Tom Doshi: Saliu është i punësuari i Shkëlzenit. Biri i kryeministrit përgjigjet duke sulmuar Ramën | Gazeta Tema
 

Tom Doshi: Saliu është i punësuari i Shkëlzenit. Biri i kryeministrit përgjigjet duke sulmuar Ramën

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |
Shkëlzen Berisha

Shkëlzen Berisha

Nga Shkodra, deputeti i Partisë Socialiste, Tom Doshi, rreshtoi një seri akuzash ndaj të birit të kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

Duke folur në takimin e organizuar në prani të kreut të PS, Edi Rama në fshatrat e Shkodrës, Doshi tha se Shkëlzen Berisha është sekseri i pushtetit, madje shtoi se Saliu është i punësuari i tij.

Doshi tha se ndërsa Berisha thotë përpara, Shkëlzeni merr koncesionet, ndërsa Berisha thotë përpara, Shkëlzeni merr tokat në bregdet.

Në akuzat e tij, Doshi përfshiu edhe ish- ministrin Dritan Prifti. Doshi tha se sa herë Zeni kishte nevojë për lekë, qeveria bllokonte Rezart Taçin dhe ai shkonte e paguante gjobën tek Shkëlzeni.

Doshi akuzoi edhe kryetaren e Kuvendit, e cila ndërkohë që Shkodra përmbytet, ngre vila.

Pas këtyre akuzave ka reaguar edhe djali i kryeministrit, që thotë se Doshi është një ordiner, që do përballet me drejtësinë së bashku me Ramën. Shkëlzeni thekson se ai i ka fituar të gjitha betejat me opozitën kur kanë shkuar në gjykatë.

“Të njëjtin fat do të kenë edhe këto akuza të ambalazhuara nga Rama dhe të mbllaçitura nga goja e ordinerit Tom Boshi, që Shkodra dhe e gjithë Shqipëria e njohin si deputeti që ka diplomë universiteti, por i mungon ajo e shkollës tetëvjeçare.

Shqiptarët kuptuan sot cila është rilindja e Edi Ramës. Një rilindje që për orator ka doshët, kokëdhimët dhe skenarist Edi Boshin,” thuhet në deklaratën e Shkëlzenit.

“Duke ia lënë përballjen me shpifjet drejtësisë, e ftoj Mr. 20 përqindëshin që së bashku me premtimin për t’i falur gjobat bizneseve të Koçove dhe Doshëve, të mbajë premtimin për t’i shpjeguar opinionit se me çfarë parash është ndërtuar pallati pesëkatësh i gruas së tij në sheshin mes pallateve, apartamentet e shumta në emër të saj, si dhe sarajet e tij qindra- mijëra euro në malin e Dajtit.

Ju jeni politikani i vetëm në 20 vite që garoni, duke pasur në shpinë pallat dhe vilë, që kanë kushtuar së paku 2 milion euro, e për të cilat jo vetëm nuk është paguar asnjë taksë, por mbi të gjitha u mungon burimi,” vijon deklarata./ep

84 Pergjigje per Tom Doshi: Saliu është i punësuari i Shkëlzenit. Biri i kryeministrit përgjigjet duke sulmuar Ramën

 1. Alma  --  30 Maj, 2013 në 6:40 pm

  Ik o kriminel, o vrases i femijeve te pafajshem te Gerdecit!

  Përgjigjjuni

  • KINEZI  --  30 Maj, 2013 në 6:44 pm

   SHIHET QARTE FETYRA E NJE KRIMINELI, SHIHET QARTE FETYRA E KRIMINELIT SHKELZEN SALI BERISHA QE VRAU 26 VETA NE GERDEC NE 2009-TEN!

   Përgjigjjuni

   • Genci  --  30 Maj, 2013 në 6:50 pm

    Po ti o horr, o kriminel, o vrases ke goje te flasesh??
    Ik zhduku ndrroi pelenen babit se po i vijne ujet e holle nga frika e humbjes ne 23 qershor! 😉

    Përgjigjjuni

    • smail  --  30 Maj, 2013 në 7:07 pm

     Fytyra e ketij njeri duhet varur ne cdo shtylle per tu kujtuar se ai eshte pergjegjes per 26 viktima ne Gerdec. Tani na paska koke per te sulmuar Tom Doshin, ik o fytyre e poshter.

     Përgjigjjuni

     • Ramy  --  30 Maj, 2013 në 7:44 pm

      Tom Doshi eshte 1 cope mishi, e kuptoni ju mutoscialistet se keti tipit i mungon diploma e tetvjecares por nuk i mungon diploma universitare, kjo eshte fakt , prandaj shqiperia nuk mund te rilind , me injoranta te tipit Doshi, APO me koco kokdhijer etj, me i fjal rilindje Hoxhist

      Përgjigjjuni

      • bersejda  --  30 Maj, 2013 në 7:52 pm

       i punesuari apo punedhenesi, te dy jane pergjegjes per rrenimin e ekonomise, te dy jane pergjegjes per Gerdecin, per viktimat e 21 janarit, per papunesise, per pislleqet me tenderat, per mungesen e nje shteti ligjor, per politizimin e gjykatave.

       Te dy, do t’i nxjerrim te papune me 23 qershor, per t’i hapur rrugen e punesimit te gjithe shqiptareve qe jane ndeshur me babezitjen e ketyre te dyve.

       Përgjigjjuni

      • fl  --  30 Maj, 2013 në 9:04 pm

       Hehe dhjaksat e Sales, s’ka numra me Tom Doshin.

       I them Shkerdhenit se Gjykatat e Babit do ti shohim pas 23 Qershorit :)

       Përgjigjjuni

      • loni  --  30 Maj, 2013 në 11:14 pm

       ne kohen r tom doshit tete vjecarja ishte me detyrin,,doje apo nuk donte ai ishte i detyrueshem,,por neqofse andej nga malsia ishte ndonje ligj tjeter te asaj kohe,,kete vetem shkelzen berisha dhe ky ramy e ditkan,,prandaj mos mashtroni,,thoni te pakten ka diplome uneversiteti po pa te mesmen,,se nuk e ha njeri kete pa tetevjecaren or malok te trashe mos mashtroni me se eshte turp gjytryma njerez..

       Përgjigjjuni

     • roy  --  31 Maj, 2013 në 11:31 am

      ja nje kenge e vertete kunder politikaneve shqiptare …..

      Përgjigjjuni

    • Blerta  --  30 Maj, 2013 në 7:32 pm

     Piiiiiike e zeze o zot kush del per te folur per procese gjyqsore o te hengert dheu ty o krimile pjelle e kriminelit mor horr!
     Ti duhet te dergjeshe ne burg tani e para 7 vitesh mor ca te te them un ty se nuk dua te ndyj gojen se boll i ndryre je me gjakun e te pafajshmeve!

     Përgjigjjuni

   • Vera  --  30 Maj, 2013 në 6:53 pm

    Doli ky, cuni babit, maskarai i maskarenjve te te gjithe koheve!

    Ky eshte me kriminel se i ati, kot nuk thone qe pas nje tirani

    ndodhet nje tiran edhe me i madh. Por ajo qe nuk di ti mo Xen djali

    eshte qe tet eti i ka ardh fundi, tirani tashme eshte i regjur, i

    plakur. Me mire te zhdukeni te gjithe nga faqja e dheut e keshtu do

    binin te gjithe rehat!

    Përgjigjjuni

   • Vlora  --  30 Maj, 2013 në 6:54 pm

    ha ha ha nipi vicidolit i paska fituar te gjitha gjyqet me opoziten.

    ti je i “nershem” o xen,normale qe do ti fitosh ato gjyqe.

    Përgjigjjuni

    • dorjeta  --  30 Maj, 2013 në 7:01 pm

     Saliu apo zeni, cilido qofte drejtuesi i kesaj qeverie, asnjeri s’do te jete pas 23 qershorit.

     Shqiptaret nuk do te perplasen me keto male qe s’bezajne ndaj halleve dhe problemeve pafund, shqiptaret do te kene nje qeveri te drejtuar e te fokusuar nga qytetaret, vetem me PS dhe Edi Ramen.

     Përgjigjjuni

   • alban  --  30 Maj, 2013 në 6:54 pm

    Ky njeri si pasoje e gjyshit part-time nuk u be nje djale i mbare por u be nje mjeshter per te masakruar popullin. Ky duhet denuar sepse ka bere shume krime.

    Përgjigjjuni

   • Endri  --  30 Maj, 2013 në 6:56 pm

    Ne supet e ketij njeri rendojne 26 te vrare. Deshira e tij per tu pasuruar sa me pare shkaktoi ate tragjedi qe nuk do harrohet kurre.

    Përgjigjjuni

   • grejsa C.  --  30 Maj, 2013 në 6:57 pm

    Po normale qe do t’i fitoje te gjitha ceshtjet gjyqesore ti Zeno se te gjitha gjykatat jane te politizuara, te gjitha gjykatat i drejton baba jot saliu dhe te gjithe gjyqtaret i mban ti me leket e shqiptareve.
    Por se shpejti, do te pergjigjeni para ligjit e do dilni para gjykatave, qe nuk do te jene me te politizuara por asnjeanese dhe te shohim se sa ceshtje gjyqesore do fitosh.

    Përgjigjjuni

  • Ramy  --  30 Maj, 2013 në 6:46 pm

   Alma po ku do me kriminel se Doshin

   Përgjigjjuni

  • erla  --  30 Maj, 2013 në 6:57 pm

   nje familje e tere ne pushtet! nje gje te tille e kemi pare vetem ne periudhen mbreterore te kohes se Zogut apo Vidit por si gjithmone me Saliun ne krye vetem mbrapa eshte Shqiperia

   Përgjigjjuni

  • fino alla fine  --  30 Maj, 2013 në 7:13 pm

   Ore jane nje te dy Saliu e Shkelzeni asgje nuk i ndan,te dy vjedhin popullin,te dy jane kriminele.Njeri vrau me 21 janar e tjetri ne Gerdec.Duhet qe te nise nje hetim i gjithe familjes Berisha pasi Saliu te shporret njehere e mire nga politika me 23 qershor.

   Përgjigjjuni

  • Vorsicht!  --  30 Maj, 2013 në 7:22 pm

   Zeni mos e kruj me Tomen, se nuk asht prej Lushnjet por prej Malsijet e t’i tharb turijt, thuja kete edhe Kuliqit

   Përgjigjjuni

  • gertjan  --  30 Maj, 2013 në 7:25 pm

   Po ku ka me hajdut se ky,njesoj si i ati eshte.Do plasur brenda edhe ky.Ky shtet eshte i kapur teresisht nga familja e Saliut,nga rrethi i tij i ngushte familjar.

   Përgjigjjuni

 2. Flogerti  --  30 Maj, 2013 në 6:40 pm

  Kta jane zhvates. FAmilja Berisha eshte kriminale

  Përgjigjjuni

 3. turi  --  30 Maj, 2013 në 6:41 pm

  fole o mr gerdeci? vrave burrin e tezes e ke prap goje te flasesh?!!! per te gjithe ju qe se dini, kunati i berishes vdiq ne gerdec

  Përgjigjjuni

 4. alesia  --  30 Maj, 2013 në 6:41 pm

  IIIIIIIIIIIIIIK sali e shkelzen ik. Ikni se do merrni ate qe meritoni kur te kete shtet, dmth pas 23 qershorit

  Përgjigjjuni

 5. Fioralba  --  30 Maj, 2013 në 6:42 pm

  Betejat i ka fituar Shkelzeni se e ka babi gjykaten. Ske faj ti jo, se ktej pasurohesh pa fund, ktej ben si i ndershem.

  Përgjigjjuni

 6. Erisa  --  30 Maj, 2013 në 6:43 pm

  Shkelzeni mos te flas shum per drejtesi, se e di nje Shqiperi e tere se sa eshte pasuruar ai ne kurriz te babit.

  Përgjigjjuni

 7. besnik  --  30 Maj, 2013 në 6:43 pm

  Shiko more se cfare amatori qe eshte ky buzequmshti.

  Nuk ke shanse qe te matesh me Tomen ti mer kalama.

  Përgjigjjuni

 8. Majlinda  --  30 Maj, 2013 në 6:44 pm

  turp, mos guxo te flasesh ti per ndershmeri, se Gerdecin se harron njeri. babi me verte i ka bler gjykatat po kjo sdo te thot se ti nuk je i fajshem.

  Përgjigjjuni

 9. rolandi  --  30 Maj, 2013 në 6:45 pm

  SALIU PUNON PER SHKELZENIN PO, MBRON NJE VRASES DHE NJE PERGJEGJES TE NJE TRAGJEDIE TE PAPAR.

  Përgjigjjuni

 10. Dibrani  --  30 Maj, 2013 në 6:47 pm

  Dibrani
  Eshte intersant fakti qe Berisha lakon emrin Tom Doshit ne te gjitha rasat,nuk le fjale pa thene,nga me te ndyrat ,shpifje pafund,kurse i biri i Saliut u merzit dhe kujton drejtesine e Ndreces

  Përgjigjjuni

 11. EDIUS RAMAUS SEKRETAR I 36 I JORGUS PAPANDREUS  --  30 Maj, 2013 në 6:49 pm

  IK ORE E SHKELZEN KOKCO KOKEDHIMA E KA LULEZU TIRANEN ME BETON CKE TI TANI AI DO TA LULEZOJ EDHE VLOREN DHE MOS FLISNI KUNDER RAMES RAMA ESHTE NJE QEREK BURRE E GJYSEM PIKTOR

  Përgjigjjuni

 12. Armir  --  30 Maj, 2013 në 6:51 pm

  Armir
  Sigurisht qe me drejtesine e babait e dhene nga Ndreca dhe Sashenka ,Xeni do ti fitoje te gjitha gjyqet me Rilindasit,por nuk do ti mjaftoje koha sepse po afron 23 qershori,ku drejtesia do te shkoje ne vendin e vet

  Përgjigjjuni

 13. bentirona  --  30 Maj, 2013 në 6:54 pm

  Erdhi FUNDI,dhe kete e kane kuptuar mire.PO U DEL SHPIRTI FAMILJARISHT.

  Përgjigjjuni

 14. Jolanda  --  30 Maj, 2013 në 6:54 pm

  po ku keni goje ju ore te flisni per edi ramen dhe tom doshin, po shihni ore se ti yt ate e jot moter i keni duart me gjak , ndaj boll shpife…rilindje

  Përgjigjjuni

 15. Atdhetari  --  30 Maj, 2013 në 6:55 pm

  O Shkerdhen (me fal Shkelzen) Sal Beri ik o langaraq nga ke ardh. Ik sa nuk eshte vone o çun mami. O peder. O aktor filmash skadent. Ke dhe goje e flet o çuni i Lirise (qe vetem emrin ka Liri se knej ka marre per burre nje person qe vetem LIRINE nuk do). RILINDJEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!

  Përgjigjjuni

 16. koli  --  30 Maj, 2013 në 6:55 pm

  pse te djeg ty mor burre , sa ke vjedh e sa ke marr nga pushteti babit, sa miq e te njohur qe se kane meritu kane fitu tenderat , pse kapesh me njerz qe vertet jane ne pushtete po nuk e shfrytezojne si babi yt pushtetin

  Përgjigjjuni

 17. fieraku4u  --  30 Maj, 2013 në 6:55 pm

  PO NUK U FUT SALI RRUMPALLA NE BURG…NUK DO KETE REHAT SHQIPERIA. MBAJENI MEND KETE, AI ESHTE E KEQA E CDO GJEJE.

  Përgjigjjuni

 18. Kosta  --  30 Maj, 2013 në 6:56 pm

  persa i perket pallatit te bashkshortes se rames e ka dhene shpjegimin e saj ne nje emision 2ore , po ti ore qe je sekseri me i ndyre e fut ne tendera miqt e tu apo kujtin se si dime..ne shesh do ju dalin te gjitha

  Përgjigjjuni

 19. liri a vdekje  --  30 Maj, 2013 në 6:56 pm

  hajde mongol hajde me ket surrat do i drejtohesh gjykates po mbas 23 qershorit more hale qe ske as moral e as burreri ,ti je nga ata qe ha buken e permbys kupen ,rri or cunak urte se do perfundosh cepave te rrugeve

  Përgjigjjuni

 20. lorini  --  30 Maj, 2013 në 6:57 pm

  mesa duket baba sali te ka mesuar mire e sic duhet..po ti pse nuk u shpjegon njerzve punen tende te gerdecit ku u vrane 26 vetea dhe babi te dha amnisti

  Përgjigjjuni

 21. beni  --  30 Maj, 2013 në 7:00 pm

  o shkelzen po rri mor pis se ty shyqyr qe te mbron babi e po te mban mire se je pergjegjes per nje tragjedi te medha dhe ti e di shume mire qe ata njerzit e gerdecit enden akom per drejtesi do te vi dhe ty rradha pa merak

  Përgjigjjuni

 22. HALLEXHIU PA PUNE  --  30 Maj, 2013 në 7:02 pm

  Te gjitha pasurite qe ke nuk vihen me pune ne pak vite..a po jo???
  O “sHKERDHEN” SA KUSHTON VILA JOTE NE LUNDER????
  PSE E KE CUAR GRUAN ME FEMIJET NE sUEDI????
  KE FILLUAR TRASAKSIONET E PARAVE JASHTE VENDIT, KE GRUAJA?????
  KE BLLOKUAR HIPOTEKEN, JE BERE SI “QEN” PER TA ????
  PSE I KOMANDON TI LOJRAT E FATIT(po sdeshe TI smerr kush license)????
  PSETE…PER TY NUK MBAROJNE…POR DO TI LASH TE GJITHA. PO JU VJEN FUNDI!

  Përgjigjjuni

 23. anonim  --  30 Maj, 2013 në 7:03 pm

  kush e vrau Kosta Trebicken…!!??

  Përgjigjjuni

 24. koli  --  30 Maj, 2013 në 7:06 pm

  Deklaratat e zotit Doshi jane komplet absurde…Partia socialiste dhe perfaqesuesit e saj nuk po dine me cte thone edhe ndaj i kalojne deklaratat per familjen Berisha…Pu si kane vajtur keto pune….po si sju vjen zore qe beni te tilla deklarata apo skeni me ca te kapeni me tani qe e keni kuptuar qe betejen e keni te humbur…Te dashur socialista ne nje betej gjithmone ka te humbur e te fituar…ju si gjithmone jeni ata qe duhet te humbisni…

  Përgjigjjuni

 25. Haxhiu nga Selita  --  30 Maj, 2013 në 7:06 pm

  Edhe bijte e Kadafit ne Libi i fitonin te gjithe gjyqet. Rahmet pacin.

  Përgjigjjuni

 26. Rilindje per dibren  --  30 Maj, 2013 në 7:08 pm

  Rilindje per dibren
  Berisha me qeverine e tije shkaterruan dhe shiten e tjetersuan te gjihtha pasurite e ketij vendi mbi e nentokesore ,ne interes te klientave te familjareve te tyre.

  Përgjigjjuni

 27. gena  --  30 Maj, 2013 në 7:09 pm

  e po si thua ti zotrote tja leme babit tend qe te vjedh me shume per tu dhe argiten? po ai e rrenoi mor ket shqiperi dhe shiko se ju ke listat keni te madhen shushke greta kocin hahahaah

  Përgjigjjuni

 28. tekiu  --  30 Maj, 2013 në 7:11 pm

  Ftojeni Tom Doshin ne nje studjo televizive dhe pyeteni per programin qeverises te Ps.Jam i bindundur se nuk vjen por sikur te vinte do te shifnit cfare halabaku eshte.Edhe tja jepni te shkruara nuk i lexon dot.Ka qene ne shkolle te mesme zooteknike Shkoder.Ka there me thike nje shok te vetin.E ka shpetue i jati me miqet qe kishte dhe kavanozat e mjaltit.Ne kohen e Enverit ne Trush te Poshtem shikoje vetura te Tiranes qe vinin tek Gjek Preku.I jati Gjeku ka pase mik krye miku doktorin e LLixhave ne Peshkopi kushri te Enver Hoxhes.Po ti thonje me ka degue Gjek Preku te fuste ne llixha pa teklif.Familja e tije ka mohue vuejtjet e Dom Mark Hasit dhe pushkatimin e Kir Dulit kushri te tyre.Prek Calin e kane ne mehalle Hasanajve por 20 brez larg.Ne Kelmend kur u reabilitue Prek Cali pas 1990 kushrinjet e Prek Calit megjithse ishin aty nuk i lejoji populli i Kelmendit te afrohen si te aferm te tije sepse e kishin mohue ne komunizem.Nuk me kujtohet se a ishte Gjeku aty por besoj se jo.Ne Shkoder Ps ka vu te dytin dhe te tretin ne liste dy halabake Doshin dhe Sterkajn.Toma financon Ramen e Ps miliona ndersa i vllaji Preku vuen me jetue me nje stalle derrash.Ma mire Toma ti jape vetem 5% te financimit te Rames te ja jape vllajit te vete e mos te rropatet dite nate me derrat.

  Përgjigjjuni

  • andi shkoder  --  30 Maj, 2013 në 8:31 pm

   Teki djali. Ti ne fakt i njihke mire por qenke paksa rrencak. Je i pari njeri qe po degjoj te flasi keq per gjek prekun. Ai ka qene nje malesor me reputacion te madh e megjithese i persekutuar ka gezu respekt dhe tek kuadrot e atehershem te partise qe e vleresonin per autoritetin qe kishte. Sa per zemren e Tom Doshit nuk ke cfare thua as ti e as njeri. Preka e ka vilen te kthesa e Dajcit e shko pak e shih si jeton. Se asht gjysen e dites i dehur se ka fajin Toma mor mik. I jep leke aq sa ti se ke idene. Programin e PD te siguroj se nuk e njeh Jozi jot qe sot kishte pa enderr me 160 milione euro per fshatin. Atij fshat qe i ka akoma borxh leket e demeve te permbytjeve.

   Përgjigjjuni

 29. sandri  --  30 Maj, 2013 në 7:13 pm

  e mo te drejten ka thene , sali berisha eshte hajdut , ti je sekser , hajdut jep tendera miqeses, ke boll ndertime te tuat ne emer te miqeve dhe per me teper je pergjegjes i nje tragjedie te madhe

  Përgjigjjuni

 30. Erjon  --  30 Maj, 2013 në 7:15 pm

  Ata jane ne pushtet i kane kthy gjonat sipas interesit te vet. Por ta din shume mire se 80% e votueseve shqiptar kane per te votuar Edi Ramen sepse e din qe ai eshte njeri qe punon per kete vend dhe sdo lejoj te tilla gjera te ndodhin me.

  Përgjigjjuni

 31. tisi  --  30 Maj, 2013 në 7:16 pm

  doshi te sygjeroj te merresh me ndonje pune me te pershtatshme per pozicionin qe keni.mos u merrni me fjale te kota.

  Përgjigjjuni

 32. veri  --  30 Maj, 2013 në 7:17 pm

  shkelzen te gjithe e dim kush je e dime edhe qe duhet te ishe ne burg por babi te dha amnisti , dhe per shfrytezim e e dhenie tenderash per miq ndaj nuk flet dot pet ramen

  Përgjigjjuni

 33. ermal  --  30 Maj, 2013 në 7:26 pm

  Ky, i biri i babait. Nje kriminel qe nuk ja ka shokun. Ka goje edhe thote qe doshi eshte ordiner. po me ordiner se zeni nuk ka ku te shkoje, dhe drejtesia do vije pa merak o Zen, do vije me 23 qershor. Edi Rama eshte fituesi i vetem i ketyre zgjedhjeve.

  Përgjigjjuni

 34. lavirja e bulevardit  --  30 Maj, 2013 në 7:29 pm

  iiiiiiiiiiiii sa i shpifur qe eshte, si tranvestit. Nuk merret vesh cfare eshte burre apo grua. Ben dhe sekserin ky, me kete surrat.

  Përgjigjjuni

 35. Gezim Qatja  --  30 Maj, 2013 në 7:30 pm

  edhe ky pederast I vogel merret me politike? burgu ju pret familjarisht me shpellare

  Përgjigjjuni

 36. england  --  30 Maj, 2013 në 7:34 pm

  Ku ne te semes do e fusesh koken tende pas 23 qershorit more djali babit?do perfundoni neper kanale si Gadafi mor palluq.

  Përgjigjjuni

 37. Baro Corrogjafi  --  30 Maj, 2013 në 7:35 pm

  Foli dhe Shkelzen Berisha ! Ndofta nuk do t’i binte radha TE FLISTE PAS 23 QERSHORIT. Me mire do te ishte , Shkelzen, ta lexonte Laùra Vorpsi kete deklarate ,pasi ajo ja ka marre doren si zedhenese e faliljes Berisha !
  Une te dija per te zgjuar, por ti qenkerke fare budalla : Thuaj se i ke fituar te “gjitha gjygjet ndaj opozites !!!” Po ,i ke fituar se kishe baba kalin dhe sa ta kesh ate, babane , do t’i fitosh (jo me drejtesi ). Mirpo babai do te bjere nga kali nje dite dhe ti nuk do te gjesh vrime ku te futesh, pasi ke per te dhene llogari per 26 te vraret e Gerdecit ! Prandaj, ju them qe me mire do te ishte te heshtje se po i hoqe koren m…t , vjen ere dhe kermos gjithandej.

  Përgjigjjuni

 38. karla  --  30 Maj, 2013 në 7:36 pm

  ky tom doshi me mire te shofi punen e vet se po len nam me keto thashethemet.

  Përgjigjjuni

 39. agim  --  30 Maj, 2013 në 7:37 pm

  Ky birbo duhet te kuptoje nje here e mire se nuk u a mbyll dot gojen shqiptareve, te cilet flasin dhe perqasin aktet me koruptive te ketij vendi me pjestare te famijes se tij, ku perfshihet edhe vete. Drektesia do te funksionoje kur te çlirohet nga kthetrat e berishajve te cilen po e perdorin si kamikaz e zhurmues frike, per te vjedhe te lire e pa shqetesime rilindje rilindje

  Përgjigjjuni

 40. kledi  --  30 Maj, 2013 në 7:38 pm

  e po si thua ti tja leme babit te tij qe te vjedh me shume per te dhe argiten? po ai e rrenoi mor ket shqiperi dhe shiko se ju ke listat keni te madhen shushke greta kocin hahahaah

  Përgjigjjuni

 41. keni  --  30 Maj, 2013 në 7:39 pm

  Shpifjeve pa pikë e presje, nuk i vunë dot shenjë pikësimi, as buzëqeshjet e Ramës, i cili ndihet keq dhe humb kontrollin mes studentëve e diplomatëve, por e gjen veten ngrohtë e të përmbushur në shoqërine e Doshëve. Shqiptarët kuptuan sot cila është rilindja e Edi Ramës. Një rilindje që për orator ka doshët, kokëdhimët dhe skenarist Edi Boshin ! rilindje rilindje

  Përgjigjjuni

 42. kledi  --  30 Maj, 2013 në 7:40 pm

  shkelzen te gjithe e dim kush je e dime edhe qe duhet te ishe ne burg por babi te dha amnisti , dhe per shfrytezim e e dhenie tenderash per miq ndaj nuk flet dot pet ramen

  Përgjigjjuni

 43. klea  --  30 Maj, 2013 në 7:50 pm

  tom ndoshi kerkon qe duke akuzuar te tjeret ,mund te largoje vemendjen nga vetja e tij,por nuk e ha njeri kete,pasi toma eshte i lyre koke e kembe ne korrupsion,ai po del per deputet per interesa te tij personal qe te ardhurat qe ka ti 5 fishoje sepse edhe ato qe i ka marre nga djersa e njerzve kerkon ti shumfishoje.

  Përgjigjjuni

 44. genti  --  30 Maj, 2013 në 7:51 pm

  Tom Doshi , gangster lagje qe ka vene pasurine duke shitur ilace te skaduara farmacive me dhune

  Përgjigjjuni

 45. NULI  --  30 Maj, 2013 në 7:54 pm

  Zoyi Tom Doshit eshte nipi i Preng Calit njeriut me burre ne Malësin e Hotit,me një shtalartesi 2 meter e 15 cm.

  Përgjigjjuni

 46. titi  --  30 Maj, 2013 në 8:05 pm

  Tamam kopje e Lul Bashes, nje surrat te ndyre qe te dy!

  Përgjigjjuni

  • aldo  --  30 Maj, 2013 në 8:29 pm

   ke surrat me te mire ti kshu

   Përgjigjjuni

 47. Dukagjinsi  --  30 Maj, 2013 në 8:12 pm

  Ku quni duhet me ba analizat e ADN per me dijt djali i kuj asht.
  Dhe per me pa Sala, se asht burre siq ka deklaru…!

  Përgjigjjuni

 48. hajriu  --  30 Maj, 2013 në 8:14 pm

  Vetem ti mos e sha Berishen o Tom Kodoshi . Jo per ndonje gje por ka mundesi e kthehesh prap , se laramanin ke bere gjithmon.

  Përgjigjjuni

 49. liku  --  30 Maj, 2013 në 8:16 pm

  Qe familja berisha eshte gjakpirese kete e dim te gjithe tani, por puna qendron.pas 23 qershorit – me sa duket rama do mari pushtetin dhe pyetjet jane te shumta duke filluar nga: a do futet njeri ne burg per gerrxdecin dhe 21 janarin, a do sekuestrohen prona, a do hetohen proceset e pasurimit misterioz te nje klase te vogel dhe specifike politikanesh dhe familjet e tyre. A do i deklarojne pasurite e tyre rama dhe meta dhe njerezit qe i rrethojne si dhe rrugetqe ata ndoqen perte bere keto pasuri???????????????

  Keto shikoni dhe jo se i kujt eshte zeni e i kujt eshte saliu dhe sa i bukur njeri e sa i shemtuar tjetri, e cfare do mundeni e do beni ne keto drejtime e jo te dilmni e te beni llap llap llap neper kafene dhe forume po gjeni rruge per te vene kontrollin ndaj atyre qe dalin ne krye here me vota e herw me vjedhje. Thashethemt ndaj urrejtjes se njerit dhe lavdise se tjetrit i provuat keto 20vjet dhe nuk u dhane prodhi por vetem sa u shperndane ai dhite qe i ndjek ujku. Bashkohuni qe te rrisni presionin ndaj atyrs qe u udheheqin se xwfi sa te jini pas thashethemeve dhe muhabeteve ata do vjddhin e pasurohen ndwrsa ju do mjeroni si mizerje. Kush u thot ju se rama dhe berisha nuk punojne bashke ne prapaskene per skenat qe paraqesin cdo dite???????

  Si qe e mundur qe berisha i tekstoi rames gabimerisht para pak ditesh??????? Cfare bentenumri i celularit te rames ne telefonin e berishes dhe nga e dinte rama qe ate numer e kishte berisha kur numri personal i berishes duhet te jet sekret?????????

  Ngelet duke ngrene perralla me enver dhe me sali, ata jane bashk te gjithe dhe ju jeni vete o llapaqener, prandaj pervishuni dhe mobilizouni se ua hengren dreken nga e para.

  Përgjigjjuni

 50. Roni  --  30 Maj, 2013 në 8:20 pm

  Si nuk ju vjen zor,diskutoni per nje injorant si Tom Doshi,a keni ndonje pune apo mereni me llafe gjithe kohen,dembela ,dembelhana,

  Përgjigjjuni

 51. ALDO  --  30 Maj, 2013 në 8:21 pm

  TOM DOSHI ESHTE NJE INJORANT QE NUK DI TE LIDHI 2 FJALE DHE JO QE TE PERFAQESOJE SHKODREN.
  TOM DOSHI ESHTE NJE KRIMINEL QE NUK DI SE KU I KA RRENJET.
  TOM DOSHI ESHTE NJE NJERI I ULET QE DI VETEM TE SHAJE DHE TE OFENDOJ. DHE FJALIMIN E SOTEM PALE KUSH JA KA BERE TE ZIUT SE PO TE ISHTE PER TE NUK DO TE FLISTE ASNJE FJALE.
  DHE DEL DHE FLET PER SHKELZEN BERISHEN. NUK PO FLASIM I BIRI I KUSH ESHTE. PO FLASIM THJESHTE SI NJE INDIVID. DHE ARSIMIMI I SHKELZENIT DHE I TOM DOSHIT JANE SHUME NDRYSHE.
  PERSONALITETI I SHKELZENIT DHE TOM DOSHIT NUK KA PESHORE QE MUND TI PESHOJE.
  KJO ESHTE DIFERENCA QE RAMA E KA TE VESHTIRE TA BEJ. SE PO TE DINTE TE BENTE DIFERENCAT DO TE KISHTE VENE NE LISTE NJEREZ TE AFTE DHE TE DENJE DHE JO NJEREZ KAQ TE ULET SI PUNA E DOSHIT, KOCOS APO DHE TE TJETE. ME NJE LISTE SI KJO RAMA KA PER TE MARRE VETEM DESHTIMIN NGA MBARE POPULLI SHQIPTARE..

  Përgjigjjuni

 52. tutu  --  30 Maj, 2013 në 8:23 pm

  vertet ti kishte shkruar vete keto rreshta zen analfabeti..

  Përgjigjjuni

 53. kola  --  30 Maj, 2013 në 8:26 pm

  NULIT
  Prek Cali nuk asht Burri i Hotit as i Malsise te Hotit por asht Burri i Kelmendit asht prej Selcet me origjine lind dhe rrit ne Mal te Jushit pra nen Shkoder si thone Komuna Bushat.Ka pase nje nip ne Amerike nga vajza.Prek Cali nuk ka lane djale .Ka pase nje vlla Tome Calin qe eshte mbyte ne uje ne keneten e Kakarriqit para viteve 1920.Nuk ka pase as axhe.Kur e kane pushkatue me 1944 ka lane nje vajze te martueme ne Rapsh te Hotit dhe gruen qe ka vdeke mbas clirimit.Ndersa Tom Doshi e ka mbi 15 brez larg Prek Calin . Prek Cali dhe Tom Doshi jane nga nje Mehalle Hasanajt por qe eshte shume madhe nje nga 12 mehallat sic jane quejt te Selces apo Seljanve.Populli i Malit Jushit te Trushit dhe Malit Kolaj qeshen kur ndigjojne Tomen te permend Prek Calin mbasi e dine sa afer e ka Toma Preken dhe se e kane mohue ne komunzem.
  Duldoshajt pra fisi i Tomes jane shume larg me breza me Metajt.Nelaj dhe Selmanajt qe e kane Prek Calin 6 apo 7 breza larg.Jane kushri te larget sa nuk ka njeri te dije ti bashkoje me breza.Prek Calin e pushkatuen baballaret e rilindjes Rames.o te ishte gjalle Prek Cali do ta peshtynte Tom Doshin per alencen me vrasesit e tije

  Përgjigjjuni

  • Horri i Bulevardit  --  30 Maj, 2013 në 9:15 pm

   Kol Preng Cali do peshtynte te parin ty qe shkon si qorr mbas ish sekretarit te PPSH dhe mikut te shpise Enver Hoxhes, apo ke qene edhe ti ne nje detashment me Saliun ne ish sigurimin e shtetit qe vrau Preng Calin, se te gjithe ish sigurimsat sot jane mbas Saliut se vetem mbas tij jane te sigurte.

   Përgjigjjuni

 54. endri  --  30 Maj, 2013 në 8:31 pm

  partia socialiste ka mbaruar qe kur aty komandojne ndoshat e kokedhimat ,ska me kuptim ajo parti pasi tashme eshte ne dore te ordinjerevedhe njerzve te pacipe,fitorja eshte e sali berishes.

  Përgjigjjuni

 55. kadeti bigler  --  30 Maj, 2013 në 9:20 pm

  Do ta pesoni si kulishet e sadamit dhe te gadafit edhe ti shkerdhen i biri satrapit te SHQIPERIS qe po e ripni per se gjalli mburesh se ke fituar te gjitha gjyqet me socialistet me kete drejtesi qe e keni kthyer ne sherbimin tuaj 23 qershori do te jete fundi juaj mor familie kodoshe

  Përgjigjjuni

 56. GENI  --  30 Maj, 2013 në 9:41 pm

  Vetem ne partine socialiste mund te gjejne vend te ashtuquajturit politikan si Tom Doshi. Nje njeri qe permes kundrabandes dhe kriminalitetit arriti te vere nje pasuri ekstreme.Nje njeri i pa kulturuar dhe i pa shkolluar qe behet politikan dhe na del perpara duke thene se ne do rilindim Shqiperine.

  Përgjigjjuni

 57. Arian  --  30 Maj, 2013 në 9:46 pm

  Me thoni ju te nderuar komentues, gjate ketyre 8 viteve qe Tom Doshi eshte deputet, e keni pare ndonjehere te flase ne parlamentin e Shqiperise? Asnjeher? Pikerisht sepse eshte nje njeri komplet analfabet qe nuk di te lidhi dy fjale.

  Përgjigjjuni

 58. Artan  --  30 Maj, 2013 në 9:54 pm

  Une qe po bej kete koment jam nje person qe banoj vetem 5 minuta larg vendlindjes se Tom Doshit,dmth une e njoh mire ate. Fjalet e mia per Tomen jane qe une ndjehem i turperuar qe ai eshte nga shkodra e pikerisht nga vendi im. Ai deri ne 1990 ka qene nje coban bagetish vetem me 4 klase shkolle.

  Përgjigjjuni

 59. Amant  --  30 Maj, 2013 në 11:12 pm

  Ky birbo duhet te kuptoje nje here e mire se nuk u a mbyll dot gojen shqiptareve, te cilet flasin dhe perqasin aktet me koruptive te ketij vendi me pjestare te famijes se tij, ku perfshihet edhe vete. Drektesia do te funksionoje kur te çlirohet nga kthetrat e berishajve te cilen po e perdorin si kamikaz e zhurmues frike, per te vjedhe te lire e pa shqetesime. Por ende nuk e ka kuptuar se koha e tij dhe e babait sali po perfundon dhe se shume shpejt me drejtesine do te shpallet kjo monster dhe familja e tij vrastare. kete mund qe ta beje vetem nje shtet i lire e demokratik qe shqiptaret do ta shkepusin nga thonjte qe e mban prej me shume se dy dekada babai i tij per llogari te zenit dhe argites.
  Fund dinastise berisha dhe ketij killeri te njerezve te pafajshem

  Përgjigjjuni

 60. Albert  --  31 Maj, 2013 në 10:32 am

  Ky paraziti me i suksesshem, i biri i babes krimiel do ia mbathe ne syrgjyn pas zgjedhjeve.Pastaj baba i vet do tunde flamurin e “qendrestareve” sepse banda do largohet nga Shqiperia. Do rrine me shprese se qendrestaret,si ne 97-2005 do vetofrohen si mish per top….Por e gjitha kjo do iu rezultoje nje iluzion i kote do shuhen dhe fshihen nga kujtesa e shqiptareve si nje enderr e keqe!….

  Përgjigjjuni

 61. Socialist i zhgenjyer.  --  31 Maj, 2013 në 12:19 pm

  Hahahahaha me nan e moter, kur e kam degju Tom Doshin tuke fol ato pak fjal me ka ardh turp qe ka njerez te tille qe perfaqsojne Shkodren dhe Shqiptaret,jo qe esht Rama me i zgjuar por me erdhi turp,dhe ndjeva nje dhimbje se ku ka ra Partia Socialiste nen udheheqjen e Edvin Rames.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *