#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Arvizu: Pse duhet të votoni? Që të bëheni pjesë e demokracisë

ARVIZU2Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka bërë thirrje për pjesëmarrje në zgjedhje.

Në një mesazh të postuar në rrjetin social, Twitter, ambasadori thotë se arsyeja pse njerëzit duhet të votojnë është që të bëhen pjesë e demokracisë.

“Periudha e zgjedhjeve këtu në Shqipëri. Është një moment emocionues. Pse duhet të votoni? Që të bëheni pjesë e demokracisë,” shkruan Arvizu.

Ambasada amerikane është përfshirë në një fushatë ku u bën thirrje njerëzve që të dalin të votojnë për një të ardhme më të mirë.

Shtetet e Bashkuara janë angazhuar edhe me ndihmë financiare në mënyrë që këto zgjedhje të jenë sa më të lira dhe demokratike./ep

71 komente në “Arvizu: Pse duhet të votoni? Që të bëheni pjesë e demokracisë”

 1. fidel says:

  Si te mbrojme pjeserisht voten.
  Nese dikush ju kercenon per voten ose kerkon tua bleje, mund te veproni keshtu:
  1) Nese u kerkojne qe te fotografoni fleten e votimit, beni nje foto me voten ne kuadratin qe ata duan.
  Pastaj vendosni kryqe edhe ne disa kuti te tjera. Keshtu vota juaj do te anullohet.
  2) Nese u japin nje flete te plotesuar e u kerkojne ate qe do te merrni ne vendin e votimit bosh. Perseri vendosni ne fleten qe u kane dhene disa kryqe ne disa kuti. Keshtu vota juaj do te anullohet, dhe i dergoni fleten bosh pucistave.

  Kush deshiron mund te shkruaje edhe dicka ne fleten e votimit. Psh. se cila parti e kercenoi apo e pagoi, dhe e detyroi qe te anullonte voten.

  1. turi says:

   duhet te rrezohet sali berisha, ja perse duhet votuar. duhet te votojme masivisht kunder sali berishes!!!

   1. alban says:

    Duhet te votojme te gjithe per te cuar ne shpi kete diktator te fundit te europes. Shqiperia meriton me shume sesa kaq.

    1. Ada says:

     E vetmja parti qe ka nje progra, te detajuar, ne sherbim te popullit eshte Partia Socialiste dhe ky eshte nje motiv pse te gjithe shqiptaret do ta votojne kete parti!

     1. Artes says:

      Ku eshte ky programi i detajuar deri ne perfeksion se si shume po flisni lart e poshte?!! se une vetem brockulla dhe akuza kunder qeveritare kam degjuar ne deklaratat e Edi Rames!

      1. Elma says:

       Eshte e rendesishme qe te gjithe te votojme dhe madje ta dime mire qe vota jone te shkoje atje ku duhet dhe partia socialiste dhe programi i saj na jep kete mundesi qe vota jone te mos shkoje kot dhe mbi te gjitha te na sherbeje ne.

      2. antiregjimi says:

       http://www.ps.al/programi
       Po te kishe dashur, e kishe gjetur dhe lexuar, por ti e konsumon kohen me palaçolleqet harbute te saliut mesa duket.

    2. Lina says:

     Vetem Partia Socialiste me Edi Ramen Kryeminister i jep shprese popullit shqiptar dhe per kte jam i sigurte se populli Shqiptar do ta votoje kete parti me 23 qershor!

    3. POLO says:

     Me Partine Socialiste ne pushtet do te fitoj i gjithe populli Shqipar nga veriu ne jug sepse kjo parti eshte e vetmja qe premton nje te ardhme me te mire!

    4. Mira says:

     E vetmja zgjidhje per te ndryshuar Shqiperine eshte Partia Socialiste e cila do tju siguroje nje te ardhme me te mire per te gjithe shqiptaret mbas 23 qershorit, kurse partia e Saliut shkon ne zgjedhje me nje progrma te vjedhur nga partia kundershtare dhe me siguri populli do te marre origjinake dhe do te ndeshkoj ate qe vjedh!

    5. ANDRES says:

     Partia Socialiste eshte nje parti qe shkon ne keto zgjedhje parlamentare me nje program te qarte per te ndryshuar Shqiperine. Eshte e vetmja parti qe ne keto 22 vite demokraciqe ka nje program kac te detajuar dhe kac te pasur me cdo nevoje qe ka populli.

   2. besnik says:

    Duhet te votojme per ti treguar Berishes qe voten tone nuk mund ta vjedhes edhe sikur te kesh gjithe strukturat ne krah. Erdhe ne pushtet nga vota jone dhe tani perseri do ikesh nga vota jone.

   3. ALBANIA says:

    Partia Socialiste eshte e vetmja parti qe i jep shprese vendit tone, eshte e vetmja parti qe na ofron nje te ardhme me te mire per ne dhe femijet tane per nje te ardhme me te mire!

    1. Michael says:

     Cfare thua more?kush ta siguron te ardhmen e mire per ty dhe femijet e tu,Edi psikopati qe nuk do femijen e vet(vaj hallit per tendin) apo Ilir mashtrusi qe eshte i gatshem me i rrjep edhe lekuren shqiptareve si e si me shtu pasurine?!!! a mendjeeee,mos u genje me karramele se e ardhmja e femijeve te tu nuk vlen sa nje karramele,vlen sa nje jete!

     1. @ michael says:

      ja pra prandaj nuk hecen shqiperia dhe per ket flet dhe arvziu qe kafshet si puna jote michael te behen njerez dhe te kontribojn per vendin tyre

      normal qe do flasesh per ramen keshtu se je papagalli i saliut, pikerisht prandaj saliu fiton si infiltron njerez si puna jote duke sha ramen mjes drek dark!! dhe shi rezultatin fal saliut jemi ku jemi ne vendi te varfer dhe te shkaterruar totalisht qe nuk prodhon asnje gje vetem sharje dhe shpifje!!

      sa per meten leje meten se nuk ben gje!! meta esht per hesap te vet s’esht fut ne listat e ps!!

      po ti me ca ftyre mund te votosh komunista ne listen e pd

      po ti me cfar ftyre voton nje njeri shkaterrues si saliu

      me ca ftyre shan kur shqiptaret fal teje dhe saliut jan katandisur ne ket gjendje

      te dish nje gje qe shqiptare fal atij psikos qe thua ti kan nje shpres ME NE FUND TE BEHET NJE SHTET QE KUJDESET PER TA DHE JO I PLACKIT JO SI SAI SALI SERBI I JOT!!

      PER KET DUHET VOTUAR E QE CKE ME TE QE SHQIPTARET MOS TE DEGJOJN SHARJET E SALIUT POR TE PUNOJN PER VENDIN E TYRE!

      DHE NESE RAMA SBEN GJE HOOOP DO VOTJM PER DIKE TJETER!! KJO DEMOKRACI JO AJO QE NA FLET TI MICHAEL

   4. LONI says:

    POPULLI SHQIPTAR DI TE ZGJEDHE DHE JAM I SIGURTE QE ME 23 QERSHOR DO TE BEJE ZGJEDHJEN E DUHUR DUKE VOTUAR PARTINE SOCIALISTE PER NJE RILINDJE SHQIPTARE.

  2. Erion says:

   DUHET VOTUAR SEPSE VETEM NJE VOTE NE MASE E TREGON VULLNETIN E POPULLIT. VOTA S’MUND TE VIDHET ME NGA BERISHA APO ASNJE TJETER NESE TREGON ATE QE I GJITHE POPULLI DO.

   1. iris says:

    Kemi luftuar kaq shume per te fituar te drejten e votes, te drejten e zgjedhjes saqe nuk mund ta hedhim posht. Cdo vote ka kuptim, cdo vote mund te sjelli ndryshimin ne qeverisje, mund te sjelli nje te ardhme me te mire, per ne dhe ata qe do vin pas.

  3. rONALDI says:

   VOTA NUK ESHTE VETEM E DREJTA JONE POR ESHTE EDHE PERGJEGJESI.

   DUHET VOTUAR SE S’BEN, NPERNDRYSHE GJERAT DO TE RRIN KESHTU SIC JANE.

   DUHET SHUME PAK KOHE QE ME VOTEN TONE TE BEJME NDRYSHIMIN E POLITIKES.

   VOTONI NE MASE, SEPSE DUHET, SEPSE ESHTE E NEVOJSHME, VETEM KESHTU

   DO TA RREGULLOJME SHQIPERINE DHE POLITIKEN.

   1. Aleksi says:

    Vota eshte ajo qe do ta rrezoje nga posti personin pergjegjesh per te gjitha fatkeqesite qe i ka bere Shqiperise gjate ketyre tet viteve. Vetem nje vote masive do tia beje te pamundur Berishes te manipuloj zgjedhjet. Njerezit duhet te zgjedhin liderin e tyre, me vullnet dhe liri te plote.

   2. Poci says:

    S’mund te rrim ulur dhe te ankohemi dhe kur vjen puna dhe kemi nje fuqi ne dore, mos te bejme asgje. Duhet te votojme nese duam qe gjerat te behen me mire.

  4. NUK MUHABETI SI TA SHKRUAJME NE PO VOTAT VIDHEN NE SEANCEN E NUMURIMIT NE KOMISION . PO NE 23QERSHOR DIFERENCA DO TE JETE SHUME E MADHE DHE DO TE KEMI NJE SHTET SOCIALIST.

  5. KUSH AMBASADOR ESHTE PRO KETIJ RREGJIMI? TE GJITHE E THOJNE HAPUR VOTONI PER KUALICIONIN E MAJTE.

   VOTONI PER NR. 29

  6. Tirona says:

   O fidel, ta kom thone dhe nje here, nuk eshte kjo zgjidhje se me kete veprim votat dalin te pa vlefshme dhe kjo i sherben Sales ,Zgjidhja eshte qe duhet te dalin te gjithe ne votime dhe te votojne pa frike duke e mbajtur voten te fshehte, asnjeri nuk do te guxoje tjua kerkoj te tregoni voten sepse mbas 23 qershorit keta do te perballen me ligjin

  7. Jonida says:

   patjeter qe te gjithe duhet te votojne.eshte koha per te rilindur shqiperine,vetem me pjesemarrje masive ne zgjedhje do ja tregojme vendin berishes

  8. genta says:

   problemi esht qe shqiptaret jan te lodhur se nga nje an kan nje PD nepermjet militanteve aplikone teorine ‘shpif shpif se dicka do te mbetet” dhe nje ps qe smerret me pd po me halllet e popullit!! por kur degjon shpifje nga mjesi deri ne dark esht e natyrshme qe do i besosh ne fund!! ne nje an kan nje sali qe zben asgje te varfer po e po , sharje po e po dhe tani shqiptaret me then te drejten jan nje demoralizim social!

   e vetmja menyr esht ne rrall te par te zhduket saliu!! dhe te perdorin voton per te ndershkuar qeveritaret dhe jo per ti ushqyer ata me korrupsion!!

   un mendoj qe ps ka nje program qe kap vertet te gjitha hallet e shqiptarve dhe per ket arsyr duhet votuar dhe me an te votes nese nuk i realizon do ndershkohet

   ama per te votuar duhet te votojm te gjith se per ket e paguajm shtetin te kujdeset per ne jo te na vjedhi sic ben saliu!!

 2. shqiptar i ndershëm says:

  Demokracia Shqiptare eshte thjesht,
  Nje rrotacion i portokalles se pushtetit,
  Rrotacion nga Korrupsioni ne Rilindjen e Korrupsionit.
  PD dhe PS kane bere nje Sistem Elektoral shume pak demokratik.

  EKSPERIENCA E GJATE 23 VJEÇARE VERTETON PLOTESISHT KONKLUZIONET.

  1. Fiona says:

   Duhet votuar, sepse ai qe nuk voton nuk ka te drejten te ankohet. Cdo vote eshte shenj mbeshtetje per nje parti apo nje tjeter. Vetem duke votuar do te eliminojme ato qe nuk duam ne politiken Shqiptare.

   1. Adela says:

    Cdo shqipetar duhet te votoj per hedhur poshte kete regjim qe po na manipulon dhe po na genjen perdite. Ky ka qene regjimi i viktimave, i protestave te pergjakshme, i dhunes dhe i skandalave. Ky eshte regjimi qe vota jone duhet te rrezoj.

  2. Epirioti II says:

   @Shqiptar i ndershem pergjigjen ja kam dhene vellait tend siamez me poshte me nofken (“qytetar”). Po qe je i njejti person, atehere po ta vazhdoje pergjigjen aty ku e lashe.

   Demokracia eshte nje sistem i piset, qe perdor rotacionin per te hequr ca shtresa te pisllekut dhe per mos tu qelbur me shume. Te barazosh sot PD me PS apo Berishen me Ramen eshte krim i larte ndaj atdheut.

   Ti mor zoteri vetem shqiptar i ndershem nuk je sepse nuk je i ndershem me veten tende. Shtetit, demokracise, kombit shqiptar apo dhe vetem ekonomise shqiptare i kane ndodhur atentate te renda me 1991, 1992, 1996, 1997, 1998, 2008, 2009, 2011. Dhe ka nje emer qe figuron ne te gjitha keto atentate si bashkeautor (ne fakt si kryeautor) dhe ai eshte Sali Berisha.

   1. shqiptar i ndershëm says:

    Po ti shohesh komentet me syze me ngjyre roze, atehere komentuesit e ndryshem mund te te duken si vellezer siameze.

    Une natyrisht jam patriot me te gjithe shqiptaret e vertete.
    Une sigurisht kam respekt vellazeror per shqiptaret patriot e te ndershem.
    Per mua barazimi dhe mosbarazimi nuk matet fare nga premtimet.
    Eksperienca dhe praktika e gjate duhet ti nxjerrin konkluzionet.
    PD & PS & LSI dhe drejtuesit e tyre jane pergjegjesit kryesor te gjendjes se shqiperise dhe shqiptareve.

    Shenim:
    PS dhe Edi Rama po shprehet hapur per futjen ne burg te drejtorave te shkollave qe marrin punonjesit dhe nxenesit ne mitingje, dhe nga ana tjeter eshte kunder gjykimit te Sali Berishes nga organet e drejtesise.
    Midis PS & LSI & PD jane realizuar dhe realizohen ne prapaskena pazare politike me qellim mbajtjen e pushtetit ose ne rastin minimal rrotacionin formal.

    1. @ shqiptar i ndershëm says:

     sic flet ti zoterote duhet te perfundojm ne anarshi mos harro qe ps esht komplet e riformatuar me intelektual dhe atdhetur jo si pd me komunist, hajduta dhe pabuksa mos te flas per ak pastaj ku spahiu kerkon miljon lek per tu ber deputet ne ak. imagjino ca paftyrsie i kerkon rames te futej ne listat e deputet te ps! ja pra ky esht spahiu te lutem shum mos na barkun tani shqiptar i ndershem se sa e do shqiperin dhe ne e dum pikerisht duhet votuar dhe cdo pushtetar qe srealizon premitimet duhet ndershkuar!!!

     1. shqiptar i ndershëm says:

      Se cila eshte e verteta qe:

      -Neqoftese AK u kerkon kandidateve para per perfaqesim,
      apo
      -Neqoftese PS u premton para anetareve qe ikin nga AK,

      Une mendoj se keto çeshtje duhen zbardhur perpara organeve te drejtesise dhe nuk duhet marre me thashetheme rrugesh.

      Nuk kam pare asnje ndeshkim zyrtari te larte shteteror nga organet e dejtesise kur PS ka qene ne pushtet.
      Nuk kam pare asnje premtim aktual elektoral te PS se do te çoje para drejtesise Berishen, por vetem drejtora shkollash.

  3. @ shqiptar i ndershëm says:

   jo ore zoteri nuk duhet menduar keshtu sic mendon ti se ateher shqiperia vertet do perfundoj ne anarshi

   ne sot per her te par kemi nje program te propozuar nga ps dhe qe jemi te qart se cilat jan premtimet e saj!! nese ps nuk realizon premtimet ateher do votojm parti tjeter!! keshtu ka ndodh dhe ne amerik!! partit perdornin popullin po fal votes se popullit qe nuk votonin me me ideoligji por me program jan sot ketu ku jan!!

   prandaj duhet votuar e qe cke me te !!

   1. shqiptar i ndershëm says:

    Demokracia Shqiptare nuk eshte ne nivelin amerikan dhe europian, prandaj rrotacioni formal nuk sjell asnje ndryshim.
    Anarki ishin ngjarjet e vitit 97-te, veprimet e partive politike shqiptare, dhe nderhyrja nga jashte e shtetit grek.
    Anarki dhe dhune sjell akumulimi i vazhdueshem i problemeve te pazgjidhura ne demokracine e sotme bipartizane shqiptare.
    Anarki sjell krijimi i qindra partive politike formale shqiptare, ndersa sistemi praktik elektoral favorizon bipartidizmin.

    KONKLUZIONI YT SE KALOHET NE ANARKI NQS NUK VOTOHET KOALICIONI (PS & LSI), ESHTE KONKLUZION I GABUAR.

 3. qytetar says:

  Si mund te behem une pjese e demokracise duke votuar njerez qe gjate gjithe ketyre viteve ne politike jane shembelltyre e korrupsionit dhe e krimit?
  Z Arvizu ka vite qe e ndjek poliken shqiptare dhe nuk ka se si te mos e kete kuptuar qe politika shqiptare eshte mberthyer nga banda mafioze me emrin PD,PS,LSI e tjere prandaj kjo thirrje e tij sado diplomatike te jete nuk mund te degjohet se eshte pervec te tjerash tejet e pasinqerte.

  1. Epirioti II says:

   A vertete nuk e kupton si mund te integrohesh ne demokraci, apo po ben demagogji te sofistikuar?! Po besoj te paren prandaj po te pergjegjem. Ka dy rruge:

   Aktive – krijo nje parti tenden me njerez qe mendojne si ty, ose futu ne nje parti ekzistuese dhe lufto brenda saj qe kauzat dhe idete e tua te zene sa me shume vend.

   Pasive – Voto gjithmone per alternativen me te mire qe gjykon (qofshin keto te gjitha te keqija). Nese te duken te gjitha njelloj, ndeshko me vote ate qe eshte aktualisht ne pushtet sepse ai eshte fajtori me i madh i momentit dhe ka gjasa ti coje gjera edhe me keq.

   Mosvotimi le gjithmone ne pushtet alternativen me te keqe, prandaj eshte edhe gabimi me i madh ne demokraci. Çurçulli thoshte, demokracia eshte sistemi me i keq politik qe ekziston, pervec te gjithe atyre qe kemi pare deri me sot.

   1. shqiptar i ndershëm says:

    Përgjigje:
    Sistemi Pluralist Shqiptar ende nuk eshte demokratik.

    “Aktive”
    Brenda Partive te Medha Shqiptare PD & PS & LSI nuk ka demokraci, por ka sistem hierarkik piramidal.
    Sistemi Elektoral Shqiptar i hartuar nga PS dhe PD i nxjerr jashte loje partite e tjera politike.

    “Pasive”
    Votimi per çdo alternative tjeter politike te re ose te vogel eshte thuajse i paperfillshem me sistemin elektoral aktual.
    Ne pushtetin qendror ishte PD dhe LSI, me pare ishte PS dhe LSI, ne pushtetin vendor ishte dhe eshte PS dhe PD dhe LSI.
    Edhe votimi edhe mosvotimi le po te njejtit faktor ne pushtet PD & LSI & PS.

    ÇURÇILLI E KISHTE FJALEN PER DEMOKRACINE DHE SISTEMIN DEMOKRATIK.

  2. vz gjirokastriti says:

   Per … qitetarin, pershendetje nga nje shqiptaroamerikan.
   Sikur populli shqiptar te beje te kunderten e ketij amerikani,ky popull
   do te kete perpara faqen e vertete te demokracise. Mos votoni per keta
   qe ju kane genjier e ju mashtrojne me demokracira qesharake.

 4. Premtimi Socialist, Albanian Elections says:

  Dhe mbi te gjitha ne socialistet jemi duke pergatitur nje Premtim Elektoral qe mund ta bejme qe tani:
  Nuk do vjedhim ne menyre kaq flagrante siç kane bere Demokratet dhe LSI-stat
  Por do te vjedhim me bukur.

  TOP CHANNEL
  TOP STORY LIVE

  RILINDJA SOCIALISTE
  EDUARD SHALSI

 5. tea says:

  Duhet te votojm, dhe do te votojm te gjithe per te rrezuar Berishen nga pushteti dhe per ti dhene mundesin Skuadres se Rilindjes te ndertoi nje shtet ligjor e Demokratik.

 6. dea says:

  Qe te vendoset demokracia ne vend ka vetem nje rruge…Rezimi i Saliut nga pushteti….dhe kete shqiptaret do ta bejne me 23 Qershor.

 7. arbenita says:

  Une do te votoj sigurisht dhe qe tebehem pjese e demokracis do ta mbroj voten time , qe te mos ma vjedhin dhe te manipulojn rezultatin…Rilindje per te ndertuar shteti demokratik.

 8. ka dy dite qe u zhvillua takimi me gazetaret me te njohur te vendit ne ambasaden e USA me Jonatan Moor dhe gazeta Tema nuk na tha asgje.lajmin e mesova nga nje shkrim te gazeta shqiptare e Muc Nanos q thoshte se Moor e tha qarte qe zgjedhjt jane ceshtje e shqipetareve dhe jo e amerikaneve.e then ndryshe amerikanet jane pro Berishes,lxoni shkrimin dhe do me jepni te drejte.nuk jame pro saliut por dhe as pro rames s mbas 1 prillit.voten time do e hedhe ne hale.

 9. ARSI says:

  Me 23 Qershor une votoj partin socialiste te shqiperis per ti hapur rruge ndertimit te shteti demokratik dhe realizimit te endrres se shqitareve per antarsim ne BE.

 10. Treviso says:

  Shqiperia ka nevoje per rrotacion. Partia qe do vije ne pushtet nuk do te beje mrekulli por do ulet shume korrupsioni.Do shkaterrohet familjariteti
  drejtues qe ka kapur prej fyti popullin. Do permirsohet drejtesia. Policia do organizohet me parametrat qe i kerkon koha dhe nevojat. Do riorganizohet administrata shteterore qe te punohet ne te gjitha sektoret
  e vendit, duke filluar nga spitalet, universitetet,shkollat etj.
  Iku koha e bajraktarit. Shqiperia ka nevoje qe te tregoje se kush jane shqiptaret me historine e vertete dhejo historine e deformimit qe i ka bere qeveria mafjoze. Historia e vertete e Shqiperise gjendet ne shume bibloteka te botes dhe ato e dine me mire se shqiptaret sot. Per 22 vjet krimineli sali ka kerkuar me e shkaterruar plotesisht historine por eshte lodhur kot.

 11. korina says:

  Te gjithe nderkombetaret jane te angazhuar qe zgjedhjet te jene te lira dhe demokratike…te vetmit qe nuk i leverdis eshte Berisha, sepse ai nuk do zgjedhje te lira, por do zgjedhje te manipuluara.

 12. arlind says:

  te lumte o zoti ambasador se nuk ke se cte besh me keta pucista qe kemi ne pushtet sot. i bejne jo vetem keto gjera ” detyrim per te votuar Partine ne pushtet ” po edhe shume gjera te tjera. me mire te dale e pavlefshme sesa nje vote e detyruar. Padiskutim ky eshte pushteti diktatorial dhe nuk eshte i zgjedhur nga vete populli shqiptar.

 13. populli says:

  Kur shumica e popullit mendon se demokracia eshte shkelur dhe po i shkelet e drejta e votes dhe po neperkembet pa hesap, si i behet?

  Z. Arvizu, sensibilizimi eshte dicka pozitive, por edhe ju hyte gabim dhe vone ne meselene e politikesh shqiptare. i kishe informacionet se si ishin punet dhe sdite te mbash qendrimin e duhur me politiken shqiptare. Perveshe menget, po ti shtrine shpejt, e tani qe kerkon te besh dicka, eshte vone. Berisha gjeti miq te forte qe po nderhyne fort
  me administraten amerikane. Ju si ambasador duhet ti tregoni vendin
  diktaturave dhe te jeni me te ashper me veprimet arbitrare dhe jo demokratike.

  Nese te shikojme se cdo ben tani e tutje. ditet decizive po afrojne.

 14. veloja says:

  A se kuptoni o popull kur thot duhet te votoni te gjithe per nje te ardhme me te mire? Sepse keta jane diplomate nuk mund te flasin hapur po e thot mjaft qarte votoni per nje te ardhme te re e reja dhe e ardhmja jane Rilindja se PD e sali berishes jane e shkuara dhe shkaterrimi. Rroft Edi Rama.

  1. shqiptar i ndershëm says:

   PD & LSI & PS jane pergjegjeset kryesore per gjendjen e shqiperise dhe shqiptareve.
   Korrupsioni dhe Rilindja e Korrupsionit nuk jane dhe nuk duhet te jene e ardhmja jone.

   1. qytetar says:

    Eh, mor vella ,nje shprehje thote “kush eshte ai qorr qe sí do syte”,por me sa shoh ketu paska shume qorre qe nuk i duan syte per sa kohe i bluajne ndonje kocke dhembet.

 15. loli says:

  me ne fund demokracia ne shqiperi do te marre kuptim , te gjithe te bashkuar per te hedhur voten tone dhe per ta mbrojtur ate, te gjith duhet te mbajne pergjegjesit e veta

 16. jonce says:

  te gjithe duam te behemi pjese e rilindjes dhe demokracise, saliu nuk mund ti manipuloj dhe kercenoj me njerzit dhe cdo rast i tille duhet denoncuar..te gjithe per te votuar eshte e drejta jone

 17. dardi says:

  Kur ta do puna, di te flasesh edhe si i pa ane.

 18. bbb says:

  “Hardhia e rrushit mbillet ne toke…” Aleksander Arvizu

  1. lirindje says:

   ..dhe rakia e rrushit behet nga rrushi…

 19. Askushi says:

  “Shtetet e Bashkuara jane angazhuar edhe me ndihme financiare ne menyre qe keto zjedhje te jene sa te lira dhe demokratike”!!
  Pse nuk thoni te verteten ashtu sic eshte z Arvizu,pse nuk saktesoni se oto para jane te taksapagusve amerikane qe pasi vin ketu(per qellimin qe Ju thoni!),3-4 fishohen e kthehen perseri ne Amerike te miqte e miqeve tuaj.
  Kete ‘Domokraci’ eksportoni ne gjith boten Ju z Arvizu bashke me miqte tuaj dhe miqte a miqve tuaj?!
  Per kete lloj demokracie beni thirrje qe shqiptaret te votojne?!

  1. shqiptar i ndershëm says:

   E PARA,
   Demokracine e vertete ne Shqiperi duhet ta vendosin dhe ta permiresojne vete shqiptaret.
   E DYTA,
   USA eshte vendi qe ka ndihmuar praktikisht me shume ne histori shqiperine dhe shqiptaret.
   E TRETA,
   USA eshte nje nga demokracite me te perparuara te Botes dhe qe ka kontribuar me shume nga çdo vend tjeter ne progresin demokratik ne Bote.

   1. enea says:

    Vetem pohimi i pare i juaji eshte i vertete, dy te tjerat jane te pavertetat me te medha te historise boterore.

    Cfare ka bere amerikani per shqiptarin????

    Nje nga demokracite me te perparuara????
    Cfare demokracie sollen keta ne Egjypt, Libi, Siri, Irak, Afganistan???????????????????????????

    Te importojme demokracine me luftra makabre dhe vrasje sepse industria e luftes ne amerike eshte ne krize?????

    Dmokracia e familjes Rockefeller??????????????????

    ik, mos na hapni barkun me te tilla budallalleqe.

    1. shqiptar i ndershëm says:

     Ti je nje Greko Maskara shqipshkrues,
     Kam lexuar komente te tua ne forume te meparshme,
     Ti i sheh qendrimet e USA ne ballkan me syze optike greke.

 20. vetem AK says:

  Z Arvizu do deshiroja te votoj per ju, si mesues per Demokracin Shqipetare.Shqiptaria kerkon Shqiperi Etnike si forme e organizimit ne Ballkan.

 21. Lirindje says:

  Po mo shoku po. Ke te drejte. Ne votojme kurse burri i shteti numeron. Ku ka demokraci me te madhe se kjo?

 22. Askushi says:

  I respektuari shqiptar i ndershem(ashtu qofshi e mbetshi nga hera)!
  Ne komentin tim nuk ka perqasje me nje antiamerikan-ist,as me historiberjen e konkluzion-nxjerrsin ,thjeshte ju referova momentit,Z Ambasador dhe parave qe vin ketu e kthehen(te shumuara) perseri ne Amerike.
  Qarkullimi i ktyre parave ne kete menyre eshte tashme nje fakt i njohur(besoj edhe per Ju),dhe duhet te shqetesoi jo vetem ne shqiptaret por edhe z Arvizu e qeverine e tije.
  Sensibilizimin e ketij nonsensi synonte kementi im(shpresoj t’ja arrije qellimit).

  1. shqiptar i ndershëm says:

   Sigurisht per çdo shpenzim parash te taksapaguesve shqiptar duhet te zbardhet arsyeja, planifikimi, destinacioni dhe te mbahet pergjegjesia perkatese.
   Kontributi USA per shqiperine dhe shqiptaret ne histori dhe aktualitet eshte nje fakt i rendesishem qe nuk duhet te anashkalohet.
   Natyrisht Ambasadori amerikan ne detyre ne shqiperi Alekasander Arvizu eshte perfaqesuesi zyrtar i qeverise dhe shtetit USA.

 23. adi says:

  Që të bëheni pjesë e demokracisë duhet qe fitorja te jete e madhe per PD.

 24. bentirona says:

  KENI VOTUAR JO NJE QEVERI TE PUNOJE PER POPULLIN, POR NJE USHTRI SHURAMANESH KUNDER EDI RAMES. TE VOTOSH SALIUN ESHTE SIKUR HOLLIVUDI TE MERRTE AKTORE FILMI ARGITEN e SALUSHIT dhe jo MERILIN MONRON.

 25. me diktatore si sali berisha nuk do kete zhvillim shqiperia popullit shqiptar po i ben dhe thirrje amerika duhet ndryshim

 26. shqiptar i ndershëm says:

  Eksperienca mbi 20 vjeçare e demokracise shqiptare ka treguar se Partia Socialiste nuk ka patur dhe nuk ka asnje ndryshim nga PD.

  Koalicioni PS & LSI, pra me ilir meten eshte tregues i qarte i rivazhdimesise se korrupsionit dhe synimit vetem per pushtet me çdo forme.

  Koalicioni PS & PBDNJ, pra me vangjel dulen dhe vasil bollanon qe jane ultranacionalist grek eshte tregues i qarte i synimit vetem per pushtet me çdo forme.

  PARULLAT E RILINDJES SHQIPTARE JANE SHARLATANIZEM.

 27. shqiptar i ndershëm says:

  Demokracia Shqiptare e deritanishme eshte thjesht,
  Nje rrotacion i portokalles se pushtetit,
  Rrotacion nga Korrupsioni ne Rilindjen e Korrupsionit.
  PD dhe PS kane bere nje Sistem Elektoral shume pak demokratik.

  EKSPERIENCA E GJATE 23 VJEÇARE VERTETON PLOTESISHT KONKLUZIONET.

 28. SHTETI VJEDHE DEMOKRACINE DHE ME VJEDHJE KRIKON SHTEIN HAJDUTE!

  E gjthe propaganda qe behet te krijon pershtypjen se ne shqiperi nuk eshte votuar madje pjesmarrje ka qe e vogel. Net e veret nuk eshte keshtu.
  Ne shqiperi eshte votuar aqe shume sa ne raste te shumeta edhe nga dy e tre here. Ne listat e votimit jan mbi 1 milion emigrante te cilet ata asnjeher nuk kan pasur mundesi te ushtrojne te drejten e votes, duke perjashtuar nje pjese e voge ne Greqi te tjere asnjeher. Pore edhe per keta kane votuar. Bile kane votuar si ne Ruzhdie kushe mban mende ate.
  Megjithate thirrje per te dalur e votuar masivishte eshte e drejte madje edhe koherente.!
  Pore une jame i shqetsuar per nje gje tjeter.
  Perse z.Ambasador nuk ben thirrje autoritetev qe te zbatojne ligjin pike per pike ne ruajtjen e votes se shqiptarve.? Ketu flen lepuri.! Perse i shkojne problemit rrotu e rrotull dhe nuk godasin aty ku duhet. Deri tani une nuk pashe nje paralajmrim ose nje thirrje per te ndaluar kete semundja qe ne shqiperi eshte bere semundje seriale. Shteti vjeth demokracin dhe me vjedhje te krijoi shtete. Kjo nuk shkon me.
  Z. Ambasadore na ben thirrje te votojme madje edhe na sugjeron me nje fjali shume prekese.:“Nëse nuk votojmë, nuk flasim”, Kjo ka domethenje te madhe.Po kujt i drejtohet z. Ambasadore.? I drejtohet votuesve te mjer te cilet ka qe teke 1996 e ne vazhdim Berisha ka vjedhur, ka blere, ka trafiukuar dhe ka grabitur pse jo dhe pushtuar voten e shqiptarve.!
  Keto jan nje realitet i gjell te cilin e dijne te gjith.Madje e dijen edhe Ambasada Ameritan bile dhe vet z. Ambasdor i cili ne zgjedhjet e pushteti vendor i pervoli Lloret per te ver drejtesi dhe nxroi drejtes Edi Ramen me 10 vota plus, pore ku shkuan.?
  Atehe edhe neve na linde e drejta te thejmi!
  1.Ne do te dalim masivishte ne votime pore “nese na tjetersohet vota ne nuk do flasim”
  2.Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese na vidhet vota ne nuk do flasi”
  3. Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese votojne emigrantet pa ardhur ne nuk do flasi”
  4. Ne do dalim masivishte ne votime pore “ne se votojne te vdekurit ne nuk do flasi”
  5. Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese trafikojne votures nga Kosova ne nuk do flasi”
  6.Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese kutit e gabuera japin rezultat ne nuk do flasi”
  7.Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese mbyllet numerimi i votave pa rrekordim ne nuk do flasi”
  8. Ne do dalim masivishte ne votime pore “nese dalim me shume flet votim se votues ne nuk do flasi”
  Te gjith keto qe une i shkrova ne pergjigje te z.Ambasador jane te certifikuera nga an e z. Arvizu si problematika Nr 1. qe u vertetuan ne zgjedhet e pushtetit vendore kryesishte ne Bashkin e Tiranes.
  Sot Z. Arvizu Berisha ka krijuar kushte per ti dhen legjitimitet padrejtesise. Keshtu sice e dini edhe ju sote. — Prokuroria eshte ne hyqmin e Berishes.
  – SHISH edhe ky eshte nen hyqmin e Berishes.
  – Gjykata eshte nen hyqmin e Berishes.
  – Kolegji zgjedhore eshte nen hyqmin e Berishes.
  – KQZ-ja eshte pergjysnme dhe kjo nen hyqmin e Berishes.
  -Remdi edhe ky eshte nen hyqmin e Berishes.
  Te gjith keto shpresat i kane ven tek dalja masive ne zgjedhje dhe sipas kesaj llogjike Berisha „nuk do te kete „mundesi“ te manipuloi te gjitha keto votues.!!!!?
  Une i beje thirrje Z.Arvizu qe ne kuadrin e detyres qe ka z Ambasadori i vendit me te madh ne bote te beje zap padrejtesin qe i kanoset demokracis shqiptare ketu ne shqiperi.
  \Shqiptaret aty tek juve z.Ambasdor i kan vene shpresat.Juve nuk keni perse t`i vijni rrotull problemev pasi juve e keni fuqin dhe kapacitetet per te ven ne vende demokracine ne shqiperi qeeshte alfa e saj jane zgjedhjet e lira dhe te ndershme. Vjedha e votes eshte skandal i pa pare dhe duhet parandaluar dhe denuar pa meshir nga kushdo qofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82457
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82457
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34843
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34843
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24965
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24965
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X