite e vite me radhë me kundërshtarët e regjimit.

  Por gjithsesi, në atë dhjetor 1990 gjërat nuk ishin njëlloj si më parë. Situata ekonomiko-politike në vend ishte e vështirë, ndërsa komunizmi ishte rrëzuar tashmë në të gjithë Europën Lindore. Padyshim këto probleme i dinin spiunët, por jo vetëm kaq. Duke qenë shumë të afërt me regjimin, me siguri dinin shumë më tepër për mbarëvajtjen e gjërave dhe dobësinë e shtetit. Ndoshta spiunët e dinin saktësisht se ku i pikonte catia regjimit, dhe sa i pa-mundshëm ishte riparimi i saj. Spiunët janë si minjtë, që kur s’kanë c’të hanë nëper kanale, dalin në rrugë… Dhe mbase në atë kohë të vështirë, kriza ekonomike kishte cënuar edhe fitimet e tyre. Paratë e marra nën dorë nga regjimi, ndoshta u ishin shkurtuar seriozisht. Dhe kështu ata (mbase) nuk kishin më interes t’i përkushtoheshin diktaturës.- Spiunët nuk kanë parime e moral. Busulla e tyre e vetme jane paratë e marra nën dorë. Dhe mbase kjo është arësyeja përse përfitimi nga paratë nën dorë (korrupsioni) u shndërua në fenomen në këto 20 vite post-diktaturë (e instaluan edhe këtë praktikë).

  Në këto rrethana, duke patur informacion të mjaftueshëm për dobësinë e shtetit (padyshim ata dinin shumë për të, sepse regjimi mbahej nga informimet e tyre) dhe pamundësinë e rikuperimit (shërimit – doktori i bllokut e dinte tashmë) të diktaturës, spiunët vendosën të kalonin në krahun tjetër të barrikadës. Dhe ata dinin ç’bënin në këtë aspekt (ishin “ustallarë”), sepse i njihnin mirë pikat e dobta te regjimit dhe plagët e tij të pashërueshme. Dhe pikërisht në ato plagë të pashërueshme ata e sulmuan diktaturën, duke e goditur fort e pamëshirshëm (ndërsa kishin shërbyer si sorumi i tyre ndër vite).
  Pra, veç halleve të tjera të mëdha, regjimi mbeti edhe pa spiunë, pa yzmeqarët e tij të fshehtë të erresirës, pa drogën e përhershme të marrëzisë (simptomës) së tij ç’njerëzore. U braktis pikërisht nga spiunët (minjte), nga shpresa e fundit e tij. Sepse spiunët dolën “partizan në mal”, u bënë kryengritës, dhe kërkuan pushtetin. Minjtë e fshehtë të regjimit donin pushtet… dhe e fituan.
  (vijimi i origjinalitetit alla-shqiptarë dihet tashmë…)

  Blendi Fevziu (KORANI)
  Jemin Gjana (I VOGLI)
  Halit Shamata (ÇANTA)
  Bardhyl Londo (SHISHJA E QUMSHTIT)
  Astrit Patozi (ALFONS BALLSHI)
  Shaban Memia (QUKAPIKU)
  Vili Minarolli (PROFESORI)
  Ridvan Bode (KORÇARI)
  Jozefina Topalli (DIZINJATORI)
  Sali Berisha (PENICILINA)
  Fahri Balliu (RRJEPSI)
  Leonard Demi (MURRIZI)
  Uran Butka (DOKU)
  Remzi Lani (HOLTA)
  Spartak Poçi (INXHINIERI)
  Armando Shkullaku (BOZHURI)
  Servet Pëllumbi (YLLI)
  Preç Zogaj (ÇIFTELIA)
  Genc Ruli (STILOLAPSI)
  Sokol Olldashi (TRENDAFILI)

 22. analisti zvicer. says:

  me BLENDI FEVZIUN mburremi te gjithe shqiptaret sepse ka nje DIAPAZANE te madhe te nje gazetari e analisti te SPIKATUR.ah sa shume i mungon kosoves nje gazetar si fevziu.pra ne kosove te vetquajturit gazetar TURPROJNE edhe POPULLIN e KOSOVES me ANAMOLIT e HENDIKAPET e TYRE PSIQIKE psh:vetem percilleni emisionin JETA ne KOSOVE nga 2 stupid jeta xhara dhe muhamet hajrullahu ku pasi ta bejne pytjen te ftuarve as 10 sekonda nuk i japin hapsir te pergjigjet I ftuari dhe gjdo 5-10 sekonda thojn PSE-PSE-PSE-PSE pra posa te filloje spjegimi e psehes perseri pse-pse-pse,dhe fillojne me nje pytje dhe pa u pegjigjur ne 2 fjalet e para i bejne pytjen tjeter dhe vazhdojne me seri te pytjeve.pra kurre nuk munde te pergjigjet e ftuari ne as 1nje pytje dhe perfuundon emisioni.e tera i ngjane nje loje-debat FEMIJESH.a BLENDI FEVZIU ka prezentimin KLAS premier klas te gazetarve me rreputacion te famshume si psh: gazetari italian qe prezenton ne RAI UNO PORTA-PORTA ose gazetaret gjermane ne ZDF e BBC-SNN etj.pra vetem DURIMI e FILOZOFIJA e FEVZIUT se nje tjeter gazetar nuk Kish pranuar musafire te tille.pse-eshte TURPI me i madhe kur nje persone fillone te FLASE dhe tjetri-tjeret e ndepresin rregullisht.pra e ndepresin qellimishte veten qe te jet pa u pergjigjur ne pytje sepse nuk ju KONVENON atyre te thuhet e verteta dhe me nje FJALE DOMONOJN EMISIONIN dhe i DHANE nje tjeter KAHJE PYTJEVE.pershendes TRIMAT e GAZETES TEMA.

 23. tOnuzi says:

  Zhdukeni nje ore e me pare kete ndyresire shpifarak , qe s’di nga rrjedh, cfare shkruan, che si kurdiset!

 24. bobi says:

  i kan bo dhe keng ne youtube hiti veres

  fantomas – pusho
  http://youtu.be/ZN61xOcv9mQ

 25. shvejku says:

  Marr guximin ti them z.Lame se sado i madh te duket vetja aq me i vogel i dukesh popullit…sidomos ata qe i bashkohen semundjes se shekullit: PPSH (PS),kot i dalin perballe ketije populli te masakruar 50 vite rrjesht prej tyre…edhe 50 vite te tjera hieja e bemave dhe gjemave te PPSH_se ,do ti ndjeke mbrapa .

  SHVEJKU.

 26. shvejku says:

  Marr guximin ti them z.Lame se sado i madh te duket vetja aq me i vogel i dukesh popullit…sidomos ata qe i bashkohen semundjes se shekullit: PPSH (PS),kot i dalin perballe ketije populli te masakruar 50 vite rrjesht prej tyre…edhe 50 vite te tjera hieja e bemave dhe gjemave te PPSH_se ,do ti ndjeke mbrapa …keta funderrina te ketije kombi.censura komuniste vazhdon..?????….mos e botoni pra.

  SHVEJKU.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6901
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6901
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X